لیفت شقیقه چگونه به جوان‌تر شدن چهره شما کمک می‌کند؟

21,739

جراحی لیفت شقیقه از طریق برش های کوچک ۲ الی ۲.۵ سانتی در ناحیه شقیقه ها انجام می شود و به دلیل کوچک بودن جای برش ها نیازی به کوتاهی موی سر در محل برش جراحی نیست.

لیفت شقیقه به دو روش اندوسکوپی و بدون آن انجام می‌شود که امروزه در روش لیفت آندوسکوپیک از ابزارهای نوین اندوتاین استفاده می شود.

عمل جراحی لیفت شقیقه محدودیت سنی ندارد و برای افرادی که دچار افتادگی عضله هستند قابل انجام است.

انجام عمل لیفت شقیقه هم با بی حسی موضعی و هم با بیهوشی قابل انجام است. که در معاینه فرد توسط جراح با توجه به شرایط جسمانی فرد در این مورد تصمیم گیری می شود.

لیفت شقیقه راهکاری برای جوان شدن چهره است. شاید شما نیر بارها جلوی آینه، گوشه‌های ابرو و پوست شقیقه خود را با نوک انگشت بالا کشیده باشید و به تاثیر باورنکردنی این کار در رفع چین و چروک گوشه چشم پی برده باشید.

چگونه انجام می‌شود؟ آیا هر کسی و در هر سنی می‌تواند با کشیدن شقیقه خود، زیباتر یا جوان‌تر شود؟ با جراحی بهتر است یا تزریق بوتاکس؟ چند وقت بعد از عمل تاثیر دیده می‌شود؟ آیا لیفت، درمانی دائمی برای رهایی از دست چین و چروک‌های صورت است؟ چه روش‌های مکمل دیگری برای لیفت شقیقه وجود دارد؟

پاسخ تمام این پرسش‌ها را در این مقاله خواهید یافت. پس با ما همراه باشید.

لیفت شقیقه چگونه انجام می‌شود؟ آیا هر کسی و در هر سنی می‌تواند با کشیدن شقیقه خود، زیباتر یا جوان‌تر شود؟ لیفت شقیقه با جراحی بهتر است یا تزریق بوتاکس؟ چند وقت بعد از عمل تاثیر لیفت شقیقه دیده می‌شود؟ آیا لیفت، درمانی دائمی برای رهایی از دست چین و چروک‌های صورت است؟ چه روش‌های مکمل دیگری برای لیفت شقیقه وجود دارد؟

پاسخ تمام این پرسش‌ها را در این مقاله خواهید یافت. پس با ما همراه باشید.

رفع خطوط پنجه کلاغی گوشه چشم با کمک لیفت شقیقه

لیفت شقیقه

هنگامی که سن رفته رفته بالا می‌رود، میزان چربی‌های زیر پوست صورت نیز به‌تدریج کم‌تر می‌شود. به همین دلیل پوست حالت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و شل می‌شود. افتادگی پوست در بخش‌های مختلف چهره مانند پیشانی، شقیقه، پلک و گوشه چشم ایجاد چین و چروک می‌کند. کشیدن پوست شقیقه می‌تواند این چروک‌ها را برطرف کند تا چهره شما جوان‌تر شود.

لیفت شقیقه یا کشیدن پوست شقیقه که به آن لیفت تمپورال (Temporal Lift) نیز می‌گویند، نوعی جراحی پلاستیک ساده و غیرتهاجمی است. در عمل بالا کشیدن شقیقه، معمولا پوست و لایه‌های زیرین پوست شقیقه کشیده می‌شود تا چین و چروک و خطوط پنجه کلاغی از بین برود.

کشیدن پوست شقیقه چه تغییری در چهره ایجاد می‌کند؟

با عبور از دهه سی و وارد شدن به دهه چهل زندگی، گاهی چروک‌هایی در گوشه چشم و ابرو ایجاد می‌شود که چهره افراد را بیشتر از سن واقعی آن‌ها نشان می‌دهد؛ درخشندگی و زیبایی چشم‌ها را کاهش می‌دهد و حس پیر شدن را در فرد ایجاد می‌کند. همچنین با بالا رفتن سن و ورود به دهه پنجم زندگی، افتادگی و چین‌خوردگی در گوشه‌های چشم و ابرو، یک قیافه همیشه خسته، ناراحت و نگران در چهره افراد ایجاد می‌کند.

کشیدن پوست شقیقه، حالت پیری را رفع و چهره را خوشحال و شاداب می‌کند. بد نیست بدانید که معمولا افتادگی شقیقه و چروک گوشه چشم، نسبت به چین و چروک پیشانی، صورت افراد را پیرتر نشان می‌دهد.

با کمک لیفت شقیقه در کنار انجام لیفت ابرو، می‌توان به چشم‌ها حالت درشت و کشیده داد. افزون بر این که این روش، افتادگی گوشه چشم و ابرو را برطرف می‌کند، می‌تواند بر بافت‌های گونه نیز تاثیر مثبت بگذارد. البته باید توجه داشت با این که کشیدن پوست شقیقه، عمل جراحی بسیار ساده، موثر و البته با ماندگاری بالایی است اما برای همه افراد مناسب نیست و همیشه توصیه نمی‌شود.

لایه‌های زیرین پوست که در لیفت شقیقه کشیده می‌شوند.

چه کسانی گزینه مناسبی برای کشیدن پوست شقیقه هستند؟

معمولا با بالا رفتن سن، نشانه‌هایی در چهره نمایان می‌شود که با کمک بالا کشیدن شقیقه می‌توان آن‌ها را از بین برد اما برای انجام لیفت باید به این موارد توجه داشت:

 • سن افراد باید بیشتر از ۲۲ یا ۲۳ سال باشد. تجربه نشان داده که قبل از این سن، هنوز چهره به‌طور کامل شکل نگرفته و ممکن است نتایج عمل‌های جراحی پلاستیک در چهره، ماندگار نباشد.
 • معمولا حد بالایی برای سن افراد در نظر گرفته نمی‌شود. هر فردی که به بیماری خاصی دچار نباشد و یا داروی خاصی مصرف نکند که برای انجام جراحی‌های پلاستیک منعی ایجاد کند، می‌تواند از مزایای لیفت شقیقه بهره‌مند شود.
 • این کار برای کسانی مناسب است که در گذر افزایش سن، در انتهای ابرو و دو طرف چشم خود دچار خطوط عمیق شده‌اند اما با پیشانی خود مشکلی ندارند و یا با روش‌های دیگر، چروک پیشانی خود را رفع کرده‌اند.
 • کسانی که نیاز به لیفت ابرو ندارند و تنها می‌خواهند دم ابروی خود را بالا بکشند، می‌توانند از لیفت شقیقه استفاده کنند.
 • کسانی که به‌طور ارثی دچار افتادگی در پوست شقیقه و گوشه‌های ابرو هستند نیز گزینه مناسبی برای بالاکشیدن پوست شقیقه هستند.

روش انجام لیفت شقیقه

برای لیفت تمپورال، در ناحیه شقیقه یا تِمپِل (Temple) برش کوچکی ایجاد می‌شود و از محل آن، پوست و یا لایه‌های زیرین پوست آنقدر کشیده می‌شود تا چین و چروک گوشه چشم از بین برود، گوشه ابرو بالاتر بیاید و در صورت و ابروها یک تقارن ایجاد شود.

برای کسانی که نیاز به کشیدن زیاد پوست ندارند، می‌توان تنها از روش کشیدن پوست شقیقه برای انجام عمل لیفت بهره برد. اگر شدت چین و چروک گوشه چشم و شقیقه زیاد باشد، بهتر است از روش‌های دیگر لیفت شقیقه بهره برد.

امروزه روش‌هایی مانند SMAS (لایه میانی زیر پوست) و یا MACS (لایه بسیار عمیق زیر پوست) نیز برای کشیدن پوست شقیقه به‌کار می‌رود. در این روش‌ها، لایه‌های زیرین پوست کشیده می‌شوند که نتیجه لیفت بهتر و ماندگارتر می‌شود. همچنین حالت پوست و کشیدگی نوک ابرو و گوشه چشم نیز طبیعی‌تر خواهد شد.

 • در لیفت شقیقه با روش SMAS (Superficial Musculoaponeurotic System) لایه سطحی عضله زیر پوست کشیده می‌شود.
 • در لیفت شقیقه با روش MACS (Minimal Access Cranial Suspension) لایه ساب پریوستئال و عمیق زیر پوست کشیده می‌شود.

روشن است که اندازه و عمق برش در ناحیه شقیقه و میزان کشیدن پوست، کاملا به تجربه و مهارت جراح بستگی دارد. در چنین مواردی، پزشکی که فوق تخصص جراحی پلاستیک داشته باشد، بی‌شک نسبت به یک جراح عمومی، توانایی بیشتری خواهد داشت. جراحی‌های پلاستیک و زیبایی در واقع به تخصص و دانش پزشکی، دستانی هنرمند و البته تجربه بالا نیاز دارد.

کشیدن پوست شقیقه می‌تواند با بی‌هوشی و یا تنها با بی‌حسی موضعی انجام شود. این عمل حدود ۱ تا ۲ ساعت زمان نیاز دارد. اگر عمل با بی‌هوشی انجام شود، فرد باید ۸ ساعت پیش از عمل ناشتا باشد. همچنین تا چند روز پیش از جراحی باید از مصرف داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین، خودداری کرد.

مراقبت های پیش از انجام لیفت شقیقه

قبل از اینکه جراحی لیفت شقیقه را انجام دهید نیاز است تا مواردی را اماده کنید با اینکار روند انجام و بهبودی بعد از انجام لیفت شقیقه را اسان تر می کنید:

 • سوابق پزشکی و درمای خود را آماده کنید . پیش از مراجعه به کلینیک دکتر باید خود را اماده سوال هایی که از شما می پرسند بکنید سوال هایی درباره ی بیماری ها و قرص ها ودرمان هایی که در گذشته داشته اید اینکار ریسک جراحی لیفت شقیقه را کمتر می کند.
 • جراح لیفت شقیقه پیش از جراحی صورت شما و چشم هایتان را معاینه می کند و برای تکمیل سوابق پزشکیتان از چهره ی شما عکس می گیرد.
 • زمانی که برای ویزیت قبل از عمل به دکتر خود مراجعه می کینید فراموش نکنید که تمام توقعاتتاناز جراحی را با او در میان بگذارید . با اینکار نتیجه عمل رضایت بخش تر خواهد بود.
 • قبل از لیفت شقیقه از کشیدن سیگار پرهیز کنید . کشیدن سیگار باعث کم شدن جریان خون می شود و اینکار روند درمان را کند تر می کند .
 • با مشورت با پزشک خود احتمال دارد که از استفاده از بعضی از قرص ها منع شوید .
 • حتما دقت فرمایید که بعد از جراحی همراهی داشته باشید تا به شماکمک کند .
محل برش پوست شقیقه و جهت کشیدن پوست در لیفت شقیقه

مراقبت‌های پس از جراحی لیفت شقیقه

فرد باید به دستورات پزشک متخصص خود به‌طور کامل عمل کند و در صورت بروز هرگونه مشکل غیرطبیعی، او را در جریان قرار دهد. با این حال به طور کلی افراد چنین فرایندی را پس از لیفت شقیقه پشت سر حواهند گذاشت:

 • درد، تورم و کبودی شقیقه و دور چشم بعد از عمل کاملا طبیعی است. مصرف مسکن و آنتی‌بیوتیک معمولا از همان روز جراحی تجویز می‌شود.
 • معمولا بعد از ۲۴ تا ۴۸ ساعت، پانسمان روی زخم برداشته می‌شود اما برای کشیدن نخ بخیه‌ها باید یک هفته تا ۱۰ روز صبر کرد.
 • برای کاهش ورم و کبودی بهتر است یک هفته تا ۱۰ روز، هنگام خوابیدن سر رو به بالا باشد. برای این کار باید چند بالش زیر سر قرار گیرد.
 • تا چند روز از بلند شدن یا نشستن ناگهانی و حرکت‌های فیزیکی شدید پرهیز شود.
 • معمولا بعد از ۲ تا ۳ روز می‌توان به حمام رفت. باید مراقب بود که آب به‌طور مستقیم به زخم‌ها نخورد و اطراف شقیقه نیز با دقت و به‌آرامی شسته شود.
 • از آنجایی که محل برش، لای موی شقیقه است، به راحتی دیده نمی‌شود و فرد می‌تواند بدون مشکل در اجتماع و یا محل کار حاضر شود.
 • برای کاهش تورم و کبودی می‌توان از کمپرس آب سرد استفاده کرد. هیچگاه نباید یخ را مستقیم روی پوست یا جای عمل گذاشت. می‌توان مقداری یخ را درون نایلون فریزر ریخت و یک حوله دور آن پیچید تا فقط خنکی یخ به پوست برسد. همچنین می‌توان یک حوله خیس را درون فریزر گذاشت و پس از سرد شدن روی پوست گذاشت.
 • کبودی‌ها پس از یک تا ۲ هفته از بین می‌رود. البته ممکن است تا دو ماه، آثار کبودی همچنان دیده شود که خانم‌ها می‌توانند با کمک آرایش به سادگی آن را بپوشانند.
 • از تابش مستقیم آفتاب به جای زخم جلوگیری شود یا حتما از کرم‌های ضدآفتابی که پزشک تجویز می‌کند، استفاده شود.

نتیجه عمل کشیدن پوست شقیقه

لیفت شقیقه، هیچ زخم یا اثر مشخصی در چهره شما باقی نمی‌گذارد. نتیجه لیفت پس از عمل قابل مشاهده است اما برای دیدن نتیجه نهایی و دلخواه باید صبر کرد تا کبودی و ورم از بین برود. بد نیست اشاره شود، نتیجه این عمل در افراد مختلف همیشه یکسان نیست و بسته به شرایط بدنی و ساختار آناتومیک هر فرد، متفاوت خواهد بود.

همچنین در لیفت شقیقه، خطر خونریزی و ریزش مو در محل عمل وجود ندارد. ماندگاری کشیدن پوست شقیقه معمولا همیشگی است و فرد تا سنین کهن‌سالی و ایجاد افتادگی‌های شدید در پوست، نیازی به تکرار آن نخواهد داشت.

درمان‌های مشابه یا مکمل لیفت شقیقه چیست؟

معمولا لیفت شقیقه با لیفت پیشانی یا ابرو، اشتباه گرفته می‌شود. در واقع در لیفت پیشانی، تمام پوست پیشانی و همچنین تمام ابرو به بالا کشیده می‌شود؛ همچنین چین و چروک پیشانی و افتادگی ابرو رفع می‌گردد.

در لیفت شقیقه، تنها دم ابرو و گوشه‌چشم به سمت شقیقه کشیده می‌شود. از این روی، نسبت به لیفت پیشانی جراحی کمتر تهاجمی است.

معمولا در کسانی که به دلیل افزایش سن، حالت چهره‌شان پیرتر شده است، در کنار لیفت شقیقه می‌توان از عمل جراحی افتادگی پلک بالا یا بلفاروپلاستی نیز بهره برد. این کار به درشت‌تر شدن چشم‌ها و جوان‌تر شدن چهره بسیار کمک می‌کند. این دو عمل را به‌طور همزمان نیز می‌توان انجام داد.

آیا لیفت بدون جراحی موثر است؟

برخی از افراد تمایلی به عمل جراحی ندارند و به دنبال روش‌های بدون جراحی برای رفع چین و چروک اطراف چشم خود هستند. در این صورت به روش‌هایی مانند تزریق ژل و بوتاکس روی می‌آوردند که ماندگاری بالایی ندارند. برای مثال بوتاکس توانایی زیادی در انجام لیفت ندارد و باید چند بار انجام شود تا نتیجه بهتری در رفع چین و چروک‌های ریز داشته باشد.

بهترین جراح لیفت شقیقه چه کسی است؟

برای انجام جراحی لیفت شقیقه باید دقت داشته باشید تا جراحی را انتخاب کنید که تجربیات بالایی در حوزه ی جراحی های زیبایی صورت داشته باشد . زیرا صورت نقطه ی بسیاری حساسی است و کوچک ترین بی تجربگی می تواند ریسک عمل را بالا ببرد و

جراح با تجربه لیفت شقیقه کسی است که نمونه جراحی های گذشته اش قابل قبول باشد و مورد قبول بیماران واقع شود .شما می توانید با مراجعه به کلینیک جراح لیفت شقیقه و یا استفاده از سایت های اینترنتی نمونه کارهای دکتر مورد نظر خود را مشاهده کنید .

به تحصیلات و سال های فعالیت پزشک نیز باید توجه کرد . پطشکی که قادر به انجام جراحی های زیبایی صورت و جراحی پلاستیک موفق در طول طبابت خود است می تواند گزینه ی خوبی برای انجام لیفت شقیقه باشد .

یک جراح خوب لیفت شقیقه درای تیم همراه حرفه ای نیز خست. تیمی که جراح را در طی عمل همراهی می کند باید با تجربه حرفه ای و مورد قبول باشد . پس در هنگام مراجعه به کلینیک به کادر همراه جراح نیز توجه فرمایید.

بهتر است هنگام چک کردن سوابق جراح مورد نظر دقت فرمایید که دیگر جراحی های صورت که توسط پزشک انجام شده است در چه سطحی است و بیمارانی که قبلا جراحی زیبایی صورت پیش جراح انجام داده اند چه نظراتی دارند .

در نهایت برای لیفت شقیقه چه باید کرد؟

لیفت، روشی موثر و با ماندگاری بالا برای رفع افتادگی پوست شقیقه و گوشه‌ ابرو و همچنین رفع چروک پنجه کلاغی گوشه چشم است. بهترین کار برای تصمیم‌گیری در مورد انجام دادن یا ندادن لیفت شقیقه، مشورت با پزشک فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی است؛ چرا که هم از نظر دانش پزشکی و مهارت جراحی در سطح بالایی قرار دارد و هم به دلیل تجربه بیشتر در انجام عمل‌های زیبایی، توصیه‌های بهتری برای شخص شما خواهد داشت.

اگر هنوز نیاز به اطلاعات بیشتری دارید، با مشاوران پزشکی کلینیک دکتر آرش نجف‌بیگی تماس بگیرید. ما مشتاقانه شما را راهنمایی خواهیم کرد.

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ | کلینیک سعادت‌آباد : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

بیشتر بخوانید:

همچنین می توانید سوالات متداولی را که عموم مردم در مورد لیفت شقیقه می پرسند بخوانید:

ممکن است شما دوست داشته باشید
68 نظرات
 1. ناشناس می گوید

  لیفت شقیقه کمک می کنه افتادگی پلکم از بین بره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   لیفت شقیقه به کاهش چین و چروک گوشه خارجی چشم کمک می کند. برای رفع افتادگی پلک ها حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید تا نوع عمل مورد نیاز شما تعیین شود.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 2. فتاحی می گوید

  لیفت شقیقه میتونه بدون برش هم انجام بشه ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله روش های مختلفی لیفت شقیقه وجود دارد که در بعضی از این روش ها توسط سوراخ های ریزی که در ناحیه رویش مو ایجاد می شود قابل انجام است.
   برای تشخیص اینکه چه روشی برای شما مناسب است حتما باید به صورت حضوری مورد معاینه قرار بگیرید.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 3. نصیر می گوید

  سلام ببخشید جای بخیه ها روی صورت نمی‌مونه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برش های ایجاد شده برای لیفت صورت از محل رویش موها ایجاد می شود. بنابراین به هیچ وجه جای آن مشخص نخواهد بود.

 4. نیاز می گوید

  سلام.پیج اصلی شما در اینستاگرام چیه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای دیدن نمونه عمل های صورت می توانید به این پیج مراجعه نمایید/م
   https://www.instagram.com/drnajafbeygi/

 5. راضیه می گوید

  سلام میشه بگید ایا میشه لیفت شقیقه رو همزمان با عمل افتادگی پلک انجام داد یا خیر؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بهتر است عمل های صورت به همزمان انجام نشود. ولی برای اینکه مشخص شود که آیا برای شما این امکان وجود دارد حتما باید به صورت حضوری مورد معاینه قرار بگیرید.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 6. زهرا می گوید

  سلام آقای دکتر آیا لیفت شقیقه همراش باید بوتاکس هم باشه؟ اخم بکنیم لیفت مون مشکلی پیش نمیاد؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بعد از لیفت صورت چروک های نواحی که لیفت شده برطرف می شود. ولی برای اینکه در آینده دچار چروک نشوید بهتر است از بوتاکس استفاده کنید.

 7. پری می گوید

  آیا سن ۱۸سالگی زمان مناسبی برای لیفت هست ؟
  آیا امکان داره ب مرور صورت خراب بشه یا خیر ؟؟
  بهترین سن چ زمانیکه آقای دکتر ؟؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   لیفت های صورت معمولا زمانی انجام می شود که فرد با افزایش سن دچار افتادگی صورت شده است.
   اگر مشکل افتادگی صورت شما مربوط به سن نمی باشد حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 8. صبوری می گوید

  سلام خسته نباشید عذر میخوام هزینه لیفت شقیقه دائمی چقدره?

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید

 9. صبوری می گوید

  سلام خسته نباشید هزینه لیفت شقیقه چقدره

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 10. نفیسه می گوید

  سلام میشه بگید لیفت شقیقه که انجام میدیم چروک هامون برمیگردن یا نه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   با افزایش سن پوست صورت دچار چروک می شود. ولی در افرادی که لیفت صورت انجام می دهند این افتادگی نصبت به هم سن و سالهای آنها بسیار کمتر است.

 11. mariya می گوید

  سلام اقای دکتر من افتادگی پلک دارم و می خوام چشمامو عمل کنم که کشیده شود .۱۹ سال دارم
  چه عملی به کشیدگی چشم مناسب است

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای تشخیص اینکه چه روشی برای شما بهترین نتیجه را می دهد باید به صورت حضوری معاینه شوید.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 12. منا می گوید

  سلام جناب دکتر خسته نباشید
  اقای دکتر من دچار بیماری ویتیلیگو هستم . ایا من میتونم این عمل لیفت شقیقه را انجام بدم ؟
  اخه هم چشمم اصلا کشیده نیست و هم زیر چشمم گودی داره . دلم میخواد از دستشون خلاص بشم. ایا میشه منو راهنمایی کنید ایا کسی که ویتیلیگو داره میتونه این عمل رو انجام بده ؟
  چجوری باید ما از شر این مشکلمون افتادگیو گودی راحت شیم ؟
  میشه منودخواهشا راهنمایی کنید خیلی اخه سردرگمم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای تشخیص اینکه چه روشی برای شما بهترین نتیجه را می دهد باید به صورت حضوری معاینه شوید.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 13. عبداللهی می گوید

  سلام هزینه لیفت شقیقه رو لطف می کنید ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 14. فاطمه صدر زاده می گوید

  سلام میشه همراه با لیفت شقیقه لیفت پیشانی و ابرو هم انجام بشه آیا اثر ی از جراحی روی صورت باقی میم. نه یا نه این عمل خطری هم داره ماندگاری این عمل چند سال است
  چکک

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله چنانچه بعد از معاینه دکتر تایید کنند میتوان چند عمل را بر روی صورت اجام داد.
   و معمولا جای برش ها از محل رویش مو است که در حالت عادی قابل مشاهده نمی باشد.
   کسانی که لیفت صورت انجام می دهد تا پایان عمر نسبت به هم سن های خود ۱۰ سال جوانتر به نظر خواهند رسید.

 15. ساسان می گوید

  سلام
  من ۲۰ سالمه و میخواهم کمی گوشه ی چشمم رو بکشم ایا این امکان پذیز هست در این سن ؟؟

  و خیلی برام مهمه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله ولی باید حتما به صورت حضوری معاینه شوید. برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 16. مازیار می گوید

  سلام من ۲۰ سالمه
  من میخوام (کمی ) چشم هایم را بکشم که زیاد روی صورتم تاثیری نداشته باشه فقط کمی گوشه ی چشمم رو بکشم چه عملی باید انجام بدم ؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود چه روشی برای شما مناسب است.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 17. ساسان می گوید

  با سلام
  ببخشید من اگه دور چشمم رو ژل تزریق کنم بعد مثلا یک سال اثر ژل کاملا از بین میره (یعنی دوباره زیر چشمم سیاه میشه )؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   انواع ژل ها بعد از ۶ ماه تا یک سال جذب می شوند و نیاز به تزریق مجدد دارند.

 18. فاطمه می گوید

  با سلام
  من ۲۲ سالمه
  من میخوام گوشه چشمم رو بکشم آیا این امکان پذیر هست ؟؟ در صورتی که بقیقه ی اجزای صورتم تغییری نکنه یعنی فقط گوشه چشمم رو بکشم ؟؟؟
  لطفا کامل توضیح بدید خیلییی ممنون

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای راهنمایی کامل در مورد این عمل با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 19. فاطمه می گوید

  باسلام خسته نباشید من ۱۷ سالمه و خیلی افتادگی چشم و ابرو دارم میخواستم لیفت شقیقه کنم آیا در این سن امکانش هست ؟
  بخدا افسردگی گرفتم لطفا راهنماییم کنید ممنونم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله اگر افتاگی پلک شدید باشد و جنبه درمانی داشته باشد در هر سنی قابل انجام است.

 20. فاطمه می گوید

  ببخشید هزینش چه قدر هست ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 21. ابراهیم می گوید

  سلام وقت شما بخیر
  آیا در لیفت شقیقه موهای خط رویش نواحی کشیده شده نیز ب عقب کشیده میشود و پیشانی بزرکتر میشه؟
  و یا اینک تاثیری در نواحی پیشانی از لحاظ اندازه صورت نمیگیره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   در لیفت صورت عضلات کشیده می شود و تغییری در اندازه صورت اتفاق نمی افتد.

 22. احسان می گوید

  سلام
  ببخشید من چشمام گرده ولی خیلی دوست دارم چشمانی بادمی داشته باشم ( گوشه ی چشمم رو بکشم)
  بدون این که گوشه ی چشمم به سمت بالا بره لطفا بهم بگید این امکان پذیر هست ؟
  مرسی

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله می توان انجام داد فقط باید حتما به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود چه روشی برای شما مناسب تر است.

 23. احسان می گوید

  و ببخشید میزان ماندگاری این عمل چند وقته؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بعد از این جراحی در هر سنی که باشید نسبت به هم سن های خود ۱۰ تا ۱۵ سال جوانتر به نظر می رسید.

 24. احسان می گوید

  نه ببخشید منظورمو بد گفتم من ۲۰ سالمه
  منظورم اینه بعد از کشیدن گوشه ی چشم تا چند سال نتیجه ی این عمل روی صورتم میمونه ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   تا پایان عمر باقی می ماند.

 25. نوری می گوید

  سلام وقت بخیر آیا بعد از عمل کشیدن شقیقه ها که از داخل مو هست آیا امکان داره بعداز سالها برش پایین تر بیاد ؟یا بعداز عمل شقیقه ها ریزش مو خواهیم داشت ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر برش پایین نمیاد و ریزش مو هم بر اثر عمل اتفاق نمی افتد.

 26. نسترن می گوید

  سلام جناب دکتر
  آیا از قسمت شقیقه ها تا نرمه گوش برش زده بشه کل صورت لیفت میشه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   با برشی که شما اشاره کردین فقط ناحیه گونه لیفت می شود و برای پیشانی باید برش از بالای خط رویش ایجاد شود.

 27. bahar می گوید

  سلام این عمل برای رفع گودی چشم هم استفاده میشه ؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر برای رفع گودی زیر چشم راه های دیگری وجود دارد.

 28. N می گوید

  سلام
  اندازه دو سانت رویه صورتم بالایه گوشم سفیدی دارم آیا با کشیدن شقیقه ها حل میشه ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد با کشیدن پوست مشکل شما حل می شود یا نه.

 29. نوری می گوید

  سلام
  شقیقه ها چند سانت کشیده میشه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   مقدار کشیدن پوست بستگی به مقدار افتادگی پوست دارد.

 30. سارا می گوید

  سلام من دو هفته پیش لیفت شقیقه انجام دادم و دو روزه آینده بخیه هامو باید بکشم پزشکم گفتند بعد از کشیدن بخیه ها برای فیکس کار باید زیر ابروها رو بوتاکس کنم لطفاً در مورد بوتاکس راهنمایی می‌فرمایید آیا این کار واجبه؟ و دو هفته بعد از عمل خطرناک نیست و چه نقاطی باید تزریق بشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر ، اگر جراحی درست انجام شود نیازی به بوتاکس نیست.

 31. حسینی می گوید

  سلام
  دکتر من قسمت پیشانیم سوختگی دارم سالهاست که عذاب میکشم لطفا راهنماییم کن

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد چه درمانی برای شما مناسب است.

 32. نسترن می گوید

  سلام وقت بخیر
  کاشت مو به تعداد هزینه اش چقدره ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اطلاع از هزینه کاشت مو با شماره ۰۹۱۲۰۱۲۴۶۷۷ تماس بگیرید.

 33. نسترن می گوید

  سلام وقت بخیر دکتر بیگی من میتونم تصویری مشکل منو ببینی راهنماییم کنی سالهاست عذاب میکشم تورا خدا کمکم کن چون شهرما خیلی دور هست حضوری برایم خیلی خیلی سخته

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز لطفا از طریق واتساپ با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ در تماس باشید.

 34. مازیار می گوید

  سلام اقای دکتر
  من میخواهم پشت پلکم برجسته باشه ایا میتوان این کارو کرد با ژل یا بوتاکس
  ایا این امکان پذیره ؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر نمی توان با ژل یا بوتاکس این کار را انجام داد.

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید