کلینیک جراحی زیبایی اندام و صورت دکتر نجف بیگی

زندگی کوتاه‌تر از آن است که از بینی خود متنفر باشید! با جراحی بینی گوشتی یک قدم به دوست داشتن خود نزدیک‌تر باشید!

با جراحی بینی گوشتی، زیبایی، اعتماد به نفس و زندگی بهتر را به خود هدیه دهید!

ویدئو معرفی

زندگی کوتاه‌تر از آن است که از بینی خود متنفر باشید! با جراحی بینی گوشتی یک قدم به دوست داشتن خود نزدیک‌تر باشید!

جراحی بینی گوشتی

کوچک کردن بینی

کوچک کردن بینی‌های بزرگ و تجربه بینی زیباتر با جراحی بینی گوشتی

متناسب‌سازی چهره در یک جلسه

برقراری تناسب در اجزای چهره با کمترین درد و زمان بهبودی با جراحی بینی گوشتی

تنفس راحت و بی‌دغدغه

جراحی بینی گوشتی با روش‌های جدید و به‌روز بدون تاثیر بر تنفس

هر آنچه درباره جراحی بینی گوشتی باید بدانید . . .

معرفی جراحی بینی گوشتی

بینی گوشتی چیست؟

شاید برای شما نیز جالب باشد که بدانید، طبق تحقیقات انجام شده توسط پروفسور تامیر، حدود ۲۴% انسان‌های روی کره زمین، دارای بینی گوشتی هستند. این مدل بینی رایج‌ترین شکل و فرم بینی در انسان‌ها است. به گزارش CBS NEWS، بینی گوشتی به بینی انیشتین نسبت داده شده است؛ چرا که در عکس‌های انیشتین، به وضوح می‌توان گوشتی بودن بینی را تشخیص داد.

شاهزاده فیلیپ و مارک روفالو نیز، از افراد سرشناسی بوده‌اند که دارای بینی گوشتی هستند. مشخصه اصلی بینی گوشتی، چربی ظاهری پوست، ضخامت پوست بینی، پهنای بینی و بزرگ بودن آن است.

از کجا بدانیم بینی ما گوشتی است؟

بینی‌های گوشتی معمولا دارای منافذ باز زیادی هستند. پوست ضخیم در بینی گوشتی به وضوح دیده می‌شود. معمولا میزان ترشح غدد چربی در بینی‌های گوشتی به شدت زیاد است. پره‌های بینی در اکثر بینی‌های گوشتی، بزرگ و بیرون زده هستند. نوک بینی در بینی‌های گوشتی، پهن‌تر از سایر بینی‌ها است. غضروف بینی در بینی گوشتی معمولا پهن است.

در ادامه رایج‌ترین مشخصه بینی گوشتی از نظر دکتر میشل لی را اشاره می‌کنیم:

  • پوست ضخیم
  • غضروف کوچک و ضعیف
  • پوشش بافت سنگین
  • پره‌های بزرگ و گرد

جراحی بینی گوشتی چگونه است؟

شاید جراحی بینی گوشتی یکی از پیچیده‌ترین و خاص‌ترین جراحی‌های بینی محسوب شود. در بینی گوشتی حجم زیادی از پوست ضخیم وجود دارد. این پوست در پروسه جراحی رینوپلاستی، باید نازک‌تر شود. کاهش ضخامت پوست بینی، باید بسیار حرفه‌ای و باظرافت انجام شود. هر گونه برداشت غیرحرفه‌ای از بافت پوست، موجب پدیدار شدن ناهمواری در بینی خواهد شد.

بخش مهم دیگر در جراحی بینی گوشتی، تقویت غضروف بینی است. وزن بینی گوشتی بسیار بیشتر از سایر انواع بینی است. پس بدیهی است که به‌دلیل همین وزن، فرد دچار مشکل افتادگی نوک بینی بعد از جراحی شود؛ چرا که ساختمان بینی چندان قدرتی برای مقابله با جاذبه و افتادگی بینی ندارد.

پس چاره چیست؟

برای داشتن بینی با شکل و فرم مطلوب، باید ناحیه غضروفی بینی را تقویت کنید. برای این اقدام معمولا از غضروف گوش یا دنده  پیوند زده می‌شود. گاهی نیز برای این اقدام از غضروف‌های مصنوعی برای بینی گوشتی استفاده می‌شود تا پایه قرارگیرنده در زیر پوست بینی، قوی و مستحکم باشد. بعد از این مرحله می‌توان پره‌های بینی را جمع کرد و استخوان بینی را برای ایجاد یک شکل و فرم مطلوب آماده کرد.

آیا جراحی بینی گوشتی، به صورت باز انجام می‌شود یا بسته؟

طبق گفته دکتر میشل لی، پزشک متخصص و فعال در کلینیک بورلی هیلز، شاید برای شما نیز سوال باشد که بدانید، جراحی بینی باز مناسب بینی گوشتی است یا جراحی بینی بسته؟ در واقع، باید پیش از توضیح، در خصوص تفاوت جراحی بینی گوشتی باز و بسته اطلاعات کسب کنید.

جراحی بینی بسته: در جراحی بینی بسته، کم‌ترین میزان برش در ناحیه زیر پره بینی ایجاد می‌شود و پزشک کم‌ترین سطح دسترسی به استخوان بینی و نواحی بالایی را دارا است. در این جراحی جراحت بسیار کم‌تر از جراحی بینی باز است و پزشک با کم‌ترین تورم می‌تواند تغییرات موردنیاز را در بینی فرد اعمال کند. محدودیت زیاد در این تکنیک جراحی، امکان عمل جراحی بینی پیچیده را نمی‌دهد. چرا که دسترسی بسیار محدود است.

جراحی بینی باز: در جراحی بینی باز، پزشک متخصص با ایجاد برش‌های موردنیاز در گوشه پره‌ها و قسمت پایینی بینی، جراحی را آغاز می‌کند. دسترسی مطلوب به تمامی بخش‌های موردنیاز در جراحی رینوپلاستی، در این تکنیک فراهم است و جراح می‌تواند هرگونه تغییری را در قسمت استخوان، پوست و غضروف بینی ایجاد کند.

باتوجه به توضیحاتی که ارائه شد، می‌توان گفت که جراحی بینی گوشتی که نیازمند تغییرات زیاد باشد، اصلا به روش جراحی بسته امکان‌پذیر نیست. اما با استفاده از جراحی بینی باز، می‌توان به راحتی تمامی تغییرات موردنیاز را در پوست بینی، تیغه بینی و پره‌ها ایجاد کرد.

دوران نقاهت جراحی بینی گوشتی چقدر است؟

اطلاع از دوره نقاهت عمل بینی به افراد کمک زیادی می‌کند تا برای پس از جراحی نیز، آمادگی خوبی کسب کنند. به گفته دکتر فانک گچ، حدود ۸ روز زمان احتیاج است تا تورم شدید ناشی از جراحی بینی گوشتی کاهش پیدا کند.

بعد از ۸ روز معمولا فرد به پزشک متخصص مراجعه می‌کند تا بخیه‌ها کشیده شود و آتل یا گچ روی بینی نیز برداشته شود. در این مرحله مراقبت‌های بعد از عمل بسیار جدی‌تر از قبل اغاز می شود. شما می‌توانید پس از ۸ روز، با زدن چسب بینی، به محل کارتان بازگردید و فعالیت‌های سبک را از سر گیرید.

از هفته سوم حدودا ۲۰ الی ۳۰% تورم بینی و اطراف آن در شما کاهش پیدا می‌کند و در هفته ششم ۵۰ الی ۶۰% ظاهر بینی بدون تورم و کبودی خواهد بود. توجه داشته باشید که هرگونه ضربه، فشار و عدم رعایت مراقبت‌های بعد از رینوپلاستی، احتمالا شما را دچار مشکل خواهد کرد؛ پس سعی کنید در این خصوص به شدت مراقب باشید.

چرا انتخاب کلینیک زیبایی

دکتر آرش نجف بیگی

چرا انتخاب کلینیک زیبایی

دکتر نجف بیگی

دارای گواهینامه‌های ISO 9001:2015 و ISO10002:2018 از DEF که نشانه کیفیت بالا و رعایت استانداردهای جهانی در کلینیک‌های تخصصی زیبایی دکتر آرش نجف‌بیگی است:
کلینیک جردن و کلینیک سعادت‌آباد

هیات علمی دانشگاه

ارائه تمام خدمات زیبایی بدن٬ پوست و مو٬ جراحی زیبایی صورت و … به صورت تخصصی با بیش از ۱۲ سال سابقه و ۱۲۰۰

عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

ارائه تمام خدمات زیبایی بدن٬ پوست و مو٬ جراحی زیبایی صورت و …

خدمات منحصر بفرد کلینیک ما

خدمات اختصاصی ، متمایز

ویژه جراحی بینی گوشتی

در کلینیک دکتر نجف بیگی

مشاوره رایگان کلینیک قبل از عمل شما

جراحی بینی گوشتی یکی از عمل‌های زیبایی پرطرفدار است که به سادگی می‌تواند فرم بینی شما را تغییر داده و ظاهری جذاب به چهره شما ببخشد. مراحل جراحی بینی گوشتی عبارتند از:

مشاوره رایگان با دکتر نجف بیگی و شبیه‌سازی فرم بینی پس از جراحی
انجام آزمایش‌های پیش از عمل و سپس جراحی بینی
ویزیت رایگان تا بهبودی و نقاهت کامل
جراحی بینی گوشتی

مشتریان جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی بهترین راه برای افزایش حس زیبایی و اعتمادبه‌نفس شماست!

سمیه حیدرزاده

جراحی بینی گوشتی

اطرافیانم همیشه به من می گفتن بینی پهن و بزرگی دارم و به صورتم نمیاد و راستش این موضوع خیلی روی اعتماد به نفسم تاثیر منفی داشت. از طرفی از جراحی می ترسیدم و دنبال دکتری می گشتم که نتیجه عمل های بینی گوشتی طبیعی داشته باشن، تا اینکه با دکتر نجف بیگی آشنا شدم و نمونه کارهاشون رو دیدم. الان بی نهایت از مدل بینی و نتیجه عملم راضی هستم و فکر می کنم هر کسی که بینی گوشتی داره می تونه با خیال راحت این عمل رو پیش آقای دکتر انجام بده.

تجربه های مشتریان ما

درباره جراحی بینی گوشتی

قبل و بعد جراحی بینی گوشتی

سمیه حیدرزاده

جراحی بینی گوشتی

اطرافیانم همیشه به من می گفتن بینی پهن و بزرگی دارم و به صورتم نمیاد و راستش این موضوع خیلی روی اعتماد به نفسم تاثیر منفی داشت. از طرفی از جراحی می ترسیدم و دنبال دکتری می گشتم که نتیجه عمل های بینی گوشتی طبیعی داشته باشن، تا اینکه با دکتر نجف بیگی آشنا شدم و نمونه کارهاشون رو دیدم. الان بی نهایت از مدل بینی و نتیجه عملم راضی هستم و فکر می کنم هر کسی که بینی گوشتی داره می تونه با خیال راحت این عمل رو پیش آقای دکتر انجام بده.

چرا انتخاب کلینیک زیبایی دکتر نجف بیگی

چرا انتخاب کلینیک زیبایی دکتر نجف بیگی

مشاوره رایگان

جراحی بینی گوشتی

با مشاوره رایگان قبل از عمل بینی گوشتی با آرامش خاطر صورت خود را به ما بسپارید.

اگر هنوز هم درباره جراحی بینی گوشتی سوالی دارید

پرسش های متداول جراحی بینی گوشتی

سوالات متداول شما

درباره جراحی بینی گوشتی

اگر هنوز هم درباره جراحی بینی گوشتی سوالی دارید

نظرات و سوالات شما از دکتر نجف بیگی

سوالات شما درباره جراحی بینی گوشتی

از دکتر نجف بیگی

سلام می‌خواستم بدونم آیا بعد از جراحی بینی گوشتی، ممکن است بینی‌ام گوشت اضافی بیاورد؟

سلام، خیر. در حالت کلی میزان ورم بینی‌های گوشتی پس از جراحی بیشتر است و ممکن است نسبت به انواع دیگر بینی، دیرتر برطرف شود.