کلینیک جراحی زیبایی اندام و صورت دکتر نجف بیگی

به جای پنهان کردن گوش‌ها، یک راه‌حل دائمی پیدا کنید!

با جراحی گوش دیگر از گوش‌های بزرگ، برجسته یا نامتقارن خود خجالت نکشید!

هر آنچه درباره جراحی گوش باید بدانید . . .

معرفی جراحی گوش

گوش نقش بسیار مهمی در زیبایی افراد دارد. در تناسب قسمت‌های مختلف چهره، گوش‌ها نیز یکی از اصلی‌ترین عوامل زیبایی هر فرد به شمار می‌روند. در برخی افراد، نامتقارن بودن گوش‌ها و یا عیوب مادرزادی دیگر همچون بزرگ بودن، کج بودن و … می‌تواند باعث شود تا فرد احساس اعتماد‌به‌نفس خود را از دست بدهد. برای رهایی از این مشکل، جراحان پلاستیک با جراحی زیبایی گوش سعی در رفع این ایرادات دارند.

در جراحی زیبایی گوش، می‌توان عیوب مادرزرادی گوش را برطرف کرد. همچنین، بزرگ بودن بیش از حد و یا ایرادات فرم و ظاهر گوش نیز قابل ترمیم و بازسازی هستند. همچنین، در صورتی که گوش، طی حادثه‌ای از حالت طبیعی خود خارج شده باشد، نیز می‌توان در جراحی اتوپلاستی آن را ترمیم و بازسازی کرد.

انواع عمل‌های گوش:

انواع روش‌های جراحی گوش یا اتوپلاستی زمانی انجام می‌شود که گوش خارجی، میانی و یا گوش داخلی به دلایل مختلفی مانند مشکلات ژنتیکی یا بر اثر حادثه‌ای آسیب ببیند و نیاز شود که این نقوص درمان شود.

1.     عمل جراحی ترمیم پرده گوش (تمپانوپلاستی):

تمپانوپلاستی یا عمل ترمیم پرده گوش، زمانی نیاز است که پرده گوشی که در انتهای کانال گوش قرار دارد دچار آسیب یا پارگی شود. این آسیب ممکن است به مرور منجر به مشکلات شنوایی و عفونت شود. به همین دلیل لازم است بیمار بلافاصله پس از متوجه شدن برای درمان آن به یک پزشک متخصص مراجعه کند.

2.     جراحی ترمیمی گوش گربه‌ای:

زمانی که لبه گوش به دلایل مادرزادی مانند گوش گربه به سمت داخل خم می‌شود. برای درمان آن نیاز است غضروف شکسته در طی یک جراحی زیبایی ترمیم شود و به حالت نرمال درآید.

3.     جراحی زیبایی نرمه گوش (لوبوپلاستی):

جراحی زیبایی ترمیمی لوبوپلاسی زمانی انجام می‌شود که قسمت پایینی و نرمه گوش در طی سانحه یا استفاده از گوشواره سنگین کشیده و یا پاره شود. با کمک این روش میتوان پارگی را بخیه زد و گوش را مجددا به حالت اولیه برگرداند.

4.     جراحی زیبایی ماکروتیا:

زمانی که گوش بسیار بزرگتر از حالت نرمال باشد لازم است برای احیای فرم آن جراحی ماکروتیا انجام شود تا گوش به اندازه طبیعی کوچک شود.

5.     جراحی زیبایی میکروتیا:

بعضی از مدل‌های گوش به صورت مادرزادی بسیار کوچیک بوده به طوری که به شنوایی فرد تاثیر می‌گذارد و یا اعضای آن به خوبی رشد نکرده‌اند. در این روش با اصلاح فرم و بزرگ کردن شکل گوش آن را ترمیم می‌کنند.

6.     جراحی ترمیمی گوش فنجانی:

در این ناهنجاری ظاهری گوش ، شکل گوش به مانند فنجان تغییر میکند و جمع می‌شود. البته این مشکل کاملا مادرزادی بوده و بر اثر حادثه اتفاق نمی افتد. در این روش جراحی پزشک فوق تخصص پلاستیک و زیبایی به اصلاح فرم ناخوشایند گوش می‌پردازند.

7.     جراحی زیبایی هماتوم (گوش گل کلمی):

این نام گوش مختص ورزشکاران علل خصوص کشتی گیر‌ها است. این غییر ظاهری گوش در اثر ضربه‌های مکررطی ورزش موجب می‌شود غضروف شکسته و در زیر پوست خونمرده شود. همین موضوع به مرور به همین شکل جوش می‌خوره و دچار بدشکلی و حالت گل کلمی می‌شود.‌

چه کسانی کاندیداهای مناسبی برای عمل اتوپلاستی هستند؟

همانطور که گفته شد، هدف از جراحی زیبایی گوش، ترمیم مشکلات مادرزادی و یا مشکلاتی است که طی حادثه‌ای برای گوش‌ها پیش آمده است. همین موضوع نشان می‌دهد که عمده داوطلبان جراحی زیبایی گوش افرادی هستند که با شکل ظاهری گوش خود مشکل دارند و یا از بیماری مادرزادی خاصی مرتبط با گوش خود رنج می‌برند. عمده بیماری‌های مادرزادی گوش موارد فهرست‌شده در زیر هستند که برخی از آن‌ها با عمل اتوپلاستی قابل ترمیم می‌باشند:

  • میکروتیا: گوش‌ها از بدو تولد از حد نرمال کوچک‌تر بوده و به اندازه کافی رشد نکرده‌اند.
  • ماکروتیا: گوش‌ها از حد عادی خود بسیار بزرگ‌تر هستند و تناسبی با چهره و بدن فرد ندارند.
  • افرادی که گوش آن‌ها برخلاف عموم، به جای انحنا به بیرون، به درون انحنا دارند.
  • افرادی که گوش آن‌ها به شکل غیرمعمول و عجیبی دارای تاخوردگی و پیچش شده است، در اصطلاح به این نوع گوش‌ها “گوش استال” نیز گفته می‌شود.
  • گوش کوسمان:این گوش ها به گوش های علامت سوالی معروف هستند و در بخش لاله گوش یک فاصله مشخصی تا جمجمه وجود دارد و انحنای گوش به سمت بیرون است .

طیف داوطلبان جراحی زیبایی گوش شامل کودکان خردسال، جوانان و میانسالان و حتی افراد کهنسال نیز می‌باشد. ماهیت جراحی اتوپلاستی، جراحی زیبایی است. بنابراین، هر شخصی که از لحاظ بدنی سالم بوده و توانایی انجام جراحی را دارا باشد، می‌تواند کاندیدای جراحی زیبایی گوش باشد.

مزایای عمل جراحی زیبایی گوش

شاید بتوان مهم‌ترین مزیت این عمل را زیبایی‌ای دانست که پس از عمل برای انسان به وجود می‌آید. همانطور که گفته شد، این جراحی ذاتا زیبایی بوده و شاید اصلی‌ترین علتی که فردی خود را به تیغ جراحی می‌سپارد، زیبایی بخشیدن به چهره و گوش‌های خود باشد. پس از جراحی اتوپلاستی، اعتماد‌به‌نفس فرد افزایش یافته و راحت‌تر می‌تواند در اجتماع حضور پیدا کند.

همچنین، در برخی موارد، عمل جراحی زیبایی گوش مزایای دیگری نیز دارد. در مواردی که فرد به سبب داشتن غضروف اضافی، شنوایی کمی دارد، عمل جراحی گوش می‌تواند تا حدودی مفید واقع گردد. این موضوع ناشی از این است که پس از برداشتن غضروف اضافه، گوش فرد می‌تواند صداها را با کیفیت بهتر و بیشتری بشنود.

همچنین، از دیگر مزیت‌های این عمل می‎‌توان به همه‌گیر بودن آن اشاره کرد. طیف گسترده‌ای از کودکان تا نوجوانان و جوانان می‌توانند برای این عمل اقدام کنند. جای بخیه‌های عمل اتوپلاستی بسیار ظریف بودن و به سختی قابل تشخیص است.

روش جراحی زیبایی گوش

جراحی زیبایی گوش برای افراد گوناگون ماهیتی یکسان اما روش‌هایی کاملا متفاوت دارد. به طور کلی، این نوع نیاز و شرایط بیمار است که تعیین می‌کند چه روشی برای جراحی اتوپلاستی استفاده شده و چه تغییراتی در گوش نیاز است تا اعمال شود.

یکی از شایع‌ترین نوع جراحی زیبایی گوش به صورتی است که قسمت اضافه غضروف برداشته شده و نیز با حذف قسمت‌های اضافه پوست، برآمدگی بیش از حد معمول گوش برطرف شده و گوش نمای زیباتری پیدا می‌کند. در انجام جراحی زیبایی گوش ایجاد ساختار جدید گوش بسیار مهم است. به همین دلیل، به این روش “عمل اتوپلاستی” یا “عمل اتوپلاستی تجدید ساختار” نیز گفته می‌شود.

به طور کلی، در گوش‌های بزرگ و یا دارای انحنای خارج از حد معمول، پزشک متخصص جراحی زیبایی و پلاستیک، قسمتی از غضروف را برداشته و غضروف باقی‌مانده را با جای‌گذاری در محل مناسب، بخیه می‌زند. این بخیه‌ها داخلی بوده و قابل رویت نیستند. سپس، پوست را در جای خود قرار داده، اضافه آن توسط پزشک برداشته شده و بخیه‌های بیرونی برای بستن برش‌های خارجی انجام می‌شود.

خدمات اختصاصی جراحی گوش

خدمات اختصاصی کلینیک ما در

جراحی گوش

لاله گوش

لاله گوش‌تان دچار پارگی یا کشیدگی شده است؟ جراحی زیبایی گوش به راحتی مشکل‌تان را حل خواهد کرد!

رفع شکستگی گوش

اگر به خاطر آسیب‌دیدگی یا نقص مادرزادی دچار شکستگی گوش هستید، با جراحی گوش برای همیشه آن را رفع نمایید!

درمان فاصله گوش

اگر فکر می‌کنید فاصله گوش‌ها از سرتان زیاد است، جراحی گوش مشکل شما را برطرف می‌کند!

حفظ شنوایی

جراحی گوش به هیچ‌وجه قدرت شنوایی شما را تغییر نمی‌دهد!

تغییر فرم گوش

کسانی که گوش‌های علامت سوالی دارند می‌توانند با انجام یک جراحی گوش ساده آن را تغییر دهند!

رفع ناهنجاری‌های مادرزادی

برای رفع ناهنجاری‌های مادرزادی گوش می‌توانید از ۵ سالگی به بعد برای جراحی گوش کودک‌تان اقدام کنید!

متخصص زیبایی چهره شما

دکتر آرش نجف بیگی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، دوره پزشکی عمومی و تخصص خود را در دانشگاه تهران و بیمارستان.

عضو هیات علمی دانشگاه

عضو فعال انجمن جراحان – پلاستیک و زیبایی فوق تخصص جراحی زیبایی و پلاستیک

عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی

دکتر آرش نجف بیگی متخصص

جراحی زیبایی گوش

دکتر آرش نجف بیگی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی،دوره پزشکی عمومی و تخصص خود را در دانشگاه تهران و بیمارستان شهدای تجریش گذرانده‌اند و مقطع فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی خود را در بیمارستان حضرت فاطمه دانشگاه تهران (که نخستین مرکز جراحی پلاستیک کشور است) طی کرده‌اند.

مراحل جراحی گوش

با جراحی گوش، به رویای گوش‌هایی زیبا و متناسب با صورت خود برسید!

مرحله اول

در جلسه مشاوره رایگان، پزشک بررسی می‌کند که کدام قسمت از گوش چه تغییری باید داشته باشد

مرحله دوم

جراحی گوش به فرم دلخواه شما

مرحله سوم

گذراندن دوره نقاهت و ویزیت رایگان تا بهبودی کامل

مراحل جراحی گوش در

کلینیک دکتر نجف بیگی

مرحله اول

در جلسه مشاوره رایگان، پزشک بررسی می‌کند که کدام قسمت از گوش چه تغییری باید داشته باشد

مرحله دوم

جراحی گوش به فرم دلخواه شما

مرحله سوم

گذراندن دوره نقاهت و ویزیت رایگان تا بهبودی کامل

قبل و بعد جراحی گوش

مشتریان جراحی گوش

آیا می دانستید با معجزه لیپوماتیک، می توانید رژیم و ورزش های سخت را کنار گذاشته و تنها در یک روز با چربی شکم و پهلو خداحافظی کنید؟

محمد تفرشی

جراحی گوش

از ظاهر برجسته و بیرون‌زده گوش‌هایم خجالت می‌کشیدم. دنبال نتایج فوق‌العاده‌ای نبودم فقط می‌خواستم کمی بهتر از قبل بشن. حالا که جراحی کردم باورم نمیشه اینهمه تغییر کردم! دیگه دلیلی برای پنهان کردن گوش‌هام ندارم. قبل از جراحی مدام به پزشک می‌گفتم که دوست ندارم جای بخیه‌های عمل گوشم مشخص باشه. ایشان به من اطمینان دادند که اینطور نخواهد شد. اما تا زمانی که به چشم خودم ندیدم، باورم نمیشد. بعد از بهبودی کامل حتی خودمم باورم نمیکردم که جراحی گوش انجام دادم. چون هیچ ردی از بخیه‌ها باقی نمونده بود.

نظرات مشتریان کلینیک

درباره جراحی گوش

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است، و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد

قبل و بعد جراحی گوش

محمد تفرشی

جراحی گوش

از ظاهر برجسته و بیرون‌زده گوش‌هایم خجالت می‌کشیدم. دنبال نتایج فوق‌العاده‌ای نبودم فقط می‌خواستم کمی بهتر از قبل بشن. حالا که جراحی کردم باورم نمیشه اینهمه تغییر کردم! دیگه دلیلی برای پنهان کردن گوش‌هام ندارم. قبل از جراحی مدام به پزشک می‌گفتم که دوست ندارم جای بخیه‌های عمل گوشم مشخص باشه. ایشان به من اطمینان دادند که اینطور نخواهد شد. اما تا زمانی که به چشم خودم ندیدم، باورم نمیشد. بعد از بهبودی کامل حتی خودمم باورم نمیکردم که جراحی گوش انجام دادم. چون هیچ ردی از بخیه‌ها باقی نمونده بود.

چرا انتخاب کلینیک دکتر نجف بیگی؟

اتاق عمل تخصصی و پیشرفته

جراحی گوش با استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا، به سرعت و با دقت بالا انجام می‌شود!

اگر هنوز هم درباره جراحی گوش سوالی دارید

پرسش های متداول جراحی گوش

اطمینان از نتیجه جراحی گوش با مشاوره رایگان قبل از عمل!

اگر هنوز هم درباره جراحی گوش سوالی دارید

نظرات و سوالات شما از دکتر نجف بیگی

فرزند من ۸ سالشه و گوش‌های بیرون‌زده داره. می‌خواستم ببینم در صورتی که جراحی بشه، آیا درد زیادی رو باید تحمل کنه؟

ممکن است درد و تورمی در اثر جراحی گوش به وجود بیاید، اما با توجه به تکنولوژی پیشرفته اتاق عمل و روش‌های نوین جراحی، این درد و تورم به حداقل می‌رسه.