مرجع کامل مراحل عمل بینی و چگونگی عمل بینی

31,139

نحوه عمل بینی چگونه است؟ شاید این سوال بسیاری از کسانی است که تمایل دارند با جراحی بینی تغییری در چهره خود ایجاد کنند. عمل بینی یکی از انواع عمل‌های زیبایی است که علاوه بر بهبود زیبایی ظاهری، گاهی اوقات برای بهبود عملکرد بینی نیز انجام می‌شود. دانستن مراحل عمل بینی شما را در تصمیم گیری هدایت می کند.

براساس آمار موجود، این جراحی بینی یکی از رایج‌ترین جراحی‌هایی است که در ایران انجام می‌شود. به گونه‌ای که هر ساله بسیاری از افراد از کشورهای خارجی برای انجام این جراحی به دلیل تبحر پزشکان و پایین بودن هزینه‌ها، به ایران سفر می‌کنند.

اما آیا شما با چگونگی عمل بینی آشنایی دارید؟ آیا می‌دانید که این جراحی زیبایی به چند روش قابل انجام است؟

در این مقاله، قصد داریم مراحل انجام عمل بینی را به طور کامل بیان کنیم، تا اگر قصد انجام این جراحی زیبایی را دارید، با روند انجام جراحی و مراقبت‌های بعدی آن به خوبی آشنا شوید.

در این ویدئو درباره روش های انجام عمل بینی از زبان دکتر آرش نجف بیگی بشنوید.

چگونگی عمل زیبایی بینی 

چگونگی انجام عمل جراحی زیبایی بینی بستگی به عوامل زیادی دارد. عمل جراحی بینی با توجه به ویژگی‌ها و فرم بینی فرد متقاضی، بینی مورد انتظار وی و صلاح‌دید جراح، به شکل‌های مختلفی انجام می‌شود. این نوع عمل، به طور کلی، دارای مراحلی است که در ادامه آن‌ها را برمی‌شماریم.

اما لازم به ذکر است که شیوه‌ی دقیق برای این نوع عمل به نوع بینی و بینی هدف مراجعه‌کننده، بستگی دارد. به طور مثال، مراحل این جراحی در عمل بینی گوشتی با عمل بینی استخوانی متفاوت است.

نوع برش بینی در مراحل عمل بینی

مراحل عمل بینی

۱- بیهوشی: بسته به میزان پیچیدگی عمل و نظر جراح، انتخاب بیهوشی عمل بینی با بی‌حسی موضعی از طریق تزریق دارو به بینی و یا بیهوشی عمومی از طریق استنشاق و یا تزریق وریدی، استفاده می‌شود.

۲- نوع عمل و برش بینی: عمل جراحی زیبایی بینی با توجه به آناتومی بینی فرد و تغییراتی که باید اعمال شود، طبق نظر پزشک معالج به دو صورت باز و بسته انجام می‌شود. در جراحی به شیوه‌ی بسته تغییرات کمتری روی بینی انجام می‌شود و عمل نسبت به حالت جراحی باز سبک‌تر است.

در این نوع عمل، برش‌ها، در داخل بینی پنهان می‌شوند و معمولاً به صورت سرپایی انجام می‌گیرند. شیوه‌ دیگر، جراحی باز بینی است. در این شیوه، کل نوار بافت باریکی که سوراخ‌های بینی را از هم جدا می‌کند (سپتوم)، برش می‌خورد و از بیرون یک برش کوچک در زیر بینی مشاهده می‌شود. از طریق این برش پوستی که استخوان‌ها و غضروف بینی را پوشانده است، به آرامی بالا برده می‌شود تا جراح بتواند استخوان‌ها و غضروف‌های زیر پوست را دوباره تنظیم و به عبارتی طراحی کند.

۳- تغییر شکل ساختار بینی: در روند عمل جراحی زیبایی بینی حتی برای بینی‌های بزرگ احتمال دارد که جراح، به غضروف اضافه برای پیوند به بینی، نیاز پیدا کند. این غضروف از جداره‌ی وسط بینی و در صورت نیاز از غضروف گوش برداشته می‌شود.

۴- اصلاح فرم بینی: اگر تیغه‌ی بینی کج باشد و بینی اصطلاحاً دچار انحراف باشد؛ عمل بینی انحرافی انجام شده و در طول عمل، این انحراف اصلاح می‌گردد و عیوب فرم بینی برطرف می‌شود. این تغییر باعث بهبود وضعیت تنفس فرد نیز می‌گردد.

۵- اتمام عمل و بستن برش ایجادشده: هنگامی که ساختار و فرم بینی به شکل مورد نظر تبدیل شود، پوست و پوشش روی بینی برگردانده می‌شود و برش را متناسب با نوع آن بخیه می‌زنند. اگر با توجه به گستردگی عمل نیاز بود که برش‌های دیگری ایجاد شود، در چین‌های طبیعی بینی برش خورده می‌شود که رد آن کمتر به چشم بیاید.

۶- مراقبت بعد از عمل و مشاهده‌ی نتایج: بنا بر توصیه‌ و ترجیح پزشک بینی پس از عمل آتلی بر روی بینی قرار می‌گیرد و بینی پانسمان می‌شود. شدت این پانسمان بستگی به شیوه‌ی عمل و صلاح دید جراح دارد. بعد از عمل در صورت گرفتن بیهوشی، شما در اتاق ریکاوری قرار خواهید گرفت.

در این اتاق پرسنل بر بازگشت شما به حالت بیداری نظارت می‌کنند. ممکن است طبق نظر دکتر و پیچیدگی عمل، همان روز مرخص شوید یا یک شب را در بیمارستان سپری کنید البته افرادی که در کلینیک عمل می‌شوند معمولا چند ساعت پس از عمل مرخص می‌گردد.

نمایش تفاوت جراحی بینی به روش باز و بسته

نحوه عمل بینی

عمل بینی یک نوع عمل جراحی برای تغییر شکل بینی می باشد که می توان از آن برای؛

در خلال عمل بینی، جراح یک برش ایجاد می کند تا به استخوان و غضروف بینی دسترسی پیدا کند .برش معمولا در داخل بینی زده می شود بنابراین بعد از عمل جای برش غیر قابل مشاهده است.

بر حسب نیاز ممکن است پیوند غضروف یا استخوان (هم می تواند از قسمت هایی از خود بدن بیمار باشد و هم می تواند پر کننده های ترکیبی مصنوعی باشد) نیز انجام شود.پس از اینکه جراح استخوان و غضروف بینی را اصلاح کرد ، پوست و بافت بینی بر روی ساختار جدید می نشیند. البته اهمیت نوع پوست در جراحی بینی و نحوه ی جذب شدن پوست را نیز نباید نادیده گرفت.در نهایت یک آتل در بیرون بینی گذاشته می شود تا شکل جدید بینی را تا زمان بهبود پشتیبانی کند.

عمل بینی می تواند تحت بیهوشی عمومی یا بیهوشی موضعی انجام شود انتخاب نوع بیهوشی به پیچیدگی جراحی بستگی دارد. اگر شما بیهوشی موضعی را انتخاب کنید ،باید آماده باشید که صدای کار کردن دکترتان بر روی غضروف و استخوان بینی را بشنوید.

عمل بینی معمولا به صورت سرپایی انجام می شود اما گاهی اوقات هم ممکن است بیمار یک شب در بیمارستان یا محل جراحی بستری شود.

دکتر جراحی که عمل بینی را انجام می دهد معمولا متخصص گوش و حلق بینی یا جراح پلاستیک یا هر دو است .

تصمیم گیری برای نحوه عمل بینی
نمونه قبل و بعد از عمل بینی افتاده توسط دکتر آرش نجف بیگی

نحوه عمل بینی چقدر موثر است؟

میزان اثر بخشی عمل بینی به میزان انتظار شما از جراحی بینی بستگی دارد. نکته ی بسیار مهم این است که شما و جراحتان در مورد هدف جراحی به یک نظر مشترک برسید.

نتیجه ی نحوه ی عمل بینی دائمی است ،اگرچه ممکن است آسیب های بعدی یا عوامل دیگر روی ظاهر بینی تاثیر بگذارد.

عمل زیبایی بینی فقط باید بر روی بینی فردی انجام شود که رشد او کامل شده است که در خانم ها این سن ۱۵ یا ۱۶ و در آقایان ۱۷ یا ۱۸ می باشد .

در این باره بخوانید  تاثیر جراحی زیبایی بینی بر حس بویایی

اگر عمل بینی قبل از این سن انجام شود رشد بینی می تواند روی نتیجه ی نهایی جراحی بینی تاثیر بگذارد و احتمالا موجب بروز عوارض نیز خواهد شد.

مراحل انجام عمل بینی یک خانم جوان که توسط دکتر نجف بیگی جراحی شده
مراحل نمونه قبل و بعد عمل بینی قوز دار خانم توسط دکتر آرش نجف بیگی

چرا دانستن مراحل انجام عمل بینی مهم است؟

همان‌طور که گفته شد، جراحی بینی می‌تواند بنا به دلایل پزشکی مانند اصلاح مشکلات تنفسی و یا مشکلاتی که به صورت مادرزادی همراه فرد بوده‌اند، انجام شود. علاوه بر این، برخی از افراد که از ظاهر بینی خود راضی نیستند، می‌توانند از این جراحی برای بهبود ظاهر بینی خود استفاده نمایند.

با این وجود بسیاری از افراد از مراحل انجام عمل بینی اطلاعات کافی نداشته و همین باعث می‌شود که در آخر از نتیجه جراحی، رضایت چندانی نداشته باشند؛ چرا که چگونگی عمل بینی، بسته به مشکل و هدفی که شما در نظر دارید، می‌تواند کاملا متفاوت باشد؛ پس، در صورتی که قصد انجام جراحی را دارید، بهتر است قبل از هر چیز با یک پزشک متخصص و فعال در این زمینه، در رابطه با مراحل انجام عمل بینی صحبت کنید.

در جلسه مشاوره‌ای که با پزشک خود خواهید داشت، بینی شما باید به طور کامل مورد ارزیابی قرار گیرد. تنها در این صورت است که مشخص می‌شود آنچه که شما از انجام جراحی انتظار دارید، شدنی هست یا نه! چرا که شما باید همواره به خاطر داشته باشید که هیچ بینی بی‌عیب و نقصی در جهان وجود ندارد. حتی مواردی که با استفاده از بهترین جراح‌ها انجام شده‌اند، در نهایت چند ایراد کوچک داشته‌اند.

بنابراین، شرکت در یک جلسه مشاوره پزشکی را می‌توان یکی از مهم‌ترین مراحل انجام عمل بینی در نظر گرفت که بسیاری از افراد ساده از کنار آن می‌گذرند. در این جلسه، سعی کنید که اطلاعات کاملی از شرایط سلامت خود و تاریخچه پزشکی‌تان در اختیار جراح قرار داده و در مورد هزینه ی رینوپلاسی بینی سؤال کنید.

در مرحله بعد، در صورتی که تصمیم قطعی خود را برای انجام جراحی گرفتید، باید از چگونگی عمل بینی به طور کامل مطلع شوید؛ چرا که روش‌های مختلفی برای انجام جراحی بینی وجود دارد که هر یک دارای مزایا و معایب منحصر به خود هستند. بنابراین، از پزشک خود بخواهید که چگونگی عمل بینی را که متناسب با شرایط و خواسته شما است، به طور کامل توضیح دهد.

مراحل انجام عمل بینی یک خانم با بینی گوشتی نمونه قبل و بعد عمل

ریکاوری بعد از عمل بینی

دوره ریکاوری را شاید به نوعی بتوان یکی از دیگر از مهم‌ترین مراحل انجام عمل بینی در نظر گرفت؛ چرا که کسب نتیجه مطلوب به شیوه نگهداری و مراقبت شما از بینی‌تان در این دوره بستگی دارد.

بعد از انجام جراحی، وجود مقداری تورم و کبودی به مدت ۲ هفته در اطراف چشم طبیعی خواهد بود. نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که نوک بینی شما تا ۶ ماه تورم خواهد داشت. بنابراین، نتیجه نهایی جراحی شما معمولاً بین ۶ ماه الی ۱ سال بعد از جراحی مشخص می‌شود.

شما باید سه تا شش هفته بعد از عمل از انجام فعالیت‌های سنگین خودداری کنید؛ اما بعد از دو الی ۳ هفته می‌توانید به انجام سایر فعالیت‌های معمول زندگی مشغول شوید.

اطلاعات بیشتر را از زبان دکتر آرش نجف بیگی بشنوید

نکاتی که قبل از جراحی بینی باید بدانید!

 • در صورتی که از خدمات یک شرکت بیمه استفاده می‌کنید، حتماً در مورد هزینه عمل بینی از بیمه‌گزار خود سؤال کنید. مطمئن شوید که چه مواردی تحت پوشش بیمه قرار گرفته و هزینه‌اش به شما پرداخته می‌شود؛ چرا که در برخی موارد اگر انجام جراحی بینی به دلیل موارد پزشکی باشد و نه زیبایی، احتمال اینکه بخشی از هزینه به شما بازگردانده شود، وجود دارد.
 • قطع مصرف داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپیرین
 • قطع مصرف سیگار ۲ هفته قبل از انجام جراحی (چرا که مصرف سیگار منجر به طولانی شدن دوره بهبود می‌شود)

مراقبت‌های لازم بعد از جراحی بینی

 • قطع مصرف سیگار ۲ هفته بعد از انجام جراحی
 • استفاده از کیسه یخ برای کاهش میزان تورم و قرمزی ایجادشده
 • فین نکردن و خالی نکردن ترشحات داخلی بینی با شدت زیاد به مدت ۲ هفته
 • طرز خوابیدن بعد از عمل بینی به صورت طاق باز
 • مراقبت زیاد از بینی در برابر ضربه خوردن

در صورتی که قصد شستشوی صورت و یا استفاده از لوازم آرایشی را دارید، حتماً با پزشکتان مشورت کنید؛ چرا که پاسخ این نوع سؤالات به شرایط جراحی شما بستگی دارد.

بعد از جراحی بینی چه انتظاری داشته باشیم؟

پس از یک هفته، آتل و باند پیچی از روی بینی شما برداشته می شود.

برنامه ریزی برای  نحوه ی عمل بینی

جراحان معمولا بیماران را تشویق می کنند تا برای مراقبت از خود فعال باشند تا بتوانند به کمک هم یک برنامه درمانی را تنظیم کنند.

در میان مسائل دیگر در مورد موارد زیر نیز بحت خواهد شد :

 • از بین دو تکنیک نحوه ی عمل بینی به روش باز و بسته کدام یک بهتر است .
 • کدام یک از این دو روش برای نیاز های بیمار مناسب تر است .
 • کدام یک از انواع بیهوشی توصیه می شود.

 

اگر نتیجه ی نحوه ی عمل بینی برای من رضایت بخش نبود چه کار کنم ؟

متاسفانه علی رغم بهترین تلاش های دکتر ، در بعضی موارد یک بیمار ممکن است  از نتیجه نحوه ی عمل بینی  دکتر خود ناراضی باشد .

این اتفاق می تواند علل مختلفی داشته باشد از جمله خطای جراحی یا انتظارات غیر واقع بینانه از طرف بیمار. اگر بینی آنها در ماه های اول شکل ایده آلی که مد نظر داشته اند نگرفته است بیماران نباید وحشت زده بشوند زیرا نتیجه ی نهایی جراحی می تواند تا یک سال متغیر باشد.

اگر بیمار حتی پس از اینکه بینی شکل نهایی خودش را گرفت از نتیجه جراحی ناراضی بود ،گزینه هایی برای اصلاح و درمان وجود دارد .بسته به میزان تغییرات که نیاز است ،جراح ممکن است تغییر شکل بدون جراحی یا اگر جزو افراد واجد شرایط برای عمل بینی ترمیمی باشید جراحی ترمیمی را به شما پیشنهاد کند.

مزایای نحوه ی عمل بینی از نظر زیبایی

معمول ترین دلیل برای افرادی که تصمیم به انجام عمل بینی می گیرند بهبود دادن ظاهر بینی شان است .خیلی از افراد احساس می کنند سایز و شکل بینی شان با بقیه ی اجزای صورتشان هماهنگی ندارد و به همین دلیل برای بهبود هارمونی صورتشان عمل بینی را انتخاب می کنند .

در طول عمل بینی تغییراتی بر روی پل بینی،نوک بینی و سوراخ های بینی می توان ایجاد کرد.انتخاب یک جراح واجد شرایط برای انجام عمل بینی این اطمینان را خواهد داد که بیماران سودمندترین نتایج را از جراحی بینی خواهند گرفت.

در این باره بخوانید  بررسی حداقل ، حداکثر و بهترین سن برای انجام عمل بینی و عوارض عمل بینی زود هنگام

 

از جمله مزایای زیبایی برای عمل بینی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تقارن صورت – کوچک ترین عدم تقارن در بینی افراد می تواند تاثیر عمده ای در ظاهرشان ایجاد کند . عمل بینی می تواند ظاهر متعادل تری ایجاد کند.
 • بهبود شکل – تغییر در پل بینی یا نوک بینی می تواند توجه را به مناطق دیگر صورت جلب کند.
 • حجم متناسب – کاهش دادن پهنای بینی حتی یک مقدار کم ، می تواند تاثیر قابل توجهی بر روی تناسب بینی با بقیه اجزای صورت داشته باشد.
 • از بین بردن قوز یا اعوجاج بینی – عمل بینی می تواند عیوب پل بینی را اصلاح کند چه این عیوب مادر زادی بوده و چه در اثر یک آسیب به وجود آمده باشد.

مزایای عمل بینی از نظر بهداشت و سلامتی:

عمل بینی علاوه بر داشتن مزایای زیبایی می تواند مشکلات مرتبط با سلامت را نیز اصلاح کند.

و مورد از مزایای اصلی جراحی بینی عبارتند از :

 • بهبود مشکلات تنفسی – عمل بینی می تواند راه های باریک بینی را باز کرده و اختلالات ساختاری را اصلاح کند و توانایی تنفسی شخص را بهبود دهد.
 • اصلاح نقص های مادر زادی – جراحی بینی همانطور که نقایص مادرزادی داخلی اصلاح می کند می تواند به اصلاح نقایص بیرونی نیز بپردازد مانند انحراف بینی و انحراف تیغه ی بینی.

هزینه ی عمل بینی با توجه به نوع عمل، مدت زمان بی هوشی و خدمات داخل بیمارستان متفاوت می‌باشد .

البته در بعضی موارد هزینه‌ ی عمل بینی تغییراتی دارند مثلا هزینه ی عمل بینی روتوش (عمل مجدد) متفاوت است و ممکن است کمی ‌بیشتر از جراحی اولیه بینی باشد.

در بعضی موارد بینی بیمار نیازی به عمل ندارد و فقط کمی ‌پره‌های بینی نسبت به صورت بزرگ می ‌باشند که با یک عمل سرپایی کوچک در مطب پره‌ها جمع ‌تر می‌شوند.

برای دریافت مشاوره  و انتخاب بهترین روش ، متناسب با نیازتان، با کلینیک دکتر نجف بیگی تماس حاصل فرمایید.

.

سن مناسب برای جراحی بینی

برای انجام این جراحی زیبایی محدودیت خاصی برای سن وجود ندارد. با این وجود بهتر است افراد زمانی برای انجام این جراحی اقدام کنند که رشد بینیشان به طور کامل انجام شده است؛ چرا که معمولاً تا سن ۲۲ سالگی احتمال ایجاد تغییر در ظاهر بینی وجود دارد.

بنابراین، در صورتی که شما در سن پایین این عمل را انجام دهید، به دلیل اینکه احتمالاً همه غضروف‌ها رشد کامل نداشته‌اند، احتمال اینکه نتیجه جراحی در گذر زمان تغییر کند، وجود دارد.

بهترین سن برای انجام عمل جراحی بینی چه زمانی است را برای مطالعه بیشتر پیشنهاد میکنیم.

کاندیدای مناسب برای انجام عمل بینی

 • افرادی که دارای برآمدگی در پل بینی هستند و نیاز به از بین بردن قوز بینی دارند.
 • افرادی که بینی بسیار پهن یا خیلی باریکی دارند
 • افرادی که بینیشان دارای انحراف و یا عدم تقارن است
 • افرادی که نوک بینی برجسته و یا گردی دارند
 • افرادی که زاویه بین لب فوقانی و پایین بینیشان کمتر از ۹۰ درجه است
 • افرادی که در اثر یک سانحه مانند سوختگی یا تصادف، بینشان آسیب دیده است و نیاز به عمل بینی شکسته دارند.
 • افرادی که در تنفس خود مشکل دارند و نیاز به عمل پولیپ بینی دارند.
نموه قبلو بعد از عمل بینی عقابی خانم توسط دکتر آرش نجف بیگی

هزینه انجام جراحی بینی چقدر است؟

همان‌طور که گفته شد، یکی از مراحل انجام جراحی بینی کسب اطلاعات دقیق در رابطه با هزینه جراحی است. این هزینه به طور کلی به عوامل مختلفی بستگی دارد:

 • تخصص جراح
 • هزینه بیهوشی
 • هزینه تجهیزات عمل
 • هزینه کلینیک یا بیمارستان

بنابراین، برای کسب اطلاعات دقیق در مورد هزینه جراحی، باید با پزشک خود صحبت کنید. البته جالب است بدانید که هزینه انجام این جراحی به موقعیت جغرافیایی نیز بستگی دارد. به عنوان مثال هزینه جراحی بینی در تهران خیلی بیشتر از هزینه جراحی بینی در اصفهان است.

مقاله جراحی بینی ثانویه را از دست ندهید.

انجام عمل بینی مجدد (عمل ترمیمی)

برخی مواقع، بنا به برخی از دلایل مانند آگاه نبودن فرد از مراحل انجام عمل بینی و وجود چند خطای پزشکی، فرد از نتیجه جراحی خود راضی نخواهد بود. در این مواقع با وجود آنکه شرایط چندان رضایت بخش نبوده، اما جای نگرانی زیادی هم نیست؛ چرا که شما می‌توانید با یک وقفه، یک جراحی مجدد بینی انجام دهید.

با وجود اینکه خطر بیشتری در جراحی ثانویه وجود دارد، اما در صورتی که توسط یک پزشک حاذق انجام شود، احتمال برطرف کردن مشکل و جلب رضایت بیمار بیشتر است.

برای مطالعه بیشتر درباره مراحل عمل بینی این مقاله لاتین را از سایت معتبر وبمد بخوانید.

نتیجه‌گیری

جراحی زیبایی بینی یکی از رایج‌ترین عمل‌های زیبایی در ایران است که به روش‌های مختلف، جراحی باز بینی و جراحی بسته بینی انجام می‌گردد. اینکه کدام یک از روش‌ها برای بینی شما مناسب است، به نظر پزشک و هدف شما از انجام جراحی بستگی دارد.

در حالت کلی، برای اینکه از نتیجه جراحی خود راضی باشید، بهتر است که شناخت درستی از مراحل انجام عمل بینی داشته باشید؛ چرا که در بسیاری از موارد به دلیل عدم آگاهی کافی، فرد از نتیجه نهایی راضی نبوده و انجام مجدد عمل نیاز دارد. بنابراین، قبل از انجام این جراحی، حتماً با یک پزشک و جراح متخصص در این زمینه مشورت کنید.

ابتدا باید مشاوره و معاینه حضوری با جراح فوق تخصص خود داشته باشید تا با معاینه کامل مشکلات بینی شما بررسی شده و حتما نظر جراح را در مورد عمل جراحی بینی خود جویا شوید. پس از انجام آزمایشات مربوطه و فتوگرافی ها، و بررسی آن توسط جراح، برای عمل تعیین وقت می شود.

بله. بهتر است حداقل دو هفته قبل از عمل بینی و دو ماه بعد از عمل بینی، سیگار یا قلیان را ترک کنید. زیرا سرعت ترمیم زخم ها و ورم صورت را کاهش می دهد.

معمولاً عمل بینی به هیچ وجه عمل دردناکی نیست و کبودی و تورم اولیه آن ظرف یک هفته تا ۱۰ روز کاملا برطرف می‌شود.

بعد از بلوغ کامل عمل بینی قابل انجام است.

بیش از ۶۰۰۰ جراحی موفق

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

یکی از ۳ جراح پلاستیک برتر کشور

IMG_6113 dr-min

ممکن است شما دوست داشته باشید
27 نظرات
 1. عسل می گوید

  سلام‌ من‌ هرمدلی‌ک دوس داشته باشم‌ دکتر میتونه همون شکلی دماغمو عمل کنه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام البته که عمل زیبایی معیار های مطابق با صورت و اناتومی بدن دارد. و عمل زیبایی حتما نیاز به مشاوره حضوری دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با شماره های کلینیک تماس بگیرید .سعادت اباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 2. سهراب ت می گوید

  سلام پدرم ۵۶سالشه و بینی اش پارسال شکسته الان میخاد عمل کنه چون نمیتونه درست نفس بکشه ایا امکانش هست؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   پس از معاینه حضوری توسط پزشک مشخص می شود که آیا می توانند جراحی انجام دهند یا خیر.

 3. حسام می گوید

  سلام بعد از عمل بینی چه زمانی شکل بینی مشخص میشه؟ تا کی بایبد صبر کنیم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   فرم بینی معمولا ۶ ماه بعد از بینی مشخص می شود ولی فرم نهایی بینی بعد از یک سال مشخص می شود.

 4. شکوفه حیدری می گوید

  سلام من دو سال پیش دماغم عمل کردم اصلا راضی نبودم الان میتونم دوباره عمل کنم؟ لطفا راهنمایی کنین

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   پس از معاینه حضوری توسط پزشک مشخص می شود که آیا می توانید مجدد جراحی انجام دهید یا خیر.

 5. حجت مهری می گوید

  سلام برای عمل دماغ باید تا چند وقت ورزشی مثل تنیس رو کنار گذاشت؟ من توی سن پایین دماغم شکسته و الان تنیس کار میکنم و هر هفته تمرین دارم میتونم الان اقدام کنم؟ لطفا راهنمایی کنید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بهتر است تا زمانی که چسب بر روی بینی دارید ار انجام ورزش های سنگین خودداری نمایید.

 6. طاهره رمضانی می گوید

  سلام من ۲۸سالمه و سه ماهه زایمان کردم اگه الان بخام عمل کنم شرایط عمل بینی برای من چیه؟ مرسی

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز اگر شیردهی دارید بهتر است تا پایان آن صبر کنید زیرا داروهای بیهوشی بر روی شیر شما تاثیرگذار است.
   همچنین بعد از جراحی باید تا سه ماه فرزندتان را بلند نکنید که به بینیتان فشار بیاورد.

 7. حمید می گوید

  سلام خدمت شما ببخشید من ۱۸سالمه میتونم دماغم عمل کنم مشکلی نداره

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله می توانید انجام دهید.

 8. دلارام می گوید

  سن ۱۷ سالگی برا عمل بینی خانم ها مناسبه و اینکه بینی من گوشتیه و میخوام کوچیک بشه هزینش حدودا چقدر میشه

 9. رمضانی می گوید

  هزینه عمل بینی رو لطف میکنید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 10. فریبا می گوید

  عمل بینی چقدر طول میکشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   مدت زمان عمل بینی بستگی به مشکلات بینی دارد که هنگام عمل باید رفع شود. هرچه این مشکلات مانند انحراف پولیپ و غیره بیشتر باشد مدت زمان جراحی نیز بیشتر می شود.

 11. صوفی می گوید

  سلام میشع بگید تا چند مدت باید چسب روی بینیمون باشه بعد از عمل بینی؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   معمولا تا ۲ ماه باید چسب زد.

 12. فرهاد می گوید

  ایا بعد از عمل بینی خونریزی میکند وتا کی خونریزی ادامه دارد

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   معمولا درحین عمل و قبل از مرخص شدن، بیمار خونریزی دارد ولی بعد آز آن خیلی کم ممکن است خونریزی پیش بیاید آن هم بعد از جویدن غذاهای سفت.

 13. زهرا می گوید

  من خیلی از بیهوشی برای عمل می ترسم تاحالا تجربشو نداشتم ممکنه مشکلی پیش بیاد برای بیهوشی موقع جراحی بینی میشه راهنمایی کنید؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   چنانچه بیهوشی در بیمارستان و زیر نظر متخصص این کار انجام شود مشکلی پیش نمی آورد. همچنین جراحی بینی را می توان با بی حسی موضعی نیز انجام داد.
   چنانچه مراجع کننده مایل نباشد بی هوش شود می توان از روش های دیگر مانند خواب و یا بیحسی موضعی استفاده کرد.

 14. جمشیدغلامی می گوید

  سلام بینی من بچه بودم شکسته خاستم هزینه ش بیبنم چقد هستش

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   هزینه جراحی بینی بسته به فرم بینی هر شخص، گوشتی یا استخوانی بودن، انحراف، شکستگی یا پولیپ متفاوت میباشد. و تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمیتوان حدود هزینه را اعلام کرد.

   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید