همه چیز درباره تزریق چربی به پشت پلک و موارد منع آن

2,988

تزریق چربی به پشت پلک به دلیل تطبیق پذیری بالا و خطرات کم به نسبت سایر پر‌‌کننده‌ها و فیلر‌ها، امروزه از پر‌متقاضی‌ترین روش‌های بهبود زیبایی و کاهش چین و چروک صورت به شمار می‌رود. این روش به ویژه برای کسانی که مشتاق داشتن چشم‌های برجسته‌تر و ظاهری جوان‌تر هستند بسیار کاربرد دارد.

اگر چشمانی بسیار فرورفته دارید! اگر به دنبال بازگشت زیبایی و جوانی خود هستید! اگر از گودی بیش از حد چشم رنج می‌برید! اگر به دنبال راهی طبیعی با کمترین ریسک برای درمان گودی زیر چشم می‌گردید! اگر از روش‌های خطرناک جراحی می‌ترسید! پیشنهاد می‌کنیم روش انتقال چربی به پلک را امتحان کنید. این چربی‌ها مستقیما از چربی بدن خود بیمار منتقل شده و به همین دلیل کاملا طبیعی است. با بدن  بسیار سازگار است و آلرژی پوستی ایجاد نخواهد کرد. از دیگر پرکننده ها می توان به تزریق ژل و بوتاکس اشاره نمود که فیلرهای مصنوعی هستند.

تزریق چربی به پشت پلک چگونه است؟

تزریق چربی به پشت پلک از طریق روش‌های پر‌خطر جراحی تصمیم بسیار بزرگی است. با این وجود یکی از اصلی‌ترین دلایلی که موجب احساس پیری و چهره‌ای مسن می‌شود شل شدگی پوست چشم و از دست دادن چربی است.

چشم حساس‌ترین عضو بدن است که دارای عروق عصبی و خونی بسیاری است. کوچیکترین بی‌دقتی و بی‌ملاحظگی می‌تواند منجر به صدمات جبران ‌ناپذیر زیادی به بینایی شما شود. همچنین در این روش نمی‌توان نتایج جراحی را به طور قطع پیش بینی کرد و همیشه احتمال ریسک مربوط به اتاق عمل وجود دارد.

امروزه روش‌های جایگزین جدیدی در پزشکی ظهور کرده‌‌اند که بسیار کم‌خطر تر هستند و نتایج بهتری به همراه خواهند داشت. مانند تزریق فیلر‌ها به پشت چشم که از آن با نام‌های انتقال چربی و یا انتقال لیپو نیز یاد می‌شود. عموما این روش در جراحی پلاستیک و زیبایی به منظور افزایش حجم پلک و رفع گودی و کبودی، و برجسته کردن چشم استفاده می‌شود. از طرفی تزریق چربی زیر چشم نیز برای جوان سازی اطراف چشم مورد استقبال است که گودی زیر چشم را برطرف می کند.

تاثیرات چربی تزریقی برای گودی چشم یک خانم

چند نوع پیوند چربی در بدن وجود دارد؟

به طور کلی سه نوع پیوند چربی وجود دارد:

 • پیوند چربی ماکرو: تزریق چربی ماکرو زمانی مورد استفاده قرا می‌گیرد که نیاز به انتقال حجم زیادی چربی از فضای عضوی مانند ران و شکم به عضوی مانند سینه باشد.
 • پیوند چربی میکرو: این نوع انتقال چربی نیز زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که ذرات کوچکی از چربی توسط لوله کوچکی با نام کانول برداشته و در ناحیه مورد نظر کاشته شود.
 • پیوند چربی نانو: این روش نیز لازم است چربی‌ها از فیلتر رد شده و ذوب شوند و مانند یک مایع مذاب درآیند. آن‌ وقت از این حالت برای بهبود کیفیت پوست، بافت و رنگ آن استفاده می‌شود.

برای انجام این خدمات زیبایی به چه پزشکی و کجا باید مراجعه کنم؟

تزریق چربی برای گودی چشم در تمامی کلینیک‌ها و بیمارستان‌هایی که خدمات زیبایی ارائه می‌دهند و تحت نظر پزشکان فوق تخصص پلاستیک و زیبایی اداره می‌شوند، قابل اجرا است. اما قبل از هر چیزی لازم است شما درباره بهترین دکتر تزریق چربی تحقیقات لازم را به عمل بیاورید.

ضروری است  پزشک جراح مد نظر شما آموزش‌های لازم در زمنیه چشم و انتقال چربی را دیده باشد. سوابق کاری درخشان و تجربه زیادی داشته باشد.

مدارک و مجوز‌های رسمی ایشان مورد تایید قرار گرفته باشد. اینگونه می‌توانید با خیالی راحت در مطب یا کلینیک ایشان جراحی‌های زیبایی خود را انجام دهید.

کلینیک ایشان با کمک کارکنان و پرسنل مجرب وبا سابقه اداره شود.

اصول و نکات اخلاقی و رفتاری در این کلینیک رعایت شود.

بهداشت و رعایت نکات ایمنی در این کلینیک اولویت قرار گرفته باشد.

مقدار مورد نیاز انتقال چربی به پلک درنمونه پلک پایین خانم

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای پیوند چربی به اطراف چشم هستند؟

افراد با هر یک از شرایط زیر کاندید مناسبی برای درمان با کمک انتقال چربی هستند:

 • افرادی که سن رشد و بلوغ خود را طی کرده‌‌اند (بعد از ۱۸ سالگی).
 • کسانی که به صورت ناگهانی وزن زیادی را از دست داده‌‌اند که به موجب آن پوست پشت پلک آنها شل و افتاده شده است.
 • بیمارانی که برا اثر ژنتیک و بیماری‌های خاص با گذر زمان به مرور دچار فرورفتگی و کبودی چشم شده باشند.
 • افرادی که از سلامت روحی و روانی برخوردارند.

مطالعه مقاله پلفاروپلاستی پلک بالا و پایین را نیز پیشنهاد میکنیم.

موارد منع استفاده از لیپوتراپی برای چه کسانی است؟

انتقال چربی به پشت پلک، فرسودگی و چین و چروک موجود در ناحیه پلک بالا را که بر اثر ژنتیک ، افزایش سن و بیماری پوستی ایجاد شده‌‌اند را بر طرف می‌کند. رئوس استخوانی حفره چشم با کمک چربی‌ها در اطراف چشم و پلک پوشانده شده است. و این چربی مانع از چروک شدن و وا رفتگی پوست و گودی چشم می‌شود.

این یک واقعیت است که با افزایش سن تولید کلاژن (اصلی‌ترین و کاربردی‌ترین پروتئین بدن) در بدن کاهش چشمگیری می‌یابد و چربی‌ها به ویژه در صورت، حجم خود را از دست می‌دهند. اما امروزه علوم پزشکی در زمینه ‌پوست و زیبایی به کمک ما آمده‌اند تا این نقص را بر طرف سازیم. با وجود روش جدید انتقال لیپو دیگر نیازی نیست نگران پیری و فرسودگی پوست خود باشید. به راحتی میتوانید با تزریق چربی موجود در بدن خود به نقاط مورد نظرتان علائم کهولت سن را از بین ببرید.

عموما همه کسانی که خواستار رفع فرورفتگی چشم‌هایشان هستند، کسانی که مشتاق جوانسازی و سفت شدن پوست زیر چشم هستند و به دنبال اعمال تغییر در آن می‌گردند مجاز به انجام این راهکار زیبایی هستند. تنها یک پزشک فوق تخصص پلاستیک و زیبایی علم آن را داشته تا تشخیص دهد این روش برای چه کسانی خوب و یا بد است.

با این وجود یک سری موارد منع کلی وجود خواهد داشت که شامل حال افراد زیر می‌شود:

 • کسانی که از اعتیاد به الکل و مواد مخدر رنج می‌برند.
 • افرادی که در شغل‌هایی که خطر آلودگی و آسیب به چشم وجود دارد مشغول به کارند.
 • کسانی که از سلامت روحی و روانی برخوردار نیستند و قدرت تصمیم گیری درست ندارند.
 • کسانی که از قبل روی چشمشان جراحی انجام دادند که ممکن است با تزریق چربی آن ناحیه تحریک شده و آسیبی به چشم وارد شود.
 • بیمارانی که از مشکلات شدید پوستی رنج می‌برند.
 • افرادی که دچار بیمار‌های ضعف ایمنی هستند و بدن آنها قابلیت ترمیم ناحیه آسیب دیده را ندارد.
 • کسانی که بسیار لاغرند و چربی کافی برای انتقال در شکم، پهلو و ران ندارند.

تفاوت بلفاروپلاستی با لیپوتراپی چربی برای چشم در چیست؟

لیپوتراپی چربی برای چشم برای کسانی که چربی اطراف چشم خود را از دست داده‌اند و از کمبود آن رنج می‌برند، کاربرد دارد. در واقع این روش یک پیوند و افزایش چربی به منظور برجسته‌تر شدن و رفع گودی چشم است.

اما در مقابل بلفاروپلاستی یا جراحی پلک بالا و پایین یکی از روش‌های کاهش چربی اطراف چشم و پلک‌ها است. در این روش با برداشتن چربی اضافی سعی در جلوگیری از افتادگی و شل‌شدگی پلک‌ها دارند.

در صورت تمایل، می‌توانید یک جلسه مشاوره رایگان با دکتر آرش نجف بیگی داشته باشید.

.

آیا فقط خانم‌ها مناسب برای انجام این عمل زیبایی هستند؟

میل به زیبایی و داشتن چهره‌ای جذاب و جوان در هر انسانی وجود دارد. این موضوع نه سن و سالی می‌شناسد و نه جنسیتی. این یک باور غلط است که جراحی‌های زیبایی مختص به بانوان بوده و آقایان نمی‌توانند اینکار را انجام دهند. هرچند با گذر زمان تعداد برابری از مرد‌ها و زن‌ها متقاضی این روش‌های زیبایی مانند تزریق ژل به پشت پلک یا تزریق چربی هستند.

بنابراین بی آنکه نگران جنسیت خود باشید می‌توانید برای انجام انتقال چربی به پلک، به پزشک مورد نظرتان مراجعه کنید.

مقاله اپی کانتال چشم یا عمل درشت کردن چشم را نیز از دست ندهید.

آیا لازم است لیپوتراپی چربی برای چشم را تکرار کنم؟

تمامی فیلر‌ها و پرکننده‌های پوستی  مانند چربی، ژل و .. پس از مدتی در بدن جذب خواهند شد. همانطور که اشاره شد، حدود ۵۰ درصد سلول‌های چربی‌ منتقل شده زنده نمی‌مانند و به مرور در بدن جذب می‌شوند. بنابراین برای داشتن نتایج و آثار طولانی‌تر، بهتر است در این روش نیز پس از چند ماه مجددا به کلینیک درمانی پزشک خود مراجعه کنید.

چرا با وجود طبیعی بودن و ماندگاری بالای این روش باز هم برخی به دنبال روش‌های مصنوعی با ماندگاری کم می‌روند؟

پر‌کننده‌های مصنوعی مانند ژل‌ها و بوتاکس از آنجایی که نیازی به جراحی برای برداشت چربی ندارند. راحتتر در دسترس بوده موجب شده برخی بیماران ماندگاری و طبیعی بودن چربی را فراموش کنند و روش‌های مصنوعی تزریق ژل به پشت پلک  را انتخاب کنند.

آیا پس از تزریق و بهبود، ممکن است حالت پلک تغییر کند؟

توجه به این نکه مهم است که به دلایل مختلفی منطقه پیوند ممکن است دستخوش تغییر شود و به حالت اولیه خود بازگردد. برای مثال زمانی که بیمار وزن زیادی از دست بدهد سلول‌های چربی کوچک شده و حجمش را از دست می‌دهد. و برعکس اگر بیمار افزایش وزن چشمگیری داشته باشد نیز سلول‌ها حجیم‌تر شده و ممکن است مشکل ساز شود. رعایت رژیم غذایی مناسب و ثابت نگه ‌داشتن وزن در این روش بسیار حائز اهمیت است.

نمونه انتقال چربی به پلک یک خانم

مراحل انتقال چربی به پلک چگونه است؟

 • چربی تزریقی برای گودی چشم می‌تواند تحت بی‌هوشی عمومی و یا بی‌حسی موضعی انجام شود. این به میزان آسیب و وسعت ناحیه مورد نظر بستگی خواهد داشت.
 • برداشت چربی با ایجاد برشی کوچک در پوست و با کمک لوله نازکی با نام کانول که کار مکش را انجام می‌دهد از شکم، ران و یا باسن برداشته می‌شود.
 • سپس محل برداشت به خوبی بخیه و پاکسازی می‌شود.
 • خون و مایعات از چربی جمع شده تخلیه می‌شود.
 • حال نوبت به تزریق چربی به پشت پلک است. این عمل نیز با کانول و سرنگی بسیار ظریف انجام می‌گردد.
 • مراحل درمان حدودا ۲ ساعت به طول می‌انجامد. اما این زمان کاملا به میزان و حجم چربی منتقل شده ممکن است کمی کمتر یا بیشتر باشد.
 • در طول مراحل لیپوتراپی چربی به چشم دردی احساس نخواهید کرد اما پس از رفتن آثار بی‌حسی ممکن است چند روز برای کنترل درد نیاز به مسکن داشته باشید.

در هر مرحله از درمان چه مقدار چربی برداشته و منتقل می‌شود؟

با توجه به نیاز بیمار و وسعت منطقه ترمیمی، بین ۱۰ الی ۱۰۰ سی سی چربی از شکم یا ران بیمار برداشته و به ناحیه مورد نظر تزریق می‌شود.

اقدامات لازم پس از درمان

آسیب و نارضایتی بسیاری کمی پس از درمان گزارش شده است که با رعایت نکات اشاره شده به حداقل خواهند رسید:

 • از آنجایی که محل درمان چشم شما است، لازم است برای بازگشت به منزل حتما همراهی با خود داشته باشید تا مسئولیت رانندگی و رساندن شما را بر عهده بگیرد.
 • نواحی اطراف چشمتان به علت حساس بودن برای مدت زمان حدودی یک هفته متورم و کبود خواهد بود. بنابراین بهتر است برای کاهش این علائم ۲۴ ساعت اول از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • دقت کنید فشاری به چشم و پلکتان وارد نشود.
 • به چشم‌های خود استراحت دهید.
 • لازم است تا چند روز از محل کارتان مرخصی بگیرید.
 • در مقابل تابش شدید خورشید قرار نگیرید.
 • برای مدتی تا بهبودی از مواد و لوازم آرایشی استفاده نکنید.
 • تا دو روز حمام آب داغ و سونا را فراموش کنید.
 • ورزش‌های سنگین را تا زمان بهبودی جای برش چربی کنار بگذارید.
 • محل بخیه را استریل نگاه دارید.
 • مصرف سیگار را قطع کنید تا روند بهبودی شما تسریع شود.

مقاله مراقبت از چشم ها بعد از عمل زیبایی پلک را نیز از دست ندهید.

نمونه لیپوتراپی چربی برای چشم یک خانم

میزان ماندگاری انتقال لیپو به پلک چقدر است؟

اگر سلول‌های چربی در طی عملیات برداشت، انتقال و تزریق زنده بمانند و پیوند موفق باشد، برای همیشه ماندگار خواهند بود. ماندگاری این روش به نسبت سایر روش‌ها بالاتر بوده و کیفیت بهتری دارد. اما عموما تنها حدود ۵۰ درصد از سلول‌های چربی منتقل شده در طی ۳ الی ۵ ماه زنده خواهند ماند. مابقی سلول‌هاکه نتوانستند زنده بمانند به طور طبیعی در بدن جذب و دفع می‌شوند.

موفقیت در انتقال لیپو به چه عواملی بستگی دارد؟

 • انتخاب پزشک فوق تخصص مناسب در زمینه پوست، پلاستیک و زیبایی
 • زنده ماندن سلول‌های منتقل شده که این موضوع نیز به مهارت و تجربه پزشک شما در زمان مکش، برداشت و تزریق بستگی خواهد داشت.
 • رعایت اصول و نکات مهمی که به منظور مراقبت از ظرایط پیوند توسط پزشک به بیمار آموش داده می‌شود.
 • میزان رعایت بیمار در مصرف سیگار، کم کردن و یا قطع آن.
تزریق چربی برای گودی چشم یک آقا

مزایای انتخاب این روش برای لیپوتراپی

 • رفع تیرگی و کبودی دور چشم
 • ماندگاری بالاتر به نسبت دیگر روش‌ها
 • طبیعی بودن
 • عدم بروز آلرژی
 • بهبود ظاهر و افزایش اعتماد به نفس
 • احساس جوانی و زیبایی مجدد
 • مدت زمان کوتاه بهبودی
 • رفع گودی و فرورفتگی چشم
 • امکان برداشت و انتقال حجم بالایی از چربی به ناحیه مورد نظر
 • روشی بدون نیاز به عمل جراحی در اتاق عمل و کاملا سرپایی

در صورت تمایل، می‌توانید یک جلسه مشاوره رایگان با دکتر آرش نجف بیگی داشته باشید.

.

عوارض استفاده از تزریق چربی برای گودی چشم

براساس یافته ها، پس از تزریق چربی پشت پلک عوارضی نیز وجود دارد که میزان آن در همه افراد یکسان نیست:

 • کبودی و تورم
 • ایجاد زخم‌های کوچک در محل برداشت و انتقال چربی
 • جمع شدگی خون در زیر پوست
 • قرمزی و خونریزی جزئی
 • از بین رفتن و جایگزین نشد بافت چربی در محل برداشت
 • عفونت ناشی از رعایت نکردن بهداشت و استریل نگه داشتن پس از مراحل درمان
 • واکنش آلرژیک به ماده بی‌هوشی یا بی‌حسی
 • عدم تقارن و انتقال چربی در هر دو پلک
ممکن است شما دوست داشته باشید
12 نظرات
 1. ویسی می گوید

  سلام خسته نباشید میخواستم بپرسم من عمل بلفارو پلاستی انجام دادم و چربیهای پشت پلکمو برداشتم الان پشیمونم دوباره میتونم چربی تزریق کنم یا ن؟
  واینکه هزینش چقدرمیشه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد آیا با تزریق چربی مشکل شما برطرف می شود یا خیر.

 2. حسینی می گوید

  سلام من عمل افنادگی پلک کردم اما دکتر چربی پشت چشمم را خالی کرد وباعث کوچک شدن وزشت شدن چشمام شد واین کار متاسفاته از لحاظ روحی نابودم کرده خواهش میکنم اگه مشه با تزریق چربی درست بشه راهنمایی کنید
  ممنونم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود چه درمانی برای شما بهترین نتیجه را می دهد.

 3. بنت الهدی می گوید

  سلام خدمت اقای دکتر نجف بیگی
  هزینه تزریق چربی به پشت پلک چقدره؟ موندگاری چربی ربطی به سن افراد داره؟ ینی من که ۳۵سالمه چربی روی صورتم دوام بیشتری داره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   ماندگاری تزریق چربی ارتباطی با میزان سن فرد ندارد.
   و برای اطلاع از هزینه ها با شماره های کلینیک در ارتباط باشید.

 4. شربتی می گوید

  برای تزریق چربی پشت پلک نیاز به آزمایشات خاصی هست؟ من ۵۰سالمه و دیابت دارم می تونم اینکارو انجام بدم؟ لطفا راهنماییم کنینن

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   معمولا افراد بالای ۴۰ سال برای انجام جراحی باید از پزشک متخصص قلب تاییدیه انجام جراحی داشته باشند.
   شما علاوه بر تاییدیه قلب نیاز به تایید متخصص غدد هم خواهید داشت.

 5. ابراهیمی می گوید

  من یه سوالی دارم اینه که بعد از تزریق چربی امکان داره چشام نامتقارن بشن یا چربی حرکت کنه؟ در اینصورت باید چیکار کرد؟
  بعد اینم میخاستم بدونم که هزینه تزریق چربی پشت پلک ها چقدره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر تزریق توسط متخصص با تجربه انجام شود مشکلی از لحظ عدم تقارن نخواهید داشت.
   برای اطلاع از هزینه ها با شماره های کلینیک در تماس باشید.

 6. زمانی می گوید

  درود یه سوالی داشتم
  هزینه تزریق چربی پشت پلک چقدره؟ برای سن های بالا این روش پیشنهاد میشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اطلاع از هزینه ها باید با شماره های کلینیک تماس حاصل نمایید.
   تزریق چربی برای افرادی که سن بالایی دارند فقط با تایید پزشک انجام می شود

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید