لیفت شقیقه یا چشم از زبان بهترین دکتر لیفت شقیقه بعلاوه فیلم واقعی عمل لیفت شقیقه

127,846

لیفت شقیقه یا بالا کشیدن چشم چگونه انجام می‌شود؟ آیا لیفت چشم و شقیقه برای هر کسی و در هر سنی قابل انجام است؟ لیفت چشم با جراحی بهتر است یا تزریق بوتاکس؟ چند وقت بعد از عمل تاثیر دیده می‌شود؟ آیا لیفت، درمانی دائمی برای رهایی از دست چین و چروک‌های صورت است؟

چه روش‌های مکمل دیگری برای لیفت شقیقه وجود دارد؟ و بهترین دکتر لیفت شقیقه در تهران چه ویژگی هایی دارد؟ در این مقاله به پاسخ این سوالات و هر آن چیزی که باید درباره لیفت شقیقه یا چشم بدانید پرداخته‌ایم.

همچنین در پاسخ به برخی سوالات درون مقاله نیز ویدئویی از دکتر آرش نجف بیگی، فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی آورده شده است که می‎‌توانید با مشاهده آن به جواب سوال خود برسید.

در صورتی که به جواب مدنظر خود نرسیدید در انتهای همین مقاله سوال خود را درج کنید تا دکتر نجف بیگی به آن پاسخ دهند.

همین طور می‌توانید از پرسش و پاسخ دیگر افراد در قسمت نظرات کاربران اطلاعات خوبی کسب کنید.

لیفت شقیقه با اندوتاین چگونه انجام می شود و چه مزایایی نسبت به سایر روش ها دارد؟  در ویدئو زیر دکتر نجف بیگی درباره کشیدن چشم و شقیقه با اندوتاین صحبت می کنند. تماشای این ویدئو را از دست ندهید.

در صورتی که فرصت خواندن محتوای مقاله را ندارید با گوش سپردن به این پادکست خلاصه مفیدی از کل مقاله را بشنوید.

چنانچه فرصت مطالعه کل محتوای مقاله را ندارید، با کلیک روی خلاصه مقاله و مطالعه آن، به اطلاعات مختصر و مفیدی دست پیدا کنید.

لیفت شقیقه

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که گاهی روبه‌روی آینه بایستید و با انگشتان‌تان، قسمت انتهایی ابروها را به سمت بالا بکشید. معمولا با انجام این کار جذابیت چهره شما بیشتر می‌شود. علت این موضوع چیست؟ بالا رفتن دم ابروها تا این اندازه زیبایی برای چهره ایجاد می‌کند؟ آیا این کار را نمی‌توان با بوتاکس انجام داد؟ پاسخ این سوال منفی است. بالا بردن ابروها با تزریق بوتاکس، هیچ‌گاه مثل لیفت شقیقه نخواهد بود.

در واقع، با کشیدن شقیقه‌ها به سمت بالا، تنها دم ابروها بالا نمی‌رود، بلکه فرم چشم‌ها نیز جذاب‌تر می‌شود و درشت‌تر به‌نظر می‌رسند. همین موضوع، موجب زیباتر شدن افراد می‌شود. احتمالا با خودتان فکر می‌کنید که کاش چهره شما به صورت طبیعی همین طور بود.

در قرن حاضر، می‌توانید خوشحال باشید چون آرزوی شما، به واقعیت می‌پیوندد و شما می‌توانید همین زیبایی را به‌صورت دائمی داشته باشید.

لیفت شقیقه، یکی از جراحی‌های زیبایی پرطرفدار و فوق‌العاده است که نتیجه آن هر انسانی را وسوسه می‌کند. زمان کوتاه جراحی و دوران نقاهت کوتاه در کنار نتیجه هیجان‌انگیز لیفت شقیقه، از پارامترهایی است که جذابیت این جراحی زیبایی را افزایش داده است.

با انجام لیفت شقیقه، فرم ابروها به سمت بالا مایل می‌شود، چین و چروک‌های پنجه کلاغی در گوشه چشم‌ها از بین می‌رود و در نهایت، فرم چشم‌ها کشیده‌تر و درشت‌تر به‌نظر می‌رسند. قطعا همین‌ تغییرات برای افزایش زیبایی و جذابیت چهره شما کافی است.

در این جراحی، پزشک به‌وسیله بی‌حسی موضعی یا بیهوشی عمومی، نسبت به لیفت شقیقه اقدام می‌کند. پزشک با بررسی چهره از نظر زیبایی شناسی و درک میزان لیفت موردنیاز آن، اقدام به ایجاد برش در ناحیه شقیقه می‌کند و پوست آن را تا حد موردنیاز کشیده و سپس، بخیه می‌کند. همین تغییر کوچک، چهره شما را زیباتر و جذاب‌تر می‌کند.

برای دستیابی به بهترین نتیجه از انجام لیفت شقیقه، باید به پزشک متخصص جراحی زیبایی مراجعه کنید تا با استفاده از تجربیات و تخصص پزشک، نتیجه مطلوبی از جراحی کسب کنید.

یادتان باشد، مراجعه به پزشکان بی‌تجربه، عواقب نامطلوبی خواهد داشت و در نهایت، هم ضرر و زیان مالی را تجربه خواهید کرد و هم زیبایی و سلامتی‌تان درخطر خواهد افتاد.

پس سعی کنید، با تحقیقات کافی و شناخت زیاد، بهترین متخصص را برای انجام لیفت شقیقه انتخاب کنید. یادتان باشد که هر انتظاری از این جراحی دارید، باید در جلسه مشاوره اولیه با متخصص بیان کنید و بعد از راهنمایی پزشک، بهترین تکنیک لیفت شقیقه را انتخاب کنید.

لیفت شقیقه چیست؟

هنگامی که سن رفته رفته بالا می‌رود، میزان چربی‌های زیر پوست صورت نیز به‌تدریج کم‌تر می‌شود. به همین دلیل پوست حالت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و شل می‌شود.

افتادگی پوست در بخش‌های مختلف چهره مانند پیشانی، شقیقه، پلک و گوشه چشم ایجاد چین و چروک می‌کند. کشیدن پوست شقیقه یا لیفت پیشانی می‌تواند این چروک‌ها را برطرف کند تا چهره شما جوان‌تر شود.

لیفت شقیقه یا کشیدن پوست شقیقه که به آن لیفت تمپورال (Temporal Lift) نیز می‌گویند، نوعی جراحی پلاستیک ساده و غیرتهاجمی است.

در عمل بالا کشیدن شقیقه، معمولا پوست و لایه‌های زیرین پوست شقیقه کشیده می‌شود تا چین و چروک و خطوط پنجه کلاغی از بین برود. در واقع لیفت شقیقه با روش اندوسکوپیک و با ابزار اندوتاین انجام می گیرد و مانند لیفت صورت با اندوتاین به زیبایی صورت کمک می کند.

رفع خطوط پنجه کلاغی گوشه چشم با کمک لیفت شقیقه

لیفت شقیقه یا کشیدن پوست شقیقه که به آن لیفت تمپورال (Temporal Lift) نیز می‌گویند، نوعی جراحی پلاستیک ساده و غیرتهاجمی است.

کشیدن پوست شقیقه چه تغییری در چهره ایجاد می‌کند؟

با عبور از دهه سی و وارد شدن به دهه چهل زندگی، گاهی چروک‌هایی در گوشه چشم و ابرو ایجاد می‌شود که چهره افراد را بیشتر از سن واقعی آن‌ها نشان می‌دهد؛ درخشندگی و زیبایی چشم‌ها را کاهش می‌دهد و حس پیر شدن را در فرد ایجاد می‌کند. همچنین با بالا رفتن سن و ورود به دهه پنجم زندگی، افتادگی و چین‌خوردگی در گوشه‌های چشم و ابرو، یک قیافه همیشه خسته، ناراحت و نگران در چهره افراد ایجاد می‌کند.

کشیدن پوست شقیقه، حالت پیری را رفع و چهره را خوشحال و شاداب می‌کند. بد نیست بدانید که معمولا افتادگی شقیقه و چروک گوشه چشم، نسبت به چین و چروک پیشانی، صورت افراد را پیرتر نشان می‌دهد. همین موضوع باعث شده جراحی های چشم مانند عمل چشم گربه ای با استقبال زیادی روبرو باشد.

با کمک لیفت شقیقه در کنار انجام لیفت ابرو، می‌توان به چشم‌ها حالت درشت و کشیده داد. افزون بر این که این روش، افتادگی گوشه چشم و ابرو را برطرف می‌کند، می‌تواند بر بافت‌های گونه نیز تاثیر مثبت بگذارد. البته باید توجه داشت با این که کشیدن پوست شقیقه، عمل جراحی بسیار ساده، موثر و البته با ماندگاری بالایی است اما برای همه افراد مناسب نیست و همیشه توصیه نمی‌شود.

جراحی لیفت شقیقه برای همه مناسب است

کسانی که نیاز به لیفت ابرو ندارند و تنها می‌خواهند دم ابروی خود را بالا بکشند، می‌توانند از لیفت شقیقه استفاده کنند.

چه کسانی گزینه مناسبی برای کشیدن پوست شقیقه هستند؟

معمولا با بالا رفتن سن، نشانه‌هایی در چهره نمایان می‌شود که با کمک بالا کشیدن شقیقه می‌توان آن‌ها را از بین برد اما برای انجام لیفت باید به این موارد توجه داشت:

 • سن افراد باید بیشتر از ۲۲ یا ۲۳ سال باشد. تجربه نشان داده که قبل از این سن، هنوز چهره به‌طور کامل شکل نگرفته و ممکن است نتایج عمل‌های جراحی پلاستیک در چهره، ماندگار نباشد.
 • معمولا حد بالایی برای سن افراد در نظر گرفته نمی‌شود. هر فردی که به بیماری خاصی دچار نباشد و یا داروی خاصی مصرف نکند که برای انجام جراحی‌های پلاستیک منعی ایجاد کند، می‌تواند از مزایای لیفت شقیقه بهره‌مند شود.
 • این کار برای کسانی مناسب است که در گذر افزایش سن، در انتهای ابرو و دو طرف چشم خود دچار خطوط عمیق شده‌اند اما با پیشانی خود مشکلی ندارند و یا با روش‌های دیگر، چروک پیشانی خود را رفع کرده‌اند.
 • کسانی که نیاز به لیفت ابرو ندارند و تنها می‌خواهند دم ابروی خود را بالا بکشند، می‌توانند از لیفت شقیقه استفاده کنند.
 • کسانی که به‌طور ارثی دچار افتادگی در پوست شقیقه و گوشه‌های ابرو هستند نیز گزینه مناسبی برای بالاکشیدن پوست شقیقه هستند.
لیفت شقیقه و چشم برای چه کسانی مناسب است؟

اندازه و عمق برش در ناحیه شقیقه و میزان کشیدن پوست، کاملا به تجربه و مهارت جراح بستگی دارد.

عمل لیفت شقیقه چگونه است؟

برای لیفت تمپورال، در ناحیه شقیقه یا تِمپِل (Temple) برش کوچکی ایجاد می‌شود و از محل آن، پوست و یا لایه‌های زیرین پوست آنقدر کشیده می‌شود تا چین و چروک گوشه چشم از بین برود، گوشه ابرو بالاتر بیاید و در صورت و ابروها یک تقارن ایجاد شود.

برای کسانی که نیاز به کشیدن زیاد پوست ندارند، می‌توان تنها از روش کشیدن پوست شقیقه برای انجام عمل لیفت بهره برد. اگر شدت چین و چروک گوشه چشم و شقیقه زیاد باشد، بهتر است از روش‌های دیگر لیفت شقیقه بهره برد.

در این باره بخوانید  لیفت بینی؛ سریع‌ترین و جذاب‌ترین روش‌ زیبایی بینی

امروزه روش‌هایی مانند SMAS (لایه میانی زیر پوست) و یا MACS (لایه بسیار عمیق زیر پوست) نیز برای کشیدن پوست شقیقه به‌کار می‌رود. در این روش‌ها، لایه‌های زیرین پوست کشیده می‌شوند که نتیجه لیفت بهتر و ماندگارتر می‌شود. همچنین حالت پوست و کشیدگی نوک ابرو و گوشه چشم نیز طبیعی‌تر خواهد شد.

 • در لیفت شقیقه با روش SMAS (Superficial Musculoaponeurotic System) لایه سطحی عضله زیر پوست کشیده می‌شود.
 • در لیفت شقیقه با روش MACS (Minimal Access Cranial Suspension) لایه ساب پریوستئال و عمیق زیر پوست کشیده می‌شود.

کشیدن پوست شقیقه می‌تواند با بی‌هوشی و یا تنها با بی‌حسی موضعی انجام شود.

شرایط عمل لیفت شقیقه

روشن است که اندازه و عمق برش در ناحیه شقیقه و میزان کشیدن پوست، کاملا به تجربه و مهارت جراح بستگی دارد. در چنین مواردی، پزشکی که فوق تخصص جراحی پلاستیک داشته باشد، بی‌شک نسبت به یک جراح عمومی، توانایی بیشتری خواهد داشت. جراحی‌های پلاستیک و زیبایی در واقع به تخصص و دانش پزشکی، دستانی هنرمند و البته تجربه بالا نیاز دارد.

کشیدن پوست شقیقه می‌تواند با بی‌هوشی و یا تنها با بی‌حسی موضعی انجام شود. این عمل حدود ۱ تا ۲ ساعت زمان نیاز دارد. اگر عمل با بی‌هوشی انجام شود، فرد باید ۸ ساعت پیش از عمل ناشتا باشد. همچنین تا چند روز پیش از جراحی باید از مصرف داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین، خودداری کرد.

انواع روش های لیفتینگ شقیقه

به طور کلی دو نوع جراحی لیفت پیشانی یا شقیقه وجود دارد: لیفت کلاسیک شقیقه و لیفت آندوسکوپی شقیقه که در ادامه هر کدام را بررسی می کنیم:

لیفت کلاسیک:

در لیفت پیشانی کلاسیک، جراح برشی شبیه به یک الگوی هدفون مانند به نام برش تاج ایجاد می کند. برش تاج تقریباً از سطح گوش شروع می شود و از بالای پیشانی و تا گوش دیگر ادامه می یابد. سپس جراح با دقت پوست پیشانی را برمی‌دارد تا به محتویات زیرین دسترسی کامل داشته باشد، پس از آن هر گونه بافت و چربی اضافی را بر می‌دارد و در صورت لزوم عضلات را دوباره مرتب می ‌کند. در طی این روش، ابرو ها نیز ممکن است در سطح بالاتری قرار بگیرند و هر پوست اضافی ممکن است برداشته شود.

لیفت آندوسکوپی:

تفاوت لیفت شقیقه آندوسکوپی با لیفت کلاسیک شقیقه در اندازه برش است. در لیفت آندوسکوپی شقیقه، جراح سه تا پنج برش کوتاه، هر یک کمتر از یک اینچ بر روی پوست سر ایجاد می کند. سپس یک آندوسکوپ از طریق یکی از برش ها وارد می شود تا به او اجازه دهد ماهیچه ها و بافت های زیر پوست شقیقه را ببیند. در یک برش متفاوت، جراح ابزار دیگری را وارد می‌ کند که پوست پیشانی را بالا می ‌برد. سپس بافت و چربی اضافی برداشته شده و در صورت لزوم ماهیچه ها مرتب می شوند. مانند لیفت کلاسیک شقیقه، ابرو ها نیز ممکن است در سطح بالاتری قرار گیرند و به اصطلاح کشیده شوند. تفاوت دیگر این دو روش این است که در لیفت آندوسکوپی، دوره نقاهت و جای زخم و اسکار در مقایسه با لیفت کلاسیک شقیقه حداقلی است.

لیفت پیشانی

لیفت گیجگاهی تحت بی حسی موضعی انجام می شود، بنابراین شما در حین انجام عمل بیدار خواهید بود و نیازی به انجام آن در اتاق عمل نیست. این عمل شبیه لیفت آندوسکوپی است اما نتایج آن بسیار ظریف تر است زیرا فقط یک سوم بیرونی ابرو ها را می پوشاند. با بالا کشیدن این نسبت چشم، ظاهر جذاب تری برای شما به ارمغان می آورد. این روش درمانی فقط یک ساعت طول می کشد و با استفاده از بی حسی موضعی، می توانید بعد از عمل زندگی روزمره خود را به طور معمول ادامه دهید. این به این معنی است که زمان بهبودی برای این فرآیند سریع‌ترین زمان ممکن است، یعنی چیزی حدود ۱۰ تا ۱۴ روز و کمترین ناراحتی را تجربه خواهید کرد.

برای اگاهی از ویژگیهای بهترین جراح لیفت صورت در تهران این مقاله را بخوانید.

مراقبت های پیش از انجام لیفت شقیقه

قبل از اینکه جراحی لیفت شقیقه را انجام دهید نیاز است تا مواردی را اماده کنید با اینکار روند انجام و بهبودی بعد از انجام لیفت شقیقه را اسان تر می کنید:

 • سوابق پزشکی و درمای خود را آماده کنید . پیش از مراجعه به کلینیک دکتر باید خود را اماده سوال هایی که از شما می پرسند بکنید سوال هایی درباره ی بیماری ها و قرص ها ودرمان هایی که در گذشته داشته اید اینکار ریسک جراحی لیفت شقیقه را کمتر می کند.
 • جراح لیفت شقیقه پیش از جراحی صورت شما و چشم هایتان را معاینه می کند و برای تکمیل سوابق پزشکیتان از چهره ی شما عکس می گیرد.
 • زمانی که برای ویزیت قبل از عمل به دکتر خود مراجعه می کینید فراموش نکنید که تمام توقعاتتاناز جراحی را با او در میان بگذارید . با اینکار نتیجه عمل رضایت بخش تر خواهد بود.
 • قبل از لیفت شقیقه از کشیدن سیگار پرهیز کنید . کشیدن سیگار باعث کم شدن جریان خون می شود و اینکار روند درمان را کند تر می کند .
 • با مشورت با پزشک خود احتمال دارد که از استفاده از بعضی از قرص ها منع شوید .
 • حتما دقت فرمایید که بعد از جراحی همراهی داشته باشید تا به شماکمک کند .
محل برش پوست شقیقه و جهت کشیدن پوست در لیفت شقیقه

برای آشنایی با روش های لیفت ابرو مطالعه مقاله درمان افتادگی ابرو با جراحی یا بدون جراحی را پیشنهاد میکنیم.

مراقبت‌های پس از جراحی لیفت شقیقه

فرد باید به دستورات پزشک متخصص خود به‌طور کامل عمل کند و در صورت بروز هرگونه مشکل غیرطبیعی، او را در جریان قرار دهد. با این حال به طور کلی افراد چنین فرایندی را پس از لیفت شقیقه پشت سر حواهند گذاشت:

 • درد، تورم و کبودی شقیقه و دور چشم بعد از عمل کاملا طبیعی است. مصرف مسکن و آنتی‌بیوتیک معمولا از همان روز جراحی تجویز می‌شود.
 • معمولا بعد از ۲۴ تا ۴۸ ساعت، پانسمان روی زخم برداشته می‌شود اما برای کشیدن نخ بخیه‌ها باید یک هفته تا ۱۰ روز صبر کرد.
 • برای کاهش ورم و کبودی بهتر است یک هفته تا ۱۰ روز، هنگام خوابیدن سر رو به بالا باشد. برای این کار باید چند بالش زیر سر قرار گیرد.
 • تا چند روز از بلند شدن یا نشستن ناگهانی و حرکت‌های فیزیکی شدید پرهیز شود.
 • معمولا بعد از ۲ تا ۳ روز می‌توان به حمام رفت. باید مراقب بود که آب به‌طور مستقیم به زخم‌ها نخورد و اطراف شقیقه نیز با دقت و به‌آرامی شسته شود.
 • از آنجایی که محل برش، لای موی شقیقه است، به راحتی دیده نمی‌شود و فرد می‌تواند بدون مشکل در اجتماع و یا محل کار حاضر شود.
 • برای کاهش تورم و کبودی می‌توان از کمپرس آب سرد استفاده کرد. هیچگاه نباید یخ را مستقیم روی پوست یا جای عمل گذاشت. می‌توان مقداری یخ را درون نایلون فریزر ریخت و یک حوله دور آن پیچید تا فقط خنکی یخ به پوست برسد. همچنین می‌توان یک حوله خیس را درون فریزر گذاشت و پس از سرد شدن روی پوست گذاشت.
 • کبودی‌ها پس از یک تا ۲ هفته از بین می‌رود. البته ممکن است تا دو ماه، آثار کبودی همچنان دیده شود که خانم‌ها می‌توانند با کمک آرایش به سادگی آن را بپوشانند.
 • از تابش مستقیم آفتاب به جای زخم جلوگیری شود یا حتما از کرم‌های ضدآفتابی که پزشک تجویز می‌کند، استفاده شود.

نتیجه این عمل در افراد مختلف همیشه یکسان نیست و بسته به شرایط بدنی و ساختار آناتومیک هر فرد، متفاوت خواهد بود.

نتیجه لیفت شقیقه

آیا لیفت شقیقه دائمی است؟ و نتیجه عمل کشیدن پوست شقیقه

لیفت شقیقه، هیچ زخم یا اثر مشخصی در چهره شما باقی نمی‌گذارد. نتیجه لیفت پس از عمل قابل مشاهده است اما برای دیدن نتیجه نهایی و دلخواه باید صبر کرد تا کبودی و ورم از بین برود. بد نیست اشاره شود، نتیجه این عمل در افراد مختلف همیشه یکسان نیست و بسته به شرایط بدنی و ساختار آناتومیک هر فرد، متفاوت خواهد بود.

همچنین در لیفت شقیقه، خطر خونریزی و ریزش مو در محل عمل وجود ندارد. ماندگاری کشیدن پوست شقیقه معمولا همیشگی است و فرد تا سنین کهن‌سالی و ایجاد افتادگی‌های شدید در پوست، نیازی به تکرار آن نخواهد داشت.

در لیفت شقیقه، تنها دم ابرو و گوشه‌چشم به سمت شقیقه کشیده می‌شود. از این روی، نسبت به لیفت پیشانی جراحی کمتر تهاجمی است.

درمان‌های مشابه یا مکمل لیفت شقیقه چیست؟

معمولا لیفت شقیقه با لیفت پیشانی یا ابرو، اشتباه گرفته می‌شود. در واقع در لیفت پیشانی، تمام پوست پیشانی و همچنین تمام ابرو به بالا کشیده می‌شود؛ همچنین چین و چروک پیشانی و افتادگی ابرو رفع می‌گردد.

در لیفت شقیقه، تنها دم ابرو و گوشه‌چشم به سمت شقیقه کشیده می‌شود. از این روی، نسبت به لیفت پیشانی جراحی کمتر تهاجمی است.

معمولا در کسانی که به دلیل افزایش سن، حالت چهره‌شان پیرتر شده است، در کنار لیفت شقیقه می‌توان از عمل جراحی افتادگی پلک بالا یا بلفاروپلاستی نیز بهره برد. این کار به درشت‌تر شدن چشم‌ها و جوان‌تر شدن چهره بسیار کمک می‌کند. این دو عمل را به‌طور همزمان نیز می‌توان انجام داد.

در این باره بخوانید  لیفت اندوسکوپی صورت یا لیفت اندوسکوپیک پیشانی بعلاوه عکس قبل و بعد لیفت پیشانی

آیا تا به‌حال قبل و بعد از لیفت ابرو را به صورت ویدئویی دیده اید؟ در ویدیو زیر نمونه لیفت ابرو توسط دکتر ارش نجف بیگی را مشاهده میکنید:

آیا لیفت بدون جراحی موثر است؟

برخی از افراد تمایلی به عمل جراحی ندارند و به دنبال روش‌های بدون جراحی برای رفع چین و چروک اطراف چشم خود هستند. در این صورت به روش‌هایی مانند تزریق ژل و بوتاکس روی می‌آوردند که ماندگاری بالایی ندارند. برای مثال بوتاکس توانایی زیادی در انجام لیفت ندارد و باید چند بار انجام شود تا نتیجه بهتری در رفع چین و چروک‌های ریز داشته باشد.

بهترین دکتر جراح لیفت شقیقه

بهترین دکتر برای لیفت شقیقه چه کسی است؟

برای انجام جراحی لیفت شقیقه باید دقت داشته باشید تا جراحی را انتخاب کنید که تجربیات بالایی در حوزه ی جراحی های زیبایی صورت داشته باشد . زیرا صورت نقطه ی بسیاری حساسی است و کوچک ترین بی تجربگی می تواند ریسک عمل را بالا ببرد و

جراح با تجربه لیفت شقیقه کسی است که نمونه جراحی های گذشته اش قابل قبول باشد و مورد قبول بیماران واقع شود .شما می توانید با مراجعه به کلینیک جراح لیفت شقیقه و یا استفاده از سایت های اینترنتی نمونه کارهای دکتر مورد نظر خود را مشاهده کنید .

به تحصیلات و سال های فعالیت پزشک نیز باید توجه کرد . پطشکی که قادر به انجام جراحی های زیبایی صورت و جراحی پلاستیک موفق در طول طبابت خود است می تواند گزینه ی خوبی برای انجام لیفت شقیقه باشد .

یک جراح خوب لیفت شقیقه درای تیم همراه حرفه ای نیز خست. تیمی که جراح را در طی عمل همراهی می کند باید با تجربه حرفه ای و مورد قبول باشد . پس در هنگام مراجعه به کلینیک به کادر همراه جراح نیز توجه فرمایید.

بهتر است هنگام چک کردن سوابق جراح مورد نظر دقت فرمایید که دیگر جراحی های صورت که توسط پزشک انجام شده است در چه سطحی است و بیمارانی که قبلا جراحی زیبایی صورت پیش جراح انجام داده اند چه نظراتی دارند .

در ویدئو زیر نمونه عمل لیفت شقیقه توسط دکتر آرش نجف بیگی، متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی را مشاهده کنید:

مزایای لیفت شقیقه

اگر شما وارد میانسالی شده اید، احتمالاً خطوط و چین و چروک روی پیشانی شما ایجاد شده است و برای مبارزه با این علائم پیری، شاید محصولات مختلفی را امتحان کرده باشید که هدف آنها بازیابی فیبرهای کلاژن و صاف کردن پوست است اما مطمئناً این روش ها نتایج طولانی مدت و چشمگیری ندارند و با گذشت زمان، این شرایط بدتر می شود و باعث افتادگی ابرو ها و ایجاد شیار بین آنها می شود. برای مبارزه با این علائم پیری، روشی وجود دارد به نام لیفت شقیقه نیز که مزایای زیادی دارد، مانند:

 • از بین بردن افتادگی ابرو هایی را که مانع دید می شوند
 • افتادگی پوست پلک را که باعث می شود فرد بدخلق و خسته به نظر برسد
 • از بین بردن خطوط اخم بین ابرو ها و چین های پیشانی
 • هوشیارتر، دوستانه تر و خوشایندتر کردن ظاهر و چهره فرد
 • سفت کردن پوست صورت
 • نتایج طولانی مدت

معایب و عوارض لیفت شقیقه

این یک روش کم تهاجمی است اما در مواردی ممکن است عوارض زیر پس از جراحی لیفت شقیقه رخ دهد:

 • ایجاد کبودی موقت در پوست، تورم، بی حسی و درد
 • تورم ۴ تا ۵ روز بعد از عمل به بالاترین حد خود می‌رسد و گاهی در حدود روز دهم زودتر از بین می‌رود.
 • رنگ کبودی، در صورت وجود معمولا در عرض ۱۰ تا ۱۲ روز از بین می‌رود.
 • ممکن است به دلیل عوارض ظاهری نتوانید تا دو هفته به سر کار بروید.
 • خطر آسیب به رشته‌ای از عصب صورت به خصوص در اثر تورم یا ضایعه محیطی در حین لیفت وجود دارد، اما پس از عمل ناپدید می‌شود.
 • در مواردی عفونت پس از جراحی یک خطر است. از آنجایی که اسکارهای بعد از عمل در پشت گوش‌ها یا روی قسمت‌های مودار سر هستند، به سختی قابل مشاهده هستند. بنابراین لازم است که به وضعیت آن‌ها توجه داشته باشید.

کاندیدای مناسب لیفت شقیقه

 • کسانی که نیازی به لیفت کامل ابرو ندارند و فقط می‌خواهند نوک ابروهایشان کشیده شود.
 • کسانی که دارای خطوط عمیق در نوک ابرو و در هر دو طرف چشم هستند و تمایل به کاهش اثرات قابل مشاهده پیری بر روی صورت دارند.
 • کسانی که به دلیل ارثی یا افزایش سن دچار افتادگی ابرو و افتادگی پوست می‌شوند.
 • لیفت شقیقه به کسانی توصیه می‌شود که ابروهای افتاده یا پلک‌های پف کرده دارند که به دلیل روند طبیعی پیری حالتی غمگین یا نگران پیدا کرده است، اما از بقیه قسمت‌های پیشانی خود ناراضی هستند.

در واقع، افتادگی شقیقه عارضه بسیار شایع‌تری نسبت به افتادگی ابرو است و کشیدن آن برای اکثر افرادی که به دنبال جوان‌سازی صورت با حداقل تهاجم هستند، یک روش ایده‌آل است. برای مثال، اگر در حال حاضر از بوتاکس برای بهبود ظاهر ناحیه پیشانی و ابروی خود استفاده می‌کنید، ممکن است فقط لازم باشد گوشه‌های بیرونی ابروی خود را  لیفت کنید تا ظاهری بسیار جوان‌تر داشته باشید.

هزینه‌ های لیفت شقیقه

بسیاری از افرادی که لیفت پیشانی یا لیفت شقیقه را به عنوان بخشی از جوانسازی صورت خود در نظر می گیرند ممکن است در مورد هزینه این عمل ها کنجکاو باشند. در حالی که نگرانی های مالی ممکن است یکی از عوامل تصمیم شما برای انجام جراحی زیبایی باشد، این تنها عامل مهمی نیست که ارزش آن را ایجاد می کند و بنابراین بهتر است بیش از هر چیزی به کیفیت جراح و عمل او توجه کنید.

هزینه متوسط عمل لیفت شقیقه اغلب شامل مواردی مانند بیهوشی، امکانات اتاق عمل یا سایر هزینه های مرتبط را شامل می شود. علاوه بر آن دستمزد جراح برای جراحی لیفت شقیقه نیز بر اساس تجربه وی، نوع روش مورد استفاده و موقعیت جغرافیایی مطب خواهد بود. هزینه های دیگر لیفت شقیقه ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • هزینه های بیهوشی
 • هزینه های بیمارستان یا مرکز جراحی
 • آزمایش های پزشکی
 • لباس های بعد از جراحی
 • نسخه های دارویی، داروها و سایر لوازم مورد نیاز بعد از لیفت

لازم به ذکر است که اکثر طرح های بیمه درمانی جراحی لیفت شقیقه یا عوارض آن را پوشش نمی دهند، اما بسیاری از جراحان پلاستیک برنامه های تامین مالی بیمار را ارائه می دهند، بنابراین حتما از قبل با پزشک جراح خود صحبت کنید.

اگر هنوز نیاز به اطلاعات بیشتری دارید، با مشاوران پزشکی کلینیک دکتر آرش نجف‌بیگی تماس بگیرید. ما مشتاقانه شما را راهنمایی خواهیم کرد.

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵کلینیک سعادت‌آباد : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

در نهایت برای لیفت شقیقه چه باید کرد؟

لیفت، روشی موثر و با ماندگاری بالا برای رفع افتادگی پوست شقیقه و گوشه‌ ابرو و همچنین رفع چروک پنجه کلاغی گوشه چشم است. بهترین کار برای تصمیم‌گیری در مورد انجام دادن یا ندادن لیفت شقیقه، مشورت با پزشک فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی است؛ چرا که هم از نظر دانش پزشکی و مهارت جراحی در سطح بالایی قرار دارد و هم به دلیل تجربه بیشتر در انجام عمل‌های زیبایی، توصیه‌های بهتری برای شخص شما خواهد داشت.

بیشتر بخوانید:

mayoclinic

حال که درباره لیفت چشم و شقیقه اطلاعات درستی کسب کرده اید می توانید از مقالاتی که در پایین هستند اطلاعات تکمیل تری دریافت کنید یا برای خواندن تجربیات دیگران در این زمینه، نظرات کاربران را در انتهای مقاله بخوانید.

سؤالات متداول لیفت شقیقه

جراحی لیفت شقیقه از طریق برش های کوچک ۲ الی ۲.۵ سانتی در ناحیه شقیقه ها انجام می شود و به دلیل کوچک بودن جای برش ها نیازی به کوتاهی موی سر در محل برش جراحی نیست.

لیفت شقیقه به دو روش اندوسکوپی و بدون آن انجام می‌شود که امروزه در روش لیفت آندوسکوپیک از ابزارهای نوین اندوتاین استفاده می شود.

عمل جراحی لیفت شقیقه محدودیت سنی ندارد و برای افرادی که دچار افتادگی عضله هستند قابل انجام است.

انجام عمل لیفت شقیقه هم با بی حسی موضعی و هم با بیهوشی قابل انجام است. که در معاینه فرد توسط جراح با توجه به شرایط جسمانی فرد در این مورد تصمیم گیری می شود.

بیش از ۶۰۰۰ جراحی موفق

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

یکی از ۳ جراح پلاستیک برتر کشور

IMG_6113 dr-min

ممکن است شما دوست داشته باشید
104 نظرات
 1. ناشناس می گوید

  باسلام.وقتتون بخیر.
  میخواستم درمورد لیفت شقیقه
  وبلفارو پلاستی توضیح مختصری بفرمایید.
  که با عمل‌های این دو چندسال جوانتر خواهیم شد
  وآیا رد بخیه ها خواهند ماند؟
  دوره نقاهتشون چند روزه؟ وکلی بفرمایید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   لطفا برای دریافت اطلاعات کامل با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 2. ناشناس می گوید

  لیفت ازچشم به بالا تارویش مو عمل جراحی بیهوشی دارد و تقریبا هزینه چنده وموضعی نمیشود انجام داد .چند ساعت طول می‌کشد .

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام و احترام
   دوست عزیز برای کسب اطلاعات و مشاوره کامل لطفا با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 3. شایسته شیرهان می گوید

  باسلام میخام لیفت کامل ازپلک به بالا انجام بدم حتما هزینه و زمان ونوع عمل بیهوشی کامل با موضعی را بدانم وتازه یه ماه تزریق چربی انجام دادم واز شهرستان تماس میگیرم لطفا سریع راهنمایی کنید ممنون.اگه لازمه عکس بفرستم.

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام لطفا جهت دریافت راهنمایی کامل پرسنل برای همه این موارد با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 4. ناشناس می گوید

  سلام آقای دکتر چه مدت بعد از عمل شقیقه صورتمان نرمال میشه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   به طور تقریبی حداقل ۳ ماه زمان میبره تا صورت فرم اصلی خود را نشان دهد

 5. سمین می گوید

  سلام خسته نباشید اقای دکتر من بوتاکس پیشانی انجام دادم و دم ابروهامم لیفت شده و خیلی راضی هستم ولی میخوام اینو با جراحی شقیقه دائمی کنم چه مدت بعد از بوتاکس میتونم این جراحی رو انجام بدم ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   میبایست ۶ ماه از تزریق بوتاکس بگذرد تا بتوانبد عمل لیفت شقیقه را انجام دهید

 6. سجادیان می گوید

  با سلام
  من بلفاروپلاستی پلک بالا انجام دادم ولی متاسفانه بعد از دو بار نتیجه مطلوب گرفته نشده که البته خود پزشک معالج هم در این مورد اتفاق نظر دارند و هنوز گوشه خارجی چشم افتادگی داره. ایشون مجددا خواستند که ابن عیب را برطرف کنند با جراحی ولی من بسیار نگران و مردد هستم . ممنون می شم لطف بفرمائید راه حل چیست؟ سپاس

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   دوست عزیز اگر جراحی توسط پزشک متخصص انجام شود هرگز چنین اتفاقی رخ نخواهد داد . به پزشک متبهر و متخصص دیگر مراجعه نمایید . در صورت تمایل میتوانید برای مشاوره بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید سعادت اباد۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 7. فاطمه افشان می گوید

  سلام آقای دکتر
  من زیر چشمم خط اشک داره رفتم برای فیلر دکتر بهم گفت اگر فیلر کنی ۶۰ درصد نتیجه می گیری، دکتر زیبایی رفتم بهم پیشنهاد لیفت شقیقه داده به نظرتون چیکار کنم انجام بدم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام.در تشخیص اقدامات زیبایی برای هر شخص میبایست هر فرد به صورت حضوری مراجعه نماید. . چرا که اناتومی بدن هر فرد متفاوت است . برای تشخیص بهتر اینکه چه فرایندی برای شما بهتر است به پزشک متخصص متبهر تری مراجعه نمایید

 8. حسامی فر می گوید

  سلامم
  تا چه مدت بعد از لیفت چشم نباید حموم کرد؟ و به قسمتی که عمل شده فشار آورد؟ ببخشید هزینه لیفت چشم و شقیقه چقدره؟
  ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز ۴۸ ساعت بعد از جراحی باید استحمام کنید و می توانید به آرامی روی قسمت جراحی شده را بشوید ولی تا ۳ ماه بهتر است به نواحی جراحی شده فشار نیاورید.
   برای اطلاع از هزینه ها با شماره های کلینیک در تماس باشید.

   1. ناشناس می گوید

    باسلام خدمت آقای دکتر.من چشمهای ریزی دارم و افتادگی ابرو .میتونم همزمان جراحی بزرگ کردن چشم ولیفت ابرو یا شقیقه را انجام دهم.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد آیا می توانید به صورت همزمان جراحی ها را انجام دهید یا خیر.

 9. یاسمین می گوید

  سلام میشه لیفت شقیقه و پیشانی باهم انجام داد مشکلی ایجاد نمی کنه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   در صورت تایید جراح می توانید به صورت همزمان این دو جراحی را انجام دهید.

 10. ناشناس می گوید

  با سلام من سه ماه پیش عمل رینوپلاسی انجام دادم حالا میخام لیفت شقیقه رو انجام بدم بنظرتون مشکلی نداره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز بهتر است حداقل ۶ ماه تا یک سال از جراحی بینی شما گذشته باشد.

 11. دوران برابادی می گوید

  با سلام و عرض ادب هزینه این عمل چقدر است

 12. ناشناس می گوید

  سلام خسته نباشید من ۳۵ سالمه چشام خودشون کشیده هست ولی پلکم یه کم افتاده ایا با بخیه کردن شقیقه خوب میشه ممنون ار راهنماییتون

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   معمولا افتادگی پلک با کشیدن شقیقه برطرف نمی شود. شما باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود چه روشی برای شما بهترین نتیجه را می دهد.

 13. ریحانه می گوید

  سلام وخسته نباشید من مدل صورتمو اصلا دوست ندارم از پیشونی کوچیمه واز پایین توپول مثل گلابی یا مثلثی میشه با جراحی درستش کرد وقسمت خالی پیشونی رو پر کرد

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود چه درمانی برای شما مناسبترین گزینه است.

 14. پریسا می گوید

  سلام دکتر خسته نباشید من میخوام عمل افتادگی پلک انجام بدم وشمارو بهم معرفی کردن یکی ازدوستام گفتن من افتادگی پلک ندارم باید برم شقیقه بکشم تا چشمم از حالت افتادگی دربیاد خواستم نظر شمارو بپرسم ایا امکانش هست از واتساپ عکس چشامم براتون ارسال کنم ببینید کدوم عمل بهتر جواب میده خیلی ممنونم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 15. ساسان می گوید

  سلام
  ایا روش هست کا باتزریق فیلر بتوان گودی بالای چشم را کاملا برطرف کرد
  من بالا و پایین چشمم کمی گودی دارم زیر چشم رو که بافیلر میشه ولی بالای چشم هم میشه با فیلر گودی رو کاملا برطرف کرد و برجسته کرد ؟؟؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود چه روشی برای شما مناسب است.

 16. ناشناس می گوید

  سلام
  آقای دکتر برای ازبین بردن چروک دور چشم وخطوط پنجه کلاغی چه روشی پیشنهاد میکنید۳۳سال دارم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   روش های مختلفی برای از بین بردن چروک ورود دارد که برای هر فرد متفاوت است.
   تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد چه روشی برای شما مناسبترین است.

 17. فرزانه می گوید

  سلام…ایا روش عمل شما در مورد لیفت شقیقه و پیشانی با اندوسکوپ انجام میشه؟ و اگر جواب منفیه به نظرتون کدام روش ماندگاری بیشتری دارد؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   لیفت شقیقه بوسیله ابزار اندوتاین و از طریق روش اندوسکوپیک انجام می شود.

  2. مهدی می گوید

   سلام.درود بر شما.اقای دکتر من میخام کاشت مو و ابرو انجام بدم.و میخاهم عمل شقیقه و پلک هم انجام بدم.به نظر شما اول کاشت مو وابرو انجام بدم یا عمل پلک وشقیقه؟

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    با سلام
    دویت عزیز اول باید عمل صورت انجام شود بعد اقدام به کاشت مو و ابرو کرد.

 18. مازیار می گوید

  سلام اقای دکتر
  من میخواهم پشت پلکم برجسته باشه ایا میتوان این کارو کرد با ژل یا بوتاکس
  ایا این امکان پذیره ؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر نمی توان با ژل یا بوتاکس این کار را انجام داد.

 19. نسترن می گوید

  سلام وقت بخیر دکتر بیگی من میتونم تصویری مشکل منو ببینی راهنماییم کنی سالهاست عذاب میکشم تورا خدا کمکم کن چون شهرما خیلی دور هست حضوری برایم خیلی خیلی سخته

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 20. نسترن می گوید

  سلام وقت بخیر
  کاشت مو به تعداد هزینه اش چقدره ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اطلاع از هزینه کاشت مو با شماره ۰۹۱۲۰۱۲۴۶۷۷ تماس بگیرید.

 21. حسینی می گوید

  سلام
  دکتر من قسمت پیشانیم سوختگی دارم سالهاست که عذاب میکشم لطفا راهنماییم کن

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد چه درمانی برای شما مناسب است.

 22. سارا می گوید

  سلام من دو هفته پیش لیفت شقیقه انجام دادم و دو روزه آینده بخیه هامو باید بکشم پزشکم گفتند بعد از کشیدن بخیه ها برای فیکس کار باید زیر ابروها رو بوتاکس کنم لطفاً در مورد بوتاکس راهنمایی می‌فرمایید آیا این کار واجبه؟ و دو هفته بعد از عمل خطرناک نیست و چه نقاطی باید تزریق بشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر ، اگر جراحی درست انجام شود نیازی به بوتاکس نیست.

 23. نوری می گوید

  سلام
  شقیقه ها چند سانت کشیده میشه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   مقدار کشیدن پوست بستگی به مقدار افتادگی پوست دارد.

 24. N می گوید

  سلام
  اندازه دو سانت رویه صورتم بالایه گوشم سفیدی دارم آیا با کشیدن شقیقه ها حل میشه ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد با کشیدن پوست مشکل شما حل می شود یا نه.

 25. bahar می گوید

  سلام این عمل برای رفع گودی چشم هم استفاده میشه ؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر برای رفع گودی زیر چشم راه های دیگری وجود دارد.

   1. پرنیان می گوید

    برای رفع گودی زیر چشم، راه دائمی ای وجود داره یا تزریق فیلر بهترین راه هست؟

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     تزریق ژل یا همان فیلر برای گودی زیر چشم بهترین روش می باشد ولی دائمی نیست و معمولا ۸ ماه الی یک سال بعد باید تمدید شود.

 26. نسترن می گوید

  سلام جناب دکتر
  آیا از قسمت شقیقه ها تا نرمه گوش برش زده بشه کل صورت لیفت میشه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   با برشی که شما اشاره کردین فقط ناحیه گونه لیفت می شود و برای پیشانی باید برش از بالای خط رویش ایجاد شود.

 27. نوری می گوید

  سلام وقت بخیر آیا بعد از عمل کشیدن شقیقه ها که از داخل مو هست آیا امکان داره بعداز سالها برش پایین تر بیاد ؟یا بعداز عمل شقیقه ها ریزش مو خواهیم داشت ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر برش پایین نمیاد و ریزش مو هم بر اثر عمل اتفاق نمی افتد.

 28. احسان می گوید

  نه ببخشید منظورمو بد گفتم من ۲۰ سالمه
  منظورم اینه بعد از کشیدن گوشه ی چشم تا چند سال نتیجه ی این عمل روی صورتم میمونه ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   تا پایان عمر باقی می ماند.

 29. احسان می گوید

  و ببخشید میزان ماندگاری این عمل چند وقته؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بعد از این جراحی در هر سنی که باشید نسبت به هم سن های خود ۱۰ تا ۱۵ سال جوانتر به نظر می رسید.

 30. احسان می گوید

  سلام
  ببخشید من چشمام گرده ولی خیلی دوست دارم چشمانی بادمی داشته باشم ( گوشه ی چشمم رو بکشم)
  بدون این که گوشه ی چشمم به سمت بالا بره لطفا بهم بگید این امکان پذیر هست ؟
  مرسی

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله می توان انجام داد فقط باید حتما به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود چه روشی برای شما مناسب تر است.

 31. ابراهیم می گوید

  سلام وقت شما بخیر
  آیا در لیفت شقیقه موهای خط رویش نواحی کشیده شده نیز ب عقب کشیده میشود و پیشانی بزرکتر میشه؟
  و یا اینک تاثیری در نواحی پیشانی از لحاظ اندازه صورت نمیگیره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   در لیفت صورت عضلات کشیده می شود و تغییری در اندازه صورت اتفاق نمی افتد.

 32. فاطمه می گوید

  ببخشید هزینش چه قدر هست ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 33. فاطمه می گوید

  باسلام خسته نباشید من ۱۷ سالمه و خیلی افتادگی چشم و ابرو دارم میخواستم لیفت شقیقه کنم آیا در این سن امکانش هست ؟
  بخدا افسردگی گرفتم لطفا راهنماییم کنید ممنونم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله اگر افتاگی پلک شدید باشد و جنبه درمانی داشته باشد در هر سنی قابل انجام است.

 34. فاطمه می گوید

  با سلام
  من ۲۲ سالمه
  من میخوام گوشه چشمم رو بکشم آیا این امکان پذیر هست ؟؟ در صورتی که بقیقه ی اجزای صورتم تغییری نکنه یعنی فقط گوشه چشمم رو بکشم ؟؟؟
  لطفا کامل توضیح بدید خیلییی ممنون

 35. ساسان می گوید

  با سلام
  ببخشید من اگه دور چشمم رو ژل تزریق کنم بعد مثلا یک سال اثر ژل کاملا از بین میره (یعنی دوباره زیر چشمم سیاه میشه )؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   انواع ژل ها بعد از ۶ ماه تا یک سال جذب می شوند و نیاز به تزریق مجدد دارند.

 36. مازیار می گوید

  سلام من ۲۰ سالمه
  من میخوام (کمی ) چشم هایم را بکشم که زیاد روی صورتم تاثیری نداشته باشه فقط کمی گوشه ی چشمم رو بکشم چه عملی باید انجام بدم ؟؟

 37. ساسان می گوید

  سلام
  من ۲۰ سالمه و میخواهم کمی گوشه ی چشمم رو بکشم ایا این امکان پذیز هست در این سن ؟؟

  و خیلی برام مهمه

 38. فاطمه صدر زاده می گوید

  سلام میشه همراه با لیفت شقیقه لیفت پیشانی و ابرو هم انجام بشه آیا اثر ی از جراحی روی صورت باقی میم. نه یا نه این عمل خطری هم داره ماندگاری این عمل چند سال است
  چکک

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله چنانچه بعد از معاینه دکتر تایید کنند میتوان چند عمل را بر روی صورت اجام داد.
   و معمولا جای برش ها از محل رویش مو است که در حالت عادی قابل مشاهده نمی باشد.
   کسانی که لیفت صورت انجام می دهد تا پایان عمر نسبت به هم سن های خود ۱۰ سال جوانتر به نظر خواهند رسید.

 39. عبداللهی می گوید

  سلام هزینه لیفت شقیقه رو لطف می کنید ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 40. منا می گوید

  سلام جناب دکتر خسته نباشید
  اقای دکتر من دچار بیماری ویتیلیگو هستم . ایا من میتونم این عمل لیفت شقیقه را انجام بدم ؟
  اخه هم چشمم اصلا کشیده نیست و هم زیر چشمم گودی داره . دلم میخواد از دستشون خلاص بشم. ایا میشه منو راهنمایی کنید ایا کسی که ویتیلیگو داره میتونه این عمل رو انجام بده ؟
  چجوری باید ما از شر این مشکلمون افتادگیو گودی راحت شیم ؟
  میشه منودخواهشا راهنمایی کنید خیلی اخه سردرگمم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای تشخیص اینکه چه روشی برای شما بهترین نتیجه را می دهد باید به صورت حضوری معاینه شوید.

   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 41. mariya می گوید

  سلام اقای دکتر من افتادگی پلک دارم و می خوام چشمامو عمل کنم که کشیده شود .۱۹ سال دارم
  چه عملی به کشیدگی چشم مناسب است

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 42. نفیسه می گوید

  سلام میشه بگید لیفت شقیقه که انجام میدیم چروک هامون برمیگردن یا نه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   با افزایش سن پوست صورت دچار چروک می شود. ولی در افرادی که لیفت صورت انجام می دهند این افتادگی نسبت به هم سن و سالهای آنها بسیار کمتر است.

 43. صبوری می گوید

  سلام خسته نباشید هزینه لیفت شقیقه چقدره

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 44. صبوری می گوید

  سلام خسته نباشید عذر میخوام هزینه لیفت شقیقه دائمی چقدره?

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 45. پری می گوید

  آیا سن ۱۸سالگی زمان مناسبی برای لیفت هست ؟
  آیا امکان داره ب مرور صورت خراب بشه یا خیر ؟؟
  بهترین سن چ زمانیکه آقای دکتر ؟؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   لیفت های صورت معمولا زمانی انجام می شود که فرد با افزایش سن دچار افتادگی صورت شده است.
   اگر مشکل افتادگی صورت شما مربوط به سن نمی باشد حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.

   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 46. زهرا می گوید

  سلام آقای دکتر آیا لیفت شقیقه همراش باید بوتاکس هم باشه؟ اخم بکنیم لیفت مون مشکلی پیش نمیاد؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بعد از لیفت صورت چروک های نواحی که لیفت شده برطرف می شود. ولی برای اینکه در آینده دچار چروک نشوید بهتر است از بوتاکس استفاده کنید.

 47. راضیه می گوید

  سلام میشه بگید ایا میشه لیفت شقیقه رو همزمان با عمل افتادگی پلک انجام داد یا خیر؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بهتر است عمل های صورت به همزمان انجام نشود. ولی برای اینکه مشخص شود که آیا برای شما این امکان وجود دارد حتما باید به صورت حضوری مورد معاینه قرار بگیرید.

   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 48. نیاز می گوید

  سلام.پیج اصلی شما در اینستاگرام چیه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای دیدن نمونه عمل های صورت می توانید به این پیج مراجعه نمایید/م
   https://www.instagram.com/drnajafbeygi/

 49. نصیر می گوید

  سلام ببخشید جای بخیه ها روی صورت نمی‌مونه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برش های ایجاد شده برای لیفت صورت از محل رویش موها ایجاد می شود. بنابراین به هیچ وجه جای آن مشخص نخواهد بود.

 50. فتاحی می گوید

  لیفت شقیقه میتونه بدون برش هم انجام بشه ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله روش های مختلفی لیفت شقیقه وجود دارد که در بعضی از این روش ها توسط سوراخ های ریزی که در ناحیه رویش مو ایجاد می شود قابل انجام است.
   برای تشخیص اینکه چه روشی برای شما مناسب است حتما باید به صورت حضوری مورد معاینه قرار بگیرید.
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 51. ناشناس می گوید

  لیفت شقیقه کمک می کنه افتادگی پلکم از بین بره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   لیفت شقیقه به کاهش چین و چروک گوشه خارجی چشم کمک می کند. برای رفع افتادگی پلک ها حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید تا نوع عمل مورد نیاز شما تعیین شود.

   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید