لیفت چشم یا شقیقه چگونه انجام میشود ؟ | مراقبت های قبل و بعد از جراحی

77,676

لیفت شقیقه یا بالا کشیدن چشم چگونه انجام می‌شود؟ آیا هر کسی و در هر سنی می‌تواند با کشیدن شقیقه خود، زیباتر یا جوان‌تر شود؟

لیفت چشم با جراحی بهتر است یا تزریق بوتاکس؟ چند وقت بعد از عمل تاثیر دیده می‌شود؟ آیا لیفت، درمانی دائمی برای رهایی از دست چین و چروک‌های صورت است؟ چه روش‌های مکمل دیگری برای لیفت شقیقه وجود دارد؟

پاسخ تمام این پرسش‌ها را در این مقاله خواهید یافت. پس با ما همراه باشید.

یکی از روش های لیفت شقیقه استفاده از اندوتاین است. در ویدئو زیر نحوه کشیدن پوست توسط اندوتاین در کلینیک دکتر نجف بیگی را مشاهده می کنید:

چنانچه فرصت مطالعه کل محتوای مقاله را ندارید، با کلیک روی خلاصه مقاله و مطالعه آن، به اطلاعات مختصر و مفیدی دست پیدا کنید.

لیفت شقیقه

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که گاهی روبه‌روی آینه بایستید و با انگشتان‌تان، قسمت انتهایی ابروها را به سمت بالا بکشید. معمولا با انجام این کار جذابیت چهره شما بیشتر می‌شود. علت این موضوع چیست؟ بالا رفتن دم ابروها تا این اندازه زیبایی برای چهره ایجاد می‌کند؟ آیا این کار را نمی‌توان با بوتاکس انجام داد؟ پاسخ این سوال منفی است. بالا بردن ابروها با تزریق بوتاکس، هیچ‌گاه مثل لیفت شقیقه نخواهد بود.

در واقع، با کشیدن قسمت شقیقه‌ها به سمت بالا، تنها دم ابروها بالا نمی‌رود، بلکه فرم چشم‌ها نیز جذاب‌تر می‌شود و درشت‌تر به‌نظر می‌رسند. همین موضوع، موجب زیباتر شدن افراد می‌شود. احتمالا با خودتان فکر می‌کنید که کاش چهره شما به صورت طبیعی همین طور بود.

در قرن حاضر، می‌توانید خوشحال باشید چون آرزوی شما، به واقعیت می‌پیوندد و شما می‌توانید همین زیبایی را به‌صورت دائمی داشته باشید. لیفت شقیقه، یکی از جراحی‌های زیبایی پرطرفدار و فوق‌العاده است که نتیجه آن هر انسانی را وسوسه می‌کند. زمان کوتاه جراحی و دوران نقاهت کوتاه در کنار نتیجه هیجان‌انگیز لیفت شقیقه، از پارامترهایی است که جذابیت این جراحی زیبایی را افزایش داده است.

با انجام لیفت شقیقه، فرم ابروها به سمت بالا مایل می‌شود، چین و چروک‌های پنجه کلاغی در گوشه چشم‌ها از بین می‌رود و در نهایت، فرم چشم‌ها کشیده‌تر و درشت‌تر به‌نظر می‌رسند. قطعا همین‌ تغییرات برای افزایش زیبایی و جذابیت چهره شما کافی است.

در این جراحی، پزشک به‌وسیله بی‌حسی موضعی یا بیهوشی عمومی، نسبت به لیفت شقیقه اقدام می‌کند. پزشک با بررسی چهره از نظر زیبایی شناسی و درک میزان لیفت موردنیاز آن، اقدام به ایجاد برش در ناحیه شقیقه می‌کند و پوست آن را تا حد موردنیاز کشیده و سپس، بخیه می‌کند. همین تغییر کوچک، چهره شما را زیباتر و جذاب‌تر می‌کند.

برای دستیابی به بهترین نتیجه از انجام لیفت شقیقه، باید به پزشک متخصص جراحی زیبایی مراجعه کنید تا با استفاده از تجربیات و تخصص پزشک، نتیجه مطلوبی از جراحی کسب کنید. یادتان باشد، مراجعه به پزشکان بی‌تجربه، عواقب نامطلوبی خواهد داشت و در نهایت، هم ضرر و زیان مالی را تجربه خواهید کرد و هم زیبایی و سلامتی‌تان درخطر خواهد افتاد. پس سعی کنید، با تحقیقات کافی و شناخت زیاد، بهترین متخصص را برای انجام لیفت شقیقه انتخاب کنید. یادتان باشد که هر انتظاری از این جراحی دارید، باید در جلسه مشاوره اولیه با متخصص بیان کنید و بعد از راهنمایی پزشک، بهترین تکنیک لیفت شقیقه را انتخاب کنید.

در صورتی که فرصت خواندن محتوای مقاله را ندارید با گوش سپردن به این پادکست خلاصه مفیدی از کل مقاله را بشنوید.

لیفت شقیقه چیست؟

هنگامی که سن رفته رفته بالا می‌رود، میزان چربی‌های زیر پوست صورت نیز به‌تدریج کم‌تر می‌شود. به همین دلیل پوست حالت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و شل می‌شود. افتادگی پوست در بخش‌های مختلف چهره مانند پیشانی، شقیقه، پلک و گوشه چشم ایجاد چین و چروک می‌کند. کشیدن پوست شقیقه یا لیفت پیشانی می‌تواند این چروک‌ها را برطرف کند تا چهره شما جوان‌تر شود.

لیفت شقیقه یا کشیدن پوست شقیقه که به آن لیفت تمپورال (Temporal Lift) نیز می‌گویند، نوعی جراحی پلاستیک ساده و غیرتهاجمی است. در عمل بالا کشیدن شقیقه، معمولا پوست و لایه‌های زیرین پوست شقیقه کشیده می‌شود تا چین و چروک و خطوط پنجه کلاغی از بین برود. در واقع لیفت شقیقه با روش اندوسکوپیک و با ابزار اندوتاین انجام می گیرد و مانند لیفت صورت با اندوتاین به زیبایی صورت کمک می کند.

رفع خطوط پنجه کلاغی گوشه چشم با کمک لیفت شقیقه

کشیدن پوست شقیقه چه تغییری در چهره ایجاد می‌کند؟

با عبور از دهه سی و وارد شدن به دهه چهل زندگی، گاهی چروک‌هایی در گوشه چشم و ابرو ایجاد می‌شود که چهره افراد را بیشتر از سن واقعی آن‌ها نشان می‌دهد؛ درخشندگی و زیبایی چشم‌ها را کاهش می‌دهد و حس پیر شدن را در فرد ایجاد می‌کند. همچنین با بالا رفتن سن و ورود به دهه پنجم زندگی، افتادگی و چین‌خوردگی در گوشه‌های چشم و ابرو، یک قیافه همیشه خسته، ناراحت و نگران در چهره افراد ایجاد می‌کند.

کشیدن پوست شقیقه، حالت پیری را رفع و چهره را خوشحال و شاداب می‌کند. بد نیست بدانید که معمولا افتادگی شقیقه و چروک گوشه چشم، نسبت به چین و چروک پیشانی، صورت افراد را پیرتر نشان می‌دهد. همین موضوع باعث شده جراحی های چشم مانند عمل چشم گربه ای با استقبال زیادی روبرو باشد.

با کمک لیفت شقیقه در کنار انجام لیفت ابرو، می‌توان به چشم‌ها حالت درشت و کشیده داد. افزون بر این که این روش، افتادگی گوشه چشم و ابرو را برطرف می‌کند، می‌تواند بر بافت‌های گونه نیز تاثیر مثبت بگذارد. البته باید توجه داشت با این که کشیدن پوست شقیقه، عمل جراحی بسیار ساده، موثر و البته با ماندگاری بالایی است اما برای همه افراد مناسب نیست و همیشه توصیه نمی‌شود.

لایه‌های زیرین پوست که در لیفت شقیقه کشیده می‌شوند.

چه کسانی گزینه مناسبی برای کشیدن پوست شقیقه هستند؟

معمولا با بالا رفتن سن، نشانه‌هایی در چهره نمایان می‌شود که با کمک بالا کشیدن شقیقه می‌توان آن‌ها را از بین برد اما برای انجام لیفت باید به این موارد توجه داشت:

 • سن افراد باید بیشتر از ۲۲ یا ۲۳ سال باشد. تجربه نشان داده که قبل از این سن، هنوز چهره به‌طور کامل شکل نگرفته و ممکن است نتایج عمل‌های جراحی پلاستیک در چهره، ماندگار نباشد.
 • معمولا حد بالایی برای سن افراد در نظر گرفته نمی‌شود. هر فردی که به بیماری خاصی دچار نباشد و یا داروی خاصی مصرف نکند که برای انجام جراحی‌های پلاستیک منعی ایجاد کند، می‌تواند از مزایای لیفت شقیقه بهره‌مند شود.
 • این کار برای کسانی مناسب است که در گذر افزایش سن، در انتهای ابرو و دو طرف چشم خود دچار خطوط عمیق شده‌اند اما با پیشانی خود مشکلی ندارند و یا با روش‌های دیگر، چروک پیشانی خود را رفع کرده‌اند.
 • کسانی که نیاز به لیفت ابرو ندارند و تنها می‌خواهند دم ابروی خود را بالا بکشند، می‌توانند از لیفت شقیقه استفاده کنند.
 • کسانی که به‌طور ارثی دچار افتادگی در پوست شقیقه و گوشه‌های ابرو هستند نیز گزینه مناسبی برای بالاکشیدن پوست شقیقه هستند.

برای آشنایی با روش های لیفت ابرو مطالعه مقاله درمان افتادگی ابرو با جراحی یا بدون جراحی را پیشنهاد میکنیم.

عمل لیفت شقیقه چگونه است؟

برای لیفت تمپورال، در ناحیه شقیقه یا تِمپِل (Temple) برش کوچکی ایجاد می‌شود و از محل آن، پوست و یا لایه‌های زیرین پوست آنقدر کشیده می‌شود تا چین و چروک گوشه چشم از بین برود، گوشه ابرو بالاتر بیاید و در صورت و ابروها یک تقارن ایجاد شود.

برای کسانی که نیاز به کشیدن زیاد پوست ندارند، می‌توان تنها از روش کشیدن پوست شقیقه برای انجام عمل لیفت بهره برد. اگر شدت چین و چروک گوشه چشم و شقیقه زیاد باشد، بهتر است از روش‌های دیگر لیفت شقیقه بهره برد.

امروزه روش‌هایی مانند SMAS (لایه میانی زیر پوست) و یا MACS (لایه بسیار عمیق زیر پوست) نیز برای کشیدن پوست شقیقه به‌کار می‌رود. در این روش‌ها، لایه‌های زیرین پوست کشیده می‌شوند که نتیجه لیفت بهتر و ماندگارتر می‌شود. همچنین حالت پوست و کشیدگی نوک ابرو و گوشه چشم نیز طبیعی‌تر خواهد شد.

 • در لیفت شقیقه با روش SMAS (Superficial Musculoaponeurotic System) لایه سطحی عضله زیر پوست کشیده می‌شود.
 • در لیفت شقیقه با روش MACS (Minimal Access Cranial Suspension) لایه ساب پریوستئال و عمیق زیر پوست کشیده می‌شود.

روشن است که اندازه و عمق برش در ناحیه شقیقه و میزان کشیدن پوست، کاملا به تجربه و مهارت جراح بستگی دارد. در چنین مواردی، پزشکی که فوق تخصص جراحی پلاستیک داشته باشد، بی‌شک نسبت به یک جراح عمومی، توانایی بیشتری خواهد داشت. جراحی‌های پلاستیک و زیبایی در واقع به تخصص و دانش پزشکی، دستانی هنرمند و البته تجربه بالا نیاز دارد.

کشیدن پوست شقیقه می‌تواند با بی‌هوشی و یا تنها با بی‌حسی موضعی انجام شود. این عمل حدود ۱ تا ۲ ساعت زمان نیاز دارد. اگر عمل با بی‌هوشی انجام شود، فرد باید ۸ ساعت پیش از عمل ناشتا باشد. همچنین تا چند روز پیش از جراحی باید از مصرف داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین، خودداری کرد.

برای اگاهی از ویژگیهای بهترین جراح لیفت صورت در تهران این مقاله را بخوانید.

مراقبت های پیش از انجام لیفت شقیقه

قبل از اینکه جراحی لیفت شقیقه را انجام دهید نیاز است تا مواردی را اماده کنید با اینکار روند انجام و بهبودی بعد از انجام لیفت شقیقه را اسان تر می کنید:

 • سوابق پزشکی و درمای خود را آماده کنید . پیش از مراجعه به کلینیک دکتر باید خود را اماده سوال هایی که از شما می پرسند بکنید سوال هایی درباره ی بیماری ها و قرص ها ودرمان هایی که در گذشته داشته اید اینکار ریسک جراحی لیفت شقیقه را کمتر می کند.
 • جراح لیفت شقیقه پیش از جراحی صورت شما و چشم هایتان را معاینه می کند و برای تکمیل سوابق پزشکیتان از چهره ی شما عکس می گیرد.
 • زمانی که برای ویزیت قبل از عمل به دکتر خود مراجعه می کینید فراموش نکنید که تمام توقعاتتاناز جراحی را با او در میان بگذارید . با اینکار نتیجه عمل رضایت بخش تر خواهد بود.
 • قبل از لیفت شقیقه از کشیدن سیگار پرهیز کنید . کشیدن سیگار باعث کم شدن جریان خون می شود و اینکار روند درمان را کند تر می کند .
 • با مشورت با پزشک خود احتمال دارد که از استفاده از بعضی از قرص ها منع شوید .
 • حتما دقت فرمایید که بعد از جراحی همراهی داشته باشید تا به شماکمک کند .
محل برش پوست شقیقه و جهت کشیدن پوست در لیفت شقیقه

مراقبت‌های پس از جراحی لیفت شقیقه

فرد باید به دستورات پزشک متخصص خود به‌طور کامل عمل کند و در صورت بروز هرگونه مشکل غیرطبیعی، او را در جریان قرار دهد. با این حال به طور کلی افراد چنین فرایندی را پس از لیفت شقیقه پشت سر حواهند گذاشت:

 • درد، تورم و کبودی شقیقه و دور چشم بعد از عمل کاملا طبیعی است. مصرف مسکن و آنتی‌بیوتیک معمولا از همان روز جراحی تجویز می‌شود.
 • معمولا بعد از ۲۴ تا ۴۸ ساعت، پانسمان روی زخم برداشته می‌شود اما برای کشیدن نخ بخیه‌ها باید یک هفته تا ۱۰ روز صبر کرد.
 • برای کاهش ورم و کبودی بهتر است یک هفته تا ۱۰ روز، هنگام خوابیدن سر رو به بالا باشد. برای این کار باید چند بالش زیر سر قرار گیرد.
 • تا چند روز از بلند شدن یا نشستن ناگهانی و حرکت‌های فیزیکی شدید پرهیز شود.
 • معمولا بعد از ۲ تا ۳ روز می‌توان به حمام رفت. باید مراقب بود که آب به‌طور مستقیم به زخم‌ها نخورد و اطراف شقیقه نیز با دقت و به‌آرامی شسته شود.
 • از آنجایی که محل برش، لای موی شقیقه است، به راحتی دیده نمی‌شود و فرد می‌تواند بدون مشکل در اجتماع و یا محل کار حاضر شود.
 • برای کاهش تورم و کبودی می‌توان از کمپرس آب سرد استفاده کرد. هیچگاه نباید یخ را مستقیم روی پوست یا جای عمل گذاشت. می‌توان مقداری یخ را درون نایلون فریزر ریخت و یک حوله دور آن پیچید تا فقط خنکی یخ به پوست برسد. همچنین می‌توان یک حوله خیس را درون فریزر گذاشت و پس از سرد شدن روی پوست گذاشت.
 • کبودی‌ها پس از یک تا ۲ هفته از بین می‌رود. البته ممکن است تا دو ماه، آثار کبودی همچنان دیده شود که خانم‌ها می‌توانند با کمک آرایش به سادگی آن را بپوشانند.
 • از تابش مستقیم آفتاب به جای زخم جلوگیری شود یا حتما از کرم‌های ضدآفتابی که پزشک تجویز می‌کند، استفاده شود.

آیا لیفت شقیقه دائمی است؟ و نتیجه عمل کشیدن پوست شقیقه

لیفت شقیقه، هیچ زخم یا اثر مشخصی در چهره شما باقی نمی‌گذارد. نتیجه لیفت پس از عمل قابل مشاهده است اما برای دیدن نتیجه نهایی و دلخواه باید صبر کرد تا کبودی و ورم از بین برود. بد نیست اشاره شود، نتیجه این عمل در افراد مختلف همیشه یکسان نیست و بسته به شرایط بدنی و ساختار آناتومیک هر فرد، متفاوت خواهد بود.

همچنین در لیفت شقیقه، خطر خونریزی و ریزش مو در محل عمل وجود ندارد. ماندگاری کشیدن پوست شقیقه معمولا همیشگی است و فرد تا سنین کهن‌سالی و ایجاد افتادگی‌های شدید در پوست، نیازی به تکرار آن نخواهد داشت.

درمان‌های مشابه یا مکمل لیفت شقیقه چیست؟

معمولا لیفت شقیقه با لیفت پیشانی یا ابرو، اشتباه گرفته می‌شود. در واقع در لیفت پیشانی، تمام پوست پیشانی و همچنین تمام ابرو به بالا کشیده می‌شود؛ همچنین چین و چروک پیشانی و افتادگی ابرو رفع می‌گردد.

در لیفت شقیقه، تنها دم ابرو و گوشه‌چشم به سمت شقیقه کشیده می‌شود. از این روی، نسبت به لیفت پیشانی جراحی کمتر تهاجمی است.

معمولا در کسانی که به دلیل افزایش سن، حالت چهره‌شان پیرتر شده است، در کنار لیفت شقیقه می‌توان از عمل جراحی افتادگی پلک بالا یا بلفاروپلاستی نیز بهره برد. این کار به درشت‌تر شدن چشم‌ها و جوان‌تر شدن چهره بسیار کمک می‌کند. این دو عمل را به‌طور همزمان نیز می‌توان انجام داد.

در ویدیو زیر نمونه لیفت ابرو توسط دکتر ارش نجف بیگی را مشاهده میکنید:

آیا لیفت بدون جراحی موثر است؟

برخی از افراد تمایلی به عمل جراحی ندارند و به دنبال روش‌های بدون جراحی برای رفع چین و چروک اطراف چشم خود هستند. در این صورت به روش‌هایی مانند تزریق ژل و بوتاکس روی می‌آوردند که ماندگاری بالایی ندارند. برای مثال بوتاکس توانایی زیادی در انجام لیفت ندارد و باید چند بار انجام شود تا نتیجه بهتری در رفع چین و چروک‌های ریز داشته باشد.

بهترین دکتر برای لیفت شقیقه چه کسی است؟

برای انجام جراحی لیفت شقیقه باید دقت داشته باشید تا جراحی را انتخاب کنید که تجربیات بالایی در حوزه ی جراحی های زیبایی صورت داشته باشد . زیرا صورت نقطه ی بسیاری حساسی است و کوچک ترین بی تجربگی می تواند ریسک عمل را بالا ببرد و

جراح با تجربه لیفت شقیقه کسی است که نمونه جراحی های گذشته اش قابل قبول باشد و مورد قبول بیماران واقع شود .شما می توانید با مراجعه به کلینیک جراح لیفت شقیقه و یا استفاده از سایت های اینترنتی نمونه کارهای دکتر مورد نظر خود را مشاهده کنید .

به تحصیلات و سال های فعالیت پزشک نیز باید توجه کرد . پطشکی که قادر به انجام جراحی های زیبایی صورت و جراحی پلاستیک موفق در طول طبابت خود است می تواند گزینه ی خوبی برای انجام لیفت شقیقه باشد .

یک جراح خوب لیفت شقیقه درای تیم همراه حرفه ای نیز خست. تیمی که جراح را در طی عمل همراهی می کند باید با تجربه حرفه ای و مورد قبول باشد . پس در هنگام مراجعه به کلینیک به کادر همراه جراح نیز توجه فرمایید.

بهتر است هنگام چک کردن سوابق جراح مورد نظر دقت فرمایید که دیگر جراحی های صورت که توسط پزشک انجام شده است در چه سطحی است و بیمارانی که قبلا جراحی زیبایی صورت پیش جراح انجام داده اند چه نظراتی دارند .

اگر هنوز نیاز به اطلاعات بیشتری دارید، با مشاوران پزشکی کلینیک دکتر آرش نجف‌بیگی تماس بگیرید. ما مشتاقانه شما را راهنمایی خواهیم کرد.

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ | کلینیک سعادت‌آباد : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

در نهایت برای لیفت شقیقه چه باید کرد؟

لیفت، روشی موثر و با ماندگاری بالا برای رفع افتادگی پوست شقیقه و گوشه‌ ابرو و همچنین رفع چروک پنجه کلاغی گوشه چشم است. بهترین کار برای تصمیم‌گیری در مورد انجام دادن یا ندادن لیفت شقیقه، مشورت با پزشک فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی است؛ چرا که هم از نظر دانش پزشکی و مهارت جراحی در سطح بالایی قرار دارد و هم به دلیل تجربه بیشتر در انجام عمل‌های زیبایی، توصیه‌های بهتری برای شخص شما خواهد داشت.

بیشتر بخوانید:

https://www.boerhaave.com/all-treatments/face/macs-lift/

همچنین می توانید سوالات متداولی را که عموم مردم در مورد لیفت شقیقه می پرسند بخوانید:

جراحی لیفت شقیقه از طریق برش های کوچک ۲ الی ۲.۵ سانتی در ناحیه شقیقه ها انجام می شود و به دلیل کوچک بودن جای برش ها نیازی به کوتاهی موی سر در محل برش جراحی نیست.

لیفت شقیقه به دو روش اندوسکوپی و بدون آن انجام می‌شود که امروزه در روش لیفت آندوسکوپیک از ابزارهای نوین اندوتاین استفاده می شود.

عمل جراحی لیفت شقیقه محدودیت سنی ندارد و برای افرادی که دچار افتادگی عضله هستند قابل انجام است.

انجام عمل لیفت شقیقه هم با بی حسی موضعی و هم با بیهوشی قابل انجام است. که در معاینه فرد توسط جراح با توجه به شرایط جسمانی فرد در این مورد تصمیم گیری می شود.

حال که درباره لیفت چشم و شقیقه اطلاعات درستی کسب کرده اید می توانید از مقالاتی که در پایین هستند اطلاعات تکمیل تری دریافت کنید یا برای خواندن تجربیات دیگران در این زمینه، نظرات کاربران را در انتهای مقاله بخوانید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
93 نظرات
 1. ناشناس می گوید

  لیفت شقیقه کمک می کنه افتادگی پلکم از بین بره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   لیفت شقیقه به کاهش چین و چروک گوشه خارجی چشم کمک می کند. برای رفع افتادگی پلک ها حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید تا نوع عمل مورد نیاز شما تعیین شود.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 2. فتاحی می گوید

  لیفت شقیقه میتونه بدون برش هم انجام بشه ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله روش های مختلفی لیفت شقیقه وجود دارد که در بعضی از این روش ها توسط سوراخ های ریزی که در ناحیه رویش مو ایجاد می شود قابل انجام است.
   برای تشخیص اینکه چه روشی برای شما مناسب است حتما باید به صورت حضوری مورد معاینه قرار بگیرید.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 3. نصیر می گوید

  سلام ببخشید جای بخیه ها روی صورت نمی‌مونه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برش های ایجاد شده برای لیفت صورت از محل رویش موها ایجاد می شود. بنابراین به هیچ وجه جای آن مشخص نخواهد بود.

 4. نیاز می گوید

  سلام.پیج اصلی شما در اینستاگرام چیه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای دیدن نمونه عمل های صورت می توانید به این پیج مراجعه نمایید/م
   https://www.instagram.com/drnajafbeygi/

 5. راضیه می گوید

  سلام میشه بگید ایا میشه لیفت شقیقه رو همزمان با عمل افتادگی پلک انجام داد یا خیر؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بهتر است عمل های صورت به همزمان انجام نشود. ولی برای اینکه مشخص شود که آیا برای شما این امکان وجود دارد حتما باید به صورت حضوری مورد معاینه قرار بگیرید.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 6. زهرا می گوید

  سلام آقای دکتر آیا لیفت شقیقه همراش باید بوتاکس هم باشه؟ اخم بکنیم لیفت مون مشکلی پیش نمیاد؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بعد از لیفت صورت چروک های نواحی که لیفت شده برطرف می شود. ولی برای اینکه در آینده دچار چروک نشوید بهتر است از بوتاکس استفاده کنید.

 7. پری می گوید

  آیا سن ۱۸سالگی زمان مناسبی برای لیفت هست ؟
  آیا امکان داره ب مرور صورت خراب بشه یا خیر ؟؟
  بهترین سن چ زمانیکه آقای دکتر ؟؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   لیفت های صورت معمولا زمانی انجام می شود که فرد با افزایش سن دچار افتادگی صورت شده است.
   اگر مشکل افتادگی صورت شما مربوط به سن نمی باشد حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 8. صبوری می گوید

  سلام خسته نباشید عذر میخوام هزینه لیفت شقیقه دائمی چقدره?

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید

 9. صبوری می گوید

  سلام خسته نباشید هزینه لیفت شقیقه چقدره

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 10. نفیسه می گوید

  سلام میشه بگید لیفت شقیقه که انجام میدیم چروک هامون برمیگردن یا نه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   با افزایش سن پوست صورت دچار چروک می شود. ولی در افرادی که لیفت صورت انجام می دهند این افتادگی نسبت به هم سن و سالهای آنها بسیار کمتر است.

 11. mariya می گوید

  سلام اقای دکتر من افتادگی پلک دارم و می خوام چشمامو عمل کنم که کشیده شود .۱۹ سال دارم
  چه عملی به کشیدگی چشم مناسب است

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای تشخیص اینکه چه روشی برای شما بهترین نتیجه را می دهد باید به صورت حضوری معاینه شوید.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 12. منا می گوید

  سلام جناب دکتر خسته نباشید
  اقای دکتر من دچار بیماری ویتیلیگو هستم . ایا من میتونم این عمل لیفت شقیقه را انجام بدم ؟
  اخه هم چشمم اصلا کشیده نیست و هم زیر چشمم گودی داره . دلم میخواد از دستشون خلاص بشم. ایا میشه منو راهنمایی کنید ایا کسی که ویتیلیگو داره میتونه این عمل رو انجام بده ؟
  چجوری باید ما از شر این مشکلمون افتادگیو گودی راحت شیم ؟
  میشه منودخواهشا راهنمایی کنید خیلی اخه سردرگمم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای تشخیص اینکه چه روشی برای شما بهترین نتیجه را می دهد باید به صورت حضوری معاینه شوید.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 13. عبداللهی می گوید

  سلام هزینه لیفت شقیقه رو لطف می کنید ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 14. فاطمه صدر زاده می گوید

  سلام میشه همراه با لیفت شقیقه لیفت پیشانی و ابرو هم انجام بشه آیا اثر ی از جراحی روی صورت باقی میم. نه یا نه این عمل خطری هم داره ماندگاری این عمل چند سال است
  چکک

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله چنانچه بعد از معاینه دکتر تایید کنند میتوان چند عمل را بر روی صورت اجام داد.
   و معمولا جای برش ها از محل رویش مو است که در حالت عادی قابل مشاهده نمی باشد.
   کسانی که لیفت صورت انجام می دهد تا پایان عمر نسبت به هم سن های خود ۱۰ سال جوانتر به نظر خواهند رسید.

 15. ساسان می گوید

  سلام
  من ۲۰ سالمه و میخواهم کمی گوشه ی چشمم رو بکشم ایا این امکان پذیز هست در این سن ؟؟

  و خیلی برام مهمه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله ولی باید حتما به صورت حضوری معاینه شوید. برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 16. مازیار می گوید

  سلام من ۲۰ سالمه
  من میخوام (کمی ) چشم هایم را بکشم که زیاد روی صورتم تاثیری نداشته باشه فقط کمی گوشه ی چشمم رو بکشم چه عملی باید انجام بدم ؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود چه روشی برای شما مناسب است.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 17. ساسان می گوید

  با سلام
  ببخشید من اگه دور چشمم رو ژل تزریق کنم بعد مثلا یک سال اثر ژل کاملا از بین میره (یعنی دوباره زیر چشمم سیاه میشه )؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   انواع ژل ها بعد از ۶ ماه تا یک سال جذب می شوند و نیاز به تزریق مجدد دارند.

 18. فاطمه می گوید

  با سلام
  من ۲۲ سالمه
  من میخوام گوشه چشمم رو بکشم آیا این امکان پذیر هست ؟؟ در صورتی که بقیقه ی اجزای صورتم تغییری نکنه یعنی فقط گوشه چشمم رو بکشم ؟؟؟
  لطفا کامل توضیح بدید خیلییی ممنون

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای راهنمایی کامل در مورد این عمل با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 19. فاطمه می گوید

  باسلام خسته نباشید من ۱۷ سالمه و خیلی افتادگی چشم و ابرو دارم میخواستم لیفت شقیقه کنم آیا در این سن امکانش هست ؟
  بخدا افسردگی گرفتم لطفا راهنماییم کنید ممنونم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله اگر افتاگی پلک شدید باشد و جنبه درمانی داشته باشد در هر سنی قابل انجام است.

 20. فاطمه می گوید

  ببخشید هزینش چه قدر هست ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 21. ابراهیم می گوید

  سلام وقت شما بخیر
  آیا در لیفت شقیقه موهای خط رویش نواحی کشیده شده نیز ب عقب کشیده میشود و پیشانی بزرکتر میشه؟
  و یا اینک تاثیری در نواحی پیشانی از لحاظ اندازه صورت نمیگیره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   در لیفت صورت عضلات کشیده می شود و تغییری در اندازه صورت اتفاق نمی افتد.

 22. احسان می گوید

  سلام
  ببخشید من چشمام گرده ولی خیلی دوست دارم چشمانی بادمی داشته باشم ( گوشه ی چشمم رو بکشم)
  بدون این که گوشه ی چشمم به سمت بالا بره لطفا بهم بگید این امکان پذیر هست ؟
  مرسی

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله می توان انجام داد فقط باید حتما به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود چه روشی برای شما مناسب تر است.

 23. احسان می گوید

  و ببخشید میزان ماندگاری این عمل چند وقته؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بعد از این جراحی در هر سنی که باشید نسبت به هم سن های خود ۱۰ تا ۱۵ سال جوانتر به نظر می رسید.

 24. احسان می گوید

  نه ببخشید منظورمو بد گفتم من ۲۰ سالمه
  منظورم اینه بعد از کشیدن گوشه ی چشم تا چند سال نتیجه ی این عمل روی صورتم میمونه ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   تا پایان عمر باقی می ماند.

 25. نوری می گوید

  سلام وقت بخیر آیا بعد از عمل کشیدن شقیقه ها که از داخل مو هست آیا امکان داره بعداز سالها برش پایین تر بیاد ؟یا بعداز عمل شقیقه ها ریزش مو خواهیم داشت ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر برش پایین نمیاد و ریزش مو هم بر اثر عمل اتفاق نمی افتد.

 26. نسترن می گوید

  سلام جناب دکتر
  آیا از قسمت شقیقه ها تا نرمه گوش برش زده بشه کل صورت لیفت میشه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   با برشی که شما اشاره کردین فقط ناحیه گونه لیفت می شود و برای پیشانی باید برش از بالای خط رویش ایجاد شود.

 27. bahar می گوید

  سلام این عمل برای رفع گودی چشم هم استفاده میشه ؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر برای رفع گودی زیر چشم راه های دیگری وجود دارد.

   1. پرنیان می گوید

    برای رفع گودی زیر چشم، راه دائمی ای وجود داره یا تزریق فیلر بهترین راه هست؟

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     تزریق ژل یا همان فیلر برای گودی زیر چشم بهترین روش می باشد ولی دائمی نیست و معمولا ۸ ماه الی یک سال بعد باید تمدید شود.

 28. N می گوید

  سلام
  اندازه دو سانت رویه صورتم بالایه گوشم سفیدی دارم آیا با کشیدن شقیقه ها حل میشه ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد با کشیدن پوست مشکل شما حل می شود یا نه.

 29. نوری می گوید

  سلام
  شقیقه ها چند سانت کشیده میشه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   مقدار کشیدن پوست بستگی به مقدار افتادگی پوست دارد.

 30. سارا می گوید

  سلام من دو هفته پیش لیفت شقیقه انجام دادم و دو روزه آینده بخیه هامو باید بکشم پزشکم گفتند بعد از کشیدن بخیه ها برای فیکس کار باید زیر ابروها رو بوتاکس کنم لطفاً در مورد بوتاکس راهنمایی می‌فرمایید آیا این کار واجبه؟ و دو هفته بعد از عمل خطرناک نیست و چه نقاطی باید تزریق بشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر ، اگر جراحی درست انجام شود نیازی به بوتاکس نیست.

 31. حسینی می گوید

  سلام
  دکتر من قسمت پیشانیم سوختگی دارم سالهاست که عذاب میکشم لطفا راهنماییم کن

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد چه درمانی برای شما مناسب است.

 32. نسترن می گوید

  سلام وقت بخیر
  کاشت مو به تعداد هزینه اش چقدره ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اطلاع از هزینه کاشت مو با شماره ۰۹۱۲۰۱۲۴۶۷۷ تماس بگیرید.

 33. نسترن می گوید

  سلام وقت بخیر دکتر بیگی من میتونم تصویری مشکل منو ببینی راهنماییم کنی سالهاست عذاب میکشم تورا خدا کمکم کن چون شهرما خیلی دور هست حضوری برایم خیلی خیلی سخته

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز لطفا از طریق واتساپ با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ در تماس باشید.

 34. مازیار می گوید

  سلام اقای دکتر
  من میخواهم پشت پلکم برجسته باشه ایا میتوان این کارو کرد با ژل یا بوتاکس
  ایا این امکان پذیره ؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر نمی توان با ژل یا بوتاکس این کار را انجام داد.

 35. فرزانه می گوید

  سلام…ایا روش عمل شما در مورد لیفت شقیقه و پیشانی با اندوسکوپ انجام میشه؟ و اگر جواب منفیه به نظرتون کدام روش ماندگاری بیشتری دارد؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   لیفت شقیقه بوسیله ابزار اندوتاین و از طریق روش اندوسکوپیک انجام می شود.

  2. مهدی می گوید

   سلام.درود بر شما.اقای دکتر من میخام کاشت مو و ابرو انجام بدم.و میخاهم عمل شقیقه و پلک هم انجام بدم.به نظر شما اول کاشت مو وابرو انجام بدم یا عمل پلک وشقیقه؟

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    با سلام
    دویت عزیز اول باید عمل صورت انجام شود بعد اقدام به کاشت مو و ابرو کرد.

 36. ناشناس می گوید

  سلام
  آقای دکتر برای ازبین بردن چروک دور چشم وخطوط پنجه کلاغی چه روشی پیشنهاد میکنید۳۳سال دارم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   روش های مختلفی برای از بین بردن چروک ورود دارد که برای هر فرد متفاوت است.
   تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد چه روشی برای شما مناسبترین است.

 37. ساسان می گوید

  سلام
  ایا روش هست کا باتزریق فیلر بتوان گودی بالای چشم را کاملا برطرف کرد
  من بالا و پایین چشمم کمی گودی دارم زیر چشم رو که بافیلر میشه ولی بالای چشم هم میشه با فیلر گودی رو کاملا برطرف کرد و برجسته کرد ؟؟؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود چه روشی برای شما مناسب است.

 38. پریسا می گوید

  سلام دکتر خسته نباشید من میخوام عمل افتادگی پلک انجام بدم وشمارو بهم معرفی کردن یکی ازدوستام گفتن من افتادگی پلک ندارم باید برم شقیقه بکشم تا چشمم از حالت افتادگی دربیاد خواستم نظر شمارو بپرسم ایا امکانش هست از واتساپ عکس چشامم براتون ارسال کنم ببینید کدوم عمل بهتر جواب میده خیلی ممنونم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز از طریق واتساپ با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ می توانید در ارتباط باشید.

 39. ریحانه می گوید

  سلام وخسته نباشید من مدل صورتمو اصلا دوست ندارم از پیشونی کوچیمه واز پایین توپول مثل گلابی یا مثلثی میشه با جراحی درستش کرد وقسمت خالی پیشونی رو پر کرد

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود چه درمانی برای شما مناسبترین گزینه است.

 40. ناشناس می گوید

  سلام خسته نباشید من ۳۵ سالمه چشام خودشون کشیده هست ولی پلکم یه کم افتاده ایا با بخیه کردن شقیقه خوب میشه ممنون ار راهنماییتون

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   معمولا افتادگی پلک با کشیدن شقیقه برطرف نمی شود. شما باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود چه روشی برای شما بهترین نتیجه را می دهد.

 41. دوران برابادی می گوید

  با سلام و عرض ادب هزینه این عمل چقدر است

 42. ناشناس می گوید

  با سلام من سه ماه پیش عمل رینوپلاسی انجام دادم حالا میخام لیفت شقیقه رو انجام بدم بنظرتون مشکلی نداره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز بهتر است حداقل ۶ ماه تا یک سال از جراحی بینی شما گذشته باشد.

 43. یاسمین می گوید

  سلام میشه لیفت شقیقه و پیشانی باهم انجام داد مشکلی ایجاد نمی کنه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   در صورت تایید جراح می توانید به صورت همزمان این دو جراحی را انجام دهید.

 44. حسامی فر می گوید

  سلامم
  تا چه مدت بعد از لیفت چشم نباید حموم کرد؟ و به قسمتی که عمل شده فشار آورد؟ ببخشید هزینه لیفت چشم و شقیقه چقدره؟
  ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز ۴۸ ساعت بعد از جراحی باید استحمام کنید و می توانید به آرامی روی قسمت جراحی شده را بشوید ولی تا ۳ ماه بهتر است به نواحی جراحی شده فشار نیاورید.
   برای اطلاع از هزینه ها با شماره های کلینیک در تماس باشید.

   1. ناشناس می گوید

    باسلام خدمت آقای دکتر.من چشمهای ریزی دارم و افتادگی ابرو .میتونم همزمان جراحی بزرگ کردن چشم ولیفت ابرو یا شقیقه را انجام دهم.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد آیا می توانید به صورت همزمان جراحی ها را انجام دهید یا خیر.

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید