بهترین متخصص جراحی پلک

235

بهترین  متخصص جراحی پلک در تهران را به سادگی نمی‌توان پیدا کرد. بسیاری از جراحان در زمینه جراحی‌های زیبایی و جوان‌سازی صورت فعالیت می‌کنند. کسی که بخواهد بهترین نتیجه را از جراحی پلک یا بلفاروپلاستی بگیرد، باید نزد بهترین جراح پلک تهران نیز عمل خود را انجام دهد. البته این نکته را نیز نباید فراموش کرد که چشم، عضو بسیار حساس و حیاتی بدن است:

 • از یک سو، بینایی مهمترین حس ما و دیدن، راه اصلی ارتباط ما با دنیای پیرامون است.
 • از سوی دیگر، چشم در مرکز صورت قرار دارد و تاثیر بسیاری در زیبایی و جذابیت چهره دارد.

حال با چنین اهمیتی، نمی‌توان جراحی‌های مربوط به زیبایی چشم و پلک را به هر کسی سپرد. اگر پزشک جراح در زمینه جراحی زیبایی پلک و صورت، تخصص کافی را نداشته باشد ممکن است از دو جنبه آسیب‌های جبران‌ناپذیری برساند: هم ممکن است بینایی چشم را به خطر بیاندازد و هم با یک جراحی غیر استاندارد، زیبایی چشم‌ها را برای همیشه از بین ببرد.

با این توضیحات، چطور می‌توان بهترین جراح پلک را پیدا کرد؟ آیا معیار و پارامتری برای تشخیص مهارت یک جراح وجود دارد که افراد عادی هم بتوانند بررسی کنند؟ باید گفت بله؛ در این مقاله ۳ معیار اصلی برای یافتن بهترین جراح پلک در تهران آمده است.

 

قبل از خواندن مقاله می توانید ویدئو زیر را مشاهده کنید. در این ویدئو بهترین متخصص جراحی پلک در تهران دکتر آرش نجف بیگی در مورد جراحی پلک می گوید:

یافتن بهترین متخصص جراحی پلک

وقتی صحبت از بهترین جراح پلک یا پزشک معروف جراحی پلک می‌شود، از دو جنبه می‌توان به این موضوع ورود پیدا کرد. از یک سو معیارهای تخصصی و پارامترهای پزشکی وجود دارد که متخصصان جراحی پلاستیک و انجمن‌های تخصصی با کمک آن، جراحان را ارزیابی و رده‌بندی می‌کنند. از سوی دیگر نکاتی هست که بیماران و افراد عادی نیز با توجه به آن‌ها، می‌توانند بهترین جراح پلک را مشخص کنند.

نخست بهتر است اشاره شود که وقتی صحبت از بهترین جراح پلک می‌کنیم، الزاما به این معنی نیست که اینجا رده‌بندی انجام دهیم و نفر اول آن را مشخص کنیم. هدف اساسی این مقاله، این است که چطور بفهمیم چه پزشکی می‌تواند جزو بهترین جراحان پلک تهران باشد. شاید هیچ وقت کسی نتواند به درستی بهترین جراح پلک تهران را مشخص نماید اما در این مقاله فاکتورهایی برای تشخیص یک جراح پلک خوب و قابل اعتماد بیان شده است.

تمام فاکتورهای علمی، تخصصی و عملکردی یک جراح پلک را می‌توان در ۳ دسته کلی قرار داد.  برای یافتن بهترین جراح پلک باید همه این موارد را بررسی کرد:

 • تحصیلات و تخصص جراح پلک
 • تجربه و مهارت
 • اخلاق و محل طبابت

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی چیست؟

پیش از هر چیز باید حساسیت موضوع جراحی پلک را شرح دهیم. جراحی پلک یا بلفاروپلاستی یکی از عمل‌های جراحی اصلی در جوان‌سازی صورت است. هدف از انجام این عمل، اصلاح فرم و شکل پلک چشم می‌باشد تا ظاهر چشم‌ها درشت‌تر و زیباتر شود. بلفاروپلاستی به دو روش جراحی پلک بالا و جراحی پلک پایین دسته بندی می‌شود.

در جراحی پلک بالا، می‌توان افتادگی و چین و چروک و پوست اضافه پلک را برداشت. با این کار پلک کمی کوتاه‌تر می‌شود. به همین دلیل چشم‌ها درشت‌تر و جذاب‌تر خواهد شد. همچنین می‌توان با برداشتن چربی اضافی در زیر پوست پلک، پف پلک بالا را نیز برداشت. نتیجه بلفاروپلاستی پلک بالا، این است که حالت خسته و خواب‌آلود چشم‌ها رفع می‌گردد و فرد، چهره‌ای شاداب‌تر و جوان‌تر پیدا می‌کند. همچنین با اصلاح افتادگی پلک، دید فرد نیز بازتر می‌شود.

جراحی پلک پایین نیز در جوان‌سازی چهره بسیار اهمیت دارد. با افزایش سن، پوست زیر چشم شل و افتاده می‌شود. همچنین تجمع لایه‌های چربی، یک برآمدگی و پف در زیر چشم به وجود می‌آورد. می‌توان با ایجاد یک برش دقیقا زیر خط مژه پلک پایین، پوست اضافی پلک را برش داد و چین و چروک زیر چشم را از بین برد. همچنین می‌توان با ایجاد یک برش در پشت پلک پایین، چربی اضافی را برداشت و پف زیر چشم را نیز رفع کرد.

محل برش در جراحی پلک و نیاز به بهترین متخصص جراحی پلک

در جراحی پلک، چند موضوع بسیار اهمیت دارد که فرق یک جراح متخصص و یک پزشک بدون مهارت را مشخص می‌کند:

 • نخست اینکه شیوه و محل برش پلک بسیار مهم است. جراح متخصص و با مهارت، محل برش را به دقت انتخاب می‌کند تا آسیبی به چشم نرسد. همچنین این برش‌ها را با لیزر و به‌صورت خیلی ظریف انجام ‌می‌دهد. این برش‌ها باید به شکلی باشد که پس از بهبود، جای عمل به چشم نیاید؛ برای مثال جای برش در پلک بالا، در چین پلک قرار بگیرد تا دیده نشود.
 • از سوی دیگر، شکل بخیه‌ها در جراحی پلک بسیار مهم است و باید با ظرافت بسیار زیادی زده شود. پزشکی که در زمینه جراحی پلک تخصص دارد، آن‌چنان بخیه‌های ظریف و هنرمندانه‌ای می‌زند که هم خیلی سریع بهبود پیدا کند و هم جای بخیه‌ها باقی نماند. این نکته در زیبایی چشم بسیار مهم است.
 • نکته سوم نیز به رعایت استانداردهای جراحی برمی‌گردد. بسیاری از آسیب‌هایی که به پلک و چشم وارد می‌شود، به دلیل رعایت نکردن این استانداردها و اصول جراحی پلک است. برای مثال ممکن است فردی اصرار داشته باشد که پزشک باید پلک بالا را بیشتر کوتاه کند تا چشم‌ها درشت‌تر شود. یک پزشک غیر متخصص یا بی‌تجربه با انجام این کار، آسیب جدی به آن فرد می‌رساند. با کوتاه شدن بیش از اندازه، پلک دیگر کامل بسته نمی‌شود. در نتیجه چشم دچار خشکی می‌شود و به مرور زمان بینایی فرد دچار مشکل می‌گردد.

در صورت تمایل، می‌توانید یک جلسه ویزیت و مشاوره رایگان با دکتر آرش نجف بیگی داشته باشید.

jhjkh

جراحی پلک پایین

تحصیلات و تخصص جراح پلک چه مزیتی دارد؟

نخست باید بدانید برای انجام جراحی پلک، نیاز به تخصص و دانش پزشکی در زمینه جراحی پلاستیک دارید. بهترین گزینه برای جراحی پلک، مراجعه به یک فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی است. چنین جراحی، ۷ سال دوره پزشکی عمومی خود را گذرانده و سپس ۴ سال دوره تخصصی جراحی عمومی را پشت سر گذاشته است. در ادامه ۵ سال دیگر نیز دوره فوق تخصص جراحی پلاستیک را طی کرده است تا دانش و مهارت کافی را برای جراحی‌های زیبایی کسب کند.

بسیاری از افراد برای اینکه هزینه کمتری پرداخت کنند، برای جراحی پلک خود به جراح عمومی و یا حتی پزشک عمومی مراجعه می‌کنند. یعنی چشمان خود را به دست کسانی می‌سپارند که هیچ دانش و مهارتی در این زمینه کسب نکرده‌اند. نتیجه هم معمولا ایجاد آسیب‌های جبران‌ناپذیر به زیبایی و بینایی این افراد است.

بهترین جراح پلک حتما باید فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی را داشته باشد چرا که به دلایل مختلف از جراح عمومی یا پزشک عمومی برتری دارد:

 • نخست اینکه سال‌ها تحصیلات دانشگاهی و علمی در زمینه جراحی‌های زیبایی دارد
 • سابقه بیشتری در زمینه جراحی‌های زیبایی دارد و تعداد عمل‌های پلک بیشتری انجام داده است
 • همچنین، معمولا در مراکز درمانی معتبر و بهتری فعالیت می‌کند و با کیس‌های مختلفی روبرو بوده است که مهارت و تجربه او را افزایش داده است

همچنین این امکان نیز وجود دارد که پزشک مورد نظر شما، عضو هیات علمی دانشگاه باشد. این نکته هم در نشان دادن تخصص و دانش بهترین جراح پلک، بسیار با اهمیت است.

