عمل ابدومینوپلاستی یا عمل زیبایی شکم بعلاوه نمونه کار واقعی

167,641

جراحی شکم (ابدومینوپلاستی) با استفاده از دو روش انجام می‌شود. یک روش برای کسانی که میخواهند باردار شوند و روش دیگر برای کسانی که دیگر تصمیم به بارداری ندارند.

بله، چون در عمل جراحی شکم، عضلات جمع می‌شوند و پوست اضافه کاملا برداشته می‌شود، برای ترمیم بهتر بخیه‌ها و عضلات میبایست دو تا سه ماه گن پوشیده شود.

میزان درد با توجه به آستانه تحمل افراد متغییر است، در کل عمل جراحی شکم عمل دردناکی نیست و فقط یک هفته استراحت نیاز دارد.

برش جراحی شکم، در امتداد ناحیه افتاده پوست فرد ایجاد میشود. یعنی هرچقدر افتادگی بیشتر باشد برش هم بیشتر خواهد بود.

در دنیای امروز ما، کیفیت زندگی به زیبایی‌هایی است که از آن مشاهده و تجربه می‌کنیم. میل بی‌انتهای انسان‌ها به زیباتر بودن و مشاهده زیبایی‌ها، موجب می‌شود تا گاهی در مقابل آینه از ظاهرشان رضایت چندانی نداشته باشند.‌

برداشتن چربی شکم برای رسیدن به زیبایی شکم نیز از جراحی های پرطرفدار است که مخاطرات و عوارضی را به دنبال دارد که هر فرد بایستی قبل از اقدام به جراحی زیبایی شکم آگاه شود. به عقیده متخصصان انجام زیبایی شکم برای بیماران عوارض مخرب و در اغلب موارد جبران ناپذیر است.

خوشبختانه در عصری زندگی می‌کنیم که علم پزشکی هر روز پیشرفت می‌کند و روش‌های جدیدی را برای کاهش وزن و تناسب اندام کشف می‌کند. استفاده از این روش‌ها افراد را به رضایتمندی از ظاهرشان می‌رساند.

در جراحی شکم یا عمل ابدومینوپلاستی که به عمل ابدو نیز شهرت دارد، می‌توانید زیبایی اندام‌تان را با شکم تخت به‌دست آورید. همین موضوع باعث استقبال روز افزون از روش های پیکرتراشی شده است.

در ادامه، به بررسی دقیق‌تری این جراحی و انواع تکنیک‌های آن می‌پردازیم.

عوامل ایجادکننده شکم بزرگ

معمولا افراد مختلف در سراسر دنیا، دارای بدن‌های متفاوت و اندام مختلف هستند. شکل و فرم اندام هر شخص با دیگری تفاوت دارد و همین موضوع، موجب تغییر سلایق و تنوع آن شده است. معمولا عواملی وجود دارد که موجب بروز چاقی‌های موضعی در بدن می‌شود. یکی از عوامل چاقی شکم، وراثت است. بزرگ شدن شکم در افرادی که دارای سابقه شکم بزرگ در پدر مادرشان هستند، بسیار رایج است. افزایش سن و عدم رعایت رژیم غذایی صحیح عامل مهم دیگری است که موجب تجمع چربی در ناحیه شکم می‌شود.

بارداری و کاهش وزن‌های شدید نیز، موجب بزرگی شکم و سپس، ازدست دادن حجم زیادی از چربی یا تورم ناشی از وجود نوزاد در شکم می‌شود که مجموع این عوامل افتادگی شکم و پوست آن را پدید می‌آورد. راه حل بهبود تمامی این شرایط و دست پیدا کردن به اندام زیبا با شکمی تخت، عمل ابدو یا جراحی شکم است.

جراحی باز شکم برای افراد چاق

جراحی شکم چیست؟

طبق تعریف انجمن جراحان انگلیس، جراحی شکم به روش ابدومینوپلاستی یکی از بهترین روش‌های لاغری و کاهش سایز در ناحیه شکم محسوب می‌شود. معجزه این روش برای افراد دارای تجمع چربی شکمی، افراد با سابقه بارداری یا چاقی و لاغری‌های مکرر که دچار آسیب‌های پوستی، شل شدن پوست و پوست دارای ترک شده‌اند، بهترین گزینه خواهد بود. نتایج جراحی شکم تا مدت‌ها باقی می‌ماند، خصوصا اگر فرد سبک زندگی سالم و رژیم غذایی مناسبی را برای ادامه زندگی انتخاب کرده باشد. گاهی اوقات ترکیب جراحی شکم با روش ابدومینوپلاستی به همراه جراحی لیپوماتیک، نتیجه فوق‌العاده‌ای برای افراد ایجاد می‌کند.

به عنوان نمونه کار جراحی شکم، ویدئو زیر را از عمل دکتر نجف بیگی ببینید:

انواع عمل زیبایی شکم کدامند؟

قطعا زمانی که جراحی‌ها برای رسیدن به هدف خاصی انجام می‌شوند، تکنیک‌های مختلف مزایا و معایب گوناگونی را برای هر روش ایجاد می‌کند. روش‌های مختلف جراحی شکم نیز، با تکنیک‌های گوناگونی انجام می‌شوند که هر یک از آن‌ها مزایا و معایب خاص خودشان را دارند و برای عده‌ای خاص مناسب هستند. جراحی شکم بر اساس نوع مشکل در اندام، متفاوت است.

شاید در ذهن‌تان عمل جراحی لاغری مانند بای پس معده یا اسلیو معده، از بهترین جراحی‌های شکم باشد، اما بهتر است بدانید که کاهش وزن ناشی از جراحی بای پس نیز، باید به‌وسیله تامی تاک یا ابدومینوپلاستی کامل شود. چرا که در اکثر موارد پوست آویزان شده از این کاهش وزن، باید با جراحی برداشته شود.

در ادامه با انواع جراحی شکم آشنا می‌شوید و مزایا و معایب هریک را مرور خواهیم کرد.

 • جراحی شکم با روش ابدومینوپلاستی بزرگ یا تامی تاک بزرگ
 • جراحی شکم با روش ابدومینوپلاستی کوچک یا تامی تاک کوچک
 • جراحی شکم با ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک (لیپو ابدو شکم)
شکل برش شکم و دوختن ماهیچه‌ها در ابدومینوپلاستی کامل

در صورت تمایل، می‌توانید یک جلسه ویزیت و مشاوره رایگان با دکتر آرش نجف بیگی داشته باشید.

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ | کلینیک سعادت‌آباد : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

۱- جراحی ابدومینوپلاستی بزرگ یا تامی تاک بزرگ

شاید عکس‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی از معجزه ابدومینوپلاستی وجود دارد را دیده باشید. معجزه‌ای که شکم‌های بزرگ را تبدیل به شکم‌های کوچک، صاف و تخت می‌کند. در معجزه عمل ابدو، حتی ترک‌های پوستی نیز کاهش پیدا می‌کند و محل ناف نیز تغییر می‌کند.

در برخی موارد نیز، با تقویت عضلات، شکم محدب که ناشی از پاره شدن عضلات شکم ایجاد شده است، بهبود پیدا می‌کند. همه این ویژگی‌ها، از بارزترین نکات روش ابدومینوپلاستی بزرگ یا تامی تاک بزرگ است. در این روش معمولا خط برش در ناحیه زیر شکم به‌صورت افقی زده می‌شود و خط برش دیگری نیز به‌صورت محدب از گوشه راست به گوشه چپ بدن می‌رود و در این گذر، از بالای ناف رد می شود تا پوست‌های اضافی به‌طور کامل لیفت شود.

شاید احساس کنید که قطعا فردی که عمل ابدو انجام می‌دهد، ناف نخواهد داشت. اما پزشکان با ظرافت هرچه تمام‌تر چربی‌های شکمی را برداشته و پوست آن را لیفت می‌کنند. در این پروسه، ناف از محل قدیمی تا دو سانت از اطراف بریده می‌شود تا به محل جدید منتقل گردد. ناف در محل مناسب روی شکم، مجدد به پوست بخیه می‌شود. این کار توسط پزشکان باتجربه و متخصص به‌گونه‌ای انجام می‌شود که تشخیص جابه‌جا شدن ناف بعد از چند ماه، بعید به‌نظر می‌رسد.

نکته: طبق گزارش انجمن جراحان پلاستیک بریتانیا، گاهی برحسب الگوی تجمع چربی، پزشک متخصص صلاح می‌داند که برشی عمودی نیز در شکم ایجاد کند تا لیفت به بهترین شکل انجام شود.

تغییرات پس از جراحی شکم

لیپوساکشن با دستگاه پال به کمک نیرو با استفاده از کانول مخصوصی انجام می‌شود که از لرزش‌های ریز برای شکستن سلول‌های چربی استفاده می‌کند، به این ترتیب، چربی‌ها می‌توانند از بدن خارج شوند.

افراد کاندید ابدومینوپلاستی بزرگ

معمولا در هر تکنیک جراحی، افراد کاندید بهترین افراد برای انجام جراحی محسوب می‌شوند. افراد کاندید ابدومینوپلاستی بزرگ شامل افراد با ویژگی‌های اشاره شده، هستند:

 • افراد دارای تجمع چربی بالا در ناحیه شکم
 • افراد دارای پوست آویزان در سراسر شکم
 • افراد دارای ترک‌های پوستی زیاد در ناحیه شکم
 • افراد بدون سابقه بیماری‌های آسم، فشار خون، کم خونی و دیابت
 • افراد دچار پارگی عضلات شکم
 • افراد دارای برجستگی پهلو
 • افراد با تجربه چند بارداری
جراحی شکم به روش ابدومینوپلاستی کامل یا تامی تاک

مطالعه مقاله بهترین جراح زیبایی شکم را توصیه می کنیم.

معایب جراحی ابدومینوپلاستی بزرگ

قطعا هر تکنیک جراحی، عوارض خاص خودش را دارد. شما با درک عوارض در هر تکنیک جراحی شکم، می‌توانید بهترین روش را برای استفاده، انتخاب کنید. معایب جراحی ابدومینوپلاستی بزرگ، در ادامه شرح داده می‌شود.

 • ایجاد برش گسترده در ناحیه شکمی
 • ایجاد درد بیشتر بعد از جراحی شکم
 • طولانی‌تر بودن مدت زمان دوران نقاهت
 • طولانی‌تر بودن ابعاد بخیه شکم
 • افزایش ریسک عفونت و خون‌ریزی
 • افزایش ریسک هماتوم یا همان جمع شدن خون در محل جراحی
 • باقی‌ماندن اسکار پوستی بزرگ در برخی افراد (این موضوع بستگی به نوع پوست و میزان کلاژن سازی دارد)
 • تنبلی در تنظیم سبک زندگی سالم به امید جراحی مجدد

مزایای ابدومینوپلاستی بزرگ

قطعا درک مزایای تامی تاک بزرگ، بخشی از انگیزه شما برای استفاده از خدمات این جراحی خواهد بود. در ادامه مزایای ابدومینوپلاستی بزرگ را بررسی می‌کنیم.

 • رسیدن به تناسب اندام در ناحیه شکم
 • ازدست دادن سایز و چربی به میزان زیاد
 • ازبین رفتن ترک‌های پوستی (به‌دلیل برداشتن بخشی از پوست، ترک‌های پوستی زیادی برداشته می‌شود)
 • لاغری یک شبه
 • تقویت عضلات شکم و بهبود شکم و فرم عضلات
 • جذابیت پستی‌ بلندی‌های طبیعی در اندام
شکل برش پوست در مینی ابدومینوپلاستی

۲- جراحی ابدومینوپلاستی کوچک (مینی ابدومینوپلاستی) یا تامی تاک کوچک

جراحی تامی تاک کوچک، از پرطرفدارترین و محبوب‌ترین روش‌های جراحی شکم محسوب می‌شود. این نحوه جراحی معمولا توسط افرادی انتخاب می‌شود که اندام لاغری دارند و تنها به‌دلیل اندکی چربی در ناحیه شکم یا افتادگی پوست بعد از لاغری، ناچار به جراحی شکم هستند. در ابدومینوپلاستی معمولا برش به‌صورت ذوزنقه‌ای زده می‌شود. از ناحیه زیر ناف تا قسمت بالایی آلت تناسلی برش داده می‌شود و پوست کشیده می‌شود تا مجدد بخیه و اتصال آن به هم، انجام گردد.

در این روش نیز، ترک‌های پوستی زیر شکم ازبین خواهد رفت و افراد به خوبی با کم‌ترین آسیب بهترین نتیجه را از ابدومینوپلاستی مینی خواهند دید. بهتر است بدانید که در این جراحی نیز، پزشک متخصص برحسب تشخیص و نیاز پوست به لیفت، محل برش را انتخاب می‌کند.

کاندیدای مناسب جراحی شکم

افراد کاندید ابدومینوپلاستی کوچک

همان‌طور که می‌دانید برای هر جراحی، عده‌ای از افراد به‌عنوان کاندید درنظر گرفته می‌شوند. این افراد به‌راحتی با انجام جراحی، نتیجه دل‌خواه‌شان را مشاهده خواهند کرد. افراد کاندید ابدومینوپلاستی کوچک یا مینی ابدو بدین شرح هستند:

 • افرادی که فقط دارای چربی در ناحیه زیر شکم هستند
 • افرادی که فقط دارای پوست اضافه در ناحیه شکم هستند
 • افرادی که کمی ترک پوستی شکمی دارند و مایل به حذف آن هستند
 • افرادی که فقط نیاز به لیفت شکم در سطح کوچک دارند.
 • افراد دارای تناسب وزن و سبک زندگی سالم

مزایای ابدومینوپلاستی کوچک

طبق اعلام NHS انگلستان، مزایای ابدومینوپلاستی کوچک بسیار زیاد است. چرا که با اندکی تغییر در بافت پوست شکم می‌توان شکمی تخت را تجربه کرد. در ادامه به شرح مزایای تامی تاک کوچک می‌پردازیم:

 • کوچک بودن محل برش شکمی
 • دوران نقاهت کوتاه‌تر به نسبت تامی تاک بزرگ
 • لیفت پوست شکم تا حد رضایت بخش
 • ازبین رفتن ترک‌های پوستی بر روی پوست های برداشته شده
 • افراد بدون سابقه بیماری‌های آسم، فشار خون، کم خونی و دیابت
 • فرم‌دهی و زیبایی شکم تخت و صاف
 • هزینه کم‌تر

معایب مینی ابدومینوپلاستی

قطعا هر تکنیک جراحی، معایب خاص خودش را دارد. افراد باتوجه به نیازشان و آناتومی بدن‌شان، بهترین روش را برای رسیدن به اندام دل‌خواه انتخاب می‌کنند. معایب لاغری با مینی ابدو نیز به شرح ذیل است:

·         تغییر نسبتا اندک (در مقایسه با تامی تاک بزرگ)

·         کشیدن بخش کوچکی از پوست زیر شکم و لیفت محدود

·         عدم امکان دسترسی مطلوب به ماهیچه‌های شمکی

·         عدم امکان استفاده از برش‌ها برای لیپوماتیک پهلو

·         عدم امکان تخلیه چربی نواحی بالای شکم و پهلو در اکثر مواقع

جراحی باز شکم به روش پانیکولکتومی

۳- جراحی شکم با ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک

در برخی از روش‌های جراحی زیبایی، امکان استفاده از یک یا چند روش کمکی نیز وجود دارد. درواقع، گاهی پزشک صلاح را در این می‌بیند که دو روش جراحی تهاجمی و غیرتهاجمی هم زمان برای شما انجام شود تا نتیجه بهتری از آن حاصل گردد. در جراحی شکم با روش عمل ابدو، پزشک متخصص بخش زیادی از چربی شکمی را تخلیه می‌کند و سپس پوست اضافی را لیفت می‌کند. این جراحی تنها در ناحیه شکم تغییرات را ایجاد می‌کند. بدیهی است که افراد دارای چربی در نواحی پهلو و پشت که نیاز به جراحی پهلو نیز دارند، نتیجه رضایت‌بخشی از جراحی ابدومینوپلاستی مشاهده نخواهند کرد. در چنین شرایطی پزشک متخصص جراحی لیپو ابدو را پیشنهاد می‌کند.

جراحی زیبایی لیپوماتیک در کنار ابدومینوپلاستی، این شانس را به فرد زیباجو می‌دهد تا در یک وعده جراحی، شاهد کاهش سایز و وزن زیادی باشد. در این تکنیک جراحی، برش شکم و تخلیه چربی در آن به همراه ترمیم عضلات انجام می‌شود، در همین زمان باتوجه به برش‌هایی که ایجاد شده است، ناحیه پهلو با دستگاه لیپوماتیک تخلیه چربی می‌شود. اگر چربی پشت نیز وجود داشته باشد، پزشک متخصص با ظرافت و دقت تمام، اقدام به تخلیه چربی از پشت فرد می‌کند. نتیجه این جراحی معمولا همان معجزه علم پزشکی است. افراد یک شبه چندین سایز و چندین کیلو از وزن‌شان را کاهش می‌دهند و ظاهر فوق‌العاده تراشیده‌ای پیدا می‌کنند.

افراد کاندید جراحی لیپو ابدو

قطعا اطلاع از افراد کاندید هر جراحی، تعیین کننده وجود امکان انجام دادن آن یا انجام ندادن جراحی است. درواقع، شما می‌توانید با کسب اطلاعات درخصوص افراد کاندید هر جراحی، بسنجید که آیا می‌توانید یکی از همین افراد کاندید باشید یا خیر! در ادامه به افراد کاندید جراحی لیپو ابدو می‌پردازیم.

 • افراد دارای اضافه وزن و تجمع چربی در بالاتنه
 • افراد دارای چربی در ناحیه پشت و پهلو
 • افراد با تجمع چربی متوسط در ناحیه پشت و پهلو
 • افراد دارای سبک زندگی سالم برای ادامه زندگی
 • افراد بدون سابقه بیماری‌های آسم، فشار خون، کم خونی و دیابت

اگر می‌خواهید بهترین و مناسب‌ترین روش جراحی باز شکم را برای خودتان مشخص کنید، با مشاوران ما در کلینیک دکتر آرش نجف‌بیگی تماس بگیرید. ما مشتاقانه شما را راهنمایی خواهیم کرد.

در این باره بخوانید  بهترین دکتر جراح زیبایی شکم در تهران را چگونه پیدا کنیم؟

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ | کلینیک سعادت‌آباد : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

معایب لیپو ابدومینوپلاستی

قطعا هرچه جراحی طولانی‌تر باشد، معایب و عوارض آن نیز بیشتر خواهد شد. در ادامه به شرح معایب لیپو ابدو می‌پردازیم.

 • مدت زمان طولانی جراحی لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی
 • استفاده از داروی بیهوشی به مدت طولانی
 • پیچیدگی عمل لیپو خصوصا در ناحیه پشت، همزمان با ابدومینوپلاستی
 • درد نسبتا زیاد در نواحی لیپوشده و ناحیه ابدومینوپلاستی
 • خون‌ریزی بیشتر به نسبت سایر روش‌ها
 • افزایش ریسک هماتوم در جراحی لیپو ابدو
 • طولانی‌تر شدن دوران نقاهت

مزایای لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی هم زمان

قطعا شما نیز ضرب المثل “هرکه طاووس خواهد جور هندوستان کشد” را شنیده‌اید. در جراحی لیپو ابدو نیز چنین است. مشکلات گوناگون درکنار مزایای متعدد برای افراد، وسوسه کننده است. در ادامه به برخی از این مزایا اشاره خواهیم کرد.

 • ایجاد تناسب کامل در ناحیه بالاتنه
 • کاهش سایز بسیار زیاد در کلیه نواحی بالاتنه
 • ایجاد فرم بسیار جذاب در اندام
 • ازبین بردن بخش زیادی از ترک‌های پوستی
 • رسیدن به شکمی صاف و تخت
 • تقویت عضلات شکمی

چگونه باید برای عمل ابدومینوپلاستی شکم اقدام کنید؟

قطعا برای انجام هر جراحی زیبایی، باید پروسه خاصی را طی کنید تا به نتیجه مناسب دست پیدا کنید. در فاز اول باید یک پزشک متخصص و باتجربه را برای انجام جراحی شکم انتخاب کنید.

مشاهده نمونه کارهای واقعی پزشک و پرس و جو از افرادی که قبلا سابقه جراحی با پزشک را داشته‌اند، تاحد زیادی شما را به انتخاب نهایی نزدیک می‌کند.

طبق گزارش انجمن جراحان پلاستیک انگلستان، طی کردن این پروسه استاندارد، تاحدی تضمین کننده بهترین نتیجه از جراحی خواهد بود.

در ویدئو زیر می توانید اقداماتی را که لازم است قبل از جراحی شکم انجام دهید از زبان دکتر آرش نجف بیگی بشنوید:

۱- با پزشکتان ملاقات کنید!

طبق تحقیقات انجمن جراحی پلاستیک انگلستان، صحبت با پزشک و شرکت در جلسه مشاوره مهم‌ترین بخش پروسه جراحی شکم است. شما باید در جلسه حضوری توسط پزشک متخصص معاینه شوید. گفتگو درخصوص انتظارات‌تان از جراحی شکم و همچنین مطرح کردن سوابق پزشکی و سبک زندگی‌تان، اطلاعات فوق‌العاده‌ کاربردی به پزشک ارائه می‌کند. سعی کنید به دور از خجالت، تمام نیازهای‌تان را مطرح کنید تا به نتیجه مطلوبی از این جراحی دست پیدا کنید.

در همین جلسه، جراح شکم شما را بدون لباس معاینه می‌کند تا تراکم چربی و میزان افتادگی پوست را ارزیابی کند. اگر دارای اضافه وزن باشید، شاید جراحی‌تان موکول به زمان رسیدنتان به وزن خاصی شود. پزشک برای ارزیابی بی‌خطر بودن جراحی، قد و وزن شما را نیز دریافت می‌کند تا BMI بدن‌تان را محاسبه کند. بعد از این مرحله درصورت تمایل می‌توانید وقت عمل‌تان را مشخص کنید.

۲- سبک زندگی‌تان را عوض کنید!

طبق بررسی‌های انجام شده، اکثر افراد کاندید جراحی شکم، سبک زندگی سالمی ندارند. تغذیه نادرست، خواب نامنظم و نداشتن عادت سالم خوری، از ویژگی‌های رایج افراد کاندید این جراحی است. معمولا درصورتی که جراحی شکم را بدون تغییر در سبک زندگی‌تان انجام دهید، بعد از یک الی دو سال، شاهد بازگشت اضافه وزن و چاقی مجدد خواهید بود.

طبق اظهارات کلینیک مایو، اکثر افراد در مراجعه دوم برای انجام عمل ابدو، دچار آسیب شدید پوستی شده‌اند. زیرا میزان کشش پوست برای لیفت مجدد بسیار محدود است و با لیفت اولیه، شدیدا در معرض کشیدگی و ایجاد استرچ مارک قرار می‌گیرد. بدیهی است که با جذب مجدد چربی و سبک زندگی ناسالم، تجمع چربی و افزایش حجم در شکم آغاز می‌شود. پس سعی کنید حداقل یک ماه قبل از زمان جراحی، سبک زندگی‌تان را تغییر دهید و سالم‌خوری پیش بگیرید.

۳- مقدمات جراحی شکم را فراهم کنید!

قطعا هرچه برای انجام جراحی شکم آمادگی بیشتری داشته باشید، شانس رسیدن به نتیجه مطلوب از جراحی نیز بیشتر خواهد بود. در این پروسه باید مقدمات جراحی را فراهم کنید. تهیه لباس مناسب برای روزهای بعد از عمل، یکی از همین اقدامات است. براساس نیاز به استفاده از گن طبی بعد از عمل لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی، باید در این خصوص از پزشک سوال کنید تا کلیه لوازم را تهیه کنید.

مصرف قرص آهن برای جبران کم خونی، بخش مهم دیگری است که باید جدی بگیرید. گرفتن مرخصی از محل کار، هماهنگ کردن کارها برای چند هفته استراحت و همچنین تهیه خوراکی‌های موردنیاز جهت تقویت بدن مثل ماهیچه، سبزیجات تازه، آناناس و موارد این‌چنینی، به شما کمک می‌کند تا با خیالی آسوده جراحی شکم را تجربه کنید و برای مراقبت‌های بعد از آن آماده باشید.

۴-آزمایشات و چکاپ‌های قبل از عمل

پزشک متخصص معمولا پیش از انجام جراحی شکم، معرفی‌نامه‌هایی برای دریافت تاییدیه از پزشک متخصص قلب به فرد متقاضی ارائه می‌کند. این تاییدیه معمولا بعد از چکاپ کامل قلب، توسط پزشک متخصص قلب امضا می‌شود و مسئولیت هرگونه مشکل قلبی در حین جراحی، برعهده پزشک تایید کننده است. انجام آزمایشات موردنیاز خصوصا در ارزیابی کم خونی، بخش مهم در مقدمات جراحی شکم محسوب می‌شود. با انجام این آزمایشات می‌توان نسبت به آمادگی کامل فرد متقاضی اطمینان حاصل کرد. در شرایط شیوع کرونا، تست PCR نیز انجام می‌شود.

سایر روش‌های لاغری شکم چیست؟

قطعا برای رسیدن به یک هدف خاص همانند لاغری شکم و پهلو، راه‌های گوناگونی وجود دارد. هر فرد براساس علایق، سبک زندگی و ویژگی‌های آناتومی بدن، با مشاوره پزشک متخصص تصمیم به استفاده از روشی خاص می‌گیرد. براساس گزارش انجمن جراحی پلاستی انگلستان، راه‌های دیگری برای دستیابی به شکم تخت و اندام مناسب وجود دارد که بدین شرح است:

 1. لیپوساکشن و لیپوماتیک: استفاده از تکنیک لیپوساکشن و لیپوماتیک به شما این امکان را می‌دهد که با ایجاد سوراخ کوچک در سطح پوست و ورود لوله کانولا به داخل بافت چربی‌ها، چربی اضافی در هر قسمت از بدن را تخلیه کنید. این تکنیک معمولا توانایی لیفت چندانی ندارد و مناسب افراد با تجمع چربی نسبتا کم‌تر است.
 2. اسلیو معده: در این روش، پزشک متخصص بخشی از معده را جدا می‌کند تا فضای جذب و انبار غذا کاهش پیدا کند. با این کار، فرد توانایی خوردن کالری زیادی را ندارد و همین موضوع موجب کاهش وزن می‌گردد. هرچند معمولا بعد از عمل‌های معده، پوست اضافی ناشی از لاغری در افراد ایجاد می‌شود که بازهم نیازمند استفاده از تکنیک ابدومینوپلاستی و لیفت است.
 3. بای پس معده: در عمل بای پس معده، پزشک با ایجاد برش در معده، یک معده جدید و کوچک ایجاد می‌کند که از یک سو مری و از سور دیگر روده به آن وصل است. در این شرایط فرد دیگر فضای چندانی برای دریافت خوراکی ندارد و از سور دیگر، آنزیم‌های موردنیاز برای جذب مواد مغذی نیز، ازطریق انتهای معده قبلی به روده وارد می‌شود.
 4. بالون معده: روش دیگری برای لاغری وجود دارد که در آن، پزشک متخصص به‌وسیله آندوسکوپی چیزی را وارد معده فرد می‌کند و آن را تا میزان مشخص باد می‌کند. وجود بالن داخل معده، موجب گرفتن حجم زیادی از معده می‌شود. فرد با دارا بودن بالن معده توانایی خوردن خوراکی‌های زیادی را ندارد و پروسه کاهش وزن آغاز می‌گردد. محدودیت در مصرف دارو و خوراکی‌ها در این روش زیاد است و گاهی عوارض متعددی از آن دیده می‌شود.

مراحل جراحی  زیبایی شکم

در ادامه مراحل جراحی کوچک کردن شکم را به اختصار شرح می ‌دهیم:

مرحله اول: بیهوشی

بیمار دارو دریافت می ‌کند تا در طول عمل کاملاً راحت باشد. عمل با توجه به ترجیح بیمار و صلاحدید جراح تحت بیهوشی عمومی یا با تزریق داروی آرام‌ بخش و بیهوشی درون وریدی انجام می‌ شود. متخصص روش مناسب را توصیه می‌ کند.

مرحله دوم: ایجاد برش جراحی

جراحی برای  زیبایی شکم از طریق برشی افقی انجام می ‌شود که جراح آن را بین خط رویش موی شرمگاهی و ناف ایجاد می ‌کند.

شکل و طول برش به مقدار پوست اضافی بستگی دارد. جراح ابتدا پوست شکم را بلند می ‌کند و سپس عضله‌ های ضعیف شده شکم را ترمیم می ‌کند. گاهی اوقات لازم است که برش دومی اطراف ناف ایجاد شود تا بتوان پوست اضافی بالای شکم را برداشت.

پوست بالای شکم مانند پرده کرکره‌ای پایین آورده می ‌شود. پوست اضافی بریده می ‌شود و پوست باقی مانده به هم بخیه زده می‌ شود. جراح منفذ جدید ناف را ایجاد می ‌کند، ناف به سطح آورده می‌ شود و با بخیه ثابت می‌ شود.

مرحله سوم: بستن برش

برش با بخیه، چسب پوست، نوار پانسمان چسبی یا گیره بسته می ‌شود.

مدت زمان جراحی شکم چقدر است؟

جراحی شکم از یک تا پنج ساعت طول می ‌کشد. بیمار شب عمل در بیمارستان بستری شود؛ مدت زمان بستری شدن به شرایط عمومی بیمار بستگی دارد.

دوران بهبودی بعد از عمل شکم

محل برش در طول دوران بهبود پانسمان است. همچنین لازم است بیمار از نوار کشی یا گن فشرده کننده استفاده کند تا ورم به حداقل برسد و شکل جدید شکم حفظ شود. لوله‌ های باریک و کوچکی به طور موقت زیر پوست قرار داده می‌شود تا مایع و خون اضافی جمع شده تخلیه شود.

اگر می‌خواهید بهترین و مناسب‌ترین روش جراحی باز شکم را برای خودتان مشخص کنید، با مشاوران ما در کلینیک دکتر آرش نجف‌بیگی تماس بگیرید. ما مشتاقانه شما را راهنمایی خواهیم کرد.

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ | کلینیک سعادت‌آباد : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

چطور می‌توان جراحی شکم را موفقیت آمیزتر کرد؟

طبق اعلام بخش تحقیقاتی انجمن جراحی پلاستیک بریتانیا، اگر بخواهید بهترین نتیجه از جراحی شکم را مشاهده کنید، باید تمام تلاش‌تان را بکنید تا تغذیه مناسبی داشته باشید و وزن‌تان ثابت بماند. انجام ورزش و عضله سازی در افزایش سوخت و ساز و رسیدن به تعادل در سبک زندگی سالم اهمیت زیادی دارد. برای رسیدن به بهترین نتیجه از جراحی شکم، باید حداقل ۶ ماه پیش از جراحی، مصرف سیگار، قلیان و الکل را ترک کنید. استفاده از دخانیات و الکل ریسک عوارض را افزایش می‌دهد و بهبودی را کند می‌کند. حتما پیش از زمان مشخص شده برای جراحی، موهای ناحیه شکم و آلت تناسلی را به‌طور کامل اصلاح کنید تا مشکلی در این خصوص نداشته باشید.

عوارض کلی عمل ابدو چیست؟

 • از عوارض جراحی زیبایی شکم عدم تقارن شکم و محل نامناسب ناف می باشد.
 • یکی از شایع ترین عوارض عمل جراحی برای زیبایی شکم تنگی محل ناف جدید می باشد. به مرور زمان و به علت انقباض زخم ناف به مرور تنگ می شود. یکی از بهترین درمان ها گذاشتن گاز چرب در داخل ناف می باشد.
 • از عوارض دیگر جراحی زیبایی برای زیبایی شکم که متاسفانه وخیم ترین عارضه نیز می باشد سیاه شدن (نکروز) پوست شکم مخصوصا در نزدیکی محل برش می باشد در این موارد باید پوست نکروزه برداشته شود و پانسمان خیس گذاشته شود تا به مرور زمان بعدا گرافت پوستی انجام شود، شایع ترین علت سیگار کشیدن بیمار و کشش بیش ازحد پوست و دوختن توسط جراح می باشد.
 • از عوارض دیگر جراحی برای  زیبایی شکم عدم تقارن شکم و بالا بودن محل برش شکمی و محل نامناسب ناف می باشد.
 • جای زخم و محل اسکار پوستی حدود ۱۲ الی ۱۸ ماه زمان نیاز دارد تا به شکل و فرم نسبتا عادی نزدیک شود.
 • اگر جای زخم و بخیه دچار کشیدگی شود، پوست دچار آسیب جدی می‌گردد و گاهی نیاز به جراحی کوچکی در این ناحیه وجود دارد.
 • گاهی به‌دلیل خون‌ریزی زیاد در زمان عمل، نیاز به تزریق خون وجود دارد.
 • سروما یا همان تجمع مایعات در محل جراحی، از عوارض دردناکی است که گاها اتفاق می‌افتد.
 • تروما یا تجمع خون دی محل جراحی نیز، از مشکلات رایج جراحی‌های زیبایی است.
 • اختلالات گوارشی ناشی از بیهوشی مثل یبوست ممکن است تا دو الی چهار روز ادامه پیدا کند و روده‌ها اصلا کار نکند. در این شرایط معمولا مصرف شربت‌های ملین توصیه می‌گردد.
 • کشیدگی زخم، باز شدن بخیه و عفونت روند بهبود زخم را طولانی می‌کند.
 • کاهش حس در ناحیه جراحی شده، ریسک آسیب با ناخن‌ها در زمان خاراندن را افزایش می‌دهد.
 • عدم تقارن اسکار پوستی یا میزان چربی تخلیه شده از هر قسمت، از عوارض احتمالی است.
 • آسیب به جوارح داخلی بدن نیز از عوارض بسیار نادر و ناشی از خطای پزشکی در جراحی شکم است.
 • کاهش خون‌رسانی به پوست و نکروز بافت بدن نیز، از عوارض جراحی شکم محسوب می شود.
 • واکنش آلرژیک به داروها و نخ بخیه نیز، از عوارض کلی جراحی شکم محسوب می‌شود.

آمادگی برای زیبایی شکم

آمادگی قبل از جراحی برای  زیبایی شکم شامل موارد زیر می‌ شود:

 • انجام آزمایش‌ های مختلف یا معاینه پزشکی
 • مصرف بعضی داروها یا تغییر داروهای مصرفی فعلی
 • ترک دخانیات
 • خودداری از مصرف آسپرین، داروهای ضد التهابی و مکمل‌ های گیاهی افزایش دهنده خطر خونریزی

مراقبت های بعد از جراحی شکم

طبق تحقیقات انجام شده توسط انجمن جراحان پلاستیک آمریکا که در سایت plasticsurgery منتشر شده است، اساسی‌ترین مرحله هر عمل زیبایی، مرحله مراقبت‌های پس از جراحی است. در این بخش، معمولا سطح کیفیت مراقبت‌ها و دارا بودن اطلاعات در افراد، شانس دستیابی به نتیجه بی عیب و نقص را افزایش می‌دهد. در ادامه به ضروری‌ترین مراقبت‌های بعد از جراحی شکم می‌پردازیم.

 • عفونت اصلی‌ترین عامل خراب کننده کیفیت و ظرافت در جراحی‌های زیبایی است که آسیب‌های جسمی و روحی زیادی به افراد وارد می‌کند. مصرف به موقع آنتی بیوتیک‌های تجویز شده توسط پزشک، رعایت بهداشت و استفاده از پمادهای مخصوص، از مهم‌ترین کارهای بعد از عمل جراحی شکم است.
 • مراقبت از لوله درن که مسئول تخلیه خونابه‌های موجود در نواحی جراحی شده است، موضوع مهمی است که باید جدی بگیرید. عدم حرمت لوله‌ها و تخلیه به موقع مخزن درن با درنظر گرفتن نکات ایمنی و بستن مجرای ورودی آن، از پارامترهای مراقبتی بعد از جراحی است.
 • تعویض مکرر پانسمان، بخش مهمی از مراقبت بعد از جراحی شکم است. عدم رسیدگی به پانسمان، سرعت بهبودی را کاهش می‌دهد و ریسک بروز عفونت و نکروز بافت پوست را نیز افزایش می‌دهد. اگر می‌خواهید تمام تلاش‌تان برای رسیدن به اندام زیبا خراب نشود، باید حتما نسبت به تعویض پانسمان در محیط بهداشتی با رعایت اصول و مصرف داروهای تجویز شده، حساس باشید.
 • تحت هیچ شرایطی بر محل بخیه فشاری وارد نکنید. ریسک پاره شدن بخیه و کشیدگی پوست، از مشکلاتی است که با بروز آن ظاهر اسکار پوستی تشدید می‌شود.
 • حتما در اولین روز بعد از جراحی، با کمک پرستار از تخت پایین آمده و کمی قدم بزنید.
 • استفاده از جوراب‌های مخصوص جهت پیشگیری از آمبولی و لخته شدن خون، الزامی است.
 • هر ۳ ساعت استراحت، نیازمند چند دقیقه راه رفتن و حرکت کردن است، به هیچ عنوان بدون حرکت روی تخت دراز نکشید.
 • خوابیدن روی شکم و ایجاد فشار در محل ابدومینوپلاستی، اصلا توصیه نمی‌شود.
 • نسبت به تزریق آمپول‌های تجویز شده برای کنترل لخته خون، جدی باشید.
 • تا سه هفته، از فعالیت‌های سنگین و رابطه جنسی پرهیز کنید.
 • حداقل تا بهبودی کامل زخم‌ها و جوش خوردن محل جراحی شکم، از رانندگی پرهیز کنید.
 • تعویض گن طبی در زمان‌های تعیین شده توسط پزشک ضروری است.
 • اطلاع از شیوه مراقبت از محل جراحی و لوله تخلیه
در این باره بخوانید  بررسی قدم به قدم لیپوماتیک پشت کمر

با مشاهده این علائم به پزشک متخصص مراجعه کنید

به گزارش سایت NHS انگستان، گاهی با داشتن اطلاعاتی اندک از واکنش‌های احتمالی بدن، می‌توانید از فاجعه‌ای بزرگ جلوگیری کنید. پس سعی کنید با درنظر گرفتن علائمی که در ادامه اشاره می‌کنیم، در صورت بروز به سرعت خودتان را به مرکز درمانی برسانید:

 1. احساس سنگینی در قفسه سینه و تنگی نفس
 2. مشاهده خون‌ریزی از محل درن یا محل بخیه
 3. مشاهده خون در مدفوع و ادرار
 4. باز شدن بخیه در محل جراحی
 5. گرفتگی شکم و دردهای شکمی غیرمعمول
 6. احساس بی‌حسی در دست، پا و سر

با مشاهده علائمی که گفته شد، حتما با پزشک متخصص‌تان تماس بگیرید و به مرکز درمانی مراجعه کنید. گاهی با یک داروی ساده می‌توان این حالات را برطرف کرد، اما عدم پیگیری و مراجعه شما، ریسک بروز مشکلات جدی و حتی مرگ را در پی دارد.

جراحی باز شکم در اتاق عمل

مزایای عمل ابدومینوپلاستی یا جراحی شکم چیست؟

معمولا مهم‌ترین عاملی که برای هر کاندید عمل ابدو یا جراحی شکم، انگیزه‌سازی می‌کند، اطلاع از مزایای عمل است. شما با اطلاع از این مزایا می‌توانید ارزیابی دقیقی بین انجام آن در کنار سایر عمل‌های جراحی داشته باشید. کسب اطلاعات دقیق در این زمینه به شما کمک می‌کند تا به بهترین شکل ممکن در این زمینه تصمیم بگیرید و بهترین نتیجه را بعد از آن مشاهده کنید. در ادامه به بررسی مزایای عمل ابدو می‌پردازیم.

 1. لیفت پوست شکم و بهبود ظاهر آن بهترین و مهم‌ترین مزایای عمل ابدومینوپلاستی است.
 2. در این عمل پوست اضافی و آسیب دیده از کشش زیاد، برداشته می‌شود و معمولا ظاهر فرد به شدت جذاب‌تر از قبل می‌گردد.
 3. جابه‌جایی و ترمیم شکل و فرم ناف در عمل ابدو انجام می‌شود که زیبایی شکم را چند برابر می‌کند.
 4. تقویت بافت عضلات شکم در عمل ابدو می‌تواند ظاهر شکم را مانند شکم یک ورزشکار نشان دهد.
 5. ایجاد قوس مناسب در ناحیه کمر و پهلوها و ایجاد فرم ساعت شنی با عمل ابدو در کنار لیپوماتیک ممکن است.
 6. معمولا هیچ آسیبی به بافت و اعضا بدن در مجاورت شکم وارد نمی‌شود.
 7. میزان خطر و ریسک عمل ابدو بسیار کم و اندک است.
 8. معمولا به دلیل بی‌هوشی عمومی یا بی‌حسی، فرد چندان دردی از این عمل احساس نمی‌کند.
بهترین زمان برای انجام عمل ابدو

چه زمانی عمل ابدو بهترین راه‌کار برای کاهش وزن است؟

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که بلافاصله بعد از مشاهده چاقی و تجمع چربی در ناحیه شکم، باید دست به دامن عمل جراحی ابدومینوپلاستی شد. اما بهتر است بدانید که این عمل درواقع آخرین راه‌کار برای رهایی از چربی‌های شکم است. در واقع، شما باید تمام تلاش خودتان را انجام دهید تا چربی‌های شکم را کاهش دهید.

برای این کار استفاده از رژیم غذایی مناسب و انجام ورزش بهترین راه‌کار است. پس از چنین اقدامی می‌توانید در صورت افتادگی پوست، شل شدن پوست شکم، زیاد بودن ترک‌های پوستی و همچنین عدم رسیدن به اندام دل‌خواه با وجود کاهش وزن، اقدام به انجام عمل ابدو کنید.

اگر می‌خواهید بهترین و مناسب‌ترین روش جراحی باز شکم را برای خودتان مشخص کنید، با مشاوران ما در کلینیک دکتر آرش نجف‌بیگی تماس بگیرید. ما مشتاقانه شما را راهنمایی خواهیم کرد.

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ | کلینیک سعادت‌آباد : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

عمل ابدو یا جراحی شکم برای این افراد ممنوع است!

به همان میزان که هر عمل جراحی افراد کاندیدی دارد که جراحی برای آن ها بهترین راه‌کار است و بهترین نتیجه را دارد،  افرادی هستند که نباید برخی عمل‌ها را انجام دهند. در ابدومینوپلاستی نیز، عده‌ای را نمی‌توان کاندید مناسبی برای این جراحی دانست. با اطلاع از این افراد، می‌توانید برآورد صحیحی از امکان عمل برای خود یا عزیزان‌تان داشته باشید.

 1. افرادی که وزن ثابتی ندارند و در حال لاغری یا اضافه وزن هستند، مناسب انجام ابدومینوپلاستی نیستند.
 2. خانم‌هایی که قصد بارداری دارند، کاندید خوبی برای این جراحی نیستند.
 3. افرادی که دارای بیماری‌های زمینه‌ای مثل فشار خون، قند خون و بیماری‌های قلبی عروقی هستند، کاندید انجام عمل ابدو نیستند.
 4. افراد دارای چربی احشایی نمی‌توانند نتیجه خوبی از عمل ابدو یا جراحی شکم مشاهده کنند؛ پس برای انجام این جراحی کاندید خوبی نیستند.
 5. افرادی که سابقه کلوئید دارند نیز، کاندید خوبی برای این جراحی نخواهند بود.

عمل ابدومینوپلاستی (تامی تاک) بعد از جراحی سزارین

یکی از رایج‌ترین عواملی که موجب می‌شود تا افراد دچار استرچ مارک یا ترک‌های پوستی شوند یا افتادگی پوست در آن‌ها ایجاد شود، حاملگی است. دوران بارداری علاوه‌بر چالش‌های خاص خود، اضافه وزن و بزرگ شدن شکم را به همراه دارد. در چنین شرایطی پوست اکثر مادران باردار دچار افتادکی می‌شود.

پس بدیهی است که بعد از زایمان خصوصا به روش سزارین، به دنبال عمل جراحی شکم باشند. با کمک ابدومینوپلاستی می‌توان چربی‌های ایجاد شده در شکم را برداشت و میزان قابل توجهی از پوست آویزان یا شل شده را جدا کرد. به این ترتیب هیچ اثری از ظاهر دوست نداشتنی پوست شل و آویزان باقی نمی‌ماند.

عمل ابدو بعد از زایمان

بهترین زمان برای عمل ابدومینوپلاستی بعد از سزارین

عده زیادی از مادران باردار به دنبال هماهنگی با پزشک جهت حضور در لحظه زایمان هستند؛ چرا که تصور می‌کنند که با یک بار بی‌هوشی و سزارین، بهتر است عمل ابدومینوپلاستی را هم زمان انجام دهند. شاید این نظریه در تصور عامه افراد منطقی باشد. اما از لحاظ پزشکی چنین تصمیمی اصلا توصیه نمی‌شود؛ چرا که بدن مادر و رحم در زمان سزارین، کشیده‌ترین حالت خود را دارند.

پوست به شدت دچار افتادگی شده است و کمی زمان احتیاج دارد تا به کمک خاصیت کشسانی، به حالت اولیه باز گردد. پس در چنین شرایطی کار پزشک متخصص برای تخمین میزان بازگشت پوست به حالت اولیه و میزان نیاز عضلات و پوست به تقویت و برش، مشخص نیست.

در این شرایط عمل ابدومینوپلاستی می‌تواند منجر به اشتباهات محاسباتی شود که بعد از گذشت مدت زمان بهبودی، با دفرمگی بدن و تغییر شکل شکم خود را نشان دهد.

پس به همین دلیل می‌توان ادعا کرد که بهترین زمان برای عمل ابدومینوپلاستی، حدود ۹ الی ۱۲ ماه بعد از سزارین و بهبودی کامل است. در این مدت زمان می‌توانید اضافه وزن بارداری را کاهش دهید و به ثبات وزن برسید تا بهترین نتیجه را از عمل ابدو یا جراحی شکم مشاهده کنید.

ابدومینوپلاستی در دوران شیردهی

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که مادران بعد از بارداری و قصد جهت انجام ابدومینوپلاستی باید به آن توجه کنند، زمان شیردهی نوزاد است. حتما شما نیز شنیده‌اید که در دوران شیردهی تمامی تغذیه و حالات روحی روانی مادر ازطریق شیر به نوزاد منتقل می‌شود. پس بدیهی است که مصرف داروهای موردنیاز بعد از عمل ابدو یا جراحی شکم نیز موجب اختلال در این روند می‌شود.

ضمن این‌که داروی بی‌هوشی نیز، در بدن مادر و پروسه شیردهی می‌تواند اثرات نامطلوبی ایجاد کند که برای نوزاد اصلا مناسب نیست. با بررسی همین دو مورد می‌توان گفت که مادران شیرده باید بعد از اتمام دوران شیردهی اقدام به انجام عمل جراحی شکم کنند تا هیچ آسیبی به نوزاد وارد نشود.

عمل ابدومینوپلاستی و ماموپلاستی همزمان

به طور کلی این امکان وجود دارد که با یک بار بی‌هوشی، دو عمل جراحی پلاستیک و زیبایی را انجام داد تا از عوارض بیهوشی دوباره اجتناب کرد. در واقع باید بدانید که معمولا جراحان توصیه می‌کنند بین دو عمل جراحی پلاستیک تحت بیهوشی بین ۶ ماه تا یک سال فاصله باشد.

پس در صورت تشخیص جراح فوق تخصص پلاستیک و وجود آمادگی بدنی در شما، امکان این را خواهید داشت که همزمان، هم سینه‌های خود را اصلاح و خوش فرم کنید و هم شکم خود را با کمک جراحی، کوچک نمایید.

ابدومینوپلاستی بهتر است یا پانیکولکتومی؟

پانیکولکتومی عملی است که پوست اضافی و شل و آویزان شکم را برمی‌دارد. به دنبال کاهش وزن زیاد و کوچک شدن ناگهانی و شدید، پوست شکم روی پاها و اندام تناسلی آویزان می‌شود. پانیکولکتومی یک روش کانتورینگ بدن است که به دنبال حذف این پوست شل و افتاده از شکم و مناطق اطراف آن است. ممکن است به تنهایی به عنوان یک عمل انجام شود یا می تواند با ابدومینوپلاستی همراه شود.

از سوی دیگر تامی تاک یا ابدومینوپلاستی، بافت چربی اضافی را همراه با پوست شکم برمی‌دارد و ماهیچه‌های شکم شما را سفت و محکم می‌کند. در واقع ابدومینوپلاستی روشی فراتر از پانیکولکتومی است هرچند کاملا به تشخیص جراح و شرایط بدنی شما بستگی دارد.

تفاوت ابدومینوپلاستی با جراحی‌های لاغری

ابدومینوپلاستی  یک جراحی زیبایی یا ترمیمی است و برای سفت کردن ماهیچه هایی که به دنبال بارداری شل شده یا شکافته شده اند، استفاده می شود. تفاوت ابدومینوپلاستی با جراحی‌های لاغری در این است که جراحی لاغری با کاهش سایز شکم و با محدود کردن میزان ورود مواد مغذی به بدن باعث کاهش وزن می شود اما ابدومینوپلاستی بر روی اشتها، تغذیه و متابولیسم تاثیری ندارد.

جراحی لاغری روشی است که هدف آن بهبود سلامت کلی فرد است، در حالی که ابدومینوپلاستی یک عمل زیبایی است که فقط با هدف بهبود ظاهر فرد انجام می شود و یا در جراحی چاقی پوست و چربی اضافی از بین نمی رود، اما ابدومینوپلاستی پوست شل و افتادگی را از بین برده و کانتور منحصر به فردی در بدن فرد ایجاد می کند.

تفاوت ابدومینوپلاستی با لیپوساکشن

همانطور که گفتیم ابدومینوپلاستی برای رفع پوست اضافی و عضلات شل بهترین روش جراحی است اما لیپوساکشن چربی‌هایی را هدف قرار می دهد که در برابر رژیم غذایی و ورزش مقاوم هستند. روش ابدومینوپلاستی کمتر تهاجمی است و نیاز به بیهوشی عمومی و یک دوره بهبودی طولانی دارد اما لیپوساکشن را می توان تحت بیهوشی موضعی نیز انجام داد و مدت زمان بهبودی کمتری هم نسبت به ابدومینوپلاستی دارد.

سوالات رایج در زمینه جراحی شکم

معمولا افراد علاقه‌مند به جراحی شکم، سوالات متعددی درخصوص پروسه جراحی، نوع مراقبت‌های بعد از آن و همچنین رویدادهای حواشی جراحی ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک دارند. در این بخش به رایج‌ترین سوالات می‌پردازیم.

آیا جای زخم ابدومینوپلاستی دائمی است؟

طبق بررسی‌های انجام شده توسط انجمن جراحان پلاستیک آمریکا، تقریبا تمامی  افراد کاندید انجام جراحی ابدومینوپلاستی، بعد از جراحی تا حدود یک سال، درگیر مراقبت و رسیدگی به محل زخم ابدومینوپلاستی بودند. در ابتدای جراحی، همیشه نیاز به استفاده مکرر از پمادهای آنتی بیوتیک تجویز شده توسط پزشک وجود دارد و پانسمان باید به‌صورت منظم تعویض گردد. بعد از این مرحله، نوبت به استفاده از کرم‌های ترمیم کننده پوست است. پزشک هر زمان صلاح بداند، نسبت به تجویز این پمادها اقدام می‌کند.

گاهی نیز در برخی افراد به‌دلیل عدم دارا بودن کلاژن، جای زخم باقی می‌ماند. استفاده از درمان‌هایی مثل مزوتراپی، لیزر، میکرودرم و پمادها و کوکتل‌های ترمیم‌ کننده در طی سال، به بهبود ظاهر محل زخم عمل ابدو کمک می‌کند.

آیا ابدومینوپلاستی محدودیت سنی دارد؟

ابدومینوپلاستی معمولا برای سنین بالای ۱۸ سال انجام می‌شود. به گفته گروه پزشکی هارلی انگلستان این محدودیت صرفا از لحاظ اخلاقی است و به جهت احتمال رشد اندام و تغییر نظر فرد در سنین بالاتر اعمال می‌شود. اما محدودیت سنی در سنین بالا نیز وجود ندارد. اما برای دستیابی به بهترین نتیجه از ابدومینوپلاستی، بهتر است در سنینی این جراحی انجام شود که کلاژن سازی و ترمیم پوست به بهترین روند انجام می‌شود.

آیا ابدومینوپلاستی خطر آمبولی دارد؟

تصور اشتباهی وجود دارد که آمبولی در جراحی‌های شکمی و لاغری رایج است. اما بهتر است بدانید که این تصور کاملا استفاده است. درواقع، خطر آمبولی برای تمامی جراحی‌ وجود دارد و ابدومینوپلاستی نیز، یکی از همین جراحی‌ها است. ریسک آمبولی در ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک، نه بیشتر از سایر جراحی‌های درمانی یا زیبایی است و نه کم‌تر از آن ها است.

آیا خانم‌های باردار می‌توانند از ابدومینوپلاستی استفاده کنند؟

در پاسخ به این سوال باید گفت، معمولا جراحی شکم برای افرادی مناسب است که هیچ دلیلی برای چاقی و بازگشت به وزن قبلی ندارند. در جراحی شکم، پوست لیفت می‌شود. اگر بعد از این رویداد مجدد به دلیل چاقی یا بارداری، پوست تا حد زیادی کشیده شود، قطعا تمامی زحمات شما به باد می‌رود و پوست نیز، آسیب جدی خواهد دید. پس بهتر است، چنین جراحی‌هایی به بعد از زایمان موکول شود.

برای اطلاع بیشتر از جراحی شکم،روی کاتالوگ زیر را کلیک کنید

بیش از ۶۰۰۰ جراحی موفق

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

یکی از ۳ جراح پلاستیک برتر کشور

IMG_6113 dr-min

ممکن است شما دوست داشته باشید
103 نظرات
 1. زهرا می گوید

  سلام من۲۷ سالمه وسه زایمان داشتم در زمان بارداری اضافه وزن شدید داشتم ولی از وزن ۹۰ کیلو رسیدم به ۶۵کیلو پوست کل بدنم داغون شده بازوها سینه ها وشکم کشاله ران اگه فقط خواسته باشم عمل برداشتن پوست های شل و
  افتاده انجام بشه همه باهم میشه جراحی بشه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 2. کاظمی می گوید

  سلام میشه بفرماییدهزینه عمل آبدو ولیفت چندمیشه بابیمه تامین اجتماعی ممنون میشم حداقل حدود رابفرمایید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   عمل های زیبایی تحت پوشش بیمه نیستند
   شما میتوانید برای درافت اطلاعات کامل با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 3. زهرا می گوید

  سلام من ۴۷رسال دارم وخانم هستم و دیابت دارم پایین تنهدلاغر دارم وشکمم بزرگ وافتادگی داره چ جوری میتونم عمل ابدو و تزریق چربی انجام بدم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   دوست عزیز پیش از انجام عمل میبایست مشاوره به صورت حضوری انجام پذیرد . افتادگی شکم و میزان چربی موجود در بدن هر فرد متفاوت می باشد . و پیش از عمل میبایست آزمایشات لازمه در خصوص دیابت شما مورد برسی قرار گیرد
   شما برای مشاوره حضوری رایگان و کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره های کلینیک تماس بگیرید . سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 4. زهرا می گوید

  سلام وخسته نباشید مدت رمان جراحی ابدو همراه با تزریق باسن چقد طول میکشه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   تایم جراحی بسته به میزان افتادگی شکم و همچنین حجم چربی موجود در بدن هر فرد متفاوت می باشد.

 5. ناشناس می گوید

  سلام آقای دکتر من افتادگی شکم دارم و اینکه زایمان نکردم و بچه ندارم موردی نیست بیام ابدومینوپلاستی انجام بدم یانه ؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام و احترام
   خیرهیچ مشکلی برای انجام عمل ابدو نخواهید داشت و تنها پیش از عمل بفرمایید که تصمیم به بارداری دارید تا طبق آن عمل ربای شما صورت گیرد .
   شما برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره های کلینیک در ارتباط باشید . سعادت اباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 6. خانم گتوندی می گوید

  سلام وقت بخیر ببخشید هزینه عمل باز کوچیک کردن شکم چند

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   شما میتوانید برای اطلاع از هزینه ها و مشاوره کامل با شماره های کلینیک تماس بگیرید سعادت اباد۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 7. افشون می گوید

  سلام من ۵۰کیلوم فقط زیر شکم دارم چون دوبار باردارشدم پوست شکمم شل شده و اینکه مدل برای عمل ابدومینوپلاستی قبول میکنین

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام.. خیر مدل نمیپذیریم

 8. ناشناس می گوید

  سلام من خانومی ۴۷رساله هستم ودیابت دارم شکمم افتادگی داره چطو میتونم عمل ابدو رو انجام بدم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام برای انجام عمل های زیبایی تمام ازمایشات لازمه از فرد گرفته خواهد شد و نکاتی که میبایست رعایت شود حتما اعمال می گردد. جهت مشاوره بیشتر میتوانید با شماره های کلینیک تماس بگیرید سعادت اباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴- جردن۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 9. صفورا می گوید

  سلام‌وقتتون بخیر من ۳۹ ساله هستم و شکم و پهلو دارم ۹۰ کیلو هم وزنم هست به نظرتون کدوم عمل برام مناسبه و عوارض داره یا نه ممنونم اگر راهنماییم کنید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان به صورت دقیق اعلام کرد چه روشی برای شما بهترین نتیجه را خئاهد داشت.

 10. ناشناس می گوید

  سلام من خانم ۶۲ ساله هستم وشکم بزرگ وپهلو دارم آیا مناسب برای جراحی ابدو مینو پلاستی هستم؟مشکل سن دارم یانه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر بیماری خاصی نداشته باشید و از متخصص قلب تاییدیه بگیرید که بیهوشی برای شمل مشکلی بوچود نمی آورد می توانید جراحی انجام دهید.

 11. افسانه می گوید

  باسلام برداشتن چربی پهلو وشکم رو همزمان انجام میدین وخطر آمبولی هم داره ممنون که جواب میدین

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر مقدار چربی زیاد نباشد می توان همزمان تخلیه شود و اگر متخصص با تجربه این جراحی را انجام دهد احتمال خطر به صفر می رسد.

 12. صبا می گوید

  سلام ببخشید الان (منظور در دوران کرونا) عمل ابدومینوپلاستی انجام میدهید؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی انجام می شود.

 13. فاطمه می گوید

  سلام من دوتا سزارین داشتم ۶۴کیلو وزنم. افتادگی شکم دارم اما بیماری صرع دارم میخواستم بدونم میتونم عمل ابدومینوپلاسی انجام بدم؟؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر بیماری شما کنترل شده باشد و از پزشک متخصص نامه بگیرید که جراحی برای سلامتی شما ضرر ندارد می توانید انجام دهید.

 14. تهران می گوید

  با سلام من باردار هستم میخواستم ببینم عمل ابدو همزمان با عمل سزارین امکان پذیره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر نمی توان عمل زیبایی شکم را همزمان با سزارین انجام داد.

 15. عطیه می گوید

  سلام من ۱۲ کیلو لاغر کردم و کمی شکم دارم و ۵۸ کیلو هستم و میخوام هم شکمم صاف بشه هم باسنم بزرگ بشه شما گفتید نمیشه باهم انجام بشه ؟
  یعنی اول باید عمل باسن باشه و چربی برداشته بشه و بعد عمل شکم ؟؟
  دوبار بیهوشی ضرر داره میترسم 😔

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد که آیا می توان هر دو جراحی را برای شما در یک روز انجام داد یا خیر.

 16. مریم می گوید

  سلام بعد از عمل عبدو چند روز بعد میتونیم بریم سر کار

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   به دلیل داشتن بخیه بهتر است حداقل یک هفته در منزل بمانید.

   1. امل می گوید

    سلام هذینه شکم و پهلو چقدر هست

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     سلام وقت بخیر
     لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
     سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 17. زهره می گوید

  سلام وقت بخیر من هم افتادگی بینی دارم وهم شکمم چربی داره دو تاشو باهم میشه عمل کرد

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز بهتر است به صورت همزمان این دو جراحی انجام نشود.

 18. آیدا می گوید

  سلام من ۴۱سالمه مشکل وبیماری خاصی ندارم میخوام عمل ابدومینوپلاستی شکم انجام بدم اطرافیانم استرس زیادی برای آمبولی وکرونابمن منتقل میکنندبنظرشماکلینیک محل مناسبی برای عمل هست واینکه این عمل چقدر برای من خطرداره ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   جراحی ابدومینوپلاستی در بیمارستان انجام می شود و طبیعتا تمام پروتکل های بهداشتی رعایت می شود.
   اگر جراحی توسط پزشک متخصص و با تجربه انجام شود مشکلی برایتان پیش نمی آید.

 19. ناشناس می گوید

  سلام
  آیا همزمان با ابدومینوپلاستی میشه تزریق چربی به سینه انجام داد؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بعد از معاینه حضوری و تایید دکتر بله می توان انجام داد.

 20. صبا می گوید

  سلام من یه بار زایمان سزارین داشتم و یک جراحی آپاندیسیت.شکمم افتاده شده ۳۷ سالم هست و چه روشی برای من توصیه میکنید. درضمن چون شاغل هستم چند وقت باید استراحت داشته باشم؟
  عمل شکم و سینه را همزمان میشه انجام داد؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان گفت چه روشی برای شما بهترین نتیجه را دارد.
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 21. ناشناس می گوید

  سلام اقای دکتر من میخواهم ابدو مینوپلاستی انجام بدهم ایا امکان باردار شدن دوباره است ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله روش های وجود دارد که بعد از ابدومینوپلاستی می توان مجدد باردار شد.

 22. قادری می گوید

  با سلام وخسته نباشید ، من ۱۰ کیلو اضافه وزن دارم و بخاطر سزارین افتادگی شکم پیدا کردم چه نوع جراحی برای من مناسب هست؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد چه روشی برای شما مناسب ترین درمان است.

 23. احمدي می گوید

  با سلام و عرض ادب آیا عمل هیستروکتومی همزمان با ابدومینوپلاستی امکان پذیر هست؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر نمی توان انجام داد.

 24. ناشناس می گوید

  سلام دکتر
  کسی که کولیت اولسروز داره میتونه عمل ابدومینو پلاستی انجام بده؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما باید به صورت حضوری معاینه شوید در صورت تایید جراح می توانید ابدومینوپلاستی انجام دهید.

 25. شریعت معدنی پور می گوید

  با سلام من ۴۷ سالمه خانم هستم و ۵۷ کیلو وزنم هستش ۲ تا زایمان سزارین داشتم فقط مشکلم بزرگی شکم هستش هر کی شکم منو میبینه فکر میکنه باردارم…جاهای دیگه بدنم طبیعیه …میخواستم ببینم میتونم عمل زیبایی انجام بدم؟ با تشکر از راهنماییتون

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله می توانید با جراحی به اندام دلخواه خود برسید.

 26. مهری می گوید

  سلام آقای دکتر من یک ماه هست عمل ابدومینوپلاستی و انجام دادم الان نافم و میبینم یکم از حالت عادی بزرگ‌تره امکان کوچیک تر شدن و داره و احساس میکنم بالا تر هست نسبت ب ناف های دیگه یه یک سانتی اینم احتمال داره ک یکم بیاد پایین

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   معمولا سه ماه زمان می برد تا نتیجه عمل مشخص شود.

 27. ناشناس می گوید

  سلام خسته نباشید من تیرویید کم کاردارم میتوانم جراحی شکم انجام بدم ممنونم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله ولی حتما باید از متخصص غدد تاییدیه بگیرید که این جراحی مشکلی برای شما پیش نمی آورد.

 28. مریم می گوید

  سلام اگه هم عمل ابدو هم تزریق چربی انجام دهیم دریک روز عوارض دارد؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر تزریق چربی به باسن منظور شماست که بهتر است با ابدومینوپلاستی انجام نشود. زیرا بعد از جراحی ابدومینوپلاستی نباید روی شکم خوابید و در تزریق چربی به باسن باید روی شکم خوابید که به باسن فشار نیاید.

 29. سمیه می گوید

  سلام ببخشید آقا دکتر جراحی سینه راهم انجام میده

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله دکتر فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی هستند و تمامی جراحی های زیبایی و ترمیمی را انجام می دهند.

 30. فریبا می گوید

  سلام روزتون بخیر من حدود ۳۸ کیلو وزن کم کردم و در حال حاضر فقط شکم دارم (به دلیل شل شدن بزرگ دیده میشود) از چه روشی می تونم برای کوچک کردن و حذف پوست اضافه شل شده استفاده کنم؟ ممنون از راهنماییتون

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بهترین روش برای برداشتن پوست اضافه شکم جراحی ابدومینوپلاستی است.

 31. ناشناس می گوید

  سلام من ۳۰ سالمه بلصد کیلو وزن و ازدواج نکردم ابومینوپلاستی نمیتونم انحام بدم چون ممکنه بعدا بارداربشم؟پس چه عملی واسه افتادگی شکم خوبه که بعدشم احتمالا بارداری باشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای کسانی که که مجرد هستن یا در آینده قصد بارداری دارند نیز می توانند ابدومینوپلاستی انجام دهند ولی تکنیک این جراحی با کسانی که قصد بارداری ندارند فرق می کند.

  2. ناشناس می گوید

   من انجام دادم باردار هم شدم
   مشکلی نداشتم

 32. سیما پرویزیان می گوید

  سلام
  من حدود ۲۰ روز هست جراحی کردم هنوز از بین بخیه ها ترشحات و خون ابه میاد ایا دچار مشکل خاصی شدم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود علت ترشحات چیست.

 33. ناشناس می گوید

  سلام آقای دکترعزیزمیخواستم دررابطه باجراحی شکمم سوال کنم شکمم خیلی بزرگ نیست اماهمینم خیلی فکرمودرگیرکرده ولی هزینش برام سخته میشه راهنماییم کنیدلطفا

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز برای تشخیص این مورد که چه روشی برای شما بهترین نتیجه را می دهد باید به صورت حضوری معاینه شوید.

   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 34. لادن می گوید

  وقت بخیر. انجام ابدومینوپلاستی و برداشتن چربی اضافی شکم و پهلو برای خانمی که دو تا سزارین داشته و الان به فتق دیسک مبتلا ست امکان پذیره یا خیر؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   هنگام جراحی ابدومینوپلاستی فتخ ناف هم جراحی می شود.

 35. معصومه می گوید

  سلام من لیماری لوپوس دارم و به علت مصرف کورتن سالهای قبل بازوها و شکمم ترکهای زیاد داره و افتادگی شکم دارم آیا میتونم عمل کنم ؟ ۴۰ سال دارم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   معمولا قبل از جراحی و تا مدتی بعد از جراحی باید مصرف کورتون قطع شود . برای اینکه مشخص شود آیا شما میتوانید جراحی داشته باشد حتما باید دکتر به صورت حضوری شما را معاینه کند.

 36. زهرا محمدی می گوید

  سلام شما اولترازد را برای شخصی که شکم و پهلوی کمی دارد را توصیه میکنید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 37. سحر می گوید

  سلام من شکم خیلی بزرگی ندارم ولی میخوام عمل کنم ۲تا زایمان سزارین داشتم کلا ١٠کیلو اضافه وزن دارم
  لطفا بگین درد بعدش شدید است
  ٢هزینه عمل چقدر است
  ممنونم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

  2. بهار می گوید

   سلام خسته نباشیدهم زمان با عمل آبدومینوپلاستی میتوان تزریق چربی به باسن داشته باشیم؟

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    با سلام
    بهتر است همزمان انجام نشود. زیرا برای تزریق چربی به باسن تا مدتی نباید روی باسن بخوابید.

 38. اکبر جعفری می گوید

  با سلام و عرض ادب، دکتر جان من حدود ۳ سال پیش ۱۵ کیلو با رژیم غذایی کم کردم ولی متاسفانه علیرغم مشخص شدن عضلات شک ، افتادگی پوست دارم. آیا جراحی تنها راه درمان است؟ پس از جراحی از عوارضی همچون آمبولی و عفونت می ترسم.لطفا بفرمایید چطور از این استرس و از طرفی پوست افتاده رهایی پیدا کنم.ببخشید به نوعی از جنابعالی به طور مستقیم مشاوره گرفتم و عذرخواهی میکنم.

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز باید حتما معاینه شوید تا مشخص شود چه درمانی برای شما مناسب است.

   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 39. ناشناس می گوید

  سلام من یک ماه ابدو مینو پلاسی کردم کی میتونم سکس داشته باشم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله- بعد از یک ماه، چنانچه خود شخص ناراحتی خاصی نداشته باشد از لحاظ پزشگی هم ممنوعیتی ندارد.

 40. عاطفه می گوید

  اگر مشکل پوستی داشته باشیم باید چیکار کنیم من پوستم خیلی خشکه میترسم جراحی شکم کنم میترسم بعدش پوستم بدتر شه میشه راهنماییم کنید لطفا خیلی ممنون ازتون

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   مشکل پوست خشک با جراحی شکم به هیچ وجه بعدتر نمی شود. بعد از جراحی برای کاهش آثار جراحی کرم ها و لوسیون های خاصی تجویز می شود.

 41. سمیه می گوید

  یه سوال برای من پیش اومده من سزارین انجام دادم جای سزارین روی‌شکمم مونده خیلی بدجور پوست شکمم خیلی افتاده شده اگر جراحی شکم انجام‌بدم اون جای سزارینم از بین میره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله- با انجام جراحی شکم یا همان ابدومینوپلاستی جای بخیه های سزارین برداشته می شود .

   1. فریدی می گوید

    قیمت جراحی زیبایی شکم وپهلو چقدر است

    1. ناشناس می گوید

     سلام هزینه برداشتن شکم چقد میشه

    2. ناشناس می گوید

     سلام من ۱۱۵ کیلو وزن دارمولی چاقی شکمی زیادی دارم وافتادگی هم دارم من متونم ابدومینو پلاستی انجام بدم ممنون از شما

     1. Doctor najafbeygi می گوید

      با سلام
      تا به صورت حضوری معاینه نشوید و آنالیز چربی های بدن برایتان انجام نشود نمی توان دقیق اعلام کرد که آیا می شود برایتان ابدومینوپلاستی انجام داد یا خیر.

 42. نسیم می گوید

  جراحی شکم فقط به صورت باز انجام میشه؟ بیهوشی داره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله جراحی به منظور کوچک کردن شکم و رفع افتادگی آن تنها به صورت باز و با بیهوشی عمومی قابل انجام است.

   1. جلیلیان می گوید

    سلام خسته نباشی هزینهجراحی‌شکم چقدر میباشد

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     سلام وقت بخیر
     لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
     سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

     1. حسین می گوید

      سلام آیا دکتر عمل کوچک کردن سینه انجام می دهند

     2. Doctor najafbeygi می گوید

      با سلام
      بله انجام می دهند.

    2. اتنا می گوید

     سلام. خسته نباشید. هزینه عمل ابدومینوپلاستی الان چقدر هست

     1. Doctor najafbeygi می گوید

      سلام وقت بخیر
      لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
      سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

  2. ناشناس می گوید

   احنمال آمبولی بعد از جراحی باز چقدر است؟

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    با سلام
    اگر جراحی توسط متخصص با تجربه انجام شود خطر آمبولی به صفر می رسد.

 43. آرزو می گوید

  بعد عمل باید تا کی استراحت کنیم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   هیچ کدام از جراحی های لاغری استراحت کامل ندارند و از فردای روز عمل حتما باید روزانه یک ساعت پیاده روی داشته باشید تا ورم های بعد از عمل زودتر بهبود پیدا کند.

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید