کلینیک جراحی زیبایی اندام و صورت دکتر نجف بیگی

عمل کوچک کردن نوک سینه

تنها راه مطمئن برای دستیابی به فرم ایده‌آل نوک سینه‌‌ها است

ویدئو معرفی

عمل کوچک کردن نوک سینه

جراحی کوچک کردن نوک سینه

علت استفاده از عمل کوچک کردن نوک سینه. . .

تقارن و تناسب

با جراحی سینه زیبایی و تناسب و تقارن را به سینه‌های خود بازگردانید

سریع‌ترین روش فرم‌دهی

جراحی نوک سینه با کمترین درد و زمان بهبودی می‌تواند ظاهر سینه‌های شما را دگرگون کند

بدون جای زخم و برش

جراحی نوک سینه با روش‌های جدید هیچ اثری از جای زخم و بخیه به جا نمی‌گذارد

هر آنچه درباره جراحی کوچک کردن نوک سینه باید بدانید . . .

معرفی جراحی کوچک کردن نوک سینه

کوچک کردن نوک سینه در زنان به عنوان عملی نوین در حوزه‌ی زیبایی بسیار طرفدار پیدا کرده است. این روزها با وجود ارائه‌ی استانداردهای زیبایی از طریق رسانه‌ها، معیارهای مشخصی برای سنجش زیبایی ظاهر و اندام افراد وجود دارد. سینه که به عنوان یکی از اندام‌های جنسی و بسیار مؤثر در جذابیت بانوان شناخته می‌شود، دارای شاخص‌های خاص خود برای برآورد زیبایی است.

یکی از این شاخص‌ها حالت و اندازه‌ی نوک سینه می‌باشد. اگر شما نیز از سایز و یا فرم نوک سینه‌ی خود ناراضی هستید و یا نوک سینه‌ای فرو رفته و یا نامتقارن دارید و می‌خواهید در مورد عمل نوک سینه و یا کوچک کردن هاله پستان اطلاعات مفیدی کسب نمایید، ادامه‌ی متن می‌تواند کمک به‌سزایی برایتان باشد. در این نوشتار سعی شده است تا اطلاعات کاملی در رابطه با نحوه‌ی عمل در زنان در اختیارتان قرار بگیرد.

علت بزرگی نوک سینه

مشکل بزرگی نوک سینه یا گشادی نوک پستان در خانم‌ها، مسئله‌ای است که می‌تواند علل متعددی داشته باشد. این وضعیت معمولاً به دلیل از دست دادن ارتجاعیت و انعطاف‌پذیری پوست نوک سینه رخ می‌دهد که منجر به گشادی و افتادگی آن می‌شود. یکی از علل اصلی این مشکل، بارداری و شیردهی است. در طول دوران بارداری و شیردهی، پستان‌ها متورم شده و افزایش حجم قابل توجهی پیدا می‌کنند. این فرایند باعث کشیده شدن پوست نوک سینه می‌شود که پس از اتمام شیردهی، ممکن است پوست نتواند به حالت اولیه بازگردد و گشاد شود. از همین رو عمل کوچک کردن نوک سینه ضرورت می‌یابد.

همچنین با افزایش سن و کاهش سطح استروژن، پوست از انعطاف‌پذیری خود کاسته و احتمال گشادی نوک سینه افزایش می‌یابد. سابقه کاهش یا افزایش وزن شدید نیز می‌تواند بر ساختار پوست سینه‌ها تأثیر بگذارد. بعلاوه، استعمال دخانیات و مواجهه با اشعه ماوراء بنفش ممکن است به تضعیف بافت پوست و کاهش کشسانی آن منجر شود که زمینه را برای بزرگ شدن نوک سینه فراهم می‌آورد. عوامل ژنتیکی نیز در برخی موارد می‌توانند نقش داشته باشند.

آیا واقعا نوک سینه به کوچک شدن نیاز دارد؟

ممکن است بسیاری از خانم‌ها در ابتدای مواجه شدن با نوک بیش از اندازه بزرگ سینه‌ها، تصور کنند که این امر بر جذابیت آنها می‌افزاید. با این وجود پس از مدتی هم از عوارض جسمی این مشکل خسته خواهند شد و هم متوجه می‌شوند که زیبایی جنسی چندانی در نوک بزرگ و افتاده سینه‌ها وجود ندارد. اینجا است که ما جراحان پلاستیک و زیبایی می‌بینیم که درخواست براین این جراحی، روز به روز در حال افزایش است.

دکتر بوفورد از ایالت کلرادو امریکا با بیش از ۱۶ سال تجربه در زمینه عمل‌های جراحی پلاستیک و زیبایی، در مورد کاهش حجم و اندازه نوک سینه، می‌گوید:

بسیاری از خانم‌هایی که تجربه بارداری و زایمان داشته‌اند؛ جدا از اینکه به کودک خود چقدر شیر داده باشند، با مشکل بزرگ شدن غیر عادی نوک سینه مواجه می‌شوند.

در چنین شرایطی معمولا نوک سینه‌ها نسبت به قبل از دوران بارداری بسیار کشیده‌تر و حجیم‌تر می‌شود. به همین دلیل مشکلات بسیاری مانند دشواری در پوشیدن لباس برای این افراد پیش می‌آید و درد و فشار غیر طبیعی را در نوک سینه‌ها همیشه حس خواهند کرد. همچنین گاهی این بزرگ شدن موجب افتادگی نوک سینه‌ها می‌شود. در واقع یک حالت غیر طبیعی و نازیبا در سینه‌ها شکل می‌گیرد.

برخی خانم‌ها با انجام جراحی‌های زیبایی مانند لیفت سینه و یا بزرگ کردن سینه و همچنین کار گذاشتن پروتزهای سینه، تا اندازه‌ای این ناهماهنگی و نبود تناسب را جبران می‌کنند. با این وجود در بسیاری از افراد، عمل‌های بزرگ کردن سینه کمکی به حل مشکل نوک افتاده سینه‌ها، نمی‌کند.

چه تکنیک‌هایی برای کوچک کردن نوک سینه مناسب‌تر است؟

در گذشته تکنیک‌هایی شامل برش‌های T شکل کوچک در قاعده نوک سینه، برداشتن مقداری از پوست و بافت اضافی اطراف و همچنین پایین کشیدن نوک سینه، بیشترین کاربرد را داشته است. در این روش‌ها، از ست قائده، نوک سینه به سمت داخل کشیده می‌شد و ارتفاع آن کاهش پیدا می‌کرد. در این روش معمولا کاهش اندازه همیشه به دلخواه نیست و گاهی جای برش و بخیه‌ها تا اندازه‌ای پیدا خواهد بود.

این درحالی است که در تکنیک‌های جدید، کاهش اندازه و ارتفاع نوک سینه از سر آن انجام می‌شود. به این ترتیب به هر اندازه دلخواه می‌توان نوک سینه را کاهش داد و بافت اضافه را برداشت. در چنین شرایطی معمولا هیچ جای برش و بخیه‌ای نیز در نوک سینه برجا نمی‌ماند. البته حفظ بافت نوک سینه، رگ‌ها، عصب‌ها و باقی ماندن توانایی شیردهی، از مواردی است که جراح فوق تخصص پلاستیک و زیبایی در نظر می‌گیرد.

تکنیک سه بعدی جراحی نوک سینه

دکتر جین و تیم جراحی همراهش در یک تحقیق بسیار گسترده طی ۱۰ سال، روی ۲۵۷ مرد و زن (در مجموع ۴۹۱ نوک پستان) روش‌های سه‌بعدی جراحی کاهش اندازه نوک پستان را مورد بررسی قرار داده است.

دکتر جین در مورد روش جراحی سه بعدی نوک پستان در مقاله علمی خود توضیح داده است که:

در جراحی سه بعدی، برای کاهش ارتفاع و اندازه، ۲ خط محیطی کشیده می‌شود: یکی در قاعده پستانک و دیگری در امتداد ارتفاع پستانک جدید. فاصله این دایره‌ها با توجه به کاهش ارتفاع مورد نیاز، طراحی می‌شود. این خطوط محیطی کمک می‌کند تا از همه طرف بتوان حجم و اندازه نوک پستان را کاهش داد؛ هم در ارتفاع و هم در عرض و قطر نوک سینه.

در واقع نتیجه این عمل کاهش همه جانبه، متوازن و متناسب نوک پستان است؛ به صورتی که حالت طبیعی پیدا کند. در حالی که در روش‌های قدیمی‌تر معمولا کاهش ارتفاع موجب کج شدن نوک پستان و یا عدم کاهش قطر آن می‌شد.

جراحی کوچک کردن نوک سینه چگونه انجام می شود؟

عمل کوچک کردن نوک سینه، یک روش جراحی است که برای درمان وضعیت گشادی و افتادگی نوک پستان انجام می‌شود. این عمل معمولاً برای خانم‌هایی که دچار این مشکل هستند و از نظر زیبایی و یا عملکردی با مسائلی روبرو شده‌اند پیشنهاد می‌شود. در این جراحی، ابتدا پزشک با برش‌های کوچک در ناحیه پستان، پوست و بافت اضافی را برداشته و سپس نوک سینه را در موقعیت مطلوب‌تری قرار می‌دهد. بسته به شرایط فرد، ممکن است در عمل كوچك كردن هاله سينه نیاز به برداشتن یا جابجایی هاله (ارئول) نیز باشد.

پس از آن، پزشک پوست اضافی را برداشته و بافت پستان را به گونه‌ای بازسازی می‌کند که شکل و موقعیت نوک سینه اصلاح شود. در نهایت، برش‌ها با بخیه‌های ظریف بسته می‌شوند. این روند باعث می‌شود نوک سینه کوچک‌تر، برجسته‌تر و در موقعیت طبیعی‌تری قرار گیرد. بعد از عمل ممکن است درد، تورم و کبودی موقتی وجود داشته باشد که با استراحت و مصرف داروهای تجویز شده، به تدریج برطرف می‌شود. بیماران باید از یک سوتین مخصوص پس از عمل استفاده کنند تا پستان‌ها در حین ترمیم در موقعیت صحیح قرار بگیرند.

اقدامات قبل از جراحی کوچک کردن نوک سینه

قبل از انجام عمل کوچک کردن نوک سینه باید مراحل و اقدامات مهمی انجام شود تا عمل با موفقیت و ایمنی بیشتری صورت گیرد.  در ابتدا، پزشک جراح باید ارزیابی کاملی از وضعیت فعلی بیمار و انتظارات وی از عمل داشته باشد. معاینات فیزیکی، بررسی سوابق پزشکی، آزمایشات لازم و عکس‌برداری از ناحیه سینه انجام می‌شود تا مناسب‌ترین روش جراحی برای هر فرد مشخص گردد. در این مرحله، جراح می‌تواند درباره جزئیات روند عمل، خطرات احتمالی و نتایج مورد انتظار با بیمار صحبت کند.

پس از آن و چند هفته قبل از عمل، باید اقدامات لازم انجام شود. بیمار باید از مصرف سیگار و قرص‌های خاص خودداری کند. همچنین در صورت ابتلا به بیماری‌های زمینه‌ای یا مصرف دارو، باید آن را به اطلاع پزشک برساند. توصیه می‌شود در این دوره از مصرف مکمل‌های گیاهی و داروهای غیرتجویزی نیز خودداری شود. برخی جراحان ممکن است قبل از عمل بیمار را برای انجام آزمایش‌های دیگری مانند نوار قلب ارجاع دهند.

در روز عمل كوچك كردن هاله سينه، بیمار باید با معده خالی حاضر شود و از آرایش یا زیورآلات استفاده نکند. لباس‌های گشاد و راحت به همراه داشته باشد. معمولا بعد از عمل یک روز در بیمارستان بستری می‌شود و سپس با رعایت دستورالعمل‌های پزشک می‌تواند به منزل برگردد.

مراقبت های بعد از عمل هاله نوک سینه

پس از انجام عمل کوچک کردن نوک سینه، رعایت برخی نکات مراقبتی بسیار حائز اهمیت است تا روند بهبودی بدون عارضه طی شود. در روزهای اولیه پس از عمل، ممکن است درد، تورم و کبودی در ناحیه سینه وجود داشته باشد که کاملاً طبیعی است. پزشک داروهای مسکن و ضدالتهاب را تجویز می‌کند تا از این عوارض کاسته شود. استراحت کافی و استفاده از یک سوتین مخصوص پس از عمل نیز برای کنترل تورم و حفظ شکل سینه‌ها ضروری است. اجتناب از فعالیت‌های سنگین و ورزش‌های پرفشار تا چند هفته پس از عمل توصیه می‌شود.

مراقبت از زخم ناحیه هاله و رعایت بهداشت آن نیز بسیار مهم است. پزشک معمولاً پانسمان مخصوصی را روی زخم قرار می‌دهد و دستورالعمل‌هایی را برای تعویض آن و نگهداری از زخم ارائه می‌کند. باید از تمیز نگه داشتن زخم و استفاده از لوازم یکبار مصرف برای پانسمان اطمینان حاصل شود. گرفتن دوش تا زمان ترمیم کامل زخم ممنوع است. پس از گذشت چند هفته از عمل كوچك كردن هاله سينه و بهبود اولیه زخم، بیمار باید برای پیگیری نزد پزشک برود. در صورت لزوم، جراح ممکن است اقدامات درمانی دیگری مانند کرایوتراپی یا لیزر را برای اصلاح شکل هاله انجام دهد.

کاندید مناسب جراحی کوچک کردن نوک سینه

عمل کوچک کردن نوک سینه برای افرادی توصیه می‌شود که دچار بزرگی، افتادگی یا عدم تقارن در نوک پستان‌های خود هستند. کاندیدهای مناسب برای این عمل باید دارای ویژگی‌ها و شرایط خاصی باشند. در وهله اول، افرادی که از نظر جسمی سالم هستند و دچار بیماری‌های جدی یا مشکلات پزشکی نیستند، گزینه‌های مناسب‌تری برای این جراحی محسوب می‌شوند. همچنین متقاضیان باید از سلامت روانی کافی برای درک ریسک‌ها و انتظارات واقع‌بینانه از نتایج عمل برخوردار باشند. خانم‌هایی که دچار اختلالات روانی مانند اختلال بدشکلی بدن هستند یا انتظارات غیرواقعی از جراحی دارند، معمولاً کاندیدهای مناسبی نیستند.

از سوی دیگر، افرادی که دچار بزرگی و افتادگی شدید نوک پستان هستند و این وضعیت باعث ایجاد مشکلات زیبایی یا عملکردی برای آنها می‌شود، بهترین کاندیدها برای این جراحی به شمار می‌روند. این شرایط می‌تواند به دلایل مختلفی از جمله بارداری، شیردهی، کاهش یا افزایش وزن شدید، پیری و یا عوامل ژنتیکی رخ دهد.

عوارض عمل کوچک کردن نوک سینه

شناخت عوارض احتمالی عمل کوچک کردن نوک سینه بسیار حائز اهمیت است. این آگاهی به بیماران کمک می‌کند تا انتظارات واقع‌بینانه‌تری از نتایج عمل داشته باشند و برای مقابله با عوارض احتمالی آماده شوند. همچنین به پزشکان امکان می‌دهد تا ریسک‌ها را به درستی برای هر بیمار ارزیابی کرده و اقدامات پیشگیرانه لازم را انجام دهند. توجه به عوارض می‌تواند به تصمیم‌گیری آگاهانه‌تر بیماران برای انجام یا عدم انجام عمل کمک کند. با این حال، باید توجه داشت که بسیاری از این عوارض نادر هستند و با رعایت دقیق دستورالعمل‌های پزشک، قابل کنترل یا پیشگیری خواهند بود. عوارض احتمالی جراحی کوچک کردن سینه شامل موارد زیر است.

 • عفونت
 • خونریزی
 • تشکیل لخته خون
 • اختلال در احساس حسی نوک پستان
 • آسیب به عروق لنفاوی و تورم پستان
 • مشکلات بهبود زخم
 • عدم رضایت از نتیجه نهایی
 • نیاز به عمل مجدد
 • تغییر شکل یا عدم تقارن پستان‌ها
 • از دست دادن توانایی شیردهی (در موارد نادر)
 • عوارض ناشی از بیهوشی

برش های جراحی کوچک کردن نوک سینه بعد از عمل دیده می‌شوند؟

در عمل كوچك كردن هاله سينه برش‌هایی روی پستان ایجاد می‌شود که پس از عمل و طی دوره بهبودی، اثراتی از آنها باقی خواهد ماند. میزان دیده شدن این برش‌ها بستگی به نوع تکنیک جراحی و شرایط بیمار دارد. در روش‌های متداول، معمولاً یک برش قوسی شکل در لبه پایینی هاله نوک پستان (آرئول) ایجاد می‌شود. این برش در ناحیه طبیعی مرز بین رنگ تیره آرئول و پوست معمولی پستان قرار می‌گیرد و به همین دلیل پس از بهبود کامل، تا حد زیادی نامحسوس خواهد بود.

در موارد گشادی شدیدتر، ممکن است یک برش عمودی از زیر آرئول تا لبه پایینی پستان نیز اضافه شود. این برش نیز در محل چین‌های طبیعی پستان قرار می‌گیرد تا کمتر دیده شود. همچنین یک برش افقی کوچک در زیر پستان و در محل چین زیر سینه ایجاد می‌شود. این برش معمولاً در زیر لباس پنهان می‌ماند و کمتر قابل مشاهده است. برش‌های عمل کوچک کردن نوک سینه پس از بهبود کامل، به صورت رد بسیار باریک و کم‌رنگی باقی می‌مانند که با گذشت زمان، رنگ آن‌ها روشن‌تر شده و کمتر دیده خواهند شد. میزان دیده شدن این برش‌ها تا حد زیادی به مهارت جراح، شرایط پوست بیمار و رعایت دستورالعمل‌های پس از عمل بستگی دارد.

کوچک کردن نوک سینه با لیزر و بدون جراحی

امروزه برای عمل کوچک کردن نوک سینه بدون نیاز به جراحی سنتی، می‌توان از روش‌های غیرتهاجمی مانند لیزردرمانی استفاده کرد. این روش‌ها بر پایه استفاده از انرژی لیزر برای برداشتن پوست و بافت اضافی نوک پستان استوار است. در یکی از رایج‌ترین روش‌های لیزری، از لیزر دی‌اکسیدکربن فرکانس بالا استفاده می‌شود. در این روش، پزشک با کنترل دقیق انرژی و عمق نفوذ لیزر، لایه‌های سطحی پوست نوک پستان را برداشته و باعث کوچک شدن و فشرده‌تر شدن آن می‌شود. این فرایند بدون برش یا بخیه‌ انجام می‌گیرد و معمولاً تحت بیهوشی موضعی صورت می‌گیرد.

روش دیگر عمل كوچك كردن هاله سينه، استفاده از لیزرهای پالسی مانند لیزر الکسندرایت است. در این روش، پالس‌های کوتاه انرژی لیزر باعث تراکم و انقباض پوست می‌شوند و در نتیجه، نوک پستان کوچک‌تر و محکم‌تر می‌شود. این روش نیز نیازی به برش یا بخیه ندارد و در چند جلسه انجام می‌گیرد. مزیت اصلی روش‌های لیزری نسبت به جراحی، میزان پایین‌تر عوارض، خونریزی و زمان نقاهت کوتاه‌تر است. با این حال برای موارد شدید گشادی نوک پستان، جراحی همچنان گزینه مناسب‌تری محسوب می‌شود. بیماران باید با پزشک متخصص مشورت کنند تا بهترین روش متناسب با شرایط آن‌ها انتخاب شود.

عمل کوچک کردن نوک سینه و تاثیر آن در شیردهی

عمل کوچک کردن نوک سینه می‌تواند در برخی موارد بر توانایی شیردهی تأثیر بگذارد، اما این امر به شدت به نوع و میزان دخالت جراحی در ناحیه نوک پستان بستگی دارد. در روش‌های متداول این جراحی، معمولاً تلاش می‌شود تا حد امکان از برش یا آسیب به مجاری شیری و غدد شیری که در نوک پستان و هاله آن قرار دارند، جلوگیری شود. با این حال در موارد گشادی شدید نوک پستان، ممکن است نیاز به برداشتن یا جابجایی بخشی از هاله (آرئول) باشد که می‌تواند منجر به اختلال در شیردهی شود.

از طرف دیگر، برخی تکنیک‌های جراحی وجود دارد که در آنها، مجاری شیری از بافت پستان جدا شده و در موقعیت جدیدی در نوک پستان قرار می‌گیرند. این روش‌ها که “جابجایی مجاری شیری” نامیده می‌شوند، احتمال بیشتری برای مختل شدن شیردهی در آینده دارند. در هر حال، اکثر جراحان پلاستیک تجربه، تلاش می‌کنند تا حد امکان از تکنیک‌هایی استفاده کنند که کمترین آسیب را به مجاری شیری وارد می‌کنند. آنها همچنین معمولاً به بیماران توصیه می‌کنند که این جراحی را پس از به دنیا آوردن فرزندان آخر خود انجام دهند تا در صورت بروز مشکل در شیردهی، تأثیر آن کمتر باشد.

هزینه عمل کوچک کردن هاله دور سینه

هزینه عمل كوچك كردن هاله سينه عوامل مختلفی را دربر می‌گیرد که باعث می‌شود این هزینه برای هر فرد متفاوت باشد. یکی از مهمترین عوامل تعیین‌کننده هزینه، مهارت و شهرت جراح پلاستیک انجام‌دهنده عمل است. جراحانی که تجربه و مهارت بیشتری دارند، معمولاً هزینه‌های بالاتری را برای انجام این عمل دریافت می‌کنند. محل انجام عمل نیز در هزینه نهایی تأثیرگذار است. جراحی‌های انجام شده در مراکز پزشکی معتبر و مناطق پرهزینه، اغلب گران‌تر تمام می‌شوند.

عوامل دیگری مانند نوع و میزان دخالت جراحی، تکنیک‌های مورد استفاده، نیاز به جراحی‌های همزمان دیگر (مانند ماستوپکسی یا پروتز سینه) و هزینه‌های جانبی همچون بیهوشی، هزینه بستری و داروها نیز در قیمت نهایی نقش دارند. هرچه میزان دخالت جراحی بیشتر باشد، زمان و هزینه آن نیز افزایش می‌یابد. عامل مهم دیگر، وضعیت بیمه‌ای فرد است. در برخی موارد که آرئولوپلاستی به دلایل پزشکی و نه صرفاً زیبایی انجام می‌شود، بخشی از هزینه‌ها را شرکت‌های بیمه پوشش می‌دهند. اما در غیر این صورت، بیماران باید کل هزینه را شخصاً پرداخت کنند.

بهترین دکتر برای عمل هاله سینه

انتخاب دکتر مناسب برای انجام عمل کوچک کردن نوک سینه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و می‌تواند تأثیر زیادی بر نتایج و رضایتمندی بیمار داشته باشد. قبل از هر چیز، دکتر باید دارای مدرک تحصیلی و گواهینامه‌های معتبر در رشته جراحی پلاستیک و زیبایی از موسسات آموزشی برجسته باشد. همچنین داشتن تجربه کافی در انجام عمل‌های زیبایی و سوابق موفق از اهمیت بالایی برخوردار است. هرچه دکتر در این زمینه خاص، آمار عمل‌های بیشتری داشته باشد، احتمال دستیابی به نتایج بهتر افزایش می‌یابد.

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم، مهارت فنی و دقت بالای دکتر در اجرای تکنیک‌های جراحی است. آرئولوپلاستی نیازمند برش‌های ظریف و دقیق در ناحیه حساس نوک سینه است و کوچکترین خطا می‌تواند نتایج را تحت تأثیر قرار دهد. علاوه بر این، توانایی جراح در انتخاب بهترین تکنیک برای هر بیمار بسیار حائز اهمیت است. از سوی دیگر، دکتر باید از حسن شهرت و اخلاق حرفه‌ای خوبی در میان بیماران و همکاران خود برخوردار باشد. با توجه به اینکه دکتر نجف بیگی تمامی این مشخصات را دارد، مسلما بهترین فرد برای انجام عمل شما خواهد بود.

کوچک کردن نوک سینه در زنان به عنوان عملی نوین در حوزه‌ی زیبایی بسیار طرفدار پیدا کرده است. این روزها با وجود ارائه‌ی استانداردهای زیبایی از طریق رسانه‌ها، معیارهای مشخصی برای سنجش زیبایی ظاهر و اندام افراد وجود دارد. سینه که به عنوان یکی از اندام‌های جنسی و بسیار مؤثر در جذابیت بانوان شناخته می‌شود، دارای شاخص‌های خاص خود برای برآورد زیبایی است.

یکی از این شاخص‌ها حالت و اندازه‌ی نوک سینه می‌باشد. اگر شما نیز از سایز و یا فرم نوک سینه‌ی خود ناراضی هستید و یا نوک سینه‌ای فرو رفته و یا نامتقارن دارید و می‌خواهید در مورد عمل نوک سینه و یا کوچک کردن هاله پستان اطلاعات مفیدی کسب نمایید، ادامه‌ی متن می‌تواند کمک به‌سزایی برایتان باشد. در این نوشتار سعی شده است تا اطلاعات کاملی در رابطه با نحوه‌ی عمل در زنان در اختیارتان قرار بگیرد.

علل بزرگ شدن نوک سینه

زیبایی و فرم سینه برای بانوان اهمیت بسیاری دارد که نشأت گرفته از تأثیر آن بر زیبایی ظاهری و جذابیت جنسی می‌باشد. حالت سینه، سفتی بافت آن، اندازه و فرم نوک سینه و هاله‌ی اطراف آن به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از این عوامل که بسیار مؤثر و غیرقابل اجتناب می‌نماید، عوامل وراثتی است که از بدو تولد درون فرد وجود دارد و در زمان بلوغ به طور مشخص نمود خارجی پیدا می‌کند.

یکی دیگر از این عوامل که در بزرگ بودن نوک سینه خانم ها نقشی اساسی دارد، نحوه‌ی مراقبت از سینه و توجه به ورزش و رژیم غذایی است که می‌تواند بر اندازه و فرم سینه و نوک آن تأثیر بگذارد. کوچک کردن نوک سینه در زنان و مادرانی که دوران شیردهی را گذرانده‌اند، به علت تغییر فرم نوک آن نیز رایج است. به طور کلی، جذابیت و زیبایی نوک سینه و سایز آن در تناسب با سایز هاله‌ و خود سینه سنجیده می‌شود. نوک سینه‌ی بزرگ می‌تواند این تناسب را بر هم زند و در مواردی به معضلی برای بانوان تبدیل گردد.

کوچک کردن نوک سینه زنان و همچنین، کوچک کردن هاله پستان در ایجاد این تناسب نقش به‌سزایی ایفا می‌کند. این عمل یکی از روش‌های موثر است که از طریق آن افراد می‌توانند بزرگی نوک پستان خود را برطرف کنند و به تناسبی زیبا از سایز نوک سینه، هاله آن و خود سینه برسند.

برای اطلاع از هزينه عمل كوچك كردن سينه مطالعه مقاله کوچک کردن سینه یا ماموپلاستی کاهشی و کوچک کردن سینه مردان را از دست ندهید.

نوک سینه‌ی بزرگ معضل است یا حسن؟

همانطور که اشاره کردیم نوک سینه در مواردی آنچنان از نظر سایزی رشد کرده و یا به‌گونه‌ای تغییر فرم داده است که به حالت غیرعادی در می‌آید. نوک بزرگ و آویزان پستان چه بر اثر عوامل وراثتی و چه بر اثر گذشت زمان و یا شیردهی می‌تواند آزاردهنده باشد، تا جایی که این عمل جراحی به عنوان گزینه‌ای بسیار مناسب و بهبوددهنده مطرح می‌گردد.

نوک سینه نه تنها زمانی که از سایز طبیعی خود بزرگتر می‌شود، بلکه در مواردی که کوچکتر از زمان طبیعی خود هست نیز مشکل‌ساز است؛ به صورتی که بعضی از بانوان با مشکل نوک سینه‌ی فرورفته نیز مواجه هستند. در هر صورت چه نوک سینه بیش از اندازه بزرگ و یا بیش از حد کوچک و یا حتی تورفته باشد، فرد را با مشکلاتی روبرو می‌کند.

علاوه بر تأثیر نامناسب عدم تناسب سایز و فرم نوک سینه بر زیبایی و جذابیت جنسی و ظاهری افراد، بزرگ بودن نوک سینه باعث می‌شود که در هنگام پوشیدن یا بر تن داشتن لباس زیر، این عضو آسیب ببیند، خراشیده شود و تا جایی پیش رود که زخم بردارد. عمل جراحی نوک سینه در زنان می‌تواند این محدودیت‌ها را برطرف نماید و فرد با انجام عمل و همینطور کوچک کردن هاله پستان از شر عدم تناسب و معضلات ناشی از آن خلاص می‌گردد.

برای مطالعه بیشتر مقاله انواع فرورفتگی نوک سینه و روش های تشخیص و درمان آن را پیشنهاد میکنیم.

آیا واقعا نوک سینه به کوچک شدن نیاز دارد؟

ممکن است بسیاری از خانم‌ها در ابتدای مواجه شدن با نوک بیش از اندازه بزرگ سینه‌ها، تصور کنند که این امر بر جذابیت آنها می‌افزاید. با این وجود پس از مدتی هم از عوارض جسمی این مشکل خسته خواهند شد و هم متوجه می‌شوند که زیبایی جنسی چندانی در نوک بزرگ و افتاده سینه‌ها وجود ندارد. اینجا است که ما جراحان پلاستیک و زیبایی می‌بینیم که درخواست براین این جراحی، روز به روز در حال افزایش است.

دکتر بوفورد از ایالت کلرادو امریکا با بیش از 16 سال تجربه در زمینه عمل‌های جراحی پلاستیک و زیبایی، در مورد کاهش حجم و اندازه نوک سینه، می‌گوید:

بسیاری از خانم‌هایی که تجربه بارداری و زایمان داشته‌اند؛ جدا از اینکه به کودک خود چقدر شیر داده باشند، با مشکل بزرگ شدن غیر عادی نوک سینه مواجه می‌شوند.

در چنین شرایطی معمولا نوک سینه‌ها نسبت به قبل از دوران بارداری بسیار کشیده‌تر و حجیم‌تر می‌شود. به همین دلیل مشکلات بسیاری مانند دشواری در پوشیدن لباس برای این افراد پیش می‌آید و درد و فشار غیر طبیعی را در نوک سینه‌ها همیشه حس خواهند کرد. همچنین گاهی این بزرگ شدن موجب افتادگی نوک سینه‌ها می‌شود. در واقع یک حالت غیر طبیعی و نازیبا در سینه‌ها شکل می‌گیرد.

برخی خانم‌ها با انجام جراحی‌های زیبایی مانند لیفت و یا بزرگ کردن سینه و همچنین کار گذاشتن پروتزهای سینه، تا اندازه‌ای این ناهماهنگی و نبود تناسب را جبران می‌کنند. با این وجود در بسیاری از افراد، عمل‌های بزرگ کردن سینه کمکی به حل مشکل نوک افتاده سینه‌ها، نمی‌کند.

همچنین گاهی بزرگ شدن اندازه نوک سینه ناشی از عوامل ژنتیکی و یا برخی بیماری‌های زمینه‌ای است. در چنین مواردی نه تنها خانم‌ها که حتی گاهی برخی آقایان نیز درگیر آن می‌شوند. در این موارد غیر از عمل کردن نوک سینه، راه دیگری باقی نمی‌ماند.

برای آگاهی از مراقبت های بعد از ماموپلاستی مطالعه مقاله مراقبتهاي بعد از عمل كوچك كردن سينه را از دست ندهید.

چه تکنیک‌هایی برای کوچک کردن نوک سینه مناسب‌تر است؟

در گذشته تکنیک‌هایی شامل برش‌های T شکل کوچک در قاعده نوک سینه، برداشتن مقداری از پوست و بافت اضافی اطراف و همچنین پایین کشیدن نوک سینه، بیشترین کاربرد را داشته است. در این روش‌ها، از ست قائده، نوک سینه به سمت داخل کشیده می‌شد و ارتفاع آن کاهش پیدا می‌کرد. در این روش معمولا کاهش اندازه همیشه به دلخواه نیست و گاهی جای برش و بخیه‌ها تا اندازه‌ای پیدا خواهد بود.

این درحالی است که در تکنیک‌های جدید، کاهش اندازه و ارتفاع نوک سینه از سر آن انجام می‌شود. به این ترتیب به هر اندازه دلخواه می‌توان نوک سینه را کاهش داد و بافت اضافه را برداشت. در چنین شرایطی معمولا هیچ جای برش و بخیه‌ای نیز در نوک سینه برجا نمی‌ماند. البته حفظ بافت نوک سینه، رگ‌ها، عصب‌ها و باقی ماندن توانایی شیردهی، از مواردی است که جراح فوق تخصص پلاستیک و زیبایی در نظر می‌گیرد.

تکنیک سه بعدی جراحی نوک سینه

دکتر جین و تیم جراحی همراهش در یک تحقیق بسیار گسترده طی 10 سال، روی 257 مرد و زن (در مجموع 491 نوک پستان) روش‌های سه‌بعدی جراحی کاهش اندازه نوک پستان را مورد بررسی قرار داده است.

دکتر جین در مورد روش جراحی سه بعدی نوک پستان در مقاله علمی خود توضیح داده است که:

در جراحی سه بعدی، برای کاهش ارتفاع و اندازه، 2 خط محیطی کشیده می‌شود: یکی در قاعده پستانک و دیگری در امتداد ارتفاع پستانک جدید. فاصله این دایره‌ها با توجه به کاهش ارتفاع مورد نیاز، طراحی می‌شود. این خطوط محیطی کمک می‌کند تا از همه طرف بتوان حجم و اندازه نوک پستان را کاهش داد؛ هم در ارتفاع و هم در عرض و قطر نوک سینه.

در واقع نتیجه این عمل کاهش همه جانبه، متوازن و متناسب نوک پستان است؛ به صورتی که حالت طبیعی پیدا کند. در حالی که در روش‌های قدیمی‌تر معمولا کاهش ارتفاع موجب کج شدن نوک پستان و یا عدم کاهش قطر آن می‌شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در کلینیک دکتر آرش نجف بیگی تماس بگیرید:

آیا تکنیک‌های جدید، عوارضی ندارد؟

بررسی نتایج جراحی کاهش نوک پستان 257 بیمار (10 مرد و 247 زن) و پیگیری سه تا 6 سال بعد از انجام عمل، نتایج درخشان و بدون عارضه این جراحی را مشخص کرده است. 234 نفر به طور کامل شاهد کاهش سه بعدی حجم و اندازه نوک سینه‌های خود بودند. همچنین هیچ کدام از بیماران عارضه‌ای از انجام عمل گزارش نداده‌اند و یا در نظرسنجی‌های بعد از عمل اعلام نکرده‌اند.

بررسی‌های طولانی مدت نشان داده است که تکنیک‌های نوین جراحی پلاستیک، قادر به ارائه نتایج رضایت بخش است. هیچ عارضه عمده‌ای مانند نکروز نوک پستان، تاخیر در ترمیم زخم، زخم و اسکار بیش از حد یا از دست دادن حس نوک سینه، مشاهده نشد.

نحوه و شرایط عمل جراحی کوچک کردن نوک سینه

عمل کوچک نمودن نوک سینه به دلایل مختلفی صورت می‌گیرد که تا کنون به این دلایل اشاراتی شده است. به طور کل، برای رسیدن به تناسب و تعادل بین سایز نوک سینه و هاله‌ی اطراف آن و نهایتأ دستیابی به ملاک‌های زیبایی‌شناسی فرم سینه، این عمل و همینطور جراحی کوچک کردن هاله پستان، در کنار دیگر عمل های سینه مانند بزرگ کردن سینه با جراحی یا عمل بالا بردن سینه امروزه مخاطبان زیادی پیدا کرده است.

همه می‌دانیم که یک نوک سینه‌ی زیبا و با اندازه‌ای مناسب می‌تواند ظاهر پستان را به طرز قابل توجهی تقویت کند. فرد متقاضی این نوع عمل جراحی بایستی توقعات واقع‌بینانه‌ای از آن داشته باشد و بداند که این نوع عمل تنها در مورد سایز و فرم نوک سینه مؤثر است و بر فرم و اندازه‌ی هاله و خود سینه تأثیری نمی‌گذارد.

بنابراین، افرادی که با عدم تقارن نوک‌های سینه‌ی خود و یا سایز و فرم آن مشکل دارند، این عمل را به عنوان گزینه‌ای مناسب برای رفع مشکلشان و در پی آن بهبود اعتماد به نفسشان، در اختیار دارند. این افراد به‌وسیله‌ی این عمل جراحی می‌توانند به نوک سینه‌های خود ظاهری گردتر و قرینه، با اندازه‌ای متناسب بدهند.

کوچک کردن نوک سینه در زنان با توجه به اینکه تقارن دو نوک سینه در کیفیت نتیجه‌ی نهایی این عمل نقش بسیار مهمی دارد، بایستی توسط پزشکی حاذق صورت گیرد؛

بنابراین، افراد برای اینکه با انجام این عمل به رضایت خاطر برسند، بایستی به انتخاب پزشک جراح مناسب توجه نمایند. انجام عمل نوک سینه زمانی که به همراه عمل کوچک کردن هاله پستان صورت گیرد، می‌تواند نتایج بهتری را برای رسیدن به تناسب و زیبایی ظاهر در پی داشته باشد. هاله‌ی سینه امکان دارد از ابتدا به حدی بزرگ باشد که بر ظاهر زیبای سینه تأثیر منفی گذاشته باشد و یا بر اثر بارداری و یا چاقی و لاغری کشیده و از فرم اصلی خود خارج شده باشد.

گاهی حتی هاله پستان نیز دچار عدم قرینگی می‌شود که با انجام عمل جراحی توسط پزشکی مناسب این عدم قرینگی نیز برطرف می‌گردد.

چگونگی و مراحل انجام جراحی کوچک کردن نوک سینه

جراحی نوک سینه در زنان می‌تواند با توجه به تشخیص پزشک و با توجه به نوع عمل به صورت سرپایی و تحت بی‌حسی موضعی انجام پذیرد که در این صورت زمان کمتری نیز صرف عمل و مراقبت‌های پس از آن می‌شود. اگر این عمل با دیگر عمل‌های جراحی سینه مانند بزرگ یا کوچک کردن سایز آن، بالا بردن پستان و متقارن و یا کوچک کردن هاله آن همراه باشد، شرایط دریافت بیهوشی و مراقبت‌های قبل و بعد از عمل مناسب نوع آن نیز تغییر می‌کند.
در حین عمل جراحی، حفظ اعصاب و رگ‌های خونی که نوک سینه‌ها را تغذیه می‌کنند، به منظور حفظ حس در نوک پستان و توانایی شیردهی ضروری است. برای انجام این عمل در ابتدا فرد متقاضی بایستی با پزشک خود مشورت کند و در مورد مراقبت‌های قبل از عمل، نوع و سختی عمل جراحی، زخم‌های ناشی از این عمل و ماندگاری این زخم‌ها، مدت زمان و چگونگی گذران نقاهت، انتظارات از نتایج حاصله و مراقبت‌های پس از عمل اطلاعاتی را دریافت کند. در این جراحی نیز مانند سایر عمل‌های جراحی فرد بایستی پزشک خود را از سابقه‌ی بیماری، سابقه‌ی جراحی و داروهای مصرفی مطلع نماید.
در روند عمل کاهش اندازه نوک سینه برش‌های ریزی در اطراف این محدوده ایجاد می‌شود و از طریق آن بافت اضافه خارج می‌گردد و فرم و سایز نوک پستان بهبود می‌یابد. لازم به ذکر است در انتها و پس از گذران مدتی اثری از این برش‌ها بر جای نمی‌ماند. اگر شخص در کنار این نوع عمل با توجه به فرم هاله‌ی خود نیاز به کوچک کردن هاله پستان نیز داشته باشد، برش‌های ناشی از عمل، علاوه بر برش‌های اطراف نوک سینه، در اطراف هاله نیز زده می‌شود که این برش‌ها با توجه به حساسیت زیبا بودن محل با کمترین نشان برجا مانده بهبود می‌یابد.

اگر هاله‌ی پستان بسیار بزرگ باشد، برای کوچک کردن آن نیاز به برشی از مرکز پستان به سمت انتهای هاله است و از طریق آن کوچک کردن هاله میسر می‌شود.

مطالعه مقاله آیا بارداری و شیردهی بعد از پروتز سینه ممکن است؟ را پیشنهاد می دهیم.

آیا عملکرد نوک سینه مانند شیردهی یا حس لامسه، بعد از عمل تغییر می‌کند؟

سال‌ها تحقیق پزشکی توسط جراحان فوق تخصص پلاستیک و ترمیمی نشان داده است که اگر از تکنیک‌های صحیح و به روز استفاده شود، هیچ عارضه و مشکلی در علمکرد نوک سینه بعد از کوچک شدن، ایجاد نخواهد شد.

دکتر مین‌رن در این مورد یک تحقیق چند ساله انجام داده است و در مقاله‌ای که در ژورنال جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی چاپ شده است، بیان می‌کند:

مطالعات پزشکی نشان داده است که تکنیک جدید با برش سه بعدی به شکل Z، نه تنها می‌تواند از ارتفاع و قطر نوک پستان هیپرتروفیک و بزرگ، بکاهد بلکه می‌تواند پایه نوک سینه را بدون از بین بردن عملکرد آن باریک کند.

به بیان بهتر بدون آسیب رساندن به اعصاب، رگ‌های خونی و یا مجراهای شیردهی، می‌توان نوک سینه را از ارتفاع، قطر و یا قائده آن، کوچک کرد. طی یک تحقیق 4 ساله روی 44 جراحی کاهش نوک پستان، هیچ گونه عارضه جانبی مانند نکروز نوک سینه، عفونت، حساسیت، بی‌حسی، تغییر شکل غیر طبیعی و یا کاهش عملکرد دیده نشد.

روش برش سه بعدی به شکل Z می‌تواند به گونه‌ای ارتفاع و قطر نوک سینه را کم کند که شکل پایه‌ای انواع پستانک‌ها به طور طبیعی کاهش پیدا کند. در نتیجه یک نوک سینه استوانه‌ای شکل جدید ایجاد خواهد شد، بدون اینکه منبع تغذیه و عملکرد عصبی آن را به خطر بیندازد.

همچنین دکتر مولیور نیز طی یک تحقیق 10 ساله روی بیش از 60 کاهش اندازه نوک پستان، کارایی تکنیک‌های جدید را در یک مقاله پزشکی نشان داده است. دکتر مولیور و تیم جراحی همکارش، علاوه بر بی‌خطر بودن این نوع عمل‌های استاندارد، بر نتایج زیبایی شناسی آن نیز تاکید داشته‌اند:

علاوه بر کاربردهای درمانی تکنیک‌های ترکیبی جراحلی پلاستیک برای کاهش سایز نوک سینه، در بسیاری موارد، نتایج این عمل زیبایی، به خوبی تکرار شده است.   

عوارض عمل جراحی نوک پستان و مراقبت‌های پس از آن

بعضی از عوارض عمل جراحی نوک سینه در زنان و یا کوچک کردن هاله پستان، با عمل‌های جراحی دیگر مانند لیفت و پروتز سینه مشترک هستند. افرادی که تحت این عمل جراحی قرار می‌گیرند، احتمال دارد به داروهای بی‌حسی و یا بی‌هوشی استفاده‌شده حساسیت داشته باشند و دچار حالت تهوع و استفراغ پس از عمل شوند.

توصیه می‌شود متقاضیان از پزشک معالج خود در مورد درد پس از عمل سؤال کنند؛ زیرا که ناحیه‌ی مورد نظر تا مدتی با مقداری درد همراه است که در صورت اطلاع بیمار از چگونگی و میزان آن، تحمل درد آسان‌تر می‌شود.

در کنار این موارد، اطراف ناحیه‌ی تحت درمان یعنی همان نوک سینه و یا کل هاله سینه -بسته به عمل صورت گرفته- تا حدود دو هفته دارای مقداری کبودی است و امکان خونریزی نیز وجود دارد. در پی انجام این نوع جراحی، پوشیدن لباس گشاد برای ایجاد کمترین برخورد با ناحیه‌ی تحت درمان و مراقبت مناسب از زخم‌ها هم برای جلوگیری از عفونت و هم به منظور کاهش اثر ماندگار ناشی از زخم‌ها توصیه می‌گردد.

می‌توان گفت افرادی که از سایز، فرم و تقارن نوک سینه خود و یا هاله اطراف آن ناراضی هستند و این امر باعث کاهش حس زیبایی، جذابیت و اعتماد به نفسشان شده است، می‌توانند به راحتی با روش جراحی  نوک سینه در زنان این مشکل را حل نمایند. با توجه به اینکه این جراحی، عملی آسان و با عوارض کم و نسبتأ بی‌خطر است، استفاده از آن می‌تواند تأثیر ماندگاری بر زیبایی سینه داشته باشد.

چرا انتخاب کلینیک زیبایی

دکتر آرش نجف بیگی

چرا انتخاب کلینیک زیبایی

دکتر نجف بیگی

دارای گواهینامه‌های ISO 9001:2015 و ISO10002:2018 از DEF که نشانه کیفیت بالا و رعایت استانداردهای جهانی در کلینیک‌های تخصصی زیبایی دکتر آرش نجف‌بیگی است:
کلینیک جردن و کلینیک سعادت‌آباد

هیات علمی دانشگاه

ارائه تمام خدمات زیبایی بدن٬ پوست و مو٬ جراحی زیبایی صورت و … به صورت تخصصی با بیش از ۱۲ سال سابقه و ۱۲۰۰

عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

ارائه تمام خدمات زیبایی بدن٬ پوست و مو٬ جراحی زیبایی صورت و …

خدمات منحصر بفرد کلینیک ما

خدمات اختصاصی ، متمایز

ویژه جراحی کوچک کردن نوک سینه

در کلینیک دکتر نجف بیگی

مشاوره رایگان کلینیک قبل از عمل شما

در جلسه مشاوره رایگان پیش از جراحی، نوع جراحی متناسب با وضعیت سینه‌های شما انتخاب می‌شود و معاینات اولیه توسط پزشک صورت می‌گیرد. کوچک یا بزرگ کردن نوک سینه‌ها، حل مشکل افتادگی آن‌ها و انواع جراحی‌های دیگر با حفظ زیبایی و اعصاب نوک سینه‌ها انجام می‌شود.

جلسه مشاوره رایگان با دکتر نجف بیگی و تعیین نوع جراحی لازم برای نوک سینه‌ها
جراحی نوک سینه در یک جلسه کوتاه با حداقل اثر زخم و بخیه
ریکاوری و مراقبت‌های پس از عمل

مشتریان جراحی کوچک کردن نوک سینه

جراحی نوک سینه از کم‌هزینه‌ترین و سریع‌ترین جراحی‌های زیبایی است که نتایج آن را بلافاصله پس از عمل مشاهده می‌کنید.

محدثه فکوری

جراحی کوچک کردن نوک سینه

بعد از دوره شیردهی، نوک سینه‌هام حالت افتادگی پیدا کرده بود و موقع پوشیدن لباس کمی درد داشت. بعد از جراحی نوک سینه مشکلم برطرف شد.

تجربه های مشتریان ما

درباره جراحی کوچک کردن نوک سینه

کوچک کردن نوک سینه

محدثه فکوری

جراحی کوچک کردن نوک سینه

بعد از دوره شیردهی، نوک سینه‌هام حالت افتادگی پیدا کرده بود و موقع پوشیدن لباس کمی درد داشت. بعد از جراحی نوک سینه مشکلم برطرف شد.

چرا انتخاب کلینیک زیبایی دکتر نجف بیگی

چرا انتخاب کلینیک زیبایی دکتر نجف بیگی

مشاوره رایگان

جراحی کوچک کردن نوک سینه

با مشاوره رایگان قبل از عمل کوچک کردن نوک سینه با آرامش خاطر بدن خود را به ما بسپارید.

اگر هنوز هم درباره جراحی کوچک کردن نوک سینه سوالی دارید

پرسش های متداول جراحی کوچک کردن نوک سینه

سوالات متداول شما

درباره کوچک کردن نوک سینه

اگر هنوز هم درباره کوچک کردن نوک سینه سوالی دارید

نظرات و سوالات شما از دکتر نجف بیگی

سوالات شما درباره جراحی کوچک کردن نوک سینه

از دکتر نجف بیگی

سلام، می‌خواستم ببینم جراحی درمان نوک سینه فرورفته برای مردان هم انجام می‌شود؟

سلام، بله انجام جراحی نوک سینه برای مردان مشکلی ندارد.

26 دیدگاه. ترک جدید

 • با سلام و خسته نباشید آیا عمل کوچک کردن نوک سینه برای کسی که مجرد هست مشکل پیش نمیاره؟

  پاسخ
 • هزینه عمل کوچک کردن نوک سینه چقدراست؟

  پاسخ
 • اگه نیپل رو با جراحی کوچیک کرد بعدش امکان شیردهی هست؟مشکلی توی شیردهی پیش نمیاره؟و اینکه جراحی های سینه مثلا پروتز باعث سرطان نمیشه؟

  پاسخ
 • Doctor najafbeygi
  8 مرداد 1399 7:21 ب.ظ

  با سلام
  بله مشکلی از لحاظ شیردهی پیش نخواهد آمد. خیر تا به امروز رابطه ای بین پروتز و سرطان سینه اثبات نشده.

  پاسخ
 • سلام
  اگر نوک سینه صرفا بالمس ومکیدن ،برجسته بشه،این میتونه یک ایراد باشه؟

  پاسخ
 • Doctor najafbeygi
  11 مرداد 1399 5:11 ب.ظ

  با سلام
  خیر

  پاسخ
 • با سلام و عرض ادب.ببخشید نوک سینه من بزرگه و موقع پوشیدن سوتین به بالا برمیگرده و مثل اینکه بشنه رو به بالا و بعد که لباس زیرو در میارم تیر میکشه.نیاز به جرامی داره؟ ممنون میشم از راهنماییتون

  پاسخ
 • فرناز بلندی
  21 مرداد 1399 10:37 ق.ظ

  سلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر, من یک سال از شیردهیم میگذره و دوست دارم نوک سینه و جراحی لیفت داشته باشم, چون سینه هام خیلی افتادگی دارن فقط ایران زندگی نمیکنم, چطور میتونم مشاوره و معاینه بشم و وقت بگیرم برای جراحی, آیا راهی برای ما که ایران نیستیم هست برای معاینه؟؟

  پاسخ
 • جسارتا من جراحی ژنیکومایستی داشتم از عمل راضی هستم ولی هاله و نوک سینه بسیار پف الود و حالت غییر مردانه پیدا کرده عمل کوچک کردن و خوش فرم کردن هاله و نوک سینه برای آقایان هم قابل انجامه؟

  پاسخ
 • باسلام من یک خانم هستم و سینه هایم حالت خوشی نداره میخواستم ببینم میتونید معاینه کنید حضوری؟لطفا یک آقا معاینه کنه

  پاسخ
 • سلام برای مشکل قرینه نبودن هاله دور سینه هم این جراحی کاربرد داره؟ جسارتا هزینه کوچک کردن نوک سینه چقدره؟ مرسی

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید بعد کوچک کردن نوک سینه امکان شیردهی هست؟ ممکنه دوباره نوک سینه بزرگ بشه؟ لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
 • ببخشید راهی برای بزرگ کردن نوک سینه وجود داره؟؟

  پاسخ
 • شما اینستاکرام ندارید یا جایی که ویدیو از کارهاتون بشه دید

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.