لیفت گونه با جراحی و بدون جراحی + فیلم واقعی

12,123

زیبایی چهره و جذابیت آن، ارتباط مستقیمی با تناسب اجزا صورت دارد. در واقع، شما زمانی که تناسب مطلوبی بین اجزا مختلف صورت ایجاد کنید، می‌توانید تاثیر فوق‌العاده آن را در ظاهرتان مشاهده کنید. این تناسب گاهی با آرایش صورت و گریم ایجاد می‌شود. گاهی نیز، با استفاده از جراحی‌های زیبایی مانند جراحی چال گونه و تزریق ژل و چربی و یا گونه گذاری با پروتز انجام می‌شود. گونه، یکی از پارامترهای مهم در زیبایی صورت است. افتادگی گونه با افزایش سن و کاهش وزن، از اصلی‌ترین علل کاهش جذابیت و مسن به‌نظر رسیدن صورت است.

روش های بالا بردن گونه برای بهبود این شرایط بهترین کاری است که می‌توانید از آن استفاده کنید. لیفت گونه به شما کمک می‌کند تا بهترین و زیباترین حالت صورت خودتان را مشاهده کنید. اما لیفت گونه چیست و چگونه انجام می شود؟ برای کسب اطلاعات دقیق از لیفت گونه و روش‌های آن در ادامه همراه ما باشید!

در ویدیو زیر دکتر نجف بیگی درباره چگونگی لیفت با نخ توضیح میدهند : 

گونه و تاثیر آن در زیبایی صورت

زیبایی و جذابیت صورت از پارامترهای اثرگذار بر روحیه افراد است. معمولا هر چه تناسب چهره افراد بیشتر باشد، جذابیت چهره آن‌ها نیز بیشتر است. داشتن گونه‌های برجسته، زیبا و متقارن به شما کمک می‌کند تا جذابیت جوانی‌تان را داشته باشید. گونه‌های سرخ و برجسته، نشانه‌ای از جوانی و شادابی است. گاهی به‌دلیل لاغری و افزایش سن، چربی‌های روی استخوان گونه و عضلات صورت ضعیف می‌شوند و همین موضوع، موجب کاهش برجستگی گونه می‌شود. در چنین شرایطی چهره افراد خسته، مسن و چروک به‌نظر می‌رسد.

چگونگی انجام جراحی بالا بردن گونه

مطالعه مقاله ماندگاری روش های لیفت ابرو پیشنهاد ما به شماست.

چگونه می‌توان گونه های زیبایی داشت؟

همان‌طور که گفته شد، افتادگی گونه، آب شدن چربی ناحیه گونه و کاهش حجم عضلات صورت موجب افتادگی گونه و کاهش برجستگی بافت گونه می‌شود.

در چنین شرایطی بدیهی است که باید به فکر راه چاره بود. لیفت گونه و استفاده از روش های بالا بردن گونه به شما کمک می‌کند تا زیبایی و جوانی‌تان را بازیابی کنید.

معمولا با استفاده از چنین روش‌هایی می‌توانید برجستگی گونه را بازسازی کنید و موجب تقویت جذابیت در سایر قسمت‌های صورت شوید.

جراحی‌ زیبایی لیفت گونه به شما کمک می‌کند تا اعتماد به نفس و جوانی‌تان را به‌دست آورید. با داشتن گونه‌های برجسته، در هنگام خندیدن خط زیبایی مابین گونه و خط فکی ایجاد می‌شود که موجب جذابیت و زیبایی صورت‌تان می‌شود.

مزایای لیفت گونه چیست؟

انجام جراحی‌های زیبایی مزایای مختلفی دارد. این مزایا معمولا انگیزه اصلی افراد برای انجام جراحی زیبایی است. شما با درک صحیح از مزایا و معایب استفاده از روش های بالا بردن گونه می‌توانید در خصوص استفاده از روش‌های لیفت گونه تصمیم بگیرید و به‌راحتی جذابیت‌تان را باز گردانید.

 • کاهش علائم و نشانه‌های پیری پوست و کاهش چین و چروک‌های پوستی
 • افزایش اعتماد به نفس
 • بازگردانی زیبایی و جذابیت جوانی
 • جوانسازی پوست و صورت
 • کاهش چین و چروک در ناحیه گردن
 • کاهش خط لبخند و خط حزن
 • بالا بردن خط تمرکز صورت و افزایش جذابیت چشم‌ها، بینی و لب‌ها
 • به‌دست آمدن پوستی صاف و بدون چین و چروک
نمونه قبل و بعد لیفت گونه

معایب لیفت گونه چیست؟

بدیهی است که استفاده از روش های بالا بردن گونه به شما این اجازه را می‌دهد تا زیبایی بیشتری را تجربه کنید، اما در صورتی‌که برای انجام این عمل، به پزشک متخصص باتجربه‌ای مراجعه نکنید، ریسک بروز مشکلات دیگر نیز بالا می‌رود.

در چنین شرایطی با مطالعه و تحقیق در خصوص روش های بالا بردن گونه، معایب جراحی نیز بروز می‌کند. برای اطلاع از معایب روش های بالا بردن گونه، به موارد زیر اشاره می‌کنیم.

 • مشکلات بعد از بی‌هوشی: در بعضی افراد احتمال واکنش‌های بدن به داروی بی‌هوشی وجود دارد. تهوع، سرگیجه و لرز از رایج‌ترین مشکلاتی است که افراد بعد از بی‌هوشی تجربه می‌کنند. این واکنش‌ها در افراد مختلف، متفاوت است و نمی‌توان پیش از بی‌هوشی در خصوص آن اظهارنظر کرد.
 • تورم و کبودی: معمولا با ایجاد برش و آسیب اندک در بافت پوست، تورم و کبودی ایجاد می‌شود. اسکار پوستی و تلاش بدن برای ترمیم بافت آسیب دیده، موجب بروز تورم و کبودی در ناحیه لیفت می‌شود. معمولا با گذشت زمان از عمل جراحی لیفت، کبودی و تورم به مرور بهبود می‌یابد.
 • بی‌حسی در ناحیه لیفت: اگر تجربه جراحی و برش پوست را داشته باشید، می‌دانید که بی‌حسی موقتی از عوارض رایجی است که تا مدتی پس از عمل با شما خواهد بود. این عارضه معمولا پس از چندین هفته بهبود می‌یابد؛ اما در صورتی‌که مدت زمان طولانی‌تری از عمل شما گذشته است و علائمی از بهبودی مشاهده نمی‌کنید، حتما این موضوع را با پزشک متخصص‌تان در میان بگذارید.
 • درد: یکی از مشکلاتی که در تمامی جراحی‌های زیبایی وجود دارد، احساس درد بعد از عمل است. معمولا با پیگیری روند بهبودی و استفاده از مسکن‌هایی که توسط پزشک متخصص برای‌تان تجویز شده است، درد کاهش پیدا می‌کند و با طی شدن روند بهبودی نیز، درد به‌طور کامل بهبود می‌یابد.
 • آسیب به عصب صورت: این عارضه معمولا در صورتی ایجاد می‌شود که پزشک متخصص و باتجربه‌ای را برای انجام این عمل انتخاب نکرده باشید، در چنین شرایطی بدیهی است که آسیب به عصب صورت موجب کاهش جذابیت صورت می‌شود و تغییر فرم در ساختار طبیعی چهره ایجاد می‌شود. توجه داشته باشید که اگر پزشک متخصص و باتجربه‌ای را برای این‌کار انتخاب کنید، دچار چنین مشکلاتی نخواهید شد.
در این باره بخوانید  لیفت اندوسکوپی صورت یا لیفت اندوسکوپیک پیشانی بعلاوه عکس قبل و بعد لیفت پیشانی
نمایش محل های عمل های زیبایی در صورت

برای دیدن نتایج جراحی های زیبایی می توانید نمونه کارهای دکتر آرش نجف بیگی را مشاهده کنید.

لیفت گونه چگونه انجام می‌شود؟

کسب اطلاعات دقیق از جزئیات روش های بالا بردن گونه به شما کمک می‌کند تا نگرانی و استرس کم‌تری تجربه کنید. روش های بالا بردن گونه متفاوت است. استفاده از نخ یکی از روش های بالا بردن گونه است. استفاده از تزریق ژل و چربی به گونه نیز، یکی از روش های بالا بردن گونه محسوب می‌شود. با استفاده از پروتز گونه نیز، می‌توانید لیفت گونه را تجربه کنید.

در تمامی این روش‌ها می‌توان از بی‌حسی موضعی و بی‌هوشی عمومی استفاده کرد. این جراحی زیبایی به‌عنوان جراحی سرپایی شناخته می‌شود و شما می‌توانید به‌راحتی و با چند روز مرخصی از محل کارتان، این جراحی را انجام دهید و زیبایی و جوانی صورت‌تان را بازیابی کنید.

انواع روشهای بالا بردن گونه

برای آگاهی بیشتر در ارتباط با کاشت گونه، با مشاوران ما در کلینیک دکتر آرش نجف بیگی تماس بگیرید. ما مشتاقانه شما را راهنمایی خواهیم کرد. همچنین می‌توانید یک جلسه مشاوره رایگان با دکتر نجف بیگی داشته باشید.

.

انواع روش های بالا بردن گونه را بشناسید!

بدیهی است که شناخت روش‌های مختلف لیفت گونه به شما این اجازه را می‌دهد تا تکنیک موردنظرتان را به پزشک متخصص پیشنهاد کنید و در خصوص همان روش از پزشک مشورت بگیرید.

در ادامه به بررسی روش های بالا بردن گونه می‌پردازیم:

۱- بالا بردن گونه با نخ لیفت

همان‌طور که پیش‌تر نیز اشاره شد، روش های بالا بردن گونه مختلف است. استفاده از روش لیفت گونه با نخ به شما این امکان را می‌دهد تا با استفاده از بی‌حسی موضعی، لیفت را انجام دهید.

معمولا نخ لیفت براساس تشخیص پزشک در زیر پوست قرار داده می‌شود. نخ لیفت دارای زائده‌های ریزی مثل قلاب ماهی‌گیری است که با فرو رفتن در پوست ناحیه موردنظر و کشیدن آن به سمت موردنظر، لیفت را انجام می‌دهد. این لیفت موجب بهبود زیبایی صورت می‌شود و معمولا چین و چروک‌های پوستی در اطراف لب و زیر فک نیز کاهش می‌یابد.

با استفاده از روش های بالا بردن گونه مثل نخ لیفت می‌توانید، بدون گذراندن دوران نقاهت مشکل، تغییرات زیبایی را در صورت‌تان ایجاد کنید. توجه داشته باشید که مدت زمان ماندگاری نخ لیفت معمولا حدود ۶ ماه الی ۱۸ ماه است. هرچند این مدت زمان به واکنش بدن شما بستگی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره لیفت با نخ این مقاله را از دست ندهید.

۲- بالا بردن گونه با تزریق ژل

از آسان‌ترین و ساده‌ترین روش های بالا بردن گونه، می‌توان به تزریق ژل یا فیلر اشاره کرد. تزریق فیلر به شما کمک می‌کند تا در کم‌ترین زمان، برجستگی موردنیازتان را در قسمت‌های مختلف صورت ایجاد کنید.

بالا بردن گونه با این روش بسیار آسان است. پزشک متخصص باتوجه به بودجه شما و شرایط موجود، یکی از برندهای ژل مخصوص تزریق در گونه را انتخاب می‌کند و در مدت زمانی حدود ۳۰ الی ۴۵ دقیقه تزریق ژل به گونه را انجام می‌دهد. پزشک متخصص معمولا براساس اصول زیبایی شناسی و تشخیص نیاز صورت، تزریق را انجام می‌دهد.

تکنیک تزریق ژل در چنین شرایطی اهمیت زیادی دارد، زیرا با تزریق نامطلوب احتمال کبودی و سیاهی زیر چشم نیز وجود دارد. پس سعی کنید برای انتخاب پزشک متخصص، به این نکات توجه کنید و بهترین پزشک متخصص را برای تزریق ژل انتخاب کنید. میزان ماندگاری این تکنیک بستگی به نوع ژل دارد و معمولا ماندگاری آن از حدود ۶ الی ۱۲ ماه متغیر است.

در این باره بخوانید  بهترین و ماندگارترین لیفت ابرو در خانه چیست؟
نمونه قبل و بعد از لیفت گونه

مقاله انواع لیفت و بالا کشیدن لب ها را از دست ندهید!

۳- بالا بردن گونه با تزریق چربی

همان‌طور که می‌دانید، یکی از روش های بالا بردن گونه تزریق چربی به گونه است. در این تکنیک، پزشک متخصص با استفاده از لیپوساکشن، چربی موردنیاز را از ناحیه‌ای مثل ران پا استخراج می‌کند. بعد از این مرحله، پزشک چربی استخراج شده را فرآوری می‌کند تا آماده تزریق شود. در همین زمان، بی‌حسی گونه با استفاده از پماد بی‌حسی انجام می‌شود. سپس، با استفاده از سرنگ‌های مخصوص، تزریق چربی به ناحیه گونه انجام می‌شود.

ماندگاری چربی کم‌تر از ژل است و احتمال همبند شدن بافت چربی بسیار بالا است. پس بدیهی است که برای ایجاد برجستگی موردنظر، باید تزریق در چند مرحله انجام شود. موضوع استفاده از چربی به‌عنوان یکی از روش های بالا بردن گونه یا عدم استفاده از آن، نیازمند اطلاع کامل شما از عوارض احتمالی مثل گلوله شدن چربی در بافت گونه و یا افتادگی آن است.

۴- بالا بردن گونه با پروتز گونه

یکی از روش های بالا بردن گونه، گونه گذاری با پروتز است. شما می‌توانید با پروتزهای سیلیکونی که مخصوص گونه ساخته شده است، برجستگی گونه را تقویت کنید. پزشک متخصص براساس بررسی و معاینه ساختار صورت‌تان و درک عمیق از زیبایی شناسی، مناسب‌ترین پروتز گونه را برای لیفت گونه شما انتخاب می‌کند. بعد از این مرحله، پزشک متخصص طی بی‌حسی موضعی یا بی‌هوشی عمومی، اقدام به ایجاد برش داخل دهان و یا زیر پلک‌تان می‌کند. بعد از این مرحله، پزشک پروتز را بر روی استخوان گونه فیکس می‌کند و محل برش، بخیه زده می‌شود. در این شرایط جراحی بالا بردن گونه تمام می‌شود و شما می‌توانید با گذراندن دوران نقاهت، جذابیت و زیبایی استفاده از روش های بالا بردن گونه را احساس کنید.

توصیه‌های قبل استفاده از روش های بالا بردن گونه

توجه به توصیه‌های قبل از انجام هریک از روش‌های بالا، به شما کمک می‌کند تا بهترین نتیجه را از انجام آن مشاهده کنید. روش های بالا بردن گونه با درنظر گرفتن نکاتی که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم، بسیار موفقیت آمیز خواهد بود.

 • از حدود ۴ هفته مانده به تاریخ جراحی، حتما استعمال دخانیات و نیکوتین را قطع کنید تا ریسک بروز مشکلات بعدی کاهش پیدا کند.
 • حتما مصرف آسپرین را دو هفته قبل از جراحی قطع کنید و از داروهای رقیق کننده خون استفاده نکنید.
 • قبل از تاریخ عمل، حتما چکاپ کامل چشم انجام دهید و جراحی را با پزشک‌تان درمیان بگذارید. درصورت توصیه یا تشخیص مشکل چشمی، حتما این موضوع را با پزشک متخصص‌تان مطرح کنید.
 • درصورت داشتن آلرژی و حساسیت، این موضوع را با پزشک‌تان درمیان بگذارید.
 • اگر سابقه بیماری خاصی دارید، حتما درخصوص آن با پزشک متخصص‌تان صحبت کنید.
 • لباس دکمه دار برای روز عمل آماده کنید تا پس از جراحی از آن استفاده کنید.
لیفت گونه و تاثیر آن بر زیبایی

مطالعه مقاله چگونگی کشیدن پوست صورت و مزایا و خطرات آن را پیشنهاد می کنیم.

مراقبت‌های بعد از انجام روش های بالا بردن گونه

یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر جراحی، توجه به مراقبت‌های بعد از آن است. طبق گزارشات سایت mayoclinic جدی گرفتن این مراقبت‌ها و پی‌گیری روند درمان به شما کمک می‌کند تا بهترین نتیجه را از جراحی زیبایی ببینید. در ادامه به مهم‌ترین بخش‌های مراقبت های بعد از روش های بالا بردن گونه می‌پردازیم:

 • مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک متخصص را به‌طور جدی پیگیری کنید. استفاده از آنتی بیوتیک‌ها راس ساعات مقرر از مهم‌ترین موضوعاتی است که باید به آن توجه کنید.
 • استفاده از کمپرس سرد که توسط پزشک متخصص توصیه می‌شود، موضوع مهمی است که با انجام آن می‌توانید میزان تورم و کبودی را کاهش دهید.
 • رعایت بهداشت چشم‌ و محل زخم از مهم‌ترین موضوعاتی است که باید به آن توجه کنید.
 • درصورتی‌که محل زخم شما از داخل دهان ایجاد شده است، حتما از دهانشویه‌های آنتی باکتریال استفاده کنید.
 • اگر از تزریق ژل و چربی برای حجیم سازی گونه استفاده کرده‌اید، حتما استفاده از کمپرس را فراموش کنید.
 • از ماساژ گونه و خوابیدن بر روی آن پرهیز کنید.
 • حتما تا یک ماه از تخت شیب دار برای خواب استفاده کنید و یا با استفاده از بالشت، این شیب را ایجاد کنید.

خلاصه مطلب

اگر به دنبال جوانسازی و زیبایی هستید، می‌توانید با استفاده از لیفت گونه زیباتر شوید. استفاده از روش های بالا بردن گونه به شما این امکان را می‌دهد تا با برجستگی مناسب در گونه‌ها، چین و چروک‌های پوستی را کاهش دهید و شادابی صورت‌تان را با گونه‌های برجسته بازگردانید.

بیش از ۶۰۰۰ جراحی موفق

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

یکی از ۳ جراح پلاستیک برتر کشور

IMG_6113 dr-min

ممکن است شما دوست داشته باشید
14 نظرات
 1. فاطمه الماسی می گوید

  سلام من از شهر همدانم من یهدچشمم افتادی داره خواستم ببنم متونونم برای زیبایی چشامم یکم تغییر ایامیشه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام افتادگی پلک با عمل زیبایی پلکبرطرف می شود . برای اطلاعات بیشتر و مشاوره می توانید با شماره های کلینیک تماس بگیرید . سعادت اباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴- جردن۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 2. مهشید رشیدی می گوید

  بین روش های مختلف لیفت گونه بی خطرترین و ماندگارترین روش کدوم هستن؟ من از جوانی گونه های برجسته نداشتم و الانم که میخام برای عمل لیفت گونه بیام بچه هام میگن چون سنم بالای ۵۰ساله برام خطرداره و ممکن است صورتم بوتاکس یا ژل رو پس بزنه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   افراد بالای ۴۰ سال چنانچه بیماری خاصی نداشته باشند و در صورت تایید متخصص قلب می توانند جراحی زیبایی انجام دهند.
   دوست عزیز تزریق ژل یا بوتاکس حتما باید توسط متخصص با تجربه انجام شود همچنین این محصولات باید دارای مجوز وزارت بهداشت باشند.

 3. سمانه حسینی می گوید

  سلام از چه سنی میشه با بوتاکس لیفت گونه انجام داد؟ من ۲۰ساله بودم توی یه سالن زیبایی بوتاکس کردم اما بعدش چون میگفتن توی سن پایین خوب نیست انجام ندادم اما الان دنبال راه دائمی برای لیفت گونه هستم. کدوم روش لیفت گونه بهتره؟
  سلام بر شما

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز بوتاکس درمان مناسبی برای از بین بردن افتادگی صورت نمی باشد .
   پس از معاینه حضوری بسته به میزان افتادگی صورت ، نوع درمان مشخص می شود.

 4. زمیری می گوید

  روز بخیر من معلم بازنشسته هستم با اینکه سن زیادی ندارم اما صورتم خیلی بیشتر نشون میده. دخترام میگن گونه امو لیفت کنم چهره ام بهتر میشه میخاستم بدونم برای یه خانم بالای ۵۰سال کدوم روش لیفت گونه بهتره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   نوع روش انتخابی لیفت به میزان افتادگی صورت بستگی دارد و تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق تعیین کرد چه روشی برای شما مناسبتر است.

 5. اسپو می گوید

  من ۳۰سالمه و خیلی بدم میاد که گونه هام مشخص نیست چند بار تا حالا میخاستم با نخ گونه هامو بدم بالا اما میترسم خیلی لیفت بشه و به صورتم نیاد. بنظرتون کدوم روش لیفت گونه بهتره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا شما به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان به صورت دقیق اعلام کرد چه روشی برای شما بهترین نتیجه را می دهد.

 6. رامین فر می گوید

  سلام من این مقاله رو خوندم و سوالم اینه که برای من که ۲۸ سالمه بهترین روش لیفت گونه کدومه؟ هزینه هر کدوم از این روش ها تو مطب دکتر نجف بیگی چقدره؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد چه روشی برای شما بهترین نتیجه را می دهد.
   برای اطلاع از هزینه ها با شماره های کلینیک تماس بگیرید.

 7. یلدا می گوید

  سلام خسته نباشید
  من مدتیه به فکر لیفت گونه افتادم و غبغب هم دارم. اول میخاستم غبغب رو بردارم اما الان میخام بدونم که امکانش هست با لیفت گونه غبغبم هم بهتر بشه یا نیاز به جراحی داره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمیتوان دقیق اعلام کرد آیا می توان به صورت همزمان این دو جراحی را انجام دهید یا خیر.

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید