کلینیک جراحی زیبایی اندام و صورت دکتر نجف بیگی

رفع تمام خطوط پیشانی در یک روز با عمل لیفت پیشانی

آیا می‌دانستید با معجزه لیفت پیشانی می‌توانید با تمام چروک‌ها و خطوط روی پیشانی خداحافظی کرده و صورتی جوان و شاداب داشته باشید؟

ویدئو معرفی

رفع تمام خطوط پیشانی در یک روز با عمل لیفت پیشانی

لیفت پیشانی

علت استفاده از لیفت پیشانی . . .

زیبایی و تناسب چهره

برقراری نسبت‌های استاندارد و تعادل بین چشم و ابرو و پیشانی با انجام لیفت پیشانی

جوانسازی چهره در یک جلسه

بازگرداندن جوانی به چهره با رفع خطوط و چروک‌های پیشانی در یک جلسه

بدون جای زخم و برش

لیفت پیشانی با روش‌های نوین و به‌روز بدون اثری از جای زخم

هر آنچه درباره لیفت پیشانی باید بدانید . . .

معرفی لیفت پیشانی

پیشانی ما به شدت مستعد چین و چروک است. زیرا بیش از سایر نواحی صورت در معرض نور خورشید و آسیب رادیکال‌های آزاد قرار می‌گیرد. علاوه بر این حرکات مداوم ابرو و اخم کردن همگی می‌توانند خطوط ریز و عمیقی روی پیشانی ایجاد کنند. و البته نیروی گرانش زمین که همه چیز را به سمت پایین می‌کشد؛ حتی عضلات و پوست پیشانی را. مجموع این عوامل بعلاوه کاهش خاصیت کشسانی پوست به مرور زمان باعث می‌شود که پیشانی افراد با بالا رفتن سن دچار افتادگی و چروک‌های ناخوشایند شود. با افتادگی پیشانی، شما ظاهری عبوس و خواب آلود پیدا خواهید کرد و بزرگتر از سن‌تان به نظر می‌رسید. لیفت پیشانی می‌تواند راه حلی برای رفع آثار و نشانه‌های پیری از پیشانی شما باشد.

لیفت پیشانی چیست؟

با وجود آنکه محصولات مراقبت از پوست معروف وعده لیفت و سفت کردن پوست را می‌دهند اما در کشیدن پوست و رفع چروک‌های عمیق پیشانی تأثیر چندان زیادی ندارند و اگر به دنبال یک راه حل کاملا موثر هستید، نباید صرفا به آنها تکیه کنید. خوشبختانه روش های جوانسازی متعددی وجود دارند که می‌توانند ظاهر پیشانی شما را دوباره جوان و شاداب سازند. لیفت پیشانی یک روش زیبایی است که با بالا کشیدن پیشانی، مشکلاتی نظیر افتادگی، چین و چروک‌های عمیق و همچنین خط اخم را برطرف می‌نماید. لیفت پیشانی غالبا در سنین میانسالی انجام می‌شود اما برای افراد جوان‌تری که به دلیل فعال بودن عضلات پیشانی، استرس و یا ژنتیک دچار افتادگی و چروک‌های استاتیک زیاد هستند، نیز قابل انجام است.

انواع لیفت پیشانی

روش‌های مختلفی برای انجام لیفت پیشانی وجود دارد که در مجموع در دو دسته زیر جای می‌گیرند:

 • لیفت پیشانی با جراحی
 • لیفت پیشانی بدون جراحی

روش مناسب برای هر فرد به عواملی نظیر میزان افتادگی پیشانی و ابروها، وضعیت چروک‌های پیشانی، سن و جنسیت، انتظارات و اولویت‌های بیمار و همچنین تشخیص پزشک زیبایی بستگی دارد. در اغلب موارد برای بیماران جوان‌تر با میزان افتادگی خفیف از روش‌های سرپایی و بدون جراحی برای لیفت پیشانی استفاده می‌شود. در حالیکه برای رفع چروک‌های عمیق و افتادگی پیشانی شدید در افراد ممکن است لیفت پیشانی با جراحی به آنها توصیه شود.

لیفت پیشانی با نخ

لیفت پیشانی با نخ، یک روش سرپایی و غیر جراحی است که با بیحسی موضعی انجام می‌شود. در این روش، سوزن‌های بسیار نازک و توخالی (کانولا) از محل‌های مشخص شده روی پیشانی به زیر پوست وارد می‌شوند. نخ‌ها توسط این سوزن‌ها به زیر پوست رفته و سپس کشیده می‌شوند تا پیشانی لیفت شود. در پایان، سوزن‌ها خارج شده و نخ‌ها در زیر پوست باقی می‌مانند و به تدریج جذب می‌شوند. همچنین این نخ‌ها با تحریک تولید کلاژن توسط پوست به سفت شدن و جوانسازی پوست پیشانی نیز کمک می‌کنند. لیفت پیشانی با نخ، روشی ایمن و سریع بوده و به همین دلیل بسیار متداول شده است. اکثر متقاضیان این روش، بیماران کم سن و سال و جوان هستند.

لیفت آندوسکوپی پیشانی

لیفت آندوسکوپی پیشانی یک روش جراحی سرپایی است که نسبت به جراحی کلاسیک لیفت پیشانی، کمتر تهاجمی می‌باشد. لیفت آندوسکوپی پیشانی تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود و بین ۱ تا ۳ ساعت طول می‌کشد. در این روش حدود ۳ تا ۵ برش کوچک در خط رویش مو پیشانی ایجاد می‌شود. آندوسکوپ وارد برش‌ها می‌شود و تصاویری به مانیتور ارسال می‌کند. پزشک با کمک این تصاویر، پوست پیشانی را از بافت زیرین جدا کرده و نسوج آن را لیفت می‌کند. لیفت پیشانی از این روش حدود ۵ تا ۷ سال ماندگاری خواهد داشت.

لیفت پیشانی با بوتاکس

لیفت پیشانی با بوتاکس، یک روش غیر جراحی، کاملا سرپایی و بدون نیاز به دوره نقاهت است که تحت بیحسی موضعی انجام می‌شود. تزریق سم بوتولینوم به عضلات پیشانی باعث فلج شدن موقت آنها می‌شود و در نتیجه چروک‌های پیشانی را صاف می‌کند. به منظور لیفت پیشانی لازم است بوتاکس به عضلات خاصی در پیشانی تزریق شود. لیفت پیشانی با بوتاکس مقرون بصرفه است و میزان ماندگاری آن بین ۳ تا ۵ ماه می‌باشد. رعایت نکات مراقبتی بعد از تزریق بوتاکس، تأثیر زیادی روی میزان ماندگاری آن دارد.

بهترین روش لیفت پیشانی

بهترین روش لیفت پیشانی در حال حاضر، اندولیفت است. این روش نوین لیفت پیشانی غیر تهاجمی است و بین ۵ تا ۳۰ دقیقه طول می‌کشد. اندولیفت پیشانی بر پایه لیزر ۱۴۷۰ که بسیار ایمن است، انجام می‌شود. دستگاه اندولیفت به یک منبع لیزر ۱۴۷۰ نانومتری می‌شود. انرژی ساطع از لیزر از طریق میکروفیبر فوق العاده نازک به عمیق‌ترین لایه پوست و عضلات منتقل می‌شود. این فیبر نوری توسط لوله مخصوصی به نام کانولا در زیر پوست قرار می‌گیرد و با حرکت دادن کانولا در زیر پوست، لیفت پیشانی آغاز می‌شود.

مزایای لیفت پیشانی

از آنجایی که بالا رفتن سن، تأثیر قابل توجهی بر ظاهر پیشانی دارد، لیفت و کشیدن پیشانی به سمت بالا می‌تواند باعث شود که چندین سال جوان‌تر به نظر برسید. شما با لیفت پیشانی از مزایای زیر بهره مند خواهید شد:

 • رفع چین و چروک‌های عمیق پیشانی و خط اخم
 • تغییر موقعیت و لیفت ابروها
 • بهبود فرم و شکل ابروها
 • رفع افتادگی ابروها و در نتیجه افتادگی پلک
 • شاداب‌تر به نظر رسیدن چهره
 • ایجاد ظاهری جوان‌تر و هوشیارتر
 • درشت و بازتر کردن چشم‌ها
 • افزایش اعتماد بنفس
 • برخی از تکنیک‌های لیفت پیشانی می‌توانند خطوط پنجه کلاغی کنار چشم را نیز کاهش دهند.

ماندگاری جراحی لیفت پیشانی

همانطور که گفته شد، لیفت پیشانی می‌تواند از طریق جراحی نیز انجام شود. جراحی کلاسیک لیفت پیشانی نسبت به جراحی با متد جدیدتر نظیر اندولیفت تهاجمی‌تر است، دوره نقاهت طولانی‌تر و هزینه بالاتری دارد. اما در مقابل، ماندگاری نتایج حاصل از آن نیز بیشتر است. میزان ماندگاری جراحی لیفت پیشانی به عوامل مختلفی نظیر نوع پوست بیمار، میزان چین و چروک‌ها، روش جراحی، تجهیزات مورد استفاده در جراحی، مهارت پزشک و میزان رعایت مراقبت‌های قبل و بعد از جراحی بستگی دارد. اما به طور کلی، چیزی حدود ۷ تا ۱۰ سال تخمین زده می‌شود.

بهترین کاندید لیفت پیشانی

ابروهای کشیده و خوش‌فرم روی پیشانی صاف و بدون چین و چروک، چهره را شاد و جوان نشان می‌دهد. در مقابل چهره‌ای با ابرو‌های افتاده و خطوط چین بر پهنای پیشانی باعث می شود شمایل شما ناراحت، خشمگین و اغلب پیر به نظر برسد. با این تفسیرها مشخص می‌شود افراد با ویژگی ظاهری زیر، بهترین کاندید لیفت پیشانی هستند:

 • چهره‌هایی با ابروهای افتاده یا نزدیک به‌ هم.
 • کسانی که پلک‌های افتاده‌ای دارند.
 • افرادی که در اطراف چشم‌هایشان چروک‌های ریز و درشت عمیق دارند.
 • افراد بین سنین ۴۰ تا ۶۰ سال.

مشاوره قبل از جراحی لیفت پیشانی

برای رسیدن به بهترین نتیجه از جراحی چین و چروک پیشانی ضرورت دارد که با یک پزشکی حاذق مشورت کنید و سپس عمل جراحی پیشانی را انجام دهید. مشورت با پزشک از دو جهت اهمیت دارد؛ در وهله اول برای بررسی بیماری‌ها و حساسیت‌های شما نسبت به دارو یا مواد بیهوشی و در وهله  دوم از این بابت که آیا واجد شرایط انجام عمل جراحی پیشانی هستید یا خیر.

دقت داشته باشید که درمورد تمام شرایط بدنی‌تان ضرورت دارد که با پزشک صحبت کنید.

حساسیت‌های دارویی، فشار خون غیرعادی، دیابت و … همگی از موارد حیاتی و مهمی هستند که جراح شما پیش از هر تصمیمی باید از آن مطلع باشد.

آماده شدن برای جراحی لیفت پیشانی

مهیا شدن برای انجام عمل زیبایی پیشانی مراحلی مشابه اکثر عمل‌های زیبایی دارد. مهم‌ترین نکته که از حدود ۷ تا ۸ هفته پیش از جراحی كوتاه كردن پيشانی لازم است به آن توجه داشته باشید مصرف داروها و خوراکی‌هایی است که باعث می‌شود خون رقیق شود. دقت داشته باشید که اگر داروهای خانواده آسپرین را مصرف می‌کنید حتما تا دو ماه پیش از جراحی پیشانی این دارو را قطع کنید. علاوه بر این دخانیات و نوشیدنی‌های حاوی الکل نیز باعث رقیق شدن خون می‌شوند که لازم است ۷ تا ۸ هفته پیش از جراحی مصرف آن را کاهش دهید. رقیق شدن خون از این بابت ایجاد خطر می‌کند که باعث می‌شود پس از جراحی خون زیادی از دست بدهید و جای زخم‌ها دیرتر بهبود پیدا کند.

بیهوشی مورد استفاده در عمل لیفت پیشانی عمل جراحی کشیدن پوست پیشانی را می‌توان از طریق بیهوشی موضعی و بی‌حسی در پیشانی انجام داد. برای کاهش احساس درد نیز امکان تزریق مسکن و آرامبخش وجود دارد تا سختی پس از بیهوشی به حداقل برسد و احساس بهتری داشته باشید.

گاهی به تشخیص جراح زیبایی، بیمار از بیهوشی عمومی نیز استفاده می‌کند.

توجه داشته باشید که در عمل لیفت پیشانی احساس کشیدگی پوست پیشانی و ناراحتی در محل جراخی کاملا طبیعی است.

 مراقبت‌های لازم بعد از جراحی لیفت پیشانی چیست؟

 • تغییرات جزِئی در رژیم غذایی

این جراحی نیز مانند هر جراحی دیگر نیاز به رعایت بعضی نکته‌ها و توصیه‌ها دارد. به این دلیل که چند ساعت پیش از  جراحی لیفت پیشانی بیمار از خوردن منع می‌شود، احتمال می‌رود که به محض کم‌رنگ شدن آثار بیهوشی بیمار میل شدید به خوردن یک وعده غذایی پیدا کند. ولی توصیه می‌شود از سوپ، مایعات یا اسموتی استفاده شود.

توجه داشته باشید که بعد از جراحی از جویدن خوردنی‌های سفت خودداری کنید. بهتر است تا یک روز پس از عمل جراحی پیشانی از خوردن وعده غذایی کامل پرهیز کنید.

در حین جراحی به‌دلیل این‌که بیهوشی موضعی است و به بیمار مقداری داروی آرام‌بخش داده می‌شود، بعد از عمل، نوشیدن مایعات زیاد برای دفع اثر این دارو‌ها لازم است.

 • بعد از جراحی لیفت پیشانی از دوش گرفتن خودداری کنید!

جراحی لیفت پیشانی با روش کلاسیک و آندوسکوپی به دلیل وجود بخیه‌ها و احتمال خون‌ریزی، نیاز به مراقبت‌‌های پس از عمل دارد.

محل برش‌ها ممکن است کمی خون‌ریزی داشته باشد و نیاز باشد پانسمان و بانداژ روی بخیه تعویض شود. این کار به‌صورت مرتب و با احتیاط باید انجام شود که به بخیه‌ها آسیب نرسد و محل زخم عفونی نشود. بهتر است تا سه رو پس از جراحی دوش نگیرید زیرا آب و مواد شوینده آسیب شدید به جای برش وارد می‌کند. همچنین ممکن است باعث عفونت و حساسیت‌های شدید شود.

رعایت این نکات پس از جراحی لیفت پیشانی باعث می‌شود عمل لیفت نتیجه مطلوبی داشته باشد.

 • مقدار تورم و کبودی

بلافاصله بعد از عمل، تورم و کبودی ناچیزی در صورت دیده می‌شود ولی ممکن است از روز دوم به مراتب تورم و کبودی بیشتر شود و موجب نگرانی بیمار شود. جای نگرانی نیست زیرا از روز چهار یا پنجم، ورم و کبودی صورت کاهش پیدا می‌کند و در روز چهارده و پانزدهم پس از جراحی، نتیجه مطلوب‌تان را به وضوح در چهره مشاهده می‌کنید.

برای به حداقل رساندن تورم، در هنگام استراحت، سر خود را در ناحیه بالاتری نگه دارید و هر بیست دقیقه یک‌بار کمپرس یخ را روی محل تورم و اطراف چشم قرار دهید و هر بیست دقیقه یکبار این کار را تکرار کنید.  کمپرس منظم یخ تورم را کاهش می‌‌دهد.

جراح زیبایی برای کاهش تورم و کبودی دارو‌های لازم را به شما می‌دهد به زمان مصرف آن‌ها دقت کنید و آن‌ها را به موقع استفاده کنید تا بیشترین بهره را ببرید.

 • مقداری ناراحتی و خارش

بعد از انجام هر عمل جراحی، زمانی‌که تاثیر داروی بیهوشی از بین می‌رود، بیمار احساس ناراحتی و درد دارد. پس از عمل لیفت پیشانی نیز با به ‌هوش آمدن بیمار، احساس سوزش و خارش در محل جراحی و زخم‌ها احساس می‌شود.

مراقب باشید که از خارش یا دست زدن به بخیه‌ها خودداری کنید زیرا ممکن است باعث باز شدن بخیه‌ها یا آسیب به محل برش شود.

 • فعالیت محدود

پس از جراحی لیفت پیشانی به ‌مدت دو هفته نیاز به استراحت دارید و لازم است از ورزش‌های سنگین یا فعالیت زیاد خودداری کنید. دقت داشته باشید که تا مدت‌ها از بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید.

دراین مدت نیاز به استراحت مطلق ندارید، بعد از چند روز می‌توانید کار‌های روزمره و سبک را از سر بگیرید و حتی یا پیاده‌روی‌های کوتاه داشته باشید.

عوارض لیفت پیشانی

عمل لیفت پیشانی گاه ممکن است، همراه عوارض و مشکلاتی باشد. به ندرت احتمال ایجاد اسکار در برخی از بیماران هست که در صورت ایجاد آن با برداشتن بافت وسیع اسکار فقط مقدار نازک و کمی از آن باقی بماند. بعضی بیماران مستعد ایجاد اسکار هستند.

در برخی از بیماران با آسیب به اعصابی که حرکت ابروها را ایجاد می‌کنند، ابروها توانایی بالا پایین رفتن را از دست می‌دهند و نیاز به جراحی برای رفع این مشکل است.

در لیفت پیشانی به روش کلاسیک احتمال از دست دادن حس در اطراف محل برش بیشتر است که بعد از مدت کوتاهی معمولا این مشکل رفع می‌شود.

گاهی به‌ندرت در عمل لیفت پیشانی به روش آندوسکوپی، جراح عوارضی می‌بیند و تکنیک خود را عوض کرده و به روش سنتی عمل را ادامه می‌دهد. این ممکن است منجر به اسکار گسترده و دوره نقاهت طولانی‌تر شود.

منابع: choecentergalleryofcosmeticsurgery | plasticsurgery

چرا انتخاب کلینیک زیبایی

دکتر آرش نجف بیگی

چرا انتخاب کلینیک زیبایی

دکتر نجف بیگی

دارای گواهینامه‌های ISO 9001:2015 و ISO10002:2018 از DEF که نشانه کیفیت بالا و رعایت استانداردهای جهانی در کلینیک‌های تخصصی زیبایی دکتر آرش نجف‌بیگی است:
کلینیک جردن و کلینیک سعادت‌آباد

هیات علمی دانشگاه

ارائه تمام خدمات زیبایی بدن٬ پوست و مو٬ جراحی زیبایی صورت و … به صورت تخصصی با بیش از ۱۲ سال سابقه و ۱۲۰۰

عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

ارائه تمام خدمات زیبایی بدن٬ پوست و مو٬ جراحی زیبایی صورت و …

خدمات منحصر بفرد کلینیک ما

خدمات اختصاصی ، متمایز

ویژه لیفت پیشانی

در کلینیک دکتر نجف بیگی

مشاوره رایگان کلینیک قبل از عمل

لیفت پیشانی با از بین بردن چروک‌های پیشانی و افتادگی ابرو کمک می‌کند چهره شما زیباتر دیده شود و حس جوانی و اعتمادبه‌نفس را به شما هدیه می‌دهد.

مشاوره رایگان با دکتر نجف بیگی و تعیین مناسب‌ترین روش لیفت پیشانی

انجام لیفت پیشانی در یک جلسه

ویزیت رایگان پس از جراحی تا بهبودی کامل

نمونه کار لیفت پیشانی

مشتریان لیفت پیشانی

با لیفت پیشانی، جوانی و زیبایی را به خود هدیه دهید!

ارسلان صادقی

لیفت پیشانی

من ۳۴ سالمه و پیشانی‌ام به قدری خط و خطوط داشت که همه فکر می‌کردند ۵۰ سالمه و همیشه اخم دارم. با پیشنهاد دکتر نجف بیگی لیفت پیشانی انجام دادم و همزمان هم خطوط پیشانی‌ام از بین رفت، هم ابروهایم کمی بالاتر آمد و دیگر حالت اخم ندارم. متشکرم از ایشان.

تجربه های مشتریان ما

درباره لیفت پیشانی

قبل و بعد لیفت پیشانی

ارسلان صادقی

لیفت پیشانی

من ۳۴ سالمه و پیشانی‌ام به قدری خط و خطوط داشت که همه فکر می‌کردند ۵۰ سالمه و همیشه اخم دارم. با پیشنهاد دکتر نجف بیگی لیفت پیشانی انجام دادم و همزمان هم خطوط پیشانی‌ام از بین رفت، هم ابروهایم کمی بالاتر آمد و دیگر حالت اخم ندارم. متشکرم از ایشان.

چرا انتخاب کلینیک زیبایی دکتر نجف بیگی

چرا انتخاب کلینیک زیبایی دکتر نجف بیگی

مشاوره رایگان

لیفت پیشانی

با مشاوره رایگان قبل از جراحی لیفت پیشانی، با آرامش خاطر صورت خود را به ما بسپارید.

اگر هنوز هم درباره لیفت پیشانی سوالی دارید

پرسش های متداول لیفت پیشانی

سوالات متداول شما

درباره لیفت پیشانی

اگر هنوز هم درباره لیفت پیشانی سوالی دارید

نظرات و سوالات شما از دکتر نجف بیگی

سوالات شما درباره لیفت پیشانی

از دکتر نجف بیگی

سلام، من بین انتخاب جراحی لیفت ابرو و لیفت پیشانی مردد هستم و نمی‌دونم کدوم‌یک برام بهتره. باید چیکار کنم؟

سلام، باید به کلینیک مراجعه کنید و طی جلسه مشاوره، بهترین نوع جراحی متناسب با هدفی که از انجام لیفت دارید برای شما در نظر گرفته می‌شود.