نمونه جراحی پلک دکتر آرش نجف بیگی 1
نمونه جراحی پلک دکتر آرش نجف بیگی 2
نمونه جراحی پلک دکتر آرش نجف بیگی 3

تجربه و مهارت یک متخصص جراحی پلک، چگونه مشخص می‌شود؟

از آنجایی که احتمالا شما متخصص جراحی پلاستیک نیستید، یافتن این نکته که جراح چقدر در انجام عمل پلک مهارت یا تجربه دارد، کار دشواری است. با این حال بد نیست به چند نکته و نشانه بیرونی توجه کنید. نکاتی که در ادامه مطرح می‌شود باید در مورد بهترین جراح پلک، صدق کند:

عمل‌های جراحی پلک زیادی انجام دهد: یک جراح پلک خوب باید بنا به تخصص و جایگاه خود، عمل‌های زیادی انجام دهد. پیگیری این که این جراح چقدر بیمار جراحی پلک دارد و یا در صفحه اینستاگرام و یا وب‌سایت خود، چه تعداد نمونه‌کار از عمل جراحی پلک گذاشته است، می‌تواند این موضوع را روشن کند.

خوب بودن نمونه‌های جراحی: از تعداد عمل‌ها مهم‌تر، کیفیت آن است. به تصاویر عمل‌ها در فضای مجازی دقت کنید و همچنین سعی کنید با برخی از بیماران این پزشک ارتباط بگیرید. فرم چشم‌ها، شیوه بخیه زدن و مشکلات پس از جراحی را بررسی کنید.

آیا بیمار غیر ایرانی هم دارد؟: شاید یکی از معیارهای ویژه برای تشخیص بهترین متخصص جراحی پلک در تهران، یافتن پزشکی باشد که بیماران خارجی نیز به او مراجعه کنند. در واقع چنین جراحی آنقدر کار خود را خوب و با مهارت انجام داده است که بیماران دیگر کشورها و راهنماهای آنان، به این جراح اعتماد کرده‌اند.

انجمن‌های علمی و گواهینامه‌های معتبر: بی‌شک بهترین جراح پلک باید همیشه مهارت و دانش خود را در زمینه جراحی‌های پلاستیک و زیبایی، به‌روز نگه دارد. شرکت در همایش‌های علمی و آشنایی با جدیدترین دستاوردهای پزشکی و درمانی، از مهمترین ویژگی‌های بهترین متخصص جراحی پلک است. با شرکت در چنین گردهمایی‌های علمی، گواهی‌نامه‌های معتبری نیز به پزشک اهدا خواهد شد که می‌تواند مهر تاییدی بر تخصص و مهارت آن پزشک باشد.

توانایی انجام دیگر جراحی‌های صورت: برای انجام یک جراحی پلک خوب، باید نتیجه نهایی جراحی و فرم چشم‌ها با دیگر عناصر صورت هماهنگی داشته باشد. بهترین پزشک متخصص جراحی پلک باید در زمینه جراحی دیگر بخش‌های صورت نیز مهارت و توانمندی داشته باشد. جراح شما باید در صورت نیاز با انجام دیگر جراحی‌های پلاستیک، به جوانسازی و زیباتر شدن چهره شما کمک کند. در غیر این صورت ممکن است نیاز شود به دو جراح مختلف مراجعه کنید. نتیجه این کار شاید ایجاد ناهماهنگی در چهره شما باشد.

مهارت و تجربه ی بهترین متخصص جراحی پلک

اخلاق و محل طبابت جراح چه اهمیتی دارد؟

در وهله نخست باید توجه داشته باشید که بهترین جراح پلک، پیش از اینکه پزشک شما باشد، باید مشاور و راهنمای خوبی نیز باشد. در بسیاری از موارد پلک افراد نیاز به جراحی خاصی ندارد یا ممکن است یک شیوه جراحی برای فرد مناسب نباشد. گاهی بعضی افراد تصور ذهنی که از چهره و زیبایی خود دارند غیر واقعی است. این افراد ممکن است بعد از انجام جراحی نیز از چهره خود راضی نباشند.

در این شرایط یک جراح خوب، سعی می‌کند یا توضیحات کامل و مناسب در مورد جراحی پلک، عوارض آن و همچنین تغییراتی که پس از آن در چهره شما رخ می‌دهد، شما را آگاه کند. گاهی ممکن است انجام یک روش جراحی، مثل لیفت ابرو، در کنار بالابردن ابرو، افتادگی خفیف پلک را نیز برطرف نماید. در این موارد، یک پزشک متعهد برای شما توضیحات لازم را ارائه می‌هد تا بتوانید بهترین جراحی را انتخاب کنید.

از سوی دیگر محل طبابت و کلینیک بهترین جراح پلک در تهران بسیار مهم است. شاید نیازی به توضیح نباشد که یک مطب کوچک در یکی از محله‌های مسکونی و غیر اداری با یک کلینیک مدرن و تخصصی در یک منطقه معتبر از بابت حضور پزشکان مختلف، جایگاه بسیار متفاوتی دارد. حتما شما هم می‌دانید که در برخی مناطق تهران، پزشکان معتبر و با مهارت بیشتری حضور دارند.

در کنار این، تخصصی بودن کلینیک زیبایی، داشتن تیم درمانی خوب و طراحی محیط کلینیک، از نشانه‌هایی است که شما را برای رسیدن به بهترین جراح پلک، راهنمایی می‌کند.  بسیار مهم است که دستیاران جراح، اطلاعات پزشکی و برخورد مناسبی داشته باشند. در بسیاری از موارد، چه پیش از جراحی و چه پس از آن، دستیار پزشک باید نکات و مراقبت‌های خاصی را برای شما توضیح دهد و برای راهنمایی، همیشه در کنار شما باشد. پس یک جراح خوب، یک تیم درمانی مناسب نیز در کنار خود دارد.

نمونه جراحی پلک دکتر آرش نجف بیگی 4
نمونه جراحی پلک دکتر آرش نجف بیگی 5

در نهایت به چه کسی به عنوان بهترین متخصص جراحی پلک مراجعه کنیم؟

برای یک جمع‌بندی بد نیست اشاره شود که برای انجام یک جراحی پلک مناسب باید به جراحی مراجعه کنید که فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی داشته باشد، چرا که در زمینه جراحی‌های پلاستیک، دانش و مهارت کافی را دارد. همچنین به نتایج دیگر جراحی‌ها، گواهی‌نامه‌های علمی و معتبر، محیط کلینیک و تیم دستیاران وی نیز دقت کنید. همچنین مشاوره رایگان و در اختیار گذاشتن اطلاعات مورد نیاز شما پیش از جراحی، یکی از نشانه‌های اخلاق حرفه‌ای بهترین جراح پلک خواهد بود.

با همه این توضیحات در پایان بد نیست با دکتر آرش نجف بیگی آشنا شوید. دکتر نجف بیگی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی و یکی از بهترین و فعال‌ترین جراحان پلاستیک حال حاضر شهر تهران هستند. دکتر آرش نجف‌بیگی، دوره پزشکی عمومی و تخصص جراحی عمومی خود را در دانشگاه تهران و بیمارستان شهدای تجریش طی کرده‌اند. همچنین مقطع فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی را نیز در بیمارستان حضرت فاطمه دانشگاه تهران (نخستین مرکز جراحی پلاستیک کشور) گذرانده‌اند.

دکتر آرش نجف بیگی در دو کلینیک جردن و سعادت آباد خود، به جراحی‌های پلاستیک و زیبایی می‌پردازند و در زمینه انجام جراحی‌های جوان‌سازی صورت مانند انواع لیفت و جراحی پلک، تخصص دارند. برای آشنایی بیشتر با دکتر نجف بیگی می‌توان به موارد زیر نیز اشاره کرد:

 • عضو هیات علمی دانشگاه
 • عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی
 • عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا
 • فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی
 • طبق دیدگاه انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران: یکی از فعال‌ترین جراحان پلاستیک کشور است
 • دارای گواهینامه‌های ISO 9001:2015 و ISO10002:2018 از DEF که نشانه کیفیت بالا و رعایت استانداردهای جهانی در کلینیک‌های تخصصی زیبایی دکتر آرش نجف‌بیگی است.

اگر می‌خواهید با دکتر آرش نحف‌بیگی، یکی از بهترین جراحان پلک در تهران بیشتر آشنا شوید، با مشاوران ما در کلینیک دکتر آرش نجف‌بیگی تماس بگیرید. ما مشتاقانه شما را راهنمایی خواهیم کرد.

.

اطلاعات تماس کلینیک دکتر نجف بیگی

کلینیک سعادت‌آباد

آدرس

تهران
سعادت آباد،خیابان سروشرقی
نرسیده به میدان فرهنگ، پلاک ۹،طبقه سوم

کلینیک جردن

آدرس

تهران
جردن ، بالاتر از تقاطع حقانی ، خیابان کیش
پلاک ۴۵ ، طبقه چهارم شرقی ، زنگ ۷

ممکن است شما دوست داشته باشید

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید