عمل کشیدن پوست ران یا جراحی لیفت ران چیست؟ به همراه مراقبت های بعد از جراحی کشیدن پوست پا

6,701

کشیدن پوست پا : امروزه عمل های جراحی زیبایی طرفداران زیادی دارد. کشیدن پوست پا و عمل زیبایی ران (لیفت ران) و لیفت بازو و کشیدن پوست بدن همگی پرطرفدار هستند.

در صورتی که کم ‌کردن وزن و ورزش کردن، شما را به نتایج دلخواهتان نمی ‌رساند و نمی ‌توانید از این طریق ظاهری لاغرتر، جوان ‌تر و فرم بدنی زیباتری داشته باشید، احتمالا انجام عمل ران پا می‌ تواند راه‌ حل مناسبی برای شما باشد. جراحی لاغری بازو یا لیفت بازو نیز یک راه کار مؤثر برای افرادی است که با چربی و پوست اضافی موجود در بازوهای خود مشکل دارند و با استفاده از ورزش و رژیم غذایی هم نتوانسته‌ اند که به نتایج دلخواه خود در فرم ‌دهی و کوچک کردن بازو دست پیدا کنند.

کشیدن پوست پا برای کشیدن پوست ران یا تایوپلاستی که توسط دکتر آرش نجف بیگی انجام می ‌شود، موجب فرم دادن مجدد به ران‌ ها و حذف پوست و چربی اضافه در ناحیه ران و در نتیجه داشتن پوستی هموار‌تر و لاغر کردن ران و تناسب اندام بیشتر می ‌شود. همچنین بعد از این جراحی متوجه خواهید شد که لباس ‌های شما بسیار بهتر به تنتان می ‌آیند و اعتماد به نفس شما بالاتر خواهد رفت.

طی جلسه ‌ی مشاوره با دکتر نجف بیگی، ایشان در مورد تمام جزئیات  کشیدن پوست پا را به شما توضیح خواهند داد، از جمله چگونگی آماده شدن برای جراحی و گذراندن پروسه ‌ی ریکاوری بعد از کشیدن پوست پا .

دکتر نجف بیگی در مورد تمامی روش ‌ها و گزینه ‌های پیش رو با شما صحبت می‌ کنند و با دادن اطلاعات صحیح، به شما کمک می ‌کنند که انتظارات منطقی از نتایج کشیدن پوست پا و ظاهر خود بعد از کشیدن پوست پا داشته باشید.

در ویدئو زیر دکتر آرش نجف بیگی درباره اقدامات پیش از جراحی لیفت ران توصیه هایی را ارائه می دهند:

نتایج جراحی کشیدن پوست

انواع روش های کشیدن پوست ران

انتخاب هریک از روش‌های زیر تنها طبق توصیه یک پزشک فوق‌تخصص باتجربه پلاستیک و زیبایی و آناتومی بدن هر بیمار قابل تشخیص است.

لیفت عمودی ران

اگر از چربی‌های اضافی زیادی در ناحیه ران خود رنج می‌برید، این روش به شما پیشنهاد می‌شود‌. زیرا با برش‌های گسترده از ران تا زانو این چربی‌ها از بین می‌رود.

لیفت ناحیه خارجی ران

در این روش با کمک برشی از کشاله ران به سمت بیرون لگن و کمر جراحی زیبایی ران انجام می‌شود. در واقع قسمت‌های خارجی پا تحت جراحی قرار می‌گیرد.

لیفت داخلی ران

این روش لیفت ران از جمله پرمخاطب‌‌ترین روش‌‌های جراحی زیبایی ران است. در طی این جراحی برشی از کشاله ران به سمت زانو یا به پشت ناحیه ران ایجاد می‌شود تا، افتادگی پوست و سلولیت‌های اضافی داخلی ران را از بین برود.

مینی لیفت ران

اگر اضافه وزن کمی دارید و می‌خواهید فقط از شر چربی‌های اضافی روی قسمت فوقانی داخلی ران رها شوید، این روش به نسبت سایر روش‌ها کم‌خطر‌تر بوده و نیاز به برش‌های کوچک‌تری دارد. این برش‌های کوچک تنها در منطقه کوچکی از ران شما انجام می‌شود.

لیفت ران با لیپوساکشن

اگر پوست شما خاصیت ارتجاعی خود را از دست دهد، در این وضعیت پزشک متخصص شما پس از بررسی‌های لازم می‌تواند به همراه جراحی لیفت ران، لیپوساکشن ران را برای جلوگیری از افتادگی پوست توصیه کند.

نمونه کار عمل لیفت ران پا دکتر آرش نجف بیگی

آمادگی برای عمل زیبایی ران

 • به منظور آمادگی برای کشیدن پوست ران، ممکن است پزشک از شما بخواهد که:
 • مورد معاینات پزشکی قرار بگیرید و برخی آزمایشات روی شما انجام شوند.
 • در وضعیت نحوه مصرف داروهایی که در حال حاضر مصرف می ‌کنید تغییراتی ایجاد کنید و برخی داروهای خاص را مصرف کنید.
 • کشیدن سیگار را متوقف کنید.
 • از مصرف آسپرین، داروهای ضد التهاب و مکمل‌ های گیاهی خودداری کنید، چرا که می‌توانند موجب افزایش خونریزی شما در جراحی بشوند.
 • کشیدن پوست پا، ممکن است در یک مرکز جراحی خصوصی، کلینیک مجهز به امکانات جراحی و یا در بیمارستان انجام شود.
 • در صورتی که کشیدن پوست ران برای شما به صورت سرپایی انجام می‌ شود (به این معنا که بعد از جراحی در بیمارستان یا کلینیک بستری نمی ‌شوید) حتما از قبل هماهنگی‌های لازم را انجام دهید که یک نفر شما را تا کلینیک برساند و همراه شما باشد و سپس شما را از کلینیک به خانه برساند و همچنین حداقل یک شب بعد از عمل  کشیدن پوست پا کنار شما بماند.

مطالعه مقاله کشیدن پوست بعد از لاغری یا بادی لیفت را نیز پیشنهاد می کنیم.

مراحل انجام عمل ران پا

مرحله اول – بیهوشی:

برای آن که در حین انجام کشیدن پوست ران شما کاملا راحت باشید، داروی بی‌ حسی به شما تزریق می‌ شود. ممکن است داروی بی ‌حس ‌کننده موضعی و آرام ‌بخش به شما تزریق شود و یا بیهوشی عمومی اعمال شود. جراح شما با توجه به شرایط شما، بهترین گزینه را به شما پیشنهاد می ‌دهد.

مرحله دوم – ایجاد برش و انجام کشیدن پوست پا:

در این باره بخوانید  آیا لیپوماتیک بدون بیهوشی ممکن است؟

چگونگی ایجاد برش ‌ها بستگی به ناحیه ‌ی مورد نظر برای کشیدن پوست پا، میزان تغییراتی که قرار است اعمال شوند و همچنین نظر جراح پلاستیک و خود بیمار دارد و الگوی ایجاد برش روی پوست در هر بیمار متفاوت است.

یکی از تکنیک‌ های پرکاربرد برای ایجاد برش به منظور انجام کشیدن پوست ران این است که برش‌ها از قسمت جلویی کشاله ران آغاز می ‌شوند و به سمت پایین و قسمت داخلی ران  امتداد می ‌یابند و سپس دور تا دور ناحیه داخلی ران ادامه دارند و به پشت ران می ‌رسند.

شبکه ماتریکسی بافت‌ ها در زیر این ناحیه در هنگام جراحی، کشیده می ‌شود و دوباره فرم داده می ‌شود. همچنین قسمتی از پوست برش زده می‌ شود و جدا می ‌شود و دوباره لبه‌ های برش به هم بخیه زده می ‌شوند و در نتیجه علاوه بر بهبود فرم و شکل ران‌ ها، پوست ران نیز کاملا صاف و هموار می ‌شود.

قبل و بعد جراحی ران پا دکتر آرش نجف بیگی

ممکن است با توجه به شرایطتتان، شما کاندید مناسبی برای انجام لیفت داخلی ران با برش کوچک باشید، که در این صورت تنها یک برش در ناحیه داخلی کشاله ران شما ایجاد می ‌شود. جراح شما قبل از جراحی در مورد روش ‌های جراحی و تکنیک مناسب برای شما، با شما صحبت خواهد کرد.

برای بهبود دان فرم ران ‌ها در ناحیه خارجی ران، باید برش‌هایی ایجاد شود که از قسمت جلوی کشاله ران به سمت پشت ران امتداد می ‌یابد.

در تکنیک‌ های پیشرفته ‌تر جراحی، می‌ توان برش‌ ها را به نحوی ایجاد کرد که در محل‌ هایی قرار بگیرند که با اغلب لباس ‌هایی که فرد ممکن است بپوشد، پنهان شوند. البته در این حالت باز هم ممکن است اندازه‌ ی برش‌ ها بزرگ باشد.

مرحله سوم – بخیه زدن برش‌ها:

در بافت‌ های عمقی ران بخیه‌ هایی زده می ‌شود تا بافت داخلی ران بالا کشیده شود و به وسیله بخیه‌ ها پشتیبانی شود و بدین ترتیب فرم و شکل ران‌ ها تغییر م ی‌کند. سپس برش‌ های پوستی نیز بخیه زده می‌ شوند.

مرحله چهارم – نتایج کشیدن پوست پا:

حتی بلافاصله بعد از کشیدن پوست پا نیز نتایج جراحی مشهود هستند و ران‌ ها دارای پوستی صاف ‌تر و فرمی زیباتر خواهند بود. البته در ابتدا نتایج جراحی تا حدود زیادی به خاطر تورم و کبودی اولیه پنهان هستند و بعد اتمام دوره ریکاوری نتایج کامل عمل آشکار خواهد شد.

کاندید مناسب جراحی لیفت ران

کاندید‌ای مناسب برای کشیدن پوست ران

به طور کلی کاندید‌های مناسب برای جراحی کشیدن پوست ران دارای شرایط زیر هستند:

 • افرادی که وزن آن ‌ها تقریبا ثابت است.
 • افرادی که دارای بافت نرم و پوست اضافی در ناحیه داخلی یا خارجی ران خود هستند.
 • افرادی که دارای سلامت عمومی هستند و به بیماری یا مشکلی دچار نیستند که ممکن است در بهبودی پس از جراحی اختلال ایجاد کند یا ریسک جراحی را بالا ببرد.
 • افراد غیر سیگاری
 • افرادی که دیدگاه مثبتی نسبت به این جراحی دارند و انتظارات آن‌ ها از نتایج جراحی واقع‌ بینانه است.
 • افرادی که خود را متعهد می ‌دانند که سبک زندگی سالمی داشته باشند و از جمله تغذیه مناسب داشته و ورزش کنند.

مطالعه مقالات لاغری ران و ساق پا و لاغری شکم و پهلو را از دست ندهید!

جراحی زیبایی ران پا دکتر آرش نجف بیگی

عوامل موثر بر قیمت عمل لیفت ران

لیفت ران یک عمل زیبایی محسوب می شود که معمولاً تحت پوشش بیمه پزشکی نیست. در نظر داشته باشید که به خاطر صرفه‌جویی در هزینه‌های جراحی، به دنبال پزشکی کم‌تجربه نباشید. زیرا نتیجه نا‌مطلوب می‌تواند در طولانی مدت هزینه‌ای بیشتری برای شما رقم بزند. عواملی که موجب تفاوت در قیمت‌های هر کلینیک زیبایی می‌شود می‌تواند موارد زیر را شامل شود:

 1. میزان تجربه و تخصص جراح مورد نظر شما
 2. موقعیت جغرافیایی محل زندگی شما
 3. هزینه‌های اضافی مربوط به بی‌هوشی، داروها و امکانات کلینیک تخصصی و یا بیمارستان مد نظر شما.
 4. نوع روش‌ انتخابی و مورد نیاز شما برای لیفت پوست ران.

نتایج کشیدن پوست پا و کشیدن پوست ران

نتایج اولیه جراحی کشیدن پوست ، حتی بلافاصله بعد از جراحی نیز مشهود هستند. اما ممکن است چند ماه طول بکشد که نتایج نهایی این جراحی آشکار شوند. بعد از جراحی لیفت ران، کیفیت و ظاهر پوست ران‌ها به طور چشمگیری بهبود پیدا می ‌کند و نه تنها ظاهر ران‌ ها، بلکه احساسی که خود بیمار نسبت به بدنش دارد بهتر می‌ شود.

جای زخم‌های جراحی تا حدودی میماند. اما نتایج کشیدن پوست پا بسیار ماندگار هستند، البته به شرطی که وزن شما ثابت بماند و با داشتن تحرک فیزیکی کافی، فرم بدن خود را حفظ کنید. با بالا رفتن سن، کاملا طبیعی است که پوست ران‌ها مجددا حالت سفتی خود را کمی از دست می ‌دهند. اما بخش اعظمی از تغییرات ایجاد شده در این جراحی، کاملا دائمی هستند و هرگز از بین نمی‌ روند.

هر چند انتظار می ‌رود که شما از این جراحی به نتایج بسیار خوبی برسید، اما دست یابی به این نتایج تضمین شده نیست. در برخی موارد نیز ممکن است برای رسیدن به ایده‌ال‌ ترین نتایج ممکن، انجام یک جراحی کافی نباشد و لازم باشد جراحی دیگری نیز انجام شود.

برای دریافت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کشیدن پوست پا با ما در کلینیک دکتر نجف بیگی تماس بگیرید:

در این باره بخوانید  لیفت گردن برای جوانسازی پوست(پلاتیسماپلاستی)

.

مراقبت های بعد از عمل لیفت ران

بسیار مهم است که بعد از جراحی به دستورالعمل‌های جراح خود عمل کنید. این دستورالعمل‌ها می ‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • مطمئن شوید که بعد از جراحی یک نفر شما را تا خانه می ‌رساند و حداقل تا چند روز مراقب شما خواهد بود.
 • قرص ‌های مسکن را طبق دستور مصرف کنید.
 • باید در زمان مشخصی، بین ۵ تا ۱۰ روز پس از جراحی، برای برداشتن لوله ‌های مخصوص خروج مایعات اضافی و همچنین برای کشیدن بخیه‌ های جراحی به پزشک مراجعه کنید.
 • باید بین ۳ تا ۴ هفته پس از جراحی، یک گن فشاری مخصوص بپوشید تا از بافت‌ های جراحی شده به خوبی پشتیبانی کند و به پوست شما کمک کند که با فرم جدید ران منطبق شود، خصوصا اگر لیپوساکشن نیز انجام شده باشد.
 • انجام ورزش‌ های بسیار سبک معمولا پیشنهاد می ‌شود چرا که این کار موجب تسریع بهبودی شما و کاهش خطر تشکیل لخته خون می ‌شود. البته شما نباید ورزش ‌های پرفشار و شدید انجام دهید. جراح شما به شما خواهد گفت که چه زمانی می‌ توانید به روند عادی فعالیت‌ های خود بازگردید.
 • شما باید در صورتی که علائم بروز عفونت در کشیدن پوست را مشاهده کردید و یا خونریزی یا افزایش شدید و ناگهانی درد داشتید، فورا با جراح خود تماس بگیرید.
 • پس از انجام شدن عمل زیبایی پوست پای شما، جراح فوق تخصص پلاستیک و زیبایی برای کاهش تورم پانسمان‌هایی را بر روی برش جراحی در نظر می‌گیرد. در برخی موارد نیز طبق نظر پزشک لوله‌ای برای کمک به تخلیه بهتر خون و مایعات اضافی در نظر گرفته می‌شود. به همین دلیل شما لازم است طی یک جلسه تعیین شده با جراح متخصصتان این موارد اضافی را از بدنتان حذف کنید.
 • مانند هر عمل زیبایی شما نیازمند به استراحت چند روزه در منزل هستید، لذا لازم است پیشاپیش از محل کار خود مرخصی بگیرید.
 • چند روز پس از تایوپلاستی با کم شدن اثر بی‌حسی، ممکن است درد، کبودی و تورم را تجربه کنید.
 • مایعات زیاد بنوشید و تغذیه‌ای سالم داشته باشید.
 • از مصرف مشروبات الکلی و دخانیات ممانعت کنید تا روند بهبودی شما سریعتر پیش برود.
 • به پای خود فشار وارد نکنید و انجام ورزش را طبق نظر متخصص پلاستیک و زیباییتان شروع کنید.

در صورت بروز هرگونه درد شدید و یا شروع خونریزی غیر طبیعی از طریق بخیه یا پانسمان باید سریعا با پزشک خود مشورت کنید. در صورت مشاهده هریک از این علائم لازم است پزشک جراح خود را مطلع سازید:

 • جداسازی زخم و باز شدن بخیه
 • تب و یا لرز شدید و بیش از یک روز
 • احساس بی‌حسی در پوست پا
 • خارج شدن چرک یا عفونت از پانسمان
 • کبودی و تغییر رنگ غیر‌طبیعی پوست

منابع معتبر لاتین: plasticsurgery

مزایا و عوارض عمل کشیدن پوست ران

مزایای انتخاب این عمل زیبایی:

 • از بین بردن سلولیت‌های پوست ران
 • از بین بردن افتادگی و چین و چروک‌های ناشی از کهولت سن و کاهش وزن سریع
 • از بین بردن چربی‌های اضافی سرسخت در ران که با رژیم غذایی و ورزش از بین نمی‌روند.
 • مشاهده نتیجه اثر بخش و سریع جراحی
 • داشتن پاهایی جوان و خوش‌فرم

از جمله عوارض احتمالی که ممکن است بیمار را پس از جراحی تهدید کند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خون‌ریزی
 • زخم
 • عفونت
 • تغییر رنگ پوست در ناحیه جراحی
 • عدم تقارن بین دو پا پس از بین بردن چربی
 • از دست دادن قابلیت ارتجاعی پوست
 • تجمع مایع زیر پوست
 • ترومبوز ورید عمقی
 • عوارض قلبی یا ریوی

به طور کلی در هفته اول پس از جراحی برداشتن و لیفت پوست ران، مقداری ناراحتی، کبودی و تورم را خواهید دید که کاملا طبیعی است. این درد و ناراحتی واکنش طبیعی بدن به انجام عمل جراحی خواهد بود که به سرعت رفع می‌شود. دکتر نجف بیگی با تجویز داروهایی مانند مسکن و آنتی‌بیوتیک، لباس‌های فشرده کننده یا گن و دستورالعمل های دیگر، به تسکین درد و علائم به شما کمک خواهد کرد.

زمان بهبودی برای لیفت ران ممکن است بسته به اینکه لیفت بیرونی ران، لیفت داخلی ران یا هر دو را انتخاب کنید متفاوت باشد. با این حال به طور کلی، اکثر افراد باید در دو هفته اول به یک بهبودی نسبی برسند و بتوانند حرکت کنند. زیباجویان معمولا می‌توانند پس از چهار تا شش هفته فعالیت‌های عادی و روزمره خود را از سر بگیرند. اما تا دو ماه نباید هیچ حرکت سنگین یا ورزش حرفه‌ای انجام شود.

در طول فرایند لیفت ران، جراح پوست اضافی پاها را برمی‌دارد و بقیه را با کشیدن، سفت می‌کند. این عمل جراحی پلاستیک، ران‌های صاف‌تر و خوش فرم‌تری ایجاد می‌کند و ظاهر سلولیت را بهبود می‌بخشد. در برخی موارد حتی می تواند باعث از بین رفتن کامل سلولیت‌ها نیز شود. این موضوع به شرایط بدنی و فرایند جراحی شما بستگی دارد.

بیش از ۶۰۰۰ جراحی موفق

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

یکی از ۳ جراح پلاستیک برتر کشور

IMG_6113 dr-min

ممکن است شما دوست داشته باشید
18 نظرات
 1. نازی می گوید

  برای مشاوره نیاز به تماس هست؟
  اگر هست چه ساعتی تماس بگیرم و آیا نوبت دهی مشاوره طولانی هست یا همان روز میتونم برای مشاوره تماس بگیرم و حضورا مشاوره بگیرم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   برای دریافت نوبت شما میتوانید با شماره های کلینیک تماس بگیرید, در اسرع وقت نوبت مشاوره به شما داده خواهد شد
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 2. مهرنوش می گوید

  با سلام ممکن است من از طریق پیام تلفنی وقت مشاوره بگیرم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   شما برای دریافت نوبت میتوانید با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 3. سیما می گوید

  سلام در عمل لاغر کردن ساق پا چند درصد ساق لاغر می‌شود؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   میزان لاغر شدن ناحیه ساق پا بستگی به میزان چربی موجود در آن ناحیه بدن هر فرد دارد که این میزان کاملا متغیر میباشد.
   شما برای کسب اطلاعات بیشتر و مراجعه حضوری برای مشاوره رایگان میتوانید با شماره های کلینیک تماس بگیرید .
   شعبه سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴- شعبه جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 4. S می گوید

  سلام ایا میتوان هم هم زمان جراحی لیفت ران پا و باز و رو باهم انجام داد؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام جهت مشاوره ب صورت کامل لطفا با شماره های کلینیک تماس بگیرید . سعادت اباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 5. هما شجر می گوید

  سلام دکتر نجف بیگی
  جای این عمل روی پا و ران میمونه؟ با لیزر میشه از بین بردش؟ خواهشا راهنمایی کنید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برش های لیفت ران در نواحی ایجاد می شود که در حالت عادی قابل مشاهده نیست.

 6. ناشناس می گوید

  سلام وقت بخیر
  برای درمان افتادگی پوست پا چه روشی بهتره؟ لطفا راهنمایی کنید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد چه روشی برای شما بهترین نتیجه را می دهد.

 7. hamta می گوید

  سلام این عمل برای رفع افتادگی و شلی ران خوبه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اینکه مشخص شود چه جراحی برای شما مناسب است حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.

 8. یزدان می گوید

  جراحی لیفت ران عوارض هم داره؟ بعدش تا چه مدت نباید ورزش کرد و تردمیل زد؟ ممنون ازتون

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر جراحی توسط متخصص با تجربه انجام شود عوارضی نخواهد داشت.
   بهتر است تا بخیه ها کامل خوش نخورده از انجام ورزش های سنگین خودداری نمایید.

 9. مهسا ترابی پور می گوید

  سلام این عمل محدودیت سنی داره؟ من ۱۹سالمه و ران های شل و افتاده ای دارم میتونم این عملو انجام بدم؟ لطفا هزینه جراحی لیفت ران رو هم بگین

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   معمولا افراد بالای ۱۸ سال می توانند جراحی زیبایی انجام دهند.
   برای اطلاع از هزینه ها با شماره های کلینیک تماس بگیرید.

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید