کلینیک جراحی زیبایی اندام و صورت دکتر نجف بیگی

عمل بینی عروسکی | عمل بینی فانتزی

مسیرتان به سمت زیبایی و کمال از جراحی بینی فانتزی آغاز می‌شود!

ویدئو معرفی

عمل بینی عروسکی | عمل بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی

عروسکی کردن بینی

عروسکی کردن بینی‌های بزرگ و تجربه بینی زیباتر با جراحی بینی فانتزی

چهره ایده‌آل در یک جلسه

دستیابی به چهره ایده‌آل با کمترین درد و زمان بهبودی با جراحی بینی فانتزی

تنفس راحت و بی‌دغدغه

جراحی بینی فانتزی با روش‌های جدید و به‌روز بدون تاثیر بر تنفس

هر آنچه درباره جراحی بینی فانتزی باید بدانید . . .

معرفی جراحی بینی فانتزی

زیبایی یک مفهوم نسبی به حساب می‌آید و هر فرد تعریفی متفاوت از آن دارد؛ اما تمایل به داشتن ظاهری زیبا یک خواسته طبیعی و مشترک بین همه انسان‌هاست. برای برخی، تمرکز بر زیبایی پوست اهمیت دارد، در حالی که دیگران بر ابعاد فیزیکی بدن خود توجه می‌کنند. همچنین، گروهی دیگر به اهمیت لبخند و زیبایی دندان‌ها پی برده و به آن توجه ویژه‌ای دارند. 

وقتی به موضوع زیبایی به طور کلی نگاه می‌کنیم، درمی‌یابیم که چهره اولین بخشی است که در برخوردهای اولیه به چشم می‌آید. در این میان، بینی به عنوان یک بخش برجسته و مرکزی از چهره، توجه زیادی را به خود جلب می‌کند. امروزه با پیشرفت‌های چشمگیر در علم جراحی بینی، دستیابی به بینی‌ای زیبا و متناسب با چهره، به واقعیت تبدیل شده است که در این مقاله نکاتی را در رابطه با جراحی بینی فانتزی به شما خواهیم گفت.

عمل بینی عروسکی چیست؟

امروزه جراحی بینی فانتزی در ایران هم طرفداران خاص خودش را پیدا کرده است. در جراحی مدل بینی فانتزی و مدل بینی عروسکی، باید تناسب بینی را با سایر قسمت‌های صورت در نظر گرفت. برای مثال، کسی که صورت بزرگی دارد و بقیه اجزای صورتش هم بزرگ هست، نباید جراحی مدل بینی فانتزی را انتخاب کند زیرا سبب نارضایتی او از نتیجه عمل خواهد شد. در جراحی مدل بینی عروسکی، بینی سربالا و کوچک و قوس‌دار می‌شود. در افرادی که  بینی‌های بزرگ و گوشتی دارند، نمی‌توان بینی را بیش‌ از حد کوچک کرد و یا نوک بینی را بیش‌ از حد بالا برد چون جلوه بسیار بدی پیدا می‌کند.

همه بیمارانی که قصد انجام جراحی بینی طبیعی فانتزی دارند، نمی‌خواهند تمام خصوصیات مدل بینی فانتزی را داشته باشند؛ بلکه مثلاً فقط دوست دارند که بینی‌شان قوس‌دار شود و یا نوک بینی‌شان سربالا شود. به این نوع بینی که ترکیبی از بینی طبیعی و فانتزی است، بینی نیمه‌طبیعی می‌گویند.

نکاتی در مورد جراحی بینی فانتزی

یکی از رایج‌ترین و پرطرفدارترین نوع عمل‌های جراحی زیبایی بینی در میان بانوان، جراحی بینی عروسکی است؛ اما باید توجه داشت که این نوع جراحی برای همه افراد مناسب نیست.

افرادی که دارای بینی استخوانی هستند، بیشتر کاندیدای مناسبی برای این نوع عمل محسوب می‌شوند. این نکته به دلیل ویژگی‌های ساختاری و آناتومیکی بینی این افراد است که امکان انجام این جراحی را برایشان فراهم می‌کند؛ به طور کلی چند نکته مهم که در رابطه با جراحی بینی فانتزی باید بدانید، عبارتند از:

 1. داشتن استخوان و غضروف محکم و پوست نازک از مهم‌ترین ویژگی‌های مناسب برای ایجاد فرم بینی فانتزی است.
 2. اگر شما تمایل به کوچک کردن شدید بینی خود دارید اما پزشک با این درخواست شما مخالفت می‌کند، بهتر است که اصرار نکنید و دلیل نظر پزشک را جویا شوید.
 3. فرم بینی فانتزی باید با سایر اجزای صورت هماهنگی و حس تناسب را ایجاد کند. افرادی که اجزای صورت بزرگی دارند، بهتر است از کوچک شدن بینی خود بپرهیزند.
 4. کوچک کردن بیش از حد بینی، نه تنها باعث زیبایی نمی‌شود بلکه ممکن است نتیجه عکس را در صورت به نمایش بگذارد. 
 5. جراحی بینی فانتزی برای افرادی که بینی گوشتی و پوست ضخیم دارند، توصیه نمی‌شود. این روش برای افراد با بینی استخوانی مناسب‌تر است.
 6. زاویه بین بینی و لب می‌تواند از 90 تا 105 درجه طراحی و جراحی شود، که این نکته موجب ایجاد تمایز بین بینی طبیعی و فانتزی است. در مدل بینی طبیعی، زاویه 90 تا 95 درجه و در بینی فانتزی، این زاویه 100 تا 105 درجه قرار دارد.

باید توجه کرد که اگر زاویه بینی در مدل فانتزی بیش از 105 درجه شود، استانداردهای زیبایی را نقض خواهد کرد.

روند جراحی بینی فانتزی

روش عمل فانتزی بینی شباهت‌‌هایی با جراحی بینی سنتی دارد؛ اما با تاکید بیشتر بر عناصر هنری و خلاقانه انجام می‌شود. ابتدا، اولین گام در فرآیند رینوپلاستی فانتزی، تعیین وقت مشاوره با یک جراح تخصصی و با تجربه در زمینه جراحی بینی است. در طول مشاوره، جراح به بررسی اهداف و انتظارات بیمار می‌پردازد و ساختار و ظاهر فعلی بینی را ارزیابی می‌کند. این مرحله ممکن است شامل گرفتن عکس و استفاده از نرم‌افزارهای تصویربرداری کامپیوتری برای شبیه‌سازی نتایج ممکن جراحی انجام شود. رینوپلاستی فانتزی عموماً تحت بیهوشی عمومی صورت می‌گیرد؛ اما برای برخی بیماران، استفاده از بی‌حسی موضعی به همراه آرام‌بخش نیز گزینه‌ مناسبی است. 

جراح در داخل سوراخ‌های بینی یا در کلوملا (نوار بافتی که سوراخ‌های بینی را جدا می‌کند) برش‌هایی ایجاد می‌کند تا به استخوان و غضروف زیرین دسترسی پیدا کند. با توجه به اهداف خاص بیمار، جراح ممکن است از تکنیک‌های مختلفی برای تغییر شکل بینی مورد استفاده قرار دهد. این تکنیک‌ها امکان دارد شامل برداشتن یا اضافه کردن بافت، تغییر شکل استخوان و غضروف، یا تنظیم نوک بینی شود. 

در برخی موارد، جراح ممکن است از پیوند غضروف از مناطق دیگر بدن برای بهبود شکل و ساختار بینی استفاده کند. پس از ایجاد تغییرات مورد نظر، برش‌ها بسته می‌شوند و یک آتل در قسمت بیرونی بینی قرار داده شده تا شکل جدید را در طول فرآیند پس از عمل بهبود بخشد.

توجه داشته باشید که امکان دارد بیماران در روزهای بعد از عمل، تورم، کبودی و ناراحتی تجربه کنند؛ اما این علائم با استفاده از داروهای مسکن و کمپرس سرد کنترل می‌شوند.

عوارض عمل بینی فانتزی

همانند همه انواع جراحی زیبایی بینی، این نوع جراحی نیز ممکن است عوارضی را ایجاد کند؛ از جمله عوارض احتمالی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تورم
 • کبودی
 • درد کم
 • التهاب

البته با رعایت دستورات پزشک و انجام مراقبت‌های پس از عمل، می‌توانید احتمال بروز عوارض جراحی بینی فانتزی را به حداقل برسانید.

مزایای عمل بینی فانتزی

این روند زیبایی، علاوه بر ظرافت و زیبایی‌هایی که به همراه دارد، می‌تواند بسیاری از مشکلات تنفسی ناشی از انحراف و پولیپ بینی را نیز همزمان با جراحی زیبایی برطرف کند؛ برخی از این عوامل عبارت‌اند از:

 • اصلاح انحراف سپتوم بینی و کمک به بهبود عملکرد تنفسی از مجاری بینی.
 • تغییر شکل و اندازه حفره‌های بینی.
 • ایجاد هماهنگی مناسب بین بینی و سایر اجزای صورت.
 • بهبود فرم و اندازه نوک بینی .
 • تغییر اندازه بینی.
 • ایجاد یک قوس زیبا در نمای نیم‌رخ که به جذابیت بیشتر چهره کمک می‌کند.

به طور کلی می‌توان گفت با انجام جراحی بینی فانتزی می‌توان تمامی جنبه‌های کارکردی (فانکشنال) و زیبایی بینی را درمان کرد.

اقدامات قبل از جراحی بینی فانتزی

به منظور نتایج بهینه‌تری از رینوپلاستی و تجربه خوب از جراحی، رعایت اقدامات قبل از عمل بینی فانتزی بسیار مهم است؛ در ادامه سعی شده تا به صورت خلاصه به مهم‌ترین اقدامات قبل از این نوع جراحی اشاره کنیم: 

 • بیان انتظارات

 در مشاوره با پزشک جراح، انتظارات خود را بازگو کنید و از جراحی و نتایج آن انتظارات واقع‌گرایانه‌ای را ارائه دهید.

 •   پرهیز از پروفن

حداقل دو هفته قبل از جراحی، باید از مصرف بروفن و داروهای ضد التهاب غیراستروئیدی (NSAIDs) خودداری شود.

 •  قطع سیگار

 حداقل دو هفته قبل از جراحی، بیماران سیگار استعمال نکنند؛ زیرا سیگار می‌تواند فرآیند بهبود و ترمیم بعد از جراحی را مختل کند.

 • محدودیت مصرف الکل

قبل از عمل از مصرف مشروبات الکلی خودداری شود.

 • اطلاع رسانی درباره بیماری‌ها

 اگر بیمار دارای بیماری خاصی است، باید به پزشک معالج خود دهد تا در نظر گرفتن این بیماری‌ها در جراحی مد نظر قرار گیرد.

 • ناشتا بودن

فرد مورد نظر بهتر است 8 ساعت ناشتا در روز عمل حضور پیدا کند. 

با رعایت این اقدامات به همراه همکاری با پزشک جراح و هدایت او، می‌توانید نتایج مطلوبی را از رینوپلاستی بدست آورید.

اقدامات بعد از جراحی بینی فانتزی

همان‌طور که رعایت اقدامات و مقررات قبل از عمل دماغ فانتزی مهم است، اقدامات بعد از این جراحی نیز مهم به حساب می‌آید تا نتیجه خوب و بهینه‌ای از رینوپلاستی را فرد تجربه کند؛ از مهم‌ترین اقدامات بعد از جراحی بینی فانتزی که باید به آنها اشاره کنیم، عبارتند از:

 • مصرف به موقع و منظم داروهای تجویز شده توسط جراح

 برای کنترل درد، تسکین التهاب و پیشگیری از عفونت، باید دقیقاً به دستورات پزشک و مصرف داروها پایبند بود.

 • رعایت رژیم غذایی بعد از عمل بینی

ممکن است جراح توصیه‌های خاصی درباره نوع غذاهایی که باید در دوره بهبودی مصرف شوند، ارائه دهد. رعایت یک رژیم غذایی سالم و متنوع با مصرف مواد غذایی غنی از ویتامین‌ها و مواد مغذی می‌تواند به سرعت بهبودی کمک کند.

 • خودداری از خیس کردن پانسمان بینی

 برای جلوگیری از ایجاد تورم در بینی، باید پانسمان بینی خشک و تمیز نگه داشته شود و از خیس کردن آن خودداری کنید.

 • خودداری از فشار و فین کردن

جهت جلوگیری از تحریک و تنش در منطقه عمل شده، باید از فشار دادن به بینی یا فین کردن با قلم، انگشت یا هر اشیای دیگری خودداری شود.

 • پرهیز از مصرف الکل و استعمال دخانیات

مصرف الکل و استعمال دخانیات می‌تواند عملکرد سیستم ایمنی بدن را تحت تاثیر قرار داده و فرایند بهبودی را کُند کند؛ بنابراین، بهتر است برای مدت دو هفته بعد از جراحی از مصرف آنها خودداری شود.

 • قرار دادن دو بالش در زیر سر هنگام خواب

این عمل تورم را کاهش داده و راحتی بیشتری را برای بیمار فراهم می‌کند.

 • استراحت مطلق به مدت 7 روز بعد از جراحی

استراحت و آرامش کافی برای بدن بعد از جراحی بسیار مهم است. بنابراین، باید از انجام فعالیت‌های سنگین و کارهای غیر ضروری خودداری شده و به بدن فرصتی برای بهبود و بازسازی بدهید.

 • استفاده از کمپرس یخ برای کاهش تورم و کبودی

استفاده از کمپرس یخ در منطقه عمل شده می‌تواند تورم و کبودی را کاهش دهد. امکان دارد نوک بینی به مدت حداقل 6 ماه متورم باقی بماند و جهت مشاهده نتیجه قطعی جراحی باید حداقل یک سال صبر کنید.

تاثیر ضخامت پوست در نتیجه جراحی بینی فانتزی

میزان ضخامت پوست روی بینی از یک فرد به فرد دیگر متفاوت است و می‌تواند در نتیجه عمل بینی تاثیرگذار واقع شود. در صورتی که بینی شخص از خصوصیت پوست ضخیم بهره برد، احتمال تغییرات ظاهری کمتر است؛ زیرا پوست ضخیم می‌تواند تحت تأثیر عمل قرار گرفته و نتایج را خنثی کند. به طور کلی، بینی‌هایی که دارای پوست گوشتی و ضخیم هستند، برای انجام عمل بینی فانتزی مناسب نیستند.

ریکاوری بعد از جراحی بینی فانتزی

اگرچه فرآیند بهبود در بیماران متفاوت است، اما بیشتر بیماران با استفاده از تکنیک‌های تخصصی توسط دکتر، بدون مشکل جدی، یک دوره بازیابی بدون درد را تجربه می‌کنند. پزشک گچی را روی بینی شما قرار می‌دهد و این گچ همراه با بخیه‌ها، 7 روز بعد از جراحی برداشته می‌شود. 

تورم و درد، تجربه‌های طبیعی و قابل انتظار در مراحل اولیه دوره بازیابی هستند. بیماران پس از عمل بینی فانتزی، می‌توانند در یک دوره 7 تا 10 روزه، فعالیت‌های معمول خود را از سر بگیرند؛ اگر در طول دوره بازیابی سوالی پیش آمد، بدون تردید از پزشک خود بپرسید.

ورم پس از عمل بینی فانتزی

جراح بینی برای کمک و تسریع روند کاهش ورم پس از جراحی، توصیه‌هایی را در اختیار فرد قرار می‌دهد که در ادامه به مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • قرار دادن کمپرس یخ در محل جراحی شده؛ به ویژه در روزهای ابتدایی.
 • قرارگیری سر بالاتر از بدن در زمان خواب و استراحت.
 • کاهش میزان نمک مصرفی و ادویه‌های تند.
 • نوشیدن آب به میزان کافی.
 • نپرداختن به فعالیت‌های پر فشار پیش از بهبودی کامل بینی.
 • چسب زدن بینی طبق آموزش‌های جراح و در مدت زمان معین شده.
 • عدم مصرف مشروبات الکلی و استعمال دخانیات.
 • پرداختن به پیاده‌روی سبک که باعث گردش بهتر خون می‌شود.

در طول جراحی بینی فانتزی، تغییرات وسیع و گسترده در بافت‌ها اعمال می‌شوند و انتظار می‌رود که ورم پس از آن در مقایسه با جراحی بینی طبیعی، با شدت بیشتری نمود پیدا کند.

کبودی پس از عمل بینی فانتزی

بعد از اتمام جراحی بینی فانتزی، طبیعی است که بیماران با مقداری کبودی مواجه شوند. این تغییر رنگ در اطراف بینی رخ می‌دهد و در بعضی موارد تا زیر چشم‌ها و حتی گونه‌ها نیز ادامه پیدا می‌کند؛ اما بیماران نیازی به نگرانی ندارند، زیرا این پاسخ طبیعی بدن به آسیب‌هایی است که در طول جراحی بینی فانتزی به این عضو وارد شده است.

علت بروز کبودی این است که خون به لایه بالایی پوست نشت می‌کند. میزان این عارضه به شرایط بدنی هر بیمار، میزان تغییرات و اصلاحاتی که روی این عضو انجام شده و تجربه جراح بینی فانتزی بستگی دارد.

بلافاصله پس از اتمام جراحی بینی فانتزی، کبودی ظاهر می‌شود؛ اما در این مرحله به رنگ قرمز خواهد بود. دلیل آن وجود اکسیژن در خون است. به همین دلیل، امکان دارد تا روز بعد، گستردگی این عارضه به طور کامل تشخیص داده نشود؛ زیرا خونی که از زخم‌ها به زیر پوست منتقل می‌شود، به زمان نیاز دارد تا اکسیژن خود را از دست دهد و رنگ آن تغییر کند.

زمانی که کبودی بیشتر دیده می‌شود، پس از یک تا دو روز، این رنگ به سمت بنفش، آبی یا حتی سیاه میل می‌کند؛ ولی این مشکل موقتی است و با گذشت پنج روز، در اکثر موارد کم می‌شود. همچنین، با کاهش کبودی بعد از جراحی بینی فانتزی، رنگ آن نیز روشن‌تر خواهد شد.

می‌توان اذعان داشت که بعد از ده تا چهارده روز، این تغییر رنگ در اکثر بیماران به طور کامل از بین می‌رود؛ در صورتی که با گذشت زمان کبودی برطرف نشود یا رو به بدتر شدن پیش برود، توصیه می‌گردد تا به یک پزشک متخصص جراحی بینی مراجعه کنید.

آیا آقایان می توانند داوطلب خوبی برای عمل بینی با مدل عروسکی باشند؟

اگر به زاویه دید صنعت مد نگاه کنیم، باید بگوییم که هیچ چیز غیر ممکن نیست. در صنعت مد، برخی از آقایان را می‌بینیم که به داشتن بینی‌هایی که با مدل عروسکی شکل گرفته‌اند، رو آورده‌اند؛ اما اگر بر اساس استانداردهای طلایی زیبایی به این موضوع نگاه کنیم، به نتیجه می‌رسیم که ویژگی‌های صورت آقایان دارای جنبه‌های مردانه‌ای هستند که اغلب از نظر ظرافت و طراحی، فاصله زیادی با ویژگی‌های صورت بانوان دارند. بنابراین، ایجاد هماهنگی بین بینی با مدل عروسکی و سایر ویژگی‌های صورت برای خلق هارمونی مناسبی دشوار است.

همچنین، بیشتر آقایانی که به جراح زیبایی مراجعه می‌کنند و تمایل به انجام جراحی بینی دارند، تاکید می‌کنند که می‌خواهند بینی‌شان طبیعی به نظر برسد و ویژگی‌های مردانه در آن حفظ شود. با استفاده از مدل عروسکی در جراحی بینی، این خواسته آقایان به طور قطع برآورده نمی‌شود. بنابراین، می‌توان نتیجه گرفت که جراحی بینی با استفاده از مدل عروسکی برای آقایان ایده جالبی نیست.

با این حال، لازم به ذکر است که هر فردی دارای ذائقه و ترجیحات خود درباره ظاهر خود است. در نهایت، تصمیم در مورد انجام جراحی بینی و استفاده از مدل عروسکی باید با توجه به ترجیحات و نیازهای هر فرد در مشورت با جراح زیبایی و با بررسی دقیق موارد فنی و ظرفیت‌های جسمی و صورتی او اتخاذ شود.

بینی عروسکی برای چه صورت هایی مناسب است؟

برای جراحی مدل بینی فانتزی، باید قبل از عمل، ساختار و نوع بینی، ارزیابی‌ شده و مورد بررسی و معاینه دقیق قرار گیرد تا نتیجه جراحی موفقیت‌آمیز باشد. همچنین، برای موفقیت در عمل بینی طبیعی فانتزی باید نزد بهترین دکتر عمل بینی بروید. افراد با بینی استخوانی، کاندیدای مناسبی برای عمل بینی عروسکی هستند.

برای جراحی بینی باید توجه داشت که صدمه‌ای به بینی بیمار و تنفس او وارد نشود و بینی با سایر اجزای صورت در هماهنگی و تناسب باشد. افراد متقاضی جراحی بینی طبیعی فانتزی نباید برای کوچک کردن بیش‌ از حد بینی اصرار کنند چون ممکن است به‌ ظاهر و عملکرد بینی صدمه برسد. از مشخصات بارز مدل بینی فانتزی، قوس روی بینی، نوک سربالا و اندازه کوچک است. افرادی که برای جراحی مدل بینی عروسکی مناسب هستند، دارای بینی‌های استخوانی با پوست نازک و غضروفی محکم هستند.

بهترین جراح بینی عروسکی در تهران چه ویژگی هایی دارد؟

اگر به دنبال انتخاب یک جراح بینی عروسکی در تهران هستید، حتما به چند مورد توجه داشته باشید تا در نهایت از نتیجه عمل خود راضی باشید و خیلی زود دل شما را نزند. چرا که عمل بینی ترمیمی و دوباره ممکن است نتواند به سادگی یک بینی طبیعی را به شما برگرداند

دانش، مهارت و تجربه: برای انجام جراحی بینی عروسکی، حتما به دنبال پیدا کردن یک جراح فوق تخصص پلاستیک و زیبایی ماهر باشید که با بهترین تکنیک‌های جراحی بینی آشنا باشد. انجام عمل بینی عروسکی بدون وارد آمدن آسیب زیاد و جدی به راه تنفسی شما، کار دشوار و پیچیده‌ای است. چرا که پهنا و اندازه سوراخ‌های بینی شما کوچک‌تر خواهد شد.

توجه به خواست شما: جراح باید خواست و نظر شما را در جراحی در نظر بگیرد و سعی کند بین نظر اولیه شما و استانداردهای زیبایی شناسی به یک حد متعادل برسد که هم شما راضی باشید و هم به ساختار بینی و تناسب اجزای صورت شما آسیبی وارد نشود.

جراحی بینی نیمه فانتزی برای بینی گوشتی مناسب است؟

برخی از انواع عمل جراحی بینی برای افرادی که دارای بینی‌های گوشتی هستند و پوست بینی آن‌ها چرب است، توصیه نمی‌شود. برای مثال، تجربه ثابت کرده افرادی که با بینی‌های گوشتی اقدام به جراحی مدل بینی عروسکی کرده‌اند، از نتیجه عمل ناراضی بوده‌اند. همچنین، در صورتی‌ که افراد جراحی بینی فانتزی انجام دهند و پس از عمل از نتیجه راضی نباشند و بخواهند جراحی بینی ثانویه یا  ترمیمی انجام دهند، به علت اینکه بینی‌شان بیش‌ازحد کوچک‌ شده، ترمیم بینی آن‌ها بسیار مشکل خواهد بود. در نهایت جراحی بینی طبیعی فانتزی برای بینی‌های بزرگ و گوشتی توصیه نمی‌شود.

افراد خواهان عمل جراحی بینی فانتزی چه شرایطی باید داشته باشند؟

به طور کلی متقاضیان رینوپلاستی یا عمل بینی باید آخرین مراحل بلوغ و رشد را گذرانده باشند. درواقع بهترین سن برای عمل بینی زمانی است که بینی فرد و باقی اجزای صورت او به رشد کامل رسیده باشند. علاوه بر این، بیماران باید از سلامت کلی برخوردار باشند و سیگار نکشند. اگر هم استعمال دخانیات دارند، باید حداقل دو هفته پیش از عمل آن را کنار بگذارند.

پیش از جراحی بینی، جراح باید اطمینان حاصل کند که بیمار از فرآیند جراحی، مزیت‌ها و معایب آن آگاهی کامل دارد. سوابق پزشکی شما یکی از مهم‌ترین سؤالاتی است که پزشک از شما می‌پرسد. از جمله سابقه انسداد بینی، جراحی و هر نوع دارویی که مصرف می‌کنید. اگر اختلال خونریزی مانند هموفیلی دارید، ممکن است گزینه مناسبی برای جراحی زیبایی بینی نباشید. همچنین، در مورد انگیزه شما برای جراحی هم احتمالاً سؤالاتی پرسیده می‌شود. معاینات فیزیکی و آزمایشگاهی شامل آزمایش خون هم جزو مقدمات پیش از عمل است.

تفاوت مدل بینی فانتزی و طبیعی چیست؟

در عمل دماغ عروسکی، زاویه بین لب بالا و بینی توسط پزشک تا 105 درجه تغییر می‌کند؛ در حالی که در جراحی بینی معمولی این زاویه بین 90 تا 95 درجه است. در این نوع جراحی، پشت بینی قوس بیشتری نسبت به حالت عادی می‌گیرد. همچنین، سوراخ‌های بینی نیز کوچکتر از حالت معمول می‌شوند، که امکان دارد در تنفس شما مشکل ایجاد کند. لازم به ذکر است که این روش جراحی برای تمامی افراد مناسب نیست و قبل از انجام آن، باید جمع‌آوری کاملی از ویژگی‌های فردی و ساختار صورت انجام شود.

در جراحی بینی طبیعی، از قوس زیادی اجتناب می‌شود و نوک بینی به اندازه‌ای بالا می‌رود که افتادگی برطرف شود. مهمترین تفاوت بین عمل بینی طبیعی و فانتزی در نحوه انجام جراحی و دستیابی به نتایج مطلوب است. اگر جراحی توسط یک پزشک بی‌تجربه انجام پذیرد، امکان دارد سوراخ‌های بینی به شکل نامطلوبی ظاهر شوند. بنابراین، جهت دستیابی به نتایج بهتر و طبیعی‌تر، انتخاب یک پزشک ماهر و با تجربه بسیار اهمیت دارد.

تفاوت بین بینی فانتزی و نیمه فانتزی

نوک بینی و اندازه آن، تفاوت‌ اصلی بین جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی است؛ نوع فانتزی، بینی‌ها بسیار کوچک، قوس‌دار و سر بالا هستند، در حالی که نوع نیمه فانتزی، دارای سوراخ‌های طبیعی به اندازه متوسط و قوس معمولی را شامل می‌شوند؛ تفاوت دیگر درجه ایجاد شده بین لب بالا و نوک بینی است. در جراحی بینی فانتزی، درجه ایجاد شده امکان دارد بین 100 و حتی بالاتر از 100 درجه بوده، در حالی که در جراحی بینی نیمه فانتزی، این درجه بین 95 تا 100 در نظر گرفته می‌شود.

در جراحی نیمه فانتزی، دست جراح کمی بازتر است و با در نظر گرفتن شکل و فرم صورت و خواسته‌های بیمار، فرم بینی را به حالت طبیعی نزدیک می‌کند؛ اما در جراحی بینی فانتزی، تفاوت‌های قابل توجهی در شکل و اندازه بینی نسبت به بینی طبیعی وجود دارد.

هزینه جراحی بینی فانتزی

برای درک بهتر متغیر بودن دامنه هزینه عمل بینی فانتزی، در این بخش از مقاله، به برخی از فاکتورهای تاثیرگذار بر هزینه عمل اشاره خواهیم کرد:

 •  دستمزد جراح

یکی از فاکتورهایی که هزینه نهایی عمل را تحت تاثیر قرار می‌دهد، دستمزد جراح است. جراحان مختلف دستمزدهای متفاوتی برای خدمات ارائه شده خود مشخص می‌کنند.

 •  تکنیک‌های استفاده شده

نوع عمل بینی و پیچیدگی آن وابسته  به هزینه جراحی است. استفاده از تکنیک‌های پیشرفته‌تر و پیچیده‌تر امکان دارد باعث افزایش هزینه عمل شود.

 • موقعیت جغرافیایی

موقعیت جغرافیایی نیز در هزینه عمل بینی فانتزی عروسکی نقش دارد. این هزینه در کشورهای مختلف، شهرهای مختلف یک کشور و حتی مناطق مختلف یک شهر، متفاوت است. هزینه‌های مربوط به بیمارستان‌ها و مراکز جراحی در هر موقعیت متفاوت هستند.

 • هزینه‌های بیهوشی

استفاده از بیهوشی در عمل بینی فانتزی نیازمند هزینه است. نوع بیهوشی و مدت زمان استفاده از آن امکان دارد بر هزینه تأثیر بگذارد.

 • هزینه تجهیزات مورد استفاده در اتاق عمل

 استفاده از تجهیزات پزشکی و ابزارهای مورد نیاز در اتاق عمل نیز هزینه‌های خاص خود را دارد.

 • هزینه تست‌های پزشکی

 قبل از عمل بینی فانتزی، امکان دارد نیاز به تست‌های پزشکی برای ارزیابی سلامتی بیمار احتیاج شود. هزینه این تست‌ها نیز باید در نظر بگیرید.

 • هزینه داروهای تجویز شده

 پس از عمل بینی فانتزی، بیمار به داروهای تجویز شده نیاز دارد. هزینه این داروها نیز باید در محاسبه کلیه هزینه‌ها در نظر گرفته شود.

نتیجه‌گیری

به‌طور کلی عمل بینی عروسکی و مدل بینی فانتزی طبیعی، یکی از روش‌های محبوب و پرطرفدار در جراحی پلاستیک در ایران به حساب می‌آید. این روش باعث تغییر کلی فرم ظاهری بینی می‌شود. برخی از ویژگی‌های عمل بینی عروسکی شامل نوک بینی کوچک و روبه بالا با قوس زیاد از نیم رخ و فاصله بزرگ بین نوک بینی و لب بالایی است. 

به طور کلی، افرادی که صورتی بزرگ و درشت دارند، به جای عمل بینی عروسکی یا فانتزی، بهتر است عمل بینی طبیعی را مورد بررسی قرار دهند؛ زیرا بینی بسیار کوچک نمی‌تواند با سایر اجزای صورت تناسب لازم را برقرار کند. همچنین جهت اطمینان از نتیجه عمل بینی، انتخاب جراح بسیار مهم است.

مدل بینی فانتزی یا جراحی بینی عروسکی نوعی عمل بینی زیبایی است. متناسب بودن بینی با بقیه اجزای صورت، زیبایی و جذابیت در چهره فرد ایجاد می‌کند و بر عکس، یک بینی نازیبا و نامتقارن، باعث به هم خوردن این تناسب می‌شود و زیبایی و جذابیت چهره را کم می‌کند.

اگر فرد حس خوبی به چهره خود نداشته باشد و فکر کند که زیبا نیست، همین موضوع می‌تواند اعتماد به‌ نفس فرد را مختل کرده و باعث کم شدن حضور فرد در اجتماع شود.

امروزه مدل بینی فانتزی دخترانه و به خصوص مدل بینی عروسکی طرفداران خاص خود را در بین خانم‌ها دارد و افراد زیادی اقدام به عمل بینی فانتزی می‌کنند؛ اما همیشه مدل بینی عروسکی برای افراد مناسب نیست و منجر به بروز مشکلاتی در آنان می‌شود.

این مورد به این دلیل است که در جراحی بینی فانتزی و مدل بینی عروسکی، بینی بیش‌ از حد استاندارد کوچک می‌شود. برای اینکه بینی سربالا شود، آن را خیلی کوتاه می‌کنند و انحنا و قوس بیش‌ از حد در آن به وجود می‌آورند که حتی ممکن است مشکلاتی را در تنفس فرد ایجاد کند.

با اینکه جراحی مدل بینی عروسکی برای برخی مناسب نیست، اما همچنان اصرار به این جراحی دارند تا تیغه بینی بیش‌ از حد باریک شود و شيار بالای پره‌های بينی در نمای روبرو ایجاد شود که در اصلاح به آن خط افتادن ظريف بالای پره بينی می‌گویند.

در این مقاله به بیان نکاتی درباره ی مدل بینی فانتزی می پردازیم.

مطالعه مقاله عمل بینی پهن را پیشنهاد میکنیم.

عمل بینی عروسکی چیست؟

امروزه جراحی بینی فانتزی در ایران هم طرفداران خاص خودش را پیدا کرده است. در جراحی مدل بینی فانتزی و مدل بینی عروسکی، باید تناسب بینی را با سایر قسمت‌های صورت در نظر گرفت. برای مثال، کسی که صورت بزرگی دارد و بقیه اجزای صورتش هم بزرگ هست، نباید جراحی مدل بینی فانتزی را انتخاب کند زیرا سبب نارضایتی او از نتیجه عمل خواهد شد. در جراحی مدل بینی عروسکی، بینی سربالا و کوچک و قوس‌دار می‌شود. در افرادی که  بینی‌های بزرگ و گوشتی دارند، نمی‌توان بینی را بیش‌ از حد کوچک کرد و یا نوک بینی را بیش‌ از حد بالا برد چون جلوه بسیار بدی پیدا می‌کند.

همه بیمارانی که قصد انجام جراحی بینی طبیعی فانتزی دارند، نمی‌خواهند تمام خصوصیات مدل بینی فانتزی را داشته باشند؛ بلکه مثلاً فقط دوست دارند که بینی‌شان قوس‌دار شود و یا نوک بینی‌شان سربالا شود. به این نوع بینی که ترکیبی از بینی طبیعی و فانتزی است، بینی نیمه‌طبیعی می‌گویند. این نوع بینی به کسانی پیشنهاد می‌شود که نمی‌خواهند بینی‌شان پس از جراحی زیاد تغییر کند که همین مورد تنها تفاوت بینی نیمه طبیعی و جراحی بینی طبیعی است.

مطالعه مقاله اهمیت نوع پوست در جراحی بینی را پیشنهاد میکنیم.

بینی عروسکی برای چه صورت هایی مناسب است؟

برای جراحی مدل بینی فانتزی، باید قبل از عمل، ساختار و نوع بینی، ارزیابی‌ شده و مورد بررسی و معاینه دقیق قرار گیرد تا نتیجه جراحی موفقیت‌آمیز باشد. همچنین، برای موفقیت در عمل بینی طبیعی فانتزی باید نزد بهترین دکتر عمل بینی بروید. افراد با بینی استخوانی، کاندیدای مناسبی برای عمل بینی عروسکی هستند.

برای جراحی بینی باید توجه داشت که صدمه‌ای به بینی بیمار و تنفس او وارد نشود و بینی با سایر اجزای صورت در هماهنگی و تناسب باشد. افراد متقاضی جراحی بینی طبیعی فانتزی نباید برای کوچک کردن بیش‌ از حد بینی اصرار کنند چون ممکن است به‌ ظاهر و عملکرد بینی صدمه برسد. از مشخصات بارز مدل بینی فانتزی، قوس روی بینی، نوک سربالا و اندازه کوچک است. افرادی که برای جراحی مدل بینی عروسکی مناسب هستند، دارای بینی‌های استخوانی با پوست نازک و غضروفی محکم هستند.

بهترین جراح بینی عروسکی در تهران چه ویژگی هایی دارد؟

اگر به دنبال انتخاب یک جراح بینی عروسکی در تهران هستید، حتما به چند مورد توجه داشته باشید تا در نهایت از نتیجه عمل خود راضی باشید و خیلی زود دل شما را نزند. چرا که عمل بینی ترمیمی و دوباره ممکن است نتواند به سادگی یک بینی طبیعی را به شما برگرداند.

دانش، مهارت و تجربه: برای انجام جراحی بینی عروسکی، حتما به دنبال پیدا کردن یک جراح فوق تخصص پلاستیک و زیبایی ماهر باشید که با بهترین تکنیک‌های جراحی بینی آشنا باشد. انجام عمل بینی عروسکی بدون وارد آمدن آسیب زیاد و جدی به راه تنفسی شما، کار دشوار و پیچیده‌ای است. چرا که پهنا و اندازه سوراخ‌های بینی شما کوچک‌تر خواهد شد.

توجه به خواست شما: جراح باید خواست و نظر شما را در جراحی در نظر بگیرد و سعی کند بین نظر اولیه شما و استانداردهای زیبایی شناسی به یک حد متعادل برسد که هم شما راضی باشید و هم به ساختار بینی و تناسب اجزای صورت شما آسیبی وارد نشود.

جراحی بینی نیمه فانتزی برای بینی گوشتی مناسب است؟

برخی از انواع عمل جراحی بینی برای افرادی که دارای بینی‌های گوشتی هستند و پوست بینی آن‌ها چرب است، توصیه نمی‌شود. برای مثال، تجربه ثابت کرده افرادی که با بینی‌های گوشتی اقدام به جراحی مدل بینی عروسکی کرده‌اند، از نتیجه عمل ناراضی بوده‌اند. همچنین، در صورتی‌ که افراد جراحی بینی فانتزی انجام دهند و پس از عمل از نتیجه راضی نباشند و بخواهند جراحی بینی ثانویه یا  ترمیمی انجام دهند، به علت اینکه بینی‌شان بیش‌ازحد کوچک‌ شده، ترمیم بینی آن‌ها بسیار مشکل خواهد بود. در نهایت جراحی بینی طبیعی فانتزی برای بینی‌های بزرگ و گوشتی توصیه نمی‌شود.

مطالعه مقاله تاثیر سیگار و الکل بر جراحی بینی را پیشنهاد میکنیم.

افراد خواهان عمل جراحی بینی فانتزی چه شرایطی باید داشته باشند؟

به طور کلی متقاضیان رینوپلاستی یا عمل بینی باید آخرین مراحل بلوغ و رشد را گذرانده باشند. درواقع بهترین سن برای عمل بینی زمانی است که بینی فرد و باقی اجزای صورت او به رشد کامل رسیده باشند. علاوه بر این، بیماران باید از سلامت کلی برخوردار باشند و سیگار نکشند. اگر هم استعمال دخانیات دارند، باید حداقل دو هفته پیش از عمل آن را کنار بگذارند.

پیش از جراحی بینی، جراح باید اطمینان حاصل کند که بیمار از فرآیند جراحی، مزیت‌ها و معایب آن آگاهی کامل دارد. سوابق پزشکی شما یکی از مهم‌ترین سؤالاتی است که پزشک از شما می‌پرسد. از جمله سابقه انسداد بینی، جراحی و هر نوع دارویی که مصرف می‌کنید. اگر اختلال خونریزی مانند هموفیلی دارید، ممکن است گزینه مناسبی برای جراحی زیبایی بینی نباشید. همچنین، در مورد انگیزه شما برای جراحی هم احتمالاً سؤالاتی پرسیده می‌شود. معاینات فیزیکی و آزمایشگاهی شامل آزمایش خون هم جزو مقدمات پیش از عمل است.

در ویدئو زیر می توانید اقداماتی را که باید بعد از جراحی بینی انجام دهید را از زبان دکتر آرش نجف بیگی بشنوید:

عمل بینی عروسکی چگونه انجام می شود؟

به طور کلی جراحی بینی شامل مراحل زیر است:

 • بیهوشی

داروهای بیهوشی برای راحتی شما طول مدت عمل جراحی تجویز می‌شوند. معمولاً گزینه‌ها شامل آرام‌بخش وریدی یا بیهوشی عمومی این است که به تشخیص پزشک انجام می‌شود.

 • برش

جراحی زیبایی بینی یا به صورت بسته انجام می‌شود که برش‌ها داخل بینی مخفی‌اند، یا یک فرآیند باز است که در جداره وسط بینی که سوراخ‌ها را از هم جدا می‌کند، برش زده می‌شود.

از طریق این برش‌ها پوستی که استخوان‌ها و غضروف بینی را پوشانده به آرامی بلند می‌شود و امکان تغییر شکل ساختار بینی فراهم می‌شود.

 • تغییر فرم بینی

اگر بینی خیلی بزرگ باشد ممکن است نیاز به تراشیدن استخوان یا غضروف داشته باشیم. گاهی اوقات هم در جراحی نیاز به پیوند غضروف پیدا می‌شود.

در این مواقع معمولاً از غضروف ناحیه سپتوم ( ناحیه وسط بینی) برای این کار استفاده می‌شود. در برخی موارد هم به ندرت از غضروف گوش یا قسمتی از دنده استفاده می‌کنند.

 • اصلاح انحراف بینی

اگر ناحیه سپتوم بینی انحراف داشته باشد، در این مرحله می‌تواند صاف شود و برآمدگی‌های داخل بینی هم برای بهبود فرآیند تنفس کاهش یابد.

 • بستن برش

وقتی ساختار و فرم بینی به شکل دلخواه درآمد، پوست و بافت بینی به حالت قبل برگردانده شده و برش‌ها بسته می‌شوند.

ممکن است چند برش اضافی هم برای تغییر سایز روی چین‌های پره‌های بینی داده شود.

 • مشاهده نتیجه

تا چند روز پس از عمل، پانسمان روی بینی باقی می‌ماند تا فرآیند بهبودی آن آغاز شود. درباره ریکاوری و دوره نقاهت عمل جراحی بینی، در همین مطلب توضیحاتی را ارائه کرده‌ایم.

مقاله جراحی بینی مردان را ازدست ندهید.

تعریف بینی عروسکی و نمونه کارتونی قبل و بعد از عمل بینی

تفاوت بینی عروسکی و طبیعی چیست

مهمترین تفاوت میان بینی عروسکی و طبیعی در نگاه و دیدگاه زیباجویان نهفته است:

 • آیا می‌خواهید بینی شما به بهترین و زیباترین حالت خود دیده شود، بدون اینکه کسی در نگاه اول متوجه انجام عمل بینی در شما شود؟
 • یا می‌خواهید به شکلی بینی شما جراحی شود که دیگران در نگاه اول متوجه تفاوت بینی شما با یک بینی طبیعی بشوند؟

البته نباید اشتباه کرد که انجام یک عمل جراحی بینی عروسکی مناسب، قرار نیست شما را زشت یا چهره شما را نازیبا کند. بلکه بینی عروسکی می‌تواند چهره شما را تغییر دهد و به شما یک حالت و شخصیت جدید بدهد.

در حالی که عمل بینی طبیعی سعی دارد تا بدون تغییر اساسی در چهره شما و شخصیتی که از آن برداشت می‌شود، به بهترین شکل مشکلات بینی شما را رفع نماید.

به بیان بهتر تفاوت بینی عروسکی و طبیعی در این است که:

 • در جراحی بینی طبیعی تنها رفع مشکلات بینی مهم است تا با توجه به استانداردهای زیبایی شناسی به حالت متناسب خود با دیگر اجزای صورت برسد.
 • در جراحی بینی عروسکی علاوه بر رفع مشکلات ظاهری بینی، یک فرم و نمای جدید به بینی داده می‌شود تا چهره فرد را نیز تغییر دهد و در او یک تفاوت ظاهری مناسب ایجاد نماید.

به همین دلیل زوایای نوک بینی با پشت لب، پهنای بینی و حتی ارتفاع و طول بینی در عمل بینی طبیع با استانداردهای زیبایی شناسی تغییر پیدا می‌کند تا بینی با دیگر اجزای صورت در هماهنگی کامل باشد.

اما در عمل بینی عروسکی، زوایا بیشتر و اندازه‌های کوچک‌تر می‌شود و در نهایت نوک بینی بالاتر می‌رود و پهنای آن معمولا کمتر می‌شود.

مراقبت بعد از عمل بینی عروسکی

پس از عمل بینی عروسکی باید در رختخواب استراحت کنید و سر خود را بالاتر از قفسه سینه قرار دهید تا خون‌ریزی و تورم کاهش یابد. بینی شما ممکن است به دلیل تورم یا آتل‌هایی که در حین عمل بینی عروسکی در داخل بینی شما قرار داده شده، گرفتگی داشته باشد.

در بیشتر موارد، پانسمان‌های داخلی برای یک تا هفت روز پس از جراحی در جای خود باقی می‌مانند. پزشک شما همچنین، یک آتل را برای محافظت و حمایت به بینی شما می‌چسباند. خون‌ریزی خفیف و تخلیه مخاط و خون قدیمی تا چند روز پس از عمل بینی عروسکی یا پس از برداشتن پانسمان شایع است.

پزشک شما ممکن است یک تکه گاز استریل کوچک که با چسب در جای خود نگه داشته شده است را زیر بینی شما قرار دهد تا فرم‌دهی بینی بهتر صورت بگیرد. گاز را باید طبق دستور پزشک در موعد مقرر عوض کنید. همچنین، برای کاهش احتمال خونریزی و تورم، پزشک ممکن است از شما بخواهد تا چند هفته پس از جراحی، اقدامات احتیاطی را رعایت کنید.

برای مثال، پزشک ممکن است از شما بخواهد:

 • از انجام فعالیت‌های سنگین مانند ایروبیک و دویدن خودداری کنید.
 • زمانی که روی بینی خود بانداژ دارید، به جای دوش گرفتن از وان حمام استفاده کنید.
 • برای جلوگیری از یبوست از غذاهای پرفیبر مانند میوه‌ها و سبزیجات استفاده کنید. یبوست می‌تواند به محل جراحی فشار وارد کند.
 • از حالات شدید چهره مانند قهقهه زدن و باز کردن زیاد دهان خودداری کنید.
 • دندان‌های خود را به آرامی مسواک بزنید تا حرکت لب بالایی را محدود کنید.
 • لباس‌هایی بپوشید که از جلو و با دکمه بسته می‌شوند. لباس‌هایی مانند پیراهن یا ژاکت را روی سر خود نکشید.

علاوه بر این، حداقل تا چهار هفته پس از عمل بینی عروسکی، برای جلوگیری از فشار بر بینی، عینک طبی یا آفتابی را روی بینی خود قرار ندهید. می‌توانید از گونه‌ها استفاده کنید یا عینک را به پیشانی‌تان بچسبانید تا زمانی که بینی‌تان خوب شود. مقداری تورم موقت یا تغییر رنگ سیاه و آبی در پلک‌های شما می‌تواند به مدت دو تا سه هفته پس از جراحی بینی رخ دهد. رفع تورم بینی زمان بیشتری می‌برد.

محدود کردن سدیم رژیم غذایی به بهبود سریع‌تر تورم کمک می‌کند. پس از عمل بینی عروسکی، چیزی مانند یخ یا کیسه سرد را روی بینی خود قرار ندهید. بینی شما در طول زندگی شما تغییر می‌کند، چه جراحی داشته باشید یا نه. به همین دلیل، دشوار است که بگوییم چه زمانی نتیجه نهایی خود را به دست خواهید آورد. با این حال، بیشتر تورم در عرض یک سال از بین می‌رود.

زمان ریکاوری عمل بینی عروسکی

عمل بینی عروسکی، یک جراحی ساده است و تحت بیهوشی عمومی بین یک تا سه ساعت انجام می‌شود. سپس، بیماران حدود دو یا سه ساعت را در اتاق‌های ریکاوری سرپایی صرف نقاهت می‌کنند. هنگامی که تیم پرستاران متبحر، از کامل شدن بهبودی اولیه بیمار اطمینان حاصل کردند، به آن‌ها اجازه داده می‌شود تا با یک همراه، بیمارستان را ترک کرده و به خانه بروند.

زمان طبیعی بهبودی عمل بینی عروسکی بین شش تا هشت هفته است. تعدادی از فعالیت‌ها وجود دارد که بهتر است در مدت دوره بهبودی از آن‌ها اجتناب کرد. از جمله آن‌ها می‌توان به رانندگی، رابطه جنسی و رفتن به باشگاه اشاره کرد.

مدل بینی نیمه فانتزی

همه بیمارانی که قصد انجام جراحی بینی طبیعی فانتزی دارند، نمی‌خواهند تمام خصوصیات مدل بینی فانتزی را داشته باشند؛ بلکه مثلاً فقط دوست دارند که بینی‌شان قوس‌دار شود و یا نوک بینی‌شان سربالا شود. به این نوع بینی که ترکیبی از بینی طبیعی و فانتزی است، بینی نیمه‌طبیعی می‌گویند. این نوع بینی به کسانی پیشنهاد می‌شود که نمی‌خواهند بینی‌شان پس از جراحی زیاد تغییر کند.

به دو نمونه از جراحی هایی که توسط دکتر آرش نجف بیگی انجام شده است دقت فرمایید:

برخی از مراجعین می پرسند آیا آقایان نیز جراحی بینی فانتزی انجام می دهند؟ و در ادامه می توانید دو نمونه از جراحی های فانتزی مردانه توسط دکتر آرش نجف بیگی انجام شده است را ببینید:

بینی فرانسوی

عموما در قاره‌های مختلف بر اساس نوع آب و هوا و شرایط اقلیمی خاص به خود، ظاهر، رنگ پوست و حتی مدل‌های بینی متفاوتی وجود دارد. در اروپا مدل بینی فرانسوی نشان از بینی کشیده و تقریبا پهن است. اگر به بیشتر افراد فرانسوی دقت کنید کاملا متوجه این موضوع خواهید شد.

هدف از رینوپلاستی تغییر فرم ظاهری بینی به شکلی زیباتر است که بینی بیمار نمایی بهتر پیدا کند. وقتی متقاضیان رینوپلاستی متقاضی جراحی به سبک فرانسوی هستند، این به آن معنا نیست که می‌خواهند بینی خود را کشیده و پهن جلوه بدهند. بلکه یعنی به دنبال بینی هستند که بر خلاف بینی فانتزی کمی کشیده‌تر باشد و مانند بینی فانتزی کمی قوس داشته باشد. درواقع این روش نام دیگر روش “نیمه فانتزی فرانسوی” نیز گفته می‌شود. برای مطالعه بیشتر درباره چگونگی عمل بینی این مقاله لاتین را بخوانید.

در این ویدئو دکتر آرش نجف بیگی درباره اثربخشی دستگاه های کوچک کننده بینی صحبت می کنند:

جمع بندی

بینی هر فرد دارای ویژگی های منحصر به فردی است و انواع مختلفی از اندازه ها و شکل های بینی وجود دارد. برای بیمارانی که از ظاهر بینی خود ناراضی هستند، جراحی زیبایی بینی یا جراحی رینوپلاستی یک روش جراحی بسیار موثر برای تغییر شکل و فرم بینی و اصلاح هرگونه ناکارآمدی مثل سختی تنفس و گرفتگی و احتناق بینی است. بسیاری از افراد ممکن است قبلاً متوجه ویژگی‌های خاصی از بینی خود شده باشند که از آن ناراضی هستند، و ممکن است تصور بهتری داشته باشند که کدام جنبه از بینی خود را می‌خواهند تغییر دهند.

مانند تمام انواع جراحی های زیبایی، داشتن انتظارات واقع بینانه از آنچه که جراحی می تواند به دست آورد ضروری است. شما می توانید از جراح بینی خود انتظار داشته باشید تا مدل های مختلف عمل بینی و انواع مختلف مدل بینی بعد از عمل را به شما نشان داده و با توجه به شرایط و انتظارات شما در مورد شکل نهایی بینی شما بعد از رینوپلاستی، شما را جراحی کند. همانطور که گفتیم شکل نهایی بینی بعد از عمل بینی متنوع است، اما یکی از مدل های محبوب که سابقاً در ایران نیز طرفداران بسیاری داشت؛ بینی فانتزی است.

بینی فانتزی یا بینی مدل عروسکی بیشتر نزد خانم ها طرفدار دارد و می توان گفت سایز بینی را بیشتر از حد ایده آل کوچک می کند. جراح برای اینکه این مدل بینی سربالا باشد، از ارتفاع بینی کاسته و قوس زیادی به پل بینی می دهند که گاهی باعث بروز مشکلاتی هم در بیمار می شود. در این مطلب هر آنچه را که لازم بود در مورد مدل بینی فانتزی بدانید را بازگو کردیم؛ اگر شما هم تجربه ای در این زمینه دارید می توانید آن را به اشتراک بگذارید.

چرا انتخاب کلینیک زیبایی

دکتر آرش نجف بیگی

چرا انتخاب کلینیک زیبایی

دکتر نجف بیگی

دارای گواهینامه‌های ISO 9001:2015 و ISO10002:2018 از DEF که نشانه کیفیت بالا و رعایت استانداردهای جهانی در کلینیک‌های تخصصی زیبایی دکتر آرش نجف‌بیگی است:
کلینیک جردن و کلینیک سعادت‌آباد

هیات علمی دانشگاه

ارائه تمام خدمات زیبایی بدن٬ پوست و مو٬ جراحی زیبایی صورت و … به صورت تخصصی با بیش از ۱۲ سال سابقه و ۱۲۰۰

عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

ارائه تمام خدمات زیبایی بدن٬ پوست و مو٬ جراحی زیبایی صورت و …

خدمات منحصر بفرد کلینیک ما

خدمات اختصاصی ، متمایز

ویژه جراحی بینی فانتزی

در کلینیک دکتر نجف بیگی

مشاوره رایگان کلینیک قبل از عمل شما

جراحی بینی فانتزی یکی از عمل‌های زیبایی پرطرفدار است که به سادگی می‌تواند فرم بینی شما را به فرم فانتزی تغییر داده و ظاهری جذاب و عروسکی به چهره شما ببخشد. مراحل جراحی بینی فانتزی عبارتند از:

مشاوره رایگان با دکتر نجف بیگی و شبیه‌سازی فرم بینی پس از جراحی
انجام آزمایش‌های پیش از عمل و سپس جراحی بینی
ویزیت رایگان تا بهبودی و نقاهت کامل
جراحی بینی گوشتی

مشتریان جراحی بینی فانتزی

چهره‌ای جوان و شاداب، با جراحی بینی عروسکی و فانتزی!

سارینا اتابکی

جراحی بینی فانتزی

نظر بیشتر اطرافیانم این بود که جراحی بینی فانتزی انجام ندم و مدل بینی طبیعی رو انتخاب کنم. اما خودم مدل بینی های خیلی کوچک و عروسکی و سربالا دوست داشتم و بعد از مشاوره ای که با آقای دکتر نجف بیگی داشتم ایشون هم با من موافق بودن و تایید کردن که مدل بینی فانتزی برای چهرم مناسب هست. واقعا هم همینطور شد و با اینکه فقط 6 ماه از عملم میگذره هم خودم از نتیجه عملم راضی هستم و هم اطرافیانم که مخالف بودن. اگر شما هم مدل بینی عروسکی مد نظر دارین با مشاوره با دکتر و بررسی آناتومی صورت و معاینتون تشخیص میدن که براتون مناسب هست یا نه و واقعا صادقانه و صمیمانه راهنماییتون می کنن..

تجربه های مشتریان ما

درباره جراحی بینی فانتزی

قبل و بعد جراحی بینی فانتزی

سارینا اتابکی

جراحی بینی فانتزی

نظر بیشتر اطرافیانم این بود که جراحی بینی فانتزی انجام ندم و مدل بینی طبیعی رو انتخاب کنم. اما خودم مدل بینی های خیلی کوچک و عروسکی و سربالا دوست داشتم و بعد از مشاوره ای که با آقای دکتر نجف بیگی داشتم ایشون هم با من موافق بودن و تایید کردن که مدل بینی فانتزی برای چهرم مناسب هست. واقعا هم همینطور شد و با اینکه فقط 6 ماه از عملم میگذره هم خودم از نتیجه عملم راضی هستم و هم اطرافیانم که مخالف بودن. اگر شما هم مدل بینی عروسکی مد نظر دارین با مشاوره با دکتر و بررسی آناتومی صورت و معاینتون تشخیص میدن که براتون مناسب هست یا نه و واقعا صادقانه و صمیمانه راهنماییتون می کنن..

چرا انتخاب کلینیک زیبایی دکتر نجف بیگی

چرا انتخاب کلینیک زیبایی دکتر نجف بیگی

مشاوره رایگان

جراحی بینی فانتزی

با مشاوره رایگان قبل از جراحی بینی فانتزی، با آرامش خاطر صورت خود را به ما بسپارید.

اگر هنوز هم درباره جراحی بینی فانتزی سوالی دارید

پرسش های متداول جراحی بینی فانتزی

سوالات متداول شما

درباره جراحی بینی فانتزی

اگر هنوز هم درباره جراحی بینی فانتزی سوالی دارید

نظرات و سوالات شما از دکتر نجف بیگی

سوالات شما درباره جراحی بینی فانتزی

از دکتر نجف بیگی

سلام، من می‌خواستم بینی‌ام عروسکی بشه ولی برام مهمه که خیلی سربالا نشه. چه جوری می‌تونم بفهمم بعد از عمل چقدر سربالا میشه بینی‌ام؟

سلام، در جلسه مشاوره، با نرم‌افزارهای شبیه‌ساز ابتدا فرم نهایی بینی شما تعیین می‌شود و انتظارات شما از جراحی مشخص می‌گردد. باید توجه داشته باشید که در جراحی بینی فانتزی، نوک بینی بالا آورده می‌شود و در صورتی که مایل به بالا آمدن نوک بینی نیستید می‌توانید جراحی نیمه‌فانتزی را انتخاب کنید.

43 دیدگاه. ترک جدید

 • هر مدل بینی رو میشه فانتزی عمل کرد ؟حتی اگر بینیم گوشتی باشه هم بازم بینی فانتزی میتونن عمل کنن؟

  پاسخ
 • مدل بینی فانتزی از مد افتاده. الان دیگه همه طبیعی عمل می کنن

  پاسخ
 • من میخام عمل کنم و هنوز برا مشاوره نرفتم.. بینیم استخونی.. ولی موندم چی ب دکتر بگم.. خو اخه خود دکتر تشخیص میده چه بینی ب صورت من میاد فک کنم. از طرفی میترسم چیزی نگم بزارم صلاح دکتر خرابش کنه.. یا اوجور ک دلم میخاد نباشه.. چیکار کنم ؟؟

  پاسخ
  • Doctor najafbeygi
   25 بهمن 1399 6:18 ب.ظ

   با سلام
   دوست عزیز جراحی زیبایی بینی ارتباطی با حس بویایی ندارد و می توانید انجام دهید.

   پاسخ
 • با سلام
  بینی من گوشتی است، حدود ۱۲ سال پیش عمل زیبایی انجام دادم، ولی احساس می کنم که الان دوباره احتیاج به عمل داره به نظرم کاملا برگشته
  می خواستم بدونم امکان عمل مجدد روی بینیم وجود داره؟

  پاسخ
 • با سلام
  همانطور که احتمالا می دانید انجام عمل ترمیمی بینی از عمل اولیه دشوارتر می باشد. پس برای انجام آن حتما باید مورد معاینه قرار بگیرید.

  لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
  سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

  پاسخ
 • با سلام بینی من تو بچگی خیلی قشنگ بود اما الان یه قوز خیلی زشت روی بینی من هست آیاچنین چیزی میشه که وقتی با صورت خوردم زمین در همان بچگی الان بینی من اینجوری شده باشه

  پاسخ
 • با سلام
  دوست عزیز برای اینکه مشخص شود علت قوز بینی شما شکستگی بینی است یا به صورت ارثی می باشد حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.

  لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
  سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

  پاسخ
 • سحر سلیمانی
  23 اردیبهشت 1399 6:55 ب.ظ

  حتی اگر دماغ عروسکی به قیافمون نیاد اقای دکتر برامون انجام میدن؟

  پاسخ
 • بینی فانتزی جراحیش سخت تره؟

  پاسخ
 • با سلام
  سختی و آسانی عمل بینی به مشکلاتی است که باید در حین عمل رفع گردد و نوع بینی بعد عمل در این موضوع دخیل نمی باشد.

  پاسخ
 • با سلام
  دکتر تا حدی که برای سلامتی و تنفس مشکلی پیش نیاید خواسته های مراجعه کننده را حین عمل اجرا می کند.

  پاسخ
 • اگر بینیمون گوشتی باشه هم باز میتونیم عمل بینی فانتزی بخوایم برای ؟ احتمالش هستش که بینیمون برگرده بعد عمل؟

  پاسخ
 • بینی عروسکی عمل کنیم بعدش دوباره سریع برنمیگرده ؟

  پاسخ
 • Doctor najafbeygi
  17 تیر 1399 6:09 ب.ظ

  با سلام
  هر بینی را نمی توان به صورت فانتزی عمل کرد چون ممکن است برای فرد مشکلات تنفسی بوجود آید.
  حتما باید به صورت حضوری معاینه شوبد تا مشخص شود با توجه به ساختار بینی شماچه جراحی مناسب است.

  پاسخ
 • سلام بینی من گوشتی هست و میخام عمل کنم ایا امکانش هست که برگرده به حالت اولش؟

  پاسخ
 • Doctor najafbeygi
  6 مرداد 1399 6:45 ب.ظ

  با سلام
  اگر جراحی توسط متخصص با تجربه انجام شود و مراقبت های لازم بعد عمل را به خوبی انجام دهید مشکلی در تغییر فرم بینی نخواهید داشت.

  پاسخ
 • سلام من بینییم عمل نکردم و کاملا طبیعی و خوبه فقط یه برجستگی کوچیک روی بینیم (جای عینک) آیا میشه بدون جراحی و با کشیدن سوهان این مشکل رفع بشه یا نیاز به جراحی داره؟

  پاسخ
 • Doctor najafbeygi
  5 شهریور 1399 4:34 ب.ظ

  با سلام
  دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق تشخیص داد که آیا بدون جراحی مشکل شما قبل حل است یا خیر.

  پاسخ
 • سلام بینی من کج واستخونی آیا ممکن بعد عمل دوباره کج بشه انحراف هم دارم

  پاسخ
 • باسلام.
  بینی بنده خیلی زیبا ومتناسب باصورتم بود.متاسفانه چند روز بعد عروسیم سال 82 تصادف کردم وبینی ودندونهام بشدت آسیب دیدند .همون موقع یک جراحی روی بینیم انجام دادیم که درواقع فقط جمع کردن بینی از اون حالت افتضاحش بود وشکلش به هیچ وجه راضی کننده نبود.سال 85 دوباره عمل کردم. نسبت به عمل اولم کمی بهتر شد ولی هنوز هم توحسرت همون شکل بینی اولیه وطبیعی خودم هستم. آیاممکن هست که باعمل اآن کار انجام شود؟لطفا مراراهنمایی فرمایید.

  پاسخ
 • باسلام.اگر جراحی بینی عروسکی داشته باشیم و راضی نباشیم میشه با عمل ترمیمی به شکلی طبیعی بشه؟

  پاسخ
 • صورت ریزی دارم ولی بینیم هم قوز داره هم گوشتی هست به نظرتون میشه بینیمو عروسکی عمل کنم ؟

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید بنده از وقتی یادم میاد حس بویایی نداشتم یعنی هیییچ بویی رو‌نمی شنوم دکتر هم رفتم فایده نداشت یکیشون بهم گفت ک براثر یه سرما خوردی سلول بویاییت از دست رفته الان خیلی دوست دارم عمل کنم ولی یه نفر بهم گفت چون حس بویایی نداری عملت نمی کنن خواستم ببینم حقیقت داره.

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید
  ببخشید من ۱۵سالمه و بینیم استخوانی هست و قصد دارم بینیمو عمل کنم ازکجا بفهمم که صورت کاملا رشد خودشوکرده و اینکه هزینه عمل چقدره ؟

  پاسخ
 • ابراهیم اسدی
  28 مرداد 1400 9:44 ب.ظ

  سلام اقای دکتر من اون زمانی که مدل بینی عروسکی مد بود عمل کردم تقریبا 15سال پیش اما الان میخام یکم دماغم عادی بشه ایا میتونم عمل کنم؟ آقا هستم

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید ظاهر بینی من از هر لحاظ اکیه اما پره های بینی ام خیلی بازه میتونم عمل کنم طبیعی بشه؟

  پاسخ
 • سلام اقای دکتر نجف بیگی من چند سال پیش عمل بینی داشتم و بع دکترم تاکید کردم فانتزی نشه اما به شدت بینی ام سربالاست الان که 6سال گذشته میتونم عمل مجدد انجام بدم؟

  پاسخ
 • ستاره سبحانی
  28 مرداد 1400 9:47 ب.ظ

  سلام ببخشید اقای دکتر عمل بینی عروسکی انجام میدن؟ من میخام دماغ عروسکی و کشیده داشته باشم

  پاسخ
 • یاسمن شکری
  28 مرداد 1400 9:48 ب.ظ

  سلام برای بینی استخوانی که یه قوز روی بینی هست میشه عمل بینی فانتزی طبیعی انجام داد؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.