لیفت اندوسکوپیک ابرو و پیشانی چه تفاوتی با هم دارند؟

19,150

لیفت آندوسکوپی ابرو یا (با شیوه درست تلفظ) لیفت اندوسکوپیک ابرو (Endoscopic eyebrow lift)، یکی از روش‌های جوان‌سازی صورت است که همزمان می‌تواند چند عامل ناخوشایند را در چهره شما برطرف کند: نخست اینکه چین و چروک پیشانی را رفع می‌کند؛ سپس ابرو را بالا می‌برد، فرم ابرو را اصلاح می‌کند و خط اخم را از بین می‌برد؛ همچنین می‌تواند به بالاتر رفتن پلک نیز کمک کند.

لیفت پیشانی و ابرو با کمک آندوسکوپ، یک جراحی کم تهاجمی است که دوره نقاهت کوتاهی دارد و نتایج آن نیز بسیار سریع، طبیعی و قابل قبول است. معمولا حساسیت یا مشکل خاصی نسبت به این جراحی وجود ندارد. در نتیجه اگر شما گزینه مناسبی برای لیفت آندوسکوپی ابرو باشید، می‌توانید در کنار دیگر روش‌های جوان‌سازی صورت، از ان بهره ببرید.

با این توصیف، آیا انجام لیفت اندوسکوپیک ابرو یا پیشانی برای شما مناسب است؟ به طور کلی لیفت ابرو چیست این جراحی چگونه انجام می‌شود و چه روش‌های جوان‌سازی مکملی دارد؟ پیش از تصمیم به عمل بالا بردن آندوسکوپی ابرو، به چه نکاتی باید دقت کنید؟ پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را کامل بخوانید:

نمونه لیفت ابرو دکتر نجف بیگی قبل و بعد

لیفت ابرو با اندوسکوپی یعنی چه؟

به‌طور کلی، لیفت اندوسکوپیک ابرو یعنی با کمک اندوسکوپ که یک وسیله جراحی است، ابرو و پوست پیشانی بالا کشیده شود. در این روش با کمک میکروبرش‌هایی که در ناحیه بالای پیشانی و درون موها زده می‌شود، جراح به زیر پوست پیشانی و ابرو دسترسی پیدا می‌کند تا ماهیچه و بافت‌های زیر پوست را جراحی کند.

با بالا رفتن سن، ماهیچه‌ها و بافت‌های زیر پوست شل می‌شود، چربی زیر پوست کاهش می‌یابد و پوست نیز حالت افتاده پیدا می‌کند. همه این‌ها باعث می‌شود که ابرو پایین بیاید و به ابروی بالا فشار بیاورد. همچنین در پیشانی نیز چین و چروک ایجاد می‌شود. خطوطی نیز بین ابروها شکل می‌گیرد که حالت اخم کردن به آن‌ها می‌دهد. همه‌ی این موارد چهره شما را پیر و گرفته نشان می‌دهد. به همین دلیل با کمک لیفت پیشانی و ابرو می‌توانید زیبایی و جوانی چهره خود را دوباره به‌دست آورید.

برای مثال در یک ابروی ایده‌آل با فرم طبیعی، باید دنباله ابرو کمی بالاتر باشد؛ با لیفت آندوسکوپی ابرو، جراح متخصصی که در این کار تجربه و مهارت داشته باشد، به راحتی می‌تواند چنین مواردی را انجام دهد و ظاهر شما را کاملا تغییر دهد. همچنین با بالا کشیدن آندوسکوپی ابرو به اندازه استاندارد، گاهی مشکل افتادگی خفیف پلک بالا نیز برطرف می‌شود.

نمونه عل لیفت ابرو که توسط دکتر نجف بیگی انجام گرفته

لیفت اندوسکوپیک ابرو چگونه انجام می‌شود؟

جراحی لیفت اندوسکوپیک ابرو یک جراحی درون‌بین است که با کمک ابزار اندوسکوپ انجام می‌شود. اندوسکوپ وسیله‌ای است شامل لوله‌های فنری و فیبر نوری که یک دوربین ریز ولی دقیق و همچنین ابزار جراحی روی نوک آن سوار شده است. با کمک این ابزار، بدون برش و باز کردن کامل پوست و تنها با کمک چند شکاف کوچک، جراح به زیر پوست دسترسی خواهد داشت و می‌تواند بافت زیر ابرو را ببیند و جراحی کند.

در لیفت اندوسکوپیک ابرو، متخصص جراحی پلاستیک با کمک ابزاری که از بالای سر به زیر پوست هدایت می‌شود، می‌تواند بافت‌های زیر پوست را از استخوان جدا کند و بالا بکشد؛ همچنین در صورت نیاز، بخش‌هایی از بافت و ماهیچه اضافه را بردارد. بافت‌های زیرین پوست پس از مدتی دوباره به استخوان جوش می‌خورد و در جای خود ثابت باقی می‌ماند. از مزایای لیفت آندوسکوپیک ابرو این است که به‌طور همزمان هم می‌توان خط و چین پیشانی را رفع کرد و هم چروک بین ابرو یا همان خط اخم را از بین برد.

معمولا این عمل با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. برای شروع، در ۳ تا ۵ نقطه از سر، برش‌هایی به طول ۲ تا ۳ سانتیمتر ایجاد می‌گردد. از آنجایی که جراح از چند جای مختلف به ابروها دسترسی پیدا می‌کند، می‌تواند به خوبی تقارن فرم و انحنای ابروها را اصلاح کند. به همین دلیل نتیجه جراحی بالا کشیدن اندوسکوپی ابرو بسیار طبیعی و رضایت بخش خواهد بود.

از مزایای لیفت اندوسکوپیک ابرو نسبت به روش‌های جراحی قدیمی‌تر، میزان برش کمتر، عدم نیاز به تراشیدن مو و همچنین درد و ناراحتی کمتر است. نتیجه بالا بردن آندوسکوپی ابرو معمولا بسته به روشی که جراح استفاده می‌کند، بیش از ۷ تا ۱۰ سال ماندگاری خواهد داشت.

البته در این میان فیزیولوژی و ویژگی‌های بدنی هر فرد، سبک زندگی، میزان شلی یا سفتی پوست و عوامل مختلف دیگر نیز می‌تواند بر میزان موفقیت عمل و ماندگاری لیفت آندوسکوپی ابرو، اثرگذار باشد. به همین دلیل مراجعه به یک متخصص جراحی پلاستیک و معاینه دقیق توسط او بسیار ضروری است.

برای مثال ممکن است جراح متخصص پس از معاینه و انجام برخی آزمایش‌ها، مانند ارزیابی میزان تولید اشک، یا مشخص شدن میزان بلندی یا کوتاهی پیشانی و یا وضعیت ماهیچه‌های ابرو، مواردی را برای شما تجویز کند. مثلا ممکن است نیاز باشد بخشی از پوست پیشانی شما نیز برداشته شود؛ یا شاید نیاز باشد یک هفته پیش از عمل لیفت آندوسکوپی ابرو، بوتولینوم به ابرو یا پیشانی تزریق گردد تا ماهیچه‌ها آزاد و آرام شوند. حتی ممکن است جراح متخصص پس از معاینه، به شما روش جوان‌سازی جایگزین یا مکمل با عمل بالا کشیدن آندوسکوپی ابرو پیشنهاد دهد.

تفاوت لیفت اندوسکوپیک با لیفت مستقیم ابرو و لیفت کورونال
محل برش و زاویه لیفت در بالا کشیدن آندوسکوپی ابرو

چه کسانی نیاز به لیفت اندوسکوپیک ابرو دارند؟

برای اینکه بدانید برای لیفت اندوسکوپیک ابرو گزینه مناسبی هستید یا خیر، نخست توصیه می‌کنیم حتما به یک متخصص جراحی پلاستیک مراجعه کنید. بسیاری از موارد و نکات مهمی که پیش از عمل باید درنظر گرفته شود، تنها با معاینه و برخی آزمایش‌ها مشخص می‌شود. با این وجود اگر موارد زیر در مورد شما صدق می‌کند، این روش می‌تواند برای جوان‌سازی چهره شما موثر باشد:

 • وجود چین و چروک افقی در پیشانی
 • وجود خطوط عمودی میان ابرو
 • وجود چین در گوشه ابرو
 • پایین افتادگی ابرو و فشار به پلک بالایی
 • به‌هم خوردن زاویه و فرم ابرو
 • عدم تقارن در ابروها

همچنین، هرچه خاصیت ارتجاعی پوست شما بیشتر باشد، این عمل برای شما مناسب‌تر خواهد بود. البته فراموش نکنید اگر دخانیات مصرف می‌کنید، باید از چند هفته پیش از عمل آن را کنار بگذارید و پس از عمل نیز تا چند ماه از مصرف آن خودداری کنید. مصرف قرص‌های ضد انعقاد خون مانند آسپرین نیز باید پیش از عمل کنار گذاشته شود. به همین دلیل اگر بیماری خاصی دارید یا دارو مصرف می‌کنید، حتما با پزشک متخصص خود مشورت کنید.

نمونه کاشت مو دکتر نجف بیگی

در صورت تمایل، می‌توانید یک جلسه ویزیت و مشاوره رایگان با دکتر آرش نجف بیگی داشته باشید.

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ | کلینیک سعادت‌آباد : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

مراقبت‌های پس از لیفت اندوسکوپیک ابرو

توصیه‌های پیش و پس از عمل جراح خود را جدی بگیرید تا نتیجه رضایت‌بخشی از لیفت اندوسکوپیک ابرو به‌دست بیاورید. معمولا موارد زیر پس از عمل برای همه وجود خواهد داشت اما بسته به شرایط هر فرد، به میزان کمتر یا بیشتری دیده می‌شود:

 • سوزن سوزن شدن، بی‌حسی، درد، تورم و کبودی در ناحیه بالای صورت و حتی دور چشم، طبیعی است و به مرور رفع خواهد شد.
 • مسکن برای رفع درد، آنتی‌بیوتیک برای جلوگیری از چرکی شدن جای زخم و استفاده از کمپرس آب سرد برای کاهش کبودی و تورم، تجویز می‌شود. همچنین هنگام استراحت باید سر خود را بالا نگه دارید و برای خواب، چند بالش نرم زیر سر بگذارید.
 • رفع تورم و کبودی‌ها بین یک تا دو هفته زمان می‌برد. نگران نباشید و با استراحت و رعایت نکاتی که پزشک جراح توصیه می‌کند، اجازه دهید تا روند بهبودی شما طی شود.
 • پانسمان معمولا دو روز پس از جراحی و همراه با معاینه اولیه، کشیده می‌شود اما برای کشیدن بخیه‌ها باید ۷ تا ۱۰ روز صبر کنید.
 • دوره نقاهت این عمل ۳ تا ۴ روز است؛ پس از آن می‌توانید به آرامی به فعالیت‌های روزانه و معمول خود بپردازید. از انجایی که جای بخیه در میان موهای شما قرار دارد و دیده نمی‌شود، حتی اگر حال جسمی شما مساعد بود می‌توانید به سر کار خود برگردید.
 • تا دو هفته از هرگونه فعالیت جسمی شدید، حتی از نشستن و بلند شدن سریع و ناگهانی، خودداری کنید. معمولا یک ماه پس از جراحی می‌توانید ورزش کردن را از سر بگیرید.

پس از لیفت ابرو چه تغییری ایجاد می‌شود؟

پس از جراحی لیفت اندوسکوپیک ابرو، معمولا ابروها کمی بالاتر از جای اصلی خود هستند. باید صبر کنید تا ورم صورت رفع شود و ابرو به محل طبیعی خود برگردد. همچنین چند ماه طول می‌کشد تا نتیجه نهایی جراحی و تغییر چهره خود را ببینید. تا آن زمان باید صبر کنید.

به یاد داشته باشید که وضعیت بدن و واکنش بیولوژیکی هر فرد به جراحی با شخص دیگر متفاوت است. در نتیجه هیچگاه خود را با شخص دیگری که همین جراحی را داشته است مقایسه نکنید. در نهایت خواهید دید که: ابروهای شما به جای طبیعی خود که پیش از افتادگی قرار داشتند، برمی‌گردند. خطوط اخم بین دو ابرو رفع می‌شود. از چروک پیشانی دیگر خبری نیست. در نهایت هم ظاهر شادتر و جوان‌تری پیدا می‌کنید و هم با بهبود فرم ابروها و درشت‌تر شدن چشم‌ها، چهره زیباتری به‌دست می‌آورید.

لیفت ابرو و پیشانی چگونه چهره را جوان‌تر  می‌کند؟

از آنجایی که فرایند پیرشدن چهره در همه بخش‌های صورت خود را نشان می‌دهد، معمولا تنها لیفت اندوسکوپی ابرو به تنهایی پیشنهاد نمی‌شود. بسته به میزان چین و چروک و افتادگی پوست شما، ممکن است جراح متخصص زیبایی، به شما چند روش درمانی دیگر را نیز پیشنهاد کند:

 • معمول‌ترین روش مکمل با لیفت پیشانی و ابرو، بلفاروپلاستی یا جراحی پلک بالا است. در این روش، افتادگی پلک بالا کاهش می‌یابد و چشم‌ها درشت‌تر می‌شود.
 • لیفت صورت برای رفع افتادگی پوست صورت نیز پیشنهاد می‌شود.
 • تزریق چربی نیز می‌تواند در مواردی به پر کردن فرو افتادگی‌ها و جوان‌تر شدن چهره کمک کند.

در نهایت با لیفت آندوسکوپی ابرو و پیشانی و همچنین روش‌های مکمل، افتادگی‌ها و چین و چروک پیشانی، ابرو و صورت رفع می‌شود؛ یعنی ۱۰ تا ۱۵ سال چهره جوان‌تر و شاداب‌تری خواهید یافت. 

 

سوالات پرتکرار این حوزه را مطالعه فرمایید :

جراحی های لیفت اندوسکوپیک معمولا جز جراحی های دائمی در نظر گرفته می شود که ماندگاری آن در تا ۱۵ سال است.

برای لیفت آندوسکوپیک ابرو برش های ظریف و کوچکی در امتداد عضلات ابرو ایجاد می‌شود ولی جراحی لیفت پیشانی، علاوه بر لیفت ابرو در ناحیه ابرو ها، لیفت ناحیه خط اخم یعنی وسط پیشانی نیز انجام می شود.

روش های قدیمی در برش های وسیع تر امکان لیفت را برای فرد ایجاد می‌کردند و در ضمن مدت ماندگاری آنها نیز به نسبت به روش‌های نوین لیفت که در آن از ابزارهای اندوتاین استفاده می‌شود بسیار کمتر بوده است.

معمولاً کبودی و تورم اولیه این جراحی‌ها ظرف دو هفته برطرف می گردد.

اگر برای انتخاب روش بالا کشیدن ابرو و رفع چین و چروک پیشانی، هنوز به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، با مشاوران پزشکی ما در کلینیک دکتر آرش نجف‌بیگی تماس بگیرید. ما مشتاقانه شما را راهنمایی خواهیم کرد.

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ | کلینیک سعادت‌آباد : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

ممکن است شما دوست داشته باشید
68 نظرات
 1. ناشناس می گوید

  وای خیلی خوبه ساییتون

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام- ممنون از حسن توجه شما

 2. shop.darskhoona.ir می گوید

  سلام.وبسایتتون خیلی خوب و مفیده.به کارتون ادامه بدین

 3. آپادانا تجهیز آراز می گوید

  اقا لینک مطلبو من پیدا نکردم.میشه راهنماییم کنید؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز می توانید بیشتر توضیح بدید چه لینکی مد نظرتونه؟

 4. بیژن می گوید

  سلام هزینه عمل اندوسکوپیک چقدر معمولا. با تشکر

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   هزینه لیفت اندوسوپیک بستگی به میزان افتادگی ابرو و پیشانی هر فرد متفاوت می باشد و تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان قیمت دقیق را اعلام کرد.
   برای مشاوره حضوری رایگان لطفا با شماره های ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ و ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ تماس بگیرید.

  2. ناشناس می گوید

   راستی هزینش چقدر هست

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    با سلام
    برای آگاهی از هزینه ها و گرفتن وقت مشاوره رایگان لطفا با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس حاصل نمایید.

 5. نسرین می گوید

  سلام جاودانم پوست دورچشم چنچه کلاغی و پیشانیم چروک داره ولی با بوتاکس بالا میبرم ولی میخام لیفت آبرو و پیشانی کنم وخیلی میترسم اگه. میشه به من مشاوره بدید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای یک جلسه مشاوره رایگان می تواند با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 6. الهام می گوید

  سلام وقت بخیر چرا بعضی ها با این عمل قیافه ای متعجب پیدا میکنند

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   معمولا قبل از عمل محل لیفت ابرو با بیمار هماهنگ می شود.
   بسته به منطقه ای که برای لیفت انتخاب می شود ، چشم ها می تواند کشیده یا حالت متعجب شود.

 7. مرضیه می گوید

  سلام وقتتون بخیر
  آیا بعد از جراحی حرکت ابرو ها طبیعیه؟؟
  میشه اخم کرد و یا ابرو هارو بالا و پایین کرد؟؟
  و اینکه با لمس پوست پیشانی چیزی غیر متعارف حس میشه مثلا اندوتاین؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   از اندوتاین برای فیکس کردن عضلات در جای مناسب استفاده می شود و به مرور بعد ۶ ماه جذب می شود و آثاری از آن باقی نمی ماند.
   چند هفته اول به دلیل ورم بعد از عمل ممکن است حرکات ابرو ها مثل قبل نباشد ولی با گذشت زمان بهتر میشود.

 8. ناشناس می گوید

  سلام وقتتون به خیر، میخاستم بدونم این پیچ و گیره های پزشکی که تا ۲۰ روز بعد از عمل روی سر باقی میمونه جز مراحل لیفت ابرو محسوب میشه؟! و یا فقط این پیچ و گیره ها برا کسایی هستش که از اندوتاین تو جراحیشون استفاده نشده؟!
  ممنون میشم توضیح بدید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز، ما برای لیفت صورت از ابزارهای اندوتاین استفاده می کنیم. اندوتاین ابزارهایی منعطف هستند که قابل جذب توسط بدن هستند.
   و تا به حال از پیچ و گیره ای استفاده نکردیم که روی سر بیمار تا ۲۰ روز باقی بماند.

 9. محمد می گوید

  من شرایط انجام این عمل رو دارم ولی تنها نکته ای که مانع شده جای برش هاست بخصوص برش های کنار سر که من معمولا موهام کوتاهه و سایه میندازم، این جای برش تا چه حد مشخص میمونه، ۲ تا برش ۳ سانتی تو دو طرف سر کمتر از اخم نیست تاثیرش وگرنه اگر جای زخم های برش نمیمونه و مشخص نیست همین فردا این عمل رو انجام میدم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید تا جای برش بسته به شدت افتادگی صورت شما مشخص شود.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 10. هروی می گوید

  لیفت ابرو هزینش چقدره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 11. زیبا می گوید

  لیفت ابرو با نخ یا اندوتاین هم انجام میدن دکتر؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله
   لیفت ابرو با اندوتاین و از طریق روش آندوسکوپیک هم قابل انجام است.

 12. هانیه می گوید

  سلام لیفت اندوسکوپیک قابل برگشت نیس؟؟؟؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   با افزایش سن پوست صورت دچار افتادگی می شود. و این افتادگی برای همه افراد اتفاق می افتد. ولی کسانی که لیفت صورت انجام داده اند همیشه نسبت به افراد هم سن و سال خودشان چندین سال جوانتر به نظر می رسند.

 13. ... می گوید

  سلام وقت بخیر
  برای پلک شرقی هم لیفت اندوسکوپیک انجام میدید؟
  سن مهمه؟ من ۱۸ سالمه میتونم انجام بدم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   معمولا تا زمانی که رشد فرد کامل نشده باشد عمل های زیبایی را انجام نمی دهند. برای اینکه مشخص شود چه روشی برای پلک شما بهترین نتیجه را دارد حتما بادی به صورت حضوری معاینه شوید.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 14. 2222 می گوید

  لیفت ابرو هزینش چقدره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 15. محمدحسین می گوید

  با عرض سلام میشه بفرمایید لیفت ابرو برای آقایان هم انجام میدید یا خیر ؟ لطف کنید درباره ی جای بخیه بعد از لیفت ابرو هم توضیح بدید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله لیفت ابرو برای آقایان هم قابل انجام است.
   لیفت ابرو به ۲ روش انجام می شود که در هیچ کدام جای بخیه مشخص نمی شود.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 16. افضلی می گوید

  با عرض سلام لیفت ابرو رو زیر چند سال نمیشه انجام داد ؟ من دخترم ۱۷ سالست اما خیلی ناجور از موقعی که به دنیا اومده ابروی سمت چپش افتادگی شدید داره و الان توی روحیه و اعتماد به نفسش تاثیر گذاشته و من خیلی نگرانشم بهترین راه به نظرم لیفت ابرو ولی میترسم سنش کم باشه و دوباره برگرده . میشه درباره ی این موضوع منو راهنمایی کنید . با سپاس

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   جراحی های زیبایی را بعد از اینکه رشد شخص کامل شد می توان انجام داد.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 17. زهره می گوید

  سلام.من مشکلی ندارم فقط دنباله ی ابروم پایینه و دوست دارم فاصله اش با چشمم زیاد بشه.میخواستم ببینم چه نوع روشی را پیشنهاد میدید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   روش های متفاوتی برای ایجاد فاصله بین چشم و ابرو وجود دارد. برای اینکه مشخص شود چه روشی برای شما مناسب است باید به صورت حضوری معاینه شوید.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 18. ناشناس می گوید

  سلام اقای دکتر وقت بخیر .در عمل اندوسکوپیک از نخ هم استفاده میشه ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر در لیفت اندوسکوپیک از ابزارهای اندوتاین استفاده می شود.

 19. نرگس می گوید

  سلام
  میخواستم بپرسم ایا جراحی با بیهوشی کامل انجام میشه؟مدت زمان جراحی چقدره
  .و ایا بعد اون بیمار درد زیادی میکشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله با بیهوشی کامل انجام میشه و معمولا جراحی های روی صورت دردناک نیستند.

 20. شیما می گوید

  با سلام من پلکم افتاده ولی گفتند اگر پلکم را بردارم چشمانم گود و بدنگاه میشود ایا میشود از طریق لیفت ابرو افتادگی ام را کم کنم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر عمل چراحی پلک اگر توسط متخصص با تجربه انجام شود چشمانتان گود نمی شود.
   اصلاح افتادگی ابرو مشکل پلک را حل نخواهد کرد.

 21. رحمتی می گوید

  سلام
  من مو کاشتم مشکلی پیش نمیاد واسه لیفت ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر . کسانی که کاشت مو انجام دادن و یک سال از انجام آن گذشته می توانند لیفت صورت انجام دهند.

 22. ثنا می گوید

  سلام من فاصله ابروهام با چشمام زیاده و چشمام درشتن،افتادگی هم نداره پلکم،اما دوست دارم چشمام کشیده نشون بده،آیا این عمل برای من مناسبه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز باید شما به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود آیا امکان انجام این جراحی برای شما وجود دارد یا خیر.

 23. مهدی می گوید

  سلام وقت به خیر من پیشونیم خط بسیار عمیقی داره و فاصله بین چشم و ابروم خیلی کمه و این موضوع باعث شده که همه خیال میکنن من همیشه اخم میکنم .

 24. شیوا می گوید

  سلام وقت بخیر ، من ۳۵ دارم می خواستم بپرسم لیفت آندوسکوپ برای سن من مناسب هست و اینکه من افتادگی کمی در پلک سمت چپ دارم ولی پوست صورتم کلا کمی شل شده ، البته دوست دارم ابروهام بالا بره ، ولی چون چشمام درشت نیست میترسم چشمم ریز بشه….
  و می خواستم بدونم سمت گونه هام که زیر چشم هست هم امکان لیفت آندوسکوپ داره ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان مشخص کرد آیا لیفت آندوسکوپیک برای شما مناسب است یا خیر.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 25. بهاره می گوید

  آقای دکتر امکان عمل لیفت آندوسکوپ با بی حسی موضعی هست که هزینه رو پایین بیاره …. ؟ و اگه امکانش هست تفاوت قیمتی حدودا چقدر میشه ؟
  و حدود تقریبی قیمت لیفت رو میشه بگید ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای راهنمایی در مورد عمل و اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 26. ناشناس می گوید

  سلام من افتادگى شدید ابرو دارم ولى از بیهوشى میترسم ایا با بی حسی هم میشه این عمل رو انجام داد

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   لیفت آندوسکوپیک حتما با بیهوشی عمومی باید انجام شود ولی برای روش های دیگر می توان از بی حسی موضعی استفاده کرد.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 27. الناز می گوید

  سلام این عمل لزوما ارتباط مستقیمی با سن و پیری داره؟ من ۲۵ سالمه و مشکل چروک ندارم اما به شدت افتادگی ابرو دارم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر ارتباطی با سن ندارد ولی معمولا با افزایش سن این افتادگی رخ میدهد.

 28. الناز می گوید

  به ابعاد پیشانی ارتباطی داره؟ مثلا برای کسانی که پیشانی کوتاهی دارند عمل مناسبی است؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر در ابعاد پیشانی تغییری ایجاد نمی شود.

 29. ناشناس می گوید

  سلام
  میخواستم لیفت گونه انجام بدم
  انجام میدید و چقدر هزینه داره؟
  ممنون

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله لیفت گونه نیز انجام می شود. برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 30. شمس می گوید

  با سلام خدمت شما ،من قصد انجام لیفت ابرو دارم کل طول ابرو ،ولی من یه مشکلی دارم چون کاشت مو کردم وموهام ضعیفه دوس ندارم موهام درگیر بشن آیا راه دیگه ی واسه این کار هست آیا میشه دقیقا پوست بالای ابرو برداشته بشه و خط بخیه درست روی خط بالای ابرو باشه ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   در لیفت ابرو فقط پوست برداشته نمی شود بلکه عضلات هم کشیده می شود بنابراین از طریق برش روی ابرو قابل انجام نیست.

 31. شهلا می گوید

  سلام
  من یکی از ابروهام افتادگی داره
  امکان داره یک ابرو رو انجام داد؟؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله می توان انجام داد، ولی نظر قطعی پس از معاینه حضوری توسط دکتر اعلام می شود.

 32. شمس می گوید

  اگه برش لیفت آندوسکوپیک روی خط رویش مو یا زیرش باشه اشکالی نداره؟چند تا برشه و آیا جاشون زیاد میمونه؟البته ببخشید که زیاد سوال پرسیدن

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برش ها معمولا در ناحیه ای ایجاد می شود که مشخص نباشد.

 33. مهسان می گوید

  سلام آیا دوران نقاهت داره؟ کبودی یا زخمی توی صورت ب وجود نمیاد؟ میشه روز بعدش سر کارمون بریم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   این جراحی دردناک نیست ولی ممکن است تا چند روز بعد جراحی ورم و کبودی در ناحیه صورت داشته باشید و اکثرا ترجیح می دهند در منزل بمانند تا این ورم و کبودی برطرف شود.

 34. حسینی می گوید

  سلام من پیشونیم یکم برجستگی داره ویکم بلنده ایا لیفت پیشونی کمکی به کم کردن برجستگی یا بلندی پیشونیم میکنه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر لیفت در ارتفاع پیشانی یا رفع برجستگی پیشانی تاثیری ندارد.

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید