کلینیک جراحی زیبایی اندام و صورت دکتر نجف بیگی

ساق پای خوش‌فرم، با جراحی لیپوماتیک ساق پا

اجازه ندهید ساق پاهایتان، شما را کوتاه و نامتناسب نشان دهد!

ویدئو معرفی

ساق پای خوش‌فرم، با جراحی لیپوماتیک ساق پا

لیپوماتیک ساق پا

علت استفاده از عمل لیپوماتیک ساق پا . . .

کاهش چربی‌های اضافی ساق پا

حذف موثر چربی‌های اضافی ساق پا به صورت موضعی با لیپوماتیک

ساق پای خوش فرم

لیپوماتیک ساق پا به صورت کاملاً غیرتهاجمی و با کمترین درد و زمان بهبودی

بدون جای زخم و برش

لاغری ساق پا با روش لیپوماتیک بدون اثری از جای زخم

هر آنچه درباره جراحی لیپوماتیک ساق پا باید بدانید . . .

معرفی جراحی لیپوماتیک ساق پا

لیپوماتیک ساق پا یک عمل زیبایی کم تهاجمی است که چربی های اضافه انباشته شده در ساق پا را از بین می برد. از این روش عموما برای بهبود تناسب اندام به دلیل داشتن پاهای تپل، بخشی از کانتورینگ بدن و همچنین کاهش میزان سولیت های موجود در این ناحیه استفاده کرد. این نوع پیکرتراشی ساق پا که از شیوه های نوین شناخته شده در این حوزه است اگر چه مزیت های زیادی را می تواند به همراه داشته باشد اما خطراتی را نیز به دنبال خواهد داشت و بدون شک تمامی افراد کاندید مناسبی برای آن به شمار نمی روند. پس با ما باشید تا در ادامه مفصل با این نوع لیپوماتیک آشنا شده و اطلاعات لازم را کسب کنید.

علت چاقی ساق پا چیست؟

معمولا با کشف علت چاقی ساق پا می‌توانید در بعضی مواقع راه‌کارهای غیرجراحی را برای بهبود ظاهر ساق پا دنبال کنید و به نتیجه دل‌خواه برسید.

یکی از علل چاقی ساق پا، ژنتیک است. اگر شکل و فرم پاهای شما، خواهر برادرها یا پدر و مادرتان مشابه با ظاهر پاهای خودتان است، مطمئن باشید که علت چاقی ساق پای شما ژنتیکی است.

کوتاهی تاندون آشیل که منجر به بزرگ به‌نظر رسیدن عضله پشت ساق پا می‌شود نیز، یکی از علل چاقی ساق پا است. اضافه وزن و چاقی موضعی با تجمع چربی در نواحی پایین تنه نیز، می‌تواند یکی از علت های چاقی ساق پا باشد.

جراحی لاغری ساق پا

پیکرتراشی ساق پا جزو بهترین جراحی زیبایی لاغری روش ها برای رفع چربی های این ناحیه به شمار می آید.

وجود مقادیر زیادی چربی در ناحیه ی ساق پا جزو مشکلاتی است که در برخی افراد دیده می شود . این افراد به طور معمول در پوشیدن شلوار های تنگ و یا کفش های ساق بلند با مشکل مواجه خواهند شد.

افرادی که دارای ساق پای چاق می باشند می توانند از روش لیپوماتیک و جراحی لاغری ساق پا بهره مند شوند زیرا معمولا با کمک رژیم و ورزش نیز نمی توان چربی های اضافی موجود در این ناحیه را از بین برد .

اغلب بزرگ بودن ساق پا در اثر عواملی نظیر انباشته شدن زیاد چربی در آن ناحیه ایجاد می گردد و لاغر کردن آن کار دشوار و زمانبری خواهد بود زیرا این قسمت از بدن توسط ماهیچه های بسیار سختی پوشیده شده و چربی ها نیز در میان این ماهیچه ها قرار گرفته می باشند . لازم به ذکر است لیپوماتیک و جراحی لاغری ساق پا  جزو بهترین روش ها برای رفع چربی های این ناحیه به شمار می آید.

جراحی لاغری ساق پا با کمک لیپوماتیک

لیپوماتیک روشی نوین برای از بین بردن چربی های بدن از جمله ساق پا به شمار می آید که پاهایی تراشیده و زیبا برای افراد به ارمغان می آورد .

به منظور انجام روش لیپوماتیک با استفاده از لوله ی فلزی باریکی به چربی های زیر پوست ورود پیدا می کنند و بعد از اینکه اتصال سلول های چربی شکسته شد ، چربی ها را بدون هیچ گونه آسیبی از بدن تخلیه می کنند . ضمنا لیپوماتیک و جراحی لاغری ساق پا از شل شدگی پوست نیز جلوگیری می کند و منجر به لیفت و سفت شدن پوست می شود .

جراحی لاغری ساق پا تحت بی حسی موضعی و به صورت سرپایی قابل انجام است و به بی هوشی عمومی نیازی ندارد . بعد از به کارگیری این روش امکان دارد در ناحیه ی مورد درمان تورم و کبودی ایجاد شود که به تدریج برطرف خواهد شد .

دوران نقاهت بعد از جراحی لاغری ساق پا به روش لیپوماتیک کوتاه می باشد لذا افراد بعد از زمان خیلی کوتاهی می توانند به سر کار خود برگردند .

اگر می خواهید پاهای تراشیده و زیبایی داشته باشید می توانید از شیوه ی لیپوماتیک و جراحی لاغری ساق پا و ران استفاده نموده و از چربی های به دست آمده برای تزریق چربی به باسن و حجیم سازی آن استفاده کنید.

نحوه انجام روش لیپوماتیک ساق پا

لیپوماتیک روشی نوین و کم تهاجمی برای کانتور بخش های مختلفی همچون ساق پا است. در این روش بدون آن که به بافت های مجاور چربی و ماهیچه ها آسیبی وارد شود، دستگاه الکترونیکی کوچکی از شکاف ریزی که ایجاد شده وارد بخش مورد نظر می شود و با انرژی مادون صوت شروع به ارتعاش و حرکت دورانی می کند. این حرکت چربی ها را با وارد کردن کم ترین آسیب به آن ها شکسته و آب می کند. سپس چربی های آب شده به کمک ساکشن بیرون آورده می شوند. این کار برای ساق پا اغلب با بی حسی موضعی انجام می شود به همین دلیل شخص در حین عمل کاملا بیدار است و راحتی و ایمنی بالاتری نسبت به روش سنتی لیپوساکشن دارد.

چه افرادی کاندید عمل جراحی لاغری ساق پا هستند؟

معمولا در عمل‌های جراحی زیبایی، عده ای کاندید مناسب برای انجام جراحی هستند و عده‌ای دیگر در دسته بندی افراد ممنوعه قرار می‌گیرند. لاغری ساق پا برای افرادی که در ادامه معرفی می‌کنیم، بهترین راه‌کار کاهش سایز در ساق پا است.

 • افرادی که با رژیم غذایی و ورزش توانایی کاهش سایز در ساق پا را نداشته‌اند.
 • افرادی که دارای چاقی موضعی در پایین تنه هستند.
 • افراد دارای تناسب اندام هستند اما پاهای چاقی دارند.
 • افراد دارای دفرمگی در ناحیه ساق پا و مچ پا هستند.

چه کسانی کاندید مناسبی برای لیپوماتیک ساق پا هستند؟

اگر چه لیپوماتیک ساق پا یک روش کم تهاجمی نسبت به لیپوساکشن است اما بدون شک همه افرادی که با مشکل چاقی ساق پا درگیر هستند، کاندید مناسبی برای انجام این عمل زیبایی نیستند. افرادی که از حال عمومی خوبی برخوردار هستند، خیلی چاق نیستند و به وزن ایده آل خود نزدیک می باشند، پوست شل و افتاده ای در ناحیه ساق پا ندارند، خاصیت ارتجاعی پوست خوبی داشته باشند و وزن آن ها دائما در نوسان نباشد کاندید خوبی برای انجام این عمل هستند.

نکته مهم: گاهی افراد دچار لنف ادم (لنفوادما) در ساق پا هستند. لنف ادم زمانی رخ می دهد که غدد لنفاوی یا رگ های تشکیل دهنده سیستم لنفاوی مسدود شده یا آسیب دیده اند. این آسیب باعث تجمع مایع در بافت های نرم می شود و فرد گمان می کند که این تورم چربی می باشد و به دنبال رهایی از آن لیپوماتیک را انتخاب می کند در حالی که اشتباه است و پزشک حاذق این مورد را بیان خواهد کرد.

مزایای لیپوماتیک ساق پا

لیپوماتیک ساق پا مزیت های بسیاری دارد. در واقع این روش اگر چه همچون دیگر روش‌های مرسوم برای کانتورینگ پا، باعث خوش فرم شدن پا می شود اما به دلیل استفاده از ارتعاش نسبت به شیوه های دیگر درد کم تر، بهبودی سریع تر و نتایجی بهتر را به دنبال دارد. چرا که برش های کوچکی ایجاد شده و بی حسی صورت گرفته موضعی می باشد و در بازه زمانی کوتاهی این فرآیند سپری می شود. از جمله مزایای لیپوماتیک ساق پا عبارت از:

 • لیپوماتیک ساق و مچ پا تحت بی حسی موضعی انجام می‌شود و شما در طول درمان هیچ گونه دردی را احساس نخواهید کرد.
 • در این روش از دستگاه‌ های بسیار کوچک استفاده می ‌‌شود که عملاً به اندازه نوک مداد هستند بنابراین جای برش و وقتی روی پوست شما باقی نخواهد ماند.
 • پس از اتمام لیپوماتیک ساق و مچ پا می‌توانید فوراً شاهد نتایج ایجاد شده باشید. نتایج حاصل از درمان کاملا رضایت بخش است.
 • پس از آنکه چربی‌های ساق و مچ بر طرف شدند در صورتی که رژیم غذایی خود را رعایت کنید هرگز مجددا شاهد بازگشت چربی‌ها نخواهید بود زیرا نتایج حاصل از لیپوماتیک دائمی است.

عوارض جانبی جراحی لیپوماتیک ساق پا

اگر چه لیپوماتیک یک روش کم خطر است اما بدون عارضه نیست. البته عوارض ناشی از انجام این عمل زیبایی برای خوش فرم کردن پاها نسبت به دیگر روش های کانتورینگ بدن بسیار کم بوده و در بازه زمانی کمتری بهبود می یابند. از جمله این عارضه ها می توان به تورم پا، قرمزی جای زخم و درد اشاره کرد.

ناگفته نماند که تخصص پزشک در کم تر شدن این عارضه ها و عدم ابتلا به عوارض بدتر همچون ایجاد عفونت و نارضایتی هایی چون شل شدن پوست و بیش از حد لاغر شدن ساق پا، بسیار دخیل است.

نکات کلیدی قبل از انجام لیپوماتیک ساق پا

پیش از انجام لیپوماتیک ساق پا باید به نکات و توصیه های قابل توجهی عمل کرد تا بهترین نتیجه با کم ترین عوارض را در پی داشته باشد. در ادامه به برخی از این نکات اشاره می شود.

 • قبل از مراجعه به پزشک مطمئن شوید که به وزن مناسب رسیده اید. در واقع باید یادآور شد که لیپوماتیک یک روش لاغری نیست و برای کانتورینگ بدن استفاده می شود. پس برای افراد خیلی چاق مناسب نیست و شخص باید به وزن قابل قبولی رسیده باشد.
 • از یک رژیم غذایی سالم پیروی کنید. این کار از بالا رفتن ناخواسته وزن جلوگیری می کند.
 • آزمایش هایی که پس از مشاوره توسط پزشک برایتان نوشته شده اند را در زمان درست انجام دهید تا صحت و سلامتی شما تایید شود.
 • چندین هفته قبل از عمل سیگار را ترک کنید. سیگار بدن را آسیب پذیرتر می کند. از این رو نکشیدن آن نقش بسزائی در فرآیند لیپوماتیک دارد.
 • اگر که داروهای معینی مصرف می کنید حتما با پزشک در میان بگذارید تا نحوه مصرف و قطع آن ها پیش از عمل برای شما برنامه ریزی شود.
 • با پزشک خود صادق باشید و اگر که به بیماری دچار هستید حتما بگویید تا جان شما به خطر نیافتد.
 • قبل از عمل بهداشت را رعایت کرده و ناحیه مورد نظر را تمیز کنید.
 • درباره تمامی نگرانی هایتان با پزشک مشورت کنید. چنین کاری می تواند نتیجه بهتری را به دنبال داشته باشد.

مراقبت‌های بعد از لیپوماتیک ساق پا را بدانید

معمولا مراقبت‌های بعد از جراحی لاغری ساق پا، تعیین کننده‌ای در نتیجه جراحی دارد. هرچه این مراقبت‌ها به خوبی انجام شود، بهتر می‌توانید نتیجه خوب عمل را ببینید. جراحی لاغری ساق پا به شما این امکان را می‌دهد تا به خوبی زیبایی و تناسب اندام را در تمام بخش‌های اندام‌تان مشاهده کنید. در ادامه به بررسی مراقبت‌های بعد از جراحی لاغری ساق پا می‌پردازیم:

 1. حتما چند روزی را برای استراحت و ریکاوری بعد از عمل لاغری ساق پا برنامه‌ریزی کنید.
 2. حداقل تا یک ماه بعد از جراحی از گن شلواری مخصوص استفاده کنید تا بهترین نتیجه را مشاهده کنید و تورم را کاهش دهید.
 3. حداقل تا سه ماه باید از جوراب واریس استفاده کنید.
 4. محل جراحی را مرطوب نکنید و برای استحمام روش صحیحی را انتخاب کنید تا هیچ رطوبتی به ساق پا نرسد.
 5. تا زمان کشیدن بخیه و بسته شدن محل زخم، پانسمان را طبق توصیه پزشک انجام دهید.
 6. حتما داروهای تجویز شده را راس ساعت مشخص و طبق برنامه استفاده کنید تا ریسک عفونت و مشکلات مختلف را کاهش دهید.
 7. طبق توصیه پزشک فعالیت داشته باشید و از خوابیدن مکرر پرهیز کنید.
 8. شنا و ورزش سنگین حداقل تا سه ماه بعد از جراحی لاغری ساق پا ممنوع است.
 9. کبودی و قرمزی بعد از جراحی تا سه هفته طبیعی است، اما درصورت مشاهده تیره‌گی پوست و آسیب به بافت پوست پزشک متخصص تان را مطلع سازید.
 10. در زمان خواب و استراحت، حتما پاها را در سطحی بالاتر از خودتان قرار دهید.
 11. حداقل تا ۶ ماه بعد از عمل، باید هر نیم ساعت تمرینات کششی مخصوصی را به مدت ۵ دقیقه انجام دهید تا احساس سفتی در ناحیه ساق پا نکنید.

هزینه لیپوماتیک ساق پا

لیپوماتیک ساق پا یک عمل زیبایی به شمار می رود. به همین دلیل عموما بیمه های درمانی موجود آن را پوشش نمی دهد پس باید این مورد رو قبل از هر چیزی لحاظ کرد. و اما هزینه این کار برای افراد مختلف متغیر است و هر پزشک متخصصی هزینه ای معین را به عنوان دستمزد مشخص می کند. در کنار دستمزد پزشک که به تجربه و میزان تخصص آن و مقدار چربی که قرار است از ساق پا خارج شود، مرتبط است، هزینه دارو، بستری در کلینیک یا بیمارستان و وسایلی که بعد از این عمل لازم است تهیه شوند در هزینه نهایی لیپوماتیک ساق پا تاثیر دارن.

منابع: sandramargolesmd/ drjenebyplasticsurgery/ docdoc/ airsculpt

چرا انتخاب کلینیک زیبایی

دکتر آرش نجف بیگی

چرا انتخاب کلینیک زیبایی

دکتر نجف بیگی

دارای گواهینامه‌های ISO 9001:2015 و ISO10002:2018 از DEF که نشانه کیفیت بالا و رعایت استانداردهای جهانی در کلینیک‌های تخصصی زیبایی دکتر آرش نجف‌بیگی است:
کلینیک جردن و کلینیک سعادت‌آباد

هیات علمی دانشگاه

ارائه تمام خدمات زیبایی بدن٬ پوست و مو٬ جراحی زیبایی صورت و … به صورت تخصصی با بیش از ۱۲ سال سابقه و ۱۲۰۰

عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

ارائه تمام خدمات زیبایی بدن٬ پوست و مو٬ جراحی زیبایی صورت و …

خدمات منحصر بفرد کلینیک ما

خدمات اختصاصی جراحی لیپوماتیک ساق پا

ویژه جراحی لیپوماتیک ساق پا

در کلینیک دکتر نجف بیگی

مشاوره رایگان کلینیک قبل از جراحی لیپوماتیک ساق پا

جراحی لیپوماتیک ساق پا به دلیل عدم نیاز به بیهوشی و امکان بازگشت به فعالیت‌های روزمره در زمان کوتاه، محبوبیت زیادی دارد. پس از جراحی، درد و عوارض کمی دیده می‌شود و فرد می‌تواند بعد از چند روز به فعالیت‌های روزمره خود بازگردد. مراحل جراحی لیپوماتیک ساق پا:

مشاوره رایگان با پزشک و تعیین حجم چربی ساق پا

استخراج چربی از مناطق تعیین‌شده

پایان جراحی، تزریق چربی‌ استخراج‌شده به نواحی لاغر بدن در صورت تمایل فرد

لیپوماتیک ساق پا

مشتریان جراحی لیپوماتیک ساق پا

با لیپوماتیک ساق پا، در یک جلسه به پاهایی خوش‌فرم و کشیده و باریک با ظاهری جذاب برسید!

نگار مهدوی‌نسب

جراحی لیپوماتیک ساق پا

پس از لیپوماتیک ساق پا، اعتمادبه‌نفس بیشتری دارم. چون در هر لباسی شیک و متناسب به نظر می‌رسم و مهم‌تر از همه اینکه در انتخاب لباس، آزادی عمل بیشتری دارم.

تجربه های مشتریان ما

درباره جراحی لیپوماتیک ساق پا

لیپوماتیک ساق پا

نگار مهدوی‌نسب

جراحی لیپوماتیک ساق پا

پس از لیپوماتیک ساق پا، اعتمادبه‌نفس بیشتری دارم. چون در هر لباسی شیک و متناسب به نظر می‌رسم و مهم‌تر از همه اینکه در انتخاب لباس، آزادی عمل بیشتری دارم.

چرا انتخاب کلینیک زیبایی دکتر نجف بیگی

چرا انتخاب کلینیک زیبایی دکتر نجف بیگی

مشاوره رایگان

جراحی لیپوماتیک ساق پا

با مشاوره رایگان قبل از عمل لیپوماتیک ساق پا، خیال‌تان را از نتیجه عمل راحت کنید.

اگر هنوز هم درباره جراحی لیپوماتیک ساق پا سوالی دارید

پرسش های متداول جراحی لیپوماتیک ساق پا

سوالات متداول شما

درباره لیپوماتیک ساق پا

اگر هنوز هم درباره لیپوماتیک ساق پا سوالی دارید

نظرات و سوالات شما از دکتر نجف بیگی

سوالات شما درباره جراحی لیپوماتیک ساق پا

از دکتر نجف بیگی

سلام، می‌خواستم بدونم بعد از جراحی لیپوماتیک ساق پا می‌تونم رانندگی کنم؟

بهتر است بعد از جراحی لیپوماتیک ساق پا حرکات معمول و طبیعی پا را داشته باشید و حداقل یک ساعت بیرون از منزل پیاده‌روی کنید. بنابراین نیازی به استراحت ندارید و می‌توانید فعالیت‌هایتان را از سر بگیرید.