1. خانه
 2. /
 3. بلاگ
 4. /
 5. لیفت صورت با اندوتاین و نکات مهمی که در مورد آن باید بدانید

لیفت صورت با اندوتاین و نکات مهمی که در مورد آن باید بدانید

دکتر آرش نجف بیگی

لیفت صورت با اندوتاین یکی از روش‌های نوین جوان‌سازی است. با گذر سن، پوست صورت مقاومت و سفتی خود را از دست می‌دهد. از سوی دیگر چربی‌های زیر پوست کاهش می‌یابد و بافت‌های زیر پوست نیز شل می‌شود.

با اضافه شدن تاثیر جاذبه، مشکل افتادگی پوست رخ می‌دهد: پوست صورت و گونه حالت چین خورده و آویزان پیدا می‌کند. حال برای رفع افتادگی پوست صورت که چهره را پیر و خسته نشان می‌دهد، چه راه حلی مناسب‌تر است؟

آیا لیفت صورت با اندوتاین برای بدن ضرر و عوارضی دارد؟ آیا بالاکشیدن صورت با اندوتاین، عمل دردناک و سختی است؟ چقدر زمان می‌برد تا نتیجه عمل مشخص شود؟ پاسخ همه این سوال‌ها را در ادامه خواهید یافت.
همچنین در پاسخ به برخی سوالات درون مقاله نیز ویدئویی از دکتر آرش نجف بیگی، فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی آورده شده است که می‎‌توانید با مشاهده آن به جواب سوال خود برسید.

ویدئو های نمونه کار قبل و بعد لیفت صورت با اندوتاین مراجعه کننده های دکتر نجف بیگی را نیز در میان متن می بینید.

در صورتی که به پاسخ مدنظر خود نرسیدید در انتهای همین مقاله سوال خود را درج کنید تا در سریع ترین زمان به آن پاسخ داده شود.

همین طور می‌توانید از پرسش و پاسخ دیگر افراد در قسمت نظرات کاربران اطلاعات خوبی کسب کنید.

لیفت اندوتاین چیست و با چه ابزاری انجام می‌شود؟ در ویدئو زیر دکتر آرش نجف بیگی در این باره صحبت می‌کنند.

چنانچه فرصت مطالعه کل محتوای مقاله را ندارید، با کلیک روی خلاصه مقاله و مطالعه آن، به اطلاعات مختصر و مفیدی دست پیدا کنید.

لیفت صورت با اندوتاین

لیفت صورت با اندوتاین یا بالا کشیدن پوست صورت، چه در بخش گونه و میانی و چه پایین صورت، به جوان‌تر شدن چهره شما کمک می‌کند. بالا رفتن سن و از دست رفتن حالت ارتجاعی پوست، چین و چروک و افتادگی صورت را به دنبال دارد. این وضعیت، حالت خسته و ناراحت به چهره شما می‌دهد. با بالا کشیدن این پوست افتاده و گونه‌های آویزان می‌توان چهره‌ای جوان و شاداب به‌دست آورد. به شکل زیر دقت کنید.

لیفت صورت با اندوتاین چطور انجام می‌شود؟

اما لیفت صورت با اندوتاین چطور انجام می‌شود؟ به بیان ساده با استفاده از موادی زیست‌سازگار که هیچ عارضه و خطری برای بدن ندارد. دندانه‌ها و خارهای ریزی که روی اندوتاین کار گذاشته شده است در بافت‌های زیر پوست فرو می‌رود و کمک می‌کند تا بتوان این بافت‌ها را مدیریت کرد. با کشیدن و ترمیم بافت‌های شل و وارفته زیرپوست به وسیله اندوتاین، انحنای طبیعی صورت دوباره شکل می‌گیرد و چهره به حالت قبل باز می‌گردد.

اندوتاین چیست؟

اندوتاین یک فناوری پیشرفته‌ است که در لیفت صورت، گونه، پیشانی، ابرو و حتی لیفت گردن و چانه نیز به‌کار می‌رود. استفاده از اندوتاین، جای برش و بخیه‌های سنتی را گرفته است. اندوتاین، پروتزی نواری شکل و باریک است که زیر پوست صورت کار گذاشته می‌شود. معمولا چند دندانه یا شاخک ریز روی اندوتاین قرار دارد. با فشار دقیقی که متخصص جراحی پلاستیک وارد می‌کند، این خارها درون بافت و چربی زیر پوست فرو می‌رود.

آیا لیفت صورت با اندوتاین خطرناک است؟

پس از قرارگیری خارها درون بافت، می‌توان اندوتاین را به اندازه نیاز کشید تا پوست و بافت‌های زیر آن، سر جای خود برگردند. از آنجایی که خارهای روی اندوتاین به‌صورت همگن و با فاصله قرار دارند، کشش و فشاری که به پوست وارد می‌شود، در همه طرف به‌صورت مساوی پخش می‌گردد. به همین دلیل در لیفت صورت با اندوتاین، پوست صورت، تقارن و فرم طبیعی خود را حفظ می‌کند.

جالب است بدانید که اندوتاین دقیقا از جنس همان مواد بی‌خطر و قابل جذبی ساخته شده است که در نخ‌های بخیه جذبی استفاده می‌شود. شش ماه پس از جراحی لیفت صورت، اثری از اندوتاین در بدن شما باقی نمی‌ماند. تمام آن جذب بافت‌های زیر پوست می‌شود اما اثر خود را برای سال‌ها باقی می‌گذارد.

لیفت صورت برای چه کسانی مناسب است؟

تنها یک متخصص جراحی پلاستیک، با معاینه و بررسی همه جوانب می‌تواند با قطعیت نظر بدهد که آیا لیفت صورت با اندوتاین برای شما مناسب و بلامانع است یا خیر. اما به‌طور کلی افرادی با شرایط زیر می‌توانند گزینه مناسبی برای این جراحی باشند:

 • کسانی که صورت‌هایی افتاده و همچنین پوست و گونه‌ای آویزان دارند
 • کسانی که پوست‌های ضخیم، سنگین و فرو افتاده دارند
 • کسانی که روش‌های دیگر درمانی را برای لیفت صورت امتحان کرده‌اند اما نتیجه نگرفتند
 • کسانی که به دلیل مشغله و کار، به دنبال روشی سریع، آسان و با دوره بهبودی کوتاه برای لیفت صورت خود هستند

در ویدئو زیر نمونه ای واقعی از نتیجه کار لیفت صورت با اندوتاین از دکتر آرش نجف بیگی را مشاهده می‌کنید.

رفع افتادگی صورت با اندوتاین چگونه انجام می‌شود؟

جراحی لیفت صورت با اندوتاین نزدیک به 2 ساعت زمان می‌برد. به‌طور کلی بالا کشیدن صورت با اندوتاین، یک فرایند ساده و مشخص دارد. نخست یک شکاف به طول 1,5 تا 2 سانتیمتر روی پوست سر ایجاد می‌شود. این شکاف در میان موها و در منطقه شقیقه یا کمی نزدیک‌تر به گوش، خواهد بود.

سپس پوست صورت و بافت زیر آن از استخوان صورت جدا شده و بلند می‌شود تا نوار اندوتاین به زیر پوست سر فروبرده شود. با فشار دقیقی که داستان متبحر یک متخصص جراحی پلاستیک وارد می‌کند، شاخک‌های اندوتاین به آرامی درون بافت زیر پوست فرو می‌رود.

در همین حال، انتهای رشته‌ی اندوتاین هنوز از شکاف روی شقیقه بیرون مانده است. جراح به آرامی اندوتاین را می‌کشد و به این شکل، پوست صورت و بافت زیر آن بالا کشیده می‌شود.

شل شدن و افتادن چربی و بافت‌های زیر پوست صورت در پی بالا رفتن سن

مراقبت های بعد از لیفت صورت چیست را در این مقاله بخوانید.

بسته به این که کدام بخش از صورت شما نیاز به بالا کشیدن داشته باشد، روش لیفت و نوع اندوتاین مورد استفاده، متفاوت خواهد بود.

برای کسانی که در بخش میانی صورت و گونه‌های خود نیاز به بالا کشیدن پوست دارند، از اندوتاین‌هایی با 5 خار یا شاخک، استفاده می‌شود.

برای لیفت چشم یا شقیقه و بالا کشیدن پوست محل برش نیز در منطقه شقیقه خواهد بود. کسانی که بخواهند بخش‌های پایینی صورت خود را بالا بکشند، از اندوتاین‌های نواری با تعداد خارهای بیشتر کمک گرفته می‌شود. برش نیز کمی بالاتر از گوش ایجاد می‌شود.

پس از کار گذاشتن اندوتاین، انتهای آن به استخوان متصل می‌شود تا نیروی کافی برای کشیدن و نگه‌داشتن پوست سر فراهم شود.

دندانه‌های اندوتاین به صورت موثر و پایداری، بافت‌های افتاده صورت را سر جای خودش ثابت نگه می‌دارد. طی شش ماه اندوتاین جذب بدن می‌شود اما تا آن زمان، پوست دوباره به استخوان صورت جوش می‌خورد و حالت طبیعی خود را باز می‌یابد.

شیوه قرارگیری اندوتاین زیر پوست برای لیفت صورت

برای اگاهی از ویژگیهای بهترین دکتر لیفت صورت در تهران این مقاله را بخوانید.

پیش از لیفت صورت با اندوتاین به چه نکاتی باید توجه کرد؟

عمل جراحی لیفت صورت با اندوتاین می‌تواند با بی‌حسی موضعی و آرام‌بخش انجام شود. البته امکان جراحی با بی‌هوشی نیز وجود دارد. رعایت نکات زیر بسیار ضروری است:

 • 6 تا 8 ساعت پیش از عمل نباید هیچ خوراکی یا نوشیدنی بخورید.
 • مصرف دخانیات و قرص‌های ضد انعقاد خون مانند آسپرین را از چند روز قبل قطع کنید.
 • به توصیه‌ها پزشک متخصص که به‌طور ویژه برای شخص شما تجویز شده است، به دقت عمل کنید و وضعیت خود را با دیگران مقایسه نکنید.
شکل اندوتاین و خارهای روی آن

مراقبت‌های پس از جراحی لیفت صورت با اندوتاین

پیش از عمل جراحی درمان افتادگی صورت با اندوتاین، پزشک متخصص جراحی پلاستیک، شیوه عمل و اتفاقاتی که پس از آن رخ می‌دهد را برای شما شرح خواهد داد. از عوارض موقتی که برای شما رخ می‌دهد، دلهره نداشته باشید.

با آرامش بگذارید که روند بهبودی طی شود. فراموش نکنید که پاسخ بیولوژیکی هر فرد به عمل جراحی با شخص دیگر متفاوت است. ممکن است برخی از موارد زیر در مورد شما بیشتر و یا کمتر، صدق کند:

 • وجود درد، التهاب، سردرد، سرگیجه، کبودی و تورم در سر و صورت کاملا طبیعی است.
 • کبودی با کمک کمپرس آب سرد، طی 10 روز تا دو هفته رفع خواهد شد.
 • مصرف آنتی‌بیوتیک و مسکن به تجویز پزشک ممکن است از همان روز جراحی شروع شود.
 • برای کم شدن تورم نیز باید همیشه سرتان رو به بالا باشد. هنگام خواب نیز به پشت و با چند بالش زیر سر، دراز بکشید.
 • پانسمان 2 روز بعد از عمل برداشته می‌شود.
 • دوره نقاهت لیفت صورت با اندوتاین 3 تا 5 روز است. البته بعد از 2 هفته بهبودی کامل به‌دست می‌آید.
 • بعد از 7 تا 10 روز، بخیه‌ها کشیده می‌شود.
 • محل بخیه‌ها و جای زخم آن، لای موهای شما است؛ پس با خیال راحت به سر کار و فعالیت‌های اجتماعی خود برگردید.
 • تا دو هفته از فعالیت‌های سنگین و حرکت‌های سریع مانند بلند شدن ناگهانی، خودداری کنید.
 • تا یک ماه بعد از عمل نباید جای بخیه‌ها سابیده شود. همچنین به جای بخیه و محل رد شدن اندوتاین فشار وارد نکنید.
 • برای کم شدن عوارض عمل، مانند ریزش یا نازک شدن مو در محل بخیه، از پوست سر خود به خوبی مراقبت کنید.
نتیجه لیفت صورت با اندوتاین

پس از لیفت صورت با اندوتاین، چه تغییری حاصل می‌شود؟

اگر لیفت صورت با اندوتاین را نزد یک فوق تخصص جراحی پلاستیک، دارای تجربه و مهارت بالا انجام دهید، معجزه آن را خواهید دید. معمولا نتیجه نهایی این جوان‌سازی، بعد از 3 ماه به خوبی خود را در چهره شما نشان خواهد داد. گونه‌های افتاده شما، بلند می‌شود و به سر جای خود برمی‌گردد؛ همچنین گونه‌ها پرتر و برجسته‌تر خواهد شد.

از سوی دیگر افتادگی در پوست صورت، بسته به میزانی که برای چهره شما مناسب بوده است، تبدیل به انحناهای طبیعی خواهد شد. پس از لیفت صورت با اندوتاین، در آینه چهره خودتان را گویی در 10 یا 15 سال قبل، خواهید دید.

آیا برای رفع افتادگی صورت، اندوتاین انتخاب مناسبی است؟

لیفت صورت با اندوتاین از بسیاری روش‌های درمانی دیگر، موثرتر و ماندگارتر است. با بهره‌گیری از مواد درجه یک و مراجعه به جراح متخصص، بالا کشیدن پوست صورت با اندوتاین بیش از 7 تا 12 سال ماندگار خواهد بود.

شاید تنها چند نکته منفی قابل ذکر وجود داشته باشد که البته در همه افراد دیده نمی‌شود. یکی اینکه روش کشیدن پوست گاهی نتایج ماندگارتری دارد هرچند عمل سنگین‌تری نسبت به لیفت با اندوتاین است. دیگر اینکه کمی حساسیت و ریزش مو در محل بخیه گزارش شده است که با مراقبت‌های بعد از عمل، قابل کنترل خواهد بود. به طور کلی در مقایسه با روش‌های مشابه، لیفت صورت با اندوتاین مزایای بسیاری دارد:

 • ساده‌تر است و دوران نقاهت کمتری دارد
 • جای بخیه درون موی سر است و دیده نمی‌شود
 • مشکلات و حساسیت‌های بعد از عمل کمتر است
 • هیچ خطری متوجه اعصاب و رگ‌های خونی صورت نمی‌شود
 • همراه با دیگر خدمات جراحی زیبایی قابل انجام است؛ برای مثال همراه با جراحی پلک پایین، تاثیر بسیار بیشتری بر جوان شدن شما خواهد داشت
 • دیگر نیاز به تزریق ژل و بوتاکس برای رفع چین و چروک صورت و یا پر کردن گونه‌ها نخواهد بود
 • و از همه مهمتر اینکه در یک جلسه جراحی غیرتهاجمی، سال‌ها جوان‌تر خواهید شد و خواهید ماند

برای مطالعه بیشتر این مقاله لاتین را بخوانید.

حال که درباره لیفت صورت با اندوتاین و نکاتی که باید قبل از اقدام به عمل بدانید، اطلاعات درستی کسب کرده اید می توانید از مقالاتی که در پایین هستند اطلاعات تکمیل تری دریافت کنید یا برای خواندن تجربیات دیگران در این زمینه، نظرات کاربران را در انتهای مقاله بخوانید.

کلینیک دکتر نجف بیگی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، یکی از فعال‌ترین جراحان پلاستیک حال حاضر شهر تهران هستند. دوره پزشکی عمومی و تخصص خود را در دانگاه تهران و بیمارستان شهدای تجریش گذرانده‌اند و مقطع فوق

پست های محبوب

بدون دیدگاه

 • تا چه مدت موندگاری داره؟ خیلی ممنون

  پاسخ
  • Doctor najafbeygi
   19 دی 1398 2:10 ب.ظ

   با سلام
   جراحی‌های لیفت صورت با اندوتاین در واقع جراحی‌هایی با ماندگاری زیاد (بین ۱۰ تا ۱۵ سال) می باشند.

   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

   پاسخ
 • سلام
  حدود هزینه این جراحی برای سن ۵۰ چقدر است ممنونم

  پاسخ
  • Doctor najafbeygi
   3 بهمن 1398 1:48 ب.ظ

   با سلام
   حدود قیمت ها بر اساس سن تعیین نمیشود. بر اساس میزان افتادگی شما در ناحیه مورد نظر است.
   برای اطلاع از قیمت حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.

   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

   پاسخ
   • سلام آقای دکتر من در ناحیه اطراف چانه و خط خنده افتادگی و شلی پوست دارم و کلا جنس پوست صورتم نازک هست طوری که مویرگ های ریز زیر پوستم مشخص هستند آیا من میتونم لیفت با اندوتاین انجام بدم چون در مقاله ای از شما خوندم کسانی که دارای پوست ضخیم هستند کیس مناسبند؟؟؟

    پاسخ
    • Doctor najafbeygi
     18 دی 1399 3:20 ب.ظ

     با سلام
     دوست عزیز تشخیص اینکه آیا می توانید با اندوتاین جراحی شوید فقط از طریق معاینه حضوری آن هم توسط متخصص با تجربه انجام می شود.

     پاسخ
 • سلام هزینه اندوتاین ابرو رو میشه بفرمایید .با تشکر

  پاسخ
  • Doctor najafbeygi
   10 بهمن 1398 4:22 ب.ظ

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

   پاسخ
 • سلام دکتر من علاقه دارم عمل اندوتاین رو آموزش ببینم ..

  پاسخ
 • سلام، من دوماه پیش عمل اندوتاین انجام دادم برای بالابردن ابروهام ، متاسفانه ابروهام غیر قرینه شده و کاملا مشهوده
  حالا دوتا سوال مهم دارم،۱- برای اصلاح این مشکل چ باید بکنم؟
  ۲- باتوجه ب اینکه پزشک جراحم مسوولیت این مشکل رو قبول نمیکنن،آیا جایی برای بیان اعتراضم هست؟ کسی از من حمایت خواهد کرد یا پیگیری بیفایده س؟

  پاسخ
  • با سلام
   برای اصلاح مشکل ابروهای شما حتما باید یک سال از عمل شما گذشته باشد.

   پاسخ
  • به دادگاه جرائم پزشکی شکایت کنید تا همان دکتر مجاب شود ابروی شما را اصلاح کند و خسارت شما را از بیمه مسئولیت مدنی پرداخت میکنن .بله دقیقا قابل پیگیری هست.

   پاسخ
   • واقعا به اون پزشک دیگه نمیتونم اعتماد کنم،اگر به دکتر دیگه ای مراجعه کنم و اصلاحش کنم مشکلمو،بازهم میتونم از طریق قانون پیگیری کنم؟

    پاسخ
  • دکترتون کی بوده؟؟

   پاسخ
 • سلام من افتادگی پیشانی وابرو دارم وشهرستان هستم میشه بگین هزینه اندوتاین واندوسکوپ تقریبا با هم چقدر هست رنجش ممنون میشم

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

   پاسخ
  • من جهار روزه اندوتاین ابرو و تزریق چربی به صورت انجام دادم، کاملا راضیم

   پاسخ
 • سلام اقای دکتر واقعا ممنون از سایت زیبایی که دارید

  دکتر اونایی که جراحی لیفت شقیقه کردن البته بدون اندوتاین

  اکثرشون می گن بعد از شش ماه کامل برگشته و هزینه ی بالایی هم پرداخت کردن
  اگه واقعا اینطوره چرا هم ریسک عمل رو بپذیریم هم هزینه کنیم و هم نتیجه نگیریم

  پاسخ
  • با سلام
   چنانچه عمل لیفت صورت به درستی انجام شود در کوتاه مدت بازگشتی وجود نخواهد داشت. ضمن اینکه استفاده از ابزارهای اندوتاین برای افزایش ماندگاری جراحی صورت استفاده می شود.

   پاسخ
  • سلام وقت بخیر اقای دکتر من مدل چشمام حالت افتادگی داره باید چیکار کنم؟

   پاسخ
   • با سلام
    برای تشخیص اینکه چه روشی مشکل افتادگی چشم شما را حل خواهد کرد حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.

    لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
    سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

    پاسخ
  • سلام. آدرس اینستاگرام دکتر آرش نجف بیگی رو لطفا…

   پاسخ
 • سلام لیفت با آمدن این بصورت سرپایی و در مطب انجام میشه ؟

  پاسخ
 • سمانه یاسی
  7 خرداد 1399 6:02 ب.ظ

  سلام جوانسازی صورت چه عملی پیشنهادمیکنید افتادگی خیلی کن درحد خط لبخندیاگونه

  پاسخ
 • سلام اقای دکتر
  ۴۲سالمه ودوست دارم که عمل لیفت بازصورت وگردن انجام دهم ایااندوتاین ماندگاریش بیشترازسایرروشها ست وچندروز زمان میبره که به زیبایی برسم وایاجای زخمهارو کسی متوجه میشه
  چون مجردم ودوس ندارم که کسی متوجه این جراحی زیباییم بشه

  پاسخ
 • سید محمود موسوی
  23 خرداد 1399 9:46 ق.ظ

  سلام و عرض ادب. آیا برای رفع چروک دور چشم میشه از این روش استفاده کرد و نتیجه اش چطور هست؟ ممنون.

  پاسخ
  • Doctor najafbeygi
   24 خرداد 1399 7:28 ب.ظ

   با سلام
   خیر، برای رفع چروک دور چشم روش های دیگری باید انجام شود که نوع روش از طریق معاینه حضوری مشخص می شود.

   پاسخ
 • سلام میخوام لیفت شقیقه انجام بدم ولی نمیخوام ابروهام بالاتر برن چون قبلا تاتو داشتم فقط میخوام به پهلو کشیده بشه و افتادگی پلکم با کشش پهلو برطرف بشه ایا امکانش هست ؟؟

  پاسخ
  • Doctor najafbeygi
   3 تیر 1399 8:13 ب.ظ

   با سلام
   دوست عزیز برای اینکه مشخص شود آیا می توان برای شما این عمل را انجام داد یا خیر حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.

   پاسخ
 • ماربل ماکسیم
  8 تیر 1399 11:44 ق.ظ

  با سلام من یکسال قبل جراحی صورت و گردن انجام دادم ولی نتیجه اش خیلی رضایت بخش نیست آیا می توان اندوتاین گونه را برای جوانسازی پس از یک سال انجام داد و آیا تضمینی انجام می شود؟

  پاسخ
  • Doctor najafbeygi
   9 تیر 1399 5:17 ب.ظ

   با سلام
   با توجه به اینکه قبلا جراحی صورت انجام دادین تا معاینه نشوید نمی توان دقیق مشخص کرد که آیا جراحی مجدد با اندوتاین برای شما امکان پذیر است یا خیر.

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر آقای دکتر.من پف چشم دارم که به خاطر نژاد و ارثی هست که بیشتر حالت چربی داره.ایا با عمل لیفت ابرو و پیشانی قابل رفع هست؟؟ یا این عمل فقط برای پوست اضافه هست؟؟

  پاسخ
  • Doctor najafbeygi
   11 تیر 1399 6:42 ب.ظ

   با سلام
   پف زیر چشم با لیفت ابرو اصلاح نمی شود و حتما باید جراحی پلک یا همان بلفاروپلاستی انجام دهی

   پاسخ
 • با سلام..جناب من برام سواله جراحی با اندوتاین وقتی برش یک یا ۲ سانت هستش پس پوست اضافی صورت را چطور جمع میکنید؟با تشکر

  پاسخ
  • Doctor najafbeygi
   18 تیر 1399 9:21 ب.ظ

   با سلام
   در مواقعی که افتادگی و چین و چروک صورت شدید باشد باید جراحی باز انجام دهند و با اندوتاین مشکل حل نمی شود.

   پاسخ
 • سلام ایا انوتاین همان کار نخ رو انجام نمیده

  پاسخ
  • Doctor najafbeygi
   21 تیر 1399 3:39 ب.ظ

   با سلام
   لیفت هم با اندوتاین انجام می شود و هم با نخ. تفاوت این دو در ماندگاری عمل است. لیفت با نخ ماندگاری یک تا 3 سال دارد.

   پاسخ
 • سلام از کجا باید مطمعن شم که پزشک حتما از اندوتبن استفاده کرده و با این تحریما آیا جنس خوب وجود داره ‌مال کجاست و تفاوت هزینه با بدونه اندوتاین در لیفت پیشانی چقدره

  پاسخ
  • Doctor najafbeygi
   16 مرداد 1399 3:04 ب.ظ

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد 02126740054- جردن 02186084326

   پاسخ
 • درود وقت بخیر خسته نباشید .من شهرستانم و میخوام بدونم هزینه عمل اندوتاین پیشانی من چقدر میشه .ایا میشه از طریق واتس اپ عکس بفرستم .؟ سپاس

  پاسخ
  • Doctor najafbeygi
   25 مرداد 1399 8:38 ب.ظ

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد 02126740054- جردن 02186084326

   پاسخ
 • سلام من 40 سالم هست و سوالم برای لیفت گونه و پوست افتاده غبغب و افتادگی قسمت پایینی صورت و کشیدن شقیقه رو میشه همزمان از لیفت پوست صورت و کشیدن پوست به همراه اندوتاین استفاده کرد که نتیجه بهتر شود یا این سوالم شاید کلا اشتباست چون علم پزشکی ندارم. همینطور سال گذشته یکی از پزشکان در مطب به اسم عمل سرپایی بدون بیهوشی با بی حسی موضعی لیفت پایین صورت برای من انجام دادن و من با توجه به اطمینان به پزشکی که تابلو و شماره نظام پزشکی داشت این کارو انجام دادم اما متاسفانه در زمان برش صورتم متوجه شدم اشتباه کردم چون نتیجه کار فوق العاده بد است روی اندازه گوشهام تاثیر گذاشته کل جراحی در 1 ساعت با عصبانیت و لرزش دست دکتر و نور گوشی منشی مطب روی صورتم اجرا شد و من ناچار به سکوت بودم چون صورتم شکافته و پر از خون و منشی مدام میگفت خسته شده و میخواد بره خونه و دکتر داد میزد کارو تموم کنید بیمار بیچاره با صورت باز رو تخته من حتی امکان گریه کردن نداشتم در حال حاظر جز جای بخیه در کنار گوشم به صورت بدترین حالت و بالا پایین شدن گوشم و مورد سرزنش خانواده قرار گرفتن و در نهایت هیچ نتیجه نگرفتم و اکنون به دنبال پزشک حاذق و با تجربه جهت اصلاح و کمک پزشکی هستم به جز زیبایی من مشکل روی صورتم ایجاد شده و درخواست کمک و مشاوره پزشکی از شما دارم سپاسگزارم از راهنماییتون.

  پاسخ
  • Doctor najafbeygi
   8 آذر 1399 3:50 ب.ظ

   با سلام
   دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد آیا مشکل شما با جراحی مجدد قابل حل است یا خیر.

   پاسخ
 • سلام
  ايا ليفت با آندوتاين همان جراحي بازه

  پاسخ
  • Doctor najafbeygi
   24 دی 1399 3:41 ب.ظ

   با سلام
   خیر در جراحی باز برش وسیعی از خط رویش مو ایجاد می شود. ولی روش جراحی با اندوتاین از طریق برش های کوچک می باشد.

   پاسخ
 • سلام

  من ميخوام ليفت با اندوتاين انجام بدم و ليفت كلاسيك نمي خوام
  ولي به من گفتن از ناحيه گوش باز مي شود تا پشت گوش لطفا راهنمايي بفرماييد

  پاسخ
  • Doctor najafbeygi
   4 بهمن 1399 4:11 ب.ظ

   با سلام
   در جراحی کلاسیک هست که برش وسیع داره می شود ولی در روش اندوتاین با چند برش کوچک لیفت انجام می شود.

   پاسخ
 • سلام لطفا برای راهنمایی کامل با شماره های کلینیک تماس بگیرید . سعادت اباد 02126740064- جردن 02186084326

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

تماس با ما

مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر

مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر