تزریق چربی به سینه

همه چیز درباره تزریق چربی به سینه

2,603

چرا تزریق چربی به سینه ؟

زیبایی اندام برای بانوان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. این مهم از آن‌جا مشخص می‌شود که بدانیم عمده جراحی‌های زیبایی نیز برای بانوان طراحی شده‌اند. با پیشرفت علم و تکنولوژی در حوزه سلامت و پزشکی، متخصصان به فکر پیدا کردن راه‌هایی بودن تا بتوانند مشکلات و نواقص ظاهری بیماران را برطرف کرده و چهره و اندامی بی‌نظیر را برای ایشان به وجود بیاورند. شاید بتوان گفت این شاخه از علم پزشکی، یعنی شاخه جراحی‌های زیبایی و پلاستیک، علاوه بر دانش و تخصصی که جراحان و پزشکان باید داشته باشند، به هنرمندی و زیبایی‌شناسی آن‌ها نیز بسیار وابسته است؛ چرا که در حین عمل‌های زیبایی، پزشکان چهره و یا اندام بیمار را باز طراحی کرده و شکل و شمایل جدیدی به آن می‌بخشند.

شاید در گذشته نه چندان دور، تنها عمل زیبایی که در کشور ما رایج بود را بتوان عمل جراحی زیبایی بینی نام برد؛ اما با گذشت زمان و نیز ورود تکنولوژی‌های جدید به کشور، همچنین، کسب مهارت و تجربه های جدید توسط پزشکان، عمل‌های زیبایی دیگری نیز جای خود را در کشور ما باز کرده‌اند. جراحی‌های زیبایی گوش،تزریق چربی به باسن، بزرگ کردن سینه از طریق تزریق چربی، جراحی‌های لیفت پوست، جراحی‌های لاغری و حذف چربی‌های مقاوم و … تنها بخشی از جراحی‌هایی هستند که امروزه به وفور در کشور ما در حال انجامند.

تزریق چربی به سینه یکی از روش‌هایی زیباسازی و جوان‌سازی سینه است. این روش، در کنار دیگر روش‌های زیبایی سینه همچون لیفت سینه، کاشت پروتز و … در بین بانوان رواج پیدا کرده است. در ادامه، با بررسی نحوه انجام تزریق چربی به سینه، همچنین، معایب این روش و مزایای بزرگ کردن سینه از طریق تزریق چربی بیشتر آشنا خواهیم شد.

تزریق چربی به سینه و بزرگ شدن آن

تزریق چربی به سینه

تزریق چربی به سینه یکی از روش‌های زیبایی سینه بوده که در بین بانوان رواج پیدا کرده است. دلیل جراحی‌های زیبایی سینه متفاوت هستند. این موضوع صحیح است که هدف پایانی همه جراحی‌های زیبایی، بهتر و زیباتر شدن بدن و چهره بیمار می‌باشد و این‌که جراحی‌های زیبایی اختیاری هستند؛ اما باید به این نکته هم اشاره کرد که گاها بیمار، چار‌ه‌ای جز جراحی‌ زیبایی ندارد. برای مثال، بیمار مبتلا به سرطان که جراحی برداشت سینه را انجام داده است، چاره‌ای جز بزرگ کردن سینه از طریق تزریق چربی یا دیگر روش‌ها ندارد. به طور کلی، انواع جراحی‌های زیبایی که توسط پزشکان انجام می‌گیرد را می‌توان به شکل زیر دسته‌بندی کرد:

 • جراحی‌های فرم‌دهی سینه با کاشت پروتز
 • جراحی‌های کوچک‌کردن و کم کردن سایز سینه
 • ماستوپکسی و یا جراحی لیفت سینه‌ها
 • تزریق ژل در سینه‌ها
 • تزریق چربی در سینه‌ها
 • بازسازی سینه در بیماران سرطانی و یا کسانی که به هر دلیل سینه‌شان فرم عادی خود را از دست داده است.
 • برداشت و یا ترمیم پروتزهای به کار رفته‌شده در بدن بیمار

در این بین، تزریق چربی به سینه جای خود را در بین جوانان و افرادی که می‌خواهند سینه‌هایی خوش‌فرم و زیبا داشته باشند، باز کرده است.

تزریق چربی به سینه نمونه کار دکتر آرش نجف بیگی2

کاندیداهای مناسب تزریق چربی به سینه

به صورت کلی، تمامی افرادی که از فرم سینه خود راضی نیستند، می‌توانند گزینه‌های مناسبی برای انجام جراحی بزرگ کردن سینه از طریق تزریق چربی باشند؛ اما اگر بخواهیم دقیق‌تر نگاه کنیم، فهرست زیر، برخی از کاندیداهای مناسبی عمل تزریق چربی به سینه هستند:

 • افرادی که می‌خواهند سینه بزرگتری داشته باشند
 • برای متناسب شدن لباس در تن
 • متناسب کردن اندازه سینه
 • در صورتی که به خاطر بارداری، شیردهی، کاهش وزن یا پیری اندازه سینه کاهش یافته است.
 • بهبود افتادگی سینه در صورت کاهش وزن
 • افرادی که عدم تقارن در سینه دارند.
تفاوت قبل و بعد از تزریق چربی به سینه

برای دریافت مشاوره و پرسیدن سوالات بیشتر، با کلینیک دکتر نجف بیگی تماس حاصل فرمایید.

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ | کلینیک سعادت‌آباد : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

نحوه بزرگ کردن سینه از طریق تزریق چربی

تزریق چربی به نوعی دو جراحی همزمان است. در ابتدا، جراح ساکشن عمومی بدن را انجام می‌دهد و از اعضای دیگر همچون ران، باسن و… چربی لازم را برداشت می‌کند. جراح، از عضو اهداکننده چربی در بدن، به میزان لازم چربی را به روش لیپوساکشن بر‌می‌دارد. توجه به این نکته ضروری است که تنها می‌توان از روش لیپوساکشنی استفاده کرد که سلول‌های چربی را از بین نبرد؛ چرا که در برخی از روش‌های لیپوساکشن که با امواج مافوق صوت انجام می‌گیرد، ساختار سلول‌ها از بین رفته و دیگر امکان تزریق مجدد به بدن وجود ندارد. همچنین، خوب است بدانید که میزان برداشت چربی از بدن، به جلسات مشاوره‌ای بستگی دارد که شما پیش از جراحی با پزشک خود خواهید داشت. پزشک مطابق با فرم ظاهری و بدن شما، همچنین، انتظارات شما از نتیجه جراحی، چربی لازم را برداشت می‌کند.

پس از برداشت چربی لازم از بدن، این چربی‌ها برای تزریق از بدن آماده می‌شوند. سپس، پزشک متخصص تزریق چربی به سینه، با ایجاد شکاف‌هایی کوچک در بدن، چربی‌ها را به بدن تزریق می‌کند.

بزرگ کردن سینه از طریق تزریق چربی روشی بسیار پیجیده است و نیاز است تا افرادی که مخاطب این جراحی هستند، حتما در نزد پزشکان متخصص این جراحی را انجام دهند؛ چرا که انجام جراحی بزرگ کردن سینه از طریق چربی توسط افراد بدون تخصص و غیرماهر، می‌تواند صدمات جدی به سلامتی فرد وارد کند.

نحوه ی تزریق چربی به سینه

مراقبت‌های پیش از تزریق چربی به سینه

پیش از تزریق چربی به سینه بهتر است تا در معرض نور آفتاب نباشید. همچنین، نداشتن استرس نیز می‌تواند به شما کمک کند تا در طول جراحی و پس از آن، نتایج مطلوب‌تری را کسب کنید. بهتر است تا محدوده وزنی خود را در حد نرمال قرار دهید. شاخص توده بدن یا BMI به شما کمک خواهد کرد. ورزش مداوم پیش از جراحی باعث می‌شود تا دوران نقاهت خود را ساده‌تر و راحت‌تر طی کنید.

مصرف مشروبات الکلی یک هفته قبل و دو هفته بعد از جراحی ممنوع است. افرادی که دخانیات مصرف می‌کنند نیز کاندیداهای مناسبی برای این جراحی نیستند؛ چرا که مصرف دخانیات باعث از دست رفتن خاصیت کشسانی پوست بدن می‌شود. آمادگی‌های لازم برای انجام این جراحی به شرح زیر است:

 • از لحاظ جسمی باید آمادگی انجام جراحی را داشته باشید.
 • نیاز است تا میزان چربی لازم برای تزریق چربی به سینه در بدن شما وجود داشته باشد
 • مصرف سیگار و دخانیات را باید تعطیل کنید!
تزریق چربی به سینه نمونه کار دکتر آرش نجف بیگی 2

بهبودی پس از تزریق چربی به سینه

جراحی تزریق چربی، یک عمل سرپایی است که بیمار پس از انجام جراحی می‌تواند بیمارستان و یا کلینیک را ترک کند. دوره نقاهت این روش بسیار کوتاه بوده و در صورتی که توسط پزشک متخصص انجام شود، عوارض بسیار ناچیزی خواهد داشت. معمولا پزشکان تزریق چربی را در چند مرحله انجام می‌دهند و در هر مرحله، به میزان کم، چربی را زیر پوست تزریق می‌کنند. دلیل این موضوع این است که حالت تقارن سینه‌ها حفظ شود. نکته حائز اهمیت این است که ممکن است چربی‌هایی که به بدن بیمار تزریق می‌شود، از بدن دفع شوند و ماندگار نباشند؛ به همین سبب شاید نیاز باشد تزریق چربی در چند مرحله تکرار شود.

خوب است بدانید برای تزریق چربی نیازی به برش نیست و تنها محل عمل لیپوساکشن است که شکافی بسیار کوچک دارد. محل انجام لیپوساکشن پس از مدتی به طور کامل محو خواهد شد و دیگری اثری از آن باقی نخواهد ماند.

پزشک متخصص برای تزریق چربی

این تزریق  دائمی است یا موقت؟

نتیجه جراحی تزریق چربی به سینه بسیار به تبحر پزشک و نیز نحوه آماده‌سازی چربی بستگی دارد؛ چرا که پس از جراحی، چربی‌های مایع و نیز سلول‌هایی که آسیب دیده‌اند، از بدن دفع خواهند شد. بنابراین، بهتر است برای داشتن نتایج بهتر و کامل‌تر این جراحی، به پزشک متخصص این موضوع مراجعه کنید. در صورتیکه نتیجه مطلوب برای شما حاصل نشود، ممکن است با صلاحدید پزشک، جراحی مجدد و ترمیمی انجام شود. معمولا نتیجه تزریق دوم، بهتر از مرحله اول خواهد بود؛ چرا که زیربنای مناسب این‌کار در بدن فرد تشکیل شده است.

پروتز سینه، یکی دیگر از روش های بزرگ کردن سینه است.

برای کسب اطلاعات بیشتر، مقاله ی انواع پروتز سینه را از دست ندهید.

عوارض تزریق چربی به سینه

همانطور که پیش‌تر گفته شد، این روش یکی از کم عارضه‌ترین روش‌های زیباسازی سینه است. اگر شما به پزشکی متخصص در این زمینه مراجعه کنید که نمونه کارهای موفق بسیاری دارد. بدون شک با کمترین عارضه جراحی شما انجام خواهد شد؛ اما اگر بخواهیم به عوارض احتمالی این جراحی اشاره کنیم، فهرست زیر بیان‌کننده این موضوع خواهد بود:

 • یکی از مهم‌ترین عوارض این جراحی، عدم موفقیت است. به این معنا که چربی تزریق‌شده، دفع شده و نیاز به تزریق مجدد چربی می‌باشد.
 • بعضا و در برخی موارد، چربی تزریق‌شده به چربی ناصاف و سفت در زیر پوست تبدیل خواهد شد. این موضوع دلیل مشخصی ندارد و تنها تبحر پزشک می‌تواند از این قضیه جلوگیری کند.
 • یکی دیگر از مسائل پیرامونی تزریق چربی به سینه، عدم تقارن سینه‌ها پس از تزریق چربی است. تبحر پزشک می‌تواند از بروز این مشکل برای بیمار جلوگیری کند.
 • ایجاد آمبولی چربی یکی دیگر از عوارض این جراحی است. هر چند این موضوع بسیار نادر است اما در صورت وقوع می‌تواند موجب سکته مغزی، حمله قلبی و یا حتی مرگ شود.
 • کلسیفیکاسیون (رسوب کلسیم) چربی در سینه یکی دیگر از عوارض این جراحی است که می‌تواند موجب سفت و سخت شدن سینه شود.
عوارض تزریق چربی

بازگشت زیبایی و جوانی

انجام جراحی زیبایی سینه بسیار فراگیر شده است. این روش از کم عارضه‌ترین روش‌هاست. در صورتیکه این جراحی، توسط پزشک حاذق و توانمند انجام شود، می‌تواند زیبایی و جوانی مجدد سینه را برای بیمار به همراه داشته باشد. فراموش نکنید، جراحی‌های زیبایی، جراحی‌های اختیاری هستند که بیمار خود تصمیم می‌گیرد تا برای زیبایی بیشتر، تن به تیغ جراحان بسپارد، پس بهتر است در انتخاب پزشک برای عمل‌های زیبایی بسیار دقت کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
33 نظرات
 1. منصوری می گوید

  اگر کسی پروتز سینه انجام داده باشه بعد بخواد پروتز های رو تخلیه کنه میتونه بعدش از تزریق چربی به سینه استفاده کنه یا دیگه جواب نمیده؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   پروتز های قدیمی ۱۰ ساله بودن و بعد از ۱۰ سال باید تعویض می شدند ولی امروزه پروتز ها دائمی هستند و تا پایان عمر باقی می مانند.
   برای تشخیص اینکه آیا می توان تزریق چربی را برای شما بعد از خارج کردن پروتزهای سینه انجام داد حتما باید به صورت حضوری مورد معاینه قرار بگیرید.
   برای یک جلسه مشاوره رایگان می توانید با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس حاصل نمایید.

 2. مونا می گوید

  تزریق چربی به سینه اثرش دائمیه؟ من شنیدم ممکنه از بین بره وقتی زمان میگذره

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   چربی تزریق شده به سینه از بدن خود فرد است. به همین دلیل چنانچه فرد چاق یا لاغر شود حجم این چربی ها نیز کم یا زیاد می شود.
   معمولا ۳۰ تا ۴۰ در صد چربی تزریق شده به سینه بعد ۲ ماه جذب شده و مابقی سلول ها تا پایان عمر در بدن فرد باقی می ماند.

 3. فریبا زارع می گوید

  تزریق چربی به سینه میتونه برای درمان غیر قرینگی‌سینه ها استفاده بشه ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   یکی از موارد کاربردی تزریق چربی، قرینه سازی اعضای بدن است مانند سینه و باسن.

 4. زهرا می گوید

  سلام شما ب عنوان دکتر پروتز رو پیشنهاد میکنید یا تزریق چربی؟لطفا از هزینه هاش هم بگید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای هر فردی با توجه به شرایط جسمانی یک روش پیشنهاد می شود. برای بررسی اینکه چه روشی برای شما بهترین نتیجه را دارد باید حتما به صورت حضوری معاینه شوید.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 5. پریا می گوید

  سلام
  سینه های خیلی کوچک رو میشه باتزریق چربی نرمال کرد سایزشونو.درضمن چون۳۰-۴۰درصد چربی جذب میشه باید خیلی بیشتراز سایز موردنظر تزریق انجام داد.درسته؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله معمولا بیشتر از حجم مورد نظر چربی تزریق می شود که بعد از جذب اندام به سایز مناسب برسد.

 6. ناشناس می گوید

  سلام برای سینه های افتاده تزریق چربی مناسب است؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   یکی از گزینه ها برای افزایش سایز و خوش فرم شدن سینه تزریق چربی به سینه می باشد که جراح با توجه به شرایط فرد آن را انتخاب می کند.

 7. فاطمه ملکی می گوید

  اگه کیست سینه داشته باشیم تزریق چربی مشکلی نداره و باعث رشد کیست نمیشه؟ واینکه چطور ممکنه خطر آمبولی پیش بیاد؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای راهنمایی در مورد عمل با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 8. ستاره می گوید

  سلام.اگر کسی خیلی لاغر باشه،چربی اضافه واسه برداشتن و تزریق نداشته باشه،میشه از کسی دیگه ای چربی رو برداشت و به بدن این شخص تزریق کرد؟یا حتما بابد چربی از بدن خوده شخص باشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر، اگر فرد چربی کافی نداشته باشد می توان از پروتز ها برای حجم دهی به نواحی مختلف بدن استفاده کرد.

 9. مریم می گوید

  سلام روز بخیر، نقاهت ساکشن و جای زخم آن تا چند روز باقی می مونه؟ جای ساکشن مثل لیپوساکشن و لیپو‌ماتیک نیست؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   از فردای روز عمل روزانه باید یک ساعت پیاده روی داشته باشید.

 10. كريم زاده می گوید

  سلام.من میخوام برای بزرگ شدن سینه م از روش تزریق چربی استفاده کنم ولی خاله هام، سالهاست که تو سینه شون توده دارن، البته تشخیص هیچ دکتری سرطان نبوده است. این سابقه خانوادگی میتونه برای من مشکلی ایجاد کنه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز برای تشخیص این مورد قبل از جراحی حتما باید آزمایشات لازم رو انجام دهید.

 11. سارا می گوید

  با سلام
  برای بزرگ شدن حجم سینه روش تزریق چربی روش پایداری هست یاباید بعداز چند سال تجدید بشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   معمولا حدود ۷۰% چربی تزریق شده به سینه تا پایان عمر باقی می ماند. به شرطی که شخص کاهش وزن پیدا نکند.

 12. نازنین می گوید

  سلام خسته نباشید من عمل پروتز سینه انجام دادم ولی از سایز سینهام راضی نیستم میتوانم با توجه به بودن پروتز در سینه چربی هم تزریق کنم تا سایز دلخواه سینه رو داشته باشم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای این مورد خاص حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید تا امکان انجام این عمل مشخص شود.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 13. انیتا می گوید

  سلام اقای دکتر
  بدن من چربی کمی داره و لاغر اندام هستم به نظرتون این روش برا من جواب میده ؟سینه های خیلی کوچیکی دارم ک دوس دارم با تزریق چربی بزرگتر بشن
  و اینکه حتما باید چربی از بدن خود فرد باشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله چربی حتما باید از بدن خود فرد باشد و چنانچه چربی کافی وجود نداشته باشد باید از پروتز برای حجم دهی استفاده نمود.

 14. فاطمه می گوید

  سلام خسته نباشید میخواستم بپرسم از چربی شکم هم میشود برای سینه استفاده کرد

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله می توان از چربی شکم و پهلو برای تزریق به سینه و باسن استفاده کرد.

 15. ثنا می گوید

  سلام میخواستم هزینه تزریق چربی به سینه رو بپرسم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 16. mina می گوید

  آمبولی شدن در حین عمل میشه یا بعد از عمل چه مدت متوجه این عارضه میشیم ؟من میخوام این عملو انجام بدم ولی ترس دارم از این موضوع میشه لطفا بیشتر توضیح بدید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   آمبولی هم می تواند در حین عمل اتفاق بیوفتد و هم بعد از عمل. در صورتی که نزد جراح متخصص با تجربه جراحی شوید احتمال آمبولی به صفر می رسد.

   1. mina می گوید

    با سلام احترام ممنون بابت پاسخگوییتون

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید