بررسی قدم به قدم لیپوماتیک پشت کمر

2,067

قسمت پشت و یا پشت کمر بدن برای زنان و مردان قسمتی از بدن است که تاثیر مستقیم روی زیبایی اندام دارد و متأسفانه یکی از رایج ترین قسمت های بدن برای ذخیره چربی است و همین جاست که پای عمل لیپوماتیک پشت کمر به میان می آید. حتما برای شما هم پیش آمده که جذاب ترین لباس هایتان به راحتی با چربی های طبقه طبقه شده پشت و یا روی قسمت پهلو هایتان خراب شده است. از بین بردن چربی پشت تنها با ورزش کردن و تغذیه خوب بسیار دشوار است و اغلب اوقات تنها با کمک عمل های زیبایی مثل لیپوماتیک می توان آن را کاهش داد.

لیپوماتیک به طور انتخابی رسوبات چربی موضعی در قسمت بالایی و میانی پشت بدن و کمر را هدف قرار داده و باعث می شود که در لباس های خود بهتر و زیباتر به نظر برسید. در ادامه این مطلب می خواهیم با جراحی لیپوماتیک پشت بیشتر آشنا شده، مزایا و مراقبت های بعد از عمل و سیر تا پیاز آن را بررسی کنیم.

در این مقاله با مطالب زیر آشنا میشوید:

لیپوماتیک پشت چیست؟

جراحی لیپوماتیک پشت می تواند برای اصلاح مشکلات رایج مانند برآمدگی های اطراف سینه بند و رول های چربی پشت و یا قوزهای بوفالو در پشت ناحیه گردن استفاده شود، اما می توان از آن برای از بین بردن چربی اضافی در هر نقطه از پشت کمر نیز استفاده کرد.

هنگامی که شما عمل لیپوماتیک پشت کمر را انجام می دهید، پزشک جراحی را با بی حسی ناحیه مورد نظر از طریق یک بی حس کننده موضعی شروع می کند. پزشک جراح برای از بین بردن رسوبات چربی موضعی، می تواند از انواع تکنیک های لیپوماتیک استفاده کند چراکه در نهایت نتیجه عمل یکسان خواهد بود.

جراح برای انجام این عمل زیبایی از نی به نام کانولا و یا بسته به دسترسی به رسوبات چربی سرسخت، از ابزاری استفاده می کند که به بهترین شکل ممکن، اجازه سفت شدن پوست را پس از برداشتن چربی می دهد.

شما می توانید انتخاب کنید که در طول این عمل زیبایی فقط یک ناحیه درمان شود و این ناحیه می تواند فقط قسمت بالایی یا میانی پشت کمر شما باشد. هرچند اگر مثل اکثر بیماران ترجیح می دهید که انحنای کمر خود را برجسته تر کنید، می توانید ناحیه های دیگر از پشت و کمر خود را در معرض عمل زیبایی لیپوماتیک قرار دهید. در ادامه با روند این عمل زیبایی و نحوه انجام آن بیشتر آشنا می شویم.

نتایج شگفت انگیز لیپوماتیک پشت

روند عمل لیپوماتیک پشت چیست؟

برای دستیابی به یک کانتور پشت بهینه، آگاهی از زیبایی شناسی پشت انسان اهمیت زیادی دارد و به همین دلیل هم باید از یک پزشک جراح با تجربه در این زمینه کمک بگیرید.

یکی از کلیدهای کانتورینگ پشت، باریک شدن خط کمر است که با از بین بردن چربی در دسته های عشق و پهلو به دست می آید. حذف این چربی با روش های سنتی لیپوساکشن چالش برانگیز است زیرا این چربی بسیار فیبروتیک است. معمولاً چربی در ناحیه پهلو به جای ۲ نوع چربی سطحی و عمیق، دارای ۳ نوع چربی یعنی سطحی، میانی و عمیق است. چربی میانی و سطحی پشت بسیار فیبری است و با نگه داشتن رباط ها به هم چسبیده است که حذف چربی را با تکنیک های سنتی دشوار می کند. اما خوشبختانه، ۹۰ درصد از این چربی را می توان با عمل لیپوماتیک از بین برد.

ایجاد یک قوس اغراق‌آمیز در پشت کمر که مانند منحنی “~” البته به صورت عمودی است، نهایت نتیجه عمل لیپوماتیک پشت کمر است. بنابراین اگر می خواهید راجع به پزشک جراح در رابطه با این نوع عمل زیبایی تحقیق کنید حتماً این علامت منحنی را در عکس نمونه کار های او ببینید، چیزی مثل عکس زیر:

علامت منحنی شکل پشت کمر

در نهایت، کانتورینگ پشت نیازمند مدیریت پوست فوقانی، میانی و پایین کمر است. در صورت وجود، زائدگی پوست می ‌تواند باعث چرخش پشت شود که ممکن است نتایج زیبایی را به خطر بیندازد. خوشبختانه، لیپوماتیک به تنهایی معمولاً به اندازه کافی باعث جمع شدن پوست هم می شود اما با این حال، اگر پوست اضافه وجود داشته باشد و یا پوست محل جراحی شده افتاده و شل شود، باید اقدامات دیگری نیز انجام شود. برای مثال روش انعقاد زیر پوستی می تواند پوست را بیشتر سفت کند و اضافات پوست را از بین ببرد. اما نحوه انجام عمل لیپوماتیک پشت چگونه است؟

در این باره بخوانید  علت و درمان فوری ناهمواری بعد از لیپوماتیک

در واقع پشت انسان را ۲ ناحیه در نظر می گیرند: قسمت بالایی پشت و قسمت میانی پشت. قسمت پایینی پشت یک ناحیه جداگانه است که به آن دسته های کمر یا عشق می گویند. اغلب، بیماران تصمیم می ‌گیرند که این سه ناحیه را با هم بررسی کنند، و در اغلب موارد عمل زیبایی روی بازو ها نیز انجام می‌ شود و تمام نیمه بالایی بدن شما را لاغر می ‌کنند تا تناسب اندام ایده‌آل ایجاد شود.

لیپوماتیک پشت با بی‌حس شدن موضعی ناحیه درمان شروع می ‌شود، زیرا شما در طول عمل بیدار هستید. نیازی به بیهوشی عمومی نیست زیرا می تواند خطرات و ریسک های این عمل را افزایش دهد. یک لوله نازک به نام کانولا در برش های کوچکی قرار می گیرد تا چربی را مکش کند و با یک سری ارتعاشات چربی ها خرد می شوند. کل پروسه بسته به وسعت ناحیه تحت عمل، بین ۱ تا ۲ ساعت طول می کشد.

نتایجی که می توانید از عمل لیپوماتیک پشت انتظار داشته باشید

روش‌ های جراحی لیپوماتیک پشت می ‌تواند به شما کمک کند تا سینه‌ بند نا خوشایند و قوز بوفالو را در اندام خود از بین ببرید. پزشک می تواند رسوبات چربی موضعی را که شما را از لاغری و انحنای زیبای اندامتان باز می دارد، حذف کند.

رسوبات چربی موضعی

با از بین بردن این رول های چربی و برآمدگی، می توانید نتایج چشمگیر و در عین حال طبیعی به دست آورید. پشت شما تراشیده تر به نظر می رسد و شما خوش اندام و جوان تر به نظر می رسید.

لازم به دکر است که لیپوماتیک پشت نتایج قابل قبولی برای بیماران مبتلا به چاقی نخواهد داشت. در این افراد چین خوردگی پوست ممکن است در اطراف ناحیه درمان بیش از حد بزرگ باشد. در موارد چاقی شدید، بهتر است با جراح پلاستیک مشورت کنید و برای ناحیه تحت درمان برنامه ریزی کنید.

مزایای لیپوماتیک پشت

 1. چربی اضافی پشت را از بین می برد.
 2. می تواند قسمت بالایی، میانی و پایین کمر را هدف قرار دهد.
 3. منجر به سفت کننده تدریجی پوست برای بیماران می شود.
 4. می تواند چربی برآمده را در اطراف پشت و پهلو های بیمار کاهش دهد.
 5. پوست شل اطراف قسمت فوقانی، میانی و پایین کمر را هدف قرار می دهد.
 6. برای داشتن ظاهری محکم تر، پوست اضافی را از بین می برد.
 7. پوست افتاده و شل را در امتداد قسمت بالایی پشت و شانه ها محکم تر می کند.
 8. مدت زمان استفاده از فرم دهنده بدن در این جراحی بسیار کوتاه بوده و به مدت ۲ هفته ادامه دارد.
 9. در این جراحی از بی حسی موضعی استفاده می شود و نه بیهوشی عمومی.
 10. تورم و ترشحات در این جراحی بسیار کم است.
 11. احتمال عفونت بسیار کم است.
 12. احتمال آمبولی چربی کم است.
 13. نیازی به بستری شدن ندارد و فرد پس از درمان مرخص می شود.
 14. خستگی و آسیب بدن در این جراحی کمتر است بنابراین نسبت به سایر جراحی ها راحت تر است.

عوارض جانبی و ریسک عمل لیپوماتیک پشت

لیپوماتیک نوعی جراحی لیپوساکشن است که چربی را از بدن تجزیه کرده و در واقع از بین می برد. اغلب از این نوع جراحی زیبایی در شکم، ران ها، باسن، گردن، چانه، قسمت کمر و پشت بازوها، ساق پا و پشت بدن استفاده می شود و مثل تمام عمل های زیبایی دیگر عوارض و ریسک هایی دارد که باید قبل از اقدام به آن، از آن ها اطلاع داشته باشید. این عوارض و خطرات بعد از عمل لیپوماتیک شامل موارد زیر می شود:

 • ایجاد زخم یا جراحات در سایر اندام ها.
 • سوختگی های ناشی از تجهیزات، مانند پروب های اولتراسوند.
 • امکان کبودی شدید که می تواند چند هفته طول بکشد.
 • ایجاد التهاب و تورم که ممکن است تا ۶ ماه طول بکشد تا برطرف شود و به همین دلیل استفاده از گن و شکم بند اهمیت زیادی دارد.
 • امکان ترومبوفلبیت که در آن یک لخته خون در ورید ایجاد می شود که باعث التهاب و عوارض بعدی می شود.
 • امکان وجود بی نظمی در کانتور، به خصوص اگر خاصیت ارتجاعی پوست ضعیف باشد و زخم به روشی غیرعادی بهبود یابد و یا اگر برداشتن چربی ناهموار باشد، ممکن است پوست پژمرده، موج دار یا برآمده به نظر برسد.
 • ناحیه تحت عمل و درمان لیپوماتیک پشت ممکن است برای مدتی بی حس شود، اما این عارضه معمولا موقتی است.
 • به ندرت ممکن است پس از جراحی لیپوماتیک عفونت پوستی رخ دهد اما گاهی اوقات نیاز به درمان جراحی دارد و خطر ایجاد اسکار وجود دارد.
 • با تزریق و یا مکش مایعات، تغییر سطح مایعات بدن اتفاق می افتد که ممکن است باعث مشکلات کلیوی یا قلبی شود.
 • چربی وارد رگ ‌های خونی شده و به ریه ‌ها برود و گردش خون در ریه ‌ها را مسدود کند که می تواند باعث آمبولی ریه شود.
 • گاهی اوقات وقتی مایع به بدن تزریق می شود، در ریه ها تجمع می یابد و سبب ایجاد ادوم ریوی می شود.
 • بیمار ممکن است به داروها یا مواد مورد استفاده در حین جراحی حساسیت داشته باشد.
در این باره بخوانید  عمل پروتز باسن چگونه است به همراه هزینه پروتز باسن

مراقبت های قبل از جراحی لیپوماتیک پشت

 1. حداقل ۲ هفته قبل از جراحی سیگار یا الکل را ترک کنید.
 2. تاریخچه پزشکی خود را فهرست کنید و جراح خود را در صورت داشتن حساسیت به هر دارویی مطلع کنید. مصرف نمک را قبل و بعد از جراحی کاهش دهید.
 3. دو هفته قبل از جراحی لیپوماتیک پشت کمر مصرف هر گونه گیاه یا ویتامین را متوقف کنید.
 4. دو هفته قبل از جراحی ایبوپروفن یا آسپرین مصرف نکنید.
همراه داشتن مراقب در روز عمل

مراقبت های بعد از عمل لیپوماتیک پشت

 1. برای کاهش تورم، یک لباس فشرده مثل گن یا شکم بند بپوشید، باید آن را تا دو هفته آینده، شب و روز نگه دارید.
 2. از آنجایی که این عمل تحت بی حسی موضعی انجام می شود، می توانید در عرض ۱تا ۲ روز به کار خود بازگردید.
 3. شما می توانید فعالیت های سنگین مثل ورزش و بلند کردن اجسام سنگین را در ۲ هفته آینده از سر بگیرید. نتایج در هر مورد متفاوت است، اما اکثر بیماران می توانند نتایج عالی را تنها در یک ماه مشاهده کنند، هرچند انجام درمان های اضافی لیپوماتیک برای سایر نواحی بدن ممکن است این بازه های زمانی را تغییر دهد.
 4. از آنجایی که این روش سلول ‌های چربی را از بین می‌ برد و سلول‌ های چربی جدید در بزرگسالان رشد نمی ‌کند، تا زمانی که شما خوب غذا بخورید و ورزش کنید، ناحیه عمل شده لاغر می ماند.

هزینه لیپوماتیک پشت چه میزان است؟

معمولاً مشاوره اولیه شما رایگان است و این موضوع به شما فرصتی می دهد که با پزشک خود ملاقات کنید؛ هرچند این اپشن به پزشک جراح شما هم بستگی دارد. اما قیمتی که جراح ذکر می کند همیشه شامل همه چیز است و اکثر هزینه ها را پوشش می دهد که شامل موارد زیر می شود:

 • آزمایش های قبل از عمل
 • هزینه تسهیلات
 • تمام هزینه های بیهوشی و دارو برای عمل شما
 • لباس عمل شما
 • ویزیت بازدید های بعدی
 • نوع بیمارستان یا کلینیک
 • درصد چربی تحت عمل
 • میزان ناحیه تحت عمل

برای ارتباط با مشاوران کلینیک دکتر نجف بیگی ویک جلسه ویزیت و مشاوره رایگان با دکتر آرش نجف بیگی می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵کلینیک سعادت : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

در آخر

بخش بزرگی از زیبایی اندام، مربوط به حالت کمر و پشت بدن است. افرادی که از ظاهر پشت و انحنای کمر خود راضی نیستند می توانند با انجام عمل لیپوماتیک پشت، آنچه را که از اندام خود می خواهند؛ به دست بیاورند. کافی است یک پزشک جراح باتجربه و حرفه ای انتخاب کنند و مراقبت های بعد از عمل را جدی بگیرند تا به نتایج دلخواهشان برسند. اگر شما هم موافق عمل لیپوماتیک پشت کمر هستید و یا سوالی دارید می توانید با ما به اشتراک بگذارید.

بیش از ۶۰۰۰ جراحی موفق

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

یکی از ۳ جراح پلاستیک برتر کشور

IMG_6113 dr-min

ممکن است شما دوست داشته باشید

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید