راههای کوچک کردن نوک سینه در زنان

125

کوچک کردن نوک سینه در زنان به عنوان عملی نوین در حوزه‌ی زیبایی بسیار طرفدار پیدا کرده است. این روزها با وجود ارائه‌ی استانداردهای زیبایی از طریق رسانه‌ها، معیارهای مشخصی برای سنجش زیبایی ظاهر و اندام افراد وجود دارد. سینه که به عنوان یکی از اندام‌های جنسی و بسیار مؤثر در جذابیت بانوان شناخته می‌شود، دارای شاخص‌های خاص خود برای برآورد زیبایی است. یکی از این شاخص‌ها حالت و اندازه‌ی نوک سینه می‌باشد. اگر شما نیز از سایز و یا فرم نوک سینه‌ی خود ناراضی هستید و یا نوک سینه‌ای فرو رفته و یا نامتقارن دارید و می‌خواهید در مورد عمل نوک سینه و یا کوچک کردن هاله پستان اطلاعات مفیدی کسب نمایید، ادامه‌ی متن می‌تواند کمک به‌سزایی برایتان باشد. در این نوشتار سعی شده است تا اطلاعات کاملی در رابطه با نحوه‌ی عمل در زنان در اختیارتان قرار بگیرد.

علل بزرگ شدن نوک سینه

زیبایی و فرم سینه برای بانوان اهمیت بسیاری دارد که نشأت گرفته از تأثیر آن بر زیبایی ظاهری و جذابیت جنسی می‌باشد. حالت سینه، سفتی بافت آن، اندازه و فرم نوک سینه و هاله‌ی اطراف آن به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از این عوامل که بسیار مؤثر و غیرقابل اجتناب می‌نماید، عوامل وراثتی است که از بدو تولد درون فرد وجود دارد و در زمان بلوغ به طور مشخص نمود خارجی پیدا می‌کند. یکی دیگر از این عوامل که در بزرگ بودن نوک سینه خانم ها نقشی اساسی دارد، نحوه‌ی مراقبت از سینه و توجه به ورزش و رژیم غذایی است که می‌تواند بر اندازه و فرم سینه و نوک آن تأثیر بگذارد. کوچک کردن نوک سینه در زنان و مادرانی که دوران شیردهی را گذرانده‌اند، به علت تغییر فرم نوک آن نیز رایج است. به طور کلی، جذابیت و زیبایی نوک سینه و سایز آن در تناسب با سایز هاله‌ و خود سینه سنجیده می‌شود. نوک سینه‌ی بزرگ می‌تواند این تناسب را بر هم زند و در مواردی به معضلی برای بانوان تبدیل گردد. کوچک کردن نوک سینه زنان و همچنین، کوچک کردن هاله پستان در ایجاد این تناسب نقش به‌سزایی ایفا می‌کند. عمل کوچک کردن نوک سینه یکی از روش‌های موثر است که از طریق آن افراد می‌توانند بزرگی نوک پستان خود را برطرف کنند و به تناسبی زیبا از سایز نوک سینه، هاله آن و خود سینه برسند.

علل بزرگ شدن نوک سینه و راه های کوچک کردن

نوک سینه‌ی بزرگ معضل است یا حسن؟

همانطور که اشاره کردیم نوک سینه در مواردی آنچنان از نظر سایزی رشد کرده و یا به‌گونه‌ای تغییر فرم داده است که به حالت غیرعادی در می‌آید. نوک بزرگ و آویزان پستان چه بر اثر عوامل وراثتی و چه بر اثر گذشت زمان و یا شیردهی می‌تواند آزاردهنده باشد، تا جایی که عمل کوچک کردن نوک سینه به عنوان گزینه‌ای بسیار مناسب و بهبوددهنده مطرح می‌گردد. نوک سینه نه تنها زمانی که از سایز طبیعی خود بزرگتر می‌شود، بلکه در مواردی که کوچکتر از زمان طبیعی خود هست نیز مشکل‌ساز است؛ به صورتی که بعضی از بانوان با مشکل نوک سینه‌ی فرورفته نیز مواجه هستند. در هر صورت چه نوک سینه بیش از اندازه بزرگ و یا بیش از حد کوچک و یا حتی تورفته باشد، فرد را با مشکلاتی روبرو می‌کند. علاوه بر تأثیر نامناسب عدم تناسب سایز و فرم نوک سینه بر زیبایی و جذابیت جنسی و ظاهری افراد، بزرگ بودن نوک سینه باعث می‌شود که در هنگام پوشیدن یا بر تن داشتن لباس زیر، این عضو آسیب ببیند، خراشیده شود و تا جایی پیش رود که زخم بردارد. عمل جراحی نوک سینه در زنان می‌تواند این محدودیت‌ها را برطرف نماید و فرد با انجام عمل و همینطور کوچک کردن هاله پستان از شر عدم تناسب و معضلات ناشی از آن خلاص می‌گردد.

کوچک کردن نوک سینه در زنان

نحوه و شرایط عمل جراحی کوچک کردن نوک سینه

عمل کوچک کردن نوک سینه به دلایل مختلفی صورت می‌گیرد که تا کنون به این دلایل اشاراتی شده است. به طور کل، برای رسیدن به تناسب و تعادل بین سایز نوک سینه و هاله‌ی اطراف آن و نهایتأ دستیابی به ملاک‌های زیبایی‌شناسی فرم سینه، این عمل و همینطور جراحی کوچک کردن هاله پستان، در کنار دیگر عمل های سینه مانند بزرگ کردن سینه با جراحی یا عمل بالا بردن سینه امروزه مخاطبان زیادی پیدا کرده است. همه می‌دانیم که یک نوک سینه‌ی زیبا و با اندازه‌ای مناسب می‌تواند ظاهر پستان را به طرز قابل توجهی تقویت کند. فرد متقاضی این نوع عمل جراحی بایستی توقعات واقع‌بینانه‌ای از آن داشته باشد و بداند که این نوع عمل تنها در مورد سایز و فرم نوک سینه مؤثر است و بر فرم و اندازه‌ی هاله و خود سینه تأثیری نمی‌گذارد.

بنابراین، افرادی که با عدم تقارن نوک‌های سینه‌ی خود و یا سایز و فرم آن مشکل دارند، این عمل را به عنوان گزینه‌ای مناسب برای رفع مشکلشان و در پی آن بهبود اعتماد به نفسشان، در اختیار دارند. این افراد به‌وسیله‌ی این عمل جراحی می‌توانند به نوک سینه‌های خود ظاهری گردتر و قرینه، با اندازه‌ای متناسب بدهند.

کوچک کردن نوک سینه در زنان با توجه به اینکه تقارن دو نوک سینه در کیفیت نتیجه‌ی نهایی این عمل نقش بسیار مهمی دارد، بایستی توسط پزشکی حاذق صورت گیرد؛

بنابراین، افراد برای اینکه با انجام این عمل به رضایت خاطر برسند، بایستی به انتخاب پزشک جراح مناسب توجه نمایند. انجام عمل کوچک کردن نوک سینه زمانی که به همراه عمل کوچک کردن هاله پستان صورت گیرد، می‌تواند نتایج بهتری را برای رسیدن به تناسب و زیبایی ظاهر در پی داشته باشد. هاله‌ی سینه امکان دارد از ابتدا به حدی بزرگ باشد که بر ظاهر زیبای سینه تأثیر منفی گذاشته باشد و یا بر اثر بارداری و یا چاقی و لاغری کشیده و از فرم اصلی خود خارج شده باشد. گاهی حتی هاله پستان نیز دچار عدم قرینگی می‌شود که با انجام عمل جراحی توسط پزشکی مناسب این عدم قرینگی نیز برطرف می‌گردد.

ظاهر کوچک کردن نوک سینه در زنان

چگونگی و مراحل انجام جراحی کوچک کردن نوک سینه

جراحی کوچک کردن نوک سینه در زنان می‌تواند با توجه به تشخیص پزشک و با توجه به نوع عمل به صورت سرپایی و تحت بی‌حسی موضعی انجام پذیرد که در این صورت زمان کمتری نیز صرف عمل و مراقبت‌های پس از آن می‌شود. اگر این عمل با دیگر عمل‌های جراحی سینه مانند بزرگ یا کوچک کردن سایز آن، بالا بردن پستان و متقارن و یا کوچک کردن هاله آن همراه باشد، شرایط دریافت بیهوشی و مراقبت‌های قبل و بعد از عمل مناسب نوع آن نیز تغییر می‌کند.
در حین عمل جراحی، حفظ اعصاب و رگ‌های خونی که نوک سینه‌ها را تغذیه می‌کنند، به منظور حفظ حس در نوک پستان و توانایی شیردهی ضروری است. برای انجام این عمل در ابتدا فرد متقاضی بایستی با پزشک خود مشورت کند و در مورد مراقبت‌های قبل از عمل، نوع و سختی عمل جراحی، زخم‌های ناشی از این عمل و ماندگاری این زخم‌ها، مدت زمان و چگونگی گذران نقاهت، انتظارات از نتایج حاصله و مراقبت‌های پس از عمل اطلاعاتی را دریافت کند. در این جراحی نیز مانند سایر عمل‌های جراحی فرد بایستی پزشک خود را از سابقه‌ی بیماری، سابقه‌ی جراحی و داروهای مصرفی مطلع نماید.
در روند عمل کوچک کردن نوک سینه برش‌های ریزی در اطراف این محدوده ایجاد می‌شود و از طریق آن بافت اضافه خارج می‌گردد و فرم و سایز نوک پستان بهبود می‌یابد. لازم به ذکر است در انتها و پس از گذران مدتی اثری از این برش‌ها بر جای نمی‌ماند. اگر شخص در کنار کوچک کردن نوک سینه با توجه به فرم هاله‌ی خود نیاز به کوچک کردن هاله پستان نیز داشته باشد، برش‌های ناشی از عمل، علاوه بر برش‌های اطراف نوک سینه، در اطراف هاله نیز زده می‌شود که این برش‌ها با توجه به حساسیت زیبا بودن محل با کمترین نشان برجا مانده بهبود می‌یابد. اگر هاله‌ی پستان بسیار بزرگ باشد، برای کوچک کردن آن نیاز به برشی از مرکز پستان به سمت انتهای هاله است و از طریق آن کوچک کردن هاله میسر می‌شود.

بعد از کوچک کردن نوک سینه

عوارض عمل جراحی نوک پستان و مراقبت‌های پس از آن

بعضی از عوارض عمل جراحی کوچک کردن نوک سینه در زنان و یا کوچک کردن هاله پستان، با عمل‌های جراحی دیگر مانند لیفت و پروتز سینه مشترک هستند. افرادی که تحت این عمل جراحی قرار می‌گیرند، احتمال دارد به داروهای بی‌حسی و یا بی‌هوشی استفاده‌شده حساسیت داشته باشند و دچار حالت تهوع و استفراغ پس از عمل شوند.

توصیه می‌شود متقاضیان از پزشک معالج خود در مورد درد پس از عمل سؤال کنند؛ زیرا که ناحیه‌ی مورد نظر تا مدتی با مقداری درد همراه است که در صورت اطلاع بیمار از چگونگی و میزان آن، تحمل درد آسان‌تر می‌شود.

در کنار این موارد، اطراف ناحیه‌ی تحت درمان یعنی همان نوک سینه و یا کل هاله سینه -بسته به عمل صورت گرفته- تا حدود دو هفته دارای مقداری کبودی است و امکان خونریزی نیز وجود دارد. در پی انجام این نوع جراحی، پوشیدن لباس گشاد برای ایجاد کمترین برخورد با ناحیه‌ی تحت درمان و مراقبت مناسب از زخم‌ها هم برای جلوگیری از عفونت و هم به منظور کاهش اثر ماندگار ناشی از زخم‌ها توصیه می‌گردد.

می‌توان گفت افرادی که از سایز، فرم و تقارن نوک سینه خود و یا هاله اطراف آن ناراضی هستند و این امر باعث کاهش حس زیبایی، جذابیت و اعتماد به نفسشان شده است، می‌توانند به راحتی با روش جراحی کوچک کردن نوک سینه در زنان این مشکل را حل نمایند. با توجه به اینکه این جراحی، عملی آسان و با عوارض کم و نسبتأ بی‌خطر است، استفاده از آن می‌تواند تأثیر ماندگاری بر زیبایی سینه داشته باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید