انواع روش های عمل سینه برای بزرگ کردن سینه

50,333

چه روش هایی برای بزرگ کردن سینه وجود دارد؟ چه کسانی کاندیدای مناسبی برای جراحی بزرگ کردن سینه هستند؟

بهترین روش عمل زیبایی سینه کدام است؟ مزیت جراحی بزرگ کردن سینه چیست؟ در این مقاله به پاسخ این سوالات و همه نکاتی که باید درباره عمل زیبایی سینه بدانید پرداخته‌ایم.

همچنین در پاسخ به برخی سوالات درون مقاله نیز ویدئویی از دکتر آرش نجف بیگی، فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی آورده شده است که می‎‌توانید با مشاهده آن به جواب سوال خود برسید.

ویدئو های نمونه کار قبل و بعد عمل سینه مراجعه کننده های دکتر نجف بیگی را نیز در میان متن می بینید.

در صورتی که به پاسخ مدنظر خود نرسیدید در انتهای همین مقاله سوال خود را درج کنید تا در سریع ترین زمان به آن پاسخ داده شود.

همین طور می‌توانید از پرسش و پاسخ دیگر افراد در قسمت نظرات کاربران اطلاعات خوبی کسب کنید.

ماندگاری عمل زیبایی سینه چقدر است؟ در ویدئو زیر دکتر آرش نجف بیگی توضیحات جامعی درباره ی طول عمر جراحی های سینه بیان می کنند:

چنانچه فرصت مطالعه کل محتوای مقاله را ندارید، با کلیک روی خلاصه مقاله و مطالعه آن، به اطلاعات مختصر و مفیدی دست پیدا کنید.

انواع روش ها برای بزرگ کردن سینه

جراحی زیبایی سینه با هدف خوش فرم کردن سینه انجام می‌شود. بزرگ کردن سینه یکی از جراحی‌های متداول سینه است که به ایجاد فرم مطلوب سینه بانوان کمک می‌کند. کسانی که سینه‌های کوچکی دارند و یا به هر دلیلی، یکی از سینه‌های خود را از دست داده‌اند، می‌توانند با جراحی بزرگ کردن سینه به فرم زیبا و طبیعی پستان‌ها دست یابند.

چه کسانی کاندید جراحی بزرگ کردن سینه هستند؟

 • کسانی که به دلیل بارداری و یا شیردهی حجم سینه آنها کاهش‌ یافته است.
 • افزایش سن که باعث کوچک شدن سینه بانوان می‌شود.
 • تجربه یک دوره لاغری سنگین که با کوچک شدن سینه‌ها همراه است.
 • متقارن نبودن سینه‌ها
 • کسانی که علاقه به داشتن سینه‌های بزرگتری دارند.

شرایط انجام جراحی زیبایی سینه

 • متقاضی جراحی سینه باید از سلامت عمومی بدن برخوردار باشد.
 • فرد متقاضی نباید تا ۲ هفته قبل ‌از جراحی دخانیات مصرف کرده باشد.
 • فرد در دوران شیردهی نباشد. حداقل ۸ هفته از پایان دوره شیردهی گذشته باشد.

انواع روش‌های بزرگ کردن سینه

 1. روش تزریق چربی: برای بزرگ کردن سینه، از روش تزریق چربی در سینه‌ها استفاده می‌شود. با تزریق چربی می‌توانیم حجم سینه را افزایش دهیم و یا هر گونه عدم تقارن و بدشکلی را اصلاح کنیم. با عمل لیپوساکشن از دیگر نواحی بدن چربی مورد نیاز این روش استخراج می‌شود.
 2. روش کاشت پروتز: کاشت پروتز از روش‌های متداول بزرگ کردن سینه است که در آن اجسام خارجی، با عنوان پروتز را در زیر بافت‌های نرم سینه قرار می‌دهند. عمل پروتز سینه از جراحی‌های محبوب در نزد بانوان است. در این جراحی، از پروتزهای سیلیکونی در اندازه‌های مختلف استفاده می‌شود. لذا رسیدن به فرم‌های گوناگون سینه به‌ راحتی فراهم است. افرادی که دارای حجم پوست کافی برای پوشاندن پروتزها هستند، مستعد انجام این جراحی زیبایی می‌باشند.
 3. روش ماستوپکسی: ماستوپکسی جراحی لیفت سینه است که در آن با برش نواحی پوست سینه و کشیدن پوست سعی در بالا آمدن سینه دارند. این بالا آمدن سینه در مواردی باعث بزرگتر شدن حجم سینه نیز خواهد شد. اصولاً برای خانم‌هایی که سینه حجیم اما افتاده دارند، استفاده از این روش، ایده مؤثرتری است.

عمل جراحی سینه چیست؟

جراحی زیبایی سینه، سینه را به اندازه مطلوب رسانده و آن را خوش فرم می کند. همچنین می توان با این روش غیر یکنواختی سینه را نیز بهبود بخشید و کمی لیفت نیز ایجاد کرد.

در صورتی که از اندازه و یا فرم سینه‌های خود ناراضی هستید، می‌توانید با یک جراح پلاستیک مشاوره کنید.

اگر فکر می‌کنید سینه‌ های شما بیش از حد بزرگ یا کوچک و یا حالت افتادگی دارند و یا اگر به خاطر بیماری خاصی یکی یا هر دو سینه ‌ی خود را از دست داده اید، می‌ توانید با انجام عمل سینه تمامی این مشکلات را برطرف کنید.

علت استقبال از عمل زیبایی سینه چیست؟ سایت وبمدیکال در جواب این سوال اینگونه پاسخ می دهد.

به گزارش سایت webmd بزرگ کردن سینه ها برای زیبایی ظاهر، اندازه و رفع نواقص سینه زنان انجام می شود. خانم ها به دلایل مختلف بزرگ کردن سینه را در نظر می گیرند. برخی از زنان احساس می کنند که سینه هایشان خیلی کوچک است، عده ای بعد از بارداری و برای اصلاح فرم سینه ها و گروهی دیگر برای اصلاح عدم تقارن در اندازه سینه برای عمل سینه اقدام می کنند.

بزرگ کردن سینه با پروتز توسط دکتر نجف بیگی

چه کسانی کاندید جراحی زیبایی سینه هستند؟

می توان در شرایط زیر از جراحی برای زیبایی سینه استفاده کرد:

 • برای بزرگ کردن سینه
 • برای متناسب شدن لباس در تن
 • متناسب کردن اندازه سینه
 • در صورتی که به خاطر بارداری، شیردهی، کاهش وزن یا پیری اندازه سینه کاهش یافته است.
 • بهبود افتادگی سینه در صورت کاهش وزن

عمل سینه از جمله روش‌هایی است که زنان می ‌توانند در آن به سایز دلخواه و فرم مناسب سینه خود برسند. گاهی این جراحی به منظور کوچک کردن سینه و گاهی با هدف بزرگ کردن آن انجام می ‌شود.

نمونه کار بزرگ کردن سینه با جراحی توسط دکتر آرش نجف بیگی

شرایط لازم جهت انجام جراحی زیبایی سینه

 • دارا بودن بیمار از سلامت عمومی: قبل از جراحی سینه زیبایی، سلامت بیمار توسط پزشک ارزیابی میشود
 • سیگاری ها باید ۲ هفته قبل از عمل جراحی سینه زیبایی، اقدام به ترک سیگار کنند
 • در مورد جراحی سینه خانم ها باید توجه داشت که بیمارانی که شیردهی دارند، ۴-۸ هفته بعد از پایان شیردهی اندازه واقعی سینه شان مشخص می شود و باید تا آن موقع منتظر بمانند
 • واقع بین بودن بیمار در مورد نتیجه جراحی سینه زیبایی

آیا نتایج تزریق چربی به سینه برای برجسته کردن سینه را دیده اید؟ در ویدئو زیر نمونه ای از جراحی بزرگ کردن سینه با تزریق چربی از دکتر آرش نجف بیگی، متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی را مشاهده می کنید:

تزریق چربی در سینه‌ها

با تزریق چربی در سینه می‌توان فرم و سایز سینه‌ها را بهبود داد و یا هر گونه عدم تقارن یا بد شکلی در سینه را اصلاح کرد. برای تزریق چربی در سینه، ابتدا با استفاده از دستگاه لیپوساکشن با فشار کم، از ناحیه‌ای دیگر از بدن، چربی استخراج کرد.

این چربی، سپس، با سالین پاک‌سازی می‌شود و در نواحی از سینه که برجستگی کمتری دارند، تزریق می‌شود. این تکنیک دارای خطرات و محدودیت‌هایی است، اما در صورتی که بیمار شرایط مناسب برای این عمل را داشته باشد و کاندیدای خوبی برای این عمل باشد، نتایج آن بسیار رضایت ‌بخش خواهد بود و انجام عمل نیز ایمن است. از روش تزریق ژل نیز برای افزایش حجم سینه‌ها استفاده می‌شود.

بزرگ کردن سینه با جراحی برای افرادی که از سایز سینه‌های خود راضی نیستند، مناسب است.

عمل بزرگ کردن سینه‌ با کاشت پروتز

یکی از روشهای بزرگ کردن سینه با جراحی به وسیله کاشت یا ایمپلنت سینه میباشد. برای این کار از مواد مختلف برای قرارگیری در سینه استفاده می‌شود. در جراحی زیبایی سینه با پروتز، پروتز را در زیر بافت های نرم سینه قرار می دهند و پروتز با سیلیکون یا سالین پر می شود. برای مطالعه بیشتر درباره پروتز سینه این مقاله را در سایت دکتر نجف بیگی بخوانید.

میتوان در این جراحی زیبایی  همزمان با  پروتز سینه از لیفت سینه نیز استفاده کرد و لیفت و پروتز سینه به صورت همزمان را تجربه کرد. بزرگ کردن سینه‌ ها با پروتز یکی از عمل های‌ سینه بسیار محبوب در بین زنان است که طی آن پروتزی از جنس سالین یا سیلیکون در سینه‌ ها قرار داده می ‌شود.

در انجام این عمل، گزینه‌های بسیار مختلفی از جمله اندازه و شکل پروتز و الگوی ایجاد برش روی سینه، به عنوان انتخاب نتایج نهایی جراحی وجود دارد که این گزینه‌ها بر اساس شرایط و نیاز هر بیمار انتخاب می‌شوند؛ پروتز‌ها، در بزرگ کردن سینه با جراحی از طریق برش‌های کوچکی درون سینه جای داده می‌شوند و در زیر بافت سینه قرار می‌گیرند.

دکتر نجف بیگی در اتاق عمل در حال انجام عمل زیبایی بزرگ کردن سینه

معمولا افراد از افتادگی سینه‌ها، نامتقارن بودن آن‌ها، کوچک بودن و فرم نداشتن سینه ناراضی بوده و به همین دلیل به دنبال راهی برای بزرگ‌تر شدن سینه‌ها باشند.

قبل از انجام عمل بزرگ کردن سینه با پروتز باید اطلاعات کاملی در مورد چگونگی انجام عمل، عوارض احتمالی مانند افتادگی سینه بعد از پروتز و ورم سینه بعد از پروتز  و سایر موارد در اختیار داشت. پروتز سینه می‌تواند به صورت دائمی در سینه افراد قرار بگیرد و با کاهش و افزایش وزن اندازه سینه‌ها تغییر نخواهد کرد.

استفاده از مواد سیلیکونی رایج‌ترین نوع پروتز استفاده‌شده است که اندازه‌های مختلف آن می‌تواند سایزهای مختلفی را برای سینه افراد ایجاد نماید. مواد سیلیکونی در پاکتی از جنس فوم قرار داده شده‌اند و به وسیله عمل جراحی در سینه افراد قرار داده می‌شوند. ایمپلنت سینه یا پروتز سینه به دو روش یک مرحله‌ای و دو مرحله‌ای صورت می‌گیرد:

– در روش یک مرحله‌ای پروتز انتخاب شده توسط عمل جراحی، در ناحیه سینه قرار داده می‌شود. در این نوع عمل لازم است که فرد پوست کافی برای پوشاندن سینه که به وسیله پروتز بزرگ‌تر شده را داشته باشد.

– در روش دومرحله‌ای، بادکنکی سیلیکونی در سینه قرار داده شده و هر هفته به آن مقداری آب نمک تزریق می‌شود. این تزریقات از یک تا شش هفته بنا به سایز سینه‌ی مورد نظر فرد به طول خواهد انجامید. در این روند، پوست کم‌کم کش خواهد آمد و ناحیه سینه را خواهد پوشاند. این بادکنک سیلیکونی، صرفا برای افزایش حجم پوستی استفاده می‌شود. در مرحله آخر، بادکنک برداشته شده و پروتز سینه در جای خود قرار داده خواهد شد.

لیفت سینه ها از انواع عمل های زیبایی سینه

لیفت سینه‌ها یا ماستوپکسی

ماستوپکسی یا لیفت سینه‌ها جراحی است که طی آن شل شدگی و افتادگی سینه‌ها برطرف می‌شود. میزان شل ‌شدگی پوست سینه و افتادگی بافت آن در زنان مختلف فرق می‌کند و ممکن است بسیار خفیف، متوسط و یا شدید باشد.

یک جراح پلاستیک می‌تواند بعد از ارزیابی وضعیت سینه‌ها، تکنیک مناسب برای انجام عمل سینه را طرح ریزی کند.. جراحی لیفت سینه به طور معمول با ایجاد یک برش در اطراف‌ هاله‌ی نوک سینه و یک برش در قسمت زیر سینه، انجام می‌شود و بدین ترتیب، جراح می‌تواند هم بافت اضافه و هم پوست اضافی سینه‌ها را بردارد. این جراحی موجب بالا رفتن سینه‌ها و ایجاد ظاهری جوان و زیبا در سینه‌ها می‌شود.

یک جراح پلاستیک می‌تواند بعد از ارزیابی وضعیت سینه‌ها، تکنیک مناسب برای انجام عمل سینه را طرح ریزی کند.

عمل بازسازی سینـه بعـد از برداشتـن سینـه

بازسازی سینه

با انجام عمل بازسازی سینه بعد از برداشتن سینه، می‌توان به زنان کمک کرد که دوباره حس خوبی نسبت به بدن خود داشته باشند و فرم سینه‌های خود را بازیابند.

دکتر نجف بیگی در انجام چندین تکنیک مختلف بازسازی سینه، تجربه و مهارت بالایی دارد. هر کدام از این تکنیک‌ها دارای مزیت‌های خاص خودش است و می‌توان به زنان کمک کند با بازسازی سینه‌ی خود دوباره اعتماد به نفس خود را بازیابند.

دکتر نجف بیگی با تعامل مؤثر با پزشکان بیمار که مسئول درمان بیماری سرطان هستند، بهترین و ایمن‌ترین روش برای بازسازی سینه‌ها را مدنظر می‌گیرد.

این تعامل و همکاری، همچنین، به پزشک این امکان را می‌دهد که در صورت دلخواه بیمار، عمل بازسازی سینه را بلافاصله بعد از ماستکتومی انجام دهد.

علاوه بر این، دکتر نجف بیگی می‌توانند ناحیه نوک سینه‌ها را نیز بازیابی کنند که بخش مهم و حساسی از پروسه‌ی بازسازی سینه است و باعث می‌شود که نتایج بازسازی سینه‌ها تا حدود بسیار زیادی طبیعی باشد.

برای مطالعه بیشتر مقاله بازسازی سینه بعد از سرطان  را پیشنهاد میکنیم.

عمل کوچک کردن سینه یا ماموپلاستی کاهشی

با انجام این جراحی علاوه بر این که شکل سینه ‌ها زیبا می ‌شوند، ناراحتی و درد بیمار به خاطر وجود بافت اضافه نیز برطرف می ‌شوند.

عمل کوچک کردن سینه یا ماموپلاستی کاهشی

زنانی که سینه‌ های بسیار بزرگی دارند، اغلب در قفسه سینه‌ ی خود احساس درد یا خارش و حساسیت پوستی (عرق سوز شدن) می ‌کنند و به خاطر این علائم ناراحت بوده و از ظاهر خود نیز ناراضی هستند.

عمل جراحی کوچک کردن سینه این مشکل را حل می ‌کند و هم به لحاظ زیبایی و به لحاظ درمانی، وضعیت بیمار را بهبود می ‌دهد.

با انجام این جراحی علاوه بر این که شکل سینه ‌ها زیبا می ‌شوند، ناراحتی و درد بیمار به خاطر وجود بافت اضافه نیز برطرف می ‌شوند.

در این جراحی بافت اضافه‌ ی سینه برداشته می ‌شود و قسمت نوک سینه به موقعیت بالاتری انتقال داده می ‌شود تا سینه‌ ها ظاهر زیباتر و جوانتری پیدا کنند.

تنها موردی که سوال بسیاری از بانوان است این می باشد که آیا جای بخیه عمل ماموپلاستی از بین خواهد رفت؟ در این مقاله به طور کامل به پاسخ این سوال پرداختیم. مطالعه آن را از دست ندهید.

مطالعه مقاله روش های کوچک کردن نوک سینه را ازدست ندهید.

کوچک کردن سینه‌ ی مردان

ژنیکوماستی یا بزرگی بیش از حد سینه ‌ها، مشکلی است که ممکن است در هر سنی برای مردان ایجاد شود. نشانه اصلی این مشکل وجود بافت اضافی در سینه‌ ها است که ممکن است دردناک یا حساس باشد.

در صورتی که بزرگی بیش از حد سینه‌ها با ورزش و رژیم غذایی یا دارودرمانی برطرف نشود، دکتر نجف بیگی عمل جراحی کوچک کردن سینه یا ژنیکوماستی را انجام می ‌دهد.

در این باره بخوانید  كپسول پروتز سينه و روش های درمان برای بهبود انقباض کپسول پروتز سینه

در این جراحی، چربی ‌ها و یا بافت‌های اضافی سینه توسط  لیپوساکشن یا با برش جراحی، برداشته می ‌شوند. برش‌ های جراحی، نزدیک به‌هاله‌ی تیره رنگ نوک سینه ایجاد می‌ شوند و به همین علت، جای زخم جراحی به خوبی از نظر پنهان می ‌شود. این عمل در حدود یک ساعت طول می‌ کشد و بیمار به مدت یک یا دو هفته ریکاوری را باید پشت سر بگذارد.

ژنیکوماستی یکی از انواع عمل های سینه

جراحی برداشتن پروتز سینه

هر چند پروتز‌های سینه بدین منظور طراحی شده‌اند که تا مدت زمان بسیار طولانی دوام بیاورند، اما در هر صورت بیمارانی که این عمل جراحی را انجام می‌دهند، باید انتظار این را داشته باشند که زمانی در آینده لازم است که جراحی ترمیمی انجام دهند. طی جراحی ترمیمی ممکن است پروتز سینه تعویض شود و با یک پروتز با شکل یا سایز متفاوت عوض شود و یا برای داشتن ظاهری جوان‌تر در سینه، تغییراتی در فرم سینه ایجاد شود.

این جراحی ممکن است تنها یک تنظیم ساده‌ی پروتز باشد و یا عمل سینه پیچیده‌تری باشد که این موضوع به علت انجام جراحی بستگی دارد. جراحی برداشتن پروتز سینه با ایجاد یک برش کوچک (معمولا در جای برش قبلی) و بیرون کشیدن پروتز انجام می‌شود.

این کار را معمولا می ‌توان در مطب یا کلینیک و با اعمال بیحسی موضعی انجام داد. بسته سایز پروتز و میزان کشیدگی پوست بعد از گذاشتن پروتز، ممکن است شما بخواهید بعد از برداشتن پروتز، عمل لیفت سینه را انجام دهید.

باید این نکته را متذکر شد که هر عمل جراحی خطرات مربوط به خود را دارد و عمل بزرگ کردن سینه هم از این قاعده مستثنا نیست؛ بنابراین، بیماران باید با فراهم کردن بهترین شرایط، خطرات احتمالی را به حداقل برسانند. سه ضلع اصلی موفقیت در عمل بزرگ کردن سینه بیمار، جراح و تجهیزات پزشکی هستند. با داشتن یک پزشک ماهر و مرکز درمانی مناسب می‌توان از کیفیت عمل اطمینان حاصل کرد. خود فرد هم باید مراقب سلامتی خود قبل و بعد از عمل باشد و به دستورالعمل‌های پزشک به درستی عمل کند.

البته تمامی افراد بعد از برداشتن پروتز سینه ‌ی خود نیاز به لیفت سینه ندارند.

مقاله تعویض پروتز سینه و عوامل اصلی آن  را ازدست ندهید

مراقبت های پس از جراحی سینه زیبایی

مراقبت های بعد از ماموپلاستی، مصرف به‌ موقع آنتی‌بیوتیک ‏های تجویز شده توسط پزشک و پانسمان صحیح زخم جراحی به مدت ۱۰ روز بعد عمل می باشد.

روزهای اول پس از عمل برای اینکه احتمال تغییر فرم سینه ها از بین برود باید از کشیدن و بالا بردن دست‏ها، دست زدن به سینه‌ها و خوابیدن به پهلو یا شکم، بلند کردن اجسام سنگین و ضربه به سینه‌ها جلوگیری شود.

رعایت نکات زیر پس از جراحی الزامی است:

 • استرس را از خود دور کنید. بلافاصله پس از عمل زیبایی احساس خماری ناشی از داروی بی‌هوشی و مقدار قابل توجهی درد و تورم طبیعی است و باید پس از چندساعت کاملا فروکش کند.
 • در ۳ تا ۵ روز اول پس از جراحی، به احتمال زیاد بیشترین میزان درد و ناراحتی را تجربه خواهید کرد. اما نگران نباشید این درد کاملا طبیعی است و پزشک ماهر شما دارویی برای کنترل دردتان تجویز خواهند کرد.
 • پس از جراحی به خوبی استراحت کنید و فعالیت‌های سنگین روتین خود را به بعد موکول کنید. هیچ‌گونه فشاری به عضلات قفسه سینه خود وارد نکنید.

بهتر است تا زمان بهبودی کامل و ترمیم جای اسکار روی بدن، از رفتن به استخر اکیدا خودداری کنید. در صورت آلوده بودن آب استخر و ممکن است محل بخیه و زخم دچار عفونت شود.

 • اگر به مکانی گرم و آفتابی می‌روید و تنها چند هفته از جراحی شما می‌گذرد، بهتر است از قرار گرفتن در اشعه مستقیم نور خورشید خودداری کنید.
 • مصرف الکل، سیگار ممنوع است. لازم است تا چند هفته قبل و بعد مصرف این دو ماده را قطع و محدود کنید.
 • در رابطه با رابطه جنسی با شریک زندگیتان لازم است مراقب حرکات شدید باشید و سعی کنید کمی فاصله بین قفسه سینه و وزن بدن شریک زندگی خود داشته باشید.
 • لازم است فعالیت‌های جسمی خود را حتی اگر حس می‌کنید به شرایط نرمال خود باز گشته‌اید، کنترل کنید. بیش از حد به بدن خود فشار وارد نکنید تا کاملا مراحل بهبودی شما طی شود.
 • تغذیه مناسب داشته باشید و وزن خود را در حالت نرمال خود نگه دارید.
 • لباس‌های گشاد بپوشید. لباس‌های گشاد به تنفس بهتر شما کمک می‌کند اینگونه احساس راحتی بیشتری خواهید داشت.

برای رسیدن به نتیجه سریع بهبودی پس از جراحی اکیدا توصیه می‌شود که مصرف هرگونه مشروبات الکلی و سیگار را به حداقل برسانید.

نکاتی برای بهبودی سریعتر بعد از انجام انواع جراحی زیبایی سینه

زمان بهبودی کامل پس از جراحی در هر فردی کاملا متفاوت است و با توجه به متابولیسم بدن او متغییر خواهد بود. اما عموما در سریعترین حالت، بدن پس از ۶ هفته به روال عادی خود باز خواهد گشت. رعایت دقیق دستورالعمل‌های مراقبت از پزشک بسیار ضروری است تا سینه شما به سرعت و به درستی ترمیم شود و عوارضی ایجاد نشود.

 • برای رسیدن به نتیجه سریع بهبودی پس از جراحی اکیدا توصیه می‌شود که مصرف هرگونه مشروبات الکلی و سیگار را به حداقل برسانید و تا حدالامکان آن‌ها را قطع کنید. این دو ماده روند بهبودی شما را کند کرده، خونریزی را طولانی‌تر می‌کنند. در طول مصرف پوست شل شده و شما را از نتیجه دلخواهتان دور خواهند کرد.
 • همچنین لازم است از چند روز قبل از جراحی طبق توصیه پزشک فوق تخصص پوست و زیبایی خود، مصرف انواع مسکن‌های رقیق کننده خون را نیز قطع کنید.
 • اگر در فکر بهبودی هرچه سریعتر سینه‌های خود در دوران ریکاوری پس از جراحی هستید، این برجستگی‌های جدید قفسه سینه شما حداقل ۶ هفته زمان نیاز دارد تا به خوبی پشتیبانی شوند. شما می‌توانید با کمک سوتین‌های مخصوص ریکاوری که برای محافظت از بافت تازه تقویت شده و تسریع بهبودی مناسب هستند، استفاده کنید.
 • غذاهای مقوی و کم کالری بخورید. رژیم غذایی سالم به بهبود هرچه سریعتر بدن شما کمک می‌کند. مقدار زیادی پروتئین طبیعی، میوه و سبزیجات بدون چربی مصرف کنید.

مطالعه مقاله پروتز باسن چیست را از دست ندهید.

مهمترین عوارض جراحی بزرگ کردن سینه

عوارض عمل سینه ممکن است برای همه افراد پیش نیاید و بسته به شرایط بدنی، مراقبت‌های بعد از عمل و عوامل محیطی یا جراحی، برخی افراد بعضی از این موارد را تجربه نکنند. با این حال مهمترین عوارض جراحی بزرگ کردن سینه، در ادامه فهرست شده است:

 • بافت اسکار که شکل پروتز سینه را مخدوش می‌کند (انقباض کپسولی) و موجب ایجاد تغییر فرم در سینه می‌شود.
 • درد سینه که ممکن است تا چند ماه با شما همراه باشد.
 • عفونت که مهمترین و جدی ترین خطری است که باید از بروز آن جلوگیری کنید. رعایت تمامی دستور العمل‌های بهداشتی که جراح به شما توصیه کرده، ضروری است.
 • تغییرات در نوک سینه و احساس لامسه سینه که ممکن است با آسیب جزئی به عصب‌ها در ارتباط باشد.
 • موقعیت پروتز تغییر کند و یا در جای خود بچرخد که ممکن است پس از ورزش یا تحرک بدنی شدید به وجود بیاید. حتی بد خوابیدن هم ممکن است موجب این عارضه شود.
 • نشت یا پارگی پروتز در مواردی که از ایمپلنت سالید استفاده شود.

بسیاری از این عوارض قابل پیشگری هستند؛ با این حال اصلاح این عوارض ممکن است نیاز به جراحی بیشتری برای برداشتن یا جایگزینی پروتزها داشته باشد.

درد سینه که ممکن است تا چند ماه با شما همراه باشد.

آیا امکان عفونت بعد از جراحی سینه زیبایی و گذاشتن پروتز وجود دارد؟

برای اینکه از عفونت بعد از عمل پروتز سینه جلوگیری شود و زخم در اطراف سینه و زیر بغل‏ ایجاد نشود باید از دستکاری جوش های چرکی در این ناحیه خود‌داری شود. وجود هر گونه عفونتی در بدن تا چند ماه پس از جراحی سینه زیبایی می تواند پروتز را آلوده کند، به همین دلیل در صورت وجود پروتز باید هر چه سریعتر نسبت به درمان آن اقدام نمود.

انواع پروتزهای سینه در جراحی سینه خانم ها

انواع پروتز سینه عبارتند از:

 • سیلیکون
 • سالین

پروتز سالینی

پروتز سالینی پس از قرار دادن داخل سینه با مایع (سرم) پر می شود و در عمل پروتز سینه که نوع پروتز از نوع سالینی است، برش کوچکتری برای جاگذاری آن نیاز است و هزینه کمتری هم نیاز دارد.

پروتز سیلیکونی

پروتز های سیلیکونی ژل سیلیکون دارند و طبیعی تر دیده می شوند و مناسب کسانی است که میخواهند پروتز آن ها احتمال چین خوردگی کمتری داشته باشد. همچنین نسبت به پروتز های سالینی پرهزینه تر هستند و برای جاگذاری به برش بزرگ تری نیاز دارند.

هر نوع پروتزی دارای مزایایی است. انتخاب هر کس بر اساس این تفاوت ها صورت می گیرد. همچنین ممکن است عوامل شخصی دیگری نیز در نظر گرفته شود. قبل از جراحی سینه خانم ها به منظور پروتز سینه، جراح با بیمار مشاوره ای انجام می دهد و ارزیابی کاملی به عمل می آورد و سپس پیشنهادات لازم را می دهد و بیمار را در تصمیمم گیری یاری می دهد.

همچنین بیمار باید آگاه باشد که پروتز سینه ممکن است در طولانی مدت خالی شود. ریسک خالی شدن آن حدود ۱ درصد در سال است و در بسیاری از بیماران به مدت ۲۰-۱۰ سال پس از جراحی سینه زیبایی سالم می ماند.

رایج ترین برش برای گذاشتن پروتز سینه در جراحی سینه زیبایی در چین زیر سینه می باشد که به خوبی قابلیت پنهان شدن دارد.

انواع برش در عمل بزرگ کردن سینه با پروتز

همان طور که گفته شد، برای انجام پروتز سینه لازم است که برش‌هایی در سینه ایجاد شود تا ایمپلنت در جای خود قرار گیرد. حال، یکی از نگرانی‌های اصلی بیماران این است که این برش‌ها به چه صورتی انجام خواهند شد و آیا بعد از عمل از بین خواهند رفت یا خیر. هر نوع روش جراحی زخمی از خود به جا می گذارد اما در جراحی پلاستیک زخم ها کمتر دیده می شوند.

رایج ترین برش برای گذاشتن پروتز سینه در جراحی سینه زیبایی در چین زیر سینه می باشد که به خوبی قابلیت پنهان شدن دارد و هر نوع لباسی زخم ها را مخفی می کند. به صورت کلی، می‌توان انواع برش‌ها را به ۴ روش مختلف دسته‌بندی کرد که هر کدام از آن‌ها بنا به دلایلی و برای افراد خاصی می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

 • در برش Transumbilical از بالای ناف در ناحیه شکم برشی ایجاد شده و پروتز از آن طریق به جای اصلی خود منتقل خواهد شد. از مزایای این روش می‌توان به این مورد اشاره کرد که زخم های حاصل از برش بعد از عمل بزرگ کردن سینه وجود نخواهند داشت و دیده نمی‌شوند.
 • برش Inframammary زیر سینه‌ها ایجاد می‌شود و جراح با دقت بیشتری پروتزها را در جای درست خود قرار می‌دهد. زخم حاصل از برش در بزرگ کردن سینه با جراحی، به وسیله بازسازی پوست پر خواهد شد و دیده نمی‌شود.
 • برش Trans-axillary در ناحیه زیر بغل صورت می‌گیرد. در این روش، از دوربین و سایر تجهیزات برای قرار دادن ایمپلنت در جای خود استفاده می‌شود. زخم حاصل از این نوع برش در ناحیه زیر بغل ایجاد شده و دیده نمی‌شود.
 • برش Peri-areolar در بزرگ کردن سینه با جراحی در ناحیه رنگی اطراف پستان انجام می‌شود و به همین دلیل زیاد دیده نخواهد شد.

نکته : در صورت انجام همزمان لیفت سینه و پروتز سینه در جراحی زیبایی سینه، نیازی به برش اضافی غیر از برش های مورد نیاز جهت لیفت نمی باشد.

مطالعه مقاله انواع سایز پروتز سینه را از دست ندهید.

تعیین اندازه پروتز سینه در جراحی سینه زیبایی

در زمان مشاوره برای جراحی سینه زیبایی، جراح به خواسته های بیمار گوش می دهد، اندازه گیری آناتومیکی سینه را انجام می دهد و سپس اقدام به انتخاب پروتز مناسب می کند. اما در نهایت انتخاب اندازه پروتز سینه یک تصمیم کاملا شخصی توسط بیمار می باشد.

برای اینکه بیمار برای جراحی سینه زیبایی و عمل پروتز سینه تصمیم بهتری بگیرد توصیه می شود عکس های زیادی از قبل و بعد جراحی سینه خانم ها در سایز های مختلف ببیند و آن ها را بررسی کند و مشاوره های لازم را نیز انجام دهد.

ورزش بعد از عمل سینه

نقاهت بعد از عمل پروتز سینه

دوران نقاهت بعد از پروتز سینه توصیه می شود بیمار در منزل استراحت کند. او می تواند فعالیت های سبکی مثل مطالعه و تماشای تلویزیون را انجام دهد اما باید از فعالیت فیزیکی زیاد اجتناب کند. بیمار به مدت ۲-۱ هفته در سینه اش احساس گرفتگی و درد می کند که برای تسکین درد برای بیمار دارو تجویز می شود. خیلی از بیماران بعد ۷-۵ روز پس از جراحی سینه زیبایی و گذاشتن پروتز به سر کار باز می گردند. پزشک پس از گذشت یک هفته از جراحی بیمار را ویزیت می کند تا بخیه ها را بکشد و میزان بهبود را ارزیابی کند. همچنین به بیمار ماساژ پروتز آموزش داده می شود.

بیماران می توانند ۲-۱ هفته پس از جراحی سینه زیبایی ورزش های سبک را آغاز کنند. فعالیت سنگین باید ۴-۶ هفته بعد از عمل  شروع شوند. همچنین بعد از عمل پروتز سینه باید عکس هایی از سینه بیمار گرفته شود.

در ابتدا بیمار احساس می کند سینه هایش بسیار بالا و مصنوعی است و حس خوبی به آن ها ندارد. اما این امر کاملا طبیعی است و پس از  ۶-۳ ماه از جراحی سینه زیبایی برطرف می شود و بیمار کم کم متوجه می شود که سینه هایش شکل و اندازه و موقعیت طبیعی خود را پیدا کرده اند.

اقدامات پس از عمل پروتز سینه

پس از جراحی سینه زیبایی به منظور پروتز سینه باید توسط بیمار اقداماتی انجام شود تا بهترین نتیجه حاصل شود و رضایت کامل بیمار را به همراه بیاورد. توصیه می شود بعد از عمل پروتز سینه:

 • سینه بند طبی استفاده شود تا مانع از حرکات سینه شود و باعث ثابت نگه داشته شدن بافت سینه شود. همچنین استفاده از سینه بند طبیعی در روند ترمیم پس از جراحی سینه زیبایی نیز بسیار موثر است. اگر سینه باعث فشار و درد شد باید اقدام به تعویض آن بکنید.و از لباس‌های مناسب بعد از بزرگ کردن سینه با جراحی استفاده کنید تا تورم حاصل از عمل جراحی بهبود یابد.
 • داروهایی که جراح برای بیمار تجویز می کند باید بطور کامل مصرف شود. ممکن است تا یک یا چند هفته بعد از عمل در ناحیه سینه احساس درد خفیف داشته باشید. در صورتی که درد بیش از حد معمول بود، حتما با پزشک معالج خود مطرح کنید.
در این باره بخوانید  همه چیز درباره کوچک کردن نوک سینه به همراه عوارض آن

پس از بزرگ کردن سینه با جراحی همواره با پزشک معالج خود در ارتباط باشید و در صورتی مشاهده هر گونه قرمزی، عفونت و… با وی تماس بگیرید.

 • پس از جراحی سینه زیبایی و قرار دادن پروتز، نباید فعالیت های سنگین انجام داد و انجام فعالیت‌های سنگین می‌تواند در ایجاد فرم بد برای سینه‌های شما تأثیرگذار باشد.پس  تا چند هفته پس از انجام عمل از ورزش سنگین، انجام فعالیت‌های دشوار و… پرهیز کنید و تلاش کنید تا فعالیت‌های روزانه خود را به تعویق بیاندازید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه مقاله ورزش بعد از پروتز سینه را در مجله پزشکی دکتر آرش نجف بیگی  مطالعه کنید.
 •  پس از بزرگ کردن سینه با جراحی همواره با پزشک معالج خود در ارتباط باشید و در صورتی مشاهده هر گونه قرمزی، عفونت و… با وی تماس بگیرید. و میتوانید اگر بعد از عمل پروتز سینه تورم و کبودی دیدید از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • همچنین آناناس تازه در روند بهبود کبودی و تورم پس از جراحی سینه زیبایی خیلی تاثیر گذار است.
 • پس از عمل پروتز سینه باید بیمار به پشت بخوابد و به هیچ وجه پس از عمل پروتز سینه نباید روی شکم بخوابد.
 • دخانیات در روند بهبودی پس از انجام عمل پروتز سینه اختلال ایجاد می کند. در نتیجه پس از عمل پروتز سینه باید از مصرف دخانیات به مدت ۳ هفته اجتناب شود. و بعد از انجام عمل بزرگ کردن سینه سیگار نکشید و مراقب سلامتی خود باشید.

برای دریافت مشاوره  و انتخاب بهترین روش ، متناسب با نیازتان، با کلینیک دکتر نجف بیگی تماس حاصل فرمایید.

.

استفاده از سوتین مخصوص بعد از عمل پروتز سینه

پوشیدن سوتین مخصوص، پروتز را در محل خود حفظ می کند و سبب می شود پروتز حد‌اقل جابه‌جایی به سمت پایین را در اثر نیروی جاذبه داشته باشد. در برخی موارد ممکن است پروتز بعد از عمل کمی بالاتر از جایگاه طبیعی قرار بگیرد که در اینصورت می توان با بستن کش مناسب طبی در بالای سینه‌ها این مشکل را برطرف کرد.

مدت ماندگاری جراحی‌های زیبایی سینه

سینه ها ممکن است به دلیل افزایش سن، بارداری و تغییرات وزن، قابلیت ارتجاعی خود را از دست داده و به مرور زمان آویزان شوند و حالتی افتاده داشته باشند. لیفت سینه یا ماستوپکسی، یک نوع جراحی زیبایی برای بلند کردن، تغییر شکل و سفت کردن آنهاست. همچنین می تواند عدم تقارن و سایر نواقص را در ناحیه سینه بهبود بخشد. نتایج جراحی سینه معمولاً چندین سال باقی می ماند، اما با این وجود سینه های شما همچنان اثرات طبیعی پیری را در طول زمان تجربه خواهند کرد و علاوه بر آن بارداری و تغییرات وزن نیز ممکن است بر نتایج ماستوپکسی یا همان جراحی سینه تأثیر بگذارد؛ اما تا زمانی که از بدن خود مراقبت می کنید، می توانید برای سال های آینده از نتایج عمل سینه خود لذت ببرید. یکی از کارهایی که می توانید برای افزایش عمر نتایج این عمل انجام دهید، حفظ وزن و سلامت بدنتان است.

جراحی های همزمان زیبایی سینه

جراحی لیفت، سینه شما را بزرگتر و برجسته تر کرده و ظاهری جوان‌تر و جذاب‌تر ایجاد می ‌کند. با این حال، برای بیمارانی که به دنبال یک تحول چشمگیرتر هستند، ترکیب لیفت شما با جراحی های زیبایی دیگر می تواند نتایج جراحی سینه شما را به طور قابل توجهی بهبود بخشد.

ایمپلنت سینه

اگر می‌خواهید نه تنها سینه‌ های بزرگ‌تر، بلکه سینه ‌های خوش فرم تر و برجسته تر نیز بسازید، عمل بزرگ کردن سینه از طریق ایمپلنت ممکن است ایده خوبی باشد. از آنجایی که جراح شما در حال حاضر روی این ناحیه کار می کند، اضافه کردن ایمپلنت به این روش نسبتا آسان است و نتایج چشمگیرتری از آن به دست آید. بسیاری از افراد ممکن است تصمیم بگیرند که همزمان با لیفت سینه، پروتز سینه نیز انجام دهند اما به دلایل ایمنی، برخی از جراحان این دو عمل را همزمان انجام نمی دهند. در این صورت، ابتدا تحت عمل لیفت قرار می‌گیرید و هفته‌ها تا ماه‌ها بعد از عمل لیفت پزشک شما را برای ایمپلنت سینه آماده می کند. این مرحله بندی برای جلوگیری از هرگونه از دست دادن یا نکروز نوک پستان است.

تامی تاک

اگر پوست شل و آویزان در اطراف شکم و پهلو ها و همچنین سینه ‌هایتان دارید، ممکن است بخواهید عمل سینه خود را با جراحی تامی تاک همراه کنید. تامی تاک یا ابدومینوپلاستی شامل برداشتن پوست و چربی اضافی از خط کمر و سفت شدن ماهیچه های شکم برای ایجاد ناحیه میانی صاف تر و محکم تر است. این عمل زیبایی با لیپوساکشن متفاوت است و اکثر بیماران این جراحی را برای خلاص شدن از شر پوست و چربی اضافی انتخاب می کنند. ترکیبی از این دو روش می‌تواند شکم و سینه ای صاف‌تر، محکم‌تر و منحنی‌تر به شما بدهد.

لیپوساکشن

لیپوساکشن گاهی توسط یک متخصص زیبایی و گاهی توسط خود بیماران توصیه می شود. لیپوساکشن راهی برای بهبود ظاهر اندامتان در ناحیه اطراف سینه شماست. از سوی دیگر از این روش می توان برای برداشتن چربی زیر بغل نیز استفاده کرد تا پس از انجام لیفت سینه و بزرگتر شدن و کسیده تر شدن آن، نمای سینه از اطراف مشخص تر شود.

در واقع لیپوساکشن یک روش جراحی است که از آن برای برداشتن چربی از نواحی خاصی از بدن مانند شکم، باسن، ران، بازوها یا گردن استفاده می شود و به همین دلیل هم جزو عمل های پیکر تراشی محسوب می شود. بنابراین با جراحی همزمان لیپوساکشن و لیفت سینه می توان به راحتی به قسمت میانی بدن بیمار شکل داد و آن را کانتور کرد.

جمع بندی

سینه ها در طیف گسترده ای از شکل ها و اندازه ها هستند و گاهی پذیرفتن فرم و شکل سینه هایی که به طور طبیعی دارید همیشه آسان نیست. بسیاری از زنان در مورد اندازه و شکل سینه های خود نارضایتی دارند، که می تواند بر اعتماد به نفس بدن و عزت نفس آن ها تأثیر بگذارد. جراحی سینه یکی از رایج ترین عمل های زیبایی است که برای تقویت، تغییر ایمپلنت، کوچک کردن یا بلند کردن سینه انجام می شود و به شما کمک می‌کند تا بهترین نتایج را با ظاهری که می‌ خواهید دریافت کنید.

بسته به اهداف جراحی خاص شما، چندین نوع مختلف از جراحی سینه وجود دارد، از جراحی بزرگ کردن سینه گرفته تا ماموپلاستی یا کوچک کردن سینه. هنگامی که مشاوره اولیه خود را با یک جراح پلاستیک برنامه ریزی می کنید، می توانند به شما در مورد اینکه آیا این روش برای شما مناسب است یا خیر شما را راهنمایی کنند و از مزایا و معایب هر کدام شما را مطلع کنند. در این مطلب هر آنچه را که لازم است تا در مورد انواع جراحی های سینه بدانید، از نوع روند آنها گرفته تا مزایا و معایبشان؛ برای شما گردآوری شده است. با خواندن این مطلب نصف راه برای تصمیم گیری در مورد تکنیک انتخابی را رفته اید! اگر شما هم تجربه ای در این زمینه دارید می توانید آن را به اشتراک بگذارید تا سایر مخاطبان این صفحه را راهنمایی کنید.

یکی از درخواست‌های رایج برای فرم‌دهی سینه، انجام لیفت سینه هم زمان با پوتز سینه است. معمولا چنین عملی توسط پزشکان متخصص و باتجربه هم زمان قابل انجام است و فرد طی یک بار بی‌هوشی عمومی می‌تواند لیفت سینه را به همراه قرار دادن پروتز سینه و فرم دهی جذابی مشاهده کند. معمولا پروتز سینه به همراه لیفت سینه نتیجه‌ای فوق‌العاده عالی دارد و رضایت اکثر مراجعه کنندگان را جلب می‌کند.

یکی از رایج‌ترین کارهایی که برای فرم‌دهی اندام انجام می‌شود، تزریق چربی به قسمت‌های مختلف بدن از جمله سینه است. این روش معمولا برای افرادی که دارای سینه‌های خیلی کوچک هستند و اندکی نیاز به حجم‌دهی دارند، روش کارآمدی است. اما درصورتی‌که بخواهید سینه‌های بزرگ‌تری داشته باشید، تزریق چربی موجب افتادگی سینه و شل شدن آن می‌شود، درحالی‌که انتخاب یک سایز هوشمندانه پروتز سینه، می‌تواند نتیجه‌ای فوق‌العاده برای‌تان داشته باشد.

اسکار پوستی در بیشتر مواقع، چندین ماه بعد از عمل سینه محو می‌شود. اما باید توجه داشته باشید که نوع پوست، سبک زندگی افراد و همچنین میزان مراقبت‌های بعد از عمل و رعایت آن تاثیر مهمی در این زمینه دارد. کلاژن سازی پوست افراد مختلف باهم متفاوت است و همین موضوع می‌تواند تاثیر عمیقی در به جا ماندن یا نماندن اسکار پوستی در افراد داشته باشد.

خوشبختانه تاکنون هیچ شواهدی مبنی بر افزایش ریسک سرطان پستان پس از عمل پروتز سینه دیده نشده است. تنها تغییری که در سینه ایجاد می‌شود، مشکل بودن تصویر برداری از سینه در چکاپ‌های سالیانه خانم‌ها است. معمولا این روزها با پیشرفت علم و تکنولوژی دستگاه‌های تصویربرداری، این مشکل نیز برطرف شده است. رادیولوژیست با اطلاع از دارا بودن پروتز در سینه فرد، از زوایای دیگری اقدام به تصویر برداری می‌کند تا امکان تشخیص و بررسی سینه وجود داشته باشد.

حتما در جلسه مشاوره با پزشک متخصص، به شما نیز گوشزد شده است که مصرف مشروبات الکلی قبل از عمل و حداقل تا یک ماه بعد از عمل ممنوع است. این ممنوعیت معمولا به این دلیل اعلام می‌شود که مصرف الکل موجب کند شدن خون‌رسانی در بدن می‌گردد. چنین رویدادی سرعت بهبودی را کاهش می‌دهد و ریسک بروز عوارض مختلف در فرد را نیز، افزایش می‌دهد. پس بدیهی است که از یک هفته پیش از عمل جراحی تا حدود ۱ ماه بعد از آن، نباید از مشروبات الکلی استفاده کنید.

عده زیادی نگرانی در خصوص محدودیت حرکتی بعد از پروتز سینه دارند. در روش‌های عادی انجام پروتز سینه و سایر جراحی‌های زیبایی سینه، هیچ محدودیتی در حرکت نخواهید داشت، اما رعایت مراقبت‌های بعد از عمل جراحی سینه موضوع مهمی است که باید درنظر داشته باشید. جراحی سینه تنها در شرایطی محدودیت حرکتی ایجاد می‌کند که پزشک به دلیل شکل و فرم سینه و اندام در فردی، مجبور به ایجاد برش در نزدیکی بازوها شود. در چنین شرایطی توصیه می‌شود تا زمان بهبودی کامل پوست، از کشش دست به سمت بالا پرهیز کنید.

خانم‌هایی که عمل زیبایی سینه انجام می‌دهند، علاقه زیادی به مشاهده نتیجه آن بلافاصله پس از عمل دارند. اما بهتر است بدانید که در بیشتر مواقع، بعد از عمل ناحیه سینه به‌وسیله بانداژ و پانسمان پوشیده است. جدایی از این موضوع، تورم ناشی از عمل جراحی معمولا ۶ الی ۱۲ هفته زمان احتیاج دارد تا به مرور بهبود پیدا کند. پس نتیجه عمل حداقل یک الی دو ماه بعد از عمل قابل مشاهده است و نتیجه نهایی حداقل ۶ ماه زمان نیاز دارد تا ظاهر بدون تورم سینه را به شما نشان دهد.

پزشکان متخصص در زمینه جراحی زیبایی سینه، در تلاش هستند تا بهترین ظاهر از سینه را برای شما طبق انتظاراتتان و همچنین با درنظر گرفتن محدودیت‌های پزشکی، بسازند. عمل جراحی زیبایی یکی از سینه‌ها نیز برای پزشکان متخصص امکان پذیر است. در این شرایط پزشک با درنظر گرفتن تقاوت‌های موجود دست به انجام برش و تغییر در سینه می‌زند تا شکل و فرم آن به انتظارات شما از عمل جراحی نزدیک شود.

یکی از نگرانی‌هایی که در بسیاری از خانم‌ها وجود دارد، ریسک بروز عفونت بعد از عمل جراحی زیبایی سینه است. بهتر است بدانید که عمل زیبایی سینه، در شرایطی دچار عفونت می‌شود که پروتکل‌های لازم در اتاق عمل رعایت نشده باشد یا مصرف به موقع داروهای آنتی بیوتیک بعد از عمل جدی گرفته نشده باشد و همچنین بی‌توجهی به بهداشت در زمان تعویض پانسمان اتفاق افتاده باشد. عدم توجه به هریک از مواردی که در بالا ذکر شد، منجر به افزایش ریسک عفونت می‌شود. پس اگر میخواهید بهترین نتیجه را از عمل مشاهده کنید و ریسک عفونت را کاهش دهید، حتما پزشک متخصص و باتجربه‌ای را انتخاب کنید که عمل جراحی زیبایی سینه شما را در محیطی امن و استریل انجام می‌شود و مصرف داروهای آنتی بیوتیک را طبق زمان تجویز شده ادامه دهید. تعویض پانسمان را نیز باتوجه به پمادهای توصیه شده با رعایت بهداشت انجام دهید تا بهترین نتیجه را از عمل مشاهده کنید.

حال که درباره انواع روش های عمل سینه برای بزرگ کردن سینه اطلاعات درستی کسب کرده اید می توانید از مقالاتی که در پایین هستند اطلاعات تکمیل تری دریافت کنید یا برای خواندن تجربیات دیگران در این زمینه، نظرات کاربران را در انتهای مقاله بخوانید.

بیش از ۶۰۰۰ جراحی موفق

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

یکی از ۳ جراح پلاستیک برتر کشور

IMG_6113 dr-min

ممکن است شما دوست داشته باشید
21 نظرات
 1. ناشناس می گوید

  سلام زمان عمل سینه برای بانوان چه سنی هست؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   معمولا جراحی های زیبایی از سن ۱۸ سال به بالا انجام می شود.

 2. شراره سوری می گوید

  سلام من ۵سال پیش پروتز سینه کردم الان هیچ مشکلی ندارم لازمه پروتزمو عوض کنم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   در چند سال اخیر پروتز هایی که گذاشنه می شوند لایف تایم هستند و تا پایان عمر نیازی به تعویض ندارند.

 3. رازی می گوید

  سلام خسته نباشید
  من ۵سال پیش پروتز سینه انجام دادم الان بعد شیردهی به بچه ام میتونم لیفت سینه انجام بدم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله ۶ ماه بعد از اتمام شیردهی می توانید اقدام به جراحی نمایید.

 4. ناشناس می گوید

  سلام عمل بزرگ کردن سینه برای دختران مجرد هم امکان پذیر هست یانه؟ اگر بله ، از چه روشی استفاده میکنین ؟ برای بعداز ازدواج و بچه دار شدن و شیر دادن بچه مشکل ایجاد میکنه؟ و سوال آخر هزینه ش چقدره؟ پیشاپیش ممنون

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 5. طاهری می گوید

  باسلام
  سینه کسی که به خاطر سرطان جراحی شده و توده برداشته شده قابل ترمیم هست.به چه صورت؟حدودا چقدر هزینه داره؟ممنون

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله قابل ترمیم شدن است در مشاوره حضوری به صورت کامل راهنمایی خواهید شد.
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 6. رومینا می گوید

  منظورتون از بزرگ کردن سینه با جراحی همون گذاشتن پروتز هست یا تزریق ژل ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بزرگ کردن سینه با روش های مختلفی مانند پروتز و تزریق چربی انجام می شود و تشخیص اینکه چه توع عملی برای شخص مناسب است با جراح می باشد.

 7. زویا می گوید

  نوع برش هایی که توی بزرگ کردن سینه گفتید توسط خود آقای دکتر تشخیص داده میشه یا ما باید بر اساس خواسته هامون بگیم چه چیزی میخوایم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برش ها بر اساس شرایط جسمانی فرد، تشخیص پزشک و خواسته بیمار انتخاب می شود.

 8. رویا می گوید

  سلام تزریق ژل دردم داره ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اینکه درد تزریق ژل برای فرد قابل تحمل شود از بی حسی در محل تزریق استفاده می شود.

   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 9. Doctor najafbeygi می گوید

  با سلام- اگه سوالی دارید بفرمایید

  1. پریسا می گوید

   سلام خواستم بدونم پروتز سینه چون غیر طبیعیه من همیشه فکرم روی تزریق چربی متمرکز بوده و واقعا میخوام این عمل و انجام بدم هزینش چقدر میسه و دوره نقاهتش چقد زمان میبره؟؟؟و اینکه سینه ب حالته طبیعی و نرمال برمیگرده دروتز بخاطر سفت بودنش اصلا برام جالب نیس

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    سلام وقت بخیر
    لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
    سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

   2. مهتاب می گوید

    سلام خوبین
    میخواستم عمل تزریق چربی در سینه هزینش چقدر میشه

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     برای اطلاع از هزینه های جراحی با شماره های کلینیک تماس بگیرید.

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید