کلینیک جراحی زیبایی اندام و صورت دکتر نجف بیگی

گوش‌هایی زیبا و متناسب با جراحی زیبایی لاله گوش

با جراحی اتوپلاستی می‌توانید نواقص گوش را برطرف کرده و فرم آن را اصلاح کنید!

ویدئو معرفی

گوش‌هایی زیبا و متناسب با جراحی زیبایی لاله گوش

جراحی زیبایی لاله گوش

علت استفاده از عمل لاله گوش . . .

ترمیم عیوب لاله‌های گوش

ترمیم عیوب ژنتیکی و نواقص ظاهری لاله گوش با جراحی زیبایی لاله گوش

ظاهر ایده‌آل لاله گوش در یک جلسه

ظاهر ایده‌آل لاله گوش با کمترین درد و زمان بهبودی با جراحی لاله گوش

رفع کشیدگی یا پارگی‌های لاله گوش

جراحی زیبایی لاله گوش با روش‌های جدید و به‌روز و کمترین آثار از زخم

هر آنچه درباره جراحی زیبایی لاله گوش باید بدانید . . .

معرفی جراحی لاله گوش

جراحی زیبایی لاله گوش چیست؟

جراحی زیبایی “لاله گوش” یا همان “اتوپلاستی” یک روش جراحی تهاجمی اما ایمن و بی‌خطر است که به منظور بهبود شکل ظاهری گوش‌ها انجام می‌شود. در این جراحی، اصطلاح “لاله گوش” به بخشی از گوش اشاره دارد که

 • ممکن است در برخی افراد به دلایل ژنتیکی لاله گوش آنها برجسته باشد،
 • ممکن است در برخی افراد لاله گوش در اثر جراحت، دچار آسیب یا بریدگی شده باشد،
 • ممکن است در برخی افراد گوش، نسبت به سر بزرگتر به نظر می‌رسد،
 • ممکن است در برخی افراد، گوش ها نسبت به سر فاصله مناسب نداشته باشند،
 • ممکن است در برخی افراد نقص یا ناهنجاری ژنتیکی در گوش مشاهده شود مانند گوش های ویلدرموت، ماکروتیا، میکروتیا، شکاف در گوش، گشو‌های لوله‌ای، گوش‌های استال، گوش‌های کاگوت، گوش های علامت سوالی یا کوسمان و … .
 • ممکن است در برخی افراد بر اثر نقص مادرزادی، لاله گوش اصلا تشکیل نشده باشد.

هدف اصلی از جراحی زیبایی لاله گوش، اصلاح شکل لاله گوش به نحوی که به طرز طبیعی‌تری باشد و تطبیق بهتری با سایر ویژگی‌های صورت داشته باشد، است. در این جراحی، با برش و تغییر شکل بافت‌های پیچک گوش، شکل و موقعیت لاله گوش به شکلی مطلوب تغییر می‌کند.

روش انجام جراحی زیبایی لاله گوش

جراحی گوش به تصمیم جراح، با استفاده از بیهوشی کامل یا موضعی انجام می‌شود. در این فرآیند، عمدتاً از پشت لاله گوش برش‌هایی انجام می‌شود تا پس از جراحی، اسکارها (جای زخم) باقی نماند.

زمان انجام جراحی زیبایی لاله گوش یا اتوپلاستی بسته به میزان عیوب لاله گوش فرد، بین یک تا دو ساعت متغیر است. در این فرآیند، با توجه به میزان ایرادات گوش، تکنیک‌های متعددی برای انجام جراحی گوش به کار گرفته می‌شود. بعضی اوقات، با کاهش غضروف اضافی گوش، شکل طبیعی و مناسبی برای آن خلق می‌شود.

نکته قابل توجه در جراحی زیبایی لاله گوش این است که این جراحی از سن 5 الی 6 سالگی به بعد قابل انجام می‌باشد. به این علت که لاله گوش افراد به اندازه کافی رشد داشته و اگر در این سن، کودکان لاله گوش بزرگی داشته باشند، ممکن است اعتماد به نفس خود را جهت ورود به مدرسه و اجتماع از دست بدهند و تبدیل به فردی خجالتی و ترسو شوند. عمل اتوپلاستی به این افراد کمک می‌کند تا ظاهری متعارف و متناسب بدست آورند.

در برخی موارد، هدف از انجام اتوپلاستی یا جراحی زیبایی لاله گوش، قرینه سازی هر دو گوش است.

اقدامات قبل از جراحی زیبایی لاله گوش

اقدامات قبل از جراحی اتوپلاستی (جراحی زیبایی گوش) مهم هستند تا برای جراحی آمادگی کامل داشته باشید و ریسک‌های ممکن را کاهش دهید. در ادامه، چند اقدام مهم قبل از اتوپلاستی ذکر می‌شود:

ابتدا با یک جراح زیبایی یا پزشک متخصص مشورت کنید. او به شما درباره جزئیات جراحی، انتظارات و توقعاتی که از جراحی زیبایی لاله گوش دارید، پاسخ خواهد داد. همچنین، پزشک ارزیابی دقیقی از شرایط شما انجام داده و تصمیم می‌گیرد که آیا جراحی برای شما مناسب است یا خیر.

سلامتی عمومی خود را بررسی کنید. در صورت داشتن بیماری‌ها یا عواملی که ممکن است تأثیر منفی بر روند جراحی داشته باشند (مانند دیابت، فشار خون بالا، عدم توانایی در جلوگیری از خونریزی و غیره)، باید پزشک خود را در جریان قرار دهید.

قبل از جراحی، ممکن است پزشک به شما بگوید که باید از مصرف برخی داروها مانند آسپرین و داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی (NSAIDs) خودداری کنید. این داروها می‌توانند خونریزی پس از جراحی را افزایش دهند.

قبل از جراحی، از مصرف مکمل‌های تغذیه‌ای مانند ویتامین E و عصاره‌های گیاهی خودداری کنید. این مواد ممکن است تأثیر منفی بر روند بهبودی و خونریزی داشته باشند.

پزشک ممکن است از شما خواسته باشد یا توصیه کند که برخی آزمایش‌ها را‌ قبل از جراحی انجام دهید. این آزمایش‌ها ممکن است شامل تست‌های خون، عکس‌برداری و سایر آزمایش‌های تشخیصی باشند.

در روزهای پیش از جراحی، به تغذیه خود توجه کرده و از مصرف آب کافی اطمینان حاصل کنید. این موارد به بهبودی و ریکاوری بعد از جراحی کمک خواهند کرد.

با پزشک خود درباره ترتیب جلسات پس از جراحی مشورت کنید. برنامه‌ای برای استراحت و ترتیب ویزیت‌های مورد نیاز بعد از جراحی برای شما تعیین خواهد شد.

حتماً پیش از جراحی، از پزشک خود درباره هر سوالی که دارید، پرسش کنید و دستورات و توصیه‌های او را به دقت دنبال کنید تا به یک فرآیند جراحی موفق دست یابید.

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی لاله گوش

مراقبت‌های پس از جراحی و زمان بهبودی، بسته به میزان ناحیه جراحی شده و تغییرات انجام شده، متفاوت خواهد بود، اما عموماً افراد پس از این جراحی باید به مدتی استراحت کنند و دستورات پزشک را درباره مراقبت‌ها و محدودیت‌های فعالیت‌های روزمره رعایت کنند.

 1. بعد از جراحی زیبایی لاله گوش، بهتر است از انجام فعالیت‌های سنگین خودداری کنید.
 2. حتماً از سربندی که پزشک تجویز کرده است، استفاده کنید.
 3. هنگام دراز کشیدن، بهتر است از خوابیدن به پهلو و بر روی شانه‌ها خودداری کرده و سر خود را به طور عادی بالاتر نگه دارید.
 4. مصرف نمک را به حداقل برسانید، به این علت که نمک می‌تواند باعث افزایش تورم شود.
 5. در سه روز اول پس از جراحی، حمام نروید و اگر قصد استحمام دارید، مراقب باشید که گچ و پانسمان گوش‌ها، خیس نشوند.
 6. پس از گذشت یک هفته از جراحی، برای اولین ویزیت، به پزشک خود مراجعه کنید و برای تاریخ مراجعه‌های بعدی، با مطب هماهنگ کنید.
 7. نتیجه جراحی گوش پس از کاهش تورم قابل مشاهده است؛ پس عجله نداشته باشید.
 8. پس از جراحی، مصرف داروهای تجویزشده توسط پزشک متخصص خود را فراموش نکنید.
 9. اگر با ترشحات غیر طبیعی یا خونی از ناحیه جراحی شده، مشاهده کردید، حتما به پزشک خود اطلاع دهید.
 10. تا دو هفته پس از جراحی زیبایی گوش، از مصرف سیگار، ویپ، سیگار الکترونیک و نوشیدنی‌های حاوی الکل خودداری کنید.
 11. تنها از مسکن‌هایی که پزشک تجویز کرده است، برای کنترل درد استفاده کنید؛ مصرف داروهای ضد انعقادی مانند آسپرین و وارفارین ممنوع است.
 12. حداقل تا یک هفته پس از جراحی، هیچگونه فعالیت سنگین انجام ندهید.
 13. تا زمانی که پزشک شما، مجاز نداشته، به استخر و سونا نروید.
 14. سعی داشته باشید تا با دهان باز، عطسه و سرفه کنید.

عوارض عمل زیبایی لاله گوش 

اگرچه این جراحی به طور کلی بی‌خطر است، اما بیماران باید از مشکلات احتمالی مرتبط با آن آگاه باشند. جای زخم برای این روش به سختی قابل مشاهده است، ولی برای گوش‌های شکاف‌دار، جای زخم ممکن است تا طول گوش باشد. عوارض جانبی موقت این جراحی شامل کبودی و تورم، ناراحتی پوست و خارش است؛ سایر عوارض جانبی احتمالی شامل عفونت، عدم تقارن و بی‎حسی که می‌تواند دائمی باشد، می‌شود.

مزایای عمل زیبایی لاله گوش

به طور کلی، جراحی لاله گوش دارای مزایای زیادی است که در ادامه به مهم‌ترین آنها خواهیم پرداخت:

 • کمک به افتادگی پوست

جراحی کاهش لاله گوش نیز ظاهر نسبتاً جوانی را به لاله گوش شما باز می‌گرداند. این عمل می‌تواند آنها را زیباتر نشان دهد. افراد مسن اغلب دارای افتادگی پوست هستند؛ به همین دلیل است که این جراحی برای این افراد بسیار مفید خواهد بود.

 • به شما امکان می‌دهد گوشواره مورد نظر خود را بیاندازید

پس از انجام این عمل جراحی، انداختن گوشواره‌های بزرگ بسیار راحت خواهد بود. از آنجایی که جراحی کاهش لاله گوش اندازه آن را کاهش می‌دهد، می‌توانید جواهراتی را استفاده کنید که سوراخ‌های بزرگ‌تری دارند.

 • کاهش اندازه سوراخ پیرسینگ

این جراحی برای کسانی که در لاله گوش خود پیرسینگ دارند مفید خواهد بود؛ به این دلیل که جراحی کاهش لاله گوش می‌تواند اندازه خود سوراخ‌ها را کاهش دهد.

هزینه جراحی زیبایی لاله گوش

هزینه جراحی زیبایی لاله گوش یا اتوپلاستی گوش ممکن است بسته به موقعیت جغرافیایی، تخصص پزشک، مرکز جراحی، میزان تجربه پزشک، میزان اصلاحات مورد نیاز و عوامل دیگر متغیر باشد. این هزینه ممکن است در بازه‌های گسترده‌ای متغیر باشد.

برای اطلاع از هزینه‌های دقیق جراحی زیبایی لاله گوش، بهتر است با پزشکان و مراکز جراحی مختلف تماس بگیرید و مشاوره دریافت کنید. همچنین، در نظر داشته باشید که علاوه بر هزینه جراحی خود، هزینه‌های مرتبط با مشاوره، آزمایشات پیش از عمل، بستری در بیمارستان (در مورد این جراحی، معمولا بستری نیاز نیست)، داروها و مراحل پس از جراحی نیز ممکن است به هزینه کل اضافه شوند.

در هر صورت، توصیه می‌شود قبل از تصمیم‌گیری نهایی، مطالعه دقیق و مشورت با پزشکان مختلف را انجام داده و تمام جنبه‌های مالی و پزشکی را در نظر بگیرید.

شیوه انجام جراحی زیبایی گوش

نحوه‌ای که این جراحی انجام می‌شود به مشکلات بیمار بستگی دارد؛ این عمل كوچك كردن لاله گوش در دو حالت انجام می‌شود که در ادامه به هر یک از آنها به صورت کامل خواهیم پرداخت:

 • اتوپلاستی بدون برش

این روش جراحی به نام بریدگی غضروفی گوش (Otoplasty) شناخته می‌شود که هدف آن اصلاح شکل و زاویه گوش در افراد است. در این روش، جراح به جای ایجاد بریدگی در پوست، یک سوزن را در ناحیه غضروف گوش قرار می‌دهد تا باعث افزایش انعطاف‌پذیری آن شود. دکتر سپس از بخیه‌ها برای نگهداری گوش در شکل و زاویه مطلوب استفاده می‌کند. این عمل معمولاً تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود؛ ولی ممکن است در برخی موارد تحت بی‌حسی موضعی نیز قابل اجرا باشد.

این روش جراحی به افرادی که از ظاهر گوش خود ناراضی هستند کمک می‌کند تا به ظاهر مطلوب‌تری دست یابند. همچنین اتوپلاستی بدون برش، به عنوان گزینه‌ای عالی جهت درمان نقص‌های مادرزادی یا آسیب‌های ناشی از تروما به گوش شناخته می‌شود. همچنین هزینه عمل لاله گوش بدون برش مقداری پایین‌تر از جراحی کامل اتوپلاستی است.

 • جراحی اتوپلاستی

عمل جراحی اتوپلاستی (Otoplasty) می‌تواند در کودکان بزرگتر یا بزرگسالان تحت بی‌حسی موضعی توسط جراح پلاستیک یا جراح گوش، حلق و بینی (ENT) انجام شود. به طور کلی، عمل ترمیم لاله گوش معمولا شامل مراحل زیر است:

ایجاد یک برش کوچک در پشت گوش برای دسترسی به غضروف گوش، در صورت لزوم، برداشتن قطعات کوچک از غضروف و قرار دادن بخیه‌ها در پشت گوش جهت تغییر در شکل یا موقعیت گوش نسبت به سر.

این عمل جراحی زیبایی لاله گوش معمولا بین 1 تا 2 ساعت طول می‌کشد. در صورت استفاده از بی‌حسی موضعی، بیمار همان روز می‌تواند به منزل مراجعه کند. برای کمک به بهبود حالت جدید گوش‌ها و محافظت آنها در برابر عفونت، ممکن است بیمار نیاز به استفاده از یک باند دور سر داشته باشد.

جمع‌بندی

همانطور که گفته شد، اتوپلاستی یکی از رایج‌ترین جراحی‌های زیبایی به حساب می‌آید که با هدف تغییر شکل لاله گوش انجام می‌شود. این جراحی در دو نوع بدون برش و با برش انجام شده که هر کدام از آن به چندین فاکتور مهم در بیمار بستگی دارد؛ این عمل زیبایی می‌تواند شکل گوش شما را زیباتر کند و افتادگی پوست این ناحیه را کاهش دهد.

منابع: drmaresky | dallassurgicalarts

چرا انتخاب کلینیک زیبایی

دکتر آرش نجف بیگی

چرا انتخاب کلینیک زیبایی

دکتر نجف بیگی

دارای گواهینامه‌های ISO 9001:2015 و ISO10002:2018 از DEF که نشانه کیفیت بالا و رعایت استانداردهای جهانی در کلینیک‌های تخصصی زیبایی دکتر آرش نجف‌بیگی است:
کلینیک جردن و کلینیک سعادت‌آباد

هیات علمی دانشگاه

ارائه تمام خدمات زیبایی بدن٬ پوست و مو٬ جراحی زیبایی صورت و … به صورت تخصصی با بیش از ۱۲ سال سابقه و ۱۲۰۰

عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

ارائه تمام خدمات زیبایی بدن٬ پوست و مو٬ جراحی زیبایی صورت و …

خدمات منحصر بفرد کلینیک ما

خدمات اختصاصی ، متمایز

ویژه جراحی لاله گوش

در کلینیک دکتر نجف بیگی

مشاوره رایگان کلینیک قبل از عمل شما

جراحی زیبایی لاله گوش یکی از عمل‌های گوش است که می‌تواند نواقص ناشی از انواع آسیب‌های لاله گوش را برطرف کند و باعث بهبود زیبایی و ظاهر گوش شما شود. مراحل جراحی زیبایی لاله گوش عبارتند از:

مشاوره رایگان با دکتر نجف بیگی و تعیین نوع جراحی زیبایی برای لاله گوش
انجام آزمایش‌های پیش از عمل و سپس جراحی گوش
ویزیت رایگان تا بهبودی و نقاهت کامل
تزریق چربی به صورت

مشتریان جراحی لاله گوش

آیا می‌دانستید با جراحی زیبایی لاله گوش در یک جلسه می‌توانید ظاهر گوش‌هایتان را زیباتر کرده و اعتمادبه‌نفستان را افزایش دهید؟

احسان صادقی

جراحی زیبایی لاله گوش

متاسفانه توی یک تصادف دچار پارگی لاله گوش شده بودم و ظاهر گوشم خیلی بد شده بود. در جلسه مشاوره با دکتر نجف بیگی ایشون اطمینان خاطر دادن که با جراحی زیبایی لاله گوش این مشکل برطرف میشه و گوشم طبیعی به نظر می‌رسه. خوشحالم که به ایشون اعتماد کردم و پس از جراحی ظاهر گوشم واقعا عین روز اولش شد. از ایشان و تیم حرفه‌ای کلینیک تشکر می‌کنم.

تجربه های مشتریان ما

درباره جراحی لاله گوش

قبل و بعد جراحی زیبایی لاله گوش

احسان صادقی

جراحی لاله گوش

متاسفانه توی یک تصادف دچار پارگی لاله گوش شده بودم و ظاهر گوشم خیلی بد شده بود. در جلسه مشاوره با دکتر نجف بیگی ایشون اطمینان خاطر دادن که با جراحی زیبایی لاله گوش این مشکل برطرف میشه و گوشم طبیعی به نظر می‌رسه. خوشحالم که به ایشون اعتماد کردم و پس از جراحی ظاهر گوشم واقعا عین روز اولش شد. از ایشان و تیم حرفه‌ای کلینیک تشکر می‌کنم.

چرا انتخاب کلینیک زیبایی دکتر نجف بیگی

چرا انتخاب کلینیک زیبایی دکتر نجف بیگی

مشاوره رایگان

جراحی لاله گوس

با مشاوره رایگان قبل از جراحی زیبایی لاله گوش با آرامش خاطر زیبایی گوش و چهره‌تان را به ما بسپارید.

اگر هنوز هم درباره جراحی لاله گوش سوالی دارید

پرسش های متداول جراحی لاله گوش

سوالات متداول شما

درباره جراحی زیبایی لاله گوش

اگر هنوز هم درباره جراحی لاله گوش سوالی دارید

نظرات و سوالات شما از دکتر نجف بیگی

سوالات شما درباره جراحی لاله گوش

از دکتر نجف بیگی

سلام، پسر من به‌صورت مادرزادی لاله گوشش به درستی تشکیل نشده بود و الان ۸ سالشه. می‌خواستم بدونم آیا امکانش هست جراحی زیبایی گوش برای فرزندم انجام بشه؟

سلام، بله انجام جراحی زیبایی گوش برای کودکان بالای ۶ سال هیچ مشکلی ندارد.