عمل بینی استخوانی + عکس واقعی قبل و بعد جراحی بینی

19,027

جراحی بینی استخوانی چیست؟ مراحل عمل بینی استخوانی چگونه است؟ آیا این نوع جراحی عوارضی برای بیمار دارد؟ مراقبت های بعد از عمل بینی استخوانی چیست؟

چگونه باید برای انجام جراحی بینی استخوانی آماده شویم؟ و همه سوالاتی که درباره عمل جراحی بینی استخوانی دارید را در این مقاله بررسی کرده و پاسخ داده‌ایم.

همچنین در پاسخ به برخی سوالات درون مقاله نیز ویدئویی از دکتر آرش نجف بیگی، فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی آورده شده است که می‎‌توانید با مشاهده آن به جواب سوال خود برسید.

نمونه کارهای واقعی قبل و بعد عمل بینی استخوانی دکتر آرش نجف بیگی را نیز در میان مقاله می بینید.

در صورتی که به پاسخ مدنظر خود نرسیدید در انتهای همین مقاله سوال خود را درج کنید تا دکتر آرش نجف بیگی به آن پاسخ دهند.

همین طور می‌توانید از پرسش و پاسخ دیگر افراد در قسمت نظرات کاربران اطلاعات خوبی کسب کنید.

چنانچه فرصت مطالعه کل محتوای مقاله را ندارید، با کلیک روی خلاصه مقاله و مطالعه آن، به اطلاعات مختصر و مفیدی دست پیدا کنید.

بینی استخوانی چیست؟

بینی‌هایی که پوست روی آن بسیار نازک و بدون بافت باشد را بینی استخوانی می‌نامند. غضروف این نوع بینی فرم کاملی دارد و معمولاً در حین جراحی نیاز به پیوند غضروف احساس نمی‌شود. البته در بسیاری از موارد، این نوع بینی همراه با کمی انحراف است که در عمل بینی استخوانی مرتفع خواهد شد.

مزایای رینوپلاستی بینی استخوانی

اصلاح فرم بینی برای رسیدن به ظاهری استاندارد و مناسب صورت

زیبایی و جذابیت ظاهری صورت

اصلاح مشکلاتی مانند افتادگی و یا انحراف بینی

ایجاد تناسب و جذابیت برای چشم‌ها و لب‌ها

بهبود شرایط تنفسی

جراحی رینوپلاستی با هر دو هدف زیبایی و درمانی صورت می‌گیرد. در این ایده‌های درمانی معمولاً به ‌دنبال رفع پولیپ بینی، انحراف بینی، مشکلات تنفسی مانند خروپف، آپنه خواب، خوابیدن با دهان باز و… هستیم.

عوارض عمل بینی

عمده عوارض رایج عمل بینی استخوانی عبارتند از:

 • خون ‌ریزی
 • عفونت به دلیل عدم رعایت بهداشت، پانسمان نامناسب و یا مصرف داروهای آنتی‌بیوتیک
 • حساسیت به داروی بیهوشی
 • اختلالات تنفسی
 • خوابیدن با دهان باز
 • عدم تقارن بینی و اندازه پره‌های بینی
 • آسیب به تیغه بینی و ایجاد سوراخ در سپتون
 • اسکار پوستی
 • آسیب حس بویایی

چگونه باید برای انجام عمل بینی آماده شوید؟

به ‌دنبال یک پزشک جراح باتجربه و ماهر باشید. در چند جلسه مشاوره قبل ‌از آغاز عمل رینوپلاستی حاضر بشوید. این جلسات و صحبت با پزشک جراح، باعث می‌شود تا تعامل بهتری برای نحوه تغییرات در بینی داشته باشید.

نمونه کارهای جراحی بینی استخوانی در مطب را بررسی کنید. با این کنکاش می‌توانید سطح مهارت و توانمندی‌های پزشک را ارزیابی نمایید.

لوازم مورد نیاز قبل ‌از جراحی بینی استخوانی را تهیه کنید. تهیه لباس دکمه دار، کمپرس سرد و بالشت استاندارد و… از این قبیل وسایل هستند.

از مصرف داروهای ممنوعه جلوگیری کنید. قطع داروهایی مانند آسپرین که رقیق ‌کننده خون هستند، الزامی است.

از مصرف الکل و دخانیات خودداری کنید.

در روز عمل، حتما همراه داشته باشید.

تفاوت عمل بینی گوشتی با عمل بینی استخوانی چیست؟

بینی استخوانی برخلاف بینی گوشتی از پوست نازکی برخوردار است. لذا در حین جراحی بینی استخوانی با پیچیدگی‌هایی مانند کاهش ضخامت پوست مواجه نیستیم. در عین ‌حال، بافت غضروف بینی استخوانی بسیار قوی‌تر از بینی گوشتی است. این نوع بینی تحمل وزن و کشش بعد از جراحی را دارد. همین مشخصه‌ها است که فرم جراحی بینی استخوانی را خیلی ساده‌تر از بینی گوشتی کرده ‌است.

مراقبت‌های بعد از عمل جراحی بینی

لازم است تا در زمان استراحت و یا خواب، سر را به حالت شیب‌دار بالاتر از بدن نگه دارید.

تا ۲۴ ساعت پس‌ از عمل بینی از کمپرس سرد استفاده کنید.

لازم است تا تامپون بینی را برای جلوگیری از تورم به مدت ۳ الی ۷ روز پس‌ از پایان جراحی استفاده کنید.

در صورت خون‌ریزی از گاز استریل تمیز در داخل بینی استفاده نمایید.

مصرف داروهای تجویزشده و آنتی‌بیوتیک‌ها طبق نظر پزشک معالج ضروری است.

از سبزیجات در برنامه غذایی استفاده کنید.

تا ۶ هفته از قرار دادن عینک روی بینی خودداری کنید.

تا ۸ هفته پس‌ از پایان جراحی از انجام فعالیت‌های سنگین خودداری کنید.

در روزهای ابتدایی پس‌ از پایان جراحی از مصرف نمک جلوگیری کنید.

دوره نقاهت عمل بینی استخوانی یک سال است و پس از این دوره فرم بینی به زیبایی مطلوب خواهد رسید. لکن ممکن است که با افزایش سن همچنان شاهد اندک تغییرات در فرم نهایی بینی باشیم که در کل طبیعی است.

نحوه عمل بینی استخوانی چگونه است؟  ویدیویی که در ادامه مشاهده می کنید نمونه‌ای از جراحی بینی استخوانی است که توسط دکتر آرش نجف بیگی انجام شده است.

بینی استخوانی چیست؟

یکی از بهترین انواع بینی برای جراحی بینی یا رینوپلاستی، بینی استخوانی است. در این مدل بینی معمولا ساختار بینی به‌گونه‌ای است که پوست روی آن بسیار نازک و بدون بافت است.

غضروف در بینی استخوانی بسیار مطلوب و مناسب ایجاد شده است و هیچ نیازی به پیوند غضروف یا استفاده از غضروف مصنوعی وجود ندارد. در بسیاری موارد بینی استخوانی دارای کمی انحراف است که در زمان جراحی، به‌راحتی برطرف می‌شود.

به گزارش انجمن جراحی پلاستیک آمریکا، انواع بینی‌هایی که در انسان‌ها وجود دارد مختلف است. اما از لحاظ کلی می‌توان آن‌ها را به همین سه دسته‌ای که ذکر شد تقسیم کرد؛ چرا که بینی از لحاظ آناتومی و نوع جراحی، به طیف‌های تخصصی و گسترده‌ای تقسیم می‌شود که اطلاع از چگونگی آن چندان اهمیتی ندارد.

نمونه جراحی بینی استخوانی قوز دار یک خانم توسط دکترنجف بیگی

برای دیدن نمونه کارهای بیشتر جراحی بینی توسط دکتر نجف بیگی ، مقالات جراحی بینی طبیعی و جراحی بینی گوشتی را از دست ندهید.

مزایای رینوپلاستی بینی استخوانی

اگر کاندید رینوپلاستی بینی استخوانی باشید، حتما می‌دانید که برای شروع پروسه تحقیق و انتخاب پزشک و همچنین اقدام جهت رینوپلاستی، نیاز به انگیزه کافی دارید.

زیبایی و جذابیت بعد از عمل، بدیهی‌ترین انگیزه برای انجام جراحی‌های زیبایی است، اما اطلاع از مزایای رینوپلاستی بینی استخوانی به شما کمک می‌کند تا تصمیم جدی‌تری در این خصوص بگیرید.

در ادامه به این مزایا  که توسط کلینیک زیبایی West Side Face در کالیفرنیا اعلام شده است، اشاره خواهیم کرد:

 • اصلاح فرم بینی و رسیدن آن به فرم استاندارد و مناسب صورت
 • زیبایی و جذابیت ظاهری صورت
 • اصلاح افتادگی بینی، انحراف بینی و موارد اینچنینی

بهبود تنفس در انحراف بینی و مشکلات تیغه بینی از مزایای جراحی بینی استخوانی است.

 • پدیدار شدن جذابیت چشم‌ها و لب‌ها بعد از تناسب بینی
 • بهبود تنفس بعد از درمان همزمان

اگر جراحی رینوپلاستی با هدف زیبایی باشد، قطعا مزایای جذابیت و زیبایی آن انگیزه فوق‌العاده ای برای انجام جراحی است.

در صورتی‌که این جراحی با هدف درمان پولیپ بینی، انحراف بینی و مشکلات این‌چنینی باشد، باز هم بهبود تنفس و مشکلاتی مثل خروپف، آپنه خواب و خوابیدن با دهان باز، انگیزه فوق‌العاده‌ای برای انجام این جراحی است و بهبودی آن، جزو مزایای رینوپلاستی بینی استخوانی محصوب می‌شود.

مهم ترین نکاتی که درباره عمل بینی استخوانی باید بدانید

طبق گزارشات نشریه HealthLine، معمولا جراحی‌های زیبایی بینی خصوصا در بینی استخوانی، عوارض بسیار کمی دارند. اما زمانی این عوارض بیشتر می‌شوند که فرد پزشک غیرمتخصص و غیرحرفه‌ای را برای انجام جراحی رینوپلاستی انتخاب کرده باشد. در این شرایط، ریسک بروز مشکلات متعدد بیشتر خواهد شد.

عوارض جراحی بینی استخوانی چیست

عوارض جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی یکی از رایج‌ترین انواع جراحی زیبایی محسوب می‌شود. تکرار و تمرین زیاد پزشکان در جراحی بینی استخوانی تاحدی است که اکثرا تخصص و تجربه خوبی در این زمینه به‌دست آورده‌اند؛ اما گاهی جراحی‌ها توسط پزشکان بی‌تجربه‌ای انجام می‌شود که عوارض جراحی را چند برابر می‌کنند.

به گزارش کلینیک مایو، این رویدادها منجر به شکل‌گیری عوارض عمل بینی استخوانی می‌شود که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم.

 • خون‌ریزی بعد از اتمام جراحی رینوپلاستی بینی استخوانی
 • عفونت ناشی از عدم رعایت بهداشت، پانسمان یا مصرف داروهای آنتی بیوتیک
 • حساسیت به داروی بی‌هوشی بعد از تزریق جهت انجام عمل بینی استخوانید
 • اختلال در تنفس از بینی خصوصا در زمان خواب
 • خوابیدن با دهان باز از عوارض جراحی بینی استخوانی با اختلال در تنفس بینی است
 • آپنه خواب به‌دلیل اختلال در مجرای تنفسی بینی بعد از جراحی بینی استخوانید
 • عدم تقارن بینی و اندازه پره‌ها در بینی استخوانی
 • ایجاد سوراخ در سپتون (آسیب به تیغه بینی) در حین جراحی بینی استخوانید
 • اسکار پوستی مشهود در جراحی بینی استخوانید
 • آسیب به حس بویایی در عمل بینی استخوانی
در این باره بخوانید  طرز خوابیدن بعد از عمل بینی چگونه است؟

در ادامه ی مطلب ویدیوی قبل و بعد از جراحی بینی استخوانی که توسط دکتر آرش نجف بیگی انجام شده است را مشاهده می کنید.

چگونه باید برای انجام جراحی بینی استخوانی آماده شوید؟

معمولا برای انجام جراحی بینی استخوانی نیازمند انجام مقدماتی هستید. این مقدمات به شما کمک می‌کند تا جراحی مطلوب و آسانی را تجربه کنید و ریسک عوارض جراحی بینی استخوانی را تا حد امکان کاهش دهید. در ادامه به مقدمات انجام جراحی بینی استخوانی اشاره می‌کنیم:

۱- پزشک متخصص و باتجربه انتخاب کنید!

یکی از مهم‌ترین و کلیدی‌ترین بخش‌های پیش از جراحی، انتخاب پزشک است. معمولا مهم‌ترین عاملی که تعیین کننده کیفیت عمل رینوپلاستی است، تخصص و تجربه پزشک در مواجهه با شرایط مختلف است. معمولا هرچه پزشک توانایی بالاتری برای انجام جراحی به بهترین شکل داشته باشد، نتیجه جراحی نیز مطلوب‌تر خواهد شد.

افرادی که درگیر مشکلاتی مثل ترمیم عمل بینی و یا عوارضی مثل آپنه خواب و اختلال تنفسی می‌شوند، معمولا توسط پزشکان بی تجربه و غیرمتخصص جراحی شده‌اند. پس سعی کنید برای انجام این‌کار تحقیق کافی انجام دهید. حتما  از اطرافیانی که تجربه جراحی بینی دارند، پرس و جو کنید.

تحقیق در فضای مجازی نیز، مهم‌ترین بخش این پروسه محسوب می‌شود. چرا که امکان برقراری ارتباط با افرادی که تجربه جراحی با پزشک موردنظرتان را داشته‌اند نیز، ازطریق صفحات مجازی فراهم است و شما می‌توانید کلیه سوال‌های‌تان را از این افراد بپرسید و سپس پزشکتان را انتخاب کنید.

قبل و بعد از جراحی بینی استخوانی یک خانم توسط دکتر نجف بیگی

۲- شرکت در جلسه مشاوره پیش از جراحی رینوپلاستی

به گزارش انجمن جراحی پلاستیک آمریکا، یکی از مهم‌ترین و سرنوشت‌سازترین مراحل پیش از انجام جراحی، جلسه مشاوره آن است. در جلسه مشاوره، شما فرصت کافی در اختیار دارید تا با مراجعه کنندگان صحبت کنید و نظرات واقعی‌تری درخصوص پزشک بشنوید. توجه به این اصل که نمونه کارهای واقعی و افراد با تجربه از جراحی اطلاعات واقعی‌تری در اختیارتان قرار می‌دهند بسیار اهمیت دارد.

معمولا شما می‌توانید در جلسه مشاوره با پزشک، تمامی نظرات و  انتظاراتتان از نتیجه جراحی را بیان کنید. پزشک متخصص باید با صبر و حوصله زیاد، پاسخگوی سوالات و نیازهای شما باشد. زمانی که پزشک به شکل مطلوب از انتظارات شما مطلع است، می‌تواند شما را در رسیدن به آن یاری کند و با ارائه مشاوره‌ای ارزشمند، تکنیک جراحی را برایتان مشخص کند.

سعی کنید در این جلسه حتما حساسیت‌های پزشکی، سوابق پزشکی و جزییات آن را بیان کنید. حتما اگر داروی خاصی مصرف می‌کنید، آن را به پزشک اطلاع دهید.

طبق اظهارات حاصل از تحقیقات کلینیک زیبایی مایو آمریکا، دیدن نمونه کارهای جراحی بینی استخوانی، به افراد کمک می‌کند تا انتخاب نهایی را با اطمینان بیشتری بگیرند.

انتخاب بهترین جراح بینی استخوانی

۳- مشاهده نمونه کارهای جراحی بینی استخوانی در مطب

در آخرین مرحله انتخاب پزشک، باید به عکس‌های قبل و بعد عمل بینی استخوانی دقت کنید. طبق اظهارات حاصل از تحقیقات کلینیک زیبایی مایو آمریکا، دیدن نمونه کارهای جراحی بینی استخوانی، به افراد کمک می‌کند تا انتخاب نهایی را با اطمینان بیشتری بگیرند.

دیدن نمونه کارهای واقعی که  حاصل جراحی بینی استخوانی است، فرد متقاضی را به نتیجه جراحی دل‌گرم می‌کند و اعتماد بیشتری را نسبت به عملکرد جراح ایجاد می‌کند. در بعضی مواقع، پزشکان نمونه جراحی‌های واقعی را در زمان مراجعه به مطلب، به‌گونه‌ای هماهنگ می‌کنند که متقاضیان جراحی رینوپلاستی امکان ملاقات حضوری با این افراد را داشته باشند.

نمونه کار جراحی بینی استخوانی با نوک افتاده یک خانم توسط دکتر نجف بیگی

۴- تهیه لوازم موردنیاز پیش از جراحی بینی استخوانی

درصورتی‌که لوازم موردنیاز برای انجام جراحی رینوپلاستی بینی استخوانی را پیش از جراحی آماده کنید، هیچ نگرانی و استرسی در این خصوص نخواهید داشت. حتما لباس دکمه دار انتخاب کنید تا هیچ فشاری به بینی جراحی شده‌تان وارد نشود.

حتما قبل از جراحی بینی کمپرس سرد تهیه کنید و برای روز بعد از عمل، حتما تخت شیب‌دار تهیه کنید. قرار دادن چندین بالشت برای ثابت نگهداشتن سر به سمت بالا، در بهبودی، کاهش درد و کبودی کمک زیادی می‌کند.

۵- مصرف داروهای ممنوعه را قطع کنید!

یکی از مهم‌ترین کارهایی که باید قبل از عمل رینوپلاستی بینی استخوانی انجام دهید، قطع مصرف داروهای ممنوعه است.

داروهایی که برای بیماری‌های خود ایمنی تجویز می‌گردد، سرعت بهبودی را کاهش می‌دهد و باید حتما پیش از جراحی در این خصوص با پزشک مشورت کنید تا مصرف آن را قطع کنید.

داروهای رقیق کننده خون مثل آسپرین که ریسک خون‌ریزی و مشکلات این‌چنینی را افزایش می‌دهند نیز، باید قطع گردد. درصورتی‌که بخواهید عمل موفقیت آمیزی را تجربه کنید، حتما باید در صورت داشتن سابقه مصرف راکوتان، با پزشکتان مشورت کنید و در صورت نیاز، تاریخ عمل بینی استخوانی را عقب اندازید.

نمونه کار جراحی بینی استخوانی بزرگ یک اقا توسط دکتر نجف بیگی

۶- قطع مصرف الکل و دخانیات

یکی از مهم‌ترین کارهایی که انجام آن پیش از عمل، به سلامت شما و کاهش عوارض بعد از عمل بینی استخوانی کمک می‌کند، قطع مصرف سیگار، قلیان و الکل است.

مصرف الکل بعد از عمل جراحی بینی موجب کاهش روند بهبودی و بروز مشکلات متعدد حین و بعد از جراحی می‌شود. پس درصورتی‌که می‌خواهید جراحی بینی استخوانی موفقیت آمیزی را تجربه کنید، حتما به این نکته مهم توجه کنید.

۷- برای عمل همراه داشته باشید!

یکی از مهم‌ترین نیازهای شما برای انجام عمل بینی استخوانی، داشتن همراه است. سعی کنید برای حضور در بیمارستان، حتما یکی از بستگان تان را همراه خودتان به بیمارستان ببرید و تا دو شب بعد از عمل تحت هیچ شرایطی تنها نباشید.

زیرا دو روز بعد از عمل معمولا ریسک عوارض داروی بی‌هوشی و عوارض غیرمنتظره دیگر وجود دارد و بر همین اساس، بهتر است، شخصی شما را همراهی کند. پس سعی کنید پیش از مراجعه به بیمارستان، با یکی از دوستان یا بستگان‌تان هماهنگ کنید.

قبل و بعد از جراحی بینی استخوانی به فرم فانتزی توسط دکتر نجف بیگی

مراحل عمل بینی استخوانی

کنجکاوی افراد نسبت به رویدادهایی که تجربه‌ای از آن ندارند، بسیار زیاد است. معمولا با کسب اطلاعات درخصوص نحوه عمل بینی می‌توان حجم زیادی از نگرانی و استرس پیش از عمل را کنترل کرد. پس با خیال آسوده منتظر در ادامه همراه ما باشید تا مراحل بستری تا ترخیص بعد از جراحی را مرور کنیم.

بعد از ورود به اتاق عمل، پزشک متخصص رینوپلاستی باتوجه به توضیحات شما درخصوص حساسیت‌های دارویی و سابقه بی‌هوشی، داروی بی‌هوشی مناسب توسط متخصص بی‌هوشی تزریق می‌گردد. در همین زمان سرم و ماسک اکسیژن و لوله اکسیژن برای تنفس بهتر استفاده می‌گردد.

سپس پزشک با ایجاد برش در ناحیه زیر پره‌ها برای جراحی باز یا بسته فضا را فراهم می‌کند. سپس با اعمال تغییرات در ناحیه استخوان اصلی بینی و جمع نمودن غضروف بینی، شکل و فرم بینی استخوانی را به استاندارد مدنظر فرد متقاضی نزدیک می‌کند.

پس از اتمام کلیه کارهای لازم، پزشک با زدن بخیه‌های ظریف جذبی یا کششی، کار را تمام می‌کند و بینی را با استفاده از کچ یا آتل، فیکس می کند. برای کنترل خون‌ریزی حاصل از جراحات داخل بینی نیز، پزشک اقدام به قرار دادن تامپون داخل سوراخ بینی می‌کند. این تمامی اتفاقاتی است که برای بینی استخوانی در اتاق عمل خواهد افتاد.

تغییرات بعد از جراحی بینی استخوانی

تفاوت عمل بینی گوشتی با عمل بینی استخوانی چیست؟

شاید علاقه‌مند باشید که بدانید، تفاوت عمل بینی گوشتی با بینی استخوانی در چه چیزی است و چرا بینی گوشتی پیچیده‌تر از سایر جراحی‌ها است. به گزارش دانشگاه آکسفورد، جراحی بینی گوشتی شاید مشکل‌ترین مدل جراحی رینوپلاستی باشد.

به یاد داشته باشید که بینی استخوانی برخلاف بینی گوشتی، پوست نازکی دارد و پیچیدگی‌های کاهش ضخامت بافت پوست را ندارد. ضمن این‌که بافت عضروف بینی استخوانی نیز، برخلاف بینی گوشتی کاملا قوی است و تحمل وزن و کشش بینی بعد از جراحی را دارا است. همین مشخصه‌ها موجب آسان‌تر انجام شدن عمل بینی استخوانی می‌شود.

در این باره بخوانید  تا چه مدت ورزش بعد از عمل بینی ممنوع است؟
نمونه ی بینی استخوانی

مراقبت بعد از عمل بینی استخوانی

طبق اطلاعات ارائه شده توسط کلینیک تخصصی زیبایی کلیولند، مراقبت‌های بعد از جراحی اثرات مستقیمی بر نتیجه جراحی رینوپلاستی بینی استخوانی دارند. جدی گرفتن این مراقبت‌ها نتیجه جراحی را تاحد زیادی تضمین می‌کند. در ادامه به مراقبت‌های ضروری بعد از عمل بینی استخوانی می‌پردازیم:

 • حتما در زمان استراحت سرتان را بالا بگیرید و روی تخت شیب‌دار استراحت کنید تا درد و کبودی‌تان کم‌تر شود.
 • از کمپرس سرد استفاده کنید و در ۲۴ ساعت ابتدایی پس از جراحی، مداوم نیم ساعت به نیم ساعت کمپرس را روی صورت قرار دهید (برای جلوگیری از سوزش پوست حتما کمپرس سرد را داخل پارچه نخی یا حوله‌ای بپیچید)
 • معمولا تامپون بینی بین ۳ الی ۷ روز در بینی باقی می‌ماند و آتل یا گچ بینی نیز، تا یک هفته روی بینی جراحی شده قرارمی‌گیرد تا تورم افزایش پیدا نکند.
 • درصورت داشتن خون‌ریزی، حتما خون را به‌وسیله گاز استریل تمیز کنید و گاز استریل تمیز دیگری را داخل بینی قرار دهید.
 • داروهای تجویز شده و آنتی بیوتیک را مرتب مصرف کنید تا ریسک عفونت کاهش پیدا کند.
 • تغذیه بعد از عمل بینی را جدی بگیرید و مصرف آب میوه طبیعی و سبزیجات را در برنامه روزانه قراردهید.
 • بسیار احتیاط کنید تا در معرض سرماخوردگی قرار نگیرید؛ سرماخوردگی در چنین شرایطی مشکلات زیادی ایجاد می‌کند.
 • در هفته ابتدایی بسیار با احتیاط مسواک بزنید و دهان تان را محدود باز کنید.
 • حداقل بیش از ۶ هفته پس از جراحی بینی استخوانی، از قراردادن عینک روی بینی خودداری کنید.
 • فعالیت‌های سنگین را تا ۸ هفته تعطیل کنید و مراقبت نتیجه زحمات خود و پزشکتان باشید.
 • حتما درصورت ضرورت و خروج از منزل، از ضد آفتاب SPF 30 استفاده کنید؛ عدم مصرف ضد آفتاب ریسک تغییر رنگ نامنظم در سطح پوست بینی را به شدت افزایش می‌دهد.
 • مصرف نمک را از روز اول بعد از جراحی بینی استخوانی کم کنید تا موفق به درمان ورم بینی شوید.
جراحی بینی استخوانی

شکل نهایی بینی استخوانی چه مدت پس از جراحی مشخص می‌شود؟

معمولا بینی ما انسان‌ها طی سال‌های زندگی تغییر شکل دارد. این تغییر شکل حاصل از ضعف عضلات صورت، بینی و غضروف آن است که در نهایت با مواجهه در برابر گرانش زمین، دچار تغییر فرم می‌شود. بینی استخوانی نیز، بعد از جراحی تا مدتی دچار تورم شدید است و حدود یک سال زمان احتیاج است تا تورم جراحی بهبود پیدا کند.

بعد از یک سال می‌توان گفت که فرم بینی به زیبایی مطلوبی رسیده است. اما درکل، با افزایش سن، می‌توان اندکی تغییر فرم در بینی را شاهد بود که بسیار طبیعی است. به گزارش کلینیک کلولند، همان‌طور که چهره با افزایش سن دچار پیری و تغییر شکل می‌شود، بینی جراحی شده نیز می‌تواند در گذر سال‌ها، دچار تغییر شود.

  برای دریافت مشاوره  و انتخاب بهترین روش ، متناسب با نیازتان، با کلینیک دکتر نجف بیگی تماس حاصل فرمایید.

.

سوالات متداول

معمولا برای انجام هر عمل زیبایی، سوالاتی در ذهن ایجاد می‌شود که پاسخ دادن به آن‌ها بهترین آرامبخش برای افراد است. ازبین بردن نگرانی‌های ناشی از عدم آگاهی، معمولا با پاسخ دهی به این سوالات کاهش پیدا می‌کند. در ادامه به سوالات متداوم در زمینه جراحی بینی استخوانی می‌پردازیم.

بینی استخوانی قبل و بعد از عمل

تورم بینی استخوانی چقدر است؟

اگر مقالات مربوط به بینی گوشتی را مطالعه کرده باشید، حتما می‌دانید که میزان تورم و کبودی بعد از انجام عمل رینوپلاستی در بینی گوشتی بسیار زیاد است. آسیب به بافت ضخیم پوست بینی اصلی‌ترین عامل ایجاد تورم بعد از عمل رینوپلاستی است. درحالی‌که تورم بینی استخوانی به‌دلیل دارا بودن پوست بسیار نازک و عدم نیاز به کاهش ضخامت پوست، بسیار کم و ناچیز است. هرچند واکنش بدن افراد و سبک تغذیه و زندگی آن‌ها در کلیه این پارامترها اثرگذار است.

آیا می‌توان بینی استخوانی را با تزریق فیلر خوش فرم کرد؟

درصورتی‌که مشکل و نافرمی بینی استخوانی تنها در ناحیه استخوان بینی باشد، می‌توان با تزریق فیلر بخشی از ناهمواری را جبران کرد. اما در شرایطی که مشکل بینی استخوانی به غضروف یا انحراف مربوط باشد، معمولا از فیلر نمی‌توان انتظار نتیجه مطلوبی داشت. ضمن این‌که تزریق فیلر نهایتا ۶ الی ۱۰ ماه ماندگاری دارد و بعد از گذشت این مدت زمان، باید برای ترمیم آن و تزریق مجدد اقدام کنید.

مهم‌ترین بخش‌های عمل بینی استخوانی چیست؟

معمولا پزشک متخصص و باتجربه، بهترین پروسه را برای انجام عمل بینی مشخص می‌کند. اما طبق اظهارات کلینیک تخصصی جراحی پلاستیک و لیزر آمریکا، از جمله تغییراتی که در طی عمل جراحی بینی استخوانید اعمال می‌شود، می‌توان به باریک کردن پل بینی، کاهش اندازه بینی به تناسب چهره، اصلاح نوک بینی و غضروف آن، برطرف کردن انحراف احتمالی بینی، بهبود تقارن پره‌های بینی با یکدیگر و برطرف کردن ناهمواری استخوان بینی، اشاره کرد.

آیا تنایج جراحی بینی دائمی است؟

توسط کلینیک زیبایی West Side Face در کالیفرنیا در پاسخ به این سوال که آیا تنایج جراحی بینی استخوانی دائمی است یا خیر، اعلام کرد که تنایج این عمل زیبایی به‌طور دائمی تا پایان عمر با شما است. پس چه بهتر که برای انجام آن با برنامه‌ریزی جلو بروید و بهترین نتیجه را از عمل جراحی مشاهده کنید. قطعا بی‌توجهی به این موضوع و پدید آمدن مشکلات جراحی ترمیمی و عدم رضایت از نتیجه جراحی، بسیار آزار دهنده خواهد بود.

جمع بندی

بسیاری از افراد نسبت به شکل بینی خود ناراضی هستند و برای بهبود ظاهر بینی خود یا اصلاح مشکلات و نواقص آن، جراحی زیبایی بینی انجام می دهند. در بین تمام فرم ها و مدل های بینی اکثر بیماران بینی استخوانی دارند. به همین دلیل عمل بینی استخوانی جزو رینوپلاستی های پر تقاضا به خصوص در ایران به شمار می رود. در این عمل زیبایی، جراح تغییراتی در ناحیه استخوان اصلی بینی و غضروف بینی ایجاد کرده و بدین ترتیب شکل و فرم بینی استخوانی را به فرم مورد نظر بیمار نزدیک می کند. علاوه بر این در این نوع عمل بینی، شکل نوک، پل و همچنین سوراخ های بینی و همچنین زاویه بین بینی و لب بالایی قابل تغییر است و گاهی اوقات مشکلات تنفسی بیمار را می توان همزمان اصلاح کرد.  لازم به ذکر است که بیمار برای دیدن نتایج حاصل از جراحی بینی استخوانی حداقل یک سال باید صبر کند زیرا قبل از آن بینی دچار تورم است و شکل و فرم نهایی آن قابل مشاهده نیست. در این مطلب در مورد عمل بینی استخوانی، روش انجام آن و مراقبت های بعد از عمل گفتیم. اگر شما هم تجربه ای در این زمینه دارید می توانید آن را با ما در میان بگذارید

حال که درباره جراحی بینی استخوانی اطلاعات درستی کسب کرده اید می توانید از مقالاتی که در پایین هستند اطلاعات تکمیل تری دریافت کنید یا برای خواندن تجربیات دیگران در این زمینه، نظرات کاربران را در انتهای مقاله بخوانید.

خیر جراحی برای بینی های استخوانی کبودی کمتری نسبت به عمل های بینی دیگر دارد .

بله بر اساس فرم بینی و میزان برامدگی نوع جراحی بینی استخوانی متفاوت است .

بسته به نظر پزشک هر کدام از عمل های بینی باز یا بسته به مراجعین پیشنهاد میشود .

بله با توجه به توصیه های پزشک گاهی استفاده از چسب در شب نیز لازم است .

بیش از ۶۰۰۰ جراحی موفق

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

یکی از ۳ جراح پلاستیک برتر کشور

IMG_6113 dr-min

ممکن است شما دوست داشته باشید
39 نظرات
 1. سارااحمدی دهکا می گوید

  سلام خسته نباشید آقای دکتر میخواستم بپرسم برای جراحی بینی استخوانی هزینه چنده من دیابت دارم باید اول نوبت بگیرم یا قندم کنترل بشه بعد نوبت بگیرم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 2. Masoud می گوید

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم چطور میتونم وقت عمل بگیرم؟؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما باید با شماره های کلینیک تماس بگیرید.

 3. یزدان می گوید

  سلام ببخشید من بینی استخوانی و باریکی دارم اما نوک بینی ام پهن و گوشتیه میخام هم نوک بینی ام کوچیک بشه هم قوز بینی ام میشه هر دو عمل رو با هم انجام داد؟ بینی استخوانیم بعد عمل خیلی باریک نمیشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اینکه مشخص شود آیا با جراحی به نتیجه دلخواه خود می رسید یا خیر حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.
   برای گرفتن وقت مشاوره رایگان با شماره های کلینیک تماس بگیرید.

 4. ناشناس می گوید

  درود بر شما پیج اینستا یا گالری ندارین عکسای قبل و بعد عمل بینی استخوانی رو ببنیم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای دیدن نمونه جراحی های بینی به پیج زیر مراجعه نمایید:
   https://www.instagram.com/jarahi_binii/

 5. فاطمه لطفی می گوید

  سلام اقای دکتر من ۱۸سالمه و دماغ استخوانی دارم اما به شدت چربه برای بعد از عمل مشکلی نداره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بهتر است قبل از اقدام به جراحی توسط متخصص پوست چربی سطح پوست خود را کنترل نمایید.

 6. شراره می گوید

  سلام ببخشید بعد از عمل دماغ استخوانی چند روز باید کامل استراحت کنیم؟ و تا چند وقت باید چسب بمونه روی دماغمون؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   معمولا تا زمانی که آتل روی بینی است بهتر است استراحت داشته باشید و بعد از برداشتن آتل معمولا تا یک ماه باید چسب بزنید.

 7. حسین شاه لری می گوید

  سلام اقای دکتر من ۳۵سالمه و عمل دماغ استخوانی باید انجام بدم میخاستم بدونم هزینه اش چقدره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   هزینه هر جراحی با توجه مقدار قوز بینی، انحراف بینی و وجود یا عدم وجود پولیپ در بینی متفاوت است و فقط از طریق معاینه حضوری مشخص می شود.
   برای وقت مشاوره رایگان با شماره های کلینیک تماس بگیرید.

 8. ناشناس می گوید

  سلام دکتربعدعمل دوتاپلاستیک داخل بینی قرارمی دهند نمیشه اونارونزارید ازاون خیلی میترسم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   تامپون هایی که هنگام جراحی داخل بینی شما قرار می گیرد بلافاصله بعد از جراحی خارج می شود و وقتی بهوش می آید تامپونی داخل بینی شما نیست.

 9. نیاز می گوید

  سلام بعدازبه هوش اومدن خیلی درد داره؟؟واینکه ظاهرش ممکنه ازاینی که الان هست بدتربشع؟؟توروخدادرمورددردبعدعمل بهم بگیدازدردبعدازسزارین بیشتره؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز جراحی های صورت بر عکس ظاهرشان که ورم و کبودی زیادی دارند اصلا دردناک نیستن.

 10. جهانبخش می گوید

  باسلام ایاعمل بینی روبینایی چشم اثر می‌گذارد.چون من چشمام خیلی ضعیفه ازعمل میترسم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر تاثیری نمی گذارد – فقط تا دوماه بعد عمل نباید از عینک استفاده کنید.

 11. ناشناس می گوید

  هزینه عمل بینی استخوانی به طوری میانگین و معمول چقدر هس ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

  2. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 12. فرانک می گوید

  باسلام وخسته نباشید،دماغ من خیلی استخوانی نیست یه کوچولوچقد هزینه ش میشه ممنون

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 13. ناشناس می گوید

  عمل بینی استخوانی راحت تره از بقیه مدلای بینی؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   سختی و راحتی عمل بینی بستگی به مشکلات بینی شخص دارد نه استخوانی یا گوشتی بودن آن.

 14. روحی می گوید

  اگر پوستمون خیلی چرب باشه ممکنه توی نتیجه ی جراحی بینی تاثیر بزاره ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   چرب یا خشک بودن پوست در نتیجه عمل تاثیری ندارد ولی بهتر است قبل از عمل نسبت به درمان چربی یا خشکی پوست اقدام شود تا در دوره ای که باید آتل و چسب زده شود به بینی، مشکلی برای پوست صورت پیش نیاید.

 15. تینا جهاندار می گوید

  مشکل قلبی اگر داشته باشیم نمیتونیم عمل بینی کنیم؟ میشه بگید چه آزمایش هایی برای قبل جراحی بینی باید تهیه کنیم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای هر عمل جراحی یکسری آزمایش های روتین باید انجام شود. در شرایطی که بیمار ناراحتی قلبی داشته باشد حتما باید از متخصص قلب تاییدیه دریافت کند که عمل جراحی و بیهوشی برای ایشان مشکلی ندارد.

 16. پیروانی می گوید

  عمل بینی که استخوانیه سخت تر از بقیه جراحیای بینینه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   سختی و آسانی عمل بینی بستگی به گوشتی و استخوانی بودن بینی ندارد.
   و حتما باید توسط پزشک معاینه شوید.

   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 17. حامد می گوید

  من به عنوان یه مرد بینی استخوانی دارم ولی از نظر خودم نسبت ب صورتم بزرگتره میتونم جوری عمل کنم که اون بینی استخوانی برام بمونه اما کوچکتر بشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 18. ماهی می گوید

  چظور بفهمیم بینیمون گوشتیه یا استخوانی؟ ممکنه ترکیبی از هر دو باشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   نوع بینی گوشتی و استخوانی فقط توسط پزشک قابل تشخیص است. و همچنین ممکن است بینی حالت بینابین داشته باشد، یعنی ترکیبی از بینی گوشتی و استخوانی باشد.

 19. نازنین احمدی می گوید

  بینی استخوانی رو میشه به هر فرمی که میخواسم عمل کنیم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اینکه مشخص شود چه فرمی با توجه به خصوصیات بینی برای شخص مناسب است فرد حتما باید به صورت حضوری مورد معاینه قرار بگیرد.
   برای مشاوره حضوری رایگان لطفا با شماره های کلینییک تماس بگیرید.

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید