لیفت ابرو با نخ

182

آیا زمانی که در آینه به خود نگاه می‌کنید، از چهره خود رضایت دارید؟ آیا چهره شما شادابی که باید داشته باشد را دارد؟ آیا اخیراً به شما گفته‌اند که کمی عبوس و خسته به نظر می‌رسید؟ اگر تا کنون با یکی از این سؤالات روبه‌رو شده‌اید، شاید وقت آن رسیده که از یکی از روش‌های جوان‌سازی پیشانی یا صورت، مانند لیفت ابرو با نخ استفاده کنید.

این عمل زیبایی که به نوعی یکی از روش‌های جوان‌سازی پوست نیز در نظر گرفته می‌شود، با هدف بالا کشیدن ابرو انجام می‌گردد. در این مقاله، همراه ما باشید تا با روند انجام این جراحی زیبایی، مزایا و معایب و همچنین، میزان ماندگاری نتیجه آن بیشتر آشنا شوید.

لیفت ابرو با نخ

لیفت ابرو با نخ که گاها به عنوان لیفت پیشانی نیز شناخته می‌شود، با هدف بالا کشیدن ابرو انجام می‌شود تا ظاهری با طراوت تر در قسمت بالایی چهره ایجاد کند. در این جراحی زیبایی، پوست اضافی که باعث ایجاد چین‌وچروک در پیشانی و اطراف چشم شده، برداشته می‌شود تا برآمدگی‌های ایجادشده ناشی از پوست اضافی، برطرف شوند.

لیفت ابرو قبل و بعد

چرا ابروهای خود را بالا بکشیم؟

با افزایش سن، با توجه این که پوست حالت ارتجاعی خود را از دست داده و شل می‌شود، میزان چین‌وچروک‌های صورت نیز بیشتر و بیشتر می‌شود. این مسئله باعث می‌شود که پوست حالت خسته و عصبانی به خود گرفته و از جذابیت ظاهری شما کم کند. علاوه بر این، برخی از افراد به دلیل مسائل ژنتیکی، حالت چهره‌شان همیشه حالت اخمویی داشته که موجب ایجاد چین‌وچروک‌های بیشتری می‌شود.

بنابراین، به طور کلی می‌توان گفت که بالا کشیدن ابرو برای افرادی که یکی از اهداف زیر را مد نظر دارند، مناسب است:

 • برطرف شدن حالت اخم و عصبانیت از چهره
 • دارا بودن چشم‌هایی باز به همراه پشت پلک بلند
 • افزایش اعتماد به نفس

کاندیدای مناسب لیفت ابرو با نخ

با وجود اینکه لیفت ابرو با نخ به عنوان یکی از بهترین روش‌های موجود جهت برطرف کردن چین‌وچروک پیشانی و بالا بردن پلک در نظر گرفته می‌شود، اما قطعاً برای تمامی افراد بهترین روش نخواهد بود. به طور کلی، انجام این جراحی به کسانی توصیه می‌شود که بین ۳۰ الی ۵۰ سال سن داشته و نشانه‌هایی از پیری پوست مانند شلی و افتادگی در آن‌ها مشاهده می‌شود.

اما انجام این جراحی، به افراد زیر توصیه نمی‌شود:

 • افرادی که پوست نازکی دارند
 • افرادی که چربی پوست زیادی ندارد
 • افرادی که پوست زاویه فکی آن‌ها حالت کیسه‌ای زیادی دارد
کاندیدای مناسب لیفت ابرو با نخ

برای دریافت مشاوره و پرسیدن سوالات بیشتر، با کلینیک دکتر نجف بیگی تماس حاصل فرمایید.

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ | کلینیک سعادت‌آباد : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

لیفت ابرو چگونه انجام می‌شود؟

برای انجام این جراحی می‌توان از بیهوشی عمومی و یا بی‌حسی موضعی استفاده کرد. برای بالا کشیدن ابرو، بسته به شرایط و هدف نهایی فرد متقاضی، از یکی از روش‌های انواع لیفت با نخ استفاده می‌شود. انواع روش‌های انجام این جراحی عبارت هستند از:

 • لیفت ابرو با نخ معلق (Free Floating Thread):

  همان‌طور که از اسم این شیوه مشخص است، در این درمان از یک سری نخ استفاده می‌شود که با استفاده از بی‌حسی موضعی وارد پوست شده که نتیجه آن به مدت ۱ الی ۲ سال ماندگار خواهند بود.

 • لیفت ابرو با نخ ثابت (Fixed Thread):

  در این روش که معمولاً ماندگاری بالایی دارد، پوست اضافی قسمت پیشانی نیز برداشته می‌شود. با وجود اینکه میزان کبودی در این روش بیشتر است، اما نتیجه آن مطمئن‌تر است.

مدت زمان انجام این جراحی، بسته به روشی که برای بالا کشیدن ابرو مورد استفاده قرار می‌گیرد و اینکه آیا جراحی زیبایی دیگری هم‌زمان با این جراحی انجام می‌شود یا نه متفاوت است.

لیفت ابرو با نخ و تغییراتی که ایجاد می شود

ریکاوری بعد از بالا کشیدن ابرو

برای اینکه از نتیجه لیفت ابرو با نخ راضی باشید، باید به یک سری نکات توجه داشته باشید:

 • نخ بخیه‌ای که برای زخم‌هایتان استفاده شده است، معمولاً بعد از یک هفته توسط پزشک برداشته می‌شوند.
 • بعد از انجام جراحی معمولاً دردی در ناحیه پیشانی خود احساس می‌کنید. وجود کمی تورم و کبودی تا ۱۰ روز بعد از جراحی طبیعی است. این عوارض معمولاً بعد از ۲ هفته به طور کامل بهبود پیدا می‌کنند. در صورتی که این مسائل به خودی خود خوب نشدند، حتماً شرایط خود را با جراحتان در میان بگذارید.
 • برای کاهش اثر کبودی و تورم می‌توانید به صورت منظم از کیسه یخ استفاده کنید.

اینکه چه زمانی می‌توانید به انجام فعالیت‌های روزمره‌تان بازگردید، به نظر پزشک و شرایط شما بستگی دارد. مسلماً اگر تنها لیفت ابرو با نخ را انجام داده باشید، خیلی سریع‌تر بهبود پیدا می‌کنید. اما به طور کلی، می‌توان گفت:

 • روز اول جراحی: پیاده‌روی در اطراف خانه
 • روز دوم جراحی: دوش گرفتن با فشار آب ملایم
 • یک هفته بعد از جراحی: بازگشت به زندگی روزمره بدون انجام فعالیت‌های سنگین. در صورتی که نگران کبودی‌های ناشی از انجام جراحی هستید، می‌توانید از لوازم آرایشی که پزشک تجویز می‌کند، استفاده کنید.
 • یک الی دو هفته بعد از جراحی: انجام فعالیت‌هایی که قبل از جراحی انجام می‌دادید و قطع داروهای مسکنی که توسط پزشک تجویز شده بود.
 • دو الی چهار هفته بعد از جراحی: از سر گرفتن فعالیت‌های ورزشی اما به تدریج.
لیفت ابرو با نخ و جوان تر شدن چهره

میزان باقی ماندن این روش چقدر است؟

در میان روش‌های مختلفی که برای بالا کشیدن ابرو وجود دارد، لیفت ابرو با نخ به عنوان یکی از بهترین روش‌های جراحی در نظر گرفته می‌شود؛ چرا که نتایج این جراحی برای سال‌ها می‌تواند ماندگار باشد. اما توجه داشته باشید که فرآیند پیری چیزی نیست که بتوانید آن را متوقف کنید. تنها کاری که می‌توانید انجام دهید، این است که با استفاده از یک رژیم غذایی سالم که شامل انواع ویتامین‌هاست به همراه مصرف روزانه کرم ضد آفتاب، سرعت پیشروی این فرآیند را به تعویق بیندازید.

راهنمای انتخاب جراح لیفت ابرو با نخ

برای اینکه از طریق لیفت ابرو با نخ ظاهری شاداب و جوان داشته باشید، باید قبل از هر چیز، به دنبال یک جراح باشید که به بهترین شکل، قادر به انجام این جراحی باشد؛ چرا که این عمل نیز مشابه با هر عمل دیگری، عوارض خاص خود را دارد، خصوصاً اگر توسط یک جراح حاذق انجام نشود!

پزشکی که انتخاب می‌کنید، علاوه بر توانایی و مهارت بالایی که دارد، باید بتواند کاملاً نیاز و خواسته شما را درک کرده و متناسب با آن جراحی را انجام دهد. بنابراین، هنگامی که به دنبال جراحی جهت انجام لیفت ابرو با نخ هستید، موارد زیر را به خاطر داشته باشید:

 • برای اینکه متوجه مهارت پزشک شوید، می‌توانید از وی بخواهید برخی از نمونه کارهای خود را در این زمینه به شما نشان دهد.
 • داشتن گواهی‌نامه‌های معتبر می‌تواند تا اندازه‌ای خیال شما را از مهارت‌های پزشک جهت انجام این جراحی راحت کند.

به خاطر داشته باشید که در جلسه مشاوره‌ای که با پزشک خود دارید، باید به طور کامل وی را از شرایطی که دارید، مطلع سازید. یکی از مهم‌ترین مواردی که در این جلسه باید به آن پرداخته شود، نتیجه‌ای است که شما از جراحی انتظار دارید؛ برخی مواقع به دلیل اینکه افراد شناخت درستی از این جراحی و نتایج آن ندارند، بعد از انجام جراحی از نتیجه راضی نیستند. بنابراین، به صورت کاملاً مشخص و واضح خواسته خود را برای پزشک مطرح نمایید تا مشخص شود که لیفت ابرو با نخ پاسخگوی نیاز شما هست یا نه. علاوه بر این، از پزشک خود بخواهید که روند انجام جراحی و مراقبت‌های بعدی را به طور کامل برای شما توضیح دهد. به این صورت شما می‌توانید برای روزهای بعد از انجام جراحی‌تان برنامه‌ریزی کرده و متوجه شوید که دقیقاً به چه مواردی نیاز دارید.

تصویر لیفت ابرو از نیم رخ

مزایا

 • کم خطر نسبت به سایر روش‌های بالا کشیدن ابرو
 • عدم نیاز به رعایت موارد خاص قبل از انجام جراحی
 • عدم نیاز به مراقبت‌های ویژه بعد از انجام جراحی
 • قابل مشاهده بودن اثر درمان بلافاصله بعد از انجام جراحی
 • ماندگاری اثر درمان به مدت چندین سال
 • عدم وجود زخم روی پوست
 • قابلیت انجام مجدد جراحی بدون عوارض خاص

عوارض احتمالی

یکی از نکاتی که باید مد نظر داشته باشید، این است که در این جراحی نیز مشابه با هر جراحی دیگری، نمی‌توان احتمال عوارض جانبی را صفر در نظر گرفت. خصوصاً اگر بالا کشیدن ابرو توسط یک جراح ماهر انجام نشود. با این وجود، عوارض جانبی این روش به نسبت سایر روش‌ها بسیار کمتر است؛ چرا که احتمال آسیب رساندن به عروق صورت و پیشانی بسیار پائین می‌باشد.

هزینه لیفت ابرو با نخ

هزینه بالا کشیدن ابرو به عوامل مختلفی مانند روش انجام جراحی، پزشکی که برای انجام این جراحی انتخاب می‌کنید، تجهیزات جانبی مورد نیاز، بیمارستان یا کلینیکی که این عمل در آن انجام می‌شود و … بستگی دارد. بنابراین، برای کسب اطلاعات دقیق در مورد اینکه هزینه این جراحی برای مورد شما چقدر است، حتماً در جلسه مشاوره پزشکی از جراح خود سؤال کنید. با توجه به این که این جراحی معمولاً به عنوان یک جراحی زیبایی شناخته می‌شود و نه درمانی، بیمه هزینه‌های این جراحی را پرداخت نمی‌کند. با این وجود برای کسب اطلاعات دقیق در این مورد باید با شرکت بیمه‌گزار خود صحبت کنید.

نتیجه‌گیری

برای بالا کشیدن ابرو می‌توانید از لیفت ابرو با نخ استفاده کنید. نتایج این روش نسبت به سایر روش‌هایی که برای جوان‌سازی پوست صورت و پیشانی استفاده می‌شوند، ماندگاری بیشتری دارند. البته به شرط آنکه توسط یک پزشک حاذق و با تجربه انجام شود. بنابراین، قبل از اینکه تصمیم قطعی خود را برای انجام این جراحی بگیرد، در یک جلسه مشاوره پزشکی شرکت کرده و مطمئن شوید که این روش برای رسیدن به خواسته‌ای که مد نظر دارید، بهترین روش هست یا نه.

ممکن است شما دوست داشته باشید

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید

4 نظرات
 1. کمالی می گوید

  لیفت ابرو با نخ نیاز به جراحی داره؟ یا بدون باز کردن و شکافتن انجام میشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   لیفت ابرو با نخ بدون برش جراحی و از طریق سوراخ های کوچکی که در پوست ایجاد می کنند انجام می شود.

 2. شقایق می گوید

  این سوراخایی که گفتید ایجاد میکنن برای لیف ابرو درد داره یا بی حسی انجام میشه؟ من مادرم میخواد همین لیفت ابرو با نخ رو انجام بده ولی خیلی میترسه که خیلی درد داشته باشه یا کبود شه ممنون میشم جوابمد بدید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   این عمل با بیحسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام میشه و بیمار در زمان انجام عمل دردری احساس نمی کند.
   کبودی بعد از انجام این عمل بعد از یک هفته الی ۱۰ روز برطرف خواهد شد.