لیفت اندوسکوپیک پیشانی

6,594

در مورد لیفت اندوسکوپیک پیشانی شنیده اید؟

چرا جوان بودن، زیبا بودن یا احساس جوانی و زیبایی داشتن مهم است و در زندگی روزمره تاثیر دارد؟

چرا علم پزشکی مدام به دنبال یافتن راه‌های بهینه‌تر برای زیبایی و جوانسازی پوست است؟

ما دائماً با اطرافیانمان، اعم از خانواده، دوستان و همکاران در ارتباطیم. احساسی که از این افراد درباره خودمان دریافت می‌کنیم، بخش مهمی از احساس ما نسبت به خودمان را شکل می‌دهد. به همین دلیل، دوست داریم در نظر اطرافیانمان همیشه زیبا و جوان به نظر برسیم. راه‌های مختلفی برای حفظ جوانی پوست و حتی بازگرداندن آن وجود دارد که یکی از آنهالیفت اندوسکوپیک است. در این مطلب، با کاربردهای لیفت اندوسکوپیک پیشانی آشنا می‌شویم.

لیفت اندوسکوپیک پیشانی چیست؟

لیفت اندوسکوپیک پیشانی روشی با حداقل میزان تهاجم است که تحت بیهوشی انجام می‌شود. بعد از ایجاد یک سری برش‌های کوچک مخفی داخل موها، جراح از یک سری ابزار تخصصی برای جدا کردن و بالا کشیدن بافت پیشانی استفاده می‌کند. این روش نسبت به روش‌های سنتی‌تر، معمولاً دوره نقاهت کوتاه‌تری دارد و بهبودی سریع‌تر برای بیمار حاصل می‌شود.

آمادگی برای لیفت آندوسکوپیک پیشانی

در ابتدا، با جراح پلاستیک در مورد لیفت ابرو صحبت و مشاوره انجام خواهید داد. در اولین مراجعه شما احتمالاً جراحتان برخی موارد را بررسی می‌کند:

تاریخچه پزشکیتان بررسی می‌شود. آماده پاسخگویی به سوالات در مورد شرایط پزشکی فعلی و گذشته باشید. در مورد هر نوع دارویی که اخیراً مصرف کرده‌اید و همچنین، جراحی‌هایی که انجام داده‌اید، صحبت کنید و به هر نوع دارو که حساسیت دارید، به پزشک خود بگویید.

پزشک قسمت‌های مختلف صورتتان را هم در حالت چشمان باز و هم در حالت بسته معاینه و ارزیابی می‌کند.

حتما درباره انتظاراتتان از انجام لیفت اندوسکوپیک پیشانی صحبت کنید. توضیح دهید که چرا می‌خواهید لیفت اندوسکوپیک پیشانی انجام دهید و از نظر ظاهری بعد از عمل انتظار چه تغییری دارید. اطمینان حاصل کنید که از تمام مزایا و معایب این عمل جراحی زیبایی آگاهید.

نمونه قبل و بعد لیفت اندوسکوپیک پیشانی 1

قبل از لیفت اندوسکوپیک پیشانی نیز لازم است این موارد را رعایت کنید:

 • سیگار نکشید؛ سیگار کشیدن باعث کاهش جریان خون در پوست می‌شود و می‌تواند روند بهبودی را کند سازد. اگر سیگاری هستید، قبل از عمل و در طول بهبودی کشیدن آن را متوقف کنید.
 • از مصرف داروهای خاص مانند آسپرین، داروهای ضد التهاب و مکمل‌های گیاهی خودداری کنید؛ این داروها می‌تواند خونریزی را افزایش دهد.
 • با اعضای خانواده یا دوستانتان هماهنگی انجام دهید تا پس از عمل همراهتان باشند. باید شخصی بعد از ترک بیمارستان شما را به خانه ببرد و حداقل در اولین شب بهبودی در خانه کنارتان بماند.

 لیفت اندوسکوپیک پیشانی چه کاربردهایی دارد؟

وقتی از ناحیه بالای صورت صحبت می‌کنیم، باید به ارتباط مستقیم پیشانی، ابروها و پلک‌های بالا توجه داشته باشیم. بسیاری از مواقع بیماران به خاطر افتادگی پلک به پزشک مراجعه می‌کنند، اما درمان، خیلی اوقات می‌تواند از راه لیفت ابرو انجام شود. در این مواقع لیفت اندوسکوپیک پیشانی می‌تواند به عنوان جایگزین یا درمان مکمل عمل پلک‌ها درنظر گرفته شود.

لیفت اندوسکوپیک پیشانی همچنین، می‌تواند لیفت ابرو را هم با حداقل میزان اسکارهای بعد از عمل و شکاف در بافت پوست، انجام دهد. در واقع، هدف اصلی فقط لیفت پیشانی برای بالاتر رفتن ابروها نیست؛ بلکه با این کار چین‌های پیشانی و خطوط پوست هم برطرف می‌شوند.

نمونه قبل و بعد لیفت اندوسکوپیک پیشانی 2

طی فرآیند لیفت اندوسکوپیک پیشانی چه اتفاقاتی می‌افتد؟

لیفت اندوسکوپیک پیشانی، با بی‌حسی موضعی یا آرام بخش داخل وریدی یا بیهوشی عمومی انجام می‌شود تا روند کار راحت‌تر پیش برود. پس از اتمام این مرحله، بیمار برای شروع برش‌ها آماده خواهد شد.

برش‌های به‌کار رفته در لیفت آندوسکوپیک نسبت به نمونه‌های استفاده‌شده در لیفت پیشانی به روش‌های قدیمی‌تر، متفاوت است. با تکنیک اندوسکوپیک حدود سه تا پنج برش در خط مو ایجاد می‌شود که برش‌هایی بسیار کوتاه است. در مقابل، لیفت با روش قدیمی، یک برش طولانی ایجاد می‌کرد که به زمان بهبودی بیشتری نیاز داشت.

پس از ایجاد برش، اندوسکوپ با دقت وارد می‌شود. اندوسکوپ یک ابزار پزشکی با نور و دوربین است. این دوربین اطلاعات تصویری را به یک مانیتور تلویزیونی منتقل می‌کند، و این امکان را فراهم می‌کند تا جزئیات در بافت‌های زیرین پیشانی ایجاد شود.

در پایان عمل، پس از انجام تغییرات در بافت، جراح برش‌ها را با بخیه‌های مخصوص می‌‌بندد.

لیفت اندوسکوپیک پیشانی چگونه انجام می شود

پس از جراحی لیفت اندوسکوپیک پیشانی، بیمار چه وضعیتی خواهد داشت؟

میزان درد برای افراد مختلف از کم تا متوسط متغیر است و می‌توانید به راحتی آن را با داروهای خوراکی کنترل کنید. موارد نادری از درد شدید در میان افراد دیده می‌شود که در این صورت باید سریعاً با پزشک تماس بگیرید.

به طور معمول، طی ۴۸ ساعت پس از عمل باید درد شروع به کاهش کند. اگر در این زمان احساس افزایش درد داشتید، باید به پزشک مراجعه کنید.

ممکن است در ناحیه پیشانی و بالای ابروها احساس کشیدگی داشته باشید. این احساس ناراحتی و کشیده شدن احتمالاً در پوست بالای سر و پشت سر هم وجود داشته باشد چرا که طی فرآیند لیفت اندوسکوپیک پیشانی، این محدوده‌ها هم تحت تاثیر قرار می‌گیرند. بعد از عمل جراحی درد و ورم را خصوصاً بالای پلک‌ها مشاهده خواهید کرد. از آنجا که کبودی به سمت پایین می‌رود، گاهی این ورم و کبودی به پلک پایین و به پل بینی هم منتقل می‌شود.

معمولاً بین ۳۶ تا ۴۸ ساعت بعد از جراحی ورم به بیشترین حالت خودش می‌رسد که می‌تواند باعث بسته شدن چشم شود.

بعد از ۴۸ ساعت معمولاً ورم و کبودی فروکش می‌کند. اما لازم است برای به حداقل رساندن آن بعد از عمل، موقع خواب سرتان را در ارتفاعی بالاتر از بدن قرار دهید.

در ۲ تا ۳ هفته اول بعد از عمل ممکن است به نظر برسد پیشانی و ابروها بیش از اندازه بالا رفته‌اند؛ اما نگران نباشید؛ زیرا به مرور زمان به حالت نرمال برمی‌گردند. وضعیت نهایی پیشانی و ابروهای شما حدوداً به فاصله شش ماه بعد از عمل قابل مشاهده است.

بسیار مهم است که پیش از عمل، با دکتر درباره سابقه پزشکیتان صحبت کنید. اگر در ناحیه سر و گردن تحت رادیوتراپی قرار گرفته‌اید یا تحت درمان کنترل استروئید بوده‌اید، حتماً با پزشک در میان بگذارید.

افراد مبتلا به نقص سیستم ایمنی (HIV مثبت)، افراد تحت شیمی درمانی، مبتلایان به ایدز و افرادی که برخی اختلالات خودایمنی را دارند، ممکن است گزینه‌های خوبی برای انجام لیفت پیشانی نباشند؛ زیرا احتمالاً در فرآیند ریکاوری به مشکلاتی برمی‌خورند. ضعف بدن در فرآیند بهبودی زخم‌ها می‌تواند به طولانی شدن دوره نقاهت و دائمی شدن جای زخم‌ها منجر شود.

تغییرات و جوان تر شدن بعد از لیفت پیشانی

مراقبت‌های پس از عمل لیفت آندوسکوپیک پیشانی

 • آنتی بیوتیک‌ها و داروهای ضد درد را فقط مطابق دستور پزشک مصرف کنید.
 • به مدت دو هفته قبل و دو هفته بعد از جراحی، هیچ گونه آسپیرین یا ترکیبات ضد التهابی مصرف نکنید، مگر اینکه با هماهنگی جراح باشد.
 • شب قبل از عمل بهتر است موهایتان را با یک شامپو یا صابون ضد باکتری بشویید.
 • برای به حداقل رساندن تورم در اطراف چشم می‌توانید از کمپرس‌های خنک و تمیز یا یخ پیچیده‌شده در پارچه خشک استفاده کنید. طی بیست و چهار ساعت اول به مدت چهار تا شش بار در روز به آرامی روی چشم بسته خود بمالید. استفاده از یخ یا کمپرس ها در ناحیه پیشانی ممکن نیست؛ زیرا این منطقه برای چهار روز اول بعد از عمل با یک پانسمان پنبه پوشانده می‌شود. در صورت نبود پانسمان، ممکن است بتوانید در ناحیه پیشانی هم از کمپرس سرد استفاده کنید.
 • وقتی برای جراحی به بیمارستان می‌روید، لباس گشاد و راحت و ترجیحا دکمه‌دار یا زیپ‌دار بپوشید.
 • برخی از ابزار جراحی برای بستن برش‌های کوچک در پوست سر شما استفاده می‌شود که بین ۱۰ تا ۲۱ روز پس از عمل برداشته می‌شوند. گاهی اوقات، پیچ‌های فلزی ریز (اندازه‌ای که به طور معمول در قاب‌های عینک مشاهده می‌کنید) نیز برای کمک به حفظ وضعیت پوست سر شما استفاده می‌شود که در زمان مشخصی هم برداشته می‌شوند. مهم است بدانیم که برداشتن این پایه و پیچ تقریباً بدون درد است و نباید باعث نگرانی شما شود.
 • ممکن است علاوه بر احساس سفتی در پیشانی و پوست سر، احساس بی‌حسی هم داشته باشید. البته ناحیه بی‌حسی به تدریج کوچکتر می‌شود. گاهی اوقات، این بی‌حسی ممکن است ادامه پیدا کند. هنگام خشک کردن موهایتان باید بسیار محتاط باشید.
 • شما باید حداقل ۳ هفته بعد از عمل از ورزش شدید یا فعالیت بدنی شدید مانند بلند کردن جسم سنگین خودداری کنید.
 • حداقل ۴ هفته بعد از عمل، آن ناحیه را ماساژ ندهید.
نحوه ی لیفت اندوسکوپیک پیشانی

نتیجه گیری

به طور کلی، لیفت اندوسکوپیک پیشانی پیشرفت چشمگیری را در جوانسازی ناحیه فوقانی صورت ایجاد کرده است. اگر شرایط زیر را دارید، ممکن است بتوانید از لیفت اندوسکوپیک ابرو به‌عنوان یک راه حل بهره بگیرید:

 • حالت خمیدگی یا پایین بودن فرم ابرو، به شکلی که ظاهری خسته یا غمگین ایجاد می‌کند
 • اگر دارای چین‌های افقی عمیق در سراسر پیشانی هستید
 • اگر خطوط اخم در بین ابروها یا در بالای بینی خود دارید
 • اگر پوست اضافی یا چربی زیادی دارید که روی چشمانتان قرار دارد

لیفت اندوسکوپیک پیشانی بافت‌های نرم و شل پیشانی را می‌کشد و محکم می‌کند تا جوانی به ناحیه پلک‌های فوقانی و ابروهایتان بازگردد. این نوع لیفت یک روش آزمایش‌شده برای جوانسازی یک سوم بالایی صورت است و همه ساله هزاران نفر تحت عمل جراحی موفقیت‌آمیز لیفت اندوسکوپیک پیشانی قرار می‌گیرند و از نتایج راضی هستند.

برش‌های لیفت اندوسکوپی پیشانی، به صورت برش‌های کوچک ۲ تا ۳ سانتی متری در داخل موها می باشد که به دلیل کوچک بودن برش‌ها اسکار ناشی از آن به هیچ وجه دیده نمی‌شود.

عملهای لیفت پیشانی با آندوسکوپ معمولاً جز جراحی های دائمی محسوب شده و بین ۱۰ تا ۱۵ سال ماندگاری دارند. البته در بدن افراد مختلف این بازه متفاوت است.

تورم و کبودی اولیه بعد از عمل لیفت پیشانی با آندوسکوپ ماندگار نبوده و معمولاً ظرف یک تا دو هفته کاملا برطرف می‌شود.

با روش‌های نوین لیفت آندوسکوپی پیشانی که از ابزارهای اندوتاین استفاده می شود، برش ها ظریف و کوچک بوده و نیازی به کوتاه کردن موی سر در محل برش ها نیست.

ممکن است شما دوست داشته باشید
12 نظرات
 1. مژگان می گوید

  سلام میخوام لیفت صورت با اندسکوپی انجام بدم هزینشو میخواستم بدونم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای تعیین هزینه حتما باید به صورت حضوری مورد معاینه قرار بگیرید. برای یک جلسه مشاوره رایگان با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 2. غزاله می گوید

  سلام وقت بخیر.در لیفت ابرو وپیشانی در صورت نیاز به تراش استخوان ابرو تراش هم انجام میگیرد؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   هر روشی که دکتر تشخیص بدهند که برای شما نیاز است انجام میدهند.

 3. آسمان می گوید

  سلام
  امکان انجام همزمان لیفت ابرو و گونه وجود دارد؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اینکه مشخص شود آیا امکان انجام همزمان این دو عمل به صورت همزمان وجود دارد یا خیر باید به صورت حضوری معاینه شوید.

 4. Roya می گوید

  من ۳روزه لیفت شقیقه انجام دادم ولی خیلی ابروهام با چشمام بالا رفته نمیخواستم اینقدرکشیده بشه چیکارباید کرد خیلی غیرطبیعی وزشت شدم ،،،

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز نتیجه عمل شما بعد سه روز مشخص نمی شود. حداقل ۳ ماه نیاز دارد تا ورم صورت شما بخوابد.

 5. فهیمه می گوید

  سلام امکان انجام لیفت ابرو وبلفاروپلاستی باهم وجود دارد؟
  میخوام پلک کوتاه بشه تا وقتی لیفت میشه ابرو خیلی بالانره

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   از محل برش بلفارو پلاستی مقدار کمی می توان ابروها رو لیفت کرد که ماندگاری این لیفت تا ۳ سال می باشد.

 6. مهناز صادقی می گوید

  سلام اگه از لیفت شقیقه راضی نباشیم راه بازگشت به حالت اولیه وجودداره؟ ممنون میشم پاسخ بدید منم لیفت شقیقه انجام دادم هم خیلی عذاب کشیدم هم اصلا راضی نیستم خیلی غیر طبیعی شدم چهره اولیم بیشتر دوست داشتم افسردگی گرفتم ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر با نخ انجام داده باشید ماندگاری کمی دارد ولی با اندوتاین ۱۰ تا ۱ سال ماندگاری دارد.

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید