لیفت ابرو و بررسی جامع ماندگاری روش های مختلف آن

28,089

لیفت ابرو چیست؟ چه روش هایی برای لیفت ابرو وجود دارد؟ بهترین روش بالا بردن ابرو  کدام است؟ لیفت ابرو با جراحی بهتر است یا لیفتینگ ابرون بدون جراحی؟  لیفت مستقیم ابرو چگونه انجام می‌شود؟ آیا همه افراد می توانند لیفت ابرو انجام دهند؟ ماندگاری لیفت ابرو با روش های مختلف چقدر است؟ معایب و مزایای لیفت ابرو چیست؟

در این مقاله به پاسخ این سوالات و همه نکاتی که باید درباره بالا کشیدن ابرو  بدانید پرداخته‌ایم.

همچنین در پاسخ به برخی سوالات درون مقاله نیز ویدئویی از دکتر آرش نجف بیگی، فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی آورده شده است که می‎‌توانید با مشاهده آن به جواب سوال خود برسید.

عکس قبل و بعد لیفت ابرو مراجعه کننده های دکتر نجف بیگی را نیز در میان متن می بینید.

در صورتی که به پاسخ مدنظر خود نرسیدید در انتهای همین مقاله سوال خود را درج کنید تا در سریع ترین زمان به آن پاسخ داده شود.

همین طور می‌توانید از پرسش و پاسخ دیگر افراد در قسمت نظرات کاربران اطلاعات خوبی کسب کنید.

روشهای لیفت ابرو کدامند؟ و برای چه کسانی توصیه می‌شود؟ در این ویدئو دکتر آرش نجف بیگی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی همه روش ها را توضیح خواهند داد.

چنانچه فرصت مطالعه کل محتوای مقاله را ندارید، با کلیک روی خلاصه مقاله و مطالعه آن، به اطلاعات مختصر و مفیدی دست پیدا کنید.

روش‌های متعددی برای لیفت ابرو وجود دارد. یکی از انواع روش‌ها، لیفت ابرو به کمک جراحی است که خود به دو نوع متفاوت صورت می‌گیرد؛ جراحی لیفتینگ ابرو به روش کلاسیک و جراحی لیفتینگ ابرو به روش آندوسکوپی.

هر دوی این روش‌ها در بیهوشی کامل انجام شده و تفاوت آن‌ها در شیوه جراحی می‌باشد. روش کلاسیک برای افراد دارای چین و چروک بسیار و‌ روش آندوسکوپیک برای کسانی که دچار افتادگی ملایم و متوسط در پوست و ابرو هستند، مناسب است.

لیفت ابرو به شیوه کلاسیک نسبت به جراحی آندوسکوپیک، ماندگاری بالاتری دارد، اما در عوض، دوران ریکاوری نیز طولانی‌تر است.

یکی دیگر از انواع روش‌های بالا کشیدن ابرو، لیفتینگ به روش مستقیم یا لیفت دایرکت ابرو می‌باشد. در این شیوه، بر خلاف دو روش پیشین، به بیهوشی کامل نیازی نیست. لیفت ابرو به روش مستقیم، تنها با بیهوشی موضعی و به صورت سرپایی صورت می‌گیرد. به دلیل برش‌های کم‌تر در جراحی، میزان کبودی و تورم کم‌تر و دوران نقاهت بیمار نیز کوتاه‌تر است. لیفت ابرو به روش مستقیم در عین حال که ماندگاری بالایی دارد، از لحاظ هزینه نیز ارزان‌تر بوده و از این رو، مقرون به صرفه‌تر به حساب می‌آید.

تعیین روش لیفت ابرو به تشخیص پزشک صورت گرفته و شاخصه‌های متفاوتی بر آن اثرگذار است. از جمله آن‌ها می‌توان به میزان افتادگی ابرو‌ها، جنس پوست و سن بیمار اشاره کرد. همچنین، جراحی لیفت ابرو را می‌توان با عمل برداشتن تتو یا عارضه‌هایی مانند اسکار زخم‌ها همزمان کرد. از این رو، برای شما صرفه اقتصادی خواهد داشت. توجه داشته باشید که اصلاح غیر قرینگی ابروها تنها در روش لیفت ابرو به روش مستقیم امکان پذیر خواهد بود. لیفت ابرو به هیچ وجه به معنای رفع چین و چروک پیشانی نیست. برای این منظور باید عمل لیفت پیشانی را انجام دهید.

علاوه بر روش‌های بالا، امکان لیفت ابرو بدون نیاز به عمل جراحی نیز امکان پذیر خواهد بود. به این ترتیب، فرد از دوران نقاهت طولانی در امان است؛ اما در عوض، ماندگاری آن در مقایسه با جراحی کم‌تر خواهد بود. بوتاکس، یکی دیگر از روش‌های لیفت ابرو بدون نیاز به عمل جراحی است. در این شیوه، فرورفتگی‌های پوست به طور موقت به روش تزریق، پر شده و عضلاتی که ابروها را بالا می‌برند، تحت تاثیر قرار می‌گیرند.

بوتاکس، در واقع نوعی فلج کردن عضلاتی است که سبب بروز چین و چروک در صورت شده‌اند. اثر بوتاکس بلافاصله ظاهر نشده و ماندگاری آن نیز بین چهار تا شش ماه است.

از انواع دیگر روش‌های لیفت ابرو می‌توان به بالا بردن ابرو توسط نخ اشاره کرد. در این روش، به کمک نخ‌هایی بسیار مقاوم از جنس نایلون، برش‌های ریزی در زیر پوست پیشانی ایجاد شده و پوست شل شده، جمع می‌شود. این روش موقت بوده و ماندگاری آن بین دوازده تا هجده ماه است.

از سایر روش‌های لیفت ابرو می‌توان به لیفتینگ ابرو توسط ژل، لیزر و از طریق تزریق چربی اشاره کرد. بالا بردن ابرو به روش هایفوتراپی و اولتراپی نیز از دیگر روش‌های مرسوم در لیفت ابرو می‌باشد.

به گزارش سایت کلینیک مایو معمولاً  افزایش سن باعث افتادگی ابروها می‌شود. با از دست دادن قابلیت ارتجاعی پوست و بافت نرم، فاصله بین ابرو و مژه نیز کوتاه می‌شود. افتادگی ابروها چهره شما را خسته، عصبانی یا غمگین نشان می‌دهد. با کمک لیفت ابرو می توانید ابروهای خود را بالا ببرید و ظاهر شاداب تری را به دست آورید.

لیفت ابرو چیست ؟

اگر  گذر زمان و جاذبه، پیشانی شما را تغییر داده است و شما را جدی، عصبانی یا خسته نشان می دهد، ممکن است بخواهید لیفت ابرو را در نظر بگیرید، این جراحی زیبایی به عنوان لیفت پیشانی، جوانسازی پیشانی، جراحی ابرو یا لیفت گیجگاهی نیز شناخته می شود. در واقع لیفت ابرو یک عمل زیبایی است که پیشانی شما را برای اصلاح چین و چروک، خطوط اخم و افتادگی ابروها تغییر می دهد. هر چند ممکن است این چین و چروک ها با گذشت زمان برگردند، اما هرگز به اندازه قبل از جراحی گسترده و عمیق نمی شوند بنابراین اگر می خواهید جوان تر، شادتر و شاداب تر به نظر برسید، لیفت ابرو ممکن است برای شما مناسب باشد.

تکنیک های بالا بردن ابرو با جراحی

یکی از تکنیک های لیفتینگ ابرو، جراحی است که به دو روش انجام می‌شود. پزشک متخصص با توجه به وضعیت قرارگیری ابرو در صورت، مقدار افتادگی پوست و چین و چروک صورت، ارتفاع پیشانی و هدفی که بیمار از جراحی دارد، یکی از تکنیک های لیفتینگ ابرو با جراحی را به وی پیشنهاد می‌دهد.

مدت زمان انجام جراحی به نوع جراحی و وسعت قسمت مورد نظر بستگی دارد. همچنین، مدت زمان دوران نقاهت و امکان انجام فعالیت‌های روزانه پس از جراحی به وضعیت جسمانی فرد وابسته است.

روش‌های جراحی بالا بردن ابرو را می‌توان به دو دسته طبقه‌بندی کرد که عبارتند از:

برای بالا کشیدن ابرو با روش های مختلف، حتما باید توسط پزشک متخصص و مجرب و در محیط کاملا بهداشتی صورت گیرد تا از ایجاد خطرات احتمالی برای فرد جلوگیری شود.

قبل و بعد لیفت ابرو

·        جراحی لیفتینگ ابرو به روش کلاسیک

برای انجام این جراحی، پزشک متخصص برشی در قسمت خط رویش مو و یا داخل موهای سر (از یک گوش تا گوش مقابل) ایجاد می‌کند. پوست را از عضله زیرین آن آزاد کرده، سپس، پوست را می‌کشد و پوست اضافی را جدا می‌کند و بخیه می‌زند.

کشیدگی پوست سبب می‌شود ماهیچه‌هایی که باعث اخم می‌شوند نیز ضعیف شده، در نتیجه باعث رفع چین و چروک پیشانی و ازبین رفتن افتادگی میشود.

همچنین، افتادگی ابرو از بین رفته و ابرو به بالا کشیده می‌شود. هنگام انجام این جراحی، بیمار در بیهوشی کامل است. این روش برای کسانی که چین و چروک بسیار دارند، مناسب خواهد بود.

ماندگاری لیفت  ابرو به روش کلاسیک نسبت به سایر روش‌های بالا کشیدن ابرو بیشتر است؛ اما دوران ریکاوری این جراحی نیز طولانی است. همچنین، انجام این جراحی برای آقایانی که طاس هستند، مناسب نخواهد بود.

آیا می دانید لیفت ابرو با اندوسکوپی چگونه انجام می شود؟ در ویدئو زیر لیفت اندوسکوپیک ابرو توسط دکتر آرش نجف بیگی را مشاهده می کنید.

·        جراحی لیفتینگ ابرو به روش آندوسکوپی

این روش نیز مانند روش قبل در بیهوشی کامل انجام می‌شود. در لیفت اندوسکوپیک ابرو، برش‌های کوچکی در پیشانی ایجاد می‌گردد. سپس، وسیله‌ای به نام آندوسکوپ وارد برش‌ها شده و امواجی را به شکل تصویر به مانیتور می‌فرستد.

از طریق این تصاویر نقاطی که برای تغییرات لازم است، مشخص می‌شوند. سپس، توسط ابزار ویژه پوست، پیشانی به سمت بالا کشیده شده و چین و چروک و افتادگی ابرو رفع می‌گردد و پوست پیشانی را صاف می‌کند. این روش برای افرادی که دچار افتادگی ملایم و متوسط در پوست و ابرو هستند، مناسب است.

تفاوت قبل و بعد از لیفت ابرو با ژل توسط دکتر نجف بیگی

برخی از مزایای لیفتینگ ابرو با روش آندوسکوپی عبارتند از:

 • در میان روش های مختلف بالا بردن ابرو، روش آندوسکوپی روشی پیشرفته است که در آن اجازه‌ی حداقل برش داده می‌شود و پزشک متخصص بدون ایجاد برش‌های عمیق و بزرگ، بافت‌ها و عضلات ابرو و پیشانی را ترمیم می‌کند.
 • به وسیله‌ی روش آندوسکوپی می‌توان به راحتی نقص‌های موجود در ابروها را اصلاح کرد و علاوه بر متقارن کردن و رفع افتادگی ابرو، حالت چشم‌ها را نیز زیباتر نمود.
 • جراحی به روش آندوسکوپی، ریسک و عوارض کمتری دارد و دوران نقاهت بیمار کوتاه‌تراست.
 • در جراحی به روش آندوسکوپی، برش‌ها نسبت به روش کلاسیک کمتر تهاجمی است و به همین دلیل، عمل از ریسک کمتری برخوردار است.
 • در جراحی به شیوه‌ی آندوسکوپی، به دلیل وجود دوربین در آندوسکوپ، بافت‌های محل مورد نظر بزرگنمایی شده، در نتیجه به شکاف کمتری نیاز است.
مقایسه قبل و بعد از لیفت ابرو برای یک آقا توسط دکتر نجف بیگی

مطالعه مقاله جراحی پلاستیک صورت و کاربردهای آن را پیشنهاد می دهیم.

لیفتینگ ابرو به روش مستقیم (لیفت دایرکت ابرو)

بالا کشیدن ابرو به روش مستقیم روشی بهینه، جدید و نوآورانه در روش های جراحی‌ ابرو و اصلاح افتادگی آن‌ها است. این روش را که به نام لیفت دایرکت ابرو نیز می‌شناسند نسبت به سایر روش‌های جراحی بالا بردن ابرو مانند لیفت کردن ابرو به روش باز و همچنین، اندوسکوپی، ماهیت تهاجمی کمتری داشته و در عین حال که هزینه کمتری برای فرد دارد، ماندگاری بالاتری برای او به ارمغان می‌آورد.

مزایای بالا کشیدن ابرو به روش مستقیم نسبت به سایر روش‌های جراحی

جراحی لیفت دایرکت  ابرو تنها با بی‌حسی موضعی و بصورت سرپایی انجام شده و نیازی به بیهوشی عمیق بیمار نیست. اما در روش‌ لیفت باز (کلاسیک) ، بیمار حتما باید بیهوش شده و به خواب عمیق فرو برود تا جراح کار خود را آغاز کند. به همین دلیل، لیفت دایرکت ابرو عوارض داروهای بیهوشی را برای بیمار نخواهد داشت.

در جراحی لیفت مستقیم ابرو به روش مستقیم برش‌ها در محل خط ابرو و دقیقا روی خط رویش مو می‌باشد و اثر کمتری از خود به جا می‌گذارد. در حالی که در روش‌های دیگر برش‌ها در محل رویش موهای بیمار و پیشانی وی انجام می‌شود.

در این باره بخوانید  هزینه لیفت ابرو با نخ از زبان جراح لیفت ابرو با فیلم واقعی نمونه کار

بیمار پس از انجام جراحی لیفت دایرکت ابرو دچار کبودی و تورم کمتری نسبت به روش لیفت باز می‌گردد و به دلیل برش‌های کمتری که در جراحی دایرکت لیفت انجام می‌شود، بیمار زودتر به شرایط عادی خود بازمی‌گردد.

هزینه و مخارج جراحی دایرکت لیفت مستقیم ابرو در قیاس با سایر روش‌های مشابه برای بیمار کمتر است که این مزیت در عین نتیجه مطلوبی که بیمار به آن دست پیدا می‌کند، مسلما قابل توجه می‌باشد.

ماندگاری لیفت ابرو در روش های مختلف  متغیر است و با توجه به عوامل مختلفی مثل نوع پوست، میزان کلاژن‌سازی و نوع بازخورد بدن فرد، بین شش ماه تا دو سال متغیر است.

تصاویر قبل و بعد بالا بردن ابرو

لیفت دایرکت ابرو به چه کسانی پیشنهاد می‌گردد؟

به طور کلی، تمامی جراحی‌های بالا کشیدن ابرو روشی جهت اصلاح افتادگی ابروها می‌باشد، پس طبیعی است که این روش درمان، برای افرادی که با افتادگی ابروها مواجه هستند، تجویز گردد.

در بین بیمارانی که متقاضی بالا بردن ابرو هستند، معمولا افراد بالای ۴۵ سال نتایج بهتری می‌گیرند. مهم‌ترین دلیل این موضوع این است که جای بخیه در افراد بالای ۴۵ سال نسبت به جوانان بهتر ترمیم می‌شود و رد کمتری از خود به جا می‌گذارد.

میزان افتادگی ابروها، جنس پوست، سن بیمار و همچنین، چیزی که بیمار از جراحی می‌خواهد در تشخیص پزشک برای تعیین روش بالا کشیدن ابرو تاثیرگذار است.

نحوه جراحی لیفت دایرکت ابرو

در حین جراحی لیفت دایرکت ابروها، امکان برداشتن تتو و همچنین، اصلاح عارضه‌هایی مانند اسکار زخم‌ها توسط جراح برای بیمار ممکن می‌باشد. در مورد برداشتن تتوی قدیمی ابروها نیز این امکان براحتی میسر است.

در صورت نیاز بیمار به لیفت پلک‌ها، می‌توان این جراحی را در حین جراحی لیفت مستقیم ابروها انجام داد. با این روش هم در هزینه‌ها صرفه جویی می‌گردد و هم روند بهبود بیمار سریع‌تر می‌شود و همچنین، نتیجه مطلوب‌تری نسبت به انجام دو جراحی مجزا خواهد داشت.

در لیفت مستقیم ابروها می‌توان با کشیدن عضله ناحیه ابرو و پس از آن کشیدن پوست آن ناحیه، تغییر فرم و شکل ابرو را برای بیمار داشت؛ اما در روش‌های مشابه بیشتر پوست ناحیه ابروها کشیده می‌شوند تا عضله آن‌ها و به همین دلیل ماندگاری این عمل در این روش بسیار بیشتر از دیگر روش‌ها و تقریبا دائمی است.

در این روش  به دلیل دقت و حساسیت بالا و همینطور نزدیک بودن برش‌ها به ابروها، امکان اصلاح غیرقرینگی ابروها به راحتی انجام می‌شود؛ اما در سایر روش‌ها، جراح نمی‌تواند به راحتی به این کار دست بزند.

لیفت مستقیم ابروها بر چین و چروک‌های پیشانی تاثیری نداشته و برای رفع آن‌ها باید جراحی لیفت پیشانی انجام داد؛ اما روش‌های لیفت به روش باز تا حدودی چروک‌های پیشانی را اصلاح می‌کنند.

نکته قابل توجه در جراحی لیفت دایرکت ابرو این است که پوست اضافی دقیقا از جایی برداشته می‌شود که اضافه است، اما در روشی مانند جراحی لیفت باز، پوست از ناحیه بالای پیشانی برداشته می‌شود.

انتخاب تکنیک لیفتینگ ابرو

تکنیک های لیفتینگ ابرو بدون جراحی کدامند؟

شل شن پوست سبب افتادگی ابروها و همچنین، افتادگی در پلک می‌شود که این افتادگی سبب ایجاد چهره‌ای خشمگین و عصبی شده و از جذابیت و زیبایی فرد کاسته می‌شود.

در بین روش های مختلف بالا کشیدن ابرو، روش‌هایی وجود دارند که فرد بدون جراحی می‌تواند با استفاده از تکنیک های لیفتینگ ابرو بدون جراحی، چین و چروک و افتادگی پوست خود را رفع کند و ظاهری جوان و زیبا برای خود ایجاد نماید.

برخی افراد به دلیل دوران نقاهت طولانی، تمایل دارند که برای لیفتینگ ابرو از روش‌های بدون جراحی استفاده کنند. اما باید این نکته رادر نظر داشت که ماندگاری ابن جراحی با روش‌های جراحی طولانی‌تر است.

روش های مختلف لیفتینگ ابرو بدون جراحی عبارتند از:

با تزریق بوتاکس عضلات ایجادکننده چین و چروک ضعیف شده و از حرکت آنها جلوگیری می‌شود و در نتیجه، چین و چروک از بین می‌رود.

لیفتینگ ابرو با تزریق بوتاکس

از میان روش های مختلف لیفتینگ ابرو، تزریق بوتاکس یکی از تکنیک های لیفتینگ ابرو بدون جراحی است که با توجه به چین و چروک و افتادگی پوست و مشاوره با پزشک متبحر، می‌توان برای رفع افتادگی و از بین بردن چین و چروک از این روش استفاده نمود.

بوتاکس ابرو فرورفتگی‌هایی که بر اثر گذشت زمان و کاهش بافت چربی در پوست ایجاد می‌شود را به طور موقت پر می‌کند. تزریق بوتاکس به عنوان یکی از تکنیک های لیفتینگ ابرو، باعث شل شدن و ضعیف شدن عضلاتی می‌شود که ابروها را به سمت پایین می‌آورند و عضلاتی که ابروها را بالا می‌برند را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد.

در این روش، ابتدا از یک کرم بی‌حس‌کننده استفاده می‌گردد و سپس، بوتاکس به صورت مستقیم داخل و اطراف عضلات مورد نظر تزریق می‌شود. به وسیله‌ی این کار عضلاتی که سبب ایجاد خطوط روی پیشانی و اطراف پلک شده، فلج می‌شوند.

با تزریق بوتاکس عضلات ایجادکننده چین و چروک ضعیف شده و از حرکت آنها جلوگیری می‌شود و در نتیجه، چین و چروک از بین می‌رود.

اثر بوتاکس بلافاصله بعد از تزریق ظاهر نمی‌شود و معمولا چند روز زمان می‌برد تا نتیجه حاصل از آن مشخص شود. ماندگاری لیفتینگ ابرو به روش بوتاکس، بین چهار تا شش ماه است. برای تزریق بوتاکس به بیهوشی نیازی نیست و شخص پس از انجام اینکار، می‌تواند فعالیت های روزانه خود را انجام دهد.

قبل و بعد از لیفت ابرو یک خانم توسط دکتر نجف بیگی

ماندگاری لیفت ابرو با نخ بین دوازده تا هجده ماه است.

لیفت ابرو به وسیله نخ

یکی از تکنیک های لیفتینگ ابرو، بالا بردن ابرو توسط نخ است. در این روش، برای رفع افتادگی پوست، برش‌های ریزی به قطر سه الی چهار میلی‌متر در زیر پوست پیشانی (در خط رویش موهای پیشانی) ایجاد می‌شود.

سپس، نخ‌هایی از جنس نایلون و بسیار مقاوم در ابروها پیوند می‌خورد و از طریق کشیدن این نخ‌ها پوست شل شده، جمع می‌شود. کشیدگی پوست علاوه بر محو کردن شلی و افتادگی پوست، سبب رفع چین و چروک پوست و بالا رفتن ابروها می‌گردد.

استفاده از این روش، ابروها را در حد متوسط بالا می‌برد و چهره‌ی فرد مصنوعی به نظر نمی‌رسد. این روش، یک روش دائمی برای بالا کشیدن ابرو نمی‌باشد و ماندگاری آن بین دوازده تا هجده ماه است. ممکن است بعد از انجام لیفت ابرو با نخ، قرمزی و تورم ایجاد شود که جز عوارض موقتی هستند.

نمونه کار قبل و بعد از جراحی لیفت ابرو خانم توسط دکتر نجف بیگی

میزان ماندگاری ژل، به مقدار ژل مورد استفاده، عمق چین و چروک و میزان شل شدگی پوست بستگی دارد و ممکن است ماندگاری آن بین شش تا بیست و چهار ماه دوام داشته باشد.

لیفتینگ ابرو توسط ژل

با افزایش سن تولید کلاژن کاهش می‌یابد. علاوه بر این، با گذشت زمان، میزان چربی موجود در زیر پوست کم شده و سبب کاهش حجم پوست می‌شود. از طریق تزریق ژل، حجم از دست رفته پوست ترمیم می‌یابد و سبب افزایش حالت ارتجاعی پوست می‌شود.

تزریق ژل‌های پوستی در قسمت پیشانی و اطراف پلک باعث جذب آب در نقاط مورد نظر شده و از این طریق سبب افزایش تولید کلاژن، رفع چین و چروک، کاهش افتادگی پوست و لیفتینگ ابرو می‌شود.

میزان ماندگاری ژل، به مقدار ژل مورد استفاده، عمق چین و چروک و میزان شل شدگی پوست بستگی دارد و ممکن است ماندگاری آن بین شش تا بیست و چهار ماه دوام داشته باشد.

میزان ژل مورد نیاز به غلظت آن نیز بستگی دارد. اگر ژل غلیظ باشد، مقدار کمتری از ژل مورد نیاز است؛ اما در صورتی که ژل مورد استفاده رقیق باشد، به مقدار ژل بیشتری نیاز است.

بهترین روش تزریق ژل برای گرفتن نتیجه‌ی مطلوب این است که از تزریق با مقدار کم شروع کرده و در جلسات بعدی و به تدریج مقدار ژل را افزایش دهیم.

برای مطالعه بیشتر مقاله صفر تا صد لیفت ابرو با ژل را پیشنهاد میکنیم.

بالا کشیدن ابرو با لیزر

در روش های مختلف بالا بردن ابرو، لیفت با لیزر جز روش‌های کمتر شناخته شده است. در این روش، به وسیله‌ی لیزر درمانی، چروک‌ها و شیارهایی که روی پوست ایجادشده، از بین می‌رود و پوست جوان و شاداب می‌شود.

استفاده از روش لیزر برای چروک‌های عمیق‌تر توصیه می‌گردد. این روش در مقایسه با سایر تکنیک های لیفتینگ ابرو مزایای بیشتری دارد. یکی از این مزایا این است که در این روش، بر خلاف روش تزریق بوتاکس و ژل، خطر واکنش بدن به موادی که به پوست وارد می‌شوند، وجود ندارد.

در این روش، به ایجاد برش نیازی نیست. لیزر درمانی ممکن است یک روش پرهزینه باشد و در اکثر مواقع برای رسیدن به نتیجه‌ی مطلوب به چند جلسه درمان نیاز خواهد بود.

لیفت ابرو با تزریق چربی و تصاویر قبل و بعد

برای فرم دادن به ابروها با تزریق چربی، چربی اضافی قسمتی از بدن طی انجام مراحلی تخلیه شده و به ناحیه‌ی مورد نظر تزریق می‌شود.

بالا کشیدن ابرو از طریق تزریق چربی

در این روش، چربی را از قسمت‌های دیگر بدن می‌گیرند و به ناحیه‌ی مورد نظر تزریق می‌کنند. با گذشت زمان بافت چربی در زیر پوست کاهش پیدا می‌کند و سبب افتادگی ابروها و گود شدن چشم می‌شود.

تزریق چربی، یکی از تکنیک های لیفتینگ ابرو به شمار می‌رود که در آن با هدف از بین بردن کم‌حجمی و به منظور فرم دادن به ابروها، چربی اضافی قسمتی از بدن طی انجام مراحلی تخلیه شده و به ناحیه‌ی مورد نظر تزریق می‌شود.

استفاده از این روش، به دلیل آن‌که چربی مورد نظر از بدن خود شخص گرفته می‌شود و از مواد شیمیایی برای انجام آن استفاده نمی‌شود، مورد اعتماد مردم است.

در این روش، به طور معمول چربی را از شکم، پهلو، باسن و ران‌ها برمی‌دارند. ابتدا محل مورد نظر را کاملا استریل کرده و سپس، با استفاده از کانول‌های کوچک مخصوص، محل مورد نظر را سوراخ کرده و چربی برداشته می‌شود.

در مرحله‌ی بعد، به وسیله‌ی سانتریفیوژ سعی می‌کنند قسمت‌های اضافی آن را جدا کنند تا چربی خالص‌تری به دست آید.

سپس، محلی که باید چربی به آن تزریق شود، استریل و بی‌حس شده و به وسیله‌ی کانول‌های مخصوص، چربی به قسمت مورد نظر تزریق می‌شود.

بهتر است تزریق چربی طی چند جلسه و با فاصله چهار تاشش ماهه انجام گیرد.

بالا بردن ابرو به روش هایفوتراپی

در بین روش های مختلف بالا کشیدن ابرو، روش هایفوتراپی، با ایجاد نقاط انعقاد حرارتی در قسمت پیشانی، سبب سفت شدن پوست پیشانی می‌شود. در نتیجه، با سفت شدن پوست پیشانی، افتادگی پوست از بین رفته و ابروها نیز به بالا کشیده می‌شوند.

در این روش، امواج اولتراسوند با فرکانس پایین و شدت بالا، به صورت متمرکز در قسمت‌های عمقی پوست نفوذ کرده و سبب جوانسازی و لیفت پوست پیشانی و ابرو می‌شود.

پس از انجام لیفتینگ ابرو به روش اولتراپی، ممکن است در پوست خود احساس سفتی کنید؛ اما، پس از گذشت حدودا هشت الی دوازده هفته، بهبودی قابل توجهی را در بافت و کشش پوست خود مشاهده می‌کنید.

بالا بردن ابرو با روش اولتراپی

یکی از تکنیک های لیفتینگ ابرو، اولتراپی است که جهت لیفت و سفت کردن پوست و رفع افتادگی و شلی پوست بسیار موثر می‌باشد. در این روش، از انرژی اولتراسوند برای افزایش تولید کلاژن در پوست و لیفت پوست پیشانی و ابروها استفاده می‌شود.

انرژی اولتراسوند، از طریق گرم کردن بافت‌های عمیق در زیر پوست، سبب تحریک سلول‌ها و افزایش کلاژن‌سازی در پوست می‌گردد.

در این باره بخوانید  مزایای لیفت ابرو با ژل همراه با مراقبت های قبل و بعد از آن

پس از انجام لیفتینگ ابرو به روش اولتراپی، ممکن است در پوست خود احساس سفتی کنید؛ اما، پس از گذشت حدودا هشت الی دوازده هفته، بهبودی قابل توجهی را در بافت و کشش پوست خود مشاهده می‌کنید.

در مطلب فوق، روش های مختلف بالا بردن ابرو توضیح داده شد. همان‌طور که در متن مطالعه کردید، برای بالا بردن ابرو و رفع افتادگی پوست، روش‌های زیادی وجود دارد.

در ابتدا باید این نکته را در نظر داشته باشید که در مورد پزشکی که می‌خواهید به او مراجعه کنید و محیطی که در آن می‌خواهید این کار را انجام دهید، تحقیق کنید تا از همه‌ی موارد مطمئن شوید.

قبل از انجام کار، حتما یک نوبت مشاوره با پزشک خود رزرو کنید. در جلسه‌ی مشاوره سوالات خود را از پزشک متخصص بپرسید و انتظاراتی که از نتایج این کار مد نظر شماست را عنوان نمایید.

پزشک متخصص با توجه به نوع پوست، میزان کلاژن‌سازی و هزینه‌ای که برای لیفتینگ ابرو در نظر گرفته‌اید، از بین روشهای مختلف بالا کشیدن ابرو، بهترین روش را به شما پیشنهاد می‌کند.

برای دریافت مشاوره و اطلاع از هزینه لیفت ابرو با کلینیک دکتر نجف بیگی تماس بگیرید:

.

لیفت ابرو با استفاده از ورزش ابرو

اگر نسبت به عمل های زیبایی مانند لیفت ابرو دل نگران هستید می توانید به راحتی و حتی در خانه هم به لطف ورزش ابرو، ابروان خود را لیفت کنید. در  ادامه با ۲ ورزش ابرو برای لیفت ابرو در خانه بیشتر آشنا می شویم:

ورزش ۱:

 • انگشتان میانی هر دو دست را زیر هر ابرو قرار دهید. این کار به آرامش ابروهای شما کمک می کند.
 • دوم، مطمئن شوید که کف دست‌هایتان روی صورتتان قرار دارند.
 • پس از انجام این کار، ابروهای خود را ابتدا به سمت بالا و سپس به سمت بیرون بیاورید زیرا چشمان شما باز می مانند.
 • حالا تا ۵ ثانیه بعد در آن حالت ثابت بمانید.
 • پس از این کار، ابروهای خود را به سمت پایین فشار دهید و مطمئن شوید که هر دو چشمتان باز هستند.
 • دوباره حدود ۵ ثانیه نگه دارید.
 • برای به حداکثر رساندن نتایج، این حرکات را سه بار تکرار کنید.

ورزش ۲:

 • در طول این تمرین باید چشمان خود را تمام مدت بسته نگه دارید.
 • حالا تا جایی که می توانید به پایین نگاه کنید تا چشمانتان کاملا بسته شوند. شما باید یک کشش خفیف را در ناحیه چشم و ابروی خود احساس کنید.
 • هنگامی که این کشش را احساس کردید، ۵ ثانیه در آن وضعیت بمانید.
 • حالا چشمان خود را بسته نگه دارید و سعی کنید تا جایی که می توانید به سمت بالا نگاه کنید. شما باید دوباره یک کشش خفیف را احساس کنید.
 • دوباره ۵ ثانیه نگه دارید و بگذارید چشمتان آرام شود.
 • این تمرین را ۶ بار دیگر نیز تکرار کنید.

لیفت ابرو مردانه

چشم ها ویژگی مهمی  در ظاهر ما دارند و بسیاری از مردان نگران این هستند که تغییرات تدریجی اطراف چشم هایشان، به خصوص در ناحیه ابرو و پیشانی؛ تاثیر منفی بر ظاهر آن ها داشته باشد. و البته که این نگرانی درست است و یک ابروی آویزان و پیشانی چروک می ‌تواند باعث ایجاد ظاهری غمگین، خسته یا عصبانی شود که سال‌ها به چهره مرد اضافه می شود و تصور اشتباهی درباره شخصیت و سرزندگی او ایجاد می ‌کند. بنابراین جراحی لیفت ابرو برای آقایان می تواند ظاهری جوان تر و با طراوت را بازگرداند.

عوارض احتمالی لیفت ابرو

هر عمل جراحی مستعد داشتن خطر می‌باشد که بنابر بررسی های انجام شده روش های لیفتینگ ابرو از این قائده خارج نیستند. تخصص پزشک، تجهیزات به‌روز، تشخیص و انتخاب بهترین متد جراحی برای یک بیمار و در نهایت مراقبت‌های پس از جراحی است که درصد خطر را تعیین می‌کنند. در صورت عدم توجه به موارد عنوان‌شده ممکن است پس از بالا کشیدن ابرو با روش های مختلف دچار عوارضی هر چند جزیی شوید.

قابل مشاهده بودن جای زخم پس از جمله این عوارض‌ها است. در روش بالا بردن ابرو ها به روش مستقیم این عارضه بسیار کمتر قابل رویت خواهد بود.

در برخی موارد، احساس بی‌حسی در ناحیه جراحی شده در بیمار گزارش شده است.

عدم تقارن در ابروها پس از جراحی لیفت از عوارضی است که معمولا پس از مدتی بهبود می‌یابد. در جراحی لیفت دایرکت ابرو، جراح با تخصص و تجربه خود علاوه بر جلوگیری از اتفاق افتادن این عارضه می‌تواند به بهبود تقارن ابروها کمک کند.

خونریزی، عفونت، واکنش‌های آلرژیک به داروهای بی‌هوشی و بی‌حسی، تورم و کبودی از جمله عوارض کوتاه این نوع جراحی‌ها است که بسته به متد جراحی انجام شده، ماندگاری و شدت متفاوتی دارند.

استراحت کامل و پرهیز از فعالیت زیاد در روزهای ابتدایی پس از جراحی، روند بهبودی شما را تسریع خواهد کرد.

مراقبت های بعد از لیفت ابرو

 • برای دستیابی به نتیجه بهتر و همچنین، بهبودی سریع‌تر بایستی توصیه‌های جراح خود را به دقت رعایت کنید.
 • استراحت کامل و پرهیز از فعالیت زیاد در روزهای ابتدایی پس از جراحی، روند بهبودی شما را تسریع خواهد کرد.
 • برای کاهش تورم از کمپرس سرد در اطراف محل جراحی استفاده کنید.
 • محل برش‌های جراحی و ناحیه اطراف آن را لمس نکنید.
 • احساس خارش و یا بی‌حسی تا چند روز پس از جراحی و یا برای بهبود جای زخم، طبیعی است و به خودی خود رفع می‌گردد.
 • در صورت باز شدن بخیه‌ها، خون‌ریزی، تنگی نفس، درد در قفسه سینه و ضربان قلب نامنظم سریعا به پزشک مراجعه کنید.

حالت چهره فرد و انتخاب روش مناسب برای لیفت ابرو

برای رسیدن به بهترین ظاهر ممکن، ابروها باید با فرم صورت سازگار شوند. دسته‌بندی کلی زیر روشی آسان برای فهمیدن این نکته است که کدام فرم ابرو برای شما مناسب است. قاعده کلی این است که هر چه صورت باریک‌تر باشد، ابروها باید نازک‌تر باشند. با این حال توصیه‌های زیر می‌تواند برای شما کمک کننده باشد:

 • ابروهای زاویه‌دار و کمانی بیشتر برای صورت‌های گرد مناسب هستند و بیشتر جلوه پیدا می‌کنند.
 • ابروهای گرد، صاف و بدون انحنای زیاد برای صورت‌های مربعی مناسب‌ترند و باعث می‌شود که اجزای صورت متعادل‌تر شوند.
 • ابروهایی با قوس‌های گرد در صورت‌های قلبی شکل بهتر به نظر می‌رسند و هماهنگ‌تر هستند.
 • ابروهای صاف و کمی خمیده برای صورت‌های بیضی شکل مناسب‌تر است. آن‌ها صورت را به بخش‌هایی تقسیم می‌کنند تا متعادل‌تر به نظر برسد.

تفاوت روش های مورد استفاده برای لیفت ابروها در خانم ها و آقایان

ابروی خانم‌ها حالتی بالاتر و ظاهری کمانی دارد. این بدان معنی است که زنان مبتلا به افتادگی ابرو اغلب نیاز به لیفت و اصلاح بیشتری دارند. خوشبختانه تکنولوژی مدرن، لیفت ابرو را با استفاده از آندوسکوپی کمتر تهاجمی می‌کند. این باعث کاهش ضربه به پوست و بافت و همچنین کاهش زمان جراحی می‌شود.

بر خلاف ابروی زنان، ابروی مردان معمولا دارای انحنای کمتری است. این مسئله مردان را بیشتر مستعد افتادگی پلک بالا می‌کند، جراحی پلک بالا و لیفت ابرو می‌تواند این مشکل را برطرف کند. بسیاری از مردان می‌ترسند پس از لیفت ابرو با ظاهری زنانه به نظر برسند. اما اگر این روش به صورت حرفه‌ای انجام شود چنین اتفاقی نخواهد افتاد.

هزینه لیفت ابرو

هزینه لیفت ابرو ممکن است بسته به پزشک، تعداد جراحانی که این تکنیک را در منطقه شما انجام می‌دهند و هزینه‌های مربوطه به طور قابل توجهی متفاوت باشد. برخی از هزینه های دیگر شامل موارد زیر است:

 • تجربه و تخصص جراح
 • داروها
 • آزمایش پزشکی
 • بیمارستان یا مرکز جراحی
 • هزینه های بیهوشی

بهترین دکتر لیفت ابرو

هنگام انتخاب بهترین دکتر و جراح برای انجام لیفت ابرو یا پیشانی، به دنبال جراحی باشید که در پلک ها، مدار چشم و ساختار های مجاور مانند ابرو ها، پیشانی، گونه ها، وسط صورت و گردن تخصص داشته باشد. در حقیقت بهترین دکتر لیفت ابرو کسی است که آموزش گسترده ای در زمینه جراحی پلاستیک چشم و صورت دارد.

جمع بندی

لیفت ابرو روشی است که می‌تواند افتادگی ابرو، چین و چروک پیشانی یا سایر مشکلاتی که در اثر افزایش سن رخ می‌دهد را برطرف کند. روش لیفت با کشیدن پوست باعث می‌شود چین و چروک‌ها صاف شوند و ابرو حالت طیبعی‌تری به خود بگیرد. این روش می‌تواند به صورت‌های مختلفی انجام شود که لیفت به کمک جراحی، آندوسکوپی، لیفت با نخ، لیفت با لیزر و تزریق چربی متداول‌ترین و کارآمدترین آن‌ها هستند.

روش انجام لیفت با توجه به ابعاد و شکل صورت شما تنظیم می‌شود و می‌تواند بین مردان و زنان تفاوت‌هایی داشته باشد. بعد از انجام این روش باید از توصیه‌های پزشک کاملا پیروی کنید و در روزهای ابتدایی فعالیت زیادی نداشته باشید. احساس خارش و بی‌حسی بعد از جراحی طبیعی است و نباید به آن دست بزنید. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید سایر مقالات ما را مطالعه کنید.

حال که درباره لیفت ابرو و روش های آن اطلاعات درستی کسب کرده اید می توانید از مقالاتی که در پایین هستند اطلاعات تکمیل تری دریافت کنید یا برای خواندن تجربیات دیگران در این زمینه، نظرات کاربران را در انتهای مقاله بخوانید.

بله. بسته به اینکه میزان افتادگی ابروی شما چقدر باشد و تا چه میزان به بالا بردن ابرو نیاز داشته باشید، تکنیک لیفت ابرو برای شما می‌تواند متفاوت باشد. روش‌های غیر جراحی مانند لیفت ابرو با نخ، لیزر، هایفوتراپی، اولتراپی و حتی بوتاکس می‌تواند ابروهای شما را بالا بکشد.

البته باید توجه داشته باشید که روش‌های لیفت مستقیم ابرو و لیفت اندوسکوپیک، ماندگاری و نتایج بهتری خواهند داشت. بهتر است در این مورد، نظر جراح زیبایی را جویا شوید تا روش مناسب برای شما را مشخص کند.

لیفت ابرو مستقیم و یا لیفت آندوسکوپیک، با ایجاد برش‌هایی در پوست سر و کشیدن پوست به سمت بالا انجام می‌شوند. در نتیجه عوارض معمول جراحی‌های زیبایی مانند کبودی پوست، تورم و درد محدود را خواهند داشت. تمامی این عوارض گذرا هستند و به سادگی کنترل می‌شوند.

از سوی دیگر برای اینکه جای بخیه در پوست سر باقی نماند، باید مراقبت‌های بعد از عمل، تغذیه مناسب و جلوگیری از عفونت جای بخیه را رعایت کنید. همچنین ممکن است مقداری از موها در اطراف جای بخیه دچار ریزش موقت شوند که پس از یک دوره چند ماهه، دوباره رشد خواهند کرد.

تکنیک‌های جراحی لیفت ابرو، به ویژه لیفت آندوسکوپیک، می‌تواند تا سال‌ها نتایج خود را حفظ کند. اگر سن شما چندان بالا نباشد و زیر ۴۰ سال سن داشته باشید، می‌توانید چند دهه از نتایج این روش لذت ببرید. هرچه سن بالاتر برود، پوست پیرتر خواهد شد و دچار افتادگی و شل شدگی می‌شود. در این شرایط، دوباره افتادگی در ابروها به آرامی ظاهر می‌شود. این روند طبیعی پیر شدن پوست است. ممکن است در سنین خیلی بالا، به دلیل پیری، دوباره کمی افتادگی ابرو را تجربه کنید و نیاز به روش‌های لیفت ابرو داشته باشید.

بیش از ۶۰۰۰ جراحی موفق

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

یکی از ۳ جراح پلاستیک برتر کشور

IMG_6113 dr-min

ممکن است شما دوست داشته باشید
32 نظرات
 1. مریم می گوید

  سلام لیفت ابرو از محل عمل پلک بالا امکان پذیر هست درضمن هزینه این عمل رو لطفا بفرمایید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای اطلاع کامل از هزینه ها با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 2. بیتا هرمز می گوید

  سلام یه نوبت سریع میخواستم برای لیفت ابرو

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای دریافت نوبت با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 3. ساناز می گوید

  سلام وقت بخیر من قبل ژل تزریق کردم برای لیفت ابرو الان حدودا دو سال و نیم میگذرده و ابروهام دوباره داره افتادگی پیدا می کنه من یه روش دائمی میخام برای لیفت ابرو پیشنهاد شما چیه؟ ۳۸سالمه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز با توجه به اینکه پیشتر برای لیفت ابرو ار طریق ژل اقدام کرده بودین حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود چه روشی برای شما بهترین نتیجه را می دهد.

 4. مودت می گوید

  سلام من حالت طبیعی چهره ام طوریه انگار اخم دارم همینم باعث شده ابروهام خیلی افتادگی داره چندوقت قبل به حرف دوستم رفتم ماساژ صورت ینی ماساژ اکسیژن و خیلی بهتر شد اما بعد سه ماه کم کم دوباره برگشت ۵۶سالمه و بیماری ندارم میتونم لیفت کنم ابرومو؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود چه درمانی برای شما بهترین گزینه می باشد.

 5. مهرنوش ایزد می گوید

  سلام خسته نباشید من پارسال عید رفتم یه سالن زیبایی برای غبغب و ابروم نخ انداخت همون چند روز اول یکم ابروهام لیفت شد سمت بالا اما دیگه هیچ تاثیری نداشت و غبغم که اص هیچیی علتش چیه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز برای انجام جراحی های زیبایی باید به متخصص با تجربه مراجعه نمایید.
   مراجعه به افرادی که تخصص کافی ندارند و انجام جراحی در شرایط غیربهداشتی ممکن است سلامتی و زیبایی شما را به خطر بیندازد.

 6. تاجیک می گوید

  سلام اقای دکتر قسمتی از ابروی من رو به پایین اویزون شده و هم پلکم شل شده و روی چشمم رو میپوشونه الان بهتره لیفت ابرو انجام بدم یا پلکمو عمل کنم؟ کدومش بهتره؟ ممنون

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد چه درمانی برای شما بهترین نتیجه را می دهد.

 7. حسینی می گوید

  سلام
  هزینه لیفت ابرو با اندوتاین چقدره؟ چجوری میتونم وقت بگیرم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای تعیین وقت مشاوره و اطلاع از هزینه های جراحی با شماره های کلینیک تماس بگیرید.

 8. وهیمیان می گوید

  روز بخیر من مربی رانندگی بودم چندین سال و اینقد افتاب میخورد تو صورتم همش اخم میکردم الان روم مونده و همینکه دم ابروهام افتاده است. باید لیفت ابرو و لیفت پیشانی رو با هم انجام بدم یا یکی رو انجام بدم مشکلم حل میشه؟ بعد اینکه هزینه لیفت ابرو و لیفت پیشانی چقدره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود چه جراحی برای شما مناسبترین گزینه است.
   برای اطلاع از هزینه ها با شماره های کلینیک تماس بگیرید.

 9. آیدا می گوید

  سلام من ۱۹سالمه ولی افتادگی ابروهامون بقدریه که نمیتونم خط چشم بکشم بنظرتون میتونم ابروهامو بکشم بالا؟ تو چه سنی بهتری اینکارو بکنم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای انجام جراحی های زیبایی حتما باید ۱۸ سالتان تمام شده باشد.

 10. ناشناس می گوید

  سلام دکترنجف بیگی لیفت ابرو رو با لیفت پلک همزمان انجام میدن؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تشخیص اینکه آیا می توانید لیفت ابرو را همزمان با جراحی پلک انجام دهید از طریق معاینه حضوری امکان پذیر است.

 11. سمانه می گوید

  درود
  من ۴۵ سالمه و افتادگی ابرو دارم و به پیشنهاد دوستم بوتاکس انجام میدم اما دیگه خسته شدم میخام یجوری لیفت کنم که ماندگاریش بیشتر باشه می تونم از روش لیفت ابرو با اندوتاین استفاده کنم؟ نوبت دهی دکتر نجف بیگی چطوریه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز ما باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود چه روشی برای شما بهترین نتیجه را می دهد.

 12. ناشناس می گوید

  سلام وقت بخیر من افتادگی ابروهامون زیاد نیست اما نمیخام به مرور بیشتر بشه برای همین میخام عمل لیفت ابرو انجام بدم. چه روشی برای لیفت ابرو در حد کم مناسبه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز ما باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود چه روشی برای شما بهترین نتیجه را می دهد.

 13. ناشناس می گوید

  برای عمل بالا کشیدن ابرو چند روز باید توی خونه بمونیم؟ من سرکار میرم نمیتونم رعایت کنم چه روشی برای مناسبه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   معمولا جراحی های صورت برعکس ظاهرشان که کبودی و تورم زیادی دارند دردناک نیستند و اگر تورم و کبودی برای کارتان مشکل ساز نیست مسیتوانید چند روز بعد از جراحی کارتان را شروع کنید.

 14. هیوا می گوید

  با عمل لیفت ابرو میشه یه بخشی از ابروهارو کشید بالا؟ قسمت انتهای ابرو خیلی افتاده اس و فاصله ای با چشمام نداره میخام ابروهامو لیفت کنم اما فقط یک قسمتشو با کدوم روش میشه اینکارو کرد؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز ما باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود چه روشی برای شما بهترین نتیجه را می دهد.

 15. سارا می گوید

  سلام روز بخیر بعد از بالا کشیدن ابرو چند روز باید استراحت کرد؟ لیفت ابرو با نخ برای کسیکه افتادگی ابروش زیاده پیشنهاد میشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   لیفت ابرو با نخ مادگاری زیادی ندارد و حداکثر تا سال بعد جراحی لیفت صورت میگیرد. ممکنه تا یک هفته بعد جراحی کبودی و تورم داشته باشید.

 16. ثمین می گوید

  سلام بعد عمل بالا کشیدن ابرو تا چند سال ابرو تو همین حالت میمونه؟ بعد اینکه من ۴۵ سالمه افتادگی ابروم زیاد نیست اما رو اعصابمه بنظرتون بوتاکس ابرو خوبه یا نخ انداختن بهتره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز اگر از اندوتاین برای بالاکشیدن ابروها استفاده شود تا ۱۵ سال ماندگاری دارند. برای تشخیص اینکه چه روشی برای شما بهترین نتیجه را می دهد تما باید به صورت حضوری معاینه شوید.

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید