کلینیک جراحی زیبایی اندام و صورت دکتر نجف بیگی

لیپوماتیک ران پا

ران‌های باریک و متناسب می‌توانند کلید جذابیت شما باشند.

ویدئو معرفی

لیپوماتیک ران پا

لیپوماتیک ران پا

علت استفاده از عمل لیپوماتیک ران پا . . .

کاهش چربی‌های اضافی ران پا

حذف موثر چربی‌های اضافی ران پا به صورت موضعی با لیپوماتیک

ران پای باریک

لیپوماتیک ران پا با روش نیمه‌تهاجمی و با کمترین درد و زمان بهبودی

بدون جای زخم و برش

لاغری ران پا با روش لیپوماتیک بدون اثری از جای زخم

هر آنچه درباره جراحی لیپوماتیک ران پا باید بدانید . . .

معرفی جراحی لیپوماتیک ران پا

لیپوماتیک ران پا چیست؟

جراحی لیپوماتیک ران یکی از روش‌های نیمه تهاجمی برای تخلیه چربی‌های تجمع یافته در ناحیه ران پا می‌باشد. با استفاده از این روش، می‌توان سلول‌های چربی را به راحتی از زیر سطح پوست خارج کرد و سایز بدن را کاهش داد. در روش لیپوماتیک، از ارتعاشات برای ذوب کردن چربی‌های زیر سطح پوست و تخلیه آن از ناحیه ران پا استفاده می‌شود.

یکی از مهم‌ترین مزایای لیپوماتیک ران پا است که می‌توان از چربی تخلیه شده برای پر کردن سایر نواحی بدن مثل سینه‌ها یا صورت استفاده کرد. عوامل مختلفی بر چاقی بر چاقی ران موثر هستند. به عنوان مثال، رژیم غذایی نادرست یا عدم انجام فعالیت‌های ورزشی و برخی مسائل ژنتیکی موجب ذخیره بیش از حد چربی در ناحیه ران پا خواهد شد. این مسئله نه تنها بر زیبایی و تناسب اندام بانوان موثر است، بلکه می‌تواند باعث مشکلاتی مثل ناتوانی در انجام فعالیت‌های ورزشی و عرق سوزی و مواردی مانند این شود.

نحوه انجام لیپوماتیک ران پا

برای انجام لیپوماتیک ران پا ابتدا پزشک باید تشخیص دهد که شما فرد مناسبی برای جراحی لیپوماتیک هستید یا خیر. به همین دلیل لازم است ابتدا در یک جلسه مشاوره با پزشک شرکت کنید. در این جلسه وضعیت بدن و میزان تجمع چربی در ران مورد بررسی قرار می‌گیرد. همچنین علل و منشا چاق شدن پا ارزیابی خواهد شد. در بسیاری از موارد، مسائل ژنتیکی یا پرخوری بیش از حد موجب افزایش حجم چربی در ناحیه ران پا می‌شود.

در این جلسه مشاوره، وضعیت سلامتی شخص نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد. بانوان باردار و افرادی که به بیماری های خاصی مبتلا هستند، کاندیدای مناسب برای جراحی لیپوماتیک ران پا نخواهند بود.  در مرحله بعد، باید برای جراحی لیپوماتیک ران پا آماده شوید. برای انجام جراحی، ابتدا لازم است روی تخت دراز بکشید. سپس چند ناحیه خاص روی ران پا مشخص شده و با استفاده از یک مداد علامت گذاری می‌شود. در مرحله بعد، یک برش بسیار کوچک به اندازه ۳ میلی‌متر روی سطح ران پا ایجاد خواهد شد.

پزشک یک لوله نازک به نام کانولا را از طریق برش وارد بافت چربی می‌کند. سپس دستگاه لیپوماتیک با کمک فشار کمپرسور، نیروی زیادی را به لوله کانولا وارد می‌کند. این لوله در جهات مختلف زیر بافت پوست مرتعش شده و موجب ذوب شدن بافت چربی می‌شود. بافت چربی ذوب شده به راحتی از طریق لوله تخلیه خواهد شد. این بافت چربی تخلیه شده باید به طور کامل تصفیه شود. یعنی خون و سایر سلول‌های خونی که مورد نیاز نیستند از بافت چربی جدا می‌شوند. در نهایت، برشی که روی سطح پوست ایجاد شده بود بخیه زده خواهد شد.

چه کسانی می توانند از روش لیپوماتیک ران پا استفاده کنند؟

افرادی می توانند از لیپوماتیک ران پا برای حذف چربی های اضافی و سرسخت استفاده کنند که دارای شرایط زیر باشند.

 • آن ها از سلامت جسمی و روانی مناسبی برخوردار باشند.
 • اعتیاد غیر قابل ترک به سیگار یا مشروبات الکلی نداشته باشند.
 • از وزن ثابت و مناسبی برخوردار باشند. لیپوماتیک ران پا برای افراد خیلی چاق توصیه نمی شود چرا که می تواند شلی پوست را به دلیل تخلیه مقدار زیاد چربی در پی داشته باشد.
 • اطراف ران دارای بافت نرم اضافی باشند.
 • دیدگاه مثبت و واقع بینانه به عمل لیپوماتیک ران پا داشته باشند. در واقع نباید به دنبال نتایج غیر واقعی و دور از انتظار باشند.
 • پوستی با خاصیت کشسانی خوبی داشته باشند.

مراقبت های قبل از لیپوماتیک ران پا

برای دستیابی به نتیجه بهتر بعد از جراحی لیپوماتیک ران پا، بهتر است برخی اقدامات قبل از جراحی را رعایت کنید. دستورالعمل‌ها و مراقبت‌های قبل از عمل لیپوماتیک ران، توسط متخصص در اختیار زیباجو قرار داده خواهد شد. در ادامه برخی از دستورالعمل‌هایی که باید قبل از لیپوماتیک ران پا رعایت کنید را برای شما بیان می‌کنیم.

 1. یکی از مهم‌ترین مراقبت‌های قبل از عمل لیپوماتیک ران پا، پرهیز از مصرف داروهایی است که غلظت خون را تغییر می‌دهند. برخی از داروها موجب رقیق شدن خون می‌شوند. در این حالت مشکلاتی مثل عدم توقف خونریزی یا لخته نشدن خون ایجاد می‌شود. بنابراین بهتر است از داروهایی مثل آسپرین یا داروهای ضد التهابی که موجب کاهش غلظت خون می‌شوند خودداری کنید.
 2. یکی دیگر از مراقبت‌های قبل از لیپوماتیک ران پا، پرهیز از مصرف نوشیدنی‌های الکلی و دخانیات است. بهتر است حدود ۷ الی ۱۴ روز قبل از جراحی، میزان مصرف نوشیدنی‌های الکلی یا سیگار را به صفر برسانید. نیکوتین موجود در سیگار موجب تنگ شدن عروق خونی می‌شود و فرآیند اکسیژن رسانی و خونرسانی به محل بخیه را با مشکل مواجه می‌سازد. نوشیدنی‌های الکلی موجب دهیدراته شدن بدن می‌شوند. در نتیجه، طول دوره نقاهت افزایش خواهد یافت.
 3. حتماً قبل از جراحی لیپوماتیک، برخی از لوازم مهم مثل لباس برای مرخص شدن از کلینیک، پد ضدعفونی کننده، گاز استریل و مواردی مانند این را تهیه کنید و در منزل قرار دهید. زیرا ممکن است تا چند روز بعد از جراحی لیپوماتیک ران پا، امکان خروج از منزل نداشته باشید. همچنین بهتر است با یک همراه به کلینیک مراجعه کنید. اگرچه لیپوماتیک ران پا نیازی به تزریق ماده بیهوشی ندارد، ولی در هر صورت ممکن است بعد از جراحی هنگام راه رفتن با مشکل مواجه شوید. حضور یک همراه به شما کمک می‌کند تا به راحتی به منزل برسید.
 4. انجام برخی از آزمایشات مثل آزمایش بارداری و ارائه سوابق پزشکی که سلامتی شما را به پزشک متخصص انجام می‌دهند الزامی است.

مراقبت های بعد از لیپوماتیک ران پا

رعایت مراقبت‌های بعد از لیپوماتیک ران پا نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. برخی از دستورالعمل‌هایی که باید بعد از جراحی لیپوماتیک ران پا رعایت کنید شامل موارد زیر هستند:

 1. از مصرف نوشیدنی‌های الکلی و مصرف سیگار خودداری کنید. همانطور که گفته شد، دخانیات و نوشیدنی‌های الکلی بر طول دوره نقاهت تاثیرگذار هستند.
 2. از یک برنامه غذایی صحیح پیروی کنید. به عنوان مثال، بهتر است از مصرف غذاهای چرب و فست فود خودداری کرده و غذاهای سالم، میوه‌ها سبزیجات را مورد استفاده قرار دهید.
 3. از انجام فعالیت‌های ورزشی سنگین خودداری کنید و تا چند روز تحرک شدید نداشته باشید.
 4. برای از بین بردن تورم و کبودی، به صورت مرتب ناحیه ران پا را ماساژ دهید. اگر در فرایند ماساژ حرفه‌ای نیستید، پیشنهاد می‌کنیم به مراکز درمانی مراجعه کنید. در غیر این صورت، ممکن است آسیب شدیدی به این ناحیه وارد کنید.
 5. در صورتی که احساس درد و ناراحتی داشتید، از مسکن‌ها و داروهایی که توسط پزشک تجویز شده است استفاده کنید.
 6. تا حدود چهار هفته بعد از لیپوماتیک ران پا، استفاده از گن طبی را فراموش نکنید. گن طبی بهترین وسیله برای کاهش تورم و کبودی است.

ماندگاری نتایج عمل لیپوماتیک ران پا

جراحی لیپوماتیک یک عمل دائمی است و نتایج آن برای همیشه ماندگار هستند. بنابراین با یکبار تخلیه چربی می‌توانید به فرم بدنی ایده آل خود برسید. البته توجه داشته باشید که ثابت نگه داشتن وزن بعد از عمل لیپوماتیک ران پا اهمیت بسیار زیادی دارد. در صورتی که بعد جراحی از یک رژیم غذایی نادرست پیروی کنید و مجددا وزن خود را افزایش دهید، احتمال دارد سلول‌های چربی مجدداً در ناحیه ران پا تجمع پیدا کنند.

عوامل تاثیرگذار بر زمان عمل لیپوماتیک ران پا

عوامل متعددی بر زمان عمل لیپوماتیک ران پا تاثیر می گذارند به همین دلیل پروسه زمانی انجام آن برای افراد مختلف با ویژگی های منحصر به فرد متفاوت است.

برخی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار:

 • ناحیه ای که لیپوماتیک بر روی آن انجام می شود و میزان چربی که قرار است حذف شود.
 • میزان مهارت پزشک.

برخی گمان می کنند که انجام لیپوماتیک ران پا در زمان کوتاه، مهارت بالای پزشک را می رساند، در حالی که این گمان اشتباه است. یک پزشک خبره و ماهر زمان بیش تری را برای کانتورینگ دقیق ران پا صرف می کند تا بهترین نتیجه حاصل شود.

 • تعداد نواحی مورد درمان و میزان چربی
 • بررسی سوابق پزشکی و مناسب بودن برای انجام لیپوماتیک ران پا
 • مصرف برخی از داروها!

از مهم ترین چیزهایی که یک پزشک به آن توجه می کند داورهایی است که کاندید عمل مصرف می کند. این داروها ممکن است با مواد بی حس کننده تداخل داشته باشند یا رقیق کننده خون باشند. به همین دلیل لازم است مصرف آن ها قطع شود تا نتیجه درست و بدون عارضه حاصل شود.

کشیدن سیگار و خوردن مشروبات الکلی نیز بر زمان عمل تاثیر می گذارند چرا که لازم است مصرف آن ها نیز متوقف شود. در هر صورت این موارد عوامل کلی هستند و برای هر شخصی در جلسه مشاوره فاکتورهای موثر توسط پزشک مشخص می شوند.

مزایای عمل لیپوماتیک ران پا

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که برای بسیاری از زیباجویان ایجاد می‌شود، این است که عمل لیپوماتیک ران پا چه مزایایی نسبت به سایر روش‌های تخلیه چربی مثل لیپوساکشن و لیپولیز دارد؟ در ادامه برخی از مزایای عمل لیپوماتیک ران پا را برای شما بیان می‌کنیم.

 1. یکی از مهم‌ترین مزایای عمل لیپوماتیک ران این است که بر زیبایی فرم پا تاثیر گذار بوده و موجب تناسب اندام می‌شود.
 2. میزان خونریزی و درد بعد از جراحی لیپوماتیک ران پا، بسیار کمتر از سایر انواع جراحی است. زیرا در این روش یک برش بسیار کوچک در ناحیه ران پا ایجاد می‌شود.
 3. عمل لیپوماتیک نه تنها موجب تخلیه چربی زیر سطح پوست می‌شود، بلکه بر لیفت پوست و رفع افتادگی پوست ناحیه ران پا موثر است.
 4. این جراحی مشکلاتی مثل عدم توانایی در حرکت کردن، عرق سوزی بیش از حد و مواردی مانند این را برطرف می‌کند.
 5. چربی‌هایی که در فرایند لیپوماتیک استخراج می‌شوند، بر خلاف روش لیپوساکشن می‌توانند مجددا مورد استفاده قرار بگیرند. برای انجام این کار کافی است چربی تخلیه شده تصفیه شود. می‌توان بافت چربی را به سایر نواحی بدن تزریق کرد.
 6. دوره نقاهت عمل لیپوماتیک بسیار کوتاه است. عوارض این جراحی مثل کبودی و تورم طی ۷ الی ۱۴ روز برطرف می‌شوند.

عوارض و معایب جراحی لیپوماتیک ران پا

عمل لیپوماتیک ران پا علاوه بر مزایا دارای معایبی نیز است که در ادامه برخی از این عوارض و معایب را برای شما بیان می‌کنیم.

 1. یکی از مهم‌ترین عوارض جراحی لیپوماتیک ران پا، کبودی و تورم است. کبودی و تورم تا چند هفته بعد از جراحی لیپوماتیک ران کاملاً طبیعی است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که از راهکارهای مختلف برای کاهش میزان کبودی استفاده کنید. به عنوان مثال، کمپرس آب یخ تاثیر بسیار زیادی بر توقف خونریزی و کاهش کبودی دارد.
 2. از دیگر عوارض عمل لیپوماتیک ران، تورم است. در عمل لیپوماتیک، مقدار زیادی چربی از زیر سطح پوست خارج می‌شود. به همین دلیل مایع میان بافتی جایگزین چربی خارج شده خواهد شد. در این حالت سطح پوست ران پا متورم به نظر می‌رسد. برای کاهش میزان تورم می‌توانید از گن طبی استفاده کنید.
 3. یکی از عوارضی که ممکن است در موارد بسیار نادر بعد از عمل لیپوماتیک ران پا مشاهده شود، عفونت می‌باشد. این عارضه معمولاً زمانی بروز می‌کند که زیباجویان به یک کلینیک زیبایی نا معتبر مراجعه کنند یا مراقبت‌های بعد از عمل لیپوماتیک را به خوبی انجام ندهند. هنگام جراحی باید از تجهیزات و لوازم استریل شده استفاده شود. همچنین بهتر است گاز استریل روی بخیه را هر چند مدت یکبار تعویض کنید تا از ورود عفونت به بدن جلوگیری شود.
 4. افرادی که چربی زیادی در ناحیه ران پا دارند، ممکن است بعد از عمل لیپوماتیک افتادگی پوست را تجربه کنند. این دسته از افراد می‌توانند از عمل لیفت پوست برای رفع افتادگی پوست ران پا کمک بگیرند.

هزینه لیپوماتیک ران پا

برای تصمیم گیری آگاهانه در ارتباط با انجام یاعدم انجام لیپوماتیک ران پا، در کنار تمامی موارد دیگر، توجه به هزینه ای که صرف این عمل زیبایی می شود و بررسی آن بسیار مهم است. هزینه لیپوماتیک ران پا اغلب متفاوت است و به عوامل گوناگونی بستگی دارد که برخی از کلیدی ترین آن ها عبارتند از:

 • تجربه و شهرت پزشک

عموما پزشک های متبحر و مشهور دستمزد بالاتری دارند. اما به یاد داشته باشید که انتخاب یک پزشک باتجربه یک سرمایه گذاری ارزشمند در طولانی مدت است چرا که دستیابی به نتیجه مطلوب و کم بودن عارضه ها را می تواند تا حدودی تضمین کند.

 • تعداد نواحی مورد درمان و میزان چربی

ران پا را می توان به چند بخش داخلی، خارجی، قدامی، خلفی و همچنین بخش های اطراف ران تقسیم بندی کرد. بر این اساس و با توجه به میزان چربی که قرار است از بین برود، هزینه متفاوت خواهد بود.

 • نوع کلینیک یا بیمارستانی که در آن جراحی انجام می شود.
 • دارو، لباس و وسایل مورد نیاز
 • آزمایش های لازم پیش از انجام لیپوماتیک

و در آخر به یاد داشته باشید که بیمه های درمانی لیپوماتیک را به عنوان یک روش درمانی قبول ندارند و آن را یک عمل زیبایی می دانند از این رو مشمول بیمه نمی شود.

منابع:

darrensmithmd

plasticsurgery

چرا انتخاب کلینیک زیبایی

دکتر آرش نجف بیگی

چرا انتخاب کلینیک زیبایی

دکتر نجف بیگی

دارای گواهینامه‌های ISO 9001:2015 و ISO10002:2018 از DEF که نشانه کیفیت بالا و رعایت استانداردهای جهانی در کلینیک‌های تخصصی زیبایی دکتر آرش نجف‌بیگی است:
کلینیک جردن و کلینیک سعادت‌آباد

هیات علمی دانشگاه

ارائه تمام خدمات زیبایی بدن٬ پوست و مو٬ جراحی زیبایی صورت و … به صورت تخصصی با بیش از ۱۲ سال سابقه و ۱۲۰۰

عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

ارائه تمام خدمات زیبایی بدن٬ پوست و مو٬ جراحی زیبایی صورت و …

خدمات منحصر بفرد کلینیک ما

خدمات اختصاصی جراحی لیپوماتیک ران پا

ویژه جراحی لیپوماتیک ران پا

در کلینیک دکتر نجف بیگی

مشاوره رایگان کلینیک قبل از جراحی لیپوماتیک ران پا

جراحی لیپوماتیک ران پا سریع‌ترین روش برای لاغری ران پا و خارج کردن چربی‌های اضافی این منطقه است. صاف و سفت شدن پوست ران و خوش‌فرم شدن آن از دلایل محبوبیت این جراحی بین افراد است. لیپوماتیک ران پا از چند مرحله تشکیل شده است:

مشاوره رایگان با پزشک و تعیین حجم چربی ران پا

استخراج چربی از مناطق تعیین‌شده

پایان جراحی، تزریق چربی‌ استخراج‌شده به نواحی لاغر بدن در صورت تمایل فرد

مشتریان جراحی لیپوماتیک ران پا

با لیپوماتیک ران پا، پاهایی لاغر و بی‌نقص و زیبا داشته باشید!

شیما اردیانی

جراحی لیپوماتیک ران پا

پیکرتراشی ران پا، بهترین درمان زیبایی است که تا به حال انجام داده‌ام. با اینکه مقدار چربی ران پاهایم خیلی زیاد نبود اما حذف‌شان تاثیر قابل‌توجهی بر تناسب اندام من گذاشت.

تجربه های مشتریان ما

درباره جراحی لیپوماتیک ران پا

شیما اردیانی

جراحی لیپوماتیک ران پا

پیکرتراشی ران پا، بهترین درمان زیبایی است که تا به حال انجام داده‌ام. با اینکه مقدار چربی ران پاهایم خیلی زیاد نبود اما حذف‌شان تاثیر قابل‌توجهی بر تناسب اندام من گذاشت.

چرا انتخاب کلینیک زیبایی دکتر نجف بیگی

چرا انتخاب کلینیک زیبایی دکتر نجف بیگی

مشاوره رایگان

جراحی لیپوماتیک ران پا

با مشاوره رایگان قبل از عمل لیپوماتیک ران پا با آرامش خاطر بدن خود را به ما بسپارید.

اگر هنوز هم درباره جراحی لیپوماتیک ران پا سوالی دارید

پرسش های متداول جراحی لیپوماتیک ران پا

سوالات متداول شما

درباره لیپوماتیک ران پا

اگر هنوز هم درباره لیپوماتیک ران پا سوالی دارید

نظرات و سوالات شما از دکتر نجف بیگی

سوالات شما درباره جراحی لیپوماتیک ران پا

از دکتر نجف بیگی

سلام، من سلولیت زیادی پشت ران پام دارم. می‌خواستم ببینم با لیپوماتیک ران پا سلولیت‌ها هم برطرف می‌شوند؟

بله، لیپوماتیک ران پا با کاهش چربی‌های موضعی ران پا می‌تواند در کاهش و بهبود سلولیت موثر باشد.