پروتز سینه چیست بعلاوه فیلم واقعی نمونه کار پروتز پستان

75,950

پروتز سینه چیست؟ و چگونه انجام می شود؟ چه کسانی می توانند برای عمل جراحی پروتز سینه اقدام کنند؟ مراقبت های قبل و بعد از آن چیست؟ آیا ایمپلنت سینه مانعی برای شیردهی به کودک است؟ ماندگاری پروتزهای سینه چقدر است؟ عوارض این روش برجسته سازی باسن چیست؟ چه عواملی بر هزینه عمل پروتز سینه تاثیرگذار است؟

در این مقاله به پاسخ این سوالات و همه نکاتی که باید درباره عمل جراحی پروتز سینه بدانید پرداخته‌ایم. همچنین در پاسخ به برخی سوالات درون مقاله نیز ویدئویی از دکتر آرش نجف بیگی، فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی آورده شده است که می‎‌توانید با مشاهده آن به جواب سوال خود برسید.

ویدئو های نمونه کار قبل و بعد عمل پروتزسینه مراجعه کننده های دکتر نجف بیگی را نیز در میان متن می بینید.

در صورتی که به پاسخ مدنظر خود نرسیدید در انتهای همین مقاله سوال خود را درج کنید تا در سریع ترین زمان به آن پاسخ داده شود. همین طور می‌توانید از پرسش و پاسخ دیگر افراد در قسمت نظرات کاربران اطلاعات خوبی کسب کنید.

آیا نتایج عمل پروتز سینه به صورت آنی قابل مشاهده است؟ با مشاهده ویدئو زیر که یک مورد از نمونه کار پروتز سینه دکتر آرش نجف بیگی است به جواب سوال خود برسید.

چنانچه فرصت مطالعه کل محتوای مقاله را ندارید، با کلیک روی خلاصه مقاله و مطالعه آن، به اطلاعات مختصر و مفیدی دست پیدا کنید.

پروتز سینه نوعی جراحی زیبایی است که می‌تواند با رفع افتادگی و یا رفع عدم تقارن، فرم دلخواه را به سینه‌های شما ببخشد و یا برای کسانی که به دلیل بیماری‌هایی همچون سرطان مجبور به خالی کردن سینه‌های خود شده‌اند، یک روش بسیار مناسب است. در این جراحی، پزشک متخصص با توجه به نوع پروتز و اندازه‌ی آن بر روی پوست، برشی ایجاد می‌کند که این برش می‌تواند طبق نظر پزشک در زیر هاله نوک سینه، زیر سینه، زیر بغل و یا بالای شکم ایجاد گردد. رشد بافت سینه تا ۱۸ الی ۲۰ سالگی ادامه دارد و به همین دلیل، حداقل سن برای جراحی پروتز ۱۸سال است. مدت ماندگاری پروتز به جنس پروتز و آناتومی بدن افراد بستگی دارد.

انواع پروتز عبارتند از:

پروتز سینه متحرک که از بافت اسفنجی ساخته شده و به وسیله کاپ در زیر سینه قرار می‌گیرد و فرم سینه را تغییر می‌دهد.

پروتز سینه دائم توسط شرکت‌های تولید لوازم پزشکی ساخته شده و شکل و فرم آن متفاوت است و با انجام جراحی در زیر پوست یا ماهیچه قرار می‌گیرد.

از لحاظ جنس پروتز به دو نوع تقسیم‌بندی می‌شود:

پروتز سینه سالین که از پوسته‌ای از جنس سیلیکون ساخته شده و در تهیه‌ی آن از آب نمک استریل استفاده می‌شود.

پروتز سینه سیلیکون که از رایج‌ترین نوع است و ساختاری بسیار نرم دارد. داخل این نوع پروتز از ژل سیلیکون پر شده و همین، سبب طبیعی نشان دادن سینه می‌شود.

از جمله عوارض جراحی پروتز می‌توان به ایجاد لنفوم سلول بزرگ، انقباض کپسول پروتز، ایجاد درد در نواحی و پارگی یا سوراخ شدن سیلیکون اشاره کرد.

از جمله مراقبت‌های پس از جراحی عبارتند از:

– پانسمان مرتب عوض شود.

– از انجام فعالیت زیاد خودداری کنید.

– در صورت مشاهده علائم غیرمعمول با پزشک تماس بگیرید.

– از فشار و ضربه به سینه خودداری کنید.

پروتز سینه چیست؟

طبق تعریف بنیاد حمایت از زنان مبتلا به سرطان پستان بریتانیا، پروتز پستان، بافتی است که مشابه با پستان است و در مواردی خاص با پروتکل‌های خاصی، جایگزین بافت طبیعی پستان می‌شود.

پروتز سینه شکل و فرم‌های مختلفی دارد و سایز آن نیز قابل تغییر است. بهترین سایز پروتز سینه را می توان با مشورت جراح متخصص انتخاب نمود. بیشتر این پروتزها از جنس سیلیکون ساخته شده‌اند.

آیا نتایج پروتز سینه دائمی است؟ پاسخ این سوال را از تجربیات کلینیک مایو آمریکا بخوانید:

طبق تجربیات کلینیک جراحی زیبایی مایو در آمریکا،‌ عده زیادی تصور می‌کنند که بعد از عمل جراحی پروتز سینه، شکل و فرم سینه آن‌ها همیشه به همین شکل باقی می‌ماند. اما واقعیت چنین نیست. زیرا شکل و فرم سینه حتی بعد از پروتز سینه نیز، با کاهش وزن، افزایش وزن، حاملگی، شیردهی، افزایش سن و پارامترهای مختلف دیگری، دچار تغییر می‌شود.

پروتز پستان برای خانم‌های مبتلا به سرطان که بعد از بهبودی امکان جایگزین کردن بافت پستان را دارا هستند، چیزی شبیه به معجزه است.

پروتز سینه روشی مناسب برای پر کردن فضای تخلیه شده سینه برای خانم‌های مبتلا به کنسر سینه است. در مواقعی نیز، خانم‌ها برای بهبود شکل و فرم پستان، از پروتز استفاده می‌کنند. در تعریفی دیگر، پروتز سینه به بافت اسفنجی و حجیمی که داخل کاپ سوتین قرارداده می‌شود نیز، گفته می‌شود. در ادامه به توضیحات بیشتری در خصوص جزییات پروتز سینه می‌پردازیم.

پروتز سینه جایگزین سینه طبیعی

عمل پروتز سینه چگونه انجام می‌شود؟

برای عمل پروتز سینه و کار گذاشتن ایمپلنت‌های سیلیکونی، نخست باید یک برش در پوست ایجاد شود. این برش می‌تواند در محل‌های مختلفی ایجاد گردد که بسته به تکنیک جراحی، اندازه پروتزها و فرم سینه‌ها، انتخاب می‌شود:

 • برش در زیر هاله نوک سینه
 • برش در زیر سینه
 • برش در زیر بغل
 • برش در بالای شکم
محل قرار گیری پروتز در زیر و یا روی عضلات سینه

پروتزهای سینه به‌ شکل‌های قالبی ارائه می‌شوند تا فرم سینه طبیعی را برای خانم‌ها شبیه سازی کنند و کم‌ترین تفاوت را با سینه طبیعی داشته باشند.

پس از ایجاد برش، پروتز درون سینه کار گذاشته می‌شود. بسته به شکل اولیه سینه، می‌توان پروتز را دقیقا زیر پوست و بافت نرم سینه جاگذاری کرد و یا آن را در پشت بافت ماهیچه سینه قرار داد. در خانم‌هایی که سینه کوچکی دارند معمولا پروتز در پشت عضلات سینه کار گذاشته می‌شود؛ چرا که اگر زیر پوست سینه قرار گیرد ممکن است لبه‌های آن از زیر پوست مشخص شود. همچنین در مواردی می‌توان با تزریق چربی، کمی به سینه حجم داد تا فرم‌دهی توسط پروتز بهتر انجام شود.

از سوی دیگر در خانم‌هایی که بافت کافی در سینه‌ها دارند و دچار افتادگی شده‌اند، می‌توان پروتز را روی ماهیچه‌های سینه و درست زیر پوست و بافت نرم سینه قرار داد. این کار کمک می‌کند تا سینه‌ها و بافت افتاده سینه بهتر فرم بگیرد.

همچنین گاهی نیاز است که جراحی لیفت سینه نیز در سینه‌های افتاده انجام شود. این موارد که پروتز در کدام بخش و به چه شکل جایگذاری شود و یا آیا به لیفت سینه نیازی هست یا خیر، پس از معاینه توسط جراح پلاستیک و زیبایی مشخص می‌شود.

آیا تا به‌حال قبل و بعد عمل جراحی پروتز سینه را به صورت ویدئویی مشاهده کردید؟ در این ویدئو نمونه کار دکتر نجف بیگی را می بینید:

اینفوگرافی پروتز سینه

چه افرادی کاندید استفاده از پروتز سینه هستند؟

قطعا شما نیز علاقه‌مند هستید که بدانید، چه افرادی کاندید مناسبی برای استفاده از پروتز سینه محسوب می‌شوند؟ هرچند که جراحی پروتز سینه یک جراحی درمانی نیز محسوب می‌شود، اما اصل ماجرای آن به زیبایی سینه و اندام مربوط است. در ادامه می‌توان به افراد کاندید استفاده از پروتز سینه اشاره کرد.

 1. خانم‌های بهبود یافته از سرطان سینه که بافت سینه را در این بیماری ازدست داده‌اند
 2. خانم‌های دارای عدم تقارن در شکل و فرم سینه
 3. خانم‌هایی که وزن زیادی کم کرده‌اند و بافت سینه دچار شل شده است اما چندان پوست اضافی ندارد
 4. خانم‌هایی که از شکل و فرم سینه خود رضایت ندارند
 5. خانم‌هایی که سینه‌های کوچکی دارند و علاقه‌مند به افزایش سایز سینه هستند
 6. خانم‌هایی که بعد از زایمان و شیردهی بافت سینه آن‌ها دفرم شده‌ است
کاندیدای مناسب پروتز سینه

برای آشنایی با دیگر جراحی های زیبایی مقاله پرطرفدارترین جراحی های زیبایی را از دست ندهید.

بهترین سن پروتز سینه، چه سنی است؟

قطعا اگر علاقه‌مند به استفاده از پروتز سینه و فرم‌دهی به سینه‌های‌تان باشید، دانستن سن پروتز سینه برای‌تان اهمیت زیادی دارد. براساس اعلامیه FDA سازمان غذا و داروی آمریکا، رشد سینه در زنان معمولا تا ۱۸ الی ۲۰ سال ادامه دارد.

حداقل سن برای انجام پروتز سینه سالین باید بالای ۱۸ سال باشد و حداقل سن برای استفاده از پروتز سینه سیلیکونی ۲۰ سال است. درصورتی که مشکل زمینه‌ای و بیماری خاصی نداشته باشید، می‌توانید در هر سن و سالی لذت داشتن سینه‌های خوش فرم و زیبا را تجربه کنید.

برای آشنایی با روش های جراحی بزرگ کردن سینه مقاله بزرگ کردن سینه با جراحی و تزریق چربی به سینه را مطالعه فرمایید.

عوامل تاثیرگذار بر هزینه عمل پروتز سینه

از آنجایی که این عمل از نوع درمانی نیست و هدف از انجام آن زیبایی بیشتر بیمار خواهد بود، عموما بیمه هزینه‌ای برای انجام آن در اختیار شما قرار نخواهند داد. هزینه پروتز سینه بستگی به مکانی که جراحی در آن انجام می شود، دستمزد پزشک مورد نظر و نوع پروتز مناسب، بدن شما متغییر خواهد بود. اما دلیل عمده و تاثیرگذار بر هزینه انتخاب نوع و شرکت سازنده پروتز‌های زیبایی است.

به طور کلی دو نوع اصلی پروتز سینه وجود دارد: سالین و ژل سیلیکون.

 1. ایمپلنت‌های پر از نمک از پوسته‌های سیلیکونی وجود دارد که با آب نمک استریل (سالین) پر شده‌اند. آب نمک ممکن است برخی از قبل و برخی در حین جراحی کاشت پستان پر شود.
 2. پروتزهای پر شده با ژل سیلیکون نیز از پوسته‌های سیلیکونی هستند که با ژل پلاستیکی (سیلیکون) پر شده‌‌اند.

اکثر بانوان پروتز‌های سیلیکونی را برای زیبایی سینه خود انتخاب می‌کنند، زیرا از نظر آنها پروتز‌های سیلیکونی ظاهری طبیعی‌تری به بدن آنها می‌دهد. اما اگر بخواهیم خطرات احتمالی را در نظر بگیریم در صورت بروز حادثه و نشتی سیلیکون، این ماده برای بدن خطرناک‌تر است.

پروتز سیلیکونی سینه

انواع پروتز سینه را بشناسیم!

پروتز سینه انواع مختلفی دارد. برخی پروتزها به‌صورت پوشیدنی هستند و برخی دیگر نیز به‌وسیله جراحی داخل بافت سینه قرار داده می‌شوند. در ادامه، به بررسی دقیق‌تر انواع پروتز سینه می‌پردازیم:

۱- پروتز سینه متحرک

طبق اطلاعات منتشرشده در سایت cancer.com مرجع اینترنتی سرطان و مشکلات آن، پروتز سینه متحرک یکی از رایج‌ترین و آسان‌ترین انواع پروتز محسوب می‌شود که توسط خانم‌ها برای مواقع خاص استفاده می‌شود. معمولا پروتزهای متحرک سینه، از بافت اسفنجی نرم ساخته شده‌اند و به‌وسیله کاپ سوتین، زیر سینه یا در کناره‌ها قرار می‌گیرند تا ظاهر سینه را به فرم دل خواه نزدیک کنند.

کاربرد پروتز سینه معمولا در زیر لباس است و بدون لباس نمی‌توان از پروتز متحرک استفاده کرد؛ مگر در زمان استفاده از سینه بندهای روزمره. پروتز سینه متحرک معمولا برای مهمانی‌ها، عکاسی‌ها و رویدادهای این‌چنینی استفاده می‌شود و تهیه آن بسیار آسان است.

۲- پروتز سینه دائم

با مطالعه دقیق اطلاعات ارائه‌شده در سایت بنیاد حمایت از زنان مبتلا به سرطان پستان بریتانیا، متوجه خواهید شد که پروتز دائم یا نیمه دائم، توسط شرکت‌های تهیه کننده لوازم پزشکی ساخته می‌شوند.

شکل و فرم پروتز سینه دائم متفاوت است و پزشک متخصص با معاینه دقیق فرد، بهترین مدل و سایز پروتز سینه را پیشنهاد می‌کند. سپس، با انجام یک جراحی ساده، پروتز را در محل موردنظر زیر پوست یا ماهیچه سینه جای می‌دهد.

در این مقاله قصد داریم به بررسی پروتز سینه دائم بپردازیم؛ پس هرجا به اختصار از پروتز سینه استفاده شد، مخاطبین عزیز آن را پروتز سینه دائم بدانند.

برای مطالعه بیشتر مقاله بهترین دکتر پروتز سینه و راه های انتخاب درست را پیشنهاد میکنیم.

محل برش برای عمل پروتز سینه

انواع پروتز سینه براساس جنس ساخت کدامند؟

قطعا اگر کاندید استفاده از پروتز سینه باشید، برای شما اهمیت فراوانی دارد که بدانید ترکیب ساخت پروتز سینه چیست و انواع پروتزهای سینه برحسب جنس ساخت چیست؟ درواقع، به گزارش WebMD پروتز سینه دو نوع مختلف و رایج است که در ادامه با آن آشنا خواهید شد.

در این باره بخوانید  ايا پروتز سينه باعث سرطان ميشود؟ پروتز سينه و سرطان ارتباطی دارند؟

۱- پروتز سینه سالین

در پروتز سینه سالین، از آب نمک استریل استفاده شده است. این نوع پروتز با پوسته‌ای از سیلیکون ساخته شده است و مواد داخل آن که حجم موردنیاز برای سینه را ایجاد کرده‌اند، آب نمک هستند. در بعضی از انواع پروتز سینه سالین، آب نمک بعد از قرار دادن پروتز در محل موردنظر به آن وارد می‌شود و سیلیکون حجیم می‌شود. اما در برخی دیگر، آب نمک استریل قبل از قراردادن پروتز در سینه، داخل آن وجود دارد و حجم موردنظر ایجاد شده است.

۲- پروتز سینه سیلیکون

یکی از انواع رایج پروتز سینه، پروتزهای سیلیکونی است. این نوع پروتزها تمام سیلیکونی هستند و ساختاری بسیار نرم دارند. داخل این نوع پروتز با استفاده از ژل سیلیکون پر شده است. ژل سیلیکون که داخل این نوع پروتز یا ایمپلنت سینه قرار گرفته است، به میزان بسیار زیادی بافت سینه طبیعی را شبیه‌سازی می‌کند. خانم‌هایی که نسبت به طبیعی بودن سینه حساس هستند، معمولا از پروتز سینه سیلیکونی استفاده می‌کنند. ایمپلنت سیلیکونی در انواع شکل و فرم با سایز متفاوت عرضه می‌شود و پزشک براساس صلاحدید و نظر متقاضی، آن را تهیه می‌کند.

برای اطلاع از هزینه عمل کوچک کردن سینه مطالعه مقاله کوچک کردن سینه یا ماموپلاستی کاهشی را از دست ندهید.

تغییرات پس از عمل پروتز سینه

نتایج پروتز سینه

در نتیجه انجام این عمل زیبایی شما به اندامی ایده‌آٖل، سینه برجسته و خوش فرم خود خواهید رسید. اما لازم است برای ماندگار شدن این نتایج به خوبی به توصیه‌های پزشک جراح فوق تخصص پوست و زیبایی خود عمل کنید. اینگونه نتایج این زیبایی تا مدت زمان زیادی برایتان باقی خواهد ماند.

نتیجه پروتز سینه بلافاصله و فورا قابل مشاهده است. در روز بعد از جراحی، بیمار به راحتی می‌تواند حجم جدیدی را در قفسه سینه خود احساس کند. با این حال، قبل از ارزیابی برای دیدن نتیجه نهایی باید منتظر ماند تا تورم، قرمزی، کبودی و هر عارضه احتمالی عمل از بین برود. حدودا پس از ۱۰ الی ۱۴ روز پوست سینه به حالت عادی خود باز می‌گردد.

در رابطه با ماندگاری ایمپلنت و پروتز سینه نمیتوان به طور قطع نظری داد. اگر جنس سیلیکون ایمپلنت با کیفیت و خوب انتخاب شود، این سیلیکون ژل برای چندین سال بدون هیچ مشکلی در بدن باقی می‌ماند. شاید نتوان کلمه دائمی را برای آن استفاده کرد اما قطعا طول عمر طولانی بین ۱۲ الی ۲۵ سال نیز زمان کوتاهی نیست و نمی‌توان از آن چشم پوشی کرد.

در واقع سیلیکون‌های موجود در ایمپلنت از بین نخواهند رفت و این واکنش بدن نسبت به آنها است که موجب می‌شود سن وجود آنها در بدن در هر فردی متفاوت باشد.

دو ویدیویی که مشاهده می کنید نظر کسانی که عمل پروتز سینه انجام دادن توسط دکتر آرش نجف بیگی، متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی است:

مقاله لیفت و پروتز سینه به صورت همزمان را از دست ندهید.

میزان ماندگاری پروتز سینه

آیا اثر پروتز سینه طولانی مدت است؟

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که در تحقیقات پیش از جراحی پروتز بررسی می‌گردد، میزان ماندگاری پروتز سینه است. معمولا میزان ماندگاری پروتز سینه ارتباط مستقیمی با مدت زمان اعلام شده توسط شرکت سازنده دارد. پارامتر دیگری که مدت زمان ماندگاری پروتز سینه را تعیین می‌کند، آناتومی بدن ما و نحوه برخوردن بدن با پروتز به عنوان جسمی خارجی است.

گاهی در بعضی افراد پروتز سینه حدود ۱۰ الی ۱۵ سال ماندگار است؛ در برخی افراد نیز بعد از یک الی دو سال به دلیل مشکلات متعدد، ماندگاری پروتز سینه به پایان می‌رسد. پس، طبق تعریف بنیاد حمایت از زنان مبتلا به سرطان پستان بریتانیا، می‌توان گفت که پروتز سینه درمانی نیمه طولانی است که به شدت برای خانم‌ها کاربرد دارد.

هشدار FDA در خصوص میزان ماندگاری پروتز سینه

سازمان غذا و داروی آمریکا، در هشداری واضح اعلام کرد که افراد متقاضی استفاده از پروتز سینه، باید این واقعیت را بپذیرند که احتمال نیاز به انجام جراحی‌های جانبی بعد از جراحی پروتز سینه در افراد وجود دارد. براساس ماهیت پروتزهای سینه که نشان دهنده محدودیت زمانی استفاده از آن است، می‌توان گفت که همه افراد در معرض انجام جراحی‌های بعدی قرار دارند، اما هیچ کس نمی‌تواند زمان مشخصی برای این جراحی‌ مشخص کند.

مدت زمان عمل پروتز سینه

جراحی زیبایی پستان جراحی راحت و کم‌خطری است که طبق نظر پزشک فوق تخصص پوست و زیبایی شما لازم است برای انجام دادن آن، یک شب را در بیمارستان و یا در کلینیک تخصصی جراحی بگذرانید.

در عین حال که این جراحی سرپایی و کم‌خطر است، اما لازم است حتما توسط یک متخصص بی‌هوشی خبره تحت بیهوشی عمومی کامل قرار گیرید. مدت زمان کل جراحی از لحظه ورود بیمار به اتاق عمل تا زمان ریکاوری او حدودا ۱ الی ۲ ساعت به طول می‌انجامد که این زمان با توجه به نیاز بیمار و شرایط او سنجیده می‌شود.

پس از ریکاوری در بیمارستان نیز تیم‌های پزشکی شما را به مدت ۱ شب تحت نظارت کامل خود قرار می‌دهند تا از سلامت شما اطمینان حاصل شود.

خطرات کاشت پستان که توسط FDA اعلام شده است!!!

براساس گزارش FDA سازمان غذا و داروی آمریکا، کلیه پروتزهای مورد تایید FDA بهترین عملکرد را در بدن افراد دارند. اما تحقیقات و آزمایشات گسترده‌ای برای کشف مشکلات و خطرات آن انجام شده است که همچنان نیز ادامه دارد. در ادامه می‌توانید نتایج آخرین کشفیات این سازمان از خطرات احتمالی کاشت پستان را بدانید:

 1. ایجاد لنفوم سلول بزرگ همراه با آناپلاستیک (BIA-ALCL)
 2. ایجاد علائم بعد از پروتز سینه که به عنوان بیماری ایمپلنت پستان (BII) شناخته می‌شود
 3. کپسول فشارنده یا انقباض کپسول پروتز سینه
 4. ایجاد دردهای متعدد در نواحی پستان
 5. پارگی یا سوراخ شدن پروتزهای سیلیکونی
 6. پارگی خاموش و بدون علائم پروتزهای سیلیکونی
 7. بروز واکنش‌های بدنی مثل عفونت پروتز سینه

طبق هشدار FDA، استفاده از ژل‌های سیلیکونی که جهت کانتورینگ سینه از آن‌ها استفاده می‌شود، اصلا مورد تایید FDA نیستند و سازمان غذا و داروی آمریکا استفاده از آن را غیرمجاز می‌داند.

مطالعه مقاله ایا پروتز سینه باعث سرطان میشود را از دست ندهید

عوارض پروتز سینه

عوارض پروتز سینه در دراز مدت چیست؟

همان‌طور که در بالا نیز اشاره شد، پروتز سینه گاهی در بعضی افراد، دارای عوارضی است که نمی‌توان آن را به همه انواع پروتز تعمیم داد. درواقع، طبق بررسی‌های انجام شده توسط FDA، ارتباطی بین پروتز سینه و ایجاد لنفوم سلول بزرگ آناپلاستیک مرتبط با کاشت پستان وجود دارد. هرچند این عوارض هنوز اثبات نشده‌اند و تنها احتمالاتی از بروز آن وجود دارد، اما FDA تشخیص داده است که، افراد دارای تجربه کاشت پستان، گاهی در معرض ابتلا به سرطان در بافت مایع یا اسکار اطراف محل جراحی می‌شوند.

همچنین، در برخی از خانم‌ها مشکلاتی مثل بیماری لوپوس و آرتریت روماتوئید نیز دیده می‌شود. مشکلات مختلف در شیردهی و تولید مثل نیز، در برخی افراد دارای تجربه پروتز پستان دیده می‌شود. عوارض پروتز سینه در دراز مدت گاهی بروز درد مفصل ، درد عضلانی ، گیجی ، خستگی مزمن ، بیماری های خودایمنی نیز گزارش شده است. اما FDA ادعا می‌کند که هنوز شواهد دقیقی برای اثبات این ادعا ندارد و نمی‌تواند هیچ موضوعی را تایید یا تکذیب کند.

مقاله ورم سینه بعد از پروتز  و تعویض پروتز سینه را برای کسب اطلاعات بیشتر درباره پروتز سینه از دست ندهید.

نکات مهم قبل از انجام جراحی پروتز سینه چیست؟

معمولا پیش از انجام هر عمل جراحی، لازم است تا نکاتی را درنظر بگیرید. درنظر گرفتن این نکات و صرف وقت در راستای آن، موجب پدیدار شدن بهترین نتیجه از عمل پروتز سینه می‌شود. در ادامه نکات مهم قبل از جراحی پروتز سینه را بررسی خواهیم کرد.

چه اقداماتی قبل از پروتز سینه باید انجام شود؟ در ویدئو زیر تمام نکاتی که باید قبل از این عمل بدانید را از زبان متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی بشنوید.

۱- جستجو و تحقیق برای یافتن بهترین پزشک پروتز سینه

یکی از مهم‌ترین کارهایی که پیش از عمل جراحی باید برای آن وقت زیادی اختصاص دهید، پیدا کردن پزشک مناسب برای انجام جراحی پروتز سینه است. معمولا سپردن زیبایی و سلامتی جسم و روح به پزشک، تصمیم بزرگی است. زمان می‌توانید این تصمیم را با اشتیاق بگیرید و از نتیجه آن مطمئن باشید که پزشک متخصص باتجربه‌ای را برای این‌کار انتخاب کرده باشید.

پس بدیهی است که باید برای انتخاب پزشک وقت زیادی اختصاص دهید و تحقیق کنید. این پروسه را از پرس و جو و صحبت در مورد جراحی پروتز سینه با اطرافیان و دوستان تان آغاز کنید. افرادی که تجربه مشابهی دارند، بهترین اطلاعات را به شما انتقال می‌دهند. پزشکان پیشنهادی توسط این افراد را لیست کنید و تحقیق در فضای مجازی را شروع کنید. در نهایت، با ارزیابی نتایج به‌دست آمده می‌توانید وقت ویزیت پیش از جراحی را با پزشک موردنظرتان هماهنگ کنید.

در ادامه میتوانید ویدئو نمونه‌کار دکتر آرش نجف بیگی + نظر کسانی که عمل پروتز سینه انجام داده اند در کلینیک دکتر نجف بیگی را مشاهده کنید:

برای آشنایی بیشتر با عمل پروتز سینه و پروتزهای منتور آمریکایی، با مشاوران ما در کلینیک تخصصی زیبایی دکتر آرش نجف‌بیگی تماس بگیرید. ما مشتاقانه شما را راهنمایی خواهیم کرد.

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵کلینیک سعادت‌آباد : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

۲- اهمیت شرکت در جلسه مشاوره

معمولا برای هر عمل جراحی، باید یک جلسه ویزیت شوید. در این جلسه شما حضورا به محل مطب پزشک مراجعه می‌کنید و می‌توانید اطلاعات دقیقی از عمل جراحی کسب کنید. جلسه مشاوره معمولا کمی زمان به شما می‌دهد تا محیط مطب را ارزیابی کنید و با مراجعه کنندگان درخصوص پزشک و نتایج عمل جراحی‌های انجام شده صحبت کنید. ویزیت پزشک معمولا با معاینه فرد متقاضی بدون لباس می‌انجامد.

در این معاینه ساختار پوست، سینه و سلامت فرد بررسی می‌شود و آزمایشات و تصویربرداری‌های موردنیاز پیش از عمل، توصیه می‌شود. جلسه مشاوره بهترین زمانی است که می‌توانید تمامی سوالات ذهنی‌تان درخصوص پروتز سینه را از پزشک سوال کنید. پزشک باید با اشراف به سابقه پزشکی شما و انتظارات‌تان از جراحی پروتز سینه، واقعیات این جراحی را با شما درمیان بگذارد. سایز مناسب پروتز را با شما مشخص نماید و به نتیجه مناسبی برسد.

۳- بررسی‌های قبل از عمل را به خوبی دنبال کنید

معمولا پیش از عمل‌های جراحی، برخی آزمایشات، تست‌ها و تصویربرداری‌ها توصیه می‌شود که باید تمامی آن‌ها را با دقت تمام دنبال کنید. معمولا پیش از عمل پروتز سینه، پزشک مامو گرافی سینه را پیشنهاد می‌کند. بررسی دقیق سینه و اطمینان از عدم وجود کنسر سینه یا کیست، پیش از انجام پروتز ضروری است. سعی کنید با دنبال کردن این اقدامات، مقدمات رسیدن به بهترین نتیجه از عمل جراحی را ایجاد کنید.

۴- توصیه‌های پزشک را جدی بگیرید

معمولا در جلسه مشاوره با پزشک متخصص، توصیه‌هایی به عنوان اقدامات قبل از عمل به فرد متقاضی می‌شود، اما گاهی به توصیه‌های پزشک توجهی نمی‌شود. براساس بررسی‌های انجام شده توسط انجمن جراحی پلاستیک آمریکا، توجه به این توصیه‌ها اثر مستقیمی بر نتیجه جراحی دارد. عدم استعمال سیگار، قلیان و مواد مخدر ۲ ماه پیش از عمل جراحی پروتز سینه ضروری است.

عدم مصرف الکل حداقل یک ماه پیش از عمل پروتز سینه نیز، ضروری است. همینطور ورزش بعد از پروتز سینه تا رسیدن به بهبودی کامل توصیه نمی شود. توجه نکردن به این پرهیزها، موجب بروز مشکلاتی مثل طولانی شدن دوران نقاهت و عدم ترمیم زخم سینه خواهد شد. توجه داشته باشید که ریسک بروز نکروز بافت پوستی نیز، از علل عدم توجه به این مراقبت‌ها است.

در این باره بخوانید  علائم عفونت پروتز سينه و راهای پیشگیری و درمان آن

درباره مراقبت هایی که باید بعد از عمل پروتز سینه رعایت کنید مطالعه مقاله دوران نقاهت بعد از پروتز سینه در مجله پزشکی دکتر آرش نجف بیگی را پیشنهاد می دهیم.

سعی کنید دو  هفته پیش از عمل داروهای رقیق کننده خون مثل آسپرین را استفاده نکنید. انجام لیزر و سولاریوم نیز، یک ماه پیش از پروتز سینه توصیه نمی‌شود. اگر سابقه مصرف داروهایی مثل راکوتان را دارید، حتما در این خصوص با پزشکتان صحبت کنید.

۵- برچسب ایمپلنت سینه را مطالعه کنید!

طبق توصیه سازمان FDA آمریکا، یکی از مهم‌ترین کارهایی که پیش از عمل جراحی باید انجام دهید، مطالعه کامل برچسب روی ایمپلنت سینه است. این برچسب توسط شرکت سازنده پروتز بر روی آن زده شده است و مشخصات دقیقی از پروتز در آن ذکر شده است. خلاصه اطلاعات درج شده در این برچسب، حکایت از علائم هشدار دهنده، عوارض، خطرات، موارد احتیاط و داده‌های ایمنی درخصوص اثربخشی، مراقبت و موارد این‌چنینی دارد.

این اطلاعات طبق آخرین بررسی‌های انجام شده توسط پزشکان تهیه شده است و حاصل تعامل کمپانی تولید کننده و پزشکان متخصص است. طبق دستور FDA کلیه پزشکانی که عمل جراحی پروتز سینه را در ایالات متحده آمریکا انجام می‌دهند، موظف هستند تا اطلاعات درج شده در پروتز را به فرد متقاضی ارائه کنند.

معمولا یک کارت خاص در بسته بندی هر ایمپلنت سینه وجود دارد که اطلاعات موردنیاز متقاضی در آن به همراه شماره سریال درج شده است. بدیهی است که دارا بودن این کارت و مطالعه آن، به پیشگیری از رویدادهای ناخوشایند در حاشیه جراحی پروتز سینه کمک زیادی می‌کند.

۶- جراحی پروتز سینه، همان لیفت سینه نیست!

درنظر بگیرید که جراحی پروتز سینه تنها یک روش برای پر کردن فضای خالی زیر پوست سینه است. درواقع، اگر پوست سینه شما دچار افتادگی و کشیدگی زیادی نباشد، می‌توانید از جراحی پروتز سینه برای جذاب‌تر شدن شکل و فرم سینه استفاده کنید. اما در شرایطی که سینه‌ها چندان ایستاده نیستند و پوست کشیده‌ای دارند، استفاده از روش پروتز سینه اصلا پیشنهاد مناسبی نیست.

۷- پیچیدگی در ماموگرافی

یکی از نکات مهمی که پیش از انجام جراحی زیبایی پروتز سینه باید بدانید، این است که انجام ماموگرافی پس از پروتز سینه بسیار مشکل‌تر و پیچیده‌تر خواهد شد. بافت سیلیکونی پروتز، موجب اختلال در ماموگرافی می‌شود. گاهی مشکلاتی مثل  بروز کیست یا بافت سرطانی قابل تشخیص نیست و برای بررسی دقیق‌تر، ممکن است مجبور به انجام آزمایش بر روی بافت سینه شوید.

۸- شکل و فرم سینه همیشگی نیست!

طبق تجربیات کلینیک جراحی زیبایی مایو در آمریکا،‌ عده زیادی تصور می‌کنند که بعد از جراحی پروتز سینه، شکل و فرم سینه آن‌ها همیشه به همین شکل باقی می‌ماند. اما واقعیت چنین نیست. زیرا شکل و فرم سینه حتی بعد از پروتز سینه نیز، با کاهش وزن، افزایش وزن، حاملگی، شیردهی، افزایش سن و پارامترهای مختلف دیگری، دچار تغییر می‌شود.

پس می‌توان ادعا کرد که ظاهر سینه به مرور زمان گاهی دچار تغییر می‌شود و ممکن است، شکل و فرم نوک سینه و پروتز تغییراتی داشته باشد که از آن راضی نباشید. اما پذیرش این واقعیت پیش از انجام جراحی پروتز سینه، اهمیت زیادی دارد.

۹- افزایش احتمال اختلال در شیردهی

شاید در خانم‌هایی که سینه طبیعی دارند نیز دیده باشید که پس از تولد نوزادشان، چه مشکلاتی برای شیر دادن دارند. این مشکلات گاهی برای خانم‌هایی که سابقه پروتز سینه دارند، پیچیده‌تر از سایرین است.

طبق بررسی‌های کلینیک مایو آمریکا، حتی درصورتی که پزشک متخصص و باتجربه‌ای عمل پروتز سینه شما را انجام دهد و در زمان انجام آن به ضرورت شیردهی بعد از پروتز سینه نیز دقت کرده باشد، بازهم ریسک بروز اختلال در زمان شیردهی وجود دارد.

آیا پروتز های سینه مانعی برای شیردهی هستند؟ در ویدئو زیر از دکتر نجف بیگی به جواب سوال خود خواهید رسید.

مراقبت‌های بعد از پروتز سینه که باید رعایت شوند:

سازمان غذا و داروی آمریکا طی مقاله‌ای اعلام کرده‌است که انجام پروتز سینه برای بسیاری از خانم‌ها اهمیت زیادی دارد. پس نمی‌توان انجام آن را محدود کرد و شواهدی نیز برای این‌کار وجود ندارد. اما توجه به مراقبت‌های بعد از عمل، به خانم‌ها کمک می‌کند تا از ریسک ابتلا به عوارض عمل پیشگیری کنند.

 • درصورتی‌که هرگونه علائم غیرمعمول بعد از جراحی پروتز سینه مشاهده کردید، حتما با پزشک تماس بگیرید.
 • درد و تورم بعد از پروتز سینه بسیار طبیعی است، معمولا با گذشت زمان این بهبودی در تورم و کبودی حاصل می‌شود.
 • طبق توصیه کلینیک زیبایی مایو آمریکا، هرگونه فعالیتی که موجب افزایش فشار خون و ضربان قلب شما شود، باید تا بهبودی کامل محدود گردد.
 • درصورتی که دچار تب، قرمزی و حرارت در اطراف محل جراحی شدید، حتما با پزشک تماس بگیرید.
 • حتما پانسمان سینه را مرتب تعویض کنید و محل زخم را با پماد و ضدعفونی کننده تجویز شده توسط پزشک شست و شو دهید.
 • درصورت دارا بودن درن، نسبت به بستن لوله ورودی به مخزن و تخلیه مخزن اقدام کنید.
 • حتما فعالیت‌های سنگین را تا دو ماه کنار بگذارید.
 • از ایجاد فشار و ضربه به سینه پرهیز کنید.
 • از حضور در محل نامناسب و غیربهداشتی پرهیز کنید.
 • حتما از لباس نخی مناسب استفاده کنید و به محل زخم فشار وارد نکنید.
 • تا دو الی سه روز بعد از عمل، استحمام نکنید.
 • سونوگرافی سینه را طبق توصیه پزشک مرتب انجام دهید.
 • نسبت به بررسی سینه و غربالگری تست‌های سینه با جدیت عمل کنید.
 • ماموگرافی سالانه را مرتب انجام دهید تا دچار مشکل پارگی پروتز سینه خاموش نشوید.
 • انجام سونوگرافی یا MRI در مواقعی که توسط پزشک توصیه شود ضروری است.
 • درد قفسه سینه و تنگی نفس را جدی بگیرید و فورا به بیمارستان مراجعه کنید.

مطالعه سوتین مناسب بعد از جراحی سینه را پیشنهاد میکنیم.

سوالات متداول

معمولا عمل‌های جراحی زیبایی و درمانی، برای بسیاری افراد پر راز و رمز است. سوالات متعددی درخصوص آن وجود دارد که در این بخش به پاسخ این سوالات می‌پردازیم.

پروتز سینه در چه شرایطی کاربرد ندارد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که پروتز سینه در مواقعی که فرد دچار افتادگی سینه شدید باشد، اصلا کاربرد مناسبی ندارد. معمولا افراد با سابقه کاهش وزن شدید یا وراثت، دچار کشیدگی پوست سینه می‌شوند. در این شرایط پوست سینه قابلیت الاستیته خود را ازدست داده است. بر همین اساس، باید فرد نسبت به درمان این مشکل که استفاده از روش‌های لیفت سینه است، استفاده کند.

به گزارش انجمن جراحی پلاستیک آمریکا، افراد با چنین شرایطی هیچ تغییر مثبتی از پروتز سینه نخواهند دید، مگر این جراحی را هم زمان با لیفت سینه انجام دهند. در جراحی لیفت سینه، پزشک متخصص با ایجاد برش در نواحی مختلف سینه، پوست سینه را محدود می‌کند و در مواقعی خاص نیز، محل هاله سینه را تغییر می‌دهد. انجام پروتز سینه بعد از این جراحی، تغییرات فوق‌العاده‌ جذابی را برای فرد ایجاد می‌کند.

برای آشنایی بیشتر با عمل پروتز سینه و پروتزهای منتور آمریکایی، با مشاوران ما در کلینیک تخصصی زیبایی دکتر آرش نجف‌بیگی تماس بگیرید. ما مشتاقانه شما را راهنمایی خواهیم کرد.

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵کلینیک سعادت‌آباد : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

چگونه بهترین نتیجه را از عمل پروتز سینه داشته باشیم؟

به توصیه FDA، شما برای دستیابی به بهترین نتیجه از جراحی، باید مراحلی که در بالا به آن اشاره شد را رعایت کنید. دقت داشته باشید که  عمل پروتز سینه با جدی گرفتن کلیه توصیه‌ها، به شما این امکان را می‌دهد که بهترین نتیجه را از آن مشاهده کنید.

همچنین، از دیگر نکات توصیه شده توسط سازمان غذا و دارو آمریکا، تعامل با پزشک است. زمانی که جراح متخصص‌تان در زمینه نحوه انجام جراحی پروتز سینه و چگونگی ایجاد برش زیر سینه صحبت کنید، از کلیه بخش‌های این پروسه اطلاع دارید و می‌توانید با تعاملی موثر پزشکتان را برای انجام جراحی مطلوب و رضایت‌بخش یاری کنید. در این تعامل می‌توانید نگرانی‌های‌تان را بیان کنید و از پزشک بخواهید تا درخصوص جراحی‌های قبلی و موارد مشابه با شما، صحبت کند و توصیه‌هایی برای کاهش عوارض و موارد این‌چنینی نماید. قطعا با تعامل موثر می‌توانید بهترین تجربه از جراحی را داشته باشید.

جمع بندی

بسیاری از خانم ها از فرم و اندازه کوچک سینه های خود ناراضی هستند و اغلب به دنبال راهکاری برای افزایش حجم و اندازه سینه های خود هستند؛ بسیاری از آنها راهکار های خانگی یا انواع حرکات ورزشی و ماساژ را امتحان می کنند اما متاسفانه به نتایج دلخواه خود نمی رسند. اما اگر می خواهید اندازه، شکل و پری سینه های خود را افزایش دهید، جراحی بزرگ کردن سینه یا ایمپلنت سینه ممکن است یک گزینه مناسب باشد. اگر می خواهید افتادگی یا افتادگی سینه ها را اصلاح کنید، ممکن است با لیفت سینه ترکیب شود. 

در واقع پروتز سینه یک عمل جراحی است که برای افزایش اندازه، شکل و پر شدن سینه ها انجام می شود. این عمل زیبایی شامل کاشت سینه و انتقال چربی است. بزرگ کردن سینه ممکن است برای اصلاح تغییرات سایز سینه پس از بارداری، شیردهی، کاهش وزن، سن و جاذبه زمین انجام شود و همچنین می تواند ظاهر زیبا و اعتماد به نفس شما را افزایش دهد. در این مطلب در مورد پروتز و ایمپلنت سینه صحبت کردیم و از انواع پروتز هایی که در این روش زیبایی استفاده می کنند گفتیم. بنابراین می توانید با خواندن این مطلب اکثر اطلاعاتی را که راجع به عمل سینه نیاز دارید به دست آورید. اما توصیه می کنیم در مورد نحوه انجام این عمل، مزایا و معایب و ریسک های احتمالی آن حتماً با یک جراح یا متخصص ماهر و با تجربه صحبت و مشورت کنید. در نهایت اگر تجربه یا نظری در این زمینه دارد می توانید آن را با ما به اشتراک گذاشته و در صورت داشتن هرگونه ابهام از ما و مشاوران ما راهنمایی بگیرید.

منبع:

www.mayoclinic.org

سوالات متداول پروتز (ایمپلنت) سینه

معمولا پزشک متخصص و باتجربه، باتوجه به شرایط فرد تصمیم می‌گیرد تا عمل پروتز سینه را چگونه انجام دهد. معمولا جهت اطمینان، پزشک توصیه می‌کند که فرد یک شب را در بیمارستان بستری بماند. اما انجام عمل پروتز سینه به‌صورت سرپایی نیز ممکن است.

برای انجام پروتز سینه معمولا از بی‌هوشی عمومی یا بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود. برای انجام پروتز سینه پزشک معمولا حدود ۱ الی ۲ ساعت را در اتاق عمل سپری می‌کند. مدت زمان جراحی بستگی به پیچیدگی عمل، نوع پروتز و محل قرارگیری آن دارد.

اگر کاندید جدی انجام عمل پروتز سینه باشید، حتما کنجکاو هستید که بدانید آیا عمل پروتز پستان در پوشش بیمه قرار دارد را خیر. در پاسخ به این سوال باید گفت که عمل پروتز سینه، در هیچ کشوری تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد. در ایران نیز، معمولا عمل پروتز سینه تحت پوشش بیمه‌های سراسری نیست. اما گاهی تحت شرایطی خاص، برخی پوشش‌های حمایتی بیمه برای خانم‌های مبتلا به سرطان وجود دارد که امکان استفاده از پروتز سینه بعد از تخلیه سینه را فراهم می‌کند.

حال که درباره پروتز سینه و نکاتی که باید قبل از اقدام به عمل بدانید، اطلاعات درستی کسب کرده اید می توانید از مقالاتی که در پایین هستند اطلاعات تکمیل تری دریافت کنید یا برای خواندن تجربیات دیگران در این زمینه، نظرات کاربران را در انتهای مقاله بخوانید.

بیش از ۶۰۰۰ جراحی موفق

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

یکی از ۳ جراح پلاستیک برتر کشور

IMG_6113 dr-min

ممکن است شما دوست داشته باشید
103 نظرات
 1. ناشناس می گوید

  با سلام
  ۲۲ ساله ام و سایز سینه ام خیلی کوچیکه اگر عمل پروتز انجام بدم در آینده مشکلی برای بارداری و شیردهی پیش نمیاد

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام و احترام
   شاید در خانم‌هایی که سینه طبیعی دارند نیز دیده باشید که پس از تولد نوزادشان، چه مشکلاتی برای شیر دادن دارند. این مشکلات گاهی برای خانم‌هایی که سابقه پروتز سینه دارند، پیچیده‌تر از سایرین است
   حتی درصورتی که پزشک متخصص و باتجربه‌ای عمل پروتز سینه شما را انجام دهد و در زمان انجام آن به ضرورت شیردهی بعد از پروتز سینه نیز دقت کرده باشد، بازهم ریسک بروز اختلال در زمان شیردهی وجود دارد.

 2. مریم می گوید

  سلام من بر اثر سوختگی سینه ها بد شکلی دارم آیا با این روش ها می شود درمان کرد

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام و احترام / بله با عمل زیبایی میتوان فرم طبیعی در سینه ها ایجاد نمود. برای مشاوره بیشتر میتوانید با شماره های کلینیک تماس بگیرید ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴-۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 3. ناشناس می گوید

  سلام من بدنسازی کار میکنم ۱۰ساله و خیلی سینه هام آب شده و اذیتم میکنه میتونم پرتز کنم و به ورزشم هم ادامه بدم؟ خطری ندارعه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله می توانید پروتز سینه انجام دهید ولی تا یک ماه نباید ورزش سنگین انجام دهید.

 4. اکبری می گوید

  میشه سوالمو از اقا دکتر بپرسید
  من سینه های بزرگ و افتاده دارم میخام لیفت کنم میترسم سایز سینه ام کوچیک بشه چون به هیکلم نیمخوره
  میتونم همزمان با لیفت سینه هام پورتز سینه هم انجام بدم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله با تشخیص پزشک می توان همزمان لیفت و پروتز سینه انجام دهید.

 5. لیلا می گوید

  سلام اقای دکتر بعد از پروتوز سینه میشه به بچه شیر داد؟ و اگر بعدا پشیمون بشم امکان دراوردن پورتز هست؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله بعد از پروتز سینه می توانید شیردهی هم داشته باشید. و امکان خارج کردن پروتز سینه هم وجود دارد.

 6. سودابه می گوید

  ببخشید برای پرتزسینه چه مارکی از همه بهتره؟ مارک ایرانی بهتره یا مارکهای خارجی؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   در حال حاضر پروتز سینه ایرانی وجود ندارد.

 7. میم می گوید

  سلام اقای دکتر بببخشید پرتزسینه های شل و افتاده کار درستیه؟ یا اول باید سینه مو کوچیک کنم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   شما میتوانید همزمان با پروتز سینه لیفت سینه هم انجام دهید تا افتادگی سینه شما برطرف شود.

 8. ارزو حسینی می گوید

  سینه های من یکی کوچیک و دیگری بزرگ هستن افتادگیم دارن من ۳سال پیش بیمار شما بودم لیپوی شکم و پهلو و تزریق به پاها خیلی راضیم الان با سینه هام مشکل دارم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید دکتر

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خوشحالیم که راضی بودین
   دوست عریز باید تشریف بیارین برای مشاوره حضوری که رایگان هم هست تا مشخص بشه چه روشی برای شما مناسبترین گزینه است.

 9. ناشناس می گوید

  با سلام
  خواسنم بدونم تزریق چربی به سینه چه عوارضی ممکنه داشته باشه ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر جراحی توسط متخصص با تجربه انجام شود مشکلی برای شما بوجود نخواهد آمد.

 10. ملیکا محمدی می گوید

  سلام من ۲۰ سال سن دارم وسینه هام هیچ رشتی نکردن خواستم بدونم ایا میتونم تو این سن پروتز کنم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله می توانید در این سن اقدام به پروتز سینه نمایید.

 11. شیرین می گوید

  شیرین هستم
  میخواستم بپرسم تزریق چربی با یه بار ماندگار هست یا باید چندین بار انجام بشه ؟
  برای سینه مشکلی بوجود نمیاره ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر تزریق چربی به درستی انجام شود نیاز به تزریق مجدد نیست و در یک جلسه انجام می شود.
   اگر تزریق چربی توسط متخصص با تجربه انجام شود مشکلی بوجود نمی آید.

 12. پری می گوید

  با سلام من از اول یک سینه کوچک و یک سینه بزرگتر داشتم که با افزایش سن سینه بزرگتر افتادگی بیشتر داشت تا گرفتار کانسر پستان در سینه کوچکتر شدم بخشی از سینه برداشته شد و در حین عمل از چربی خود پستانم جایگزین کردن ولی با اینحال باز هم کوچکتر از قبل شد و عدم تقارن بشدت مشخص است . الان که توضیحات کاملا رسا و واضح شما را تا انتها خوندم فهمیدم من بدلیل عدم تقارن مطلقا نمیتونم پروتز بذارم و باید از روش چربی استفاده کنم ولی سینه کوچیکم فقط کمی بزرگتر میشه ولی این یکی سینه بزرگتر و افتاده تکلیفش چه میشه.کلا سوالم اینه راهی برای ایجاد تقارن وجود داره؟ پیشاپیش بابت پاسخی که میدهید تشکر میکنم چون کمکم میکنه که زودتر تصمیم گیری کنم که آیا واجد جراحی هستم و آیا میتونم پس از تزریق چربی با اعتماد به نفس بدون سوتین یه تاپ خالی بپوشم چون میدونین بخاطر مصرف قرص لتروزول همیشه ما گرممون هست و ترجیح میدیم سوتین نپوشیم.

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز اول باید سینه بزرگ شما را با جراحی کاهشی کوچک کرد و بعد با تزریق چربی به سینه کوچک هر دو سینه را به یک اندازه قرینه کرد.

 13. ناشناس می گوید

  سلام وقتتون بخیر .ایا ماساژ سینه بعد از پروتز مشکلی برای پروتز ایجاد میکند ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   تا سه ماه بعد از عمل نباید فشار شدید به سینه وارد شود.

 14. ناشناس می گوید

  فرق لیفت باپروتزچیست

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   لیفت یعنی برطرف کردن افتادگی سینه که تغییر سایزی در سینه انجام نمی شود ولی پروتز، قراردادن جسم سیلیکونی برای حجم دهی به سینه است.

 15. آتنا می گوید

  سلام آیابعدعمل پروتکس سینه لوله دفع خون وصل میشه به سینه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر نیازی به درن تخلیه خونابه ندارید بعد پروتز سینه

 16. ناشناس می گوید

  سلام من شیردهی داشتم ١٧ سال پیش
  سینه ام سایز ٨۵ هست ولی نیاز به لیفت داره … من پروتز سینه دوست دارم همزمان با لیفیت ولی میخوام سایزم همون ٨۵ باشه امکان پذیره یا بزرگ تر میشه با پروتز سینه ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای سینه های افتاده معمولا پروتز استفاده نمیشود و معمولا سینه هایی بزرگ با لیفت سینه حالت برجسته به خود می گیرد و نیازی به پروتز نیست.
   برای مشخص شدن دقیق این موضوع حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.

 17. ارینا می گوید

  قیمت پروتزسینه چنداست

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 18. راد می گوید

  سلام.قیمت پروتز سینه رو میخواستم بدونم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 19. رضا می گوید

  با سلام.ممنون از مطالب مفید شما.لطفا از وبلاگ

 20. مهسا می گوید

  سلام. بعد پروتزسینه کی رابطه جنسی رامیتوان شروع کرد؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   تا زمانی که بخیه ها ترمیم نشوند نباید به سینه فشار آورد.

 21. هلن می گوید

  سلام برای سن ۱۷ سالگی عمل پروتز سینه اشکالی نداره برای کسانی که بدنشون به پروتز سینه نیاز دارد ؟،

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد برای سن شما می توان جراحی پروتز سینه انجام داد یا خیر.

 22. شهرزاد می گوید

  با عرض سلام خدمت دکتر کرامی من میخواستم هزیته ی پرو تز سینه رو از شنا بپرسم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 23. ناشناس می گوید

  سلام تزریق چربی چیکار میکنه ایا درد داره

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای حجم دهی به نواحی متخلف علاوه بر پروتز و ژل می توان از تزریق چربی نیز استفاده کرد.

 24. مهسا می گوید

  سلام، من فرم سینه های توبولار داشتم و محل برش جراحیم پایینتر از معمول بود الان این برش دقیقا توی چین سینه نیوفتاده ایا این قابل اصلاحه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود ایا مشکل سینه شما با جراحی قابل حل است یا خیر.

 25. ناشناس می گوید

  سلام من ترنس مرد هستم می‌خوام پروتز سینه انجام بدم باید چکار کنم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز اول باید تاییدیه از پزشکی قانونی برای انجام این عمل دریافت نمایید.

 26. ناشناس می گوید

  سلام اقای دکتر من یه سوال داشتم اینکه وقتی پروتز انجام‌میشه سینه حالت سنگی‌میشه؟؟یعنی وقتی دست بزنم مثل سنگ میشه؟؟چون همسرم‌تو این مورد حساسه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر پروتز سینه از جنس سیلیکون است و به هیچ عنوان سینه سفت نمی شود.

 27. ناشناس می گوید

  سلام اقای دکتر پرنز سینه ایا خیلی درد داره واینکه جقدر باید تو بیمارستان باشیم و اینکه درن هم وصل میکنید بعد عمل؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 28. ناشناس می گوید

  من سرطان پسان داشتم و بعد از اون مجبور به کات سینه شدم ..راهکاری برای جایگزینی سینه هس ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله می توانید جراحی بازسازی سنه انجام دهید.

 29. یسنا می گوید

  پروتز باسن هم دارین؟آخه من میخوام منو پروتز باسن کنین

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله پروتز باسن هم انجام می شود.

   1. شبنم می گوید

    سلام و خسته نباشید خدمت شما
    پروتز چند سال عمر میکنه؟

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     امروزه پروتز های سینه لایف تایم هستند و تا پایان عمر باقی می ماند.

 30. فرنور می گوید

  سلام من یکهفته هست که عمل پروتز سینه زیر عضله انجام دادم یکی از سینه ها خیلی زیبا و خوش فرم و یکی کوچکتر و سر سینه چرخیده رو به پایین است بعد از معاینه به من گفتند بند برست استفاده کنم ولی نگرانم که یا این حالت رفع نشود یا سینه ای که خوش فرم شده نیز بدلیل نبستن سوتین و استفاده از بند دفرمه شود ممنون می شوم راهنمایی کنید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز برای گرفتن نتیجه باید به توصیه های جراح خود عمل کنید.

 31. ناشناس می گوید

  سلام من بخاطر سرطان باید کل سینم تخلیه بشه بهم میکن پروتز نکن همونجوری باش چون ممکنه پروتز عفونت کنه یاعفونت بریزه توخونت یا سرطانت برگشت کنه مرددشدم وخیلی میترسم ولی درعین حال ازاینکه سینه نداشته باشم هم بسیار ناراحتم تورو خدا کمکم کنیدبه نظر شما چی کار کنم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز نگران نباشید ، رابطه ای بین بروز سرطان و وجود پروتز تا امروز اثبات نشده و اگر جراحی توسط متخصص با تجربه انجام شود به هیچ عنوان عفونت نخواهید کرد.

 32. مبینا می گوید

  سلام وقت بخیر .ایا میتوان بعد از عمل پروتز سینه موادغذایی چربی سوز مثل دارچین ،چای سبز و زنجبیل مصرف کرد ؟آیا مصرف هر نوع ماده غذایی چربی سوز و قرص بر پروتز تاثیر میگذارد؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   در مواقعی که تزریق چربی انجام می شود کاهش وزن باعث کاهش حجم در ناحیه تزریق شده خواهد شد ولی پروتز به این صورت نیست.

   1. مبینا می گوید

    منظور بنده کاهش وزن نیست بلکه مصرف مواد چربی سوز مثل فلفل و دارچین و زنجبیل است ایا ادویه های چربی سوز بر پروتز تاثیر میگذارند؟

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     تاثیر این مواد در کاهش حجم چربی معمولا با رژیم غذایی است و به خودی خود تاثیری در کاهش وزن ندارند.
     ولی به طور کلی هرچیزی که باعث کاهش حجم چربی شود در نهایت در نواحی که چربی تزریق شده نیز تاثیر خواهد گذاشت.

 33. هدی می گوید

  سلام من ۲سال پیش عمل کردم و برام زیر عضله گذاشت الان حدودا ۶ماهه ک خیلی خیلی بندرت سوتین میبندم و در کل راضی بودم خیلی، اما چند روزه وقتی میخوابم یا خم و راست میشم احساس میکنم پروتز حرکت میکنه؟ چیکار کنم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد که آیا واقعا جابجا شده یا فقط احساس می کنید.

 34. ناشناس می گوید

  من سینم یکی بزرگه ویکی کوچیک رفتم دکتر گفت باید پروتز کنم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   در مواقعی که عدم تقارن وجود دارد از پروتز استفاده نمی شود چون سایز پروتز یکسان است و اگر استفاده شود باز عدم تقارن خواهید داشت. بهترین گزینه تزریق چربی است برای همسان سازی دو سینه.

 35. ناشناس می گوید

  سایز هر نوع پرتز رو میشه خود متقاضی انتخاب کنه ؟ واینکه سایز پرتز رو قیمت عمل تاثیر داره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   سایر بسته به نظر مراجعه کننده و جثه فرد انتخاب می شود و سایز پروتز در هزینه عمل تاثیری ندارد.

 36. نازنین می گوید

  با سلام
  به طور ضمنی، هزینه انجام پروتز سینه چقدر خواهد بود، و اینکه چگونه اندازه متناسب دور سینه رو با دور باسن پیدا کنم؟ دور باسن ۱۱۰. با تشکر

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 37. س می گوید

  سلام. لطفا“قیمت پروتز سینه منتور آمریکای رو بدید.
  آیا مدل اشکی خوبه یا گرد

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   مدل پروتز بسته به سلیقه فرد و جسه و اندام آن تعیین می شود.
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 38. مبینا می گوید

  سلام وقتتون بخیر ایا پروتز منتور نیاز به تعویض دارد؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر پروتزهای منتور جدید نیازی به تعویض ندارد.

 39. زهرا می گوید

  سلام، من هیچ بافت سینه ندارم، حتی کوچک ترین سوتین های بازار برای من خیلی بزرگ است. بعد ازدواج دچار افسردگی شدم ، بعد به دنیا اومدن فرزندم و نداشتن شیر، این افسردگی بیشتر شد چرا که فرزندم با شیر خشک تغذیه شد . آیا میتونم پرتز سینه بذارم و در آینده بتونم اگر فرزندی داشتم شیر بدهم ؟ آیا سرطان و عوارض نداره؟ هیچکدام از کرم های تبلیغاتی و … تاثیری نداشته و همچنان رنج میکشم ، ممنونم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   ارتباط پروتز سینه با بروز سرطان اثبات نشده و بعد از پروتز می تونید به فرزند خود شیر دهید.

 40. سارا می گوید

  سلام پروتز سینه عوارضی هم داره ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر جراحی توسط متخصص با تجربه انجام شود عوارضی نخواهد داشت.

 41. زمانی می گوید

  چند روز بعد از اینکه پروتز سینه انجام دادیم میتونیم به حالت قبل برگردیم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   معمولا تا یک هفته بعد از پروتز سینه میتوان به کارهای روزانه برگشت ولی تا ۲ ماه نباید ورزش سنگین به خصوص ورزش سینه انجام داد.

 42. ناشناس می گوید

  قیمتش چنده

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 43. ناشناس می گوید

  سلام برای پروتز زیره ماهیچه درد خیلی بیشتر خواهدبود؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر تفاوتی از لحاظ درد برای پروتز زیر یا روی ماهیچه وجود ندارد.

 44. ... می گوید

  با سلام بعد پروتز سینه باید سوتین مخصوصی تنمون کنیم اگر اینطوره برای چند مدت باید تنمون باشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   معمولا تا ۳ ماه بعد عمل بایداز سوتین های مخصوص استفاده کرد.

   1. نجمه می گوید

    سلام وقتتون بخیر من بعدازاتمام شیردهی سینه هام خیلی شل و پوچ شدن واقعاباعث شده اعتماد بنفسم رو از دست بدم اگه امکان داره یه مشاوره بدین من چکار کنم

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     سلام وقت بخیر
     لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
     سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 45. مریم می گوید

  با سلام آیا رد عمل پروتز سینه بر روی پوست باقی می ماند؟ واینکه آیا روی رابطه جنسی هم تاثیر بدی میگذارد منظورم باعث از بین رفتن عصب های سینه میشود یا خیر؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برش پروتز سینه از زیر خط سینه است و معمولا دیده نمی شود.
   پروتز معمولا بین ماهیچه های سینه قرار می گیرد و تاثیری بر روی حس سینه ها ندارد.

 46. محمدپور می گوید

  اگر بعد از سرطان سینه بخوایم عمل پروتز سینه انجام بدیم با چه مدل پروتزی بهتره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای موردی که ذکر کردید حتما باید به صورت حضوری مورد معاینه قرار بگیرید.
   لطفا برای یک جلسه مشاوره رایگان با شماره های کلینیک تماس بگیرید.

 47. راضیه می گوید

  عمل پروتز سینه برای سینه های نامتقارن هم انجا میشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 48. سماواتی می گوید

  بعد از عمل پروتز سینه تا چه مدت باید استراحت کنیم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بعد از عمل پروتز سینه استراحت مطلق نیازی نیست.
   از فردای روز عمل می توانید فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرید.
   فقط نیاید تا چند هفته ورزش سنگین انجام دهید.

 49. سمین می گوید

  عمل پروتز سینه به چه روشی بهتره؟ تزریق چربی کنیم یا پروتز بذاریم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   تشخیص این مورد که چه نوع جراحی برای شما مناسب تر است، فقط از طریق معاینه حضوری امکان پذیر است.
   برای مشاوره حضوری رایگان لطفا با شماره های کلینیک تماس بگیرید.

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید