بزرگ کردن سینه با جراحی

259

بزرگ کردن سینه با جراحی برای افرادی که از سایز سینه‌های خود راضی نیستند، مناسب است. این افراد ممکن است از افتادگی سینه‌ها، نامتقارن بودن آن‌ها، کوچک بودن و فرم نداشتن سینه ناراضی بوده و به همین دلیل به دنبال راهی برای بزرگ‌تر شدن سینه‌ها باشند. بزرگ کردن سینه با جراحی یکی از روش‌های محبوب در افزایش سایز سینه است.

افراد قبل از انجام عمل باید به این موضوع توجه کنند که چرا می‌خواهند این عمل را انجام دهند؟ آیا با خطرات احتمالی آن آشنایی دارند؟ فرم و اندازه سینه مد نظر آن‌ها کدام است؟ پس از پاسخ به این سوالات باید به دنبال پزشکی حاذق باشند که سابقه انجام عمل های مشابه را داشته باشد. با بررسی‌های درست می‌توان تا حدود زیادی خطرات ناشی از عمل بزرگ کردن سینه با جراحی را کاهش داد و به نتایج به دست آمده خوش‌بین بود.

در این مقاله نکات متفاوتی درباره ی بزرگ کردن سینه ها با جراحی مورد بحث قرار می گیرند:

انواع روش‌های عمل سینه

در صورتی که از اندازه و یا فرم سینه‌های خود ناراضی هستید، می‌توانید با یک جراح پلاستیک مشاوره کنید. اگر فکر می‌کنید سینه‌های شما بیش از حد بزرگ یا کوچک و یا حالت افتادگی دارند و یا اگر به خاطر بیماری خاصی یکی یا هر دو سینه خود را از دست داده‌اید، می‌توانید با انجام عمل سینه، تمامی این مشکلات را برطرف کنید. بزرگ کردن سینه با جراحی به وسیله کاشت یا ایمپلنت سینه امکان‌پذیر است. برای این کار از مواد مختلف برای قرارگیری در سینه استفاده می‌شود. در ادامه، با انواع پروتز برای سینه‌ها آشنا خواهیم شد؛ اما اول در مورد عمل بزرگ کردن سینه به وسیله پروتز صحبت خواهیم کرد.

عمل بزرگ کردن سینه‌ با کاشت پروتز

بزرگ کردن سینه‌ها با پروتز یکی از روش‌های بسیار محبوب در بین بانوانی است که طی آن پروتزی از جنس سالین یا سیلیکون در سینه‌ها قرار داده می‌شود.

در انجام این عمل، گزینه‌های بسیار مختلفی از جمله اندازه و شکل پروتز و الگوی ایجاد برش روی سینه، به عنوان انتخاب نتایج نهایی جراحی وجود دارد که این گزینه‌ها بر اساس شرایط و نیاز هر بیمار انتخاب می‌شوند؛ پروتز‌ها، در بزرگ کردن سینه با جراحی از طریق برش‌های کوچکی درون سینه جای داده می‌شوند و در زیر بافت سینه قرار می‌گیرند.

قبل از انجام عمل بزرگ کردن سینه باید اطلاعات کاملی در مورد چگونگی انجام عمل، عوارض احتمالی و سایر موارد در اختیار داشت. پروتز سینه می‌تواند به صورت دائمی در سینه افراد قرار بگیرد و با کاهش و افزایش وزن اندازه سینه‌ها تغییر نخواهد کرد. استفاده از مواد سیلیکونی رایج‌ترین نوع پروتز استفاده‌شده است که اندازه‌های مختلف آن می‌تواند سایزهای مختلفی را برای سینه افراد ایجاد نماید. مواد سیلیکونی در پاکتی از جنس فوم قرار داده شده‌اند و به وسیله عمل جراحی در سینه افراد قرار داده می‌شوند. ایمپلنت سینه یا پروتز سینه به دو روش یک مرحله‌ای و دو مرحله‌ای صورت می‌گیرد:

– در روش یک مرحله‌ای پروتز انتخاب شده توسط عمل جراحی، در ناحیه سینه قرار داده می‌شود. در این نوع عمل لازم است که فرد پوست کافی برای پوشاندن سینه که به وسیله پروتز بزرگ‌تر شده را داشته باشد.

– در روش دومرحله‌ای، بادکنکی سیلیکونی در سینه قرار داده شده و هر هفته به آن مقداری آب نمک تزریق می‌شود. این تزریقات از یک تا شش هفته بنا به سایز سینه‌ی مورد نظر فرد به طول خواهد انجامید. در این روند، پوست کم‌کم کش خواهد آمد و ناحیه سینه را خواهد پوشاند. این بادکنک سیلیکونی، صرفا برای افزایش حجم پوستی استفاده می‌شود. در مرحله آخر، بادکنک برداشته شده و پروتز سینه در جای خود قرار داده خواهد شد.

بزرگ کردن سینه با جراحی - دکتر آرش نجف بیگی 1

انواع برش در عمل بزرگ کردن سینه

همان طور که گفته شد، برای انجام پروتز سینه لازم است که برش‌هایی در سینه ایجاد شود تا ایمپلنت در جای خود قرار گیرد. حال، یکی از نگرانی‌های اصلی بیماران این است که این برش‌ها به چه صورتی انجام خواهند شد و آیا بعد از عمل از بین خواهند رفت یا خیر. به صورت کلی، می‌توان انواع برش‌ها را به ۴ روش مختلف دسته‌بندی کرد که هر کدام از آن‌ها بنا به دلایلی و برای افراد خاصی می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

 • در برش Transumbilical از بالای ناف در ناحیه شکم برشی ایجاد شده و پروتز از آن طریق به جای اصلی خود منتقل خواهد شد. از مزایای این روش می‌توان به این مورد اشاره کرد که زخم های حاصل از برش بعد از عمل بزرگ کردن سینه وجود نخواهند داشت و دیده نمی‌شوند.
 • برش Inframammary زیر سینه‌ها ایجاد می‌شود و جراح با دقت بیشتری پروتزها را در جای درست خود قرار می‌دهد. زخم حاصل از برش در بزرگ کردن سینه با جراحی، به وسیله بازسازی پوست پر خواهد شد و دیده نمی‌شود.
 • برش Trans-axillary در ناحیه زیر بغل صورت می‌گیرد. در این روش، از دوربین و سایر تجهیزات برای قرار دادن ایمپلنت در جای خود استفاده می‌شود. زخم حاصل از این نوع برش در ناحیه زیر بغل ایجاد شده و دیده نمی‌شود…
 • برش Peri-areolar در بزرگ کردن سینه با جراحی در ناحیه رنگی اطراف پستان انجام می‌شود و به همین دلیل زیاد دیده نخواهد شد.
بزرگ کردن سینه با جراحی - دکتر آرش نجف بیگی 3

مراقبت‌های بعد از انجام عمل بزرگ کردن سینه

پس از انجام این عمل، شما دوران نقاهتی خواهد داشت که باید موارد مختلفی را در آن رعایت کنید. بعد از انجام عمل بزرگ کردن سینه سیگار نکشید و مراقب سلامتی خود باشید. تا چند هفته پس از انجام عمل از ورزش سنگین، انجام فعالیت‌های دشوار و… پرهیز کنید. ممکن است تا یک یا چند هفته بعد از عمل در ناحیه سینه احساس درد خفیف داشته باشید. در صورتی که درد بیش از حد معمول بود، حتما با پزشک معالج خود مطرح کنید. از لباس‌های مناسب بعد از بزرگ کردن سینه با جراحی استفاده کنید تا تورم حاصل از عمل جراحی بهبود یابد. تلاش کنید تا فعالیت‌های روزانه خود را به تعویق بیاندازید. انجام فعالیت‌های سنگین می‌تواند در ایجاد فرم بد برای سینه‌های شما تأثیرگذار باشد. پس از بزرگ کردن سینه با جراحی همواره با پزشک معالج خود در ارتباط باشید و در صورتی مشاهده هر گونه قرمزی، عفونت و… با وی تماس بگیرید.

در ویدیویی که در ادامه ی مطلب مشاهده میکنید ،دکتر آرش نجف بیگی ،متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، نکاتی را درباره ی پروتز های سینه بیان می کنند :

لیفت سینه‌ها یا ماستوپکسی

ماستوپکسی یا لیفت سینه‌ها جراحی است که طی آن شل شدگی و افتادگی سینه‌ها برطرف می‌شود. میزان شل ‌شدگی پوست سینه و افتادگی بافت آن در زنان مختلف فرق می‌کند و ممکن است بسیار خفیف، متوسط و یا شدید باشد.

یک جراح پلاستیک می‌تواند بعد از ارزیابی وضعیت سینه‌ها، تکنیک مناسب برای انجام عمل سینه را طرح ریزی کند. جراحی لیفت سینه به طور معمول با ایجاد یک برش در اطراف‌ هاله‌ی نوک سینه و یک برش در قسمت زیر سینه، انجام می‌شود و بدین ترتیب، جراح می‌تواند هم بافت اضافه و هم پوست اضافی سینه‌ها را بردارد. این جراحی موجب بالا رفتن سینه‌ها و ایجاد ظاهری جوان و زیبا در سینه‌ها می‌شود.

بزرگ کردن سینه با جراحی - دکتر آرش نجف بیگی 2

تزریق ژل یا چربی در سینه‌ها

با تزریق چربی در سینه می‌توان فرم و سایز سینه‌ها را بهبود داد و یا هر گونه عدم تقارن یا بد شکلی در سینه را اصلاح کرد. برای تزریق چربی در سینه، ابتدا با استفاده از دستگاه لیپوساکشن با فشار کم، از ناحیه‌ای دیگر از بدن، چربی استخراج کرد.

این چربی، سپس، با سالین پاک‌سازی می‌شود و در نواحی از سینه که برجستگی کمتری دارند، تزریق می‌شود. این تکنیک دارای خطرات و محدودیت‌هایی است، اما در صورتی که بیمار شرایط مناسب برای این عمل را داشته باشد و کاندیدای خوبی برای این عمل باشد، نتایج آن بسیار رضایت ‌بخش خواهد بود و انجام عمل نیز ایمن است. از روش تزریق ژل نیز برای افزایش حجم سینه‌ها استفاده می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر، مقاله ی “ تزریق چربی به سینه ”  را در وب سایت دکتر نجف بیگی بخوانید.

در ادامه ی مطلب دکتر آرش نجف بیگی توضیحات جامعی درباره ی انواع جراحی های سینه بیان میکنند:

بازسازی سینه

با انجام عمل بازسازی سینه بعد از برداشتن سینه، می‌توان به زنان کمک کرد که دوباره حس خوبی نسبت به بدن خود داشته باشند و فرم سینه‌های خود را بازیابند.

دکتر نجف بیگی در انجام چندین تکنیک مختلف بازسازی سینه، تجربه و مهارت بالایی دارد. هر کدام از این تکنیک‌ها دارای مزیت‌های خاص خودش است و می‌توان به زنان کمک کند با بازسازی سینه‌ی خود دوباره اعتماد به نفس خود را بازیابند.

دکتر نجف بیگی با تعامل مؤثر با پزشکان بیمار که مسئول درمان بیماری سرطان هستند، بهترین و ایمن‌ترین روش برای بازسازی سینه‌ها را مدنظر می‌گیرد.

این تعامل و همکاری، همچنین، به پزشک این امکان را می‌دهد که در صورت دلخواه بیمار، عمل بازسازی سینه را بلافاصله بعد از ماستکتومی انجام دهد.

علاوه بر این، دکتر نجف بیگی می‌توانند ناحیه نوک سینه‌ها را نیز بازیابی کنند که بخش مهم و حساسی از پروسه‌ی بازسازی سینه است و باعث می‌شود که نتایج بازسازی سینه‌ها تا حدود بسیار زیادی طبیعی باشد.

برای دریافت مشاوره  و انتخاب بهترین روش ، متناسب با نیازتان، با کلینیک دکتر نجف بیگی تماس حاصل فرمایید.

.

جراحی ترمیمی سینه‌ها

هر چند پروتز‌های سینه بدین منظور طراحی شده‌اند که تا مدت زمان بسیار طولانی دوام بیاورند، اما در هر صورت بیمارانی که این عمل جراحی را انجام می‌دهند، باید انتظار این را داشته باشند که زمانی در آینده لازم است که جراحی ترمیمی انجام دهند. طی جراحی ترمیمی ممکن است پروتز سینه تعویض شود و با یک پروتز با شکل یا سایز متفاوت عوض شود و یا برای داشتن ظاهری جوان‌تر در سینه، تغییراتی در فرم سینه ایجاد شود. این جراحی ممکن است تنها یک تنظیم ساده‌ی پروتز باشد و یا عمل سینه پیچیده‌تری باشد که این موضوع به علت انجام جراحی بستگی دارد.

در آخر، باید این نکته را متذکر شد که هر عمل جراحی خطرات مربوط به خود را دارد و عمل بزرگ کردن سینه هم از این قاعده مستثنا نیست؛ بنابراین، بیماران باید با فراهم کردن بهترین شرایط، خطرات احتمالی را به حداقل برسانند. سه ضلع اصلی موفقیت در عمل بزرگ کردن سینه بیمار، جراح و تجهیزات پزشکی هستند. با داشتن یک پزشک ماهر و مرکز درمانی مناسب می‌توان از کیفیت عمل اطمینان حاصل کرد. خود فرد هم باید مراقب سلامتی خود قبل و بعد از عمل باشد و به دستورالعمل‌های پزشک به درستی عمل کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
8 نظرات
 1. عباس می گوید

  سلام

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام- اگه سوالی دارید بفرمایید

 2. رویا می گوید

  سلام تزریق ژل دردم داره ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اینکه درد تزریق ژل برای فرد قابل تحمل شود از بی حسی در محل تزریق استفاده می شود.
   برای مشاوره حضوری رایگان لطفا با شماره های ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ و ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ تماس بگیرید.

 3. زویا می گوید

  نوع برش هایی که توی بزرگ کردن سینه گفتید توسط خود آقای دکتر تشخیص داده میشه یا ما باید بر اساس خواسته هامون بگیم چه چیزی میخوایم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برش ها بر اساس شرایط جسمانی فرد، تشخیص پزشک و خواسته بیمار انتخاب می شود.

 4. رومینا می گوید

  منظورتون از بزرگ کردن سینه با جراحی همون گذاشتن پروتز هست یا تزریق ژل ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بزرگ کردن سینه با روش های مختلفی مانند پروتز و تزریق چربی انجام می شود و تشخیص اینکه چه توع عملی برای شخص مناسب است با جراح می باشد.

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید