کلینیک جراحی زیبایی اندام و صورت دکتر نجف بیگی

با جراحی پلک پایین دیگر از پف زیر چشم خبری نیست!

رفع پف کردگی و چین و چروک زیر چشم با جراحی پلک پایین

ویدئو معرفی

با جراحی پلک پایین دیگر از پف زیر چشم خبری نیست!

جراحی پلک پایین

پلک صاف و بدون چروک

از بین رفتن تمام چین و چروک‌های پلک و تجربه پوستی صاف با جراحی پلک پایین

جوانسازی پلک در یک جلسه

از بین بردن پف و چربی‌های زیر پلک با بی‌حسی موضعی و کمترین درد و زمان بهبودی

بدون جای زخم و برش

جراحی پلک پایین با روش‌های جدید و به‌روز بدون اثری از جای زخم

هر آنچه درباره جراحی پلک پایین باید بدانید . . .

معرفی جراحی پلک پایین

با افزایش سن، بافت هایی که تمایل دارند حدقه چشم را در جای خود نگه دارند، ضعیف می شوند و در نتیجه امکان افتادگی پلک های پایین را فراهم می کنند. پوست اطراف چشم نیز در بسیاری از موارد شل می‌ شود و تاندون‌ های گوشه بیرونی پلک ممکن است سقوط کنند. همه این تغییرات در مجموع می توانند ظاهر پلک های تحتانی پف کرده را برای فرد ایجاد کنند و در نهایت باعث ایجاد تیرگی در اطراف چشم می شوند. یکی از راه های درمان این علائم و نشانه های پیری جراحی پلک پایین یا بلفاروپلاستی پلک پایینی است.

این علائم و نشانه های پیری روی ظاهر فرد به شدت تاثیر داشته و فرد را خسته و ناراحت یا عصبانی نشان می دهند. بنابراین هنگامی که این نگرانی های زیبایی شناختی و سایر نگرانی های پزشکی مربوط به ناحیه پلک پایین برای زنان و مردان آشکار می شود، بلفاروپلاستی پایین اغلب می تواند یک گزینه درمانی عالی باشد. در این مطلب تمام آنچه را که لازم است در مورد این عمل پلک بدانید گردآوری شده است؛ پس تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

جراحی پلک پایین، راهی برای جوانسازی صورت

آیا پلک پایین شما پف کرده یا افتاده به نظر می رسد؟ آیا چهره شما همیشه خسته و یا حتی متورم به نظر می رسد؟ آیا از داشتن پوست شل و چروک زیر چشم خود ناراضی هستید؟ افتادگی پلک پایین می تواند دردسرهای زیادی ایجاد کند و می تواند زندگی شما را به شدت تحت تاثیر قرار دهد. پف پلک پایین می تواند بر احساس شما چه از نظر جسمی و چه از نظر ذهنی و نحوه دید دیگران شما را تحت تاثیر قرار دهد.

خوشبختانه، یک روش درمانی و زیبایی نسبتا ساده وجود دارد که می تواند کیسه های برجسته پلک پایین را از بین ببرد و بافت پوست پلک شما را بهبود بخشد و در نتیجه ظاهری صاف و جوان تر برای شما به ارمغان بیاورد که راحتی و کیفیت زندگی شما را بهبود می بخشد.

بلفاروپلاستی تحتانی که به عنوان جراحی پلک پایین نیز شناخته می شود، یک عمل زیبایی است که برای هدف قرار دادن و حل مشکلات آناتومیکی زمینه ای که باعث علائم پیری در پلک های پایین و اطراف آن می شوند، طراحی شده است و در نهایت ظاهری جوان تر و با طراوت ایجاد می کند. به معنای دیگر بلفارو پلک پایین می تواند موارد زیر را درمان کند:

  • کیسه های زیر چشم
  • کیسه های چربی جابجا شده زیر چشم
  • تیرگی اطراف چشم و به خصوص پلک پایین
  • چین و چروک و پیری پوست

در بسیاری از موارد، جراحی پلک تحتانی با درمان هایی مانند بلفاروپلاستی فوقانی، لیفت میانی صورت و یا لایه برداری پوست با لیزر برای دستیابی به بهبود جامع تری در ناحیه چشم ترکیب می شود. اما بلفارو پلک پایین چشم چگونه انجام می شود.

نحوه جراحی پلک پایین و مراحل آن

در جراحی پلک پایین، چربی پلک پایین تراشیده می شود. با این حال، زمانی که موضوع زیبایی بیشتر به آتروفی و توخالی شدن صورت مربوط می شود، جراحان اغلب اصلاح را به سمت حرکت دادن چربی به سمت قسمت هایی از وسط صورت که فاقد حجم هستند، می برند؛ این تکنیک به نام جابجایی چربی مشهور است. در بیماران جوان ‌تر، چربی را می ‌توان از داخل پلک برداشت، در حالی که در بیماران مسن‌تر، چربی معمولاً با برشی که درست زیر مژه ‌ها ایجاد می ‌شود، برداشته می ‌شود تا بتوان پوست اطراف را تراشید و ماهیچه ‌ها و تاندون ‌های زیرین پلک را سفت کرد. هنگامی که پوست و چین و چروک اضافی وجود دارد، جراح با دقت مقدار کمی از پوست را برمی دارد و در عین حال اطمینان می دهد که بافت پلک پایین بیش از حد برداشته نمی شود، که می تواند منجر به نتایج زیبایی شناختی و عملکردی رضایت بخش شود.

عمل پلک پایین چشم معمولاً تحت آرامبخشی داخل وریدی سبک انجام می شود. هنگامی که این جراحی به تنهایی انجام شود، معمولاً به طور متوسط حدود ۳۰ تا ۵۰ دقیقه زمان می برد. گفته می‌شود، بسیاری از بیماران ترجیح می ‌دهند که پلک ‌ها و گونه ‌ها و وسط صورت خود را همزمان با بلفاروپلاستی تحتانی لیفت کنند که می ‌تواند کل زمان درمان را افزایش دهد.

جای زخم ناشی از جراحی پلک پایین به مانورهای خاص انجام شده در طول عمل و همچنین عواملی مانند ژنتیک، قرار گرفتن در معرض نور خورشید و رعایت دستورالعمل های بعد از عمل بستگی دارد. هنگامی که چربی برای بیماران جوان‌تر برداشته می‌شود و یا موقعیت چربی ها را تغییر می‌ دهند، جراح اغلب می ‌تواند این کار را از داخل پلک ‌ها انجام دهد، بنابراین هیچ جای زخم خارجی ایجاد نمی‌ کند. برای افراد مسن و یا افراد جوانی که پوست اضافی و  یا چین و چروک دارند، معمولاً به یک برش کوچک درست زیر مژه نیاز است تا بتوان پوست را برداشته و ماهیچه ‌ها و تاندون ‌ها را علاوه بر برداشتن چربی، سفت کرد.

خوشبختانه، حتی زمانی که یک برش خارجی برای جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین لازم است، معمولاً در یک چین طبیعی پلک ایجاد می‌ شود و جای زخم به خوبی بهبود می ‌یابد. هنگامی که جای زخم به ظاهر نهایی خود محو شد، معمولاً از پوست اطراف قابل تشخیص نیست، به ویژه هنگامی که در طول بهبود و نقاهت به درستی از آن مراقبت شود.

مراحل جراحی پلک پایین

عمل پلک پایین چشم شامل مراحل زیر است:

مرحله ۱. بیهوشی

دارو ها برای راحتی شما در طول عمل جراحی تجویز می شوند. انتخاب ها شامل آرامبخشی داخل وریدی یا بیهوشی عمومی است. پزشک بهترین انتخاب را برای شما توصیه خواهد کرد.

مرحله ۲. برش

خطوط برش برای جراحی پلک به گونه ای طراحی شده اند که اسکار های حاصل به خوبی در ساختار طبیعی ناحیه پلک پنهان شوند. پلک بالایی را می توان از طریق یک برش در چین طبیعی روی پلک اصلاح کرد اما این برش در جراحی پلک پایین ممکن است درست در زیر خط مژه تحتانی اصلاح شود. از طریق این برش، پوست اضافی پلک پایین برداشته می شود. باز هم، چربی اضافی را می توان تغییر موقعیت داد یا برداشت.

برش بین ملتحمه ای که در داخل پلک پایین ایجاد می شود، یک روش جایگزین برای اصلاح شرایط پلک پایین و توزیع مجدد یا حذف چربی اضافی است. با این تکنیک هیچ پوستی برداشته نمی شود.

مرحله ۳. بستن برش ها

برش های پلک معمولاً با بخیه یا چسب پوست بسته می شوند. بخیه ها در عرض یک هفته برداشته می شوند. جراح شما همچنین ممکن است استفاده از لیزر یا لایه برداری شیمیایی را برای کاهش تغییر رنگ و تیرگی زیر پلک پایین پیشنهاد دهد.

مرحله ۴ . مشاهده نتایج

نتایج جراحی پلک پایین به تدریج و با کاهش تورم و کبودی ظاهر می شود تا پلک صاف و واضح تر و ناحیه اطراف آن نمایان شود و فرد ظاهری هوشیارتر و جوان تر پیدا کند.

کاندیدای مناسب جراحی پلک پایین

بهترین کاندید برای بلفاروپلاستی پلک پایین افرادی هستند که شرایط زیر را دارند:

  • از سلامت کلی برخوردار هستند
  • سیگار نمی کشند
  • هیچ عارضه چشمی جدی ندارند
  • بافت و عضله صورت سالمی دارند

اگر بیمار دارای پوست شل، افتادگی یا کیسه های پف کرده زیر چشم باشد، این روش می تواند به کاهش این عوارض ناخواسته کمک کند و چشم ها را جوان و شاداب کند. برای بیماران مهم است که قبل از انجام عمل بلفاروپلاستی پلک پایین انتظارات واقع بینانه داشته باشند تا از نتایج خود راضی باشند. در حالی که این روش می تواند ظاهر آنها را بهبود بخشد و در نتیجه ممکن است اعتماد به نفس بیمار را بهبود بخشد، نمی تواند کل ظاهر بیمار را تغییر دهد یا ساختار چهره او را تغییر دهد.

چرا انتخاب کلینیک زیبایی

دکتر آرش نجف بیگی

چرا انتخاب کلینیک زیبایی

دکتر نجف بیگی

دارای گواهینامه‌های ISO 9001:2015 و ISO10002:2018 از DEF که نشانه کیفیت بالا و رعایت استانداردهای جهانی در کلینیک‌های تخصصی زیبایی دکتر آرش نجف‌بیگی است:
کلینیک جردن و کلینیک سعادت‌آباد

هیات علمی دانشگاه

ارائه تمام خدمات زیبایی بدن٬ پوست و مو٬ جراحی زیبایی صورت و … به صورت تخصصی با بیش از ۱۲ سال سابقه و ۱۲۰۰

عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

ارائه تمام خدمات زیبایی بدن٬ پوست و مو٬ جراحی زیبایی صورت و …

خدمات منحصر بفرد کلینیک ما

خدمات اختصاصی ، متمایز

ویژه جراحی پلک پایین

در کلینیک دکتر نجف بیگی

مشاوره رایگان کلینیک قبل از عمل

بلفاروپلاستی پلک پایین با از بین بردن پف و چربی‌های زیر چشم و افتادگی پوست پلک کمک می‌کند چشمان شما زیباتر دیده شوند و حس جوانی و اعتمادبه‌نفس را به شما هدیه می‌دهد.

مشاوره رایگان با دکتر نجف بیگی و تعیین نوع جراحی‌ لازم برای پلک
انجام جراحی پلک در یک جلسه
ویزیت رایگان پس از عمل تا بهبودی کامل

مشتریان جراحی پلک پایین

با جراحی پلک پایین، حس شادابی و جوانی را به چشمان خود هدیه دهید!

فاطمه میرصالحی

جراحی پلک پایین

من به تازگی تحت عمل جراحی پلک پایین زیر نظر دکتر نجف بیگی قرار گرفتم تا کیسه ها و سیاهی های زیر چشمم را برطرف کنم. این جراحی نسبتاً بدون درد بود و دوران نقاهت بی دردسری داشتم. من به افرادی که به دنبال بهبود ظاهر چشم و کاهش چین و چروک دور چشم و حتی سیاهی و گودی زیر چشم هستند پیشنهاد می کنم حتما این عمل زیبایی را انجام بدن و از حس جوانی و شادابی بعد از این جراحی لذت ببرن.

تجربه های مشتریان ما

درباره جراحی پلک پایین

قبل و بعد جراحی پلک پایین

فاطمه میرصالحی

جراحی پلک پایین

من به تازگی تحت عمل جراحی پلک پایین زیر نظر دکتر نجف بیگی قرار گرفتم تا کیسه ها و سیاهی های زیر چشمم را برطرف کنم. این جراحی نسبتاً بدون درد بود و دوران نقاهت بی دردسری داشتم. من به افرادی که به دنبال بهبود ظاهر چشم و کاهش چین و چروک دور چشم و حتی سیاهی و گودی زیر چشم هستند پیشنهاد می کنم حتما این عمل زیبایی را انجام بدن و از حس جوانی و شادابی بعد از این جراحی لذت ببرن.

چرا انتخاب کلینیک زیبایی دکتر نجف بیگی

چرا انتخاب کلینیک زیبایی دکتر نجف بیگی

مشاوره رایگان

جراحی پلک پایین

با مشاوره رایگان قبل از عمل پلک پایین با آرامش خاطر صورت خود را به ما بسپارید.

اگر هنوز هم درباره جراحی پلک پایین سوالی دارید

پرسش های متداول جراحی پلک پایین

سوالات متداول شما

درباره جراحی پلک پایین

اگر هنوز هم درباره جراحی پلک پایین سوالی دارید

نظرات و سوالات شما از دکتر نجف بیگی

سوالات شما درباره جراحی پلک پایین

از دکتر نجف بیگی

سلام می‌خواستم بدونم با جراحی پلک پایین، سیاهی زیر چشمم برطرف میشه؟

سلام، با برطرف کردن پف و چروک‌های زیر چشم بخشی از سیاهی زیر چشم برطرف می‌شود. سپس با تشخیص وضعیت پلک‌ها، ممکن است از لیزر برای کمرنگ کردن سیاهی زیر چشم استفاده کرد.

سلام، تیرگی زیر چشم ممکن است چند علت داشته باشد: اگر به علت چین پوست زیر چشم باشد، با جراحی پلک برطرف می‌شود. اگر به علت گودی زیر چشم باشد، با فیلر پر می‌شود. اگر به علت رنگ خود پوست باشد، با اقداماتی مثل مزوتراپی تیرگی زیر چشم بهبود پیدا می‌کند.