همه چیز درباره کوچک کردن نوک سینه به همراه عوارض آن

55,718

کوچک کردن نوک سینه در زنان به عنوان عملی نوین در حوزه‌ی زیبایی بسیار طرفدار پیدا کرده است. این روزها با وجود ارائه‌ی استانداردهای زیبایی از طریق رسانه‌ها، معیارهای مشخصی برای سنجش زیبایی ظاهر و اندام افراد وجود دارد. سینه که به عنوان یکی از اندام‌های جنسی و بسیار مؤثر در جذابیت بانوان شناخته می‌شود، دارای شاخص‌های خاص خود برای برآورد زیبایی است.

یکی از این شاخص‌ها حالت و اندازه‌ی نوک سینه می‌باشد. اگر شما نیز از سایز و یا فرم نوک سینه‌ی خود ناراضی هستید و یا نوک سینه‌ای فرو رفته و یا نامتقارن دارید و می‌خواهید در مورد عمل نوک سینه و یا کوچک کردن هاله پستان اطلاعات مفیدی کسب نمایید، ادامه‌ی متن می‌تواند کمک به‌سزایی برایتان باشد. در این نوشتار سعی شده است تا اطلاعات کاملی در رابطه با نحوه‌ی عمل در زنان در اختیارتان قرار بگیرد.

چنانچه فرصت مطالعه کل محتوای مقاله را ندارید، با کلیک روی خلاصه مقاله و مطالعه آن، به اطلاعات مختصر و مفیدی دست پیدا کنید.

چه عواملی بر فرم نوک سینه تأثیر دارند؟

 • عوامل وراثتی
 • ورزش و رژیم غذایی مناسب
 • نحوه‌ی مراقبت از سینه
 • وجود برخی بیماری‌های زمینه‌ای

نوک سینه در صورتی که از حد طبیعی خود بزرگ‌تر یا کوچک‌تر باشد، فرد را با مشکلاتی مواجه می‌سازد و از جذابیت ظاهری او می‌کاهد.

تکنیک‌های کوچک کردن نوک سینه

– ایجاد برش‌های T شکل: در گذشته برای کوچک کردن نوک سینه، پزشک پس از ایجاد برش، پوست و بافت اضافی اطراف سینه را برداشته و نوک سینه را پایین می‌کشید. در این روش، کاهش به اندازه‌ی دلخواه انجام نمی‌گیرد و گاهی جای بخیه‌ها بر روی پوست باقی می‌ماند.

– تکنیک سه بعدی: در این روش دو خط یکی در قاعده پستان و دیگری در امتداد ارتفاع پستان جدید کشیده شده و سپس کاهش ارتفاع و حجم سینه انجام می‌گیرد.

نحوه انجام جراحی کوچک کردن نوک سینه

قبل از انجام جراحی باید به این نکته توجه داشت که انجام این عمل سایز و فرم نوک سینه را تغییر می‌دهد و آن را به حالت طبیعی نزدیک می‌کند؛ اما در انداز‌ه خود سینه، تأثیری ندارد. این جراحی تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌گیرد. برای انجام این جراحی، برش‌های ریزی در اطراف سینه ایجاد شده و سپس، بافت‌های اضافی خارج شده و فرم نوک پستان در فرد بهبود می‌یابد. محل ایجاد برش، پس از مدتی کاملا از بین می‌رود و در نتیجه، نوک پستان فرد، متوازن و متناسب می‌شود.

نکاتی که در جراحی کوچک کردن نوک سینه ضروری است:

 • در این جراحی عدم آسیب به اعصاب، رگ‌های خونی و مجرای شیردهی بسیار مهم است.
 • بیمار باید از سختی عمل و مراقبت‌های قبل و بعد از آن آگاهی کافی داشته باشد.
 • فرد باید داروهای مصرفی و سابقه‌ بیماری خود را به پزشک اطلاع دهد.

جراحی کوچک کردن نوک سینه در صورتی که زیر نظر یک پزشک حاذق که از تکنیک‌های جراحی به‌روز بهره می‌برد، انجام شود، به جز عوارضی همچون درد، کبودی و خونریزی، مشکل دیگری برای فرد ایجاد نخواهد کرد. اما در صورتی که زیر نظر پزشک معتبر، جراحی صورت نگیرد، می‌تواند عوارضی را به همراه داشته باشد؛ از جمله:

 • عدم قرینگی و تقارن در سینه‌ها
 • آسیب به رگ‌های اعصاب موجود در سینه و از بین رفتن حس سینه‌ها
 • به جا ماندن جای اسکار بر روی پوست
 • ایجاد عفونت و حساسیت در محل جراحی
 • تفییر شکل غیر طبیعی در سینه‌های فرد
 • ایجاد اختلال در شیردهی

علل بزرگ شدن نوک سینه

زیبایی و فرم سینه برای بانوان اهمیت بسیاری دارد که نشأت گرفته از تأثیر آن بر زیبایی ظاهری و جذابیت جنسی می‌باشد. حالت سینه، سفتی بافت آن، اندازه و فرم نوک سینه و هاله‌ی اطراف آن به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از این عوامل که بسیار مؤثر و غیرقابل اجتناب می‌نماید، عوامل وراثتی است که از بدو تولد درون فرد وجود دارد و در زمان بلوغ به طور مشخص نمود خارجی پیدا می‌کند.

یکی دیگر از این عوامل که در بزرگ بودن نوک سینه خانم ها نقشی اساسی دارد، نحوه‌ی مراقبت از سینه و توجه به ورزش و رژیم غذایی است که می‌تواند بر اندازه و فرم سینه و نوک آن تأثیر بگذارد. کوچک کردن نوک سینه در زنان و مادرانی که دوران شیردهی را گذرانده‌اند، به علت تغییر فرم نوک آن نیز رایج است. به طور کلی، جذابیت و زیبایی نوک سینه و سایز آن در تناسب با سایز هاله‌ و خود سینه سنجیده می‌شود. نوک سینه‌ی بزرگ می‌تواند این تناسب را بر هم زند و در مواردی به معضلی برای بانوان تبدیل گردد.

کوچک کردن نوک سینه زنان و همچنین، کوچک کردن هاله پستان در ایجاد این تناسب نقش به‌سزایی ایفا می‌کند. این عمل یکی از روش‌های موثر است که از طریق آن افراد می‌توانند بزرگی نوک پستان خود را برطرف کنند و به تناسبی زیبا از سایز نوک سینه، هاله آن و خود سینه برسند.

کوچک کردن نوک سینه در زنان پس از شیردهی به نوزاد

برای اطلاع از هزینه عمل کوچک کردن سینه مطالعه مقاله کوچک کردن سینه یا ماموپلاستی کاهشی و کوچک کردن سینه مردان را از دست ندهید.

نوک سینه‌ی بزرگ معضل است یا حسن؟

همانطور که اشاره کردیم نوک سینه در مواردی آنچنان از نظر سایزی رشد کرده و یا به‌گونه‌ای تغییر فرم داده است که به حالت غیرعادی در می‌آید. نوک بزرگ و آویزان پستان چه بر اثر عوامل وراثتی و چه بر اثر گذشت زمان و یا شیردهی می‌تواند آزاردهنده باشد، تا جایی که این عمل جراحی به عنوان گزینه‌ای بسیار مناسب و بهبوددهنده مطرح می‌گردد.

نوک سینه نه تنها زمانی که از سایز طبیعی خود بزرگتر می‌شود، بلکه در مواردی که کوچکتر از زمان طبیعی خود هست نیز مشکل‌ساز است؛ به صورتی که بعضی از بانوان با مشکل نوک سینه‌ی فرورفته نیز مواجه هستند. در هر صورت چه نوک سینه بیش از اندازه بزرگ و یا بیش از حد کوچک و یا حتی تورفته باشد، فرد را با مشکلاتی روبرو می‌کند.

علاوه بر تأثیر نامناسب عدم تناسب سایز و فرم نوک سینه بر زیبایی و جذابیت جنسی و ظاهری افراد، بزرگ بودن نوک سینه باعث می‌شود که در هنگام پوشیدن یا بر تن داشتن لباس زیر، این عضو آسیب ببیند، خراشیده شود و تا جایی پیش رود که زخم بردارد. عمل جراحی نوک سینه در زنان می‌تواند این محدودیت‌ها را برطرف نماید و فرد با انجام عمل و همینطور کوچک کردن هاله پستان از شر عدم تناسب و معضلات ناشی از آن خلاص می‌گردد.

برای مطالعه بیشتر مقاله انواع فرورفتگی نوک سینه و روش های تشخیص و درمان آن را پیشنهاد میکنیم.

آیا واقعا نوک سینه به کوچک شدن نیاز دارد؟

ممکن است بسیاری از خانم‌ها در ابتدای مواجه شدن با نوک بیش از اندازه بزرگ سینه‌ها، تصور کنند که این امر بر جذابیت آنها می‌افزاید. با این وجود پس از مدتی هم از عوارض جسمی این مشکل خسته خواهند شد و هم متوجه می‌شوند که زیبایی جنسی چندانی در نوک بزرگ و افتاده سینه‌ها وجود ندارد. اینجا است که ما جراحان پلاستیک و زیبایی می‌بینیم که درخواست براین این جراحی، روز به روز در حال افزایش است.

دکتر بوفورد از ایالت کلرادو امریکا با بیش از ۱۶ سال تجربه در زمینه عمل‌های جراحی پلاستیک و زیبایی، در مورد کاهش حجم و اندازه نوک سینه، می‌گوید:

بسیاری از خانم‌هایی که تجربه بارداری و زایمان داشته‌اند؛ جدا از اینکه به کودک خود چقدر شیر داده باشند، با مشکل بزرگ شدن غیر عادی نوک سینه مواجه می‌شوند.

در چنین شرایطی معمولا نوک سینه‌ها نسبت به قبل از دوران بارداری بسیار کشیده‌تر و حجیم‌تر می‌شود. به همین دلیل مشکلات بسیاری مانند دشواری در پوشیدن لباس برای این افراد پیش می‌آید و درد و فشار غیر طبیعی را در نوک سینه‌ها همیشه حس خواهند کرد. همچنین گاهی این بزرگ شدن موجب افتادگی نوک سینه‌ها می‌شود. در واقع یک حالت غیر طبیعی و نازیبا در سینه‌ها شکل می‌گیرد.

برخی خانم‌ها با انجام جراحی‌های زیبایی مانند لیفت و یا بزرگ کردن سینه و همچنین کار گذاشتن پروتزهای سینه، تا اندازه‌ای این ناهماهنگی و نبود تناسب را جبران می‌کنند. با این وجود در بسیاری از افراد، عمل‌های بزرگ کردن سینه کمکی به حل مشکل نوک افتاده سینه‌ها، نمی‌کند.

در این باره بخوانید  نحوه صحیح مراقبت از پانسمان بعد از ماموپلاستی

همچنین گاهی بزرگ شدن اندازه نوک سینه ناشی از عوامل ژنتیکی و یا برخی بیماری‌های زمینه‌ای است. در چنین مواردی نه تنها خانم‌ها که حتی گاهی برخی آقایان نیز درگیر آن می‌شوند. در این موارد غیر از عمل کردن نوک سینه، راه دیگری باقی نمی‌ماند.

برای آگاهی از مراقبت های بعد از ماموپلاستی مطالعه مقاله مراقبتهای بعد از عمل کوچک کردن سینه را از دست ندهید.

کوچک کردن نوک سینه در زنان

چه تکنیک‌هایی برای کوچک کردن نوک سینه مناسب‌تر است؟

در گذشته تکنیک‌هایی شامل برش‌های T شکل کوچک در قاعده نوک سینه، برداشتن مقداری از پوست و بافت اضافی اطراف و همچنین پایین کشیدن نوک سینه، بیشترین کاربرد را داشته است. در این روش‌ها، از ست قائده، نوک سینه به سمت داخل کشیده می‌شد و ارتفاع آن کاهش پیدا می‌کرد. در این روش معمولا کاهش اندازه همیشه به دلخواه نیست و گاهی جای برش و بخیه‌ها تا اندازه‌ای پیدا خواهد بود.

این درحالی است که در تکنیک‌های جدید، کاهش اندازه و ارتفاع نوک سینه از سر آن انجام می‌شود. به این ترتیب به هر اندازه دلخواه می‌توان نوک سینه را کاهش داد و بافت اضافه را برداشت. در چنین شرایطی معمولا هیچ جای برش و بخیه‌ای نیز در نوک سینه برجا نمی‌ماند. البته حفظ بافت نوک سینه، رگ‌ها، عصب‌ها و باقی ماندن توانایی شیردهی، از مواردی است که جراح فوق تخصص پلاستیک و زیبایی در نظر می‌گیرد.

تکنیک سه بعدی جراحی نوک سینه

دکتر جین و تیم جراحی همراهش در یک تحقیق بسیار گسترده طی ۱۰ سال، روی ۲۵۷ مرد و زن (در مجموع ۴۹۱ نوک پستان) روش‌های سه‌بعدی جراحی کاهش اندازه نوک پستان را مورد بررسی قرار داده است.

دکتر جین در مورد روش جراحی سه بعدی نوک پستان در مقاله علمی خود توضیح داده است که:

در جراحی سه بعدی، برای کاهش ارتفاع و اندازه، ۲ خط محیطی کشیده می‌شود: یکی در قاعده پستانک و دیگری در امتداد ارتفاع پستانک جدید. فاصله این دایره‌ها با توجه به کاهش ارتفاع مورد نیاز، طراحی می‌شود. این خطوط محیطی کمک می‌کند تا از همه طرف بتوان حجم و اندازه نوک پستان را کاهش داد؛ هم در ارتفاع و هم در عرض و قطر نوک سینه.

در واقع نتیجه این عمل کاهش همه جانبه، متوازن و متناسب نوک پستان است؛ به صورتی که حالت طبیعی پیدا کند. در حالی که در روش‌های قدیمی‌تر معمولا کاهش ارتفاع موجب کج شدن نوک پستان و یا عدم کاهش قطر آن می‌شد.

آیا تکنیک های جدید کوچک کردن نوک سینه عوارضی ندارد؟

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در کلینیک دکتر آرش نجف بیگی تماس بگیرید:

.

آیا تکنیک‌های جدید، عوارضی ندارد؟

بررسی نتایج جراحی کاهش نوک پستان ۲۵۷ بیمار (۱۰ مرد و ۲۴۷ زن) و پیگیری سه تا ۶ سال بعد از انجام عمل، نتایج درخشان و بدون عارضه این جراحی را مشخص کرده است. ۲۳۴ نفر به طور کامل شاهد کاهش سه بعدی حجم و اندازه نوک سینه‌های خود بودند. همچنین هیچ کدام از بیماران عارضه‌ای از انجام عمل گزارش نداده‌اند و یا در نظرسنجی‌های بعد از عمل اعلام نکرده‌اند.

بررسی‌های طولانی مدت نشان داده است که تکنیک‌های نوین جراحی پلاستیک، قادر به ارائه نتایج رضایت بخش است. هیچ عارضه عمده‌ای مانند نکروز نوک پستان، تاخیر در ترمیم زخم، زخم و اسکار بیش از حد یا از دست دادن حس نوک سینه، مشاهده نشد.

نحوه و شرایط عمل جراحی کوچک کردن نوک سینه

عمل کوچک نمودن نوک سینه به دلایل مختلفی صورت می‌گیرد که تا کنون به این دلایل اشاراتی شده است. به طور کل، برای رسیدن به تناسب و تعادل بین سایز نوک سینه و هاله‌ی اطراف آن و نهایتأ دستیابی به ملاک‌های زیبایی‌شناسی فرم سینه، این عمل و همینطور جراحی کوچک کردن هاله پستان، در کنار دیگر عمل های سینه مانند بزرگ کردن سینه با جراحی یا عمل بالا بردن سینه امروزه مخاطبان زیادی پیدا کرده است.

همه می‌دانیم که یک نوک سینه‌ی زیبا و با اندازه‌ای مناسب می‌تواند ظاهر پستان را به طرز قابل توجهی تقویت کند. فرد متقاضی این نوع عمل جراحی بایستی توقعات واقع‌بینانه‌ای از آن داشته باشد و بداند که این نوع عمل تنها در مورد سایز و فرم نوک سینه مؤثر است و بر فرم و اندازه‌ی هاله و خود سینه تأثیری نمی‌گذارد.

بنابراین، افرادی که با عدم تقارن نوک‌های سینه‌ی خود و یا سایز و فرم آن مشکل دارند، این عمل را به عنوان گزینه‌ای مناسب برای رفع مشکلشان و در پی آن بهبود اعتماد به نفسشان، در اختیار دارند. این افراد به‌وسیله‌ی این عمل جراحی می‌توانند به نوک سینه‌های خود ظاهری گردتر و قرینه، با اندازه‌ای متناسب بدهند.

کوچک کردن نوک سینه در زنان با توجه به اینکه تقارن دو نوک سینه در کیفیت نتیجه‌ی نهایی این عمل نقش بسیار مهمی دارد، بایستی توسط پزشکی حاذق صورت گیرد؛

بنابراین، افراد برای اینکه با انجام این عمل به رضایت خاطر برسند، بایستی به انتخاب پزشک جراح مناسب توجه نمایند. انجام عمل نوک سینه زمانی که به همراه عمل کوچک کردن هاله پستان صورت گیرد، می‌تواند نتایج بهتری را برای رسیدن به تناسب و زیبایی ظاهر در پی داشته باشد. هاله‌ی سینه امکان دارد از ابتدا به حدی بزرگ باشد که بر ظاهر زیبای سینه تأثیر منفی گذاشته باشد و یا بر اثر بارداری و یا چاقی و لاغری کشیده و از فرم اصلی خود خارج شده باشد.

گاهی حتی هاله پستان نیز دچار عدم قرینگی می‌شود که با انجام عمل جراحی توسط پزشکی مناسب این عدم قرینگی نیز برطرف می‌گردد.

مراقبت های بعد از عمل کوچک کردن نوک سینه

چگونگی و مراحل انجام جراحی کوچک کردن نوک سینه

جراحی نوک سینه در زنان می‌تواند با توجه به تشخیص پزشک و با توجه به نوع عمل به صورت سرپایی و تحت بی‌حسی موضعی انجام پذیرد که در این صورت زمان کمتری نیز صرف عمل و مراقبت‌های پس از آن می‌شود. اگر این عمل با دیگر عمل‌های جراحی سینه مانند بزرگ یا کوچک کردن سایز آن، بالا بردن پستان و متقارن و یا کوچک کردن هاله آن همراه باشد، شرایط دریافت بیهوشی و مراقبت‌های قبل و بعد از عمل مناسب نوع آن نیز تغییر می‌کند.
در حین عمل جراحی، حفظ اعصاب و رگ‌های خونی که نوک سینه‌ها را تغذیه می‌کنند، به منظور حفظ حس در نوک پستان و توانایی شیردهی ضروری است. برای انجام این عمل در ابتدا فرد متقاضی بایستی با پزشک خود مشورت کند و در مورد مراقبت‌های قبل از عمل، نوع و سختی عمل جراحی، زخم‌های ناشی از این عمل و ماندگاری این زخم‌ها، مدت زمان و چگونگی گذران نقاهت، انتظارات از نتایج حاصله و مراقبت‌های پس از عمل اطلاعاتی را دریافت کند. در این جراحی نیز مانند سایر عمل‌های جراحی فرد بایستی پزشک خود را از سابقه‌ی بیماری، سابقه‌ی جراحی و داروهای مصرفی مطلع نماید.
در روند عمل کاهش اندازه نوک سینه برش‌های ریزی در اطراف این محدوده ایجاد می‌شود و از طریق آن بافت اضافه خارج می‌گردد و فرم و سایز نوک پستان بهبود می‌یابد. لازم به ذکر است در انتها و پس از گذران مدتی اثری از این برش‌ها بر جای نمی‌ماند. اگر شخص در کنار این نوع عمل با توجه به فرم هاله‌ی خود نیاز به کوچک کردن هاله پستان نیز داشته باشد، برش‌های ناشی از عمل، علاوه بر برش‌های اطراف نوک سینه، در اطراف هاله نیز زده می‌شود که این برش‌ها با توجه به حساسیت زیبا بودن محل با کمترین نشان برجا مانده بهبود می‌یابد.

اگر هاله‌ی پستان بسیار بزرگ باشد، برای کوچک کردن آن نیاز به برشی از مرکز پستان به سمت انتهای هاله است و از طریق آن کوچک کردن هاله میسر می‌شود.

روش های کوچک کردن نوک سینه

مطالعه مقاله آیا بارداری و شیردهی بعد از پروتز سینه ممکن است؟ را پیشنهاد می دهیم.

آیا عملکرد نوک سینه مانند شیردهی یا حس لامسه، بعد از عمل تغییر می‌کند؟

سال‌ها تحقیق پزشکی توسط جراحان فوق تخصص پلاستیک و ترمیمی نشان داده است که اگر از تکنیک‌های صحیح و به روز استفاده شود، هیچ عارضه و مشکلی در علمکرد نوک سینه بعد از کوچک شدن، ایجاد نخواهد شد.

دکتر مین‌رن در این مورد یک تحقیق چند ساله انجام داده است و در مقاله‌ای که در ژورنال جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی چاپ شده است، بیان می‌کند:

مطالعات پزشکی نشان داده است که تکنیک جدید با برش سه بعدی به شکل Z، نه تنها می‌تواند از ارتفاع و قطر نوک پستان هیپرتروفیک و بزرگ، بکاهد بلکه می‌تواند پایه نوک سینه را بدون از بین بردن عملکرد آن باریک کند.

در این باره بخوانید  علت ورم سينه بعد از عمل ماموپلاستي + راهکار طلایی برای جلوگیری آن

به بیان بهتر بدون آسیب رساندن به اعصاب، رگ‌های خونی و یا مجراهای شیردهی، می‌توان نوک سینه را از ارتفاع، قطر و یا قائده آن، کوچک کرد. طی یک تحقیق ۴ ساله روی ۴۴ جراحی کاهش نوک پستان، هیچ گونه عارضه جانبی مانند نکروز نوک سینه، عفونت، حساسیت، بی‌حسی، تغییر شکل غیر طبیعی و یا کاهش عملکرد دیده نشد.

روش برش سه بعدی به شکل Z می‌تواند به گونه‌ای ارتفاع و قطر نوک سینه را کم کند که شکل پایه‌ای انواع پستانک‌ها به طور طبیعی کاهش پیدا کند. در نتیجه یک نوک سینه استوانه‌ای شکل جدید ایجاد خواهد شد، بدون اینکه منبع تغذیه و عملکرد عصبی آن را به خطر بیندازد.

همچنین دکتر مولیور نیز طی یک تحقیق ۱۰ ساله روی بیش از ۶۰ کاهش اندازه نوک پستان، کارایی تکنیک‌های جدید را در یک مقاله پزشکی نشان داده است. دکتر مولیور و تیم جراحی همکارش، علاوه بر بی‌خطر بودن این نوع عمل‌های استاندارد، بر نتایج زیبایی شناسی آن نیز تاکید داشته‌اند:

علاوه بر کاربردهای درمانی تکنیک‌های ترکیبی جراحلی پلاستیک برای کاهش سایز نوک سینه، در بسیاری موارد، نتایج این عمل زیبایی، به خوبی تکرار شده است.   

کوچک کردن نوک سینه بزرگ در بانوان

عوارض عمل جراحی نوک پستان و مراقبت‌های پس از آن

بعضی از عوارض عمل جراحی نوک سینه در زنان و یا کوچک کردن هاله پستان، با عمل‌های جراحی دیگر مانند لیفت و پروتز سینه مشترک هستند. افرادی که تحت این عمل جراحی قرار می‌گیرند، احتمال دارد به داروهای بی‌حسی و یا بی‌هوشی استفاده‌شده حساسیت داشته باشند و دچار حالت تهوع و استفراغ پس از عمل شوند.

توصیه می‌شود متقاضیان از پزشک معالج خود در مورد درد پس از عمل سؤال کنند؛ زیرا که ناحیه‌ی مورد نظر تا مدتی با مقداری درد همراه است که در صورت اطلاع بیمار از چگونگی و میزان آن، تحمل درد آسان‌تر می‌شود.

در کنار این موارد، اطراف ناحیه‌ی تحت درمان یعنی همان نوک سینه و یا کل هاله سینه -بسته به عمل صورت گرفته- تا حدود دو هفته دارای مقداری کبودی است و امکان خونریزی نیز وجود دارد. در پی انجام این نوع جراحی، پوشیدن لباس گشاد برای ایجاد کمترین برخورد با ناحیه‌ی تحت درمان و مراقبت مناسب از زخم‌ها هم برای جلوگیری از عفونت و هم به منظور کاهش اثر ماندگار ناشی از زخم‌ها توصیه می‌گردد.

می‌توان گفت افرادی که از سایز، فرم و تقارن نوک سینه خود و یا هاله اطراف آن ناراضی هستند و این امر باعث کاهش حس زیبایی، جذابیت و اعتماد به نفسشان شده است، می‌توانند به راحتی با روش جراحی  نوک سینه در زنان این مشکل را حل نمایند. با توجه به اینکه این جراحی، عملی آسان و با عوارض کم و نسبتأ بی‌خطر است، استفاده از آن می‌تواند تأثیر ماندگاری بر زیبایی سینه داشته باشد.

سوالات متداول درباره کوچک کردن نوک سینه در زنان

یکی از مشکلاتی که در بعضی خانم‌ها بروز می‌کند، بزرگ شدن هاله سینه یا عدم تقارن هاله سینه است. خوشبختانه عمل جراحی کوچک کردن نوک سینه و هاله، می‌تواند به راحتی توسط پزشک متخصص و باتجربه انجام شود. در این شرایط پزشک متخصص تلاش می‌کند تا به‌وسیله ایجاد برش دور هاله سینه، اقدام به کوچک کردن هاله سینه کند.

یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید در زمان جراحی لیفت سینه انجام دهید، برطرف کردن مشکل بزرگ بودن نوک سینه است. معمولا پزشکان متخصص با دارا بودن تجربیات ارزشمند در این زمینه می‌توانند به راحتی اقدام به انجام هر دو عمل در یک زمان کنند. به این ترتیب با یک بار بی‌هوشی عمومی می‌توانید به شکل و فرم دل‌خواه از سینه‌های خودتان دست پیدا کنید و بهترین نتیجه از عمل را مشاهده کنید.

به جا ماندن اسکار پوستی مانند باقی ماندن جای زخم بر سطح پوست افراد مختلف، متفاوت است. معمولا اسکار پوستی عمل کوچک کردن نوک سینه نیز، مانند هر عمل جراحی دیگری در افراد مختلف متفاوت است. اما درصورتی که پزشک متخصص تمامی اصول و ظرافت عمل جراحی را درنظر گرفته باشد و همچنین مراقبت‌های بعد از عمل نیز رعایت شود، ریسک باقی ماندن اسکار پوستی این عمل کاهش پیدا می‌کند. اما بهتر است بدانید که همه چیز به میزان کلاژن سازی و ترمیم پوست خودتان بستگی دارد. این عامل تعیین کننده برای باقی ماندن جای زخم یا بهبودی کامل اسکار پوستی است.

معمولا یکی از نگرانی‌هایی که در خانم‌ها وجود دارد، کاهش حس جنسی در نوک سینه است. معمولا با انجام هر نوع عمل جراحی تهاجمی که سطح پوست دچار برش می‌شود، حس ناحیه بعد از عمل تا مدت‌ها دچار کاهش شدید می‌شود. پس می‌توان گفت چنین رویدادی کاملا طبیعی است. اما معمولا این حس بعد از گذشت حدود ۶ ماه الی یک سال از عمل، به مرور باز می‌گردد. در برخی مواقع که پزشک تجربه کافی برای انجام جراحی نداشته باشد، احتمال ایجاد آسیب در ناحیه سینه و عصب‌های آن افزایش پیدا می‌کند. در چنین شرایطی می‌توان گفت که ریسک بروز چنین شرایطی در صورتی که پزشک غیرمتخصص و بی‌تجربه باشد، افزایش می‌یابد.

طبق بررسی‌های انجام شده در سال‌های اخیر بر خانم‌هایی که سابقه عمل کوچک کردن نوک سینه داشته‌اند، خوشبختانه هیچ عارضه‌ای مبنی بر اختلال در شیردهی بعد از عمل کوچک کردن نوک سینه مشاهده نشده است. درصورتی که این عمل جراحی زیبایی توسط پزشک متخصص و باتجربه انجام شود، احتمال اختلال در شیردهی وجود ندارد، چنین احتمالی تنها در شرایطی ممکن است که پزشکی غیرمتخصص و غیر حرفه‌ای اقدام به عمل جراحی سینه کرده باشد.

عمل کوچک کردن نوک سینه معمولا با هدف زیبایی انجام می‌شود. پس بدیهی است که افراد خواستار دستیابی به بهترین نتیجه از این عمل باشند. عمل کوچک کردن نوک سینه در شرایطی به بهترین شکل و فرم خود می‌رسد که برای پیدا کردن پزشک متخصص در انجام این عمل وقت کافی اختصاص داده باشید. در چنین شرایطی بدیهی است که انجام عمل کوچک کردن نوک سینه به بهترین شکل ممکن انجام می‌شود. از سوی دیگر آگاهی داشتن در خصوص مراقبت‌های بعد از عمل نیز، موضوع مهمی است که سرنوشت هر جراحی را رقم می‌زند. پس سعی کنید با تحقیق کافی بهترین نتیجه را از عمل مشاهده کنید و با مراقبت‌های پس از عمل، این نتیجه را حفظ کنید.

جلسه مشاوره بهترین زمانی است که می‌توانید به همراه پزشک متخصص‌تان، چند دقیقه‌ای را در خصوص انتظاراتتان از نتیجه عمل و همچنین اهدافتان از انجام جراحی صحبت کنید. جلسه مشاوره بهترین زمانی است که شما می‌توانید در آن به ارائه اطلاعاتی در خصوص حساسیت‌ها، سوابق پزشکی، نگرانی‌ها و انتظاراتتان بپردازید. یادتان باشد که این جلسه به عنوان یکی از مهم‌ترین جلسات پیش از عمل جراحی اهمیت زیادی دارد و استفاده از آن بر عهده شما است.

قطعا هر عمل جراحی درمانی و زیبایی، دارای عوارض خاص خود است. بروز عوارض بستگی به شرایط بدنی فرد، تخصص و تجربه پزشک در کنار مراقبت‌های بعد از عمل دارد. اگر بتوانید پزشک متخصص و باتجربه‌ای را انتخاب کنید که از جزییات عمل جراحی مطلع باشد، معمولا عوارض عمل تاحد زیادی کاهش پیدا خواهد کرد. از سوی دیگر مراقبت‌های بعد از عمل نیز، می‌تواند عوارض عمل را تا حد زیادی کاهش دهد.

معمولا نوک سینه در خانم‌ها طبق الگوهای ژنتیکی رشد می‌کند. درواقع، اگر نوک پستان در ژنتیک شما بزرگ باشد، احتمالا با گذر زمان این شرایط برای شما نیز اتفاق می‌افتد. از سوی دیگر تغییرات هورمونی و همچنین بارداری می‌تواند منجر به بزرگ شدن نوک پستان شود. مکیدن پستان توسط نوزاد در مدت طولانی نیز، از علل رایج بزرگ شدن نوک سینه است.

بیش از ۶۰۰۰ جراحی موفق

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

یکی از ۳ جراح پلاستیک برتر کشور

IMG_6113 dr-min

ممکن است شما دوست داشته باشید
26 نظرات
 1. ناشناس می گوید

  شما اینستاکرام ندارید یا جایی که ویدیو از کارهاتون بشه دید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   دکتر نجف بیگی را در اینستا سرچ کنید میتوانید ۴ پیج کاری کلینیک را مشاهده نمایید

 2. دلنواز می گوید

  ببخشید راهی برای بزرگ کردن نوک سینه وجود داره؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   بله از طریق پرتز , سینه حجم پیدا خواهد کرد. جهت مشاوره کامل لطفا با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت اباد۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 3. مارن می گوید

  سلام خسته نباشید بعد کوچک کردن نوک سینه امکان شیردهی هست؟ ممکنه دوباره نوک سینه بزرگ بشه؟ لطفا راهنمایی کنید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   معمولا با کوچک کردن نوک سینه دیگر امکان شیردهی وجود نخواهد داشت.

 4. ناشناس می گوید

  سلام برای مشکل قرینه نبودن هاله دور سینه هم این جراحی کاربرد داره؟ جسارتا هزینه کوچک کردن نوک سینه چقدره؟ مرسی

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله می توان قرینه نبودن نوک سینه را با جراحی اصلاح کرد.
   برای اطلاع از هزینه ها با شماره های کلینیک تماس بگیرید.

 5. مهسا می گوید

  باسلام من یک خانم هستم و سینه هایم حالت خوشی نداره میخواستم ببینم میتونید معاینه کنید حضوری؟لطفا یک آقا معاینه کنه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله می توانید به صورت حضوری مراجعه کنید. برای وقت مشاوره رایگان با شماره های کلینیک تماس بگیرید.

 6. شاهین می گوید

  جسارتا من جراحی ژنیکومایستی داشتم از عمل راضی هستم ولی هاله و نوک سینه بسیار پف الود و حالت غییر مردانه پیدا کرده عمل کوچک کردن و خوش فرم کردن هاله و نوک سینه برای آقایان هم قابل انجامه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله قابل انجام است.

 7. فرناز بلندی می گوید

  سلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر, من یک سال از شیردهیم میگذره و دوست دارم نوک سینه و جراحی لیفت داشته باشم, چون سینه هام خیلی افتادگی دارن فقط ایران زندگی نمیکنم, چطور میتونم مشاوره و معاینه بشم و وقت بگیرم برای جراحی, آیا راهی برای ما که ایران نیستیم هست برای معاینه؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

   1. میرهاشمی می گوید

    سلام ممنون میشم برای کوچک کردن نوک سینه وقت بدید

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     سلام وقت بخیر
     لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
     سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 8. ناشناس می گوید

  با سلام و عرض ادب.ببخشید نوک سینه من بزرگه و موقع پوشیدن سوتین به بالا برمیگرده و مثل اینکه بشنه رو به بالا و بعد که لباس زیرو در میارم تیر میکشه.نیاز به جرامی داره؟ ممنون میشم از راهنماییتون

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز باید معاینه شوید تا مشخص شود آیا با جراحی می توان مشکل شما را حل کرد یا خیر.

 9. سحراصلی می گوید

  سلام
  اگر نوک سینه صرفا بالمس ومکیدن ،برجسته بشه،این میتونه یک ایراد باشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر

 10. شیوا می گوید

  اگه نیپل رو با جراحی کوچیک کرد بعدش امکان شیردهی هست؟مشکلی توی شیردهی پیش نمیاره؟و اینکه جراحی های سینه مثلا پروتز باعث سرطان نمیشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله مشکلی از لحاظ شیردهی پیش نخواهد آمد. خیر تا به امروز رابطه ای بین پروتز و سرطان سینه اثبات نشده.

 11. ناشناس می گوید

  هزینه عمل کوچک کردن نوک سینه چقدراست؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 12. Ssn می گوید

  با سلام و خسته نباشید آیا عمل کوچک کردن نوک سینه برای کسی که مجرد هست مشکل پیش نمیاره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   روش های مختلفی برای این کار وجود دارد. برای اینکه مشخص شود چه راه حلی برای شما مناسبتر است حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید