آیا لیفت و پروتز سینه به صورت همزمان امکان پذیر است؟

پروتزپکسی

5,423

بله، پروتز های سینه برای بارداری و شیردهی مشکلی ایجاد نمی کند. حتی نیاز به تعویض یا برداشتن پروتز در حین بارداری هم نیست.

بله برای افرادی که دچار افتادگی در ناحیه سینه هستند و حجم سینه آنها کم است میتوان لیفت و پروتز سینه را در یک جلسه انجام داد. اما در صورتی که افتادگی سینه فرد زیاد باشد توصیه می‌شود این عمل در دو مرحله انجام ‌شود.

معمولاً با افزایش سن یا پس از اتمام دوران شیردهی خانم ها دچار افتادگی در ناحیه سینه ها می گردند البته برخی افراد به صورت ارثی دارای بافت سینه شل و افتاده هستند.

پروتز هایی که در حال حاضر در دنیا استفاده می‌شود دائمی هستند و نیاز به تعویض ندارند و تنها هر ۱۰ سال یک بار، از لحاظ سلامت سینه ها بهتر است فرد با جراح خود یک نوبت ویزیت داشته باشد.

فرم سینه‌ی زنان به‌طور طبیعی به مرور زمان بر اثر شیردهی، تغییرات هورمونی و… سفتی خود را از دست می‌دهد و شل و افتاده می‌شود. به همین دلیل، جراحی لیفت و پروتز سینه از عمل‌هایی است که بسیاری از خانم‌ها تمایل دارند، انجام دهند. اما به محض فکر کردن به این گزینه، سوال‌هایی هم در ذهن شکل می‌گیرد:

 • آیا لیفت و پروتز سینه یا اصطلاحا پروتزپکسی، عملی با ریسک بالاست؟
 • آیا من شرایطش را دارم و گزینه‌ی مناسبی برای جراحی لیفت و پروتز سینه محسوب می‌شوم؟
 • عمل لیفت و پروتز سینه چقدر ماندگاری دارد؟
 • آیا بر اثر لیفت و پروتز سینه، اعصاب حسی این منطقه از بین می‌رود؟
 • آیا غدد شیردهی را بعد از عمل پروتز سینه از دست می‌دهم؟

در این مطلب، علاوه بر آشنایی با لیفت و پروتز سینه، به این سوالات پاسخ خواهیم داد.

در مقاله زیر با مطالب زیر آشنا میشوید:

برای اطلاعات بیشتر درباره پروتز سینه مقالات عمل پروتز سینه و انواع پروتز سینه را از دست ندهید.

لیفت و پروتز سینه چیست؟

جراحی لیفت یا بالا کشیدن سینه که با عنوان ماستوپکسی نیز شناخته می‌شود، با برداشتن پوست اضافی سینه و کشیدن بافت های مجاور، سینه را بالا کشیده و به آن شکل می‌دهد.

گاهی به مرور زمان هاله نوک سینه بزرگ می‌شود که با جراحی سینه، این ناحیه کوچک می‌شود.

شاید برایتان جالب باشد بدانید عمل لیفت و پروتز سینه در سال‌های اخیر به یکی از عمل‌های پرطرفدار و پرمتقاضی تبدیل شده است. آمارهای جدید انجمن جراحان پلاستیک آمریکا نشان می‌دهد که از سال ۲۰۰۰، میزان عمل‌های سینه ۷۰ درصد رشد کرده و آمار آن از ایمپلنت دو برابر بیشتر شده است. علاوه بر این، پروتزپکسی هم از عمل‌های رایج سینه محسوب می‌شود.

چرا بدن بعضی از خانم‌ها به لیفت و پروتز سینه نیاز پیدا می‌کند؟

فرم سینه‌ی زنان، طی زمان به دلایل مختلفی تغییر می‌کند. در سنین بالاتر بافت سینه، سفتی خود را از دست می‌دهد و می‌توان با انجام لیفت و پروتز سینه، بافت سینه را به فرم اولیه و جوان خود برگرداند.

افتادگی و تغییرات ایجادشده در بافت سینه، اغلب به دلایل زیر اتفاق می‌افتد:

 • بارداری
 • شیردهی
 • تغییرات وزن
 • افزایش سن
 • نیروی جاذبه
 • وراثت

این نکته را درنظر بگیرید که جراحی لیفت به تنهایی تغییری در اندازه سینه و یا نواحی بالای سینه ایجاد نمی‌کند. اگر خواهان بزرگ شدن سینه خود هستید، پروتزپکسی یا عمل پروتز سینه توصیه می‌شود.

چطور بفهمیم گزینه‌ی مناسبی برای جراحی لیفت و پروتز سینه محسوب می‌شویم یا خیر؟

بهترین کاندیداها برای جراحی لیفت و پروتز سینه این ویژگی‌ها را دارند:

 • افرادی که سینه‌های مسطح، کشیده و یا آویزان دارند.
 • افرادی که نوک سینه افتاده دارند.
 • افرادی که سینه‌هایشان باهم تقارن ندارد.
 • اشخاصی که می‌خواهند سینه های بزرگتری داشته باشند.
 • اشخاصی که سینه‌هایشان به دلایل مختلف نظیر پیری، بارداری، شیردهی و کاهش وزن دچار شل شدگی و افتادگی شده است.

ضمناً در تمام مراحل تصمیم‌گیری و انجام عمل، این نکته را به خاطر داشته باشید که لیفت و پروتز سینه، عملی کاملا شخصی است و هر کس دلایل خودش را از انجام جراحی دارد.

در صورت تمایل، می‌توانید یک جلسه ویزیت و مشاوره رایگان با دکتر آرش نجف بیگی داشته باشید.

.

دوران نقاهت لیفت و پروتز سینه

بلافاصله بعد از انجام لیفت و پروتز سینه، زخم‌ها پانسمان می‌شوند، تا میزان تورم بعد از جراحی کاهش یابد. ضمناً لوله‌ای کوچک و ظریف، به طور موقت در زیر پوست قرار داده می‌شود تا خون و مایعات اضافی را بمکد. پس از گذشت حدود سه روز لوله‌ها و پس از دو هفته بخیه‌ها اگر جذبی نباشند (که معمولا هستند) برداشته می‌شوند. در ابتدا سینه‌ها دچار درد و تورم خواهد شد. جای زخم‌ها هم قرمز و متورم‌اند، البته این مورد پس از مدتی کاهش می‌یابد. بعد از گذشت حدود یک سال، زخم ها به یکسری خطوط سفید نازک تبدیل شده‌اند که این مورد غیرقابل اجتناب است، به خصوص در اطراف هاله‌ی نوک سینه. خط عمودی به دلیل قرار گرفتن در زیر سینه‌ها کمتر دیده می‌شود. با پوشیدن یک سینه‌بند مخصوص طی شبانه روز به مدت شش هفته بعد از عمل، زخم‌ها سریعاً بهبود می‌یابند. بعدتر می‌توانید آن را با یک نیم‌تنه یا سوتین ورزشی محکم جایگزین کنید.

مراقبت از سینه‌ها بعد از لیفت و پروتز سینه

مواردی که باید بعد از جراحی لیفت و پروتز سینه رعایت شوند:

 • مصرف دارو جهت تسریع در روند بهبودی
 • پرهیز از انجام فعالیت‌های ورزشی تا حدود شش هفته (به تشخیص پزشک)
 • بلند نکردن اجسام سنگین
 • پرهیز از فشار آوردن به سینه‌ها
 • بازگشت “آهسته و تدریجی” به عادات روزمره مثل تمرینات ورزشی

مقاله سوتین مناسب بعد از جراحی سینه را از دست ندهید.

نتایج لیفت و پروتز سینه

نتایج لیفت و پروتز سینه، بلافاصله بعد از جراحی قابل مشاهده می‌باشد. به مرور زمان، تورم از بین می‌رود و خطوط برش‌ها نیز محو می‌شوند و نتیجه‌ی جراحی بهتر نمایان می‌شود.

میزان رضایت فرد از لیفت و پروتز سینه با گذراندن دوران نقاهت و بعد از گذشت ۶ ماه، با از بین رفتن تورم، بیشتر خواهد شد.

به این نکته هم توجه داشته باشید که نتایج لیفت و پروتز سینه، طولانی‌مدت است. بعد از یکسال به خوبی این تغییرات را مشاهده می‌کنید.

اگر شما:

 • وزن متعادل خود را حفظ کنید
 • زندگی سالمی داشته باشید

فرم جدید سینه شما، به مدت طولانی تری باقی خواهد ماند.

لیفت و پروتز سینه و بارداری

بهتر است که لیفت و پروتز سینه بعد از بارداری و زمانی که دیگر تصمیم به بارداری ندارید، انجام شود. تغییراتی که در طول بارداری در سینه ها اتفاق می‌افتد، منجر به کمرنگ شدن و یا از بین رفتن نتایج حاصل از جراحی سینه می‌شود.

به علاوه، کاهش وزن زیاد بعد از جراحی سینه، اثرات منفی بر ظاهر سینه می‌گذارد.

تاثیر بیهوشی در لیفت و پروتز سینه

عمل‌های جراحی سینه، اعم از بالا بردن سینه یا ماستوپکسی، پروتزپکسی و دیگر عمل‌های زیبایی سینه را معمولاٌ را با تزریق داخل وریدی و یا با بیهوشی انجام می‌دهند، این جراح سینه است که تعیین می‌کند که کدام روش برای شخص انتخاب شود.

بالا کشیدن سینه تاثیری در تغییر سایز سینه ها ندارد، بلکه سبب بالا کشیدن سینه‌ها می‌شود، اگر شخص خواهان پروتز گرد و تغییر سایز سینه است، باید از پروتزپکسی استفاده کند .البته هم‌زمان با لیفت یا بالا بردن سینه می‌توان پروتزپکسی را انجام داد.

اشخاصی که این کار را انجام می‌دهند، سینه های پرتری خواهند داشت. در اشخاصی که به دلیل کاهش وزن شدید یا اضافه وزن شدید دچار تغییراتی در سینه‌ها شده‌اند، پروتزپکسی بسیار کمک‌‎کننده است که ظاهر سینه‌هایشان زیباتر شود .

شرایط لیفت و پروتز سینه

افراد واجد شرایط انجام لیفت و پروتز سینه، باید این موارد را رعایت کرده باشند:

 • در مرحله اول شخص باید سلامت عمومی داشته باشند.
 • از نظر کاهش یا افزایش وزن به ثبات رسیده باشند.
 • شخص باید ۱۴ روز قبل از عمل پروتز سینه از استعمال سیگار و دخانیات اجتناب کند.
 • بانوانی که شیردهی دارند، باید ۸ هفته پس از شیردهی پروتز سینه را انجام دهند.

ضمناً هر قدر سینه‌های کوچکتری داشته باشید، از لیفتینگ سینه نتیجه‌ی بهتری خواهید گرفت.

آیا لیفت و پروتز سینه عوارض خاصی دارد؟

هر عمل جراحی ممکن است حداقلی از عوارض را داشته باشد، کبودی و ورم در هر عملی وجود دارد و جزء عوارض محسوب نمی‌شود و بعد از یک هفته برطرف می شود، ولی در کسانی که افتادگی سینه بسیار شدید دارند، عارضه اصلی، نکروز نوک سینه است که باعث می ‌شود خونرسانی به نوک سینه در این جراحی مختل شود که آن هم بستگی به جراح دارد؛ اگر جراح با آناتومی ناحیه‌‌ای که جراحی می‌شود، آشنایی نداشته باشد و جراح پلاستیک نباشد، ممکن است مشکل نکروز نوک سینه پیش بیاید و در کسانی که افتادگی خیلی شدید سینه دارند، این ریسک بالاتر می‌‌رود.

عارضه بعدی، ممکن است اختلال شیردهی و عارضه‌ی بی حسی نوک سینه باشد. بیشتر افراد، از دست دادن موقتی احساس در نوک سینه‌ها و پوست سینه را تجربه می‌کنند. این بی حسی معمولاً پس از حدود شش هفته برطرف می‌شود، اما در بعضی از بیماران ممکن است یک سال یا بیشتر طول بکشد، البته در حال حاضر با وجود تکنیک‌‌های جدید، میزان این عوارض خیلی کاهش یافته است و خیلی از آن‌ها با گذشت زمان بهبود پیدا می‌کنند.

ماندگاری لیفت و پروتز تا چه زمانی است؟

برای ماندگاری لیفت و پروتز سینه نمی‌توان زمان دقیقی را بیان کرد، زیرا ماندگاری جراحی سینه به عوامل مختلفی وابسته است؛ اما امروزه علاوه بر تغییر تکنیک‌های جراحی سینه و نسل های جدید پروتزهای سینه، ماندگاری پروتزهای جدید نسبت به پروتزهای قدیمی بسیار افزایش یافته است. پروتزهای سینه امروز علاوه بر ماندگاری بالاتر محکم‌تر نیز هستند، به گونه‌ای که در اکثر مواقع نیازی به تعویض پروتزها نیست.

در مجموع لیفت و پروتز سینه برای خانم‌هایی که از نظر وزنی به ثبات رسیده‌اند، اما فرم سینه‌هایشان مناسب نیست، یک انتخاب مفید و موثر است که زیبایی فرم سینه را تا سال‌ها (بسته به میزان مراقبت افراد) تضمین می‌کند. این عمل معمولا بین ۵/۱ تا ۵/۳ ساعت طول می‌کشد و فرد حداقل یک تا دو شب در بیمارستان بستری می‌ماند. با توجه به پیشرفت‌هایی که در انواع جراحی لیفتینگ و پروتزپکسی به وجود آمده است، عوارض آن به حداقل رسیده است؛ اما با این حال لازم است پیش از انجام جراحی لیفت و پروتز سینه، تحقیق و مشاوره‌ی مفصلی انجام دهید. معمولا جراحان حرفه‌ای اطلاعات لازم را به طور کامل دراختیارتان می‌گذارند تا بتوانید با درنظر گرفتن همه‌ی جوانب، برای انجام عمل تصمیم بگیرید. پس جایی برای نگرانی نیست!

برای دریافت مشاوره، با کلینیک دکتر نجف بیگی تماس حاصل فرمایید.

.

ممکن است شما دوست داشته باشید
20 نظرات
 1. مژگان می گوید

  سلام من ورزشکار هستم بدنسازی کار میکنم میخواستم بدونم اگر این عمل رو انجام بدم نمیتونم به کارم ادامه بدم ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بعد از جراحی های سینه ۲ تا ماه نباید به سینه های خود فشار وارد کنید.
   ولی بعد از این مدت مثل قبل می توانید به ورزش خود ادامه دهید.

 2. رنجبر می گوید

  سلام. من تازه ازدواج کردم و میخوام سینه هام رو با جراحی بزرگ کنم. توی این مقاله شنیدم که شما لیفت و پروتز رو به صورت همزمان انجام میدین. میخواستم ببینم اگر بعد از ازدواجم باردار شم، مشکلی برای شیردهی واقعا بوجود نمیاد؟ توی سینه تخلیه میشه؟ یا پروتزها بین بافت سینه قرار میگیرن؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   محل قرارگیری پروتز با توجه به افتادگی سینه افراد متفاوت می باشد. لذا نیاز است که شخص حتما توسط پزشک فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی معاینه شود.

 3. توکلی می گوید

  سلام. دکتر توصیه ی شما برای بزرگ کردن سینه تزریق چربیه یا پروتز؟ من خیلی نگرانم که بعدش مشکلی پیش نیاد. میشه راهنمایی کنین؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اینکه مشخص شود چه نوع عملی برای شما مناسب است حتما باید به صورت حضوری مورد معاینه قرار بگیرید.
   برای مشاوره حضوری رایگان لطفا با شماره های ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ و ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ تماس بگیرید.

 4. سارا می گوید

  من شنیده بودم لیفت و پروتز سینه باید با فاصه از هم انجام بشه. ولی شما همزمان انجام میدین درسته؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله برای افرادی که دچار افتادگی در ناحیه سینه هستند و حجم سینه آنها کم است میتوان لیفت و پروتز سینه را در یک جلسه انجام داد. اما در صورتی که افتادگی سینه فرد زیاد باشد توصیه می‌شود این عمل در دو مرحله انجام ‌شود.

 5. نداجمالی می گوید

  سلام نمونه کار پروتز سینه رو از کجا میشه دید؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   نمونه کارها رو در پیج اینستاگرام ما می توانید ببینید.
   https://www.instagram.com/drnajafbeigi_protez/

 6. فاطمه می گوید

  باسلام من ۲۸سالم ۳فرزند دارم ونمی خوام دیگه بچه دارشم می خواستم بدونم عمل سینه و شکم پهلو و باسن هم زمان میشه انجام بدم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بهتر است در یک زمان انجام نشود ولی در شرایط خاص امکان انجام آن وجود دارد.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 7. ناشناس می گوید

  سلام هزینه اش چقدر هستش

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 8. صبیحه خواجه لو می گوید

  سلام خسته نباشین، هزینه لیفت سینه چقدر هستش

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 9. وحید می گوید

  سلام خسته نباشید،همسرم هنوز بچه دار نشده،نگرانیم که بعد از لیفت سینه در بارداری و شیر دهی مشکل پیش بیاید لطفا راهنمایی کنید،باتشکر

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   در جراحی لیفت سینه به غدد شیری آسیبی وارد نمی شود و در اینده می توان بارداری و شیردهی داشت.

 10. شیرین رسولی می گوید

  سلام
  من ۳۵سالمه ولی سایز سینه هام خوبه ولی شل شده

  میخوام فقط لیفت انجام بدم بدون پروتز.
  امکان داره؟آیا اگه لیفت بشه سایز سینه هام کوچک میشن یا تاثیری در سایز ندارن؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله می توان لیفت بدون پروتز انجام داد. در لیفت سایز سینه تغییری نمی مند فقط افتادگی برطرف می شود.

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید