همه چیز درباره لیفت گونه

806

زیبایی چهره و جذابیت آن، ارتباط مستقیمی با تناسب اجزا صورت دارد. در واقع، شما زمانی که تناسب مطلوبی بین اجزا مختلف صورت ایجاد کنید، می‌توانید تاثیر فوق‌العاده آن را در ظاهرتان مشاهده کنید. این تناسب گاهی با آرایش صورت و گریم ایجاد می‌شود. گاهی نیز، با استفاده از جراحی‌های زیبایی و تزریق ژل و چربی انجام می‌شود. گونه، یکی از پارامترهای مهم در زیبایی صورت است. افتادگی گونه با افزایش سن و کاهش وزن، از اصلی‌ترین علل کاهش جذابیت و مسن به‌نظر رسیدن صورت است.

روش های بالا بردن گونه برای بهبود این شرایط بهترین کاری است که می‌توانید از آن استفاده کنید. لیفت گونه به شما کمک می‌کند تا بهترین و زیباترین حالت صورت خودتان را مشاهده کنید.

برای کسب اطلاعات دقیق از لیفت گونه و روش‌های آن در ادامه همراه ما باشید!

گونه و تاثیر آن در زیبایی صورت

زیبایی و جذابیت صورت از پارامترهای اثرگذار بر روحیه افراد است. معمولا هر چه تناسب چهره افراد بیشتر باشد، جذابیت چهره آن‌ها نیز بیشتر است. داشتن گونه‌های برجسته، زیبا و متقارن به شما کمک می‌کند تا جذابیت جوانی‌تان را داشته باشید. گونه‌های سرخ و برجسته، نشانه‌ای از جوانی و شادابی است. گاهی به‌دلیل لاغری و افزایش سن، چربی‌های روی استخوان گونه و عضلات صورت ضعیف می‌شوند و همین موضوع، موجب کاهش برجستگی گونه می‌شود. در چنین شرایطی چهره افراد خسته، مسن و چروک به‌نظر می‌رسد.

چگونه می‌توان گونه های زیبایی داشت؟

همان‌طور که گفته شد، افتادگی گونه، آب شدن چربی ناحیه گونه و کاهش حجم عضلات صورت موجب افتادگی گونه و کاهش برجستگی بافت گونه می‌شود.

در چنین شرایطی بدیهی است که باید به فکر راه چاره بود. لیفت گونه و استفاده از روش های بالا بردن گونه به شما کمک می‌کند تا زیبایی و جوانی‌تان را بازیابی کنید.

معمولا با استفاده از چنین روش‌هایی می‌توانید برجستگی گونه را بازسازی کنید و موجب تقویت جذابیت در سایر قسمت‌های صورت شوید.

جراحی‌ زیبایی لیفت گونه به شما کمک می‌کند تا اعتماد به نفس و جوانی‌تان را به‌دست آورید. با داشتن گونه‌های برجسته، در هنگام خندیدن خط زیبایی مابین گونه و خط فکی ایجاد می‌شود که موجب جذابیت و زیبایی صورت‌تان می‌شود.

مزایای لیفت گونه چیست؟

انجام جراحی‌های زیبایی مزایای مختلفی دارد. این مزایا معمولا انگیزه اصلی افراد برای انجام جراحی زیبایی است. شما با درک صحیح از مزایا و معایب استفاده از روش های بالا بردن گونه می‌توانید در خصوص استفاده از روش‌های لیفت گونه تصمیم بگیرید و به‌راحتی جذابیت‌تان را باز گردانید.

 • کاهش علائم و نشانه‌های پیری پوست و کاهش چین و چروک‌های پوستی
 • افزایش اعتماد به نفس
 • بازگردانی زیبایی و جذابیت جوانی
 • جوانسازی پوست و صورت
 • کاهش چین و چروک در ناحیه گردن
 • کاهش خط لبخند و خط حزن
 • بالا بردن خط تمرکز صورت و افزایش جذابیت چشم‌ها، بینی و لب‌ها
 • به‌دست آمدن پوستی صاف و بدون چین و چروک

معایب لیفت گونه چیست؟

بدیهی است که استفاده از روش های بالا بردن گونه به شما این اجازه را می‌دهد تا زیبایی بیشتری را تجربه کنید، اما در صورتی‌که برای انجام این عمل، به پزشک متخصص باتجربه‌ای مراجعه نکنید، ریسک بروز مشکلات دیگر نیز بالا می‌رود.

در چنین شرایطی با مطالعه و تحقیق در خصوص روش های بالا بردن گونه، معایب جراحی نیز بروز می‌کند. برای اطلاع از معایب روش های بالا بردن گونه، به موارد زیر اشاره می‌کنیم.

 • مشکلات بعد از بی‌هوشی: در بعضی افراد احتمال واکنش‌های بدن به داروی بی‌هوشی وجود دارد. تهوع، سرگیجه و لرز از رایج‌ترین مشکلاتی است که افراد بعد از بی‌هوشی تجربه می‌کنند. این واکنش‌ها در افراد مختلف، متفاوت است و نمی‌توان پیش از بی‌هوشی در خصوص آن اظهارنظر کرد.
 • تورم و کبودی: معمولا با ایجاد برش و آسیب اندک در بافت پوست، تورم و کبودی ایجاد می‌شود. اسکار پوستی و تلاش بدن برای ترمیم بافت آسیب دیده، موجب بروز تورم و کبودی در ناحیه لیفت می‌شود. معمولا با گذشت زمان از عمل جراحی لیفت، کبودی و تورم به مرور بهبود می‌یابد.
 • بی‌حسی در ناحیه لیفت: اگر تجربه جراحی و برش پوست را داشته باشید، می‌دانید که بی‌حسی موقتی از عوارض رایجی است که تا مدتی پس از عمل با شما خواهد بود. این عارضه معمولا پس از چندین هفته بهبود می‌یابد؛ اما در صورتی‌که مدت زمان طولانی‌تری از عمل شما گذشته است و علائمی از بهبودی مشاهده نمی‌کنید، حتما این موضوع را با پزشک متخصص‌تان در میان بگذارید.
 • درد: یکی از مشکلاتی که در تمامی جراحی‌های زیبایی وجود دارد، احساس درد بعد از عمل است. معمولا با پیگیری روند بهبودی و استفاده از مسکن‌هایی که توسط پزشک متخصص برای‌تان تجویز شده است، درد کاهش پیدا می‌کند و با طی شدن روند بهبودی نیز، درد به‌طور کامل بهبود می‌یابد.
 • آسیب به عصب صورت: این عارضه معمولا در صورتی ایجاد می‌شود که پزشک متخصص و باتجربه‌ای را برای انجام این عمل انتخاب نکرده باشید، در چنین شرایطی بدیهی است که آسیب به عصب صورت موجب کاهش جذابیت صورت می‌شود و تغییر فرم در ساختار طبیعی چهره ایجاد می‌شود. توجه داشته باشید که اگر پزشک متخصص و باتجربه‌ای را برای این‌کار انتخاب کنید، دچار چنین مشکلاتی نخواهید شد.
نمایش محل های عمل های زیبایی در صورت

لیفت گونه چگونه انجام می‌شود؟

کسب اطلاعات دقیق از جزئیات روش های بالا بردن گونه به شما کمک می‌کند تا نگرانی و استرس کم‌تری تجربه کنید. روش های بالا بردن گونه متفاوت است. استفاده از نخ یکی از روش های بالا بردن گونه است. استفاده از تزریق ژل و چربی به گونه نیز، یکی از روش های بالا بردن گونه محسوب می‌شود. با استفاده از پروتز گونه نیز، می‌توانید لیفت گونه را تجربه کنید.

در تمامی این روش‌ها می‌توان از بی‌حسی موضعی و بی‌هوشی عمومی استفاده کرد. این جراحی زیبایی به‌عنوان جراحی سرپایی شناخته می‌شود و شما می‌توانید به‌راحتی و با چند روز مرخصی از محل کارتان، این جراحی را انجام دهید و زیبایی و جوانی صورت‌تان را بازیابی کنید.

در ویدیو زیر دکتر نجف بیگی درباره چگونگی لیفت با نخ توضیح میدهند : 

انواع روش های بالا بردن گونه را بشناسید!

بدیهی است که شناخت روش‌های مختلف لیفت گونه به شما این اجازه را می‌دهد تا تکنیک موردنظرتان را به پزشک متخصص پیشنهاد کنید و در خصوص همان روش از پزشک مشورت بگیرید.

در ادامه به بررسی روش های بالا بردن گونه می‌پردازیم:

۱- بالا بردن گونه با نخ لیفت

همان‌طور که پیش‌تر نیز اشاره شد، روش های بالا بردن گونه مختلف است. استفاده از روش لیفت گونه با نخ به شما این امکان را می‌دهد تا با استفاده از بی‌حسی موضعی، لیفت را انجام دهید.

معمولا نخ لیفت براساس تشخیص پزشک در زیر پوست قرار داده می‌شود. نخ لیفت دارای زائده‌های ریزی مثل قلاب ماهی‌گیری است که با فرو رفتن در پوست ناحیه موردنظر و کشیدن آن به سمت موردنظر، لیفت را انجام می‌دهد. این لیفت موجب بهبود زیبایی صورت می‌شود و معمولا چین و چروک‌های پوستی در اطراف لب و زیر فک نیز کاهش می‌یابد.

با استفاده از روش های بالا بردن گونه مثل نخ لیفت می‌توانید، بدون گذراندن دوران نقاهت مشکل، تغییرات زیبایی را در صورت‌تان ایجاد کنید. توجه داشته باشید که مدت زمان ماندگاری نخ لیفت معمولا حدود ۶ ماه الی ۱۸ ماه است. هرچند این مدت زمان به واکنش بدن شما بستگی دارد.

۲- بالا بردن گونه با تزریق ژل

از آسان‌ترین و ساده‌ترین روش های بالا بردن گونه، می‌توان به تزریق ژل یا فیلر اشاره کرد. تزریق فیلر به شما کمک می‌کند تا در کم‌ترین زمان، برجستگی موردنیازتان را در قسمت‌های مختلف صورت ایجاد کنید.

بالا بردن گونه با این روش بسیار آسان است. پزشک متخصص باتوجه به بودجه شما و شرایط موجود، یکی از برندهای ژل مخصوص تزریق در گونه را انتخاب می‌کند و در مدت زمانی حدود ۳۰ الی ۴۵ دقیقه تزریق ژل به گونه را انجام می‌دهد. پزشک متخصص معمولا براساس اصول زیبایی شناسی و تشخیص نیاز صورت، تزریق را انجام می‌دهد.

تکنیک تزریق ژل در چنین شرایطی اهمیت زیادی دارد، زیرا با تزریق نامطلوب احتمال کبودی و سیاهی زیر چشم نیز وجود دارد. پس سعی کنید برای انتخاب پزشک متخصص، به این نکات توجه کنید و بهترین پزشک متخصص را برای تزریق ژل انتخاب کنید. میزان ماندگاری این تکنیک بستگی به نوع ژل دارد و معمولا ماندگاری آن از حدود ۶ الی ۱۲ ماه متغیر است.

نمونه قبل و بعد از لیفت گونه

۳- بالا بردن گونه با تزریق چربی

همان‌طور که می‌دانید، یکی از روش های بالا بردن گونه با تزریق چربی است. در این تکنیک، پزشک متخصص با استفاده از لیپوساکشن، چربی موردنیاز را از ناحیه‌ای مثل ران پا استخراج می‌کند. بعد از این مرحله، پزشک چربی استخراج شده را فرآوری می‌کند تا آماده تزریق شود. در همین زمان، بی‌حسی گونه با استفاده از پماد بی‌حسی انجام می‌شود. سپس، با استفاده از سرنگ‌های مخصوص، تزریق چربی به ناحیه گونه انجام می‌شود.

ماندگاری چربی کم‌تر از ژل است و احتمال همبند شدن بافت چربی بسیار بالا است. پس بدیهی است که برای ایجاد برجستگی موردنظر، باید تزریق در چند مرحله انجام شود. موضوع استفاده از چربی به‌عنوان یکی از روش های بالا بردن گونه یا عدم استفاده از آن، نیازمند اطلاع کامل شما از عوارض احتمالی مثل گلوله شدن چربی در بافت گونه و یا افتادگی آن است.

۴- بالا بردن گونه با پروتز گونه

یکی از روش های بالا بردن گونه، استفاده از پروتز گونه است. شما می‌توانید با پروتزهای سیلیکونی که مخصوص گونه ساخته شده است، برجستگی گونه را تقویت کنید. پزشک متخصص براساس بررسی و معاینه ساختار صورت‌تان و درک عمیق از زیبایی شناسی، مناسب‌ترین پروتز گونه را برای لیفت گونه شما انتخاب می‌کند. بعد از این مرحله، پزشک متخصص طی بی‌حسی موضعی یا بی‌هوشی عمومی، اقدام به ایجاد برش داخل دهان و یا زیر پلک‌تان می‌کند. بعد از این مرحله، پزشک پروتز را بر روی استخوان گونه فیکس می‌کند و محل برش، بخیه زده می‌شود. در این شرایط جراحی بالا بردن گونه تمام می‌شود و شما می‌توانید با گذراندن دوران نقاهت، جذابیت و زیبایی استفاده از روش های بالا بردن گونه را احساس کنید.

توصیه‌های قبل استفاده از روش های بالا بردن گونه

توجه به توصیه‌های قبل از انجام هریک از روش‌های بالا، به شما کمک می‌کند تا بهترین نتیجه را از انجام آن مشاهده کنید. روش های بالا بردن گونه با درنظر گرفتن نکاتی که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم، بسیار موفقیت آمیز خواهد بود.

 • از حدود ۴ هفته مانده به تاریخ جراحی، حتما استعمال دخانیات و نیکوتین را قطع کنید تا ریسک بروز مشکلات بعدی کاهش پیدا کند.
 • حتما مصرف آسپرین را دو هفته قبل از جراحی قطع کنید و از داروهای رقیق کننده خون استفاده نکنید.
 • قبل از تاریخ عمل، حتما چکاپ کامل چشم انجام دهید و جراحی را با پزشک‌تان درمیان بگذارید. درصورت توصیه یا تشخیص مشکل چشمی، حتما این موضوع را با پزشک متخصص‌تان مطرح کنید.
 • درصورت داشتن آلرژی و حساسیت، این موضوع را با پزشک‌تان درمیان بگذارید.
 • اگر سابقه بیماری خاصی دارید، حتما درخصوص آن با پزشک متخصص‌تان صحبت کنید.
 • لباس دکمه دار برای روز عمل آماده کنید تا پس از جراحی از آن استفاده کنید.

مراقبت‌های بعد از انجام روش های بالا بردن گونه

یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر جراحی، توجه به مراقبت‌های بعد از آن است. جدی گرفتن این مراقبت‌ها و پی‌گیری روند درمان به شما کمک می‌کند تا بهترین نتیجه را از جراحی زیبایی ببینید. در ادامه به مهم‌ترین بخش‌های مراقبت های بعد از روش های بالا بردن گونه می‌پردازیم:

 • مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک متخصص را به‌طور جدی پیگیری کنید. استفاده از آنتی بیوتیک‌ها راس ساعات مقرر از مهم‌ترین موضوعاتی است که باید به آن توجه کنید.
 • استفاده از کمپرس سرد که توسط پزشک متخصص توصیه می‌شود، موضوع مهمی است که با انجام آن می‌توانید میزان تورم و کبودی را کاهش دهید.
 • رعایت بهداشت چشم‌ و محل زخم از مهم‌ترین موضوعاتی است که باید به آن توجه کنید.
 • درصورتی‌که محل زخم شما از داخل دهان ایجاد شده است، حتما از دهانشویه‌های آنتی باکتریال استفاده کنید.
 • اگر از تزریق ژل و چربی برای حجیم سازی گونه استفاده کرده‌اید، حتما استفاده از کمپرس را فراموش کنید.
 • از ماساژ گونه و خوابیدن بر روی آن پرهیز کنید.
 • حتما تا یک ماه از تخت شیب دار برای خواب استفاده کنید و یا با استفاده از بالشت، این شیب را ایجاد کنید.

خلاصه مطلب

اگر به دنبال جوانسازی و زیبایی هستید، می‌توانید با استفاده از لیفت گونه زیباتر شوید. استفاده از روش های بالا بردن گونه به شما این امکان را می‌دهد تا با برجستگی مناسب در گونه‌ها، چین و چروک‌های پوستی را کاهش دهید و شادابی صورت‌تان را با گونه‌های برجسته بازگردانید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید