جراحی پلک افتاده یا درمان افتادگی پلک چگونه انجام می‌شود؟

37,524

افتادگی پلک می تواند دلایل زیادی داشته باشد یکی از آنها افزایش سن است .

جراحی افتادگی پلک از عمل های ساده و بدون درد و مشکل است .

درمان افتادگی پلک با عمل جراحی ماندگاری بسیار بالایی دارد و نیاز به نگرانی در این مورد نیست.

جراحی پلک یا عمل افتادگی پلک، به‌نوعی همان بلفاروپلاستی پلک بالا است. جراحی پلک افتاده از دو جنبه زیبایی و درمانی قابل بررسی می‌باشد.

در واقع با افزایش سن و شل شدن پوست و ماهیچه‌های زیر آن، پلک افراد حالت شل و وارفته پیدا می‌کند و پایین می‌آید. این افتادگی، چهره فرد را پیر نشان می‌دهد و گیرایی نگاه او را از بین می‌برد. همچنین جلوی دید فرد را می‌گیرد و البته به ماهیچه‌های پلک نیز فشار وارد می‌کند. عمل پلک افتاده این مشکل را به‌سادگی درمان می‌کند تا چهره‌ای جوان‌تر و زیباتر ایجاد شود.

از سوی دیگر برخی افراد در ماهیچه‌های پلک خود دچار افتادگی هستند که موجب پایین افتادن پلک می‌شود و به آن پتوز می‌گویند. گاهی افراد جراحی پلک افتاده را با لیفت ابرو اشتباه می گیرند اما باید بدانید که این دو عمل جراحی کاملا متفاوت با یکدیگر هستند و عمل لیفت ابرو برای بالا کشیدن ابرو کاربرد دارد.

گاهی این افتادگی در یک پلک بیشتر است و در حالت پلک‌ها و چشم‌ها، عدم تقارن ایجاد می‌کند. درمان افتادگی پلک با جراحی روش مناسبی برای این افراد است تا ظاهر طبیعی‌تری داشته باشند. همین طور جراحی افتادگی پلک نزد بهترین جراح پلک نیز می تواند تضمینی بر نتیجه عمل زیبایی پلک باشد.

حال این سوال پیش می‌آید که آیا عمل پلک افتاده، روش مناسبی برای جوان‌سازی چهره است؟ آیا درمان افتادگی پلک با عمل ، دشوار است و درد زیادی دارد؟ یا عملی ساده است؟ نتیجه این درمان چقدر پس از عمل قابل مشاهده است و ماندگاری آن چقدر است؟ در این مقاله پاسخ این پرسش‌ها را در مورد عمل پلک افتاده، خواهید خواند:

در ویدیویی که در ادامه مشاهده می کنید دکتر آرش نجف بیگی توضیحات کاملی درباره ی جراحی پلک بازگو می کنند :

جراحی پلک افتاده و جوان‌سازی چهره

عمل پلک افتاده یکی از روش‌های موثر در جوان‌سازی چهره و تغییر در حالت چشم‌ها است. پلک افتاده یعنی پلکی که به دلایل مختلف، پایین‌تر از جای اصلی خود قرار می‌گیرد. با افتادگی پلک، هنگام باز بودن چشم‌ها، پلک بیشتر از حد نرمال روی چشم را می‌پوشاند. افتادگی پلک ممکن است به مرور زمان رخ دهد، بر اثر یک حادثه پیش بیاید و یا حتی مادر زادی باشد.

چشم‌ها مرکز صورت و عنصر بسیار مهمی در زیبایی ما هستند. چشم‌ها به‌خوبی حالات درونی ما را منتقل می‌کنند و احساسات ما را بروز می‌دهند. داشتن چشم‌های زیبا، پل ارتباط موثر ما با دیگران و یکی از عوامل اعتماد به نفس است. در این میان، فرم و شکل پلک‌ها در زیبایی چشم‌ها بسیار موثر هستند. عمل پلک افتاده به زیبایی و طبیعی بودن چشم‌ها بسیار کمک می‌کند؛ اما چطور؟

با بالا رفتن سن، بافت‌های زیر پوست از جمله ماهیچه‌ها و بافت‌های چربی، سفتی و استحکام خود را از دست می‌دهند. به همین دلیل سفت شدن پوست زیر چشم نقش پر رنگی در زیبایی پیدا کرده است. صورت یکی از اولین نقاط بدن است که این نشانه‌های افزایش سن را منعکس می‌کند. چین‌های پیشانی و دور چشم، افتادگی ابرو و افتادگی صورت، یکی پس از دیگری خودشان را نشان می‌دهند.

جراحی پلک افتاده نمونه کار دکتر ارش نجف بیگی 1

در این میان، چشم‌ها زودتر از جاهای دیگر شروع به تغییر می‌کنند. به مرور پوست پلک‌ها پایین می‌افتد و یا چین می‌خورد. همچنین لایه‌های چربی نیز ممکن است زیر آن جمع شود. عمل بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین و همچنین عمل پلک افتاده، روشی برای درمان همین تغییرات است. اگر افتادگی پلک درمان نشود، از چند جنبه موجب ایجاد مشکل برای شما می‌شود:

 • از نظر زیبایی: پلک‌های افتاده، چشم‌ها را خسته، ناراحت، خواب‌آلود و البته کوچک‌تر از حالت طبیعی نشان می‌دهد. افتادگی پلک، یکی از نشانه‌های اولیه بالا رفتن سن است که البته زیبایی و شادابی چهره شما را نیز از بین می‌برد.
 • از نظر سلامت چشم‌ها: از یک سو، وقت پلک دچار پوست اضافه و افتادگی می‌شود، به ماهیچه‌های بالابرنده پلک فشار بیشتری وارد می‌شود. ماهیچه‌هایی که در روز هزاران بار وضیفه بالا و پایین بردن پلک‌ها را دارند، ناچار هستند برای تحمل این وزن و عدم تعادل، فشار بیشتری را وارد کنند. همین عامل موجب خستگی این ماهیچه‌ها می‌شود.
 • خطرات افتادگی پلک: از سوی دیگر افتادگی پلک، جلوی دید شما را می‌گیرد و بدون اینکه متوجه شوید، میدان دید شما را کاهش می‌دهد. همین موضوع چشم‌های شما را دچار خستگی می‌کند. حتی اگر افتادگی شدید باشد، می‌تواند خطر آفرین نیز باشد و شما را در انجام کارهای روزانه، دچار مشکل کند؛ از جمله در رانندگی.

عمل پلک‌های افتاده، با برداشتن پوست اضافه و کوتاه کردن پلک، ظاهر چشم‌ها و پلک‌ها را طبیعی می‌کند، چهره شما را جوان‌تر و شادتر می‌نماید و در نهایت، از خستگی چشم‌ها و ماهیچه‌های بالابرنده‌ی پلک‌ها نیز جلوگیری می‌کند. درمان افتادگی پلک با جراحی معمولا تاثیر بلندمدتی دارد و نتایج آن می‌تواند تا پایان عمر با شما باقی بماند.

تفاوت پلک یک فرد سالخورده و جوان

در صورت تمایل، می‌توانید یک جلسه مشاوره رایگان با دکتر آرش نجف بیگی داشته باشید.

.

انواع افتادگی پلک و روش‌های درمان آن

جراحی افتادگی پلک عموما با نام بلفاروپلاستی شناخته می‌شود. اما بلفاروپلاستی تنها یکی از موارد و روش‌های درمانی برای پلک است. از دیگر روش‌هایی که می‌توان از آن نام برد راهکار:

 • کانتوپکسی

زمانی ازین راهکار استفاده می‌شود که لبه پایینی پلک پایین به سمت خارجی پلک بر می‌گردد. در این حالت برای بازگرداندن پلک به حالت اولیه و سفت کردن عضلات آن و پیشگریری از برگشتن مجدد پلک، از روش کانتوپکسی استفاده می‌کنند.

اهمیت درمان برگشتگی پلک پایین به آن است که به مرور موجب ایجاد خارش، سوزش و در برخی مواقع عفونت‌های وخیم می‌شود.

 • بلفاروپلاستی

عمومی‌ترین روش برای جراحی پلک افتاده روش بلفاروپلاستی است. این رویه درمانی برای رفع افتادگی پلک بالا و پلک پایین انجام می‌شود. هدف در هر دوحالت یکسان است. به موجب جراحی پلک بالا یا پایین و یا هردو، پوسته شل شده پلک که به خاطر وجود چربی اضافی و افزایش سن ایجاد می‌شود برداشته شده و سفت می‌شود.

جراحی پلک افتاده نمونه کار دکتر ارش نجف بیگی 4
 • کانتوپلاستی

در موارد بسیار وخیم برگشتگی پلک، زمانی که میزان شل شدگی و چربی اضافی اینقدری بالا باشد که نتوان به راحتی به درمان آن پرداخت. و همچنین احتمال ابتلا به عفونت بالا باشد، از روش کانتوپلاستی برای درمان افتادگی پلک پایین استفاده می‌کنند.

در این حالت پزشک جراح معتمد شما باید عضله خاص چشم را ببرد و تاندون کانتال را از استخوان کنار چشم جدا کند.

 • جراحی پتوز پلک

پتوز مختص به پلک بالا انجام می‌گردد. به این گونه که به موجب این روش درمانی پلک کشیده شده و به سمت بالا هدایت می‌شود. پتوز قادر است بدون ایجاد هیچگونه جای اسکار و زخمی چربی اضافی که موجب سنگینی پلک بالا میشود را بردارد و چشم را کشیده کند.

 • بالا بردن ابرو

لفت ابرو از دیگر روش‌های زیبایی چشم است که به اشتباه جز درمان‌های افتادگی پلک شناخته می‌شود. ممکن است بیمار حس کند دچار پلک افتاده‌ای شده و نیاز به درمان افتادگی پیدا کند. اما در واقع تنها ابروی آنها حالت افتاده دارد و تنها با یک لیفت ساده می‌توانند آن را درمان کنند. گوشه ابرو با کمک برش کوچکی به سمت خارجی سر ( دور طرف گوش‌ها) کشیده می‌شود و افتادگی ابرو رفع خواهد شد.

جراحی پلک افتاده نمونه کار دکتر ارش نجف بیگی 2

تفاوت عمل پلک افتاده و جراحی پتوز چیست؟

در عمل پلک افتاده، تمرکز بر بلفاروپلاستی یا جراحی پلک بالا برای از میان برداشتن پوست اضافه است. درواقع عمل پلک بالا بیشتر جنبه زیبایی دارد. بعضی افراد از کودکی دارای پوست اضافه در پلک و دچار افتادگی پلک هستند. این افتادگی در بزرگسالی بیشتر می‌شود و ظاهر چشم‌ها را به‌هم می‌ریزد. همچنین افزایش سن نیز از عوامل اصلی افتادگی پلک است. عمل پلک افتاده از جنبه زیبایی و جوان‌سازی به رفع این مشکل می‌پردازد.

وقتی صحبت از درمان پتوز و جراحی پلک برای رفع افتادگی پتوز باشد، هدف ما اصلاح مشکلات ماهیچه‌های بالا برنده پلک است. هنگامی که این ماهیچه‌ها کار خود را به درستی انجام ندهند و نتوانند وزن پلک‌ها را تحمل کنند، پلک پایین می‌افتد. در عمل پتوز، این ماهیچه‌ها اصلاح و بافت‌های اضافه برداشته می‌شود. این افتادگی پتوز ممکن است مادرزادی باشد و یا بر اثر بیماری، تصادف، ضربه و دیگر عوامل ناشناخته ایجاد شود. به هر روی، عمل پلک افتاده درمان استانداردی برای پتوز است.

تغییر چهره پس از عمل پلک افتاده

عمل پلک افتاده چگونه  انجام می‌شود؟

عمل پلک افتاده یک جراحی ساده و بدون درد و مشکل است. این جراحی حدود یک ساعت و نیم زمان می‌برد. می‌توان با بی‌حسی موضعی و در کلینیک این جراحی را انجام داد. برخی افراد به دلیل ترس و استرس از ابزار جراحی یا مشکلات دیگر، شاید نتوانند تمام طول عمل بی‌حرکت بمانند. برای این دسته از مراجعان می‌توان عمل پلک افتاده را در بیمارستان و با بی‌هوشی عمومی انجام داد.

نخست روی پلک بالا برش‌هایی با لیزر ایجاد می‌شود. به همین دلیل این برش‌ها بسیار ظریف هستند و نتیجه نهایی جراحی نیز رضایت‌بخش خواهد بود. سپس پوست و در صورت وجود، چربی اضافه پلک، برداشته می‌شود. درواقع هم طول پلک کوتاه می‌شود و هم پف پلک رفع می‌گردد.

در نهایت پوست پلک بخیه می‌خورد. این بخیه‌ها بسیار ظریف زده می‌شوند و به دستان توانمند و باتجربه‌ای نیاز دارند. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود همیشه برای عمل‌های زیبایی، به‌ویژه جراحی‌های پلک و صورت، به پزشک فوق تخصص جراحی زیبایی مراجعه کنید. متاسفانه برخی افراد برای هزینه کمتر، خود را به تیغ کسانی می‌سپرند که در این زمینه تخصص و مهارت ندارند و صدمات جبران‌ناپذیری را به چشم‌ها و پلک‌ها وارد می‌کنند.

برای مثال بسیار پیش می‌آید که مراجعه کننده درخواست دارد که پلک‌هایش بیشتر کوتاه شود تا چشمانش درشت‌تر دیده شود. یک پزشک متخصص جراحی پلاستیک هرگز این کار را نمی‌کند؛ چرا که اگر پلک‌ها بیش از اندازه استاندارد و مجاز کوتاه شوند، دیگر کامل بسته نمی‌شوند. این موضوع موجب خشکی چشم و حتی از دست رفتن بینایی بیمار خواهد شد.

پس فراموش نکنید که عمل پلک افتاده یک جراحی استاندارد است که باید توسط پزشک متخصص انجام شود. به توصیه‌های جراح خود پیش از عمل دقت کنید. برای مثال چند روز پیش از جراحی باید مصرف دخانیات و قرص‌های ضد انعقاد خون را قطع کنید. ۸ ساعت پیش از جراحی با بی‌هوشی ناشتا باشید. همچنین بهتر است که یک همراه نیز داشته باشید.

شیوه انجام عمل پلک افتاده به صورت شماتیک

اگر می‌خواهید بدانید که به عمل پلک افتاده نیاز دارید یا نه، با مشاوران ما در کلینیک دکتر آرش نجف‌بیگی تماس بگیرید. ما مشتاقانه شما را راهنمایی خواهیم کرد.

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ | کلینیک سعادت‌آباد : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

مراقبت‌های پس از جراحی

عمل پلک افتاده دوره نقاهت کوتاهی دارد. طبق بررسی ها احساس درد خفیف در این دوران طبیعی است. اما اگر درد شدید است بلافاصله با مطب جراح تماس بگیرید. با رعایت موارد زیر، روند بهبودی را به خوبی طی خواهید کرد تا از نتیجه فوق‌العاده این جراحی بهره‌مند شوید:

 • بعد از عمل پلک‌ها باز است و تنها یک پانسمان روی جای بخیه پلک‌ها گذاشته می‌شود. این پانسمان یک تا دو روز پس از جراحی برداشته می‌شود.
 • بخیه‌ها را به هیچ وجه دستکاری نکنید و تا سه روز از شستن آن خودداری کنید. درواقع تا سه روز پس از جراحی نباید حمام بروید. بخیه‌ها ۷ تا ۱۰ روز بعد از جراحی کشیده می‌شوند.
 • درد، ورم، تاری دید و خشکی چشم طبیعی است و به مرور از بین می‌رود. تا یک هفته اول ممکن است ورم بیشتر شود. اما پس از سه هفته، ۸۰ درصد ورم‌ها رفع می‌شود و ۲۰ درصد باقی مانده تا حد اکثر سه ماه کامل از بین می‌روند.
 • برای رفع ورم و کبودی، تا سه روز اول از کمپرس آب سرد و سپس تا سه روز از کمپرس آب گرم استفاده کنید.
 • تا دو هفته سر خود را همیشه بالا نگه دارید و هنگام خواب زیر سر خود چند بالش نرم بگذارید.
 • برای رفع جای زخم از پمادی که پزشک متخصص شما تجویز می‌کند، استفاده کنید. در بیشتر افراد این جای زحم طی ۴ ماه رفع می‌شود. در تعداد کمی نیز به زمان بیشتری نیاز است و یا به صورت یک خط ظریف در چین پلک باقی خواهد ماند که به سختی دیده می‌شود.
جراحی پلک افتاده نمونه کار دکتر ارش نجف بیگی 3

مطالعه مقاله عمل پف چشم را پیشنهاد میکنیم.

عمل پلک افتاده چقدر موثر است؟

جراحی پلک افتاده، روشی موثر در جوان‌سازی و زیبایی چشم‌ها است. چه به دلیل افزایش سن و چه دلایل دیگر مانند پتوز، پلک‌های افتاده داشته باشید، درمان استاندارد آن عمل پلک افتاده است. چند ماه پس از این جراحی، ورم پلک‌ها از بین می‌رود و نتیجه نهایی آشکار می‌گردد. در این مدت به جراح متخصص زیبایی اعتماد کنید و اجازه دهید روند بهبودی طی شود.

عمل پلک افتاده جراحی سختی نیست اما پیش از انجام آن حتما به متخصص زیبایی مراجعه کنید. گاهی توقع و انتظار افراد از عمل پلک افتاده واقع‌بینانه نیست. حتی ممکن است جراح متخصص پس از معاینه شما، درمان‌های دیگری را برای تکمیل روند جوان شدن صورت به شما پیشنهاد بدهد تا در کنار عمل پلک افتاده، به زیباتر شدن چهره شما کمک کند.

و در نهایت اینکه واکنش طبیعی و بیولوژیکی بدن افراد مختلف به عمل‌های جراحی، متفاوت است. ممکن است نتیجه جراحی هر فرد با دیگری به یک شکل نباشد و یا زمان آشکار شدن نتیجه نهایی برای همه یکسان نباشد. در این میان حتما باید با یک متخصص زیبایی مشورت کنید تا پیش از عمل، بهترین انتخاب را داشته باشید.

در ادامه می توانید سوالات پرتکراری که در این حوزه پرسیده می شوند را بخوانید:

با توجه به اینکه در این عمل پوست اضافه پلک برداشته می شود، در نتیجه چشم کمتر خسته می شود و میدان دید فرد نیز افزایش می یابد.

کلا در اصطلاح پزشکی به جراحی پلک بلفاروپلاستی گفته می شود، چنانچه علاوه بر چربی و پوست اضافه، عضله ابرو نیز افتادگی داشته باشد همراه این عمل،لیفت ابرو نیز انجام می شود.

خیر. در برخی موارد مشکل پلک افتاده به دلیل افزایش سن نیست و دلایل وراثتی دارد. در این موارد چنانچه مشکل حاد باشد نیاز است که فرد در سن پایین عمل جراحی داشته باشد.

معمولا ورم و کبودی بعد از جراحی پلک افتاده بعد ازیک هفته برطرف می شود.

اگر می‌خواهید بدانید که به عمل پلک افتاده نیاز دارید یا نه، با مشاوران ما در کلینیک دکتر آرش نجف‌بیگی تماس بگیرید. ما مشتاقانه شما را راهنمایی خواهیم کرد.

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ | کلینیک سعادت‌آباد : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

ممکن است شما دوست داشته باشید
70 نظرات
 1. ناشناس می گوید

  افتادگی مادرزادی دارم. میخوام عمل کنم. چقدر هزینه داره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   هزینه عمل جراحی پلک فقط از طریق معاینه حضوری مشخص می شود.
   برای مشاوره حضوری رایگان لطفا با شماره های ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ و ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ تماس بگیرید.

  2. امینی می گوید

   با سلام. من هم افتادگی پلک دارم و هم چربی زیر چشم و یا همون ورم زیر چشم.. آیا هر دو را در یک جلسه میشه عمل کرد؟ لطفا هزینه عمل را هم بفرمائید

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    با سلام
    بله می توان در یک جلسه پلک بالا و پایین را جراحی کرد.
    برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 2. ش.ق می گوید

  درود. هزینه جراحی پلک افتاده رو بیمه متقبل میشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   معمولا بیمه ها هزینه جراحی های زیبایی که توسط جراحان پلاستیک انجام می شود را پرداخت نمیکنن.

  2. آیدا می گوید

   جراحی پلک افتاده مثل لیفت ابرو عمل میکنه ؟

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    با سلام
    جراحی پلک کاملا متفاوت از لیفت ابرو است. ولی در برخی شرایط می توان هنگام جراحی پلک مقداری هم ابرو را لیفت کرد.

   2. ناشناس می گوید

    ایاباکشیدن پوست پسشانی افتادگی پلک گرفته میشه؟

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     دوست عزیز لیفت پیشانی باعث برطرف شدن افتادگی پلک نمی شود.

  3. Simin می گوید

   سلام روزتون بخیر
   اگرپلک وبرداریم مجددانیازبه عمل داره بعدازچندسال؟
   یابایکباردرست میسه من ۵۵سالمه ودوست دارم پلک وبردارم البته ازجوانی هم کمی داشتم الان بیشترشده

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    با سلام
    اگر جراحی توسط متخصص با تجربه انجام شود مجدد نیاز به جراحی پیدا نخواهید کرد.

 3. نازی می گوید

  سلام ممنون از سایت خیلی خوبتون
  جراحی پلک افتاده را میشه همزمان با لیفت پیشانی انجام داد ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای انجام همزمان چند عمل حتما باید به صورت حضوری مورد معاینه قرار بگیرید.
   برای یک جلسه مشاوره رایگان می توانید با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 4. یلدا می گوید

  با سلام
  عمل پلک افتاده می تونه بدون بیهوشیم انجام بشه ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   معمولا جراحی پلک با بی حسی موضعی و در مطب انجام می شود.
   چنانچه فرد خودش درخواست داشته باشدبا بی هوشی عمومی و در بیمارستان این عمل انجام می شود.

 5. Bahar می گوید

  سلام در سن ۱۷ سالگی هم این عمل انجام میشود؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر درمانی باشد بله ولی اگر برای زیبایی است بهتر است تا در این سن انجام نشود.

 6. Amane می گوید

  باعرض سلام وادب

  ببخشید عمل پلک و بینی رو میشه با هم انجام داد

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بهتر است به صورت همزمان انجام نشود ولی در شرایط خاص می توان انجام داد.

 7. ناشناس می گوید

  با سلام لطفا بفرمایید هزینه جراحی حدود چقدر میشود .متشکرم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 8. نیلوفر می گوید

  سلام.جای بخیه بعد از عمل باقی میمونه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر، بافت پلک به صورتی است که بعد از عمل جای بخیه اصلا مشخص نخواهد بود.

  2. صفورا می گوید

   سلام
   میشه عمل افتادگی پلک و عمل غبغب را با هم انجام بدم

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    با سلام
    بهتر است دو جراحی برای محدوده سر و گردن در یک جلسه انجام نشود ولی در شرایط خاص امکان پذیر است.

 9. ناشناس می گوید

  سلام ببخشید برای ترمیم افتادگی پلک اگه اقدام کنم ایا برای چشم ضرر داره یانه و‌دردش از جراحی اول بیشتره یانه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   جراحی افتادگی پلک برای چشم ضرر ندارد چون در داخل چشم جراحی انجام نمی شود.

 10. محمد بابایی لنگرودی می گوید

  درود
  مجل کار من جنوب ایران هست
  امکان مون ن در تهران را ندارم
  آیا میشه پس از عمل برگردم جنوب و کشیدن بخیه و کارهای دیگشو در همون جنوب انجام بدم
  یا نه نیاز به مراجعه های دیگه هم هست

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله می توانید برای کشیدن بخیه ها به پزشک دیگری مراجعه نمایید.

 11. سونا می گوید

  سلام من ۳۵ سالمه؛یه چشمم افتادگیش بیشتره تا اون یکی،ودوس دارم برایه زیبایی عمل بشم،آیااین سن مناسبه؟ دوباره برگشت نداره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله می توانید جراحی کنید. برگشت ندارد ولی طبیعی است که با افزایش سن پوست تمام بدن شل شود و پلک هم ار این قضیه مستثنی نیست.

 12. فاطمه طهماسبی می گوید

  من چشام به ‌شدت افتادگی داره ۲۳ سالم هست ولی از وقتی یادم میاد چشمم ضعیف بوده و جلوی دیدم گرفته آیا میتونم عمل کنم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله جراحی افتادگی پلک به منظورم درمان در هر سنی قابل انجام است.

 13. عباس می گوید

  سلام من کارمند و خیلی خیلی کارم زیاد یکسره درحال کار با کامپیوتر هستم ، چند روز بعد از جراحی برم سر کار، یا بهتر بگم میتونم فردای جراحی شروع به کار داشته باشم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   از لحاظ بینایی مشکلی نخواهید داشت ولی ممکن است کمی کبودی تا تورم تا چند روز در صورت خود داشته باشید.

 14. فاطمه ح می گوید

  سلام بالای پلک های چشم هام باهم فرق کرده یکی از پلکام یه خط اظافه اومده روش چکار کنم عمل میخواد یا بوتکس

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان گفت چه درمانی برای شما مناسبترین روش است.

 15. فاطمه می گوید

  سلام
  شما جراحی پلک رو بدون بیهوشی انجام میدید؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله جراحی پلک معمولا با بی حسی موضعی انجام می شود.

   1. ناشناس می گوید

    ایا مشاوره رایگان است

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     برای بله مشاوره رایگان است. برای دریافت وقت مشاوره با شماره های کلینیک تماس بگیرید.

 16. میلاد محمدی می گوید

  سلام خسته نباشید سمت چپ چشم افتادگی پلک دارم پلکم از بچگی افتادگی داره ۱۸سالم هست ب نظر شما عمل کنم وقتش رسیده احساس افسرگی میکنم وقتی چشامو میبینم تو آینه ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود آیا می توان برای شما جراحی انجام داد یا خیر.

 17. نرمی باده می گوید

  سلام ببخشید من ۴۰ ساله هستم هم پشت چشمم افتادگی داره هم چروک زیرچشم آیا بانخ کشیدن صورت هردوبرطرف میشه یا فقط جراحی

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد چه روشی برای شما مناسب است.

 18. صفورا می گوید

  قبل از جراحی آزمایش خاصی هم باید بدیم یانه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله باید آزمایشات لازم را قبل از جراحی انجام دهید.

   1. ناشناس می گوید

    هزینه جراحی پلک بالا چقدر است؟

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 19. ستاره می گوید

  سلام آیا عمل کشیدن پوست مینونه جایگزین جراحی پلک باشه؟ سپاسگزارم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر، کشیدن پوست صورت نمی تواند افتادگی پلک را درمان کند.

 20. ناشناس می گوید

  من شماره شما واستم ندارین من المان زندگی میکنم میخواستم هزینه افتادگی پلک را بپرسم و آدرس شما را چون میخواهم بیایم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز از طریق واتساپ با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ در ارتباط باشید.

 21. ناشناس می گوید

  با سلام من خانمی ۴۰ ساله هستم و میزان افتادگی پلک کمی دارم سوالم‌این است که جای بخیه بعد از چه مدتی ازبین میرود ؟؟
  و تزریق بوتاکس بعد یا قبل جراحی مشکلی نداره ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   جای بخیه در چین پلک است و مشخص نمی شود. و دو هفته قبل از جراحی و یک ماه بعد جراحی نمی توانید بوتاکس تزریق کنید.

 22. امیر عباس می گوید

  سلام من ۲۸ سالمه افتادگی پلک سمت راست دارم .
  با چشم سمت راستم نمیتونم چشمک بزنم ولی با چش چپ میشه .
  وقتی سرمو یه مقداری میگیرم پاین با مخاطب صحبت می کنیم متوجه افتادگ پلکم نمیشن ولی وقتی میگیرم بالا پلک سمت راستم قدرت بالا ماندن نداره . اکثراً متوجه میشن .
  درمانی داره دکتر ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز با توجه به مواردی که اعلام کردین حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود که مشکل افتادگی پلک شما به چه علت می باشد و آیا با جراحی مشکل شما حل می شود یا خیر.

 23. نادر می گوید

  درودمن ورزش حرفه ای انجام میدم آیا پس ازعمل میتونم بلافاصله به ورزشم ادامه بدم باتشکر

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر تا وقتی بخیه ها به طور کامل جوش نخوردن نباید ورزش سنگین انجام دهید.

 24. سجاد می گوید

  سلام من از بچگی چشم راستم نسبت به چشم چپم تو آینه نگاه میکنم یکم کوچکتر نشون میده میخوام بدونم افتادگی پلک دارم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تشخیص اینکه آیا افتادگی پلک دارین تنها از طریق معاینه حضوری امکان پذیر است.

 25. سلاله کوزه گری می گوید

  سلام خسته نباشید من ۲۵سالمه و از بچگی یک پلک پایین تر از پلک دیگرم هست و میخام عمل کنم
  آیا میشه فقط برای یک پلک عمل افتادگی پلک رو انجام داد؟
  شنیدم جای بخیه اش میمونه. این درسته؟
  بعد اینکه بخیه اش جذب پوست یمشه یا باید بخیه رو کشید؟
  ممنون میشم جواب بدین

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله می توانید فقط پلکی که مشکل دارد را جراحی نمایید.
   بخیه بعد از یک هفته کشیده می شود و بعد به تدریج جای بخیه ها کمرنگ می شوند.

 26. سرباز می گوید

  سلام من۳۷سالمه ۲ماه پیش دکترایرج وکیلی درمشهدعمل پلک انجام دادم خیلی بدعمل کردن وگوشه یک چشم برداشتن یکی روبرنداشتن وآخرای چشمم حالت افتاده وهمه مسخرم می کنن وامیدموازدست دادم حدودا چندماه بعدمیشه عمل کرد؟ آیادوباره عمل کنم عوارض داره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز حداقل باید یک سال از جراحی قبلی شما گذشته باشد تا بتوان جراحی ترمیمی مجدد برایتان انجام داد.

 27. فاتحي می گوید

  سلام ریسک عمل چند در صد هست ؟ هزینه تقریبی لطفاً

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر جراحی توسط متخصص با تجربه انجام شود عوارضی نخوهد داشت و برای اطلاع از هزینه ها با شماره های کلینیک در ارتباط باشید.

 28. مینو می گوید

  سلام
  برای جراحی پلک بهتر است به متخصص چشم پزشکی که فوق تخصص جراحی پلک دارد مراجعه کنیم یا متخصص جراحی پلاستیک

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز متخصص چشم پزشک جراحی های مربوط به داخل چشم را انجام می دهند ولی متخصصین جراحی پلاستیک تخصص لازم را برای جراحی های مربوط به زیبایی دارند و طبیعتا برای جراحی پلک باید به متخصص جراحی پلاستیک مراجعه نمود.

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید