تزریق چربی به باسن یا لیفت باسن برزیلی

169,231

تزریق چربی به باسن چگونه است؟ چربی های لازم از کجا تهیه می شود؟ آیا می شود چربی های اضافه شکم و پهلو را به باسن تزریق کرد؟

هزینه تزریق چربی به باسن چقدر است؟ ماندگاری بزرگ کردن باسن با تزریق چربی تا چه مدت است؟ عوارض این روش برجسته سازی باسن جدی است؟

در این مقاله به پاسخ این سوالات و نکاتی که باید درباره این عمل زیبایی باسن بدانید پرداخته‌ایم.

همچنین در پاسخ به برخی سوالات درون مقاله نیز ویدئویی از دکتر آرش نجف بیگی، فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی آورده شده است که می‎‌توانید با مشاهده آن به جواب سوال خود برسید.

عکس های قبل و بعد در میان متن نیز از نمونه کارهای دکتر آرش نجف بیگی هستند.

در صورتی که به پاسخ مدنظر خود نرسیدید در انتهای همین مقاله سوال خود را درج کنید تا در سریع ترین زمان به آن پاسخ داده شود.

همین طور می‌توانید از پرسش و پاسخ دیگر افراد در قسمت نظرات کاربران اطلاعات خوبی کسب کنید.

چه روش هایی برای بزرگ کردن باسن وجود دارد؟ در ویدئو زیر دکتر آرش نجف بیگی درباره همه روش های آن توضیحات مختصری ارائه می دهند. این ویدئو را از دست ندهید.

در زیر می توانید خلاصه ای مفید از محتوای مقاله را به صورت جدول مشاهده کنید:

نوع بی‌حسی با توجه به شرایط بیمار و میزان چربی انتقال داده شده، گاهی به صورت بی‌هوشی عمومی و گاهی به صورت بی‌حسی موضعی انجام می‌گردد.
زمان عمل مدت زمان جراحی نیز با توجه به مقدار چربی انتقال داده شده متغییر خواهد بود. زمان تقریبی بین ۹۰ الی ۴ ساعت پیش بینی می‌شود.
مدت زمان در بیمارستان نیازی به بستری پس از جراحی وجود ندارد و فقط کافیست از شب قبل بیمار در بیمارستان حضور داشته باشد.
مدت زمان بازگشت به کار نهایتا پس از ۸ هفته و طبق نظر پزشک می‌توانید به تمامی فعالیت‌های روزمره خود بازگردید.
 

هزینه

عموما بیمه جراحی‌های زیبایی را تحت پوشش خود قرار نمی‌دهد. پرداخت تمامی هزینه جراحی برعهده بیمار خواهد بود. میزان هزینه نیز با توجه به میزان چربی و پزشک متفاوت خواهد بود.

چنانچه فرصت مطالعه کل محتوای مقاله را ندارید، با کلیک روی خلاصه مقاله و مطالعه آن، به اطلاعات مختصر و مفیدی دست پیدا کنید.

تزریق چربی به باسن چیست؟

تزریق چربی به باسن یک روش حجیم کردن باسن بدون استفاده از پروتز می‌باشد. در این روش، چربی اضافی از دیگر نواحی بدن مانند شکم، پهلو و ران و… خارج شده و در ناحیه باسن تزریق می‌شود. اما باید چربی اضافی را به شکل یکنواخت از نواحی مختلف بدن خارج کنیم و به ‌صورت یکنواخت در ناحیه باسن تزریق کرده باشیم. این پروسه یک جراحی دقیق است که موفقیت آن به میزان مهارت پزشک جراح بستگی دارد.

تزریق چربی به باسن در سه مرحله انجام می‌گیرد:

 1. برداشتن چربی از نواحی شکم، ران، پهلو و…
 2. صاف کردن و خالص کردن چربی استخراج شده
 3. تزریق چربی به نقاط خاصی از باسن

تزریق چربی به باسن یک جراحی کامل است که تحت بیهوشی عمومی و گاهاً موضعی انجام می‌شود.

فرم طبیعی باسن بستگی به ژنتیک افراد دارد. فرم طبیعی باسن برای بسیاری از افراد راضی ‌کننده نیست. جراحی تزریق چربی به باسن یک روش طبیعی است که سعی در تغییر الگوی ژنتیکی برای فرم دهی باسن دارد.

برخی مزایای تزریق چربی به باسن:

 • بهبود فرم منحنی در بخش‌های پایینی بدن
 • افزایش جذابیت
 • بهبود تعادل در بخش‌های بالایی و پایین بدن
 • بهبود افتادگی باسن
 • درمان طبیعی برخلاف پروتز
 • دوره نقاهت کوتاه
 • بدون نیاز به بستری شدن
 • دفع چربی‌های اضافی بدن

تزریق چربی به باسن مناسب افرادی است که:

 • تمایل به انجام پروتز باسن ندارند
 • از پوست ارتجاعی در ناحیه باسن برخوردار هستند
 • دارای حجم چربی کافی برای استخراج کردن هستند
 • دخانیات مصرف نمی‌کنند
 • در محدوده سنی ۲۵ الی ۵۵ سال قرار دارند

روش تزریق چربی یک روش طبیعی است که در آن از چربی خود بدن استفاده می‌شود. در نتیجه، مانند پروتز باعث ورود مواد غیرطبیعی به بدن نمی‌شود؛ اما روش تزریق چربی مناسب افراد با توده چربی کم نمی‌باشد. این عده باید از جراحی پروتز باسن استفاده کنند.

پس از جراحی تزریق چربی، اندک دردی در ناحیه باسن وجود دارد. این درد طبیعی است و با مصرف مسکن بهبود پیدا می‌کند. دوره نقاهت جراحی چیزی در حدود ۶ هفته است. در تمام این مدت بیمار نباید به روی باسن خود بنشیند و یا به پشت بخوابد. در صورت اجبار به نشستن باید از بالش‌های دوناتی شکل استفاده کنید. عموماً پس‌ از ۱۰ روز می‌توانید جریان عادی زندگی خود را از سر بگیرید.

تزریق چربی به باسن چیست؟

تزریق چربی به باسن یا بالا بردن باسن به روش برزیلی یکی از روش‌های جدید برای تغییر اندازه و شکل باسن است که بدون نیاز به هیچگونه پروتزی انجام می‌شود. برای انجام این عمل، چربی اضافه موجود در بدن مانند شکم، پهلو، ران و … با یکی از روش‌های نوین خارج شده و به باسن تزریق می‌شود.

در صورتی که این جراحی توسط بهترین دکتر تزریق چربی انجام شود، چربی اضافه به صورت یکنواخت از بدن خارج شده و به صورت یکنواخت به باسن تزریق می‌شود تا برای سالیان متمادی ماندگار باشد.

تزریق چربی به باسن نمونه کار دکتر نجف بیگی

بهبودی بعد از عمل پروتز باسن تا چه مدت طول می کشد؟

بر اساس نتایج به دست آمده از مطالعات بالینی در کلینیک Altos Oaks کالیفرنیا، بهبودی شخص بعد از تزریق حدود ۶ هفته زمان نیاز دارد. در این مدت باید به طور کامل مراقبت‌های پزشکی رعایت شود.

تزریق چربی به باسن چگونه انجام می‌شود؟

برای بزرگ کردن باسن به روش تزریق چربی، معمولا نیاز به انجام ۳ مرحله زیر است:

۱- برداشتن چربی از بخش‌های مختلف بدن مانند برداشتن چربی شکم، ران، پهلو و … .

۲- صاف کردن چربی و خالص کردنش جهت آماده سازی انتقال.

۳- انجام جراحی و انتقال چربی در برخی از نقاط خاص باسن. برای انتقال چربی ۳ الی ۵ برش کوچک بر روی باسن زده می‌شود که بعد از جراحی قابل مشاهده نیستند.

برای انجام این جراحی نیاز به استفاده از بیهوشی است که بسته به شرایط فرد، گاهی اوقات به صورت عمومی و گاهی اوقات به صورت موضعی انجام می‌شود. برخی مواقع مقدار بیشتری چربی برای  تزریق استفاده می‌کنند؛ چرا که با انجام این کار احتمال اینکه در صورت جذب چربی سایز باسن کوچک شود، کمتر می‌شود.

بعد از پروتز باسن چه نکاتی باید رعایت شود و مراقبت های بعد از آن چیست؟ در ویدئو زیر دکتر آرش نجف بیگی در مورد همین موضوع صحبت می کنند:

تزریق چربی به باسن یا بالا بردن باسن به روش برزیلی یکی از روش‌های جدید برای تغییر اندازه و شکل باسن است که بدون نیاز به هیچگونه پروتزی انجام می‌شود.

مزایای تزریق چربی به باسن

شکل و تناسب باسن فرد تا حد زیادی توسط ژنتیک تعیین می‌شود، چه از نظر ساختار اسکلتی و چه نحوه ذخیره شدن چربی. یک رژیم غذایی سالم و ورزش می‌تواند برای دستیابی به وزن سالم و تقویت ماهیچه‌ها موثر باشد. اما بسیاری از افراد علی رغم سبک زندگی سالم، از باسن صاف خود ناراضی هستند.

تزریق چربی به باسن یکی از روش‌هایی است که می‌تواند بر اثرات ژنتیک غلبه کرده و شما را به ظاهر دلخواهتان نزدیک کند. بنابراین، اگر به دنبال یکی از اهداف زیر هستید، می‌توانید از بالا بردن باسن به روش برزیلی استفاده کنید:

 • شکل دهی به مسیرهای منحنی قسمت پایینی بدن
 • افزایش جذابیت هنگام پوشیدن انواع لباس
 • بهبود تعادل قسمت بالایی و پایینی بدن
 • نتیجه طبیعی برخلاف پروتز
 • رفع افتادگی باسن با مرور سن (در برخی موارد)
 • کم بودن خطر ابتلا به عفونت (در پروتزهای سیلیکونی احتمال ابتلا به عفونت خیلی زیاد است)
 • کاهش خطر پس زدن چربی توسط بدن
 • مدت زمان بهبودی بسیار کمتر نسبت به روش پروتز
 • عدم نیاز به بستری شدن بعد از انجام جراحی (در روش پروتز فرد باید حتما یک شب در بیمارستان بستری شود)
 • خلاص شدن از چربی‌های اضافه بدن
نمونه لیفت برزیلی باسن توسط دکتر نجف بیگی

کاندیدای مناسب برای تزریق چربی به باسن

با وجود اینکه بزرگ کردن باسن با استفاده از تزریق چربی به عنوان یکی از بهترین روش‌های شکل‌دهی در نظر گرفته می‌شود؛ اما برخی از افراد انتظارات غیر معقولی از آن دارند. به طور کلی، افرادی که دارای شرایط زیر هستند، برای انجام این جراحی مناسبند:

 • افرادی که علاقه‌ای به استفاده از روش پروتز باسن ندارند
 • افرادی که پوست باسنشان به اندازه کافی سالم است. (خاصیت ارتجاعی بودن خود را از دست نداده باشد)
 • افرادی که چربی لازم برای خروج از بدن و تزریق را دارند
 • افرادی که قادر به ننشستن برای چند هفته روی باسن خود هستند
 • افرادی که اهل مصرف دخانیان نیستند
 • افرادی که محدوده سنی‎شان بین ۲۵ الی ۵۵ است.

در صورتی که مبتلا به بیماری قلبی، کبدی و یا افسردگی هستید، حتما با پزشکتان در این مورد مشورت نمایید.

نمایش شماتیک قبل و بعد از تزریق چربی به باسن

تزریق چربی به باسن یا پروتز باسن؟ کدام بهتر است

زمانی که صحبت از بزرگ کردن باسن می‌شود، یکی از سوالات اصلی که برای افراد ایجاد می‌شود این است که تزریق چربی به باسن بهتر است یا پروتز باسن. در روش بالا بردن باسن به روش برزیلی، به دلیل اینکه چربی از بدن خود فرد برداشته می‌شود و نیاز به هیچ پروتزی نیست، عوارض عمل بسیار کمتر خواهد بود.

با این وجود، اگر بسیار لاغر هستید و چربی اضافه برای برداشتن ندارید، استفاده از پروتز باسن راه حل بهتری خواهد بود. اما باید به این نکته توجه داشت که پروتز باسن عوارض بیشتری دارد؛ خصوصا که خطر ابتلا به عفونت و یا انقباض را افزایش می‌دهد.

اگر بسیار لاغر هستید و چربی اضافه برای برداشتن ندارید، استفاده از پروتز باسن راه حل بهتری خواهد بود.

راهنمای انتخاب جراح برای بزرگ کردن باسن

تزریق چربی به باسن یکی از عمل‌های پیچیده‌ زیبایی است که حتما باید توسط یک متخصص انجام شود؛ چرا که برداشت چربی از بدن و انتقال آن به قسمت دیگر، نیاز به آشنایی و تجربه کافی دارد. بنابراین، اگر به دنبال یک جراح ماهر هستید، حتما از وی بخواهید که عکس‌های قبل و بعد جراحی‌هایی که تا کنون انجام داده است را به شما نشان دهد. البته در صورتی که بتوانید با افرادی که توسط دکتر مورد نظرتان این جراحی را انجام داده‌اند نیز صحبت کنید، دید بهتری نسبت به تبحر جراح پیدا خواهید کرد.

نمونه قبل و بعد از تزریق چربی به باسن یک خاتم توسط دکتر نجف بیگی

مراقبت‌های بعد از تزریق چربی به باسن

برای اینکه نتیجه بزرگ کردن باسن مطلوب و همانی باشد که مد نظر دارید، علاوه بر انتخاب یک پزشک متخصص و ماهر در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی، باید به خوبی نکات بعد از جراحی را مد نظر داشته باشید.

بعد از انجام جراحی، وجود کمی درد طبیعی خواهد بود که البته با استفاده از چند داروی مسکن، قابل کنترل می‌باشد.

بر اساس نتایج به دست آمده از مطالعات بالینی در کلینیک Altos Oaks کالیفرنیا، بهبودی شخص بعد از تزریق حدود ۶ هفته زمان نیاز دارد. در این مدت باید به طور کامل مراقبت‌های پزشکی رعایت شود.

اما مهمترین موارد، خودداری از نشستن روی باسن و یا خوابیدن به پشت است. فرد باید تا جایی که می‌تواند هنگام نشستن به پهلو متمایل شود و همیشه به شکم یا پهلو بخوابد.

همچنین اگر نیاز به نشستن پیدا کردید، حتما از بالش‌های دوناتی شکل کمک بگیرید که مرکز آن خالی است و به شکل یک حلقه ضخیم طراحی شده است.

این بالش‌ها کمک می‌کند تا فشار وارد شده به باسن در اطراف محل تزریق چربی پخش شود و عملا باسن شما با صندلی تماس پیدا نکند. تا ۸ هفته حتما باید از این بالش‌ها استفاده کنید.

بهتر است از نمونه‌های مناسب این بالش در محیط کار و منزل خود چند عدد داشته باشید و همچنین مدل بادی آن را نیز همیشه در کیف خود حمل کنید.

نرمش و ورزش‌های سبک را زیر نظر جراح خود ادامه دهید اما تمرینات پیشرفته‌تر را پس از پایان هفته ۸ تا ۱۰، شروع کنید.

۷ روز پس از انجام عمل تزریق به باسن، می‌توانید فعالیت‌های سبک روزانه خود را از سر بگیرید و پس از ۱۰ روز نیز می‌توانید به سر کار خود برگردید.

با این وجود شاید مهمترین کاری که در بلند مدت باید انجام دهید، کنترل وزن، جلوگیری از افزایش و حتی کاهش ناگهانی وزن و در نهایت رعایت یک سبک زندگی سالم است.

در غیر این صورت نتایج عمل تزریق شما در کمتر از یک یا دو سال از دست خواهد رفت اما با رعایت همه توصیه‌ها، سال‌ها از اندام مناسبی بهره‌مند خواهید بود.

قبل و بعد لیفت برزیلی توسط دکتر نجف بیگی

بیشترین ماندگاری چربی تزریق شده به باسن چقدر است؟

براساس تجربه، این روش، ماندگاری زیادی دارد. به این معنا که سلول‌های چربی استفاده شده به مکان قبلی خود باز نمی‌گردد و برای مدت طولانی زنده باقی می‌مانند. با این وجود اگر بعد از انجام این جراحی وزن شما نوسانات زیادی داشته باشد، احتمال اینکه نتیجه مطلوب از بین برود، وجود دارد.

ماندگاری چربی تزریق شده به باسن بی شک به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله:

 • محل استخراج چربی، نوع چربی و شیوه فرآوری آن
 • تکنیک و محل دقیق تزریق
 • سبک زندگی هر فرد
 • انجام مراقبت‌های بعد از تزریق
 • ویژگی‌های بدنی هر فرد و دیگر عوامل محیطی

به همین دلیل ماندگاری روش تزریق چربی به باسن در همه افراد یکسان نیست.

طبق بررسی‌های دکتر استیون بیتس، نتایج عمل تزریق چربی به باسن می‌تواند تا سال‌ها ماندگار باشد اگر به درستی انجام شود و مراقبت‌های بعد از عمل به خوبی توسط فرد رعایت گردد. در مرکز جراحی Altos Oaks دکتر بیتس و همکارانش روی تکنیک‌های مختلف تزریق چربی به باسن کار می‌کنند تا بیشترین نتایج ماندگاری این روش را بسنجند.

بر اساس سال‌ها بررسی، مشخص شده است که رعایت مراقبت‌های بعد از عمل طی ۶ ماه در کنار تغییر سبک زندگی و برخی عادات روزمره، روی ماندگاری بالای روش لیفت باسن برزیلی، بسیار موثر است.

مطالعه مقاله تزریق چربی به سینه را از دست ندهید!

نتیجه بالا بردن باسن به روش برزیلی

بعد از عمل، احتمال اینکه باسن تا چند هفته تورم داشته باشد، وجود دارد. به طور معمول، بعد از انجام تزریق چربی به باسن چیزی حدود ۳۰ الی ۳۵ درصد از چربی‌ها جذب بدن می‌شوند که اگر جراح شما به اندازه کافی مهارت داشته باشد، با در نظر گرفتن این نکته جراحی را انجام می‌دهد تا سایز باسنتان را تغییر دهد. نتیجه این جراحی بسیار طبیعی بوده و همین باعث رضایت بسیاری از افراد است.

عوارض تزریق چربی به باسن

همانطور که گفته شد، اگر این جراحی پیچیده توسط فردی با مهارت بالا انجام نشود، خطرات زیادی به همراه دارد. به عنوان مثال، مکان و مقداری که پزشک برای تزریق انتخاب می‌کند، از جمله عوامل مهم و تاثیرگذار در نتیجه هستند. در صورتی که چربی بیش از اندازه به یک مکان نامناسب تزریق شود، علاوه بر ظاهر بد، احتمال آمبولی در قلب و ریه وجود دارد.

هزینه تزریق چربی به باسن با توجه به اینکه یک از انواع جراحی زییابی است، توسط بیمه پوشش داده نمی‌شود.

هزینه بالا بردن باسن به روش برزیلی

هزینه تزریق چربی به باسن با توجه به اینکه یک از انواع جراحی زییابی است، توسط بیمه پوشش داده نمی‌شود. بنابراین، پرداخت هزینه این جراحی تماما به عهده خودتان خواهد بود.

اما اینکه چه مقدار هزینه باید پرداخت کنید به این بستگی دارد که چه میزان چربی باید از بدن خارج شده و مجددا تزریق شود. البته پزشک و مرکزی که برای انجام این کار انتخاب می‌کنید، نیز در این هزینه‌ها تاثیرگذار هستند.

بنابراین، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این هزینه ها به شما پیشنهاد می‌کنیم در یک جلسه مشاوره پزشکی شرکت کنید.

تزریق چربی به صورت برای چه کسانی توصیه می‌شود؟

آیا تزریق چربی به باسن روش ایمنی است؟

به هر حال، این جراحی نیز مشابه با هر جراحی زیبایی دیگری عوارض خاص خود را دارد. خصوصا اگر توسط یک جراح ماهر انجام نشده باشد. با این وجود عوارضی که از این جراحی گزارش شده است، به نسبت سایر روش‌ها بسیار کمتر است. شایع‌ترین عوارض جانبی شامل کبودی، عدم تقارن، تورم، درد و عفونت در ناحیه درمانی است. اما به طور کلی، می‌توان گفت که این روش به نسبت روش پروتز عوارض بسیار کمتری دارد. چرا که خطر آسیب رساندن به اعصاب پا وجود ندارد.

چقدر می‌شود باسن را با چربی بزرگ کرد؟

این سوال بسیاری از کسانی است که به دنبال افزایش حجم و اندازه باسن خود هستند. معمولا برای کنترل عوارض و خطرات جانبی، جراحان زیبایی برای هر سمت از باسن تنها ۵۰۰ میلی لیتر تا حداکثر ۷۵۰ میلی لیتر چربی تزریق می‌کنند. با این وجود مطالعاتی نیز وجود دارد که نشان می‌دهد بسیار بیشتر از این مقدار نیز میتوان انتقال چربی داشت. البته باید شرایط بدنی فرد در کنار سبک زندگی و همچنین بهره گیری از تکنیک‌های مناسب را در نظر گرفت.

برای نمونه در سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ دکتر پین روی ۱۳۷ فرد که تزریق حجم بالایی از چربی را به باسن انجام داده بودند، بررسی کرد. بر طبق این تحقیقات این افراد به طور میانگین ۱۳۰۰ میلی لیتر (بین ۱۰۰۰ تا ۱۸۰۰ میلی لیتر) چربی در هر طرف از باسن خود دریافت کرده بودند. در این میان ۸۵ درصد از این افراد، از نتایج تزریق خود راضی بودند و ۱۰ درصد نیز خواهان افزایش حجم بیشتر شدند!

جالب است که هیچ عارضه، آمبولی و یا خطری نیز پس از انجام عمل در این افراد گزارش نشد. تنها ۱۰ بیمار دچار برخی عوارض جزئی شدند که مشخص نشد این مشکلات با حجم بالای چربی تزریق شده در ارتباط باشد.

تحقیقات دیگری نیز در این زمینه انجام شده است که نتایج مشابهی را در شرایط کنترل شده نشان می‌دهند. با این همه باید در مورد حجم مناسب چربی برای تزریق به باسن خود، با جراح فوق تخصص پلاستیک مشورت کنید و به تجربه و دانش او اعتماد نمایید. چون شرایط بدنی و زندگی هر فردی با دیگری متفاوت است و به تشخیص جراح ممکن است حجم چربی قابل تزریق به باسن هر فرد، متفاوت باشد.۱۳

اگر هنوز به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، با مشاوران پزشکی ما در کلینیک دکتر آرش نجف‌بیگی تماس بگیرید. ما مشتاقانه شما را راهنمایی خواهیم کرد.

.

آیا تزریق چربی به باسن یک روش موثر و علمی است؟

بی‌شک هر روش و تکنیک جراحی زیبایی که توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی انجام می‌شود، مورد تایید مجامع علمی است. تزریق چربی به باسن نیز یک تکنیک کاملا استاندارد و موثر است که توسط جراحان پلاستیک بسیاری در جهان تایید شده و نتایج ماندگار آن به اثبات رسیده است.

از سال‌های قبل تا به امروز، مقالات علمی بسیاری در زمینه میزان ماندگاری، مقدار مناسب تزریق، شیوه تزریق، ویژگی‌های چربی تزریقی و مواردی از این دست روی صدها نفر مورد آزمایش و بررسی قرار گرفته است.

برای مثال، رابرتز و همکاران در سال ۲۰۰۱ در یک پژوهش علمی بروی ۵۶۶ نفر، تاثیر مناسب تزریق یا پیوند میکروچربی به باسن را نشان دادند. در این روش، چربی تزریقی هم به صورت عضلانی و هم زیر پوستی به باسن افراد تزریق شد که نتایج آن، بسیار موفق‌تر از روش‌های پیشین بوده است. به طوری که تقریبا بین ۵۰ تا ۷۵ درصد از چربی‌های تزریق شده به باسن، در طولانی مدت باقی ماندند در حالی که عوارض جانبی این عمل بسیار کمتر بوده است.

در پژوهش دیگری که در سال ۲۰۱۹ توسط دکتر کانسانکائو و همکارانش انجام شده است، نتایج تزریق چربی گلوتئال زیر جلدی به باسن توسط سونوگرافی بررسی شد. در بررسی عمل تزریق چربی برای ۵۰ زن، مشخص شد که پس از گذشت یک سال، تنها ۱۸ درصد از ضخامت چربی تزریق شده به صورت زیر جلدی، کاهش پیدا کرده است. این مطالعه به خوبی ماندگاری روش تزریق چربی را نشان داده است.

از این دست مطالعات، ده‌ها مقاله و بررسی علمی وجود دارد که در مجلات معتبر علمی جهان، به ویژه امریکا، چاپ شده اند که همگی به تاثیر و ماندگاری مناسب روش تزریق چربی به باسن در کنار عوارض کم آن، اشاره کرده‌اند. با توجه به پیشینه این روش، امروزه می‌توان با اطمینان خاطر به جراح فوق تخصص زیبایی مراجعه کنید تا به اندام دلخواه خود برسید.

منابع مورد استفاده: pubmed

یکی از دغدغه‌های اصلی برای افراد کاندید تزریق چربی به باسن، میزان ماندگاری آن است. اکثر افراد نگران هستند که مجدد ناچار به تزریق چربی شوند و هزینه‌ای دوباره برای این‌کار پرداخت کنند. بهتر است بدانید که عملکرد بدن هر فرد در مواجهه با حجمی از چربی وارد شده به بدن، متفاوت است. ا

ین چربی در بدن بسیاری از افراد ماندگاری بالایی دارد و تنها ۳۰% از حجم چربی تزریق شده در قسمت‌های مختلف بدن جذب می‌شود. مابقی چربی‌ها به شکلی ماندگار و همیشگی، تا زمانی که فرد دچار افزایش یا کاهش وزن نشود، ماندگار هستند؛ اما در بعضی افراد، به‌دلیل واکنش بدن، چربی تزریق شده به باسن یا هر قسمت دیگری از بدن، به میزان زیادی جذب می‌شود. این افراد می‌توانند با تزریق مکرر و ترمیم مداوم میزان چربی باقی‌مانده را افزایش دهند.

بدن انسان در بسیاری از موارد تقارن ندارد و تفاوت‌های اندکی در آن دیده می‌شود. اما معمولا افراد کاندید تزریق چربی به باسن، مایل هستند تا برای انجام تزریق به باسن، تقارن داشته باشند و هیچ تفاوت حجمی در باسن راست و چپ آن‌ها وجود نداشته باشد. معمولا اصلی‌ترین عاملی که موجب عدم تقارن در تزریق چربی باسن می‌شود، ناآگاهی و غیرمتخصص بودن پزشکی است که وظیفه تزریق چربی را برعهده دارد.

عامل دیگری که موجب بروز این مشکل می‌شود، عدم توجه به مراقبت‌های بعد از تزریق چربی به باسن است. شما باید چربی‌های تزریق شده را حفظ کنید و با مراقبت تا حداقل یک ماه بعد از تزریق، شکل و فرم آن‌ها را حفظ کنید. تنها اقدام موثر برای پیشگیری از نامتقارن شدن باسن، توجه به مراقبت‌های بعد از تزریق و همچنین انتخاب درست پزشک متخصص در این زمینه است.

پوست انسان دارای خاصیت کشسانی مشخصی است. این قابلیت در هر فرد بسته به میزان کلاژن سازی پوست و جنس پوست متفاوت است. همان‌طور که می‌دانید عده‌ای در نقاط مختلف بدن استرچ مارک یا ترک پوستی دارند. این ترک‌ها به‌دلیل کشیدگی پوست و عدم قابلیت کشسانی ایجاد می‌شوند.

با افزایش وزن نیز شاهد این ترک‌ها هستیم. پس می‌توان گفت که مشاهده ترک‌ خوردن پوست بعد از تزریق چربی باسن کاملا طبیعی است. چرا که پوست به‌دلیل افزایش کشیدگی توانایی تطابق بیشتر ندارد و دچار ترک می‌شود. استفاده از روغن‌ها و کرم‌های مخصوص برای کاهش این ترک‌ها بسیار مطلوب است.

پزشکان متخصص بعد از تزریق چربی به باسن توصیه می‌کنند تا برای حداقل ۲ هفته از نشستن بر روی باسن پرهیز کنید. خوابیدن بر روی باسن نیز، احتمال دفرمگی باسن را افزایش می‌دهد. پس باید برای استراحت کامل بر روی شکم خودتان را آماده کنید و به مدت حداقل ۲ الی ۴ هفته به شدت مراقبت‌های پس از تزریق را دنبال کنید تا شاهد بهترین نتیجه از تزریق باشید.

نگرانی بسیاری از افراد، مشهود بودن جای تزریق یا بخیه است. بهتر است بدانید که بخیه بسیار بسیار کوچکی در محل برداشت چربی باسن خواهید داشت که احتمالا در نواحی ران، شکم یا پشت خواهد بود. در ناحیه باسن نیز، به‌دلیل تزریق بسیار ظریف اصلا شاهد باقی مانده جای تزریق نخواهید بود و هیچ چیزی جز زیبایی و برجستگی باسن برزیلی برای‌تان وجود نخواهد داشت.

تزریق چربی به باسن معمولا برای هر فرد به میزان متفاوتی زمان احتیاج دارد. این تفاوت زمانی به دلیل تخصص و تجربه پزشک در کنار سرعت عمل او و همچنین میزان چربی موردنیاز جهت برداشت و تزریق مجدد است.

هرچه میزان تزریق کم تر باشد، این اقدام زمان کم‌تری خواهد داشت. معمولا برداشت چربی، آماده سازی و تزریق به باسن، حدود ۱ ساعت الی ۴ ساعت زمان احتیاج دارد.

حال که درباره تزریق چربی به باسن اطلاعات درستی کسب کرده اید می توانید از مقالاتی که در پایین هستند اطلاعات تکمیل تری دریافت کنید یا برای خواندن تجربیات دیگران در این زمینه، نظرات کاربران را در انتهای مقاله بخوانید.

بیش از ۶۰۰۰ جراحی موفق

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

یکی از ۳ جراح پلاستیک برتر کشور

IMG_6113 dr-min

در این باره بخوانید  علت و درمان فوری ناهمواری بعد از لیپوماتیک
ممکن است شما دوست داشته باشید
228 نظرات
 1. ناشناس می گوید

  سلام اقای دکتر خسته نباشید سوالی داشتم من خیلی دوس دارم عمل تزریق چربی از پهلو و شکمم به باسنم داشته باشم اما خیلی استرس و ترس دارم نمیدونم چیکار کنم تصمیم که میگیرم دوباره پشیمون میشم لطفا راهنمایی کنید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   دوست عزیز شما با مراجعه به فوق تخصص در زمینه لیپوماتیک که تبهر در انجام امور جراحی داشته باشد و BMI شما رو چک کند و همچنین از طریق دستگاه، بدن شما آنالیز شده و مشاوره کامل صورت پذیرد
   میتوانید بدون استرس و نگرانی اقدام به عمل نمایید
   این موارد در کلینیک ما به صورت کاملا ریگان در اختیار شما قرار خواهد گرفت
   شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 2. مهری می گوید

  باسلام جناب اقا دکتر ببخشید برای چربی پهلو به باسن و ران اضافه کنید چند روز و چند ساعت زمان ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام و احترام
   تزریق چربی در یک روز انجام میشود
   و زمان آن بستگی به میزان چربی موجود در بدن فرد و نواحی تزریقی بستگی دارد
   شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 3. ناشناس می گوید

  خسته نباشید بعدازتزریق چندماه تحلیل رفتنش ادامه دارد؟ودرصورت لاغرشدن وکوچیک شدن باسن باچاق شدن امکان برگشتش هست؟وسوال اخریم ایا باتزریق چربی استعداد چاق شدن باسن بیشترمیشود یانه ؟ممنونم 🙏

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   حداقل ۳ ماه زمان نیاز هست که چربی تزریق شده برطرف شود و حدود ۳۰ در صد باقی خواهد ماند
   به این علت که چربی از بدن خود شخص گرفته میشود با چاق شدن فرد و عدم رعایت رژیم متناسب با بدن قسمت تزریق شده استعداد چاقی خواهد داشت

 4. سحر می گوید

  سلام وخسته نباشید اقای دکتر من ابدو ولیپو تزریق باهم انجام دادم باسنم روز اول خوب بود احتمال اینک ورم داشت قشنگ دیده میشد ولی الان باسنم خوابیده ۱ماهه ک انجام دادم ایا امکان این هست ک چون لاغر شدم کوچیک تردیده میشه چاق بشم دوباره باسنم بزرگ ترمیشه ویاامکان این هست چربی اضافی ک مونده ودوباره زد

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   بله با چاق شدن چربی شما هم پرتر دیده خواهد شد
   بله امکان تزریق مجدد وجود دارد

 5. قهرمانی می گوید

  باسلام
  نگرانی من از درد تزریق چربی هست
  میخواستم بگم من خیلی بدنم بی حسی و قبول نمیکن یعنی بی حسی خیلی زود ازبدنم خارج میشه همین منو نگران کرد باید چیکارکنم
  ممنوتم ازشما

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   تمام موارد مراجعه کننده پیش از انجام عمل مورد بررسی کامل قرار میگیرد
   در این گونه موارد تیم ما به هیچ عنوان اجازه نخواهند داد که شما دردی را در حین انجام عمل متحمل شوید
   شما برای مشاوره رایگان به صورت حضوری و همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره های کلینیک در ارتباط باشید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 6. سمیلا شکوهی می گوید

  سلام و خسته نباشین من عمل ابدو و لیپو ۳۶۰ درجه انجام دادن ولی بر خلاف گرفتن هزینه و قولی که داده بودن و ردرخواستی که داشتم با چربی خیلی زیادی که داشتم اصلا باسن برزیلی برای من تزریق نده و کناره های رونم چون تو رفته است خالی تر شده و سوراخ به نظر میرسه العان باید چکار کنم از کجا م میتونم چربی بگیرم و به باسنم اضافه کنم و هزینه اش چقدر میش
  لطفا راهنماییم کنین خیلی ناراحت و افسرده ام واقعا سختی کشیدم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام و احترام
   بزرگوار این گونه موارد حتما میبایست به صورت حضوری بررسی شوند تا از نزدیک آناتومی بدن شما انالیز شود که میتوان از چه ناحیه ای چربی مجدد برداشت کرد .
   شما برای دریافت مشاوره رایگان به صورت حضوری میتوانید با شماره های کلینیک تماس بگیرید . سعادت اباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 7. ناشناس می گوید

  سلام وقتتون بخیر.ببخشید میخواستم بپرسم بعد از عمل تزریق چربی به باسن چند روز باید استراحت مطلق داشته باشیم و از جامون تکون نخوریم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام . وقت شما هم بخیر
   شما یک روز بعد از عمل تزریق چربی میتوانید به فعالیت های خود ادامه دهید
   اما ب مدت یک هفته میبایست مراقبت های لازمه را طبق نظر پزشک انجام دهید
   شما برای دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره های کلینیک با ما در ارتباط باشید. سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 8. گوه می گوید

  هزینه تزریق چربی از شکم وپهلو به باسن چقدر است

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام برای دریافت هزینه ها و اطلاعات بیشتر لطفا با شماره های کلینیک تماس بگیرید . سعادت اباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 9. ناشناس می گوید

  سلام آقا دکتر من ۲۰ روز هست عمل کردمچربی پهلو وشکم به باستن انجام دادم ولی یکی از باستن بزرگتر از اون یکی هست باید چیکار کنم بعد باید چند هفته استراحت کنم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام برای موارد پیش امده بعد از عمل میبایست با پزشک خود در ارتباط باشید

 10. خیری می گوید

  سلام وقت بخیر
  اگه همزمان عمل لیپو شکم و ابدو و همچنین تزریق چربی به باسن رو انجام بدیم ،چطور بعدش باید دوران نقاهت رو سپری کرد چون نباید به پشت خوابید
  اگه در دو عمل جدا انجام بشه نتیجه بهتر نمیشه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله به طور معمول اینن دو جراحی باید در زمان های متفاوت انجام شود.

 11. تهمینه قدوسی می گوید

  سلام اقای دکتر من پهلوهام خیلی بزرگه و اصن با ورزش تکون نمیخورن هیکلمو خراب کردن میخام چربیشو به باسن و ران پام که خیلی لاغر و کوچیکن تزریق کنم سوالم اینه که چربی هایی که به بدنمون مثل باسن یا ران پا تزریق می کنیم ممکنه با ورزش کردن اب بشن؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   چربی تزریق شده به هر نقطه بدن در صورت کاهش وزن و یا انجام حرکاتی که باعث چربی سوزی می شود ممکن است کمتر شود.

 12. یزدانی می گوید

  سلام ببخشید من ۸۹کیلوعم و میخام چربی های شکمم رو بگیرم و به باسن و ساق پام تزریق کنم ایا این دو جراحی همزمان انجام میشه؟ یا بهتره پشت سر هم نباشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر حجم چربی شما زیاد باشد بهتر است در یک جلسه انجام نشود.
   تشخیص این مورد فقط از طریق معاینه حضوری امکان پذیر است.

 13. کاملیا می گوید

  سلام خدمت شما
  من از بچگی چاق و تپل بودم و تا شیش ماه پیش۱۰۲کیلو بودم الان ورزش میکنم و رژیم دارم رسیدم به ۷۸ ایا میتونم چربی های پهلو و بازوهام که تکون نخوردن رو جراحی کنم؟ قدم ۱۶۷ و ۲۱سالمه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله می توانیددر نواحی را که با ورزش و رژیم نتوانستید به فرم دلخوه برسید با جراحی فرم دهی انجام دهید.

 14. شراره اولفت می گوید

  سلام اقای دکتر خسته نباشید من تیروئید داشتم الان دارم درمان میشم و وزنم از ۱۳۸رسیده به ۱۰۵ میخاستم بدونم کی میتونم چربیهای پهلو و شکمم رو تخلیه کنم و به باسنم تزریق کنم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   هر زمان که دکتر متخصص شما تایید کند که جراحی برای سلامتی شما خطری ایجاد نمی کند می توانید برای جراحی اقدام نمایید.

 15. سمیرا می گوید

  برای گرفتن چربی از شکم و تزریقش به باسن آیا زیر شکم بخیه میخوره؟لطفا جواب بدید اخه من اصلا از برش زیر شکم خوشم نمیاد

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر تخلیه چربی با سوراخ های ریزی انجام میشود که بعد از گذشت چندماه جای آن تقریبا از بین می رود.

 16. سمیه می گوید

  سلام آقای دکتر خسته نباشید،من عمل لیپو و ابدو و تزریق به باسن همزمان انجام دادم،الان چهار ماه گذشته،باسنم خیلی بزرگ شده و من دوس ندارم،میشه راهنمایی کنید که چطور میتونم کوچکترش کنم،آیا نیاز به تخلیه هست،یا با ورزش جواب میگیرم،ممنون میشم پاسخگو باشید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز اگر با تزریق چربی باسن خود را حجیم کرده اید با هر روشی که باعث کاهش وزن و چربی سوزی می شود می توانید مقداری از حجم آن را کم کنید در نهایت می توانید با جراحی مجدد چربی اضافه را تخلیه نمایید.

 17. پریا می گوید

  سلام من داشتن داشتم ولی در اثر لاغری کاملا افتاده ایا با تزریق چربی افتادگیش از بین میره

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد که آیا با تزریق چربی مشکل شما حل می شود یا خیر.

 18. زهرا می گوید

  سلام
  آقای دکتر میشه بپرسم ایا اندازه ی سایز باسن رو خودمون انتخاب میکنیم یا شما
  اخه نمیخوام زیاد بزرگ بشه ..
  فقط کمی

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   سایز باسن با توجه به آناتومی بدن و درخواست مراجعه کننده انتخاب می شود.

 19. الی می گوید

  من به چهارسال پیش تزریق چربی به باسن انجام دادم حدود چهار ماهه ورزش میکنم احساس میکنم باسنم خیلی لاغرشده ایا این چربی باچاق شدن دوباره برمیگرده یا کلا ازبین میره

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تعداد سلول های چربی در بدن ثابت است و با افزایش دریافت کالری چاقتر و با کاهش مصرف کالری لاغر می شوند.

 20. خوزستان می گوید

  سلام اقای دکتر بعداز تزریق چربی به باسن ازروز چندم میشه روی بالشتک طبی نشست چون واقعا سخته نخای بشینی و ازطرف دیگه میترسم حالت فرم دهی باسن تغییرکنه ونتیجه نگیرم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز بهتر تا یک هفته روی باسن حتی با بالش مخصوص هم نشینید.

 21. مریم می گوید

  سلام خدمت شما
  من یک‌زایمان داشتم و میخوام عمل شکم و باسن رو انجام بدم.میخواستم‌ببینم اگه بعد از جراحی دوباره باردار شم شکمم دفرمه میشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر قصد بارداری مجدد دارید بهتر است جراحی را به بعد آن موکول کنید زیرا احتمال دفرمه شدن شکم شما بعد از بارداری و زایمان مجدد وجود دارد.

 22. ناشناس می گوید

  سلام وقتی چربی شکم و پهلو کم باشه و نخوام از پروتز استفاده کنم امکانش نیس از چربی بدن کس دیگه استفاده بشه؟

 23. ناشناس می گوید

  سلام میخواستم ببینم میشه چربی بازو رو گرفت ب باسن تزریق کرد

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز، تشخیص اینکه آیا می توان چربی بازو را به باسن تزریق کرد فقط بعد از معاینه حضوری مشخص می شود.

 24. الناز می گوید

  با سلام به غیر از تزریق چربی به باسن ایا تزریق چربی به پا برای پر شدنشون امکان پذیره

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله می توان تزریق چربی به تمامی نواحی بدن انجام داد.

 25. ناشناس می گوید

  با سلام وخسته نباشید خدمت دکتر ودست اندرکارن محترمش
  باسن اگه در برجستگی مشکلی نداشته باشد ولی از بغل کنی گودی داشته باشد آیا میشه آن گودی را با تزریق چربی حل کرد؟ واحیانا هم در برجستگی بیشتر وهم از بغل به آن فرم داد؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر بدن شما چربی به اندازه کافی داشته باشد می توان هم از بغل و هم به برجستگی باسن اضافه کرد.

 26. محمد بابایی می گوید

  سلام وقت بخیر
  من خانومم برای بزرگ کردن باسن میخوایم بیاییم
  دستور چیه
  کی بایدبیاییم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 27. ناشناس می گوید

  سلام
  میشه در دوره ی استراحت ۶ماهه بعد از زایمان برای من که شاغلم عمل تزریق باسن رو انجام داد؟وتا پایان دوره ی ۶ماهه به بهبودی کامل رسید؟ و چون کارمند بانک هستم و زیاد میشینم چربی تزریق شده از بین نمیره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   معمولا توصیه می شود تا ۶ ماه بعد زایمان جراحی دیگری انجام ندهید.

 28. ناشناس می گوید

  سلام وقت بخیر
  اگر قصد انجام هم پروتز سینه و هم پروتز باسن رو داشته باشیم با چقدر تفاوت زمانی ِبین این دو میتوان اینکار را انجام داد؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   حداقل ۶ ماه باید صبر کنید.

 29. حمیده می گوید

  باسلام اقای دکتر تو خوده کلینیک میشه عمل انجام داد ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بستگی دارد چه نوع جراحی برای شما مناسب است و اگر محدوده عمل و زمان جراحی زیاد نباشد با بی حسی موضعی در مطب قابل انجام است.

 30. ناشناس می گوید

  سلام خسته نباشید من می خوام از چربی بدنم برای پروتز باسنم استفاده کنید بنظر شما خطر امبولی داره خیلی استرس دارم اما می خوام انجام بدم اقای دکتر هزینه عمل چقدره من از رودهن هستم باتشکر.

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 31. ناشناس می گوید

  سلام پرتز یک بار کافی هستش یا هر چند سال یک بار باید تمدید بشه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   پروتز باسن باید ۱۰ سال یکبار تعویض شود.

 32. ناشناس می گوید

  سلام ببخشید وقتی چربی از شکم خارج بشه شکم حالت پوست وافتاده پیدا نمیکنه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   با پوشیدن گن و ماساژ با دستگاه مخصوص بعد از جراحی افتادگی پوست برطرف می شود.

 33. بهار می گوید

  با سلام
  من دو هفته تزریق چربی به باسن رو انجام دادم می خوام بدونم میتونم رژیم بگیرم پنج کیلو کم کنم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز بهتر است به صورت موضعی اقدام به لاغری نمایید زیرا هر گونه کاهش وزنی ممکن است بر روی چربی تزریق شده به باسن شما تاثیر بگذارد.

 34. یوسف از کرج می گوید

  باسلام خسته نباشید من باسن وران پای چپم لاغرتراز پای راستم هست ایاتزریق چربی یا پروتز میتواند کمک کنه تا شبیه پای راستم بشه ممنون میشم اگه پاسخ بدین

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد چه روشی برای همسان سازی و قرینه کردن پای شما لازم است.

 35. شهرزاد می گوید

  سلام وقت بخیر’من تزریق چربی به باسن داشتم ولی متاسفانه حم زیادی از ان تحلیل رفته ایا ممکنه بتونم باورزش یا مصرف دارو یا ویتامین خاصی از تحلیل رفتن مابقیش جلوگیری کنم یا اون مقداری که جذب شده دوباره برگرده
  ممنون میشم پاسخ بدین🙏

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز، اگر جراحی به درستی انجام شود و مراقبت های بعد از جراحی به درستی انجام شده باشد حدود ۷۰% چربی تزریق شده به باسن تا پایان عمر باقی می ماند.

 36. بهار می گوید

  سلام من تزریق چربی نزد پروفسور سلمانپور انجام دادم ولی واقعا موندگاری ندارن با تموم رعایت خیلی زیادی ک داشتم ثابت نگهداشتن وزنم و تغذیم بازم از بین رفتن چربی‌های باسن و صورتم ممکنه شماپیشنهاد دیگه ای بدین ک واقعا از بین نره

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   مانداری تزریق چربی در بدن بیشتر از صورت می باشد.و اگر تزریق چربی به درستی انجام شود مقدار زیادی از آن تا پایان عمر باقی می ماند.

 37. سوسن می گوید

  سلام چرا نمیشه از چربی فرد دیگر برای باسن استفاده کرد؟مثلا خواهرم؟هیچ جوره نمیشه از چربی خواهرم استفاده کنم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر نمی توان استفاده کرد.

 38. ناشناس می گوید

  سلام من دو سال پیش لیپوماتیک کردم ولی الان می خواهم تزریق چربی به باسن داشته باشم آیا چربی که این مدت تو شکم و پهلوهای جمع شده برای تزریق بدرد میخوره

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما باید به صورت حضوری معاینه شوید و چربی های بدن شما آنالیز شود تا مشخص شود چربی کافی برای تزریق وجود دارد یا خیر.

   1. بهناز می گوید

    سلام خسته نباشین، میشه عمل لیپو شکم و تزریق باسن رو یکجا انجام داد؟

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     بله معمولا این دوجراحی باید همزمان انجام شود زیرا اول باید تخلیه چربی انجام شود و بعد آن را به نواحی دیگر تزریق کرد.

 39. زهرا می گوید

  سلام دکتر من بعد زایمان وزنم تا۱۴۰رسید الان در رزیمم وتونستم ۱۲۵بشم،
  من باید تا۸۰کم کنم،اما تو چه وزنی برای تزریق چربی شکم به باسن باید مراجعه کنم ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز برای جراحی های پیکر تراشی نباید BMI شما بیشتر از ۳۰ باشد.

 40. نیایش می گوید

  سلام قیمت چربی به باسن رامیخواستم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 41. t.r می گوید

  سلام و عرض ادب ب اقای دکتر
  من ۳۵سالمه شکم وکمی هم پهلودارم میخواستم بدونم میشه همزمان با برداشتن چربیهای شکم میشه چربیهای بدن خودمو ب سینه وباسن تزریق کنم درهمان روزی ک چربی شکمم رو برمیدارن انجام بدن مشکلی پیش نمیاد

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بلهدوست عزیز، حتما در همان روز که تخلیه چربی انجام می شود باید تزریق چربی انجام شود.

 42. ناشناس می گوید

  ببخشید اگه بدن چربی نداشته باشه میشه چیکار کرد ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر بدن شما چربی کافی برای تزریق را نداشته باشد باید از پروتز برای حجم دهی استفاده کرد.

 43. شهرزاد می گوید

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم امکانس هس تزریق چربی ب باسن ب همراه پروتز باسن انجام بشه هردو باهم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله در صورتی که جراح تایید دهد می توان انجام داد.

 44. Parisa می گوید

  سلام خسته نباشید
  اقای دکتر محل سکونت من مشهد این عمل رو بخوام انجام بدم وقتی بشینم از بین نمیره!

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   تا ۳ هفته بعد عمل باید روی بالش های مخصوص بشینید که به باسن فشار نیاید.

 45. ناشناس می گوید

  سلام خسته نباشید
  هزینه این عملتون چقدر هست؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 46. نازنین می گوید

  سلام .لطفا تصاویر قبل و بعد از ۳ ماه عمل رو برامون بزارید ؟ و اگر کانال تلگرامی یا انیستا دارید لطفا معرفی کنید .

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای دیدن نمونه جراحی های پیکرتراشی و تزریق چربی دکتر نجف بیگی به پیج
   https://www.instagram.com/lipo_drnajafbeygi/
   مراجعه نمایید.

 47. مریم معصومی می گوید

  سلام چربیه شکم وپهلو هم میشه تخلیه کرد

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله چربی شکم و پهلو را می توان تخلیه کرد.

 48. فهیمه می گوید

  سلام پروتز سینه و لیپو پشت و تزریق چربی ب باسن همزمان امکانش هست میخام با ی بیهوشی انجام بدم سپاس ازشما

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بهتر است همه موارد با هم انجام نشود ولی نظر قطعی را بعد از معاینه حضوری توسط دکتر می توان اعلام کرد.

 49. شهلا می گوید

  سلام شهلا هستم دکترم ب من گفته فقط یک لیتر چربی میشه به باسن تزریق کردبیشترش امکان نداره اونم فقط ۳۰/میکونه یعنی ببشتر از یک لیتر واقعا امکان نداره ممنون میشم جواب بدید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   مقدار دقیق چربی قابل تزریق پس از معاینه حضوری به شما اعلام می شود. چون جسه و ظرفیت تزریق هر شخص متفاوت است.

 50. ناشناس می گوید

  سلام من مجبورم به خاطر افتادگی شکم ابدو مینو پلاسی ولیپو ماتیک پشت و پهلو انجام بدم ولی باسن بزرگ و بی حالتی دارم باید چیکار کنم تزریق چربی به باسن در این صورت خیلی جایز نیست پس من بعد چربی از کجا بیارم واسه باسن

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   دوست عزیز شما باید به صورت حضوری معاینه شوید تا بدن شما به صورت دقیق آنالیز شود و روش های درمان ممکن برای شما بررسی شود.

 51. نازنین می گوید

  سلام وقت بخیر…ایا میشه از سینه ها چربی بگیرید برای باسن؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر نمی توان چربی سینه را به باسن تزریق کرد.

 52. رز می گوید

  ببخشید تزریق ژل همراه با بیهوشی انجام میشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر با بی حسی موضعی انجام می شود.

 53. مریم می گوید

  سلام هزینه کوچک کردن سینه چقده

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 54. ناشناس می گوید

  سلام اقای دکتر من سینه هام خیلی بزرگ هستن میتونم از چربی سینه هام و شکم وپهلو هام برداشته بشه وب باسنم اضافه کرد

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای خانم ها کوچک کردن سینه با تخلیه چربی قابل انجام نیست ولی میتوانید چربی شکم و پهلو را به باسن تزریق کنید.

 55. M_d می گوید

  ۱۸ سالگی نمیتونیم تزریق چربی به باسن انجام بدیم ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله در صورت تایید جراح می توان تزریق چربی در سن ۱۸ سالگی نیز انجام داد.

 56. ناشناس می گوید

  سلام اقای دکتر من لاغرم و چربی انچنانی در بدن ندارم ولی دوسدارم به جای پروتز از چربی استفاده کنم.حالا که چربی ندارم راه دیگه ای بجز پروتز وجود نداره؟؟؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر راه دیگری وجود ندارد

 57. مریم می گوید

  باسلام
  آیا به سینه هم تزریق چربی انجام میدید و چگونه است روش انجامش؟ مثل صورت با تزریق های متعدد در ناحیه انجام میشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 58. ناشناس می گوید

  سلام من ابدو کردم و شکنم چربی نداره میتونم از چربی قسمتهای دیگه ی بدنم برای تزریق باسن استفاده کنم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله – چنانچه نواحی دیگر مانند پهلو، پست و ران چربی داشته باشد می توان از آن ها برای تزریق به باسن استفاده کرد.

  2. ناشناس می گوید

   سلام شما از عمل ابدوشکم راضی هستین

 59. Asma می گوید

  سلام اقای دکتر
  پرسش من اینه که ایا میشه چربی از قسمت های دیگه بدن غیر از ران و شکم برای تزریق به باسن برداشت به طور مثال از بازو یا پشت کمر؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله می توان برداشت ولی حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود چربی نواحی دیگر برای تزریق به باسن کافی است یا خیر.

 60. سایه سلیلی می گوید

  سلام خسته نباشید
  من با دکتر مشورت کردم گفت حدودا از شکم و پهلوم ۶۰۰ لیتر چربی درمیاد آیا این مقدار برا باسن تزریق بشه کافیست

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان گفت چند لیتر می توان خارج کرد و آیا آن مقدار چربی برای باسن شما کافی است یا خیر.

 61. ندانعیمی می گوید

  باسلام من اهل تبریزهستم میخواستم تزریق چربی به باسن انجام بدم واینکه قسمت پهلویی باسنم فرورفته هست اوناهم باتزریق حل میشه؟واینکه ممکنه دکترخوب ازتبریزبرام معرفی کنید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   هنگان تزریق چربی به باسن تمام نواحی که خالی است پر می شود.

 62. ناشناس می گوید

  سلام خسته نباشید من کمرم باریکه کلا ورزشکارم فقط کمی بغل ران احتیاج دارم میشه از چربیه اجیم استفاده کنم گروه خونیمون یکیه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر نمیتوان چربی شخص دیگری را به بدن شما تزریق کرد.

 63. ساجبی می گوید

  سلام آقای دکتر من قصدتزریق چربی ب باسن و صورت رادارم چربی هم چون شکمم بزرگ پس ازشکمم میبرن فقط خاستم بدونم من ک درحال رژیم غذایی هستم ک لاغرتربشم آیابعدازتزریق رژیم غذایی ادامه دهم چربی تزریق شده آب نمیشه ازبین نمیره؟؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر بعد از تزریق چربی کاهش وزن داشته باشید در قسمت هایی که تزریق چربی شده کاهش حجم خواهید داشت.

 64. ناشناس می گوید

  سلام من داخل باسنم همانژیوم داره حالا برام خطر داره که تزذیق چربی انجام بدم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد که تزریق چربی برای شما امکان پذیر است یا خیر.

 65. تاتا می گوید

  سلام آقای دکتر اگر به باسن چربی تزریق کنیم اگر کاهش وزن داشته باشیم بعد از مدتی چربی های تزریق شده شل و آویزون میشوند

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   چربی شل نمیشه چون چربی تزریق شده در صورت لاغر شدن جذب می شود ولی ممکنه پوست ناحیه شل شود.

 66. مریم می گوید

  سلام آقای دکتر .میشه عمل پروتز سینه ، ابدومینو پلاستی و تزریق به باسن رو با هم انجام داد با توجه به اینکه می فرمائید بعد از تزریق به باسن نباید تا مدتی رو آن خوابید؟؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بهتر است همزمان انجام نشود ولی در شرایط خاص با رعایت مواردی که گفته می شود می توان انجام داد.

   1. زهرا می گوید

    با سلام و خسته نباشید.. خب آقای دکتر اگر این ۲ عمل با هم انجام نشه وساکشن یا پیکر تراشی شکم پهلو پشت و غیره انجام بشه بعدآ که قراره به باسن چربی تزریق بشه که دیگه چربی وجود نداره!
    تازه اگرم تزریق باسنم بخواد اول صورت بگیره باید از شکم پهلوی طرف باید گرفته بشه، درسته؟ خب پس در هر صورت این دو عمل به هم متصل هستن.
    اگه لطف کنین

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     جراحی ابدومینوپلاستی به دلیل وجود بخیه بهتر است با تزریق باسن انجام نشود ولی تخلیه چربی بوسیله لیپوماتیک با تزریق چربی به باسن تداخلی ندارد و همان طور که خودتان اشاره کردین لازمه تزریق باسن چربی برداشته شده از اندام هایی مانند پهلو و شکم است.

 67. زهرا می گوید

  با عرض سلام وقت بخیر من ۲۹بهمن چربی به باسنم تزریق کردن منزلمونم کرجه الان بعداز حدودا چهار پنج ماه از بین رفته اگه دوباره چربی تزریق کنم میمونه یا همینطوری میشه؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر چربی به صورت اصولی و صحیح توسط پزشک با تجربه و متخصص انجام شود ۷۰% آن تا پایان عمر باقی می ماند.

 68. پریا می گوید

  سلام من دیسک کمر دارم و همیشه باسنم درد می کنه میتونم این عمل رو انجام بدم خطری نداره یا دردم بیشتر نمیشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   درد کمر مربوط به ستون فقرات است و این جراحی تداخلی با آن ندارد.

 69. رضایی می گوید

  سلام جناب دکتر من ۳۷ سالمه ومشکل فشار خون و دفع پروتیئن دارم آیا لیپو‌ماتیک و تزریق به باسن برای مشکلی بوجود میاره درضمن من بغل ران هم میخوام چربی تزریق کنم آیا میشه؟ ممنون ازشما

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای انجام عمل باید به صورت حضوری معاینه شوید و آزمایشات لازم را انجام دهید تا مشخص شود امکان انجام عمل برای شما امکان پذیر است یا خیر.

 70. نوشين می گوید

  یعنى من نمیتونم این عمل رو انجام بدم؟ چون بعد عمل باید برگردم به کشور محل سکونتم. نمیشه بعد عمل روى باسن نشست و پرواز منم حداقل ٧-٨ ساعت طول میکشه. یعنى هیچ راهى نداره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز برای نشستن باید از بالش های مخصوص این جراحی که به ناحیه مورد عمل فشار نمی آورد استفاده کنید.

 71. مهسا می گوید

  باسلام خدمت شمامن معده وشکمم وگوشت پشت کمردارم زیاده ران وباسن وساق پام یک‌سوم سایزبالاتنم میشه من چیکارکنم میخوام شکمومعدم وپشت کمرم جمع شه اماحجم زیاده باسن وران وساق پام وکمی افتادگی سینه دارم بدم باتوجه به اینکه من شاغلم اشپزهستم ومرخصی زیادن نمیدن بهم وهزینه چقدرمیشه وبعدتخلیه چربی شکمهاخیلیهامیگن در واذیت غیرقابل تحمل وخطرناک به همراه بازگشت داری لطفابابت تمام سوالهامم راهنماییم کنیدبانهایت سپاس ازمحبت وشکیبایی شما

  1. مهران می گوید

   سلام دکتر تا حالا کسی با تزریق چربی به باسن فوت شده

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    با سلام
    اگر جراحی توسط متخصص با تجربه انجام شود هیچ خطری سلامتی شما را تهدید نخواهد کرد.

 72. شهراد می گوید

  بعد از تزریق میشه ورزش های سنگین اسکات کار کرد؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   تا مدتی که دکتر اعلام می کند نباید حرکات سنگین ورزشی به خصوص ورزش باسن انجام داد.

 73. شهراد می گوید

  سلام
  آیا بعد تزریق چربی به باسن افتادگی به وجود نمیاد؟
  واینکه سفتی باسن تا چه مدت میمونه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   چربی مقداری تزریق می شود که اندام از تناسب خارج نشود.

 74. مریم می گوید

  باسلام خدمت شما جناب اقای دکترنجف بیگی،بنده شکم وپهلو وبازوهام چربی اضافه داره ولی باسنم صاف هست آیامیشوداز این سه قسمتی که عرض کردم هرمقدارچربی که داره بردارید وبه باسن اضافه کنیدیعنی حجم باسن روهرچقدرخودمون دوست داشته باشیم بزرگ کنید؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   حجم باسن به اندازه ای بزرگ می شود که برای بدن شما ضرر نداشته باشد و تناسب اندام شما بهم نخورد.

 75. ناشناس می گوید

  سلام ببخشید ورم بعد لیپوماتیک برای چندنفردیدم واقعازیاد بوده اینا تاکی ادانه پیدامیکنه وانگار اصلا عمل لیپو نکردن بااین ورمی ک دارن منم میخاستم انجام بدم ولی ازورمش میترسم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   نتیجه نهایی عمل لیپومایک ۳ ماه بعد عمل مشخص می شود.

 76. ناشناس می گوید

  سلام هزینه چربی از پهلو به باسن تقربا چند درمیاد؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

   1. زهرا می گوید

    سلام سه روز بعد از تزریق چربی به باسن میشه از بالش مخصوص واسه نشستن استفاده کرد؟

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     حداقل یک هفته بعد از جراحی نباید روی باسن حتی با بالش مخصوص بنشینید.

 77. مرضیه رفیعی می گوید

  تا چندروز بعداز تزریق اگر بخواد چربی کامل جذب بشه میشه فهید ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   معمولا ۳۰ % از چربی تزریق شده به بدن تا یک ماه بعد عمل جذب خواهد شد.

   1. الی می گوید

    باسلام میخواستم بدونم هزینه ی تزریق برای بغل ران و باسن چقدره؟و چون دوبار زایمان کردم امکان شل شدن پوست بدنم بعداز عمل هست یانه؟؟

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     برای اطلاع از هزینه های جراحی با شماره های کلینیک در تماس باشید.

 78. پریسا می گوید

  حداقل میزان چربی برای تزریق باسن چند لیتر باید باشد

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بسته به اندام فرد مقدار چربی متفاوت خواهد بود. برای اینکه مشخص شود چه مقدار چربی برای هر شخص باید تزریق شود ، فرد باید به صورت حضوری معاینه شود.

 79. پری می گوید

  سلام اگه برای تزریق از چربی پهلو استفاده بشه چقدر از سایز پهلو کم میشه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   سایز پهلو بسته به میزان چربی دارد که تخلیه می شود و میزان چربی تخلیه شده در بدن هر فرد متفاوت می باشد.

 80. افسانن می گوید

  برای افرادی که پایین تنه لاغری دارند و فقط شکم و پهلو دارند؛ به جز باسن، آیا به گودی کنار باسن و ران‌ها تزریق انجام میشه؟؟ و اینکه بعد از عمل میشه به روی شکم خوابید تا چربیها دفرمه نشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله از چربی تخلیه شده برای فرم دهی به باسن استفاده می شود و بعد از تزریق چربی به باسن تا ۳ هفته نباید روی باسن خوابید یا نشست.

 81. ناشناس می گوید

  سلام ایا خطری در حین عمل تزریق یا برداشتن چربی وجود دارد .من شنیدم که احتمال داره جربی وارد خون شود وباعث سکته قلبی شود

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   چنانچه این عمل توسط فوق تخصص باتجربه انجام شود هیچ خطری برای مراجعه کننده پیش نمی آید.

 82. ھانی می گوید

  تاکی طول میکشہ کہ باسن بزرگ شہ بعدطزریق؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   از همان لحظه که تزریق چربی انجام میشود تغییرات قابل مشاهده می باشد.

 83. ایدا می گوید

  سلام من ۳۹سالمه وشکم وپهلوهام چربی زیادی دارم و اینکه مشکل ناباروری هم دارم آیا برای من که قصد دارم لقاح مصنوعی انجام بدهم تزریق وخارج کردن چربی مشکلی ندارد

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر – چربی تخلیه شده در احیه خارجی بدن است و برای اندام های داخلی مشکلی پیش نمی آید.

 84. ناشناس می گوید

  سلام خسته نباشید
  بعد از عمل بعد از چند وقت میتونیم فعالیت سنگین داشته باشیم؟برای زایمان مشکلی پیش نمیاد؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   تا ۲ ماه نباید ورزش باسن انجام داد. و برای بارداری و زایمان مشکلی بوجود نمی آید.

 85. parisa می گوید

  باسلام وخسته نباشید برای هزینه ی ترزیق چربی به باسن یه توضیحی میداید خیلی ممنون میشدم میخواستم ببینم توان انجام این زیبایی رو دارم یانه ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 86. ناشناس می گوید

  سلام و درود . اگر شخصی برای تزریق چربی به باسن اصلا در بدنش چربی نباشد چی ؟ دخترم خیلی لاغر و دوست داره این کارو انجام بده چربی از کجا بیاریم ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   معمولا در مواقعی که فرد چربی کافی برای تزریق ندارد از پروتز استفاده می شود.

 87. لیلا می گوید

  سلام جناب آقای دکتر چقدر طول میکشه سفتی باسن از بین بره مثل حالت اول نرم بشه
  بسیار ممنونم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   معمولا تا سه ماه بعد عمل موضع ورم دارد و این باعث سفتی باسن می شود.

 88. Elena می گوید

  سلام تزریق چربی به باسن شرایط سنی هم داره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   معمولا عمل های پیکر تراشی برای افراد زیر ۱۸ سال انجام نمی شود.

 89. ناشناس می گوید

  سلام میشه بگید میشه تزریق چربی به باسن و تزریق چربی به ران همزمان انجام بشن

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اینکه مشخص شود آیا می توان تزریق چربی را به صورت همزمان برای هر دو ناحیه انجام داد حتما باید به صورت حضوری مورد معاینه قرار بگیرید.
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

  2. فاطمه می گوید

   سلام خسته نباشید بعد از تزویق چیزی به باسن اگر ورزش های باسن را بعد از دوماه شروع کنیم باعث کوچیک شدن باسن میشه ورزش هایی مثل اسکات و ان هایی که بزرگ کننده و فرم دهنده هستند

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    با سلام
    فقط در صورتی که کاهش وزن داشته باشید، چربی تزریق شده به باسن کوچک می شود.

 90. الهام می گوید

  سلام خسته نباشید درود برشما .هزینه تزریق چربی به باسن وران چقدر میشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

  2. شهلا می گوید

   باسلام وخسته نباشید هزینه بزرگ کردن باسن باجربی باپروتز چقدر ممنون

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    سلام وقت بخیر
    لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
    سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 91. مختاری می گوید

  سلام وخسته نباشید من چشمای کوچولویی دارم و حالت نداره برای حالت دادن بهش شماچه راهی روپیشنهادمیکنید وهزینه چقدره افتادگی پلک و ازاین موارد ندارم درچندسال ماندگاره

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 92. سیما می گوید

  تزریق چربی به باسن موندگاریش چقدره؟ نسبت به پروزت باسن چقدر مزایا داره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   حدود ۶۰% تا ۷۰ % از چربی های تزریق شده به بدن تا پایان عمر باقی می ماند.
   پروتز یا تزریق چربی نسبت به هم مزایا و معایبی ندارند و تشخیص اینکه کدام مورد برای فرد مناسب است با پزشک است.

   1. سیتی می گوید

    دکتر جان موقع برداشت چربی متوجه درد میشیم؟؟این واسم خیلی مهمه.

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     دوست عزیز جراحی با بیهوشی کامل انجام می شود و شما دردی احساس نمی کنید.

 93. نگار می گوید

  سلام. بعد از تزریق چربی به باسن میتونم بشینم راحت؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بعد از تزریق چربی به باسن تا ۳ هفته نباید روی باسن نشست یا خوابید. و هنگام نشستن باید از بالش های مخصوص استفاده شود. ولی بعد از این مدت با نشستن مشکلی برای فرم باسن پیش نمی آید.

 94. زمانی می گوید

  سلام خیلی ممنون از مطلب خوبتون من میخواستم بدونم اگر بعد از این تزریق بخوام فعالیت های سنگین ورزشی انجام بدم ممکنه باعث مشکل برام بشه ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر- از فردای عمل تزریق چربی به باسن، حداقل روزانه باید یک ساعت پیاده روی داشته باشید تا بهبودی شما سریعتر شود. فقط نباید تا چند هقته روی باسن نشست و یا خوابید.

  2. ليلا می گوید

   سلام ببخشید می‌خواستم بدونم هزینه ی تزریق چربی‌ به‌ باسن چقدر است؟

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    با سلام
    بری اطلاع از هزینه های جراحی با شماره های کلینیک در تماس باشید.

 95. ناشناس می گوید

  چربی که تزریق میکنید از کجای بدن میگیرید ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   معمولا این چربی ها را از قسمت هایی که محل تجمع چربی هستند مانند شکم و پهلو برداشته می شود و به باسن و سینه و دیگر نواحی بدن که نیاز به افزایش حجم دارد تزریق می شود.

   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

   1. آزیتا می گوید

    سلام ببخشید عمل لیپوماتیک یا تزریق چربی درد داره

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     تمام جراحی های بدن درد دارند ولی درد این جراحی قابل تحمل است.

    2. صادقیان می گوید

     سلام وتشکر من حدود ۳۳ کیلو اضافه دارم می‌توان لیپو وابدو را در یک مرحله انجام داد

     1. Doctor najafbeygi می گوید

      با سلام
      دوست عزیز با توجه به شرایط جسمانی هر فرد، مقدار چربی که می توان در هر جلسه تخلیه کرد متفاوت می باشد.

   2. ناشناس می گوید

    سلام ببخشید هزینه ش به چ شکل هستش

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     سلام وقت بخیر
     لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
     سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

     1. شیدا می گوید

      سلام ببخشیداینک ماچربی نداریم چجوری انجام میدین؟

     2. Doctor najafbeygi می گوید

      با سلام
      اگر چربی نداشته باشید باید از پروتز استفاده کنید.

   3. مهسا می گوید

    من نسبتا وزنم اوکیه،فقط کنار ران پام گودی دارم میخام بدونم برای تزریق چربی چیکار میتونم کنم ؟

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     دوست عزیز باید به صورت حضوری معاینه شوید تا بررسی شود چه مقدار چربی برای آن ناحیه مورد نیاز است.

   4. ناشناس می گوید

    سلام دکتر آیا ژل سویایی که تزریق شده و عوارض داده رو می‌شود تخلیه کرد

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     بله می توان تخلیه کرد.

 96. ناشناس می گوید

  موفق و پیروز باشید
  واقعا سایت خوبی ایجاد کردید و البته بسیار پر بار!

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   از حسن انتخاب شما سپاسگذاریم

   1. مریم می گوید

    هزینه تزریق چربی به بغل ران چقدره؟

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     سلام وقت بخیر
     لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
     سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

     1. ناشناس می گوید

      ببخشید من شکم بزرگ با پهلوهای بزرگ دارم ولی باسنی کوچک میشه من چربی تزریق کنم به باسنم

     2. Doctor najafbeygi می گوید

      با سلام
      دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه و آنالیز بدن نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد آیا می توانید تخلیه چربی و تزریق آن به باسن انجام دهید یا خیر.
      برای یک جلسه مشاوره حضوری رایگان با شماره های کلینیک درتماس باشید.

    2. مریم می گوید

     سلام از شکم دربیارم به بغل ران وباسن فیمت چنده

    3. ناشناس می گوید

     سلام هزینه ی‌تزریق چربی مصنوعی چقدر هست من لاغر هستم

     1. Doctor najafbeygi می گوید

      با سلام
      دوست عزیز کسانی که چربی کافی برای تزریق ندارند یا باید از پروتز برای حجم دهی استفاده کنند یا از فیلر یا همان ژل.
      که برای بدن تزریق ژل توصیه نمی شود.

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید