کلینیک جراحی زیبایی اندام دکتر آرش نجف بیگی

عمل پیکرتراشی 

آیا می دانستید با معجزه لیپوماتیک، می توانید رژیم و ورزش های سخت را کنار گذاشته و تنها در یک روز، با چربی شکم و پهلو خداحافظی کنید؟

هر آنچه درباره جراحی پیکر تراشی باید بدانید . . .

معرفی جراحی پیکر تراشی

پیکرتراشی یکی از پرطرفدارترین عمل‌های زیبایی در دنیای امروز است. این روش جراحی با هدف بهبود ظاهر فیزیکی و حذف چربی‌های مقاوم در برابر رژیم غذایی و ورزش انجام می‌شود. پیکرتراشی می‌تواند به افراد کمک کند تا فرم بدنی جذاب‌تر، متناسب‌تر و جوان‌تر داشته باشند و در نتیجه اعتماد به نفس بیشتری کسب کنند. با این حال، همانند هر عمل جراحی دیگری، عمل پیکر تراشی نیز دارای مزایا و عوارض احتمالی است که متقاضیان باید قبل از تصمیم‌گیری کاملاً از آن‌ها آگاه شوند. از همین رو به بررسی جزئیات این عمل پرطرفدار، مزایای آن و همچنین عوارض و ریسک‌های احتمالی آن خواهیم پرداخت.

پیکرتراشی چیست؟

همان‌طور که می‌دانید، شمار زیادی از افراد با مسئله‌ی چاقی‌های موضعی دست و پنجه نرم می‌کنند؛ در این مواقع پیکرتراشی می‌تواند یک راه نجات خوب و موثر باشد.

کانتورینگ بدن یا پیکر‌تراشی، یک روش‌ درمانی پزشکی و جراحی است که با هدف باز طراحی و زیباسازی بخش‌هایی از بدن به کار می‌رود. این فرآیندها شامل حذف بافت‌ چربی‌‌های اضافی در مناطق معین بدن می‌شوند و در پی آن، به فرم‌دهی و استحکام پوست کمک می‌کنند.

به بیان دیگر، جراحی پیکرتراشی به عنوان یکی از روش‌های ایده‌آل جهت از بین بردن چربی‌های موضعی، بدون آسیب وارد کردن به بافت، عروق یا اعصاب بدن شناخته می‌شود. این تکنیک برای اشخاصی که موفق به دستیابی به نتایج دلخواه از طریق ورزش و رژیم‌های غذایی نشده‌اند، می‌تواند گزینه‌ای مناسب باشد.

کانتورینگ و پیکرتراشی، راهکارهایی برای کاهش وزن به شمار نمی‌روند، بلکه بیشتر به عنوان رویکردهایی برای افزایش جذابیت ظاهری و بهبود شکل اندام‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. در نتیجه، اشخاصی که در پی لاغری هستند، باید به دنبال روش‌های جراحی مختص لاغری مانند عمل اسلیو معده باشند که به طور خاص جهت کاهش وزن به صورت یکنواخت طراحی شده‌اند.

پیکرتراشی در قسمت های مختلف بدن

جراحی پیکرتراشی در قسمت‌های مختلف بدن می‌تواند به دلایل متفاوتی ضروری باشد. گاهی اوقات، افراد پس از کاهش وزن چشمگیر با پوست اضافی و شل در برخی نواحی بدن روبرو می‌شوند که می‌تواند باعث نارضایتی از ظاهر فیزیکی و کاهش اعتماد به نفس شود. در مواردی دیگر، توزیع نامتقارن چربی در برخی نقاط بدن، ممکن است باعث ایجاد نقاط برجسته و ناهنجاری‌های بصری شود. همچنین پیکرتراشی می‌تواند برای اصلاح عوارض ناشی از بیماری‌ها یا آسیب‌های جسمی نیز مورد استفاده قرار گیرد. قسمت‌های مختلف بدن که می‌توان آن‌ها را پیکرتراشی کرد شامل موارد زیر است.

 • شکم
 • صورت (گونه‌ها، چانه، پیشانی)
 • غبغب
 • بازوها
 • ران‌ها
 • باسن
 • سینه (در زنان و مردان)
 • شانه‌ها
 • پشت
 • ساق پا

این لیست شامل نواحی متداول برای عمل زیبایی پیکر تراشی می‌شود، اما در موارد خاص، ممکن است قسمت‌های دیگری از بدن نیز نیازمند این نوع عمل زیبایی باشند.

انواع روش های پیکرتراشی

اطلاع از انواع تکنیک‌های پیکرتراشی به ما کمک می‌کند تا بدانیم دنیای این تکنولوژی تا چه اندازه گسترده‌ است و افراد متخصص برای کاهش عوارض هر یک از این روش‌ها تا چه اندازه تلاش می‌کنند. اطلاع از انواع تکنیک‌های پیکرتراشی به شما آگاهی کافی می‌دهد تا بتوانید از میان آن‌ها بهترین روش را انتخاب کنید و از نتیجه فوق‌العاده آن لذت ببرید.

جراحی شکم چاق اولین بار با رویکرد جراحی فتق ناف انجام می‌شد. به این صورت که بخشی از چربی و پوست شکم از قسمت پایین، بریده شده و سپس دو طرف شکم بهم دوخته می‌شدند. اما مسلما بعد از مدتی مشخص شد که این روش کارآیی چندانی ندارد.

بعد از آن، پزشکان تصمیم گرفتند که برای کاهش چربی های اضافه بدن از روشی مشابه با لیفت صورت استفاده کنند. اما با توجه به اینکه در این شیوه احتمال جابجایی ناف وجود داشت، از روش‌هایی استفاده کردند که ناف را سر جای خود نگهدارد یا اصطلاحا از روش های پیکر تراشی بدون جراحی کمک می گیرند.

جراحی لاغری به روش لیپوماتیک

لیپوماتیک یکی از جدیدترین روش پیکر تراشی است که در آن می‌توان به سرعت از چربی‌های اضافه بدن راحت شد.

در این روش نیازی به ایجاد برش در شکم و یا ناحیه مورد نظر نیست؛ چرا که با ایجاد یک سوراخ، میله‌ای وارد ناحیه موردنظر شده و چربی‌های اضافه را خارج می‌کند.

یکی از مهمترین مزایای لیپوماتیک این است که از چربی‌های خارج‌شده می‌توان برای سایر قسمتهای بدن استفاده کرد.

پس اگر قصد فرم‌دهی به سایر بخش‌های بدن با چربی سازگار با بدن خودتان را دارید، لیپوماتیک روش خوبی خواهد بود. بنابراین، در صورتی که برای این جراحی واجد شرایط باشید، لیپوماتیک بهترین روش پیکرتراشی خواهد بود.

تفاوت لیپوست و لیپوماتیک چیست؟

احتمالا این سوال برای شما مطرح شده است که تفاوت لیپوست و لیپوماتیک چیست. به طور کلی می‌توان گفت که لیپوست حالت پیشرفته‌ای از لیپوماتیک است. در نتیجه میزان چربی خارج‌شده در روش لیپوست بیشتر بوده در حالی که عوارض کمتری دارد.

کاهش چربی های اضافه بدن با لیپوساکشن

اساس کار این روش، مکش چربی‌های اضافی بدن است.

در لیپوساکشن یک برش کوچک در ناحیه مورد نظر ایجاد شده و سپس با استفاده از یک لوله به نام کانول که به یک دستگاه مکش متصل، چربی‌ها خارج می‌شوند.

لاغری با لیزر لیپولیز

جراحی لاغری با لیپولیز به دو روش انجام می‌شود. روش اول استفاده از لیزر (امواج اولتراسونیک) و تزریق مایع. در روش تزریق مایع، مایع از طریق یک برش کوچک وارد بدن شده و سپس چربی‌ها از طریق کبد خارج می‌شوند. مقدار مایع مورد نیاز براساس وزن و شرایط جسمانی فرد به وی تزریق می‌شود. در این روش با توجه به اینکه چربی خارج‌شده به صورت مایع است، نمی‌توان از این چربی برای تزریق برای سایر قسمت‌های بدن استفاده کرد.

در روش دوم که لیزر لیپولیز نام دارد، از امواج برای گرم کردن سلول‌های چربی استفاده می‌شود

آیا امکان ترکیب دو روش لیزر لیپولیز و لیپوساکشن وجود دارد؟

جواب این سوال مثبت است؛ در صورتی که چاقی مربوط به ناحیه شکم و پهلوها باشد، می‌توان از ترکیب این دو روش برای کسب نتیجه بهتر استفاده کرد.

لیزر لیپولیز یا لیپوماتیک

با توجه به اینکه در لیزر لیپولیز سلولها گرم می‌شوند، نمی‌توان از آنها برای تزریق به قسمت‌های دیگر استفاده کرد. بنابراین، اگر تنها قصد کاهش چربی های اضافه بدن را دارید، می‌توانید از لیزر لیپولیز استفاده کنید.

فواید و مزایای پیکرتراشی چیست؟

پیکرتراشی به هر روشی که اجرا شود، توانایی ارتقاء چشمگیر ظاهر بدن شما را دارد. از این رو، این فرآیند دارای مجموعه‌ای از مزیت‌هایی است که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم: 

 • کسب اندامی متناسب و مورد علاقه
 • رسیدن به شکل ظاهری زیبا و جذاب
 • به دست آوردن پوستی بدون چروک و محکم 
 • نتایج سریع و قابل مشاهده
 • احساس رضایتمندی و اعتماد به نفس شخصی

پس از انجام جراحی پیکر تراشی، ممکن است آثار اولیه به‌سرعت قابل تشخیص باشند. بااین‌حال، باید بدانیم که تا چندین ماه و گاهی اوقات تا دو سال زمان می‌برد تا تأثیرات نهایی به‌طور کامل ظاهر شوند.

عوارض عمل جراحی پیکرتراشی چیست؟

پیروی دقیق از توصیه‌ها و راهنمایی‌های پزشکی اهمیت بسزایی دارد. اگر این فرآیندها تحت نظر یک جراح متخصص و با تجربه انجام پذیرد، معمولاً خطری نخواهد داشت و فرد تنها با عوارض معمول پس از عمل مواجه خواهد شد، مانند اثرات جانبی داروهای بیهوشی، تورم و کبودی.

البته باید در نظر بگیرید که عوارض جانبی غیرمعمول ممکن است به ندرت رخ دهند، خصوصاً اگر فرآیند توسط فردی ناآگاه انجام شود. این عوارض می‌توانند شامل عدم تقارن، آسیب به رگ‌های خونی، و آسیب‌های عصبی باشند. 

در صورت بروز نشانه‌هایی نظیر ریزش مو، عدم بهبود زخم‌ها، درد و التهاب مداوم، بی‌حسی طولانی‌مدت، و تغییر رنگ یا شکل پوست، فوراً با پزشک خود تماس بگیرید.

مراقبت‌های پس از عمل جراحی

در مورد مراقبت‌های پس از عمل جراحی، استفاده از درن‌ها برای خارج کردن مایعات یا خون اضافه که احتمالا در ناحیه‌ی عمل شده جمع می‌شوند، ممکن است ضروری باشد. همچنین، برای حمایت و بهبود بهتر، شاید پوشیدن لباس‌های فشاری توصیه شود که باید به مدتی که پزشک تعیین می‌کند (معمولاً بین شش تا هشت هفته) استفاده شوند.

درد اولیه ناشی از جراحی ممکن است تا چهار هفته به طول انجامد، اما روند بهبودی کامل می‌تواند چندین ماه زمان ببرد. همچنین، میزان و شکل زخم‌های باقی‌مانده پس از جراحی، به روش انتخابی وابسته است. به‌عنوان‌مثال، جراحی‌های کانتورینگ بدن معمولاً نسبت به لیپوساکشن، اسکارهای بزرگتری ایجاد می‌کنند. 

تاثیرات جراحی‌های کانتور بدن برای افراد مختلف متفاوت است و گاهی اوقات جراحی‌های تصحیحی برای رفع عوارض یا رسیدن به نتایج دلخواه ضروری می‌شوند.

آیا پیکرتراشی بدون جراحی امکان پذیره؟

پیکرتراشی با کمک دستگاه‌های به روز و پیشرفته‌ای انجام می‌شود که توانایی اعمال کم‌ترین آسیب برای ازبین بردن بافت چربی را دارا هستند. همین موضوع در کنار برش بسیار کوچک مهم‌ترین عاملی است که موجب می‌شود تا پیکرتراشی روشی بدون جراحی گفته شود.

چرا که هیچ‌گونه اقدام تهاجمی برای برش عمیق و طویل در سطح و عمق پوست انجام نمی‌شود. از سوی دیگر نیز کم ترین آسیب در سطح پوست با بیشترین اثربخشی در تخلیه چربی می‌تواند از بهترین و جذاب‌ترین عملکرد برای این تکنیک باشد. به همین دلیل می‌توان گفت که پیکرتراشی روشی بدون تهاجم است و هیچ عمل جراحی درکار نیست.

پیکرتراشی بدون جراحی چگونه است؟

بسیاری از افراد چندان تمایلی به عمل جراحی ندارند و از جراحی تهاجمی بسیار نگران و مضطرب می‌شوند. زمان بی‌هوشی و حساسیت ماجرا در این جراحی‌های تهاجمی می‌تواند اصلی‌ترین عامل نگرانی برای این افراد باشد.

خوشبختانه پیکرتراشی بدون جراحی به معنای غیرتهاجمی بودن پیکرتراشی است. در این تکنیک تنها یک یا چند برش کوچک یک سانتی متری در بدن ایجاد می‌شود تا لوله کانولا از طریق آن وارد بدن شود و ازبین بردن چربی را آغاز کند. پس بدیهی است که می‌توان پیکرتراشی را روشی بدون جراحی تهاجمی و خون‌ریزی دانست.

عوارض پیکرتراشی بدون جراحی

همان‌طور که اشاره شد، روش پیکرتراشی در تمامی تکنیک‌ها تنها با ایجاد برش کوچکی در سطح پوست انجام می‌شود و هیچ تهاجم خاصی در آن وجود ندارد. پس بدیهی است که عوارض پیکرتراشی بدون جراحی همان مواردی باشد که در بالا به آن اشاره شد. توجه داشته باشید که پیکرتراشی بدون جراحی درواقع همان روش‌های لیپوساکشن، لیپوماتیک، لیپولیز و بادی جت است که عوارض هرکدام تنها بستگی به انتخاب تکنیک آن دارد.

هزینه پیکرتراشی بدون جراحی چقدر است؟

تعیین هزینه پیکرتراشی بدون جراحی چندان کار ساده ای نیست. اما باید تخصص پزشک متخصص، میزان تجربه او و نوع خدمات قبل و بعد از جراحی را درنظر داشته باشید. معمولا با بررسی این موارد و همچنین، به‌روز بودن دستگاه‌هایی که توسط پزشک برای این‌کار استفاده می‌شود، می‌توانید هزینه پیکرتراشی را برآورد کنید. دقیق‌ترین برآورد قیمت و هزینه پیکرتراشی بدون جراحی، توسط پزشک موردنظر و در جلسه مشاوره انجام می‌شود.

جراحی پیکرتراشی در صورتی که در یک کلینیک معتبر و زیر نظر پزشک متبحر و مجرب انجام نشود، می‌تواند سلامت فرد را به خطر بیندازد.

ویژگی‌های کلینیک پیکرتراشی

 • استفاده از دستگاه‌های مدرن و پیشرفته برای انجام جراحی
 • جراحی با کم‌ترین عوارض و بالاترین کیفیت با استفاده از تکنیک‌های به‌روز و امکانات پیشرفته
 • دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت و درمان
 • برخورداری از تجهیزات و امکانات مناسب برای ارتقا کیفیت جراحی
 • استفاده از پرسنل مجرب و با مسئولیت در کلینیک
 • استفاده از پزشکان مجرب و متخصص همراه با مدارک علمی معتبر برای ایجاد نتیجه‌ی مطلوب

بهترین کلینیک پیکرتراشی کجاست؟

اگر قصد دارید عمل‌های جراحی پیکرتراشی را انجام دهید ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که پیش از انتخاب کلینیک به خوبی تحقیق کنید. موارد زیادی است که پیش از انتخاب بهترین کلینیک پیکرتراشی باید به آن توجه کنید. بعضی از این نکات شامل موارد زیر است:

 • کلینیک مورد نظر باید پیش از عمل به خوبی در مورد جزئیات جراحی، نتایج مورد انتظار، عوارض احتمالی و مراقبت‌های لازم توضیح دهد.
 • باید بتوانید هر تعداد که لازم است پیش از عمل با پزشک معالج جلسه مشاوره داشته باشید.
 • کلینیک معتبر باید بعد از جراحی پشتیبانی کاملی ارائه دهد. به این معنا که در صورت بروز عوارض بتوانید به راحتی به پزشک دسترسی داشته باشید و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.
 • در صورت امکان نمونه کارها را ببینید و در مورد میزان رضایت آن‌ها از نتایج عمل گفتگو کنید.

روش‌های تشخیص بهترین کلینیک پیکرتراشی

 • استفاده از فضای مجازی و سایت‌های معتبر برای اطلاع از خدمات درمانی، سابقه‌ی کلینیک، تصاویر قبل و بعد از جراحی بیماران و رزومه‌ی شغلی و تحصیلی پزشکان
 • استفاده از تجربیات افرادی که این جراحی را انجام داده‌اند و اطلاع از کیفیت و نتیجه‌ی جراحی
 • تماس با کلینیک مورد نظر و بررسی میزان احساس مسئولیت و کیفیت پاسخگویی آن‌ها
 • مراجعه حضوری به کلینیک مورد نظر و بررسی محیط، مسائل بهداشتی و نحوه‌ی برخورد پرسنل
 • گرفتن وقت مشاوره و ملاقات با پزشک قبل از جراحی برای دریافت پاسخ سوالات و کمک در تصمیم‌گیری

در کدام بخش های بدن پیکرتراشی انجام می‌شود؟

حتما برای شما نیز جالب است که بدانید کاربرد پیکرتراشی چیست و در چه قسمت‌هایی می‌توان از آن استفاده کرد. معمولا از پیکرتراشی می‌توان در نواحی مختلف بدن استفاده کرد و حجم چربی انباشته را کاهش داد. پیکرتراشی معمولا در نواحی شکم، پهلو، پشت، بازو، ران پا، باسن، ساق و مچ پا استفاده می‌شود. از تکنیک‌های ظریف نیز، می‌توان در نواحی کوچکی مانند غبغب استفاده کرد و زیبایی را در اندام و چهره بازگرداند.

میزان کاهش وزن بعد از جراحی پیکر تراشی چقدر است؟

میزان کاهش وزن در افراد مختلف متفاوت است؛ چرا که بسته به شرایط جسمانی هر فرد و روشی که استفاده شده است، این مقدار متفاوت می‌باشد. البته رژیم غذایی بعد از جراحی نیز چندان بی‌تاثیر نیست. بنابراین، نمی‌توان به طور مشخص گفت که در ماه اول چند کیلو کاهش وزن خواهید داشت. اما چیزی که به طور قطع می‌توان گفت این است که در دراز مدت، کاهش وزن زیادی خواهید داشت.

پیکرتراشی و زایمان طبیعی

به دلیل واقع‌شدن فرآیند بارداری در شکم، نگرانی‌هایی در مورد تأثیر بارداری‌های بعدی بر نتایج عمل پیکر تراشی در میان برخی از زنان وجود دارد، که این نگرانی‌ها کاملا بی‌اساس است؛ زیرا تغییرات ناشی از جراحی پیکرتراشی ماندگار و بلندمدت هستند.

به همین دلیل، زنان می‌توانند پس از انجام جراحی پیکرتراشی، باردار شوند و زایمان طبیعی را تجربه کنند. گرچه افزایش وزن در دوران بارداری امری معمول به شمار می‌رود، اما این افزایش وزن موقتی است و پس از پایان دوران حاملگی از بین می‌رود.

در صورتی که فرد پس از جراحی پیکرتراشی برنامه‌ریزی برای بارداری داشته باشد و بتواند وزن خود را کنترل کرده و از افزایش بیش از حد وزن خودداری کند، احتمال دارد که نتایج حاصل از جراحی پیکرتراشی به صورت دائمی حفظ شود.

هزینه روش‌های مختلف پیکرتراشی

باید توجه داشته باشید که عوامل متعددی بر هزینه‌های این عمل جراحی تأثیر می‌گذارند. مهم‌ترین پارامتری که در انتخاب جراح باید در نظر گرفته شود، تخصص و مهارت آن است نه هزینه‌های کمتر.

هزینه‌ها بسته به ناحیه‌ی تحت درمان، تعداد نواحی مورد نظر، دانش و تجربه‌ی جراح، هزینه‌های جنبی و مصارف مربوط به اتاق عمل متغیر هستند. باید توجه داشته باشید که در صورت نیاز به بستری در بیمارستان، احتمالا هزینه‌ها افزایش می‌یابند.

عمل پیکرتراشی چیست و چگونه انجام می شود؟ انواع روش های پیکر تراشی کدامند؟ آیا پیکر تراشی بدون جراحی ممکن است؟ هزینه پیکرتراشی بدون جراحی و با جراحی به چه عواملی بستگی دارد؟ بهترین کلینیک پیکرتراشی چه ویژگی هایی دارد؟

پیکرتراشی بدون جراحی برای چه کسانی گزینه مناسبی است؟ مراقبت های بعد از تخلیه چربی شکم و پهلو با پیکرتراشی چیست؟ عوارض پیکرتراشی شکم و پهلو چیست و چه مزایایی برای افراد دارد؟ و همه سوالاتی که درباره پیکر تراشی دارید را در این مقاله بررسی کرده و پاسخ داده‌ایم.

همچنین در پاسخ به برخی سوالات درون مقاله نیز ویدئویی از دکتر آرش نجف بیگی، فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی آورده شده است که می‎‌توانید با مشاهده آن به جواب سوال خود برسید.

نمونه کارهای واقعی پیکرتراشی دکتر آرش نجف بیگی را نیز در میان مقاله می بینید.

در صورتی که به پاسخ مدنظر خود نرسیدید در انتهای همین مقاله سوال خود را درج کنید تا دکتر آرش نجف بیگی به آن پاسخ دهند.

همین طور می‌توانید از پرسش و پاسخ دیگر افراد در قسمت نظرات کاربران اطلاعات خوبی کسب کنید.

پیکرتراشی موضعی چیست؟

در گذشته‌های نه چندان دور، افراد علاقه‌مند به اندام زیبا، تنها از طریق رژیم غذایی و ورزش قادر بودند تا ظاهر اندام‌شان را متناسب و زیبا جلوه دهند.

اگر شخصی به‌دلیل هرگونه اختلال در بدن دچار چاقی موضعی بود، هیچ راه‌کاری برای ازبین بردن چربی وجود نداشت. اما خوشبختانه، با پیشرفت‌های متعدد علم پزشکی و تکنولوژی مهندسی پزشکی، این روزها شاهد به بازار آمدن دستگاه‌های پیکرتراشی مختلفی هستیم که کار پزشکان را آسان‌تر کرده‌اند و امکان پیکرتراشی بدون خطر را نیز، فراهم کرده‌اند.

پیکرتراشی روشی است که از طریق آن می‌توان چربی‌های موضعی بخشی از بدن را تخلیه کرد و ساختار بدن را باتوجه به استانداردها و سلیقه شخصی، فرم‌دهی کرد.

با کمک دستگاه پیکرتراشی می‌توان با کم‌ترین تهاجم، لوله کانولا را از طریق برش کوچک یک سانتی وارد بدن کرد تا ساختار چربی‌ها را در هم شکسته و از همان ناحیه تخلیه کند.

انواع روش های پیکرتراشی

اطلاع از انواع تکنیک‌های پیکرتراشی به ما کمک می‌کند تا بدانیم دنیای این تکنولوژی تا چه اندازه گسترده‌ است و افراد متخصص برای کاهش عوارض هر یک از این روش‌ها تا چه اندازه تلاش می‌کنند. اطلاع از انواع تکنیک‌های پیکرتراشی به شما آگاهی کافی می‌دهد تا بتوانید از میان آن‌ها بهترین روش را انتخاب کنید و از نتیجه فوق‌العاده آن لذت ببرید.

جراحی شکم چاق اولین بار با رویکرد جراحی فتق ناف انجام می‌شد. به این صورت که بخشی از چربی و پوست شکم از قسمت پایین، بریده شده و سپس دو طرف شکم بهم دوخته می‌شدند. اما مسلما بعد از مدتی مشخص شد که این روش کارآیی چندانی ندارد.

بعد از آن، پزشکان تصمیم گرفتند که برای کاهش چربی های اضافه بدن از روشی مشابه با لیفت صورت استفاده کنند. اما با توجه به اینکه در این شیوه احتمال جابجایی ناف وجود داشت، از روش‌هایی استفاده کردند که ناف را سر جای خود نگهدارد یا اصطلاحا از روش های پیکر تراشی بدون جراحی کمک می گیرند.

جراحی لاغری به روش لیپوماتیک

لیپوماتیک یکی از جدیدترین روش پیکر تراشی است که در آن می‌توان به سرعت از چربی‌های اضافه بدن راحت شد.

در این روش نیازی به ایجاد برش در شکم و یا ناحیه مورد نظر نیست؛ چرا که با ایجاد یک سوراخ، میله‌ای وارد ناحیه موردنظر شده و چربی‌های اضافه را خارج می‌کند.

یکی از مهمترین مزایای لیپوماتیک این است که از چربی‌های خارج‌شده می‌توان برای سایر قسمتهای بدن استفاده کرد.

پس اگر قصد فرم‌دهی به سایر بخش‌های بدن با چربی سازگار با بدن خودتان را دارید، لیپوماتیک روش خوبی خواهد بود. بنابراین، در صورتی که برای این جراحی واجد شرایط باشید، لیپوماتیک بهترین روش پیکرتراشی خواهد بود.

جراحی لاغری با لیپوست

لیپوست نیز یکی دیگر از روش‌های پیکرتراشی است. برای انجام این جراحی از تکنیک T.L.A و ویبریشن به صورت رفت و برگشت استفاده می‌شود. در نتیجه، چربی‌ها به صورت یکنواخت از بدن کنده شده و خارج می‌شوند. بنابراین، احتمال گلوله شدن چربی‌ها در هنگام جراحی وجود ندارد. در این روش مشابه با لیپوماتیک، چربی‌ها سالم خارج شده و قابل استفاده برای تزریق به قسمت‌های دیگر بدن خواهد بود.

تفاوت لیپوست و لیپوماتیک چیست؟

احتمالا این سوال برای شما مطرح شده است که تفاوت لیپوست و لیپوماتیک چیست. به طور کلی می‌توان گفت که لیپوست حالت پیشرفته‌ای از لیپوماتیک است. در نتیجه میزان چربی خارج‌شده در روش لیپوست بیشتر بوده در حالی که عوارض کمتری دارد.

به خاطر داشته باشید که این روش تنها برای کاهش چربی استفاده می‌شود و نه حذف و ترمیم پوست اضافه ناحیه مورد نظر.

کاهش چربی های اضافه بدن با لیپوساکشن

اساس کار این روش، مکش چربی‌های اضافی بدن است.

در لیپوساکشن یک برش کوچک در ناحیه مورد نظر ایجاد شده و سپس با استفاده از یک لوله به نام کانول که به یک دستگاه مکش متصل، چربی‌ها خارج می‌شوند.

به خاطر داشته باشید که این روش تنها برای کاهش چربی استفاده می‌شود و نه حذف و ترمیم پوست اضافه ناحیه مورد نظر.

چربی‌هایی که در این روش از بدن خارج می‌شوندT به دلیل نداشتن کیفیت، برای تزریق به سایر قسمتهای بدن مناسب نیستند.

لاغری با لیزر لیپولیز

جراحی لاغری با لیپولیز به دو روش انجام می‌شود. روش اول استفاده از لیزر (امواج اولتراسونیک) و تزریق مایع. در روش تزریق مایع، مایع از طریق یک برش کوچک وارد بدن شده و سپس چربی‌ها از طریق کبد خارج می‌شوند. مقدار مایع مورد نیاز براساس وزن و شرایط جسمانی فرد به وی تزریق می‌شود. در این روش با توجه به اینکه چربی خارج‌شده به صورت مایع است، نمی‌توان از این چربی برای تزریق برای سایر قسمت‌های بدن استفاده کرد.

در روش دوم که لیزر لیپولیز نام دارد، از امواج برای گرم کردن سلول‌های چربی استفاده می‌شود.

روش‌های مختلفی برای کاهش چربی های اضافه بدن وجود دارد. با وجود اینکه همه این روش‌ها با هدف لاغری انجام می‌شوند، اما یک سری تفاوت‌های ویژه‌ای نیز با یکدیگر دارند. به طور کلی، انجام جراحی لاغری به کسانی توصیه می‌شود که از چاقی مفرط رنج می‌برند.

آیا امکان ترکیب دو روش لیزر لیپولیز و لیپوساکشن وجود دارد؟

جواب این سوال مثبت است؛ در صورتی که چاقی مربوط به ناحیه شکم و پهلوها باشد، می‌توان از ترکیب این دو روش برای کسب نتیجه بهتر استفاده کرد.

لیزر لیپولیز یا لیپوماتیک

با توجه به اینکه در لیزر لیپولیز سلولها گرم می‌شوند، نمی‌توان از آنها برای تزریق به قسمت‌های دیگر استفاده کرد. بنابراین، اگر تنها قصد کاهش چربی های اضافه بدن را دارید، می‌توانید از لیزر لیپولیز استفاده کنید.

جراحی شکم ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی یا عمل ابدو یکی دیگر از جراحی‌هایی است که برای زیبایی شکم و لاغری مورد استفاده قرار می‌گیرد. ابدومینوپلاستی، تحت بیهوشی کامل باید انجام شود، دو برش در 2 قسمت مختلف بدن ایجاد می‌شود. یک برش در قسمت لگن تا نزدیک به ناحیه تناسلی و برش دیگر در اطراف ناف.

سپس، پوست این ناحیه‌ی برش‌زده از روی عضلات برداشته می‌شود. بعد از آن، پزشک، عضلات ناحیه شکم را به سمت هم می‌کشد تا ظاهری زیبا به این بخش داده شود. سپس، پوست، روی عضلات قرار داده شده و بخش‌های اضافه آن برداشته می‌شود (برشی که در ناحیه ناف ایجاد شده است، مانع از جابجایی ناف در شکم می‌شود).

توجه: البته روش ابدومینوپلاستی به دلیل عوارض جانبی زیادی دارد که این روزها دیگر چندان مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. برخی از عوارض ابدومینوپلاستی عبارت هستند از:

 • عفونت
 • عدم وجود تقارن
 • خونریزی
 • تجمع مایع زیر پوست
 • از دست دادن بخشی از پوست شکم
 • مرگ بافت (احساس بی‌حسی در ناحیه مورد نظر)
 • شل شدن پوست

آیا پیکرتراشی بدون جراحی امکان پذیره؟

پیکرتراشی با کمک دستگاه‌های به روز و پیشرفته‌ای انجام می‌شود که توانایی اعمال کم‌ترین آسیب برای ازبین بردن بافت چربی را دارا هستند. همین موضوع در کنار برش بسیار کوچک مهم‌ترین عاملی است که موجب می‌شود تا پیکرتراشی روشی بدون جراحی گفته شود.

چرا که هیچ‌گونه اقدام تهاجمی برای برش عمیق و طویل در سطح و عمق پوست انجام نمی‌شود. از سوی دیگر نیز کم ترین آسیب در سطح پوست با بیشترین اثربخشی در تخلیه چربی می‌تواند از بهترین و جذاب‌ترین عملکرد برای این تکنیک باشد. به همین دلیل می‌توان گفت که پیکرتراشی روشی بدون تهاجم است و هیچ عمل جراحی درکار نیست.

پیکرتراشی بدون جراحی چگونه است؟

بسیاری از افراد چندان تمایلی به عمل جراحی ندارند و از جراحی تهاجمی بسیار نگران و مضطرب می‌شوند. زمان بی‌هوشی و حساسیت ماجرا در این جراحی‌های تهاجمی می‌تواند اصلی‌ترین عامل نگرانی برای این افراد باشد.

خوشبختانه پیکرتراشی بدون جراحی به معنای غیرتهاجمی بودن پیکرتراشی است. در این تکنیک تنها یک یا چند برش کوچک یک سانتی متری در بدن ایجاد می‌شود تا لوله کانولا از طریق آن وارد بدن شود و ازبین بردن چربی را آغاز کند. پس بدیهی است که می‌توان پیکرتراشی را روشی بدون جراحی تهاجمی و خون‌ریزی دانست.

عوارض پیکرتراشی بدون جراحی

همان‌طور که اشاره شد، روش پیکرتراشی در تمامی تکنیک‌ها تنها با ایجاد برش کوچکی در سطح پوست انجام می‌شود و هیچ تهاجم خاصی در آن وجود ندارد. پس بدیهی است که عوارض پیکرتراشی بدون جراحی همان مواردی باشد که در بالا به آن اشاره شد. توجه داشته باشید که پیکرتراشی بدون جراحی درواقع همان روش‌های لیپوساکشن، لیپوماتیک، لیپولیز و بادی جت است که عوارض هرکدام تنها بستگی به انتخاب تکنیک آن دارد.

هزینه پیکرتراشی بدون جراحی چقدر است؟

تعیین هزینه پیکرتراشی بدون جراحی چندان کار ساده ای نیست. اما باید تخصص پزشک متخصص، میزان تجربه او و نوع خدمات قبل و بعد از جراحی را درنظر داشته باشید. معمولا با بررسی این موارد و همچنین، به‌روز بودن دستگاه‌هایی که توسط پزشک برای این‌کار استفاده می‌شود، می‌توانید هزینه پیکرتراشی را برآورد کنید. دقیق‌ترین برآورد قیمت و هزینه پیکرتراشی بدون جراحی، توسط پزشک موردنظر و در جلسه مشاوره انجام می‌شود.

جراحی پیکرتراشی در صورتی که در یک کلینیک معتبر و زیر نظر پزشک متبحر و مجرب انجام نشود، می‌تواند سلامت فرد را به خطر بیندازد.

ویژگی‌های کیلینیک پیکرتراشی

 • استفاده از دستگاه‌های مدرن و پیشرفته برای انجام جراحی
 • جراحی با کم‌ترین عوارض و بالاترین کیفیت با استفاده از تکنیک‌های به‌روز و امکانات پیشرفته
 • دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت و درمان
 • برخورداری از تجهیزات و امکانات مناسب برای ارتقا کیفیت جراحی
 • استفاده از پرسنل مجرب و با مسئولیت در کلینیک
 • استفاده از پزشکان مجرب و متخصص همراه با مدارک علمی معتبر برای ایجاد نتیجه‌ی مطلوب

روش‌های تشخیص بهترین کلینیک پیکرتراشی

 • استفاده از فضای مجازی و سایت‌های معتبر برای اطلاع از خدمات درمانی، سابقه‌ی کلینیک، تصاویر قبل و بعد از جراحی بیماران و رزومه‌ی شغلی و تحصیلی پزشکان
 • استفاده از تجربیات افرادی که این جراحی را انجام داده‌اند و اطلاع از کیفیت و نتیجه‌ی جراحی
 • تماس با کلینیک مورد نظر و بررسی میزان احساس مسئولیت و کیفیت پاسخگویی آن‌ها
 • مراجعه حضوری به کلینیک مورد نظر و بررسی محیط، مسائل بهداشتی و نحوه‌ی برخورد پرسنل
 • گرفتن وقت مشاوره و ملاقات با پزشک قبل از جراحی برای دریافت پاسخ سوالات و کمک در تصمیم‌گیری

در کدام بخش های بدن پیکرتراشی انجام می‌شود؟

حتما برای شما نیز جالب است که بدانید کاربرد پیکرتراشی چیست و در چه قسمت‌هایی می‌توان از آن استفاده کرد. معمولا از پیکرتراشی می‌توان در نواحی مختلف بدن استفاده کرد و حجم چربی انباشته را کاهش داد. پیکرتراشی معمولا در نواحی شکم، پهلو، پشت، بازو، ران پا، باسن، ساق و مچ پا استفاده می‌شود. از تکنیک‌های ظریف نیز، می‌توان در نواحی کوچکی مانند غبغب استفاده کرد و زیبایی را در اندام و چهره بازگرداند.

بهترین روش پیکرتراشی

حال، با توجه به اینکه تمام روش‌های جراحی لاغری را بررسی کردیم، نوبت به انتخاب بهترین روش پیکرتراشی می‌رسد.

با توجه به موارد بیان‌شده، روش‌های لیپوماتیک و­ لیپوست را می‌توان به عنوان بهترین روش‌ پیکرتراشی در نظر گرفت؛ چرا که به نسبت سایر روشها عوارض کمتری دارد. علاوه بر این، این دو روش برای افرادی که علاوه بر پیکرتراشی قصد فرم‌دهی به سایر قسمت‌های بدن را دارند، نیز مناسب است. چرا که می‌توان از چربی خارج شده برای تزریق به سایر قسمت‌های بدن استفاده کرد.

با این وجود بهتر است برای انتخاب بهترین روش پیکرتراشی با یک پزشک متخصص پیکرتراشی مشورت کنید؛ چرا که براساس میزان چربی و شرایط جسمانی که دارید، ممکن است هیچ یک از این روش‌ها مناسب نباشند.

آیا پیکرتراشی یک روش ایمن و موثر است؟

بر اساس مطالعات دکتر ویتربو که در سال 2002 روی بیش از 100 نفر از متقاضیان عمل لاغری موضعی انجام شد و در نشریه جراحی پلاستیک و زیبایی منتشر شد؛ انجام روش‌های نوین لیپوساکشن و تخلیه چربی، خطرات بسیار کمتری داشته است. به طوری که میزان خونریزی در بسیاری از نقاط بدن پس از تخلیه چربی بسیار کم بوده و نتایج بسیار رضایت بخشی به دست آمده است.

همچنین بر اساس دو سال پژوهش و تحقیق مداوم دکتر لی و همکارانش که در ژورنال انجمن جراحان پلاستیک کره جنوبی منتشر شده است، استفاده از لیپوماتیک برای تخلیه چربی و پیکرتراشی که روی 48 نفر انجام شده، عوارض جانبی بسیار کمی در پی داشته است که هیچ مشکل جدی را شامل نمی‌شد. به طوری که در مقایسه با کسانی که روش های دیگری را برای لاغری انتخاب کرده بودند؛ افراد در پیکرتراشی با لیپوماتیک، خونریزی کمتر، هماتوم کمتر، اکیموز کمتر، تورم کمتر و درد کمتری را تجربه کردند.

در سایت اینترنتی healthline درباره بهترین کاندیدای پیکرتراشی اینگونه نوشته شده است:

کاندیدای ایده آل پیکرتراشی به وزن دلخواه خود رسیدند اما می خواهند چربی های مقاوم و سرسخت قسمت هایی از بدن که با رژیم غذایی و ورزش رفع نشده است را از بین ببرند. در اکثر روش های کانتورینگ بدن، شاخص توده بدن شما نباید بیش از 30 باشد.

کاندیدای مناسب برای انجام جراحی لاغری

برای انجام هریک از روش‌های فوق جهت جراحی لاغری، شرایط خاصی وجود دارد. که باید برای اطلاع از آن از یک پزشک متخصص مشاوره بگیرید. اما شرایط کلی برای انجام یکی از جراحی‌های فوق، عبارت است از:

 • عدم استعمال دخانیات
 • عدم ابتلا به بیماری‌های قلبی و دیابت
 • عدم ابتلا به افسردگی
 • ابتلا به یکی از بیماری‌هایی که به دلیل اضافه وزن ایجاد شده
 • پایبندی به یک رژیم غذایی و ورزشی

مطالعه مقاله بهترين جراح سينه در تهران را پیشنهاد می دهیم.

مراقبت‌های لازم بعد از انجام جراحی لاغری

بسیاری از افراد به اشتباه تصور می‌کنند که با انجام بهترین روش پیکرتراشی همیشه اندام موردعلاقه‌شان را خواهند داشت. در صورتی که این تصور اشتباه است. چرا که هر یک از این روش‌ها تنها به کاهش چربی‌های اضافه بدن کمک می‌کنند؛ اما هیچ یک تضمینی برای بازگشت چربی نمی‌دهند. بنابراین، بعد از انجام جراحی، برای جلوگیری از بازگشت چربی‌ها، باید به یک رژیم ورزشی و غذایی مقید باشید. سایر مواردی که باید به خاطر داشته باشید:

 • پوشیدن گن جهت جلوگیری از افتادگی و شل شدگی پوست
 • نوشیدن مایعات طبیعی به مقدار زیاد
 • رعایت دستورالعمل دقیق پزشک
 • نخوردن غذاهای سنگین و گوشتی

برای دریافت مشاوره رایگان و پرسیدن سوالات خود با ما در کلینیک پیکرتراشی دکتر آرش نجف بیگی تماس بگیرید.

.

نتایج قطعی پیکرتراشی با لیپوماتیک

اگر می‌خواهید بدانید با انجام پیکرتراشی و استفاده از لیپوماتیک، به چه نتایجی به طور قطع دست پیدا خواهید کرد، بهتر است حتما با جراح فوق تخصص پلاستیک مشورت کنید. اما به طور کلی بر اساس تحقیقات پزشکی، شما کاهش چند سایز در اندام‌های خود مانند شکم، پهلو، پشت و بازوها و ران پا را شاهد خواهید بود.

پژوهش‌های علمی نشان می‌دهد که می‌توان به طور میانگین حدود 2 لیتر چربی را از هر ناحیه خارج کرد و میزان کاهش سایز در نواحی مختلف به صورت میانگین به این ترتیب خواهد بود:

کاهش 6.6 سانتی‌متر در شکم، 4.6 سانتی‌متر در ران، 3.6 سانتی‌متر در بازو و 3.5 سانتی‌متر در ساق پا؛ البته دقت داشته باشید که این اعداد به صورت میانگین کاهش سایز هستند. یعنی در برخی افراد بنا به شرایط این اعداد بیشتر خواهد بود و در افرادی که چربی اضافه کمتری دارند، کاهش سایز نیز کمتر است.

از مهمترین مزیت‌های پیکرتراشی با کمک لیپوماتیک، سرعت بیشتر، حجم چربی بیشتر قابل تخلیه، خطرات و عوارض کمتر، درد کمتر، شل شدگی کمتر پوست نسبت به روش‌های قدیمی‌تر، دقت بیشتر، آسیب کمتر به بافت‌های بدن، عدم سوختگی و … خواهد بود.

جالب است بدانید دکتر بریتانی ویرا و دیگر همکارانش در سال 2017 روی بیش از 11 هزار نفر که عمل‌های لاغری را انجام داده بودند، مطالعه کردند. در این پژوهش بسیار گسترده که نتایج آن در ژورنال جراحی پلاستیک و ترمیمی در سال 2018 منتشر شده است، به روشنی مشخص شده است که می‌توان از ترکیب دو روش لیپوساکشن (تخلیه چربی) و جراحی زیبایی شکم (ابدومینوپلاستی) هم‌زمان برای پیکر تراشی استفاده کرد.

در این پژوهش نشان داده شد که با افزایش میزان چربی تخلیه شده و بیشتر شدن حجم آن از 1000 میلی لیتر، هیچ عوارض مشخصی برای فرد در پی نخواهد داشت. در نتیجه اگر جراحی پیکرتراشی و لاغری توسط جراح فوق تخصص انجام شود، با استفاده از تکنیک‌های استاندارد و دقت و تجربه لازم می‌توان عوارض جانبی این جراحی‌ها را کنترل کرد.

برای مطالعه مقاله جراحی لاغری بازو و جراحی لاغری ساق پا کلیک کنید.

عوارض پیکرتراشی  چیست؟

معمولا استفاده از روش‌های پیکرتراشی مختلف می‌تواند عوارض گوناگونی داشته باشد. شما به راحتی می‌توانید اندام تان را به شکل و فرم دل‌خواه نزدیک کنید. برای کاهش عوارض پیکرتراشی می‌توانید از پزشکان متخصص و باتجربه‌ای کمک بگیرید تا کم‌ترین ریسک درگیر شدن با این عوارض را تجربه کنید. در ادامه به عوارض پیکرتراشی اشاره می‌کنیم. توجه داشته باشید که این عوارض با توجه به انتخاب روش پیکرتراشی می‌تواند متفاوت‌تر باشد.

 • ایجاد درد و کبودی بعد از عمل پیکرتراشی از رایج‌ترین عوارض این عمل است.
 • ایجاد عفونت در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی حین عمل و مصرف داروهای آنتی بیوتیک بعد از عمل می‌تواند از عوارض رایج باشد.
 • آسیب به بافت پوست و نکروز آن می‌تواند از عوارض پیکرتراشی توسط پزشک بی‌تجربه و غیرمتخصص باشد.
 • آمبولی از عوارض نادری است که ریسک آن در تمامی عمل‌های جراحی درمانی و زیبایی وجود دارد.
 • آسیب به اندام‌های داخلی بدن از عوارض ناشی از عدم تجربه و تخصص پزشک است.
 • هماتوم یا تجمع خون در ناحیه جراحی شده از عوارض پیکرتراشی است و به راحتی قابل بهبود و درمان است.

آیا بیمه شامل هزینه جراحی لاغری می‌شود؟

در صورتی که مبتلا به بیماری چاقی مفرط باشید، احتمالا بیمه‌گذار (بیمه‌های تکمیلی) باید بخشی از هزینه جراحی را پرداخت نماید. (چاقی مفرط به این معناست که شاخص BMI بالاتر از 40 باشد و تشخیص دهند که جراحی جنبه‌ی درمانی داشته نه زیبایی)

میزان کاهش وزن بعد از جراحی لاغری چقدر است؟

میزان کاهش وزن در افراد مختلف متفاوت است؛ چرا که بسته به شرایط جسمانی هر فرد و روشی که استفاده شده است، این مقدار متفاوت می‌باشد. البته رژیم غذایی بعد از جراحی نیز چندان بی‌تاثیر نیست. بنابراین، نمی‌توان به طور مشخص گفت که در ماه اول چند کیلو کاهش وزن خواهید داشت. اما چیزی که به طور قطع می‌توان گفت این است که در دراز مدت، کاهش وزن زیادی خواهید داشت.

خدمات اختصاصی جراحی پیکر تراشی

خدمات اختصاصی کلینیک ما در

جراحی پیکر تراشی

تنها در یک جلسه

تنها در یک جلسه به اندام ایده‌آل خود برسید!

لیفت و سفت شدن پوست

پس از تخلیه چربی‌های اضافی و پوشیدن گن، پوست بدن شما کشیده می‌شود!

درمان بدون جراحی و بخیه

بدون نیاز به جراحی‌های دردناک و بی‌دلیل، چربی‌های خود را به راحتی خالی کنید!

اندام دلخواه شما

با استفاده از لیپوماتیک، اندام رویایی و دلخواه خود را به واقعیت تبدیل کنید!

تزریق چربی به سایر اندام‌ها

امکان انتقال چربی‌های اضافی تخلیه‌شده، به نقاطی از بدن که نیاز به پر شدن و حجم‌دهی دارند!

مشاوره رایگان قبل و بعد عمل

ویزیت‌های بعد از عمل به مدت یک سال رایگان است!

دکتر آرش نجف بیگی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

متخصص زیبایی اندام شما

دکتر آرش نجف بیگی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، دوره پزشکی عمومی و تخصص خود را در دانشگاه تهران و بیمارستان.

عضو هیات علمی دانشگاه

عضو فعال انجمن جراحان – پلاستیک و زیبایی فوق تخصص جراحی زیبایی و پلاستیک

عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی

دکتر آرش نجف بیگی متخصص

زیبایی اندام و پیکر تراشی

دکتر آرش نجف بیگی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی،دوره پزشکی عمومی و تخصص خود را در دانشگاه تهران و بیمارستان شهدای تجریش گذرانده‌اند و مقطع فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی خود را در بیمارستان حضرت فاطمه دانشگاه تهران (که نخستین مرکز جراحی پلاستیک کشور است) طی کرده‌اند.

مراحل جراحی پیکر تراشی

جراحی پیکر تراشی یکی از کم‌عوارض‌ترین عمل‌های زیبایی است که طی یک جلسه چربی‌های اضافی بدن حذف می‌شوند!

مرحله اول

مشاوره رایگان با دکتر نجف‌بیگی و معاینه کلی

مرحله دوم

محاسبه چربی‌های اضافی و تخلیه چربی‌ها با دستگاه لیپوماتیک

مرحله سوم

ویزیت رایگان پس از عمل تا بهبودی کامل

مراحل جراحی پیکر تراشی در

کلینیک دکتر نجف بیگی

مرحله اول

مشاوره رایگان با دکتر نجف‌بیگی و معاینه کلی

مرحله دوم

محاسبه چربی‌های اضافی و تخلیه چربی‌ها با دستگاه لیپوماتیک

مرحله سوم

ویزیت رایگان پس از عمل تا بهبودی کامل

نمونه عمل لیپوماتیک

مشتریان عمل پیکر تراشی

آیا لاغری با پیکر تراشی موفقیت‌آمیز است؟ دستگاه باکیفیت بالا و پزشک با تجربه و حاذق، درصد موفقیت جراحی لیپوماتیک را افزایش می‌دهند!

سیاوش محمدی

جراحی پیکر تراشی

بعد ازاینکه ورزش ام رو کم کردم متاسفانه سینه ام چربی جمع شدوفرم زنونه گرفت خیلی خوشحالم که بالیپو به شکل قبل وطبیعی اش برگشت

تجربه های مشتریان ما

درباره عمل پیکر تراشی

نمونه عمل لیپوماتیک

سیاوش محمدی

جراحی لیپوماتیک

بعد ازاینکه ورزش ام رو کم کردم متاسفانه سینه ام چربی جمع شدوفرم زنونه گرفت خیلی خوشحالم که بالیپو به شکل قبل وطبیعی اش برگشت

چرا کلینیک دکتر نجف بیگی؟

اتاق عمل تخصصی و پیشرفته

ما با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته و تخصصی، عمل پیکرتراشی با روش نوین لیپوماتیک شکم و پهلو را به یک تجربه فراموش‌نشدنی برای شما عزیزان تبدیل می‌کنیم.

اگر هنوز هم درباره جراحی لیپوماتیک سوالی دارید

پرسش های متداول عمل جراحی پیکر تراشی

با مشاوره رایگان قبل عمل پیکر تراشی، با آرامش خاطر بدن خود را به ما بسپارید

اگر هنوز هم درباره پیکر تراشی سوالی دارید

نظرات و سوالات شما از دکتر نجف بیگی

سلام وقتتون بخیر. bmi من 40 هست و بخاطر هزینه های زیاد که عمل های دیگه  دارن نمیتونم اقدام کنم. من شکم خیلی بزرگی دارم میتونم با عمل لیپوماتیک چربی های شکمم رو بردارم یا نه؟

سلام وقت شما هم بخیر. نسبت وزن شما به قدتون (BMI) بالاست و در این محدوده وزنی انجام عمل پیکرتراشی خطرناک است. باید BMI شما به ۳۰ برسد تا امکان عمل‌های پیکرتراشی داشته باشید. پایین آوردن میزان BMI یا با رژیم و ورزش اتفاق می‌افتد یا با عمل‌های کوچک کردن معده.

159 دیدگاه. ترک جدید

 • بهترین روش پیکرتراشی برای همه لیپوسته؟ من شنیدم واترجت خیلی خوبه

  پاسخ
 • Doctor najafbeygi
  6 بهمن 1398 8:00 ب.ظ

  با سلام
  روش های پیکرتراشی برای نواحی مختلف بدن همچنین اگر مایل باشید از چربی خارج شده برای تزریق به نواحی مختلف اقدام کنید روش های انجام عمل متفاوت می باشد.
  برای تشخیص روش مناسب برای شما حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.
  .برای مشاوره رایگان می توانید با شماره های کلینیک تماس بگیرید.سعادت آباد02126740064- جردن02186084326

  پاسخ
 • باسلام وقتتون بخیر ..بعد از زایمانم افتادگی شکم پیدادکردم چه راه حلی پیشنهاد میدین فقط میخوام شکمم صاف بشه ممنون از لطفتتون

  پاسخ
 • سلام روز بخیر
  من بعد از زایمان و سزارین افتادگی شکم دارم و پهلوهام چربی زیادی گرفته…میخوام جراحی کنم ولی بدون بیهوشی …چون اکثرا که تحقیق میکنم میگن خیلی مرگ و میر داره این عمل ..درسته یا نه.؟ و اینکه از چه روشی استفاده کنم که عوارض کمتری داشته باشه

  پاسخ
 • با سلام
  برای تشخیص این مورد که چه روشی برای شما بهترین نتیجه را می دهد باید به صورت حضوری معاینه شوید.
  برای راهنمایی بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید.سعادت آباد02126740064- جردن02186084326

  پاسخ
 • مهدیه اقاجانی
  1 خرداد 1399 12:56 ب.ظ

  با سلام خسته نباشید
  میخوااستم یه توضیح کلی در مورد نوع عمل بدونم و همچنین در جریان هزینهاش باشم که برای هیکل من چقد هزینه میبره 💐

  پاسخ
 • Doctor najafbeygi
  1 خرداد 1399 6:49 ب.ظ

  با سلام
  برای اطلاع از هزینه ها و توضیح در مورد عمل با شماره های کلینیک تماس بگیرید.سعادت آباد 02126740064-جردن02186084326

  پاسخ
 • فاطمه عابدینی
  15 خرداد 1399 8:02 ق.ظ

  سلام و خسته نباشید من هفده سال پیش زایمان داشتم الان هم شکم دارم هم پهلو ولی فشار خون بالا هم دارم ایا میتونم از روشهای پیکر تراشی استفاده کنم یا به خاطر فشار خون بالا کاندیدای مناسبی نیست در ضمن ۳۷ ساله ام هستم

  پاسخ
 • Doctor najafbeygi
  18 خرداد 1399 5:46 ب.ظ

  با سلام
  در صورت کنترل فشار خون مشکلی برای عمل پیش نمی آید.
  برای راهنمایی بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید.سعادت آباد 02126740064- جردن02186084326

  پاسخ
 • سلام بخاطر زایمان افتادگی شکم و شل شدن شکم و ترک پوستی پیدا کردم
  و ب خاطر ناراحتی عصبی درد پا شدید و لاغر شدن پاها و باسن پیدا کردم
  ایا جراحی تاثیر داره در درمان و مشکل ایجاد نمیکنه و اینکه برای بارداری مجدد
  و اینکه هزینش

  پاسخ
 • سلام ببخشيد من يك بار جراحي شكم انجام دادم ولي بعد از اون دوباره باردار شدم حالًا مي خوام مجدد چاقي و چربي هام و در بيارم مي خواستم بدونم مجدد جراحي باز دازم يا خير

  پاسخ
 • وقت بخیر ایا مصرف مواد مخدر مانند تریاک مانع از جراحی میباشد

  پاسخ
 • باسلام من ۴۰ ساله هستم به دلیل ابتلا به رماتیسم ودرد مفاصل وجراحی تعویض مفصل لگن که چند سال پیش انجام دادم ودرد زانو نمی توانم ورزش کنم ولی در ناحیه ی شکم چربی زیادی دارم که همین باعث فشار بیشتر روی زانو ودر نتیجه درد بیشتر است من مبتلا به دیابت هم هستم می خواستم ببدانم که می توانم از روش پیکر تراشی استفاده کنم؟

  پاسخ
 • سلام دختری ۲۴سالع هستم ۱۰کیلو اضافه وزن در نواحی شکم و پهلو و ران پا ایا با پیکر تراشی خوب میشه

  پاسخ
 • سلام من ۳۹ سالمه اضافه وزن من ۳۵ کیلو هست با پیکر تراشی میتونم از همه نواحی لاغر بشم هزینه آ ن چقدر میشه

  پاسخ
 • سلام من ۳۷ سالمه سی کیلو اضافه وزن دارم پیکر تراشی خوب است یانه

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر
  من ۲۶ سالمه و ۲۰ کیلو اضافه وزن دارم. خاستم ببینم پیکرتراشی برام توصیه میکنید یا نه؟؟؟؟ ممنونم

  پاسخ
 • Doctor najafbeygi
  26 تیر 1399 3:16 ب.ظ

  با سلام
  دوست عزیز اضافه وزن شما زیاد است و باید به صورت حضوری معاینه شوید تا بررسی شود محل تجمع چربی در بدن شما کدام نواحی است و بر اساس آن اعلام کرد که آیا می توان پیکرتراشی انجام دهید یا خیر.

  پاسخ
 • سلام من دوتا شکم زایمان داشتم وقسمت شکم چربی اضافه داره ومیخواهم فقط چربی شکمم ازبین رود ورزش نمی توانم انجام دهم چون دیسک کمر دارم ازطریق رژیم هم نتیجه مطلوبی نگرفتم الن میخواهم به یکی ازروش های پیکر تراشی اقدام کنم وزنم 80 کیلو هست وقدم 160 میباشد ممنون میشوم از راهنمایی شما دراین زمینه

  پاسخ
 • Doctor najafbeygi
  28 تیر 1399 7:40 ب.ظ

  با سلام
  با توجه به توضیحات فوق، اضافه وزن شما در حدی است که می توانید با پیکرتراشی به اندام دلخواه برسید.
  لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید.
  سعادت آباد02126740064- جردن 02186084326

  پاسخ
 • سلام و وقت بخیر . ببخشید ، من ۷ کیلو اضافه وزن دارم و فقط از ناحیه پاهام مشکل دارم . نسبت به بدنم ، پاهام خیلی درشته . میخواستم ببینم خارج کردن چربی از همه ناحیه پا انجام میشه ؟ حتی زانوها هم جمع و جور میشه ؟

  پاسخ
 • سلام من ۱۰۰کیلوم وقدمم ۱۶۵هست میخواستم راهنماییم کنین چیکار کنم لاغر شم

  پاسخ
 • سلام و عرض ادب بنده پنجاه و دوساله هستم وزنم نودو پنج کیلو وقدم ۱۵۰ دیسک کمردارم شکم و پهلوم فشارروی کمرم میاره ایا میتو انم عمل کنم لطفآ راهنمایی کنید باتشکر

  پاسخ
 • با سلام پیکر تراشی خطر امبولی داره

  پاسخ
 • سلام من قدم163وزنم79هست باپیکرتراشی میشودبه حالت ساعت شنی فرم داد؟هزینش لطفا

  پاسخ
 • محراب خانجانی
  2 مرداد 1399 1:19 ق.ظ

  سلام من ۳۰ کیلو وزن کم کردم ۲۱ سالمه ولی پهلوم خیلی بزرگن اصلا اب نشدن به نظر شما پیکر تراشی برام مفیده وزنم فعلی ۹۷ کیلو تمرینم میکنم اما پهلو هام اب نمیشن

  پاسخ
 • Doctor najafbeygi
  2 مرداد 1399 7:22 ب.ظ

  با سلام
  دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد که می تون برای شما پیکرتراشی انجام داد یا خیر.

  پاسخ
 • Doctor najafbeygi
  2 مرداد 1399 8:54 ب.ظ

  با سلام
  لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید.
  سعادت آباد02126740064- جردن 02186084326

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر وزن من ۱۰۰کیلوهست قدم ۱۸۴. چربی دور شکمم زیاده احساس میکنم حدود ۱۵کیلو اضافه وزن دارم میشه با پیکر تراشی به وزن ایده‌آل برسم

  پاسخ
 • Doctor najafbeygi
  5 مرداد 1399 6:29 ب.ظ

  با سلام
  دوست عزیز با توجه به اطلاعاتی که شما دادین می توانید با پیکرتراشی به اندام دلخواه خود برسید.

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید من 20 سالمه قدم 165 و وزنم 80 کیلوئه چاقی تو ناحیه شکم و پهلو و ران دارم پیکر تراشی برای من مناسبه؟؟؟ یا با رژیم غذایی هم میشه 10-12 کیلو اضافه وزنمو کم کنم

  پاسخ
 • Doctor najafbeygi
  7 مرداد 1399 4:56 ب.ظ

  با سلام
  معمولا پیکرتراشی برای افرادی انجام می شود که نمی توانند با رژمیم غذایی و ورزش به صورت موضعی اندامی را لاغر یا برجسته کنند.
  بهتر است اول رژیم غذایی و ورزش را امتحان کنید.

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید من با دو زایمان طبیعی و سزارین با قد ۱۵۷ و وزن ۶۶ و دور مچ ۹ سانت ؛۱۰ کیلو اضافه وزن در ناحیه شکم دارم آیا امکان پیکر تراشی برای من وجود دارد با ورزش و رژیم غذایی جواب نمیده بدنم بر عکس عمل میکنه

  پاسخ
 • Doctor najafbeygi
  8 مرداد 1399 7:45 ب.ظ

  با سلام
  با توجه به اطلاعاتی که اعلام کردین شما در محدوده وزن طبیعی هستید و با پیکرتراشی می توانید به اندام دلخواه برسید.

  پاسخ
 • سلام دکتر
  من از اصهان هستم .میخوام لیپوستو تزریق چربی در صورت کنم
  وزن کم کردم ولی به هیچ عنوان پهلو هام و دور نافم کم نمیشه

  ایا میتونم از اصفهان نوبت عمل رو بگیرم؟

  پاسخ
 • Doctor najafbeygi
  9 مرداد 1399 8:14 ب.ظ

  با سلام
  شما می توانید به صورت غیرحضوری از طریق ارسال عکی در واتساپ مشاوره شوید و در صورت داشتن شرایط برای عمل به تهران مراجعه نمایید.
  لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید.
  سعادت آباد02126740064- جردن 02186084326

  پاسخ
 • اسراء اهنی
  11 مرداد 1399 11:56 ق.ظ

  سلام خسته نباشید ۳۹سالمه هیچ اضافه وزنی ندارم فقط میخوام باسن وسینه فرم بدم میشه هزینه بگید چقدر میشه وآیا لیف ابرو هم انجام میدید یانه ؟؟؟؟

  پاسخ
 • Doctor najafbeygi
  11 مرداد 1399 4:50 ب.ظ

  با سلام
  بله لیفت ابرو هم انجام می شود. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید.
  سعادت آباد02126740064- جردن 02186084326.

  پاسخ
 • سلام. من ۳۸ سالمه، مرتب ورزش می‌کنم ولی باسنم به اندازه کافی برجسته نیست. از طرفی داخل رانم یک مقدار چربی اضافه داره که باعث میشه گاهی رانهام به هم ساییده بشن. پشت رانم هم مقداری خط افتاده به خاطر سلولیت. قدم ۱۷۰ و وزنم ۶۲. می‌خواستم ببینم شما این مشکلات را می‌توانید برطرف کنید؟

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید
  آیا میشه کار پیکرتراشی سینه شکم پهلو همزمان انجام بشه؟

  پاسخ
 • با سلام من 41 سالمه و 75 کیلو وزن دارم وقدم 163 سانت است متاسفانه از ناحیه شکم و پهلو و بازو چربی اضافه دارم . حتی زمانی که وزن 54 کیلو هم داشتم بازو و پهلوی بزرگ داشتم آیا میشه با جراحی درست بشه یا خیر ؟

  پاسخ
 • Doctor najafbeygi
  12 مرداد 1399 7:54 ب.ظ

  با سلام
  دوست عزیز شما باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود چه روشی برای شما بهترین نتیجه را می دهد.

  پاسخ
 • Doctor najafbeygi
  12 مرداد 1399 8:22 ب.ظ

  با سلام
  اگر حجم ناحیه مورد جراحی زیاد نباشد و مدت زمان جراحی زیاد نشود می توان در یک جلسه این نواحی را جراحی کرد.

  پاسخ
 • Doctor najafbeygi
  12 مرداد 1399 8:24 ب.ظ

  با سلام
  وزن شما در محدوده ای است که می توانید با پیکرتراشی به اندام دلخواه خود برسید.

  پاسخ
 • سلام ببخشید من گودی کمر شدید دارم که باسنم خیلی بزرگ شده و زده بیرون و از طرف دیگه شکم هم دارم چه کار میشه کرد!!؟؟

  پاسخ
 • سلام من ۳۵سالمه قبلا رژیم لاغری گرفتم متاسفانه بعد از چند سال هنوز پهلو ناحیه شکم حالت افتادگی گرفتم حتی ورزش رژیم گرفتم بی اثر بود ازناحیه صورت بشدتلاغرشدم آیا پیکرتراشی می‌تونه فرم بدنم درست کنه ۱۶۲قدم وزنم۵۵ ازشهرستان هستم

  پاسخ
 • با سلام 32 سال سن دارم دو شکم زایمان شکم و پهلوهام زیادن قد 170 وزن 79 دور شکم 100 کمر 80 آیا با پیکر تراشی حل میشه این مشکل شکم و پهلو. و اینکه پوست اضافی بعد پیکر تراشی چیکار میشه🤔

  پاسخ
 • با سلام من 42 سالم و 155 قد و 64 کیلو وزن دارم در ناحیه شکم و سینه دچار افتادگی هستم می خواهم بدانم ایا با لیپوماستیک می توانم در ناحیه شکم و سینه به فرم دلخواه برسم ؟ ایا همزمان عمل انجام میشود؟ من شاغل هستم دوره استراحت چقدر است؟

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر قد من ۳۳سالمه یک سزارین داشتم قدم ۱۷۰هست وزنم ۷۰مقداری شکم و پهلو دارم میخاستم همزمان میشه هم شکم و پهلو برداشت هم رو فرم باسن و سینه کار کرد

  پاسخ
 • سلام من قدم حدود۱۶۷هست ووزنم ۱۱۰ هست ۴ تا سزارین داشتم وبه دلیل ازدست دادن همسروفرزندم افسردگی گرفتم.الان خوب هستم ودیگه داروی افسردگی استفاده نمیکنم.میتونم چربی شکم وپهلو وبازو روکم کنم ؟

  پاسخ
 • سلام
  وزنم 104 کیلو و قدم 163 و 31 سالمه. امکانش هست که پیکرتراشی کنم و به نتیجه دلخواه برسم ؟

  پاسخ
 • سلام لطفا بفرمایید هزینه جراحی پلک بالا و پایین هر دو چشم چقدر است . و کدام بیمارستان ؟آیا این هزینه کل است یا هزینه بیمارستان سوا است. ممنون

  پاسخ
 • Doctor najafbeygi
  28 مرداد 1399 8:28 ب.ظ

  با سلام
  دوست عزیز شما باید از روش های دیگر برای لاغری استفاده کنید.

  پاسخ
 • Doctor najafbeygi
  28 مرداد 1399 8:29 ب.ظ

  با سلام
  دوست عزیز برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا با شماره های کلینیک تماس بگیرید. سعادت آباد025126740064- جردن 02186084326.

  پاسخ
 • سلام روزتون بخیر من قدم 173وزنم 75. بیشترین چاقی رو در شکم و پهلو دارم ایا میتونم از عمل لیپو استفاده کنم و اگر در این روزهای کرونایی مراجعه کنم به نظرتون میشه در اتاق عمل اصول بهداشتی رعایت کرد برای جلوگیری از کرونا؟

  پاسخ
 • سلام من قدم161سانت ووزنم 86 قبلا جراحی ابدو مینوپلاست انجام دادم ران وباسنم وبازوم سلولیت زیادی داره میتونم پیکر تراشی انجام بدم تو یه جلسه

  پاسخ
 • با سلام
  با توجه به قد و وزنتان به احتمال زیاد می توانید پیکرتراشی انجام دهید.
  برای حفظ سلامتی دکتر و دستیارانش هم مطمئن باشید در اتاق عمل تمام پروتکل های بهداشتی رعایت می شود.

  پاسخ
 • با سلام
  دوست عزیز باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود چه روشی برای شما مناسبترین روش است.

  پاسخ
 • سلام ببخشید من قدم 169هست و وزنم 64 ولی شکم پهلو دارم و چربیهای بالای کمر و باسن ندارم سنم 40 سال هست و میخواستم بدونم برای پیکر تراشی چه عوارضی وجود داره

  پاسخ
 • با سلام
  اگر جراحی پیکرتراشی توسط متخصص با تجربه انچام شود عوارضی نخواهد داشت.

  پاسخ
 • سلام با در نظرگرفتن اینکه من نیازی به استفاده مجدد از چربی های خارج شده ندارم بهترین روش برای خارج کردن کامل چربی های اضافه کدام است لیپوماتیک،لیپوست و یا لیپولیز؟
  قد ۱۷۵ و وزنم۷۸ کیلو هست چربی شکم و پهلو و ران دارم

  پاسخ
 • با سلام
  دوست عزیز شما باید به صورت حضوری معاینه و آنالیز بدن شوید تا مشخص شود چه روشی برای شما مناسبترین گزینه است.

  پاسخ
 • با سلام بنده یکباراین جراحی لیپو ماتیک را انجام داده ام اما متاسفانه بعد از دوسال هم برگشت خورده هم افتادگی شکم دچار شده ام و پوستم خیلی شل شده و قبلا پهلو نداشتم اما الان پهلو هام خیلی بزرگ و شل شده است ایا میشه دوباره انجام بم و پوستم رو لیفت کنم

  پاسخ
 • باسلام خدمت آقای دکتر بنده قدم ۱۶۷وزنم و۷۸ کیلو هست یکبار زایمان کردم چربی شکم و پهلو دارم برای جراحی پیکرتراشی میتونم اقدام کنم واینکه از چربی های خارج شده برای تزریق در سایر قسمت های بدن میشه استفاده کرد؟دور ه نقاهت تقریبا چند روز هست؟

  پاسخ
 • باسلام من اضافه وزن ندارم ولی صورت پر و چاقی دارم آیا با پیکر تراشی میتوان کمی صورتم را کوچکتر کرد

  پاسخ
 • Doctor najafbeygi
  16 مهر 1399 3:42 ب.ظ

  با سلام
  بله روش های برای کوچک کردن صورت وجود دارد که برای هر شخص متفاوت می باشد. و فقط از طریق معاینه حضوری مشخص می شود چه روشی برای شما مناسب است.

  پاسخ
 • سلام من ۲۱سالمه ۸۸کیلوم قدم۱۷۰ حدودا۱۵کیلواضاف وزن دارم میخاستم بدونم میشه بااین روش به تناسب اندام برسم؟

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر من ۸۰ کیلو وزن دارم بیشتر چاقی بالا تنه هست اگر بخوام پیکر تراشی انجام بدم می توانم همون موقع چربی به باستنم هم بزنم

  پاسخ
 • سلام میخاستم بدونم شما این عمل رو سینه هم انجام میدین من سینه هام یکم آویزون شدن

  پاسخ
 • Doctor najafbeygi
  18 آبان 1399 3:01 ب.ظ

  با سلام
  برای افتادگی سینه لیفت انجام می شود.

  پاسخ
 • سلام ببخشید میخواستم بدونم چربیهای پشت شانه تا پایین کمر با لیپو ماتیک از بین میره

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید من صد کیلو وزن دارم میخوام شکمم و پاهام و بازوهام لاغر بشه با غبغبم و بیمه تکمیلی داریم بیمه تعلق میگیره؟؟؟

  پاسخ
 • فاطمه نوروزی
  7 آذر 1399 11:29 ق.ظ

  سلام من درنواحی شکم وپایین شکم چربی دارم ک ب خط های چروکی تبدیل شده میخاستم هم چربی زیرشکم هم خط هاراازبین ببرم کدوم روش بهتره ک شکمم صاف بشه پیکرتراشی لازم دارم عایااا؟

  پاسخ
 • سلام من ۳۵سالمه قد۱۶۹و وزنم۸۰کیلو
  دو زایمان داشتم فقط شکمم چربی داره و پوستم شل شده
  آیا بعد از عمل پیکر تراشی میشه دوباره باردار شد و دوباره به همان وضع برنمیگرده یا باید صبر کرد بعد از آخرین بارداری این عمل انجام داد لطفا راهمنماییم کنید

  پاسخ
 • Doctor najafbeygi
  15 آذر 1399 3:51 ب.ظ

  با سلام
  بعد از انجام پیکرتراشی می توان باردار شد ولی بهتر است زمانی انجام شود که دیگر قصد بارداری ندارید زیرا ممکن است بعد از بارداری مجدد فرم بدنتان تغییر کند.

  پاسخ
 • ناشناس
  9 دی 1399 4:01 ب.ظ

  سلام من ۲۴سالمه وزن ۷۸وقد ۱۵۸پهلوهام خیلی بزرگن وشکم هم دارم می شه با پیکر تراشی به وزن ایده ال رسید

  پاسخ
 • سلام خوبی عزیزم من دوتا زایمان پشت هم داشتم العان وزنم شصت وچهارکیلو بعد زایمان شکم وپهلو ویکم رانم گوشت اضافه دارم میخوام کاملا صاف بشه شکمم وپهلوم ورانم اندازه بشه

  پاسخ
 • سلام عایا تو یک جلسه پیکر تراشی وتزریق چربی به باسن انجام میشه؟

  پاسخ
 • Doctor najafbeygi
  17 دی 1399 3:56 ب.ظ

  با سلام
  اگر حجم چربی زیاد نباشد می توان در یک جلسه تخلیه چربی و تزریق آن به باسن را انجام دهید.

  پاسخ
 • سلام .میخواستم بدونم بعد از پیکرتراشی تا چه مدتی نباید مشروبات الکلی مصرف کرد

  پاسخ
 • رضا مشگین
  2 اسفند 1399 2:26 ب.ظ

  سلام .من مرد ۵۴ هستم .سینه ام در دوره جوانی سفت و حالت ورزشکار داشت .حالا افتاده وهر سال که میگذره شکلش بد ریخت میشو د .آیا میتونم جراحی زیبایی کنم و میشود از بیمه تکمیلی بازنشستگان استفاده کرد ؟

  پاسخ
 • فیروزه صادقی
  4 اسفند 1399 12:33 ب.ظ

  آقای دکتر میشه چند مدل پیکرتراشی هاتونوهفاصله ددور کمر خیلی باریک وباسن پهن قبل و بعد. رو نشان دهید

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر بنده ۱۶۲قد و۵۸وزنمه ولی پشت کمرم نمیدونم چرا مثه بقیه جاها لاغر نیست خیلی اذیتم میکنه و واقعا عذابم میده میخاستم بدونم ممکنه چربی نباشه؟ چون شنیدم اگه چربی نباشه نمیشه کاری کرد لطفا جواب بدین

  پاسخ
 • سلام؛ من ۳۳ ساله ام، قد ۱۶۸سانت، وزن ۶۸کیلو، فرم بدنم گلابی شکل؛ دور نافم ۸۶ سانت، میخوام شکمم تا حد امکان چربیش کم بشه و اصطلاحا سیکس پک بشه؛ آیا امکانش هست؟ ( قبلا با وزن ۵۵ کیلو دور نافم ۷۲ سانت بود و تقریبا عضلات معلوم بود).

  پاسخ
 • سلام آقای دکتر من ۱۷۰ قدمه و متاسفانه تو یک سال قرنطینه ۱۰ کیلو ورن اضافه کردم،،ک تا الان تونستم ۴ کیلو کم کنم و به ۷۹ رسیدم،پهلو و شکم دارم،شکمم به شکلی عضلاتش،شل شدن ک با کوچکترین پیاده روی،شکمم درد میگیره.آیا امکانش هست لیپوماتیک برام انجام بدین و چربی و ترنسفر کنید به باسنم،چون هیچ شکلی نداره،بعد مینی ابدو برام انجام بدین،ساعت شنی شه

  پاسخ
 • مسعود رهیده
  19 خرداد 1400 0:58 ق.ظ

  سلام وقت بخیر
  من پسر23ساله هستم که از نوجوانی در حال رژیم گرفتنم اما چون چاقی شکم ارثی دارم نمیتونم وزن کم کنم.امکانش هست با روش های پیکرتراشی لاغر کنم؟ مرسی

  پاسخ
 • فائزه خاتونی
  19 خرداد 1400 1:01 ق.ظ

  سلام دکتر
  من بعد از زایمان اخرم وزنم مونده و دور شکمم به 100رسیده و الان بخاطر رماتیسم نمیتونم زیاد فعالیت کنم میخام بدونم ایا با قد165 و 84کیلو وزن میتونم شکم و پهلومو پیکر تراشی کنم؟ یا ابدومینوپلاستی بهتره؟

  پاسخ
 • Doctor najafbeygi
  19 خرداد 1400 2:07 ب.ظ

  با سلام
  دوست عزیز پیکرتراشی همانطور که از اسمش مشخص است برای فرم دهی به بدن می باشد و بهتر است برای لاغری استفاده نمایید.

  پاسخ
 • Doctor najafbeygi
  19 خرداد 1400 2:10 ب.ظ

  با سلام
  دوست عزیز شما باید به صورت حضوری معاینه شوید و بدنتان آنالیز شود تا مشخص شود محدوده تجمع چربی در بدن شما کدام نواحی است و بعد از آن می توان تصمیم گیری کرد که چه نوع جراحی برای شما مناسبترین گزینه می باشد.

  پاسخ
 • سلام خدمت شما در مورد لیپوماتیک خواهر من چربی های پهلوش رو تخلیه کرد و همون رو بهن بازو ش تزریق کرد الان چندساله این کارو کرده و خیلی راضیه و. واقعا بهترین روشه

  پاسخ
 • منیره پریچهره
  21 شهریور 1400 4:06 ب.ظ

  سلام اقای دکتر خسته نباشید اگر بخایم با لیپوماتیک چربی های یه قسمتی از پهلو و شکم رو به بازو تزریق کنیم توی یه روز انجام میشه؟

  پاسخ
 • کیمیا حصاری
  21 شهریور 1400 4:07 ب.ظ

  سلام اقای دکتر ما خانوادگی بازوهای بزرگی داریم و خیلی سفته حتی خواهرم ورزشکاره اما بازوهاش اب نشدن من میخام بازوهامو لاغر کنم و به صورتم تزریق کنم همه این فرایند چند روز طول میکشن؟

  پاسخ
 • سلام ببخشید برای پیکرتراشی میخاستم بدونم منی که پوست بدنم شل شده و پهلو هم دارم روش خوبیه؟ اخه من 22کیلو وزن کم کردم و پوستم شل شد ولی پهلوهام فرم بنمو بد نشون میده الان باید پیکرتراشی انجام بدم بهمراه لیفت پوست یا با پیکراتراشی به چیزی که میخام میرسم؟ مرسی

  پاسخ
 • سلام اقای دکتر من خودم تجربه لیپوماتیک رو دارم و واقعا بهترین روش همین روشه هم خیلی کم اذیت شدم و هم هیکلم خیلی خوب شده اما همچنان ورزش رو دارم و به غذا خوردنم توجه میکنم

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر
  من 42سالمه 190قدم تو یک سال ۳۵ کیلو اضافه کردم الان ۱۲۸ کیلو هستم میخواستم بدونم با روش پیکر تراشی تا چه مقدار از وزن پایین میاد و دوران استراحت چه مدت هستش
  با تشکر .

  پاسخ
 • سلام من دوسال پیش مشکل داشتم رحممو دراوردم حالاشکمم خیلی شل وافتادست پهلوهامم بزرگ شدن.چکاری بایدانجام بدم

  پاسخ
 • سلام وخسته نباشید من وزنم صدو ده کیلو هست فرم دهی هم نمی خام فقط برای تخلیه چربی شکم و پهلو راهنمایی میخواستم قد ۱۵۸ ممنون

  پاسخ
 • سلام اقای دکتر وزنم 75وقدم 158 هست چربی شکم دارم به حدی ک بسیار بزرگه میشه عمل پیکر تراشی انجام بدم

  پاسخ
 • چه مدت زمان باید استراهت کنیم

  پاسخ
 • زهرا محمودي
  30 تیر 1401 6:59 ق.ظ

  سلام من زن ۴۷ ساله هستم سه بار سزارین شدم تیروئید کم کار دارم مشکلات مفصلی و استخون دارم ورزش نمیتونم بکنم نزدیک بیست ساله ازهر روشی برا وزن کم کردن استفاده کردم موفق نشدم من وزنم ۱۰۳ کیلو وقدمن ۱۵۹ سانتیمتر هست باتوجه به صحبتای شما تفاوت وزن وقت من بالای ۴۰ هست درضمن شکمم آنقدر که باسن بزرگ هست واذیت میکنه نیست لطفآ بمن بگید چکار کنم تا ازسر این اضافه وزن راحت شم بتونم کارای خودمو انجام بدم ممنونم

  پاسخ
 • سلام من قدم ۱۶۳ووزنم۱۰۲هست شکموپهلو خیلی بزرگه دوران بارداری ۲۳کیلو اضافه وزن داشتم چندین بار رژیم گرفتم وزنم پایین میاد ولی دوباره برمیگرده دیگه خسته شدم ۳۴سالمه بنظر شما عمل پیکر تراشی میتونه کمکم کنه

  پاسخ
 • سلام آقای دکتر من ۲۱ سالمه و وزنم ۹۰ و قدم ۱۸۱ رونام خیلی بزرگن و کمی‌هم شکم و پهلو دارم و فکر می‌کنم ۲۷bmi باشه آیا عمل پیکر تراشی برای من انجام پذیره؟

  پاسخ
 • سلام اقای دکتر من ۳۵ ساله هستم وزنم ۸۵ قدم ۱۶۹ هستش اقای دکتر من قبل از ازدواج ۵۲ بودم وقتی بچه دار شدم افتادگی شکم پیدا کردم خیلی شکمم و پهلوهام و ران های پام چاق شدن رژیم میگیرم ولی دوباره بر‌میگرده ایا پیکر تراشی به غیر از اینکه چربیهای اضافه رو بیرون میندازه چجوری افتادگی پوست شکم برطرف میشه لطفا راهنماییم کنید ممنون میشم

  پاسخ
 • سلام قیمت جراحی شکم و پهلو پشت چند

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.