کلینیک جراحی زیبایی اندام و صورت دکتر نجف بیگی

اتوپلاستی راهی برای گوش دادن به نیازهای گوش خود!

با اتوپلاستی و درمان و اصلاح گوش های برجسته و بزرگ؛ به چهره ایده آل خود برسید!

ویدئو معرفی

اتوپلاستی راهی برای گوش دادن به نیازهای گوش خود!

جراحی گوش

علت استفاده از عمل اتوپلاستی . . .

چهره دلخواه شما

ارائه تمام خدمات زیبایی بدن٬ پوست و مو٬ جراحی زیبایی صورت و … به صورت تخصصی با بیش از ۱۲ سال سابقه و ۱۲۰۰ جراحی زیبایی موفق

درمان بدون درد

ارائه تمام خدمات زیبایی بدن٬ پوست و مو٬ جراحی زیبایی صورت و … به صورت تخصصی با بیش از ۱۲ سال سابقه و ۱۲۰۰ جراحی زیبایی موفق

سفت شدن عضلات

ارائه تمام خدمات زیبایی بدن٬ پوست و مو٬ جراحی زیبایی صورت و … به صورت تخصصی با بیش از ۱۲ سال سابقه و ۱۲۰۰ جراحی زیبایی موفق

هر آنچه درباره جراحی اتوپلاستی باید بدانید . . .

معرفی جراحی اتوپلاستی

جراحی زیبایی گوش، یا اتوپلاستی، نوعی عمل است که اندازه، موقعیت یا نسبت گوش را تغییر می‌دهد. این جراحی می‌تواند تغییرات مثبتی در ظاهر گوش ایجاد کند و معمولاً باعث افزایش اعتماد به نفس، به خصوص در کودکان و نوجوانان شود. جراحی زیبایی گوش احتمالا مشکلاتی را که در اثر ضربه، تصادف و حوادث به ساختار گوش وارد شده‌اند، برطرف می‌کند.

از طرفی، مشکلات ساختاری گوش که به صورت ژنتیکی با فرد همراه هستند، ایراداتی که در حین تولد رخ داده‌اند و نقایصی که در طول رشد فرد ظاهر شده‌اند، با این جراحی قابل اصلاح خواهند بود. اتوپلاستی گوش نه تنها به رفع ایرادات لاله گوش محدود نمی‌شود، بلکه می‌توان از آن جهت اصلاح مشکلات موجود در نرمه گوش، مانند سوراخ شدن آن در اثر استفاده از گوشواره‌های سنگین هم استفاده کرد.

بسیاری افراد، از داشتن گوش‌های بزرگ و بیرون زده خجالت می‌کشند و معتقدند که این موضوع باعث کاهش اعتماد به نفس آن‌ها می‌شود. خوشبختانه عمل اتوپلاستی راه حل قطعی برای این مشکل است که با بیهوشی موضعی و دوره نقاهت کوتاه انجام می‌گیرد؛ البته برای افرادی که ترجیح می‌دهند در حین عمل بیدار نباشند، جراحی تحت بیهوشی عمومی هم امکان‌پذیر است.

نحوه کسب آمادگی برای انجام عمل اتوپلاستی

در آماده‌سازی برای جراحی گوش، احتمال دارد از شما خواسته شود آزمایش خون یا ارزیابی پزشکی انجام داده و مصرف داروهای خاص را قطع کنید. قطع مصرف سیگار مدت‌ها قبل از جراحی نیز باید صورت بگیرد. اجتناب از مصرف آسپرین، برخی داروهای ضد التهاب و مکمل‌های گیاهی نیز باید قطع شود؛ زیرا این موارد می‌تواند خونریزی را افزایش دهند.

عمل اتوپلاستی چگونه است؟

همانطور که گفته شد، عمل اتوپلاستی گوش برای اصلاح شکل، اندازه و موقعیت گوش انجام می‌شود. پیش از عمل، پزشک نیازهای بیمار را بررسی می‌کند و در صورت نیاز به داروها یا سابقه پزشکی، باید به دکتر اطلاع داده شود. بیمار تحت بیهوشی عمومی یا موضعی قرار می‌گیرد تا در طول عمل از اتفاقات آگاهی نداشته باشد و درد احساس نکند.

پس از بیهوشی، پزشک برش‌های کوچکی در نواحی استراتژیک گوش ایجاد کرده تا به ساختارهای داخلی آن برسد؛ سپس پزشک با استفاده از تکنیک‌های مختلف، شکل و موقعیت گوش‌ها را مطابق با نیاز و تمایل بیمار اصلاح می‌کند. این شامل رفع انحرافات، کاهش پروتوزیته و تغییرات زاویه گوش‌ها می‌شود. پس از اتمام جراحی اتوپلاستی، دکتر برش‌ها را می‌بندد و ممکن است مواد بسته‌بندی برای حفظ شکل جدید گوش‌ها به کار رود. بیمار باید دستورالعمل‌های خاصی را برای مراقبت از ناحیه جراحی و کنترل درد دنبال کند و امکان دارد نیاز به محدودیت در فعالیت‌های خاص داشته باشد تا روند بهبودی سریع شود.

چه کسانی کاندیداهای مناسبی برای عمل اتوپلاستی هستند؟

همانطور که گفته شد، هدف از جراحی زیبایی گوش، ترمیم مشکلات مادرزادی و یا مشکلاتی است که طی حادثه‌ای برای گوش‌ها پیش آمده است. همین موضوع نشان می‌دهد که عمده داوطلبان جراحی زیبایی گوش افرادی هستند که با شکل ظاهری گوش خود مشکل دارند و یا از بیماری مادرزادی خاصی مرتبط با گوش خود رنج می‌برند. عمده بیماری‌های مادرزادی گوش موارد فهرست‌شده در زیر هستند که برخی از آن‌ها با عمل اتوپلاستی قابل ترمیم می‌باشند:

  • میکروتیا: گوش‌ها از بدو تولد از حد نرمال کوچک‌تر بوده و به اندازه کافی رشد نکرده‌اند.
  • ماکروتیا: گوش‌ها از حد عادی خود بسیار بزرگ‌تر هستند و تناسبی با چهره و بدن فرد ندارند.
  • افرادی که گوش آن‌ها برخلاف عموم، به جای انحنا به بیرون، به درون انحنا دارند.
  • افرادی که گوش آن‌ها به شکل غیرمعمول و عجیبی دارای تاخوردگی و پیچش شده است، در اصطلاح به این نوع گوش‌ها “گوش استال” نیز گفته می‌شود.
  • گوش کوسمان: این گوش ها به گوش های علامت سوالی معروف هستند و در بخش لاله گوش یک فاصله مشخصی تا جمجمه وجود دارد و انحنای گوش به سمت بیرون است .

طیف داوطلبان جراحی زیبایی گوش شامل کودکان خردسال، جوانان و میانسالان و حتی افراد کهنسال نیز می‌باشد. ماهیت جراحی اتوپلاستی، جراحی زیبایی است. بنابراین، هر شخصی که از لحاظ بدنی سالم بوده و توانایی انجام جراحی را دارا باشد، می‌تواند کاندیدای جراحی زیبایی گوش باشد.

مزایای عمل جراحی زیبایی گوش

شاید بتوان مهم‌ترین مزیت این عمل را زیبایی‌ای دانست که پس از عمل برای انسان به وجود می‌آید. همانطور که گفته شد، این جراحی ذاتا زیبایی بوده و شاید اصلی‌ترین علتی که فردی خود را به تیغ جراحی می‌سپارد، زیبایی بخشیدن به چهره و گوش‌های خود باشد. پس از جراحی اتوپلاستی، اعتماد‌به‌نفس فرد افزایش یافته و راحت‌تر می‌تواند در اجتماع حضور پیدا کند.

همچنین، در برخی موارد، عمل جراحی زیبایی گوش مزایای دیگری نیز دارد. در مواردی که فرد به سبب داشتن غضروف اضافی، شنوایی کمی دارد، عمل جراحی گوش می‌تواند تا حدودی مفید واقع گردد. این موضوع ناشی از این است که پس از برداشتن غضروف اضافه، گوش فرد می‌تواند صداها را با کیفیت بهتر و بیشتری بشنود.

همچنین، از دیگر مزیت‌های این عمل می‎‌توان به همه‌گیر بودن آن اشاره کرد. طیف گسترده‌ای از کودکان تا نوجوانان و جوانان می‌توانند برای این عمل اقدام کنند. جای بخیه‌های عمل اتوپلاستی بسیار ظریف بودن و به سختی قابل تشخیص است.

روش جراحی زیبایی گوش

جراحی زیبایی گوش برای افراد گوناگون ماهیتی یکسان اما روش‌هایی کاملا متفاوت دارد. به طور کلی، این نوع نیاز و شرایط بیمار است که تعیین می‌کند چه روشی برای جراحی اتوپلاستی استفاده شده و چه تغییراتی در گوش نیاز است تا اعمال شود.

یکی از شایع‌ترین نوع جراحی زیبایی گوش به صورتی است که قسمت اضافه غضروف برداشته شده و نیز با حذف قسمت‌های اضافه پوست، برآمدگی بیش از حد معمول گوش برطرف شده و گوش نمای زیباتری پیدا می‌کند. در انجام جراحی زیبایی گوش ایجاد ساختار جدید گوش بسیار مهم است. به همین دلیل، به این روش “عمل اتوپلاستی” یا “عمل اتوپلاستی تجدید ساختار” نیز گفته می‌شود.

به طور کلی، در گوش‌های بزرگ و یا دارای انحنای خارج از حد معمول، پزشک متخصص جراحی زیبایی و پلاستیک، قسمتی از غضروف را برداشته و غضروف باقی‌مانده را با جای‌گذاری در محل مناسب، بخیه می‌زند. این بخیه‌ها داخلی بوده و قابل رویت نیستند. سپس، پوست را در جای خود قرار داده، اضافه آن توسط پزشک برداشته شده و بخیه‌های بیرونی برای بستن برش‌های خارجی انجام می‌شود.

مراقبت‌های جراحی زیبایی گوش

اقدامات لازم مراقبتی برای عمل اتوپلاستی را می‌توان به دو دوسته مراقبت قبل و مراقبت بعد از عمل اتوپلاستی تقسیم کرد. مجموع این اقدامات می‌تواند شکل پایانی گوش‌ها، میزان ناراحتی بیمار و از همه مهم‌تر، سلامتی و امنیتی بیمار را تعیین کند. آن‌چه که توسط بیمار باید پیش و پس از عمل جراحی زیبایی گوش رعایت شود، به اختصار بدین شکل است:

مراقبت‎های قبل از اتوپلاستی گوش چیست؟

شما، پیش از جراحی اتو پلاستی، باید اطمینان حاصل کنید که تمام داروها و ملزومات مورد نیاز خود را تهیه کرده‌اید؛ این موارد شامل آنتی‌بیوتیک (کفلکس یا کلیندامایسین)، مسکن (ویکودین)، شیاف ضد تهوع (فنرگان)، پراکسید هیدروژن و گوش پاک‌کن است. مصرف آنتی‌بیوتیک و سینه‌اِک (داروی سرماخوردگی) تجویز شده را باید پیش از شب جراحی شروع کرد.

تا 12 ساعت پیش از جراحی، چیزی نخورید و ننوشید. این مورد شامل آب و آدامس نیز می‌شود. پیش از انجام این عمل در  کلینیک اتوپلاستی، از مرطوب‌کننده و یا آرایش استفاده نکنید. اگر سیگاری هستید، جهت تسریع روند بهبود زخم و کاهش خطر عوارض، 6 هفته پیش از جراحی و 6 هفته بعد از آن، سیگار نکشید. همچنین، شما باید مصرف تمام محصولات حاوی آسپرین، ویتامین E و مولتی ویتامین را دو هفته قبل از جراحی و دو هفته بعد از آن متوقف کنید.

مراقبت‎های بعد از اتوپلاستی گوش چیست؟

اکثر عمل‌های جراحی زیبایی گوش، تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شوند؛ به این معنی که پس از انجام عمل، احساس سرگیجه یا تهوع نخواهید داشت و می‌توانید به زندگی روزمره خود بازگردید؛ اما باید مراقب باشید که در چند هفته اول، به طور عمدی یا اتفاقی گوش‌هایتان را زیاد لمس نکنید. این کار برای نگه داشتن گوش‌ها در موضع صحیح و جلوگیری از آسیب به برش‌ها ضروری است.

همچنین پیشنهاد می‌شود که پس از عمل، به پشت بخوابید تا فشاری به گوش‌هایتان وارد نشود. بلافاصله پس از جراحی، پانسمان حجیمی روی گوش‌ها قرار می‌گیرد. یک تا هفت روز بعد، این پانسمان، با یک هدبند پهن که کاملاً گوش‌ها را می‌پوشاند، جایگزین می‌شود؛ این هدبند از گوش‌ها محافظت می‌کند و آن‌ها را در محل نگه می‌دارد.

اغلب بیماران باید در یک یا دو هفته اول، 24 ساعته از هدبند استفاده کنند. پس از آن، تا حدود یک ماه، فقط شب‌ها باید هدبند را بزنند. توصیه می‌شود در چند هفته اول پس از جراحی، لباس‌های دکمه‌دار بپوشید تا بتوانید آن‌ها را بدون تماس با گوش‌ها درآورید. در هفته اول پس از جراحی، معمولاً از گوش‌ها مقدار کمی مایع خارج می‌شود. این مایع ممکن است غلیظ، تیره یا قرمز باشد. در این صورت، از یک سواب پنبه‌ای و پراکسید هیدروژن برای تمیز کردن قسمت خارجی گوش استفاده کنید؛ اما مطمئن شوید که به داخل مجرای گوش نمی‌رود. توجه داشته باشید که اگر ترشحات بیش از حد بود، با پزشک خود تماس بگیرید.

بعد از مدتی، خطوط برش و جای بخیه‌ها می‌خارند که نشان از بهبودی و بازسازی اعصاب است. سعی کنید از خاراندن جای بخیه‌ها خودداری کنید تا از آسیب دیدن آن‌ها پیشگیری شود.

خطرات و عوارض اتوپلاستی چیست؟

هر نوع جراحی با خطر عفونت همراه است؛ این اتفاق امکان دارد بعد یا در حین جراحی روی پوست یا غضروف ایجاد شود. اکثر افراد پس از عمل جراحی زیبایی گوش، از نتیجه آن هیجان‌زده می‌شوند. گاهی اوقات امکان دارد نوعی عدم تقارن در طول دوره پس از عمل رخ دهد؛ اما این مسئله معمولاً جدی نیست و نیازی به اصلاح ندارد.

چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

مانند هر عمل دیگر، در جراحی زیبایی گوش نیز خطر خونریزی، عفونت یا واکنش به بیهوشی وجود دارد؛ اما رعایت دستورالعمل‌های قبل و بعد از جراح پلاستیک، احتمال ابتلا به این مشکلات را کاهش می‌دهد. در صورت جمع‌شدن خون در زیر پوست (هماتوم)، ممکن است نیاز به تخلیه آن با یک سوزن کوچک در مطب باشد؛ برای درمان عفونت احتمالی معمولا آنتی‌بیوتیک تجویز می‌شود.

بهترین جراح عمل اتو پلاستی

اگر به دنبال جراح اتوپلاستی ماهر و باتجربه در تهران هستید، کلینیک دکتر آرش نجف بیگی می‌تواند انتخابی ایده‌آل برای شما باشد. این کلینیک با بهره‌گیری از دانش و مهارت تخصصی خود، انواع اتوپلاستی شامل جراحی برجستگی گوش، جراحی لاله گوش، جراحی اتوپلاستی برای کودکان و… را با ظرافت و دقت بالا انجام می‌دهد.

در کلینیک دکتر نجف بیگی، از جدیدترین تکنیک‌ها و تجهیزات روز دنیا برای انجام اتوپلاستی استفاده می‌شود و به همین دلیل، نتایج جراحی، ظاهری طبیعی و زیبا را به ارمغان می‌آورد.

هزینه ی اتو پلاستی

هزینه اتوپلاستی (عمل زیبایی گوش)، به عوامل مختلفی بستگی دارد و نمی‌توان یک هزینه ثابت و مشخصی برای آن تعیین کرد. این هزینه‌ها بسته به شرایط بیمار و نوع روش زیبایی گوشی که استفاده می‌شود متفاوت است. همچنین مهارت و تجربه جراح، هزینه‌های بیهوشی و داروهای تجویز شده نیز در پرداخت نهایی تاثیرگذار خواهد بود. از آنجایی که اتوپلاستی یک عمل زیبایی به حساب می‌آید، تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد و باید به طور کامل توسط بیمار پرداخت شود.

جمع‌بندی

به طور کلی، جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی، به عنوان یک روش جراحی زیبایی، به منظور تغییر سایز، شکل و موقعیت گوش‌ها انجام می‌شود. برخی از افراد به دلیل نارضایتی از اندازه یا شکل گوش‌های خود یا عدم تقارن آن‌ها، عمل زیبایی گوش را انتخاب می‌کنند؛ این روش، با بهبود شکل ظاهری گوش، تاثیر قابل توجهی بر ظاهر و اعتمادبه‌نفس فرد خواهد داشت.

منابع: alabamasurgicalarts | plasticsurgery

چرا انتخاب کلینیک زیبایی

دکتر آرش نجف بیگی

چرا انتخاب کلینیک زیبایی

دکتر نجف بیگی

دارای گواهینامه‌های ISO 9001:2015 و ISO10002:2018 از DEF که نشانه کیفیت بالا و رعایت استانداردهای جهانی در کلینیک‌های تخصصی زیبایی دکتر آرش نجف‌بیگی است:
کلینیک جردن و کلینیک سعادت‌آباد

هیات علمی دانشگاه

ارائه تمام خدمات زیبایی بدن٬ پوست و مو٬ جراحی زیبایی صورت و … به صورت تخصصی با بیش از ۱۲ سال سابقه و ۱۲۰۰

عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

ارائه تمام خدمات زیبایی بدن٬ پوست و مو٬ جراحی زیبایی صورت و …

خدمات منحصر بفرد کلینیک ما

خدمات اختصاصی ، متمایز

ویژه جراحی اتوپلاستی

در کلینیک دکتر نجف بیگی

مشاوره رایگان کلینیک قبل از عمل شما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون باشد.لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون باشد.لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون باشد.

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ
اتوپلاستی گوش

مشتریان جراحی اتوپلاستی

با اتوپلاستی و درمان و اصلاح گوش های برجسته و بزرگ؛ به چهره ایده آل خود برسید!

معصومه ایران نسب

جراحی اتوپلاستی

من از کودکی از گوش های بیرون زده و بزرگم خجالت می کشیدم و موقع عکس گرفتن یا مهمانی ها مجبور بودم با مو یا روسری گوشهام رو بپوشونم. با معرفی یکی از آشنایان با دکتر نجف بیگی آشنا شدم و یکی از بهترین تجربه های زندگیم شد عمل زیبایی گوش یا همون اتوپلاستی. جراحی کاملاً بدون درد و به لطف راهنمایی های جناب دکتر دوران بهبودی و نقاهتم کوتاه و بدون مشکل خاصی سپری شد. در عرض چند روز، پانسمان ها برداشته شد و من می ‌تونستم تغییر شکل رو به وضوح ببینم. به شدت این عمل رو به کسانی که نیاز دارن توصیه می کنم باور کنید از تغییراتش سورپرایز میشید!

تجربه های مشتریان ما

درباره جراحی اتوپلاستی

اتوپلاستی گوش

معصومه ایران نسب

جراحی اتوپلاستی

من از کودکی از گوش های بیرون زده و بزرگم خجالت می کشیدم و موقع عکس گرفتن یا مهمانی ها مجبور بودم با مو یا روسری گوشهام رو بپوشونم. با معرفی یکی از آشنایان با دکتر نجف بیگی آشنا شدم و یکی از بهترین تجربه های زندگیم شد عمل زیبایی گوش یا همون اتوپلاستی. جراحی کاملاً بدون درد و به لطف راهنمایی های جناب دکتر دوران بهبودی و نقاهتم کوتاه و بدون مشکل خاصی سپری شد. در عرض چند روز، پانسمان ها برداشته شد و من می ‌تونستم تغییر شکل رو به وضوح ببینم. به شدت این عمل رو به کسانی که نیاز دارن توصیه می کنم باور کنید از تغییراتش سورپرایز میشید!

چرا انتخاب کلینیک زیبایی دکتر نجف بیگی

چرا انتخاب کلینیک زیبایی دکتر نجف بیگی

مشاوره رایگان

جراحی اتوپلاستی

با مشاوره رایگان قبل از عمل اتوپلاستی با آرامش خاطر صورت خود را به ما بسپارید.

اگر هنوز هم درباره جراحی اتوپلاستی سوالی دارید

پرسش های متداول جراحی اتوپلاستی

سوالات متداول شما

درباره اتوپلاستی

اگر هنوز هم درباره اتوپلاستی سوالی دارید

نظرات و سوالات شما از دکتر نجف بیگی

سوالات شما درباره جراحی اتوپلاستی

از دکتر نجف بیگی

سلام وقتتون بخیر. bmi من 40 هست و بخاطر هزینه های زیاد که عمل های دیگه  دارن نمیتونم اقدام کنم. من شکم خیلی بزرگی دارم میتونم با عمل لیپوماتیک چربی های شکمم رو بردارم یا نه؟

سلام وقتتون بخیر. bmi من 40 هست و بخاطر هزینه های زیاد که عمل های دیگه  دارن نمیتونم اقدام کنم. من شکم خیلی بزرگی دارم میتونم با عمل لیپوماتیک چربی های شکمم رو بردارم یا نه؟