کلینیک جراحی زیبایی اندام و صورت دکتر نجف بیگی

دستیابی به فرم ایده‌آل باسن با ساده‌ترین راه

لیپوماتیک باسن، یکی از روش‌های جدید و ساده برای فرم‌دهی به باسن است

ویدئو معرفی

دستیابی به فرم ایده‌آل باسن با ساده‌ترین راه

لیپوماتیک باسن

کاهش چربی‌های اضافی باسن

حذف موثر چربی‌های اضافی باسن به صورت موضعی با لیپوماتیک

سریع‌ترین روش فرم‌دهی باسن

لیپوماتیک باسن با کمترین درد و زمان بهبودی

بدون جای زخم و برش

لاغری باسن با روش لیپوماتیک بدون اثری از جای زخم

هر آنچه درباره جراحی لیپوماتیک باسن باید بدانید . . .

معرفی جراحی لیپوماتیک باسن

لیپوماتیک باسن چیست؟

لیپوماتیک باسن نوعی جراحی حذف چربی است که از امواج اولتراسوند برای تخلیه چربی‌های زیر سطح پوست استفاده می‌کند. این روش نسبت به باقی روش‌های تخلیه چربی مثل لیپوساکشن یا لیپولیز جدیدتر بوده و از فناوری پیشرفته‌تری استفاده می‌کند. میزان آسیب رسیدن به سطح پوست در فرایند لیپوماتیک باسن بسیار کمتر از لیپوساکشن است. لیپوساکشن با استفاده از انرژی و حرارت، بافت چربی زیر سطح پوست را تخلیه می‌کند.

این کار ممکن است آسیب زیادی به سطح پوست وارد کند. ولی در روش لیپوماتیک، از انرژی التراسونیک و ارتعاش برای ذوب کردن چربی استفاده می‌شود. جراحی لیپوماتیک نه تنها برای ناحیه باسن مورد استفاده قرار می‌گیرد، بلکه می‌تواند برای تخلیه چربی سایر نواحی بدن مثل شکم، پهلو و مواردی مانند این نیز مناسب باشد. این جراحی بر تناسب اندام بانوان موثر است و می‌تواند افراد چاق یا دارای اضافه وزن را به فرم بدنی ایده آل خود برساند.

نحوه انجام لیپوماتیک باسن

فرآیند جراحی لیپوماتیک باسن بسیار ساده‌تر از سایر جراحی‌های زیبایی است.

·         مشاوره

برای انجام این کار ابتدا لازم است از پزشک متخصص مشاوره دریافت کنید. زیرا ممکن است کاندیدای مناسبی برای جراحی لیپوماتیک باسن نباشید. این جلسه مشاوره چند روز قبل از عمل برگزار می‌شود. شما می‌توانید سوالات خود را در جلسه مشاوره مطرح کرده و پاسخ آن‌ها را دریافت کنید. در این جلسه، فرم باسن شما مورد بررسی قرار می‌گیرد.

همچنین وضعیت سلامتی زیباجویان بررسی می‌شود. اگر به بیماری خاصی مبتلا هستید یا داروی خاصی مصرف می‌کنید، بهتر است در رابطه با آن به پزشک اطلاع دهید. در غیر این صورت، ممکن است جراحی لیپوماتیک منجر به تشدید بیماری شما شود یا سلامتی شما را به خطر بیندازد. به عنوان مثال، عمل لیپوماتیک باسن برای افرادی که در دوران زایمان و بارداری قرار دارند به هیچ وجه مناسب نیست.

·         برش دادن پوست و ذوب کردن بافت چربی

در صورتی که فرد مناسبی برای عمل لیپوماتیک باسن باشید، می‌توانید برای این جراحی آماده شوید. در زمان جراحی ابتدا لازم است روی تخت دراز بکشید. سپس مقداری ماده بی حسی به ناحیه باسن تزریق می‌شود. هنگام جراحی لیپوماتیک از ماده بیهوشی یا بی حسی موضعی استفاده نخواهد شد. البته ممکن است پزشک توجه به صلاحدید خود، برای برخی موارد خاص از ماده بیهوشی استفاده کند. بعد از اینکه بی حسی به طور کامل اثر کرد، یک یا دو ناحیه کوچک روی سطح پوست باسن برش داده می‌شود. این برش‌ها در حد ۳ یا ۴ میلی‌متر هستند.

به همین دلیل نگرانی در رابطه با باقی ماندن جای بخیه و باقی عوارض نخواهد بود. دستگاه لیپوماتیک از یک لوله نازک به نام کانولا تشکیل شده است. این لوله نازک از طریق برش وارد بافت چربی می‌شود. سپس دستگاه لیپوماتیک روشن شده و امواج التراسوند به نوک کانولا انتقال می‌یابد. این امواج باعث مرتعش شدن لوله درون بافت چربی می‌شود.

بنابراین دستگاه لیپوماتیک می‌تواند با استفاده از ارتعاش و ضربه، بافت چربی زیر سطح پوست ناحیه باسن را ذوب کند. حرکت ارتعاشی و ضربه‌ای لوله، به صورت ۳۶۰ درجه و در تمامی زوایا انجام می‌شود. در مرحله بعد، بافت چربی ذوب شده و از طریق لوله نازک از بدن تخلیه می‌شود.

·         تصفیه چربی

در مرحله بعد، بافت چربی تخلیه شده وارد دستگاه لیپوماتیک می‌شود. فرایند تخلیه چربی از بدن با کمک مکش انجام خواهد شد. سپس سلول‌های چربی تصفیه شده و خون یا سایر سلول‌ها از آن جدا می‌شود. بافت چربی تصفیه شده، آماده تزریق به سایر نواحی بدن مثل سینه، صورت یا مواردی مانند این است. بنابراین می‌توان از چربی استخراج شده در فرایند لیپوماتیک باسن، برای پر کردن سایر نواحی بدن استفاده کرد.

کاندیدای مناسب عمل لیپوماتیک باسن

با وجود اینکه جراحی باسن بسیار ساده به نظر می‌رسد، اما همه افراد کاندیدای مناسبی برای این عمل نیستند. در ادامه  برخی از افرادی که کاندیدای مناسبی برای عمل لیپوماتیک باسن می‌باشند را برای شما معرفی می‌کنیم:

  1. به طور کلی، عمل لیپوماتیک برای افرادی مناسب است که در سنین بالای ۱۸ سال قرار داشته باشند. جراحی لیپوماتیک در سن زیر ۱۸ سال ممکن است موجب بروز عوارض خطرناکی شود. علاوه بر این افرادی که قصد انجام جراحی لیپوماتیک دارند، باید از از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشند. به عنوان مثال، افرادی که در دوران بارداری قرار دارند یا به بیماری‌های خاص مبتلا هستند، کاندیدای مناسبی برای عمل لیپوماتیک نخواهند بود.
  2. این جراحی می‌تواند برای برخی از آقایان نیز مناسب باشد. افرادی که به دلیل برخی از مسائل ژنتیکی دارای چربی تجمع یافته اضافی در ناحیه باسن هستند، می‌توانند از این روش برای تخلیه چربی‌های باسن استفاده کنند.
  3. دسته دیگر افرادی هستند که پوست آن‌ها از خاصیت ارتجاعی مناسبی برخوردار باشد. خاصیت ارتجاعی پوست باعث می‌شود از افتادگی پوست باسن و شل شدگی آن بعد از جراحی لیپوماتیک جلوگیری شود. معمولاً خاصیت ارتجاعی پوست بر اثر افزایش سن یا چاقی بیش از حد کاهش می‌یابد. بنابراین اگر دارای چربی اضافه زیادی در ناحیه باسن هستید و پوست شما خاصیت ارتجاعی ندارد، پیشنهاد می‌کنیم بعد از جراحی لیپوماتیک عمل لیفت پوست انجام دهید.
  4. افرادی که از روش‌های مختلف برای کاهش چربی‌های ناحیه باسن استفاده کرده اما به نتیجه نرسیده‌اند، کاندیدای مناسبی برای عمل لیپوماتیک باسن خواهند بود. برخی از روش‌ها مثل برنامه‌های ورزشی کوچک کردن باسن یا رژیم غذایی شدید، صرفاً نتایج موقت دارند و بعد از مدتی بازگشت خواهند داشت.
  5. افرادی که دارای اضافه وزن شدید هستند، به هیچ وجه نباید برای جراحی لیپوماتیک باسن اقدام کنند. این دسته از افراد ابتدا باید وزن خود را مقداری کاهش دهند و سپس جراحی لیپوماتیک باسن را انجام دهند.
  6. مطلوب‌ترین افراد برای عمل لیپوماتیک باسن، افرادی هستند که صرفاً در ناحیه باسن دارای چربی اضافه می‌باشند و باقی بدن آن‌ها از فرم ایده‌آلی برخوردار است. این دسته از افراد می‌توانند با استفاده از عمل لیپوماتیک به نتایج مطلوبی برسند.
  7. افراد مبتلا به بیماری دیابت و بیماری‌های قلبی، کاندیدای مناسبی برای عمل لیپوماتیک باسن نخواهند بود.

چرا انتخاب کلینیک زیبایی

دکتر آرش نجف بیگی

چرا انتخاب کلینیک زیبایی

دکتر نجف بیگی

دارای گواهینامه‌های ISO 9001:2015 و ISO10002:2018 از DEF که نشانه کیفیت بالا و رعایت استانداردهای جهانی در کلینیک‌های تخصصی زیبایی دکتر آرش نجف‌بیگی است:
کلینیک جردن و کلینیک سعادت‌آباد

هیات علمی دانشگاه

ارائه تمام خدمات زیبایی بدن٬ پوست و مو٬ جراحی زیبایی صورت و … به صورت تخصصی با بیش از ۱۲ سال سابقه و ۱۲۰۰

عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

ارائه تمام خدمات زیبایی بدن٬ پوست و مو٬ جراحی زیبایی صورت و …

خدمات منحصر بفرد کلینیک ما

خدمات اختصاصی جراحی لیپوماتیک باسن

ویژه جراحی لیپوماتیک باسن

در کلینیک دکتر نجف بیگی

مشاوره رایگان کلینیک قبل از عمل شما

جراحی لیپوماتیک باسن یکی از پرطرفدارترین روش‌های لاغری موضعی باسن و فرم‌دهی باسن است که طی یک جلسه شما را به اندام دلخواه‌تان می‌رساند. عمل پیکرتراشی باسن از چند مرحله تشکیل شده است:

مشاوره رایگان با پزشک و تعیین حجم چربی و فرم نهایی باسن
استخراج چربی از مناطق تعیین‌شده و تصفیه چربی
پایان جراحی، تزریق چربی‌ استخراج‌شده به نواحی لاغر بدن در صورت تمایل فرد

مشتریان جراحی لیپوماتیک باسن

سریع‌ترین روش فرم‌دهی باسن طی یک جلسه با معجزه لیپوماتیک!

ماندانا شیخ‌لو

جراحی لیپوماتیک باسن

حالت تخت باسنم اذیتم می‌کرد و باعث میشد شلوار تو پام خوب واینسه. بعد از لیپوماتیک باسن، باسنم فرم گرفت و لباس‌ها به تنم قشنگ میشه.

تجربه های مشتریان ما

درباره جراحی لیپوماتیک باسن

عمل لیپوماتیک باسن

ماندانا شیخ‌لو

جراحی لیپوماتیک باسن

حالت تخت باسنم اذیتم می‌کرد و باعث میشد شلوار تو پام خوب واینسه. بعد از لیپوماتیک باسن، باسنم فرم گرفت و لباس‌ها به تنم قشنگ میشه.

چرا انتخاب کلینیک زیبایی دکتر نجف بیگی

چرا انتخاب کلینیک زیبایی دکتر نجف بیگی

مشاوره رایگان

جراحی لیپوماتیک باسن

با مشاوره رایگان قبل از عمل لیپوماتیک باسن با آرامش خاطر بدن خود را به ما بسپارید.

اگر هنوز هم درباره جراحی لیپوماتیک باسن سوالی دارید

پرسش های متداول جراحی لیپوماتیک باسن

سوالات متداول شما

درباره لیپوماتیک باسن

اگر هنوز هم درباره لیپوماتیک باسن سوالی دارید

نظرات و سوالات شما از دکتر نجف بیگی

سوالات شما درباره جراحی لیپوماتیک باسن

از دکتر نجف بیگی

سلام، آیا عمل لیپوماتیک باسن دائمی است یا بعد از مدتی به حالت قبل برمی‌گردد؟

در صورتی که مراقبت‌های پس از عمل را به درستی انجام دهید و توصیه‌های غذایی و ورزشی پزشک را رعایت کنید، نتایج جراحی لیپوماتیک باسن دائمی خواهد بود.