کلینیک جراحی زیبایی اندام و صورت دکتر نجف بیگی

عمل لیپوماتیک بازو؛ خداحافظی با چاقی و افتادگی بازوهایتان!

در عرض چند ساعت به بازوهای تراشیده و کشیده دست پیدا کنید.

ویدئو معرفی

عمل لیپوماتیک بازو؛ خداحافظی با چاقی و افتادگی بازوهایتان!

لیپوماتیک بازو

علت استفاده از ليپوماتيك بازو . . .

کاهش چربی‌های اضافی بازو

حذف موثر چربی‌های اضافی بازو به صورت موضعی با لیپوماتیک

بازوی لاغر و کشیده

لیپوماتیک بازو در کمتر از ۲ ساعت و با کمترین درد و زمان بهبودی

بدون جای زخم و برش

لاغری بازو با روش لیپوماتیک بدون اثری از جای زخم

هر آنچه درباره جراحی لیپوماتیک بازو باید بدانید . . .

معرفی جراحی لیپوماتیک بازو

لیپوماتیک بازو چیست؟

عمل لیپوماتیک این روزها به یکی از پرکاربردترین و برجسته ترین جراحی های زیبایی تبدیل شده است که به برداشتن بافت های چربی انباشته شده در نواحی خاصی از بدن کمک می کند و از این طریق بسیاری از مردان و زنان را که از اندام خود ناراضی هستند و یا به صورت موضعی درگیر چربی اضافه و چاقی هستند، را شیفته خود کرده است.

برخلاف روش لیپوساکشن کلاسیک، پزشکان برای انجام این عمل از دستگاه ارتعاشی به نام لیپوماتیک استفاده می کنند. با یک جلسه لیپوماتیک می توان ۳ تا ۴ کیلو بافت چربی را از بین برد و ظاهری زیباتر و عضلات و ماهیچه های سفت‌تری داشت. در واقع می توان گفت این عمل زیبایی برای کسانی طراحی شده که از برنامه های رژیم غذایی خود نتیجه نگرفته و از آنها خسته شده اند و یا بافت چربی آن ها به صورتی است که با انواع و اقسام ورزش های سنگین هم از بین نمی رود.

جراحان زیبایی از این روش برای از بین بردن چربی های اضافی موجود در قسمت های بالای بازو، سینه، شکم، باسن، لگن، ساق پا، باسن، چانه و ناحیه گردن بدن استفاده می کنند، یعنی درست مناطقی که سرعت چربی سوزی ظاهر آن ها حساسیت بیشتری دارند. در بین این عمل های پیکرتراشی، لیپوماتیک بازو یکی از روش های جراحی زیبایی بازو است که تاثیر زیادی در تناسب اندام بالا تنه دارد.

در این عمل زیبایی بازو، پس از حذف چربی های اضافی، پوست به حالت عادی خود باز می گردد و بنابراین اگر پوست فرد خاصیت ارتجاعی ضعیفی داشته باشد و یا به اصطلاح شل و افتاده باشد، پس از برداشتن چربی، پوست محکم تر و صاف تر می‌ شود.

کاندید لیپوماتیک بازو

همه افراد کاندید مناسبی برای لیپوماتیک بازو نیستند. عواملی همچون سلامت کلی بدن و مبتلا نبودن به بیماری های خاص، میزان چربی اضافی موجود در بازوها، آناتومی بدن انسان، خاصیت ارتجاعی پوست در تعیین واجد شرایط بودن برای انجام این عمل زیبایی نقش به سزایی ایفا می کنند.

همچنین سن فرد متقاضی و برخوردار بودن از وزن ثابت و ایده آل نیز در مناسب بودن یا نبودن این عمل موثر گفته شده اند چرا که عموما افراد سن بالا پوستی با خاصیت ارتجاعی کم تری دارند؛ علاوه بر این ثابت نبودن وزن بر نتیجه نهایی تاثیر منفی می گذارد. از این رو همواره مشاوره اولیه با پزشک حازق برای ارزیابی کامل این عوامل توصیه می شود.

روند عمل لیپوماتیک بازو

بزرگترین مزیت عمل لیپو بازو را می توان استفاده از تکنولوژی جدید و دستگاه فوق العاده آن دانست که به پیشرفت تکنیک لیپوساکشن کمک کرده و از این طریق جراحی لیفت بازو را نیز ارتقا داده است. این روش با ایجاد علائم روی آرنج، بازوها و زیر بغل توسط جراح شروع می شود، یعنی جراح محل و اندازه خطوط برش را که بستگی به نوع جراحی بازو دارد؛ مشخص می کند. پس از آن طبق قسمت های مشخص شده، برش های لازم برای برداشتن پوست و چربی اضافی ایجاد می شود و در این بین مهم ترین قسمت یک جراحی لیپوماتیک خوب این است که جراح سعی ‌کند مطمئن شود که برش ‌ها در حفره‌ های بازو و یا داخل بازو پنهان شده و کمتر دیده می‌ شوند.

از دستگاه لیپوماتیک برای برداشتن چربی اضافی استفاده می‌ شود، یعنی پس از ایجاد برش ‌ها، جراح پوست و چربی اضافی را برمی‌دارد و برش ‌ها را به هم نزدیک می‌ کند تا کانتور صاف و محکم‌ تری ایجاد کند و در نهایت پوست روی کانتور جدید بازوی شما صاف می شود. در مرحله آخر جراحی زیبایی بازو، جراح برش ها را دقیقا می بندد تا جای زخم را به حداقل برساند. بخیه ها ممکن است در زیر پوست گذاشته شوند و در نهایت خود به خود جذب شوند. بد نیست بدانید که این عمل معمولا ۱ تا نهایت ۲ ساعت طول می کشد و مدت زمان بهبودی آن نیز معمولا ۲ تا ۳ روز است.

حال که با روند جراحی آشنا شدیم بد نیست از مراقبت های بعد از عمل نیز بیشتر آگاهی داشته باشیم چراکه مراقبت های بعد از عمل و اجرای مو به مو دستورالعمل های پزشک از خود عمل هم مهم تر است!

جدیدترین روش لیپوماتیک بازو

جدیدترین روش لیپوماتیک بازو را می توان استخراج چربی به کمک ارتعاش و نوسان معرفی کرد. در این شیوه که جزو تکنیک های لیپوساکشن برای سال 2024 می باشد به کمک یک کانولا قدرتمندکه دستگاه مخصوص ارتعاش و نوسان به آن متصل است چربی های مزاحم و سر سخت بازو شکسته می شوند و با مکش خارج می شوند. این روش بسیار آسان و کارآمد است به گونه ای که نه تنها عمل در بازه کوتاهی انجام می شود بلکه آسیب به بافت های اطراف چربی نیز به حداقل میزان خود می رسد. در نهایت نیز عارضه های کمتری را به دنبال داشته و بهبود سریع تر حاصل می شود.

نکته: لیپوماتیک خود یکی از روش های نوین برای لیپوساکش چربی های اضافی بدن است که به نام های مختلفی در دنیا شناخته می شود و استخراج چربی در این روش به کمک ارتعاش است. پس استفاده از عنوان جدیدترین روش لیپوماتیک بازو می تواند نادرست باشد.

آمادگی برای لیپوماتیک بازو

همانطور که می دانید، عمل لیپو بازو یک روش کم تهاجمی و یک گزینه موثر در کاهش افتادگی پوست بازوها و حذف چربی های سرسخت و اضافی آن ناحیه است. اما این روش زمانی بهترین نتیجه را به دنبال خواهد داشت که آمادگی برای لیپوماتیک بازوهابه بهترین نحو انجام شود. در واقع فرد کاندید لازم است قبل از روز تعین شده برای لیپو در مدت مشخص نکاتی را که پزشک به آن ها اشاره می کند رعایت نماید؛ مثلا:

 • برای مدت دو هفته یا بیشتر مصرف سیگار قطع شود. سیگار حاوی نیکوتین است و این ماده از بهبود زخم ها جلوگیری می کند و بر داروی بی حسی نیز تاثیر می گذارد.
 • بر اساس دارو و حداقل یک هفته قبل از عمل لیپوماتیک بازواستفاده از آسپرین و داروهای دیگر و حتی ویتامین E متوقف شود.
 • لباس های لازم مثل گنی که بازو را فشرده می کند، خریداری شده و آماده شوند.
 • مصرف مکمل های توصیه شده توسط پزشک آغاز شود. عموما مکمل ها ساخت کلاژن را افزایش و مقدار تورم را کاهش می دهند.
 • ممکن است توصیه شود که آفتاب گرفتن و استفاده از محصولاتی که برنزه شود برای مدتی قطع شود.
 • پیروی از یک رژیم غذایی سالم قبل از عمل لیپو بازو توصیه می شود. این کار برای برخورداری از وزن ایده آل و جلوگیری از عوارض ناخواسته گزینه خوبی خواهد بود.
 • حتما برای چند روز مرخصی پس از عمل برنامه ریزی شود.
 • در جلسه مشاوره و پس از آن حتما پزشک را از حساسیت های خود مطلع کنید.
 • آزمایشاتی که پزشک برای بررسی سلامتی مشخص کرده در زمان مناسب آن انجام شود.

مراقبت بعد از لیپوماتیک بازو

در لیپوماتیک بازو با توجه به اینکه عمل معمولاً بدون درد و با یک برش کوچک انجام می شود، می توانید روز بعد به کارهای روزانه خود ادامه دهید. اما دوران نقاهت پس از عمل لیپوماتیک بازو به میزان چربی برداشته شده و تعداد برش ها و بخیه ها نیز مربوط می شود. به طور معمول می توان گفت در عرض ۲ هفته می توانید به طور کامل به زندگی عادی برگردید اما ممکن است ۳ تا ۴ روز بعد از عمل کمی درد داشته باشید اما جای نگرانی نیست و به احتمال زیاد بعد از ۴ روز درد به تدریج کاهش می یابد.

بعد از لیپوماتیک باید از بازوبند یا گن های مخصوص بازو استفاده کنید و فراموش نکنید که استفاده از این گن به مدت ۳ هفته بسیار مهم است. برای حمام کردن بهتر است ۵ تا ۶ روز صبر کنید و از کمپرس سرد یا گرم استفاده نکنید. این سوال که آیا ادم پس از لیپوماتیک به سراغ شما می آید یا خیر سوالی است که اغلب افراد می پرسند اما باید بگوییم که از آنجایی که بافت ها در طول عمل لیپوماتیک بازو آسیب نمی بینند، ادم بسیار بعید است اما با این حال برای جلوگیری از ادم می توانید از بازو بند و گن استفاده کنید.

مهم ترین مراقبت بعد از عمل لیپوماتیک مربوط به استراحت فرد بیمار است به این معنی که پس از انجام لیپوساکشن با لیپوماتیک نباید حرکات سنگین انجام شود و تا ۷ تا ۱۰ روز پس از انجام لیپوماتیک باید از ورزش و پیاده روی های طولانی تا بهبودی کامل حذر کنید؛ اما در این مدت می توانید ورزش های سبک انجام دهید و یا در طول روز پیاده روی کنید. کسانی که می خواهند شنا کنند باید حداقل ۱۵ روز بعد از لیپوماتیک صبر کنند اما به یاد داشته باشید که برای فعالیت هایی مانند آب گرم یا سونا نیز باید حداقل یک ماه صبر کنید.

اما نباید انتظار کاهش وزن را در دوره اولیه داشت و معمولا ۲ تا ۳ ماه طول می کشد تا تمام ورم ها و کبودی ها از بین برود تا نتیجه واقعی عمل مشخص شود.

رعایت رژیم غذایی بعد از عمل بسیار مهم است چراکه روی نتیجه گیری عمل و ماندگاری آن تاثیر مستقیم دارد بنابراین در صورت امکان از نمک و چربی در رژیم غذایی روزانه خود استفاده نکنید.

پس از اتمام عمل جراحی بازو، جراح پانسمان و گن یا بازو بند را به شما پیشنهاد می‌کند و آموزش می‌ دهد که چه مدت باید از آن استفاده کنید. به طور معمول بازوبند را باید ۲ تا ۴ هفته پوشید زیرا پوشیدن گن برای بازو پس از جراحی بسیار مهم است و مزایای زیادی مانند کاهش درد و ورم و همچنین افزایش سرعت بهبودی دارد. یکی دیگر از مزایای استفاده از بازو بند این است که علاوه بر بهبود گردش خون، هرگونه اسکار ناشی از این عمل را به میزان قابل توجهی بهبود می بخشد. از دیگر مراقبت هایی که روند بهبودی را تسریع می کند ماساژ بعد از عمل است که نحوه انجام آن را برایتان توضیح می دهیم:

نحوه ماساژ بعد از عمل لیپوماتیک بازو

ماساژهای منظم عضلات بازو را هدف قرار می دهند و به بهبود ورم و کبودی های بیمار کمک می کنند. برای ماساژ بعد از عمل بازو باید مراحل زیر را اجرا کنید:

 1. انگشت اشاره و وسط را در ناحیه فرورفتگی بازو قرار دهید.
 2. به آرامی انگشتان را روی ناحیه جراحی شده به سمت بالا حرکت دهید.
 3. انگشتان خود را به آرامی در جهت عقربه های ساعت مالش دهید.
 4. پوست را با فشار کم انگشتان خود گرفته و کمی بکشید و این حرکت را چندین بار تکرار کنید.
 5. در انتها پشت بازو را با حرکات فشاری و حرکتی ماساژ دهید.

همه این مواردی که گفته شد یکسری اطلاعات کلی برای روند بهبودی پس از لیپوماتیک است اما قاعدتا شما باید توصیه های پزشک را بعد از عمل دنبال کنید زیرا نیازهای هر بیمار متفاوت است.

عوارض لیپوماتیک بازو

هر چقدر مطمئن باشید که عمل لیپوماتیک بازو توسط یک جراح مجرب و با تجربه انجام می شود و بدون عارضه و بدون درد است؛ اما به طور کلی یک سری خطرات و عوارض اجتناب ناپذیر دارد، مانند کبودی یا تورم یا خونریزی موقت و گذرا. خطرات و عوارض لیپوماتیک بعد از دو تا چهار روز علائم ناپدید می شوند و بیمار به راحتی می تواند فعالیت های روزانه خود را انجام دهد. برخی از خطرات و عوارض رایج این عمل زیبایی را برای شما لیست کرده ایم:

احتمال اشتباه دکتر

با وجود اینکه جراحی لیپوماتیک نیاز به زمان کمی دارد اما در حین عمل نیز دقت زیادی می طلبد. از سوی دیگر مهارت و تجربه پزشک نکته کلیدی برای نتیجه گیری مثبت از عمل است و بنابراین انتخاب پزشک جراح باید با دقت زیادی انجام شود تا از اشتباهات آتی جلوگیری شود.

عفونت ناشی از جراحی لیپوماتیک

عفونت ناشی از جراحی لیپوماتیک اجتناب ناپذیر است و یکی از خطرات و عوارضی است که برای اکثر بیماران اتفاق می افتد اما هرچه بیمار در حالت استریلیزاسیون کاملتری باشد و پزشک در حین عمل تمامی وسایل جراحی خود را ضد عفونی کند، خطر عفونت بیشتر کاهش پیدا می کند.

منابع: surgicalimages/ greenbergcosmeticsurgery

چرا انتخاب کلینیک زیبایی

دکتر آرش نجف بیگی

چرا انتخاب کلینیک زیبایی

دکتر نجف بیگی

دارای گواهینامه‌های ISO 9001:2015 و ISO10002:2018 از DEF که نشانه کیفیت بالا و رعایت استانداردهای جهانی در کلینیک‌های تخصصی زیبایی دکتر آرش نجف‌بیگی است:
کلینیک جردن و کلینیک سعادت‌آباد

هیات علمی دانشگاه

ارائه تمام خدمات زیبایی بدن٬ پوست و مو٬ جراحی زیبایی صورت و … به صورت تخصصی با بیش از ۱۲ سال سابقه و ۱۲۰۰

عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

ارائه تمام خدمات زیبایی بدن٬ پوست و مو٬ جراحی زیبایی صورت و …

خدمات منحصر بفرد کلینیک ما

خدمات اختصاصی جراحی لیپوماتیک بازو

ویژه جراحی لیپوماتیک بازو

در کلینیک دکتر نجف بیگی

مشاوره رایگان کلینیک قبل از جراحی لیپوماتیک بازو

جراحی لیپوماتیک بازو سریع‌ترین روش برای لاغری بازو و خارج کردن چربی‌های اضافی این منطقه است. صاف و سفت شدن پوست بازو و خوش‌فرم و باریک شدن آن باعث محبوبیت این جراحی بین افراد است. لیپوماتیک بازو از چند مرحله تشکیل شده است:

مشاوره رایگان با پزشک و تعیین حجم چربی بازو و فرم نهایی آن

استخراج چربی از مناطق تعیین‌شده

پایان جراحی، تزریق چربی‌ استخراج‌شده به نواحی لاغر بدن در صورت تمایل فرد

نمونه کار لیپوماتیک بازو

مشتریان جراحی لیپوماتیک بازو

بازوهایی باریک و زیبا و متناسب، با معجزه لیپوماتیک بازو در یک جلسه!

فاطمه شهسواری

جراحی لیپوماتیک بازو

از وقتی که یادم میاد موقع پوشیدن لباس‌های راحت و آستین‌کوتاه معذب بودم. چاقی بازوهام آزارم میداد و حتی بعد از لاغری هم مشکلم حل نشد چون افتادگی پیدا کردند. به همین خاطر از فصل‌های گرم بیزار بودم اما با لیپوماتیک بازو تمام اون استرس‌ها و نگرانی‌ها به پایان رسید.

تجربه های مشتریان ما

درباره جراحی لیپوماتیک بازو

قبل و بعد لیپوماتیک بازو

فاطمه شهسواری

جراحی لیپوماتیک بازو

از وقتی که یادم میاد موقع پوشیدن لباس‌های راحت و آستین‌کوتاه معذب بودم. چاقی بازوهام آزارم میداد و حتی بعد از لاغری هم مشکلم حل نشد چون افتادگی پیدا کردند. به همین خاطر از فصل‌های گرم بیزار بودم اما با لیپوماتیک بازو تمام اون استرس‌ها و نگرانی‌ها به پایان رسید.

چرا انتخاب کلینیک زیبایی دکتر نجف بیگی

چرا انتخاب کلینیک زیبایی دکتر نجف بیگی

مشاوره رایگان

جراحی لیپوماتیک بازو

اطمینان خاطر از خوش‌فرم شدن بازوها با مشاوره رایگان قبل از عمل لیپوماتیک بازو!

اگر هنوز هم درباره جراحی لیپوماتیک بازو سوالی دارید

پرسش های متداول جراحی لیپوماتیک بازو

سوالات متداول شما

درباره لیپوماتیک بازو

اگر هنوز هم درباره لیپوماتیک بازو سوالی دارید

نظرات و سوالات شما از دکتر نجف بیگی

سوالات شما درباره جراحی لیپوماتیک بازو

از دکتر نجف بیگی

سلام، من خیلی دوست دارم شنا کنم و به خاطر افتادگی بازوهام خجالت می‌کشم برم استخر. می‌خواستم ببینم چندوقت بعد از لیپوماتیک بازو می‌تونم شنا کنم؟

بهتر است بعد از جراحی لیپوماتیک بازو حداقل دو هفته صبر کنید و بعد به استخر بروید. برای رفتن به آب گرم و سونا نیز بهتر است حداقل تا یک ماه بعد از جراحی خودداری کنید.