کلینیک جراحی زیبایی اندام و صورت دکتر نجف بیگی

با جراحی کوچک کردن دهان، زیبایی واقعی خود را آشکار کنید!

بهبود ظاهر لب و دهان و گفتار با جراحی کوچک کردن دهان

ویدئو معرفی

با جراحی کوچک کردن دهان، زیبایی واقعی خود را آشکار کنید!

عمل کوچک کردن دهان

لب‌های دلخواه شما

رفع گشادی دهان و تجربه لبخندی زیبا با جراحی کوچک کردن دهان

تناسب لب و دهان در یک جلسه

کوچک کردن لب‌های بزرگ و گوشتی با کمترین درد و زمان بهبودی

بدون جای زخم و برش

جراحی کوچک کردن دهان با روش‌های جدید و به‌روز بدون اثری از جای زخم

هر آنچه درباره جراحی کوچک کردن دهان باید بدانید . . .

معرفی جراحی کوچک کردن دهان

امروزه جراحی‌های زیبایی متعددی توسط متخصصین انجام می‌شود که توسط آن‌ها، نواقص چهره و بدن افراد اصلاح شده و همین امر سبب افزایش جذابیت و اعتماد به نفس در فرد می‌گردد. عمل کوچک کردن دهان نیز از جمله جراحی‌های زیبایی محسوب می‌شود که پزشک با رفع گشادی دهان با جراحی، زیبایی چهره فرد را دوچندان می‌کند.

اگر فردی دهانش از میزان طبیعی عریض‌تر باشد، سبب می‌شود حس ناخوشایندی نسبت به چهره‌ی خود داشته باشد و همین امر باعث دوری فرد از اجتماع و جمع دوستان می‌شود؛ زیرا بزرگ بودن دهان را نقص چهره می‌داند و به همین دلیل اعتماد به نفس فرد از بین می‌رود.

گاهی ممکن است به دلیل وجود این شرایط، فرد از بروز احساسات خود خودداری کند؛ به عنوان مثال در جمع نخندد و یا از صحبت کردن در جمع خجالت بکشد. به همین دلیل، اگر عمل کوچک کردن دهان، زیر نظر یک پزشک متخصص و متبحر انجام شود که عوارض و خطرات آن را به حداقل برساند، بسیار نقش کمک‌کننده‌ای برای این گونه افراد دارد.

بیمار باید قبل از جراحی، انتظارات خود را از عمل با پزشک در میان بگذارد؛ زیرا گاهی اوقات افراد توقعات بیش از حد از انجام جراحی دارند. برای مثال؛ رفع گشادی دهان با جراحی تا حدی امکان پذیر است و باید به گونه‌ای باشد که برای فرد مشکلی ایجاد نکند.

روش‌های انجام عمل کوچک کردن دهان به چه شکل است؟

عمل کوچک کردن دهان به دو شیوه انجام می‌شود که فرد قبل از انجام جراحی، طی مشاوره با پزشک متخصص و انجام بررسی‌های لازم توسط پزشک یکی از دو روش را برای جراحی انتخاب می‌کند.

در این جراحی، پزشک ابتدا با استفاده بی‌حسی موضعی نقاط مورد نظر برای عمل را بی‌حس می‌کند و سپس، یکی از دو روش را انجام می‌دهد.

  عمل کوچک کردن دهان به روش قابل بازگشت

این روش بیشتر توسط پزشکان توصیه می‌شود. در این روش لبه‌های دهان برش داده می‌شود و سپس، دهان به اندازه‌ی ۶ الی ۱۲ میلی‌متر توسط برداشتن مقدار معینی پوست و بافت و چربی اضافی، کوچک شده و سپس، از داخل دهان و خارج دهان بخیه می‌شود.

اگر کسی برای انجام جراحی به طور کامل اطمینان ندارد و هنوز به نظر قطعی نرسیده، بهتر است که برای رفع گشادی دهان با جراحی، روش برگشت‌پذیر را انتخاب کند؛ زیرا در صورت عدم رضایت از جراحی و چهره‌ی خود، می‌تواند به حالت اولیه بازگردد.

در این روش، پزشک خط برش و بخیه داخلی و خارجی را طوری انتخاب می‌کند که در صورت عدم رضایت، قابلیت بازگشت به حالت اولیه را داشته باشد.

در عمل کوچک کردن دهان به شیوه‌ی قابل بازگشت، به دلیل اینکه پوست و بافت‌های دو طرف دهان بریده نمی‌شوند و دهان توسط بخیه کوچک می‌شود، این امکان وجود دارد که در صورت خواست بیمار، دهان دوباره به حالت قبل بازگردد.

·        عمل کوچک کردن دهان به روش غیر قابل بازگشت

این روش، اغلب برای افرادی که به طور مادرزادی و ژنتیکی دچار نقصی در قسمت دهان شده‌اند و یا در صورتی ‌که شخص با رضایت صددرصدی خواستار رفع گشادی دهان با جراحی باشد، استفاده می‌شود؛ زیرا قسمت مورد نظر برش داده و برداشته می‌شود و امکان بازگشت وجود ندارد.

اما در اغلب موارد، روش غیر قابل بازگشت توسط پزشکان متخصص به افراد توصیه نمی‌شود؛ زیرا بعد از جراحی به دلایلی از قبیل نامتقارن بودن لب در طرفین دهان، عدم رضایت داشتن بیمار از جراحی و عدم تناسب لب با صورت پس از انجام جراحی، ممکن است فرد از انجام جراحی پشیمان شود.

در جراحی کوچک کردن دهان به شیوه‌ی غیرقابل بازگشت، به دلیل این که بافت و پوست اضافی در دو طرف دهان توسط جراح بریده می‌شود، امکان بازگشت دهان فرد به حالت اولیه وجود ندارد.

چه کسانی می‌توانند برای انجام عمل کوچک کردن دهان گزینه‌ی مناسبی باشند؟

افرادی که مادرزادی لب‌های بزرگ و دهانی عریض دارند:

وجود لب‌های بزرگ، سبب عدم تقارن در صورت این افراد می‌شود و این موضوع برای آنها آزاردهنده است و سبب احساس نارضایتی می‌گردد.

لب‌های بزرگ، دهان فرد را بزرگ‌تر نشان می‌دهد و این موضوع باعث می‌شود در چهره‌ی فرد تناسب وجود نداشته باشد و جذابیت صورت او از بین برود.

عدم تناسب در صورت فرد، سبب می‌شود فرد هنگام نگاه کردن به چهره‌ی خود حس خوشایندی داشته باشد و از حضور در جمع دیگر افراد فاصله بگیرد.

افرادی که از فرم لب‌ها و شکل دهان خود رضایت ندارند

عمل کوچک کردن دهان سبب می‌شود این افراد چهره‌ی خود را به حالت دلخواه خود نزدیک کنند. این افراد معتقدند که فرم لب و شکل دهان آن‌ها جذابیت چهره‌شان را کم کرده است. با مراجعه به پزشک و مشورت، با رفع گشادی دهان با جراحی، میزان رضایت خود را از چهره بیشتر می‌کنند.

مراقبت‌های لازم پس از عمل كوچك كردن دهان

مراقبت‌های لازم پس از عمل کوچک کردن دهان بسیار مهم است تا بهبودی سریع و بدون عارضه‌ای داشته باشید. ابتدا از مصرف غذاهای سفت و تند پرهیز کنید و ترجیحاً غذاهای نرم و مایعات مصرف کنید. استفاده از نی برای نوشیدن توصیه نمی‌شود، زیرا می‌تواند فشار بر ناحیه جراحی وارد کند. همچنین، دهان خود را با آب نمک گرم شستشو دهید تا از عفونت جلوگیری شود.  

در ادامه داروهای تجویز شده توسط پزشک را به موقع مصرف کنید و از فعالیت‌های فیزیکی سنگین دوری کنید. برای کاهش ورم و درد، می‌توانید از کمپرس سرد استفاده کنید. همچنین، مراجعه به پزشک برای چکاپ‌های منظم و اطلاع از وضعیت بهبودی ضروری است. رعایت دقیق این مراقبت‌ها به بهبود سریع‌تر و جلوگیری از مشکلات احتمالی کمک می‌کند.

هزینه عمل كوچك كردن دهان

عوامل متعددی بر هزینه عمل کوچک کردن دهان تأثیر می‌گذارند. اولین عامل تجربه و مهارت جراح است؛ پزشکان با تجربه معمولاً هزینه‌های بالاتری دارند. دومین عامل، موقعیت جغرافیایی کلینیک یا بیمارستان است. کلینیک‌های واقع در شهرهای بزرگ و مناطق پرجمعیت، معمولاً هزینه‌های بیشتری دارند. همچنین، نوع و پیچیدگی عمل جراحی نیز بر هزینه تأثیر دارد.  

همچنین هزینه‌های مربوط به تجهیزات پزشکی و تکنولوژی‌های مورد استفاده نیز می‌تواند متغیر باشد. هزینه‌های پیش و پس از کوچک کردن دهان مانند مشاوره‌ها و داروهای تجویز شده نیز به مجموع هزینه اضافه می‌شود. در نهایت، وجود بیمه درمانی و پوشش آن نیز می‌تواند نقش مهمی در کاهش هزینه‌ها ایفا کند. درک این عوامل می‌تواند به بیماران کمک کند تا بهتر برنامه‌ریزی مالی کنند.

جمع بندی

عمل کوچک کردن دهان یک جراحی زیبایی است که با هدف کاهش اندازه دهان و بهبود ظاهر صورت انجام می‌شود. این عمل نیازمند تخصص و دقت بالاست و معمولاً توسط جراحان پلاستیک یا فک و صورت انجام می‌گیرد. مراقبت‌های پس از عمل شامل مصرف غذاهای نرم، اجتناب از فعالیت‌های سنگین و استفاده از داروهای تجویز شده است. هزینه این عمل تحت تأثیر عواملی مانند تجربه جراح، موقعیت جغرافیایی کلینیک و پیچیدگی عمل قرار دارد. خوشبختانه شما می‌توانید از طریق دکتر نجف بیگی این عمل را با ارزان‌ترین قیمت ممکن انجام دهید.

منابع:

healthline

signatureclinic

چرا انتخاب کلینیک زیبایی

دکتر آرش نجف بیگی

چرا انتخاب کلینیک زیبایی

دکتر نجف بیگی

دارای گواهینامه‌های ISO 9001:2015 و ISO10002:2018 از DEF که نشانه کیفیت بالا و رعایت استانداردهای جهانی در کلینیک‌های تخصصی زیبایی دکتر آرش نجف‌بیگی است:
کلینیک جردن و کلینیک سعادت‌آباد

هیات علمی دانشگاه

ارائه تمام خدمات زیبایی بدن٬ پوست و مو٬ جراحی زیبایی صورت و … به صورت تخصصی با بیش از ۱۲ سال سابقه و ۱۲۰۰

عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

ارائه تمام خدمات زیبایی بدن٬ پوست و مو٬ جراحی زیبایی صورت و …

خدمات منحصر بفرد کلینیک ما

خدمات اختصاصی ، متمایز

ویژه جراحی کوچک کردن دهان

در کلینیک دکتر نجف بیگی

مشاوره رایگان کلینیک قبل از عمل

کوچک کردن دهان با دو روش قابل بازگشت و غیرقابل بازگشت می‌تواند تجربه جدیدی از زیبایی لب و دهان را برای شما به ارمغان بیاورد. بدون هیچ اثری از جای بخیه، از لبخند خود لذت ببرید!

مشاوره رایگان با دکتر نجف بیگی و تعیین نوع جراحی‌ لازم برای دهان
انجام جراحی دهان در یک جلسه
ویزیت رایگان پس از عمل تا بهبودی کامل

مشتریان جراحی کوچک کردن دهان

با عمل کوچک کردن دهان، در جمع‌ها با خیال راحت بخندید!

شهلا کوهی

جراحی کوچک کردن دهان

یکی از نقص هایی که در چهره داشتم و باعث می شد اعتماد به نفسم پایین باشه و از جمع دور باشم بزرگ بودن دهانم بود. همیشه از عکس گرفتن بیزار بودم و به دنبال راهی می گشتم که بتونم این نقص رو برطرف کنم. بعد از آشنایی با دکتر نجف بیگی و مشاوره ای که باهاشون داشتم به این نتیجه رسیدیم که جراحی کوچک کردن دهان میتونه گزینه خوبی برای من باشه. من از عملم واقعا راضی هستم و این جراحی تونست بهم کمک کنه که ظاهر بهتر و دهان زیباتری داشته باشم. ظاهر لب و دهان روی صورت رو جدی بیگیرید و اگر مثل من فکر می کنین دهان بزرگ دارین و به خاطر اون هنگام خندیدن یا صحبت کردن معذب هستین حتما و حتما این جراحی رو انجام بدین.

تجربه های مشتریان ما

درباره جراحی کوچک کردن دهان

قبل و بعد عمل کوچک کردن دهان

شهلا کوهی

جراحی کوچک کردن دهان

یکی از نقص هایی که در چهره داشتم و باعث می شد اعتماد به نفسم پایین باشه و از جمع دور باشم بزرگ بودن دهانم بود. همیشه از عکس گرفتن بیزار بودم و به دنبال راهی می گشتم که بتونم این نقص رو برطرف کنم. بعد از آشنایی با دکتر نجف بیگی و مشاوره ای که باهاشون داشتم به این نتیجه رسیدیم که جراحی کوچک کردن دهان میتونه گزینه خوبی برای من باشه. من از عملم واقعا راضی هستم و این جراحی تونست بهم کمک کنه که ظاهر بهتر و دهان زیباتری داشته باشم. ظاهر لب و دهان روی صورت رو جدی بیگیرید و اگر مثل من فکر می کنین دهان بزرگ دارین و به خاطر اون هنگام خندیدن یا صحبت کردن معذب هستین حتما و حتما این جراحی رو انجام بدین.

 

چرا انتخاب کلینیک زیبایی دکتر نجف بیگی

چرا انتخاب کلینیک زیبایی دکتر نجف بیگی

مشاوره رایگان

جراحی کوچک کردن دهان

با مشاوره رایگان قبل از عمل کوچک کردن دهان با آرامش خاطر صورت خود را به ما بسپارید.

اگر هنوز هم درباره جراحی کوچک کردن دهان سوالی دارید

پرسش های متداول جراحی کوچک کردن دهان

سوالات متداول شما

درباره جراحی کوچک کردن دهان

اگر هنوز هم درباره جراحی کوچک کردن دهان سوالی دارید

نظرات و سوالات شما از دکتر نجف بیگی

سوالات شما درباره جراحی کوچک کردن دهان

از دکتر نجف بیگی

سلام، من می‌خواستم جراحی کوچک کردن دهان انجام بدم، اما می‌ترسم پوست داخل دهانم دولایه بشه و گوشت اضافه بیاره. آیا ممکنه چنین اتفاقی بیفته؟

سلام، خیر دو لایه نمی‌شود. گوشت اضافه آوردن (کلویید) به جراحی ارتباطی ندارد و به اینکه آیا بدن فرد کلوییدساز هست یا خیر بستگی دارد. در افرادی که بدنشان کلوییدساز است، با تزریق برخی داروهای خاص، به طور کامل از بین می‌رود.