لیفت اندوسکوپیک ابرو | لیفت ابرو

35,777

لیفت آندوسکوپی ابرو و پیشانی چه تفاوتی با هم دارند؟

لیفت اندوسکوپیک ابرو (Endoscopic eyebrow lift)، یکی از روش‌های جوان‌سازی صورت است که همزمان می‌تواند چند عامل ناخوشایند را در چهره شما برطرف کند: نخست اینکه چین و چروک پیشانی را رفع می‌کند. سپس، ابرو را بالا می‌برد. فرم ابرو را اصلاح می‌کند و خط اخم را از بین می‌برد. همچنین، به بالاتر رفتن پلک نیز کمک می‌کند.

لیفت پیشانی و ابرو با کمک آندوسکوپ، یک جراحی کم تهاجمی است که دوره نقاهت کوتاهی دارد و نتایج آن نیز بسیار سریع و طبیعی است. معمولا حساسیت یا مشکل خاصی نسبت به این جراحی وجود ندارد.

لیف ابرو با اندوسکوپی یعنی چه؟

لیفت اندوسکوپیک ابرو یعنی با کمک اندوسکوپ که یک وسیله جراحی است، جراح به زیر پوست پیشانی و ابرو دسترسی پیدا می‌کند تا ماهیچه و بافت های زیر پوست را جراحی کند.

لیفت اندوسکوپیک ابرو چگونه انجام می‌شود؟

لیفت اندوسکوپیک ابرو یک جراحی درون‌بین است. اندوسکوپ وسیله ای است شامل لوله های فنری و فیبر نوری که یک دوربین ریز ولی دقیق و همچنین ابزار جراحی روی نوک آن سوار شده است. با کمک این ابزار، بدون برش و باز کردن پوست و تنها با کمک چند شکاف کوچک، جراح به زیر پوست دسترسی خواهد داشت.

در لیفت اندوسکوپیک ابرو، متخصص جراحی پلاستیک می‌تواند بافت‌ های زیر پوست را از استخوان جدا کند و بالا بکشد؛ همچنین، در صورت نیاز، بخش‌هایی از بافت و ماهیچه اضافه را بردارد. بافت‌های زیرین پوست پس از مدتی دوباره به استخوان جوش می‌خورد و در جای خود ثابت باقی می‌ماند. معمولا این عمل با بی ‌حسی موضعی انجام می‌شود. برای شروع، در ۳ تا ۵ نقطه از سر، برش‌هایی به طول ۲ تا ۳ سانتیمتر ایجاد می‌گردد.

نتیجه بالا بردن آندوسکوپی ابرو معمولا بسته به روشی که جراح استفاده می‌کند، بیش از ۷ تا ۱۰ سال ماندگاری خواهد داشت. البته در این میان فیزیولوژی و ویژگی‌های بدنی هر فرد، سبک زندگی، میزان شلی یا سفتی پوست و عوامل مختلف دیگر نیز می‌تواند بر میزان ماندگاری لیفت آندوسکوپی ابرو، اثرگذار باشد. به همین دلیل، مراجعه به یک متخصص جراحی پلاستیک و معاینه دقیق توسط او بسیار ضروری است.

با بالا رفتن سن، ماهیچه‌ها و بافت‌های زیر پوست شل می‌شود، چربی زیر پوست کاهش می‌یابد و پوست نیز حالت افتاده پیدا می‌کند. همچنین، در پیشانی نیز چین و چروک ایجاد می‌شود. خطوطی نیز بین ابروها شکل می‌گیرد که حالت اخم کردن به آن‌ها می‌دهد. همه‌ی این موارد چهره شما را پیر و گرفته نشان می‌دهد. به همین دلیل، با کمک لیفت پیشانی و ابرو می‌توانید زیبایی و جوانی چهره خود را دوباره به‌دست آورید.

برای اینکه به طور قطعی بدانید برای لیفت اندوسکوپیک ابرو مناسب هستید یا نه، باید به یک متخصص جراحی پلاستیک مراجعه کنید. بسیاری از موارد و نکات مهمی که پیش از عمل باید درنظر گرفته شود، تنها با معاینه و برخی آزمایش‌ها مشخص می‌شود. با این وجود، اگر موارد زیر در مورد شما صدق می‌کند، این روش می‌تواند برای جوان‌سازی چهره شما موثر باشد:

 • وجود چین و چروک افقی در پیشانی
 • وجود خطوط عمودی میان ابرو
 • وجود چین در گوشه ابرو
 • پایین افتادگی ابرو و فشار به پلک بالایی
 • به‌هم خوردن زاویه و فرم ابرو
 • عدم تقارن در ابروها

پس از جراحی لیفت اندوسکوپیک ابرو، معمولا ابروها کمی بالاتر از جای اصلی خود هستند. باید صبر کنید تا ورم صورت رفع شود و ابرو به محل طبیعی خود برگردد. همچنین، چند ماه طول می‌کشد تا نتیجه نهایی جراحی و تغییر چهره خود را ببینید. تا آن زمان باید صبر کنید.

باید بدانیم که فرآیند پیرشدن چهره در همه بخش‌های صورت، خود را نشان می‌دهد، معمولا تنها لیفت اندوسکوپی ابرو به تنهایی پیشنهاد نمی‌شود. بسته به میزان چین و چروک و افتادگی پوست شما، ممکن است جراح متخصص زیبایی، به شما چند روش درمانی دیگر را نیز پیشنهاد کند.

در نهایت، با لیفت آندوسکوپی ابرو و پیشانی و همچنین روش‌های مکمل، افتادگی‌ها و چین و چروک پیشانی، ابرو و صورت رفع می‌شود؛ یعنی ۱۰ تا ۱۵ سال چهره جوان‌تر و شاداب‌تری خواهید یافت.

لیفت آندوسکوپی ابرو یا (با شیوه درست تلفظ) لیفت اندوسکوپیک ابرو (Endoscopic eyebrow lift)، یکی از روش‌های جوان‌سازی صورت است که همزمان می‌تواند چند عامل ناخوشایند را در چهره شما برطرف کند: نخست اینکه چین و چروک پیشانی را رفع می‌کند؛ سپس ابرو را بالا می‌برد، فرم ابرو را اصلاح می‌کند و خط اخم را از بین می‌برد؛ همچنین می‌تواند به بالاتر رفتن پلک نیز کمک کند.

لیفت پیشانی و ابرو با کمک آندوسکوپ، یک جراحی کم تهاجمی است که دوره نقاهت کوتاهی دارد و نتایج آن نیز بسیار سریع، طبیعی و قابل قبول است. معمولا حساسیت یا مشکل خاصی نسبت به این جراحی وجود ندارد. در نتیجه اگر شما گزینه مناسبی برای لیفت آندوسکوپی ابرو باشید، می‌توانید در کنار دیگر روش‌های جوان‌سازی صورت، از ان بهره ببرید.

با این توصیف، آیا انجام لیفت اندوسکوپیک ابرو یا پیشانی برای شما مناسب است؟ به طور کلی لیفت ابرو چیست این جراحی چگونه انجام می‌شود و چه روش‌های جوان‌سازی مکملی دارد؟ پیش از تصمیم به عمل بالا بردن آندوسکوپی ابرو، به چه نکاتی باید دقت کنید؟ پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را کامل بخوانید:

نمونه لیفت ابرو دکتر نجف بیگی قبل و بعد

ابروها و پیشانی ایده‌آل از نظر زیبایی

زیبایی برای انسان بسیار مهم است. با پیشرفت‌ها و فناوری‌هایی که بشر به آن‌ها دست پیدا کرده است، نیز بهبود سبک زندگی،  زیبایی نیز به یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های بشر تبدیل شده است. قطعا اگر در شهر، دوری بزنید، حجم بالای تبلیغات کلینیک‌های زیبایی چهره و اندام را خواهید دید.

در این بین، چهره یکی از اصلی‌ترین المان‌های بدن هر فرد است که زیبایی آن از اهمیت بالایی برخوردار است. جدای از جراحی‌های زیبایی بینی، چشم‌ها، تزریق بوتاکس و دیگر فرآیندهایی که باعث زیباتر شدن چهره می‌شوند، تناسب داشتن اعضای چهره نیز بسیار مهم است.

پیشانی و ابروها با در اختیار داشتن حدود ۳۰ درصد فضای صورت، یکی از قسمت‌های چهره است که داشتن تناسب در آن بسیار مهم است. اگر پیشانی و ابروها را از لحاظ زیبایی شناسی بررسی کنیم، خواهیم دید ابروهای کشیده با دنباله‌های کمی بالاتر، پیشانی صاف و بدون خط‌های افقی حاصل از اخم و افزایش سن، فاصله مناسب بین دو ابرو و عدم انباشت چربی زیرپوستی در این محل، از ویژگی‌های اصلی ابروها و پیشانی ایده‌آل هستند.

لیفت ابرو با اندوسکوپی یعنی چه؟

به‌طور کلی، لیفت اندوسکوپیک ابرو یعنی با کمک اندوسکوپ که یک وسیله جراحی است، ابرو و پوست پیشانی بالا کشیده شود. در این روش با کمک میکروبرش‌هایی که در ناحیه بالای پیشانی و درون موها زده می‌شود، جراح به زیر پوست پیشانی و ابرو دسترسی پیدا می‌کند تا ماهیچه و بافت‌های زیر پوست را جراحی کند.

با بالا رفتن سن، ماهیچه‌ها و بافت‌های زیر پوست شل می‌شود، چربی زیر پوست کاهش می‌یابد و پوست نیز حالت افتاده پیدا می‌کند. همه این‌ها باعث می‌شود که ابرو پایین بیاید و به ابروی بالا فشار بیاورد. همچنین در پیشانی نیز چین و چروک ایجاد می‌شود. خطوطی نیز بین ابروها شکل می‌گیرد که حالت اخم کردن به آن‌ها می‌دهد. همه‌ی این موارد چهره شما را پیر و گرفته نشان می‌دهد. به همین دلیل با کمک لیفت پیشانی و ابرو می‌توانید زیبایی و جوانی چهره خود را دوباره به‌دست آورید.

برای مثال در یک ابروی ایده‌آل با فرم طبیعی، باید دنباله ابرو کمی بالاتر باشد؛ با لیفت آندوسکوپی ابرو، جراح متخصصی که در این کار تجربه و مهارت داشته باشد، به راحتی می‌تواند چنین مواردی را انجام دهد و ظاهر شما را کاملا تغییر دهد. همچنین با بالا کشیدن آندوسکوپی ابرو به اندازه استاندارد، گاهی مشکل افتادگی خفیف پلک بالا نیز برطرف می‌شود.

نمونه عل لیفت ابرو که توسط دکتر نجف بیگی انجام گرفته

لیفت اندوسکوپیک ابرو چگونه انجام می‌شود؟

جراحی لیفت اندوسکوپیک ابرو یک جراحی درون‌بین است که با کمک ابزار اندوسکوپ انجام می‌شود. اندوسکوپ وسیله‌ای است شامل لوله‌های فنری و فیبر نوری که یک دوربین ریز ولی دقیق و همچنین ابزار جراحی روی نوک آن سوار شده است. با کمک این ابزار، بدون برش و باز کردن کامل پوست و تنها با کمک چند شکاف کوچک، جراح به زیر پوست دسترسی خواهد داشت و می‌تواند بافت زیر ابرو را ببیند و جراحی کند.

در لیفت اندوسکوپیک ابرو، متخصص جراحی پلاستیک با کمک ابزاری که از بالای سر به زیر پوست هدایت می‌شود، می‌تواند بافت‌های زیر پوست را از استخوان جدا کند و بالا بکشد؛ همچنین در صورت نیاز، بخش‌هایی از بافت و ماهیچه اضافه را بردارد. بافت‌های زیرین پوست پس از مدتی دوباره به استخوان جوش می‌خورد و در جای خود ثابت باقی می‌ماند. از مزایای لیفت آندوسکوپیک ابرو این است که به‌طور همزمان هم می‌توان خط و چین پیشانی را رفع کرد و هم چروک بین ابرو یا همان خط اخم را از بین برد.

معمولا این عمل با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. برای شروع، در ۳ تا ۵ نقطه از سر، برش‌هایی به طول ۲ تا ۳ سانتیمتر ایجاد می‌گردد. از آنجایی که جراح از چند جای مختلف به ابروها دسترسی پیدا می‌کند، می‌تواند به خوبی تقارن فرم و انحنای ابروها را اصلاح کند. به همین دلیل نتیجه جراحی بالا کشیدن اندوسکوپی ابرو بسیار طبیعی و رضایت بخش خواهد بود.

از مزایای لیفت اندوسکوپیک ابرو نسبت به روش‌های جراحی قدیمی‌تر، میزان برش کمتر، عدم نیاز به تراشیدن مو و همچنین درد و ناراحتی کمتر است. نتیجه بالا بردن آندوسکوپی ابرو معمولا بسته به روشی که جراح استفاده می‌کند، بیش از ۷ تا ۱۰ سال ماندگاری خواهد داشت.

البته در این میان فیزیولوژی و ویژگی‌های بدنی هر فرد، سبک زندگی، میزان شلی یا سفتی پوست و عوامل مختلف دیگر نیز می‌تواند بر میزان موفقیت عمل و ماندگاری لیفت آندوسکوپی ابرو، اثرگذار باشد. به همین دلیل مراجعه به یک متخصص جراحی پلاستیک و معاینه دقیق توسط او بسیار ضروری است.

برای مثال ممکن است جراح متخصص پس از معاینه و انجام برخی آزمایش‌ها، مانند ارزیابی میزان تولید اشک، یا مشخص شدن میزان بلندی یا کوتاهی پیشانی و یا وضعیت ماهیچه‌های ابرو، مواردی را برای شما تجویز کند. مثلا ممکن است نیاز باشد بخشی از پوست پیشانی شما نیز برداشته شود؛ یا شاید نیاز باشد یک هفته پیش از عمل لیفت آندوسکوپی ابرو، بوتولینوم به ابرو یا پیشانی تزریق گردد تا ماهیچه‌ها آزاد و آرام شوند. حتی ممکن است جراح متخصص پس از معاینه، به شما روش جوان‌سازی جایگزین یا مکمل با عمل بالا کشیدن آندوسکوپی ابرو پیشنهاد دهد.

ویزیت پس از لیفت پیشانی

به طور معمول، شما یک هفته پس از جراحی توسط پزشک ویزیت می‌شوید. در این زمان در صورت بهبودی، بخیه‌ها کشیده می‌شود. ممکن است پزشک مسکن‌هایی را برای کاهش درد برای شما تجویز کند.

معمولا بین ۷ تا ۱۴ روز پس از جراحی شما می‌توانید به محل کار خود برگردید. اگرچه شرایط بیماران با هم متفاوت است و در صورتیکه شغل شما نیاز به کارهای سنگین ندارد، ممکن است بتوانید زودتر از این زمان نیز به محل کار خود برگردید. شما می‌توانید پس از ۱۰ روز ورزش سبک را شروع کنید. توصیه می‌شود ورزش‌های سنگین و پربرخورد را ۴ تا ۶ هفته پس از عمل شروع کنید.

در ابتدا ابروها کمی بالاتر از جای معمول خود قرار دارند که این موضوع کاملا طبیعی است و به مرور زمان و کاهش تورم، ابروها و پیشانی حالت اصلی خود را پیدا می‌کنند. رسیدن به نتیجه نهایی ممکن است تا ۶ ماه نیز به طول بینجامد. در این مدت، بهتر است با عمل به توصیه‌های پزشک، امکان رسیدن به نتیجه مطلوب را افزایش دهید.

تفاوت لیفت اندوسکوپیک با لیفت مستقیم ابرو و لیفت کورونال
محل برش و زاویه لیفت در بالا کشیدن آندوسکوپی ابرو

چه کسانی نیاز به لیفت اندوسکوپیک ابرو دارند؟

برای اینکه بدانید برای لیفت اندوسکوپیک ابرو گزینه مناسبی هستید یا خیر، نخست توصیه می‌کنیم حتما به یک متخصص جراحی پلاستیک مراجعه کنید. بسیاری از موارد و نکات مهمی که پیش از عمل باید درنظر گرفته شود، تنها با معاینه و برخی آزمایش‌ها مشخص می‌شود. با این وجود اگر موارد زیر در مورد شما صدق می‌کند، این روش می‌تواند برای جوان‌سازی چهره شما موثر باشد:

 • وجود چین و چروک افقی در پیشانی
 • وجود خطوط عمودی میان ابرو
 • وجود چین در گوشه ابرو
 • پایین افتادگی ابرو و فشار به پلک بالایی
 • به‌هم خوردن زاویه و فرم ابرو
 • عدم تقارن در ابروها

همچنین، هرچه خاصیت ارتجاعی پوست شما بیشتر باشد، این عمل برای شما مناسب‌تر خواهد بود. البته فراموش نکنید اگر دخانیات مصرف می‌کنید، باید از چند هفته پیش از عمل آن را کنار بگذارید و پس از عمل نیز تا چند ماه از مصرف آن خودداری کنید. مصرف قرص‌های ضد انعقاد خون مانند آسپرین نیز باید پیش از عمل کنار گذاشته شود. به همین دلیل اگر بیماری خاصی دارید یا دارو مصرف می‌کنید، حتما با پزشک متخصص خود مشورت کنید.

پیشنهاد میشود مقاله لیفت اندوسکوپیک پیشانی را مطالعه کنید.

نمونه کاشت مو دکتر نجف بیگی

تصورات اشتباه در مورد عمل زیبایی پلک (بلفاروپلاستی)

ممکن است افراد زیادی تفاوت عمل جراحی اندوسکوپیک ابرو و عمل زیبایی پلک را ندانند. همین موضوع سبب می‌شود تا به اشتباه برای جراحی که نیازی به آن ندارند، به پزشک مراجعه کنند.

همانطور که گفتیم، لیفت آندوسکوپیک ابرو و پیشانی، با ایجاد برش‌هایی کوچک در قسمت‌ بالایی صورت و در زیر موها، به پزشک این امکان را می‌دهد تا با استفاده از نخ مخصوص، عمل لیفت ابرو و پیشانی را انجام دهد. قاعدتا، با بالا کشیدن پیشانی و ابروها، چشم‌ها بزرگ‌تر به نظر می‌آیند و این موضوع باعث زیبایی بیشتر و جوان‌تر شدن چهره شما می‌شود.

برخی به اشتباه تصور می‌کنند به جراحی بلفاروپلاستی (عمل زیبایی پلک) نیاز دارند، در حالیکه صرفا با لیفت آندوسکوپیک، زیبایی چهره آن‌ها مجدد برمی‌گردد. عکس این موضوع نیز صادق است.

عمل جراحی زیبایی پلک و یا بلفاروپلاستی، پوست و چربی اضافی روی پلک را هدف قرار می‌دهد. در طول این عمل، پزشک با حذف پوست و چربی انباشته شده روی پلک‌ها، افتادگی پلک را رفع می‌کند. این جراحی در پلک‌های تحتانی و فوقانی قابل اعمال است و باعث می‌شود تا خطوط ریز و البته پف، در هر دو پلک، از بین برود.

جراحی زیبایی پلک برای رفع افتادگی پلک انجام می‌شود. خصوصا در زمانی که پیشانی و ابروها شرایط مطلوبی دارند و بیمار تنها با انباشت چربی در ناحیه پلک‌ها خصوصا پلک‌های فوقانی روبه‌رو است، استفاده از روش جراحی بلفاروپلاستی به بیمار کمک می‌کند تا چشمان زیباتری داشته باشد.

برخی تصور می‌کنند جراحی آندوسکوپیک ابرو می‌تواند در حالت چشم‌ها نیز تغییری ایجاد کند. اگرچه یکی از نتایج این جراحی پس از بهبودی کامل و سپری کردن دوران نقاهت، درشت‌تر به نظر رسیدن چشم‌هاست، با این‌حال، هیچ تاثیری بر میزان چربی‌های انباشته شده روی پلک‌ها ندارد. از طرف دیگر، جراحی زیبایی پلک نیز، تغییری در فرم ابروها و پیشانی ایجاد نخواهد کرد.

مراقبت‌های پس از لیفت اندوسکوپیک ابرو

توصیه‌های پیش و پس از عمل جراح خود را جدی بگیرید تا نتیجه رضایت‌بخشی از لیفت اندوسکوپیک ابرو به‌دست بیاورید. معمولا موارد زیر پس از عمل برای همه وجود خواهد داشت اما بسته به شرایط هر فرد، به میزان کمتر یا بیشتری دیده می‌شود:

 • سوزن سوزن شدن، بی‌حسی، درد، تورم و کبودی در ناحیه بالای صورت و حتی دور چشم، طبیعی است و به مرور رفع خواهد شد.
 • مسکن برای رفع درد، آنتی‌بیوتیک برای جلوگیری از چرکی شدن جای زخم و استفاده از کمپرس آب سرد برای کاهش کبودی و تورم، تجویز می‌شود. همچنین هنگام استراحت باید سر خود را بالا نگه دارید و برای خواب، چند بالش نرم زیر سر بگذارید.
 • رفع تورم و کبودی‌ها بین یک تا دو هفته زمان می‌برد. نگران نباشید و با استراحت و رعایت نکاتی که پزشک جراح توصیه می‌کند، اجازه دهید تا روند بهبودی شما طی شود.
 • پانسمان معمولا دو روز پس از جراحی و همراه با معاینه اولیه، کشیده می‌شود اما برای کشیدن بخیه‌ها باید ۷ تا ۱۰ روز صبر کنید.
 • دوره نقاهت این عمل ۳ تا ۴ روز است؛ پس از آن می‌توانید به آرامی به فعالیت‌های روزانه و معمول خود بپردازید. از انجایی که جای بخیه در میان موهای شما قرار دارد و دیده نمی‌شود، حتی اگر حال جسمی شما مساعد بود می‌توانید به سر کار خود برگردید.
 • تا دو هفته از هرگونه فعالیت جسمی شدید، حتی از نشستن و بلند شدن سریع و ناگهانی، خودداری کنید. معمولا یک ماه پس از جراحی می‌توانید ورزش کردن را از سر بگیرید.
تفاوت ابرو ها در خانمی که لیفت اندوسکوپبک ابرو انجام داده اند

پس از لیفت ابرو چه تغییری ایجاد می‌شود؟

پس از جراحی لیفت اندوسکوپیک ابرو، معمولا ابروها کمی بالاتر از جای اصلی خود هستند. باید صبر کنید تا ورم صورت رفع شود و ابرو به محل طبیعی خود برگردد. همچنین چند ماه طول می‌کشد تا نتیجه نهایی جراحی و تغییر چهره خود را ببینید. تا آن زمان باید صبر کنید.

به یاد داشته باشید که وضعیت بدن و واکنش بیولوژیکی هر فرد به جراحی با شخص دیگر متفاوت است. در نتیجه هیچگاه خود را با شخص دیگری که همین جراحی را داشته است مقایسه نکنید. در نهایت خواهید دید که: ابروهای شما به جای طبیعی خود که پیش از افتادگی قرار داشتند، برمی‌گردند. خطوط اخم بین دو ابرو رفع می‌شود. از چروک پیشانی دیگر خبری نیست. در نهایت هم ظاهر شادتر و جوان‌تری پیدا می‌کنید و هم با بهبود فرم ابروها و درشت‌تر شدن چشم‌ها، چهره زیباتری به‌دست می‌آورید.

لیفت ابرو و پیشانی چگونه چهره را جوان‌تر  می‌کند؟

از آنجایی که فرایند پیرشدن چهره در همه بخش‌های صورت خود را نشان می‌دهد، معمولا تنها لیفت اندوسکوپی ابرو به تنهایی پیشنهاد نمی‌شود. بسته به میزان چین و چروک و افتادگی پوست شما، ممکن است جراح متخصص زیبایی، به شما چند روش درمانی دیگر را نیز پیشنهاد کند:

 • معمول‌ترین روش مکمل با لیفت پیشانی و ابرو، بلفاروپلاستی یا جراحی پلک بالا است. در این روش، افتادگی پلک بالا کاهش می‌یابد و چشم‌ها درشت‌تر می‌شود.
 • لیفت صورت برای رفع افتادگی پوست صورت نیز پیشنهاد می‌شود.
 • تزریق چربی نیز می‌تواند در مواردی به پر کردن فرو افتادگی‌ها و جوان‌تر شدن چهره کمک کند.

در نهایت با لیفت آندوسکوپی ابرو و پیشانی و همچنین روش‌های مکمل، افتادگی‌ها و چین و چروک پیشانی، ابرو و صورت رفع می‌شود؛ یعنی ۱۰ تا ۱۵ سال چهره جوان‌تر و شاداب‌تری خواهید یافت. 

تفاوت لیفت آندوسکوپیک ابرو با لیفت کرونال

در لیفت آندوسکوپیک ابرو و پیشانی، همانطور که گفتیم، چند برش کوچک در قسمت بالا و کنار صورت ایجاد می‌شود. این برش‌ها معمولا زیر مو هستند و قابل تشخیص نیستند. این روش باعث می‌شود تا علاوه بر صاف شدن چروک‌های پیشانی، ابروها نیز لیفت داده شوند و چهره جوان‌تر به نظر بیاید.

نوع دیگر این لیفت، لیفت ابروی کرونال می‌باشد. در این روش، خط برش پوست از گوش تا گوش دیگر ادامه دارد. این برش سرتاسری زیر مو ایجاد می‌شود تا کمتر آثار آن معلوم باشد. پس از ایجاد برش، پزشک با جداکردن ماهیچه‌های مورد نظر از استخوان، عمل لیفت را انجام می‌دهد. لیفت ابروی کرونال امروز کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث عدم اقبال لیفت ابروی کرونال شده است، برش بسیار بلند و اسکار بعد از آن است که ممکن است در شرایطی که سر شما خیس باشد و یا موها کوتاه باشند، اسکار جراحی به راحتی قابل رویت باشد.

انتخاب نوع جراحی برای لیفت ابرو توسط پزشک و در جلسه مشاوره با بیمار صورت می‌گیرد. مسلما شرایط هر بیمار مهم‌ترین عامل تعیین کننده در انتخاب شیوه جراحی است. با این حال، شیوه لیفت آندوسکوپیک به علت کمتر تهاجمی‌ بودن و به تبع آن، دوران نقاهت کوتاه‌تر و راحت‌تر، محبوبیت بیشتری در بین بیماران دارد.

نتایج جراحی آندوسکوپیک ابرو و جراحی کرونال باز

در بررسی‌های صورت گرفته بر روی حدود ۵۰ بیمار، پس از جراحی آندوسکوپیک و جراحی باز کرونال، تفاوت محسوسی دیده نشده است. در هر دو روش، لیفت، به خوبی صورت گرفته و چهره بیماران جوان‌تر به نظر می‌رسد. همچنین، چروک پیشانی به طور کامل رفع می‌شود و اثری از خطوط اخم باقی نمی‌ماند.

در جراحی باز کرونال، برش طولانی ایجادشده در حالتی که بیمار دارای موهای کم‌پشت است به راحتی قابل دیدن است، بنابراین، استفاده از این روش را برای این بیماران توصیه نمی‌کنیم. در روش آندوسکوپیک، برش‌های کوچکتر و تعداد بخیه‌ها کمتر است. همین موضوع سبب بهبود سریع‌تر بیمار می‌شود. به طور کلی، امروزه استفاده از روش جراحی آندوسکوپیک بسیار رواج دارد.

هزینه لیفت اندوسکوپیک ابرو

هزینه لیفت اندوسکوپیک ابرو بر اساس فاکتور های متفاوتی مانند سابقه و مهارت پزشک ، مواد مورد استفاده ، میزان و شدت افتادگی ، نوع لیفت ،سن و شرایط خاص بیمار ،منطقه جغرافیایی و …  مشخص می شود.

برای اطلاع از هزینه لیفت اندوسکوپیک ابرو در کلینیک دکتر نجف بیگی با ما تماس بگیرید.

برای ارتباط با مشاوران کلینیک دکتر نجف بیگی  می توانید با شماره های  زیر تماس حاصل فرمایید و در صورت تمایل، می‌توانید یک جلسه ویزیت و مشاوره رایگان با دکتر آرش نجف بیگی داشته باشید.

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ | کلینیک سعادت : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

سوالات پرتکرار این حوزه را مطالعه فرمایید :

 

 

 

جراحی های لیفت اندوسکوپیک معمولا جز جراحی های دائمی در نظر گرفته می شود که ماندگاری آن در تا ۱۵ سال است.

برای لیفت آندوسکوپیک ابرو برش های ظریف و کوچکی در امتداد عضلات ابرو ایجاد می‌شود ولی جراحی لیفت پیشانی، علاوه بر لیفت ابرو در ناحیه ابرو ها، لیفت ناحیه خط اخم یعنی وسط پیشانی نیز انجام می شود.

روش های قدیمی در برش های وسیع تر امکان لیفت را برای فرد ایجاد می‌کردند و در ضمن مدت ماندگاری آنها نیز به نسبت به روش‌های نوین لیفت که در آن از ابزارهای اندوتاین استفاده می‌شود بسیار کمتر بوده است.

معمولاً کبودی و تورم اولیه این جراحی‌ها ظرف دو هفته برطرف می گردد.

اگر برای انتخاب روش بالا کشیدن ابرو و رفع چین و چروک پیشانی، هنوز به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، با مشاوران پزشکی ما در کلینیک دکتر آرش نجف‌بیگی تماس بگیرید. ما مشتاقانه شما را راهنمایی خواهیم کرد.

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ | کلینیک سعادت‌آباد : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

ممکن است شما دوست داشته باشید
88 نظرات
 1. ناشناس می گوید

  وای خیلی خوبه ساییتون

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام- ممنون از حسن توجه شما

 2. shop.darskhoona.ir می گوید

  سلام.وبسایتتون خیلی خوب و مفیده.به کارتون ادامه بدین

 3. آپادانا تجهیز آراز می گوید

  اقا لینک مطلبو من پیدا نکردم.میشه راهنماییم کنید؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز می توانید بیشتر توضیح بدید چه لینکی مد نظرتونه؟

 4. بیژن می گوید

  سلام هزینه عمل اندوسکوپیک چقدر معمولا. با تشکر

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   هزینه لیفت اندوسوپیک بستگی به میزان افتادگی ابرو و پیشانی هر فرد متفاوت می باشد و تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان قیمت دقیق را اعلام کرد.
   برای مشاوره حضوری رایگان لطفا با شماره های ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ و ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ تماس بگیرید.

  2. ناشناس می گوید

   راستی هزینش چقدر هست

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    با سلام
    برای آگاهی از هزینه ها و گرفتن وقت مشاوره رایگان لطفا با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس حاصل نمایید.

 5. نسرین می گوید

  سلام جاودانم پوست دورچشم چنچه کلاغی و پیشانیم چروک داره ولی با بوتاکس بالا میبرم ولی میخام لیفت آبرو و پیشانی کنم وخیلی میترسم اگه. میشه به من مشاوره بدید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای یک جلسه مشاوره رایگان می تواند با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 6. الهام می گوید

  سلام وقت بخیر چرا بعضی ها با این عمل قیافه ای متعجب پیدا میکنند

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   معمولا قبل از عمل محل لیفت ابرو با بیمار هماهنگ می شود.
   بسته به منطقه ای که برای لیفت انتخاب می شود ، چشم ها می تواند کشیده یا حالت متعجب شود.

 7. مرضیه می گوید

  سلام وقتتون بخیر
  آیا بعد از جراحی حرکت ابرو ها طبیعیه؟؟
  میشه اخم کرد و یا ابرو هارو بالا و پایین کرد؟؟
  و اینکه با لمس پوست پیشانی چیزی غیر متعارف حس میشه مثلا اندوتاین؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   از اندوتاین برای فیکس کردن عضلات در جای مناسب استفاده می شود و به مرور بعد ۶ ماه جذب می شود و آثاری از آن باقی نمی ماند.
   چند هفته اول به دلیل ورم بعد از عمل ممکن است حرکات ابرو ها مثل قبل نباشد ولی با گذشت زمان بهتر میشود.

 8. ناشناس می گوید

  سلام وقتتون به خیر، میخاستم بدونم این پیچ و گیره های پزشکی که تا ۲۰ روز بعد از عمل روی سر باقی میمونه جز مراحل لیفت ابرو محسوب میشه؟! و یا فقط این پیچ و گیره ها برا کسایی هستش که از اندوتاین تو جراحیشون استفاده نشده؟!
  ممنون میشم توضیح بدید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز، ما برای لیفت صورت از ابزارهای اندوتاین استفاده می کنیم. اندوتاین ابزارهایی منعطف هستند که قابل جذب توسط بدن هستند.
   و تا به حال از پیچ و گیره ای استفاده نکردیم که روی سر بیمار تا ۲۰ روز باقی بماند.

 9. محمد می گوید

  من شرایط انجام این عمل رو دارم ولی تنها نکته ای که مانع شده جای برش هاست بخصوص برش های کنار سر که من معمولا موهام کوتاهه و سایه میندازم، این جای برش تا چه حد مشخص میمونه، ۲ تا برش ۳ سانتی تو دو طرف سر کمتر از اخم نیست تاثیرش وگرنه اگر جای زخم های برش نمیمونه و مشخص نیست همین فردا این عمل رو انجام میدم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید تا جای برش بسته به شدت افتادگی صورت شما مشخص شود.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 10. هروی می گوید

  لیفت ابرو هزینش چقدره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 11. زیبا می گوید

  لیفت ابرو با نخ یا اندوتاین هم انجام میدن دکتر؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله
   لیفت ابرو با اندوتاین و از طریق روش آندوسکوپیک هم قابل انجام است.

 12. هانیه می گوید

  سلام لیفت اندوسکوپیک قابل برگشت نیس؟؟؟؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   با افزایش سن پوست صورت دچار افتادگی می شود. و این افتادگی برای همه افراد اتفاق می افتد. ولی کسانی که لیفت صورت انجام داده اند همیشه نسبت به افراد هم سن و سال خودشان چندین سال جوانتر به نظر می رسند.

 13. ... می گوید

  سلام وقت بخیر
  برای پلک شرقی هم لیفت اندوسکوپیک انجام میدید؟
  سن مهمه؟ من ۱۸ سالمه میتونم انجام بدم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   معمولا تا زمانی که رشد فرد کامل نشده باشد عمل های زیبایی را انجام نمی دهند. برای اینکه مشخص شود چه روشی برای پلک شما بهترین نتیجه را دارد حتما بادی به صورت حضوری معاینه شوید.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 14. 2222 می گوید

  لیفت ابرو هزینش چقدره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 15. محمدحسین می گوید

  با عرض سلام میشه بفرمایید لیفت ابرو برای آقایان هم انجام میدید یا خیر ؟ لطف کنید درباره ی جای بخیه بعد از لیفت ابرو هم توضیح بدید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله لیفت ابرو برای آقایان هم قابل انجام است.
   لیفت ابرو به ۲ روش انجام می شود که در هیچ کدام جای بخیه مشخص نمی شود.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

   1. مهدوی می گوید

    سلام اقای دکتر ببخشید من میخوام مادرموعمل کنم مازیرپوشش‌هستیم بیمه شامل نمیشه یاتخفیف

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     خیر- عمل های زیبایی تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرند.

 16. افضلی می گوید

  با عرض سلام لیفت ابرو رو زیر چند سال نمیشه انجام داد ؟ من دخترم ۱۷ سالست اما خیلی ناجور از موقعی که به دنیا اومده ابروی سمت چپش افتادگی شدید داره و الان توی روحیه و اعتماد به نفسش تاثیر گذاشته و من خیلی نگرانشم بهترین راه به نظرم لیفت ابرو ولی میترسم سنش کم باشه و دوباره برگرده . میشه درباره ی این موضوع منو راهنمایی کنید . با سپاس

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   جراحی های زیبایی را بعد از اینکه رشد شخص کامل شد می توان انجام داد.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 17. زهره می گوید

  سلام.من مشکلی ندارم فقط دنباله ی ابروم پایینه و دوست دارم فاصله اش با چشمم زیاد بشه.میخواستم ببینم چه نوع روشی را پیشنهاد میدید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   روش های متفاوتی برای ایجاد فاصله بین چشم و ابرو وجود دارد. برای اینکه مشخص شود چه روشی برای شما مناسب است باید به صورت حضوری معاینه شوید.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 18. ناشناس می گوید

  سلام اقای دکتر وقت بخیر .در عمل اندوسکوپیک از نخ هم استفاده میشه ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر در لیفت اندوسکوپیک از ابزارهای اندوتاین استفاده می شود.

 19. نرگس می گوید

  سلام
  میخواستم بپرسم ایا جراحی با بیهوشی کامل انجام میشه؟مدت زمان جراحی چقدره
  .و ایا بعد اون بیمار درد زیادی میکشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله با بیهوشی کامل انجام میشه و معمولا جراحی های روی صورت دردناک نیستند.

 20. شیما می گوید

  با سلام من پلکم افتاده ولی گفتند اگر پلکم را بردارم چشمانم گود و بدنگاه میشود ایا میشود از طریق لیفت ابرو افتادگی ام را کم کنم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر عمل چراحی پلک اگر توسط متخصص با تجربه انجام شود چشمانتان گود نمی شود.
   اصلاح افتادگی ابرو مشکل پلک را حل نخواهد کرد.

 21. رحمتی می گوید

  سلام
  من مو کاشتم مشکلی پیش نمیاد واسه لیفت ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر . کسانی که کاشت مو انجام دادن و یک سال از انجام آن گذشته می توانند لیفت صورت انجام دهند.

 22. ثنا می گوید

  سلام من فاصله ابروهام با چشمام زیاده و چشمام درشتن،افتادگی هم نداره پلکم،اما دوست دارم چشمام کشیده نشون بده،آیا این عمل برای من مناسبه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز باید شما به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود آیا امکان انجام این جراحی برای شما وجود دارد یا خیر.

 23. مهدی می گوید

  سلام وقت به خیر من پیشونیم خط بسیار عمیقی داره و فاصله بین چشم و ابروم خیلی کمه و این موضوع باعث شده که همه خیال میکنن من همیشه اخم میکنم .

 24. شیوا می گوید

  سلام وقت بخیر ، من ۳۵ دارم می خواستم بپرسم لیفت آندوسکوپ برای سن من مناسب هست و اینکه من افتادگی کمی در پلک سمت چپ دارم ولی پوست صورتم کلا کمی شل شده ، البته دوست دارم ابروهام بالا بره ، ولی چون چشمام درشت نیست میترسم چشمم ریز بشه….
  و می خواستم بدونم سمت گونه هام که زیر چشم هست هم امکان لیفت آندوسکوپ داره ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان مشخص کرد آیا لیفت آندوسکوپیک برای شما مناسب است یا خیر.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 25. بهاره می گوید

  آقای دکتر امکان عمل لیفت آندوسکوپ با بی حسی موضعی هست که هزینه رو پایین بیاره …. ؟ و اگه امکانش هست تفاوت قیمتی حدودا چقدر میشه ؟
  و حدود تقریبی قیمت لیفت رو میشه بگید ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای راهنمایی در مورد عمل و اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 26. ناشناس می گوید

  سلام من افتادگى شدید ابرو دارم ولى از بیهوشى میترسم ایا با بی حسی هم میشه این عمل رو انجام داد

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   لیفت آندوسکوپیک حتما با بیهوشی عمومی باید انجام شود ولی برای روش های دیگر می توان از بی حسی موضعی استفاده کرد.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 27. الناز می گوید

  سلام این عمل لزوما ارتباط مستقیمی با سن و پیری داره؟ من ۲۵ سالمه و مشکل چروک ندارم اما به شدت افتادگی ابرو دارم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر ارتباطی با سن ندارد ولی معمولا با افزایش سن این افتادگی رخ میدهد.

   1. سعید می گوید

    اگر آدم بخواد این عمل لیفت آندوسکوپی بعد ۱۰سال دیگه دوباره انجام بده مشکلی نداره چون من مشکل مادرزادی شدید دارم

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     دوست عزیز شما باید به صورت حضوری معاینه شوید در غیر این صورت نمی توان به درستی تشخیص داد آیا امکان انجام مجدد این عمل میسر است یا خیر.

 28. الناز می گوید

  به ابعاد پیشانی ارتباطی داره؟ مثلا برای کسانی که پیشانی کوتاهی دارند عمل مناسبی است؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر در ابعاد پیشانی تغییری ایجاد نمی شود.

 29. ناشناس می گوید

  سلام
  میخواستم لیفت گونه انجام بدم
  انجام میدید و چقدر هزینه داره؟
  ممنون

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله لیفت گونه نیز انجام می شود. برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 30. شمس می گوید

  با سلام خدمت شما ،من قصد انجام لیفت ابرو دارم کل طول ابرو ،ولی من یه مشکلی دارم چون کاشت مو کردم وموهام ضعیفه دوس ندارم موهام درگیر بشن آیا راه دیگه ی واسه این کار هست آیا میشه دقیقا پوست بالای ابرو برداشته بشه و خط بخیه درست روی خط بالای ابرو باشه ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   در لیفت ابرو فقط پوست برداشته نمی شود بلکه عضلات هم کشیده می شود بنابراین از طریق برش روی ابرو قابل انجام نیست.

 31. شهلا می گوید

  سلام
  من یکی از ابروهام افتادگی داره
  امکان داره یک ابرو رو انجام داد؟؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله می توان انجام داد، ولی نظر قطعی پس از معاینه حضوری توسط دکتر اعلام می شود.

 32. شمس می گوید

  اگه برش لیفت آندوسکوپیک روی خط رویش مو یا زیرش باشه اشکالی نداره؟چند تا برشه و آیا جاشون زیاد میمونه؟البته ببخشید که زیاد سوال پرسیدن

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برش ها معمولا در ناحیه ای ایجاد می شود که مشخص نباشد.

 33. مهسان می گوید

  سلام آیا دوران نقاهت داره؟ کبودی یا زخمی توی صورت ب وجود نمیاد؟ میشه روز بعدش سر کارمون بریم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   این جراحی دردناک نیست ولی ممکن است تا چند روز بعد جراحی ورم و کبودی در ناحیه صورت داشته باشید و اکثرا ترجیح می دهند در منزل بمانند تا این ورم و کبودی برطرف شود.

  2. سرشار می گوید

   درود ، ماندگاری لیفت آندوسکوپیک همراه با کاشت اندوتاین چقدر بیشتر از لیفت بدون اندوتاین هست؟ تراشیدن همزمان استخوان ابرو در عمل لیفت برای چه افرادی توصیه میشود و چقدر در زیبایی نهایی بعد از لیفت اندوسکوپیک تاثیر دارد؟ متشکرم

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    با سلام
    لیفت ابرو با اندوتاین ۱۰ تا ۱۵ سال ماندگاری دارد ولی با نخ تا ۳ سال.
    و کسانی که استخوان پیشانیشان برجسته است نیاز به تراشیدن استخوان دارند.

 34. حسینی می گوید

  سلام من پیشونیم یکم برجستگی داره ویکم بلنده ایا لیفت پیشونی کمکی به کم کردن برجستگی یا بلندی پیشونیم میکنه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر لیفت در ارتفاع پیشانی یا رفع برجستگی پیشانی تاثیری ندارد.

 35. ناشناس می گوید

  سلام دکتر میشه همزمان بالیفت ابرو دماغرو عمل کرد

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر برای بار اول می خواهید جراحی بینی انجام دهید می توان به صورت همزمان لیفت ابرو و جراحی بینی را انجام داد.

 36. سعید می گوید

  با سلام وقت بخیر
  عمل لیفت اندوسکوپیک ابرو چه مدت ماندگاری دارد؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   ماندگاری این عمل بین ۱۰ تا ۱۲ سال است.
   و شما تا پایان عمل همیشه چندین سال از هم سن و سالهای خود جوانتر به نظر می آیید.

 37. سحر می گوید

  سلام وقت بخیر
  بهترین سن برای لیفت ابرو چه زمانی میباشد؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   از سن ۲۰ سال به بالا می توان لیفت ابرو انجام داد . بعد از این سن هر زمان که احساس کردید نیاز به لیفت ابرو دارید می توانید انجام دهید.

 38. ک می گوید

  با سلام آیا بعد از لیفت ابرو، میتوان کاشت مو انجام داد؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله می توان انجام داد ولی حداقل ۶ ماه باید از کاشت مو گذشته باشد.

 39. ناشناس می گوید

  سلام وقت خوش
  من یک سوال دارم، من میخوام کاشت مو انجام بدم ولی اولش میخوام لیفت ابرو را انجام بدم، چقدر باید از جراحی بگذره تا بخیه ها کامل خوب بشوند و روش کاشت مو را انجام داد؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   حداقل باید ۳ ماه صبر کرد. و بعد از آن با تشخیص پزشک متخصص قابل انجام است.

 40. ناشناس می گوید

  وقت بخیر. لیفت کامل ابرو اندوسکوپ می خوام انجام بدم ولی دوست دارم با بیحسی موضعی باشه. ایا امکانش هست و هم اینکه من پیشانیم پهن و بلنده این برش ها اگر روی پیشانیم خورده بشه ایا بهتره که پیشانیم کوچکتر بشه یا نه چون میترسم خط برش روی پیشانیم بمانه و مخو نشه یا اینکه بهتره برش ها از موها انجام بشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   لیفت با اندوتاین حتما باید با بیهوشی عمومی انجام شود. برش ایجاد شده برای این جراحی از محل رویش مو ایجاد می شود که در حالت عادی دیده نمی شود.

 41. زهرا نیکروش می گوید

  درود و خسته نباشید شما پیج اینستا هم دارید کاراتون رو ببینیم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای دیدن نمونه های جراحی به پیج زیر مراجعه نمایید:
   https://www.instagram.com/drnajafbeygi/

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید