انواع روش های بازسازی سینه بعد از سرطان

9,869

در عمل جراحی فلپ پوستی از بافت بدن برای بازسازی سینه استفاده می‌شود، بدیهی است که ساختار سینه بعد از این اقدام بسیار طبیعی خواهد بود و احتمال افتادگی و شل شدن نیز در آن وجود دارد. درحالی‌که استفاده از پروتز سینه می‌تواند ظاهر سینه را کمی غیرطبیعی و سفت جلوه دهد اما هیچ افتادگی در آن وجود نداشته باشد.

یکی از روش‌هایی که این روزها مورد توجه خانم‌ها قرار گرفته است، استفاده از خالکوبی برای ایجاد ظاهر طبیعی در نوک سینه است. در این روش به جای ترمیم نوک پستان که بر اثر سرطان و در جراحی برداشته شده است، از خالکوبی و نقاشی به شکلی طبیعی استفاده می‌شود. در این روش ظاهر سینه کاملا با سینه سالم شبیه است و نوک سینه با کمک خالکوبی شبیه سازی شده است.

معمولا در خانم‌هایی که دچار سرطان سینه شده‌اند، لازم است تا بافت برداشته شده مورد بررسی قرار گیرد و درمان‌های جانبی نیز در کنار این اقدام انجام شود. با این کار ریسک بروز مجدد سرطان در بافت‌ سینه و بافت‌های مجاور به حدالق می‌رسد. از سوی دیگر پزشک نیاز به چکاپ‌های مکرر دارد و قرار دادن بلافاصله پروتز در سینه، می‌تواند روند تصویربرداری را دچار اختلال کند. به همین دلیل، عمل پروتز سینه تنها زمانی توسط پزشک توصیه می‌شود که ریسک بروز سرطان به کم ترین میزان خود رسیده باشد و پزشک نگرانی از بروز مجدد آن نداشته باشد.

یکی از نگرانی‌هایی که در افراد بهبود یافته از سرطان وجود دارد، چگونگی دستیابی به نتیجه مطلوب از جراحی سینه است. بهترین راه برای به دست آوردن نتیجه عالی از عمل بازسازی سینه بعد از سرطان، انتخاب یک پزشک متخصص و باتجربه در این زمینه است.

با انتخاب صحیح پزشک می‌توانید ریسک بروز مشکلات مختلف و همچنین عوارض عمل بازسازی سینه بعد از سرطان را به کم ترین حد خود برسانید و با خیالی آسوده و اطمینان زیاد به جراح، دست به انجام عمل بزنید. معمولا برای مشاهده بهترین نتیجه از عمل، باید خودتان نیز آگاهی زیادی در زمینه مراقبت‌های بعد از عمل داشته باشید. رعایت این مراقبت‌ها در کنار مصرف به موقع داروهای تجویز شده و چکاپ‌های مرتب توسط پزشک موجب می‌شود تا بهترین نتیجه از عمل بازسازی سینه را مشاهده کنید.

بازسازی سینه بعد از سرطان یا عمل ماستکتومی (Mastectomy) روشی مؤثر برای زنانی است که مبتلا به سرطان سینه شده و بخش و یا کل سینه خود را طی مراحل درمان از دست داده‌اند. ترمیم و بازسازی پستان به زنان این فرصت را می‌دهد تا مجدداً از ظاهر بدن خود رضایت داشته و از تأثیرات روانی منفی که طی درمان به ایشان وارد شده است، خلاصی یابند.

در این میان عده ای معتقدند که استفاده از پروتز سینه بعد از سرطان نیز خود موجب بروز سرطان خواهد شد اما طبق تحقیقات سرطان سینه و پروتز هیچ ارتباطی با هم ندارند. در ادامه، همراه ما باشید تا با روش‌های بازسازی سینه و چگونگی انجام هر یک بیشتر آشنا شوید.

عمل ماستکتومی چیست؟

هدف از بازسازی سینه بعد از سرطان اصلاح یا تغییر شکل مجدد یکی یا هر دو سینه بعد از ماستکتومی یا لامپکتومی است.

عمل برداشتن پستان یا عمل ماستکتومی به جراحی گفته می‌شود که طی آن جراح کل پستان از جمله نوک سینه و آرئولا (Areola) را جهت درمان یا جلوگیری از پیشروی برداشته می‌شود.

در حالی که لامپکتومی (Lumpectomy) به جراحی گفته می‌شود که یک بخش از سینه که حاوی تومور است، برداشته می‌شود.

بازسازی پستان بعد از سرطان

انکوپلاستی چیست؟

درمان سرطان سینه هرگز آسان نیست. بازسازی سینه پس از ان نیز معمولا کار پیچیده‌ای خواهد بود. با این حال دانستن اینکه شما گزینه‌های جراحی دارید که به شما کمک می‌کند بعد از عمل جراحی سرطان پستان، بهترین ظاهر و فرم سینه‌های خود را داشته باشید، می‌تواند تسکین دهنده باشد.

جراحی انکوپلاستیک که انکوپلاستی نیز نامیده می‌شود، تکنیکی جدید است که پیشرفته ترین روش‌های جراحی پلاستیک را با آنکولوژی جراحی سینه، ترکیب می‌کند. در این روش، تومور شما برداشته می‌شود و بافت پستان باقی مانده شما تغییر شکل داده خواهد شد. بنابر این ظاهر طبیعی و تقارن پستان خود را بلافاصله پس از جراحی، حفظ می‌کنید.

جراحی سنتی سرطان سینه می‌تواند منجر به تورفتگی و ناهمواری سینه و ایجاد فرم‌های غیر طبیعی و ناخوشایند شود. آنکوپلاستی با حذف کامل سلول‌های سرطانی مانند سایر انواع جراحی سرطان پستان، فرایند درمانی را کامل می‌کند. با این حال در عین دستیابی به بهترین ظاهر ممکن، تأثیر قابل توجهی را بر تصور شما از بدن خود و حفظ اعتماد به نفس شما خواهد داشت.

شما می‌توانید هم از درمان خود مطمئن باشید و هم از نظر شما پس از اتمام درمان، سینه‌های شما ظاهر مناسبی داشته باشد. چه بسا پس از این عمل، دیگر نیازی به بازسازی سینه و یا پروتز نداشته باشید. البته باید اشاره کرد که جراحی انکوپلاستی یک تکنیک پیشرفته است که نیاز به مهارت و آموزش فوق تخصصی جراحی پلاستیک دارد.

در این باره بخوانید  بررسی کامل بهترین ویژگی های متخصص ژنیکوماستی

برای مطالعه بیشتر مقاله عمل سینه و  افتادگی سینه بعد از پروتز را پیشنهاد میکنیم.

فلپ پوستی برای بازسازی سینه

روش‌های بازسازی سینه بعد از سرطان چیست؟

به طور کلی، برای ترمیم و بازسازی پستان بعد از جراحی سرطان سینه دو روش وجود دارد. اما اینکه کدام روش بعد از عمل ماستکتومی برای فرد مناسب است، به عوامل مختلفی بستگی دارد.

·        ایمپلنت یا پروتز جهت ترمیم و بازسازی پستان

در پروتز سینه از ایمپلنت‌های سیلیکون یا شور استفاده می‌شود.

هنگام بازسازی پستان با ایمپلنت، جراح ایمپلنت‌های سیلیکون یا شور را در زیر پوست یا عضله، در محل بافت قبلی پستان قرار می‌دهد. استفاده از روش ایمپلنت بعد از جراحی سرطان سینه معمولاً برای بسیاری از افراد شامل ۲ مرحله است.

در مرحله اول پزشک یک منبسط کننده عضلات را در بخش باقی مانده سینه قرار می‌دهد. سپس، بعد از یک مدت مشخص جراح به صورت هفتگی میزان مشخصی نمک استریل را به داخل پوست و در واقع منبسط کننده تزریق می‌کند تا زمانی که سایز سینه‌ها یکسان شده و فرد رضایت داشته باشد.

بعد از این مرحله، با توجه به فضای کافی که برای قرار دادن ایمپلنت ایجاد شده است، جراح منبسط کننده را از بدن فرد خارج کرده و سیلیکون یا ایمپلنت شور را جایگزین می‌کند. به این روش تیشو اکسپندر (Tissue Expander) می گویند.

به خاطر داشته باشید که برای انجام مرحله دوم از همان جای زخم اول استفاده می‌شود. در نتیجه، جای نگرانی در مورد جای زخم جدید وجود نخواهد داشت.

اما همان‌طور که گفته شد، در برخی موارد نیاز به طی کردن مرحله اولیه نبوده و جراح در یک مرحله ایمپلنت دائمی سالین یا سیلیکون را بدون استفاده از منبسط کننده در سینه فرد قرار می‌دهد.

·        جراحی فلپ پوستی یا اتوپلاستی

در این روش، بعد از جراحی سرطان سینه از سایر بافت‌های سالم بدن برای بازسازی سینه استفاده می‌گردد.

برای برداشتن بافت مورد نیاز، جراح معمولاً شکم، ران، باسن و یا پشت پا را انتخاب می‌کند. انجام عمل بازسازی به این روش بعد از جراحی سرطان سینه بسیار کار پیچیده‌ای است. برای انجام ترمیم و بازسازی پستان از این طریق از یکی از دو روش زیر استفاده می‌کنند:

 • جراحی فلپ آزاد
 • جراحی فلپ اصلی

در روش فلپ آزاد جهت بازسازی، بعد از جراحی سرطان سینه، جراح تمام بافت و رگ‌های خونی را که گردش خون را برای قرار دادن پستان فراهم می‌کند، کاملاً از بین می‌برد. برای دوختن این رگ‌ها از روشی به نام میکروسکوپی استفاده می‌شود.

برای بازسازی سینه بعد از جراحی سرطان سینه از طریق روش فلپ اصلی، بافت‌های باقیمانده به طور کامل برداشته نشده و جراح برای بازسازی سینه از همان بافت‌های باقیمانده کمک می‌گیرد.

در برخی موارد بهترین دکتر جراح سینه برای اینکه نتیجه‌ای کاملاً طبیعی از ترمیم و بازسازی پستان کسب کند، از ترکیب این دو روش با هم استفاده می‌کند.

بازسازی نوک سینه بعد از عمل ماستکتومی چگونه انجام می‌شود؟

برای بازسازی نیپل روند جراحی تا حدی متفاوت است. برای بازسازی نوک سینه، جراح، مقداری پوست روی سینه بازسازی‌شده قرار می‌دهد تا ظاهری شبیه به نوک سینه ایجاد شود. البته برخی از بیماران برای اینکه ظاهر طبیعی‌تری داشته باشند، از خال‌کوبی نیز استفاده می‌کنند.

بهترین زمان بازسازی سینه بعد از سرطان

برای بازسازی سینه فرد می‌تواند هم‌زمان با عمل برداشتن پستان یا ماستکتومی یا لامپکتومی این جراحی را انجام دهد که به آن بازسازی فوری گفته می‌شود؛ اما در برخی موارد بهتر است که فرد جهت انجام ترمیم و بازسازی پستان کمی صبر کند. بنابراین، در حالت کلی می‌توان گفت این که کدام زمان برای انجام بازسازی بعد از عمل سرطان سینه زنان مناسب است، به شرایط فرد و تصمیم پزشک بستگی دارد.

کاندیدای مناسب برای بازسازی سینه بعد از عمل سرطان سینه زنان

به طور کلی، تصمیم نهایی در مورد این که این عمل انجام بشود یا نه، به عهده خود فرد است. بسیاری از زنانی که عمل برداشتن پستان را انجام داده‌اند، دچار اضطراب و استرس شده و اعتماد به نفس خود را از دست می‌دهند. به همین علت، ترجیح درصد زیادی از آن‌ها انجام بازسازی سینه بعد از سرطان با عمل ماستکتومی است.

اما اینکه فرد، گزینه مناسبی برای بازسازی سینه بعد از سرطان هست یا نه به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه مهم‌ترین آن‌ها را معرفی می‌کنیم:

 • روش بازسازی بعد از عمل سرطان سینه زنان

همان‌طور که گفته شد برای انجام جراحی بازسازی بعد از عمل برداشتن پستان روش‌های مختلفی وجود دارد. اینکه کدام یک برای فرد مناسب‌تر است، به شرایط جسمانی وی بستگی دارد. به عنوان مثال در صورتی که فرد لاغر باشد، احتمالاً گزینه مناسبی برای انجام جراحی از طریق برداشتن بافت نباشد.

 • سرعت بازسازی سینه

برخی از افراد برای انجام بازسازی سینه بعد از انجام عمل سرطان سینه زنان عجله زیادی داشته و قصد دارند سریعاً به وضعیت قبلی خود بازگردند.

 • وضعیت سلامت کلی فرد

معمولاً افرادی که از سیگار و یا الکل استفاده می‌کنند، کاندیدای مناسبی برای انجام بازسازی سینه بعد از سرطان نیستند!

مقاله هرآنچه لازم است درباره کوچک کردن نوک سینه بدانید را ازدست ندهید.

در این باره بخوانید  علت فرو رفتگی نوک سینه و روش های تشخیص و درمان آن
بازسازی نیپل یا نوک سینه بعد از جراحی

آیا عمل بازسازی پستان می تواند سبب بازگشت سرطان سینه شود؟

بر اساس تحقیقات علمی، معمولا حدود ۴۰% از سرطان‌های پستان بین ۱ تا ۳ سال اول بعد از درمان، ممکن است عود کنند. این بازگشت سرطان ممکن است هیچ ربطی به بازسازی پستان نداشته باشد و بیشتر با عوامل دیگری مانند سبک زندگی و یا نوع سرطان و حتی عوارض زخم‌های بعد از عمل و به تعویق افتادن درمان‌های تکمیلی، در ارتباط باشد.

برای مثال محققان متوجه شده اند که مواردی مانند خودداری از نوشیدن الکل، عدم خوردن شام سنگین و خالی نگه داشتن معده در طول شب، مصرف چای سبز و داشتن تغذیه مناسب، همگی در کاهش خطر عود سرطان و یا بازگشت سرطان سینه، موثر هستند.

به همین دلیل توصیه می‌کنند برای کاهش خطر بازگشت سرطان سینه بعد از بازسازی، حتما سبک زندگی فرد تغییر کند و به شیوه سالم تبدیل شود.

حتی در پژوهشی که در سال ۲۰۰۰ روی ۶۱۸ زن انجام شد، این نتایج به دست آمد که میزان بروز عود موضعی پس از ماستکتومی در بیمارانی که سینه‌های آنها بازسازی شده بود،  ۶.۸ درصد بوده است. در حالی که در بیمارانی که به تنهایی ماستکتومی انجام داده بودند ۸.۱ درصد عود سرطان سینه دیده شد. در واقع بازگشت سرطان سینه ممکن است دلایلی غیر از بازسازی و یا پروتز سینه داشته باشد.

برای مطالعه بیشتر مقاله آیا جای بخیه بعد از ماموپلاستی باقی میماند؟  و سوتین طبی بعد از عمل پروتز را پیشنهاد میکنیم.

بازسازی سینه بعد از سرطان و تخلیه ی ناشی از آن

دوره نقاهت بعد از بازسازی سینه بعد از سرطان

دوره بازسازی سینه بعد از عمل برداشتن پستان به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ اما به طور کلی، فرد باید بعد از انجام جراحی چند روزی را در بیمارستان سپری کند. افرادی که جراحی ترمیمی را از طریق روش برداشت بافت انجام داده‌اند، دوره نقاهت طولانی‌تری را باید سپری کنند.

فرد تا ۲ ماه بعد از انجام جراحی قادر به انجام فعالیت‌های روزانه و معمولی نخواهد بود. بعد از این مدت نیز فرد موارد زیر را تجربه خواهد کرد:

 • خستگی
 • درد، کبودی، تورم یا درد در سینه‌ها و محلی که از آن جراح در طی عمل جراحی فلپ پوستی مانند شکم، کمر یا باسن بافت مورد نیاز را برداشته است.
 • محدودیت در حرکت، مانند بالا بردن بازوها
 • فرد به دنبال عمل جراحی بعد از عمل برداشتن پستان به احتمال زیاد به بخیه و لوله تخلیه نیاز دارد.
 • در دوره بهبودی اولیه، پزشک احتمالاً تعدادی داروی تسکین‌دهنده درد تجویز می‌کند که باید به صورت منظم استفاده شود. علاوه بر این، برای فرم دهی به سینه‌ها فرد باید تا مدت زمان مشخصی از یک سینه‌بند مخصوص استفاده کند.

علایم عفونت پروتز سینه چیست و راه های درمان آن را در این مقاله مطالعه کنید.

خطرات و عوارض بازسازی سینه بعد از عمل ماستکتومی

خطرات و عوارض بازسازی سینه بعد از عمل ماستکتومی

مشابه با سایر عمل‌های جراحی، جراحی بازسازی سینه نیز بعد از عمل سرطان سینه زنان بدون عوارض نخواهد بود. خصوصاً اگر توسط یک پزشک حاذق انجام نشود:

 • خونریزی یا لخته شدن خون
 • عفونت
 • عوارض ناشی از بیهوشی
 • تجمع مایعات در پستان یا محل اهداکننده بافت (برای جراحی فلپ پوست)
 • عدم وجود حس در محل درمان

در برخی موارد، شدت و میزان عوارض به اندازه‌ای است که فرد به انجام جراحی مجدد نیاز پیدا می‌کند. برخی از رایج‌ترین مواردی که نیاز به جراحی دوم را افزایش می‌دهند، عبارت هستند از:

 • سینه‌های نامتقارن
 • مشکلات مربوط به کاشت سینه مانند پارگی پروتز سینه یا حرکت آن
 • از بین رفتن حس در سینه ترمیم‌شده

در برخی موارد نیاز به انجام جراحی اضافی بلافاصله بعد از انجام جراحی اولیه احساس می‌شود. بنابراین، احتمال اینکه فرد بعد از جراحی اولیه تا چند ماه نیاز به انجام برخی از جراحی‌های جزئی داشته باشد، وجود دارد.

یکی از جراحی‌های ترمیمی که بعد از بازسازی سینه بعد از سرطان و عمل ماستکتومی انجام می‌شود، تزریق چربی سینه است. خصوصاً اگر در حین جراحی، تعدادی حفره و فضای خالی ایجاد شده است. تزریق چربی احتمالاً به صورت متوالی و در چندین جلسه انجام می‌شود؛ چرا که چربی تزریق‌شده از بدن خود فرد بوده و ممکن است مقدار اندکی از آن جذب بدن شخص ‌شود.

برای آگاهی بیشتر از عمل بازسازی سینه، قیمت و شیوه انجام آن، با مشاوران ما در کلینیک دکتر آرش نجف‌بیگی تماس بگیرید. ما مشتاقانه شما را راهنمایی خواهیم کرد.

.

نتیجه‌گیری

بعد از انجام عمل ماستکتومی فرد بیمار برای اینکه روحیه و اعتماد‌به‌نفس قبلی خود را به دست آورد، به انجام عمل بازسازی سینه بعد از سرطان نیاز دارد. این جراحی که به روش‌های مختلفی قابل انجام است، تا حد زیادی، سینه تخلیه شده را ترمیم کرده و ظاهری زیبا برای آن به ارمغان می‌آورد.

اینکه کدام یک از روش‌های انجام جراحی برای فرد مناسب است، به شرایط فرد و تشخیص پزشک بستگی دارد. بنابراین، ابتدا در یک جلسه مشاوره با پزشک منتخب خود شرکت کنید و با توضیح شرایط و خواسته‌های وی برای او بهترین روش را برای انجام جراحی انتخاب کنید. به خاطر داشته باشید که این جراحی با عوارض خاصی همراه خواهد بود؛ خصوصاً اگر به درستی و توسط یک جراح با تجربه انجام نگردد.

برای مطالعه بیشتر درباره بازسازی پستان این مقاله معتبر را از سایت breastcancer بخوانید.

بیش از ۶۰۰۰ جراحی موفق

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

یکی از ۳ جراح پلاستیک برتر کشور

IMG_6113 dr-min

ممکن است شما دوست داشته باشید
31 نظرات
 1. لیلا می گوید

  سلام یک سینه ام تخلیه شده میشه هردو سینه رو همزمان انجام بدم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات کامل با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 2. ناشناس می گوید

  باسلام
  من یه تومور داخل سینه ی راستم دارم و چند تا کیست داخل سینه چپم اگه مراجعه کنم شما میتونید برام سینه رو تخلیه کنید وهمزمان با تخلیه سینه پروتز برام انجام بدید بدون اینکه شکل نوک سینه عوض بشه یا اینه برش زیادی بخوره که منجر عوض شدن فرم سینه بشه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   دوست عزیز برای این گونه عمل ها میبایست پرونده پزشکی و آزمایشات شما به صورت کامل رویت شده و مورد بررسی قرار گیرد
   شما میتوانید برای دریافت اطلاعات بیشتر به صورت حضوری مراجعه نمایید
   برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴- جردن۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 3. سهرابی می گوید

  سلام اقای دکتر برای بازسازی سینه های بعد از سرطان از چربی بدن نمیشه استفاده کرد؟ چربی شکم و پهلو یا داخل ران؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر، با چربی به تنهایی نمی توان فرم سینه را بازسازی کرد.

 4. زکیه توکی می گوید

  سلام ببخشید وقتی سینه تخلیه بشه و بعد پروتز بشه برای بازسازی نیپل ها چیکار می کنن؟ از پوست بدن برمدارن؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله ، از بافت بدن خود شخص این ترمیم انجام می شود.

 5. میدانی می گوید

  درسته میگن که عمل بازسازی پستان می تونه باعث بازگشت سرطان سینه بشه یا باعث عود سرطان میشه؟ باید چیکار کنیم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر ، نقش ترمیم سینه در بازگشت سرطان اثبات نشده.

 6. هانی می گوید

  سلام برای بازسازی سینه ممکنه پروتز با سینه خودمون تقارن نداشته باشه؟ بعد اینکه توی عمل بازسازی پستان نیاز به تعویض پروتز هست؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بازسازی سینه به صورتی انجام می شود که بیشترین تقارن در سینه ها بوجود بیاید.
   و امروزه دیگر نیازی به تعویض پروتز سینه نخواهید داشت.

 7. شکیبا می گوید

  سلام ببخشید اقای دکتر مادر من تومور داره توی سینه اش اما چون خجالت میکشه راضی نمیشه عمل کنه سوالم اینه تخلیه سینه رو میشه با بازسازی سینه با هم انجام داد؟ میخایم از لحاظ زیبایی سینه اش بافت خوبی داشته باشه و تقارن داشته باشه لطفا راهنمایی کنید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز برای همه عزیزان نمی شود به صورت همزمان جراحی تخلیه سینه و کارگذاری پروتز را انجام داد.
   فقط از طریق معاینه حضوری با پزشک می توان دقیق اعلام کرد که این جراحی قابل انجام است یا خیر.

 8. ساره لطفی می گوید

  سلام من بیماری سرطان پستان دارم که تشخیص دادن باید سینه ام تخلیه بشه و میخام سریع بعد از تخلیه پروتز انجام بدم این عمل بازسازی پستان توی چند مرحله قابل انجامه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز معمولا نمی توان بلافاصله بعد از تخلیه سینه اقدام به جراحی ترمیمی نماید. ولی تشخیص دقیق این مورد تنها از طریق معاینه حضوری قابل انجام است.

 9. ناشناس می گوید

  سلام اقای دکتر خسته نبباشین برای بازسازی سینه بعد از سطرسان اگه بافت سینه گنجایش پروتز یا فلپ رو نداشته باشه باید چیکار کرد؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   معمولا در صورت نیاز قبل از کارگذاری پروتز برای این افراد تزریق چربی برای بافت سازی اولیه انجام می شود.

 10. رویا می گوید

  سلام خسته نباشین ۴_۵سال پیش ماستکتومی شدم یک سال بعد بدون تیشو از بافت کمر پیوند شده و پروتز انجام دادم وبعد ۶ماه حاله سینه رو انجام دادم اما متاسفانه از نظر شکل سینه هم بافت سینه اصلا تقارن نداره وخیلی سفترو غیر عادی تره میخواستم بدونم میشه کاری انجام داد؟؟ایا بافت پیوند شده از کمرو میشه خارج کرد؟یا اصلا چه نوع پروتزی ب بافت خود سینه نزدیکتره ممنون

 11. یونسی می گوید

  سلام من سال ۹۵عمل ماستکتومی انجام دادم کل سینه رو برداشتم ۱_خواستم بدونم ،با چربی شکم‌بدون
  پرونز امکان باز سازی و ترمیم وجود داره؟۲_هزینه عمل جراحی باز سازی سینه ام چه قدر میشه۳_ایا طرف قرارداد با بیمه تکمیلی طلایی فرهنگیان هستید؟۴_چند هفته بعد عمل باز سازی میتونم برگردم به زندگی عادیم با تشکر ازلطف شما ،یونسی

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 12. ناشناس می گوید

  سلام من یک سال پیش عمل ماسکتومی انجام دادم شنیدم اگه سرطان دوباره رشد کنه اگه پروتز کرده باشید خودشا نشون نمیده ایا این حرف درست ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر تا به امروز تاثیر پروتز بر روی سرطان سینه یا عدم تشخیص به موقع آن گزارش نشده است.

 13. ناشناس می گوید

  باسلام چه زمان مناسبی رو برای عمل زیبایی سینه بعد از خارج کردن تومور توصیه میکنید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز معمولا توصیه می شود ۶ الی ۱۲ ماه بعد برای بازسازی اقدام کنید.

 14. ناشناس می گوید

  باعرض سلام وادب ٫ من عمل ماسکتومی سینه داشتم وکل سینه برداشته شده میخواستم بدونم میشه فقط با تزریق چربی سینه رو بازسازی کرد بدون گذاشتن پروتز

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر حتما باید از پروتز استفاده کرد.

 15. ناشناس می گوید

  نمونه کارهای زیبایی دکتر نجف بیگی

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   برای دیدن نمونه کارهای جراحی سینه به پیج اینستاگرام ما مراجعه نمایید:
   https://www.instagram.com/drnajafbeigi_protez/

 16. مریم می گوید

  بازسازی سبنه بعد از بیماری سرطان در صورتی که زیک سینه و ماهیچه های زیر سبنه برداشته شده باشد امکان پذیر هیت؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله فقط تکنیک انجام این عمل برای هر فرد بسته به شرایط بدنی آن متفاوت است.

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید