کلینیک جراحی زیبایی صورت دکتر نجف بیگی

با جراحی صورت؛ صورت زیبای خود را دوباره بیافرینید!

می‌دانستید که در یک جلسه می‌توانید به چهره دلخواه خود برسید؟

هر آنچه درباره جراحی صورت باید بدانید . . .

معرفی جراحی صورت

جراحی پلاستیک صورت چیست؟

اینکه اسم این جراحی شامل کلمه‌ی «پلاستیک» است به معنای این نیست که بیمارانی که این جراحی را انجام می‌دهند صورت پر از مواد ساختگی خواهند داشت. نام آن از ماده ترکیبی اتخاذ نمی ‌شود بلکه از کلمه یونانی پلاستیکوس اتخاذ می‌ شود که به معنای شکل یا قالب است. جراحی پلاستیک صورت یک نوع ویژه از جراحی است که می ‌تواند ظاهر و توانایی عملکرد فرد را تغییر دهد.

جراحی زیبایی در اصل همان جراحی پلاستیک است که برای اصلاح عیوب برخی از اندام ‌ها یا بازسازی آن‌ها انجام می‌شود. جراحی صورت زیبایی زمانی فقط برای افراد ثروتمند مناسب بود. هر ساله، بیش از یک میلیون آمریکایی به دنبال جراحان زیبایی می ‌گردند تا بتوانند شکم صاف تری داشته باشند، سینه‌های خود را بزرگ‌ تر کنند یا شکل بینی خود را عوض نمایند.

جراحی صورت توسط جراح پلاستیک انجام می‌شود که بسته به نوع جراحی، تخصص فرد جراح هم می‌تواند متغییر باشد.به عنوان مثال عمل بینی را هم جراح و متخصص گوش و حلق و بینی می‌تواند انجام دهد و هم جراح پلاستیک. اما اولین نکته‌ ای که در جراحی زیبایی حائز اهمیت است انتخاب کاندید مناسب است.

جراحی پلاستیک صورت یکی از تخصص‌های علم پزشکی می ‌باشد که به طور تخصصی به بازسازی نقص‌های صورت و بدن که به علت اختلالات تولد، تروما، سوختگی و بیماری به وجود آمده است، می‌پردازد.به عبارت دیگر جراحی پلاستیک، نوعی جراحی ترمیمی است که در جهت اصلاح نواقص ناکارآمد بدن انجام می‌ گیرد و طبیعت بسیار سازنده و کارامدی دارد.

اگر کاندید به درستی انتخاب شود عوارض های احتمالی به حداقل خواهند رسید. همچنین تبحر و تجرب جراح هم در نتیجه جراحی می تواند تاثیر بسزایی داشته باشد.عمل‌های بازسازی منجر به اصلاح نقص‌ها بر روی صورت یا بدن می ‌شوند. این عمل ها شامل نواقص فیزیکی تولد مانند شکاف کام و بد ریختی‌های گوش، آسیب‌های ضربه همانند گاز گرفتگی سگ یا سوختگی یا پس از معالجات بیماری همانند بازسازی سینه زنان پس از جراحی سرطان سینه می‌باشند.

عمل‌های آرایشی (زیبایی) بخشی از بدن را تغییر می ‌دهند که فرد از آن احساس رضایت نمی‌ کند. عمل‌های زیبایی رایج شامل بزرگ کردن سینه ها یا کوچک کردن سینه‌ها، تغییرشکل بینی و برداشتن چربی از نقاط ویژه‌ی بدن می‌باشند. برخی عمل‌های جراحی به اندازه کافی از لحاظ آن چه که ما جراحی می ‌پنداریم همانند بریدن و دوختن، «جراحی‌شکل» نیستند. به عنوان مثال، استفاده از لیزرهای ویژه برای از بین بردن موی ناخواسته و پوست متخلخل به منظور بهبود زخم شدید، دو درمان این چنینی می ‌باشند.

جراحی پلاستیک صورت، در چه مواقعی بیشترین کاربرد را دارد؟

جراحی پلاستیک صورت  دامنه گسترده ‌ای دارد و تنها به یک یا دو جراحی محدود نمی‌ شود. جراحی بینی، جراحی پلک، لیپوساکشن، مادلینگ صورت یا زاویه سازی فک و …. در خیلی از مواقع با کمک جراحی صورت یا همان جراحی پلاستیک می توان مشکلات مادرزادی را درمان کرد.

به عنوان مثال برخی از کودکان از همان نوزادی با مشکل افتادگی پلک مواجه هستند یا لب شکری هستند. این کودکان می توانند در سنین مناسب مشکل خود را با کمک جراحی پلاستیک صورت حل کنند. به غیر از مشکلات مادرزادی می توان مشکلاتی که در برخی از سوانح به وجود آمده اند هم با کمک جراحی زیبایی درمان کرد که سوانح اشکال مختلفی دارند مانند تصادف، ضربه، زمین خوردن و سوختگی.

این نوع بازسازی شکل ظاهری و یا کارکرد اندام ها معمولا پس از جراحات ناشی از تصادفات، بیماری های سرطانی و یا نارسایی های مادرزادی مورد نیاز می باشند که شامل ترمیم و بازسازی ‍‍پوست، بافت نرم،ماهیچه ها، تاندون ها و اعصاب محیطی می باشد.

همچنین جراح پلاستیک و ترمیمی قادر به بازسازی کارکرد اندام های فوقانی و تحتانی و میمیک صورت و پیوند مجدد اعضای قطع شده بدن نیز می باشد.

با کمک گیری از میکروسکوپ و ابزارجراحی بسیارکوچک جراح پلاستیک و ترمیمی حتی قادر به ترمیم پارگی فازهای عصبی بسیار کوچک و از این طریق درمان فلجی های ناشی از این نوع جراحات می باشد.

یکی دیگر از توانائی های جراحی پلاستیک و ترمیمی درمان زخم های مزمن و عفونی مانند زخم بسترو یا زخم های ناشی ازتصادفات یا عمل های جراحی به ویژه در بیماران سالخورده می باشد که توسط انتقال بافت سالم یا فلپ محیطی از اطراف و یا فلپ آزاد با آناستموز عروقی از دیگر نواحی بدن انجام می پذیرد.

درمان نخستین سوختگی های حاد و درجه بالا نیازمند مراجعت بیمار به مراکز و بیمارستان های سوانح و سوختگی و مراقبت توسط یک گروه پزشکی ویژه می باشند.

پس از کمک های حیاطی اولیه و اطمینان حاصل از رفع هر گونه خطر برای بیمار قدم بعدی ترمیم بافت های آسیب دیده و اسکارهای بازدارنده حرکات مفاصل وبهبود شکل ظاهری می باشد که بسته به شرایط روحی و جسمی بیمار پس از مشاوره جامع بیمار توسط جراح متخصص پلاستیک و ترمیم برنامه ریزی و اجرا می گردد.

روش جراحی صورت ترمیمی متداول در این زمینه عمدتا شامل پیوند گرفت های پوستی. استفاده از بافت گسترها (تیشیواکسپاندر) واستفاده از فلپ های محیطی و آزاد و تزریق چربی و روش های بدون نیاز به عمل جراحی برای نمومه شامل لیزر تراپی و میکرونیدلینگ می باشند.

در جریان عمل جراحی صورت ترمیمی، جراح یا بخشی از بدن کار می کند که از نظر ظاهری در حد طبیعی است؛ هدف جراحی صورت ترمیمی طبیعی تر کردن آن بخش از بدن است. به طور کلی بیماری، نقص عضو یا بدشکلی آن، یا آسیب دیدگی، بیماران را به انجام عمل جراحی ترمیمی وادار می کند.

ترمیم لب شکری یا جراحی ترمیمی پستان ها پس از عمل جراحی تومورها، جراحی های ترمیمی هستند، نه جراحی زیبایی؛ زیرا عضوی که مورد عمل قرار می گیرد، ظاهری در حد طبیعی ندارد؛ بلکه عمل جراحی برای بازگرداندن ظاهر یا عملکرد طبیعی آن یا هر دو مورد انجام می شود.

دیگر اعمال جراحی صورت ترمیمی عبارتند از: ترمیم صورت پس از تصادفات شدید و ترمیم دست برای اصلاح آسیب های ناشی از کار یا بیماری های دژنراتیو مانند آرتریت(روماتسیم).

بهترین جراح پلاستیک صورت چه ویژگی هایی دارد؟

جراحی پلاستیک صورت به معنی انجام عمل‌های جراحی در پوست و دیگر ساختارهای صورت است که شما را به تقارن، تناسب و زیبایی در صورت برساند. جراح فوق تخصص پلاستیک می‌تواند برای مادلینگ و زیبا کردن صورت و یا حتی جوانسازی چهره شما، از استانداردهای زیبایی شناسی بهره ببرد تا شما به بهترین نتیجه برسید.

جراح زیبایی صورت به تکنیک‌های مختلف و پیشرفته جراحی مسلط است تا از آنها برای تغییرات استاندارد در ظاهر بصری ساختارها و ویژگی‌های صورت شما استفاده کند. یک جراح پلاستیک صورت با روش‌های فوق تخصصی جراحی در زمینه‌های زیر به شما کمک می‌کند:

 • لیفت صورت و پیشانی
 • لیفت ابرو
 • جراحی پلک
 • جراحی بینی
 • کاشت و تغییر فرم چانه و گونه
 • لیپوساکشن صورت و تخلیه چربی
 • اصلاح چین و چروک صورت
 • فرم دهی و زاویه‌ سازی صورت

جراحی‌های با نتایج بهتر و عوارض کمتر

 • پزشک فوق تخصص پلاستیک و زیبایی می‌تواند به شکلی جراحی زیبایی صورت شما را انجام دهد که در عین رسیدن به بهترین نتایج و بیشترین تغییرات؛ کمترین میزان عوارض را داشته باشید. بهترین جراح پلاستیک صورت به روش‌ها و تکنیک‌های کمتر تهاجمی مسلط است و می‌تواند با کمترین میزان آسیب به بافت‌های زیر پوست صورت، ظاهر شما را تغییر دهد.

دانش و هنر در کنار هم

 • یکی دیگر از نکاتی که باید به آن خیلی توجه داشته باشید این است که:
 • جراحان پلاستیک صورت علاوه بر اینکه پزشکانی با مدرک فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی هستند، در عین حال یک هنرمند نیز می‌باشند. آنها کمک می‌کنند که شما از هر جنبه‌ای، با انجام جراحی از تجربه تغییر در چهره خود راضی باشید. جراح زیبایی به شما کمک خواهد کرد تا به بهترین خودتان تبدیل شوید و آنچه برای شما مهم است، برای او هم مهم خواهد بود.

انواع جراحی زیبایی صورت

هر روز افراد بسیاری با استفاده از جراحی صورت برای زیبایی اعتماد به نفس بیشتری پیدا کرده و از زندگی خود لذت بیشتری می برند این اطلاعات فقط برای آگاهی شما ارائه شده است . بدیهی است میزان سودمندی چنین عملی برای شما ، جزء مواردی است که یک جراح با کمک روانپزشک به آن پی خواهد برد.

 • عمل جراحی زیبایی پلک ها یا blepharoplasty

از نظر زیباشناسی ، چشم ها مهم ترین جزء صورت هستند . چشم ها نشان دهندهً سن فرد و منعکس کننده حالت هیجانی و خلقی وی هستند و متاسفانه چشم ها و پلک ها زودتر از سایر اجزای بدن علائم پیری را نشان می دهند.

 • لیفتینگ صورت یا کشیدن پوست صورت

کشیدن پوست صورت که اصطلاحا لیفتینگ صورت گفته می شود برای جوان تر کردن پوست و حالت صورت طراحی شده است . بهترین کاندید این عمل فردی است که ساختار استخوانی صورت وی خوب باشد و فقط نسج نرم صورت او خود را ول کرده باشند.

لذا سن مناسب آن بین ۴۰ تا ۶۵ سالگی است اما در سنین بالاتر هم می توان نتایج مطلوبی را به دست آورد . باید توجه داشت که هر چند با این عمل چین و چروک های سطحی پوست کمتر می شود ولی هدف اصلی این عمل کشیدن عضلات و فاشیاهای زیر پوست است . معمولا این عمل با سایر اعمال زیبایی مثل لیفتینگ گردن ، بلفاروپلاستی ، لیفتینگ ابرو و پیشانی به طور همزمان انجام می شود .

 • لیفت ابرو و پیشانی

با افزایش سن و در اثر استرس های مداوم زندگی علائم پیری به تدریج در صورت ظاهر می شوند. این علائم در یک سوم فوقانی صورت که شامل پلک ها ، ابروو و پیشانی است زودتر از سایر قسمت های صورت بروز پیدا می کنند . ظهور این علائم در یک سوم فوقانی صورت به شکل پیدایش چین و چروک پیشانی ، افتادگی ابروها و افتادگی پلک ها است که بیشتر از جنبه زیبایی قابل توجه است اما در مواردی که افتادگی ابرو وپلک ها زیاد باشد می تواند فیلد بینائی را نیز محدود نماید .

خدمات اختصاصی جراحی صورت

خدمات اختصاصی کلینیک ما در

جراحی صورت

از بین رفتن حالت عصبانی چهره

از بین بردن چروک‌های متعدد در پیشانی و خصوصا خط اخم با یک عمل!

از بین رفتن حالت غمگین چهره

از بین بردن افتادگی ابرو و گوشه چشم با یک عمل ساده!

بدون اثری از محل بخیه

با روش‌های پیشرفته جراحی، کوچک‌ترین اثری از جای عمل یا بخیه دیده نمی‌شود!

حداقل ۱۰ سال جوان‌تر می‌شوید

صورتی بدون چروک و علائم پیری با عمل لیفت شقیقه، گونه و پلک!

کانتورینگ صورت

چهره زیباتر با نمایان شدن زاویه فک، چانه و گونه از طریق لیفت صورت!

از بین رفتن افتادگی و چربی غبغب

با حذف چربی اضافه در غبغب، افتادگی پوست کمتر می‌شود و جوان‌تر دیده می‌شوید!

دکتر آرش نجف بیگی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

متخصص زیبایی دلخواه شما

دکتر آرش نجف بیگی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، دوره پزشکی عمومی و تخصص خود را در دانشگاه تهران و بیمارستان.

عضو هیات علمی دانشگاه

عضو فعال انجمن جراحان – پلاستیک و زیبایی فوق تخصص جراحی زیبایی و پلاستیک

عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی

دکتر آرش نجف بیگی متخصص

جراحی صورت

دکتر آرش نجف بیگی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی،دوره پزشکی عمومی و تخصص خود را در دانشگاه تهران و بیمارستان شهدای تجریش گذرانده‌اند و مقطع فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی خود را در بیمارستان حضرت فاطمه دانشگاه تهران (که نخستین مرکز جراحی پلاستیک کشور است) طی کرده‌اند.

مراحل جراحی صورت

آیا می‌دانستید با جراحی زیبایی و جوانسازی صورت به جذابیت و اعتمادبه‌نفس خود می‌افزایید؟

مرحله اول

مشاوره رایگان با دکتر نجف بیگی و تشخیص و تعیین جراحی‌های لازم برای صورت شما

مرحله دوم

انجام عمل زیبایی در یک جلسه

مرحله سوم

ویزیت رایگان پس از عمل تا بهبودی کامل

مراحل جراحی صورت در

کلینیک دکتر نجف بیگی

مرحله اول

مشاوره رایگان با دکتر نجف بیگی و تشخیص و تعیین جراحی‌های لازم برای صورت شما

مرحله دوم

انجام عمل زیبایی در یک جلسه

مرحله سوم

ویزیت رایگان پس از عمل تا بهبودی کامل

نمونه قبل و بعد جراحی صورت

مشتریان جراحی صورت

درصد موفقیت جراحی صورت چقدر است؟ موفقیت جراحی صورت به پیشرفته‌ بودن تجهیزات اتاق عمل و ظرافت و دقت پزشک جراح بستگی دارد.

زهرا نوروزی

جراحی صورت

به همکارام نگفته بودم عمل لیفت صورت انجام دادم دایم بهم میگن چیکار کردی جوون شدی ولی چون جای بخیه ندارم متوجه نمیشن، مراجعه های خودتون توی سالن مطب ازم پرسیدن چند سالتونه گفتم حدس بزنید 18 سال جوونتر گفتن بهم.

تجربه های مشتریان ما

درباره جراحی صورت

قبل و بعد جراحی صورت

زهرا نوروزی

جراحی صورت

به همکارام نگفته بودم عمل لیفت صورت انجام دادم دایم بهم میگن چیکار کردی جوون شدی ولی چون جای بخیه ندارم متوجه نمیشن، مراجعه های خودتون توی سالن مطب ازم پرسیدن چند سالتونه گفتم حدس بزنید 18 سال جوونتر گفتن بهم.

چرا انتخاب کلینیک دکتر نجف بیگی؟

اتاق عمل تخصصی و پیشرفته

تجربه جراحی زیبایی صورت بدون اثری از جای زخم و بخیه با استفاده از به‌روزترین و مدرن‌ترین تجهیزات جراحی زیبایی!

اگر هنوز هم درباره جراحی صورت سوالی دارید

پرسش های متداول جراحی صورت

کدام عمل زیبایی صورت برای شما مناسب است؟ با دکتر نجف بیگی مشورت کنید!

اگر هنوز هم درباره جراحی صورت سوالی دارید

نظرات و سوالات شما از دکتر نجف بیگی

سلام. من ۵۰ سالمه و می‌خواستم همزمان جراحی پلک و زاویه‌سازی فک انجام بدم. آیا امکانش هست دو عمل را همزمان و یک باره انجام بدم؟

افرادی که بالای ۴۰ سال هستند در صورت داشتن تاییدیه متخصص قلب، مجاز به عمل جراحی هستند. بله هر دو عمل را می‌شود با هم انجام داد.