1. خانه
 2. /
 3. جراحی صورت
 4. /
 5. عمل افتادگی پلک یا درمان افتادگی پلک چگونه انجام می‌شود؟

عمل افتادگی پلک یا درمان افتادگی پلک چگونه انجام می‌شود؟

دکتر آرش نجف بیگی

جراحی پلک افتاده یا درمان افتادگی پلک و پتوز چگونه انجام می‌شود؟

چگونه افتادگی پلک را از بین ببریم؟ آیا عمل پلک افتاده، روش مناسبی برای جوان‌سازی چهره است؟ آیا درمان افتادگی پلک با عمل، دشوار است و درد زیادی دارد؟ یا عملی ساده است؟ نتیجه این درمان چقدر پس از عمل قابل مشاهده است و ماندگاری آن چقدر است؟ دلایل به وجود آمدن افتادگی پلک چیست؟ پانسمان‌های بعد از جراحی پلک افتاده تا چه مدت باید باقی بمانند؟

و همه سوالاتی که درباره عمل افتادگی پلک دارید را در این مقاله بررسی کرده و پاسخ داده‌ایم. همچنین در پاسخ به برخی سوالات درون مقاله نیز ویدئویی از دکتر آرش نجف بیگی، فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی آورده شده است که می‎‌توانید با مشاهده آن به جواب سوال خود برسید.

نمونه کارهای واقعی قبل و بعد عمل پلک افتاده دکتر آرش نجف بیگی را نیز در میان مقاله می بینید.

در صورتی که به پاسخ مدنظر خود نرسیدید در انتهای همین مقاله سوال خود را درج کنید تا دکتر آرش نجف بیگی به آن پاسخ دهند. همین طور می‌توانید از پرسش و پاسخ دیگر افراد در قسمت نظرات کاربران اطلاعات خوبی کسب کنید.

درباره جراحی پلک افتاده چه می‌دانید؟ در ویدیویی که در ادامه مشاهده می کنید دکتر آرش نجف بیگی توضیحات کاملی درباره‌ی جراحی پلک بازگو می کنند :

جراحی پلک یا عمل افتادگی پلک، به‌نوعی همان بلفاروپلاستی پلک بالا است. جراحی پلک افتاده از دو جنبه زیبایی و درمانی قابل بررسی می‌باشد.

جراحی پلک افتاده و جوان‌سازی چهره

عمل پلک افتاده یکی از روش‌های موثر در جوان‌سازی چهره و تغییر در حالت چشم‌ها است. پلک افتاده یعنی پلکی که به دلایل مختلف، پایین‌تر از جای اصلی خود قرار می‌گیرد. با افتادگی پلک، هنگام باز بودن چشم‌ها، پلک بیشتر از حد نرمال روی چشم را می‌پوشاند. افتادگی پلک ممکن است به مرور زمان رخ دهد، بر اثر یک حادثه پیش بیاید و یا حتی مادر زادی باشد.

چشم‌ها مرکز صورت و عنصر بسیار مهمی در زیبایی ما هستند. چشم‌ها به‌خوبی حالات درونی ما را منتقل می‌کنند و احساسات ما را بروز می‌دهند. داشتن چشم‌های زیبا، پل ارتباط موثر ما با دیگران و یکی از عوامل اعتماد به نفس است. در این میان، فرم و شکل پلک‌ها در زیبایی چشم‌ها بسیار موثر هستند. عمل پلک افتاده به زیبایی و طبیعی بودن چشم‌ها بسیار کمک می‌کند؛ اما چطور؟

با بالا رفتن سن، بافت‌های زیر پوست از جمله ماهیچه‌ها و بافت‌های چربی، سفتی و استحکام خود را از دست می‌دهند. به همین دلیل سفت شدن پوست زیر چشم نقش پر رنگی در زیبایی پیدا کرده است. صورت یکی از اولین نقاط بدن است که این نشانه‌های افزایش سن را منعکس می‌کند. چین‌های پیشانی و دور چشم، افتادگی ابرو و افتادگی صورت، یکی پس از دیگری خودشان را نشان می‌دهند.

از سوی دیگر برخی افراد در ماهیچه‌های پلک خود دچار افتادگی هستند که موجب پایین افتادن پلک می‌شود و به آن پتوز می‌گویند.

از سوی دیگر برخی افراد در ماهیچه‌های پلک خود دچار افتادگی هستند که موجب پایین افتادن پلک می‌شود و به آن پتوز می‌گویند.

گاهی افراد جراحی پلک افتاده را با لیفت ابرو اشتباه می گیرند اما باید بدانید که این دو عمل جراحی کاملا متفاوت با یکدیگر هستند و عمل لیفت ابرو برای بالا کشیدن ابرو کاربرد دارد.

گاهی این افتادگی در یک پلک بیشتر است و در حالت پلک‌ها و چشم‌ها، عدم تقارن ایجاد می‌کند. درمان افتادگی پلک با جراحی روش مناسبی برای این افراد است تا ظاهر طبیعی‌تری داشته باشند.

همین طور جراحی افتادگی پلک نزد بهترین جراح پلک نیز می تواند تضمینی بر نتیجه عمل زیبایی پلک باشد.

در این میان، چشم‌ها زودتر از جاهای دیگر شروع به تغییر می‌کنند. به مرور پوست پلک‌ها پایین می‌افتد و یا چین می‌خورد. همچنین لایه‌های چربی نیز ممکن است زیر آن جمع شود. عمل بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین و همچنین عمل پلک افتاده، روشی برای درمان همین تغییرات است. اگر افتادگی پلک درمان نشود، از چند جنبه موجب ایجاد مشکل برای شما می‌شود:

 • از نظر زیبایی: پلک‌های افتاده، چشم‌ها را خسته، ناراحت، خواب‌آلود و البته کوچک‌تر از حالت طبیعی نشان می‌دهد. افتادگی پلک، یکی از نشانه‌های اولیه بالا رفتن سن است که البته زیبایی و شادابی چهره شما را نیز از بین می‌برد.
 • از نظر سلامت چشم‌ها: از یک سو، وقت پلک دچار پوست اضافه و افتادگی می‌شود، به ماهیچه‌های بالابرنده پلک فشار بیشتری وارد می‌شود. ماهیچه‌هایی که در روز هزاران بار وضیفه بالا و پایین بردن پلک‌ها را دارند، ناچار هستند برای تحمل این وزن و عدم تعادل، فشار بیشتری را وارد کنند. همین عامل موجب خستگی این ماهیچه‌ها می‌شود.
 • خطرات افتادگی پلک: از سوی دیگر افتادگی پلک، جلوی دید شما را می‌گیرد و بدون اینکه متوجه شوید، میدان دید شما را کاهش می‌دهد. همین موضوع چشم‌های شما را دچار خستگی می‌کند. حتی اگر افتادگی شدید باشد، می‌تواند خطر آفرین نیز باشد و شما را در انجام کارهای روزانه، دچار مشکل کند؛ از جمله در رانندگی.

عمل پلک‌های افتاده، با برداشتن پوست اضافه و کوتاه کردن پلک، ظاهر چشم‌ها و پلک‌ها را طبیعی می‌کند، چهره شما را جوان‌تر و شادتر می‌نماید و در نهایت، از خستگی چشم‌ها و ماهیچه‌های بالابرنده‌ی پلک‌ها نیز جلوگیری می‌کند. درمان افتادگی پلک با جراحی معمولا تاثیر بلندمدتی دارد و نتایج آن می‌تواند تا پایان عمر با شما باقی بماند.

انواع افتادگی پلک و روش‌های درمان آن

جراحی افتادگی پلک عموما با نام بلفاروپلاستی شناخته می‌شود. اما بلفاروپلاستی تنها یکی از موارد و روش‌های درمانی برای پلک است. از دیگر روش‌هایی که می‌توان از آن نام برد راهکار:

 • کانتوپکسی

زمانی ازین راهکار استفاده می‌شود که لبه پایینی پلک پایین به سمت خارجی پلک بر می‌گردد. در این حالت برای بازگرداندن پلک به حالت اولیه و سفت کردن عضلات آن و پیشگریری از برگشتن مجدد پلک، از روش کانتوپکسی استفاده می‌کنند.

اهمیت درمان برگشتگی پلک پایین به آن است که به مرور موجب ایجاد خارش، سوزش و در برخی مواقع عفونت‌های وخیم می‌شود.

 • بلفاروپلاستی

عمومی‌ترین روش برای جراحی پلک افتاده روش بلفاروپلاستی است. این رویه درمانی برای رفع افتادگی پلک بالا و پلک پایین انجام می‌شود. هدف در هر دوحالت یکسان است. به موجب جراحی پلک بالا یا پایین و یا هردو، پوسته شل شده پلک که به خاطر وجود چربی اضافی و افزایش سن ایجاد می‌شود برداشته شده و سفت می‌شود.

اهمیت درمان برگشتگی پلک پایین به آن است که به مرور موجب ایجاد خارش، سوزش و در برخی مواقع عفونت‌های وخیم می‌شود.

شیوه انجام عمل پلک افتاده به صورت شماتیک
 • کانتوپلاستی

در موارد بسیار وخیم برگشتگی پلک، زمانی که میزان شل شدگی و چربی اضافی اینقدری بالا باشد که نتوان به راحتی به درمان آن پرداخت. و همچنین احتمال ابتلا به عفونت بالا باشد، از روش کانتوپلاستی برای درمان افتادگی پلک پایین استفاده می‌کنند.

در این حالت پزشک جراح معتمد شما باید عضله خاص چشم را ببرد و تاندون کانتال را از استخوان کنار چشم جدا کند.

 • جراحی پتوز پلک

پتوز مختص به پلک بالا انجام می‌گردد. به این گونه که به موجب این روش درمانی پلک کشیده شده و به سمت بالا هدایت می‌شود. پتوز قادر است بدون ایجاد هیچگونه جای اسکار و زخمی چربی اضافی که موجب سنگینی پلک بالا میشود را بردارد و چشم را کشیده کند.

 • بالا بردن ابرو

لفت ابرو از دیگر روش‌های زیبایی چشم است که به اشتباه جز درمان‌های افتادگی پلک شناخته می‌شود. ممکن است بیمار حس کند دچار پلک افتاده‌ای شده و نیاز به درمان افتادگی پیدا کند. اما در واقع تنها ابروی آنها حالت افتاده دارد و تنها با یک لیفت ساده می‌توانند آن را درمان کنند. گوشه ابرو با کمک برش کوچکی به سمت خارجی سر ( دور طرف گوش‌ها) کشیده می‌شود و افتادگی ابرو رفع خواهد شد.

اگر می‌خواهید بدانید که به عمل پلک افتاده نیاز دارید یا نه، با مشاوران ما در کلینیک دکتر آرش نجف‌بیگی تماس بگیرید. ما مشتاقانه شما را راهنمایی خواهیم کرد.

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ | کلینیک سعادت‌آباد : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

تفاوت عمل پلک افتاده و جراحی پتوز چیست؟

در عمل پلک افتاده، تمرکز بر بلفاروپلاستی یا جراحی پلک بالا برای از میان برداشتن پوست اضافه است. درواقع عمل پلک بالا بیشتر جنبه زیبایی دارد. بعضی افراد از کودکی دارای پوست اضافه در پلک و دچار افتادگی پلک هستند. این افتادگی در بزرگسالی بیشتر می‌شود و ظاهر چشم‌ها را به‌هم می‌ریزد. همچنین افزایش سن نیز از عوامل اصلی افتادگی پلک است. عمل پلک افتاده از جنبه زیبایی و جوان‌سازی به رفع این مشکل می‌پردازد.

وقتی صحبت از درمان پتوز و جراحی پلک برای رفع افتادگی پتوز باشد، هدف ما اصلاح مشکلات ماهیچه‌های بالا برنده پلک است. هنگامی که این ماهیچه‌ها کار خود را به درستی انجام ندهند و نتوانند وزن پلک‌ها را تحمل کنند، پلک پایین می‌افتد. در عمل پتوز، این ماهیچه‌ها اصلاح و بافت‌های اضافه برداشته می‌شود. این افتادگی پتوز ممکن است مادرزادی باشد و یا بر اثر بیماری، تصادف، ضربه و دیگر عوامل ناشناخته ایجاد شود. به هر روی، عمل پلک افتاده درمان استانداردی برای پتوز است.

جراحی پلک افتاده چگونه انجام می‌شود؟ در ویدئو زیر دکتر آرش نجف بیگی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، در مورد عمل افتادگی پلک اطلاعاتی را ارائه می‌دهند.

در این مقاله با درمان جراحی پلک بدون درد بیشتر آشنا خواهید شد

عمل پلک افتاده چگونه انجام می‌شود؟

عمل پلک افتاده یک جراحی ساده و بدون درد و مشکل است. این جراحی حدود یک ساعت و نیم زمان می‌برد. می‌توان با بی‌حسی موضعی و در کلینیک این جراحی را انجام داد.

برخی افراد به دلیل ترس و استرس از ابزار جراحی یا مشکلات دیگر، شاید نتوانند تمام طول عمل بی‌حرکت بمانند. برای این دسته از مراجعان می‌توان عمل پلک افتاده را در بیمارستان و با بی‌هوشی عمومی انجام داد.

نخست روی پلک بالا برش‌هایی با لیزر ایجاد می‌شود. به همین دلیل این برش‌ها بسیار ظریف هستند و نتیجه نهایی جراحی نیز رضایت‌بخش خواهد بود.

سپس پوست و در صورت وجود، چربی اضافه پلک، برداشته می‌شود. درواقع هم طول پلک کوتاه می‌شود و هم پف پلک رفع می‌گردد.

در نهایت پوست پلک بخیه می‌خورد. این بخیه‌ها بسیار ظریف زده می‌شوند و به دستان توانمند و باتجربه‌ای نیاز دارند.

به همین دلیل پیشنهاد می‌شود همیشه برای عمل‌های زیبایی، به‌ویژه جراحی‌های پلک و صورت، به پزشک فوق تخصص جراحی زیبایی مراجعه کنید.

تغییر چهره پس از عمل پلک افتاده

به همین دلیل پیشنهاد می‌شود همیشه برای عمل‌های زیبایی، به‌ویژه جراحی‌های پلک و صورت، به پزشک فوق تخصص جراحی زیبایی مراجعه کنید.

متاسفانه برخی افراد برای هزینه کمتر، خود را به تیغ کسانی می‌سپرند که در این زمینه تخصص و مهارت ندارند و صدمات جبران‌ناپذیری را به چشم‌ها و پلک‌ها وارد می‌کنند.

برای مثال بسیار پیش می‌آید که مراجعه کننده درخواست دارد که پلک‌هایش بیشتر کوتاه شود تا چشمانش درشت‌تر دیده شود. یک پزشک متخصص جراحی پلاستیک هرگز این کار را نمی‌کند؛ چرا که اگر پلک‌ها بیش از اندازه استاندارد و مجاز کوتاه شوند، دیگر کامل بسته نمی‌شوند. این موضوع موجب خشکی چشم و حتی از دست رفتن بینایی بیمار خواهد شد.

پس فراموش نکنید که عمل پلک افتاده یک جراحی استاندارد است که باید توسط پزشک متخصص انجام شود. به توصیه‌های جراح خود پیش از عمل دقت کنید. برای مثال چند روز پیش از جراحی باید مصرف دخانیات و قرص‌های ضد انعقاد خون را قطع کنید. 8 ساعت پیش از جراحی با بی‌هوشی ناشتا باشید. همچنین بهتر است که یک همراه نیز داشته باشید.

مطالعه مقاله عمل پف چشم را پیشنهاد میکنیم.

چگونه افتادگی پلک را از بین ببریم؟

اگر افتادگی پلک و افتادگی پوست اطراف چشم و ابرو شما را آزار می دهد، تنها نیستید درمان های زیادی برای صاف کردن پوست چروک دور چشم و افتادگی پلک شما وجود دارد. به طور کلی پزشکان گزینه های اصلاح این مسائل را به روش های غیرجراحی و جراحی تقسیم می کنند.

روش های رفع افتادگی پلک بدون جراحی

درمان‌های غیرجراحی، از جمله پرکننده‌های اسید هیالورونیک یا تزریق‌هایی مانند بوتاکس یا فیلر می‌توانند به شما کمک کنند جوان‌تر به نظر برسید. این درمان‌ها می‌توانند چین و چروک‌های اطراف چشم‌تان را صاف کنند، گودی‌ها را پر کنند یا افتادگی پلک ‌ها را از بین ببرند. به علاوه یک جراح اکولوپلاستیک یا جراح پلاستیک چشم می تواند بهترین درمان را برای نیازهای شما ارزیابی کند. اما در ادامه با این روش های درمانی بیشتر آشنا می شویم:

تزریق بوتاکس

تزریق محصولات حاوی سموم بوتولینوم (مانند بوتاکس یا دیسپورت) می تواند به سفت شدن پوست، افتادگی پلک و کاهش چین و چروک اطراف چشم شما کمک کند. این محصولات برای اصلاح مشکلات پلک مرتبط با پیری با ضعیف کردن ماهیچه‌های ناحیه اطراف چشم کار می‌کنند و به شما ظاهری جوان‌تر در هنگام لبخند می‌دهند.

تزریق فیلر

پرکننده‌های ژل اسید هیالورونیک یا فیلرها، حجم بیشتری را برای پر کردن شکاف‌های عمیق‌تر روی گونه‌ها و اطراف نواحی پلک پایین ‌تان فراهم می ‌کند. با استفاده از این پرکننده‌ها در پلک‌های پایین اغلب گودی‌هایی را که می‌تواند در زیر پلک پایین ایجاد شود، بهبود ‌ببخشد.

با این وجود پرکننده ها نیز موقتی هستند، به مرور زمان نیاز به تزریق مجدد دارند و می توانند باعث تجمع مایع در پلک ها شوند و در نهایت منجر به ایجاد سایه ها و خطوط در محل اتصال بین پلک و گونه می شوند. بنابراین این نوع درمان به عنوان بهترین روش رفع افتادگی پلک محسوب نمی شود.

روش های رفع افتادگی پلک با جراحی

گزینه‌های جراحی راه‌حل دائمی‌تری ارائه می‌دهند که می‌تواند بیشتر اجزایی را که در روند پیری نقش دارند، درمان کند. گزینه‌های جراحی برای درمان مشکلات ساختاری اطراف پلک‌ها، مانند شکاف‌های پای کلاغی یا شکاف‌های عمیق‌تر ناشی از افزایش سن طراحی شده‌اند و به طور موثر در رفع افتادگی پلک کاربرد دارند. در ادامه با گزینه های جراحی برای رفع افتادگی پلک بیشتر آشنا می شویم:

جراحی پلک

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی می‌تواند پوست و چربی اضافی را از بین ببرد، چربی را تغییر مکان دهد و پوست شما را سفت کند. اگر پوست اضافی در ناحیه پلک دارید، جراح می‌تواند مقدار کمی از پلک‌های تحتانی شما را بردارد  و بدین ترتیب افتادگی پلک شما را از بین ببرد.

حذف چربی

اگر می‌خواهید اثر چشمگیرتر و جوان‌کننده‌تری از جراحی افتادگی پلک داشته باشید، باید تحت یک بازسازی عمیق‌تر قرار بگیرید که مشکل چربی و کیسه‌های اضافی را درمان می‌کند. جراحی‌های قدیمی‌تر شامل برداشتن این چربی اضافی است که باعث بهبود کیسه زیر چشم می‌شود، اما هیچ کاری برای بهبود ناحیه توخالی که در زیر کیسه ایجاد می‌شود، انجام نمی‌دهد.

بنابراین تکنیک حذف چربی برای افتادگی پلک می‌تواند به شما کمک کند کمتر خسته و هوشیارتر به نظر برسید، اما می‌تواند جنبه منفی نیز داشته باشد. شاید فکر کنید که حذف چربی کلید جوانسازی است، اما در حقیقت، برداشتن چربی گاهی اوقات می‌تواند تغییرات پیری را افزایش دهد و به گودرفتگی اطراف چشم اضافه کند.

جابجایی چربی

برای کیسه های توخالی زیر چشم، جراحان چشم، به جای برداشتن کامل چربی، آن را تغییر مکان می دهند. در واقع این روش، استفاده از چربی به نفع خود برای بهبود سایه‌ها، حفره‌ها و خطوط اطراف چشم است، نه اینکه این چربی ها دور انداخته شوند. برداشتن چربی از یک ناحیه و تغییر موقعیت آن، هم به کیسه های چشم و هم ناحیه توخالی زیر آن می ‌پردازد. در واقع، این روش بهتر از پرکننده‌های اسید هیالورونیک، سیاهی‌ها و گودی‌ها را درمان می‌کند، اما به تعهد بیشتری برای جراحی نیاز دارد.

مراقبت‌های پس از جراحی

عمل پلک افتاده دوره نقاهت کوتاهی دارد. طبق بررسی ها احساس درد خفیف در این دوران طبیعی است. اما اگر درد شدید است بلافاصله با مطب جراح تماس بگیرید. با رعایت موارد زیر، روند بهبودی را به خوبی طی خواهید کرد تا از نتیجه فوق‌العاده این جراحی بهره‌مند شوید:

 • بعد از عمل پلک‌ها باز است و تنها یک پانسمان روی جای بخیه پلک‌ها گذاشته می‌شود. این پانسمان یک تا دو روز پس از جراحی برداشته می‌شود.
 • بخیه‌ها را به هیچ وجه دستکاری نکنید و تا سه روز از شستن آن خودداری کنید. درواقع تا سه روز پس از جراحی نباید حمام بروید. بخیه‌ها 7 تا 10 روز بعد از جراحی کشیده می‌شوند.
 • درد، ورم، تاری دید و خشکی چشم طبیعی است و به مرور از بین می‌رود. تا یک هفته اول ممکن است ورم بیشتر شود. اما پس از سه هفته، 80 درصد ورم‌ها رفع می‌شود و 20 درصد باقی مانده تا حد اکثر سه ماه کامل از بین می‌روند.
 • برای رفع ورم و کبودی، تا سه روز اول از کمپرس آب سرد و سپس تا سه روز از کمپرس آب گرم استفاده کنید.
 • تا دو هفته سر خود را همیشه بالا نگه دارید و هنگام خواب زیر سر خود چند بالش نرم بگذارید.
 • برای رفع جای زخم از پمادی که پزشک متخصص شما تجویز می‌کند، استفاده کنید. در بیشتر افراد این جای زحم طی 4 ماه رفع می‌شود. در تعداد کمی نیز به زمان بیشتری نیاز است و یا به صورت یک خط ظریف در چین پلک باقی خواهد ماند که به سختی دیده می‌شود.

اگر می‌خواهید بدانید که به عمل پلک افتاده نیاز دارید یا نه، با مشاوران ما در کلینیک دکتر آرش نجف‌بیگی تماس بگیرید. ما مشتاقانه شما را راهنمایی خواهیم کرد.

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ | کلینیک سعادت‌آباد : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

عمل پلک افتاده چقدر موثر است؟

جراحی پلک افتاده، روشی موثر در جوان‌سازی و زیبایی چشم‌ها است. چه به دلیل افزایش سن و چه دلایل دیگر مانند پتوز، پلک‌های افتاده داشته باشید، درمان استاندارد آن عمل پلک افتاده است.

چند ماه پس از این جراحی، ورم پلک‌ها از بین می‌رود و نتیجه نهایی آشکار می‌گردد. در این مدت به جراح متخصص زیبایی اعتماد کنید و اجازه دهید روند بهبودی طی شود.

عمل پلک افتاده جراحی سختی نیست اما پیش از انجام آن حتما به متخصص زیبایی مراجعه کنید. گاهی توقع و انتظار افراد از عمل پلک افتاده واقع‌بینانه نیست. حتی ممکن است جراح متخصص پس از معاینه شما، درمان‌های دیگری را برای تکمیل روند جوان شدن صورت به شما پیشنهاد بدهد تا در کنار عمل پلک افتاده، به زیباتر شدن چهره شما کمک کند.

و در نهایت اینکه واکنش طبیعی و بیولوژیکی بدن افراد مختلف به عمل‌های جراحی، متفاوت است. ممکن است نتیجه جراحی هر فرد با دیگری به یک شکل نباشد و یا زمان آشکار شدن نتیجه نهایی برای همه یکسان نباشد. در این میان حتما باید با یک متخصص زیبایی مشورت کنید تا پیش از عمل، بهترین انتخاب را داشته باشید.

جدیدترین روش جراحی افتادگی پلک

بلفاروپلاستی تهاجمی ترین و گران ترین گزینه جراحی افتادگی پلک است، اما تاثیرگذارترین نتایج را به همراه دارد. بلفاروپلاستی یا لیفت پلک را می توان برای اصلاح پلک بالا، پلک پایین یا هر دو انجام داد و مستلزم بازسازی ساختار پلک با جراحی است.

این روش به عنوان جدیدترین روش جراحی افتادگی پلک، برای افرادی که افتادگی پلک متوسط تا شدید دارند توصیه می شود. از بین تمام درمان‌های مبتنی بر افتادگی پلک چشم، این درمان بیشترین زمان از کار افتادگی را نیز به همراه دارد اما با این حال، نتایج اغلب حدود یک دهه باقی می ماند که به طور قابل توجهی طولانی تر از سایر گزینه های درمانی است.

به علاوه این عمل نیاز به بیهوشی دارد، اما می تواند به صورت سرپایی انجام شود و بسته به اینکه بیمار در حال اصلاح پلک های بالا یا پایین باشد، تقریباً یک ساعت یا کمتر طول می کشد.

در تکنیک بلفاروپلاستی پلک فوقانی، جراح پلاستیک معمولاً برشی را در امتداد چین طبیعی پلک ایجاد می کند. پس از تکمیل برش‌ها و برداشتن پوست اضافی و رسوبات چربی، این کار باعث سفت شدن ناحیه پلک می‌شود و ظاهری جوان‌تر، متقارن‌تر، کمتر پف‌کرده‌تر به چشم‌ها می شود.

جمع بندی

سال‌ها پیش، کسانی که افتادگی پلک داشتند و به دنبال لیفت کردن آن بودند، گزینه‌های کمی فراتر از جراحی پلک داشتند. اما فناوری در چند سال گذشته راه طولانی را پیموده است. اکنون پلک های افتاده را می‌توان با چندین گزینه غیرتهاجمی هم اصلاح کرد، مثل تزریق بوتاکس، فیلر و غیره. بسیاری از مردان و زنان میانسال و جوان برای درمان و رفع افتادگی پلک به کلینیک های زیبایی مراجعه می کنند و به دنبال راهی برای از بین بردن این افتادگی و حذف  چین و چروک اطراف چشمشان هستند. همانطور که در این مطلب خواندیم، تکنیک های جراحی و غیرجراحی زیادی برای مقابله با این علائم پیری و به خصوص رفع افتادگی پلک وجود دارد که همگی کارایی و مزایای خاص خودشان را دارند. در مجموع اما توصیه اکثر جراحان زیبایی جراحی پلک یا بلفاروپلاستی به عنوان جدیدترین روش جراحی افتادگی پلک و ماندگارترین آنها است. اما نظر شما چیست؟ شما کدام روش جراحی یا غیر جراحی را برای از بین بردن افتادگی پلک انتخاب می کنید؟

حال که درباره جراحی پلک افتاده و نکاتی که باید قبل از اقدام به عمل بدانید، اطلاعات درستی کسب کرده اید می توانید از مقالاتی که در پایین هستند اطلاعات تکمیل تری دریافت کنید یا برای خواندن تجربیات دیگران در این زمینه، نظرات کاربران را در انتهای مقاله بخوانید.

کلینیک دکتر نجف بیگی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، یکی از فعال‌ترین جراحان پلاستیک حال حاضر شهر تهران هستند. دوره پزشکی عمومی و تخصص خود را در دانگاه تهران و بیمارستان شهدای تجریش گذرانده‌اند و مقطع فوق

پست های محبوب

تماس با ما

مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر

مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر