عمل افتادگی پلک یا درمان افتادگی پلک چگونه انجام می‌شود؟

82,106

چگونه افتادگی پلک را از بین ببریم؟ آیا عمل پلک افتاده، روش مناسبی برای جوان‌سازی چهره است؟ آیا درمان افتادگی پلک با عمل، دشوار است و درد زیادی دارد؟ یا عملی ساده است؟ نتیجه این درمان چقدر پس از عمل قابل مشاهده است و ماندگاری آن چقدر است؟ دلایل به وجود آمدن افتادگی پلک چیست؟ پانسمان‌های بعد از جراحی پلک افتاده تا چه مدت باید باقی بمانند؟

و همه سوالاتی که درباره عمل افتادگی پلک دارید را در این مقاله بررسی کرده و پاسخ داده‌ایم. همچنین در پاسخ به برخی سوالات درون مقاله نیز ویدئویی از دکتر آرش نجف بیگی، فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی آورده شده است که می‎‌توانید با مشاهده آن به جواب سوال خود برسید.

نمونه کارهای واقعی قبل و بعد عمل پلک افتاده دکتر آرش نجف بیگی را نیز در میان مقاله می بینید.

در صورتی که به پاسخ مدنظر خود نرسیدید در انتهای همین مقاله سوال خود را درج کنید تا دکتر آرش نجف بیگی به آن پاسخ دهند. همین طور می‌توانید از پرسش و پاسخ دیگر افراد در قسمت نظرات کاربران اطلاعات خوبی کسب کنید.

درباره جراحی پلک افتاده چه می‌دانید؟ در ویدیویی که در ادامه مشاهده می کنید دکتر آرش نجف بیگی توضیحات کاملی درباره‌ی جراحی پلک بازگو می کنند :

جراحی پلک یا عمل افتادگی پلک، به‌نوعی همان بلفاروپلاستی پلک بالا است. جراحی پلک افتاده از دو جنبه زیبایی و درمانی قابل بررسی می‌باشد.

جراحی پلک افتاده نمونه کار دکتر ارش نجف بیگی 3

جراحی پلک افتاده و جوان‌سازی چهره

عمل پلک افتاده یکی از روش‌های موثر در جوان‌سازی چهره و تغییر در حالت چشم‌ها است. پلک افتاده یعنی پلکی که به دلایل مختلف، پایین‌تر از جای اصلی خود قرار می‌گیرد. با افتادگی پلک، هنگام باز بودن چشم‌ها، پلک بیشتر از حد نرمال روی چشم را می‌پوشاند. افتادگی پلک ممکن است به مرور زمان رخ دهد، بر اثر یک حادثه پیش بیاید و یا حتی مادر زادی باشد.

چشم‌ها مرکز صورت و عنصر بسیار مهمی در زیبایی ما هستند. چشم‌ها به‌خوبی حالات درونی ما را منتقل می‌کنند و احساسات ما را بروز می‌دهند. داشتن چشم‌های زیبا، پل ارتباط موثر ما با دیگران و یکی از عوامل اعتماد به نفس است. در این میان، فرم و شکل پلک‌ها در زیبایی چشم‌ها بسیار موثر هستند. عمل پلک افتاده به زیبایی و طبیعی بودن چشم‌ها بسیار کمک می‌کند؛ اما چطور؟

با بالا رفتن سن، بافت‌های زیر پوست از جمله ماهیچه‌ها و بافت‌های چربی، سفتی و استحکام خود را از دست می‌دهند. به همین دلیل سفت شدن پوست زیر چشم نقش پر رنگی در زیبایی پیدا کرده است. صورت یکی از اولین نقاط بدن است که این نشانه‌های افزایش سن را منعکس می‌کند. چین‌های پیشانی و دور چشم، افتادگی ابرو و افتادگی صورت، یکی پس از دیگری خودشان را نشان می‌دهند.

جراحی پلک افتاده نمونه کار دکتر ارش نجف بیگی 4

از سوی دیگر برخی افراد در ماهیچه‌های پلک خود دچار افتادگی هستند که موجب پایین افتادن پلک می‌شود و به آن پتوز می‌گویند.

از سوی دیگر برخی افراد در ماهیچه‌های پلک خود دچار افتادگی هستند که موجب پایین افتادن پلک می‌شود و به آن پتوز می‌گویند.

گاهی افراد جراحی پلک افتاده را با لیفت ابرو اشتباه می گیرند اما باید بدانید که این دو عمل جراحی کاملا متفاوت با یکدیگر هستند و عمل لیفت ابرو برای بالا کشیدن ابرو کاربرد دارد.

گاهی این افتادگی در یک پلک بیشتر است و در حالت پلک‌ها و چشم‌ها، عدم تقارن ایجاد می‌کند. درمان افتادگی پلک با جراحی روش مناسبی برای این افراد است تا ظاهر طبیعی‌تری داشته باشند.

همین طور جراحی افتادگی پلک نزد بهترین جراح پلک نیز می تواند تضمینی بر نتیجه عمل زیبایی پلک باشد.

جراحی پلک افتاده نمونه کار دکتر ارش نجف بیگی 1

در این میان، چشم‌ها زودتر از جاهای دیگر شروع به تغییر می‌کنند. به مرور پوست پلک‌ها پایین می‌افتد و یا چین می‌خورد. همچنین لایه‌های چربی نیز ممکن است زیر آن جمع شود. عمل بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین و همچنین عمل پلک افتاده، روشی برای درمان همین تغییرات است. اگر افتادگی پلک درمان نشود، از چند جنبه موجب ایجاد مشکل برای شما می‌شود:

 • از نظر زیبایی: پلک‌های افتاده، چشم‌ها را خسته، ناراحت، خواب‌آلود و البته کوچک‌تر از حالت طبیعی نشان می‌دهد. افتادگی پلک، یکی از نشانه‌های اولیه بالا رفتن سن است که البته زیبایی و شادابی چهره شما را نیز از بین می‌برد.
 • از نظر سلامت چشم‌ها: از یک سو، وقت پلک دچار پوست اضافه و افتادگی می‌شود، به ماهیچه‌های بالابرنده پلک فشار بیشتری وارد می‌شود. ماهیچه‌هایی که در روز هزاران بار وضیفه بالا و پایین بردن پلک‌ها را دارند، ناچار هستند برای تحمل این وزن و عدم تعادل، فشار بیشتری را وارد کنند. همین عامل موجب خستگی این ماهیچه‌ها می‌شود.
 • خطرات افتادگی پلک: از سوی دیگر افتادگی پلک، جلوی دید شما را می‌گیرد و بدون اینکه متوجه شوید، میدان دید شما را کاهش می‌دهد. همین موضوع چشم‌های شما را دچار خستگی می‌کند. حتی اگر افتادگی شدید باشد، می‌تواند خطر آفرین نیز باشد و شما را در انجام کارهای روزانه، دچار مشکل کند؛ از جمله در رانندگی.

عمل پلک‌های افتاده، با برداشتن پوست اضافه و کوتاه کردن پلک، ظاهر چشم‌ها و پلک‌ها را طبیعی می‌کند، چهره شما را جوان‌تر و شادتر می‌نماید و در نهایت، از خستگی چشم‌ها و ماهیچه‌های بالابرنده‌ی پلک‌ها نیز جلوگیری می‌کند. درمان افتادگی پلک با جراحی معمولا تاثیر بلندمدتی دارد و نتایج آن می‌تواند تا پایان عمر با شما باقی بماند.

جراحی پلک افتاده نمونه کار دکتر ارش نجف بیگی 2

انواع افتادگی پلک و روش‌های درمان آن

جراحی افتادگی پلک عموما با نام بلفاروپلاستی شناخته می‌شود. اما بلفاروپلاستی تنها یکی از موارد و روش‌های درمانی برای پلک است. از دیگر روش‌هایی که می‌توان از آن نام برد راهکار:

 • کانتوپکسی

زمانی ازین راهکار استفاده می‌شود که لبه پایینی پلک پایین به سمت خارجی پلک بر می‌گردد. در این حالت برای بازگرداندن پلک به حالت اولیه و سفت کردن عضلات آن و پیشگریری از برگشتن مجدد پلک، از روش کانتوپکسی استفاده می‌کنند.

اهمیت درمان برگشتگی پلک پایین به آن است که به مرور موجب ایجاد خارش، سوزش و در برخی مواقع عفونت‌های وخیم می‌شود.

 • بلفاروپلاستی

عمومی‌ترین روش برای جراحی پلک افتاده روش بلفاروپلاستی است. این رویه درمانی برای رفع افتادگی پلک بالا و پلک پایین انجام می‌شود. هدف در هر دوحالت یکسان است. به موجب جراحی پلک بالا یا پایین و یا هردو، پوسته شل شده پلک که به خاطر وجود چربی اضافی و افزایش سن ایجاد می‌شود برداشته شده و سفت می‌شود.

اهمیت درمان برگشتگی پلک پایین به آن است که به مرور موجب ایجاد خارش، سوزش و در برخی مواقع عفونت‌های وخیم می‌شود.

شیوه انجام عمل پلک افتاده به صورت شماتیک
 • کانتوپلاستی

در موارد بسیار وخیم برگشتگی پلک، زمانی که میزان شل شدگی و چربی اضافی اینقدری بالا باشد که نتوان به راحتی به درمان آن پرداخت. و همچنین احتمال ابتلا به عفونت بالا باشد، از روش کانتوپلاستی برای درمان افتادگی پلک پایین استفاده می‌کنند.

در این حالت پزشک جراح معتمد شما باید عضله خاص چشم را ببرد و تاندون کانتال را از استخوان کنار چشم جدا کند.

 • جراحی پتوز پلک

پتوز مختص به پلک بالا انجام می‌گردد. به این گونه که به موجب این روش درمانی پلک کشیده شده و به سمت بالا هدایت می‌شود. پتوز قادر است بدون ایجاد هیچگونه جای اسکار و زخمی چربی اضافی که موجب سنگینی پلک بالا میشود را بردارد و چشم را کشیده کند.

 • بالا بردن ابرو

لفت ابرو از دیگر روش‌های زیبایی چشم است که به اشتباه جز درمان‌های افتادگی پلک شناخته می‌شود. ممکن است بیمار حس کند دچار پلک افتاده‌ای شده و نیاز به درمان افتادگی پیدا کند. اما در واقع تنها ابروی آنها حالت افتاده دارد و تنها با یک لیفت ساده می‌توانند آن را درمان کنند. گوشه ابرو با کمک برش کوچکی به سمت خارجی سر ( دور طرف گوش‌ها) کشیده می‌شود و افتادگی ابرو رفع خواهد شد.

در این باره بخوانید  جراح پلاستیک

اگر می‌خواهید بدانید که به عمل پلک افتاده نیاز دارید یا نه، با مشاوران ما در کلینیک دکتر آرش نجف‌بیگی تماس بگیرید. ما مشتاقانه شما را راهنمایی خواهیم کرد.

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ | کلینیک سعادت‌آباد : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

تفاوت عمل پلک افتاده و جراحی پتوز چیست؟

در عمل پلک افتاده، تمرکز بر بلفاروپلاستی یا جراحی پلک بالا برای از میان برداشتن پوست اضافه است. درواقع عمل پلک بالا بیشتر جنبه زیبایی دارد. بعضی افراد از کودکی دارای پوست اضافه در پلک و دچار افتادگی پلک هستند. این افتادگی در بزرگسالی بیشتر می‌شود و ظاهر چشم‌ها را به‌هم می‌ریزد. همچنین افزایش سن نیز از عوامل اصلی افتادگی پلک است. عمل پلک افتاده از جنبه زیبایی و جوان‌سازی به رفع این مشکل می‌پردازد.

وقتی صحبت از درمان پتوز و جراحی پلک برای رفع افتادگی پتوز باشد، هدف ما اصلاح مشکلات ماهیچه‌های بالا برنده پلک است. هنگامی که این ماهیچه‌ها کار خود را به درستی انجام ندهند و نتوانند وزن پلک‌ها را تحمل کنند، پلک پایین می‌افتد. در عمل پتوز، این ماهیچه‌ها اصلاح و بافت‌های اضافه برداشته می‌شود. این افتادگی پتوز ممکن است مادرزادی باشد و یا بر اثر بیماری، تصادف، ضربه و دیگر عوامل ناشناخته ایجاد شود. به هر روی، عمل پلک افتاده درمان استانداردی برای پتوز است.

جراحی پلک افتاده چگونه انجام می‌شود؟ در ویدئو زیر دکتر آرش نجف بیگی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، در مورد عمل افتادگی پلک اطلاعاتی را ارائه می‌دهند.

در این مقاله با درمان جراحی پلک بدون درد بیشتر آشنا خواهید شد

عمل پلک افتاده چگونه انجام می‌شود؟

عمل پلک افتاده یک جراحی ساده و بدون درد و مشکل است. این جراحی حدود یک ساعت و نیم زمان می‌برد. می‌توان با بی‌حسی موضعی و در کلینیک این جراحی را انجام داد.

برخی افراد به دلیل ترس و استرس از ابزار جراحی یا مشکلات دیگر، شاید نتوانند تمام طول عمل بی‌حرکت بمانند. برای این دسته از مراجعان می‌توان عمل پلک افتاده را در بیمارستان و با بی‌هوشی عمومی انجام داد.

نخست روی پلک بالا برش‌هایی با لیزر ایجاد می‌شود. به همین دلیل این برش‌ها بسیار ظریف هستند و نتیجه نهایی جراحی نیز رضایت‌بخش خواهد بود.

سپس پوست و در صورت وجود، چربی اضافه پلک، برداشته می‌شود. درواقع هم طول پلک کوتاه می‌شود و هم پف پلک رفع می‌گردد.

در نهایت پوست پلک بخیه می‌خورد. این بخیه‌ها بسیار ظریف زده می‌شوند و به دستان توانمند و باتجربه‌ای نیاز دارند.

به همین دلیل پیشنهاد می‌شود همیشه برای عمل‌های زیبایی، به‌ویژه جراحی‌های پلک و صورت، به پزشک فوق تخصص جراحی زیبایی مراجعه کنید.

تغییر چهره پس از عمل پلک افتاده

به همین دلیل پیشنهاد می‌شود همیشه برای عمل‌های زیبایی، به‌ویژه جراحی‌های پلک و صورت، به پزشک فوق تخصص جراحی زیبایی مراجعه کنید.

متاسفانه برخی افراد برای هزینه کمتر، خود را به تیغ کسانی می‌سپرند که در این زمینه تخصص و مهارت ندارند و صدمات جبران‌ناپذیری را به چشم‌ها و پلک‌ها وارد می‌کنند.

برای مثال بسیار پیش می‌آید که مراجعه کننده درخواست دارد که پلک‌هایش بیشتر کوتاه شود تا چشمانش درشت‌تر دیده شود. یک پزشک متخصص جراحی پلاستیک هرگز این کار را نمی‌کند؛ چرا که اگر پلک‌ها بیش از اندازه استاندارد و مجاز کوتاه شوند، دیگر کامل بسته نمی‌شوند. این موضوع موجب خشکی چشم و حتی از دست رفتن بینایی بیمار خواهد شد.

پس فراموش نکنید که عمل پلک افتاده یک جراحی استاندارد است که باید توسط پزشک متخصص انجام شود. به توصیه‌های جراح خود پیش از عمل دقت کنید. برای مثال چند روز پیش از جراحی باید مصرف دخانیات و قرص‌های ضد انعقاد خون را قطع کنید. ۸ ساعت پیش از جراحی با بی‌هوشی ناشتا باشید. همچنین بهتر است که یک همراه نیز داشته باشید.

تفاوت پلک یک فرد سالخورده و جوان

مطالعه مقاله عمل پف چشم را پیشنهاد میکنیم.

چگونه افتادگی پلک را از بین ببریم؟

اگر افتادگی پلک و افتادگی پوست اطراف چشم و ابرو شما را آزار می دهد، تنها نیستید درمان های زیادی برای صاف کردن پوست چروک دور چشم و افتادگی پلک شما وجود دارد. به طور کلی پزشکان گزینه های اصلاح این مسائل را به روش های غیرجراحی و جراحی تقسیم می کنند.

روش های رفع افتادگی پلک بدون جراحی

درمان‌های غیرجراحی، از جمله پرکننده‌های اسید هیالورونیک یا تزریق‌هایی مانند بوتاکس یا فیلر می‌توانند به شما کمک کنند جوان‌تر به نظر برسید. این درمان‌ها می‌توانند چین و چروک‌های اطراف چشم‌تان را صاف کنند، گودی‌ها را پر کنند یا افتادگی پلک ‌ها را از بین ببرند. به علاوه یک جراح اکولوپلاستیک یا جراح پلاستیک چشم می تواند بهترین درمان را برای نیازهای شما ارزیابی کند. اما در ادامه با این روش های درمانی بیشتر آشنا می شویم:

تزریق بوتاکس

تزریق محصولات حاوی سموم بوتولینوم (مانند بوتاکس یا دیسپورت) می تواند به سفت شدن پوست، افتادگی پلک و کاهش چین و چروک اطراف چشم شما کمک کند. این محصولات برای اصلاح مشکلات پلک مرتبط با پیری با ضعیف کردن ماهیچه‌های ناحیه اطراف چشم کار می‌کنند و به شما ظاهری جوان‌تر در هنگام لبخند می‌دهند.

تزریق فیلر

پرکننده‌های ژل اسید هیالورونیک یا فیلرها، حجم بیشتری را برای پر کردن شکاف‌های عمیق‌تر روی گونه‌ها و اطراف نواحی پلک پایین ‌تان فراهم می ‌کند. با استفاده از این پرکننده‌ها در پلک‌های پایین اغلب گودی‌هایی را که می‌تواند در زیر پلک پایین ایجاد شود، بهبود ‌ببخشد.

با این وجود پرکننده ها نیز موقتی هستند، به مرور زمان نیاز به تزریق مجدد دارند و می توانند باعث تجمع مایع در پلک ها شوند و در نهایت منجر به ایجاد سایه ها و خطوط در محل اتصال بین پلک و گونه می شوند. بنابراین این نوع درمان به عنوان بهترین روش رفع افتادگی پلک محسوب نمی شود.

روش های رفع افتادگی پلک با جراحی

گزینه‌های جراحی راه‌حل دائمی‌تری ارائه می‌دهند که می‌تواند بیشتر اجزایی را که در روند پیری نقش دارند، درمان کند. گزینه‌های جراحی برای درمان مشکلات ساختاری اطراف پلک‌ها، مانند شکاف‌های پای کلاغی یا شکاف‌های عمیق‌تر ناشی از افزایش سن طراحی شده‌اند و به طور موثر در رفع افتادگی پلک کاربرد دارند. در ادامه با گزینه های جراحی برای رفع افتادگی پلک بیشتر آشنا می شویم:

جراحی پلک

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی می‌تواند پوست و چربی اضافی را از بین ببرد، چربی را تغییر مکان دهد و پوست شما را سفت کند. اگر پوست اضافی در ناحیه پلک دارید، جراح می‌تواند مقدار کمی از پلک‌های تحتانی شما را بردارد  و بدین ترتیب افتادگی پلک شما را از بین ببرد.

حذف چربی

اگر می‌خواهید اثر چشمگیرتر و جوان‌کننده‌تری از جراحی افتادگی پلک داشته باشید، باید تحت یک بازسازی عمیق‌تر قرار بگیرید که مشکل چربی و کیسه‌های اضافی را درمان می‌کند. جراحی‌های قدیمی‌تر شامل برداشتن این چربی اضافی است که باعث بهبود کیسه زیر چشم می‌شود، اما هیچ کاری برای بهبود ناحیه توخالی که در زیر کیسه ایجاد می‌شود، انجام نمی‌دهد.

بنابراین تکنیک حذف چربی برای افتادگی پلک می‌تواند به شما کمک کند کمتر خسته و هوشیارتر به نظر برسید، اما می‌تواند جنبه منفی نیز داشته باشد. شاید فکر کنید که حذف چربی کلید جوانسازی است، اما در حقیقت، برداشتن چربی گاهی اوقات می‌تواند تغییرات پیری را افزایش دهد و به گودرفتگی اطراف چشم اضافه کند.

جابجایی چربی

برای کیسه های توخالی زیر چشم، جراحان چشم، به جای برداشتن کامل چربی، آن را تغییر مکان می دهند. در واقع این روش، استفاده از چربی به نفع خود برای بهبود سایه‌ها، حفره‌ها و خطوط اطراف چشم است، نه اینکه این چربی ها دور انداخته شوند. برداشتن چربی از یک ناحیه و تغییر موقعیت آن، هم به کیسه های چشم و هم ناحیه توخالی زیر آن می ‌پردازد. در واقع، این روش بهتر از پرکننده‌های اسید هیالورونیک، سیاهی‌ها و گودی‌ها را درمان می‌کند، اما به تعهد بیشتری برای جراحی نیاز دارد.

در این باره بخوانید  روش های از بین بردن غبغب

مراقبت‌های پس از جراحی

عمل پلک افتاده دوره نقاهت کوتاهی دارد. طبق بررسی ها احساس درد خفیف در این دوران طبیعی است. اما اگر درد شدید است بلافاصله با مطب جراح تماس بگیرید. با رعایت موارد زیر، روند بهبودی را به خوبی طی خواهید کرد تا از نتیجه فوق‌العاده این جراحی بهره‌مند شوید:

 • بعد از عمل پلک‌ها باز است و تنها یک پانسمان روی جای بخیه پلک‌ها گذاشته می‌شود. این پانسمان یک تا دو روز پس از جراحی برداشته می‌شود.
 • بخیه‌ها را به هیچ وجه دستکاری نکنید و تا سه روز از شستن آن خودداری کنید. درواقع تا سه روز پس از جراحی نباید حمام بروید. بخیه‌ها ۷ تا ۱۰ روز بعد از جراحی کشیده می‌شوند.
 • درد، ورم، تاری دید و خشکی چشم طبیعی است و به مرور از بین می‌رود. تا یک هفته اول ممکن است ورم بیشتر شود. اما پس از سه هفته، ۸۰ درصد ورم‌ها رفع می‌شود و ۲۰ درصد باقی مانده تا حد اکثر سه ماه کامل از بین می‌روند.
 • برای رفع ورم و کبودی، تا سه روز اول از کمپرس آب سرد و سپس تا سه روز از کمپرس آب گرم استفاده کنید.
 • تا دو هفته سر خود را همیشه بالا نگه دارید و هنگام خواب زیر سر خود چند بالش نرم بگذارید.
 • برای رفع جای زخم از پمادی که پزشک متخصص شما تجویز می‌کند، استفاده کنید. در بیشتر افراد این جای زحم طی ۴ ماه رفع می‌شود. در تعداد کمی نیز به زمان بیشتری نیاز است و یا به صورت یک خط ظریف در چین پلک باقی خواهد ماند که به سختی دیده می‌شود.

اگر می‌خواهید بدانید که به عمل پلک افتاده نیاز دارید یا نه، با مشاوران ما در کلینیک دکتر آرش نجف‌بیگی تماس بگیرید. ما مشتاقانه شما را راهنمایی خواهیم کرد.

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ | کلینیک سعادت‌آباد : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

عمل پلک افتاده چقدر موثر است؟

جراحی پلک افتاده، روشی موثر در جوان‌سازی و زیبایی چشم‌ها است. چه به دلیل افزایش سن و چه دلایل دیگر مانند پتوز، پلک‌های افتاده داشته باشید، درمان استاندارد آن عمل پلک افتاده است.

چند ماه پس از این جراحی، ورم پلک‌ها از بین می‌رود و نتیجه نهایی آشکار می‌گردد. در این مدت به جراح متخصص زیبایی اعتماد کنید و اجازه دهید روند بهبودی طی شود.

عمل پلک افتاده جراحی سختی نیست اما پیش از انجام آن حتما به متخصص زیبایی مراجعه کنید. گاهی توقع و انتظار افراد از عمل پلک افتاده واقع‌بینانه نیست. حتی ممکن است جراح متخصص پس از معاینه شما، درمان‌های دیگری را برای تکمیل روند جوان شدن صورت به شما پیشنهاد بدهد تا در کنار عمل پلک افتاده، به زیباتر شدن چهره شما کمک کند.

و در نهایت اینکه واکنش طبیعی و بیولوژیکی بدن افراد مختلف به عمل‌های جراحی، متفاوت است. ممکن است نتیجه جراحی هر فرد با دیگری به یک شکل نباشد و یا زمان آشکار شدن نتیجه نهایی برای همه یکسان نباشد. در این میان حتما باید با یک متخصص زیبایی مشورت کنید تا پیش از عمل، بهترین انتخاب را داشته باشید.

جدیدترین روش جراحی افتادگی پلک

بلفاروپلاستی تهاجمی ترین و گران ترین گزینه جراحی افتادگی پلک است، اما تاثیرگذارترین نتایج را به همراه دارد. بلفاروپلاستی یا لیفت پلک را می توان برای اصلاح پلک بالا، پلک پایین یا هر دو انجام داد و مستلزم بازسازی ساختار پلک با جراحی است.

این روش به عنوان جدیدترین روش جراحی افتادگی پلک، برای افرادی که افتادگی پلک متوسط تا شدید دارند توصیه می شود. از بین تمام درمان‌های مبتنی بر افتادگی پلک چشم، این درمان بیشترین زمان از کار افتادگی را نیز به همراه دارد اما با این حال، نتایج اغلب حدود یک دهه باقی می ماند که به طور قابل توجهی طولانی تر از سایر گزینه های درمانی است.

به علاوه این عمل نیاز به بیهوشی دارد، اما می تواند به صورت سرپایی انجام شود و بسته به اینکه بیمار در حال اصلاح پلک های بالا یا پایین باشد، تقریباً یک ساعت یا کمتر طول می کشد.

در تکنیک بلفاروپلاستی پلک فوقانی، جراح پلاستیک معمولاً برشی را در امتداد چین طبیعی پلک ایجاد می کند. پس از تکمیل برش‌ها و برداشتن پوست اضافی و رسوبات چربی، این کار باعث سفت شدن ناحیه پلک می‌شود و ظاهری جوان‌تر، متقارن‌تر، کمتر پف‌کرده‌تر به چشم‌ها می شود.

جمع بندی

سال‌ها پیش، کسانی که افتادگی پلک داشتند و به دنبال لیفت کردن آن بودند، گزینه‌های کمی فراتر از جراحی پلک داشتند. اما فناوری در چند سال گذشته راه طولانی را پیموده است. اکنون پلک های افتاده را می‌توان با چندین گزینه غیرتهاجمی هم اصلاح کرد، مثل تزریق بوتاکس، فیلر و غیره. بسیاری از مردان و زنان میانسال و جوان برای درمان و رفع افتادگی پلک به کلینیک های زیبایی مراجعه می کنند و به دنبال راهی برای از بین بردن این افتادگی و حذف  چین و چروک اطراف چشمشان هستند. همانطور که در این مطلب خواندیم، تکنیک های جراحی و غیرجراحی زیادی برای مقابله با این علائم پیری و به خصوص رفع افتادگی پلک وجود دارد که همگی کارایی و مزایای خاص خودشان را دارند. در مجموع اما توصیه اکثر جراحان زیبایی جراحی پلک یا بلفاروپلاستی به عنوان جدیدترین روش جراحی افتادگی پلک و ماندگارترین آنها است. اما نظر شما چیست؟ شما کدام روش جراحی یا غیر جراحی را برای از بین بردن افتادگی پلک انتخاب می کنید؟

حال که درباره جراحی پلک افتاده و نکاتی که باید قبل از اقدام به عمل بدانید، اطلاعات درستی کسب کرده اید می توانید از مقالاتی که در پایین هستند اطلاعات تکمیل تری دریافت کنید یا برای خواندن تجربیات دیگران در این زمینه، نظرات کاربران را در انتهای مقاله بخوانید.

با توجه به اینکه در این عمل پوست اضافه پلک برداشته می شود، در نتیجه چشم کمتر خسته می شود و میدان دید فرد نیز افزایش می یابد.

کلا در اصطلاح پزشکی به جراحی پلک بلفاروپلاستی گفته می شود، چنانچه علاوه بر چربی و پوست اضافه، عضله ابرو نیز افتادگی داشته باشد همراه این عمل،لیفت ابرو نیز انجام می شود.

خیر. در برخی موارد مشکل پلک افتاده به دلیل افزایش سن نیست و دلایل وراثتی دارد. در این موارد چنانچه مشکل حاد باشد نیاز است که فرد در سن پایین عمل جراحی داشته باشد.

معمولا ورم و کبودی بعد از جراحی پلک افتاده بعد ازیک هفته برطرف می شود.

درمان افتادگی پلک با عمل جراحی ماندگاری بسیار بالایی دارد و نیاز به نگرانی در این مورد نیست.

جراحی افتادگی پلک از عمل های ساده و بدون درد و مشکل است.

افتادگی پلک می تواند دلایل زیادی داشته باشد یکی از آنها افزایش سن است.

بیش از ۶۰۰۰ جراحی موفق

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

یکی از ۳ جراح پلاستیک برتر کشور

IMG_6113 dr-min

ممکن است شما دوست داشته باشید
90 نظرات
 1. ناشناس می گوید

  سلام هزینه عمل افتادگی پلک بالا تقریبا چقدره؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای اطلاع از هزینه ها با شماره های مطب تماس بگیرید
   ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- ۰۲۱۹۱۰۰۹۴۰۱

 2. جعفری می گوید

  سلام ایا برا عمل افتادگی پلک بیمه تکمیلی قبول مبکنه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   دوست عزیز جراحی های زیبایی طرف قرارداد بیمه ها نیستند .

 3. شیرزاد می گوید

  سلام وقت بخیر میخواستم بدونم جراحی افتادگی پلک حدودا چقدر هزینه دارد، ممنون

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت شما هم بخیر
   لطفا برای اطلاع از هزینه ها با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 4. زهره می گوید

  سلام من دو سال قبل پلک بالامنو عمل کردم اما باز گشت کرده ایا میتونم دو باره عمل کنم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   بله با انجام جراحی ترمیمی میتوانید افتادگی پلک خود را رفع نمایید
   لطفا برای دریافت اطلاعات کامل با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 5. ناشناس می گوید

  سلام ببخشیدلطفا حدمتوسط وتقریبی هزینه عمل پلک رامیشه بفرمایید؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   شما برای کسب اطلاعات کامل در خصوص هزینه ها میتوانید با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 6. Zaher می گوید

  سلام آقای دکتر . من واقعا افتادگی پلک دارم از دوران نوجوانی داشتم الان ۳۵ یا ۳۸ سال دارم ومی بینم پلکم خیلی افتادگی اش زیاد شده هردوپلک من چنین است آیا می شود با عمل درمانش کرد یانه و اینکه هزینه اش زیاد است ممنون میشم سوالم را پاسخ دهید.

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   بله ازطریق عمل بلفاروپلاستی کاملا افتادگی پلک برطرف خواهد شد
   شما میتوانید برای اطلاع کامل از هزینه ها با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴- جردن۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 7. ناشناس می گوید

  سلام وقت بخیر ببخشید اول باید عمل بینی انجام بشه یا عمل افتادگی پلک میشه هر دو رو در یک عمل انجام داد

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   بهترین روش این هست که در یک روز انجام نشود چرا که ناحیه عمل شده ورم خواهد کرد و روی ناحیه دیگر که قرار است عمل شود تاثیر خواهد گذاشت
   شما میتوانید برای مشاوره رایگان با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 8. رویا می گوید

  سلام خوب هستین ببخشید من ۱۹ سالمه و از بچگی افتادی پلک چشم دارم اگه عمل کنم خوب میشه
  آخه خیلیا میگن خوب نمیشه و برای چشم ضرر داره و هیچ تغییری تو چشم انجام نمیشه
  درسته؟!

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   بله افتادگی پلک با روش جراحی به صورت کامل قابل درمان است و لیفت میشود
   خیر اگر جراحی توسط فوق تخصص متبهر انجام گیرد هیچ گونه عوارض و آسیبی رخ نخواهد داد. شما برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۷۴۰۰۶۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 9. حاتمی می گوید

  سلام جراحی پلک بالا و پایین درد بعد از عمل زیاده؟ من شنیدم خیلی درد بدی داره

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر . اگر عمل توسط فوق تخصص با تجربه و متبحر صورت گیرد کمترین دوران نقاهت و میزان درد را خواهید داشت . برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با تلفن های کلینیک پاسخ گوی شما خواهیم بود.سعادت اباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴- جردن۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 10. ناشناس می گوید

  سلام من افتادگی پلک دارم وخیلی هم ناراحتم افسردگی گرفتم. بخاطرپلکم استرس دارم برای جراحی میشه راهنمایی کنید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   لطفای برای مشاوره رایگان با شماره های کلینیک تماس بگیرید.

 11. مینو می گوید

  سلام
  برای جراحی پلک بهتر است به متخصص چشم پزشکی که فوق تخصص جراحی پلک دارد مراجعه کنیم یا متخصص جراحی پلاستیک

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز متخصص چشم پزشک جراحی های مربوط به داخل چشم را انجام می دهند ولی متخصصین جراحی پلاستیک تخصص لازم را برای جراحی های مربوط به زیبایی دارند و طبیعتا برای جراحی پلک باید به متخصص جراحی پلاستیک مراجعه نمود.

 12. فاتحي می گوید

  سلام ریسک عمل چند در صد هست ؟ هزینه تقریبی لطفاً

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر جراحی توسط متخصص با تجربه انجام شود عوارضی نخوهد داشت و برای اطلاع از هزینه ها با شماره های کلینیک در ارتباط باشید.

 13. سرباز می گوید

  سلام من۳۷سالمه ۲ماه پیش دکترایرج وکیلی درمشهدعمل پلک انجام دادم خیلی بدعمل کردن وگوشه یک چشم برداشتن یکی روبرنداشتن وآخرای چشمم حالت افتاده وهمه مسخرم می کنن وامیدموازدست دادم حدودا چندماه بعدمیشه عمل کرد؟ آیادوباره عمل کنم عوارض داره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز حداقل باید یک سال از جراحی قبلی شما گذشته باشد تا بتوان جراحی ترمیمی مجدد برایتان انجام داد.

 14. سلاله کوزه گری می گوید

  سلام خسته نباشید من ۲۵سالمه و از بچگی یک پلک پایین تر از پلک دیگرم هست و میخام عمل کنم
  آیا میشه فقط برای یک پلک عمل افتادگی پلک رو انجام داد؟
  شنیدم جای بخیه اش میمونه. این درسته؟
  بعد اینکه بخیه اش جذب پوست یمشه یا باید بخیه رو کشید؟
  ممنون میشم جواب بدین

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله می توانید فقط پلکی که مشکل دارد را جراحی نمایید.
   بخیه بعد از یک هفته کشیده می شود و بعد به تدریج جای بخیه ها کمرنگ می شوند.

 15. سجاد می گوید

  سلام من از بچگی چشم راستم نسبت به چشم چپم تو آینه نگاه میکنم یکم کوچکتر نشون میده میخوام بدونم افتادگی پلک دارم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تشخیص اینکه آیا افتادگی پلک دارین تنها از طریق معاینه حضوری امکان پذیر است.

 16. نادر می گوید

  درودمن ورزش حرفه ای انجام میدم آیا پس ازعمل میتونم بلافاصله به ورزشم ادامه بدم باتشکر

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر تا وقتی بخیه ها به طور کامل جوش نخوردن نباید ورزش سنگین انجام دهید.

 17. امیر عباس می گوید

  سلام من ۲۸ سالمه افتادگی پلک سمت راست دارم .
  با چشم سمت راستم نمیتونم چشمک بزنم ولی با چش چپ میشه .
  وقتی سرمو یه مقداری میگیرم پاین با مخاطب صحبت می کنیم متوجه افتادگ پلکم نمیشن ولی وقتی میگیرم بالا پلک سمت راستم قدرت بالا ماندن نداره . اکثراً متوجه میشن .
  درمانی داره دکتر ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز با توجه به مواردی که اعلام کردین حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود که مشکل افتادگی پلک شما به چه علت می باشد و آیا با جراحی مشکل شما حل می شود یا خیر.

 18. ناشناس می گوید

  با سلام من خانمی ۴۰ ساله هستم و میزان افتادگی پلک کمی دارم سوالم‌این است که جای بخیه بعد از چه مدتی ازبین میرود ؟؟
  و تزریق بوتاکس بعد یا قبل جراحی مشکلی نداره ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   جای بخیه در چین پلک است و مشخص نمی شود. و دو هفته قبل از جراحی و یک ماه بعد جراحی نمی توانید بوتاکس تزریق کنید.

 19. ناشناس می گوید

  من شماره شما واستم ندارین من المان زندگی میکنم میخواستم هزینه افتادگی پلک را بپرسم و آدرس شما را چون میخواهم بیایم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 20. ستاره می گوید

  سلام آیا عمل کشیدن پوست مینونه جایگزین جراحی پلک باشه؟ سپاسگزارم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر، کشیدن پوست صورت نمی تواند افتادگی پلک را درمان کند.

 21. صفورا می گوید

  قبل از جراحی آزمایش خاصی هم باید بدیم یانه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله باید آزمایشات لازم را قبل از جراحی انجام دهید.

   1. ناشناس می گوید

    هزینه جراحی پلک بالا چقدر است؟

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     سلام وقت بخیر
     لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
     سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 22. نرمی باده می گوید

  سلام ببخشید من ۴۰ ساله هستم هم پشت چشمم افتادگی داره هم چروک زیرچشم آیا بانخ کشیدن صورت هردوبرطرف میشه یا فقط جراحی

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد چه روشی برای شما مناسب است.

 23. میلاد محمدی می گوید

  سلام خسته نباشید سمت چپ چشم افتادگی پلک دارم پلکم از بچگی افتادگی داره ۱۸سالم هست ب نظر شما عمل کنم وقتش رسیده احساس افسرگی میکنم وقتی چشامو میبینم تو آینه ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود آیا می توان برای شما جراحی انجام داد یا خیر.

 24. فاطمه می گوید

  سلام
  شما جراحی پلک رو بدون بیهوشی انجام میدید؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله جراحی پلک معمولا با بی حسی موضعی انجام می شود.

   1. ناشناس می گوید

    ایا مشاوره رایگان است

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     برای بله مشاوره رایگان است. برای دریافت وقت مشاوره با شماره های کلینیک تماس بگیرید.

 25. فاطمه ح می گوید

  سلام بالای پلک های چشم هام باهم فرق کرده یکی از پلکام یه خط اظافه اومده روش چکار کنم عمل میخواد یا بوتکس

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان گفت چه درمانی برای شما مناسبترین روش است.

 26. عباس می گوید

  سلام من کارمند و خیلی خیلی کارم زیاد یکسره درحال کار با کامپیوتر هستم ، چند روز بعد از جراحی برم سر کار، یا بهتر بگم میتونم فردای جراحی شروع به کار داشته باشم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   از لحاظ بینایی مشکلی نخواهید داشت ولی ممکن است کمی کبودی تا تورم تا چند روز در صورت خود داشته باشید.

 27. فاطمه طهماسبی می گوید

  من چشام به ‌شدت افتادگی داره ۲۳ سالم هست ولی از وقتی یادم میاد چشمم ضعیف بوده و جلوی دیدم گرفته آیا میتونم عمل کنم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله جراحی افتادگی پلک به منظورم درمان در هر سنی قابل انجام است.

 28. سونا می گوید

  سلام من ۳۵ سالمه؛یه چشمم افتادگیش بیشتره تا اون یکی،ودوس دارم برایه زیبایی عمل بشم،آیااین سن مناسبه؟ دوباره برگشت نداره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله می توانید جراحی کنید. برگشت ندارد ولی طبیعی است که با افزایش سن پوست تمام بدن شل شود و پلک هم ار این قضیه مستثنی نیست.

 29. محمد بابایی لنگرودی می گوید

  درود
  مجل کار من جنوب ایران هست
  امکان مون ن در تهران را ندارم
  آیا میشه پس از عمل برگردم جنوب و کشیدن بخیه و کارهای دیگشو در همون جنوب انجام بدم
  یا نه نیاز به مراجعه های دیگه هم هست

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله می توانید برای کشیدن بخیه ها به پزشک دیگری مراجعه نمایید.

 30. ناشناس می گوید

  سلام ببخشید برای ترمیم افتادگی پلک اگه اقدام کنم ایا برای چشم ضرر داره یانه و‌دردش از جراحی اول بیشتره یانه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   جراحی افتادگی پلک برای چشم ضرر ندارد چون در داخل چشم جراحی انجام نمی شود.

 31. نیلوفر می گوید

  سلام.جای بخیه بعد از عمل باقی میمونه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر، بافت پلک به صورتی است که بعد از عمل جای بخیه اصلا مشخص نخواهد بود.

  2. صفورا می گوید

   سلام
   میشه عمل افتادگی پلک و عمل غبغب را با هم انجام بدم

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    با سلام
    بهتر است دو جراحی برای محدوده سر و گردن در یک جلسه انجام نشود ولی در شرایط خاص امکان پذیر است.

 32. ناشناس می گوید

  با سلام لطفا بفرمایید هزینه جراحی حدود چقدر میشود .متشکرم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 33. Amane می گوید

  باعرض سلام وادب

  ببخشید عمل پلک و بینی رو میشه با هم انجام داد

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بهتر است به صورت همزمان انجام نشود ولی در شرایط خاص می توان انجام داد.

 34. Bahar می گوید

  سلام در سن ۱۷ سالگی هم این عمل انجام میشود؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر درمانی باشد بله ولی اگر برای زیبایی است بهتر است تا در این سن انجام نشود.

 35. یلدا می گوید

  با سلام
  عمل پلک افتاده می تونه بدون بیهوشیم انجام بشه ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   معمولا جراحی پلک با بی حسی موضعی و در مطب انجام می شود.
   چنانچه فرد خودش درخواست داشته باشدبا بی هوشی عمومی و در بیمارستان این عمل انجام می شود.

 36. نازی می گوید

  سلام ممنون از سایت خیلی خوبتون
  جراحی پلک افتاده را میشه همزمان با لیفت پیشانی انجام داد ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 37. ش.ق می گوید

  درود. هزینه جراحی پلک افتاده رو بیمه متقبل میشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   معمولا بیمه ها هزینه جراحی های زیبایی که توسط جراحان پلاستیک انجام می شود را پرداخت نمیکنن.

  2. آیدا می گوید

   جراحی پلک افتاده مثل لیفت ابرو عمل میکنه ؟

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    با سلام
    جراحی پلک کاملا متفاوت از لیفت ابرو است. ولی در برخی شرایط می توان هنگام جراحی پلک مقداری هم ابرو را لیفت کرد.

   2. ناشناس می گوید

    ایاباکشیدن پوست پسشانی افتادگی پلک گرفته میشه؟

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     دوست عزیز لیفت پیشانی باعث برطرف شدن افتادگی پلک نمی شود.

  3. Simin می گوید

   سلام روزتون بخیر
   اگرپلک وبرداریم مجددانیازبه عمل داره بعدازچندسال؟
   یابایکباردرست میسه من ۵۵سالمه ودوست دارم پلک وبردارم البته ازجوانی هم کمی داشتم الان بیشترشده

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    با سلام
    اگر جراحی توسط متخصص با تجربه انجام شود مجدد نیاز به جراحی پیدا نخواهید کرد.

 38. ناشناس می گوید

  افتادگی مادرزادی دارم. میخوام عمل کنم. چقدر هزینه داره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   هزینه عمل جراحی پلک فقط از طریق معاینه حضوری مشخص می شود.

   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

  2. امینی می گوید

   با سلام. من هم افتادگی پلک دارم و هم چربی زیر چشم و یا همون ورم زیر چشم.. آیا هر دو را در یک جلسه میشه عمل کرد؟ لطفا هزینه عمل را هم بفرمائید

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    با سلام
    بله می توان در یک جلسه پلک بالا و پایین را جراحی کرد.
    لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
    سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید