جراحی بینی گوشتی بعلاوه عکس قبل و بعد عمل بینی گوشتی

93,250

عمل بینی گوشتی چگونه است؟ انواع روش های جراحی بینی گوشتی کدام است؟ آیا من فرد مناسبی برای عمل جراحی بینی گوشتی هستم؟ بهترین روش عمل بینی گوشتی چگونه است؟

علت تورم بینی بعد از عمل چیست؟ هزینه جراحی بینی گوشتی چقدر است؟ در این مقاله به پاسخ این سوالات و هر چیزی که درباره عمل زیبایی بینی گوشتی نمی‌دانید، پرداخته ایم.

همچنین در پاسخ به برخی سوالات درون مقاله نیز ویدئویی از دکتر آرش نجف بیگی، فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی آورده شده است که می‎‌توانید با مشاهده آن به جواب سوال خود برسید.

قبل و بعد عمل بینی گوشتی مراجعه کنندگان دکتر نجف بیگی نیز در میان مقاله وجود دارد.

در صورتی که به جواب مدنظر خود نرسیدید در انتهای همین مقاله سوال خود را درج کنید تا دکتر نجف بیگی به آن پاسخ دهند.

همین طور می‌توانید از پرسش و پاسخ دیگر افراد در قسمت نظرات کاربران اطلاعات خوبی کسب کنید.

نمونه جراحی بینی گوشتی دکتر آرش نجف بیگی را به صورت ویدئویی در ادامه ببینید.

به گزارش سایت اینترنتی cadoganclinic بینی گوشتی رایج ترین نوع بینی است که هم در مردان و  هم زنان وجود دارد. معمولا بینی گوشتی غضروف ضعیفی دارد و نوک آن به سمت پایین متمایل است. این نوع بینی در زبان عامیانه بینی انیشتین نامیده می شود.

چنانچه فرصت مطالعه کل محتوای مقاله را ندارید، با کلیک روی خلاصه مقاله و مطالعه آن، به اطلاعات مختصر و مفیدی دست پیدا کنید.

جراحی زیبایی بینی گوشتی

جراحی زیبایی بینی یکی از پرطرفداترین عمل‌ها در بین افراد بدون محدودیت جنس و سن است.

خصوصیات بینی گوشتی که توسط پزشک متخصص تشخیص داده می‌شود:

 • پوست ضخیم و وجود غدد چربی فراوان در نوک بینی و پهن بودن نوک بینی
 • ساختار نگهدارنده ضعیف بینی به علت غضروف ضعیف نوک بینی
 • وقتی سر به بالا و عقب نگه داشته می‌شود، نوک بینی و کناره‌های آن به جای حالت مثلث حالت ذوزنقه یا نیم‌دایره دارند.
 • پهن‌تر بودن کمی بالا‌تر از نوک بینی به جای نوک بینی
 • پوست بینی بسیار چرب همراه با منافذ و جوش‌های زیرپوستی فراوان
 • کلفت‌تر بودن پره‌های بینی بر اثر تجمع چربی زیر پوست و عرض پایه استخوانی بیشتر نسبت به بینی استخوانی

انواع بینی گوشتی

بینی دارای غدد چربی فراوان و منافذ بزرگ و زیاد:

این مشکل با رژیم مخصوص و تجویز دارو توسط پزشک کنترل می‌شود، اما در صورت استفاده از داروهای پوستی شش ماه قبل از جراحی آن را متوقف کنید و حتما به پزشک اطلاع دهید؛ زیرا ممکن است در برش‌های ایجادشده، گوشت اضافه ایجاد کند.

پوست بسیار ضخیم و غدد چربی کم کار:

جراحی بینی‌های گوشتی باید با دقت بیشتری انجام شود. در گذشته غضروف تا حد امکان برداشته می‌شد که این‌کار باعث ایجاد فضا برای تجمع چربی و از دست رفتن فرم زیبای بینی بعد از گذشت مدتی از جراحی می‌شد.

در شیوه نوین جراحی مقدار کمی از غضروف برداشته شده ولی باید دقت کرد که به غضروف ضعیف و آسیب پذیر، صدمه‌ای وارد نشود؛ زیرا عدم توجه به آن سبب ایجاد گوشت اضافه بعد از جراحی خواهد شد.

اولین گام، کاهش ضخامت پوست بینی است و با تقویت پایه‌ی نوک بینی فرم مطلوب دوام می‌یابد. ممکن است برای تقویت غضروف بینی، از غضروف گوش کمک گرفته و پیوند زده شود.

در صورت داشتن استخوان پهن تا جایی که به بینی صدمه وارد نشود، استخوان باریک می‌شود.

شیوه‌های نوین جراحی و انتخاب پزشک توانمند و عمل به توصیه‌های او، احتمال بازگشت و دفرمه شدن بینی را به صفر رسانده، اما باید توجه داشت که بینی گوشتی را نمی‌توان بسیار کوچک و فانتزی کرد و زیاد قوس داد.

برای تقویت غضروف بینی، غضروف میانی (سپتوم) برداشته شده و برای تقویت غضروف نوک بینی استفاده می‌شود.

مراقبت‌های لازم بعد از جراحی

 • پرهیز از تکان دادن و خندیدن تا حد امکان
 • نخوردن غذاهای سفت و تند تا یک هفته تا ده روز پس از عمل
 • دوری از ورزش و شنا تا یک ماه
 • فین نکردن تا ۳ ماه

در صورتی که فرصت خواندن محتوای مقاله را ندارید با گوش سپردن به این پادکست خلاصه مفیدی از کل مقاله را بشنوید.

مشخصه بینی های گوشتی

بینی گوشتی چیست؟

شاید برای شما نیز جالب باشد که بدانید، طبق تحقیقات انجام شده توسط پروفسور تامیر، حدود ۲۴% انسان‌های روی کره زمین، دارای بینی گوشتی هستند. این مدل بینی رایج‌ترین شکل و فرم بینی در انسان‌ها است. به گزارش CBS NEWS، بینی گوشتی به بینی انیشتین نسبت داده شده است؛ چرا که در عکس‌های انیشتین، به وضوح می‌توان گوشتی بودن بینی را تشخیص داد.

شاهزاده فیلیپ و مارک روفالو نیز، از افراد سرشناسی بوده‌اند که دارای بینی گوشتی هستند. مشخصه اصلی بینی گوشتی، چربی ظاهری پوست، ضخامت پوست بینی، پهنای بینی و بزرگ بودن آن است.

جراحی بینی یا رینوپلاستی چیست را در این مقاله بخوانید.

از کجا بدانیم بینی ما گوشتی است؟

بینی‌های گوشتی معمولا دارای منافذ باز زیادی هستند. پوست ضخیم در بینی گوشتی به وضوح دیده می‌شود. معمولا میزان ترشح غدد چربی در بینی‌های گوشتی به شدت زیاد است. پره‌های بینی در اکثر بینی‌های گوشتی، بزرگ و بیرون زده هستند. نوک بینی در بینی‌های گوشتی، پهن‌تر از سایر بینی‌ها است. غضروف بینی در بینی گوشتی معمولا پهن است.

در ادامه رایج‌ترین مشخصه بینی گوشتی از نظر دکتر میشل لی را اشاره می‌کنیم:

 • پوست ضخیم
 • غضروف کوچک و ضعیف
 • پوشش بافت سنگین
 • پره‌های بزرگ و گرد
4 نکته مهم درباره عمل بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی چگونه است؟

شاید جراحی بینی گوشتی یکی از پیچیده‌ترین و خاص‌ترین جراحی‌های بینی محسوب شود. در بینی گوشتی حجم زیادی از پوست ضخیم وجود دارد. این پوست در پروسه جراحی رینوپلاستی، باید نازک‌تر شود. کاهش ضخامت پوست بینی، باید بسیار حرفه‌ای و باظرافت انجام شود. هر گونه برداشت غیرحرفه‌ای از بافت پوست، موجب پدیدار شدن ناهمواری در بینی خواهد شد.

بخش مهم دیگر در جراحی بینی گوشتی، تقویت غضروف بینی است. وزن بینی گوشتی بسیار بیشتر از سایر انواع بینی است. پس بدیهی است که به‌دلیل همین وزن، فرد دچار مشکل افتادگی نوک بینی بعد از جراحی شود؛ چرا که ساختمان بینی چندان قدرتی برای مقابله با جاذبه و افتادگی بینی ندارد.

پس چاره چیست؟

برای داشتن بینی با شکل و فرم مطلوب، باید ناحیه غضروفی بینی را تقویت کنید. برای این اقدام معمولا از غضروف گوش یا دنده  پیوند زده می‌شود. گاهی نیز برای این اقدام از غضروف‌های مصنوعی برای بینی گوشتی استفاده می‌شود تا پایه قرارگیرنده در زیر پوست بینی، قوی و مستحکم باشد. بعد از این مرحله می‌توان پره‌های بینی را جمع کرد و استخوان بینی را برای ایجاد یک شکل و فرم مطلوب آماده کرد.

در ویدئو زیر نمونه جراحی بینی دکتر نجف بیگی را در اتاق عمل مشاهده کنید.

آیا جراحی بینی گوشتی، به صورت باز انجام می‌شود یا بسته؟

طبق گفته دکتر میشل لی، پزشک متخصص و فعال در کلینیک بورلی هیلز، شاید برای شما نیز سوال باشد که بدانید، جراحی بینی باز مناسب بینی گوشتی است یا جراحی بینی بسته؟ در واقع، باید پیش از توضیح، در خصوص تفاوت جراحی بینی گوشتی باز و بسته اطلاعات کسب کنید.

جراحی بینی بسته: در جراحی بینی بسته، کم‌ترین میزان برش در ناحیه زیر پره بینی ایجاد می‌شود و پزشک کم‌ترین سطح دسترسی به استخوان بینی و نواحی بالایی را دارا است. در این جراحی جراحت بسیار کم‌تر از جراحی بینی باز است و پزشک با کم‌ترین تورم می‌تواند تغییرات موردنیاز را در بینی فرد اعمال کند. محدودیت زیاد در این تکنیک جراحی، امکان عمل جراحی بینی پیچیده را نمی‌دهد. چرا که دسترسی بسیار محدود است.

جراحی بینی باز: در جراحی بینی باز، پزشک متخصص با ایجاد برش‌های موردنیاز در گوشه پره‌ها و قسمت پایینی بینی، جراحی را آغاز می‌کند. دسترسی مطلوب به تمامی بخش‌های موردنیاز در جراحی رینوپلاستی، در این تکنیک فراهم است و جراح می‌تواند هرگونه تغییری را در قسمت استخوان، پوست و غضروف بینی ایجاد کند.

باتوجه به توضیحاتی که ارائه شد، می‌توان گفت که جراحی بینی گوشتی که نیازمند تغییرات زیاد باشد، اصلا به روش جراحی بسته امکان‌پذیر نیست. اما با استفاده از جراحی بینی باز، می‌توان به راحتی تمامی تغییرات موردنیاز را در پوست بینی، تیغه بینی و پره‌ها ایجاد کرد.

نمونه قبل و بعد عمل بینی یک آقا توسط دکتر نجف بیگی

دوران نقاهت جراحی بینی گوشتی چقدر است؟

اطلاع از دوره نقاهت عمل بینی به افراد کمک زیادی می‌کند تا برای پس از جراحی نیز، آمادگی خوبی کسب کنند. به گفته دکتر فانک گچ، حدود ۸ روز زمان احتیاج است تا تورم شدید ناشی از جراحی بینی گوشتی کاهش پیدا کند.

بعد از ۸ روز معمولا فرد به پزشک متخصص مراجعه می‌کند تا بخیه‌ها کشیده شود و آتل یا گچ روی بینی نیز برداشته شود. در این مرحله مراقبت‌های بعد از عمل بسیار جدی‌تر از قبل اغاز می شود. شما می‌توانید پس از ۸ روز، با زدن چسب بینی، به محل کارتان بازگردید و فعالیت‌های سبک را از سر گیرید.

از هفته سوم حدودا ۲۰ الی ۳۰% تورم بینی و اطراف آن در شما کاهش پیدا می‌کند و در هفته ششم ۵۰ الی ۶۰% ظاهر بینی بدون تورم و کبودی خواهد بود. توجه داشته باشید که هرگونه ضربه، فشار و عدم رعایت مراقبت‌های بعد از رینوپلاستی، احتمالا شما را دچار مشکل خواهد کرد؛ پس سعی کنید در این خصوص به شدت مراقب باشید.

نمونه جراحی دکتر نجف بیگی برای بینی گوشتی یک آقا

به گفته دکتر میلر، پزشک متخصص جراحی زیبایی در منهتن نیویورک، پیش از تصمیم گیری برای هر جراحی، باید بررسی کنید و بدانید که آیا کاندید خوبی برای آن جراحی هستید یا خیر. معمولا تبلیغات در حوزه جراحی‌های زیبایی، با تحریک افراد به استفاده از خدمات جراحی زیبایی همراه است.

آیا شما کاندید جراحی زیبایی بینی گوشتی هستید؟

به گفته دکتر میلر، پزشک متخصص جراحی زیبایی در منهتن نیویورک، پیش از تصمیم گیری برای هر جراحی، باید بررسی کنید و بدانید که آیا کاندید خوبی برای آن جراحی هستید یا خیر. معمولا تبلیغات در حوزه جراحی‌های زیبایی، با تحریک افراد به استفاده از خدمات جراحی زیبایی همراه است.

در این باره بخوانید  پرطرفدارترین جراحی‌های زیبایی را بشناسید

در این تبلیغات همه چیز به بهترین شکل نمایش داده می‌شود و هیچ پارامتر منفی در دنیای واقعی، در این تبلیغات قرار نمی‌گیرد.  به همین جهت عده زیادی با مشاهده تبلیغات، تصمیم به انجام جراحی زیبایی می‌گیرند. اما بهتر است پیش از اقدام، واقعیات جراحی را بدانید و سپس برای آن اقدام کنید. در ادامه افراد کاندید جراحی زیبایی بینی گوشتی را باهم بررسی می‌کنیم:

 • افرادی که چندان از ظاهر بینی گوشتی خودشان رضایت ندارند
 • افرادی که با واقعیت بینی گوشتی آشنا هستند و محدودیت‌های جراحی آن را می‌دانند
 • افرادی که در محیط خشن و پر ریسکی مثل سالن بوکس و ورزش‌های این‌چنینی حضور ندارند
 • افرادی که امکان رعایت مراقبت‌های بعد از عمل را دارا هستند
قبل و بعد از جراحی بینی گوشتی یک خانم توسط دکتر نجف بیگی

مطالعه مقاله عمل نوک بینی را از دست ندهید.

اهمیت انتخاب پزشک در نتیجه جراحی بینی گوشتی

همان‌طور که از ابتدا تا اینجا توضیح داده شد، جراحی بینی گوشتی یکی از پیچیده‌ترین و مشکل‌ترین انواع جراحی بینی محسوب می‌شود. انتخاب پزشک متخصص جراحی زیبایی، برای دستیابی به بهترین نتیجه از جراحی، اهمیت زیادی دارد. پس بهتر است، نسبت به انتخاب پزشک متخصص به خوبی عمل کنید.

برای این‌کار، بهتر است تحقیق و جست و جو را آغاز کنید. از افرادی که با موردی مشابه با شما جراحی کرده‌اند، نام پزشک را بپرسید و لیستی از پزشکان کاندیدتان تهیه کنید. سپس تحقیق را در این زمینه آغاز کنید و غربالگری کنید تا در نهایت یک پزشک منتخب را برای مشاوره انتخاب کنید. در ادامه به توضیح پروسه انتخاب پزشک می‌پردازیم.

مقاله بهترین متخصص جراحی بینی در تهران را ازدست ندهید.

نیم رخ قبل و بعد از جراحی بینی گوشتی یک خانم توسط دکتر نجف بیگی

۱- جلسه مشاوره با پزشک

یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر عمل جراحی، انتخاب پزشک متخصص و همچنین شرکت در جلسه مشاوره است. در این جلسه، شما می‌توانید تمامی سوال‌هایی که در خصوص جراحی زیبایی بینی گوشتی دارید، از پزشک بپرسید. پروسه جراحی را جویا شوید و در خصوص نیازها و انتظارات‌تان از جراحی صحبت کنید.

پزشک متخصص به شما کمک می‌کند تا با واقعیت جراحی بینی گوشتی آشنا شوید. مطرح کردن تمامی سوابق پزشکی در کنار انتظاراتتان، پزشک را نسبت به انجام جراحی آگاهانه یاری می‌کند.

۲- مشاهده نمونه کارهای عمل بینی گوشتی

اگر در جلسه مشاوره به نتیجه رسیدید، حتما نمونه کارهای واقعی جراحی‌های انجام شده با شکل و فرم بینی مشابه با خودتان را بررسی کنید. مشاهده افرادی که با بینی گوشتی توسط پزشک موردنظرتان جراحی شده‌اند، به شما دید واقعی‌تری از نتایج جراحی می‌بخشد. با کمک این عکس‌ها می‌توانید تصمیم نهایی را درخصوص انتخاب‌تان بگیرید.

سعی کنید، حتما نمونه کارهای واقعی در مطب را زیرنظر بگیرید و با آن‌ها در خصوص رضایت از پزشک مشورت کنید. در نهایت، با پایان این پروسه می‌توانید نسبت به تعیین وقت عمل با پزشک مشورت کنید.

۳- تعیین وقت جراحی بینی گوشتی

اگر تحقیقات شما به خوبی پیش رفته باشد، قطعا از انتخاب پزشک‌تان اطمینان حاصل کرده‌اید. حال بهترین زمان است تا برای تعیین وقت عمل زیبایی بینی گوشتی اقدام کنید. در این زمان بهتر است، از پزشکتان بخواهید تا درخصوص مقدمات عمل بینی اطلاعاتی دراختیار شما قراردهد تا در روز عمل با آمادگی حاضر شوید.

حتما در زمان تعیین وقت، با پزشکتان درخصوص نتیجه عمل نیز صحبت کنید و مطمئن شوید که تعهد پزشک به شما چه چیزی است؟ آیا پزشک در صورت بروز مشکل در نتیجه عمل، ترمیم مجدد را می‌پذیرد یا خیر؟

رسیدن به پاسخ این سوالات، تکلیف شما را در تصمیم گیری روشن می‌کند.

قبل و بعد جراحی بینی گوشتی یک خانم سیاه پوست

نکات مهم قبل از عمل جراحی بینی گوشتی

معمولا برای ایجاد آمادگی پیش از هر جراحی، لازم است تا کارهایی را انجام دهید.  با انجام این کارها، در روز جراحی بدون هیچ استرس و نگرانی می‌توانید منتظر شروع  جراحی و رسیدن به بینی دل‌خواه‌تان باشید. در ادامه به بررسی این نکات می‌پردازیم:

 • حتما قبل از مراجعه به بیمارستان یا کلینیک، دوش بگیرید تا برای چند روز بعد از عمل، مشکلی با نداشتن امکان استحمام نداشته باشید.
 • یک هفته قبل از جراحی مصرف داروهای رقیق کننده خون مثل آسپرین را قطع کنید.
 • حداقل یک ماه قبل از جراحی بینی گوشتی، از مصرف الکل و استعمال دخانیا پرهیز کنید.
 • مصرف داروهایی مثل راکوتان، باید حداقل ۶ ماه قبل از عمل جراحی قطع شده باشد.
 • حتما ۱۲ ساعت پیش از جراحی ناشتا باشید.
 • مصرف غذاهای سنگین پیش از جراحی اصلا توصیه نمی‌شود.
 • برای روز جراحی حتما یک همراه داشته باشید چون امکان رانندگی بعد از جراحی نخواهید داشت.
 • روز جراحی تحت هیچ شرایطی از کرم یا لوازم آرایش استفاده نکنید.
 • پاک کردن لاک برای خانم‌ها ضروری است، زیرا بررسی اکسیژن خون با داشتن لاک مختل می‌شود.
 • حتما یک لباس آزاد و دارای دکمه تهیه کنید تا پس از جراحی و در زمان ترخیص از آن استفاده کنید و هیچ فشاری به بینی‌تان وارد نشود.
 • اصلاح ریش و سبیل برای آقایان ضروری است.
 • درصورتی‌که سابقه کم خونی دارید حتما با پزشک مطرح کنید.
 • فراهم کردن تخت خواب شیب‌دار، نکته مهمی بعد از جراحی بینی گوشتی است.
قبل و بعد از جراحی بینی گوشتی کایلی جنر

مراقبت‌های بعد از عمل زیبایی بینی گوشتی

انجام مراقبت‌های بعد از جراحی بینی گوشتی، بخش مهمی از این پروسه درمانی است. چرا که عدم توجه به مراقبت‌ها، موجب خراب کردن نتیجه جراحی و تمامی زحمات شما و پزشکتان است. پس سعی کنید با افزایش آگاهی، مراقبت‌های بعد از عمل را جدی بگیرید تا بهترین نتیجه را از جراحی بینی گوشتی مشاهده کنید.

 • تخت شیب‌دار به همراه چند عدد بالشت را طوری قراردهید که سر هیچ زاویه‌ای نداشته باشد و به سمت بالا قرارگیرد.
 • حتما تا زمانی که گچ روی بینی قرار دارد، استحمام نکنید؛ مگر به صلاحدید پزشک.
 • هیچ‌گونه فشاری نباید به بینی وارد شود.
 • انجام فعالیت‌های سنگین تا حداقل یک ماه ممنوع است.
 • تحت هیچ شرایط نباید سرتان را به سمت پایین خم کنید.
 • استفاده از داروهای تجویز شده توسط پزشک ضروری است.
 • حتما از غذاهای سبک و مقوی استفاده کنید.
 • مصرف آناناس برای ترمیم زخم و تسریع در بهبودی مفید است.
 • مصرف غذاهای چرب و کربوهیدرات در افراد دارای بینی گوشتی ممنوع است.
 • مصرف نمک موجب افزایش تورم و درد خواهد شد، پس بدیهی است که باید مصرف نمک را محدود کنید.
تا چه میزان می توان بینی گوشتی را کوچک کرد

مقاله  نحوه شستشو بینی و راه های جلوگیری از عفونت بعد از عمل بینی  را برای مطالعه بیشتر پیشنهاد میکنیم.

تورم بینی گوشتی بعد از جراحی

طبق بررسی‌های انجام شده توسط انجمن جراحان پلاستیک آمریکا، بینی گوشتی بیشترین تورم را پس از جراحی رینوپلاستی دارد. این تورم معمولا حدود شش ماه الی یک سال باقی می‌ماند. باید توجه داشته باشید که گاهی ازبین رفتن کامل تورم بینی، زمانی بیش از یک‌سال می‌طلبد. پس بعد از جراحی بینی گوشتی، چندان درخصوص ظاهر آن قضاوت نکنید و اجازه دهید تا تورم ناشی از جراحی بهبود پیدا کند.

معمولا پزشک متخصص برای کنترل این تورم از گچ و آتل سه بعدی مخصوص استفاده می‌کند. اما تحت هر شرایطی بعد از باز کردن کچ یا آتل، تورم در ناحیه بینی ایجاد خواهد شد. این تورم به مرور کاهش پیدا می‌کند.

تورم بینی گوشتی بعد از جراحی

جراحی بینی گوشتی مردانه

رینوپلاستی یا جراحی بینی برای مردان روز به روز محبوبیت بیشتری پیدا می کند. یک بررسی اخیراً نشان داده است که ۱/۳  از جراحی های بینی امروزه در مردان، مربوط به عمل بینی گوشتی است. اما تفاوت عمل بینی مردانه با زنانه در چیست؟ در حقیقت اصلی ترین تفاوت به ملاحظات خاصی که باید در هنگام انجام جراحی زیبایی بینی مردانه به جای جراحی زیبایی بینی در زنان انجام شود، بر می گردد.

یکی از مهم ترین جنبه های جراحی بینی گوشتی در آقایان حفظ ظاهر مردانه بینی و عدم تبدیل آن به ظاهری زنانه است. بنابراین اگر قوز بینی وجود دارد که نیاز به کاهش دارد، پشت یا پل بینی باید محکم و صاف بماند و از ظاهر کج شده یا شیب دار جلوگیری شود.

علاوه بر آن زاویه چرخش نوک بینی بعد از جراحی بینی در آقایان باید بین ۹۰ تا ۱۰۰ درجه باشد. چرخش بیش از حد نوک بینی بعد از عمل بینی گوشتی می تواند منجر به نوک بینی با ظاهری زنانه و نمایش بیش از حد سوراخ های بینی شود که اغلب مورد پسند آقایان نیست.

بهترین جراح بینی گوشتی در تهران

دکتر آرش نجف بیگی، یکی از جراحان ارشد و با تجربه ایران است. او سالهاست که تجربه خود را در زمینه جراحی پلاستیک و بینی وقف مردم ایران زمین کرده است. به عنوان یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه، عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی و عضو انجمن جراحی پلاستیک زیبایی آمریکا به طور مداوم خود را وقف به اشتراک گذاشتن تکنیک ها و دانش خود کرده است. دکتر نجف بیگی جراح برجسته ای است که به دلیل تکنیک های جراحی مدرن و استعداد خود، به ویژه برای توانایی او در عمل بینی گوشتی شناخته شده است. برای چندین دهه، بسیاری از بیماران برای دریافت جراحی به کلینیک های وی که واقع در جردن و سعادت آباد است، مراجعه کرده اند و به همین دلیل هم  یکی از بهترین جراحان بینی در تهران و فعال‌ترین جراحان پلاستیک کشور محسوب می شوند.

هزینه جراحی بینی گوشتی چقدر است؟

معمولا هزینه رینوپلاستی بینی گوشتی به نسبت انواع دیگر بینی، بیشتر است. علت این افزایش قیمت در هزینه جراحی بینی گوشتی، پیچیدگی این جراحی است. درواقع، بافت بینی به‌دلیل گوشتی بودن، نیازمند ظرافت در برداشت بافت است و غضروف بینی نیز، نیازمند تقویت خواهد بود. بدیهی است که چنین اقداماتی زمان زیادی از جراح می‌گیرد و همین موضوع موجب افزایش هزینه دستمزد پزشک، افزایش هزینه اتاق عمل، افزایش هزینه بی‌هوشی و موارد این‌چنینی می‌شود.

به طور کلی هیچ‌ یک از عمل‌های زیبایی در ایران و بسیاری از کشورهای دنیا، تحت پوشش خدمات بیمه نیست. اما گاهی مشکلات جانبی که منشا آن بینی است، موجب می‌شود تا بیمه بخشی از هزینه درمان را تحت پوشش قرار دهد. برای مثال، اگر به‌دلیل انحراف تیغه بینی دچار مشکلاتی نظیر آلرژی یا عفونت‌های مکرر سینوسی شده باشید، بیمه تا حدی نسبت به پرداخت هزینه شما را یاری می‌کند. اما قطعا جراحی بینی گوشتی تحت پوشش بیمه نیست.

در این باره بخوانید  اولویت با ارتودنسی است یا جراحی بینی؟

برای اطلاع از هزینه جراحی بینی گوشتی با مشاوران ما در کلینیک دکتر آرش نجف‌بیگی تماس بگیرید.

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ | کلینیک سعادت‌آباد : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

سوالات رایج

معمولا پاسخ به پرسش‌های رایج در زمینه جراحی‌های زیبایی، بخش مهمی از پروسه تصمیم گیری و درمان است. در این بخش قصد داریم به رایج‌ترین سوالات در زمینه جراحی زیبایی بینی گوشتی بپردازیم تا ذهن شما از نگرانی‌های پیرامون این موضوع، آزاد شود.

آیا بینی گوشتی افتادگی پیدا می‌کند؟

در تصور عامه مردم باوری مبنی بر افتادگی بینی گوشتی بعد از جراحی وجود دارد. باید گفت که این وضعیت زمانی ایجاد می‌شود که پزشک غیرمتخصص یا بی‌تجربه در این زمینه اقدام به جراحی کرده باشد. پزشک با عدم تقویت غضروف بینی و کوچک کردن بیش از حد آن، توان غضروف و ساختمان بینی را برای نگهداشتن بینی، کاهش داده است. به همین جهت با وجود نتیجه جراحی مطلوب بلافاصله بعد از عمل، در طی دراز مدت تغییراتی در بینی گوشتی ایجاد می‌شود که همان افتادگی بینی است.

از کجا بفهمیم بینی ما گوشتی است و نیاز به جراحی دارد

بهترین سن برای انجام جراحی بینی گوشتی چه سنی است؟

به گفته دکتر میشل لی، بهترین سن برای انجام جراحی بینی گوشتی سن بالای ۱۸ سال است. حتی توصیه می‌شود که تا حدود ۲۰ و ۲۲ سالگی نیز برای انجام جراحی بینی گوشتی صبر کنید. چرا که رشد استخوان بندی صورت و تغییر در بافت بینی، ضرورت جراحی بینی گوشتی بعد از این سن را زیاد می‌کند.

آیا می‌توان بینی گوشتی را عروسکی جراحی کرد؟

یکی از محدودیت‌هایی که باید در جریان آن باشید، عدم امکان تغییر فرم بینی گوشتی، به بینی عروسکی است. درواقع، بینی‌های عروسکی و فانتزی نیازمند کوچک کردن بینی تاحد زیاد هستند.

درحالی‌که در بینی گوشتی اصلا چنین امکانی فراهم نیست. جراح متخصص معمولا بینی گوشتی را تاحد امکان کوچک می‌کند، اما کوچک‌تر شدن بینی و ظرافت مورد انتظار افراد برای داشتن بینی گوشتی، اصلا امکان‌پذیر نیست و چنین درخواستی توسط پزشک متخصص و باتجربه، پذیرفته نمی‌شود.

جراحی ترمیمی بینی گوشتی امکان‌پذیر است؟

طبق تحقیقات انجام شده در بین افرادی که بینی گوشتی‌شان را جراحی کرده‌اند، معمولا انجام جراحی ترمیمی بینی خیلی مشکل‌تر از سایر جراحی‌ها است. درواقع، جراحی‌های ترمیمی پیچیدگی‌های خاصی دارند که هر پزشکی، علاقه‌مند به انجام آن نیست.

در جراحی بینی گوشتی نیز شرایط چنین است. پیچیدگی جراحی اولیه بینی گوشتی شاید نیمی از پیچیدگی جراحی ترمیمی بینی گوشتی باشد. معمولا در موارد بسیار زیادی، پزشکان جراحی بینی گوشتی را چندان عاقلانه نمی‌دانند و توصیه می‌کنند که اگر ظاهر بینی تاحدی رضایتبخش است، نسبت به تغییر مجدد آن اقدامی نشود.

چرا جراحی بینی گوشتی آقایان از خانم‌ها مشکل‌تر است؟

همان‌طور که می‌دانید، شاخص‌ترین مشخصه شناسایی بینی گوشتی، بافت پوست ضخیم آن است. در بینی خانم‌ها معمولا پوست صورت و بینی به نسبت آقایان نازک‌تر است. همین ویژگی موجب می‌شود تا جراحی بینی گوشتی در آقایان سخت‌تر از خانم‌ها باشد و آقایان زمان بیشتری را در اتاق عمل سپری کنند.

براساس تحقیقات انجام شده توسط پروفسور تامیر، تنوع بسیار زیاد شکل و فرم بینی در انسان‌ها معمولا وابسته به نژاد و محل زندگی‌شان است. معمولا برخی از فرم‌های بینی در مناطق خاص جغرافیایی وجود دارد و برخی دیگر اصلا در بین مردم منطقه‌ای خاص دیده نمی‌شود.

زیبایی چهره و ایجاد تناسب در آن، وابسته به شکل و فرم بینی است. بینی به‌دلیل محل قرارگیری در مرکز صورت، تعادل اجزا صورت را برقرار می‌کند. اگر ناهمواری یا مشکل در ابعاد بینی وجود داشته باشد، زیبایی صورت فرد تا حد زیادی تحت شعاع قرار می‌گیرد.

جمع بندی

فرم بینی معمولاً به ژنتیک و موقعیت زندگی افراد بر می گردد. برای مثال بینی گوشتی یکی از ویژگی های رایج بینی آسیایی است که بسیاری از بیماران هنگام انجام جراحی بینی به دنبال تغییر آن هستند. در عمل بینی گوشتی چند مورد تغییر پیدا می کند تا فرد از ظاهر بینی جدید خود راضی باشد، برای مثال هنگامی که بیمار دارای بافت ‌های بزرگ فیبروچربی در نوک بینی است، این بافت‌ های نرم جزئی باید حذف شوند تا نوک باریک ‌تری ایجاد شود، زیرا می ‌تواند نتیجه غیر طبیعی داشته باشد. یکی دیگر از دلایل اصلی بینی گوشتی به دلیل ضخیم بودن پوست بینی به خصوص در آقایان است. بیمارانی که پوست ضخیم ‌تری دارند، نسبت به بیمارانی که پوست نازک ‌تری دارند، نوک بینی ‌شان گرد تر است. برای تغییر ظاهر بینی گوشتی، دو روش مختلف جراحی بینی یا رینوپلاستی وجود دارد؛ یکی از آنها کوچک کردن سوراخ  های بینی است که در این مورد غضروف باید ۵ تا ۸ میلی متر کاهش پیدا کند، بنابراین به طور طبیعی عرض قاعده آلار و سوراخ های بینی را کاهش می دهد.

در روش دوم عمل بینی گوشتی، ضخامت پوست را کاهش داده و نوک بینی را باریک می کنند. قرار دادن ستون غضروف سپتوم که از ساختار نوک بینی پشتیبانی می کند، شکل طبیعی بیضی شکل سوراخ  های بینی را ایجاد می کند. در این مطلب تمام اطلاعاتی که باید در مورد جراحی بینی های گوشتی بدانید را بازگو کردیم. اگر شما هم تجربه ای در این زمینه دارید می توانید آن را با ما به اشتراک بگذارید.

حال که درباره عمل بینی گوشتی اطلاعات درستی کسب کرده اید می توانید از مقالاتی که در پایین هستند اطلاعات تکمیل تری دریافت کنید یا برای خواندن تجربیات دیگران در این زمینه، نظرات کاربران را در انتهای مقاله بخوانید.

بینی گوشتی چیست؟ بینی گوشتی معمولاً دارای غضروف ضعیف در ساختار خود می‌باشد و اسکلت بینی گوشتی به سادگی از روی ظاهر قابل تشخیص یا قابل لمس نیست. بینی گوشتی در مردان بیشتر شایع است و اغلب دارای یک نوک بزرگ است که به سمت پایین چرخیده، همراه با یک بال بینی (alae) که معمولاً باز و ضخیم است. در واقع بینی گوشتی را با چند ویژگی به سادگی می‌شود تشخیص داد:

 • نوک بینی بزرگ و به صورت نیم‌دایره
 • نوک رو به پایین افتاده و ساختار پایینی پهن‌تر
 • ضعف در غضروف، استخوان و ساختار بینی
 • پوست بینی ضخیم و گوشتی
 • غدد چربی فراوان در نوک بینی
 • پوست بینی معمولا چرب، همراه با جوش‌های پراکنده

خیر. این موضوع اگر تکنیک‌های جراحی زیبایی به درستی اعمال نشود، ممکن است مشاهده شود که نوک بینی دوباره به سمت پایین بچرخد و یا بینی تغییر فرم بدهد. اما وقتی عمل جراحی توسط جراح فوق تخصص و با جدیدترین تکنیک‌های رینوپلاستی بینی گوشتی انجام شود، شکل بینی حفظ خواهد شد. در این تکنیک‌ها، با جایگذاری غضروف اضافی در نوک بینی، اسکلت و ساختار بینی گوشتی تقویت می‌شود. به این ترتیب دیگر بافت بینی رشد نابهنجاری نمی‌کند و یا نوک بینی تغییر جهت نمی‌دهد.

عمل بینی گوشتی معمولا سخت‌تر از بینی استخوانی است و ممکن است کمی دوره نقاهت طولانی‌تری داشته باشد. معمولا یک تا دو هفته استراحت برای شما تجویز می‌شود. البته شما پس از سه روز می‌توانید به سادگی به کارهای روزمره خود برسید اما هرگونه فعالیت شدید بدنی، ممنوع است. در یک ماه نخست بعد از عمل، استراحت کافی، تغذیه و نوشیدن مایعات زیاد، در کاهش عوارض بعد از عمل، بسیار موثر است. همچنین تورم بینی گوشتی بیشتر از بینی استخوانی است و بین ۶ ماه تا یک سال زمان می‌برد تا این تورم به طور کامل رفع شود.

ممکن است در چند روز اولیه پس از عمل بینی گوشتی دچار مشکلات تنفسی شده و به سختی نفس بکشید. توجه داشته باشید که این یک عارضه موقت خواهد بود و به دلیل تورم‌های ناشی از جراحی می‌باشد. پس نگران نباشید. بعد از گذشت چند روز، دیگر مشکلی از این بابت نخواهید داشت. در صورت طولانی شدن مشکلات تنفسی، با پزشک خود مشورت کنید.

تمامی جراحی‌ها خطراتی دارند. خوشبختانه، خطرات عمل بینی، بسیار کم و عوارض آن نادر است. قبل از عمل، پزشک در مورد خطرات و مزایای جراحی با بیان جزئیات کافی با شما صحبت خواهد کرد.

تقریباً تمام افرادی که جراحی زیبایی بینی انجام می‌دهند، می‌توانند با خیال راحت، در همان روز پس از جراحی، بیمارستان را ترک کنند. در موارد نادر، در صورت داشتن حالت تهوع یا سایر مشکلات که نیاز به نظارت دارند، به تشخیص پزشک ممکن است یک شب در بیمارستان بمانید.

برای یک هفته دور بودن از محل کار، مدرسه یا دانشگاه برنامه‌ریزی کنید. در هفته اول، هر روز احساس بهتری خواهید داشت. پس از جراحی، مقداری تورم وجود خواهد داشت. رفع تورم ممکن است چندین ماه طول بکشد، اگرچه اکثر مردم بعد از چند ماه، دیگر متوجه آن نمی‌شوند. افراد معمولاً پس از یک هفته به انجام بیشتر فعالیت‌ها برمی‌گردند و بعد از دو تا چهار هفته همه فعالیت‌ها را از سر می‌گیرند.

برای اکثر مردم نه. یک روز پس از جراحی، اکثر افراد درد خود را بین ۰ تا ۴ از ۱۰ ارزیابی می‌کنند.

کبودی به میزان زیاد، غیر معمول است. اگر مقداری کبودی جزئی دارید، معمولاً یک هفته یا بیشتر طول می‌کشد.

هزینه جراحی بینی به عوامل مختلفی از جمله پیچیدگی جراحی، میزان مهارت و تجربه جراح و خدمات بیمارستان بستگی دارد.

این سوال را این طور می‌توان پاسخ داد که عمل بینی گوشتی، یک عمل چالش برانگیز است. تغییرات ایجاد شده در حین جراحی بینی اغلب بسیار کوچک است. اما این تغییرات می‌تواند تفاوت عمده‌ای در ظاهر و عملکرد بینی ایجاد کند. از آن جایی که این تغییرات کوچک هستند، درصد خطا نیز کم است.

بیش از ۶۰۰۰ جراحی موفق

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

یکی از ۳ جراح پلاستیک برتر کشور

IMG_6113 dr-min

ممکن است شما دوست داشته باشید
77 نظرات
 1. سیدمحمد حسینی می گوید

  سلام آقای دکتر خوب هستین ببخشید بینی من استخوانی ویه کم انحراف بینی دارم میخواستم زیبای وانحراف بینی من درست بشه کی میتونم بیام ممنون دکتر جان مرسی بهم میگید کی بیام چون حتما باید عمل کنم مرسی

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای دریافت نوبت با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 2. سیدمحمد حسینی می گوید

  سلام آقای دکتر من یه کم انحرافی بینی دارم بعد میخواستم زیبایی ام انجام بدین و من شهرستان همدان هستم میخواستم یه وقت بدید برا جراحی واسه انحراف و زیبایی در حقیقت میخوام کوچیک بشه کی میتونید برام انجام بدید من بیام ممنون میشم بگید مرسی

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات کامل با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 3. زهرا می گوید

  سلام بینی من گوشتیه رفتم دکتر گفت فقط ۲۰ درصد تغییر میکنه چون خیلی بزرگه. آیا همینطوره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   بینی شما میبایست به طور کامل آنالیز شود تا بتوان درمورد نتیجه گیری عمل تصمصم گیری نمود
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کیلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 4. سام می گوید

  سلام بینیم گوشتی وقبلا قرص افسردگی میخوردم ایا مشکلی ندارد

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   خیر مشکلی ایجاد نخواهد کرد
   اما برای اطمینان بیشتر میبایست آزمایشات لازمه برایتان تجویز شود تا سیستم اعصاب شما درگیر دارو نشده باشد

 5. ببگدلو می گوید

  باسلام برای کی میتونم حضوری بیام

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵

 6. نیل می گوید

  من بازیکن فوتبال هستم. بینیم گوشتیه اگه عمل کنم یکسال بعد از عمل میتونم دوباره فوتبال بازی کنم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   بله هیچ محدودیتی ندارد فقط میبایست به مراقبت از بینی بعد از عمل بیشتر توجه نمایید تا ضربه مستقیم به بینی وارد نشود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره های کلینیک تماس بگیرید . سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 7. عباس می گوید

  باسلام نوک بینی من خیلی بزرگه میشه کوچیک کرد

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام بزرگوار بله میتوان بینی های گوشتی رو فرم داد و کوچک نمود . برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر لطفا با شماره های کلینیک تماس بگیرید سعادت اباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴- جردن۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 8. یاسینی می گوید

  سلام خدمت شما
  اینکه میگن عمل دماغ گوشتی برمیگرده و باید دوبار عمل بشه حقیقت داره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر جراحی توسط متخصص با تجربه انجام شود و مواردی که باید بعد از جراحی به آنها عمل کنید به درستی انجام شود . مشکلی برای بینی شما پیش نخواهد آمد.

 9. شاهین لک می گوید

  ببخشید عمل بینی گوشتی زنانه و مردانه تفاوت داره؟ من پوستم چرب و ضخیمه و خیلی عرق میکنه و بخاطر موقعیت شغلیم خیلی افتاب سوخته شده بعد عمل چطوری چسب بینی بزنم؟ چربی پوست بیشترمیشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   عمل بینی با توجه به فرم بینی و مشکلات احتمالی آن انجام می شود.
   بعد از جراحی روش چسب زدن به شما آموزش داده خواهد شد.

 10. ساحره می گوید

  ببخشین من دماغ گوشتی دارم و خیلی چربه پوست دماغم بعد عمل خیلی سخته چسب زدن باید تا چه مدت از چسب استفاده کرد؟ مرسی ازتون

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   معمولا یک الی دوماه بعد از جراحی باید از چسب بینی استفاده کنید.
   بهتر است قبل از جراحی با کمک متخصص پوست اقدام به کنترل چربی سطح پوست خود کنید.

 11. زاهدیان می گوید

  سلام من بینی گوشتی دارم بعد جراحی بینی گوشتی میگن نوک دماغ دچار افتادگی میشه ایا درسته؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر جراحی توسط متخصص با تجربه انجام شود و مراقبت های بعد از جراحی به درستی انجام شود نوک بینی دچار افتادگی نخواهد شد.

 12. ناشناس می گوید

  سلام من دماغ گوشتی دارم و سه چهار سال پیش توی بازی دماغم شکست و یکمی کج شده با عمل بینی میشه شکل دماغرو هم درست کرد؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله با جراحی میتوانید کجی حاصل از شکستگی بینی را اصلاح نمایید.

 13. یحیی رضایی می گوید

  سلام اقای دکتر من دماغ گوشتی و پولیپ بینی دارم میشه همزمان با انجام عمل دماغ گوشتی پولیپ رو هم درمان کرد؟ هزینه اش چقدره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله معمولا می توان این دو جراحی را همزمان انجام داد.
   برای اطلاع از هزینه های جراحی با شماره های کلینیک تماس بگیرید.

 14. ماریا می گوید

  سلام خوبین خسته نباشین من یکم بینیم گوشتیه میخوام عمل کنم ولی همه میگن عمل بینی گوشتی نکنین برمیگرده واسه همین خیلی میترسم میشه راهنماییم کنین تشکر

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر جراحی توسط متخصص با تجربه انجام شود و مراقبت های لازم را بعد از جراحی به درستی انجام دهید مشکلی برایتان پیش نمی آید.

 15. آیدا می گوید

  با سلام و خسته نباشید میشه بفرمائید فرق عمل بینی با دکتر متخصص جراح گوشی و حلق و بینی و متخصص جراحی پلاستیک چی هست ؟ و اینکه کار کدوم اصولی تر و بهتر هست

 16. مهرعلیان می گوید

  قیمت عملتون چنده؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 17. Eli khanum می گوید

  سلام خسته نباشین ممنون از وقتی ک برای پاسخگویی میذارین؛من بینیم گوشتیه و۴سال گشتم تا تونستم ک ی دکتر خوب و حاذق پیداو اعتماد کنم ک ایشون متاسفانه تو حادثه کلینیک سینا اطهر درگذشت حالا نمیتونم تو رنج تخصص و ومهارت ایشون کسیو پیدا کنم توقعمم زیاد نیس نه میخام کوچیک بشه و نه سربالا فقط ی قوز کوچیک دارم ومیخام بینیم بطورکلی جمع بشه؛ایا شما میتونین منو راضی کنین؟وی سوال دیگم اینه چسب بینی ایا جنبه درمانی داره یا صرفا برای پوشوندن بخیه هاس

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز چسب بینی جز مراقبت های بعد عمل است و نباید روی بخیه ها را بپوشاند.

 18. آرش می گوید

  سلام آقای دکتر خسته نباشید من بینی ام گوشتیه و خیلی دوس دارم عملش کنم ولی شرایط کار من جوریه دوس ندارم چسب دورش باشه آیا میشه حداقل با یک هفته چسب رو برداشت مچکرم اگر جواب بدید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر خیلی زود چسب را بردارید ممکن است در نتیجه عمل تغییر ایجاد شود.

  2. آرش می گوید

   سلام مجدد و خسته نباشید با توجه ب سوال قبلی ام کلا کمترین زمان استفاده از چسب بعد عمل که بشه از شر چسب راحت شد چند روزه؟

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    با سلام
    حداقل یک ماه بعد عمل . ولی باز تاکید می شود اگر چسب مرتب زده نشود ممکن است نتیجه عمل تغییر کند.

 19. نار می گوید

  سلام خسته نباشید من مشکل تنفسی و انحراف بینی دارم بینیم خوبه و فرم عملیه ولی انحراف خیلی کم داره اگه عمل کنم مشکلی هس با وجود مشکل تنفسی؟ واینکه هر دو عمل زیبایی و انحراف بینی و پولیپ میشه یکباره انجام داد؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله می توان هنگام عمل مشکل انحراف و پلیپ بینی و مشکلات تنفسی را برطرف کرد.

 20. ناشناس می گوید

  با سلام ،آقای دکتر من بینیم رو ۱۲ سال پیش عمل کردم و گوشتیم بود،الان یک مقدار از یک طرف بینیم گوشت اضافی پیدا کرده ،میخواستم ببینم میتونم دوباره عمل کنم ؟و اینکه دوباره میتونم تغیراتی روی نوک بینیم هم بدم ؟با تشکر

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله می توانید جراحی ترمیمی روی بینی خود انجام دهید.

 21. نرگس می گوید

  اگر بینیمون گوشتی باشه بعد عمل بررای اینکه برنگرده باید چیکار کنیم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر جراحی توسط متخصص با تجربه انجام شود و توصیه های بعد از عمل را رعایت کنید مشکلی برای شما پیش نمی آید.

 22. S می گوید

  سلام آقای دکتر خسته نباشید اگه در سن ۱۶ سالگی بخوایم عمل کنیم هیچ مشکلی برامون پیش نمیاد
  بینی ما گوشتی هست؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   عمل بینی باید زمانی انجام شود که رشد بدن به حالت نهایی رسیده باشد.

 23. رضامسعودی می گوید

  سلام هزینه عمل بینی چقدراست

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

  2. احمدی می گوید

   اسلام من بینیم تاحدودی گوشتی هست امکان داره بع عمل برگرده

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    با سلام
    اگر توسط متخصص با تجربه جراحی شوید و بعد از عمل توصیه های گفته شده را رعایت کنید مشکلی برای بینی شما پیش نمی آید.

  3. ناشناس می گوید

   سلام آقای دکتر عمل بینی برای مادر شیرده ضرری نداره میشه راهنمایی کنید

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    با سلام
    بهتر است تا پایان شیردهی صبر کنید چون داروی بیهوشی در شیری که به فرزند دلبندتان می دهید اثر خواهد گذاشت.

 24. Nazi می گوید

  سلام .شما صفحه اینستاگرام برای نمونه عملهایتان ندارید؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید
 25. صفازاده می گوید

  من بینیم گوشتیه عمل کنم بر نمیگرده ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر توسط متخصص با تجربه انجام شود این مشکل پیش نمی آید.

 26. سارا می گوید

  سلام بینی من منافذ و جوش سر ساه خیلی زیادی داره که هفته ای ۲بار باید حتما پاکسازی کنم وگرنه بینیم ورم میکنه و بزرگتر دیده میشه .بعد عمل این چربی از بین میره یا جوشها و چربی همچنان ممکن باقی بمونه ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   مشکلی که شما دارین مربوط به لایه های سطحی پوستتون است ولی جراحی بینی معمولا روی لایه های عمقی پوست و استخوان بینی انجام میشود و عمل جراحی بینی مشکل شما را حل نمی کند.

 27. بیگی می گوید

  عمل بینی گوشتی سخت تره از بقیه جراحی های بینی؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   سختی و راحتی عمل بینی بستگی به مشکلات بینی شخص دارد نه استخوانی یا گوشتی بودن آن.

 28. آیناز می گوید

  جناب دکتر از تامپون بعد جراحی بینی استفاده می کنن؟من خیلی از درد زیاد در آوردن تامپون شنیدم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   تامپون هایی که چند روز در بینی می مانند هنگام خارج شدن دردناک هستند.
   ولی مراجعه کنندگان دکتر نجف بیگی قبل از مرخص شدن از بیمارستان تامپونشان برداشته می شود.

 29. روستایی می گوید

  خسته نباشید لطف می کنید بفرمایید عمل بینی گوشتی اگر انجام بدیم ممکنه بعد از چند وقت دوباره بینیمون پهن و بزرگ بشه ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   چنانچه عمل بینی به درستی و توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک انجام شود و بیمار بعد از جراحی توصیه های پزشک را به درستی اجرا کند بینی شخص دچار تغییر فرم نمی شود.

 30. حسینی می گوید

  اگر کبودی بعد از عمل بینی بیشتر از دو ماه بمونه خطرناکه ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   کبودی صورت معمولا بعد دو الی سه هفته به صورت کامل از بین می رود. در غیر این صورت حتما با پزشک معالج خود مشورت نمایید.

  2. ناشناس می گوید

   سلام خسته نباشید بینی من هم گوشتی و هم استخوانی انحراف داخلی هم دارم از نظر ظاهر ی مشکل نداره فقط نوک بینی م گرد و رو به پایین اگه عمل کنم ممکن دوباره نوکش گوشتی و افتاده بش؟

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    با سلام
    اگر توسط جراح متخصص و با تجربه عمل بشید خیر.

  3. فرید می گوید

   هزینه عمل چقدراست؟آیاهزینه هی جانبی هم دارد
   سپاس ازپاسخوگویی شما

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    سلام وقت بخیر
    لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
    سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 31. بهناز مختاری می گوید

  اگر بعد از عمل بینی عفونت کنه جای بخیه هامون باید چیکار کنیم ؟ میشه لطفا راهنمایی کنید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   معمولا با آنتی بیوتیک های خوراکی و موضعی این مشکل برطرف می شود.
   در غیر این صورت با پزشک جراحتان مشورت نمایید.

 32. عسل می گوید

  جراحی بینی گوشتی هزینش فرق داره با جراحی های بینی دیگه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 33. محمدرضا می گوید

  چجوری بفهمیم که بینیمون گوشتیه نیاز داریم جراحی بینی گوشتی داشته باشیم یا نه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   نوع بینی گوشتی و استخوانی فقط توسط پزشک قابل تشخیص است. و همچنین ممکن است بینی حالت بینابین داشته باشد، یعنی ترکیبی از بینی گوشتی و استخوانی باشد.
   دکتر با توجه به درخواست بیمار و نوع بینی فرد، بینی را طوری جراحی میکنند که برای بیمار مشکلات تنفسی پیش نیاید.

 34. ناشناس می گوید

  اگر بینی گوشتی عمل کنیم احنمال هستش کهدوباره برگرده ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر اگه توسط متخصص جراحی پلاستیک و به صورت اصولی جراحی شود مشکلی برای بینی در آینده بوجود نمی آید.

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید