کلینیک جراحی زیبایی اندام و صورت دکتر نجف بیگی

لیپوماتیک غبغب

با پیکرتراشی غبغب، تناسب و ظرافت را به چهره خود هدیه دهید!

ویدئو معرفی

لیپوماتیک غبغب

لیپوماتیک غبغب

علت استفاده از عمل لیپوماتیک غبغب . . .

حذف چربی‌های اضافی غبغب

حذف موثر چربی‌های غبغب به صورت موضعی با لیپوماتیک

غبغب ظریف و لاغر

لیپوماتیک غبغب با بی‌حسی موضعی و کمترین درد و زمان بهبودی

بدون جای زخم و برش

لاغری غبغب با روش لیپوماتیک بدون اثری از جای زخم

هر آنچه درباره جراحی لیپوماتیک غبغب باید بدانید . . .

معرفی جراحی لیپوماتیک غبغب

لیپوماتیک غبغب چیست؟

با توجه به نقش گردن در استاندارد های زیبایی امروزه، داشتن غبغب می تواند یک مشکل و عامل نارضایتی فرد از چهره اش باشد، زیرا نه تنها ظاهر فرد را تحت تاثیر قرار می دهد، بلکه نشان دهنده افزایش وزن و افزایش سن است. عواملی مانند رژیم غذایی نامناسب، افزایش سن، افزایش وزن و حتی ژنتیک می توانند باعث ایجاد یک غبغب بزرگ شوند. روش های مختلفی برای از بین بردن غبغب و چربی های اضافی زیر گلو وجود دارد اما یکی از بهترین و محبوب ترین روش های برداشتن غبغب به خصوص در ایران، عمل لیپوماتیک غبغب است. جراحی غبغب یک عمل زیبایی است که با از بین بردن پوست و چربی اضافی زیر چانه، صورت شما را زیبا تر و جوان تر نشان می دهد و کسانی که بین ۲۰ تا ۵۰ سال سن دارند و دارای پوست کشسان یا الاستیک هستند، بهتر است لیپوماتیک صورت و غبغب را انجام دهند تا صورت شاداب تر و جوان تری داشته باشند.

ناحیه زیر چانه و گردن یکی از معدود نواحی است که تحت تاثیر ورزش و رژیم غذایی قرار نمی گیرد و بنابراین در صورت افزایش چربی در این ناحیه به راحتی می توانید با کمک جراحی به ظاهری زیبا دست پیدا کنید.

اما این عمل چیست و چگونه انجام می شود؟ در روش برداشتن غبغب با لیپوماتیک، لوله باریکی به نام کانولا از سوراخ کوچکی در زیر چانه وارد پوست می شود و با ضربات فیزیکی جراح، چربی خرد و له شده و درنهایت از زیر پوست تخلیه می شود.

جراح ابتدا طبق خواسته و با مشورت با بیمار مناطقی را برای ورود کانولا شناسایی می کند چراکه این مناطق ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. بعد از آن پوست با محلول های ضد عفونی کننده تمیز می شود تا خطر باکتری و عفونت کاهش پیدا کند. این عمل هم مثل هر عمل زیبایی دیگری نیاز به بیهوشی فرد بیمار دارد و بنابراین بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی با توجه به میل فرد انتخاب می شود.

سختی کار پزشک آنجاست که باید روی مقدار چربی تخلیه شده تمرکز کند تا تقارن و تعادل شکل صورت تغییر نکند. در نهایت، یک پانسمان استفاده می شود که با یک چانه بند همراه است تا استحکام و حالت پوست در طول بهبودی حفظ شود

چه کسانی کاندید مناسبی برای لیپوماتیک غبغب می باشند؟

هر شخصی خواه مرد باشد یا زن، اگر که نگران چربی و پوست اضافه در ناحیه زیر چانه یا غبغب است ممکن است کاندیدای ایده آلی برای انجام عمل لیپوماتیک غبغب باشد. اما این ویژگی کافی نیست. کاندیدای برداشتن غبغب با لیپوماتیک باید از سلامت کاملی برخوردار باشد. علاوه بر این نیاز است که نه تنها وزن ایده آلی برای انجام این کار داشته باشد بلکه دارای ثبات وزنی نیز باشد. چرا که نوسان زیاد وزن نتیجه مطلوبی را پس از عمل برای کاندید به دنبال نخواهد داشت.

در کنار همه این موارد سن فرد نیز موثر است؛ افرادی که سن بین 20 تا 50 سال دارند کاندید خوبی برای این عمل به شمار می رود زیرا خاصیت الاستیکی یا همان ارتجاعی پوست آن ها بیش تر است و پوست زیر شانه با تخلیه چربی شل و افتاده نمی شود.

در چه مواردی از لیپوماتیک غبغب استفاده می شود ؟

عمل لیپوماتیک غبغب تنها برای حذف چربی اضافی و سر سخت زیر چانه انجام نمی شود. این عمل گزینه ای مناسب برای افرادی است که به دنبال حذف چربی اضافی پایین تر از غبغب و روی گردن هستند. همچنین برای بهبود هارمونی صورت با ایجاد خط فک زیبا و طبیعی و برای جوان تر کردن صورت و استخوانی نشان دادن آن نیز به کار گرفته می شود.

لیپوماتیک غبغب چگونه انجام می شود؟

لیپوماتیک غبغب روشی راحت و کم درد برای حذف چربی زیر چانه به کمک ارتعاش و نوسان است. در این روش ابتدا بی حسی موضعی انجام می شود. در ادامه زیر چانه برش هایی ایجاد می شوند. سپس یک کانولا وارد می شود. این کانولا نازک و قدرتمند است و دستگاه ارتعاش و لرزش به آن متصل است. این دستگاه با لرزش به کمک امواج صوتی فرکانس پایین چربی ها را شل کرده و می شکنند. سپس چربی های شکسته شده با مکش از زیر چانه خارج می شوند.

مزایای استفاده از روش لیپوماتیک غبغب

اگر چه روش های دیگری برای حذف غبغب وجود دارند اما لیپوماتیک غبغب مزایای منحصر به فردی دارد که آن را به انتخابی عالی تبدیل کرده اند. لیپوماتیک یک روش سریع برای خلاصی از شر چربی های زیر چانه است. این روش درد کمی دارد و با بی حسی موضعی انجام می گیرد. علاوه بر این ها این روش به عنوان یک شیوه کم تهاجمی بهترین و موثرترین نتایج را به همراه دارد به این معنا که با حذف چربی زیر چانه، خطوط فک و صورت به خوبی دیده می شوند و نتیجه می تواند تا سال های زیادی باقی بماند. در کنار تمامی این ها لیپوماتیک نسبت به دیگر شیوه ها دوره نقاهت کم تری دارد و تورم و کبودی در این روش موقت است و در بازه کوتاهی برطرف می شود.

دوره نقاهت لیپوماتیک غبغب

پس از عمل لیپوماتیک غبغب، احتمالاً کمی ناراحتی، تورم و کبودی خواهید داشت و ممکن است پوست شما سفت شود. این عوارض حدود دو هفته باقی می مانند و با گذشت زمان بهتر می شوند. ممکن است چندین ماه طول بکشد تا بخیه ها و برش هایی که در حین عمل ایجاد شده اند، به طور کامل بهبود پیدا کنند. اما به طور کلی توصیه می‌شود ۳ تا ۵ روز از محل کار خود برای استراحت کامل و بهبودی مرخصی بگیرید.

به مدت ۱۰ روز پس از عمل، به خصوص اگر از نظر جسمی شغل سختی دارید یا ورزش سنگینی دارید، آن را تعطیل کنید. فراموش نکنید اگر مراقب نباشید، فعالیت شدید می تواند تورم بیشتری ایجاد کند یا حتی بخیه ها را باز کند. بیماران درجات مختلفی از کبودی و تورم در طول روند بهبودی تجربه می کنند که این تورم می‌تواند نامتقارن باشد و گاهی اوقات حالت توده‌ای داشته باشد. بنابراین رعایت این نکات در دوران نقاهت پس از جراحی غبغب بسیار حیاتی است.

تا حد امکان برای یک یا دو هفته اول چانه بند بپوشید، به این صورت که در هفته اول باید به صورت شبانه روزی و یک یا دو هفته بعد از آن می توانید تنها در شب از آن استفاده کنید. در ادامه درباره پوشیدن گن بعد از عمل غبغب بیشتر توضیح می دهیم.

گن بعد از لیپوماتیک غبغب

پس از برداشتن غبغب با لیپوماتیک و یا لیپوماتیک چانه و ناحیه گردن، ممکن است از بیماران خواسته شود که چانه بند یا گن بپوشند. در واقع پوشیدن گن بعد از لیپوماتیک غبغب بخش مهمی از مرحله بهبودی است. چانه بندها تورم را به حداقل می ‌رسانند و به ترمیم بافت نرم پس از لیپوماتیک کمک می‌کنند، علاوه بر آن به کاهش درد و ناراحتی کمک کرده و نتیجه عمل جراحی زیبایی را بهبود می بخشند. معمولاً به بیماران توصیه می ‌شود که تا حد امکان در هفته اول در ۲۴ ساعت روز از چانه بند استفاده کنند و در هفته سوم و چهارم به بعد در طول شب؛ البته این توصیه ها ممکن است بر اساس نحوه پاسخ بیمار به مراقبت های بعد از عمل لیپوماتیک اصلاح شوند.

اهمیت پوشیدن گن به عوامل مختلفی بستگی دارد مثل مقدار چربی برداشته شده و شلی اولیه پوست بیمار. از دیگر مزایای استفاده از چانه بند می توان به کاهش اسکار، ورم، خونریزی و کبودی نیز اشاره کرد.

عوارض لیپوماتیک غبغب

جراحی پلاستیک غبغب و لیپوماتیک صورت به طور کلی بی خطر است، اما مثل هر عمل جراحی دیگری با عوارض و خطرات خاصی همراه است، مانند:

 • عدم تقارن در صورت
 • خونریزی یا لخته شدن خون
 • عوارض ناشی از بیهوشی، مانند حالت تهوع، استفراغ یا مشکل در بیدار شدن از خواب
 • آسیب به اعصاب، عروق خونی، ماهیچه ها یا اندام های ناحیه فک و گردن
 • ریزش مو در نزدیکی برش جراحی  به خصوص در آقایان
 • هماتوم (یک حفره خون در زیر پوست)، که ممکن است نیاز به تخلیه داشته باشد
 • عدم بهبودی جای زخم یا اسکار
 • عفونت
 • آسیب عصبی که می تواند باعث ضعف، بی حسی یا تغییر در احساس پوست شود
 • درد یا تورمی که بیشتر از حد انتظار طول بکشد
 • مشکلات قلبی یا ریه ها
 • ناهمواری بعد از لیپوماتیک غبغب
 • بی نظمی و تغییر رنگ پوست

 ورم بعد از لیپوماتیک غبغب

تورم پس از هر عمل برداشتن غبغب با لیپوماتیک بسیار طبیعی است و انتظار می رود بیمار تا چند روز پس از آن احساس ورم در ناحیه چانه و گردن داشته باشد. حقیقت این است که بدن هر کس متفاوت است و بنابراین بیماران مختلف مراحل مختلفی از تورم را پشت سر خواهند گذاشت. ورم معمولاً به دلیل این که شما را از دیدن نتایج نهایی باز می دارد خسته کننده است، اما بدترین قسمت آن این است که مانع از چسبیدن لایه پوست به لایه های عمیق تر و ایجاد ظاهری بریده و بریده شده می شود. بنابراین هرچه این تورم سریعتر از بین برود، نتایج سریعتر دیده می شود و همچنین پوست می تواند سریعتر به عضله زیرین بچسبد.

بهترین جراح لیپوماتیک غبغب

این روزها هم تعداد افرادی که می خواهند عمل لیپوماتیک غبغب انجام دهند بیش تر شده اند هم تعداد جراحان نسبت به قبل زیاد شده اند. به همین دلیل انتخاب بهترین جراح لیپوماتیک غبغب تا حدودی سخت شده است. اما جای نگرانی نیست! در این بخش شما را با فاکتورهایی که بهترین جراح لیپوماتیک باید داشته باشد آشنا خواهیم کرد تا بهترین نتیجه را به دست آورید.

 • عموما جراح باید دارای مدرک و گواهی معتبر باشد. گواهی نشان دهنده این موضوع است که فرد آموزش های لازم را طبق استانداردها دیده و مجوز فعالیت خود را کسب کرده است.
 • بهترین جراح با تجربه است. در کنار داشتن تخصص، تجربه نیز حائز اهمیت است. در واقع اگر چه داشتن تخصص و مدرک الزامی است اما یک جراح خوب از تجربه کافی نیز بهره مند است. تجربه کافی می تواند بهترین نتیجه را در بر داشته باشد.
 • بهترین جراح لیپوماتیک حرفه ای است. به کار گیری هر شیوه پزشکی برای پزشک می تواند اضطراب آور باشد. پزشکان این مورد را می دانند و همواره بهترین پزشکان حرفه ای ترین روش را برای دریافت نتیجه مطلوب به کار می گیرند تا بیمار کم ترین عارضه را تجربه کند. علاوه بر این یک جراح خوب و حرفه ای نه تنها در حوزه خود متخصص و متبحر است بلکه گوش شنوایی دارد، وظیفه شناس است، صداقت دارد و مودب می باشد.
 • بهترین جراح محیطی امن و تمیز را برای داشتن احساس راحتی شما فراهم می سازد.
 • بهترین جراح لیپوماتیک خدمات خود را با کیفیت بالا ارائه می کند. در واقع هیچ چیز بدتر از آن نیست که وارد مطب شوید و افراد غیر حرفه ای از شما استقبال کنند.
 • بهترین جراح میزان رضایتمندی بالایی دارد. زمانی که به دنبال یک جراح خوب هستید می توانید نظرات مراجعه کنندگان قبلی را بخوانید و یا با آن ها ارتباط بگیرید تا خیالتان از این بابت آسوده باشد.

هزینه لیپوماتیک غبغب

اغلب مراجعه کنندگان برای انجام لیپوماتیک غبغب از هزینه این عمل می پرسند. هزینه این کار برای افراد مختلف به طور قابل توجهی متفاوت است و تنها پس از مشاوره می توان میزان آن را تعیین کرد. این اختلاف هزینه به این سبب است که چندین عامل مورد بررسی قرار می گیرند و بر اساس آن ها هزینه کل تعیین می شود. برخی از مهم ترین این عوامل عبارتند از:

 • هزینه مکانی که در آن لیپوماتیک انجام می شود. هزینه ای که بیمارستان می گیرد با هزینه کلینیک متفاوت است. علاوه بر این نرخ بستری بیمارستان ها و کلینیک ها هم با یکدیگر فرق دارند.
 • هر چه تخصص و تجربه بیش تر باشد؛ هزینه بالاتر است. توصیه می شود هنگام انتخاب پزشک حتما به تخصص آن و همچنین مواردی که انجام داده توجه کنید. همچنین هزینه پایین شما را به انجام کار توسط افراد کم تجربه وسوسه نکند چرا که مهارت خاصی برای این کار لازم است.
 • هزینه وسایل، داروها و ویزیت های پیش و پس از عمل. برای انجام هر عملی هر چند آسان اغلب یک سری دارو قبل و بعد از جراحی تجویز می شود. علاوه بر آن خرید وسایلی چون گن غبغب برای دوره نقاهت توصیه می شود و جلساتی برای ویزیت و چک آپ مشخص می شوند. تمامی این ها بر هزینه کل عمل تاثیر می گذارند.

همچنین به یاد داشته باشید که اغلب و شاید تمامی بیمه های درمانی این عمل را تحت پوشش خود قرار نمی دهند، زیرا لیپو به عنوان یک کار زیبایی شناخته شده است و نه درمانی.

وقتی صحبت از پیری به میان می ‌آید، غبغب و گردن اولین مناطقی هستند که علائم پیری را نشان می ‌دهند، اما آیا برای جوان سازی این ناحیه راهی وجود دارد؟ پاسخ خوشبختانه مثبت است. در برخی موارد، چربی صورت بیشتر در زیر چانه جمع می شود و این تجمع چربی اضافی باعث ایجاد همان چیزی می شود که به آن غبغب می گوییم.

تجمع چربی در زیر گلو  باعث تغییر شکل صورت و چهره فرد می شود که در نتیجه فرد به فکر راه حل مناسبی برای از بین بردن آن می افتد، و آن چیزی نیست جز عمل لیپوماتیک غبغب! در این مقاله قصد داریم هر آنچه را که باید در مورد برداشتن غبغب با لیپوماتیک بدانید را بیان کنیم.

در این مقاله با مطالب زیر آشنا میشوید:

در صورتی که به پاسخ مدنظر خود نرسیدید در انتهای همین مقاله سوال خود را درج کنید تا در سریع ترین زمان به آن پاسخ داده شود.

لیپوماتیک غبغب چیست؟

با توجه به نقش گردن در استاندارد های زیبایی امروزه، داشتن غبغب می تواند یک مشکل و عامل نارضایتی فرد از چهره اش باشد، زیرا نه تنها ظاهر فرد را تحت تاثیر قرار می دهد، بلکه نشان دهنده افزایش وزن و افزایش سن است. عواملی مانند رژیم غذایی نامناسب، افزایش سن، افزایش وزن و حتی ژنتیک می توانند باعث ایجاد یک غبغب بزرگ شوند. روش های مختلفی برای از بین بردن غبغب و چربی های اضافی زیر گلو وجود دارد اما یکی از بهترین و محبوب ترین روش های برداشتن غبغب به خصوص در ایران، عمل لیپوماتیک غبغب است. جراحی غبغب یک عمل زیبایی است که با از بین بردن پوست و چربی اضافی زیر چانه، صورت شما را زیبا تر و جوان تر نشان می دهد و کسانی که بین 20 تا 50 سال سن دارند و دارای پوست کشسان یا الاستیک هستند، بهتر است لیپوماتیک صورت و غبغب را انجام دهند تا صورت شاداب تر و جوان تری داشته باشند.

ناحیه زیر چانه و گردن یکی از معدود نواحی است که تحت تاثیر ورزش و رژیم غذایی قرار نمی گیرد و بنابراین در صورت افزایش چربی در این ناحیه به راحتی می توانید با کمک جراحی به ظاهری زیبا دست پیدا کنید.

اما این عمل چیست و چگونه انجام می شود؟ در روش برداشتن غبغب با لیپوماتیک، لوله باریکی به نام کانولا از سوراخ کوچکی در زیر چانه وارد پوست می شود و با ضربات فیزیکی جراح، چربی خرد و له شده و درنهایت از زیر پوست تخلیه می شود.

جراح ابتدا طبق خواسته و با مشورت با بیمار مناطقی را برای ورود کانولا شناسایی می کند چراکه این مناطق ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. بعد از آن پوست با محلول های ضد عفونی کننده تمیز می شود تا خطر باکتری و عفونت کاهش پیدا کند. این عمل هم مثل هر عمل زیبایی دیگری نیاز به بیهوشی فرد بیمار دارد و بنابراین بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی با توجه به میل فرد انتخاب می شود.

سختی کار پزشک آنجاست که باید روی مقدار چربی تخلیه شده تمرکز کند تا تقارن و تعادل شکل صورت تغییر نکند. در نهایت، یک پانسمان استفاده می شود که با یک چانه بند همراه است تا استحکام و حالت پوست در طول بهبودی حفظ شود.

در ادامه این مقاله به مواردی مانند هزینه فواید، مراقبت‌های پس از آن و عوارض این عمل بیشتر اشاره می کنیم.

مراقبتهای بعد از لیپوماتیک غبغب

اکثر افرادی که جراحی زیبایی چانه و گردن و غبغب خود انجام می دهند همان روز مرخص شده و به خانه می روند، بنابراین مراقبت های بعد از لیپوماتیک غبغب که بسیار مهم است و در نتیجه عمل و ماندگاری آن تاثیر به سزایی دارد را باید با دقت انجام دهند. برای بهتر گذراندن دوران نقاهت قطعاً پزشک جراح تان دستورالعمل هایی را برای بهبودی به شما می دهد که رعایت آن ها بسیار مهم است. معمولا این دستورالعمل ها شامل موارد زیر می شود:

 • از قرار دادن یخ در نزدیکی ناحیه جراحی شده اجتناب کنید.
 • مراقبت از درن ها و تعویض بانداژ ها اهمیت زیادی دارد.
 • سعی کنید سر خود را بالاتر از قلب خود نگه دارید.
 • گردن خود را تا حد امکان کمتر حرکت دهید (مثلاً لباس ها را روی سر خود نکشید یا سر خود را به طور ناگهانی نچرخانید).
 • از آفتاب مستقیم دوری کنید.
 • برای کنترل درد یا جلوگیری از عفونت از برخی داروها (مثلاً پماد یا قرص که به احتمال زیاد پزشک برایتان تجویز کرده است) استفاده کنید.
 • حداقل 6 هفته بعد از جراحی از کشیدن سیگار یا نوشیدن الکل خودداری کنید.
 • اگر داروهای ضد التهابی مانند ایبوپروفن یا آسپرین مصرف می کنید، با پزشک خود در مورد آن صحبت کنید.
 • مقدار زیادی آب بنوشید و از مکمل هایی مانند ویتامین C و قرص آهن برای تسریع بهبودی استفاده کنید.
 • بعد از عمل استراحت کافی داشته باشید هرچند ممکن است بعد از عمل نتوانید به درستی بخوابید اما فراموش نکنید که فقدان استراحت و خواب کافی روند درمان را کند می کند.

و در آخر در صورت مشاهده هرگونه درد بیش از حد یا عارضه دیگری حتما با پزشکتان مشورت کرده و دستورالعمل های لازم را دریافت کنید.

برای آگاهی بیشتر ، با مشاوران ما در کلینیک دکتر آرش نجف بیگی تماس بگیرید. ما مشتاقانه شما را راهنمایی خواهیم کرد.

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵کلینیک سعادت : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

دوره نقاهت لیپوماتیک غبغب

پس از عمل لیپوماتیک غبغب، احتمالاً کمی ناراحتی، تورم و کبودی خواهید داشت و ممکن است پوست شما سفت شود. این عوارض حدود دو هفته باقی می مانند و با گذشت زمان بهتر می شوند. ممکن است چندین ماه طول بکشد تا بخیه ها و برش هایی که در حین عمل ایجاد شده اند، به طور کامل بهبود پیدا کنند. اما به طور کلی توصیه می‌شود 3 تا 5 روز از محل کار خود برای استراحت کامل و بهبودی مرخصی بگیرید.

به مدت 10 روز پس از عمل، به خصوص اگر از نظر جسمی شغل سختی دارید یا ورزش سنگینی دارید، آن را تعطیل کنید. فراموش نکنید اگر مراقب نباشید، فعالیت شدید می تواند تورم بیشتری ایجاد کند یا حتی بخیه ها را باز کند. بیماران درجات مختلفی از کبودی و تورم در طول روند بهبودی تجربه می کنند که این تورم می‌تواند نامتقارن باشد و گاهی اوقات حالت توده‌ای داشته باشد. بنابراین رعایت این نکات در دوران نقاهت پس از جراحی غبغب بسیار حیاتی است.

تا حد امکان برای یک یا دو هفته اول چانه بند بپوشید، به این صورت که در هفته اول باید به صورت شبانه روزی و یک یا دو هفته بعد از آن می توانید تنها در شب از آن استفاده کنید. در ادامه درباره پوشیدن گن بعد از عمل غبغب بیشتر توضیح می دهیم.

برای مطالعه درباره بهترین جراح زیبایی صورت و ویژگی های آن مقاله بهترین جراح پلاستیک صورت را بخوانید.

گن بعد از لیپوماتیک غبغب

پس از برداشتن غبغب با لیپوماتیک و یا لیپوماتیک چانه و ناحیه گردن، ممکن است از بیماران خواسته شود که چانه بند یا گن بپوشند. در واقع پوشیدن گن بعد از لیپوماتیک غبغب بخش مهمی از مرحله بهبودی است. چانه بندها تورم را به حداقل می ‌رسانند و به ترمیم بافت نرم پس از لیپوماتیک کمک می‌کنند، علاوه بر آن به کاهش درد و ناراحتی کمک کرده و نتیجه عمل جراحی زیبایی را بهبود می بخشند. معمولاً به بیماران توصیه می ‌شود که تا حد امکان در هفته اول در 24 ساعت روز از چانه بند استفاده کنند و در هفته سوم و چهارم به بعد در طول شب؛ البته این توصیه ها ممکن است بر اساس نحوه پاسخ بیمار به مراقبت های بعد از عمل لیپوماتیک اصلاح شوند.

اهمیت پوشیدن گن به عوامل مختلفی بستگی دارد مثل مقدار چربی برداشته شده و شلی اولیه پوست بیمار. از دیگر مزایای استفاده از چانه بند می توان به کاهش اسکار، ورم، خونریزی و کبودی نیز اشاره کرد.

عوارض لیپوماتیک غبغب

جراحی پلاستیک غبغب و لیپوماتیک صورت به طور کلی بی خطر است، اما مثل هر عمل جراحی دیگری با عوارض و خطرات خاصی همراه است، مانند:

 • عدم تقارن در صورت
 • خونریزی یا لخته شدن خون
 • عوارض ناشی از بیهوشی، مانند حالت تهوع، استفراغ یا مشکل در بیدار شدن از خواب
 • آسیب به اعصاب، عروق خونی، ماهیچه ها یا اندام های ناحیه فک و گردن
 • ریزش مو در نزدیکی برش جراحی  به خصوص در آقایان
 • هماتوم (یک حفره خون در زیر پوست)، که ممکن است نیاز به تخلیه داشته باشد
 • عدم بهبودی جای زخم یا اسکار
 • عفونت
 • آسیب عصبی که می تواند باعث ضعف، بی حسی یا تغییر در احساس پوست شود
 • درد یا تورمی که بیشتر از حد انتظار طول بکشد
 • مشکلات قلبی یا ریه ها
 • ناهمواری بعد از لیپوماتیک غبغب
 • بی نظمی و تغییر رنگ پوست

جراحی لاغری صورت یا بوکال فت چیست؟ را در این مقاله بخوانید.

 ورم بعد از لیپوماتیک غبغب

تورم پس از هر عمل برداشتن غبغب با لیپوماتیک بسیار طبیعی است و انتظار می رود بیمار تا چند روز پس از آن احساس ورم در ناحیه چانه و گردن داشته باشد. حقیقت این است که بدن هر کس متفاوت است و بنابراین بیماران مختلف مراحل مختلفی از تورم را پشت سر خواهند گذاشت. ورم معمولاً به دلیل این که شما را از دیدن نتایج نهایی باز می دارد خسته کننده است، اما بدترین قسمت آن این است که مانع از چسبیدن لایه پوست به لایه های عمیق تر و ایجاد ظاهری بریده و بریده شده می شود. بنابراین هرچه این تورم سریعتر از بین برود، نتایج سریعتر دیده می شود و همچنین پوست می تواند سریعتر به عضله زیرین بچسبد.

کارهایی وجود دارد که می توانید برای بهبود ورم بعد از لیپوماتیک غبغب و چانه انجام دهید، مانند:

 1. پس از عمل تا حد امکان عمودی بمانید و یا با زاویه 30 درجه بخوابید. حتی می توانید در روز بعد از عمل به پیاده روی بروید.
 2. از مصرف غذاهای شور تا حد امکان در دو هفته اول خودداری کنید.

3. به طور مداوم صورت خود ماساژ دهید.

بسیاری از جراحان ماساژ حرفه ای لنفاوی را توصیه می کنند، یک ماساژ معمولی و یا ماساژ با ماساژورهای سنگی هم می تواند برای بهبود جریان خون مفید باشد. نحوه انجام صحیح ماساژ به شرح زیر است:

نحوه ماساژ بعد از عمل لیپوماتیک غبغب

یکی از مهم ترین توصیه هایی که پزشکان به بیماران خود پس از عمل ليپوماتيك صورت و غبغب می کنند  این است که ناحیه جراحی شده را در طول روز ماساژ دهند. بدون ماساژ دادن بعد از لیپوماتیک، این خطر وجود دارد که ورم و التهاب به فیبروز تبدیل شود و فیبروز به طور دائم باقی بماند. بنابراین بیماران بهتر است ماساژ صورت خود را بعد از جراحی جدی بگیرند تا بهترین و سریع ترین نتایج را به دست آورند.

معمولاً سه تا چهار روز  بعد از عمل می توانید ماساژ ناحیه چانه و گردن خود را شروع کنید. برای این کار پوست خود را به آرامی جمع کنید، آن را با حرکتی آرامش بخش به سمت پایین و به سمت قلب خود نوازش کنید.

یکی دیگر از روش های آسان ماساژ، ماساژ دایره ای است. در این نوع ماساژ باید ناحیه ای را که در آن لیپوماتیک انجام شده است را با یک حرکت صاف و دایره ای نوازش کرده و با نوک انگشتان خود دایره های فرضی کوچکی را روی پوست خود بکشید. این الگو باید تا زمانی که کل منطقه را پوشش دهید، تکرار شود. می توانید این ماساژ را چند بار در روز انجام دهید.

ماساژ دیگری که می توانید بعد از لیپوماتیک صورت و غبغب، چانه یا گردن استفاده کنید این است که پوست خود را به آرامی نیشگون بگیرید و پس از شمارش آهسته تا پنج، آن را رها کنید. تا جایی که می توانید پوستتان را به آرامی و با ملایمت بین انگشت شست و یک یا دو انگشت دیگر خود نگه دارید و آن را به آرامی به سمت خارج از بدن خود بکشید و پس از آن که به آرامی تا پنج شمردید، پوست را رها کنید. پس از آن همین حرکات را در نقطه دیگری از ناحیه چانه تا گردن خود تکرار کنید.

این نوع ماساژ با بهبود گردش خون به کاهش واکنش التهابی و ورم کمک می کند. برای اثر بخشی بیشتر می توانید به تدریج زمان ماساژ را یک یا دو دقیقه در هر نوبت افزایش دهید و تا پنج دقیقه یا بیشتر تمرین کنید. این کار را حدود 10 بار در روز انجام دهید.

فراموش نکنید که نباید از لمس ناحیه ای که لیپوماتیک در آن انجام شده است  بترسید زیرا ممکن است در ابتدا کمی احساس بی‌حسی یا حتی گزگز داشته باشید، مانند پایی که به خواب رفته است؛ اما این حس به تدریج از بین می ‌رود.

 1. اگر میزان ورم قابل توجهی دارید، می توانید با پزشکتان مشورت کنید که آیا تزریق استروئید برای از بین بردن ورم شما مفید است یا خیر. استروئید ها اغلب عوارض منفی دارند، اما تزریق استروئید برای بیمارانی که ورم و اسکار شدید دارند عاری از فایده نیست.

هزینه لیپوماتیک غبغب

هزینه های جراحی غبغب بیشتر از هر چیزی به روش جراحی آن بستگی دارد. جراحی لیپوماتیک غبغب نسبت به لیفت گردن سبک تر است و زمان کمتری صرف این عمل می شود. فاکتورهایی که روی هزینه های این عمل تاثیر مستقیم دارند عبارتند از:

 • تجربه و اعتبار جراح
 • زمان عمل
 • هزینه تسهیلات و کادر درمان
 • هزینه دارو و ابزار
 • هزینه های بیهوشی
 • هزینه بیمارستان یا کلینیک

در آخر

حتی اگر به طور طبیعی لاغر هستید یا برای کاهش وزن سخت تلاش کرده اید، چربی اضافی چانه می تواند در برابر رژیم غذایی و ورزش مقاومت کند؛ به همین دلیل است که حتی افراد لاغر اندام نیز می توانند غبغب داشته باشند و بنابراین اینجاست که لیپوماتیک غبغب وارد می شود.

این عمل زیبایی سریع‌ترین و کارآمدترین راه برای از بین بردن غبغب چانه است و از طریق لوله کوچک و نازکی به نام کانولا چربی اضافی زیر چانه و خط فک را از بین می برد و به شرط رعایت مراقبت های پس از عمل در عرض 1 تا 2 هفته چهره شاداب تر و زیباتری را برای شما به ارمغان می آورد. اگر شما هم تجربه ای در این زمینه دارید با ما و مخاطبین این صفحه به اشتراک بگذارید.

چرا انتخاب کلینیک زیبایی

دکتر آرش نجف بیگی

چرا انتخاب کلینیک زیبایی

دکتر نجف بیگی

دارای گواهینامه‌های ISO 9001:2015 و ISO10002:2018 از DEF که نشانه کیفیت بالا و رعایت استانداردهای جهانی در کلینیک‌های تخصصی زیبایی دکتر آرش نجف‌بیگی است:
کلینیک جردن و کلینیک سعادت‌آباد

هیات علمی دانشگاه

ارائه تمام خدمات زیبایی بدن٬ پوست و مو٬ جراحی زیبایی صورت و … به صورت تخصصی با بیش از ۱۲ سال سابقه و ۱۲۰۰

عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

ارائه تمام خدمات زیبایی بدن٬ پوست و مو٬ جراحی زیبایی صورت و …

خدمات منحصر بفرد کلینیک ما

خدمات اختصاصی جراحی لیپوماتیک غبغب

ویژه جراحی لیپوماتیک غبغب

در کلینیک دکتر نجف بیگی

مشاوره رایگان کلینیک قبل از جراحی لیپوماتیک غبغب

لیپوماتیک غبغب سریع‌ترین روش برای حذف چربی‌های ناحیه زیر چانه است و به زیبایی صورت کمک زیادی می‌کند. با لیپوماتیک غبغب می‌توانید چهره‌ای جوان‌تر و لاغرتر داشته باشید. لیپوماتیک غبغب از چند مرحله تشکیل شده است:

مشاوره رایگان با پزشک و تعیین ناحیه جراحی غبغب

استخراج چربی از مناطق تعیین‌شده

پایان جراحی، گذراندن دوره نقاهت و مراقبت‌های پس از جراحی

مشتریان جراحی لیپوماتیک غبغب

آیا می‌دانستید با معجزه لیپوماتیک غبغب می‌توانید چهره‌ای جوان‌تر و گردنی کشیده‌تر داشته باشید؟!

شادی پورحسینی

جراحی لیپوماتیک غبغب

رژیم گرفتن، ماساژ زیر چانه و ورزش هیچکدام نتوانستند چانه دوتایی (غبغب) من را رفع نمایند. بلاخره دلم را به دریا زدم و پیکرتراشی غبغب انجام دادم. تنها پشیمانی من آن است که چرا زودتر دست به کار نشدم و انقدر تقلا کردم.

تجربه های مشتریان ما

درباره جراحی لیپوماتیک غبغب

قبل و بعد لیپوماتیک غبغب

شادی پورحسینی

جراحی لیپوماتیک غبغب

رژیم گرفتن، ماساژ زیر چانه و ورزش هیچکدام نتوانستند چانه دوتایی (غبغب) من را رفع نمایند. بلاخره دلم را به دریا زدم و پیکرتراشی غبغب انجام دادم. تنها پشیمانی من آن است که چرا زودتر دست به کار نشدم و انقدر تقلا کردم.

چرا انتخاب کلینیک زیبایی دکتر نجف بیگی

چرا انتخاب کلینیک زیبایی دکتر نجف بیگی

مشاوره رایگان

جراحی لیپوماتیک غبغب

با مشاوره رایگان قبل از عمل لیپوماتیک غبغب با آرامش خاطر صورت خود را به ما بسپارید.

اگر هنوز هم درباره جراحی لیپوماتیک غبغب سوالی دارید

پرسش های متداول جراحی لیپوماتیک غبغب

سوالات متداول شما

درباره لیپوماتیک غبغب

اگر هنوز هم درباره لیپوماتیک غبغب سوالی دارید

نظرات و سوالات شما از دکتر نجف بیگی

سوالات شما درباره جراحی لیپوماتیک غبغب

از دکتر نجف بیگی

سلام. من خیلی گرمایی هستم، می‌خواستم ببینم بعد از لیپوماتیک غبغب می‌تونم برم حمام؟

بله، خصوصا در روزهای اول حتما باید حمام بروید و منطقه لیپوماتیک‌شده را ماساژ دهید.

2 دیدگاه. ترک جدید

 • فاطمه رضایی
  8 مهر 1401 11:17 ب.ظ

  سلام چطور میتوانم ویزیت شوم؟
  هزینه ؟
  ادرس مطب دکتر؟
  آیا هزینه مشمول بیمه تکمیلی میشود؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.