لیفت اندوسکوپیک ابرو | لیفت ابرو

79,317

لیفت آندوسکوپی ابرو چیست؟ این روش مناسب چه افرادی است؟ آیا لیفت ابرو با اندوسکوپی به همه توصیه می شود؟

جراحی لیفت آندوسکوپیک ابرو چگونه انجام می شود؟ مراقبت های بعد از آن چگونه است؟ ماندگاری این روش چقدر است؟

در این مقاله به پاسخ این سوالات و همه نکاتی که باید درباره عمل لیفت ابرو با اندوسکوپی بدانید پرداخته‌ایم.

همچنین ویدئو نمونه کار قبل و بعد لیفت اندوسکوپیک ابرو مراجعه کننده دکتر نجف بیگی را نیز در میان متن می بینید.

در صورتی که به پاسخ مدنظر خود نرسیدید در انتهای همین مقاله سوال خود را درج کنید تا در سریع ترین زمان به آن پاسخ داده شود.

همین طور می‌توانید از پرسش و پاسخ دیگر افراد در قسمت نظرات کاربران اطلاعات خوبی کسب کنید.

آیا می دانید لیفت ابرو با اندوسکوپی چگونه انجام می شود؟ در ویدئو زیر لیفت اندوسکوپیک ابرو توسط دکتر آرش نجف بیگی را مشاهده می کنید.

در صورتی که فرصت خواندن محتوای مقاله را ندارید با گوش سپردن به این پادکست خلاصه مفیدی از کل مقاله را بشنوید.

عمل لیفت آندوسکوپی ابرو چیست؟

براساس تعریف ارائه شده در مرکز ملی اطلاعات بیوتکنولوژی در کتابخانه ملی پزشکی ایالات متحده آمریکا، ابروها نقش بسیار کلیدی در زیبایی و جوانی صورت ایفا می‌کنند. معمولا افرادی که دارای ابروهای افتاده هستند، چهره‌ای همیشه خسته و پیر از خودشان نشان می‌دهند.

شکل و فرم اجزا چهره انسان‌ها، زیبایی آن‌ها را مشخص می‌کند. هر چه تناسب بین اجزا چهره بیشتر باشد، زیبایی صورت افراد نیز بیشتر خواهد شد. گاهی بر اثر افزایش سن، تزریق اشتباه بوتاکس، فشارهار روحی-روانی و عوامل ژنتیکی، برخی افراد دچار افتادگی ابرو می‌شوند. معمولا به این شرایط، به اشتباه، افتادگی پلک گفته می‌شود.

در چنین شرایطی، معمولا، پزشک متخصص، پوست و ماهیچه ابرو که بر روی پلک سنگینی ایجاد می‌کند و آن را دچار افتادگی و بد حالتی کرده است را تقویت می‌کنند و با ایجاد تغییرات در ماهیچه و پوست، لیفت ابرو با روش اندوسکوپی را انجام می‌دهند.

لیفت اندوسکوپی ابرو چه مزیتی بر روش های سنتی دارد؟

به گزارش aao.org تاثیر لیفت اندوسکوپیک ابرو طولانی مدت است و نسبت به روشهای سنتی بالا کشیدن ابرو، مدت زمان بهبودی کوتاهتر و با اسکار کمتر همراه است.

این موضوع در روابط اجتماعی و خانوادگی آن‌ها نیز اثرگذار است. در برخی مواقع، محدودیت دید به‌دلیل وجود افتادگی ابرو ایجاد می‌شود و پلک امکان باز شدن به میزان مناسب را از دست می‌دهد. این تمام رویدادهایی است که با افتادگی ابرو تجربه می‌کنید؛ اما با پیشرفت علم و تکنولوژی، روش‌های جدید و کم تهاجمی پدید آمده است که پزشک متخصص جراحی زیبایی می‌تواند با بهره‌گیری از آن‌ها، افتادگی پلک را درمان کند.

لیفت اندوسکوپیک ابرو یکی از همین روش‌ها است که پزشک با ایجاد برش‌هایی در نواحی شناسایی شده در محل خط رویش مو یا داخل موها، لوله دستگاه آندوسکوپی را وارد پیشانی و زیر پوست می‌کند تا امکان انجام لیفت با کم‌ترین آسیب را داشته باشد. با چنین اقدامی، معمولا پزشک، امکان ترمیم عضلات ناحیه پیشانی و ابروها را دارا است.

نمونه قبل و بعد لیفت ابرو دکتر نجف بیگی

پیشنهاد میشود مقاله لیفت اندوسکوپیک پیشانی را مطالعه کنید.

جراحی لیفت آندوسکوپی ابرو چگونه انجام می‌شود؟

کسب اطلاعات دقیق درخصوص جراحی‌های زیبایی، به ما این امکان را می‌دهد تا بدون داشتن استرس و نگرانی برای آن اقدام کنیم. طبق گزارش دانشگاه جان هاپکینز مریلند، برای انجام لیفت ابرو با روش اندوسکوپی، پزشک ابتدا محل موردنظر را به‌وسیله مواد ضدعفونی کننده تمیز می‌کند. سپس با ایجاد برش‌هایی با فاصله دو سانتی متر از خطر رویش داخل موها، کار را آغاز می‌کند.

بعد از انجام محاسبات و ایجاد برش‌های متعدد در نواحی خاص، به‌وسیله یک ابزار مناسب، دسترسی به ناحیه پیشانی تا ابرو باز می‌شود. این باز شدن از داخل همان برش‌ها انجام می‌شود و هیچ آسیب سطحی روی پوست ایجاد نمی‌گردد. بعد از این مرحله، پزشک با استفاده از دستگاه آندوسکوپ و دوربین آن، فضای داخلی ماهیچه‌ها و بافت پیشانی و ابرو را مشاهده می‌کند.

سپس با مشخص کردن هدف جراحی و تغییرات موردنیاز، توسط یک ابزار ثانویه، تغییرات موردنیاز را بر روی عضلات و بافت چربی و پوست پیشانی اعمال می‌کند. زمانی که عمل لیفت با متد موردنظر پزشک انجام شد، محل برش‌ها مجدد بخیه می‌شود و به‌وسیله پانسمان‌های مناسب و آغشته به پماد آنتی بیوتیک پوشانده می‌شود. این جراحی معمولا حدود ۱ الی ۳ ساعت زمان احتیاج دارد.

لیفت اندوسکوپیک چگونه است

پتوز ابروها براثر جاذبه و فشارهای عضلانی که موجب پدیدار شدن خطوط در بافت پیشانی و ابرو می‌شود.

علائم پیری و افتادگی ماهیچه‌های پیشانی چیست؟

معمولا با شروع پیری و تضعیف ماهیچه‌های پیشانی، خطوطی بر روی صورت ظاهر می‌شود.

این خطوط علائمی از پیری و افرایش سن در صورت ایجاد می‌کنند. براساس گزارش مرکز ملی اطلاعات بیوتکنولوژی در کتابخانه ملی پزشکی ایالات متحده آمریکا، با افزایش سن و تضعیف بافت عضلانی در پیشانی، شاهد خطوط عمودی هستیم که ناشی از تضعیف عضله عرضی پیشانی است.

خطوط مورب در گوشه ابروها مابین ابرو و موهای گوشه چشم که در افراد افسرده، غمگین بیشتر دیده می‌شود و عضلات چشم نیز در آن تحت تاثیر قرارمی‌گیرند.

پتوز ابروها براثر جاذبه و فشارهای عضلانی که موجب پدیدار شدن خطوط در بافت پیشانی و ابرو می‌شود. پوست پلک نیز براثر فشار وارد شده از ناحیه پیشانی و ابرو، دچار افتادگی می‌شود و محدودیت دید را برای فرد ایجاد می‌کند.

کلیه این علائم به‌دلیل تضعیف عضلات پیشانی و افتادگی در آن‌ها ایجاد می‌شود. از این رو انواع روش های با جراحی و بدون جراحی مانند لیفت ابرو با ژل مورد استقبال افراد قرار گرفته است تا کمکی به بهبود زیبایی خود نمایند.

نمونه عل لیفت ابرو که توسط دکتر نجف بیگی انجام گرفته

افرادی که دارای ابروهایی با شکل و فرم نامتقارن هستند، به‌راحتی می‌توانند از معجزه بالا بردن ابرو ها با روش اندوسکوپی استفاده کنند.

کاربرد عمل لیفت آندوسکوپی ابرو چیست؟

معمولا افراد براساس کاربرد هر جراحی، برای انجام دادن آن کاندید می‌شوند. بهترین کاندید انجام هر جراحی، افرادی هستند که با شرایطی مشابه با لزوم استفاده از کاربردها هستند.

 • افرادی که دارای ابروهایی با شکل و فرم نامتقارن هستند، به‌راحتی می‌توانند از معجزه بالا بردن ابرو ها با روش اندوسکوپی استفاده کنند.
 • افرادی که دچار پتوز ابرو  هستند، می‌توانند با استفاده از عمل آندوسکوپی ابرو ظاهر خودشان را متحول کنند.
 • افرادی که دارای چین و چروک‌های زیاد در ناحیه گیجگاه، پیشانی، پلک و بالای ابرو هستند، می‌توانند با جراحی لیفت ابرو با روش آندوسکوپی تمامی چروک‌ها را برطرف کنند.
 • افرادی که دچار افتادگی ابرو و کاهش میدان دید در چشم به‌دلیل افتادگی پلک هستند نیز، بهترین کاندید انجام عمل لیفت ابرو محسوب می‌شوند.
بهترین کاندید لیفت اندوسکوپیک ابرو

افراد در سنین بالای ۳۰ الی ۶۵ سال بهترین کاندید انجام جراحی لیفت ابرو هستند.

چه افرادی نمی‌توانند از عمل جراحی آندوسکوپی ابرو استفاده کنند؟

معمولا هر جراحی برای عده‌ای بهترین عمل محسوب می‌شود و برای عده‌ای دیگر، عمل چندان مطلوبی توصیه نمی‌شود. عمل بالا کشیدن ابرو با کمک آندوسکوپ نیز، برای عده‌ای اصلا پیشنهاد مناسبی نیست. در ادامه به بررسی این افراد می‌پردازیم.

 • افرادی که انتظارات بیش از اندازه از جراحی دارند و با واقعیت جراحی و نتیجه آن آشنا نیستند
 • افرادی که سابقه لاگوفتالموس (خوابیدن با چشم باز) را دارند اصلا کاندید خوبی برای جراحی لیفت ابرو نیستند
 • افرادی که متعقد هستند که ابرو بعد از لیفت باید به شقیقه رسیده باشد
 • افرادی که علاقه‌مند به جراحی زیبایی طبیعی نیستند
 • افرادی که دارای پیشانی نئاندرتال هستند و علت آن فرم استخوان جمجه نیست
 • افرادی که خطوط بسیار عمیق در پیشانی دارند
 • افرادی که بیماری زمینه‌ای ندارند و بی‌هوشی برای آن‌ها خطرناک نیست
 • افراد در سنین بالای ۳۰ الی ۶۵ سال بهترین کاندید انجام جراحی لیفت ابرو هستند

عمل بالا بردن ابرو به‌صورت سرپایی و در بیمارستان‌های مجهز انجام می‌شود

عمل جراحی لیفت آندوسکوپی ابرو چگونه انجام می‌شود؟

معمولا برای انجام هر جراحی زیبایی، باید مقدماتی انجام شود که بخشی از آن را در بالا مطالعه کردید. عمل بالا بردن ابرو به‌صورت سرپایی و در بیمارستان‌های مجهز انجام می‌شود.

معمولا بعد از پذیرش و بستری، زمان حضور در اتاق عمل مشخص می‌شود. پزشک متخصص در اتاق عمل با استفاده از پد الکلی و ضدعفونی کننده‌های رایج، محل پیشانی و نواحی موردنظر جهت ایجاد برش را ضدعفونی می‌کند.

سپس، با انجام بی‌حسی موضعی یا بی‌هوشی، جراحی را آغاز می‌کند. پیش از شروع جراحی داخل چشم‌ها قطره اشک ریخته می‌شود تا سطح آن خشک نشود.

سپس، پزشک با محاسبات دقیق، محل‌های موردنظر جهت ایجاد برش را مشخص می‌کند و یک به یک برش و محدود کردن خون‌ریزی را در این نواحی انجام می‌دهد. سپس با استفاده از دستگاه آندوسکوپ، ورود به بافت زیرین پیشانی آغاز می‌شود.

بعد از این مرحله پزشک با استفاده از متد و روش موردنظر، لیفت ابرو را انجام می‌دهد و سپس محل برش را یک به یک بخیه می‌زند. استفاده از پمادهای آنتی بیوتیک و پانسمان آخرین مرحله عمل جراحی اندوسکوپیک محسوب می‌شود.

مراقبت‌های اندک و محدود از مزایای لیفت اندوسکوپی ابرو است.

مزایای بالا بردن ابرو با روش اندوسکوپ

یکی از عواملی که در افراد انگیزه مضاعفی پدید می‌آورد تا جراحی زیبایی خاصی را انتخاب کنند، اطلاع از مزایای آن است. مزایای لیفت آندوسکوپیک یکی از مهم‌ترین پارامترهایی است که در افراد انگیزه‌سازی می‌کند تا با استفاده از آن، جذابیت بیشتری پیدا کنند. در ادامه به مزایای لیفت آندوسکوپی ابرو می‌پردازیم.

 • آسیب کم‌تر به پوست و اسکار پوستی محدود
 • ایجاد کبودی و تورم کم‌تر به نسبت جراحی‌های لیفت عادی
 • استفاده از تجهیزات به‌روز و مطابق با دانش روز دنیا
 • سرعت بهبودی بسیار زیاد
 • دوران نقاهت کوتاه
 • مراقبت‌های اندک و محدود
 • تغییرات جوانسازی بسیار عالی
 • دارای امکان لیفت پلک تاحد نسبتا قابل قبول
 • تغییر شکل چشم‌ها و کشیده‌تر شدن حالت چشم
در این باره بخوانید  بهترین جراح لیفت صورت در تهران را با چند ویژگی مهم بشناسیم
قبل و بعد ابروهای خانمی که لیفت اندوسکوپی ابرو انجام داده است

عوارض عمل لیفت آندوسکوپی ابرو

معمولا هر عمل جراحی، عوارض خاص خودش را دارد. جراحی‌ها همگی دارای یک سری عوارض مشخص هستند که ریسک آن در هر فرد باتوجه به شرایط بدنی و سبک زندگی، متفاوت است. برخی عوارض نیز، مختص عمل لیفت ابرو به روش اندوسکوپی است. در ادامه به این عوارض اشاره می‌کنیم:

 • حساسیت به داروی بیهوشی در کلیه عمل‌های جراحی که نیاز به بیهوشی دارند، وجود دارد.
 • عدم تقارن ابروها که معمولا به‌دلیل عدم محاسبه دقیق پزشک از میزان لیفت ایجاد می‌شود.
 • ایجاد آلوپسی یا ریزش مو در ناحیه‌ای از سر که برش انجام شده است بسیار رایج است، زیرا خون‌رسانی به فولیکول مو به شدت کاهش می‌یابد.
 • آسیب به عصب حرکتی در شاخه جلویی عصب صورت از دیگر عوارضی است که موجب دفرمگی صورت می‌شود.
 • ایجاد مشکلات چشمی در جراحی‌های غیرتخصصی که توسط پزشک بی‌تجربه انجام شود دیده می‌شود.
 • هماتوم یا جمع شدن لخته خون در زیر پوست و ایجاد درد شدید از عوارض رایج در جراحی‌های تهاجمی است.
 • باز ماندن چشم به‌دلیل لیفت غیرحرفه‌ای و بدون محاسبه نیز، از عوارض لیفت ابرو با اندوسکوپ است.

عفونت یکی از عوارض رایج در کلیه جراحی‌های تهاجمی است که به‌دلیل عدم مصرف به‌موقع آنتی بیوتیک و رعایت بهداشت ایجاد می‌شود.

 • کشیدگی پوست و سردرد از عوارضی است که در برخی افراد ایجاد می‌شود و با مصرف مسکن‌های سبک معمولا کنترل می‌شود. این عارضه به مرور زمان بهبود پیدا می‌کند.
 • ایجاد خارش در سطح پوست که ناشی از کشیدن پوست و بهبودی محل‌های آسیب دیده بروز می‌کند، بسیار رایج است.
 • آسیب به فولیکول‌های مو یا سوختگی پوست از عوارضی است که جراحی توسط پزشکان بی‌تجربه عامل اصلی بروز آن است. به گفته دکتر رامیراز عضو انجمن گوش حلق و بینی آمریکا، ریزش مو بعد از عمل لیفت اندوسکوپی ابرو معمولا طبیعی است و تا کم‌تر از ۶ ماه بهبود پیدا می‌کند. مگر در شرایطی خاص که به دلیل بروز مشکلاتی مثل عفونت در نواحی برش لیفت، فولیکول‌های مو آسیب جدی‌تری دیده باشند و خون‌رسانی در این نواحی مختل شده باشد.
 • بروز بیماری تیروئید اگزوفتالمی که سبب بیرون زدگی چشم می‌شود
 • فلج بل درصورت آسیب به عصب‌های صورت
 • کمبود پوست در پیشانی و کشیدگی زیاد پوست این ناحیه

طبق گزارش مرکز ملی اطلاعات بیوتکنولوژی در کتابخانه ملی پزشکی ایالات متحده آمریکا، بسیاری از عوارض رایج در عمل لیفت ابرو، زمانی ایجاد می‌شود که جراحی توسط پزشک غیرمتخصص و غیرحرفه‌ای انجام شده باشد. در این شرایط معمولا عدم تجربه کافی موجب بروز مشکلات این‌چنینی می‌شود.

اقدامات قبل از عمل لیفت آندوسکوپی ابرو

معمولا برای رسیدن به بهترین نتیجه از هر عمل جراحی، لازم است تا اقداماتی پیش از جراحی انجام شود. در جراحی لیفت ابرو  و رفع چین و چروک پیشانی نیز چنین است. در ادامه قصد داریم به بررسی اقدامات موردنیاز پیش از عمل جراحی بپردازیم.

۱-تحقیق و جستجو برای یافتن بهترین پزشک متخصص

یکی از مهم‌ترین اقدامات پیش از عمل جراحی لیفت آندوسکوپی ابرو، شناسایی و انتخاب پزشک متخصص در این زمینه است. به گزارش MedDcape پایگاه اطلاع رسانی اخبار پزشکی، بهترین راهی که می‌توانید تا حدی رسیدن به بهترین نتیجه از جراحی را تضمین کنید، یافتن پزشک متخصص و قابل اعتماد است. برای این‌کار باید حتما جستجو را از اطرافیان آغاز کنید و درخصوص تجربیات مشابه با آن‌ها تبادل نظر کنید. لیست پزشکان پیشنهادی را بنویسید وتحقیقات شخصی خودتان را شروع کنید. در این فاز، باید تمامی اطلاعات تخصصی، علمی، تجربی و مجازی که در اینترنت قابل دستیابی است را پیدا کنید و با آنالیز همین اطلاعات، تعدادی از پزشکان را خط بزنید و به انتخاب نهایی نزدیک تر شوید.

۲-جلسه مشاوره با پزشک متخصص جهت انجام عمل لیفت ابرو با روش اندوسکوپی

زمانی که تحقیقات شما تکمیل شد، یک الی دو پزشک در لیستتان باقی می‌ماند. سعی کنید با تعیین وقت مراجعه حضوری به پزشک، بررسی‌های دقیق‌تری انجام دهید. با مراجعه حضوری و شرکت در جلسه مشاوره، می‌توانید اطلاعات جدیدتر و واقعی‌تری درخصوص پزشک کسب کنید.

در جلسه مشاوره معمولا پزشک متخصص باید به کلیه سوالاتی که از جراحی دارید، پاسخ دهد. صبر و شکیبایی پزشک در پاسخگویی به سوالات، یکی از نشانه‌های تعهد و مسئولیت‌پذیری پزشک محسوب می‌شود. در این جلسه معمولا با معاینه‌ای دقیق و شنیدن انتظارات فرد متقاضی جراحی از انجام آن، پزشک راهکارهایی را اعلام می‌کند و مزایا و معایب هرکدام را نیز بیان می‌کند تا تصمیم نهایی توسط فرد متقاضی گرفته شود.

مشاهده نمونه عمل‌های جراحی و بررسی میزان عوارضی که افراد با شرایط مشابه با متقاضی تجربه کرده‌اند نیز، اطلاعات ارزشمندی برای پیگیری درمان با پزشک موردنظر، دراختیار فرد قرار می‌دهد. پس سعی کنید کلیه سوالاتتان را در همین جلسه بپرسید و نگرانی‌ها و دو‌دلی‌های‌تان را مطرح کنید تا پاسخ علمی و دقیقی بابت آن دریافت کنید. در پایان این جلسه می‌توانید با اطمینان پزشک موردنظرتان را انتخاب کنید و برای تعیین وقت عمل اقدام کنید.

۳-پیگیری مقدمات پزشکی قبل از عمل لیفت ابرو به روش آندوسکوپی

پزشک متخصص و باتجربه معمولا پیش از عمل جراحی، پرونده پزشکی شما را بررسی می‌کند. با این اقدام، ریسک بروز مشکلات بعدی تاحد زیادی کاهش پیدا می‌کند. پزشک جهت بررسی‌های بیشتر، انجام آزمایشات و تصویربرداری‌های خاصی را توصیه می‌کند که باید حتما آن را انجام دهید.

در برخی موارد نیز به صلاح دید پزشک، برگه تاییدیه‌ای خطاب به پزشک متخصص قلب و عروق نیز نوشته می‌شود تا وی پس از بررسی تخصصی وضعیت قلب فرد متقاضی، تاییدیه جراحی را برای او امضا نماید. مسئولیت کلیه رویدادها در این زمینه، برعهده پزشک متخصصی است که تاییدیه را امضا کرده است.

توجه داشته باشید که در صورت ابتلا به بیماری‌های دیگری مثل فشار خون، قند خون، بیماری‌های خود ایمنی و موارد این‌چنینی، پزشک متخصص همین پروسه را با پزشک شما انجام می‌دهد تا تاییدیه جراحی را از آن‌ها نیز دریافت کند. در جراحی بالا بردن ابرو با اندوسکوپ، گاهی پزشک متخصص وضعیت چشم را نیز مورد بررسی قرار می‌دهد و درصورت نیاز، فرد متقاضی را برای دریافت تاییدیه به پزشک متخصص چشم نیز ارجاع می‌دهد.

۴- تعامل با پزشک رمز موفقیت جراحی زیبایی

بر اساس اعلام مرکز ملی اطلاعات بیوتکنولوژی در کتابخانه ملی پزشکی ایالات متحده آمریکا، افرادی که با پزشک متخصص‌شان تعامل بیشتری دارند، در نهایت بعد از انجام عمل لیفت آندوسکوپی ابرو، رضایت بیشتری از نتیجه جراحی دارند.

این افراد معمولا تمامی نیازها، انتظارات و هدف‌های‌شان از جراحی را بیان می‌کنند؛ سپس پزشک متخصص باتوجه به علم روز و محدودیت‌های موجود، این نیازها را برای متقاضی بازگو می‌کند. عدم اطلاع از نتایج جراحی معمولا اصلی‌ترین عامل ناامیدی فرد بعد از مشاهده اثرات جراحی زیبایی است. پس سعی کنید با پزشکتان در تعامل مثبت باشید و خواسته‌ها و نظراتتان را بیان کنید سپس محدودیت‌های موجود در جراحی را از پزشک جویا شوید و به نتیجه‌ای مشترک در این خصوص برسید.

۵-لوازم موردنیاز برای انجام عمل لیفت آندوسکوپی ابرو را تهیه کنید

معمولا در جلسه مشاوره و بعد از تعیین وقت قبلی، پزشک متخصص لوازمی را که باید توسط فرد آماده شود را بیان می‌کند. گاهی بر حسب نوع عمل، استفاده از ساپورت‌های پزشکی مخصوص توسط پزشک توصیه می‌شود. تهیه نمودن یک پیراهن با دکمه یا زیپ که هیچ فشاری در هنگام پوشیدن ایجاد نکند بسیار ضروری است. تهیه داروهای تجویز شده توسط پزشک به همراه کمپرس سرد، از جمله لوازمی است که موجب کنترل درد و تورم خواهد شد و ریسک عفونت بعد از عمل لیفت آندوسکوپیک را کاهش خواهد داد.

۶-مصرف دخانیات و الکل را قطع کنید

استفاده از الکل همیشه روند بهبودی را کند می‌کند و اختلالاتی در سیستم بدن ایجاد می‌کند که ریسک بروز نکروز بافت پوست، تنگی نفس، کندی روند بهبودی و مشکلات این‌چنینی را پدید می‌آورد. مصرف دخانیات مثل سیگار و قلیان نیز، شرایط مشابهی در بدن ایجاد می‌کند. پس بهتر است زمانی برای تعیین وقت عمل اقدام کنید که حداقل یک ماه از مصرف الکل و استعمال دخانیات شما گذشته باشد.

۷-قطع مصرف برخی داروها

داروهایی که خون را رقیق می‌کنند معمولا ریسک بروز خون‌ریزی در زمان عمل را افزایش می‌دهند، پس سعی کنید حداقل یک هفته پیش از انجام جراحی اندوسکوپیک ابرو، از مصرف داروهایی مثل آسپرین خودداری کنید. برخی داروها که برای کنترل بیماری‌های خود ایمنی مثل روماتیسم مصرف می‌شوند نیز، باید پیش از انجام جراحی کنترل شوند. در این راستا باید تاییدیه‌ای به پزشک متخصص در آن حوزه ارجاع شود تا درصورت نیاز توصیه‌های لازم برای جراحی را به پزشک متخصص جراحی پلاستیک، ابلاغ نماید.

۸-درک زیبایی شناسی پزشک

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در زمان انتخاب پزشک باید به آن توجه کنید، درک پزشک از زیبایی شناسی است. پزشک باید با بررسی و ارزیابی تناسب بین اجزا مختلف صورت، اقدام به انجام جراحی نماید. درصورتی‌که لیفت ابرو بدون درنظر گرفتن این نکته انجام شود، حتی درصورت انجام آن به بهترین شکل نیز، اثر زیبایی و جذابیت را در چهره نخواهد داشت. تفاوت اجزا صورت در آقایان و خانم‌ها نیز، نکته مهم دیگری است که تنها توسط پزشکان باتجربه و دارای درک زیبایی شناختی، به خوبی درنظر گرفته می‌شود.

در این باره بخوانید  لیفت اندوسکوپی صورت یا لیفت اندوسکوپیک پیشانی بعلاوه عکس قبل و بعد لیفت پیشانی

مراقبت‌های بعد از عمل جراحی لیفت آندوسکوپی ابرو

انجام مراقبت‌های بعد از عمل و همچنین رسیدگی‌های بعد از آن، بخش مهمی از جراحی زیبایی را تشکیل می‌دهند. درواقع، بخش عمده‌ای از نتیجه عمل لیفت آندوسکوپی ابرو، به همین مراقبت‌ها بستگی دارد. پس سعی کنید با افزایش آگاهی در این زمینه، ریسک بروز مشکلات بعد از عمل لیفت ابرو را کاهش دهید و نتیجه را به رضایت‌بخش‌ترین شرایط نزدیک کنید.

 • حتما بعد از عمل لیفت ابرو با اندوسکوپی، به‌طور منظم داروهای مسکن تجویز شده توسط پزشک متخصص را مصرف نمایید؛ چرا که سردرد و ایجاد درد ناشی از کشش عضلات و پوست تا چند روز بعد از عمل وجود دارد.
 • کیسه‌های کمپرس یخ را پیش از ترخیص از بیمارستان، آماده کنید و تا ۲۴ ساعت بعد از جراحی به‌طور مداوم استفاده کنید. کنترل میزان تورم و کبودی در این ۲۴ ساعت، موجب تسریع در بهبودی و کاهش چشم‌گیری از میزان درد دارد.
 • تدارک محل مناسب برای خواب به‌صورت شیب‌دار موضوع مهمی است که باید درخصوص آن با جدیت عمل کنید. حتما پیش از انجام جراحی، تخت خواب‌تان را به‌وسیله بالشت‌های مناسب و قرار دادن آن در محل خواب، شیب‌دار کنید تا بعد از جراحی دچار تورم، کبودی و درد بیشتر در ناحیه سر نشوید.
 • حتما پانسمان محل زخم و بخیه را طبق دستور پزشک و در زمان‌های تعیین شده با داروهایی که توسط پزشک متخصص‌تان تجویز شده است، شست و شو دهید و پانسمان را تعویض کنید. این‌کار به شما کمک می‌کند تا درگیر عفونت‌های بعد از عمل جراحی نشوید.
 • تا یک الی دو ماه از رنگ کردن مو و استفاده از مواد شیمیایی در ناحیه سر پرهیز کنید.
 • حتما برای استحمام از پزشک متخصص‌تان پرس و جو کنید و حداقل تا ۳ روز بعد از عمل لیفت آندوسکوپی ابرو، از ایجاد رطوبت در محل زخم و اطراف آن پرهیز کنید.
 • مصرف ویتامین‌های تجویز شده توسط پزشک را ادامه دهید و مراقبت‌های بیشتری از خودتان انجام دهید تا درگیر سرماخوردگی نشوید. بدیهی است که باتوجه به لیفت ابرو، عطسه و سرفه درد بیشتری به شما تحمیل می‌کند.
 • مصرف سیگار و قلیان را قطع کنید و تحت هیچ شرایطی از الکل استفاده نکنید. عدم توجه به این نکات موجب طولانی‌تر شدن دوران نقاهت و بهبودی پوست می‌شود. ضمن این‌که بروز مشکلاتی مثل ریزش مو ناشی از عمل و داروی بیهوشی نیز تشدید می‌گردد.
 • از انجام فعالیت‌های سنگین پرهیز کنید و تا حداقل یک هفته استراحت کنید.
 • انجام رانندگی تا سه هفته پیشنهاد نمی‌شود. زیرا فشار سردرد و کشیدگی پوست، موجب بروز مشکلات در حین رانندگی می‌شود.

برای اگاهی از ویژگیهای بهترین کلینیک و پزشک کاشت مو این مقاله را بخوانید.

اپلیکیشنی که چهره بعد از عمل شما را نشان می‌دهد

جالب است بدانید که با این اپلیکیشن می‌توانید نتیجه جراحی لیفت آندوسکوپیک ابرو را در خودتان ببینید. وب سایت AEdit یکی از بهترین ارائه دهندگان تغییرات زیبایی به شکل سه بعدی است؛ این شرکت با دریافت عکس صورت شما، این امکان را از طریق اپلیکیشن برای‌تان فراهم می‌کند تا نتیجه هر عمل جراحی را در صورتتان مشاهده کنید و سپس برای انجام یا  عدم انجام آن تصمیم بگیرید. پیشرفت تکنولوژی در حوزه پزشکی و هوش مصنوعی و گرافیک، همگی در یک برنامه‌نویسی دقیق و هوشمندانه به کمک علاقه‌مندان جراحی زیبایی آمده‌اند تا پدیده‌ای جالب را در این زمینه خلق کنند.

برای ارتباط با مشاوران کلینیک دکتر نجف بیگی ویک جلسه ویزیت و مشاوره رایگان با دکتر آرش نجف بیگی می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ | کلینیک سعادت : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

سوالات متداول درباره لیفت ابرو به روش اندوسکوپی

معمولا پیش از انجام جراحی‌های زیبایی، یک دنیا سوال در ذهن ما وجود دارد از قیمت لیفت ابرو با نخ گرفته تا مراحل لیفت ابرو که در زمان مراجعه به پزشک متخصص، تنها بخشی از آن را می‌پرسیم و بخش دیگری را به دلایل مختلفی در ذهن نگهداری می‌کنیم. عدم اطلاع از پاسخ این پرسش‌ها، استرس و نگرانی‌های زیادی را به ما تحمیل می‌کند. پس بهتر است پاسخ برخی از سوالات متداول را همینجا مطالعه کنید تا استرس‌تان برای انجام عمل لیفت آندوسکوپیک ابرو کاهش پیدا کند.

آیا جراحی لیفت آندوسکوپی ابرو همزمان با بلفاروپلاستی انجام می‌شود؟

بهترین عمل جراحی که می‌تواند افتادگی پلک را درمان کند، عمل بلفاروپلاستی است. اما در موارد بسیار زیادی، افراد بعد از بالا بردن ابرو ها با اندوسکوپ، افتادگی پلکشان را نیز درمان می‌کنند. درواقع، کشیدن ابروها به سمت بالا موجب بهبودی افتادگی پلک نیز می‌شود. به همین دلیل، پزشکان متخصص و با سابقه توصیه می‌کنند که ابتدا عمل لیفت ابرو انجام شود و درصورت عدم بهبودی، بلفاروپلاستی را انجام دهید. در غیراینصورت ریسک بروز مشکل باز ماندن چشم در زمان خواب، بسیار بالا است.

 

مدت زمان بهبودی عمل جراحی لیفت آندوسکوپی ابرو چقدر است؟

اطلاع از مدت زمان بهبودی بعد از عمل لیفت آندوسکوپیک ابرو، به افراد این امکان را می‌دهد تا با برنامه‌ریزی مناسب، برای انجام جراحی آماده شوند و محل کارشان را برای پذیرش مدت زمان نبودنشان نیز، آماده کنند. طبق گزارش انجمن تریولوژی، مدت زمان بهبودی بعد از عمل لیفت ابرو، حدود ۱۰ روز تخمین زده می‌شود. این مدت زمان برای برخی افراد کوتاه‌تر و برای عده‌ای دیگر نیز، طولانی‌تر خواهد بود.

آیا اسکار پوستی عمل لیفت ابرو با روش آندوسکوپی مشهود است؟

براساس توضیحات ارائه شده توسط کلینیک زیبایی مایو آمریکا، همان‌طور که  در ابتدای این مقاله نیز توضیح داده شد، اسکار پوستی عمل لیفت ابرو با این روش، داخل موها ایجاد می‌شود. پس می‌توانید اطمینان خاصل کنید که بعد از انجام عمل و بهبودی، هیچ اسکار پوستی مشهودی در صورتتان وجود نخواهد داشت. معمولا اسکار پوستی در ناحیه پوست سر نیز، به‌سرعت بهبود پیدا می‌کند. یکی دیگر از روش های لیفت ابرو، لیفت ابرو با بوتاکس است که بدون جراحی و با تزریق بوتاکس قابل انجام است اما ماندگاری آن از این روش کمتر است. پس باید بدانید که انتخاب هر یک از روش های لیفت ابرو باید با توجه به وضعیت افتادگی ابروهای  شما تعیین شود. 

آیا خشکی چشم از عوارض لیفت ابرو به روش اندوسکوپی است؟

شاید شما نیز این جمله را شنیده باشید که بعد از بالا کشیدن ابرو با روش آندوسکوپیک، حتما دچار مشکل خشکی چشم خواهید شد. اما واقعیت ماجرا اصلا چنین نیست. زیرا درصورتی‌که جراحی زیبایی شما توسط پزشک متخصص و باتجربه‌ای انجام شود، محاسبات تاحدی دقیق است که چنین رویدادی بعد از جراحی اتفاق نخواهد افتاد. اما درصورتی‌که برای انجام این عمل، از پزشک غیرمتخصص یا بی تجربه استفاده کنید، عدم آگاهی و اشکال در محاسبات ممکن است موجب باز ماندن چشم در زمان خواب شود. این اختلال برای همیشه همراه شما است و خشکی چشم، ناشی از همین اشتباه ایجاد می‌شود.

آیا پس از عمل لیفت ابرو با آندوسکوپی نیاز به بستری دارد؟

معمولا عمل لیفت ابرو با روش آندوسکوپی با کم‌ترین میزان تهاجم و آسیب به بافت پوست انجام می‌شود و هیچ آسیبی جانبی ایجاد نمی‌کند. به همین جهت، ضرورتی به بستری وجود ندارد و یک عمل سرپایی محسوب می‌شود. تنها در شرایطی نیاز به بستری وجود دارد که فرد به دلیل دارا بودن بیماری زمینه‌ای یا شرایط خاصی، نیازمند مراقبت باشد.

مدت زمان ماندگاری عمل بالا بردن ابرو به روش آندوسکوپی چقدر است؟

طبق ادعای انجمن تریولوژی، مدت زمان ماندگاری عمل لیفت ابرو همچون لیفت ابرو با اندوتاین این روش حدود ۱۰ سال می‌باشد. هرچند رسیدگی و نگهداری از نتیجه جراحی لیفت در کنار سبک زندگی، حالات روحی و موارد این‌چنینی از اصلی‌ترین عواملی است که می‌تواند نتیجه عمل لیفت و بالا کشیدن ابرو به کمک اندوسکوپ را طولانی‌تر یا کوتاه‌تر کند.

سوالات پرتکرار این حوزه را مطالعه فرمایید:

جراحی های لیفت اندوسکوپی معمولا جز جراحی های دائمی در نظر گرفته می شود که ماندگاری آن در تا ۱۵ سال است.

برای لیفت آندوسکوپی ابرو برش های ظریف و کوچکی در امتداد عضلات ابرو ایجاد می‌شود ولی جراحی لیفت پیشانی، علاوه بر لیفت ابرو در ناحیه ابرو ها، لیفت ناحیه خط اخم یعنی وسط پیشانی نیز انجام می شود.

روش های قدیمی در برش های وسیع تر امکان لیفت را برای فرد ایجاد می‌کردند و در ضمن مدت ماندگاری آنها نیز به نسبت به روش‌های نوین لیفت که در آن از ابزارهای اندوتاین استفاده می‌شود بسیار کمتر بوده است.

معمولاً کبودی و تورم اولیه این جراحی‌ها ظرف دو هفته برطرف می گردد.

حال که درباره لیفت اندوسکوپیک ابرو و  نکاتی که باید قبل از اقدام به عمل بدانید، اطلاعات درستی کسب کرده اید می توانید از مقالاتی که در پایین هستند اطلاعات تکمیل تری دریافت کنید یا برای خواندن تجربیات دیگران در این زمینه، نظرات کاربران را در انتهای مقاله بخوانید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
93 نظرات
 1. Doctor najafbeygi می گوید

  با سلام
  دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد چه روشی برای شما بهترین نتیجه را می دهد.

 2. s. sh می گوید

  سلام. من عمل افتادگی پلک انجام دادم و دکتر زیادی چربی برداشته و چشمم گود شده و ابرو و چشمم خیلی بهم نزدیک شده. این روش میتونه مشکل گودی و فاصله چشم و ابرومو حل کنه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما باید حتما به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود چه روشی برای شما بهترین نتیجه را می دهد.

 3. زهرا نیکروش می گوید

  درود و خسته نباشید شما پیج اینستا هم دارید کاراتون رو ببینیم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای دیدن نمونه های جراحی به پیج زیر مراجعه نمایید:
   https://www.instagram.com/drnajafbeygi/

 4. ناشناس می گوید

  وقت بخیر. لیفت کامل ابرو اندوسکوپ می خوام انجام بدم ولی دوست دارم با بیحسی موضعی باشه. ایا امکانش هست و هم اینکه من پیشانیم پهن و بلنده این برش ها اگر روی پیشانیم خورده بشه ایا بهتره که پیشانیم کوچکتر بشه یا نه چون میترسم خط برش روی پیشانیم بمانه و مخو نشه یا اینکه بهتره برش ها از موها انجام بشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   لیفت با اندوتاین حتما باید با بیهوشی عمومی انجام شود. برش ایجاد شده برای این جراحی از محل رویش مو ایجاد می شود که در حالت عادی دیده نمی شود.

 5. ناشناس می گوید

  سلام وقت خوش
  من یک سوال دارم، من میخوام کاشت مو انجام بدم ولی اولش میخوام لیفت ابرو را انجام بدم، چقدر باید از جراحی بگذره تا بخیه ها کامل خوب بشوند و روش کاشت مو را انجام داد؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   حداقل باید ۳ ماه صبر کرد. و بعد از آن با تشخیص پزشک متخصص قابل انجام است.

 6. ک می گوید

  با سلام آیا بعد از لیفت ابرو، میتوان کاشت مو انجام داد؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله می توان انجام داد ولی حداقل ۶ ماه باید از کاشت مو گذشته باشد.

 7. سحر می گوید

  سلام وقت بخیر
  بهترین سن برای لیفت ابرو چه زمانی میباشد؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   از سن ۲۰ سال به بالا می توان لیفت ابرو انجام داد . بعد از این سن هر زمان که احساس کردید نیاز به لیفت ابرو دارید می توانید انجام دهید.

 8. سعید می گوید

  با سلام وقت بخیر
  عمل لیفت اندوسکوپیک ابرو چه مدت ماندگاری دارد؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   ماندگاری این عمل بین ۱۰ تا ۱۲ سال است.
   و شما تا پایان عمل همیشه چندین سال از هم سن و سالهای خود جوانتر به نظر می آیید.

 9. ناشناس می گوید

  سلام دکتر میشه همزمان بالیفت ابرو دماغرو عمل کرد

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر برای بار اول می خواهید جراحی بینی انجام دهید می توان به صورت همزمان لیفت ابرو و جراحی بینی را انجام داد.

 10. حسینی می گوید

  سلام من پیشونیم یکم برجستگی داره ویکم بلنده ایا لیفت پیشونی کمکی به کم کردن برجستگی یا بلندی پیشونیم میکنه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر لیفت در ارتفاع پیشانی یا رفع برجستگی پیشانی تاثیری ندارد.

 11. مهسان می گوید

  سلام آیا دوران نقاهت داره؟ کبودی یا زخمی توی صورت ب وجود نمیاد؟ میشه روز بعدش سر کارمون بریم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   این جراحی دردناک نیست ولی ممکن است تا چند روز بعد جراحی ورم و کبودی در ناحیه صورت داشته باشید و اکثرا ترجیح می دهند در منزل بمانند تا این ورم و کبودی برطرف شود.

  2. سرشار می گوید

   درود ، ماندگاری لیفت آندوسکوپیک همراه با کاشت اندوتاین چقدر بیشتر از لیفت بدون اندوتاین هست؟ تراشیدن همزمان استخوان ابرو در عمل لیفت برای چه افرادی توصیه میشود و چقدر در زیبایی نهایی بعد از لیفت اندوسکوپیک تاثیر دارد؟ متشکرم

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    با سلام
    لیفت ابرو با اندوتاین ۱۰ تا ۱۵ سال ماندگاری دارد ولی با نخ تا ۳ سال.
    و کسانی که استخوان پیشانیشان برجسته است نیاز به تراشیدن استخوان دارند.

 12. شمس می گوید

  اگه برش لیفت آندوسکوپیک روی خط رویش مو یا زیرش باشه اشکالی نداره؟چند تا برشه و آیا جاشون زیاد میمونه؟البته ببخشید که زیاد سوال پرسیدن

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برش ها معمولا در ناحیه ای ایجاد می شود که مشخص نباشد.

 13. شهلا می گوید

  سلام
  من یکی از ابروهام افتادگی داره
  امکان داره یک ابرو رو انجام داد؟؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله می توان انجام داد، ولی نظر قطعی پس از معاینه حضوری توسط دکتر اعلام می شود.

 14. شمس می گوید

  با سلام خدمت شما ،من قصد انجام لیفت ابرو دارم کل طول ابرو ،ولی من یه مشکلی دارم چون کاشت مو کردم وموهام ضعیفه دوس ندارم موهام درگیر بشن آیا راه دیگه ی واسه این کار هست آیا میشه دقیقا پوست بالای ابرو برداشته بشه و خط بخیه درست روی خط بالای ابرو باشه ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   در لیفت ابرو فقط پوست برداشته نمی شود بلکه عضلات هم کشیده می شود بنابراین از طریق برش روی ابرو قابل انجام نیست.

 15. ناشناس می گوید

  سلام
  میخواستم لیفت گونه انجام بدم
  انجام میدید و چقدر هزینه داره؟
  ممنون

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله لیفت گونه نیز انجام می شود. برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 16. الناز می گوید

  به ابعاد پیشانی ارتباطی داره؟ مثلا برای کسانی که پیشانی کوتاهی دارند عمل مناسبی است؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر در ابعاد پیشانی تغییری ایجاد نمی شود.

 17. الناز می گوید

  سلام این عمل لزوما ارتباط مستقیمی با سن و پیری داره؟ من ۲۵ سالمه و مشکل چروک ندارم اما به شدت افتادگی ابرو دارم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر ارتباطی با سن ندارد ولی معمولا با افزایش سن این افتادگی رخ میدهد.

   1. سعید می گوید

    اگر آدم بخواد این عمل لیفت آندوسکوپی بعد ۱۰سال دیگه دوباره انجام بده مشکلی نداره چون من مشکل مادرزادی شدید دارم

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     دوست عزیز شما باید به صورت حضوری معاینه شوید در غیر این صورت نمی توان به درستی تشخیص داد آیا امکان انجام مجدد این عمل میسر است یا خیر.

 18. ناشناس می گوید

  سلام من افتادگى شدید ابرو دارم ولى از بیهوشى میترسم ایا با بی حسی هم میشه این عمل رو انجام داد

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   لیفت آندوسکوپیک حتما با بیهوشی عمومی باید انجام شود ولی برای روش های دیگر می توان از بی حسی موضعی استفاده کرد.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 19. بهاره می گوید

  آقای دکتر امکان عمل لیفت آندوسکوپ با بی حسی موضعی هست که هزینه رو پایین بیاره …. ؟ و اگه امکانش هست تفاوت قیمتی حدودا چقدر میشه ؟
  و حدود تقریبی قیمت لیفت رو میشه بگید ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای راهنمایی در مورد عمل و اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 20. شیوا می گوید

  سلام وقت بخیر ، من ۳۵ دارم می خواستم بپرسم لیفت آندوسکوپ برای سن من مناسب هست و اینکه من افتادگی کمی در پلک سمت چپ دارم ولی پوست صورتم کلا کمی شل شده ، البته دوست دارم ابروهام بالا بره ، ولی چون چشمام درشت نیست میترسم چشمم ریز بشه….
  و می خواستم بدونم سمت گونه هام که زیر چشم هست هم امکان لیفت آندوسکوپ داره ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان مشخص کرد آیا لیفت آندوسکوپیک برای شما مناسب است یا خیر.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 21. مهدی می گوید

  سلام وقت به خیر من پیشونیم خط بسیار عمیقی داره و فاصله بین چشم و ابروم خیلی کمه و این موضوع باعث شده که همه خیال میکنن من همیشه اخم میکنم .

 22. ثنا می گوید

  سلام من فاصله ابروهام با چشمام زیاده و چشمام درشتن،افتادگی هم نداره پلکم،اما دوست دارم چشمام کشیده نشون بده،آیا این عمل برای من مناسبه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز باید شما به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود آیا امکان انجام این جراحی برای شما وجود دارد یا خیر.

 23. رحمتی می گوید

  سلام
  من مو کاشتم مشکلی پیش نمیاد واسه لیفت ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر . کسانی که کاشت مو انجام دادن و یک سال از انجام آن گذشته می توانند لیفت صورت انجام دهند.

  2. Mahshid می گوید

   سلام
   ایا لیف اندوسکوپیک ابرو محدوده سنی داره؟
   یعنی میشه که برای سن من که ۱۷ سال دارم ممکن باشه؟

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    با سلام
    جراحی های زیبایی معمولا زیز سن ۱۸ سال انجام نمی شود.

 24. شیما می گوید

  با سلام من پلکم افتاده ولی گفتند اگر پلکم را بردارم چشمانم گود و بدنگاه میشود ایا میشود از طریق لیفت ابرو افتادگی ام را کم کنم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر عمل چراحی پلک اگر توسط متخصص با تجربه انجام شود چشمانتان گود نمی شود.
   اصلاح افتادگی ابرو مشکل پلک را حل نخواهد کرد.

 25. نرگس می گوید

  سلام
  میخواستم بپرسم ایا جراحی با بیهوشی کامل انجام میشه؟مدت زمان جراحی چقدره
  .و ایا بعد اون بیمار درد زیادی میکشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله با بیهوشی کامل انجام میشه و معمولا جراحی های روی صورت دردناک نیستند.

 26. ناشناس می گوید

  سلام اقای دکتر وقت بخیر .در عمل اندوسکوپیک از نخ هم استفاده میشه ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر در لیفت اندوسکوپیک از ابزارهای اندوتاین استفاده می شود.

 27. زهره می گوید

  سلام.من مشکلی ندارم فقط دنباله ی ابروم پایینه و دوست دارم فاصله اش با چشمم زیاد بشه.میخواستم ببینم چه نوع روشی را پیشنهاد میدید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   روش های متفاوتی برای ایجاد فاصله بین چشم و ابرو وجود دارد. برای اینکه مشخص شود چه روشی برای شما مناسب است باید به صورت حضوری معاینه شوید.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 28. افضلی می گوید

  با عرض سلام لیفت ابرو رو زیر چند سال نمیشه انجام داد ؟ من دخترم ۱۷ سالست اما خیلی ناجور از موقعی که به دنیا اومده ابروی سمت چپش افتادگی شدید داره و الان توی روحیه و اعتماد به نفسش تاثیر گذاشته و من خیلی نگرانشم بهترین راه به نظرم لیفت ابرو ولی میترسم سنش کم باشه و دوباره برگرده . میشه درباره ی این موضوع منو راهنمایی کنید . با سپاس

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   جراحی های زیبایی را بعد از اینکه رشد شخص کامل شد می توان انجام داد.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 29. محمدحسین می گوید

  با عرض سلام میشه بفرمایید لیفت ابرو برای آقایان هم انجام میدید یا خیر ؟ لطف کنید درباره ی جای بخیه بعد از لیفت ابرو هم توضیح بدید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله لیفت ابرو برای آقایان هم قابل انجام است.
   لیفت ابرو به ۲ روش انجام می شود که در هیچ کدام جای بخیه مشخص نمی شود.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

   1. مهدوی می گوید

    سلام اقای دکتر ببخشید من میخوام مادرموعمل کنم مازیرپوشش‌هستیم بیمه شامل نمیشه یاتخفیف

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     خیر- عمل های زیبایی تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرند.

 30. 2222 می گوید

  لیفت ابرو هزینش چقدره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 31. ... می گوید

  سلام وقت بخیر
  برای پلک شرقی هم لیفت اندوسکوپیک انجام میدید؟
  سن مهمه؟ من ۱۸ سالمه میتونم انجام بدم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   معمولا تا زمانی که رشد فرد کامل نشده باشد عمل های زیبایی را انجام نمی دهند. برای اینکه مشخص شود چه روشی برای پلک شما بهترین نتیجه را دارد حتما بادی به صورت حضوری معاینه شوید.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 32. هانیه می گوید

  سلام لیفت اندوسکوپیک قابل برگشت نیس؟؟؟؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   با افزایش سن پوست صورت دچار افتادگی می شود. و این افتادگی برای همه افراد اتفاق می افتد. ولی کسانی که لیفت صورت انجام داده اند همیشه نسبت به افراد هم سن و سال خودشان چندین سال جوانتر به نظر می رسند.

 33. زیبا می گوید

  لیفت ابرو با نخ یا اندوتاین هم انجام میدن دکتر؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله
   لیفت ابرو با اندوتاین و از طریق روش آندوسکوپیک هم قابل انجام است.

 34. هروی می گوید

  لیفت ابرو هزینش چقدره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 35. محمد می گوید

  من شرایط انجام این عمل رو دارم ولی تنها نکته ای که مانع شده جای برش هاست بخصوص برش های کنار سر که من معمولا موهام کوتاهه و سایه میندازم، این جای برش تا چه حد مشخص میمونه، ۲ تا برش ۳ سانتی تو دو طرف سر کمتر از اخم نیست تاثیرش وگرنه اگر جای زخم های برش نمیمونه و مشخص نیست همین فردا این عمل رو انجام میدم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید تا جای برش بسته به شدت افتادگی صورت شما مشخص شود.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 36. ناشناس می گوید

  سلام وقتتون به خیر، میخاستم بدونم این پیچ و گیره های پزشکی که تا ۲۰ روز بعد از عمل روی سر باقی میمونه جز مراحل لیفت ابرو محسوب میشه؟! و یا فقط این پیچ و گیره ها برا کسایی هستش که از اندوتاین تو جراحیشون استفاده نشده؟!
  ممنون میشم توضیح بدید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز، ما برای لیفت صورت از ابزارهای اندوتاین استفاده می کنیم. اندوتاین ابزارهایی منعطف هستند که قابل جذب توسط بدن هستند.
   و تا به حال از پیچ و گیره ای استفاده نکردیم که روی سر بیمار تا ۲۰ روز باقی بماند.

 37. مرضیه می گوید

  سلام وقتتون بخیر
  آیا بعد از جراحی حرکت ابرو ها طبیعیه؟؟
  میشه اخم کرد و یا ابرو هارو بالا و پایین کرد؟؟
  و اینکه با لمس پوست پیشانی چیزی غیر متعارف حس میشه مثلا اندوتاین؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   از اندوتاین برای فیکس کردن عضلات در جای مناسب استفاده می شود و به مرور بعد ۶ ماه جذب می شود و آثاری از آن باقی نمی ماند.
   چند هفته اول به دلیل ورم بعد از عمل ممکن است حرکات ابرو ها مثل قبل نباشد ولی با گذشت زمان بهتر میشود.

 38. الهام می گوید

  سلام وقت بخیر چرا بعضی ها با این عمل قیافه ای متعجب پیدا میکنند

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   معمولا قبل از عمل محل لیفت ابرو با بیمار هماهنگ می شود.
   بسته به منطقه ای که برای لیفت انتخاب می شود ، چشم ها می تواند کشیده یا حالت متعجب شود.

 39. نسرین می گوید

  سلام جاودانم پوست دورچشم چنچه کلاغی و پیشانیم چروک داره ولی با بوتاکس بالا میبرم ولی میخام لیفت آبرو و پیشانی کنم وخیلی میترسم اگه. میشه به من مشاوره بدید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای یک جلسه مشاوره رایگان می تواند با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 40. بیژن می گوید

  سلام هزینه عمل اندوسکوپیک چقدر معمولا. با تشکر

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   هزینه لیفت اندوسوپیک بستگی به میزان افتادگی ابرو و پیشانی هر فرد متفاوت می باشد و تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان قیمت دقیق را اعلام کرد.
   برای مشاوره حضوری رایگان لطفا با شماره های ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ و ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ تماس بگیرید.

  2. ناشناس می گوید

   راستی هزینش چقدر هست

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    با سلام
    برای آگاهی از هزینه ها و گرفتن وقت مشاوره رایگان لطفا با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس حاصل نمایید.

 41. آپادانا تجهیز آراز می گوید

  اقا لینک مطلبو من پیدا نکردم.میشه راهنماییم کنید؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز می توانید بیشتر توضیح بدید چه لینکی مد نظرتونه؟

 42. shop.darskhoona.ir می گوید

  سلام.وبسایتتون خیلی خوب و مفیده.به کارتون ادامه بدین

 43. ناشناس می گوید

  وای خیلی خوبه ساییتون

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام- ممنون از حسن توجه شما

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید