عمل بینی عروسکی و مدل بینی فانتزی چگونه است؟

44,335

در جراحی بینی یا رینوپلاسی باید به تناسب بینی با سایر قسمت‌ها، عدم صدمه به بینی و تنفس بیمار توجه شود.

در صورتی که تیغه‌های بینی بیش از حد باریک و شیار بالای پره‌ها در نمای روبه‌رو ایجاد شود، در اصطلاح به آن خط افتادن ظریف بالای پره‌ی بینی می‌گویند.

بینی نیمه فانتزی ترکیبی از بینی طبیعی و فانتزی است و به کسانی که نمی‌خواهند بینی‌‌شان زیاد تغییر کند، پیشنهاد می‌شود. این مدل برای بینی‌های گوشتی و بزرگ توصیه نمی‌شود.

در مدل فانتزی و عروسکی بینی کوچک، سربالا و قوس دار می‌شود.

در جراحی فانتزی و عروسکی بینی بیش از حد استاندارد، کوچک می‌شود و انحنا و قوس بیش از حد به آن می‌دهند و ممکن است در تنفس مشکل ایجاد کند و همچنین، به علت کوچک شدن بیش از حد، ترمیم بینی در عمل ترمیمی مشکل خواهد بود.

در مدل عروسکی بینی‌های استخوانی با پوست نازک و غضروفی محکم، کاندید خوبی برای عمل هستند ولی بینی‌های گوشتی و بزرگ را نمی‌توان بیش از حد کوچک کرد یا بالا برد چون به عملکرد و ظاهر بینی صدمه وارد می‌شود.

متقاضیان جراحی بینی باید چه شرایطی داشته باشند؟

 • باید آخرین مرحله بلوغ و رشد را سپری کرده باشند.
 • از سلامت کلی برخوردار باشند و در صورت استعمال دخانیات حداقل دو هفته قبل از عمل، آن را کنار بگذارند.
 • جراح قبل از عمل باید از آگاهی بیمار از فرآیند جراحی، معایب و مزیت‌های آن اطمینان حاصل کند و همچنین، در مورد سوابق پزشکی و انگیزه جراحی از بیمار سوال شود.
 • انجام معاینات فیزیکی و آزمایشگاهی از مقدمات پیش از عمل است.

مراحل جراحی بینی

بیهوشی

به تشخیص پزشک با استفاده از آرام‌بخش وریدی یا بیهوشی عمومی انجام می‌شود.

برش

برش‌ها در جراحی های بینی، یا به صورت بسته و برش مخفی داخل بینی ایجاد می‌شوند و یا به صورت باز که در جداره وسط بینی (محل جدا شدن سوراخ‌های بینی) برش زده و پوستی که استخوان و غضروف را پوشانده بلند می‌شود و ساختار بینی تغییر می‌کند.

تغییر فرم بینی

در جراحی بینی خیلی بزرگ، نیاز به تراشیدن استخوان یا غضروف است. در برخی دیگر از جراحی‌های بینی، گاهی به پیوند غضروف نیاز است که از غضروف ناحیه سپتوم (وسط بینی) و یا به ندرت از غضروف گوش یا قسمتی از دنده استفاده می‌شود.

اصلاح انحراف بینی

صاف شدن انحراف ناحیه سپتوم و کاهش برآمدگی‌های داخل بینی برای بهبود فرآیند تنفس

بستن

وقتی ساختار بینی به شکل دلخواه درآمد پوست و بافت به حالت قبل برگشته و برش بسته (بخیه) می‌شود.

مدل بینی فانتزی یا جراحی بینی عروسکی نوعی عمل بینی زیبایی است. متناسب بودن بینی با بقیه اجزای صورت، زیبایی و جذابیت در چهره فرد ایجاد می‌کند و بر عکس، یک بینی نازیبا و نامتقارن، باعث به هم خوردن این تناسب می‌شود و زیبایی و جذابیت چهره را کم می‌کند.

اگر فرد حس خوبی به چهره خود نداشته باشد و فکر کند که زیبا نیست، همین موضوع می‌تواند اعتماد به‌ نفس فرد را مختل کرده و باعث کم شدن حضور فرد در اجتماع شود.

امروزه مدل بینی فانتزی دخترانه و به خصوص مدل بینی عروسکی طرفداران خاص خود را در بین خانم‌ها دارد و افراد زیادی اقدام به عمل بینی فانتزی می‌کنند؛ اما همیشه مدل بینی عروسکی برای افراد مناسب نیست و منجر به بروز مشکلاتی در آنان می‌شود.

این مورد به این دلیل است که در جراحی بینی فانتزی و مدل بینی عروسکی، بینی بیش‌ از حد استاندارد کوچک می‌شود. برای اینکه بینی سربالا شود، آن را خیلی کوتاه می‌کنند و انحنا و قوس بیش‌ از حد در آن به وجود می‌آورند که حتی ممکن است مشکلاتی را در تنفس فرد ایجاد کند.

با اینکه جراحی مدل بینی عروسکی برای برخی مناسب نیست، اما همچنان اصرار به این جراحی دارند تا تیغه بینی بیش‌ از حد باریک شود و شیار بالای پره‌های بینی در نمای روبرو ایجاد شود که در اصلاح به آن خط افتادن ظریف بالای پره بینی می‌گویند.

در این مقاله به بیان نکاتی درباره ی مدل بینی فانتزی می پردازیم.

تغییرات بعد از عمل بینی عروسکی و فانتزی

مطالعه مقاله عمل بینی پهن را پیشنهاد میکنیم.

عمل بینی عروسکی چیست؟

امروزه جراحی بینی فانتزی در ایران هم طرفداران خاص خودش را پیدا کرده است. در جراحی مدل بینی فانتزی و مدل بینی عروسکی، باید تناسب بینی را با سایر قسمت‌های صورت در نظر گرفت. برای مثال، کسی که صورت بزرگی دارد و بقیه اجزای صورتش هم بزرگ هست، نباید جراحی مدل بینی فانتزی را انتخاب کند زیرا سبب نارضایتی او از نتیجه عمل خواهد شد. در جراحی مدل بینی عروسکی، بینی سربالا و کوچک و قوس‌دار می‌شود. در افرادی که  بینی‌های بزرگ و گوشتی دارند، نمی‌توان بینی را بیش‌ از حد کوچک کرد و یا نوک بینی را بیش‌ از حد بالا برد چون جلوه بسیار بدی پیدا می‌کند.

همه بیمارانی که قصد انجام جراحی بینی طبیعی فانتزی دارند، نمی‌خواهند تمام خصوصیات مدل بینی فانتزی را داشته باشند؛ بلکه مثلاً فقط دوست دارند که بینی‌شان قوس‌دار شود و یا نوک بینی‌شان سربالا شود. به این نوع بینی که ترکیبی از بینی طبیعی و فانتزی است، بینی نیمه‌طبیعی می‌گویند. این نوع بینی به کسانی پیشنهاد می‌شود که نمی‌خواهند بینی‌شان پس از جراحی زیاد تغییر کند که همین مورد تنها تفاوت بینی نیمه طبیعی و جراحی بینی طبیعی است.

مطالعه مقاله اهمیت نوع پوست در جراحی بینی را پیشنهاد میکنیم.

مدل بینی فانتزی برای یک خانم بعد از جراحی بینی

بینی عروسکی برای چه صورت هایی مناسب است؟

برای جراحی مدل بینی فانتزی، باید قبل از عمل، ساختار و نوع بینی، ارزیابی‌ شده و مورد بررسی و معاینه دقیق قرار گیرد تا نتیجه جراحی موفقیت‌آمیز باشد. همچنین، برای موفقیت در عمل بینی طبیعی فانتزی باید نزد بهترین دکتر عمل بینی بروید. افراد با بینی استخوانی، کاندیدای مناسبی برای عمل بینی عروسکی هستند.

برای جراحی بینی باید توجه داشت که صدمه‌ای به بینی بیمار و تنفس او وارد نشود و بینی با سایر اجزای صورت در هماهنگی و تناسب باشد. افراد متقاضی جراحی بینی طبیعی فانتزی نباید برای کوچک کردن بیش‌ از حد بینی اصرار کنند چون ممکن است به‌ ظاهر و عملکرد بینی صدمه برسد. از مشخصات بارز مدل بینی فانتزی، قوس روی بینی، نوک سربالا و اندازه کوچک است. افرادی که برای جراحی مدل بینی عروسکی مناسب هستند، دارای بینی‌های استخوانی با پوست نازک و غضروفی محکم هستند.

بهترین جراح بینی عروسکی در تهران چه ویژگی هایی دارد؟

اگر به دنبال انتخاب یک جراح بینی عروسکی در تهران هستید، حتما به چند مورد توجه داشته باشید تا در نهایت از نتیجه عمل خود راضی باشید و خیلی زود دل شما را نزند. چرا که عمل بینی ترمیمی و دوباره ممکن است نتواند به سادگی یک بینی طبیعی را به شما برگرداند.

در این باره بخوانید  زمان جا انداختن بینی شکسته و روشهای عمل بینی شکسته

دانش، مهارت و تجربه: برای انجام جراحی بینی عروسکی، حتما به دنبال پیدا کردن یک جراح فوق تخصص پلاستیک و زیبایی ماهر باشید که با بهترین تکنیک‌های جراحی بینی آشنا باشد. انجام عمل بینی عروسکی بدون وارد آمدن آسیب زیاد و جدی به راه تنفسی شما، کار دشوار و پیچیده‌ای است. چرا که پهنا و اندازه سوراخ‌های بینی شما کوچک‌تر خواهد شد.

توجه به خواست شما: جراح باید خواست و نظر شما را در جراحی در نظر بگیرد و سعی کند بین نظر اولیه شما و استانداردهای زیبایی شناسی به یک حد متعادل برسد که هم شما راضی باشید و هم به ساختار بینی و تناسب اجزای صورت شما آسیبی وارد نشود.

قبل و بعد از جراحی بینی و ایجاد بینی فانتزی

جراحی بینی نیمه فانتزی برای بینی گوشتی مناسب است؟

برخی از انواع عمل جراحی بینی برای افرادی که دارای بینی‌های گوشتی هستند و پوست بینی آن‌ها چرب است، توصیه نمی‌شود. برای مثال، تجربه ثابت کرده افرادی که با بینی‌های گوشتی اقدام به جراحی مدل بینی عروسکی کرده‌اند، از نتیجه عمل ناراضی بوده‌اند. همچنین، در صورتی‌ که افراد جراحی بینی فانتزی انجام دهند و پس از عمل از نتیجه راضی نباشند و بخواهند جراحی بینی ثانویه یا  ترمیمی انجام دهند، به علت اینکه بینی‌شان بیش‌ازحد کوچک‌ شده، ترمیم بینی آن‌ها بسیار مشکل خواهد بود. در نهایت جراحی بینی طبیعی فانتزی برای بینی‌های بزرگ و گوشتی توصیه نمی‌شود.

مطالعه مقاله تاثیر سیگار و الکل بر جراحی بینی را پیشنهاد میکنیم.

تناسب رعایت شده در انجام جراحی فانتزی بینی

افراد خواهان عمل جراحی بینی فانتزی چه شرایطی باید داشته باشند؟

به طور کلی متقاضیان رینوپلاستی یا عمل بینی باید آخرین مراحل بلوغ و رشد را گذرانده باشند. درواقع بهترین سن برای عمل بینی زمانی است که بینی فرد و باقی اجزای صورت او به رشد کامل رسیده باشند. علاوه بر این، بیماران باید از سلامت کلی برخوردار باشند و سیگار نکشند. اگر هم استعمال دخانیات دارند، باید حداقل دو هفته پیش از عمل آن را کنار بگذارند.

پیش از جراحی بینی، جراح باید اطمینان حاصل کند که بیمار از فرآیند جراحی، مزیت‌ها و معایب آن آگاهی کامل دارد. سوابق پزشکی شما یکی از مهم‌ترین سؤالاتی است که پزشک از شما می‌پرسد. از جمله سابقه انسداد بینی، جراحی و هر نوع دارویی که مصرف می‌کنید. اگر اختلال خونریزی مانند هموفیلی دارید، ممکن است گزینه مناسبی برای جراحی زیبایی بینی نباشید. همچنین، در مورد انگیزه شما برای جراحی هم احتمالاً سؤالاتی پرسیده می‌شود. معاینات فیزیکی و آزمایشگاهی شامل آزمایش خون هم جزو مقدمات پیش از عمل است.

در ویدئو زیر می توانید اقداماتی را که باید بعد از جراحی بینی انجام دهید را از زبان دکتر آرش نجف بیگی بشنوید:

عمل بینی عروسکی چگونه انجام می شود؟

به طور کلی جراحی بینی شامل مراحل زیر است:

 • بیهوشی

داروهای بیهوشی برای راحتی شما طول مدت عمل جراحی تجویز می‌شوند. معمولاً گزینه‌ها شامل آرام‌بخش وریدی یا بیهوشی عمومی این است که به تشخیص پزشک انجام می‌شود.

 • برش

جراحی زیبایی بینی یا به صورت بسته انجام می‌شود که برش‌ها داخل بینی مخفی‌اند، یا یک فرآیند باز است که در جداره وسط بینی که سوراخ‌ها را از هم جدا می‌کند، برش زده می‌شود.

از طریق این برش‌ها پوستی که استخوان‌ها و غضروف بینی را پوشانده به آرامی بلند می‌شود و امکان تغییر شکل ساختار بینی فراهم می‌شود.

 • تغییر فرم بینی

اگر بینی خیلی بزرگ باشد ممکن است نیاز به تراشیدن استخوان یا غضروف داشته باشیم. گاهی اوقات هم در جراحی نیاز به پیوند غضروف پیدا می‌شود.

در این مواقع معمولاً از غضروف ناحیه سپتوم ( ناحیه وسط بینی) برای این کار استفاده می‌شود. در برخی موارد هم به ندرت از غضروف گوش یا قسمتی از دنده استفاده می‌کنند.

 • اصلاح انحراف بینی

اگر ناحیه سپتوم بینی انحراف داشته باشد، در این مرحله می‌تواند صاف شود و برآمدگی‌های داخل بینی هم برای بهبود فرآیند تنفس کاهش یابد.

 • بستن برش

وقتی ساختار و فرم بینی به شکل دلخواه درآمد، پوست و بافت بینی به حالت قبل برگردانده شده و برش‌ها بسته می‌شوند.

ممکن است چند برش اضافی هم برای تغییر سایز روی چین‌های پره‌های بینی داده شود.

 • مشاهده نتیجه

تا چند روز پس از عمل، پانسمان روی بینی باقی می‌ماند تا فرآیند بهبودی آن آغاز شود. درباره ریکاوری و دوره نقاهت عمل جراحی بینی، در همین مطلب توضیحاتی را ارائه کرده‌ایم.

مقاله جراحی بینی مردان را ازدست ندهید.

تعریف بینی عروسکی و نمونه کارتونی قبل و بعد از عمل بینی

تفاوت بینی عروسکی و طبیعی چیست

مهمترین تفاوت میان بینی عروسکی و طبیعی در نگاه و دیدگاه زیباجویان نهفته است:

 • آیا می‌خواهید بینی شما به بهترین و زیباترین حالت خود دیده شود، بدون اینکه کسی در نگاه اول متوجه انجام عمل بینی در شما شود؟
 • یا می‌خواهید به شکلی بینی شما جراحی شود که دیگران در نگاه اول متوجه تفاوت بینی شما با یک بینی طبیعی بشوند؟

البته نباید اشتباه کرد که انجام یک عمل جراحی بینی عروسکی مناسب، قرار نیست شما را زشت یا چهره شما را نازیبا کند. بلکه بینی عروسکی می‌تواند چهره شما را تغییر دهد و به شما یک حالت و شخصیت جدید بدهد.

در حالی که عمل بینی طبیعی سعی دارد تا بدون تغییر اساسی در چهره شما و شخصیتی که از آن برداشت می‌شود، به بهترین شکل مشکلات بینی شما را رفع نماید.

به بیان بهتر تفاوت بینی عروسکی و طبیعی در این است که:

 • در جراحی بینی طبیعی تنها رفع مشکلات بینی مهم است تا با توجه به استانداردهای زیبایی شناسی به حالت متناسب خود با دیگر اجزای صورت برسد.
 • در جراحی بینی عروسکی علاوه بر رفع مشکلات ظاهری بینی، یک فرم و نمای جدید به بینی داده می‌شود تا چهره فرد را نیز تغییر دهد و در او یک تفاوت ظاهری مناسب ایجاد نماید.

به همین دلیل زوایای نوک بینی با پشت لب، پهنای بینی و حتی ارتفاع و طول بینی در عمل بینی طبیع با استانداردهای زیبایی شناسی تغییر پیدا می‌کند تا بینی با دیگر اجزای صورت در هماهنگی کامل باشد.

اما در عمل بینی عروسکی، زوایا بیشتر و اندازه‌های کوچک‌تر می‌شود و در نهایت نوک بینی بالاتر می‌رود و پهنای آن معمولا کمتر می‌شود.

مراقبت بعد از عمل بینی عروسکی

پس از عمل بینی عروسکی باید در رختخواب استراحت کنید و سر خود را بالاتر از قفسه سینه قرار دهید تا خون‌ریزی و تورم کاهش یابد. بینی شما ممکن است به دلیل تورم یا آتل‌هایی که در حین عمل بینی عروسکی در داخل بینی شما قرار داده شده، گرفتگی داشته باشد.

در بیشتر موارد، پانسمان‌های داخلی برای یک تا هفت روز پس از جراحی در جای خود باقی می‌مانند. پزشک شما همچنین، یک آتل را برای محافظت و حمایت به بینی شما می‌چسباند. خون‌ریزی خفیف و تخلیه مخاط و خون قدیمی تا چند روز پس از عمل بینی عروسکی یا پس از برداشتن پانسمان شایع است.

پزشک شما ممکن است یک تکه گاز استریل کوچک که با چسب در جای خود نگه داشته شده است را زیر بینی شما قرار دهد تا فرم‌دهی بینی بهتر صورت بگیرد. گاز را باید طبق دستور پزشک در موعد مقرر عوض کنید. همچنین، برای کاهش احتمال خونریزی و تورم، پزشک ممکن است از شما بخواهد تا چند هفته پس از جراحی، اقدامات احتیاطی را رعایت کنید.

در این باره بخوانید  تا چه مدت ورزش بعد از عمل بینی ممنوع است؟

برای مثال، پزشک ممکن است از شما بخواهد:

 • از انجام فعالیت‌های سنگین مانند ایروبیک و دویدن خودداری کنید.
 • زمانی که روی بینی خود بانداژ دارید، به جای دوش گرفتن از وان حمام استفاده کنید.
 • برای جلوگیری از یبوست از غذاهای پرفیبر مانند میوه‌ها و سبزیجات استفاده کنید. یبوست می‌تواند به محل جراحی فشار وارد کند.
 • از حالات شدید چهره مانند قهقهه زدن و باز کردن زیاد دهان خودداری کنید.
 • دندان‌های خود را به آرامی مسواک بزنید تا حرکت لب بالایی را محدود کنید.
 • لباس‌هایی بپوشید که از جلو و با دکمه بسته می‌شوند. لباس‌هایی مانند پیراهن یا ژاکت را روی سر خود نکشید.

علاوه بر این، حداقل تا چهار هفته پس از عمل بینی عروسکی، برای جلوگیری از فشار بر بینی، عینک طبی یا آفتابی را روی بینی خود قرار ندهید. می‌توانید از گونه‌ها استفاده کنید یا عینک را به پیشانی‌تان بچسبانید تا زمانی که بینی‌تان خوب شود. مقداری تورم موقت یا تغییر رنگ سیاه و آبی در پلک‌های شما می‌تواند به مدت دو تا سه هفته پس از جراحی بینی رخ دهد. رفع تورم بینی زمان بیشتری می‌برد.

محدود کردن سدیم رژیم غذایی به بهبود سریع‌تر تورم کمک می‌کند. پس از عمل بینی عروسکی، چیزی مانند یخ یا کیسه سرد را روی بینی خود قرار ندهید. بینی شما در طول زندگی شما تغییر می‌کند، چه جراحی داشته باشید یا نه. به همین دلیل، دشوار است که بگوییم چه زمانی نتیجه نهایی خود را به دست خواهید آورد. با این حال، بیشتر تورم در عرض یک سال از بین می‌رود.

زمان ریکاوری عمل بینی عروسکی

عمل بینی عروسکی، یک جراحی ساده است و تحت بیهوشی عمومی بین یک تا سه ساعت انجام می‌شود. سپس، بیماران حدود دو یا سه ساعت را در اتاق‌های ریکاوری سرپایی صرف نقاهت می‌کنند. هنگامی که تیم پرستاران متبحر، از کامل شدن بهبودی اولیه بیمار اطمینان حاصل کردند، به آن‌ها اجازه داده می‌شود تا با یک همراه، بیمارستان را ترک کرده و به خانه بروند.

زمان طبیعی بهبودی عمل بینی عروسکی بین شش تا هشت هفته است. تعدادی از فعالیت‌ها وجود دارد که بهتر است در مدت دوره بهبودی از آن‌ها اجتناب کرد. از جمله آن‌ها می‌توان به رانندگی، رابطه جنسی و رفتن به باشگاه اشاره کرد.

مدل بینی نیمه فانتزی

همه بیمارانی که قصد انجام جراحی بینی طبیعی فانتزی دارند، نمی‌خواهند تمام خصوصیات مدل بینی فانتزی را داشته باشند؛ بلکه مثلاً فقط دوست دارند که بینی‌شان قوس‌دار شود و یا نوک بینی‌شان سربالا شود. به این نوع بینی که ترکیبی از بینی طبیعی و فانتزی است، بینی نیمه‌طبیعی می‌گویند. این نوع بینی به کسانی پیشنهاد می‌شود که نمی‌خواهند بینی‌شان پس از جراحی زیاد تغییر کند.

به دو نمونه از جراحی هایی که توسط دکتر آرش نجف بیگی انجام شده است دقت فرمایید:

نمونه قبل و بعد از عمل بینی فانتزی یک خانم میانسال
نمونه کار قبل و بعد دکتر نجف بیگی برای مدل بینی فانتزی

برخی از مراجعین می پرسند آیا آقایان نیز جراحی بینی فانتزی انجام می دهند؟ و در ادامه می توانید دو نمونه از جراحی های فانتزی مردانه توسط دکتر آرش نجف بیگی انجام شده است را ببینید:

قبل و بعد از بینی فانتزی آقا
مدل بینی فانتزی یک آقا قبل و بعد از عمل

بینی فرانسوی

عموما در قاره‌های مختلف بر اساس نوع آب و هوا و شرایط اقلیمی خاص به خود، ظاهر، رنگ پوست و حتی مدل‌های بینی متفاوتی وجود دارد. در اروپا مدل بینی فرانسوی نشان از بینی کشیده و تقریبا پهن است. اگر به بیشتر افراد فرانسوی دقت کنید کاملا متوجه این موضوع خواهید شد.

هدف از رینوپلاستی تغییر فرم ظاهری بینی به شکلی زیباتر است که بینی بیمار نمایی بهتر پیدا کند. وقتی متقاضیان رینوپلاستی متقاضی جراحی به سبک فرانسوی هستند، این به آن معنا نیست که می‌خواهند بینی خود را کشیده و پهن جلوه بدهند. بلکه یعنی به دنبال بینی هستند که بر خلاف بینی فانتزی کمی کشیده‌تر باشد و مانند بینی فانتزی کمی قوس داشته باشد. درواقع این روش نام دیگر روش “نیمه فانتزی فرانسوی” نیز گفته می‌شود. برای مطالعه بیشتر درباره چگونگی عمل بینی این مقاله لاتین را بخوانید.

تعریف بینی فرانسوی همراه با عکس قبل و بعد از عمل بینی به فرم فرانسوی

در این ویدئو دکتر آرش نجف بیگی درباره اثربخشی دستگاه های کوچک کننده بینی صحبت می کنند:

جمع بندی

بینی هر فرد دارای ویژگی های منحصر به فردی است و انواع مختلفی از اندازه ها و شکل های بینی وجود دارد. برای بیمارانی که از ظاهر بینی خود ناراضی هستند، جراحی زیبایی بینی یا جراحی رینوپلاستی یک روش جراحی بسیار موثر برای تغییر شکل و فرم بینی و اصلاح هرگونه ناکارآمدی مثل سختی تنفس و گرفتگی و احتناق بینی است. بسیاری از افراد ممکن است قبلاً متوجه ویژگی‌های خاصی از بینی خود شده باشند که از آن ناراضی هستند، و ممکن است تصور بهتری داشته باشند که کدام جنبه از بینی خود را می‌خواهند تغییر دهند.

مانند تمام انواع جراحی های زیبایی، داشتن انتظارات واقع بینانه از آنچه که جراحی می تواند به دست آورد ضروری است. شما می توانید از جراح بینی خود انتظار داشته باشید تا مدل های مختلف عمل بینی و انواع مختلف مدل بینی بعد از عمل را به شما نشان داده و با توجه به شرایط و انتظارات شما در مورد شکل نهایی بینی شما بعد از رینوپلاستی، شما را جراحی کند. همانطور که گفتیم شکل نهایی بینی بعد از عمل بینی متنوع است، اما یکی از مدل های محبوب که سابقاً در ایران نیز طرفداران بسیاری داشت؛ بینی فانتزی است.

بینی فانتزی یا بینی مدل عروسکی بیشتر نزد خانم ها طرفدار دارد و می توان گفت سایز بینی را بیشتر از حد ایده آل کوچک می کند. جراح برای اینکه این مدل بینی سربالا باشد، از ارتفاع بینی کاسته و قوس زیادی به پل بینی می دهند که گاهی باعث بروز مشکلاتی هم در بیمار می شود. در این مطلب هر آنچه را که لازم بود در مورد مدل بینی فانتزی بدانید را بازگو کردیم؛ اگر شما هم تجربه ای در این زمینه دارید می توانید آن را به اشتراک بگذارید.

سوالات پر تکرار

در صورتی که بینی فرد مناسب برای جراحی به فرم بینی فانتزی نباشد می تواند فرد را دچار مشکلات تنفسی کند. به همین دلیل هر بینی را نباید فانتزی عمل کرد.

کلا جراحی های بینی، فرد را از لحاظ بویایی دچار تغییر نمی‌کنند.

معمولاً چون بینی های گوشتی پوست ضخیمی دارند نمی‌توان به فرم بینی فانتزی عمل شوند البته نظر قطعی بعد از معاینه توسط جراح مشخص می‌شود.

بینی هایی که در دوران کودکی یا بزرگی دچار شکستگی می‌شوند حتما نیاز به معاینه دقیق و انجام سی تی اسکن برای تشخیص فرم جراحی دارند.

بیش از ۶۰۰۰ جراحی موفق

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

یکی از ۳ جراح پلاستیک برتر کشور

IMG_6113 dr-min

ممکن است شما دوست داشته باشید
43 نظرات
 1. یاسمن شکری می گوید

  سلام برای بینی استخوانی که یه قوز روی بینی هست میشه عمل بینی فانتزی طبیعی انجام داد؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد آیا فرم بینی شما اجازه می دهد که به صورت فانتزی جراحی بینی انجام شود یا خیر.

 2. ستاره سبحانی می گوید

  سلام ببخشید اقای دکتر عمل بینی عروسکی انجام میدن؟ من میخام دماغ عروسکی و کشیده داشته باشم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا جایی که فرم بینی شما اجازه دهد و برای تنفس شما مشکلی ایجاد نشود فرم بینی مطابق سلیقه شما جراحی می شود.

 3. واقفی می گوید

  سلام اقای دکتر نجف بیگی من چند سال پیش عمل بینی داشتم و بع دکترم تاکید کردم فانتزی نشه اما به شدت بینی ام سربالاست الان که ۶سال گذشته میتونم عمل مجدد انجام بدم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود آیا می توانید مجدد جراحی انجام دهید یا خیر.

 4. حانیه کر می گوید

  سلام خسته نباشید ظاهر بینی من از هر لحاظ اکیه اما پره های بینی ام خیلی بازه میتونم عمل کنم طبیعی بشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد که آیا می توانید جراحی انجام دهید یا خیر.

 5. ابراهیم اسدی می گوید

  سلام اقای دکتر من اون زمانی که مدل بینی عروسکی مد بود عمل کردم تقریبا ۱۵سال پیش اما الان میخام یکم دماغم عادی بشه ایا میتونم عمل کنم؟ آقا هستم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود آیا می توانید مجدد جراحی کنید یا خیر.

 6. ناشناس می گوید

  سلام خسته نباشید
  ببخشید من ۱۵سالمه و بینیم استخوانی هست و قصد دارم بینیمو عمل کنم ازکجا بفهمم که صورت کاملا رشد خودشوکرده و اینکه هزینه عمل چقدره ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تشخیص این موضوع با پزشک است.

 7. آنا می گوید

  سلام خسته نباشید بنده از وقتی یادم میاد حس بویایی نداشتم یعنی هیییچ بویی رو‌نمی شنوم دکتر هم رفتم فایده نداشت یکیشون بهم گفت ک براثر یه سرما خوردی سلول بویاییت از دست رفته الان خیلی دوست دارم عمل کنم ولی یه نفر بهم گفت چون حس بویایی نداری عملت نمی کنن خواستم ببینم حقیقت داره.

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز جراحی زیبایی بینی ارتباطی با حس بویایی ندارد و می توانید انجام دهید.

 8. راحله می گوید

  صورت ریزی دارم ولی بینیم هم قوز داره هم گوشتی هست به نظرتون میشه بینیمو عروسکی عمل کنم ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز با توجه به توضیحاتی که شما دادین نمی توان دقیق اعلام کرد که آیا می توانید بینی عروسکی داشته باشید یا خیر. حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.

 9. مونا می گوید

  باسلام.اگر جراحی بینی عروسکی داشته باشیم و راضی نباشیم میشه با عمل ترمیمی به شکلی طبیعی بشه؟

 10. ناشناس می گوید

  باسلام.
  بینی بنده خیلی زیبا ومتناسب باصورتم بود.متاسفانه چند روز بعد عروسیم سال ۸۲ تصادف کردم وبینی ودندونهام بشدت آسیب دیدند .همون موقع یک جراحی روی بینیم انجام دادیم که درواقع فقط جمع کردن بینی از اون حالت افتضاحش بود وشکلش به هیچ وجه راضی کننده نبود.سال ۸۵ دوباره عمل کردم. نسبت به عمل اولم کمی بهتر شد ولی هنوز هم توحسرت همون شکل بینی اولیه وطبیعی خودم هستم. آیاممکن هست که باعمل اآن کار انجام شود؟لطفا مراراهنمایی فرمایید.

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز، تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد که آیا مشکل بینی شما با جراحی قابل حل است یا خیر

 11. مریم می گوید

  سلام بینی من کج واستخونی آیا ممکن بعد عمل دوباره کج بشه انحراف هم دارم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر جراحی درست انجام شود بعد از جراحی مشکل شما باید برطرف شده باشد.

 12. میرجعفری می گوید

  سلام من بینییم عمل نکردم و کاملا طبیعی و خوبه فقط یه برجستگی کوچیک روی بینیم (جای عینک) آیا میشه بدون جراحی و با کشیدن سوهان این مشکل رفع بشه یا نیاز به جراحی داره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق تشخیص داد که آیا بدون جراحی مشکل شما قبل حل است یا خیر.

 13. یگانه می گوید

  سلام بینی من گوشتی هست و میخام عمل کنم ایا امکانش هست که برگرده به حالت اولش؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر جراحی توسط متخصص با تجربه انجام شود و مراقبت های لازم بعد عمل را به خوبی انجام دهید مشکلی در تغییر فرم بینی نخواهید داشت.

 14. روژین می گوید

  بینی عروسکی عمل کنیم بعدش دوباره سریع برنمیگرده ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   هر بینی را نمی توان به صورت فانتزی عمل کرد چون ممکن است برای فرد مشکلات تنفسی بوجود آید.
   حتما باید به صورت حضوری معاینه شوبد تا مشخص شود با توجه به ساختار بینی شماچه جراحی مناسب است.

 15. سامی می گوید

  اگر بینیمون گوشتی باشه هم باز میتونیم عمل بینی فانتزی بخوایم برای ؟ احتمالش هستش که بینیمون برگرده بعد عمل؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   چنانچه عمل بینی به درستی و توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک انجام شود و بیمار بعد از جراحی توصیه های پزشک را به درستی اجرا کند بینی شخص دچار تغییر فرم نمی شود.

 16. ناشناس می گوید

  بینی فانتزی جراحیش سخت تره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   سختی و آسانی عمل بینی به مشکلاتی است که باید در حین عمل رفع گردد و نوع بینی بعد عمل در این موضوع دخیل نمی باشد.

 17. سحر سلیمانی می گوید

  حتی اگر دماغ عروسکی به قیافمون نیاد اقای دکتر برامون انجام میدن؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دکتر تا حدی که برای سلامتی و تنفس مشکلی پیش نیاید خواسته های مراجعه کننده را حین عمل اجرا می کند.

 18. دیریا می گوید

  با سلام بینی من تو بچگی خیلی قشنگ بود اما الان یه قوز خیلی زشت روی بینی من هست آیاچنین چیزی میشه که وقتی با صورت خوردم زمین در همان بچگی الان بینی من اینجوری شده باشه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز برای اینکه مشخص شود علت قوز بینی شما شکستگی بینی است یا به صورت ارثی می باشد حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.

   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 19. ناشناس می گوید

  با سلام
  بینی من گوشتی است، حدود ۱۲ سال پیش عمل زیبایی انجام دادم، ولی احساس می کنم که الان دوباره احتیاج به عمل داره به نظرم کاملا برگشته
  می خواستم بدونم امکان عمل مجدد روی بینیم وجود داره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   همانطور که احتمالا می دانید انجام عمل ترمیمی بینی از عمل اولیه دشوارتر می باشد. پس برای انجام آن حتما باید مورد معاینه قرار بگیرید.

   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 20. رها می گوید

  من میخام عمل کنم و هنوز برا مشاوره نرفتم.. بینیم استخونی.. ولی موندم چی ب دکتر بگم.. خو اخه خود دکتر تشخیص میده چه بینی ب صورت من میاد فک کنم. از طرفی میترسم چیزی نگم بزارم صلاح دکتر خرابش کنه.. یا اوجور ک دلم میخاد نباشه.. چیکار کنم ؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   معمولا در جلسه مشاوره مراجعه کننده توضیحات لازم را در مورد بینی مد نظرش را به جراح ارائه می دهد و پزشک بعد از معاینه اعلام میکند که با توجه به وضعیت فعلی بینی آیا امکان دارد که بینی همانطوری شود که انتظار دارید یا خیر.

 21. ناشناس می گوید

  مدل بینی فانتزی از مد افتاده. الان دیگه همه طبیعی عمل می کنن

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   مدل بینی کاملا سلیقه ای است و هر شخصی با توجه به نوع ساختار بینی که دارد می تواند مدل بینی که دوست دارد انتخاب کند.
   البته بینی های گوشتی را نمیتوان به صورت کامل فانتزی عمل کرد.

 22. ناشناس می گوید

  هر مدل بینی رو میشه فانتزی عمل کرد ؟حتی اگر بینیم گوشتی باشه هم بازم بینی فانتزی میتونن عمل کنن؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر- هر بینی را نمی توان فانتزی عمل کرد چون ممکن است برای تنفس شما مشکل ایجاد شود.
   برای تشخیص این موضوع حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.

   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید