1. خانه
 2. /
 3. بلاگ
 4. /
 5. اپی کانتال چشم یا عمل درشت کردن چشم

اپی کانتال چشم یا عمل درشت کردن چشم

دکتر آرش نجف بیگی

جراحی اپی کانتال چشم یا عمل درشت کردن چشم، برای کسانی که چشمان باریک و شرقی دارند بسیار موثر است. به همین دلیل به جراحی اپی‌کانتال، عمل چشم شرقی یا عمل چشم بادومی نیز می‌گویند. با جراحی اپی‌کانتال یا اپی‌کانتوپلاستی، زاویه داخلی چشم بیشتر می‌شود؛ افتادگی پلک رفع می‌گردد و در نهایت چشم درشت‌تر می‌شود. البته جراحی پلک به تنهایی نیز می تواند اندکی در درشت تر نشان دادن چشم موثر باشد اما در موارد خاص کاربرد زیادی ندارد.

معمولا کسانی که چشم‌های شرق آسیایی دارند از جراحی اپی کانتال برای عمل بزرگ کردن چشم خود استفاده می‌کنند؛ مانند افراد دارای چشم‌های کره‌ای، چینی و ژاپنی و همچنین چشم‌های مغولی، ترکی و یا ترکمنی. البته ممکن است برای دیگر افراد نیز این جراحی انجام شود که به نظر تخصصی جراح پلاستیک بستگی دارد. در مواردی بالا کشیدن گوشه چشم بدون جراحی در درشت تر شدن چشم اثر زیادی دارد اما باید کاندید مناسبی برای آن باشید.

با اینکه این روش به درشت‌تر شدن چشم‌ها بسیار کمک می‌کند اما نکات مهمی نیز وجود دارد که باید پیش از عمل به آن توجه کرد. دوره بهبودی و همچنین شیوه انجام جراحی اپی کانتال با عمل بلفاروپلاستی یا جراحی زیبایی پلک، هم اشتراک‌هایی دارد و هم متفاوت است. در این مقاله، تمام موارد مهمی که باید پیش از عمل درشت کردن چشم بدانید، آمده است:

 

جدیدترین روش‌های درشت کردن چشم

جراحی لایه اپی کانتال چشم یا اپی کانتوپلاستی، یکی از روش‌های قابل اعتماد برای درشت کردن چشم و یا تغییر چشم بادومی به چشم معمولی است. با این حال تکنیک‌های جدیدی برای انجام جراحی اپی کانتال وجود دارد که نتایج بسیار بهتری را در پی دارد. دکتر لین از بریتانیا، در مورد جدیدترین روش‌های درشت کردن چشم، معتقد است که:

در اپی کانتوپلاستی، تکنیک VM-plasty نتایج مناسبی را در پی داشته است. این روش با ترکیب دو شیوه جراحی مختلف بر اساس لایه‌های مختلف داخلی و خارجی پلک طراحی شده است و نتایج بسیار درخشانی دارد. 

در بسیاری از افراد که مشکلات کمبود عمودی چین و چروک اپیکانتال با فلپ C V دارند و بافت اضافی در سطح داخلی چین چشمشان ایجاد می‌شود؛ این روش موثر است. در بررسی انجام این جراحی روی 85 نفر که در 51 نفر نیز این عمل همراه با بلفاروپلاستی انجام شده است، بدون هیچ عارضه‌ای، مشکلات ساختاری و کوچک بودن چشم به خوبی برطرف شده است. تنها در برخی افراد قرمزی و جای برش و بخیه‌ها شدت بیشتری داشت که بعد از 2 تا 3 ماه، از بین رفت.

دکتر لین در مورد جای عمل اپی کانتال چشم، به این نکته اشاره می‌کند که:

برش های زیگزاگی در تکنیک VM-plasty با خطوط آناتومی پلک مخلوط می‌شود و در نتیجه جای عمل و برش پلک دیده نخواهد شد.

همچنین بر اساس تحقیقات پزشکی و تجربه‌ی دکتر شوبائو وانگ و تیم پزشکی همراهش که در ژورنال جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی کشور انگلیس چاپ شده است، روش  VW-plasty در کنار دیگر تکنیک‌ها مانند Z-plasty و برش افقی دارای نتایج درخشانی در از بین بردن لایه اپی کانتال و درشت کردن چشم داشته‌اند.

طی انجام جراحی تیم دکتر وانگ روی 252 بیمار طی 6 سال، مشخص شده است که همه این سه روش با کاهش مناسب و یا حذف چین و چروک پوست پلک و ایجاد چین طبیعی در پلک فوقانی، همراه بوده است. نتایج این تکنیک‌ها، طولانی مدت و رضایت بخشی آن برای بیماران، بسیار بالا بوده است. در هیچ کدام از 252 مورد عمل جراحی اپی کانتال چشم، عود کامل یا برگشت نتایج عمل مشاهده نشد.

در انجام این تکنیک‌ها تنها جای زخم و اسکارهای هیپرتروفیک مداوم در 12 بیمار مشاهده شد که پس از تزریق دیپروسپان، به تدریج محو شد. در نتیجه، ارزیابی قبل از عمل از نوع پوست بیمار، انتخاب منطقی و اجرای دقیق روش جراحی در دسترس برای اصلاح موثر چین و چروک، و در نهایت مهارت و تخصص جراح بسیار مهم است.

دلیل انجام جراحی اپی کانتال چشم

جراحی اپی کانتال چشم یا اپیکانتوپلاستی، روشی برای درشت کردن چشم‌های شرقی و بادومی است. ساختار چشم و پلک‌ها در کسانی که چشم‌های شرقی یا مغولی دارند، با دیگران متفات است. این تفاوت در آناتومی پلک‌ها و بافت‌های چشم، به چند شکل خود را نشان می‌دهد:

 • وجود لایه‌ای برآمده در بخش درونی زاویه داخلی چشم؛ به این لایه یا چین اضافه، اپی کانتوس یا فولد اپی کانتال می‌گویند. به جراحی برداشتن این چین اضافی، اپی کانتوپلاستی (Epicanthoplasty) یا جراحی اپی کانتال چشم می‌گویند.
 • همچنین شکل چین خوردگی پلک، با چشم‌های نرمال فرق دارد.
 • معمولا پلک‌ها در چشم شرقی، حالت افتاده و پف کرده دارند.

دلیل این تفاوت در ساختار چشم، به هزاران سال پیش و دوران فرگشت دسته‌ای از انسان‌ها برمی‌گردد که در محیط‌های بسیار سرد و بیابان‌های خشک و یخزده شرق آسیا زندگی می‌کردند. شاید این چین‌خوردگی اضافی کمک می‌کرده تا چشم‌ها آب کمتری از دست بدهند و خشک نشوند.

حال پس از گذشت هزاران سال و وجود این تفاوت‌ها، چشم‌های شرقی را نسبت به دیگر چشم‌ها، باریک و بادومی کرده است. با کمک جراحی اپی کانتال چشم، می‌توان چشم‌های شرقی را به چشم‌های نرمال و طبیعی تبدیل کرد.

تفاوت چشم نرمال و چشم شرقی به صورت نقاشی

جراحی اپی کانتال چگونه انجام می‌شود؟

جراحی اپی کانتال، ترکیبی از اپیکانتوپلاستی یا برداشتن چین اپی کانتال و همچنین بلفاروپلاستی یا جراحی افتادگی پلک و عمل پف چشم است. همانطور که در شکل دیده می‌شود، برای انجام جراحی اپی کانتال، گوشه داخلی چشم و همچنین پلک بالا برش می‌خورد تا:

 • چین داخلی یا فولد اپی کانتال برداشته می‌شود و زاویه داخلی چشم بازتر می‌شود.
 • پوست پلک بالا کوتاه می‌شود تا افتادگی پلک رفع شود.
 • لایه‌های چربی پلک بالا برداشته می‌شود تا پف پلک نیز از بین برود.
 • چین پلکی ایجاد می‌شود تا چشم‌ها حالت نرمال و طبیعی داشته باشند.

ممکن است متخصص جراحی پلاستیک، یکی یا همه موارد گفته شده را به شما پیشنهاد دهد تا عمل درشت کردن چشم به بهترین شکل انجام شود. انتخاب این موارد بسته به فرم و ساختار چشم‌ها و پلک‌های شما دارد. به همین دلیل حتما باید توسط متخصص زیبایی معاینه شوید و در صورت نیاز، آزمایش‌هایی را پشت سر بگذارید.

این جراحی معمولا با بی‌هوشی عمومی انجام می‌شود. در نظر داشته باشید که چند روز پیش از عمل باید استعمال دخانیات، مصرف قرص‌های ضد انعقاد خون مانند آسپرین و همچنین مصرف الکل را قطع کنید. اگر به بیماری زمینه‌ای دچار هستید، حساسیت خاصی دارید و یا داروی خاصی مصرف می‌کنید، حتما با پزشک خود مشورت کنید.

فراموش نکنید که شب پیش از جراحی، حتما حمام کنید و صبح عمل، بدون آرایش و همراه با یک همراه به بیمارستان بروید. 6 تا 8 ساعت پیش از عمل باید ناشتا باشید (برای جراحی، معده شما باید خالی باشد). پرونده کامل پزشکی خود را نیز به همراه داشته باشید؛ چرا که پزشک پیش از شروع جراحی باید حتما نتایج معاینه‌ها و آزمایش‌ها را یک بار دیگر بررسی کند.

محل برش پلک و زاویه داخلی چشم در جراحی اپی کانتال چشم

تفاوت اپی کانتوپلاستی و کانتوپلاستی

شاید شما نام جراحی کانتوپلاستی را نیز شنیده باشید. گاهی از این روش نیز به عنوان عمل درشت کردن چشم نام برده می‌شود. در واقع کانتوپلاستی، جراحی گوشه بیرونی چشم است؛ اما اپی‌کانتوپلاستی جراحی گوشه داخلی چشم همراه با بلفاروپلاستی می‌باشد. به بیان بهتر، تفاوت کانتوپلاستی و اپی‌کانتوپلاستی در این است که:

 • کانتوپلاستی جراحی بخش بیرونی چشم برای اصلاح زاویه خارجی چشم است. در این عمل، گوشه خارجی چشم برش می‌خورد و باز می‌شود. اگر این عمل برای بهبود زاویه خارجی و عدم تقارن چشم‌ها انجام شود، بسیار مفید خواهد بود.
 • از سوی دیگر برخی برای درشت‌تر شدن چشم‌ها و کشیده‌تر شدن آن به کانتوپلاستی روی می‌آورند. این جراحی به عمل چشم گربه‌ای هم مشهور است که البته چندان توصیه نمی‌شود؛ چون اگر با دقت و ظرافت انجام نشود ممکن است بیش از اندازه چشم باز شود. در نتیجه خشکی چشم و آسیب به بینایی را در پی خواهد داشت. همچنین قرمزی گوشه‌های چشم نیز مشخص می‌شود که چندان خوشایند نیست.
 • اما از سوی دیگر، اپی‌کانتوپلاستی همان جراحی زاویه داخلی چشم برای عمل درشت کردن چشم است. جراحی اپی کانتال بیشتر برای چشم‌های بادومی و ترکی – مغولی انجام می‌شود. جراحی اپی کانتال، چین پلک بالا را (که گوشه داخلی چشم را پوشانده) برمی‌دارد. عمل درشت کردن چشم، یک جراحی استاندارد و دارای نتایج درخشان و قابل اعتماد است.

در صورت تمایل، می‌توانید یک جلسه ویزیت و مشاوره رایگان با دکتر آرش نجف بیگی داشته باشید.

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ | کلینیک سعادت‌آباد : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

نتیجه جراحی اپی کانتال چشم

چقدر جراحی اپی کانتال چشم، قابل اعتماد است؟

چشمان شرق آسیایی یا چشمان بادومی، مهمترین مواردی هستند که جراحی اپی کانتال یا عمل حذف لایه داخلی پلک را انجام می‌دهند. به همین دلیل در کشورهای شرق آسیا، روی این نوع جراحی تحقیقات بسیاری انجام شده است. جدا از اینکه در کشور ایران نیز به دلیل حضور افرادی با چشمان شرقی، انجام این نوع جراحی بسیار متداول است که با تکنیک‌های روز دنیا انجام می‌شود.

برای مثال دکتر وونگ از کلینیک Teuim شهر سئول کره جنوبی، در مقاله‌ی پزشکی که در سال 2015 ارائه شده است، نشان داده است که با انجام صحیح و رعایت تکنیک‌هایی که منطبق با آناتومی پلک و چشم باشند، می‌توان عمل درشت کردن چشم و جراحی اپی کانتال را به خوبی انجام داد. دکتر وونگ و تیم پزشکی همراهش معتقد است که:

برای دستیابی به نتایج رضایت بخش در جراحی پلک دوتایی آسیایی، نکته اصلی درک صحیح ماهیت اپیکانتوس است. ما پیشنهاد می‌کنیم که اپیکانتوس با تکنیک‌هایی در روند تکامل پلک ایجاد شود.

به همین دلیل  اپیکانتوپلاستی ترکیبی و جراحی پلک دوبل باید به عنوان یک روش کامل و تفکیک ناپذیر در جراحی چشم آسیایی در نظر گرفته شود. به این ترتیب نتایج برگشت ناپذیر و قابل اعتمادی حاصل خواهد شد.

همچنین نتایج یک تحقیق در سال 2017 روی بیش از 320 بیمار نشان داده است که تنها 14 نفر، از عوارض جانبی مانند قرمزی پلک و یا ماندن جای عمل شکایت داشته‌اند که این افراد نیز با کمک درمان‌های تکمیلی و پس از چند ماه، بهبودی کامل پیدا کرده‌اند.

مراقبت‌های پس از جراحی اپی کانتال چشم

دوره نقاهت این روش مانند مراقبتهای بعد از عمل بلفاروپلاستی، کوتاه است. پیش از تصمیم به جراحی، پزشک متخصص جراحی پلاستیک برای شما نکاتی را مشخص می‌کند که پیش و پس از عمل جراحی باید رعایت کنید. برای رسیدن به بهترین نتیجه، به پزشک متخصص خود اعتماد داشته باشید و اجازه بدهید تا زمان بگذرد. نتایج خوب و دلخواه جراحی اپی کانتال با گذشت زمان خود را نشان می‌دهد. در کنار دستورات پزشک، روندی که بعد از جراحی پشت سر می‌گذارید به گونه‌ای خواهد بود که باید موارد زیر را در دوران بهبودی در نظر بگیرید و رعایت کنید:

 • درد و سوزش، ورم و پف، کبودی و همچنین تاری دید و دوبینی، طبیعی است. نگران نباشید و به دستورات پزشک توجه کنید تا این موارد رفته‌رفته از بین برود.
 • در صورت وجود پانسمان، دو روز بعد از عمل به جراح زیبایی خود مراجعه کنید تا آن را بردارد و جای عمل را معاینه کند. همچنین نخ‌های بخیه، یک هفته تا 10 روز پس از جراحی کشیده می‌شوند.
 • دلیل استفاده نکردن از نخ‌های بخیه قابل جذب این است که پلک شما مدام در حال حرکت است؛ این شرایط می‌تواند نخ‌های جذبی را شل کند.
 • برای رفع ورم و کبودی، چند نکته مهم را باید حتما رعایت کنید. نخست این که حتما سر خود را بالا نگه دارید. حتی هنگام خواب، چند بالش نرم زیر سر خود بگذارید تا سر شما از زمین فاصله زیادی داشته باشد و خون در سر جمع نشود.
 • برای رفع کبودی و ورم، تا سه روز اول از کمپرس آب سرد استفاده کنید. یخ را مستقیم روی پوست نگذارید، بلکه در یک کیسه نایلون بریزید و لای هوله بگذارید. هر یک ساعت، 10 دقیقه کمپرس سرد را روی محل کبودی و ورم دور چشم بگذارید. همچنین می‌توانید یک هوله را نم‌دار کنید و در فریزر بگذارید تا خنک شود. سپس روی کبودی و ورم قرار دهید.
 • پس از سه روز کمپرس سرد، می‌توانید 3 روز هم کمپرس گرم استفاده کنید. این کار به کاهش کبودی‌ها کمک بسیاری می‌کند.
 • برای کاهش درد، مسکن تجویز می‌شود و همچنین ممکن است آنتی‌بیوتیک و قطره چشم برای جلوگیری از خشکی چشم نیز تجویز شود.
 • تا سه روز حمام نروید و محل بخیه‌ها را نشویید.
 • هرگز جای بخیه و همچنین زخم روی پلک و گوشه چشم را دستکاری نکنید.
 • پس از 3 تا 5 روز می‌توانید به فعالیت‌های عادی روزانه خود برگردید و یا به سر کار بروید.
 • تا چند هفته از هر گونه فعالیت سنگین پرهیز کنید.
 • برای رفع کامل ورم‌ها و دیدن نتیجه عمل، 2 تا 4 هفته زمان نیاز است.
 • همچنین رفع کامل جای زخم نیز گاهی بیش از 6 ماه زمان نیاز دارد و از پمادی که پزشک متخصص زیبایی تجویز کرده، حتما طبق توصیه وی استفاده کنید.

در نهایت، نتیجه جراحی اپی کانتال چه خواهد بود؟

جراحی اپی کانتال یا عمل درشت کردن چشم، هنگامی که همراه با بلفاروپلاستی انجام می‌شود، نتایج درخشانی در تغییر چهره شما و بزرگ شدن چشم‌ها دارد. با جراحی اپی کانتال، افتادگی و پف پلک‌ها از بین می‌رود و اپی‌کانتوس یا چین داخلی پلک برداشته می‌شود. به‌ویژه کسانی که چشم‌های شرق آسیایی یا چشم‌های بادومی دارند، با عمل درشت کردن چشم می‌توانند چهره خود را تغییر دهند.

فراموش نکنید برای دیدن نتیجه نهایی عمل درشت کردن چشم، حتما باید به جراح زیبایی خود اعتماد داشته باشید:

 • پیش از عمل به توصیه‌های او از نتایج عمل و نگاه واقع‌بینانه به جراحی اپی کانتال، دقت کنید.
 • توصیه‌های پس از عمل را کامل رعایت کنید.
 • برای رفع کامل ورم‌ها گاهی ممکن است بیش از یک ماه زمان نیاز باشد.
 • همچنین جای عمل در گوشه چشم و روی پلک بالایی نیز به زمان نیاز دارد تا رفع شود. البته جای عمل اندک اندک به صورت یک خط ظریف در چین پلک تبدیل می‌شود که به سختی دیده می‌شود.

بسته به فیزیولوژی هر فرد، واکنش بدن وی به عمل متفاوت خواهد بود پس خود را با دیگر افرادی که جراحی اپی کانتال انجام داده‌اند مقایسه نکنید. در افرادی که به اصطلاح خوش‌زخم هستند، گاهی جای بخیه‌ها در شش ماه رفع می‌شود. در تعداد کمی از افراد نیز گاهی 9 ماه و یا حتی یک سال زمان نیاز است تا به‌طور کامل جای عمل از بین برود و نتیجه جراحی نهایی شود.

چشم‌ها مهم‌ترین نقش را در برقراری ارتباط با افراد بر عهده دارند. همین موضوع دلیل افزایش تقاضا برای جراحی چشم گربه ای است.

آیا عمل اپی کانتال چشم قابل بازیابی است؟

جالب است بدانید حتی روش‌های برای اصلاح پلک بعد از عمل اپی کانتال نیز وجود دارد. یعنی حتی اگر شما از نتایج جراحی درشت کردن چشم رضایت زیادی نداشته باشید و احساس کنید پلک چشم شما بیش از اندازه باز شده است، می‌توان تا حدی فولد اپی کانتال را به حالت قبل از عمل برگرداند و ترمیم کرد. البته میزان این بازگشت به شرایط بدنی و پلک شما بستگی دارد.

دکتر چانگ و تیم پزشکی همراه ایشان، 3 سال روی 35 بیمار با استفاده از تکنیک‌های نوین بازگشت، ترمیم نتایج عمل اپی کانتال را انجام داده‌اند. جراحی ترمیم چین اپیکانتال شامل بالا بردن کافی از فلپ پوست و اصلاح مجدد آن برای بازسازی چین و چروک پلک است. این روش برای طراحی و اجرا بسیار ساده است و به طور موثری، دریاچه اشکی داخل چشم را که بیش از حد در معرض دید است، پوشش می‌دهد. علاوه بر این، دکتر چانگ و پزشکان همکارش نشان داده‌اند که می‌توان این عمل ترمیمی را مستقل از نوع اپیکانتوپلاستی قبلی، استفاده کرد.

در تمامی کسانی که ترمیم اپی کانتال را انجام داده‌اند، هیچ عارضه شدیدی به جز قرمزی خفیف پلک وجود نداشت. این عوارض نیز پس از چند ماه بهبود یافت. دکتر چانگ در این مورد ذکر کرده است که:

این جراحی باعث بهبود حالت نامناسب چهره ناشی از دیده شدن دریچه اشکی می‌شود و دیگر به نظر نمی‌رسد که چشم‌ها به هم نزدیک باشند. علاوه بر این، در مورد بیمارانی که به دلیل اپیکانتوپلاستی قبلی در ناحیه اپیکانتال داخلی، جای زخم قابل مشاهده‌تری داشتند، طول جای بخیه و اسکار کلی روی پلک کاهش می‌یابد.

به طور کلی این روش جراحی از نظر طراحی، ساده و انجام آن آسان است. همچنین می‌تواند درجه ترمیم پلک را با یک مزیت اضافی در کاهش جای زخم قبلی، کنترل کند. با استفاده از این روش، جراح پلاستیک می‌تواند به صورت موثر چین و چروک epicanthal اصلاح شده را بازیابی نماید و رضایت بیمار را از عمل پلک و درشت کردن چشم خود، به دست بیاورد.

همچنین دکتر چانگ در مقاله سال 2017 خود، روش مینی اپیکانتوپلاستی را نیز پیشنهاد می‌دهد که برای بازگشت و یا ترمیم عمل اپی کانتال بسیار موثر و دارای نتایج قابل قبول است. بر اساس نتایج بررسی 324 بیمار توسط تیم جراحی دکتر چانگ، موثر بودن این روش را به خوبی نشان داده است.

اگر نمی‌دانید که عمل جراحی اپی کانتال برای شما مناسب است یا نه، با مشاوران ما در کلینیک دکتر آرش نجف‌بیگی تماس بگیرید. ما مشتاقانه شما را راهنمایی خواهیم کرد.

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ | کلینیک سعادت‌آباد : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

کلینیک دکتر نجف بیگی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، یکی از فعال‌ترین جراحان پلاستیک حال حاضر شهر تهران هستند. دوره پزشکی عمومی و تخصص خود را در دانگاه تهران و بیمارستان شهدای تجریش گذرانده‌اند و مقطع فوق

پست های محبوب

بدون دیدگاه

 • سلام خسته نباشید ببخشید من چشمام خیلی ریزه ولی پف نداره میخواستم درشت بشه چ عملی باید انجام بدم

  پاسخ
  • با سلام
   برای تشخیص اینکه چه نوع جراحی برای حل مشکل شما باید انجام شود باید حتما مورد معاینه حضوری قرار بگیرید.

   پاسخ
 • سلام ببخشید هزینه این عمل چه قدره؟؟

  پاسخ
  • اسلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

   پاسخ
  • سلام وقت بخیر ، هزینه درشت کردن چشم چقده

   پاسخ
   • Doctor najafbeygi
    13 مرداد 1399 4:54 ب.ظ

    سلام وقت بخیر
    لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
    سعادت آباد 02126740054- جردن 02186084326

    پاسخ
 • سلام آيا پيج اينستا دارين كارا رو ببينيم ؟

  پاسخ
 • سلام هزینه این عمل تقریبا از چقدر تا چقدره

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

   پاسخ
 • با سلام
  ۱_ میخواستم بدونم آیا مشاوره حضوری رایگان هست؟
  ۲_آیا عمل درشت کردن چشم با عمل برای ضعیفی چشم با لیزر به صورت همزمان با هم انجام میشود؟
  با تشکر فراوان.

  پاسخ
  • با سلام
   بله مشاوره حضوری رایگان است.
   عمل زیبایی چشم باید توسط جرلح پلاستیک و زیبایی انجام شود چون عمل خارج از چشم است، در صورتی که عمل برای ضعیف بودن چشم ها را چشم پزشک انجام می دهد.
   پس طبیعتا نمی توان به صورت هم زمان انجام داد.

   پاسخ
 • ینی واقعا ممکنه این عمل? اگه ممکن باشه من دیگه هیچ ارزویی ندارم

  پاسخ
 • با عرض سلام من چشام خیلی کوچک نیست فقط چون صورتم تپلی میخواستم درشت تر بشه آیا با این عمل میشه؟

  پاسخ
  • با سلام
   برای اینکه مشخص شود چه جراحی برای شما مناسب است حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.

   پاسخ
 • سلام. بعد از عمل بلفارو پلاست احساس ناخوشایندی دارم چون چشمانم خیلی گرد شده و ریز شده. آیا جرا حی درشت کردن چشم در مورد من هم نتیجه میده؟ چون من هیچی پف چشمی ندارم و برعکس چشمم حالا گود هم شده

  پاسخ
  • با سلام
   دوست عزیز باید حتما معاینه شوید تا مشخص شود مشکل چشم شما چیست و چه درمانی برای شما مناسب است.

   پاسخ
  • سلام من چشام ریزه می خوام چشام درشت بشه یعنی خیلی درشت میشه

   پاسخ
   • Doctor najafbeygi
    6 خرداد 1399 8:00 ب.ظ

    سلام وقت بخیر
    لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
    سعادت آباد 02126740054- جردن 02186084326

    پاسخ
    • با سلام و خسته نباشید . ببخشید آقای دکتر من چشام درشت تقریباً بادامیه . یه مدل چشمی در نظر دارم یکم از خودم ریز تر و کشیده. آیا با عمل زیبایی امکانش هست چشم مورد علاقمو بدست بیارم؟ حداقل و حداکثر هزینش چقدر میشود؟ با تشکر فراوان

     پاسخ
 • سلام من چشمام گوشه داخلی نداره مثل چینی ها میخوام گوشه داخلیشو درس کنم ولی میترسم مامتقارن بشه راهنماییتون چیه؟

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

   پاسخ
 • هزینه عمل زيبايي درشت كردن چشم رو میشه بگید ؟

  پاسخ
  • Doctor najafbeygi
   8 خرداد 1399 2:42 ب.ظ

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد 02126740054- جردن 02186084326

   پاسخ
 • هزینه این عمل چقدره؟

  پاسخ
  • Doctor najafbeygi
   11 خرداد 1399 8:44 ب.ظ

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

   پاسخ
 • فاعزه برزنونی
  19 خرداد 1399 7:08 ب.ظ

  ببخشید چشمایه منو داداشم کوچیکه واین نه ارسیه نه مادرزادی آیا درست میشه پف یااینجور چیزاهم نداره مثل انسانایه دیگیه ولی خیلی کوچیکه اگر درست میشه لطفا جواب بدین اگرم بشه من دیگه ارزویه دگهی ندارم باتشکر

  پاسخ
  • Doctor najafbeygi
   19 خرداد 1399 7:48 ب.ظ

   با سلام
   دوست عزیز شما باید معاینه شوید تا مشخص شود چه روشی برای شما مناسب است.
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

   پاسخ
 • سلام چشمایه من خیلی کوچیکه آیا درست میشه

  پاسخ
  • Doctor najafbeygi
   19 خرداد 1399 7:25 ب.ظ

   با سلام
   باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود چه روشی برای شما بیشترین نتیجه را می دهد.

   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

   پاسخ
   • باسلام میخواستم ببینم عمل برداشتن
    پف چشم با عمل درشت کردن چشم رو میشه همزمان انجام داد؟

    پاسخ
    • با سلام
     تشخیص اینکه ایا می توان این جراحی ها را به صورت همزان انجام داد با پزشک متخصص می باشد و برای این موضوع حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.

     پاسخ
 • فاعزه برزنونی
  20 خرداد 1399 8:53 ق.ظ

  خوب اگر بخوایم حضوری برسی کنین تو چه شهری هستین وکجا عمل انجام میشه من الان تو مشهدم باید کجا بیام برایه معاینه وعمل زیبایی؟؟

  پاسخ
  • Doctor najafbeygi
   20 خرداد 1399 8:04 ب.ظ

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید من میخواستم بپرسم غیر عمل برای درشتی چشم میشه کاری کرد؟
  که تاثیر گذار باشه

  پاسخ
  • Doctor najafbeygi
   24 خرداد 1399 8:02 ب.ظ

   با سلام
   خیر متاسفانه راهی برای درشت کردن چشم به غیر از جراحی وجود ندارد.

   پاسخ
 • سلام
  عمل کانتوپلاستی و عمل بینی همزمان امکانش هست؟

  پاسخ
  • Doctor najafbeygi
   25 خرداد 1399 4:23 ب.ظ

   با سلام
   در برخی موارد انجام این دو عمل به صورت همزمان امکان پذیر است.
   برای اینکه مشخص شود آیا برای شما هم امکان پذیر است حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.

   پاسخ
   • سلام من چشمام نه خیلی ریزن نه درشت هیچ پفی هم ندارم ولی دوست دارم چشمام درشت بشن اگه این جراحی رو انجام بدم چشمام درشت میشن ؟؟

    پاسخ
    • Doctor najafbeygi
     12 مرداد 1399 8:17 ب.ظ

     با سلام
     دوست عزیز شما باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود آیا امکان انجام این عمل برای ما وجود دارد و اینکه آیا این جراحی شما را به نتیجه دلخواهتان می رساند یا خیر.

     پاسخ
 • سلام ،
  من در یک حادثه‌ای دید چشم چپم رو از دست دادم ولی تخم چشمم هنوز سالمه و یکمی از چشم راستم کوچیکتره و به طرف بیرون طاب داره . میخواستم بدونم که آیا امکان دارد که با عمل جراحی اعتدال چشمام رو دوباره به دست بیارم ؟ من از آلمان زندگی میکنم ،

  پاسخ
 • حداقل هزینه برا بزرگ کردن چشم چقده؟

  پاسخ
  • Doctor najafbeygi
   29 خرداد 1399 3:35 ب.ظ

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد 02126740054- جردن 02186084326

   پاسخ
 • سلام من چشمامم مادرزاد ریزوپف داره مثل کره ای ایا امکان عوض شدن هست متشکرم

  پاسخ
  • Doctor najafbeygi
   2 تیر 1399 7:05 ب.ظ

   با سلام
   بله ولی حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود چه روشی برای شما مناسب تر است.

   پاسخ
 • سلام چشم های من ب طور مادر زاد خیلی ریزه ب طوری ک فقط گردی چشمام مشخصه باعمل بزرگ میشن؟؟؟

  پاسخ
  • Doctor najafbeygi
   2 تیر 1399 7:03 ب.ظ

   با سلام
   دوست عزیز باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود آیا مشکل چشمان شما با جراحی قابل حل است یا خیر.

   پاسخ
 • ميرباقري
  12 تیر 1399 12:39 ب.ظ

  سلام وقت بخير
  آيا با عمل جراحي امكان بادامي كردن ( كشيده تر شدن ) چشم وجود دارد؟ همزمان امكان كشيدن پوست پيشاني جهت رفع چين و چروك هم انجام ميشود؟
  ممنون

  پاسخ
  • Doctor najafbeygi
   12 تیر 1399 4:50 ب.ظ

   با سلام
   بله امکان انجام همزمان وجود دارد ولی ترجیح بر این است که عمل در نواحی مختلف صورت به صورت همزمان انجام نشود.

   پاسخ
 • سلام اقای دکتر من چشام ریزه و افتادگی پلک هم دارم میشه بگید تقریبا هزینش چقد میشه چون من شهرستانم میخوام بدون هزینش در توانم هست که بیام برای معاینه حضوری

  پاسخ
  • Doctor najafbeygi
   17 تیر 1399 6:01 ب.ظ

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

   پاسخ
 • آدرس محل حضور شما کجاست

  پاسخ
 • بهار صادقی
  28 تیر 1399 7:11 ب.ظ

  سلام چشای من زیاد ریز نیست می خواستم درشت بشه صورتم هم گردی دارم

  پاسخ
 • سلام من یک چشمم نسبت به چشم دیگرم کوچکتر است آیا امکان عمل است که هم اندازه بشن وبزرگتر هم بشه ممنون میشم جواب بدین

  پاسخ
  • Doctor najafbeygi
   5 مرداد 1399 6:26 ب.ظ

   با سلام
   دوست عزیز تا معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد که آیا با جراحی مشکل شما حل می شود یا خیر.

   پاسخ
 • سلام ببخشید من یک چشم اسبب دیده و یکی کوچکتر از دیگری میتونید عمل کنید

  پاسخ
 • سلام . آقای دکتر من چشام خیلی ریز آیا واقعاً راهی هست برای اینکه چشام بزرگ بشن .چون واقعا اعتماد ب نفس مو از دست دادم. لطفاً راهنمایی کنید

  پاسخ
  • Doctor najafbeygi
   11 مرداد 1399 3:50 ب.ظ

   با سلام
   دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید و فرم چشم های شما دقیقا بررسی نشود نمی توان گفت با جراحی مشکل شما حل می شود یا خیر.

   پاسخ
 • محمد محمدی
  12 مرداد 1399 3:41 ب.ظ

  سلام اقای دکتر خسته نباشید
  بنده انداره یک چشمم از چشمه دیگرم کوچیکتر هستش میخواستم بدونم ایا امکان هست که چشم کوچکترم هم اندازه چشم دیگرم بشود
  خیلی ممنونو

  پاسخ
  • Doctor najafbeygi
   12 مرداد 1399 8:41 ب.ظ

   با سلام
   دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق گفت مشکل شما با جراحی قابل حل است یا خیر.

   پاسخ
 • سلام آقای دکترمن چشمام کوچیکه خیلی آرزودارم ک چشماموعمل کنم ک بزرگ بشه واقعاازاین ریزبودنش درادمیخواستم بدونم واقعاب اون حدی میرسه ک تغییرخوبی توچهره ایجادبشه؟

  پاسخ
  • Doctor najafbeygi
   20 مرداد 1399 6:38 ب.ظ

   با سلام
   دوست عزیز تا معاینه حضوری نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد که با این جراحی به هدفتان از جراحی می رسید یا خیر.

   پاسخ
 • سلام من مشهدم هستم چجوری میتونم مشاوره بگیرم؟

  پاسخ
 • میشه قیمت جراحی شم بگین؟؟🙏🙏

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد 02126740054- جردن 02186084326

   پاسخ
 • با سلام بنده علاوه بر عمل درشتی چشم و رفع افتادگی پلک دوست دارم عمل بینی و بزرگ کردن لب هم انجام بدم به نظرتون عمل بینی را اول انجام بدم یا بعد از بقیه عمل ها؟ و اینکه چقدر بین عمل ها باید فاصله زمانی باشه؟

  پاسخ
  • Doctor najafbeygi
   5 مهر 1399 6:04 ب.ظ

   با سلام
   دوست عزیز بهتر است ول عمل پلک را انجام دهید بعد بینی و در آخر هم با توجه به فرم جدید صورت اقدام به تزریق ژل به لب کنید.

   پاسخ
 • هزینه کلی این عمل چقدرع؟

  پاسخ
  • Doctor najafbeygi
   27 مهر 1399 6:21 ب.ظ

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد 02126740054- جردن 02186084326

   پاسخ
 • هزينه عمل چقدره ؟

  پاسخ
  • Doctor najafbeygi
   5 آبان 1399 7:51 ب.ظ

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد 02126740054- جردن 02186084326

   پاسخ
 • شما تو کدوم شهرین

  پاسخ
 • سلام اقای دکتر خستع نباشید من چشمم بادامی هست و می خواستم از این شکل دراد میشه هزینع شو بگید

  پاسخ
 • سلام
  آقای دکتر من ۱۴ ساله ام است اگر بخواهم عمل کنم برای سن هم مشکلی ندارد

  پاسخ
  • Doctor najafbeygi
   11 دی 1399 4:05 ب.ظ

   با سلام
   دوست عزیز سن شما برای انجام این جراحی کافی نمی باشد.

   پاسخ
 • با عرض سلام از ارومیه مزاحمتون میشم قیمت این عمل چن میشع

  پاسخ
  • Doctor najafbeygi
   6 اسفند 1399 5:30 ب.ظ

   با سلام
   برای اطلاع از هزینه های جراحی با شماره های کلینیک تماس بگیرید.

   پاسخ
 • سلام،چشم های من شبیه هم نیستند و این تفاوت من رو اذیت میکنه چون هر دو درشت هستن مشخصه این تفاوت،من نمیدونم کدوم روش برای من مناسب هست،من چیکار باید بکنم؟

  پاسخ
  • با سلام
   دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد چه روشی برای شما مناسبترین گزینه است.

   پاسخ
 • سلام هزینه عمل درشت کردن چشم چقدراست

  پاسخ
  • سلام برای اطلاع از هزینه ها با شماره های کلینیک تماس حاصل فرمایید . سعادت اباد 02126740064_ جردن 02186084326

   پاسخ
 • سلام آقای دکتر خدا بحق امام زمان حفظت کنه فقط به آرزوم میرسم با عمل اپی … میتونم چشمام بادومی نباشه و شباهت به مغول ندم یعنی کمک میکنه چشمام ریز هم نیست ولی شباهت کمی به مغول میدم که زجرم میده خیلی

  پاسخ
  • سلام درشت نمودن چشم و یا افتادگی پلک با جراحی قابل درمان است. جهت مشاوره حضوری و کسب اطلاعات بیشتر لطفا با شماره های کلینیک تماس بگیرید

   پاسخ
 • سلام من پریسا هستم اسفند ماه عمل بلفا در کلینیک مهرزاد در جردن انجام دادم متاسفانه چشمهام بسته تر کوچیکتر شد من چه می توانم انجام دهم ۴۳ ساله هستم

  پاسخ
  • Doctor najafbeygi
   15 خرداد 1401 4:45 ب.ظ

   سلام و احترام
   این گونه موارد که نیاز به عمل ترمیمی و مجدد دارند حتما میباست به صورت حضوری مورد مشاوره قرار گیرند تا بهتر بتوان تصمیم گیری نمود. شمابرای دریافت نوبت و مشاوره میتوایند از طریق تلفن های کلینیک با ما در ارتباط باشید . سعادت آباد 02126740064- جردن 02186084326

   پاسخ
 • رقیه سادات
  15 تیر 1401 4:16 ب.ظ

  سلام آقای دکتر
  خداقوت
  بین پلک وابروی من پوست اضافه نسبتا زیادی وجو ددارد به طوریکه وقتی بادست ابرو رابالا میبرم مشکل حل می شود علاوه براین خط چشم افتاده دارم یعنی شیب چشمم به سمت پایین است وخیلی باعث ناراحتی من نشده گویا خط مژه از میان چشم به جای اینکه صاف امتداد یابد سرپایینی شده.آیا امکان دارد تا این مسئله با جراحی مرتفع گردد؟

  پاسخ
  • Doctor najafbeygi
   18 تیر 1401 4:06 ب.ظ

   سلام و احترام
   اینگونه موارد حتما میبایست به صورت حضوری مشاهده شوند تا بهتر بتوان در این خصوص تصمیم گیری نمود . شما برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا با شماره های کینیک تماس حاصل فرمایید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

   پاسخ
 • سلام
  آقای دکتر اینستاگرم پیج ندارید نمونه کارهاتون رو مشاهده کنیم

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

تماس با ما

مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر

مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر