کلینیک جراحی زیبایی اندام و صورت دکتر نجف بیگی

عمل لیفت ران پا

در زمانی کوتاه به فرم دلخواه ران برسید.

ویدئو معرفی

عمل لیفت ران پا

لیفت ران پا

کاهش چربی ران پا

کاهش چربی ران پا و بهبود ظاهر پاها با لیفت ران پا

جوانسازی ران پا در یک جلسه

لیفت پوست ران پا با کمترین درد و زمان بهبودی

بدون جای زخم و برش

لیفت ران پا با روش‌های جدید و به‌روز بدون اثری از جای زخم

هر آنچه درباره لیفت ران پا باید بدانید . . .

معرفی لیفت ران پا

کشیدن پوست پا : امروزه عمل های جراحی زیبایی طرفداران زیادی دارد. کشیدن پوست پا و عمل زیبایی ران (لیفت ران) و لیفت بازو و کشیدن پوست بدن همگی پرطرفدار هستند.

در صورتی که کم ‌کردن وزن و ورزش کردن، شما را به نتایج دلخواهتان نمی ‌رساند و نمی ‌توانید از این طریق ظاهری لاغرتر، جوان ‌تر و فرم بدنی زیباتری داشته باشید، احتمالا انجام عمل ران پا می‌ تواند راه‌ حل مناسبی برای شما باشد. جراحی لاغری بازو یا لیفت بازو نیز یک راه کار مؤثر برای افرادی است که با چربی و پوست اضافی موجود در بازوهای خود مشکل دارند و با استفاده از ورزش و رژیم غذایی هم نتوانسته‌ اند که به نتایج دلخواه خود در فرم ‌دهی و کوچک کردن بازو دست پیدا کنند.

کشیدن پوست پا برای کشیدن پوست ران یا تایوپلاستی که توسط دکتر آرش نجف بیگی انجام می ‌شود، موجب فرم دادن مجدد به ران‌ ها و حذف پوست و چربی اضافه در ناحیه ران و در نتیجه داشتن پوستی هموار‌تر و لاغر کردن ران و تناسب اندام بیشتر می ‌شود. همچنین بعد از این جراحی متوجه خواهید شد که لباس ‌های شما بسیار بهتر به تنتان می ‌آیند و اعتماد به نفس شما بالاتر خواهد رفت.

طی جلسه ‌ی مشاوره با دکتر نجف بیگی، ایشان در مورد تمام جزئیات  کشیدن پوست پا را به شما توضیح خواهند داد، از جمله چگونگی آماده شدن برای جراحی و گذراندن پروسه ‌ی ریکاوری بعد از کشیدن پوست پا.

دکتر نجف بیگی در مورد تمامی روش ‌ها و گزینه ‌های پیش رو با شما صحبت می‌ کنند و با دادن اطلاعات صحیح، به شما کمک می ‌کنند که انتظارات منطقی از نتایج کشیدن پوست پا و ظاهر خود بعد از کشیدن پوست پا داشته باشید.

لیفت ران چیست؟

لیفت ران یک جراحی زیبایی تهاجمی به حساب می‌آید که با هدف حذف پوست و چربی اضافی از ناحیه ران انجام می‌شود؛ این روش به طور موثری می‌تواند ظاهر ران‌ها را بهبود بخشد.

یکی از شایع‌ترین دلایل انجام عمل لیفت ران پا، کمک به تغییر شکل و صاف کردن ناحیه ران پس از کاهش وزن است. برخی افراد نیز برای داشتن ظاهری خوش فرم‌تر و احساس راحتی بیشتر در پوشیدن لباس‌های تنگ مانند مایو، شورت و شلوار جین، این جراحی را انتخاب می‌کنند.

انواع روش های کشیدن پوست ران

انتخاب هریک از روش‌های زیر تنها طبق توصیه یک پزشک فوق‌تخصص باتجربه پلاستیک و زیبایی و آناتومی بدن هر بیمار قابل تشخیص است.

لیفت عمودی ران

اگر از چربی‌های اضافی زیادی در ناحیه ران خود رنج می‌برید، این روش به شما پیشنهاد می‌شود‌. زیرا با برش‌های گسترده از ران تا زانو این چربی‌ها از بین می‌رود.

لیفت ناحیه خارجی ران

در این روش با کمک برشی از کشاله ران به سمت بیرون لگن و کمر جراحی زیبایی ران انجام می‌شود. در واقع قسمت‌های خارجی پا تحت جراحی قرار می‌گیرد.

لیفت داخلی ران

این روش لیفت ران از جمله پرمخاطب‌‌ترین روش‌‌های جراحی زیبایی ران است. در طی این جراحی برشی از کشاله ران به سمت زانو یا به پشت ناحیه ران ایجاد می‌شود تا، افتادگی پوست و سلولیت‌های اضافی داخلی ران را از بین برود.

مینی لیفت ران

اگر اضافه وزن کمی دارید و می‌خواهید فقط از شر چربی‌های اضافی روی قسمت فوقانی داخلی ران رها شوید، این روش به نسبت سایر روش‌ها کم‌خطر‌تر بوده و نیاز به برش‌های کوچک‌تری دارد. این برش‌های کوچک تنها در منطقه کوچکی از ران شما انجام می‌شود.

لیفت ران با لیپوساکشن

اگر پوست شما خاصیت ارتجاعی خود را از دست دهد، در این وضعیت پزشک متخصص شما پس از بررسی‌های لازم می‌تواند به همراه جراحی لیفت ران، لیپوساکشن ران را برای جلوگیری از افتادگی پوست توصیه کند.

مراحل انجام عمل ران پا

مرحله اول – بیهوشی:

برای آن که در حین انجام کشیدن پوست ران شما کاملا راحت باشید، داروی بی‌ حسی به شما تزریق می‌ شود. ممکن است داروی بی ‌حس ‌کننده موضعی و آرام ‌بخش به شما تزریق شود و یا بیهوشی عمومی اعمال شود. جراح شما با توجه به شرایط شما، بهترین گزینه را به شما پیشنهاد می ‌دهد.

مرحله دوم – ایجاد برش و انجام کشیدن پوست پا:

چگونگی ایجاد برش ‌ها بستگی به ناحیه ‌ی مورد نظر برای کشیدن پوست پا، میزان تغییراتی که قرار است اعمال شوند و همچنین نظر جراح پلاستیک و خود بیمار دارد و الگوی ایجاد برش روی پوست در هر بیمار متفاوت است.

یکی از تکنیک‌ های پرکاربرد برای ایجاد برش به منظور انجام کشیدن پوست ران این است که برش‌ها از قسمت جلویی کشاله ران آغاز می ‌شوند و به سمت پایین و قسمت داخلی ران  امتداد می ‌یابند و سپس دور تا دور ناحیه داخلی ران ادامه دارند و به پشت ران می ‌رسند.

شبکه ماتریکسی بافت‌ ها در زیر این ناحیه در هنگام جراحی، کشیده می ‌شود و دوباره فرم داده می ‌شود. همچنین قسمتی از پوست برش زده می‌ شود و جدا می ‌شود و دوباره لبه‌ های برش به هم بخیه زده می ‌شوند و در نتیجه علاوه بر بهبود فرم و شکل ران‌ ها، پوست ران نیز کاملا صاف و هموار می ‌شود.

چه زمانی لیفت ران مناسب است؟

برای بهترین نتیجه پس از جراحی لیفت ران، توصیه پزشکان این است که فرد حداقل به مدت 6 ماه وزن ثابتی داشته و قبلا به وزن هدف خود رسیده باشد؛ به این دلیل که نوسانات وزن می‌تواند با نتایج پس از جراحی تداخل داشته باشد.

کاندیدای لیفت ران

پس از کاهش وزن قابل توجه، جراحی لیفت ران می‌تواند گزینه مناسبی برای بهبود ظاهر ناحیه ران باشد. کسانی که بعد از کاهش وزن با مشکلاتی مانند سلولیت، پوست توده‌ای و گودی، بثورات، کبودی، خون‌ریزی، تغییر رنگ و افتادگی پوست ران مواجه می‌شوند، می‌توانند کاندیدای مناسب این عمل جراحی باشند؛ برای اینکه فرد کاندیدای مناسب لیفت ران باشد، باید شرایط زیر را در نظر گرفت:

 • سیگار نکشد.
 • هرگونه بیماری زمینه‌ای داشته باشد که به خوبی مدیریت می‌شود (مانند دیابت).
 • شرایطی که بتواند بهبودی او را پیچیده کند، نداشته باشد.
 • وزن هدف خود را برای حداقل یک سال حفظ کرده و برای کاهش بیشتر برنامه ریزی نکرده باشد.
 • زنانی که در دوران بارداری یا شیردهی نیستند.
 • افرادی که به مشکلات قلبی و عروقی مبتلا نباشند.

در نهایت، جراح با ارزیابی سلامت عمومی و سابقه پزشکی فرد، تعیین می‌کند که می‌تواند کاندیدای مناسبی برای جراحی لیفت ران باشد یا باید از انجام عمل صرف نظر کند.

مزایای لیفت ران پا

این عمل جراحی مانند سایر اعمال زیبایی قطعا از مزیت‌های بسیاری برخوردار است که در ادامه به برخی از مهم‌ترین آن‌ها خواهیم پرداخت:

 • ایجاد ران‌های صاف‌تر و شکل‌دهی مجدد ران‌ها: لیفت ران می‌تواند با رفع اضافه پوست و چربی، ظاهر ران‌ها را صاف‌تر و زیباتر کند.
 • کاهش علائم کشیدگی پوست: این جراحی ظاهر خطوط و چین و چروک‌های ناشی از کشیدگی پوست را بهبود می‌بخشد.
 • کاهش راش‌های اصطکاکی: لیفت ران به کاهش سایش و تحریک پوست در ناحیه ران‌ها کمک می‌کند.
 • ایجاد عضلات سفت‌تر: این عمل جراحی به افزایش استحکام و فرم عضلات ران‌ها منجر می‌شود.
 • کاهش افتادگی پوست: لیفت ران افتادگی و شل شدن پوست را در ناحیه ران بهبود می‌بخشد.
 • افزایش اعتماد به نفس: بهبود ظاهر ران‌ها به افزایش اعتماد به نفس و احساس خوب فرد کمک می‌کند.
 • ایجاد تناسب بیشتر بین نواحی مختلف بدن: بهبود فرم و ظاهر ران‌ها باعث می‌شود تناسب بیشتری بین ناحیه ران و سایر قسمت‌های بدن ایجاد گردد.
 • جوانسازی و بهبود ظاهر پوست ران: لیفت ران باعث خواهد شد پوست ران سفت و جوان‌تر شود؛ همچنین چین و چروک‌های پوست نیز کاهش خواهد یافت.

عوارض لیفت ران پا

عمل‌های جراحی به دلیل قابلیت تجاهمی بودنی که دارا هستند، ممکن است عوارضی را نیز به دنبال داشته باشند که باید حتما قبل از انجام جراحی از آن‌ها اطلاع حاصل کنید؛ در ادامه به مهم‌ترین عوارض لیفت ران پا اشاره خواهیم کرد:

 • عدم تقارن: شکل یک ران ممکن است با دیگری مطابقت نداشته باشد.
 • خونریزی: خونریزی در محل جراحی امکان دارد اتفاق بیفتد. 
 • تغییرات در احساس پوست: ممکن است حس پوست در ناحیه تغییر کند. 
 • ترومبوز ورید عمقی (DVT): می‌تواند لخته شدن خون در وریدهای عمقی را شاهد باشیم. 
 • تجمع مایع (سروما): مایع ممکن است در محل جراحی جمع شود. 
 • عفونت: عفونت در محل جراحی امکان دارد رخ دهد. 
 • بی‌حسی: ممکن است ناحیه بی‌حس شود.
 •  بهبود ضعیف زخم: زخم می‌تواند به خوبی بهبود پیدا نکند.
 • تورم (ادم): متورم شدن ناحیه لیفت ران شایع است.

عوارض بالا امکان دارد بعد از انجام جراحی برای فرد، رخ دهد؛ اما به معنای این نیست که همه بعد از جراحی تجربه‌های یکسانی دارند. موارد فوق فقط احتمالاتی به شمار می‌روند که باید مورد بررسی قرار گیرد.

مراقبت های قبل و بعد لیفت ران پا

قبل از انجام جراحی لیفت ران، بیماران باید تحت ارزیابی پزشکی و انجام آزمایش قرار گیرند؛ در ادامه آزمایش‌های مهمی را که امکان دارد جراح از شما درخواست کند، لیست شده‌اند و به هر کدام به صورت خلاصه پرداخته‌ایم:

 • آزمایش هموگلوبین: 

این آزمایش میزان آهن موجود در گلبول‌های قرمز را اندازه‌گیری می‌کند. هموگلوبین اکسیژن را به تمام نقاط بدن انتقال می‌دهد؛ اگر هموگلوبین خیلی کم باشد، می‌تواند منجر به کم خونی شود.

 • شمارش گلبول‌های قرمز: 

این آزمایش تعداد گلبول‌های قرمز در هر میلی‌متر مکعب خون را اندازه‌گیری می‌کند. گلبول‌های قرمز نیمی از گلبول‌های بدن را تشکیل می‌دهند و اگر بسیار کم باشند، می‌توانند باعث کم خونی شوند.

 • شمارش گلبول‌های سفید: 

این آزمایش تعداد گلبول‌های سفید موجود در هر میلی‌متر مکعب خون را اندازه‌گیری می‌کند و برای کمک به مبارزه با عفونت‌ها و سایر بیماری‌ها در طول بهبودی مهم است.

 • اندازه‌گیری فشار خون: 

فشار خون برای نظارت بر سلامت قلب اهمیت دارد. اگر بیش از حد بالا باشد، می‌تواند باعث آسیب به قلب و افزایش خطر حمله قلبی یا سکته در طول عمل لیفت ران شود.

 • آزمایش دیفرانسیل CBC: 

این آزمایش انواع گلبول‌های قرمز را از جمله اندازه و شکل آن‌ها اندازه‌گیری می‌کند. آزمایش دیفرانسیل CBC به شناسایی شرایطی مانند لوسمی، نقص مغز استخوان و سایر انواع سرطان کمک خواهد کرد و ممکن است قبل از انجام عمل جراحی مورد توجه قرار گیرند.

 • CMP:

این تست یک پانل متابولیک کامل (CMP) چندین الکترولیت (سدیم، پتاسیم، کلرید)، گلوکز خون، عملکرد کلیه و کبد و سطح کلسترول خون را اندازه‌گیری می‌کند؛ همچنین علائم دیابت مانند افزایش سطح گلوکز ناشتا را مورد بررسی قرار می‌دهد.

 • تست HIV:

آنتی‌بادی‌ها علیه HIV یا پروتئین‌هایی که در زمان آلوده شدن ویروس به بدن تولید می‌شوند، بررسی می‌کند. با این حال، این آزمایش نشان نمی‌دهد که آیا فرد مبتلا به ایدز (سندرم نقص ایمنی اکتسابی) است یا خیر؛ فقط برای زمانی است که فرد در معرض HIV قرار گرفته باشد.

 • پانل انعقادی:

این آزمایش، پلاکت‌ها را برای چسبیدن به هم پس از آسیب‌دیدگی توسط نیروهای خارجی مانند بریدگی، سوختگی یا تروما اندازه‌گیری می‌کند.

 • آزمایش ادرار:

آزمایش ادرار پروتئین، گلوکز، کتون‌ها و گلبول‌های سفید و قرمز را در ادرار فرد مورد بررسی قرار می‌دهد. همچنین شواهد بارداری، عفونت یا سایر بیماری‌هایی را که بر کلیه‌ها یا دستگاه ادراری تاثیر می‌گذارند، بررسی می‌کند.

در زمان بهبودی پس از عمل لیفت ران، به استراحت زیادی نیاز خواهید داشت تا ران‌های شما بتوانند بهبود پیدا کنند. طبق توصیه جراح پلاستیک، شما باید تا 10 روز حتی‌المقدور به پاهای خود استراحت دهید و در این مدت در خانه بمانید و از محل کار یا مدرسه دور باشید.

پزشک شما همچنین به شما توصیه می‌کند که برای حداقل شش هفته، لباس‌های فشرده بپوشید. اکثر افراد طی این شش هفته، فعالیت‌های روزانه خود را از سر می‌گیرند.

این روش جراحی نیاز به برش‌های بزرگی دارد که ممکن است به حرکت، دما و لمس حساس باشند؛ بنابراین باید به دقت تمام دستورالعمل‌های مراقبتی که جراح به شما ارائه داده است را دنبال کنید.

همچنین امکان دارد جراح، لوله‌های کوچک و موقتی را زیر پوست شما قرار داده باشد تا خون و سایر مایعات تخلیه شود.

ممکن است مشکلاتی را با بهبود زخم یا تجمع مایعات تجربه کنید. این مشکلات شاید نیاز به مراقبت‌های پزشکی اضافی داشته باشند؛ اما جراحی اصلاحی به ندرت ضروری است؛ از طرفی، اسکارهای ناشی از جراحی با گذشت زمان محو می‌شوند، اما به طور کامل از بین نمی‌روند. بعد از عمل لیفت ران، انجام مراقبت‌های زیر توصیه می‌شود:

 • مراقبت از زخم:

   – محل عمل را تمیز و خشک نگه دارید.

   – از شستن محل عمل مگر به توصیه پزشک، خودداری شود.

   – پانسمان‌های روی زخم را مرتب عوض کنید.

   – اگر زخم دچار التهاب، قرمزی، تورم یا ترشح شده است حتما به پزشک اطلاع دهید.

 • کاهش درد و تورم:

   – طبق دستور پزشک از داروهای مسکن و ضدالتهاب استفاده کنید.

   – کیسه آب گرم یا سرد را بر روی محل عمل قرار دهید.

   – پاها را بالا نگه دارید تا تورم کاهش پیدا کند.

 • فعالیت و تحرک:

   – از استراحت کامل پرهیز کرده و به آرامی فعالیت داشته باشید.

   – از انجام دادن فعالیت‌های سنگین پرهیز کنید.

   – پیاده‌روی آرام و کنترل شده را در برنامه روزانه خود قرار دهید.

 • مراقبت‌های پیگیری:

   – به ویزیت‌های پیگیری با پزشک متخصص خود به موقع مراجعه کنید.

   – در صورت بروز هرگونه عارضه جدی، فورا با پزشک تماس بگیرید.

توجه داشته باشید که پیروی دقیق از دستورات پزشک جهت بهبود سریع‌تر اهمیت بسیار زیادی دارد؛ در صورت هرگونه سوال دیگری، حتما با پزشک معالج خود مشورت کنید.

هزینه جراحی لیفت ران

هزینه جراحی لیفت ران در ایران به عوامل گوناگونی وابسته است که در ادامه به بیان برخی از مهم‌ترین آن‌ها پرداخته‌ایم: 

 • مهارت و تجربه جراح: جراحان مجرب و متخصص معمولا هزینه بیشتری دریافت می‌کنند.
 • گستردگی و پیچیدگی جراحی: جراحی‌های پیچیده‌تر و گسترده‌تر معمولا هزینه‌ بالاتری دارند.
 • نوع لیفت ران: انواع مختلف لیفت ران (کامل، جزئی و غیره) ممکن است هزینه متفاوتی داشته باشند.
 • تجهیزات پزشکی مورد استفاده: استفاده از تجهیزات و ابزارآلات پیشرفته‌تر، هزینه‌ها را افزایش می‌دهد.

علاوه بر این از آنجایی که جراحی لیفت ران یک عمل جراحی زیبایی به حساب می‌آید، معمولا بیمه، هزینه‌های آن را نمی‌پذیرد.

سخن آخر

عمل جراحی لیفت ران پا یکی از جراحی‌های زیبایی به حساب می‌آید که اخیرا در میان بانوان محبوب شده است؛ چرا که بلافاصله پس از جراحی لیفت ران، بیمار تغییرات را در ظاهر ران خود احساس خواهد کرد. با گذشت زمان و کاهش تورم و التهاب، نتایج نهایی جراحی مشخص خواهد شد. نتیجه نهایی جراحی لیفت ران گاهی ممکن است تا یک سال پس از عمل کامل شود. بنابراین، بیماران باید صبوری و حوصله داشته باشند و دستورالعمل‌های پزشک خود را به دقت رعایت کنند؛ این امر به بهبود هرچه سریع‌تر و نتیجه مطلوب جراحی کمک خواهد کرد.

کشیدن پوست پا : امروزه عمل های جراحی زیبایی طرفداران زیادی دارد. کشیدن پوست پا و عمل زیبایی ران (لیفت ران) و لیفت بازو و کشیدن پوست بدن همگی پرطرفدار هستند.

در صورتی که کم ‌کردن وزن و ورزش کردن، شما را به نتایج دلخواهتان نمی ‌رساند و نمی ‌توانید از این طریق ظاهری لاغرتر، جوان ‌تر و فرم بدنی زیباتری داشته باشید، احتمالا انجام عمل ران پا می‌ تواند راه‌ حل مناسبی برای شما باشد. جراحی لاغری بازو یا لیفت بازو نیز یک راه کار مؤثر برای افرادی است که با چربی و پوست اضافی موجود در بازوهای خود مشکل دارند و با استفاده از ورزش و رژیم غذایی هم نتوانسته‌ اند که به نتایج دلخواه خود در فرم ‌دهی و کوچک کردن بازو دست پیدا کنند.

کشیدن پوست پا برای کشیدن پوست ران یا تایوپلاستی که توسط دکتر آرش نجف بیگی انجام می ‌شود، موجب فرم دادن مجدد به ران‌ ها و حذف پوست و چربی اضافه در ناحیه ران و در نتیجه داشتن پوستی هموار‌تر و لاغر کردن ران و تناسب اندام بیشتر می ‌شود. همچنین بعد از این جراحی متوجه خواهید شد که لباس ‌های شما بسیار بهتر به تنتان می ‌آیند و اعتماد به نفس شما بالاتر خواهد رفت.

طی جلسه ‌ی مشاوره با دکتر نجف بیگی، ایشان در مورد تمام جزئیات  کشیدن پوست پا را به شما توضیح خواهند داد، از جمله چگونگی آماده شدن برای جراحی و گذراندن پروسه ‌ی ریکاوری بعد از کشیدن پوست پا .

دکتر نجف بیگی در مورد تمامی روش ‌ها و گزینه ‌های پیش رو با شما صحبت می‌ کنند و با دادن اطلاعات صحیح، به شما کمک می ‌کنند که انتظارات منطقی از نتایج کشیدن پوست پا و ظاهر خود بعد از کشیدن پوست پا داشته باشید.

در ویدئو زیر دکتر آرش نجف بیگی درباره اقدامات پیش از جراحی لیفت ران توصیه هایی را ارائه می دهند:

 

انواع روش های کشیدن پوست ران

انتخاب هریک از روش‌های زیر تنها طبق توصیه یک پزشک فوق‌تخصص باتجربه پلاستیک و زیبایی و آناتومی بدن هر بیمار قابل تشخیص است.

لیفت عمودی ران

اگر از چربی‌های اضافی زیادی در ناحیه ران خود رنج می‌برید، این روش به شما پیشنهاد می‌شود‌. زیرا با برش‌های گسترده از ران تا زانو این چربی‌ها از بین می‌رود.

لیفت ناحیه خارجی ران

در این روش با کمک برشی از کشاله ران به سمت بیرون لگن و کمر جراحی زیبایی ران انجام می‌شود. در واقع قسمت‌های خارجی پا تحت جراحی قرار می‌گیرد.

لیفت داخلی ران

این روش لیفت ران از جمله پرمخاطب‌‌ترین روش‌‌های جراحی زیبایی ران است. در طی این جراحی برشی از کشاله ران به سمت زانو یا به پشت ناحیه ران ایجاد می‌شود تا، افتادگی پوست و سلولیت‌های اضافی داخلی ران را از بین برود.

مینی لیفت ران

اگر اضافه وزن کمی دارید و می‌خواهید فقط از شر چربی‌های اضافی روی قسمت فوقانی داخلی ران رها شوید، این روش به نسبت سایر روش‌ها کم‌خطر‌تر بوده و نیاز به برش‌های کوچک‌تری دارد. این برش‌های کوچک تنها در منطقه کوچکی از ران شما انجام می‌شود.

لیفت ران با لیپوساکشن

اگر پوست شما خاصیت ارتجاعی خود را از دست دهد، در این وضعیت پزشک متخصص شما پس از بررسی‌های لازم می‌تواند به همراه جراحی لیفت ران، لیپوساکشن ران را برای جلوگیری از افتادگی پوست توصیه کند.

آمادگی برای عمل زیبایی ران

 • به منظور آمادگی برای کشیدن پوست ران، ممکن است پزشک از شما بخواهد که:
 • مورد معاینات پزشکی قرار بگیرید و برخی آزمایشات روی شما انجام شوند.
 • در وضعیت نحوه مصرف داروهایی که در حال حاضر مصرف می ‌کنید تغییراتی ایجاد کنید و برخی داروهای خاص را مصرف کنید.
 • کشیدن سیگار را متوقف کنید.
 • از مصرف آسپرین، داروهای ضد التهاب و مکمل‌ های گیاهی خودداری کنید، چرا که می‌توانند موجب افزایش خونریزی شما در جراحی بشوند.
 • کشیدن پوست پا، ممکن است در یک مرکز جراحی خصوصی، کلینیک مجهز به امکانات جراحی و یا در بیمارستان انجام شود.
 • در صورتی که کشیدن پوست ران برای شما به صورت سرپایی انجام می‌ شود (به این معنا که بعد از جراحی در بیمارستان یا کلینیک بستری نمی ‌شوید) حتما از قبل هماهنگی‌های لازم را انجام دهید که یک نفر شما را تا کلینیک برساند و همراه شما باشد و سپس شما را از کلینیک به خانه برساند و همچنین حداقل یک شب بعد از عمل  کشیدن پوست پا کنار شما بماند.

مطالعه مقاله کشیدن پوست بعد از لاغری یا بادی لیفت را نیز پیشنهاد می کنیم.

مراحل انجام عمل ران پا

مرحله اول – بیهوشی:

برای آن که در حین انجام کشیدن پوست ران شما کاملا راحت باشید، داروی بی‌ حسی به شما تزریق می‌ شود. ممکن است داروی بی ‌حس ‌کننده موضعی و آرام ‌بخش به شما تزریق شود و یا بیهوشی عمومی اعمال شود. جراح شما با توجه به شرایط شما، بهترین گزینه را به شما پیشنهاد می ‌دهد.

مرحله دوم – ایجاد برش و انجام کشیدن پوست پا:

چگونگی ایجاد برش ‌ها بستگی به ناحیه ‌ی مورد نظر برای کشیدن پوست پا، میزان تغییراتی که قرار است اعمال شوند و همچنین نظر جراح پلاستیک و خود بیمار دارد و الگوی ایجاد برش روی پوست در هر بیمار متفاوت است.

یکی از تکنیک‌ های پرکاربرد برای ایجاد برش به منظور انجام کشیدن پوست ران این است که برش‌ها از قسمت جلویی کشاله ران آغاز می ‌شوند و به سمت پایین و قسمت داخلی ران  امتداد می ‌یابند و سپس دور تا دور ناحیه داخلی ران ادامه دارند و به پشت ران می ‌رسند.

شبکه ماتریکسی بافت‌ ها در زیر این ناحیه در هنگام جراحی، کشیده می ‌شود و دوباره فرم داده می ‌شود. همچنین قسمتی از پوست برش زده می‌ شود و جدا می ‌شود و دوباره لبه‌ های برش به هم بخیه زده می ‌شوند و در نتیجه علاوه بر بهبود فرم و شکل ران‌ ها، پوست ران نیز کاملا صاف و هموار می ‌شود.

ممکن است با توجه به شرایطتتان، شما کاندید مناسبی برای انجام لیفت داخلی ران با برش کوچک باشید، که در این صورت تنها یک برش در ناحیه داخلی کشاله ران شما ایجاد می ‌شود. جراح شما قبل از جراحی در مورد روش ‌های جراحی و تکنیک مناسب برای شما، با شما صحبت خواهد کرد.

برای بهبود دان فرم ران ‌ها در ناحیه خارجی ران، باید برش‌هایی ایجاد شود که از قسمت جلوی کشاله ران به سمت پشت ران امتداد می ‌یابد.

در تکنیک‌ های پیشرفته ‌تر جراحی، می‌ توان برش‌ ها را به نحوی ایجاد کرد که در محل‌ هایی قرار بگیرند که با اغلب لباس ‌هایی که فرد ممکن است بپوشد، پنهان شوند. البته در این حالت باز هم ممکن است اندازه‌ ی برش‌ ها بزرگ باشد.

مرحله سوم – بخیه زدن برش‌ها:

در بافت‌ های عمقی ران بخیه‌ هایی زده می ‌شود تا بافت داخلی ران بالا کشیده شود و به وسیله بخیه‌ ها پشتیبانی شود و بدین ترتیب فرم و شکل ران‌ ها تغییر م ی‌کند. سپس برش‌ های پوستی نیز بخیه زده می‌ شوند.

مرحله چهارم – نتایج کشیدن پوست پا:

حتی بلافاصله بعد از کشیدن پوست پا نیز نتایج جراحی مشهود هستند و ران‌ ها دارای پوستی صاف ‌تر و فرمی زیباتر خواهند بود. البته در ابتدا نتایج جراحی تا حدود زیادی به خاطر تورم و کبودی اولیه پنهان هستند و بعد اتمام دوره ریکاوری نتایج کامل عمل آشکار خواهد شد.

کاندید‌ای مناسب برای کشیدن پوست ران

به طور کلی کاندید‌های مناسب برای جراحی کشیدن پوست ران دارای شرایط زیر هستند:

 • افرادی که وزن آن ‌ها تقریبا ثابت است.
 • افرادی که دارای بافت نرم و پوست اضافی در ناحیه داخلی یا خارجی ران خود هستند.
 • افرادی که دارای سلامت عمومی هستند و به بیماری یا مشکلی دچار نیستند که ممکن است در بهبودی پس از جراحی اختلال ایجاد کند یا ریسک جراحی را بالا ببرد.
 • افراد غیر سیگاری
 • افرادی که دیدگاه مثبتی نسبت به این جراحی دارند و انتظارات آن‌ ها از نتایج جراحی واقع‌ بینانه است.
 • افرادی که خود را متعهد می ‌دانند که سبک زندگی سالمی داشته باشند و از جمله تغذیه مناسب داشته و ورزش کنند.

مطالعه مقالات لاغری ران و ساق پا و لاغری شکم و پهلو را از دست ندهید!

عوامل موثر بر قیمت عمل لیفت ران

لیفت ران یک عمل زیبایی محسوب می شود که معمولاً تحت پوشش بیمه پزشکی نیست. در نظر داشته باشید که به خاطر صرفه‌جویی در هزینه‌های جراحی، به دنبال پزشکی کم‌تجربه نباشید. زیرا نتیجه نا‌مطلوب می‌تواند در طولانی مدت هزینه‌ای بیشتری برای شما رقم بزند. عواملی که موجب تفاوت در قیمت‌های هر کلینیک زیبایی می‌شود می‌تواند موارد زیر را شامل شود:

 1. میزان تجربه و تخصص جراح مورد نظر شما
 2. موقعیت جغرافیایی محل زندگی شما
 3. هزینه‌های اضافی مربوط به بی‌هوشی، داروها و امکانات کلینیک تخصصی و یا بیمارستان مد نظر شما.
 4. نوع روش‌ انتخابی و مورد نیاز شما برای لیفت پوست ران.

نتایج کشیدن پوست پا و کشیدن پوست ران

نتایج اولیه جراحی کشیدن پوست ، حتی بلافاصله بعد از جراحی نیز مشهود هستند. اما ممکن است چند ماه طول بکشد که نتایج نهایی این جراحی آشکار شوند. بعد از جراحی لیفت ران، کیفیت و ظاهر پوست ران‌ها به طور چشمگیری بهبود پیدا می ‌کند و نه تنها ظاهر ران‌ ها، بلکه احساسی که خود بیمار نسبت به بدنش دارد بهتر می‌ شود.

جای زخم‌های جراحی تا حدودی میماند. اما نتایج کشیدن پوست پا بسیار ماندگار هستند، البته به شرطی که وزن شما ثابت بماند و با داشتن تحرک فیزیکی کافی، فرم بدن خود را حفظ کنید. با بالا رفتن سن، کاملا طبیعی است که پوست ران‌ها مجددا حالت سفتی خود را کمی از دست می ‌دهند. اما بخش اعظمی از تغییرات ایجاد شده در این جراحی، کاملا دائمی هستند و هرگز از بین نمی‌ روند.

هر چند انتظار می ‌رود که شما از این جراحی به نتایج بسیار خوبی برسید، اما دست یابی به این نتایج تضمین شده نیست. در برخی موارد نیز ممکن است برای رسیدن به ایده‌ال‌ ترین نتایج ممکن، انجام یک جراحی کافی نباشد و لازم باشد جراحی دیگری نیز انجام شود.

برای دریافت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کشیدن پوست پا با ما در کلینیک دکتر نجف بیگی تماس بگیرید:

مراقبت های بعد از عمل لیفت ران

بسیار مهم است که بعد از جراحی به دستورالعمل‌های جراح خود عمل کنید. این دستورالعمل‌ها می ‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • مطمئن شوید که بعد از جراحی یک نفر شما را تا خانه می ‌رساند و حداقل تا چند روز مراقب شما خواهد بود.
 • قرص ‌های مسکن را طبق دستور مصرف کنید.
 • باید در زمان مشخصی، بین 5 تا 10 روز پس از جراحی، برای برداشتن لوله ‌های مخصوص خروج مایعات اضافی و همچنین برای کشیدن بخیه‌ های جراحی به پزشک مراجعه کنید.
 • باید بین 3 تا 4 هفته پس از جراحی، یک گن فشاری مخصوص بپوشید تا از بافت‌ های جراحی شده به خوبی پشتیبانی کند و به پوست شما کمک کند که با فرم جدید ران منطبق شود، خصوصا اگر لیپوساکشن نیز انجام شده باشد.
 • انجام ورزش‌ های بسیار سبک معمولا پیشنهاد می ‌شود چرا که این کار موجب تسریع بهبودی شما و کاهش خطر تشکیل لخته خون می ‌شود. البته شما نباید ورزش ‌های پرفشار و شدید انجام دهید. جراح شما به شما خواهد گفت که چه زمانی می‌ توانید به روند عادی فعالیت‌ های خود بازگردید.
 • شما باید در صورتی که علائم بروز عفونت در کشیدن پوست را مشاهده کردید و یا خونریزی یا افزایش شدید و ناگهانی درد داشتید، فورا با جراح خود تماس بگیرید.
 • پس از انجام شدن عمل زیبایی پوست پای شما، جراح فوق تخصص پلاستیک و زیبایی برای کاهش تورم پانسمان‌هایی را بر روی برش جراحی در نظر می‌گیرد. در برخی موارد نیز طبق نظر پزشک لوله‌ای برای کمک به تخلیه بهتر خون و مایعات اضافی در نظر گرفته می‌شود. به همین دلیل شما لازم است طی یک جلسه تعیین شده با جراح متخصصتان این موارد اضافی را از بدنتان حذف کنید.
 • مانند هر عمل زیبایی شما نیازمند به استراحت چند روزه در منزل هستید، لذا لازم است پیشاپیش از محل کار خود مرخصی بگیرید.
 • چند روز پس از تایوپلاستی با کم شدن اثر بی‌حسی، ممکن است درد، کبودی و تورم را تجربه کنید.
 • مایعات زیاد بنوشید و تغذیه‌ای سالم داشته باشید.
 • از مصرف مشروبات الکلی و دخانیات ممانعت کنید تا روند بهبودی شما سریعتر پیش برود.
 • به پای خود فشار وارد نکنید و انجام ورزش را طبق نظر متخصص پلاستیک و زیباییتان شروع کنید.

در صورت بروز هرگونه درد شدید و یا شروع خونریزی غیر طبیعی از طریق بخیه یا پانسمان باید سریعا با پزشک خود مشورت کنید. در صورت مشاهده هریک از این علائم لازم است پزشک جراح خود را مطلع سازید:

 • جداسازی زخم و باز شدن بخیه
 • تب و یا لرز شدید و بیش از یک روز
 • احساس بی‌حسی در پوست پا
 • خارج شدن چرک یا عفونت از پانسمان
 • کبودی و تغییر رنگ غیر‌طبیعی پوست

مزایا و عوارض عمل کشیدن پوست ران

مزایای انتخاب این عمل زیبایی:

 • از بین بردن سلولیت‌های پوست ران
 • از بین بردن افتادگی و چین و چروک‌های ناشی از کهولت سن و کاهش وزن سریع
 • از بین بردن چربی‌های اضافی سرسخت در ران که با رژیم غذایی و ورزش از بین نمی‌روند.
 • مشاهده نتیجه اثر بخش و سریع جراحی
 • داشتن پاهایی جوان و خوش‌فرم

از جمله عوارض احتمالی که ممکن است بیمار را پس از جراحی تهدید کند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خون‌ریزی
 • زخم
 • عفونت
 • تغییر رنگ پوست در ناحیه جراحی
 • عدم تقارن بین دو پا پس از بین بردن چربی
 • از دست دادن قابلیت ارتجاعی پوست
 • تجمع مایع زیر پوست
 • ترومبوز ورید عمقی
 • عوارض قلبی یا ریوی

چرا انتخاب کلینیک زیبایی

دکتر آرش نجف بیگی

چرا انتخاب کلینیک زیبایی

دکتر نجف بیگی

دارای گواهینامه‌های ISO 9001:2015 و ISO10002:2018 از DEF که نشانه کیفیت بالا و رعایت استانداردهای جهانی در کلینیک‌های تخصصی زیبایی دکتر آرش نجف‌بیگی است:
کلینیک جردن و کلینیک سعادت‌آباد

هیات علمی دانشگاه

ارائه تمام خدمات زیبایی بدن٬ پوست و مو٬ جراحی زیبایی صورت و … به صورت تخصصی با بیش از ۱۲ سال سابقه و ۱۲۰۰

عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

ارائه تمام خدمات زیبایی بدن٬ پوست و مو٬ جراحی زیبایی صورت و …

خدمات منحصر بفرد کلینیک ما

خدمات اختصاصی ، متمایز

ویژه لیفت ران پا

در کلینیک دکتر نجف بیگی

مشاوره رایگان کلینیک قبل از عمل

لیفت ران پا از جدیدترین روش‌های فرم‌دهی و لاغری پاها به شمار می‌رود. برای تعیین فرم نهایی پاها و میزان چربی خارج‌شده، حتما با دکتر نجف بیگی مشاوره رایگان داشته باشید. مراحل لیفت ران پا عبارت است از:

مشاوره رایگان با پزشک و تعیین فرم نهایی ران پا
جراحی لیفت ران پا در یک جلسه
پایان جراحی، گذراندن دوره نقاهت و مراقبت‌های پس از جراحی
تزریق چربی به صورت

مشتریان لیفت ران پا

کاهش چربی و پوست افتاده ناحیه ران با لیفت ران پا در یک جلسه!

شبنم علوی

لیفت ران پا

هر کاری می‌کردم نمی‌تونستم از شر چربی‌های بدشکل ران خلاص بشم. نه ورزش جواب می‌داد و نه رژیم غذایی؛ وضعیت ران‌های من به قدری بد بود که از روی لباس هم قابل تشخیص بود. سلولیت پوست، چربی اضافه افتاده و پوست چروکیده از مشکلاتی بود که من داشتم. دکتر نجف بیگی لیفت ران رو به من معرفی کردن و قبل از عمل هم در مورد این روش به طور کامل صحبت کردن. الان راضیم که به توصیه‌شون عمل کردم.

تجربه های مشتریان ما

درباره لیفت ران پا

قبل و بعد لیفت ران پا

شبنم علوی

لیفت ران پا

هر کاری می‌کردم نمی‌تونستم از شر چربی‌های بدشکل ران خلاص بشم. نه ورزش جواب می‌داد و نه رژیم غذایی؛ وضعیت ران‌های من به قدری بد بود که از روی لباس هم قابل تشخیص بود. سلولیت پوست، چربی اضافه افتاده و پوست چروکیده از مشکلاتی بود که من داشتم. دکتر نجف بیگی لیفت ران رو به من معرفی کردن و قبل از عمل هم در مورد این روش به طور کامل صحبت کردن. الان راضیم که به توصیه‌شون عمل کردم.

چرا انتخاب کلینیک زیبایی دکتر نجف بیگی

چرا انتخاب کلینیک زیبایی دکتر نجف بیگی

مشاوره رایگان

لیفت ران پا

با مشاوره رایگان قبل از لیفت ران پا با آرامش خاطر بدن خود را به ما بسپارید.

اگر هنوز هم درباره لیفت ران پا سوالی دارید

پرسش های متداول لیفت ران پا

سوالات متداول شما

درباره لیفت ران پا

اگر هنوز هم درباره لیفت ران پا سوالی دارید

نظرات و سوالات شما از دکتر نجف بیگی

سوالات شما درباره لیفت ران پا

از دکتر نجف بیگی

سلام، می‌خواستم بدونم بعد از جراحی لیفت ران پا، اثری از جراحی باقی می‌مونه و موقع پوشیدن شلوارک مشخص میشه؟

سلام، محل بخیه‌های جراحی معمولا صددرصد از بین نمی‌روند ولی با استفاده از پمادهای ترمیم‌کننده خاص، محل بخیه تقریبا ۷۰ درصد بهبود پیدا می‌کند.

18 دیدگاه. ترک جدید

 • مهسا ترابی پور
  12 تیر 1400 9:31 ب.ظ

  سلام این عمل محدودیت سنی داره؟ من 19سالمه و ران های شل و افتاده ای دارم میتونم این عملو انجام بدم؟ لطفا هزینه جراحی لیفت ران رو هم بگین

  پاسخ
 • جراحی لیفت ران عوارض هم داره؟ بعدش تا چه مدت نباید ورزش کرد و تردمیل زد؟ ممنون ازتون

  پاسخ
 • سلام این عمل برای رفع افتادگی و شلی ران خوبه؟

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر
  برای درمان افتادگی پوست پا چه روشی بهتره؟ لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
 • سلام دکتر نجف بیگی
  جای این عمل روی پا و ران میمونه؟ با لیزر میشه از بین بردش؟ خواهشا راهنمایی کنید

  پاسخ
 • سلام ایا میتوان هم هم زمان جراحی لیفت ران پا و باز و رو باهم انجام داد؟

  پاسخ
 • سلام در عمل لاغر کردن ساق پا چند درصد ساق لاغر می‌شود؟

  پاسخ
 • با سلام ممکن است من از طریق پیام تلفنی وقت مشاوره بگیرم

  پاسخ
 • برای مشاوره نیاز به تماس هست؟
  اگر هست چه ساعتی تماس بگیرم و آیا نوبت دهی مشاوره طولانی هست یا همان روز میتونم برای مشاوره تماس بگیرم و حضورا مشاوره بگیرم

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.