تزریق چربی به صورت [فیلم واقعی جوانسازی صورت با تزریق چربی]

2,472

تزریق چربی به صورت به عنوان یکی از بهترین روش‌های جوانسازی پوست در نظر گرفته می‌شود که نه تنها در ایران بلکه در سراسر جهان، توجه بسیاری را به خود جلب کرده است.

اما مشابه با سایر جراحی‌های زیبایی، تزریق چربی به صورت، گونه و لب به تمامی افراد توصیه نمی‌شود.

با اینکه جوانسازی پوست با تزریق چربی یا تزریق ژل به گونه یکی از کم خطرترین عمل‌های زیبایی در نظر گرفته می‌شود، اما دارای عوارض منحصر به خود نیز می‌باشد.

در ویدئو زیر فیلم واقعی تزریق چربی به صورت از دکتر آرش نجف بیگی را مشاهده می‌کنید.

اگر فرصت مطالعه کل محتوای مقاله را ندارید، با کلیک روی خلاصه مقاله، اطلاعات مفیدی کسب کنید.

کلاژن مهم‌ترین پروتئین موجود در بدن است که با خاصیت ارتجاعی و چسبندگی بالا سبب ایجاد پوستی صاف برای فرد می‌شود. با افزایش سن، کلاژن‌سازی در بدن کاهش می‌یابد.

جوانسازی پوست با تزریق چربی

در این روش با استفاده از روش‌های زیر، چربی را از بدن فرد خارج کرده و به نواحی مورد نظر تزریق می‌کنند.

 • لیپوساکشن به کمک نیرو: در این روش با استفاده از نیروی مکانیکی سلول‌های چربی شکسته شده و از بدن خارج می‌گردد.
 • لیپوساکشن به کمک لیزر: در این روش برای شکستن سلول‌های چربی از انرژی گرمایی استفاده می‌شود.
 • لیپوساکشن به کمک اولتراسوند: در این روش شکستن سلول‌های چربی با استفاده از امواج و انرژی اولتراسوند انجام می‌گیرد.

پزشک ابتدا با ایجاد چند برش در ناحیه‌ی مورد نظر مقدار چربی مورد نیاز را توسط یکی از روش‌ها خارج کرده و پس از آن با استفاده از تکنیک‌های مخصوص چربی را خالص کرده و به نقاط مورد نظر تزریق می‌کند. این روش به عنوان کم‌خطرترین روش‌ها برای جوانسازی شناخته می‌شود.

مزایای تزریق چربی

 • یکی از مهم‌ترین مزایای این روش استفاده از فیلر طبیعی برای جوانسازی پوست است.
 • به دلیل استفاده از چربی بدن خود فرد، احتمال ایجاد آلرژی، حساسیت و پس زدن مواد توسط بدن بسیار کاهش می‌یابد.
 • در این جراحی زیبایی فرد دچار عوارض بیهوشی نمی‌شود؛ زیرا از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود.
 • میزان دوام این روش در مقایسه با سایر روش‌ها بسیار بیشتر است.
 • نتایج اولیه جراحی را بعد از اتمام کار مشاهده می‌کنید؛ اما برای نتایج نهایی باید کمی صبور باشید.

عوارض تزریق چربی به صورت

 • ایجاد تورفتگی و خالی شدن قسمتی از بدن که چربی از آن‌جا برداشته شده است.
 • عدم تقارن در قسمت‌های از صورت که تزریق انجام شده
 • ایجاد کبودی در زیر چشم
 • ایجاد چند زخم در قسمتی از بدن که چربی برداشت شده

در صورتی که جراحی تحت نظر یک پزشک حاذق و باتجربه انجام گیرد، این عوارض به میزان چشمگیری کاهش می‌یابد.

تزریق چربی بهتر است یا ژل و بوتاکس؟

تزریق چربی با توجه به استفاده از چربی بدن خود فرد روشی دائمی‌تری محسوب می‌شود اما پاسخ به این سوال با توجه به آناتومی بدن افراد متفاوت است و پزشک طی معاینات و بررسی‌های دقیق به این سوال پاسخ می‌دهد.

هزینه تزریق چربی

نمی‌توان مبلغ قطعی برای این روش در نظر گرفت؛ زیرا میزان مبلغ به محلی که چربی برداشته می‌شود، میزان چربی، وسعت چربی و پزشک بستگی دارد.

بهترین روش جوانسازی پوست صورت، بهبود روند تولید کلاژن می‌باشد؛ چرا که با تقویت میزان تولید کلاژن در پوست، می‌توان از ادامه این روند و شل شدگی پوست تا حد زیادی جلوگیری کرد.

تزریق چربی شکم و پهلو به صورت

کلاژن چیست و چگونه می‌توان به تولید بیشتر آن در پوست کمک کرد؟

کلاژن مهم‌ترین و عمده‌ترین پروتئین بدن ما، برای مقابله با فرسودگی پوست است. کلاژن خاصیت چسبندگی و ارتجاعی دارد و همین امر موجب می‌شود سلول‌های پوست به هم بچسبند و پوستی صاف و یکدست داشته باشید.

عموما این ماده کشسانی در لایه دوم پوست یعنی درم (لایه دوم پوست و حاوی رگهای خونی، اعصاب و فولیکولهای مو) قرار دارد. و همچون ساختاری پشتیبان در پوست عمل می‌کند.

روند پیری تولید کلاژن در بدن و پوست را کاهش می‌دهد. برای کند کردن این روند می‌توانید با مصرف مواد مغذی مانع از کاهش تولید آین پروتئین مفید شوید.

 • انواع سبزیجات مانند (فلفل دلمه‌ای – کلم بروکلی- اسفناج- کرفس و غیره…)
 • انواع میوه‌ها مانند (کیوی، مرکبات، آناناس، موز و غیره…)
 • انواع ویتامین‌های مکمل مانند ( ویتامین سی، ویتامین ای و غیره…)

جوانسازی پوست با تزریق چربی به صورت چگونه انجام می‌شود؟

با توجه به اینکه در این روش از چربی اضافی خود بدن فرد برای تزریق به صورت استفاده می‌شود، باید از طریق یکی از روش‌های موجود، چربی اضافه را از بدن خارج کرده و به ناحیه مورد نظر، تزریق نمایید. به طور کلی، بر اساس میزان چربی مورد نیاز، شرایط بیمار، ناحیه‌ای که چربی باید از آن برداشته شود و … یکی از روش‌های زیر برای خارج کردن چربی از بدن استفاده می‌شود:

 • لیپوساکشن به کمک نیرو (Power-assisted liposuction): در این روش، از یک دسته مخصوص استفاده می‌شود که با استفاده از نیروی مکانیکی، سلول‌های چربی را شکسته و از بدن خارج می‌کند.
 • لیپوساکشن با کمک لیزر (Laser-assisted liposuction): در این روش، از انرژی گرمایی برای شکستن سلول‌های چربی و تبدیل آن‌ها به مایع استفاده می‌شود.
 • لیپوساکشن به روش اولتراسوند (Ultrasound-assisted liposuction): در این روش که به عنوان ویزر نیز شناخته می‌شود، از امواج و انرژی اولتراسوند برای شکستن سلول‌های چربی استفاده می‌شود.
جوانسازی صورت با تزریق چربی بدن خود فرد

برای خارج کردن چربی توسط هر یک از روش‌های گفته شده، می‌توان از بی حسی موضعی استفاده کرد. با ایجاد چند برش در ناحیه مورد نظر، بدون این که آسیب جدی به پوست و بافت اطراف آن وارد شود، مقدار چربی مورد نیاز از بدن خارج می‌گردد.

بعد از اینکه چربی مورد نیاز از بدن خارج شد، برای جوانسازی پوست با تزریق چربی باید چربی را با استفاده از تکنیک‌های مختلف خالص نمایند.

سپس، چربی خالص‌شده برای تزریق به صورت، آماده و تزریق انجام می‌شود. تمامی این مراحل به صورت سرپایی و ظرف یک الی دو ساعت انجام می‌گردد.

توجه: بعد از ۱ هفته الی ۱۰ روز از انجام جراحی، میزان چربی تزریق شده کاهش پیدا می‌کند. بنابراین، بهتر است برای دست‌یابی به حالت ایده‌آل، ۴۰ الی ۵۰ درصد بیشتر از آن چیزی که نیاز است، تزریق انجام شود.

لازم به ذکر است که نتیجه انجام این کار دائمی نبوده و مقطعی می‌باشد. پس برای حفظ زیبایی ظاهری و البته سرزندگی پوست، به صورت مداوم باید میزان تولید کلاژن پوست را تقویت نمایید.

در این باره بخوانید  مهمترین مواردی که درمورد پروتز زاویه فک باید بدانید!

کاندیدای مناسب برای تزریق چربی به صورت

قبل از اینکه برای انجام یک عمل جراحی، خصوصاً عمل زیبایی تصمیم بگیرید، باید این سؤال را از خود و البته پزشک مورد نظرتان بپرسید که آیا شما کاندیدای مناسب برای انجام این کار هستید یا نه؛ چرا که برخی مواقع، با وجود اینکه جراحی به خوبی انجام شده است، به دلیل اینکه فرد کاندیدای مناسبی برای انجام جراحی نبوده، نتیجه مطلوب حاصل نمی‌شود.

به طور کلی، جوانسازی پوست با تزریق چربی به افرادی توصیه می‌شود که چربی کافی در یک ناحیه از بدن خود داشته باشند. معمولاً برای تزریق چربی به صورت، گونه و لب از چربی اضافه در مناطق بزرگ بدن، مانند شکم، ران و یا باسن استفاده می‌شود.

در صورت تمایل، می‌توانید یک جلسه ویزیت و مشاوره رایگان با دکتر آرش نجف بیگی داشته باشید.

.

چه کسانی مجاز به انجام این روش درمانی و زیبایی نیستند؟

اقدامات زیبایی پزشکی هیچ محدودیتی را شامل نمی‌شود. با این وجود لازم است جنبه احتیاط توسط پزشکان درنظر گرفته می‌شود. اگر بیماری از سلامت جسمی و روانی برخوردار نباشد، نتواند به درستی برای خود تصمیم بگیرد، یا مبتلا به بیماری پوستی و التهاب شدید در ناحیه مورد نظر باشد، همچنین اگر سن بلوغ و جوانی خود را سپری نکرده باشد. بهتراست قبل از هرگونه انجام زیبایی با پزشک خود مشورت کنند.

ماندگاری تزریق چربی به صورت

آیا روند درمانی جوانسازی دردناک است؟

هر عمل و اقدام زیبایی هزینه‌ای دارد. اما این مژده را به شما خواهیم داد که تزریق‌های زیبایی از جمله کم‌ خطر‌ترین و کم درد‌ترین روش‌ها است. در این روش که با کمک پرکننده طبیعی انجام می‌شود از یک سوزن بسیار ظریف استفاده شده است.

همچنین طی درمان از بی‌هوشی عمومی و یا از روش بی‌حسی موضعی کمک گرفته می‌شود. در هر دو حالت شما به هنگام وارد شدن سوزن به پوستتان دردی احساس نخواهید کرد.

آیا لازم است حتما برای انجام جوانسازی به بیمارستان برویم؟

خیر _ تمامی راهکار‌های پزشکی زیبایی نیازی به بیمارستان، بی‌هوشی عمومی و اتاق عمل ندارند.

روش‌های تزریقی سرایی و بدون ریسک بوده و به راحتی در مطب یا کلینیک پزشک معتبر شما و تحت نظر ایشان قابل اجرا است.

زیبایی و جوانی پوست پس از تزریق چربی چقدر دوام می‌آورد؟

این راهکار زیبایی دائمی نیست. عموما میزان ماندگاری این فیلر طبیعی بر پوست و صورت زمان تقریبی ۶ الی ۱۲ ماه است. برای اینکه همیشه پوستی جوان و جذاب داشته باشید لازم است هر ۶ الی ۱ سال به مطب پزشک خود مراجعه و آن را تمدید کنید.

به خاطر بسپارید که از چربی بدن خودتان، به شما تزریق شده است. بنابراین با توجه به میزان سوخت و ساز بدنتان  و میزان چربی سوزی دوام این روش متفاوت خواهد بود.

مطالعه مقاله جراحی پلاستیک صورت و بهترین جراح پلاستیک را پیشنهاد می دهیم.

جوانسازی پوست با تزریق چربی به صورت  بهتر است یا تزریق ژل و بوتاکس؟

یکی از رایج‌ترین سؤالاتی که بسیاری از مراجعه کنندگان عزیز از ما دارند، این است که تزریق چربی به صورت بهتر است یا تزریق ژل و بوتاکس؟

به طور کلی، پاسخ این سؤال به شرایط شما بستگی دارد. در حالت کلی می‌توان گفت که تزریق چربی به صورت، گونه و لب روش بهتر و کم خطری می‌باشد. اما گاهی اوقات برای برخی از افراد، این روش جوان‌سازی پوست صورت توصیه نمی‌شود.

همان‌طور که گفته شد، در تزریق چربی به صورت، گونه و لب از سلول‌های چربی بدن خود فرد برای تزریق استفاده می‌شود. در نتیجه، در این حالت، احتمال ایجاد واکنش‌های آلرژیک یا پس زدن مواد تزریق‌شده به بدن، توسط سایر سلول‌های بدن وجود ندارد. بنابراین، می‌توان نتیجه تزریق چربی به صورت را طولانی و دائمی‌تر نسبت به سایر روش‌های جوانسازی صورت در نظر گرفت.

بنابراین لازم است بدانید، آناتومی بدن هر فرد کاملا با فردی دیگر متفاوت است. نمی‌توان به طور قطع یک روش مناسب برای هر فرد را از پیش تعیین کرد. انتخاب و معرفی بهترین راه درمان و زیباسازی پوست تنها از عهده یک پزشک فوق تخصص پوست و زیبایی بر خواهد آمد.

برای آشنایی با روش تزریق چربی به گونه مقاله صفر تاصد گونه گذاری با تزریق چربی را ازدست ندهید.

مزایای تزریق چربی به صورت

 • اولین مزیت استفاده از این فیلر طبیعی اعمال تغییر، زیبایی و جوانی مجدد است که به پوستتان هدیه خواهید داد.
 • با توجه به اینکه در این جراحی از چربی خود بدن برای تزریق استفاده می‌شود، احتمال ایجاد حساسیت در فرد بسیار کم می‌باشد.
 • در این روش، از بی‌حسی موضعی برای تزریق استفاده می‌گردد، در نتیجه عوارض بیهوشی روی فرد تأثیرگذار نخواهد بود.
 • میزان ماندگاری نتیجه جوانسازی پوست در این روش بیشتر از سایر روش‌های جوانسازی می‌باشد.
 • نتایج اولیه درمان را می‌توانید بلافاصله پس از تزریق مشاهده کنید. ( اما برای مشاهده نهایی لازم است کمی صبور باشید.)
جوانسازی پوست با تزریق چربی به صورت

عوارض جوانسازی پوست با تزریق چربی

همان‌طور که گفته شد، با وجود اینکه تزریق چربی به صورت به عنوان یکی از بهترین روش‌های جوانسازی در نظر گرفته می‌شود، اما دارای عوارضی نیز می‌باشد. خصوصاً اگر این عمل زیبایی توسط یک پزشک و جراح حاذق و باتجربه انجام نگردد. لذا می توان با مراجعه به بهترین دکتر تزریق چربی در تهران ریسک این روش زیبایی را کاهش داد. برخی از عوارض رایج این جراحی عبارت هستند از:

 • خالی نشدن و ایجاد تو رفتگی در ناحیه‌ای که چربی از آن برداشته شده است.
 • ایجاد چند زخم کوچک در نواحی که چربی از آن برداشته شده است.
 • ایجاد کبودی زیر چشم
 • عدم تقارن در قسمت‌های مختلف صورت
تغییرا پوست قبل و بعد از تزریق چربی

برای اطلاع از نحوه ی تزریق چربی مقاله های تزریق چربی به باسن و تزریق چربی به سینه را از دست ندهید.

مهم‌ترین نکاتی که قبل از انجام تزریق چربی به صورت، گونه و لب باید بدانید:

 • اولین گام، کسب اطلاعات و تحقیقات لازم جهت انتخاب بهترین پزشک جراح است. پزشک مناسب شما دارای مجوز‌ها و آموزش‌های لازم در زمینه پوست و زیبایی خواهد بود.
 • شرکت در یک جلسه مشاوره پزشکی با جراحی که مد نظر دارید، یکی از مهم‌ترین کارهایی است که باید قبل از جراحی انجام دهید. در این جلسه شما باید انتظارات خود را از انجام این جراحی به طور مشخص برای پزشک بیان کنید. سپس، پزشک با بررسی و ارزیابی وضعیت سلامتی شما، بهترین روش جوانسازی پوست صورت را به شما پیشنهاد می‌دهد.
 • در جلسه مشاوره، باید اطلاعات دقیقی از تاریخچه پزشکی و داروهایی که مصرف می‌کرده‌اید و یا می‌کنید، در اختیار پزشک قرار دهید.
 • عدم استفاده از مشروبات الکلی و سیگار. استفاده از این دو ماده، موجب طولانی شدن روند بهبود شما خواهد شد.
 • عدم استفاده از داروهای رقیق‌کننده خون مانند آسپیرین؛ چرا که موجب افزایش احتمال خونریزی بعد از انجام جراحی می‌شوند.
 • در انجام درمان‌های پوستی لازم است قبل از آن پوست با هیچ ماده خارجی پوشیده و تحریک نشود. مانند انواع کرم‌ها
 • از قرار گرفتن در معرض تابش شدید خورشید نیز خودداری کنید.
 • اگر در ناحیه‌ای که قصد تزریق دارید، موهای زائد دارید. اگر قصد لیزر درمانی نیز در همان نقطه دارید. لازم است برای زمان مناسب آن با پزشکتان مشورت کنید.
در این باره بخوانید  جراحی پروتز صورت؛ مراحل انجام، عوارض، ماندگاری
قبل و بعد از تزریق چربی به صورت

مراقبت‌های بعد از تزریق چربی به صورت

 • استفاده از آنتی‌بیوتیک‌های تجویزشده توسط پزشک به صورت منظم
 • جلوگیری از وارد شدن ضربه به ناحیه‌ای که تزریق چربی به آن انجام شده است؛ چرا که در صورت وقوع این اتفاق، احتمال تکان خوردن چربی در زیر پوست و جا به جایی آن وجود دارد.
 • به مدت ۷ الی ۱۰ روز بعد از انجام تزریق چربی به صورت، از انجام فعالیت‌های سنگین و ورزش‌های شدید خودداری کنید.
 • تا ۳ هفته بعد از عمل تزریق چربی به صورت نباید برای مدت زمان طولانی در معرض آفتاب شدید قرار بگیرید.
 • تا ۲ هفته بعد از انجام جراحی، به هیچ وجه روی صورت خود نخوابید.
 • یک روز بعد از جراحی می‌توانید از آب و صابون برای شستشوی صورتتان استفاده کنید. اما برای انجام این کار باید خیلی آرام دست روی صورتتان بکشید.
 • هنگام خوابیدن از ۲ بالش برای زیر سر خود استفاده کنید. با انجام این کار از ایجاد خون مردگی زیر پوست جلوگیری می‌کنید.
 • محل تزریق را استریل و تمیز نگاه دارید.
 • برای حداقل یک هفته اگر حیوان خانگی دارید. بهتر است پوست و بدن او با محل تزریقتان برخورد نداشته باشد.
 • در صورت بروز درد طولانی مدت و هرگونه مشکل خودسرانه عمل نکنید و حتما پزشک خود را در جریان قرار دهید.
 • نیازی نیست از محل کارتان مرخصی بگیرید. در این روش دوران نقاهتی نخواهید داشت.

تزریق چربی به صورت مانند تزریق چربی به گودی زیر چشم همانقدر که در بهبودی و جوان سازی صورت نقش دارد، عوارضی را نیز به همراه دارد.

یک کلینیک مناسب پزشکی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

 • پرسنل با تجربه، آموزش دیده و با اخلاقیات از مهم‌ترین نکه در داشتن یک کلینیک مناسب پزشکی است.
 • حضور و استفاده پزشکان تحصیلکرده و معتبر در کلینیک
 • رعایت بهداشت محیط کلینیک وبهداشت فردی پرسنل
 • ایجاد محیطی امن و آرام برای بیماران
 • احترام به حقوق بیماران و ارائه خدمات مناسب و رعایت اصول اخلاقی و دینی
 • داشتن وب سایت و شبکه‌های اجتماعی برای معرفی هرچه بهتر و دسترسی آسان‌تر بیماران به پزشک و خدمات کلینیک
 • نوبت دهی به موقع و قانون‌مند
 • استفاده از بهترین محصولات و مواد درمانی
 • استفاده از جدید‌ترین و کارامد‌ترین دستگاه‌های روز دنیا برای درمان متقاضیان زیبایی

هزینه جوانسازی پوست با چربی‌های بدن

هیچ مبلغ قطعی و نهایی نمی‌توان برای این روش درمان در نظر گرفت. علاوه بر اینکه این روش درمان برای هر فرد کاملا متفاوت است. هزینه آن به محلی که چربی از آن برداشته می‌شود، میزان فیلر انتقال یافته،  وسعت چربی منتقل شده و بسیاری عوامل دیگر بستگی دارد.

تنها زمانی هزینه نهایی مشخص می‌شود که بیمار تحت معاینه پزشک قرار گیرد.

نتیجه‌گیری

در میان روش‌های مختلفی که برای جوانسازی پوست صورت وجود دارد، تزریق چربی به صورت یکی از کم عارضه ترین روش‌های ممکن در نظر گرفته می‌شود. در این عمل زیبایی، از چربی اضافی بدن خود فرد برای تزریق به صورت استفاده می‌گردد.

در نتیجه، احتمال ایجاد واکنش‌های آلرژیک و حساسیت در فرد کمتر است. با این وجود، بهتر است که قبل از انجام این عمل زیبایی، با یک پزشک متخصص مشورت نمایید تا از نتیجه جراحی، رضایت کامل را داشته باشید.

چرا این نیاز زیباسازی بدن در انسان به وجود می‌آید؟ از گذشته‌های دور از زمان حضور نخستین انسان روی کره خاکی، میل به زیبایی در او وجود داشته است.

همیشه آدم به دنبال دنیایی زیبا، خانه‌ای زیبا، چهره و ظاهری زیبا بوده و همین میل به زیبایی و کمال موجب شد که به دنبال تکنولوژی علم پزشکی کشف شده و دنیا تغییر کند.

با گذشت زمان و افزایش سن، چین‌وچروک‌های متعددی در قسمت‌های مختلف پوست صورت و بدن ایجاد می‌شوند. اما این مسئله تنها مشکلی نیست که افراد در گذر زمان با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند؛ چرا که از بین رفتن حجم و خاصیت ارتجاعی پوست، می‌تواند مشکلات بیشتری برای زیبایی ظاهری شما ایجاد کند.

اما دلیل از بین رفتن خاصیت ارتجاعی پوست و افتادگی آن، مشابه با دلیل ایجاد چین‌وچروک است؛ چرا که با گذر زمان، میزان کلاژنی که در پوست تولید می‌شود، کاهش پیدا کرده و پوست حالت محکم و ایستاده خود را از دست می‌دهد.

جالب است بدانید که این مسئله یک فرآیند طبیعی است که با شروع سن ۲۰ سالگی در تمامی افراد ایجاد می‌شود؛ اما در برخی افراد این مشکل نمود بیشتری داشته و بیشتر به چشم می‌خورد. برای مطالعه بیشتر این مقاله لاتین را پیشنهاد می کنیم.

نتایج انتقال یا تزریق چربی به صورت می‌تواند چندین سال طول بکشد. در بسیاری از موارد، نتایج حتی می‌تواند دائمی باشد. معمولا یک تزریق مناسب بیش از دو تا سه سال ماندگاری دارد. با این حال، به خاطر داشته باشید که تزریق چربی به صورت در برابر پیری پوست، محافظتی ایجاد نمی‌کند. با بالا رفتن سن ممکن است برخی نتایج تزریق از بین برود. با این حال تزریق چربی می‌تواند مشکلات فعلی را در چهره شما به حداقل برساند و شما را جوانتر و جذاب‌تر کند. زیباجویان باید انتظار داشته باشند که نتایج به مرور زمان اندکی کاهش یابد.

تزریق و پیوند چربی، یک راه حل ایمن، و گاهی دائمی و البته کاملا طبیعی برای جوانسازی صورت ارائه می‌دهد. هنگامی که توسط جراح فوق تخصص زیبایی انجام می‌شود، انتقال چربی به طور کلی بی‌خطر خواهد بود. چرا که جراح فوق تخصص به خوبی به آناتومی صورت آگاه است و هیچ آسیبی به اعصاب و رگ‌های زیر پوست وارد نمی‌کند. همچنین از آنجایی که هیچ کس به چربی خودش حساسیت ندارد، خطر بسیار کمی برای عوارض جانبی مربوط به استفاده از چربی به عنوان پرکننده یا فیلر، وجود دارد.

انتظار تورم و کبودی را داشته باشید. ممکن است بعد از یک تا دو ساعت، در ناحیه‌ای که چربی برداشته شده و همچنین ناحیه‌ای که چربی در آن قرار گرفته است، متوجه تورم و (گاهی اوقات) کبودی بشوید. ورم صورت و کبودی قابل توجه، باید در عرض ۷۲ ساعت شروع به فروکش کند. اما مقدار کمی تورم ممکن است تا ۲ هفته طول بکشد. در این مدت استفاده از کمپرس سرد و گرم، داروی مسکن، آنتی بیوتیک (در صورت تجویز)، استراحت کافی و بالا نگه داشتن سر، به کاهش عوارض بسیار کمک خواهد کرد.

بیش از ۶۰۰۰ جراحی موفق

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

یکی از ۳ جراح پلاستیک برتر کشور

IMG_6113 dr-min

ممکن است شما دوست داشته باشید
4 نظرات
 1. ناشناس می گوید

  سلام میشه لطف کنید و حدود قیمت برای چربی کل صورت را بفرمایید ممنون

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   شما میتوانید برای دریافت کامل قیمت ها با شماره های مطب تماس بگیرید
   ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 2. جمالی می گوید

  سلام وقت بخیر ..هزینه چربی صورت چند

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید