عمل لیپوماتیک شکم از زبان جراح لیپوماتیک با بهترین دستگاه لیپوماتیک

292,709

عمل لیپوماتیک چیست؟ بهترین روش زیبایی پایین تنه کدام است؟ آیا برداشتن چربی شکم بدون جراحی ممکن است؟ لیپوماتیک شکم چه فرقی با لیپوساکن دارد؟ عمل لیپو شکم و پهلو برای چه کسانی توصیه می شود؟ هزینه عمل لیپوماتیک پهلو چقدر است؟ مزایا و عوارض عمل لیپو چیست؟

در این مقاله به پاسخ این سوالات و نکاتی که پیش از عمل لیپو باید بدانید پرداخته‌ایم. در ادامه نیز می‌توانید فیلم تخلیه چربی شکم بدون جراحی را ببینید.

همچنین در پاسخ به برخی سوالات درون مقاله نیز ویدئویی از دکتر آرش نجف بیگی، فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی آورده شده است که می‎‌توانید با مشاهده آن به جواب سوال خود برسید. و همین طور در پایان همین مقاله میتوانید نمونه‌کارهای دکتر آرش نجف بیگی + ویدئو نظر کسانی که عمل لیپوماتیک انجام داده اند در کلینیک دکتر نجف بیگی را مشاهده کنید:

در صورتی که به پاسخ مدنظر خود نرسیدید در انتهای همین مقاله سوال خود را درج کنید تا در سریع ترین زمان به آن پاسخ داده شود.

همین طور می‌توانید از نظرات کسانی که عمل لیپوماتیک پایین تنه انجام داده اند و پرسش و پاسخ دیگر افراد در قسمت نظرات کاربران اطلاعات خوبی کسب کنید.

در ویدئو زیر، نظر کسانی که عمل لیپوماتیک انجام داده اند در کلینیک دکتر نجف بیگی را مشاهده کنید:

پیکرتراشی با لیپوماتیک چگونه است و به چه نکاتی باید دقت شود؟ در ویدئو ( با زیرنویس)  زیر می توانید توضیحات دکتر آرش نجف بیگی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی را بشنوید.

چنانچه فرصت مطالعه کل محتوای مقاله را ندارید، با کلیک روی خلاصه مقاله و مطالعه آن، به اطلاعات مختصر و مفیدی دست پیدا کنید.

عمل لیپوماتیک چیست و چگونه انجام می‌شود؟

عمل لیپوماتیک شکم یک جراحی برای تناسب اندام است که به شکل پیکر تراشی انجام می‌شود. در جراحی لیپوماتیک با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته، بافت‌های چربی شکسته می‌شود و سپس، این چربی‌های شکسته ‌شده از زیر پوست خارج خواهد شد. در این روش، شاهد ناهمواری‌های سطح پوست نیستیم. در عین ‌حال، به بافت‌های داخلی بدن آسیبی وارد نمی‌شود و در کل، ریسک خطرات مانند آمبولی وجود ندارد.

لیپوماتیک، یک روش جراحی غیرتهاجمی است که در آن از بیهوشی عمومی و یا تیغ جراحی حضور ندارد و با شکستن بافت چربی‌ها و خارج کردن آنها به وسیله دستگاه مکش انجام می‌شود. در عین ‌حال، می‌توانیم از دستگاه مکش به ‌عنوان یک دستگاه تزریق چربی در دیگر نواحی بدن برای فرم دهی استفاده کنیم. در این جراحی، از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود.

دستگاه لیپوماتیک یک تولیدکننده ارتعاشات فراصوتی است. امواج صوتی این دستگاه با گوش شنیده نمی‌شوند؛ اما آنقدر قدرتمند هستند که باعث شکسته شدن بافت چربی‌های زیرپوستی خواهند شد. پس ‌از شکسته شدن بافت چربی‌ها توسط امواج صوتی، یک لوله ریز کانولا از طریق یک برش کوچک وارد بافت چربی‌های زیرپوستی خواهد شد. این لوله، حجم چربی‌های شکسته‌ شده را بدون آسیب‌ رساندن به عروق و یا دیگر اندام‌های بدن مکش می‌کند.

در انجام عمل عمل لیپوماتیک پهلو هیچ آسیبی به پوست وارد نمی‌شود. هیچ شکاف عمیق در سطح پوست وجود ندارد. لذا دوره بازیابی جراحی کوتاه است و فرد تازه جراحی ‌شده خیلی زود به شرایط طبیعی زندگی باز می‌گردد.

 لیپوماتیک پهلو در مقایسه با ساکشن

لیپوماتیک روش تکمیل ‌شده‌ای از لیپوساکشن است. در روش لیپوساکشن، مکش مرحله تخریب بافت چربی صورت نمی‌گیرد. این نوع برداشتن، باعث آسیب‌های جدی و عوارض گوناگون می‌شود. اما در ایده بهبودیافته لیپوماتیک در ابتدا با تزریق یک محلول نمکی سعی در شکستن بافت چربی‌ها دارند. قاعدتاً چربی‌های رقیق‌ شده را به ‌سادگی و بدون عوارض می‌توانیم خارج کنیم.

 • در لیپوماتیک به‌ جای تابش گرما، از تابش فراصوت که امن تر است، استفاده می‌شود.
 • در لیپوماتیک خطر وقوع سندرم آمبولی چربی بسیار کم است.
 • در لیپوماتیک حرکت سه بعدی لوله کانولا باعث تخلیه همگن و یکنواخت چربی خواهد شد.
 • استفاده از دستگاه لیپوماتیک باعث آسیب به عروق، اعصاب و ماهیچه‌ها نمی‌شود.
 • در لیپوماتیک زخم محل ورود لوله کوچک بوده و در کل، مقدار درد، کبودی و تورم کمتر است.

ایده پیکر تراشی، یک روش ساده و سریع برای رسیدن به تناسب اندام است. اما نباید باعث آسیب به اندام‌های داخلی بدن بشود. روش لیپوماتیک یک ایده موثر در تناسب اندامی سالم و بی‌خطر می‌باشد.

 لیپوماتیک پهلو چیست؟

در گذشته، برای تناسب اندام و رسیدن به رضایت از اندام، باید روزهای زیادی را به ورزش کردن اختصاص می‌دادید و در نهایت، شاید تا حد نسبتا رضایت‌بخشی، به شکل و فرم دل‌خواه در اندام‌تان می‌رسیدید؛ اما خوشبختانه، این روزها با معجزه لیپوماتیک پایین تنه، می‌توانید جذابیت اندام‌تان را چند برابر کنید.

لیپوماتیک نسل پیشرفته و تغییریافته لیپوساکشن است که عوارض آن را به همراه ندارد.

عمل لیپوماتیک و لاغری شکم

در عمل لیپوماتیک، هیچ خبری از ناهمواری‌های فاحش در چربی، آسیب شدید به بافت و همچنین، مشکلاتی مثل ریسک بالای آمبولی وجود ندارد.

با استفاده از لیپوماتیک که از بهترین روش های پیکر تراشی است میتوان اندام رویایی و دل‌خواه افراد را به واقعیت تبدیل کرد.

در لیپوماتیک شکم با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته و تخصصی، اقدام به شکستن بافت چربی زیر پوست می‌کند و به بهترین شکل، چربی را از بدن خارج می‌کند. نام دیگر لیپوماتیک، بادی کانتورینگ یا پیکر تراشی است.

دکتر ویوک بانسال پزشک متخصص جراحی زیبایی در پاسخ به سوال کاهش سایز با ورزش بهتر است یا لیپوماتیک که از طرف یک خانم بعد از سه مرحله بارداری پرسیده شده بود، گفتند:

توصیه می‌شود اگر کاهش سایز و وزن به وسیله برنامه غذایی منظم و ورزش امکان پذیر است و چربی موضعی وجود ندارد که با رژیم و ورزش متناسب شود، از روش‌های لاغری با دستگاه مثل لیپوماتیک استفاده کنید. درغیر این‌صورت مطمئن باشید که دستگاه‌ها معجزه نمی‌کنند و نتیجه ورزش و کاهش سایز در سلامتی شما موثرتر است.

دکتر ویوک بانسال-کاهش سایز با ورزش بهتر است یا لیپوماتیک

عمل لیپوماتیک چگونه انجام می شود؟

عمل پیکرتراشی با روش نوین لیپوماتیک (Lipomatic) یک روش غیرتهاجمی بوده که بدون نیاز به اتاق عمل، تیغ جراحی و بی‌هوشی عمومی به صورت کاملا موضعی و بدون هیچ‌گونه عارضه جانبی انجام می‌شود.

این روش خاص حذف چربی بسیار مفیدتر از سایر برنامه‌های از بین برنده چربی اضافی کارایی دارد.

لیپوماتیک پایین تنه نوعی عمل زیباسازی بدن است که در آن چربی اضافی از نقاط حجیم بدن کاملا دفع شده و یا سلول‌های چربی مکیده شده توسط دستگاه لیپوماتیک به عنوان پرکننده تزریقی در قسمت‌های دیگر بدن مانند سینه، لگن ، صورت و غیره مجددا استفاده می‌شوند.

آیا برای شما نیز سوال است که تخلیه چربی شکم بدون جراحی چگونه امکان دارد؟ در اینجا می‌توانید، فیلم تخلیه چربی شکم بدون جراحی که توسط دکتر آرش نجف بیگی انجام شده است را مشاهده کنید:

لیپوماتیک در نواحی مختلف بدن

تجربه نشان داده است که حتی پس از از دست دادن وزن اضافی، چربی های سرسخت همچنان در برخی از قسمت های بدن باقی می مانند و ممکن است باعث ایجاد ناراحتی در تصویر کلی بدن شوند. اما یکی از روش هایی که بهترین نتیجه را از آن خواهید گرفت، لیپوماتیک است. این نوع از جراحی پیکرتراشی معمولاً در نقاط مختلف بدن مانند کمر، شکم، زیر چانه، بازو، ساق پا اعمال می شود و پس از کاهش وزن از طریق این عمل زیبایی، علاوه بر اینکه عضلات بدن سفت می شود، چربی های سرسخت از بین می رود و در نتیجه لاغری منطقه ای حاصل می شود. شایع ترین نواحی که از انباشته شدن چربی رنج می برند عبارتند از: لگن، ران، قسمت داخلی ساق، بازو، سینه و شکم که لیپوماتیک در تمام این نقاط جوابگو است و افراد بالای ۱۸ سال که بیماری مزمن ندارند می توانند با این روش چربی خود را از بین ببرند.

مراحل انجام لیپوماتیک

جراحی لیپوماتیک با دستگاه لیپوماتیک انجام می شود و به وسیله این دستگاه است که چربی را از نواحی مورد نظر خارج می کند. برای انجام این عمل زیبایی پزشک از وسیله ای لوله مانند به نام کانولا استفاده می کند. هنگامی که جراح سوراخ هایی را برای لوله های کانولا زیر پوست ایجاد می کند، بدن از شر چربی های استفاده از لوله های کانولا خلاص می شود، به معنای دیگر این دستگاه چربی های اضافی را می مکد و به همین دلیل لیپوساکشن را می توان کم و بیش با روش لیپوماتیک یکی دانست. مکش سلول های چربی با استفاده از چنین فناوری تضمین می کند که آنها کاملاً بدون ایجاد آسیب تمیز می شوند. سلول های چربی که توسط لیپوماتیک از بدن ساکشن می شوند می توانند به عنوان پرکننده در سایر قسمت های بدن برای تقویت یا جوان سازی استفاده شوند.

در واقع می توان گفت در لیپوماتیک سلول های چربی با استفاده از فناوری مادون صوت، ارتعاش و نوتاسیون توسط لیپوماتیک شکسته می شوند. در این فرآیند لوله های کانولا وارد بافت چربی شده و با استفاده از حرکات چرخشی و ارتعاشی آن را از بین می برند. با توجه به مقدار چربی که باید مکیده شود، فرآیند عمل لیپوماتیک ۲ تا ۳ ساعت طول می کشد و در طول عمل نیز با استفاده از یک تکنیک ساده، ایمن و جدید تحت بی‌حسی موضعی در بیشترین ناحیه کاربردی اعمال می ‌شود که به شما امکان می ‌دهد روز بعد زندگی روزمره خود را مجدداً شروع کنید.

در طول این فرایند هیچ آسیبی به عروق یا سلول های چربی وارد نمی شود اما مانند هر عمل زیبایی دیگری، جای زخم و اسکار از عوارض جانبی عمل لیپوماتیک محسوب می شود، اما جای نگرانی نیست و زخم های به جا مانده از سوراخ ها در عرض چند هفته ناپدید می شوند. برخلاف لیپوساکشن، این روش حداقل از دست دادن خون و اسکار را ایجاد می کند و زمان بهبودی نیز کوتاهتر است.

بستری نشدن بیمار در بیمارستان با روش لیپوماتیک

دستگاه لیپوماتیک چگونه کار می‌کند؟

دستگاه لیپوماتیک، یک دستگاه بر پایه ارتعاشات است که از این لرزش‌ها برای نابود کردن چربی‌های ناخواسته استفاده می‌شود. این روش با امواج صوتی غیرقابل شنیدن برای گوش انسان که فرکانس‌های بسیار پایینی دارد، برای شکستن سلول‌های چربی کار می‌کند.

سپس لوله ریز کانولا توسط یک برش بسیار کوچک وارد بافت‌های چربی شده و با حرکت چرخشی و ارتعاش آنها را از بین می‌برد.

این حرکات نه به عروق و نه به سلول‌های چربی هیچ آسیبی نمی‌رساند. با استفاده از چنین فناوری امکان مکش کامل سلول‌های چربی بدون هیچ خطری وجود دارد.

در طول مراحل درمان چربی به تدریج از منطقه‌ی تحت درمان، ذوب شده و حذف می‌گردد. پس از برداشتن چربی‌های زائد با دستگاه تخصصی لیپو ماتیک در آخرین مرحله، برنامه کشیدن چربی‌های سرسخت سفت شده با دستگاه خلاء انجام می‌گردد. حال می‌توانید با خیالی آسوده با یک بدن پر جنب و جوش و خوش فرم زندگی خود را ادامه دهید.

می‌توانید اطمینان حاصل کنید که با برداشت منطقه وسیعی از بافت چربی در مقایسه با روش‌های کلاسیک به پوست هیچ آسیبی وارد نمی‌کند. به همین دلیل است که دوره بازیابی و بهبودی بسیار کوتاهتری نسبت به سایر راهکارها دارد. با این وجود، لازم است برای مدت زمان مشخصی که پزشک فوق تخصص پلاستیک و زیبایی شما برایتان در نظر گرفته است، از لباس‌های مخصوص ریکاوری استفاده کنید.

استفاده از این لباس‌های فشرده مخصوص برای جلوگیری از افتادگی کامل پوست ضروری است. برای بهبود هرچه سریعتر لازم است طبق توصیه پزشک تمرینات روزانه ورزشی را آغاز کنید.

تناسب اندام با لیپوماتیک پهلو ممکن است در نگاه اول همان لیپوساکشن به نظر برسد، اما فناوری مورد استفاده در لیپوماتیک برای دفع چربی بسیار متفاوت‌تر از لیپوساکشن اعمال می‌کند. به همین دلیل لیپوماتیک منجر به آسیب بافتی کمتر، یکنواختی چربی زیر پوست، ظاهر بهتر پوست و اثر ماندگارتر می‌شود.

عکس عمل لیپوماتیک پهلو توسط دکتر آرش نجف بیگی

با روش های مختلف جراحی پهلو می توان چربی های اضافی پهلو را از بین برد.

ویژگی لیپوماتیک پهلو نسبت به لیپوساکشن

طبق گفته کلینیک انگلیسی لیپوفین، در روش لیپوساکشن نیز استفاده از کانول و دستگاه لیپوساکشن برای خارج کردن چربی‌ها ضروری بود؛ اما آسیب‌های متعدد، عوارض گوناگون و خطرات زیادی در استفاده از لیپوساکشن وجود داشت؛ اما با پیشرفت‌های علم پزشکی، لیپوماتیک با روشی ایمن‌تر، عملکرد بهتری نسبت به لیپوساکشن نشان داد.

در لیپوماتیک، پیش از ورود کانول به محل تجمع چربی، مایعی به چربی تزریق می‌شود. این مایع محلول نمکی و داروی بی‌حسی و آدرنالین است. با این ترکیب، چربی رقیق‌تر می‌شود و به‌راحتی از بدن خارج می‌گردد. درد کم‌تر، آسیب به بافت کم‌تر و نتیجه بهتر، از ویژگی‌های لیپوماتیک است.

برخلاف لاغری با لیپوساکشن، با حرکت سه بعدی که در لیپوماتیک اتفاق می‌افتد، پوست در ناحیه مورد نظر تحریک شده و شروع به کلاژن‌سازی می‌کند و در نتیجه سفت شدن پوست شما را تسریع می‌بخشد.

لیپوماتیک بهتره یا لیپوساکشن

عمل زیباسازی با لیپوماتیک در مقایسه با جراحی چربی با لیپوساکشن سنتی جایگزین عاقلانه‌تری است. لیپوماتیک از جدیدترین متدهای روز دنیا برای حذف چربی اضافی از بدن استفاده می‌کند. نتیجه‌ی درمان کاملاً متفاوت‌تر و باورنکردنی‌تر در مقایسه با سایر روش‌های از بین برنده‌ی چربی مانند لیپوساکشن است.

 • سلولهای چربی به جای راه حل تابشی یا گرما به صورت کاملاً فیزیکی امولسیون می‌شوند. چربی امولسیون شده به آرامی از بدن خارج می‌شود تا به تنظیمات بدن کمک کند. از طرفی ایمنی این روش در مقایسه با روش لیپوساکشن سنتی بسیار بیشتر خواهد بود.
 • در لیپوماتیک برخلاف لیپوساکشن احتمال وقوع سندرم آمبولی چربی بسیار پایین است.
 • به دلیل حرکات سه‌بعدی ارتعاشی لوله کانولا، تخلیه چربی بسیار طبیعی‌تر از روش لیپوساکشن انجام می‌شود که موجب می‌شود ظاهر طبیعی‌تری از پوست خود را تجربه کنید.
 • برخلاف لاغری با لیپوساکشن، با حرکت سه بعدی که در لیپوماتیک اتفاق می‌افتد، پوست در ناحیه مورد نظر تحریک شده و شروع به کلاژن‌سازی می‌کند و در نتیجه سفت شدن پوست شما را تسریع می‌بخشد.
 • امواج مافوق صوتی در این دستگاه تخصصی لاغری (لیپوماتیک) باعث ایجاد بی‌حسی و شل شدگی پوست شده و شرایط بهتر و راحت‌تری به نسبت جراحی با بی‌هوشی کامل در لیپو سنتی، برای بیمار در حین و بعد از عمل ایجاد می‌کند.
 • دستگاه لیپوماتیک تضمین می‌دهد که آسیبی به بافت اطراف نایحه درمانی وارد نشود و از سه بافت مهم شامل عروق ، اعصاب و ماهیچه‌ها محافظت می‌کند.
 • لیپوماتیک پیشرفته‌تر از لیپوساکشن بوده لذا مدت زمان جراحی کمتری نیاز دارد و از لوله کانول ظریف‌تری استفاده می‌شود، در نتیجه درد، کبودی و تورم کمتری بیمار را تهدید می‌کند.
در این باره بخوانید  لیپوماتیک زانو؛ بهترین روش از بین بردن چربی زانو

آیا نمونه کار قبل و بعد از عمل لیپوماتیک را به صورت ویدئویی مشاهده کردید؟ در این ویدئو نمونه کار واقعی قبل و بعد عمل لیپو دکتر آرش نجف بیگی را ببینید:

جراحی شکم و پهلو با عمل جراحی، بسیار سریع‌تر و کم‌دردسرتر از رژیم‌های سخت غذایی و ورزش‌های سنگین و طولانی مدت است.

چه افرادی کاندید مناسب لیپوماتیک هستند؟

برای درک عملکرد بهتر هر روش جراحی زیبایی، لازم است تا افراد کاندید انجام آن را بشناسید. افرادی که می‌توانند کاندید خوبی برای استفاده از معجزه لیپوماتیک باشند، شامل:

 • افرادی که اضافه وزن زیادی ندارند.
 • افرادی که چاقی موضعی دارند.
 • افرادی که دچار ناهمواری چربی و سلولیت هستند.
 • افراد که بیماری خاصی ندارند.
 • افرادی که علاقه‌مند به تغییر فرم اندام‌شان هستند.
 • افرادی که به هر دلیلی امکان ورزش و رژیم برای کاهش چربی در ناحیه‌ای خاص ندارند.

چه افرادی نباید برای لیپوماتیک اقدام کنند؟

به همان میزان که اطلاع از افراد کاندید انجام عمل لیپوماتیک اهمیت دارد، اطلاع از افرادی که نباید از این روش استفاده کنند نیز، حیاتی است. در واقع، شما با دانستن این نکات، می‌توانید به‌راحتی برای انجام یا عدم انجام لیپوماتیک تصمیم بگیرید و هیچ پشیمانی احتمالی بعد از جراحی را تجربه نکنید.

عمل لیپوماتیک برای چه کسانی مناسب نیست

مطالعه مقاله بهترین دکتر جراح سینه در تهران را پیشنهاد می دهیم.

افرادی که به هر دلیل دارای اضافه وزن زیاد هستند، کاندید مناسبی برای استفاده از روش لیپوماتیک نیستند؛ چرا که خارج کردن حجم زیاد چربی از این طریق، اصلا توصیه نمی‌شود.

افرادی که به‌دلیل دیابت، دچار مشکل در ترمیم زخم هستند و یا بیماری کم‌خونی دارند نیز، کاندید خوبی برای استفاده از لیپوماتیک نخواهند بود.

در صورتی که فرد بدون چربی، دارای سلولیت باشد، باز هم لیپوماتیک، درمانی برای این مشکل نخواهد بود. افرادی که دارای ترک‌های پوستی هستند نیز، نمی‌توانند از روش لیپوماتیک برای درمان این مشکل استفاده کنند.

افرادی که پوست شل دارند و کلاژن سازی در پوست آن‌ها به خوبی انجام نمی‌شود نیز، کاندید خوبی برای لیپوماتیک نیستند.

نکته: به گفته دکتر کت هیوز فوق تخصص جراحی زیبایی در کالیفرنیا آمریکا، در لیپوماتیک هیچ برشی در پوست انجام نمی‌شود و بدن باید به‌طور طبیعی با کلاژن سازی و به کمک گن طبی، لیفت طبیعی انجام دهد. بدیهی است که این فرآیند در افراد دارای پوست شل انجام نمی‌شود و لیپوماتیک ظاهر نامناسبی برای آن‌ها ایجاد خواهد کرد.

عکس عمل لیپوماتیک بازو توسط دکتر آرش نجف بیگی

عوامل موثر بر هزینه لیپوماتیک 

لیپوماتیک پهلو یکی از رایج‌ترین و مدرن‌ترین روش‌های حذف چربی از بدن است که به صورت سرپایی و در یک کلینیک فوق تخصصی پوست و زیبایی انجام می‌شود. بسته به وسعت ناحیه درمان، این روش معمولاً با استخراج از طریق لوله کانولا نیم الی یک ساعت به طول می‌انجامد و پس از چند روز تورم نتیجه نهایی قابل مشاهده است.

هزینه هر عمل لیپوماتیک با توجه به شرایط هر بیمار، اندازه ناحیه درمان، میزان حجم چربی که باید برداشته شود، مکانی که در آن جراحی انجام می‌شود (بیمارستان و یا کلینیک خصوصی) و همچنین تجربه، مهارت و جراح فوق تخصص پلاستیک و زیبایی کاملا متفاوت است.

بهترین راه (در واقع قطعی‌ترین راه) برای بدست آوردن هزینه دقیق عمل برای هر بیمار این است که برای مشاوره شخصی و معاینات به مطب پزشک مورد نظر مراجعه کند.

همانطور که می‌دانید این نوع جراحی، عموما جنبه زیبایی داشته و نه درمانی، لذا بیمه عموما هزینه‌ای برای آن پرداخت نخواهد کرد. با این وجود بهتر است پیش از شروع درمان با مشاورین بیمه خود در رابطه با پرداخت هزینه و شرایط بیمه، مشورت کنید.

لیپوماتیک برای چه اندام‌هایی قابل استفاده است؟

 • لاغری غبغب
 • جراحی لاغری بازو
 • سینه (قفسه سینه به غیر از پستان)
 • لاغری شکم
 • حذف چربی پهلو
 • پشت کمر
 • جراحی ران – بغل ران
 • باسن
 • ناحیه تناسلی (ناحیه زیر شکم تا لابیا)

لیفت شکم بدون جراحی یکی از روش های جدید و بسیار روتین برای رفع افتادگی و چربی های اضافی است.

عمل جراحی

اقدامات و مراحل قبل از لیپوماتیک پهلو

برای انجام عمل لیپوماتیک لازم است مقدماتی را فراهم کنید. قدم به قدم پیش رفتن، یکی از موثرترین عوامل در نتیجه‌ی موفق پیکرتراشی است. شما باید با رعایت این اصول، بهترین و مناسب‌ترین شرایط را برای دستیابی به نتیجه مطلوب ایجاد کنید. در ادامه به جزییات دقیق‌تری از نحوه اقدام برای لیپوماتیک اشاره می‌کنیم:

مطالعه مقاله جدیدترین روش های پیکر تراشی را پیشنهاد میکنیم.

۱- تحقیق و انتخاب پزشک متخصص و باتجربه

یکی از مهم‌ترین مراحل بعد از تصمیم گیری به انجام لیپوماتیک، انتخاب پزشک متخصص پیکرتراشی و باتجربه در این زمینه است. متاسفانه در سال‌های اخیر شاهد ورود افراد غیرمتخصص و بدون صلاحیت در حوزه پیکرتراشی هستیم. آسیب‌های جبران ناپذیر روحی، جسمی و حتی جانی، از پیامدهای مراجعه به چنین افرادی است. پس اگر دغدغه شما زیبایی اندام‌تان است، باید سلامتی را در اولویت قرار دهید و به پزشک متخصص و باتجربه‌ای مراجعه کنید. تحقیق در خصوص سوابق پزشک، مشاهده نمونه کارهای واقعی و پرس‌وجو از مراجعه کنندگان و در نهایت، شرکت در جلسه مشاوره، از بهترین راه‌کارهای انتخاب بهترین و مناسب‌ترین پزشک متخصص برای انجام لیپوماتیک است.

۲ – شرکت در جلسه مشاوره با پزشک متخصص لیپوماتیک

عجله و تحقیقات ناقص موجب ناآگاهی افراد و در نهایت، آسیب‌های جدی به زیبایی و سلامت آن‌ها می‌شود. پس بهترین کار برای پیشگیری از چنین وقایعی، شرکت در جلسه مشاوره با پزشک متخصص است. شما بعد از انجام تحقیقات و انتخاب پزشک، باید برای جلسه مشاوره وقت بگیرید. سعی کنید در این جلسه تمامی انتظاراتی که از انجام لیپوماتیک دارید، بیان کنید. پیدا کردن پاسخ تمامی پرسش‌های ذهنی، به شما کمک می‌کند تا بهترین نتیجه را از لیپوماتیک مشاهده کنید.

یادتان باشد که در این جلسه، باید در خصوص مراقبت‌ها، محدودیت‌ها، مزایا و معایب احتمالی لیپوماتیک سوال کنید. حتما لوازم موردنیاز بعد از لیپوماتیک را بشناسید و قبل از تاریخ انجام پیکرتراشی، تهیه کنید؛ تا با آمادگی فراوان در روز عمل حاضر شوید.

سعی کنید در همین گفتگو و مشاوره با پزشک متخصص، میزان تعهد پزشک به نتیجه جراحی، تجربه و تخصص و پزشک و پرسنل متعهد در مطب را ارزیابی کنید و در صورت تمایل به درمان توسط پزشک، وقت عمل لیپوماتیک را تنظیم کنید. در صورتی‌که سابقه بیماری خاصی دارید، حتما با پزشک متخصص‌تان مطرح کنید.

آیا محدودیتی در انجام پیکرتراشی به روش لیپوماتیک وجود دارد؟ در این ویدئو دکتر آرش نجف بیگی درباره همین موضوع صحبت می کنند.

۳ – آمادگی قبل از لیپوماتیک

یکی از مهم‌ترین کارهایی که پیش از عمل‌های جراحی زیبایی، به شما کمک می‌کند تا نتیجه خوبی از عمل مشاهده کنید، آمادگی برای انجام آن است. پزشک در جلسه مشاوره، در صورتی‌که وقت جراحی لیپوماتیک بگیرید، برگه آزمایشی برای‌تان می‌نویسد تا پیش از جراحی چکاپ‌های موردنیاز را انجام دهید.

ارائه معرفی‌نامه به پزشک متخصص قلب و عروق نیز، موضوع مهم دیگری است که باید نسبت به چکاپ و تائید نتیجه آن در معرفی‌نامه اقدام کنید. معمولا با انجام دادن این مراحل، کم‌ترین ریسک را از عمل مشاهده خواهید کرد. سعی کنید براساس نوع لیپوماتیک، نسبت به تهیه گن بعد از لیپوماتیک، اقدام کنید. گن‌های پزشکی برای ساپورت بهتر، بعد از جراحی استفاده می‌شوند تا کم‌ترین میزان تورم، بیشترین میزان بهبودی اتصال بافت به پوست، برای افراد ایجاد شود.

آماده کردن یک لباس مناسب جهت استفاده پس از لیپوماتیک نیز، به شما کمک می‌کند تا دوران نقاهت و ترخیص از بیمارستان را راحت‌تر بگذرانید. عدم مصرف آسپرین، الکل، سیگار و قلبان حداقل دو هفته پیش از جراحی ضروری است.

جراحی لیپوماتیک و نیاز نبودن به بیهوشی در آن

مقاله لیپوماتیک صورت و کاربرد های آن را ازدست ندهید.

۴ – نحوه انجام لیپوماتیک توسط پزشک متخصص

اگر در تاریخ تعیین شده توسط پزشک متخصص به مرکز جراحی یا بیمارستان مراجعه کنید، با طی کردن مراحل پذیرش به اتاق عمل راهی می‌شوید (پزشکان برحسب تشخیص در خصوص نیاز به بی‌هوشی یا عدم نیاز به آن، جراحی را در کلینیک یا بیمارستان انجام می دهند).

پزشک متخصص درصورت نیاز اقدام به بی‌هوشی عمومی یا بی‌حسی موضعی می‌کند. سپس با استفاده از دیامتر سوراخ‌های موردنیاز را در نواحی مشخصی ایجاد می‌کند تا امکان ورود لوله کانول به داخل بدن وجود داشته باشد. برحسب نوع دستگاهی که پزشک از آن استفاده می‌کند، عملکرد آن در مواجهه با چربی‌ها متفاوت است. دستگاه لیپوماتیک بدون ایجاد آسیب در بافت پوست، عصب و عضلات، اقدام به شکستن بافت چربی می‌کند.

ظرافت دستگاه‌های جدید لیپوماتیک مانند لاغری با لیپوست، پیکر تراشی با واترجت و… این اجازه را به پزشک متخصص می‌‌دهد تا با ظرافت بسیار زیادی اقدام به کانتورینگ اندام نماید.

معمولا بعد از انجام لیپوماتیک جهت تخلیه خونابه‌ها، از لوله‌های درن استفاده می‌شود. این لوله‌ها به مخازن پلاستیکی متصل هستند که با پر شدن آن‌ها، باید سر درن را به وسیله دکمه مخصوص ببندید و سپس مخزن درن را خالی کنید و به حالت بدون هوا، آن را به لوله درن متصل کنید. معمولا ۵ الی ۷ روز بعد از جراحی درن‌ها کشیده می‌شوند و محل ورود درن به بدن، با چسب مخصوص یا بخیه مهار می‌شود.

نکته: هر چه تخصص و تجربه پزشک در استفاده از دستگاه لیپوماتیک بیشتر باشد، نتایج بهتری حاصل می‌شود. پزشکان بی‌تجربه، ریسک بروز عوارض را در لیپوماتیک اندام افزایش می‌دهند.

برای آشنایی ببیشتر با دستگاه های پیکرتراشی مقاله لاغری با دستگاه پال و لاغری با دستگاه اولترازد را پیشنهاد میکنیم.

لاغری با لیپوماتیک از ایده آل ترین روش های پیکر تراشی

مزایای استفاده از لیپوماتیک چیست؟

براساس اطلاعاتی که توسط انستیتو لیپو لندن منتشر شده است، استفاده از روش لیپوماتیک برخلاف لیپوساکشن، از مزایای فوق‌العاده خوبی برخوردار است. در ادامه به بررسی مزایای استفاده از لیپوماتیک می‌پردازیم:

 • لیپوماتیک جزو یکی از بهترین روش های پیکرتراشی و روشی ایمن برای  فرم دهی به اندام است که با شکستن بافت چربی‌ها به‌صورت مکانیکی، ریسک آمبولی را نیز کاهش می‌دهد.
 • اگر کانول به بافت‌های غیر از چربی روبه رو شود، سیستم حفاظتی دستگاه اجازه ادامه کار را نمی‌دهد، در نتیجه، امنیت استفاده از این روش بسیار زیاد است.
 • کاهش درد نسبت به روش‌های دیگر، از مزایای لیپوماتیک است.
 • لیفت نسبی پوست یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های لیپوماتیک است.
 • زمان عمل در لیپوماتیک بسیار کوتاه است و نتیجه لیپوماتیک به صورت آنی قابل مشاهده است.
 • کم هزینه بودن استفاده از این روش در مقایسه با روش‌های دیگر نیز، از مزایای لیپوماتیک است.
 • دوران نقاهت کوتاه به نسبت جراحی لیفت و عمل ابدو نیز، از مزایای لیپوماتیک است.

ویدیویی که در ادامه مشاهده می کنید نمونه ای از قبل و بعد از عمل لیپوماتیک است که توسط دکتر آرش نجف بیگی انجام شده است:

عوارض احتمالی لیپوماتیک

قطعا می‌دانید که طی تحقیقات انجام شده، در صورتی‌که برای انتخاب پزشک متخصص و باتجربه زمان خوبی را اختصاص دهید و کلیه مراقبت‌های قبل و بعد از لیپوماتیک را جدی بگیرید، ریسک بروز مشکلات و عوارض تاحد بسیار زیادی کاهش می‌یابد. این عوارض معمولا زمانی ایجاد می‌شوند که فرد به‌دلیل اشتباهات پزشکی یا مراقبتی، درگیر شرایطی خاص شود.

در ادامه به عوارض احتمالی لیپوماتیک که توسط موسسه لیپو لندن اعلام شده است، می‌پردازیم:

 • بروز کلیوئید زخم و اسکار هایپرتروفیک از جمله عوارض نادری است که در برخی افراد رخ می‌دهد.
 • از بین رفتن حس در سطح پوست و محل لیپوماتیک نیز، از عوارض موقت بعد از انجام پیکرتراشی است.
 • بعد از لیپوماتیک به‌دلیل آسیب به بافت زیرین پوست، اندکی تورم و کبودی موقتی را در اکثر افراد شاهد هستیم که موقتی است. معمولا این تورم و کبودی پس از گذشت یک الی سه ماه بهبود پیدا می‌کند.
 • ناهمواری پوست از عوارضی است که به‌دلیل عدم استفاده از گن مناسب، ماساژ مرتب و لیپوماتیک توسط پزشک غیر متخصص یا دستگاه غیرحرفه‌ای اتفاق می‌افتد.
 • عدم تقارن در بدن یکی از عوارضی است که به‌دلیل لیپوماتیک توسط پزشک غیرمتخصص ایجاد می‌شود. گاهی نیز، به‌طور نادر، بدن پس از لیپوماتیک دچار کاهش وزن می‌گردد و کاهش حجم چربی‌های اندک از ناحیه‌ای خاص انجام می‌شود و فرد دچار عدم تقارن می‌شود. گاهی نیز عدم تقارن خطای دید در ناحیه‌ای خاص به‌دلیل رنگ پوست یا حجم عضلات در آن محدوده ایجاد می‌شود. پزشک متخصص در چنین شرایطی می‌تواند حجم چربی کم‌تری از ناحیه قرینه مقابل برداشت کند تا قرینه‌گی حفظ شود.
 • سروما و هماتوم از عوارض رایج بعد از لیپوماتیک است. گاهی در برخی افراد، سروما (مایعات موجود در بدن) یا هماتوم (لخته خون) در زیر پوست جمع می‌شود و درد زیادی در آن ناحیه ایجاد می‌کند. عدم تقارن، کاهش چسبندگی پوست و بافت به همراه درد، از عوارض این مشکل است که معمولا به‌وسیله سرنگ و ایجاد برش در ناحیه‌ پوست بهبود پیدا می‌کند. اگر شدت این مشکل بیشتر باشد، پزشک متخصص معمولا ناچار به انجام جراحی کوچکی در آن ناحیه خواهد بود.
 • عفونت یکی دیگر از عوارض احتمالی است که در جراحی‌ها وجود دارد. معمولا در صورت مصرف آنتی بیوتیک‌های تجویزشده توسط پزشک متخصص و همچنین، رعایت کلیه پروتکل‌های بهداشتی محیط، احتمال این موضوع بسیار کاهش می‌یابد.
 • آلرژی به داروی بی‌هوشی یکی از عوارضی است که به‌طور نادر در بعضی افراد اتفاق می‌افتد و مشکلاتی مثل سرگیجه، تهوع، گیجی و برخی عوارض دیگر را ایجاد می‌کند. شما می‌توانید برای پیشگیری از این عارضه، کلیه حساسیت‌های دارویی‌تان را برای پزشک متخصص لیست کنید و با خیالی آسوده، مطمئن باشید که در صورت بروز آلرژی، پزشک، آمادگی لازم برای مواجهه را دارا است.
در این باره بخوانید  همه چیز درباره رژیم غذایی که بعد از عمل ابدومینوپلاستی باید بدانید!

مطالعه مقاله جراحی کوچک سینه مردان را در سایت دکتر آرش نجف بیگی از دست ندهید.

مراقبت‌های بعد از لیپوماتیک چیست؟

اگر سابقه جراحی زیبایی داشته باشید، قطعا اطلاع دارید که مراقبت‌های بعد از جراحی‌های زیبایی تا چه اندازه اهمیت دارد. درواقع، نتیجه نهایی جراحی زیبایی و رضایت‌مندی افراد وابسته به همین مراقبت‌ها است. در لیپوماتیک نیز، مراقبت‌های بعد از انجام آن از اهمیت زیادی برخوردار است. شما باید مقدمات مراقبت‌های بعد از لیپوماتیک را فراهم کنید. در ادامه به مهم‌ترین مراقبت‌های بعد از لیپوماتیک می‌پردازیم.

 • اگر لیپوماتیک شما در ناحیه پایین تنه است، حتما از جوراب مخصوص استفاده کنید تا از آمبولی پیشگیری شود.
 • حتما درصورت صلاح‌دید پزشک، ۱۲ ساعت بعد از عمل و هوشیاری کامل، با کمک پرستار یا همراه قدم بزنید تا بدن دچار مشکل نشود. خوابیدن و بی حرکت بودن بعد از جراحی عوارض متعدد و گاه جبران ناپذیری را ایجاد می‌کند.
 • استفاده از گن مخصوص لیپوماتیک بعد از انجام لیپوماتیک، تاثیر فوق‌العاده‌ای در نتیجه عمل خواهد داشت. پس استفاده از آن را جدی بگیرید و بلافاصله بعد از تایید پزشک، پوشیدن گن طبی را آغاز کنید.
 • اگر روی تخت استراحت می‌کنید، حتما هر ۱۵ دقیقه جابه‌جا شوید. اصلا و تحت هیچ شرایطی به پهلو نخوابید.
 • تا سه روز بعد از انجام لیپوماتیک، دوش گرفتن ممنوع است؛ مگر با صلاح‌دید پزشک متخصص.
 • شست و شوی منظم محل زخم و تعویض پانسمان مهم‌ترین بخش مراقبت بعد از لیپوماتیک است.
 • تحت هیچ شرایطی از پانسمان‌های طولانی مدت استفاده نکنید و روزانه پانسمان را تعویض کنید و وضعیت زخم را مشاهده کنید.
 • استفاده از پمادهای ترمیم کننده محل زخم را، بعد از توصیه پزشک آغاز کنید و به‌طور منظم استفاده کنید.
 • از انجام ورزش‌های سنگین بپرهیزید و برای شروع هرگونه فعالیت سنگین، از پزشک متخصص مشاوره بگیرید.
 • گن مخصوص لیپوماتیک را فقط برای زمان کوتاه درآورید. استفاده از این گن حدود ۳ الی ۶ ماه توصیه می‌شود.
 • استفاده خودسرانه از داروهای رقیق کننده خون ممنوع است، مگر با تجویز پزشک متخصص.

دغدغه سفت شدن پوست شکم بعد از لاغری و زایمان، باعث شده افراد ترجیح دهند وزن خود را کم نکنند. خوشبختانه با کشیدن پوست بدن می توان این دغدغه را رفع نمود.

با مشاهده این علائم حتما با پزشک تماس بگیرید!

طبق تحقیقات انجام شده در آمریکا، از مهم‌ترین نگرانی‌هایی که افراد برای انجام جراحی‌های زیبایی دارند، ریسک مشکلاتی است که سلامتی آن‌ها را به خطر می‌اندازد. شما می‌توانید با افزایش آگاهی‌تان در این حوزه، نگرانی‌ها را کاهش دهید. معمولا واکنش بدن افراد بعد از انجام لیپوماتیک، متفاوت است. شرایطی که در ادامه درخصوص آن صحبت خواهیم کرد، معمولا به‌صورت نادر اتفاق می‌افتد. اما شما به عنوان کاندید انجام لیپوماتیک، باید درخصوص آن بدانید تا درصورت مشاهده، سریعا با پزشک تماس بگیرید و اقدامات لازم را انجام دهید. با چنین اقدامی، ریسک بروز مشکلات بعدی کاهش می‌یابد.

 • اگر میزان خون‌ریزی از درن‌ها بیش از حد بود، حتما با پزشک تماس بگیرید.
 • درصورتی‌که ترشحات از محلی خارج از درن به بیرون هدایت شود باید حتما موضوع را پیگیری کنید.
 • اگر محفظه تخلیه درن در روزهای ابتدایی بعد از جراحی پر نمی‌شود و تورم در ناحیه لیپوماتیک شده زیاد است، باید با پزشک مطرح نمایید.
 • مشاهده تغییر رنگ پوست بعد از لیپوماتیک، ریسک علائم مشابه با نکروز دارد؛ پس درصورت مشاهده با پزشک تماس بگیرید.
 • درد غیرطبیعی و بیش از اندازه نیاز به پیگیری جدی توسط پزشک متخصص دارد. (درصورتی‌که درد بدون دلیل به‌صورت صعودی افزایش یابد باید با پزشک مطرح نمایید)
 • اگر پس از لیپوماتیک نواحی شکم، دچار دردهای شکمی و خونریزی‌های غیرطبیعی در ادرار شدید، حتما با پزشک تماس بگیرید.
 • درصورتی‌که به هر دلیل در ناحیه قفسه سینه، سر، دست و پا دچار درد شدید و غیرعادی شدید، حتما به مرکز درمانی مراجعه کنید و پزشکتان را از این موضوع مطلع نمایید.

در صورت تمایل، می‌توانید یک جلسه ویزیت و مشاوره رایگان با دکتر آرش نجف بیگی داشته باشید.

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵کلینیک سعادت‌آباد : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

سوالات رایج در خصوص لیپوماتیک

معمولا برای انجام جراحی‌های زیبایی، دسترسی به اطلاعات نقش مهمی در کاهش استرس متقاضیان دارد. سوالات متعدد درخصوص انجام لیپوماتیک، عوارض و آمادگی‌های موردنیاز آن وجود دارد که با مطالعه آن در ادامه، می‌توانید اطلاعات مطلوبی در این زمینه کسب کنید.

آیا لیپوماتیک خطر نکروز دارد؟

معمولا پزشکانی که با تجربه کافی اقدام به لیپوماتیک می‌کنند، درصورت عدم وجود سابقه بیماری در مراجعه کننده و همچنین نبود ریسک نکروز ناشی از عدم توجه به مراقبت‌های بعد از لیپوماتیک و کاهش خون‌رسانی به بافت پوست، شاهد نکروز نیستند. اما پزشکانی‌ که بدون توجه به اصول لیپوماتیک، اقدام به از بین بردن درصد زیاد از حد چربی می‌کنند و توصیه‌هایی جهت مراقبت‌های بعد از لیپوماتیک به مراجعه کننده ندارند، ریسک مشاهده نکروز خواهند داشت.

به یاد داشته باشید که نکروز حاصل عدم خون‌رسانی به بافت پوست در افراد است. اگر در زمان‌های مشخص اقدام به تحرک  (طبق دستور پزشک) انجام ماساژ، باز کردن گن طبی در زمان‌بندی‌های مشخص نکنید و محل پانسمان را به‌طور منظم بررسی نکنید، ریسک مشاهده نکروز و ایجاد آن را افزایش داده‌اید. هرچند باتوجه به مقاله دکتر ادواردو مادالوسو زانین که در سال ۲۰۲۰ منتشر شده است، ریسک نکروز در لیپوماتیک وجود دارد و بروز آن بستگی به عملکرد پزشک و واکنش بدنی بیمار نیز دارد.

آیا لیپوماتیک خطر آمبولی دارد؟

باور عجیبی که در میان بسیاری از افراد وجود دارد این است که جراحی زیبایی لیپوماتیک، خطر آمبولی زیادی دارد. اما واقعیت ماجرا چنین نیست. درواقع، لیپوماتیک نیز مانند هر جراحی دیگری ریسک آمبولی دارد. احتمال بروز آمبولی زمانی ایجاد می‌شود که هر چیزی مثل مایع یا گاز وارد عروق خونی انسان شود.

این ریسک در تمامی جراحی‌های تهاجمی زیبایی و درمانی وجود دارد و نمی‌توان احتمال اندک آن را انکار کرد. این احتمال برای لیپوماتیک نیز، مانند هر جراحی دیگری وجود دارد. پس می‌توان گفت که جای نگرانی نیست. زیرا آمبولی عارضه رایج و شایعی برای لیپوماتیک نیست و مانند بسیاری جراحی‌های دیگر،  تنها احتمال آن وجود دارد.

ژنیکوماستی آقایان با استفاده از لیپوماتیک چگونه است؟

به گزارش ‌ انستیتو لیپو لندن، حدود ۴۰ الی ۶۰ درصد مردان، دچار ژنیکوماستی یا افزایش بافت سینه و افتادگی آن می‌شوند. در آقایان، امکان استفاده از روش لیپوماتیک برای کاهش حجم چربی وجود دارد. اما باید درنظر بگیرید که این عملکرد تخلیه چربی در افرادی که دچار افتادگی گرید ۱ و ۲ هستند نتیجه مطلوبی دارد. درحالی‌که نمی‌توان عملکرد خوبی برای استفاده از این روش در گرید ۳ و ۴ ژنیکوماستی مشاهده کرد. در این روش نیز پزشک متخصص با استفاده از لوله کانول، اقدام به خروج چربی‌های اضافی در ناحیه سینه آقایان می‌کند تا از آویزان شدن سینه براثر چربی، پیشگیری کند.

با مینی ابدومینوپلاستی بیشتر آشنا شوید.

آیا لیپوماتیک برای کاهش حجم سینه خانم‌ها مفید کاربرد دارد؟

یکی از سوالات رایج درخصوص لیپوماتیک، امکان استفاده از این تکنیک در کاهش حجم سینه است. همان‌طور که از نحوه کار لیپوماتیک مطلع هستید، این روش با استفاده از دستگاه انجام می‌شود و با ایجاد سوراخ‌های کوچک در پوست ادامه می‌یابد. بافت سینه در خانم‌ها پر از عصب، غدد شیری و ماهیچه است. بدیهی است که استفاده از این روش برای کاهش بافت چربی سینه، چندان توصیه نمی‌شود. ضمن این‌که کاهش بافت سینه به همراه لیفت، ظاهر مناسبی برای سینه ایجاد می‌کند. پس بدیهی است که این روش برای کاهش بافت سینه مناسب نیست.

آیا لیپوماتیک بهتر از ویزر است؟

به گفته دکتر رالف کوزارت متخصص جراحی پلاستیک (در پاسخ‌گویی به همین سوال که توسط یکی از کاربران سایت انجمن جراحان پلاستیک آمریکا پرسیده شده است)، پیکرتراشی با استفاده از لیپوماتیک به نسبت ویزر چندان ویژگی منحصربه‌فردی ندارد. درواقع، استفاده از ویزر بسیار گران‌تر است و مسئولین بازاریابی شرکت‌های ارائه دهنده آن، براساس جراحی‌هایی که با ویزر انجام می‌شود، پورسانت دریافت می‌کنند. همین موضوع سبب بازاریابی قوی‌تر ویزر و هزینه زیاد آن شده است (این موضوع در کشور آمریکا صدق می‌کند). موضوع اصلی که باید درخصوص آن اطمینان حاصل کنید، تخصص و تجربه جراح و مهارت دست جراح است، دستگاه تنها چند درصد از موفقیت نهایی پیکرتراشی را تضمین می‌کند؛ پس سعی کنید پزشک باتجربه‌ای برای لیپوماتیک پیدا کنید.

دوران نقاهت لیپوماتیک چند روز است؟

عملکرد بدن هر فرد براساس سبک زندگی، متفاوت است. در لیپوماتیک نیز، بدن هر فرد به‌طور خاص و منحصربه‌فرد نسبت به بهبودی پاسخ می‌دهد. متوسط زمان برای دوران نقاهت بعد از لیپوماتیک، حدود ۳ الی ۷ روز است. گرچه این مدت زمان برای بهبودی کامل و آغاز فعالیت‌های روزانه‌ عادی، برآورد نشده است. اما معمولا افراد با یک هفته استراحت، توانایی بازگشت به زندگی نسبتا عادی را دارا هستند. اگر شاغل هستید، باید شرایط‌تان را برای کارفرما توضیح دهید و فعالیتی سبک در محل کار داشته باشید.

آیا بیمه، هزینه های لیپوماتیک را پوشش می‌دهد؟

جالب است بدانید که طبق اطلاعات سایت خبری تخصصی در حوزه پزشکی WebMD، شرکت‌های بیمه آمریکا نیز، هیچ‌یک از خدمات زیبایی را تحت پوشش بیمه قرار نمی‌دهند. استفاده از روش لیپوماتیک نیز در حوزه زیبایی است و قطعا هیچ شرکت بیمه‌ای، آن را در ایران نیز تحت پوشش قرار نمی‌دهد. پس بهتر است، در همان جلسه مشاوره نسبت به برآورد هزینه انجام لیپوماتیک با پزشک خود صحبت کنید.

آیا لیپوماتیک و سزارین ریسک نکروز را افزایش می‌دهد؟

طبق گفته  دکتر دانیل بارت ، پزشک متخصص عضو هیئت جراحی پلاستیک آمریکا، اگر لیپوماتیک پیش از بارداری انجام شده باشد و سزارین نیز طبق پروتکل‌های رایج و استاندارد توسط پزشک متخصص انجام شود، ریسک بروز نکروز و مشکلات این‌چنینی وجود نخواهد داشت.

سبک زندگی سالم پس از عمل لیپوماتیک

کاهش سایز با ورزش بهتر است یا لیپوماتیک؟

دکتر ویوک بانسال پزشک متخصص جراحی زیبایی در پاسخ به چنین سوالی که از طرف یک خانم بعد از سه مرحله بارداری پرسیده شده بود، گفت: توصیه می‌شود اگر کاهش سایز و وزن به وسیله برنامه غذایی منظم و ورزش امکان پذیر است و چربی موضعی وجود ندارد که با رژیم و ورزش متناسب شود، از روش‌های لاغری با دستگاه مثل لیپوماتیک استفاده کنید. درغیر این‌صورت مطمئن باشید که دستگاه‌ها معجزه نمی‌کنند و نتیجه ورزش و کاهش سایز در سلامتی شما موثرتر است.

برای اطلاع بیشتر از عمل لیپوماتیک، روی کاتالوگ زیر را کلیک کنید

سوالات پرتکرار

در عمل لیپوماتیک سوراخ های کوچکی ایجاد می‌شود. سپس لوله مخصوصی به زیر پوست برده می‌شود تا چربی‌ها را بیرون بکشد. این برش‌ها، به طول ۲ تا ۵ میلی‌متر خواهند بود و درد و خونریزی بسیار کمی در پی دارند و خطر عفونت را بسیار کاهش می‌دهند.

خیر ! عمل لیپوماتیک به هیچ عنوان روی بارداری تاثیر بد ندارد و خانم ها بعد از عمل می توانند به راحتی و بی هیچ مشکلی باردار شوند.

برای همه ی قسمت های بدن مثل ران ها، ساق پا، شکم و پهلو، بازوها و حتی نواحی صورت می توانید از لیپوماتیک استفاده کنید.

بله. در صورت تمایل می توانید چربی های بیرون کشیده شده را به قسمت هایی مثل سینه یا باسن تزریق کنید

تا اینجا درباره لیپوماتیک اطلاعات مهم و درستی کسب کرده اید. حال می توانید از مقالاتی که در پایین هستند اطلاعات تکمیل تری دریافت کنید یا برای خواندن تجربیات دیگران در این زمینه، نظرات کاربران را در انتهای مقاله بخوانید.

بیش از ۶۰۰۰ جراحی موفق

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

یکی از ۳ جراح پلاستیک برتر کشور

IMG_6113 dr-min

ممکن است شما دوست داشته باشید
198 نظرات
 1. کاوه می گوید

  سلام وقت به خیر . برای عمل لیپوماتیک … من بیماری تالاسمی دارم از چاقی شکم رنج میبرم خواستم بدونم هنگام عمل مشکلی پیش نمیاد .
  دوره درمان تا خوب شدن کامل چند روزه ؟
  من شغلم صنعتی کار فیزیکی سنگین دارم بعد از عمل مشکلی برا زور زدن ندارم .
  اگه قیمت هم لطف کنین ممنون میشم .

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات کامل با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 2. مهسا می گوید

  سلام وقتتون بخیر شکم من علاوه بر چربی دچار چروک و افتادگی بعد از زایمان شده البته خفیف ،، اگه لیپوماتیک بشه افتادگی و چروکش بازم میمونه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   اگر جراحی توسط فوق تخصص متبهر و با تجربه انجام شود چروک های روی شکم از طریق لیپو و ابدو برطرف خواهد شد
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 3. ملیکا می گوید

  سلام آیا برای افراد مجرده خانم لیپو شکم و پهلو انجام میدید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   متاهل و مجرد بودن هیچ مشکلی برای جراحی ندارد
   شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 4. فاطمه می گوید

  سلام من ۲۴ سالمه و ۵۴ کیلو وزن دارم و دارای ناهماهنگی موضعی پهلو با سایر قسمت های بدنمم عمل لیپوماتیک مناسب من هستش؟و اینکه آیا میتونم چربی های خارج شده رو در باسن استفاده کنم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام دوست عزیز
   ابتدا میبایست bmi شما مورد بررسی قرار گیرد و در صورت متناسب بودن باید به صورت حضوری مشاوره صورت گیرد تا چربی های اضافی و مناطق بدن که نیاز به تزریق این چربی ها دارد شناسایی شود
   شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر و یا دریافت مشاوره رایگان با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 5. ناشناس می گوید

  سلام من دوزایمان داشتم الان اضافه وزن درحد ۱۵کیلو دارم میشه با این عمل کاهش سایز داد یاوزنم رو کم کنم ۳۲ سال‌ دارم
  برای تزریق چربی به باسن هم دریک جلسه میشه یانه ‌؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   ابتدا باید bmi شما مورد بررسی قرار گیرد تا بتوان برای عمل تصمیم گیری نمود
   بله تزریق چربی در یک جلسه انجام خواهد شد
   شما برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 6. زهرا می گوید

  سلام من ۳۴سال سن دوزایمان سزارین داشتم شکم پهلو وبازوهام خیلی بزرگ شده قدم ۱۶۰وزنم ۷۷کیلو شده است میتونم این عمل را انجام بدم واینکه این عمل را در یک روز انجام میدید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   بله عمل در یک روز انجام می شود و برای تشخیص عمل ابتدا میبایست bmi شما مورد بررسی قرار گیرد. لطفا برای مشاوره بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 7. مژگان می گوید

  سلام اقای دکتر من که شهرستان دور هستم میتونم انلاین مشاوره بگیرم عکس بفرستم وبعد از مشاوره انلاین نوبت عمل بگیرم یا باید حتما حضوری بیام ممنون

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام و احترام
   دوست عزیز شما میتوانید با شماره های کلینیک تماس بگیرید . همکاران ما شما رو به طور کامل برای ارسال عکس و مشاوره انلاین راهنمایی خواهند کرد
   شعبه سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴- شعبه جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 8. نفس می گوید

  سلام من خانم ۴۹ سال سن دارم و حدود ۴۵ کیلو اضافه وزن دارم که همش در ناحیه ی شکم هستش آیا میتونم عمل لیپوماتیک انجام بدم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   دوست عزیز ابتدا میبایست bmi شما مورد بررسی قرار گیرد تا بتوان برای جراحی لیپوماتیک تصمیم گیری نمود . جهت کسب اطلاعات بیشتر و چک کردن bmi لطفا با شماره های کلینیک تماس بگیرید.
   سعادت اباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 9. Mari می گوید

  سلام وقتتون بخیر bmiمن۴۰هسته و بخاطر هزینه های زیاد که عمل های دیگه دارن نمیتونم اقدام کنم من شکم خیلی بزرگی دارم میتونم با عمل لیپوماتیک چربی های شکمم رو بردارم یانه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام و احترام
   دوست عزیز bmi شما خیلی بالاست و نمیتوانید این عمل را انجام دهید
   بهتر است ابتدا کاهش وزن داشته باشید تا bmi شما به حالت نرمال برسد

 10. افلاکیان می گوید

  سلام و خسته نباشید آقای دکتر میتوانید از چربی تزریق شده برای گونه و استفاده در صورت خودتون استفاده کنید ضمنا ۵۳ سال دارم یک کم افتادگی صورت دارم و یک کم چربی زیر شکم و پهلو وران

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام و احترام . بله میتوان از چربی خود بدن برای تزریق در صورت استفاده نمود. چربی های انباشته شده در بدن از طریق لیپوماتیک خارج میگردد . برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه میتوانید با شماره های کلینیک تماس بگیرید . سعادت اباد۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴_ جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 11. مرضیه می گوید

  سلام آقای دکتر من پشتم رو می‌خوام عمل لیپو ساکش انجام بدم تو اینترنت نوشته بودکه خدا نکرده امکان داره مورگ قلب در حین عمل پاره بشه و چربی ب قلب برسه کشنده باشه آیا واقعا این اتفاق میوفته چون واقعا خیلی استرس. گرفتم ترسیدم ممنون میشم راهنمایی ام کنید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام و احترام.
   عمل زیبایی بسته به تخصص و تبحر پزشکی که انتخاب می نمایید دارد. اگر پزشک را به درستی انتخاب نمایید هرگز چنین مواردی اتفاق نمی افتد. جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره های کلینیک تماس بگیرید. سعادت اباد۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴_ جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 12. ناشناس می گوید

  سلام ببخشید عمل لیپو رو میشه همزمان با عمل سزارین انجام داد؟ممنون

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر
   حداقل ۶ ماه باید از زایمان شما گذشته باشد.

 13. حانیه بهرامیان می گوید

  هر جایی از بدن چربی اضافه داشته باشه میشه با پیکرتراشی لیپو برش داشت؟ تا چند روز باید استراحت کنیم بعد عمل؟ اقای دکتر من اکسیژن رسانی به مغزم ضعیفه میتونم از این روش پیکرتراشی استفاده کنم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   تایید اینکه آیا می توانید چربی اضافه در نواحی مختلف بدن را تخلیه کنید د با جراح متخصص است. و فقط از طریق معاینه حضوری امکان پذیر است.

 14. حوریه ترکجزی می گوید

  سلام روز خوش من ۳۸سالمه و دو تا زایمان داشتم و شکم اوردم و تقریبا ۸ کیلو اضافه وزن دارم. اقای دکتر میشه از چربی هایی که از دور شکمم برمیدارم به ساق پام تزریق بشه
  ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله در صورت تایید جراح متخصص می توان چربی تخلیه شده را به ساق پا تزریق کرد .

 15. مرتضی ایرجی می گوید

  سلام من میخام بدونم هزینه عمل لیپوماتیک چقدره

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا با شماره های کلینیک در ارتباط باشید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 16. رضا احدی می گوید

  سلام خسته نباشید من ۲۸سالمه و از بچگی پهلوهای بزرگی داشتم که با اینکه ورزش می کنم کوچیک نمیشن. میخساتم بدونم با عمل لیپوماتیک امکان برگشت وجود داره
  ؟ مرسی ازتون

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله می توانید با لیپوماتیک به صورت موضعی چربی های اضافی را حذف کنید و در صورت کنترل میزان کالری دریافتی روزانه دیگر برگشت ئر موضع جراحی شده نخواهید داشت.

 17. شمسایی می گوید

  سلام اقای دکتر من خانمی ۴۸ساله هستم که چاقی موضعی روی قسمت شکم دارم .هیچ بیماری مثل قند و چربی ندارم ولی کمر و پادرد دام و نمیتونم ورزش کنم میتونم از لیپوماتیک استفاده کنم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   معمولا در یک جلسه جراحی نمی توان چربی زیادی از بدن خارج کرد. و لیپوماتیک روش مناسبی برای کاهش وزن نمی باشد . از این روش برای تخلیه چربی موضعی و فرم دادن به نواحی کم حجم بدن استفاده می شود.

 18. مژگان می گوید

  سلام وقت بخیر اقایه دکتر من میترسم ک بعد زایمانم یاهمان بعد دوره بارداری اقدام کنم برایه عمل لیپوماتیک اخه ژنتیکی بعد زایمان شکم میاوریم و ترک بر میدارد شکم

  بنظر شما بهتر نیست اول قبل بارداری برایه حذف چربیهایه شکم و پهلو اقدام ب عمل کنم ک در بارداری پوستم شل و افتاده نشود ؟؟
  من خانمی ۲۴ساله هستم قد ۱۶۰ و وزن ۶۶
  ن خیلی زیاد ولی مقداری در پایین شکم و پهلو فقط چربیهایه انباشته شده دارم میخواهم اصلا چربی باقی نماند ک در دوره حاملگی اگر کشش پوست یا اضافه وزن داشتم. باعثه ترک و افتادگیه پوستم نشود ..
  دکتر جان من بیمه تامین اجتماعی دارم میشود حدودی بگین چقدر هزینه باید بکنم .. و چندروز احتیاجه در بیمارستان بستری باشم تا بهبود اخه من شهرستان ساکن هستم. مرسی عزیز

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز پوست شکم شماست که بخاطر کشیدگی بیش از حد ترک برمیدارد نه چربی زیر پوست شما. پس عملا خارج کردن چربی قبل از بارداری مشکل ترک پوستی شما را حل نمی کند.

 19. مریم می گوید

  سلام
  آیا لیپوماتیک بازو قابل انجام است

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز اگر افتادگی بازوهای شما زیاد نباشد می توانید با لیپوماتیک برای کاهش سایز آنها اقدام کنید.

 20. ف. می گوید

  سلام
  من دختر ۳۱ ساله و مجرد هستم. حدود۱۱ کیلو اضافه وزن (چربی) در ناحیه شکم دارم! خییییلی از عمل میترسم! یعنی از عوارض اون و اینکه آثار عمل روی شکمم باقی بمونه یا این دستگاه به ارگان های داخلی آسیب بزنه! خواهش میکنم من رو راهنمایی کنید. چون در شرف ازدواجم و وقت ورزش ندارم و شکمم خیلی بزرگه (مث یه زن حامله) و تا حالا فقط با پوشیدن گن تا حدی مخفیش کردم! از طرفی میترسم آثارش بمونه…

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز اگر جراحی توسط متخصص با تجربه انجام شوید هیچ خطری سلامتی شما را تهدید نخواهد کرد و آثار جراحی هم باقی نخواهد ماند.

 21. سهیلا می گوید

  سلام می خواستم بدونم همزمان با عمل لیپاماتیک امکان داره همون چربی در ناحیه باسن و سینه تزریق بشه با بیهوشی

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله می توان چربی تخلیه شده را به نواحی دیگر تزریق کرد فقط نوع دستگاه تخلیه چربی باید مناسب تزریق باشد.

 22. mehrdad می گوید

  با عرض سلام خدمت آقای دکتر، بنده اطراف آلت تناسلیم چربی گرفته میخواستم بدونم میشه چربی هارو دربیارم.

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله این جراحی قابل انجام است. ولی حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود آیا این جراحی برای شما قابل انجام است یا خیر.

 23. سلیمی می گوید

  عرض سلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر
  بنده پاهای لاغری از قسمت زانو به پایین دارم با عمل لیپوماتیک امکان تزریق چربی شکم و پهلو به قسمت جلوو پشت ساق پا هست؟
  باتشکر

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله می توان تزریق چربی به ساق پا انجام داد.

 24. تینا می گوید

  سلام
  میخواستم بدونم اگه همسرم عمل لیپو در ناحیه شکم و پلهو انجام بده میشه از اون چربی در بدن من چربی تزریق بشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر نمی توان چربی بدن شخص دیگری را به بدن شما تزریق کرد.

 25. السا و پارسا می گوید

  با سلام من حاملگی ۳قلویی داشتم بخاطر همین شکم و پهلو هام خیلی اندامم بد کرده پوست شکمم هم جمع نمیشه بخاطر همین بعد زایمان شکم و پهلو هام بیشتر شده آقای دکتر شما چه عملی رو پیشنهاد میکنید؟ممنون

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز به احتمال زیاد شما باید ابدومینوپلاستی انجام دهید ولی تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد چه نوع جراحی مناسب شما است.

 26. میترا می گوید

  من ۲۹سالمه ۳فرزنددارم چربی کمی شکم وپهلودارم ولی نمیخام بیهوش باشع آیابی حسی میشه انجام بدید؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر مقدار چربی کم باشد می توان به صورت بی حسی موضعی انجام داد ولی تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد آیا با بیحسی می توان شما را جراحی کرد یا خیر.

 27. ناشناس می گوید

  سلام من بیماری آسم دارم آیامی تونم عمل لیپوماتیک انجام بدم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز اگر از متخصص ریه تایید بگیرید که جراحی برای سلامتی شما ضرر ندارد می توانید انجام دهید.

 28. حسین می گوید

  آیا حتما برای عمل باید کاملا لخت بود؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بسته به ناحیه مورد جراحی قبل از ورود به اتاق عمل لباس مخصوص به بیمار داده می شود.

 29. ناشناس می گوید

  سلام ایا همزمان با لیپوشکم میشه چربی زو به صورت تزریق کرد؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   در اکثر مواقع انجام این کار امکان پذیر است. ولی تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد.

 30. خانم ترکاشوند می گوید

  سلام ببخشیدآقای دکتربعدازلیپوماتیک ولیفت. شکم وپهلوفقط صاف وجمع میشه ولی حدودا۲۵کیلواضافه وزن من بایدباورزش کم بشه آیابعدازاین عمل من میتوانم بدلبخواه خودم ورزش وتحرک زیادداشته باشم؟ باتشکر.

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله بعد از جراحی حتما باید ورزش کنید ولی ماه های اول باید ورزش سبک مانند پیاده روی انجام دهید.

 31. نرگس می گوید

  سلام من۲۸ساله هستم سه بارزایمان کردم دوست دارم بالیپوماتیک اگه میشه سه سایزکم کنم دریک جلسه وکمی هم بازوهام کوچک بشه آیا امکانش هست

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود آیا می توان این جراحی ها را در یک جلسه انجام داد یا خیر. زیرا اگر حجم جراحی ها زیاد شود ممکن است سلامتی شما به خطر بیوفتد.

 32. خدیجه ترکاشوند. می گوید

  سلام من نوبت لیپوماتیک دارم ولی مشاورشماگفتندبعداز۳ماه بایدعمل لیفت شکم هم انجام بدهم
  ولی در۲نوبت رفت وآمدبرام دشواره.میشه لطفاهردوعمل راباهم انجامشون بدهید؟باتشکر

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما به دلیل وزن بالایتان نمی توانید در یک نوبت ۲ عمل جراحی را انجام دهید و سلامتی شما با انجام همزمان این ۲ جراحی به خطر بی افتد.

 33. زهرا می گوید

  سلام آقای دکتر. من چربی های صورتم خیلی زیاد نیست ولی میخوام کمتر بشه. لیپوماتیک صورت برای چربی های کم صورت هم مناسبه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود چه روشی برای شما مناسب ترین گزینه است. روش های دیگری غیر لیپوماتیک برای صورت انجام می شود.

 34. ناشناس می گوید

  چگونه از بین رفتن چربی تزریق شده در باسن جلوگیری کنم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   تا سه هفته بعد عمل از نشستن و خوابیدن بر روی باسن خودداری کنید. کاهش وزن نداشته باشد.

 35. الی می گوید

  سلام
  آیاتزریق چربی به باسن و…
  همیشگیست
  یااین چربی ها بعد از مدتی ازبین میره

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر کاهش وزن نداشته باشید ۷۰% آن تا پایان عمر باقی می ماند.

 36. فاطمه می گوید

  سلام میشه لطفاً بگید، آیا شخصی که اسلیو معده انجام داد و بر اثر اون جراحی دچار شل شدن پوست در ناحیه بازو شکم سینه شد ،می‌تونه لیپوماتیک بشه یا از روش دیگه ی جراحی استفاده کنه؟؟ ممنون میشم پاسخ بدید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز لیپوماتیک برای کسانی که افتادگی پوست دارند توصیه نمی شود ولی روش های دیگری برای برطرف شدن افتادگی وجود دارد.

 37. سیما می گوید

  سلام خسته نباشید آقای دکتر من از ایلام مزاحم وقتتون میشم وزنم ۱۰۸ کیلوه۴۳ کیلو اضافه وزن دارم، من شکم و پهلوی وسینه های خیلی بزرگی دارم واما بقیه بدنم درحد یه آدم ۷۰ کیلویی نشون میده شما میتونید به شکم وسینه هام تو یه عمل فرم بدید،وبقیه چربی های اضافه رو برا باسنم تزریق کنید؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز اضافه وزن شما خیلی زیاد است و ممکن است نتوان برای شما جراحی زیبایی انجام داد. ولی برای اطمینان از این موضوع حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.

  2. Vakili می گوید

   سلام خسته نباشین من ۳۴کیلواضافه وزن دارم میتونم عمل لیپوماتیک انجام بدم یاخیر؟؟

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    با سلام
    دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد که آیا شما شرایط جراحی را دارید یا خیر.

 38. همیلا می گوید

  سلام میشه در مورد هزینه عمل توضیح بدهید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 39. سارا می گوید

  سلام این عمل برگشتم داره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   در در موضعی که جراحی شده مجدد تجمع چربی نخواهید داشت ولی در صورت پرخوری در قسمت های دیگر بدن دچار چاقی خواهید شد.

 40. n bzg می گوید

  با سلام و عرض ادب اقای دکتر بنده قصد دارم ۳ ماه بعد از زایمان طبیعی ام عمل لیپوماتیک برای ران و شکم پهلو انجام بدم خواستم بدونم اگر در دوران شیردهی به نوزادم باشم انجام این عمل برای شیر و بچه ضرری نداره ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز بهتر است در دوران شیردهی هیچ نوع جراحی انجام ندهید.

 41. ندا می گوید

  سلام من ندا۲۷ساله هستم شکم وپهلو وبازو دارم باید چه عملی انجام بدهم که به تناسب اندام برسم وهزینه عمل چقدر است ممنون

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود چه روشی برای شما بهترین نتیجه را دارد.
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 42. سهیل راسخ می گوید

  با درود . من دیابت نوع ۲ دارم روزی ۳ عدد نصفه قرص متفوربین مصرف میکنم . میتونم عمل لیپوماتیک و انجام بدم تو ناحیه شکم و پهلو . ۴۱ ساله ام ۱۷۶ قد و ۹۰ کیلو وزن. سپاس

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر پزشک معالجتان تایید کنن که جراحی برای شما مشکل ساز نخواهد بود می توانید لیپوماتیک انجام دهید.

 43. ناشناس می گوید

  ایابعدازعمل امکان برگشت چربی وجودداره

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بعد از عمل در صورت پرخوری قسمت های دیگر بدن دچار چاقی می شود.

 44. Sepide می گوید

  سلام …
  خسته نباشید
  من ۱۶ سالمه همه میگن اندامم تو پره و خوبه اما من راضی نیستم هم ران و بازو هم شکم و پهلو چربی داره
  چند وقت قبل هم موقع ورزش کردن دیسک کمرم پاره شده و دیگه نمیتونم ورزش کنم با رژیم غدایی هم نتونستم به اندام دلخواهم برسم
  چیکار باید کنم؟ عمل لیپوماتیک از چند سال به بالا انجام میگیره

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای انجام جراحی زیبایی باید اندامتان به رشد کافی رسیده باشد و معمولا ۱۸ سال را برای انجام این نوع عمل ها در نظر می گیرند.

 45. تیارا می گوید

  سلام خسته نباشین ،من رانهایم کمی به نظرم بزرگ میاد من دختری ۱۶ ساله هستم با قد ۱۵۰ و وزن ۴۴کیلو به نظرتون مم اضافه وزن دارم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   شما در محدوده وزن طبیعی هستید. با توجه به سنتون بهتر است با ورزش به صورت موضعی به اندام دلخواه برسید.

 46. مریم سلطانی می گوید

  سلام خانمی۳۲ هستم وزنم یک دفعه بالا رفته و شکمم خیلی بزرگ شده فقط قسط کشیدن پوست شکم دارم اول باید وزن کم کم بعد کشیدن شکم ممنون از دکتر عزیز

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد آیا به کاهش وزن قبل از جراحی نیاز دارید یا خیر.

 47. حدیثه می گوید

  سلام من باسنم هی کوچیک میشه ورزشم میکنم باز کوچیک میش برعکس شکم و پهلوم اگ بخوام چربی شکمو پهلومو ب باسنم تزریق کنم چقد هزینشه البته اینم بگم من شدیدا مشکل مالی دارم بیشتر نگران هزینشم شاید بگین ک واجب نیس اما ب کلی روحیه منو داغون کرده

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 48. بهاره می گوید

  سلام خسته نباشید هزینه عمل لیپوماتیک چقدره؟
  بعداز عمل چندسایز کم میکنیم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 49. شتاو می گوید

  سلام خسته نباشین من روش های پیکرتراشی رو بلد نیستم میخواستم بدونم چه روشی باید انجام بدم زیر باسن پشت ران چربی دارم سمت راستم بیشتراز سمت چپه لطفا راهنمایی کنین🙏🙏🙏🙏🙏

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان تشخیص داد که چه روشی برای شما مناسب است.
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 50. احمد می گوید

  آقای دکتر من ۴۰ کیلو وزن کم کردم با رژیم غذایی و پوست شکمم آویزون شده
  می خواستم بدونم عمل لیفت انجام میدین شما

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله ، عمل جراحی کشیدن پوست نیز انجام می شود.

  2. ناشناس می گوید

   جچطوری چهل کیلو وزن کم کردی؟

 51. هانیه می گوید

  با سلام .هزینه لیپوماتیک شکم حدودا چقدر میشه ؟شکمی که حدود ۲یا۳کیلو باشه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 52. ریحانه می گوید

  سلام وقت بخیر میخواستم بدانم که حذف چربی یا لیپومانیک در ناحیه شکم و ران و پهلو برای افراد دیابت نوع یک امکان پذبر هست ضمنا من ۴۳ سال دارم و ۱۰ سال است که انسولین را فقط به شکمم تزریق کرده ام وکلا چه عملی برای کوچک‌کردن شکم من مفیدتر است و حدود ۷۸ کیلو وزن دارم
  ممنون

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر قند شما کنترل شده باشد معمولا لیپوماتیک مشکلی برای شما بوجود نمی آورد چون برش جراحی وجود ندارد.
   ولی حتما قبل از جراحی باید تاییدیه از پزشک متخصص داشته برای انجام عمل داشته باشید.

 53. علی می گوید

  ایا با انجام لیپوماتیک عمل بینی همزمان انجام میدهید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله می توان انجام داد.

 54. A,k می گوید

  سلام
  خسته نباشید
  من چربی در شکم و پهلو و پشت دارم که زیاد نیست ولی پوستم افتادگی و چروک دارد با لیپوماتیک پوست شکم جمع می شود ؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز برای اینک مشخص شود آیا با لیپوماتیک به تنهایی می توان پوست شما را جمع کرد یا خیر باید به صورت حضوری معاینه شوید.

   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

   1. مریم می گوید

    سلام
    آیا برای انجام لیپوماتیک احتیاج به انجام آزمایشاتی هست؟واینکه دوران نقاحت تزریق چربی صورت چقدر است؟

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     بله قبل از جراحی باید آزمایش انجام شود. و یک هفته بعد از تزریق چربی به صورت تقریبا ورم اولیه از بین می رود.

  2. مهتاب می گوید

   سلام آقای دکتر وقت بخیر ..ببخشید من دو تا زایمان داشتم چند بار هم با رژیم غذایی نتونستم به اندامی که می‌خوام برسم یه مقدار از ناحیه شکم وکمی از پهلوم ناراضی ام خواستم ببینم این عمل مناسب هست که انجام بدم یا خیر؟؟

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    با سلام
    اگر افتادگی پوست در ناحیه شکم نداشته باشید با لیپوماتیک می توانید به اندام دلخواه خود برسید.

 55. علی ناظمی می گوید

  با سلام‌ و عرض ادب
  متاسفانه تعداد بسیار زیادی غده چربی در پهلو و بازو دارم
  ۳۰ ساله و شاید ۱۰ کیلو اضافه وزن این روشو توصیه میکنید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما باید حما به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود چه روشی برای شما مناسب است.

 56. رحیمی می گوید

  با سلام این روش تا چه میزان خطر اسکار در زیر پوست و جای چربی تخلیه شده و یا روی پوست در پوستهای حساس دارد ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اسکار لیپوماتیک به قدری کوچک است که معمولا مشخص نمی شود. و بعد از عمل نیز پمادهای مخصوص داده می شود که اسکار را ترمیم کند.

 57. ناشناس می گوید

  ایا کسی که استرس داشته باشدوبعضی مواقع وتشنج داشته باشدودارو لوبل ودپاکین بخرد میتواند از این روش برای کاهش چربی دور شکم وپهلو استفاده کند عمل جراحی چشم چند سالی هست که انجام دادم وهیچ مشکلی پیش نیامد من ۳۰ سال دارم وشکم وپلو من خیلی بزرگ است وزن من ۷۰ کیلو است چه کار کنم اگر این مشکلم حل شود بیشتر استرس من از بین می رود

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای تشخیص این مورد که چه روشی برای شما بهترین نتیجه را می دهد باید به صورت حضوری معاینه شوید.

   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 58. ازاده می گوید

  سلام قصدم انجام لیپو ماتیک شکم پهلو و پشت هست،و تزریق باسن،اما به شدت از بیحسی و خواب میترسم،میشه با بیهوشی عمومی انجام بشه؟ممنونم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   در بیشتر مواقع برای مراجع کنندگان از بیهوشی عمومی استفاده می شود. مگر اینکه از لحاظ سلامتی بیهوشی عمومی مشکلی برای بیمار ایجاد شود.

 59. افسانه می گوید

  سلام من میخوام این عمل رو درقسمت شکم وپهلو وران انجام بدم.ایا همه در یک جلسه انجام میشه.یا برای ران ها جلسه جداگانه باید بیام

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود که آیا می توان در یک جلسه تمامی چربی ها را تخلیه کرد یا نه.
   اگر حجم چربی شما زیاد باشد تخلیه تمام چربی سلامتی شما را به خطر می اندازد.

 60. ناشناس می گوید

  سلام
  أیا برأی جراحی بازوها از طریق جراحی لیپوماتیک از بیهوشی استفاده میکنید؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر مقدار چربی که باید تخلیه زیاد نباشد می توان از بی حسی موضعی هم استفاده کرد.

 61. اتیه می گوید

  سلام اگه بدنمون ،مثل پشت و کمر تتو داشته باشد ،،ایا موقع لیپوماتیک به مشکل میخوریم یا نه

  کلا وجود تتو در بدن و جاهایی که میخاییم لیپو انجام بدیم ،؟؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   داشتن تتو در بدن برای انجام لیپوماتیک مشکلی به وجود نمی آورد.

   1. مهرناز می گوید

    سلام‌من‌ دوماهه عمل بینی انجام دادم ایا میتونم عمل لیپوماتیک انجام بدم ؟

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     بهتر است تا ۶ ماه بعد از جراحی بینی جراحی دیگری انجام ندهید.

 62. ناشناس می گوید

  سلام
  من مردی ۶۵ ساله هستم و با آنکه جثه لاغری دارم شکم من بطرز عجیبی جلو آمده است
  بخشی از این مساله بعلت انحنای ستون فقرات است ولی نه تمام آن
  من چه می توانم بکنم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

  2. ناشناس می گوید

   سلام خوبین خسته نباشید من صغری هستم از مازندران وزنم بالاست میخواستم عمل انجام دهم شکم پهلو ران بازو چقدر وای می ایسته

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    با سلام
    لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
    سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 63. احمدزاده می گوید

  جناب دکتر عمل لیپوماتیک برای غبغب هم انجام میدن؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله این عمل برای از بین برد غبغب هم انجام می شود.

 64. س.ف می گوید

  سلام خسته نباشید. من bmi 36 دارم ولی چربی درتمام نقاط بدنم ذخیره شده نه یک ناحیه خاص. به همین دلیل تقریبا تمام ناحیه به جز سینه رو میخوام لیپوماتیک انجام بدم امکانش هست؟ تیرویید و تنبلی تخمدان هم دارم .و از روش های مختلف لاغری استفاده کردم و نتیجه نگرفتم حتی متخصص تغذیه هم میگه ژنتیکیه نمیتونم کاری کنم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید وچربی های بدن شما بوسیله دستگاه آنالیز شود.

   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 65. مریم می گوید

  سلام
  پدر من معلولیت پا دارن و شکمشون چند ساله که خیلی بزرگ شده و چون نمیتونن فعالیت ورزشی زیادی داشته باشن راهی نیس برا لاغر کردنش..سوالم اینه کاندیدای مناسبی برای این عمل هستن؟چون انجام فعالیت های روزمره هم بخاطر این سنگینی شکم سخت شده براشون

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 66. رعنا مختاری می گوید

  جراحی لیپوماتیک برای ساق پا هم انجام میشه ؟ اگر انجام میشه باید بیهوش بشیم یا نه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله جراحی لاغری برای ساق هم قابل انجام است و ساق پا به دلیل اینکه اندام حساسی است و ممکن است بیمار حین عمل پاهایش را تکان دهد حتما باید با بیهوشی عمومی انجام شود.

 67. الهام می گوید

  سلام‌
  برای lipedema ساق پا هم ایا لیپوماتیک انجام میدید ؟ نتایج چطوره ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 68. سارا می گوید

  سلام لیپوماتیک برای بازوهام نیاز بع بیهوشی داره ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   با توجه به شرایط مراجعه کننده می توان از روش های بیهوشی، بی حسی موضعی و خواب برای لیپوماتیک بازو استفاده کرد.

 69. صحیفه می گوید

  سلام خسته نباشید من میخواستم این عمل رو انجام بدم میخواستم ببینم چقدر هزینه میشود حدودی

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 70. ابراهیم می گوید

  بنده ۲ سال گذشته عمل اسلیو معده انجام دادم و معده ام را برش دادم کوچک شود . ولی امروز بعد ۲ سال دوباره چاق شدم و معده ام باز شده !! ایا میتوانم از این جراحی برای ناحیه شکم و پهلو استفاده کنم یا خطرناکه ؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   جراحی های پیکرتراشی معمولا برای لاغری انجام نمی شود. یعنی افراد چاق نمیتوانند از این روش برای لاغری استفاده کنند. این جراحی ها برای افرادی مناسب است که دچار اضافه وزن در برخی نواحی بدن هستند. و با استفاده از این روش ها می خواهند به بدنشان فرم دهند.

   1. ناشناس می گوید

    سلام من بالا تنه ی لاغری دارم برعکس باسنم چاقه واقعا قیافه رو به هم زده قدم هم بلنده چکار کنم

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     دوست عزیز برای اینکه مشخص شود چه روشی برای تناسب اندام شما مناسب است حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.

     لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
     سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

   2. پونه می گوید

    سلام میخواستم بدونم من ۳۰کیلو‌اضافه وزن پیدا کردم و بسیار ران پام بزرگ شده وسنم ۲۳سال ب نظر شما لیپوماتیک روش مناسبی ؟

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق تشخیص داد که آیا می توان برای شما پیکرتراشی انجام داد یا خیر.

   3. معتمد می گوید

    سلام من ۳۰ کیلو اصاافه وزن دارم عمل لیپوماتیک چقدر وزن مرا کم میکنه؟

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     دوست عزیز عمل لیپوماتیک معمولا برای فرم دهی به بدن انجام می شود نه لاغری. زیرا میزان تخلیه چربی در این نوع جراحی ها نباید زیاد باشد چون به بدن فرد آسیب وارد می کند.

 71. حامد می گوید

  پسری هستم ۳۰ ساله که با وجد لاغری بودن دارای باسن تپل و گوشتی و گودی کمر هستم.برای کوچک کردن باسن این روش توصیه میشود؟حدودا چقدر هزینه دارد؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 72. حامد می گوید

  سلام من حدود ۴ ماه پیش عمل لیپوماتیک انجام دادم. تورم و ترشح مایع از برش ها ادامه داره طبیعیه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر.تورم و ترشح بعد از ۴ ماه اصلا طبیعی نیست. ترشح و ورم معمولا بعد از ۲ هفته بهبود پیدا می کند. لطفا برای بررسی این موضوع لطفا با پزشک معالج خود مشورت کنید.

 73. اعظم می گوید

  سلام خدمت دکتر عزیز در مورد انواع لیپوماتیک هم متن بگذارید تشکر

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   ممنون از توجه شما
   بله حتما به زودی مقاله ای در مورد انواع لیپوماتیک انتشار خواهیم داد.

  2. مژگان می گوید

   سلام من شکم پهلو خیلی کمی بعداززایمان دارم ولی تمایل به تزریق چربی به سینه وباسنم دارم وخیلی لاغرم باید چیکارکنم

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    با سلام
    دوست عزیز باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود چه روشی برای شما مناسیترین گزینه است.

 74. زهرا می گوید

  لیپوماتیک شکم هم بدون بیهوشی انجام میشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بی حسی موضعی بیشتر برای نواحی که وسعت کمتر دارد استفاده می شود. و بیهوشی برای مواقعی که حجم و وسعت عمل زیاد است انتخاب می شود.
   برای تشخیص این مورد حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.

 75. ضحی می گوید

  برای سینه هم عمل لیپوماتیک انجام میدین؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   فقط برای بافت سینه آقایان از لیپوماتیک استفاده می شود. برای سینه خانم ها به دلیل وجود غدد شیری نمی توان از روش لیپوماتیک استفاده کرد.

 76. احمدی می گوید

  همسرم وزن زیادی نداره ولی غبغب بزرگی داره که باعث شده اعتماد به نفسشو از دست بده. اگه از روش لیپوماتیک استفاده کنیم ایا حای جراحی روی صورتشون میمونه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر. تخلیه چربی های غبغب توسط سوراخ کوچکی از زیر ناحیه چانه انجام می شود.
   و دو هفته بعد از عمل سوراخ ایجاد شده کاملا از بین می رود.

  2. پورقیومی می گوید

   سلام من سه تا زایمان طبیعی داشتم شکم و پهلو دارم تقریبا ۳۰کیلو اضافه وزن دارم، رحم هم تخلیه کردم تقریبا ۶ ماه پیش، افتادگی شکم هم دارم، سن من هم ۳۸ سال تمام هست آیا این عمل برای من مناسب است

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    با سلام
    با توجه به اضافه وزن و زایمان های متعدد شما به احتمال زیاد جراحی ابدومینوپلاستی مناسبتر است. ولی تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان به صورت دقیق اعلام کرد.

   2. کتی می گوید

    سلام آقای دکتر، من ۳۵ سال سن و ۵۵ کیلو وزن دارم، با ورزش طولانی طی چند سال عضلات شکمی رو نمایان کردم، در دوران کرونا به مدت چند ماه ورزش و رژیم غذایی متداولی که داشتم رو رها کردم که باعث شد یه لایه چربی روی عضلات شکمم جمع بشه به نظر شما این عمل برای من مناسبه، و قیمتش چنده؟ و اینکه میشه این چربی رو به ناحیه‌ی باسن و بغل ران تزریق کرد؟ آیا قیمتها به حجم چربی برداشته شده بستگی داره؟

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     دوست عزیز با توجه به توضیحاتی که ارائه دادید نمی توان دقیق اعلام کرد آیا این جراحی برای شما مناسب است یا خیر . حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.

 77. شمیم می گوید

  سلام و خسته نباشید. توی سوال های پرتکرار نوشتین میشه از چربی های بیرون کشیده استفاده کرد. سوالم اینه عمر این چربی ها چقدره؟ یعنی تا چه مدت بیرون از بدن میمونن؟ ایا باید به صورت همزمان چربی هارو تزریق کنیم؟ یا میشه با فصاله ی زمانی هم این کارو کرد؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   این چربی ها بلافاصله بعد از خارج شدن از بدن باید مجدد به ناحیه مورد نظر تزریق شوند. اگر فاصله خارج شدن و تزریق بیشتر شود دیگر سلول ها زنده نمی مانند که بتوان مجدد آن را تزریق نمود.

  2. سارا راد می گوید

   سلام هزینش چقده ؟؟؟
   ممنونم

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    سلام وقت بخیر
    لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
    سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 78. نرگس جلالی می گوید

  سوراخ هایی که روی بدن ایجاد میشه از بین میرن ؟ چه مدت طول می کشه ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   از بین رفتن جای سوراخ های ایجاد شده بسته به خصوصیات جسمانی هر فرد متغییر می باشد. ولی معمولا بعد از دو الی سه هفته از بین می رود.

 79. ناشناس می گوید

  عمل لیپوماتیک به چه روشی از همه بهتره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   روش های مختلف پیکرتراشی با توجه به ناحیه مورد عمل و درخواست بیمار برای تزریق چربی به نواحی مختلف متفاوت می باشد.

 80. ناشناس می گوید

  بعد از عمل لیپوماتیک پوست اضافه رو چیکار می کنین؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام

   معمولا پوشیدن گن به مدت سه ماه بعد از عمل لیپوماتیک باعث جمع شدن پوست می شود.
   چنانچه افتادگی پوست شدید باشید همراه عمل لیپوماتیک پوست اضافه نیز برداشته می شود.

 81. نسیبه رسولی می گوید

  آیا میشه عمل لیپوماتیک رو بدون بیهوشی و با بی حسی موضعی انجام داد؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   چنانچه عمل های جراحی لیپوماتیک برای نواحی محدودی مانند غبغب انجام شود نیازی به بیهوشی ندارد و با بی حسی موضعی قابل انجام است. ولی در مواقعی که در نواحی وسیعی به مانند شکم، پهلو و ران باشد باید حتما با بیهوشی عمومی و در بیمارستان انجام شود.

   1. تشکری می گوید

    ُسلام دکتر میخواستم بپرسم که شما در کدوم بیمارستان عمل لیپوماتیک را انجام میدین برای شکم و پهلو و پشت کمر را؟

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     آسیا، نیکان، عرفان نیایش و ….

    2. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     آسیا، نیکان، عرفان نیایش، پارسیان و ….

   2. رویا می گوید

    سلام خانم ۳۵ ساله ام که دیسک کمر دارم میتونم لیپوماتیک شکم و پهلو انجام بدم بدون اینکه برای دیسک کمرم مشکلی پیش بیاد؟؟؟
    ممنونم

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     بله می توانید، جراحی لیپوماتیک تداخلی با دیسک کمر ندارد.

 82. سمانه می گوید

  سلام بعد از عمل تا چقدر مبشه وزن کم کرد ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بستگی به حجم چربی که خارج میشود تغییر سایز و وزن متفاوت است.
   و تا هنگامی که به صورت حضوری توسط دکتر معاینه نشوید نمی توان قطعی نظر داد.

   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

  2. زهرا جیتن می گوید

   سلام من مشکل اضافه وزن شدید دارم پارگی پرده دیافراگم دارم آیا میشه همزمان هم عمل بای پس هم عمل دیافراگم وهم لیپو ماتیک انجام بدم آیا این عمل ها برای بعد روی بارداری تاثیری داره

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    سلام وقت بخیر
    لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
    سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

  3. رضا می گوید

   با سلام اگر در ناحیه شکم و ران پا توده‌ای چربی (لیپوم) به تعداد زیاد وجود داشته باشد با این روش برداشته میشود؟

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    با سلام
    بله برداشته می شود.

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید