عمل پروتز سینه

33,867

عمل پروتز سینه یا ایمپلنت سینه، یکی از کم‌خطرترین و کم‌عارضه‌ترین جراحی‌های زیبایی بدن در خانم‌ها است. سینه‌های بزرگ و خوش فرم، به افزایش حس اعتماد به نفس و حس جذابیت زنانگی در خانم‌ها کمک می‌کند. گاهی بر اثر برخی عوامل، سینه‌ها حالت طبیعی و زیبایی خود را از دست می‌دهند، دچار افتادگی یا عدم تقارن می‌شوند و یا به طور طبیعی کوچک هستند. در چنین شرایطی، عمل پروتز سینه، بهترین و سریع‌ترین راه حل است.

در گذشته مشکلاتی پس از گذاشتن پروتز در سینه‌ها ایجاد می‌شد، از جمله پاره شدن کیسه پروتز و خارج شدن مایع درون آن. همچنین بروز فیبروز یا بافت‌های سفت درون سینه و ایجاد درد و بدفرمی، از دیگر عوارض این جراحی بود. اما امروز به کمک ایمپلنت‌های جدید و تکنیک‌های مناسب جراحی، این عوارض به حداقل ممکن رسیده است.

آیا می‌دانید عمل پروتز سینه با کدام روش‌های جراحی زیبایی می‌تواند همراه شود؟ کدام ناحیه از سینه برای برش انتخاب می‌شود تا پروتز کار گذاشته شود؟ آیا پروتز سینه روی شیردهی اثر می‌گذارد؟ عمل پروتز سینه چیست؟ انواع پروتز سینه از نظر شکل و فرم چگونه است؟ آیا انجام پروتز سینه، اختلالی در شیردهی ایجاد می‌کند؟ آیا پس از عمل پروتز سینه، برای بارداری محدودیتی ایجاد می‌شود؟ جهت مطالعه بیشتر در این خصوص و دریافت پاسخ سوالاتتان، در ادامه همراه ما باشید.

 

عمل پروتز سینه چه ضرورتی دارد؟

پروتز سینه یک ماده سیلیکونی نرم و انعطاف‌پذیر شبیه به بافت طبیعی سینه خانم‌ها است. این ایمپلنت در شکل‌های مختلفی مانند دایره‌ای یا اشکی وجود دارد که بسته به فرم سینه‌های هر فرد و انتظاری که از نتیجه عمل پروتز سینه دارند، شکل مناسب پروتز انتخاب می‌شود. با ایجاد یک برش کوچک در پوست سینه می‌توان پروتز را درون سینه قرار داد تا شکل سینه تغییر پیدا کند.

برای اطلاعات بیشتر مقاله پروتز باسن را مطالعه کنید.

پروتز سیلیکونی سینه

بر اساس پژوهش‌های آماری در زمینه جراحی‌های زیبایی، سینه‌های خوش‌فرم یکی از مهم‌ترین عوامل اعتماد به نفس در خانم‌ها است. حس زنانگی و جذابیت در خانم‌ها با داشتن سینه‌های برجسته و طبیعی، در ارتباط می‌باشد. عوامل بسیاری ممکن است خانم‌ها را از داشتن سینه‌های مورد پسندشان محروم کند:

 • در برخی خانم‌ها، سینه‌ها به‌طور طبیعی کوچک است. البته باید سن آنها از ۱۸ سال گذشته باشد تا این مسئله کاملا مشخص شود.
 • پس از بارداری و شیردهی، ممکن است سینه‌ها حالت افتاده پیدا کند و فرم طبیعی خود را از دست بدهد.
 • در خانم‌هایی که اضافه وزن داشته‌اند اما با کمک ورزش یا عمل‌های جراحی، یک کاهش وزن شدید را تجربه کرده‌اند، سینه‌ها نیز بافت چربی خود را از دست می‌دهد و دچار افتادگی می‌شود.
 • همچنین خانم‌هایی که دچار بیماری سرطان سینه می‌شوند نیز ممکن است مجبور به برداشتن تمام یا بخشی از سینه‌های خود شوند.

در تمام این موارد، می‌توان از عمل پروتز سینه به عنوان یک راه حل مناسب برای ایجاد سینه‌های بزرگ و خوش فرم استفاده کرد. به طور کلی جراحی پروتز سینه یا کار گذاشتن ایمپلنت در سینه، یک جراحی زیبایی غیر تهاجمی است که چند هدف اصلی را دنبال می‌کند:

 • افزایش حجم سینه
 • تغییر در اندازه یا شکل سینه
 • ایجاد تقارن در سینه‌های نامتقارن
 • بازسازی سینه، به‌ویژه پس از جراحی سرطان

پروتزهای سینه بسته به جنس و کیفیت، در برخی نمونه‌ها بین ۷ تا ۱۲ سال عمر می‌کنند. همچنین برخی نمونه‌های با کیفیت‌تر حدود ۲۰ سال ماندگاری دارند و یا مادام‌العمر هستند. البته میزان تحرک فرد نیز در عمر پروتزها موثر است. برای مثال در خانم‌های ورزشکار که سینه با تکان‌های زیادی روبرو است، عمر پروتزها کاهش می‌یابد. بهتر است هر ۱۰ سال، معاینه سینه‌ها توسط جراح انجام شود تا اگر پروتزها نیاز به تعویض داشتند، متوجه شوید.

تغییرات پس از عمل پروتز سینه

عمل پروتز سینه چگونه انجام می‌شود؟

برای عمل پروتز سینه و کار گذاشتن ایمپلنت‌های سیلیکونی، نخست باید یک برش در پوست ایجاد شود. این برش می‌تواند در محل‌های مختلفی ایجاد گردد که بسته به تکنیک جراحی، اندازه پروتزها و فرم سینه‌ها، انتخاب می‌شود:

 • برش در زیر هاله نوک سینه
 • برش در زیر سینه
 • برش در زیر بغل
 • برش در بالای شکم

پس از ایجاد برش، پروتز درون سینه کار گذاشته می‌شود. بسته به شکل اولیه سینه، می‌توان پروتز را دقیقا زیر پوست و بافت نرم سینه جاگذاری کرد و یا آن را در پشت بافت ماهیچه سینه قرار داد. در خانم‌هایی که سینه کوچکی دارند معمولا پروتز در پشت عضلات سینه کار گذاشته می‌شود؛ چرا که اگر زیر پوست سینه قرار گیرد ممکن است لبه‌های آن از زیر پوست مشخص شود. همچنین در مواردی می‌توان با تزریق چربی، کمی به سینه حجم داد تا فرم‌دهی توسط پروتز بهتر انجام شود.

از سوی دیگر در خانم‌هایی که بافت کافی در سینه‌ها دارند و دچار افتادگی شده‌اند، می‌توان پروتز را روی ماهیچه‌های سینه و درست زیر پوست و بافت نرم سینه قرار داد. این کار کمک می‌کند تا سینه‌ها و بافت افتاده سینه بهتر فرم بگیرد.

همچنین گاهی نیاز است که جراحی لیفت سینه نیز در سینه‌های افتاده انجام شود. این موارد که پروتز در کدام بخش و به چه شکل جایگذاری شود و یا آیا به لیفت سینه نیازی هست یا خیر، پس از معاینه توسط جراح پلاستیک و زیبایی مشخص می‌شود.

محل برش برای عمل پروتز سینه

سایز سینه‌ها پس از انجام عمل پروتز سینه، بسته به توافقی که فرد با جراح خود انجام می‌دهد، می‌تواند متفاوت باشد. البته بهتر است توجه شود که همیشه در جراحی‌های زیبایی، استانداردهای زیبایی‌شناسی باید رعایت شود. جراح با توجه به این معیارهای علم زیبایی‌شناسی، فرم و اندازه نهایی سینه را پیشنهاد می‌کند. برای مثال معمولا بهتر است اندازه دور سینه با دور باسن هماهنگ باشد تا ظاهر و فرم بدم فرد، زیبا و خوشایند گردد.

نکته دیگری که باید به آن اشاره شود، شیردهی است. بهتر است جراحی‌های زیبایی سینه پس از آخرین بارداری یا شیردهی انجام شود. اما پروتز سینه به بافت‌های خونی و مجاری سینه آسیبی نمی‌رساند. در نتیجه یک سال پس از عمل پروتز سینه نیز می‌توان دوباره بارداری و شیر دادن را شروع کرد.

روش‌های انجام عمل پروتز سینه

کاشت پروتز در ناحیه پستان، روش‌های مختلفی دارد که براساس شرایط و فرم بدنی مراجعه‌کننده، توسط پزشک مشخص می‌شود.

در ادامه، به بررسی روش‌های انجام عمل پروتز سینه می‌پردازیم

پروتز سینه روی عضله

در روش پروتز سینه روی عضله، پروتز سینه، بر روی ماهیچه یا عضله سینه قرار می‌گیرد و پزشک، در واقع، محلی مناسب در پشت بافت غده‌ای پستان را، برای جای‌دهی پروتز سینه، انتخاب می‌کند. در این روش، در صورت حرکت بازوها، پروتز در ناحیه سینه جا‌به‌جا نمی‌شود.

پروتز سینه زیر عضله

پروتز سینه، ایمپلنتی اضافی و غیرطبیعی است که برای خوش‌فرم کردن سینه، در این ناحیه قرار می‌گیرد. معمولاً، برای جلوگیری از مشخص شدن حالات غیرطبیعی پروتز سینه، آن را زیر عضلات این ناحیه قرار‌ می‌دهند. با قرارگیری پروتز زیر ماهیچه پستان‌ها، شکل و فرم غیرطبیعی آن، در کم‌ترین حد خود قرار می‌گیرد. در این روش، با جا‌به‌جایی بازوها، امکان حرکت پروتز سینه وجود دارد.

محل قرار گیری پروتز در زیر و یا روی عضلات سینه

انواع پروتز سینه از نظر جنس چیست؟

زمانی که تصمیم به انجام عمل پروتز سینه می‌گیرید، لازم است نوع پروتز سینه را انتخاب کنید. اطلاع از ویژگی‌ها، مزایا و معایب هر یک از انواع پروتزهای سینه، کمک زیادی به انتخاب صحیح شما می‌کند. برای عمل بزرگ کردن سینه، لازم است در انتخاب نوع پروتز، دقت کنید تا نتیجه عمل رضایت‌بخش باشد.

در ادامه به معرفی انواع پروتز سینه می‌پردازیم.

پروتزهای سالینی یا آب نمکی

پروتزهای سالینی یا آب نمکی، یکی از انواع پروتزهای سینه هستند که برای کاشت سینه استفاده می‌شوند. این پروتزها، با آب نمک استریل‌شده پر شده‌اند. این نوع از پروتز سینه، معمولاً در عمل پروتز سینه برای افراد بالای ۱۸ سال استفاده می‌شود. شکل و فرم پروتزهای سالینی یا آب نمکی، زیاد طبیعی نیست و به‌دلیل عدم انعطاف‌پذیری آن، ظاهر مصنوعی، برای سینه ایجاد می‌کند. این نوع پروتزها معمولاً در صورت بروز حوادث و تحمیل فشار زیاد به سینه، پاره می‌شوند و آب نمک آن، توسط بدن جذب می‌گردد. دقت داشته‌باشید که پروتز سالینی، برای کاشت سینه نیازمند ایجاد برش بزرگ‌تری است.

پروتزهای سیلیکونی

نسل جدید و فوق‌العاده پرطرفدار پروتزهای سینه، پروتزهای سیلیکونی هستند. این نوع پروتزها، شباهت بسیار زیادی به بافت سینه خانم‌ها دارند. حالت انعطاف‌پذیر آن‌ها، باعث ایجادجلوه طبیعی پروتزهای سیلیکونی می‌شود. این نوع پروتز، برای کاشت سینه، بسیار مناسب است؛ زیرا برش کم‌تری برای قرار دادن آن، در حین عمل پروتز سینه، نیاز است. عمل بزرگ کردن سینه با این نوع پروتزها، نتیجه زیباتری به‌دنبال دارد. پروتزهای سیلیکونی، بسیار مقاوم‌تر از پروتزهای سالینی هستند، اما در صورت آسیب و پاره‌شدن، حالتی دفرم، برای سینه ایجاد می‌کنند. در چنین شرایطی تعویض پروتز یکی از بهترین راه‌های ممکن است.

پروتزهای ثابت

پس از پروتزهای سیلیکونی، پروتزهای ثابت یا Gummy Bear وارد عرصه کاشت سینه شد. این نوع پروتز، ویژگی فوق‌العاده‌ای دارد که هزینه گران‌قیمت آن‌را توجیه می‌کند. پروتزهای ثابت، در صورتی‌که تحت فشار قرار گرفته و پاره شوند، حالت دفرم به سینه نخواهند داد. این پروتزها دارای شکل هستند و مانند پروتزهای سیلیکونی و سالینی، فرم گرد و اشکی ندارند. در این نوع پروتزها معمولاً، ابعاد پروتز سینه بزرگ‌تر است و تراکم سیلیکون در آن بیشتر است. به‌همین‌دلیل برای کاشت پروتزهای ثابت، نیاز به ایجاد برش بیشتری در سینه وجود دارد.

انواع پروتز سینه از نظر شکل ظاهری چیست؟

همان‌طور که شکل و فرم سینه در خانم‌ها متفاوت است، پروتزهای سینه نیز شکل و فرم مختلفی دارند. این پروتزها معمولاً بر اساس نوع نیاز فرد، تشخصیص پزشک و آناتومی بدن فرد انتخاب می‌شوند.

در ادامه، انواع پروتز سینه از نظر شکل ظاهری را بررسی خواهیم کرد:

پروتزهای سینه با شکل گرد

این نوع پروتز، مناسب افرادی است که علاقمند به داشتن، سینه‌های گرد و برجسته هستند. در این نوع پروتز سینه که استفاده از آن، در عمل بزرگ کردن سینه رایج است، حالتی خوش‌فرم برای سینه‌ها ایجاد می‌شود. نام لاتین این نوع پروتز Round است.

پروتزهای سینه آناتومیکال یا اشکی

یکی از طبیعی‌ترین نوع پروتز سینه که در جراحی پروتز سینه مورد استفاده قرار می‌گیرد، پروتزهای اشکی است. در این نوع پروتز، به‌دلیل شکل و فرم طبیعی، موارد استفاده، بسیار گسترده است. معمولاً، خانم‌هایی که دچار عدم تقارن سینه، کوچک بودن سینه به میزان بسیار زیاد و همچنین خانم‌هایی که فرم سینه مطلوبی ندارند، می‌توانند برای اصلاح فرم سینه یا انجام عمل بزرگ کردن سینه، از این پروتزها استفاده کنند.

نکاتی که پیش از عمل پروتز سینه باید رعایت شود

جراحی پروتز سینه، با بی‌هوشی عمومی انجام می‌شود. بهتر است پیش از عمل، اگر به بیماری خاصی مبتلا هستید یا داروی خاصی مصرف می‌کنید، با جراح خود مشورت کنید. مصرف دخانیات و الکل یک ماه پیش از جراحی ممنوع است. همچنین یک تا دو هفته پیش از جراحی باید مصرف قرص‌های ضد انعقاد خون مانند آسپرین، قطع شود.

شب قبل از جراحی حمام کنید. صبح جراحی ناشتا باشید. کارت شناسایی، مدارک پزشکی و نتیجه آزمایش‌های خود را به همراه داشته باشید. همچنین گن یا سوتین طبی که سایز آن را پزشک پیش از جراحی مشخص کرده، حتما با خود ببرید.

آیا جراحی راه‌حل روش قابل اطمینانی برای بهبود ظاهر سینه است؟

اگر به‌دنبال راه‌‌حل‌های موقتی، برای بهبود شکل و فرم سینه خود باشید، استفاده از سوتین‌های جک‌دار و پروتزهای خارجی سینه، گزینه‌های مناسبی هستند. استفاده از این پروتزها زیر لباس، جلوه زیبایی دارد. اما قطعاً گزینه مناسبی برای استفاده در استخر و محیط‌های شخصی نخواهد بود. پس بهتر است به‌دنبال راه‌حل‌هایی باشید که ماندگاری بیشتری دارد و ظاهری طبیعی به سینه‌ها می‌دهد. جراحی پروتز سینه یا کاشت سینه، یکی از اقدامات ماندگاری است که در مدت زمان طولانی، زیبایی و جلوه فوق‌العاده‌ای برای سینه شما ایجاد می‌کند. پس بهتر است، برای بهبود ظاهر سینه‌ها، از عمل پروتز سینه استفاده کنید و بر حسب نیازتان، از کاشت سینه با سایز معمولی، عمل بزرگ کردن سینه و یا ایجاد تقارن برای سینه‌ها استفاده کنید.

برای آشنایی با روش های جراحی بزرگ کردن سینه مقاله بزرگ کردن سینه با جراحی را مطالعه فرمایید.

فرآیند ۴ مرحله‌ای عمل پروتز سینه چیست؟

پس از انتخاب پزشک برای عمل پروتز سینه، لازم است مراحلی طی شود. با طی کردن این مراحل، مراجعه‌کننده، آماده انجام عمل پروتز سینه خواهد شد. در ادامه، به توضیح این ۴ مرحله می‌پردازیم:

۱.  مشاوره و آگاهی بخشی به مراجعه‌کننده

در این مرحله، پزشک در جلسه مشاوره، اطلاعاتی در خصوص عمل پروتز سینه، در اختیار مراجعه‌کننده قرار می‌دهد. معمولاً اطلاعاتی که در جلسه مشاوره حضوری مطرح می‌شود، نقش مهمی در تصمیم‌گیری و انتخاب فرد دارد. پزشک متخصص، با ارائه اطلاعات جامعی از مزایای انجام جراحی پروتز سینه و معایب آن، انواع پروتزهای سینه و مزایا و معایب هر یک از آن‌ها را توضیح می‌دهد، با این اقدام، انتخاب را برای مراجعه‌کننده آسان می‌کند. در پایان این مرحله، در صورتی‌که مراجعه‌کننده قصد انجام عمل کاشت سینه توسط پزشک را داشته‌باشد، رضایت‌نامه‌ای از او گرفته می‌شود.

۲.  بررسی تخصصی و پزشکی سینه

پس از انتخاب پزشک، نوبت به بررسی‌های تخصصی و پزشکی، بافت سینه می‌رسد. قبل از انجام عمل بزرگ کردن سینه یا کاشت سینه، لازم است نوع بافت سینه و وضعیت آن ارزیابی شود. بر اساس نتایج این ارزیابی، پزشک متد یا روش خاصی را، برای انجام جراحی درنظر می‌گیرد.

۳.  انتخاب تکنیک جراحی با هدف بهبودی

پس از بررسی دقیق بافت سینه و ویژگی‌های فردی بدن مراجعه‌کننده، نوع تکنیک جراحی انتخاب می‌شود. تکنیک جراحی، بسته به نوع بافت سینه، شرایط فردی، بارداری یا شیردهی فرد، طوری انتخاب می‌شود که سریع‌ترین بهبودی را داشته‌باشد.

۴.  آگاهی از مراقبت‌های پس از جراحی

در مرحله پایانی، لازم است آگاهی‌های لازم، در خصوص مراقبت‌های پس از جراحی، به کیس عمل پروتز، داده‌شود. تاثیر مطلوب بودن نتیجه جراحی، در افراد مطلع از مراقبت‌های پس از جراحی، با افراد بی‌اطلاع از آن، متفاوت است. پزشک با اطلاع‌رسانی اهمیت مراقبت‌های پس از جراحی، روند بهبودی را تسریع می‌کند.

در صورت تمایل، می‌توانید یک جلسه ویزیت و مشاوره رایگان با دکتر آرش نجف بیگی داشته باشید.

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ | کلینیک سعادت‌آباد : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

مراقبت‌های پس از عمل

عمل پروتز سینه، جراحی کم عارضه‌ای است که با درد زیادی همراه نیست. دوره نقاهت کوتاهی نیز دارد. با این حال باید به نکات زیر پس از جراحی توجه کنید تا درد و تورم پس از عمل زودتر رفع شود و به شکل دلخواه سینه خود برسید:

 • درد جراحی معمولا چندان زیاد نیست و معمولا مسکن قوی تجویز نمی‌شود.
 • ورم و کبودی دور سینه طبیعی است که می‌توان از کمپرس سرد و گرم برای بهبود آن استفاده کرد. توجه داشته باشید چون پوست سینه به طور موقت دچار بی‌حسی می‌شود، نباید از یخ یا آب خیلی داغ استفاده کنید؛ ممکن پوست دچار آسیب و سوختگی شود. در چند روز نخست از آب سرد و یا حتی از آب شیر برای کمپرس سرد استفاده شود و چند روز بعد از آن، کمپرس گرم با آب زیر ۴۰ درجه سانتیگراد مناسب است. کمپرس را بیش از ۱۰ دقیقه روی پوست قرار ندهید و روزی چند نوبت این کار را تکرار کنید.
 • ۲ تا ۳ روز پس از جراحی می‌توانید فعالیت‌های روزانه و کار خود را از سر بگیرید. البته تا دو ماه هرگونه فعالیت بدنی سنگین و ورزش، ممنوع است. حتی سعی کنید از رانندگی که در آن دست‌ها به سینه فشار وارد می‌کند، خودداری کنید.
 • بخیه‌ها جذبی هستند و نیازی به کشیدن ندارند. جای بخیه‌ها نیز معمولا بین ۶ ماه تا یک سال زمان نیاز دارد تا رفع شود.
 • تا دو هفته میزان مصرف نمک را کاهش دهید. از سوی دیگر آب و مایعات، میوه و به ویژه آناناس، سبزیجات، ماهی و میگو، بسیار زیاد مصرف نمایید.
 • سوتین طبی خود را همیشه ببندید. نرمش و حرکت دست‌ها و بالا بردن دست به کاهش اسپاسم عضلانی و رفع ورم‌ها کمک می‌کند.
 • از ۲ تا ۳ روز پس از عمل پروتز سینه، استراحت مطلق ممنوع است و حتما باید حرکت کنید و راه بروید.
 • چند هفته پس از عمل، ماساژ دادن سینه به پخش شدن بافت‌های سینه در اطراف پروتز کمک می‌کند. این کار از فیبروز و به هم چسبیدن کلاژن و بافت‌های سینه جلوگیری می‌نماید.

پروتز سینه و شیردهی

اگر سینه ‌های شما با عمل جراحی و پروتزهای سیلیکونی یا سالینی یا همان آب‌ نمک بزرگ شده است، نوک سینه‌‌ هایتان ممکن است بیشتر یا کمتر از حد معمول حساس شوند که پس از زایمانتان و پر شدن سینه ‌های شما از شیر نیز ممکن است ورمی بیش از حد معمول در سینه پیدا کنید.

همچنین ممکن است التهاب سینه را همراه با درد، تب و لرزی که شدیدتر از حد معمول است تجربه کنید. همین‌ طور اگر شما به دلیل داشتن سینه‌ های رشد نیافته یا همان هیپوپلازی سینه، پروتز سینه انجام داده‌اید نیز ممکن است در تولید شیر کافی مشکل داشته باشید. در این مطلب می‌ توانید با پروتز سینه و شیردهی  آشنا شوید.

امکان پروتز سینه و شیردهی :

در صورت پروتز سینه به احتمال زیاد می ‌توانید به نوزادتان شیر بدهید. هرچند این امکان با نوع جراحی شما در ارتباط است، اما اکثر روش‌ های  پروتز سینه و شیردهی  سازگار است و برش ‌های ایجاد شده زیر خط پایین سینه یا در زیر بغل، معمولاً مشکلی ایجاد نمی ‌کند.

اما گاهی برش هلالی اطراف دور نوک سینه، خطر بروز مشکل در شیردهی را افزایش می ‌دهد. تا زمانی که شیردهی را شروع نکنید مشخص نمی‌ شود که سطح تولید شیر شما دقیقاً به چه میزان تحت تأثیر عمل پروتز سینه قرار گرفته است.

اگر پس از جراحی و گذشت زمان، هنوز نوک سینه‌های شما به لمس حساسیت دارند و بی ‌حس نشده‌اند، شانس خیلی بیشتری برای تولید تمام شیر مورد نیاز کودک خود دارید.

اگر شما تنها قادر به تولید بخشی از شیر مورد نیاز کودک هستید، ممکن است نوزادتان به شیر خشک به عنوان مکمل شیردهی احتیاج پیدا ‌کند.

نکاتی درباره ی پروتز سینه بعد از شیردهی :

جراحی پروتز سینه بعد از شیردهی، اقدامی رایج است؛ زیرا شکل و فرم سینه‌ها، به‌دلیل وجود شیر و تغییرات هورمونی، به‌شدت تغییر یافته‌است. بعد از شیردهی، معمولاً سینه‌ها دچار افتادگی می‌شوند. در این شرایط، بهترین اقدام برای بازگرداندن زیبایی و جوانی به شکل و فرم سینه‌ها، انجام عمل پروتز سینه، به‌همراه لیفت سینه است. اگر قصد بارداری و شیردهی مجدد ندارید، می‌توانید عمل لیفت سینه انجام دهید و شکل و فرم سینه را به حالت اولیه آن بازگردانید. در لیفت سینه، با ایجاد برش‌هایی روی پوست ناحیه سینه، سینه‌ها را بالا می‌کشند. درصورتی‌که میزان بافت پستان کافی باشد، ممکن است پزشک، تشخیص به عدم نیاز به انجام عمل پروتز سینه دهد.

جلوگیری از مشکلات پروتز سینه و شیردهی :

قبل از انجام پروتز سینه، به جراح خود بگویید که قصد دارید در آینده به کودک خود شیر دهید. در این صورت جراح می تواند برای جلوگیری از مشکلات آتی، بهترین روش پروتز سینه را به شما پیشنهاد دهد.

حتی ممکن است بخواهید عمل پروتز سینه را تا بعد از بارداری و زایمان عقب بیاندازید. شرایط خاص و نادر دیگری نیز وجود دارد که می تواند شیردهی با سینه عمل شده را دشوار تر کند. به طور کلی اطلاع دادن به جراح خود، می تواند نتایج غیر منتظره را تا حد فراوانی کاهش دهد.

پروتز سینه و حاملگی امکان پذیر می باشد؟

پروتز سینه و حاملگی در زنان با قرار دادن پروتز های سیلیکونی و آب نمکی در بافت سینه صورت می پذیرد .

در این نوع عمل زیبایی ، متخصص جراحی پلاستیک با توجه به فرم و سایز سینه ی فرد ، نوع و سایز پروتز مناسب را انتخاب کرده و اقدام به جراحی خواهد کرد .

جراحی پروتز سینه با هدف تغییر سایز و فرم دهی مناسب به سینه در زنان صورت می پذیرد .از همین رو به اغلب زنانی که تصمیم به عمل جراحی سینه دارند، از امکان حاملگی پس از جراحی سینه نگران هستند.

عمل پروتز سینه در افرادی که بلوغ فکری و جسمی رسیده اند و برای افراد بالای هجده سال امکان پذیر خواهد بود .

شما همچنین می توانید لیفت سینه را انجام دهید.

در روز انجام پروتز سینه ، بیمار مرخص خواهد شد و پزشک متخصص جهت تسکین درد و جلوگیری از بروز عفونت داروهای مناسب را تجویز خواهد کرد .

پروتز سینه و حاملگی:

بارداری برای افرادی که عمل زیبایی پروتز سینه انجام داده اند ، هیچ مانعی ایجاد نخواهد کرد ، در این افراد ، مانند افراد عادی بافت سینه در طی بارداری بزرگ شده و پوست سینه نیز کشیده می شود و پس از پایان شیردهی بافت سینه نیز مجددا کوچک و جمع خواهد شد که حجم پروتز در این دوران بدون تغییر به همان اندازه باقی خواهد ماند .

اگر چه پروتز سینه و حاملگی امکان پذیر است اما بهتر است که عمل جراحی پروتز سینه را به بعد از دوران حاملگی موکول کرد زیرا در زمان بارداری با کشش بافت بدن ، درد بسیاری در ناحیه ی سینه ها ایجاد خواهد کرد .

در صورتی که پروتز پاره گردد ، مواد پروتز به داخل شیر نفوذ می کند .

اگر چه روش برش زیر سینه بهترین روش جای گذاری پروتز سینه می باشد اما قرارگیری پروتز در عضلات برای مادران شیرده نسبت به دیگر روش های جای گذاری پروتز بهتر خواهد بود .

پس از انجام پروتز سینه می توان جهت بررسی وضعیت قرار گیری پروتز در سینه از سونوگرافی و MRI استفاده نمود .

هزینه ی انجام عمل زیبایی پروتز سینه با توجه به نوع پروتز به کار رفته و دستمزد جراح پلاستیک تعیین می شود که در کلینیک های مختلف با توجه به مهارت و تجربه ی پزشک متخصص نیز این هزینه متفاوت خواهد بود .

در ویدئو زیر می توانید نظر متخصص جراحی سینه دکتر آرش نجف بیگی را در مورد شیردهی بشنوید:

مزایای انجام عمل پروتز سینه چیست؟

شکل و فرم سینه، یکی از مهم‌ترین پارامترهای زیبایی خانم‌ها محسوب می‌شود. زیبایی لباس و لذت‌های جنسی با همسر، اعتمادبه‌نفس، همه و همه، به فرم سینه مرتبط است. هر گونه اختلال و القای حس زیبا نبودن در این قسمت، اعتمادبه‌نفس خانم‌ها را تخریب می‌کند. عمل پروتز سینه، یکی از بهترین راه‌حل‌های درمانی، برای افرادی است که دچار مشکلاتی نظیر: عدم تقارن سینه، سینه‌های کوچک یا خیلی بزرگ، سینه‌های شل و بی‌حالت و سینه‌های تخلیه شده، هستند. با انجام این جراحی، اعتماد‌به‌نفس از دست رفته خانم‌ها، به آن‌ها بازمی‌گردد و تاثیر روحی فوق‌العاده‌ای در روحیه آن‌ها، می‌توان مشاهده کرد. با انجام عمل کاشت سینه و خوش‌فرم کردن سینه‌ها، شانس زندگی نرمال‌تری به فرد داده می‌شود. خصوصاً در شرایطی که به‌دلیل بیماری‌هایی مانند سرطان، ناچار به تخلیه سینه شده‌باشند. عمل کاشت سینه، در خانم‌هایی که دچار افزایش وزن زیاد و یا کاهش وزن شدید شده‌اند نیز، کاربرد زیادی دارد.

نتیجه عمل

عمل پروتز سینه، درد و عوارض چندانی ندارد. با ایجاد برش‌هایی در زیر سینه، زیر هاله سینه و یا زیر بغل، پروتز درون سینه جای‌گذاری می‌شود. معمولا شش ماه تا یک سال زمان می‌برد تا جای برش محو شود. در افرادی که مشکل بهبود جای زخم دارند و به اصطلاح بد زخم هستند، جای عمل به صورت یک خط بسیار کمرنگ باقی می‌ماند که چندان دیده نمی‌شود.

معمولا بعد از عمل، سینه کمی سر بالا دیده می‌شود و حالت طبیعی ندارد. نگران نباشید، پس از ۲ ماه که بیشتر ورم‌ها رفع شد، کم کم سینه به سمت پایین می‌آید و فرم طبیعی خود را می‌گیرد. برای رسیدن به سایز مناسب سینه، به توصیه‌های جراح خود عمل کنید از جمله استفاده درست و همیشگی از سوتین طبی تجویز شده. عمل پروتز سینه، نتایج سریع، رضایت‌بخش و بدون عوارض جدی برای زیبایی اندام شما خواهد داشت؛ پس بدون نگرانی می‌توانید از پروتز سینه استفاده کنید.

تاثیر عمل پروتز سینه در روابط جنسی

سینه، یکی از مهم‌ترین بخش‌های حسی در روابط جنسی است. این قسمت، به‌دلیل دارا بودن اعصاب فراوان، تحریک‌پذیری بالایی دارد. بسیاری از خانم‌ها، در پیش‌نوازش‌های رابطه جنسی، از ناحیه پستان تحریک می‌شوند و اختلال در بخش حسی سینه‌ها، برایشان ناخوش‌آیند است. به‌همین دلیل، لازم است پزشک حاذق و باتجربه‌ای را، برای انجام عمل پروتز سینه انتخاب کنید تا بدون آسیب‌رساندن عصب‌های ناحیه سینه‌ها، جراحی سینه را انجام دهد.

چه ارتباطی بین سرطان سینه و پروتز سینه وجود دارد ؟

افرادی هستند که به دلیل احتمال سرطان از انجام پروتز سینه وحشت دارند . اما به گفته متخصصاان رابطه ای بین سران سینه و پروتز سینه به هر نوعی وجود ندارد و اینکه با انجام پروتز سینه ریسک و خطر سرطان بالا میورد به هیچ وجه درست نیست.

با این وجود برای کم تر کردن هر نوع ریسکی در انجام این عمل باید به پزشک متخصص مراجعه کنید و از او در این باره مشاوره بگیرید.

اگر پروتز سینه داشته باشیم ، امکان پرتو درمانی وجود دارد ؟

زنانی که قبلا عمل پروتز سینه را انجام داد اند میتوانند پرتودرمانی داشته باشند.این موضوع برای هر دو نوع پروتز سینه چه سیلیکونی و چه سالین امکان پذیر است .

اما وجود پروتز سینه کمی پرتو درمانی را دشوار میکند زیرا ممکن است باعث باعث سفت شدن پروتز های سینه شود . در نهایت پرتو درمانی باعث میشود که پروتز سینه ها جلوه ی طبیعی خود را از دست بدهند . البته قابل ذکر است که پیش از پرتو درمانی باید با پزشک متخصص مشورت کنید و راهنمایی بگیرید.

سفر با هواپیما، برای افرادی که تحت عمل پروتز سینه قرارگرفته‌اند، ممکن است؟

طبق شایعه‌ای قدیمی، این تصور در اذهان ایجاد شد که افراد دارای پروتز سینه، به‌دلیل فشار هوای ناشی ار ارتفاع که در هواپیما ایجاد می‌شود؛ نباید سفرهای هوایی داشته‌باشند. این تصور بسیار اشتباه است. پروتزهای سینه، در پروازهای هوایی هیچ محدودیتی ندارند و شما به‌راحتی می‌توانید پس از طی نمودن دوران نقاهت پس از عمل پروتز سینه، به سفرهای هوایی بپردازید. این ذهنیت اشتباه، برگرفته از شایعه‌ای قدیمی است که توسط شرکت هواپیمایی خارجی پخش شده‌است، تا تعداد کارمندانی که برای عمل پروتز سینه مرخصی می‌گیرند، کاهش یابد.

دوام پروتز سینه چه مدت است؟

برخلاف تصور عده زیادی از مردم، پروتزهای سینه، تاریخ انقضا دارند و نیاز است، پس از مدتی تعویض شوند. پروتزهای سینه، براساس نوع، جنس، شرکت سازنده، کیفیت و واکنش‌های بدنی خانم‌ها و سبک زندگی‌ آن‌ها، مدت زمانی بین ۸ الی ۱۵ سال در بدن باقی می‌مانند. هر چقدر جنس پروتز شما عالی باشد، پس از چند سال، لایه خارجی آن، دچار فرسودگی می‌شود. بر همین اساس، لازم است ضمن انجام چکاپ‌های سالیانه، شکل و فرم سینه در منزل، به‌طور مرتب معاینه شود. بررسی وضعیت سینه‌ها پس از عمل پروتز سینه، به‌وسیله سونوگرافی ممکن است.

افتادگی سینه بعد از انجام پروتز طبیعی است؟

همان‌طور که از ابتدا توضیح داده‌شد، عمل پروتز سینه، با هدف بهبود ظاهر و فرم سینه انجام می‌شود. بهبود ظاهر سینه، حس رضایت فردی به‌همراه خواهد داشت. اما گاهی مشاهده می‌کنیم که پس از مدتی، سینه‌ها دچار افتادگی می‌شوند. این حالت معمولاً در شرایطی ایجاد می‌شود که سایز انتخابی برای پروتز سینه بسیار بزرگ باشد. در این شرایط، به‌دلیل جاذبه زمین، ضعف عضلانی و کشیدگی که در پوست سینه ایجاد می‌شود، افتادگی سینه پدید می‌آید. برای جلوگیری از این اتفاق، بهتر است سایز پروتز سینه را کوچک‌تر انتخاب نمایید و با پزشک خود، در خصوص انتخاب سایز پروتز سینه مشورت کنید.

هزینه پروتز سینه چقدر است؟

معمولاً، پارامترهای مختلفی بر هزینه پروتز سینه تاثیرگذار هستند. تخصص پزشک، میزان تحصیلات و برد‌های تخصصی که گذرانده‌‌است، میزان شهرت پزشک، تبحر و تجربه پزشک، محل مطب و کادر خدمات‌دهی به مراجعه‌کنندگان، از عوامل اثرگذار، بر هزینه جراحی پروتز سینه است. معمولاً، پزشکان کم‌تجربه‌‌ای که نیازمند تمرین و کسب دانش و تجربه در حوزه عملی هستند، آفرهای ویژه‌ای، برای انجام عمل بزرگ کردن سینه می‌گذارند. انتخاب میان چنین پیشنهاد هیجان‌انگیز و تخفیفات قابل‌توجه، با شما است. به‌یاد داشته‌باشید که جراحی زیبایی را با هدف زیباتر شدن انجام می‌دهید؛ درحالی‌که گاهی به‌دلیل آسیب‌های مختلفی که در زمان عمل و یا بعد از آن، به بدن شما وارد می‌شود، علاوه‌ بر از بین رفتن زیبایی و سلامتی‌تان، ضرر و زیان مالی نیز، متحمل می‌شوید.

عوارض عدم انتخاب پزشک باتجربه در عمل پروتز سینه

مزایایی که برای عمل پروتز سینه گفته‌شد، افراد زیادی را کاندید انجام عمل کاشت سینه می‌کند. اما مشکل در جایی است که افراد، به‌دلیل عدم آگاهی، پزشکی را برای انجام جراحی انتخاب می‌کنند که تجربه زیادی در زمینه پروتز سینه ندارد. در این شرایط، نتیجه عمل ممکن است، چندان مطلوب نباشد. پس بهترین کار قبل از انجام عمل پروتز سینه، تحقیق در خصوص تجربه، تخصص و تبحر دست جراح است. با تحقیق صحیح و انتخاب پزشک باتجربه، می‌توانید نسبت به نتیجه عمل کاشت سینه، اطمینان داشته‌باشید و با خیالی آسوده به سمت زیبایی بیشتر، پیش‌روید. عوارض عدم انتخاب پزشک باتجربه، ممکن است، عمل تعویض سینه، عفونت سینه، نکروز بافت سینه را به‌دنبال داشته‌باشد.

برای آشنایی بیشتر با عمل پروتز سینه و پروتزهای منتور آمریکایی، با مشاوران ما در کلینیک تخصصی زیبایی دکتر آرش نجف‌بیگی تماس بگیرید. ما مشتاقانه شما را راهنمایی خواهیم کرد.

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ | کلینیک سعادت‌آباد : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

برای آشنایی با دیگر جراحی های زیبایی مقاله پرطرفدارترین جراحی های زیبایی را از دست ندهید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
79 نظرات
 1. سمین می گوید

  عمل پروتز سینه به چه روشی بهتره؟ تزریق چربی کنیم یا پروتز بذاریم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   تشخیص این مورد که چه نوع جراحی برای شما مناسب تر است، فقط از طریق معاینه حضوری امکان پذیر است.
   برای مشاوره حضوری رایگان لطفا با شماره های ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ و ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ تماس بگیرید.

 2. سماواتی می گوید

  بعد از عمل پروتز سینه تا چه مدت باید استراحت کنیم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بعد از عمل پروتز سینه استراحت مطلق نیازی نیست.
   از فردای روز عمل می توانید فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرید.
   فقط نیاید تا چند هفته ورزش سنگین انجام دهید.

 3. راضیه می گوید

  عمل پروتز سینه برای سینه های نامتقارن هم انجا میشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای متقارن سازی سینه حتما باید مورد معاینه قرار بگیرید تا مشخص شود چه روشی برای شما مناسب است.
   برای یک جلسه مشاوره رایگان با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 4. محمدپور می گوید

  اگر بعد از سرطان سینه بخوایم عمل پروتز سینه انجام بدیم با چه مدل پروتزی بهتره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   با سلام
   برای موردی که ذکر کردید حتما باید به صورت حضوری مورد معاینه قرار بگیرید.
   لطفا برای یک جلسه مشاوره رایگان با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 5. مریم می گوید

  با سلام آیا رد عمل پروتز سینه بر روی پوست باقی می ماند؟ واینکه آیا روی رابطه جنسی هم تاثیر بدی میگذارد منظورم باعث از بین رفتن عصب های سینه میشود یا خیر؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برش پروتز سینه از زیر خط سینه است و معمولا دیده نمی شود.
   پروتز معمولا بین ماهیچه های سینه قرار می گیرد و تاثیری بر روی حس سینه ها ندارد.

 6. ... می گوید

  با سلام بعد پروتز سینه باید سوتین مخصوصی تنمون کنیم اگر اینطوره برای چند مدت باید تنمون باشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   معمولا تا ۳ ماه بعد عمل بایداز سوتین های مخصوص استفاده کرد.

   1. نجمه می گوید

    سلام وقتتون بخیر من بعدازاتمام شیردهی سینه هام خیلی شل و پوچ شدن واقعاباعث شده اعتماد بنفسم رو از دست بدم اگه امکان داره یه مشاوره بدین من چکار کنم

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     دوست عزیز برای اینکه مشخص شود چه روشی برای شما مناسب است باید حتما به صورت حضوری معاینه شوید. برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 7. ناشناس می گوید

  سلام برای پروتز زیره ماهیچه درد خیلی بیشتر خواهدبود؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر تفاوتی از لحاظ درد برای پروتز زیر یا روی ماهیچه وجود ندارد.

 8. ناشناس می گوید

  قیمتش چنده

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 9. زمانی می گوید

  چند روز بعد از اینکه پروتز سینه انجام دادیم میتونیم به حالت قبل برگردیم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   معمولا تا یک هفته بعد از پروتز سینه میتوان به کارهای روزانه برگشت ولی تا ۲ ماه نباید ورزش سنگین به خصوص ورزش سینه انجام داد.

 10. سارا می گوید

  سلام پروتز سینه عوارضی هم داره ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر جراحی توسط متخصص با تجربه انجام شود عوارضی نخواهد داشت.

 11. زهرا می گوید

  سلام، من هیچ بافت سینه ندارم، حتی کوچک ترین سوتین های بازار برای من خیلی بزرگ است. بعد ازدواج دچار افسردگی شدم ، بعد به دنیا اومدن فرزندم و نداشتن شیر، این افسردگی بیشتر شد چرا که فرزندم با شیر خشک تغذیه شد . آیا میتونم پرتز سینه بذارم و در آینده بتونم اگر فرزندی داشتم شیر بدهم ؟ آیا سرطان و عوارض نداره؟ هیچکدام از کرم های تبلیغاتی و … تاثیری نداشته و همچنان رنج میکشم ، ممنونم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   ارتباط پروتز سینه با بروز سرطان اثبات نشده و بعد از پروتز می تونید به فرزند خود شیر دهید.

 12. مبینا می گوید

  سلام وقتتون بخیر ایا پروتز منتور نیاز به تعویض دارد؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر پروتزهای منتور جدید نیازی به تعویض ندارد.

 13. س می گوید

  سلام. لطفا“قیمت پروتز سینه منتور آمریکای رو بدید.
  آیا مدل اشکی خوبه یا گرد

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   مدل پروتز بسته به سلیقه فرد و جسه و اندام آن تعیین می شود.
   برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 14. نازنین می گوید

  با سلام
  به طور ضمنی، هزینه انجام پروتز سینه چقدر خواهد بود، و اینکه چگونه اندازه متناسب دور سینه رو با دور باسن پیدا کنم؟ دور باسن ۱۱۰. با تشکر

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   هزینه جراحی پروتز سینه شامل هزینه خود پروتز، دستمزد جراح،هزینه بیمارستان و اتاق عمل می شود.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 15. ناشناس می گوید

  سایز هر نوع پرتز رو میشه خود متقاضی انتخاب کنه ؟ واینکه سایز پرتز رو قیمت عمل تاثیر داره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   سایر بسته به نظر مراجعه کننده و جثه فرد انتخاب می شود و سایز پروتز در هزینه عمل تاثیری ندارد.

 16. ناشناس می گوید

  من سینم یکی بزرگه ویکی کوچیک رفتم دکتر گفت باید پروتز کنم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   در مواقعی که عدم تقارن وجود دارد از پروتز استفاده نمی شود چون سایز پروتز یکسان است و اگر استفاده شود باز عدم تقارن خواهید داشت. بهترین گزینه تزریق چربی است برای همسان سازی دو سینه.

 17. هدی می گوید

  سلام من ۲سال پیش عمل کردم و برام زیر عضله گذاشت الان حدودا ۶ماهه ک خیلی خیلی بندرت سوتین میبندم و در کل راضی بودم خیلی، اما چند روزه وقتی میخوابم یا خم و راست میشم احساس میکنم پروتز حرکت میکنه؟ چیکار کنم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد که آیا واقعا جابجا شده یا فقط احساس می کنید.

 18. مبینا می گوید

  سلام وقت بخیر .ایا میتوان بعد از عمل پروتز سینه موادغذایی چربی سوز مثل دارچین ،چای سبز و زنجبیل مصرف کرد ؟آیا مصرف هر نوع ماده غذایی چربی سوز و قرص بر پروتز تاثیر میگذارد؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   در مواقعی که تزریق چربی انجام می شود کاهش وزن باعث کاهش حجم در ناحیه تزریق شده خواهد شد ولی پروتز به این صورت نیست.

   1. مبینا می گوید

    منظور بنده کاهش وزن نیست بلکه مصرف مواد چربی سوز مثل فلفل و دارچین و زنجبیل است ایا ادویه های چربی سوز بر پروتز تاثیر میگذارند؟

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     تاثیر این مواد در کاهش حجم چربی معمولا با رژیم غذایی است و به خودی خود تاثیری در کاهش وزن ندارند.
     ولی به طور کلی هرچیزی که باعث کاهش حجم چربی شود در نهایت در نواحی که چربی تزریق شده نیز تاثیر خواهد گذاشت.

 19. ناشناس می گوید

  سلام من بخاطر سرطان باید کل سینم تخلیه بشه بهم میکن پروتز نکن همونجوری باش چون ممکنه پروتز عفونت کنه یاعفونت بریزه توخونت یا سرطانت برگشت کنه مرددشدم وخیلی میترسم ولی درعین حال ازاینکه سینه نداشته باشم هم بسیار ناراحتم تورو خدا کمکم کنیدبه نظر شما چی کار کنم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز نگران نباشید ، رابطه ای بین بروز سرطان و وجود پروتز تا امروز اثبات نشده و اگر جراحی توسط متخصص با تجربه انجام شود به هیچ عنوان عفونت نخواهید کرد.

 20. فرنور می گوید

  سلام من یکهفته هست که عمل پروتز سینه زیر عضله انجام دادم یکی از سینه ها خیلی زیبا و خوش فرم و یکی کوچکتر و سر سینه چرخیده رو به پایین است بعد از معاینه به من گفتند بند برست استفاده کنم ولی نگرانم که یا این حالت رفع نشود یا سینه ای که خوش فرم شده نیز بدلیل نبستن سوتین و استفاده از بند دفرمه شود ممنون می شوم راهنمایی کنید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز برای گرفتن نتیجه باید به توصیه های جراح خود عمل کنید.

 21. یسنا می گوید

  پروتز باسن هم دارین؟آخه من میخوام منو پروتز باسن کنین

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله پروتز باسن هم انجام می شود.

   1. شبنم می گوید

    سلام و خسته نباشید خدمت شما
    پروتز چند سال عمر میکنه؟

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     امروزه پروتز های سینه لایف تایم هستند و تا پایان عمر باقی می ماند.

 22. ناشناس می گوید

  من سرطان پسان داشتم و بعد از اون مجبور به کات سینه شدم ..راهکاری برای جایگزینی سینه هس ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله می توانید جراحی بازسازی سنه انجام دهید.

 23. ناشناس می گوید

  سلام اقای دکتر پرنز سینه ایا خیلی درد داره واینکه جقدر باید تو بیمارستان باشیم و اینکه درن هم وصل میکنید بعد عمل؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   جراحی پروتز سینه جراحی دردناکی نیست و اگر مشکلی نداشته باشید همان روز مرخص می شوید.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 24. ناشناس می گوید

  سلام اقای دکتر من یه سوال داشتم اینکه وقتی پروتز انجام‌میشه سینه حالت سنگی‌میشه؟؟یعنی وقتی دست بزنم مثل سنگ میشه؟؟چون همسرم‌تو این مورد حساسه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر پروتز سینه از جنس سیلیکون است و به هیچ عنوان سینه سفت نمی شود.

 25. ناشناس می گوید

  سلام من ترنس مرد هستم می‌خوام پروتز سینه انجام بدم باید چکار کنم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز اول باید تاییدیه از پزشکی قانونی برای انجام این عمل دریافت نمایید.

 26. مهسا می گوید

  سلام، من فرم سینه های توبولار داشتم و محل برش جراحیم پایینتر از معمول بود الان این برش دقیقا توی چین سینه نیوفتاده ایا این قابل اصلاحه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود ایا مشکل سینه شما با جراحی قابل حل است یا خیر.

 27. ناشناس می گوید

  سلام تزریق چربی چیکار میکنه ایا درد داره

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای حجم دهی به نواحی متخلف علاوه بر پروتز و ژل می توان از تزریق چربی نیز استفاده کرد.

 28. شهرزاد می گوید

  با عرض سلام خدمت دکتر کرامی من میخواستم هزیته ی پرو تز سینه رو از شنا بپرسم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 29. هلن می گوید

  سلام برای سن ۱۷ سالگی عمل پروتز سینه اشکالی نداره برای کسانی که بدنشون به پروتز سینه نیاز دارد ؟،

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد برای سن شما می توان جراحی پروتز سینه انجام داد یا خیر.

 30. مهسا می گوید

  سلام. بعد پروتزسینه کی رابطه جنسی رامیتوان شروع کرد؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   تا زمانی که بخیه ها ترمیم نشوند نباید به سینه فشار آورد.

 31. رضا می گوید

  با سلام.ممنون از مطالب مفید شما.لطفا از وبلاگ

 32. راد می گوید

  سلام.قیمت پروتز سینه رو میخواستم بدونم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 33. ارینا می گوید

  قیمت پروتزسینه چنداست

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 34. ناشناس می گوید

  سلام من شیردهی داشتم ١٧ سال پیش
  سینه ام سایز ٨۵ هست ولی نیاز به لیفت داره … من پروتز سینه دوست دارم همزمان با لیفیت ولی میخوام سایزم همون ٨۵ باشه امکان پذیره یا بزرگ تر میشه با پروتز سینه ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای سینه های افتاده معمولا پروتز استفاده نمیشود و معمولا سینه هایی بزرگ با لیفت سینه حالت برجسته به خود می گیرد و نیازی به پروتز نیست.
   برای مشخص شدن دقیق این موضوع حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.

 35. آتنا می گوید

  سلام آیابعدعمل پروتکس سینه لوله دفع خون وصل میشه به سینه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر نیازی به درن تخلیه خونابه ندارید بعد پروتز سینه

 36. ناشناس می گوید

  فرق لیفت باپروتزچیست

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   لیفت یعنی برطرف کردن افتادگی سینه که تغییر سایزی در سینه انجام نمی شود ولی پروتز، قراردادن جسم سیلیکونی برای حجم دهی به سینه است.

 37. ناشناس می گوید

  سلام وقتتون بخیر .ایا ماساژ سینه بعد از پروتز مشکلی برای پروتز ایجاد میکند ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   تا سه ماه بعد از عمل نباید فشار شدید به سینه وارد شود.

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید