جراحی پلاستیک صورت چیست و چگونه انجام می شود؟ بهمراه معرفی انواع روش های آن

54,071

درباره جراحی پلاستیک صورت چه می‌دانید؟ جراحی پلاستیک صورت چیست و چگونه انجام می‌شود؟

آیا می‌توان چین و چروک صورت را با عمل پلاستیک صورت از بین برد؟ آیا عمل جراحی پلاستیک صورت برای جای جوش و آکنه کاربرد دارد؟ یا جراحی پلاستیک برای لک صورت تاثیرگذار است؟

برای جلوگیری از افتادگی پوست صورت چه باید بکنید؟ جراحی های زیبایی صورت چگونه می‌تواند به شما کمک کند؟ در این مقاله به پاسخ این سوالات و نکاتی که باید درباره جراحی پلاستیک صورت بدانید پرداخته‌ایم.

همچنین در پاسخ به برخی سوالات درون مقاله نیز ویدئویی از دکتر آرش نجف بیگی، فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی آورده شده‌است که می‎‌توانید با مشاهده آن به جواب سوال خود برسید.

در صورتی که به پاسخ مدنظر خود نرسیدید در انتهای همین مقاله سوال خود را درج کنید تا دکتر نجف بیگی به آن پاسخ دهند.

همین طور می‌توانید از پرسش و پاسخ دیگر افراد در قسمت نظرات کاربران اطلاعات خوبی کسب کنید.

آیا میدانید که لیفت صورت یکی از انواع جراحی زیبایی صورت است؟ درباره مراقبت های بعد از لیفت صورت چه می دانید؟ در این ویدئو دکتر آرش نجف بیگی درباره مراقبت های ضروری و لازم بعد از لیفت صورت صحبت می کنند:

جراحی پلاستیک صورت یکی از تخصص‌های علم پزشکی می ‌باشد که به طور تخصصی به بازسازی نقص‌های صورت و بدن که به علت اختلالات تولد، تروما، سوختگی و بیماری به وجود آمده است، می‌پردازد

جراحی پلاستیک صورت چیست؟

اینکه اسم این جراحی شامل کلمه‌ی «پلاستیک» است به معنای این نیست که بیمارانی که این جراحی را انجام می‌دهند صورت پر از مواد ساختگی خواهند داشت. نام آن از ماده ترکیبی اتخاذ نمی ‌شود بلکه از کلمه یونانی پلاستیکوس اتخاذ می‌ شود که به معنای شکل یا قالب است. جراحی پلاستیک صورت یک نوع ویژه از جراحی است که می ‌تواند ظاهر و توانایی عملکرد فرد را تغییر دهد.

جراحی زیبایی در اصل همان جراحی پلاستیک است که برای اصلاح عیوب برخی از اندام ‌ها یا بازسازی آن‌ها انجام می‌شود. جراحی صورت زیبایی زمانی فقط برای افراد ثروتمند مناسب بود. هر ساله، بیش از یک میلیون آمریکایی به دنبال جراحان زیبایی می ‌گردند تا بتوانند شکم صاف تری داشته باشند، سینه‌های خود را بزرگ‌ تر کنند یا شکل بینی خود را عوض نمایند.

جراحی صورت توسط جراح پلاستیک انجام می‌شود که بسته به نوع جراحی، تخصص فرد جراح هم می‌تواند متغییر باشد.به عنوان مثال عمل بینی را هم جراح و متخصص گوش و حلق و بینی می‌تواند انجام دهد و هم جراح پلاستیک. اما اولین نکته‌ ای که در جراحی زیبایی حائز اهمیت است انتخاب کاندید مناسب است.

در ادامه تعریفی از جراحی پلاستیک صورت از سایت معتبر مایوکلینیک را می خوانید:

 

جراحی پلاستیک صورت برای تغییر ظاهر در سر و گردن، بینی، گوش، چانه، گونه ها و … انجام می شود. معمولا افرادی به دنبال این جراحی هستند که تمایل به بازسازی صورت پس از آسیب یا بیماری دارند، یا می خواهند ویژگی ظاهری که از بدو تولد دارند را تغییر دهند و یا از بروز علائم پیری در صورت خود جلوگیری کنند.

جراحی پلاستیک صورت یکی از تخصص‌های علم پزشکی می ‌باشد که به طور تخصصی به بازسازی نقص‌های صورت و بدن که به علت اختلالات تولد، تروما، سوختگی و بیماری به وجود آمده است، می‌پردازد.به عبارت دیگر جراحی پلاستیک، نوعی جراحی ترمیمی است که در جهت اصلاح نواقص ناکارآمد بدن انجام می‌ گیرد و طبیعت بسیار سازنده و کارامدی دارد.

اگر کاندید به درستی انتخاب شود عوارض های احتمالی به حداقل خواهند رسید. همچنین تبحر و تجرب جراح هم در نتیجه جراحی می تواند تاثیر بسزایی داشته باشد.عمل‌های بازسازی منجر به اصلاح نقص‌ها بر روی صورت یا بدن می ‌شوند. این عمل ها شامل نواقص فیزیکی تولد مانند شکاف کام و بد ریختی‌های گوش، آسیب‌های ضربه همانند گاز گرفتگی سگ یا سوختگی یا پس از معالجات بیماری همانند بازسازی سینه زنان پس از جراحی سرطان سینه می‌باشند.

عمل‌های آرایشی (زیبایی) بخشی از بدن را تغییر می ‌دهند که فرد از آن احساس رضایت نمی‌ کند. عمل‌های زیبایی رایج شامل بزرگ کردن سینه ها یا کوچک کردن سینه‌ها، تغییرشکل بینی و برداشتن چربی از نقاط ویژه‌ی بدن می‌باشند. برخی عمل‌های جراحی به اندازه کافی از لحاظ آن چه که ما جراحی می ‌پنداریم همانند بریدن و دوختن، «جراحی‌شکل» نیستند. به عنوان مثال، استفاده از لیزرهای ویژه برای از بین بردن موی ناخواسته و پوست متخلخل به منظور بهبود زخم شدید، دو درمان این چنینی می ‌باشند.

با کمک جراحی زیبایی صورت می توان تناسب بین اجزای چهره را ایجاد کرد. روش‌هایی مثل کاشت پروتز گونه، فک، چانه و لب، لیفت لب، جراحی گوش، جراحی زیبایی بینی و بلفاروپلاستی می‌توانند برای رسیدن به چهره‌ای ایده‌آل به افراد کمک کنند

بیهوشی در جراحی پلاستیک صورت

جراحی پلاستیک صورت، در چه مواقعی بیشترین کاربرد را دارد؟

جراحی پلاستیک صورت  دامنه گسترده ‌ای دارد و تنها به یک یا دو جراحی محدود نمی‌ شود. جراحی بینی، جراحی پلک، لیپوساکشن، مادلینگ صورت یا زاویه سازی فک و …. در خیلی از مواقع با کمک جراحی صورت یا همان جراحی پلاستیک می توان مشکلات مادرزادی را درمان کرد.

به عنوان مثال برخی از کودکان از همان نوزادی با مشکل افتادگی پلک مواجه هستند یا لب شکری هستند. این کودکان می توانند در سنین مناسب مشکل خود را با کمک جراحی پلاستیک صورت حل کنند. به غیر از مشکلات مادرزادی می توان مشکلاتی که در برخی از سوانح به وجود آمده اند هم با کمک جراحی زیبایی درمان کرد که سوانح اشکال مختلفی دارند مانند تصادف، ضربه، زمین خوردن و سوختگی.

جراحی زیبایی در اصل همان جراحی پلاستیک است که برای اصلاح عیوب برخی از اندام ‌ها یا بازسازی آن‌ها انجام می‌شود.

این نوع بازسازی شکل ظاهری و یا کارکرد اندام ها معمولا پس از جراحات ناشی از تصادفات، بیماری های سرطانی و یا نارسایی های مادرزادی مورد نیاز می باشند که شامل ترمیم و بازسازی ‍‍پوست، بافت نرم،ماهیچه ها، تاندون ها و اعصاب محیطی می باشد.

همچنین جراح پلاستیک و ترمیمی قادر به بازسازی کارکرد اندام های فوقانی و تحتانی و میمیک صورت و پیوند مجدد اعضای قطع شده بدن نیز می باشد.

با کمک گیری از میکروسکوپ و ابزارجراحی بسیارکوچک جراح پلاستیک و ترمیمی حتی قادر به ترمیم پارگی فازهای عصبی بسیار کوچک و از این طریق درمان فلجی های ناشی از این نوع جراحات می باشد.

یکی دیگر از توانائی های جراحی پلاستیک و ترمیمی درمان زخم های مزمن و عفونی مانند زخم بسترو یا زخم های ناشی ازتصادفات یا عمل های جراحی به ویژه در بیماران سالخورده می باشد که توسط انتقال بافت سالم یا فلپ محیطی از اطراف و یا فلپ آزاد با آناستموز عروقی از دیگر نواحی بدن انجام می پذیرد.

درمان نخستین سوختگی های حاد و درجه بالا نیازمند مراجعت بیمار به مراکز و بیمارستان های سوانح و سوختگی و مراقبت توسط یک گروه پزشکی ویژه می باشند.

جراحی صورت ترمیمی زمانی مورد نیاز می باشد که می بایست شکل ظاهری و یا کارکرد اعضای بدن بازسازی گردد.

جراحی پلاستیک صورت قبل و بعد

پس از کمک های حیاطی اولیه و اطمینان حاصل از رفع هر گونه خطر برای بیمار قدم بعدی ترمیم بافت های آسیب دیده و اسکارهای بازدارنده حرکات مفاصل وبهبود شکل ظاهری می باشد که بسته به شرایط روحی و جسمی بیمار پس از مشاوره جامع بیمار توسط جراح متخصص پلاستیک و ترمیم برنامه ریزی و اجرا می گردد.

روش جراحی صورت ترمیمی متداول در این زمینه عمدتا شامل پیوند گرفت های پوستی. استفاده از بافت گسترها (تیشیواکسپاندر) واستفاده از فلپ های محیطی و آزاد و تزریق چربی و روش های بدون نیاز به عمل جراحی برای نمومه شامل لیزر تراپی و میکرونیدلینگ می باشند.

در جریان عمل جراحی صورت ترمیمی، جراح یا بخشی از بدن کار می کند که از نظر ظاهری در حد طبیعی است؛ هدف جراحی صورت ترمیمی طبیعی تر کردن آن بخش از بدن است. به طور کلی بیماری، نقص عضو یا بدشکلی آن، یا آسیب دیدگی، بیماران را به انجام عمل جراحی ترمیمی وادار می کند.

ترمیم لب شکری یا جراحی ترمیمی پستان ها پس از عمل جراحی تومورها، جراحی های ترمیمی هستند، نه جراحی زیبایی؛ زیرا عضوی که مورد عمل قرار می گیرد، ظاهری در حد طبیعی ندارد؛ بلکه عمل جراحی برای بازگرداندن ظاهر یا عملکرد طبیعی آن یا هر دو مورد انجام می شود.

دیگر اعمال جراحی صورت ترمیمی عبارتند از: ترمیم صورت پس از تصادفات شدید و ترمیم دست برای اصلاح آسیب های ناشی از کار یا بیماری های دژنراتیو مانند آرتریت(روماتسیم).

آیا میدانید که جراح پلاستیک صورت باید چه ویزگی هایی داشته باشد؟ در ویدئو زیر دکتر آرش نجف بیگی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، در ابن باره صحبت می‌کنند.

بهترین جراح پلاستیک صورت چه ویژگی هایی دارد؟

جراحی پلاستیک صورت به معنی انجام عمل‌های جراحی در پوست و دیگر ساختارهای صورت است که شما را به تقارن، تناسب و زیبایی در صورت برساند. جراح فوق تخصص پلاستیک می‌تواند برای مادلینگ و زیبا کردن صورت و یا حتی جوانسازی چهره شما، از استانداردهای زیبایی شناسی بهره ببرد تا شما به بهترین نتیجه برسید.

جراح زیبایی صورت به تکنیک‌های مختلف و پیشرفته جراحی مسلط است تا از آنها برای تغییرات استاندارد در ظاهر بصری ساختارها و ویژگی‌های صورت شما استفاده کند. یک جراح پلاستیک صورت با روش‌های فوق تخصصی جراحی در زمینه‌های زیر به شما کمک می‌کند:

 • لیفت صورت و پیشانی
 • لیفت ابرو
 • جراحی پلک
 • جراحی بینی
 • کاشت و تغییر فرم چانه و گونه
 • لیپوساکشن صورت و تخلیه چربی
 • اصلاح چین و چروک صورت
 • فرم دهی و زاویه‌ سازی صورت

جراحی‌های با نتایج بهتر و عوارض کمتر

پزشک فوق تخصص پلاستیک و زیبایی می‌تواند به شکلی جراحی زیبایی صورت شما را انجام دهد که در عین رسیدن به بهترین نتایج و بیشترین تغییرات؛ کمترین میزان عوارض را داشته باشید. بهترین جراح پلاستیک صورت به روش‌ها و تکنیک‌های کمتر تهاجمی مسلط است و می‌تواند با کمترین میزان آسیب به بافت‌های زیر پوست صورت، ظاهر شما را تغییر دهد.

دانش و هنر در کنار هم

یکی دیگر از نکاتی که باید به آن خیلی توجه داشته باشید این است که:

جراحان پلاستیک صورت علاوه بر اینکه پزشکانی با مدرک فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی هستند، در عین حال یک هنرمند نیز می‌باشند. آنها کمک می‌کنند که شما از هر جنبه‌ای، با انجام جراحی از تجربه تغییر در چهره خود راضی باشید. جراح زیبایی به شما کمک خواهد کرد تا به بهترین خودتان تبدیل شوید و آنچه برای شما مهم است، برای او هم مهم خواهد بود.

نمونه کارهای جراحی پلاستیک صورت

انواع جراحی زیبایی، پلاستیک و ترمیمی صورت

هر روز افراد بسیاری با استفاده از جراحی صورت برای زیبایی اعتماد به نفس بیشتری پیدا کرده و از زندگی خود لذت بیشتری می برند این اطلاعات فقط برای آگاهی شما ارائه شده است . بدیهی است میزان سودمندی چنین عملی برای شما ، جزء مواردی است که یک جراح با کمک روانپزشک به آن پی خواهد برد.

از نظر زیباشناسی ، چشم ها مهم ترین جزء صورت هستند . چشم ها نشان دهندهً سن فرد و منعکس کننده حالت هیجانی و خلقی وی هستند و متاسفانه چشم ها و پلک ها زودتر از سایر اجزای بدن علائم پیری را نشان می دهند.

جراحی زیبایی برای پلک ها اصطلاحا بلفاروپلاستی نامیده می شود. برای برداشتن پف پلک ها، اصلاح افتادگی پلک و برداشتن پوست اضافی آن ها طراحی شده است هرچند که ممکن است مقداری از چین و چروک های سطحی پلک را نیز کمتر نماید.

 • لیفتینگ صورت یا کشیدن پوست صورت

کشیدن پوست صورت که اصطلاحا لیفتینگ صورت گفته می شود برای جوان تر کردن پوست و حالت صورت طراحی شده است . بهترین کاندید این عمل فردی است که ساختار استخوانی صورت وی خوب باشد و فقط نسج نرم صورت او خود را ول کرده باشند.

لذا سن مناسب آن بین ۴۰ تا ۶۵ سالگی است اما در سنین بالاتر هم می توان نتایج مطلوبی را به دست آورد . باید توجه داشت که هر چند با این عمل چین و چروک های سطحی پوست کمتر می شود ولی هدف اصلی این عمل کشیدن عضلات و فاشیاهای زیر پوست است . معمولا این عمل با سایر اعمال زیبایی مثل لیفتینگ گردن ، بلفاروپلاستی ، لیفتینگ ابرو و پیشانی به طور همزمان انجام می شود .

با افزایش سن و در اثر استرس های مداوم زندگی علائم پیری به تدریج در صورت ظاهر می شوند. این علائم در یک سوم فوقانی صورت که شامل پلک ها ، ابروو و پیشانی است زودتر از سایر قسمت های صورت بروز پیدا می کنند . ظهور این علائم در یک سوم فوقانی صورت به شکل پیدایش چین و چروک پیشانی ، افتادگی ابروها و افتادگی پلک ها است که بیشتر از جنبه زیبایی قابل توجه است اما در مواردی که افتادگی ابرو وپلک ها زیاد باشد می تواند فیلد بینائی را نیز محدود نماید .

 • تزریق ژل یا Gel Injection
در این باره بخوانید  مراقبت های بعد از جراحی گوش

ژلی که در طب استفاده می شود قوامی شبیه ژله خوراکی دارد . این ژل از موادی درست شده است که برای بدن بی ضرر بوده و دارای ماندگاری طولانی باشد. ژل های مختلفی توسط کارخانه های متفاوتی برای مصارف پزشکی تهیه و توزیع شده اند لذا فرمول هایی با کیفیت ها وقیمت های متفاوتی وجود دارد.

چربی تحت بی حسی موضعی از ران یا شکم خود فرد برداشته می شود و با سرسوزن مخصوص به لب تزریق می شود .دوام چربی شبیه کلاژن است اما فرق اساسی این دو اینست که چون چربی از بدن خود فرد برداشته می شود آلرژی زا نیست و نیازی به تست ندارد.برای حصول نتیجه بهتر ممکن است لازم باشد تا بیش از یکبار تزریق انجام شود.

 • جراحی صورت زیبایی،تزریق ژل

از تزریق ژل برای جراحی صورت نیز برای برجسته تر و کلفت تر کردن لب ها می توان بهره جست . از آنجائی که ژل یک ماده غیر طبیعی است باید دقت شود که از مارک هایی استفاده شود که استانداردهای لازمه را دریافت کرده باشند. ماندگاری آن ها بسته به جنس آن ها متفاوت است. تحت بی حسی موضعی در مطب قابل تزریق هستند.

بعد از تزریق لب ها تا چند روز کمی متورم هستند .برای کاستن ازاین تورم بهتر است ۲۴ ساعت از کمپرس سرد استفاده کنید. ضمنا لازم است برای پیشگیری از عفونت از آنتی بیوتیک نیز استفاده کنید.

لیفت صورت یکی از جراحی های پلاستیک صورت
 • تزریق بوتاکس یا Botox Injection

نوعی باکتری به نام کلستریدیوم بوتولینیوم تایپ A قادر است سمی را تولید کند. این باکتری بی هوازی است و در محیط های دربسته مثل قوطی های کنسرو رشد می کند به همین دلیل توصیه می شود قبل از باز کردن درب قوطی های کنسرو آن ها را بجوشانید .

این باکتری را در آزمایشگاه تکثیر می دهند و سم آن را تلخیص کرده و برای مصارف پزشکی با دوز مناسب تهیه می کنند . بوتاکس به دو شکل آماده می شود. که به شکل پودر مخصوص بسته بندی شده اند . از آن جایی که مولکول این دارو خیلی حساس است این دارو در شرایط خاصی نگهداری می شود از جمله اینکه باید در دمای بین ۲ تا ۸ درجه سانتی گراد نگهداری شود. مصرف اصلی این دارو برای شل کردن گرفتگی عضلانی است مثلا در مبتلایان به اسپاسم عضلات گردن که باعث کجی گردن می شود با تزریق این دارو درون عضله ، مشکل آنان برطرف می شود .

 • جراحی افتادگی صورت

در رابطه با ترمیم و جراحی افتادگی صورت با لیزر می توان عنوان نمود که بهترین سن برای انجام عمل زیبایی رفع افتادگی پوست ، ۴۰ الی ۶۰ سالگی می باشد ، در اثر تابش لیزر به سطح پوست و گرم شدن لایه ی درم ، تولید کلاژن و الاستین افزایش می یابد. در نتیجه ترمیم افتادگی پوست و بازسازی آن توسط سلول های پوستی با سرعت بیشتری انجام خواهد شد .

 • جراحی های صورت، تزریق بوتاکس صورت

بوتاکس از باکتری بوتولیسم ساخته شده است. پزشکان با استفاده از یک سوزن بسیار نازک،مقدار کمی از بوتاکس به داخل عضلات صورت، تزریق می کنند. بوتاکس عضلات را فلج میکند. تعداد دفعات تزریق بستگی به شدت  چین و چروک صورت دارد. این روش حدود ۱۵ دقیقه طول می کشد و به بیهوشی نیاز ندارند. نتایج بوتاکس بر روی صورت برای چند ماه باقی می ماند.

 • لایه برداری پوست

لایه برداری روشی برای درمان پوست های آسیب دیده است. لایه برداری پوست معمولاً برای از بین بردن چین و چروک صورت، از بین بردن جوش و رفع آکنه مورد استفاده قرار می گیرد. لایه برداری پوست می تواند از سطح پوست تا عمق پوست انجام شود و متخصص پوست با توجه به میزان آسیب دیدگی پوست شما تعیین می کند که تا چه سطحی از پوست باید لایه برداری شود.

برای لایه برداری سطحی پوست از اسید آلفا هیدروکسی (alpha-hydroxy) و برای لایه برداری میانه پوست از اسید تروکلاروتیک (trichloroacetic) استفاده می شود. استفاده از هر دو مواد به چین و چروک صورت و رفع آکنه کمک می کنند.

فنول(Phenol) خراش ها و چروک عمقی تر پوست را درمان می کند که اثرات بیشتری از لایه برداری سطحی و میانه پوست دارد. همچنین نتایج و آثار لایه برداری عمیق پوست تا ۱۰ سال ماندگاری دارد.

 • جراحی پیوند بینی/سپتوپلاستی 

جراحی بینی خارجی و داخلی که در آن غضروف و استخوان بازسازی می‌شوند تا ظاهر و عملکرد بینی را بهبود بخشید.

 • ریتیدکتومی

جراحی پوست صورت و گردن به منظور کشیدن پوست و حذف چین و چروک اضافی.

 • لیپوساکشن

جراحی برای برداشتن چربی مازاد زیر چانه یا گردن

 • ایمپلنت‌های چهره

جراحی برای برجسته‌ ترسازی ساختارهای معینی از صورت (گونه، لب‌ها، چانه)

 • بازسازی صورت

جراحی برای بازسازی نقص‌های موجود در پوست صورت در نتیجه‌ی جراحی قبلی، آسیب یا بیماری. این شامل بازسازی نقص‌های حاصل از جراحی سرطان، بازدید زخم، ترمیم پارگی‌های صورت به خاطر ضربه‌های قبلی، حذف علائم تولد و اصلاح ناهنجاری‌های مادرزادی جمجمه، کام یا لب‌ها.

 • روندهای غیر جراحی

تکنیک‌های بکاررفته همانند پوسته‌های شیمیایی، میکرو درما برایزون و موارد قابل تزریق. موارد قابل تزریق، داروهایی هستند که زیر پوست قرار داده می‌شود تا ظاهر صورت را بهبود بخشید که شامل بوتاکس، موارد آرایشی، دیسپورت، رستیلان، جودرم، رادیس، اسکالپترا و غیره.

چرا جراحی پلاستیک صورت مورد استقبال است؟

گستره شرایطی که متخصصین حلق و بینی تشخیص داده و درمان می‌کنند، متغیر بوده و ممکن است شامل کل صورت، بینی، لب، گوش و گردن باشند. جراحی زیبایی یک جزء دائمی از تخصص حلق و بینی است که ممکن است به دو مقوله تقسیم می‌شود: بازسازی و آرایشی.

جراحی صورت بازسازی برای بیمارانی انجام می‌شود که با این مشکلات صورت همانند لب و کام ترک ‌خورده، گوش‌های برآمده و لبخند کج متولد می ‌شوند. شرایط دیگری که در نتیجه‌ی تصادف، ضربه، سوختگی یا جراحی قبلی هستند نیز با این نوع جراحی اصلاح می ‌شوند. علاوه بر این، برخی روندهای بازسازی موردنیاز می ‌باشند تا بیماری‌های موجود همانند سرطان پوست را درمان کرد.

جراحی پلاستیک صورت آرایشی یک جراحی انجام شده به منظور ارتقاء ظاهر دیداری ساختارها و ویژگی‌های صورت است.

روندهای رایج شامل برجسته‌ سازی صورت، برجسته‌ سازی چشم، کاشت چانه و گونه، لیپوساکشن و روندها برای اصلاح چین و چروک صورت و همچنین جوانسازی می ‌باشند. یک جراح حلق و بینی به خوبی آموزش می‌بیند تا تمام این مشکلات را نشان دهد

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با دکتر آرش نجف بیگی با ما تماس بگیرید:

.

مراقبت های قبل از جراحی پلاستیک صورت

جراح شما بایستی روند، ریسک‌ها، مزایا، جاگزین‌ها و ریکاوری را با شما بحث کند. اینکه بدانید انتظار چه چیزی را باید داشته باشید، شما را در وضعیت راحت ‌تری قرار می‌دهد. شما بایستی بپرسید که جراح، چند نوع روند را انجام داده است و تعداد دفعات عمل او چه میزان بوده است. شما همچنین بایستی بدانید که چه نوع برنامه‌ی آماده‌ سازی را باید صورت دهید، روندها چقدر طول می‌ کشند و هرگونه ریسک مرتبط را نیز بدانید. جراح شما بایستی به شما در مورد هر دارویی که باید قبل از جراحی، اجتناب کنید مشاوره دهد.

برخی ریسک‌ها عبارتند از: حالت تهوع، بی ‌حسی، خون‌ریزی، لخته ‌های خون، عفونت و واکنش‌های مغایر به بیهوشی. علاوه بر این، اگر شما دخانیات مصرف می‌کنید بایستی از این کار به مدت دو هفته قبل از جراحی اجتناب کنید تا بهبود پس از عمل را افزایش دهید.

شما همچنین بایستی از تمام هزینه‌های مرتبط و انتخاب‌های پرداخت را قبل از انجام هرگونه عمل، مطلع شوید. بیمه معمولاً جراحی پلاستیک صورت بازسازنده را پوشش خواهد داد اما این امر را از بیمه گذار خود پرس و جو کنید.

شب قبل از عمل، حمام نمایید و سر خود را بشویید. هنگام ورود به اتاق عمل، صورت شما باید فاقد هر گونه آرایشی باشد بهتر است. یک هفته قبل از عمل تا یک هفته بعد از عمل، از خوردن داروهای رقیق کننده خون مانند ٱسپرین خوداری کنید.

مراقبت های بعد از جراحی پلاستیک صورت

۱.از تمرین هوازی به مدت دو هفته اجتناب کنید.

۲.از وزنه‌ برداری و ورزش‌های تماسی به مدت یک ماه اجتناب کنید.

۳.با جراح خود در مورد دارو برای مدیریت درد و آماس صحبت کنید.

۴.تا چند روز فعالیت های خود را کم کرده و استراحت نمایید.در موقع خوابیدن، سر بالاتر از بدن قرار گیرد (جهت کاهش تورم و کبودی).قرار دادن کمپرس سرد روی محل عمل، باعث کاهش تورم و خونریزی می گردد.

۵.تا چند هفته ممکن است احساس کشیدگی پوست صورت را داشته باشید که برطرف خواهد شد.کم حسی و یا بی حسی لاله گوش تا چند هفته طبیعی است.

۶.بعد از عمل، آنتی بیوتیک تجویزی را مصرف کنید.تا مدتی بعد از عمل، از استعمال دخانیات پرهیز کنید. از تماس مستقیم با تابش آفتاب دوری کرده و از کرمهای ضدآفتاب استفاده کنید.

۷.از آسپرین اجتناب کنید زیرا که ممکن است منجر به خونریزی و بدتر شدن کبودی بدن شود.

کشیدن پوست گردن و صورت (جراحی پلاستیک صورت)

ریکاوری در جراحی پلاستیک صورت چگونه خواهد بود؟

بیشتر جراحی‌های پلاستیک به اقامت بیمارستان طولانی نیاز ندارند. بسته به میزان جراحی، برخی عمل‌ها ممکن است بر مبنای سرپایی تکمیل شوند بدین معنا که نیازی نیست که در بیمارستان بمانید.

روندهای دیگر نیازمند اقامت شبانه در بیمارستان یا به مدت ۲ الی ۳ روز می‌باشند. در هر صورت، قبل از این که از بیمارستان مرخص شوید، جراح شما در مورد هرگونه مراقبت ویژه در طول مدت ریکاوری صحبت خواهد کرد. بخیه‌های دائمی و جراحی در مطب یک هفته پس از عمل برداشته خواهند شد. جراح شما همچنین بایستی رژیم غذایی ویژه‌ای که باید دنبال کنید، داروهایی که باید مصرف یا اجتناب کنید و هرگونه محدودیت بر فعالیت‌ها را توضیح دهد

نتیجه جراحی پلاستیک صورت چه مدت دوام دارد؟

جراحی صورت و گردن  که به‌ منظور زیبایی انجام می‌شود، روند تغییرات مربوط به بالا رفتن سن را کندتر می‌کند اما هرگز آن را متوقف نمی‌کند. به‌طور دقیق نمی‌توان فرد چه زمانی باید جراحی صورت خود را تمدید کند چون یک عدد تقریبی می‌باشد اما معمولاً لیفت صورت و گردن که برای برطرف کردن شلی و افتادگی ناحیه فک و صورت و شلی پوست گردن انجام می‌گیرد، ممکن است ۵ تا ۸ سال بعد دوباره نیاز به عمل مجدد داشته باشد.

اما استثناهایی هم وجود دارد و ممکن است در برخی بیماران سرعت تغییرات سنی بیشتر باشد و در زمان کمتر از ۵ سال نیاز به عمل مجدد داشته باشند. گاهی هم ممکن است بیمار هرگز نیاز به عمل مجدد جراحی صورت نداشته باشد

مراقبت های بعد از جراحی پلاستیک صورت

عوارض جراحی پلاستیک صورت

هر نوع جراحی می‌تواند عوارضی در برداشته باشد و جراحی صورت هم از این قاعده مستثنا نیست و می‌تواند عوارض ناچیزی برای بیمار به همراه بیاورد. شایع‌ترین عارضه‌ای که ممکن است برای جراحی صورت از نوع  لیفت صورت ایجاد شود ،هماتوم (تجمع خونی زیرپوست) می‌باشد . در حدود ۲ درصد از تمام عمل‌های لیفت صورت ممکن است این عارضه چند ساعت بعد عمل برای بیمار ایجاد شود.

درمان این هماتوم‌های کوچک آسان بوده و می‌توان چند روز پس از جراحی صورت ،در مطب انجام شود.همچنین ممکن است بعد از جراحی صورت عوارضی مثل فلج عصب، عفونت، زخم پوست، جای عمل برجسته (کلوئید)، ضایعات رنگی نامنظم، ریزش مو و …. اتفاق بیفتد، اما خیلی نادر می‌باشد

بهترین سن لیفت صورت

چه نوع بیهوشی برای جراحی صورت استفاده می شود؟

برای انجام جراحی صورت می‌توان هم بی‌حسی موضعی و هم بیهوشی عمومی را استفاده کرد. برخی بیماران بی‌حسی موضعی را برای جراحی صورت ترجیح می‌دهند

محل انجام جراحی صورت

جراحی صورت را هم می‌توان در بیمارستان و هم در کلینیک انجام داد. مدت بستری بیمار هم ممکن است از چند ساعت تا یک‌ شب باشد که با توجه به شرایط بیمار و نظر پزشک انجام می‌شود و پذیرش در بیمارستان یا کلینیک هم صبح روز عمل می‌باشد. تمام اقدامات پزشکی قبل از عمل مثل آزمایش‌ها، رادیوگرافی‌ها، نوار قلب و سایر موارد باید یک هفته قبل از عمل انجام شوند

نکات مهم بعد از عمل جراحی صورت که باید بدانید

در ۱ تا ۲ روز پس از عمل، بانداژها برداشته می شود. در این زمان فرد متوجه تورم و تغییر رنگ در برخی از قسمت های صورت می شود. در صورت وجود ورم و کبودی، نگرانی وجود ندارد، چون پس از مدتی به وضعیت کاملا طبیعی برمی گردد.تورم در ۳ روز اول پس از جراحی افزایش پیدا کرده و طی ۷ الی ۱۰ روز کاملٱ از بین می رود.

بعد از ۱۰ روز بعد از عمل بخیه ها کشیده می شوند.بعد از ۲ هفته می توان به فعالیت های معمول برگشت و پس از ۶ تا ۸ هفته ورزش را شروع کرد.در روزهای اول بعد از عمل، باید از هر گونه فعالیتی که فشار خون را بالا می برد، خودداری کرد.

تصویری که از خودتان دارید

هنگامی که می خواهید برای انجام جراحی صورت تصمیم بگیرید، مهم ترین چیزی که باید در چک لیست خود در نظر بگیرید تصویری می باشد که شما از خودتان دارید.

توجه داشته باشید که انواع عمل زیبایی مثل عمل بینی و … می تواند حس شما را نسبت به ظاهر شما بهتر کند اما نمی تواند حسی را که کلا به خودتان دارید تغییر دهد. باید در نظر داشته باشید که عمل جراحی صورت مثل جراحی فک، عمل پف چشم و … می تواند ظاهر شما را و آنگونه که دیگران شما را می بینند تغییر دهد اما نمی تواند در اعتماد به نفس و عزت نفس شما تغییری ایجاد کند. در واقع عمل جراحی صورت و زیبایی  برای کسانی مناسب است که اعتماد به نفس خوبی دارند و تنها چیزی که از آن ناراضی هستند صرفا ظاهرشان می باشد

در این باره بخوانید  گونه گذاری با کاشت پروتز
رینوپلاستی از انواع جراحی پلاستیک صورت

لیفت صورت چیست؟

جراحی و لیفت صورت شما را ۵ تا ۱۰ سال جوان تر از آنچه هست نشان می‌ دهد. عمل لیفتینگ صورت (کشش پوست صورت) معمولاً در افراد ۶۰-۴۰ ساله انجام می‌شود و البته در هر سنی قابل اجراست، جراحی و لیفت صورت (بالا کشیدن پوست) با برداشتن چربی اضافی، سفت کردن عضلات زیرین و کشیدن پوست صورت و گردن، نشانه‌های افزایش سن کاهش می ‌یابد.

امروزه روش‌ های بسیاری برای بالا کشیدن پوست یا لیفت صورت از طریق جراحی و غیر جراحی وجود دارد. این روش‌ها برای درمان پوست صورت‌هایی است که در اثر افزایش سن دچار شل‌ شدگی و افتادگی شده‌اند. از میان راه‌‌های درمانی، روش‌های جراحی به علت اثرات بهتر طرفداران زیادی پیدا کرده است. این روش‌ های جراحی با عنوان « رایتیدکتومی » شناخته می شوند

افراد مناسب برای جراحی و لیفت صورت

به‌ طور کلی، افراد مناسب برای انجام جراحی های صورت کسانی هستند که چین و چروک زیاد و پوست شل و افتاده‌ ای دارند. با صورت، افتادگی ابروها، پوست و چربی اضافی در پلک بالا یا پایین، یا چین‌ های دور دهان را نمی‌توان رفع کرد

برای ارزیابی فرد برای نیاز به جراحی های صورت می‌توان به نکات زیر توجه کرد

 • وجود یک چین عمیق از کناره بینی تا کناره دهان
 • چین‌ های عمیق در گونه‌ ها و شلی پوست روی برجستگی‌ های گونه
 • شلی پوست، چین‌ها و ستون‌های عمودی یا چربی اضافی در گردن
 • شل شدن پوست با افزایش سن

درهم آمیختن تکنیک های جراحی زیبایی و جراحی صورت ترمیمی

گاهی برای بهبود ظاهر و عملکرد، تکنیک های جراحی صورت ترمیمی و زیبایی در یکدیگر آمیخته و به صورت روشی واحد انجام می شوند.

یک نمونه، رینوپلاستی است؛ در این شیوه شکل ظاهری بینی تغیر می کند و همزمان؛ عمل تیغه میانی بینی کار بینی را در تنفس بهبود می بخشد

نحوه عمل جراحی و لیفت صورت

در عمل لیفتینگ صورت، با بی‌ حسی موضعی یا بیهوشی عمومی همراه با تزریق داروهای آرام‌ بخش استفاده می‌ شود. مدت زمان عمل لیفتینگ صورت، در حدود سه ساعت است. اکثر برش‌ها، در داخل خط مو قرار می‌گیرد. از طریق برش جراحی، قسمت‌ های اضافی و چروکیده پوست را از محل رویش مو  و سپس آن را از محل گوش عقب می‌ کشند. برش معمولاً در محدوده گوش ایجاد می‌شود، یعنی در جلوی گوش برش به سمت پایین آمده و لاله گوش را دور می ‌زند و تا کناره خط مو در پشت گوش می‌ رود. ممکن است برش کوچکی در زیر چانه ایجاد شود

توصیه‌های قبل از جراحی و لیفت صورت

 • شب قبل از عمل لیفتینگ صورت، حمام نمایید و سر خود را بشویید.
 • هنگام ورود به اتاق عمل، صورت شما باید فاقد هر گونه آرایشی باشد.
 • از دو هفته قبل از عمل تا یک هفته بعد از عمل لیفتینگ صورت، از خوردن داروهای ایبوپروفن، ایندومتاسین، پیروکسیکام، مفنامیک اسید و آسپیرین خوداری کنید و چنانچه به هر دلیلی نیاز به مسکن داشتید، فقط از استامینوفن ساده یا استامینوفن کدئین‌دار استفاده نمایید.

مراقبت‌های بعد از جراحی و لیفت صورت

۱. تا چند روز بعد از عمل لیفتینگ صورت فعالیت‌های خود را کم کرده و استراحت نمایید.

۲. در موقع خوابیدن، سر بالاتر از بدن قرار گیرد (جهت کاهش تورم و کبودی).

۳. قرار دادن کمپرس سرد روی محل عمل، باعث کاهش تورم و خونریزی می‌گردد.

۴. تا چند هفته ممکن است احساس کشیدگی پوست صورت را داشته باشید که برطرف خواهد شد.

۵. کم حسی و یا بی حسی لاله گوش تا چند هفته بعد از جراحی لیفتینگ صورت طبیعی است.

۶. بعد از عمل لیفتینگ صورت، آنتی بیوتیک تجویزی را مرتب مصرف کنید.

۷. تا مدتی بعد از عمل لیفتینگ صورت، از مصرف آسپیرین و برخی از داروهای ضدالتهابی و استعمال دخانیات پرهیز کنید.

۸. در روزهای اول بعد از عمل لیفتینگ صورت، باید از زور زدن، خم شدن یا بلند کردن اجسام، پیاده‌روی تند، شنا کردن، ارتباط جنسی و هر گونه فعالیتی که فشار خون‌ تان را بالا ببرد، خودداری کنید.

۹. تا حد امکان از بروز سرماخوردگی جلوگیری کرده و در صورت ابتلا، سریعا درمان کنید.

۱۰. از تماس مستقیم با تابش آفتاب دوری کرده و از کرم‌های ضدآفتاب استفاده کنید.

۱۱. حرکات صورت، مثل جویدن را کمتر انجام دهید.

۱۲. قبل از عمل لیفتینگ صورت، حمام نمایید و سر خود را بشویید.

۱۳. هنگام ورود به اتاق عمل، صورت شما باید فاقد هر گونه آرایشی باشد.

۱۴. از دو هفته قبل از عمل تا یک هفته بعد از عمل لیفتینگ صورت، از خوردن داروهای ایبوپروفن، ایندومتاسین، پیروکسیکام، مفنامیک اسید و آسپیرین خوداری کنید و چنانچه به هر دلیلی نیاز به مسکن داشتید، فقط از استامینوفن ساده یا استامینوفن کدئین‌دار استفاده نمایید

جراحی صورت (Face lift)

جراحی صورت روشی برای زیباسازی صورت هست. جراحی زیبایی تلفیقی از علم و هنر هست و نمی‌توان به‌ عنوان علم مطلق به آن نگریست. در این نوع جراحی عواملی مثل پروسه ترمیم بافت و …درنتیجه جراحی  تأثیر می‌گذارند و بنابراین تمام مراحل این عمل در کنترل جراح پلاستیک نیست و بنابراین هرگز نمی‌توان نتیجه یک جراحی زیبایی و ازجمله جراحی صورت را تضمین نمود.

با این‌حال با دانستن اطلاعاتی در مورد بیمار مثل وضعیت فیزیکی صورت، ضخامت و وضعیت پوست، وجود یا فقدان میزان چربی در صورت، سن نسبی پوست، تعداد و انواع چروک‌های موجود، اسکلت استخوان، تأثیرات وراثتی، هورمونی و غیره می‌توان تا حدودی نتیجه جراحی در صورت برخی بیماران را پیش‌بینی کرد. هنر جراح پلاستیک در این است که اسکارها را در خطوط طبیعی صورت جای دهد تا به‌ راحتی دیده نشود و بتوان آن را به‌وسیله  آرایش یا موها پوشاند.

مهم‌ترین مزیت جراحی پلاستیک صورت ایجاد زیبایی و حس اعتماد به‌ نفس و جوانی در فرد می‌باشد و مهم‌ترین اجزائی که جراحی آن بیشترین تأثیر را در زیبایی دارد، صورت هست. پوست صورت در اثر عواملی مثل استرس، بالا رفتن سن، نور خورشید و …. شل شده و چین‌ و چروک افزایش می‌یابد.

لیفتینگ (کشش پوست صورت) معمولاً در افراد بالای ۴۰ ساله انجام می شود. در این عمل از طریق کشیدن پوست صورت و بافت زیر آن چروک پوستی کاهش مییابد. لیفتینگ صورت را هم می توان با سایر اعمال زیبایی مثل لیفتینگ گردن، بلفاروپلاستی(کشیدن پوست پلک ها)، لیفتینگ ابرو و پیشانی به طور همزمان انجام داد. سن متقاضی، جنس پوست وی، میزان کشیدن پوست و عضلات زیر پوست همگی بر نتیجه عمل موثرند.

در دوران کودکی، پوست قابلیت ارتجاعی زیادی دارد و زیر پوست، سطح وسیعی از رشته های کولاژن وجود دارد که باعث صاف ماندن پوست است. با افزایش سن، قابلیت ارتجاعی پوست کاهش می یابد و درصد ٱب زیر پوستی کم می شود.

همین طوربه طول رشته های کلاژن افزوده شده و در نتیجه در پوست یک حالت افتادگی همراه با چین و چروک ایجاد می شود که ظاهر پوست را تغییر می دهد، بافت اطراف چشم و فک پایین شل می شود و موجب می شود که چهره حالت نگران، خسته و اخمو پیدا کند.

تماس با آفتاب از عوامل بسیار مؤثر در ایجاد این تغییرات است. نور آفتاب یک التهاب مزمن در پوست ایجاد می کند که منجر به متلاشی شدن عواملی می شود که پوست را شاداب و جوان نگه می دارند. عوامل دیگری مانند کاهش وزن، استرس های زندگی روزمره، مصرف کم مایعات استفاده از الکل و سیگار و استعداد ژنتیکی، در روند ایجاد تغییرات در چهره اثرگذار می باشند

برای مطالعه بیشتر این مقاله معتبر لاتین را بخوانید.

کاندیدای مناسب برای انجام لیفتینگ صورت

بهترین کاندید برای انجام لیفتینگ، افرادی هستند که صورت آن‌ها از ساختار استخوانی خوبی برخوردار باشد و فقط نسج نرم صورت وی خود را ول کرده باشد و صورت وی چروک‌های ریز زیادی نداشته باشد. با اینکه این نوع عمل جراحی پلاستیک صورت چین‌ و چروک‌های سطحی پوست را کمتر می‌کند ولی هدف اصلی این نوع عمل جراحی صورت (کشیدن پوست ) کشیدن عضلات و فاشی‌های زیر پوست می‌باشد.

معمولاً این روش جراحی صورت را می‌توان با سایر اعمال زیبایی مثل لیفتینگ گردن، بلفاروپلاستی، لیفتینگ ابرو و پیشانی به‌ طور هم‌زمان انجام داد. معمولاً کسانی که می‌خواهند عمل کشیدن پوست را انجام دهند با این سؤال مواجه می‌شوند که نتیجه این عمل چقدر دوام دارد؟

باید گفت که این عمل چهره فرد را جوانتر از هم‌سن‌ و سال‌های خود می‌کند اما به‌ هرحال گذر زمان روی چهره تأثیر می‌گذارد و نمی‌توان جلوی آن را گرفت و این عمل قادر نیست جلوی این تأثیرگذاری را بگیرد. اما با گذشت زمان باز هم فردی که لیفتینگ صورت را انجام داده است نسبت به هم‌سن‌ و سال‌های خود جوان‌تر دیده می‌شود. از جمله عوامل تأثیرگذار بر نتیجه این عمل می‌توان به سن متقاضی، جنس پوست وی، میزان کشیدن فاشیاها و عضلات زیر پوست اشاره کرد.

سوالات متداول

چه سنی برای فیس لیفت مناسب است؟

برای انجام این عمل هیچ سن بخصوصی وجود ندارد و به‌ ظاهر بیمار قبل از عمل بستگی دارد. نتیجه این نوع جراحی صورت  می‌تواند خیلی ظریف (تغییر مختصر) و یا خیلی زیاد و چشمگیر باشد.

آیا اثر برشهای جراحی لیفت صورت بعد از عمل قابل رؤیت می باشد؟

ازآنجایی‌که  این برش‌ها دقیقاً در حاشیه چین‌های طبیعی صورت ایجاد می‌شود می‌تواند در خط رویش موها پنهان شود

مدت زمان عمل  لیفت صورت چقدر است؟

مدت‌ زمان عمل لیفت صورت به میزان کاری که باید روی چهره  بیمار حین جراحی صورت انجام شود بستگی دارد و به‌ طور متوسط عمل لیفت صورت حدود ۲-۳ ساعت زمان می‌برد

حال که درباره جراحی پلاستیک صورت و کاربردهای آن اطلاعات درستی کسب کرده اید می توانید از مقالاتی که در پایین هستند اطلاعات تکمیل تری دریافت کنید یا برای خواندن تجربیات دیگران در این زمینه، نظرات کاربران را در انتهای مقاله بخوانید.

اگر در جایی از عوارض جراحی پلاستیک صورت دیده‌اید و یا شنیده‌اید، مطمئن باشید که خود متقاضی در یک جریان غلط جراحی و یا تحت مهارت ناقص پزشکی کم توان قرار داشته است. جراحی پلاستیک صورت هیچ عارضه دائمی و اثرگذاری و اثبات شده ندارد. کل عارضه‌های این جراحی‌ها به شکل تورم، کبودی و یا اندک خونریزی در دوره نقاهت پس از عمل زیبایی صورت می‌باشد که این عارضه‌ها از مشکلات طبیعی هر عمل جراحی هستند و پس از مدت زمانی به طور کامل مرتفع خواهند شد. لذا اگر جراح توانمند باشد و روش مناسبی اتخاذ شده باشد، در عین حال، مراقبت‌های پس از بیماری تمام و کمال رعایت بشود، انتظار هیچ عارضه خاصی را نداریم.

جراحی پلاستیک صورت، بخش‌های متنوع از فضای صورت را شامل می‌شود. طبعاً ناحیه تحت جراحی و مهارت پزشک جراح و اتخاذ روش‌های بازسازی صورت در هزینه تمام شده جراحی زیبایی پلاستیک تاثیرگذار است. در کنار این هزینه‌ها باید هزینه تهیه داروها، انجام آزمایشات و بستری شدن در بیمارستان و همچنین، معاینه در مطب را اضافه کنید. گاها ماجرای کاهش هزینه، افراد متقاضی جراحی پلاستیک صورت را به سمت دکترهای نه چندان مطرح و یا بیمارستان‌های نه چندان تخصصی می‌کشاند که قطعا حضوری چالش برانگیز است.

یک سمت جراحی پلاستیک دانش علمی دکتر معالج است و سمت دیگر، مهارت‌های جراحی در کنار تسلط وی بر معیارهای زیبایی صورت قرار دارد. مدرک دانشگاهی به راحتی شناسایی می‌شود. اما برای درک مهارت دکتر باید به تجارب آنها نگاهی بیاندازید. از آنجا که جراحی پلاستیک صورت یک عمل فوری نیست، پس فرصت کافی دارید تا با تحقیق و جستجوی کافی، پزشک با مهارت مناسب را پیدا کنید.

جراحی پلاستیک صورت یک روش ترمیمی برای اصلاح ساختار صورت است و در لحظه پس از جراحی، فرم مناسب و زیبایی را ایجاد خواهد کرد. اما قطعاً نمی‌توانیم جلوی افزایش سن و پیر شدن پوست را بگیریم. در نتیجه، قطعاً در درازمدت حتی بهترین جراحی‌های پلاستیک هم دچار تخریب‌هایی می‌شوند. البته قطعا سال‌ها زمان لازم است تا پیری پوست به فرم تهیه شده در جراحی پلاستیک فایق آید. پیری پوست یک عارضه همگانی است و چه جراحی پلاستیک داشته باشید و یا خیر، به هر حال باید با این جریان طبیعی کنار بیایید. البته می‌توانید دست به کار شوید و از روش‌های تکمیلی در جوان سازی پوست استفاده کنید.

بیش از ۶۰۰۰ جراحی موفق

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

یکی از ۳ جراح پلاستیک برتر کشور

IMG_6113 dr-min

ممکن است شما دوست داشته باشید
70 نظرات
 1. محمدی می گوید

  سلام آقای دکتر،من ۳۱ سالمه و به طور مادر زادی لب پایینم موقع صحبت کردن و خندیدن و … به سمت راست کشیده میشه،می خواستم ازتون خواهش کنم راهنماییم کنید که برای حل مشکلم چکار کنم؟جراح لب رفتم گفتند که تخصص ایشون نیست

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   دوست عزیز برای نظر قطعی در این مورد میبایست به صورت حضوری برای شما مشاوره صورت گیرد
   شما میتوانید برای دریافت نوبت مشاوره حضوری رایگان با شماره های مطب تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن۰۲۱۹۱۰۰۹۴۰۱

 2. علی می گوید

  با سلام ‌ هم حدود پنج ماه قبل عنل تومور مغزی انجام دادم. الحمدلله تومور خارج شد ولی عصب هفتم صورتم بعلت چسبندگی به تومور سمت راست صورتم از کار افتاد. موقع لبخند زدن لب سمت راست بالا نمیاد و با قسمت چپ لب حرف می زنم. آیا با جراح پلاستیک لبم اصلاح میشه؟ از نظر لبخند زدن و صحبت کردن؟ممنون از شما.

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت شما بخیر
   دوست عزیز در این مورد میبایست به صورت حضوری معاینه صورت گیرد تا بتوان نتیجه را به طور قطعی به شما اعلام نمود
   لطفا برای دریافت اطلاعات بیشتر و در صورت تمایل برای دریافت مشاوره به صورت رایگان با شماره های مطب تماس بگیرید
   جردن ۰۲۱۹۱۰۰۹۴۰۱- سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴

 3. محمد فاضلی می گوید

  سلام من آقای ۴۶ساله هستم چین چروک دور چشم وگونه هام چروک عمیق پا مرغی دارد آیا با جراحی پلاستیک چین چروکم صاف میشه ممنونم از مشاوره تون

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   بزرگوار جراحی لیفت صورت افتادگی های پوست و چین و چروک صورت را برطرف میکند .
   اما برای اینکه بتوان به درستی تشخیص داد که امکان عمل برای رفع مشکل شما وجود دارد یا خیر میتوانید تلفنی نوبت دریافت کنید و به صورت حضوری نزد فوق تخصص زیبایی جناب دکتر نجف بیگی تشریف بیاورید و از مشاوره و راهنمایی های ایشان بهره ببرید.
   تلفن های مطب جهت دریافت نوبت : سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 4. نازنین محرمی می گوید

  سلام خسته نباشید صورتم پراز جای جوش خواستم بدونم با جراحی پلاستیک مشکلم حل میشه وهزینش چقدر وادرس کجاست

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   صورت شما باید از نزدیک مشاهده شود تا نظر قطعی در این خصوص بتوان داد
   شما برای دریافت آدرس و کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 5. فرانک می گوید

  سلام من خانم ۵۱ ساله هستم ۷ ماه پیش پلک بالا بلفارو کردم متاسفانه پلک چشم چپم زخم شد و باعث شده پلکم کوتاه شده و نامتقارن میخواستم ببینم درست میشه خیلی عذاب میکشم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   برای اینکه بتوان برای انجام عمل مجدد تصمیم گیری نمود میبایست به صورت حضوری مراجعه نمایید
   لطفا برای دریافت نوبت مشاوره به صورت رایگان با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 6. ش ح می گوید

  دورود،،،،من خانمی هستم با ۶۳سال سن افتادگی چانهدارم توی آیینه خودمو میبینم حس بدی دارم نه بخاطر گذشت سنم بخاطر ظاهر صورتم حدود قیمت رو میتونید بگید برای جراحی و کشیدن پوستم چون پلکهایم را عمل کردم ممنونم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   بزرگوارشما میتوانید برای اطلاع کامل از هزینه ها و دریافت اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 7. فریدون یارزاده می گوید

  سلام.. صورتم از اثر جای جوش دچار آسیب شده. می خوام جراحی پلاستیک کنم. تقریبآ هزینه‌اش چیقد میشه. ممنون.

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   شما برای مشاوره رایگان میتوانید با شماره های کلینیک در ارتباط باشید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 8. Alireza می گوید

  سلام خسته نباشید من ۶ سال پیش من زیر بالا بر گیر کردم و یکطرف صورتم خورد شد و الان افتادگی پلک دارم و گونه هم افتاده بر اثر اون اتفاق

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام و احترام
   افتادگی صورت از طریق لیفت صورت و افتادگی پلک از طریق عمل بلفاروپلاسی قابل درمان خواهد بود
   شما برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره های کلینیک در ارتباط باشید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 9. مریم می گوید

  سلام خسته نباشید من یه برامدگی خال مانند زیر پلک پایین دارم با جراحی مشکلم حل میشه پلکم افتاده نمیشه ممنون میشم جواب بدید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام و احترام
   خیر موجب افتادگی نخواهد شد . در صورتیکه پزشک مبهری را انتخاب نمایید . برای مشاوره کامل میتوانید با شماره های کلینیک تماس بگیرید جهت مشاوره کامل میتوانید با شماره های کلینیک تماس بگیرید سعادت اباد۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 10. شفقتی می گوید

  باسلام به علت تومور در نوک بینی مجبور به برداشتن نوک بینی شده ام و برای ترمیم و بازسازی بینی ازپویت پیشانی استفاده شده است حال سوال من این است که محل برداشته شده پیشانی و ابرو چکار انجام دهیم آخرین بار عمل دوهفته پیش انجام شده لطفاً راهنمایی فرمایید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر . این گونه موارد میبایست به صورت حضوری مشاوره انجام شود چرا که باید محل عمل و فرم صورت به صورت کامل دیده شود . جهت مشاوره می توانید با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت اباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴- جردن۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 11. صابری می گوید

  سلام اقای دکترپسرم لب شکری بود وعملش کردم الان جای بخیه هامعلومه ایاشماجراحی زیبایی انجام میدین

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام و احترام. جهت مشاهده جای بخیه و مدت زمان طی شده از عمل جراحی می بایست برای مشاوره بصورت حضوری مراجعه نمایید. جهت وقت دهی و اطلاعات بیشتر در این زمینه با شماره های کلینیک تماس حاصل فرمایید . ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴_۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 12. مهدیه می گوید

  سلام لک سالک مونده روی گونه‌ی من آیا با جراحی پلاستیک درمان میشود

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد چه درمانی برای شما مناسبترین گزینه است.

 13. ستاره می گوید

  سلام اقای دکتر من سالک داشتم عمل انجام دادم اما هنوز به اندازه یه خط روی صورتمه میشه جراحی پلاستیک کنم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود آیا با جراحی مشکل شما حل می شود یا خیر.

 14. رامتین می گوید

  سلام دکتر خسته نباشید من پوست صورتم یکم سیاست و لک وچروک داره هردرمانی انجام دادم رفع نشده میخواهستیم ببینم درست میشه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد چه درمانی برای شما بهترین نتیجه را می دهد.

 15. تینا می گوید

  سلام من زن ۳۳ ساله هستم روی پیشانی و دماغ و زیر چشمم جای لک و سوختگی دارم من متوانم جراحی پلاستیک انجام بدهم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود آیا مشکل شما با جراحی برطرف می شود یا خیر.

 16. ارزو ساکت ساران می گوید

  سلام من ۵ ماه پیش دچار سوختگی بدن و صورت شدنم فقط میخام صورتم هرچه زودتر خوب بشه با عمل پلاستیک میشه بهتر شد خیلی استرس دارم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود جه زمانی باید درمان را شروع کنید.

 17. امیر می گوید

  سلام جناب دکتر صورتم ماه گرفتگی دارد و گونه هام قرمز هستن لیزر های مختلف زدم سفید صورتم بدست نیاوردم امکان دارد جراحی پلاستیک کنم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد که می توان مشکل شما را با جراحی حل کرد یا خیر.

 18. علی نیک نفس می گوید

  با سلام.
  آقای دکتر بنده در دوران جوانی جوش های صورتم رو دستکاری کردم الان جای جوش بصورت عمیق در دو طرف صورتم هست میخواستم بدونم با جراحی پلاستیک میشه حلش کرد و هزینه اش چقدر هست؟ و اینکه چربی زیر چانه دارم میخواستم بدونم اونم با جراحی پلاستیک قابل حل است یا نه؟
  ممنون

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود چه روشی برای شما مناسبترین است.

 19. ساناز می گوید

  سلام آقای دکتر من یکطرف صورتم خال اسپایلوس داره کلی لیزر رفته ام جواب نداده خیلی ناامید شدم بخاطر این مشکلم چند سری هم دست به خودکشی زدم نمیخام همچین چیزی رو صورتم باشه مورد تمسخر دیگران قرار میگیرم یه جورایی تا یدفه منو میبینن وحشت میکنن خیلی غصه می خورم امکانش هست برام با جراحی پوستم رو تعویض کنید منو از این ذلت نجاتم بدید تو رو خدا دکتر کمکم کنید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان به طور قطعی نظر داد که آیا مشکل شما با جراحی برطرف می شود یا نه

 20. مینا می گوید

  سلام.امکان تغییر صورت بعد سوختگی هست انهم در کودک ۱۳ ساله.امکانش هست باجراحی سروصورتش از اثارسوختگی شدید پاک بشه و چهره اش بهتر شود؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اینکه مشخص شود آیا با جراحی مشکل برطرف می شود یا خیر باید حتما به صورت حضوری معاینه شوند.

 21. مهدیه می گوید

  سلام خسته نباشید
  یه جای زخم عمیق طرف راست صورتم از پیشانی تا مقابل گوشم دارم میشه با جراحی حل بشه ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اینکه مشخص شود چه روشی برای شما مناسبترین درمان است باید به صورت حضوری معاینه شوید.

 22. فاطمه می گوید

  سلام آقای دکتر.
  بعد از انجام ارتودنسی در بچگی حالا در ۲۲سالگی صورت من نامتقارن شده و چانه من به سمت راست انحراف داره و انحراف اون در عکس های که میگیرم فاحشه !! عکس سفالو متری گرفتم جراح فک و صورت گفتند مشکل از استخوان فک و چانه ی من نیست و مشکل از بافت نرم چانه منه..حالا به نظر شما مشکل من چطوری حل میشه؟اصلا حل میشه؟
  ممنون میشم پاسخ بدید.

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   به احتما زیاد با جراحی تا حدود زیادی مشکل شما برطرف می شود ولی تشخیص نهایی فقط از طریق مراجعه حضوری امکان پذیر است.

 23. فرزانه جامی می گوید

  سلام برای درمان جای جوش و لک و مک جراحی پلاستیک انجام میدید ؟ دکتر زیاد رفتم و لیزر هم کردم به نتیجه نرسیدم میخواستم جراحی پلاستیک کنم امکانش هست؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد چه درمانی برای شما مناسب ترین گزینه است.

 24. زهره می گوید

  داخل صورت یه کیست دراومده آیا میشه بعد از برداشت کیست جاش نمونه.

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   احتمال این است که جاش باقی بمونه ولی برای نظر قطعی حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.

 25. ویدا می گوید

  سلام منافذبازصورت و جراحی میکنن؟همچنین جای آبله مرغان؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای منافذ باز یا جای اسکار نیازی به جراحی نیست روش های دیگری استفاده می شود.

 26. اعظم می گوید

  سلام من ۴۰ سال سن دارم افتادگی پوست دارم وجای جوش میخواهم پوستم را بکشم ولی بدنم اصلا طاقت درد نداره میترسم بعد از کشیدن پوستم درد داشته باشم آیا همینطورهست شما راهنماییم کنید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   به طور معمول جراحی های صورت بر عکس ظاهرشان که با کبودی و تورم همراه است دردناک نیستند.

 27. پرهام می گوید

  سلام
  دکتر من‌۲۷ سالمه و تو ۱۳ ۱۴ سالگی عادت داشتم روی یک سمت بدم میخوابیدم یا مینشستم، که باعث شده یک طرف صورت نامتقارن بشه، به اصطلاح asymetry شده صورتم این نا متقارنی رو بیشتر در چانه ام میبینیم البته چشم ابرو و لپ هم اینجوری شده
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد چه درمانی برای شما مناسب ترین است.

 28. متین می گوید

  سلام دکتر یه خال بزرگ روی صورتم دارم به دکتر پوست مراجع کردم پیشنهاد دادن جراح پلاستیک این کار را انجام دهند میخواستم بپرسم شما انجام میدین و اینکه چقدر جای جراحی روی صورت باقی میمونه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله جراحی برداشتن خال انجام می شود و به جا ماندن اثر جراحی بستگی به نوع پوست شما و وسعت خال برداشته شده دارد.

   1. گندم می گوید

    صورت پراازاسکار جوش و چاله شده راه درمان من واسه وجود داره چکار باید کنم

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد چه روشی برای شما بهترین نتیجه را می دهد.

 29. منصور می گوید

  سلام من توی صورتم یک خط شیار عمیق از کنار بینی تا کنار گوشه لبها دارم دو طرفه هست بهترین عمل برای رفع ان چیست عمل جراحی لیفتینگ یا تزریق

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر منظورتون خط خنده هستش با تزریق چربی یا فیلر از بین می رود.

 30. ویدا ۴۶ساله می گوید

  سلام من سمت راست لپم از بچگی ی جوش چرکین دراومده بوده بعد اینکه ترکیدا اون زمان گوشت اضافیشو قیچی کردن الان چال شده مثل سوختگی با عمل پلاستیکی جواب می گیرم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اینکه مشخص شود تا چه حد جای اسکار شما با جراحی قابل حل است حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.

   1. ناشناس می گوید

    سلام خسته نباشید من چهل وشش سال دارم صورتم خیلی چروک شده برای از بین بردن چروک صورتم از روش لیزر استفاده کنم وهزینش چقدر میشه

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     دوست عزیز برای اینکه مشخض شود چه روشی برای شما مناسبترین است حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.

 31. ثنا می گوید

  سلام
  من صورتم خیلی لک با کک و مک داره دکتر پوست زیاد رفتم ولی جواب نگرفتم میخواستم بدونم امکانش هست با حراجی درست بشه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 32. مینا می گوید

  سلام خسته نباشید.روی یه سمت صورتم بُریدگی از قبل هست میخاهم جراحی پلاستیک انجام بدهم شما انجام میدهید ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 33. ناشناس می گوید

  آیا برای جای زخم میتوان کاری کرد زخم خیلی تیره

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای ترمیم جای زخم و بخیه پمادهای خاصی تجویز می شود. برای اینکه مشخص شود چه نوع پمادی برای شما مناسب است باید حتما به صورت حضوری معاینه شوید.

   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید