رفع قوز بینی با جراحی و بدون جراحی و مقایسه این دو روش

113,951

چگونه قوز بینی را برطرف کنیم؟ چه روش هایی برای از بین بردن قوز بینی وجود دارد؟ برداشتن قوز بینی بدون جراحی ممکن است؟

هزینه از بین بردن قوز بینی چقدر است؟ از بین بردن قوز بینی با روش سوهان بهتر است یا جراحی بینی؟ رفع قوز بینی با نخ قابل انجام است؟ 

در این مقاله به پاسخ این سوالات و نکاتی که ضروری است درباره عمل قوز بینی بدانید پرداخته‌ایم.

همچنین در پاسخ به برخی سوالات درون مقاله نیز ویدئویی از دکتر آرش نجف بیگی، فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی آورده شده است که می‎‌توانید با مشاهده آن به جواب سوال خود برسید.

در صورتی که به پاسخ مدنظر خود نرسیدید در انتهای همین مقاله سوال خود را درج کنید تا دکتر نجف بیگی به آن پاسخ دهند.

همین طور می‌توانید از پرسش و پاسخ دیگر افراد در قسمت نظرات کاربران اطلاعات خوبی کسب کنید.

آیا برداشتن قوز بینی بدون بیهوشی و با بی حسی موضعی ممکن است؟ در ویدئو زیر می توانید نمونه ای از عمل اصلاح قوز بینی با بی حسی موضعی از دکتر آرش نجف بیگی را مشاهده کنید.

برداشتن قوز بینی، موضوعی است که می تواند طرفداران زیادی داشته باشد، چرا که خیلی ها از جراحی بینی به صورت کامل ترس دارند اما تمایل دارند قوز بینی خود را درمان کنند.

در این مقاله به بیان نکات مهمی درباره ی از بین بردن قوز بینی می پردازیم.

What is hump nose?
Measures before treating hump nose
Diagnosis of humped, bony and aquiline noses
Severe hump of the nasal bone
How to fix a hump?
Hump ​​nose surgery to remove the bone and hump of eagle noses
Consultation before the operation of humpback and bony nose
What happens after nose surgery?
Bruising and swelling of the nose after hump nose surgery
Simulating the shape of the nose, before and after hump nose and bony nose surgery
Misconceptions about the method of removing hump nose
Methods of removing hump nose without surgery
Differences in removing hump nose with surgery and non-surgical methods

قوز بینی چیست؟

عمل قوز بینی، قسمتی از بینی را که در قسمت میانی بینی وجود دارد و باعث بوجود آمدن قوز بینی شده است برطرف می کند.

بسیاری از بیماران از مشکل برآمدگی یا قوز بر روی بینی خود رنج می برند. حذف یک برآمدگی یا رفع قوز بینی یکی از رایج ترین مسائلی است که افراد به دنبال رفع آن در عمل بینی هستند.

جراحی بینی قوزدار یا جراحی بینی استخوانی میتوانند قوز روی بینی را از بین ببرند. وجود قوز روی بینی می ‌تواند یکی از ویژگی‌های خانوادگی و بر اثر عوامل ارثی باشد و یا بر اثر تروما (ضربه به بینی) ایجاد شده باشد.

عمل قوز بینی

مشکل برآمدگی یا قوز بینی معمولاً مربوط به هر دوی استخوان و غضروف موجود در پشت بینی است. دلیل ایجاد قوز بینی در این حالت می تواند بین بیماران مختلف متفاوت باشد و بنابراین تشخیص علت مشکل بینی قوزدار نقش کلیدی در دستیابی به بهترین نتایج درمانی ممکن در این رابطه از جمله عمل بینی قوزدار دارد.

ممکن است بر اثر یک آسیبی که شخص اخیرا دیده است، قسمت پایینی بینی ضربه شدیدی خورده و صاف شده باشد و از قسمت بالای ضربه خورده در بینی، قوز ایجاد شده باشد و یا ممکن است بر اثر یک آسیب در دوران کودکی، مراکز رشد میکروسکوپی در استخوان و غضروف بینی دچار تغییراتی شده باشند و در نتیجه شکل بینی تغییر کرده باشد.

قوز بینی از نظر اندازه می تواند بسیار متنوع باشد. شاید شما فقط یک برآمدگی کوچک روی بینی خود دارید که به دنبال اصلاح آن هستید یا شاید با موارد شدیدتر بینی قوز دار مواجه هستید و به همین خاطر احساس ناراحتی می کنید.

به هر حال صرف نظر از اندازه برآمدگی روی بینی عمل جراحی زیبایی بینی می تواند به تغییر ظاهر بینی شما کمک فراوان کند.

گاهی اوقات، استخوان و قوز بینی عقابی بسیار بزرگ ‌تر از چیزی که هست به چشم می ‌آید، چون که در واقع برآمدگی صورت در ناحیه زیر چشم (که به آن ریشه‌ ی بینی گفته می‌ شود) کم است.

در این مواقع یک گرافت غضروفی کوچک برای بالا بردن این ناحیه و رفع تو رفتگی آن، به کار می ‌رود. ممکن است استخوان(قوز) بینی بر اثر یک آسیب‌ دیدگی در دوران کودکی و ضربه خوردن به یک سوم پایینی بینی ایجاد شده باشد که موجب کاهش ارتفاع سپتوم (تیغه بینی) می ‌شود (به این موارد دفورمیتی زینی گفته می‌شود).

در این موارد، افزایش ارتفاع سپتوم یا اضافه کردن گرافت غضروفی در قسمت پایینی بینی که دچار تورفتگی شده است، می‌تواند شکل بینی عقابی(بینی عقابی) را اصلاح کند و قوز بینی را برطرف کند.

این مشکل باعث بر هم زدن زیبایی بینی می شود و نگاه مخاطب را به این قسمت از بینی معطوف میکند و سبب کاهش اعتماد به نفس فرد می شود که در ایصورت فرد ناچار می شود برای اینکه تعادل را در زیبایی بینی و صورت خود ایجاد کند و بینی خود را با سایر اجزای صورت متناسب کند اقدام به عمل زیبایی بکند.

اما متاسفانه ممکن است افردی باشند که به شدت از عمل و بیهوشی ترس داشته باشند و یا از نظر پزشکی صلاح نباشد که برای بیهوشی اقدام کنند.

آیا اصلاح قوز بینی با سوهان قابل انجام است و نتیجه می دهد؟ برای رسیدن به جواب خود پیشنهاد می دهیم این ویدئو از دکتر نجف بیگی را ببینید:

اقدامات قبل از درمان قوز بینی

هنگام مواجه شدن با قوز بینی نیاز به معاینه دقیق صورت و بینی فرد وجود دارد. برای این کار معمولاً پزشک از عکس های رادیولوژی استفاده می کند و بر اساس این عکس ها یک ارزیابی استاندارد از وضعیت بیمار انجام می شود.

این ارزیابی ها و نسبت های مربوط به آن به متخصص امکان می دهد دلیل قوز بینی را مشخص کند. در اکثر موارد برآمدگی بینی قوزدار در نتیجه بزرگ شدن استخوان و تیغه پشتی بینی ایجاد می شوند.

به هر حال، در سایر موارد قوز بینی در نتیجه جلو آمدگی کمتر از مقدار بهینه سر بینی ایجاد می شود. بنابراین لازم است هنگام معاینه بیمار وضعیت سر بینی فرد نیز مورد بررسی دقیق قرار گیرد.

اگر هنگام عمل بینی قوزدار به وضعیت سر بینی توجه نشود، همواره این احتمال وجود دارد که نتایج نهایی حاصل از عمل بینی قوزدار بینی مناسب و ایده آل نباشند.

در این رابطه همچنین لازم است پایه بینی نیز بررسی شود. اگر پایه بینی کوچک باشد، آنگاه احتمالاً ظاهر بینی فرد دارای برآمدگی آشکارتری خواهد بود

معاینه داخلی بینی نیز هنگام بررسی مشکل برای جراحی رفع قوز بینی ضروری است. در این معاینه می توان وضعیت تیغه و مخروط بینی بیمار را بررسی کرد. هنگام اصلاح برآمدگی پشت بینی وجود ناهنجاری در تیغه بینی می تواند باعث تاثیرگذاری بر عملیات اصلاحی برای کاهش اندازه قوز بینی شود. به همین خاطر بهتر است وجود این مشکل قبل از انجام عمل جراحی رفع قوز بینی فرد شناسایی شود.

برای همه افرادی که به دنبال استفاده از عمل بینی قوزدار برای از بین بردن و برداشتن قوز بینی خود هستند، مسائل متعددی وجود دارد که باید قبل از عمل جراحی از بین بردن بینی قوز دار مورد توجه قرار گیرند.

در این حالت می توان از یک روش جراحی برای کاهش ناچیز اندازه برآمدگی روی پل بینی فرد استفاده کرد. در عمل بینی قوزدار اندازه واقعی بینی فرد تغییر نمی کند و این موضوع در حالی است که تغییر شکل بینی می تواند  باعث کشیده تر به نظر رسیدن آن شود.

معاینه داخلی بینی نیز هنگام بررسی مشکل برای جراحی رفع قوز بینی ضروری است. در این معاینه می توان وضعیت تیغه و مخروط بینی بیمار را بررسی کرد.

ورم در اثر دستکاری استخوان بینی برای رفع قوز بینی و تصویر نمونه قبل و بعد عمل قوز بینی

تشخیص بینی های قوزدار، استخوانی و عقابی

قوز یا برآمدگی بینی معمولا جزء یکی از سه دسته ‌بندی مقابل است: قوز یا بر آمدگی “واقعی” ، “کاذب” یا “پنهان”. این که قوز بینی شما جزء کدامیک از دسته ‌بندی‌های گفته شده باشد، تعیین می‌کند که جراح شما در حین جراحی رفع قوز بینی چه کاری باید انجام بدهد.

در این باره بخوانید  مراقبت‌های لازم برای سرماخوردگی بعد از عمل بینی

برای مثال برای برطرف کردن قوز کاذب بینی می‌توان برآمدگی نوک بینی را اصلاح کرد. در واقع در این مواردی نیازی به انجام جراحی رفع قوز بینی و برش برآمدگی بینی نیست، بلکه برای برطرف کردن حالت قوزدار بینی، لازم است در جراحی بینی قوزدار، جراحی بینی استخوانی را کمی ‌برجسته کند یا (در صورتی که انحراف دارد) کمی ‌آن را بچرخاند تا شکل بینی اصلاح شود.

قوز واقعی بینی:  طول برآمدگی نوک بینی با فاصله بین لب و بینی برابر است.

قوز کاذب بینی: طول برآمدگی نوک بینی کمتر از فاصله بین لب و بینی است.

قوز پنهان بینی: طول برآمدگی نوک بینی بیشتر از فاصله بین لب و بینی است.

انواع قوز بینی به همراه عکس نمونه قبل و بعد از عمل قوز بینی

برای مطالعه مقاله جراحی نوک بینی را پیشنهاد می دهیم.

قوز شدید استخوان بینی

برداشتن یک قوز بینی بسیار بزرگ و برآمده می تواند تا حدودی در تنفس  شما اختلال ایجاد کند. در روند برش دادن و تراشیدن برآمدگی روی تیغه‌ی بینی، تا جایی که بینی عقابی ظاهر خوشایندی پیدا کند، ممکن است قسمتی از راه هوایی داخل بینی (دریچه داخلی بینی) نیز تراشیده شود و در نتیجه راه هوایی باریک ‌تر شود.

از آنجایی که غضروف جانبی فوقانی دقیقا بعد از بالاترین قسمت راه هوایی بینی قرار دارد، قرار دادن گرافت برای بزرگ کردن راه هوایی در این نقطه، بهترین راه حل ممکن به نظر می‌رسد.

کاهش اندازه بینی قوزدار یک عمل جراحی رایج است که می تواند در رفع قوز بینی بسیار موفقیت آمیز باشد.

چگونه قوز بینی را برطرف کنیم؟

کاهش اندازه بینی قوزدار یک عمل جراحی رایج است که می تواند در رفع قوز بینی بسیار موفقیت آمیز باشد. هنگامی که این برآمدگی کوچک باشد، تراشیدن سطحی برآمدگی می تواند به سادگی مشکل را حل کند.

برای مواردی که نیاز به کاهش برآمدگی در سطح متوسط وجود دارد، عمل بینی قوزدار می تواند باعث ایجاد مشکلی شود که در اصطلاح به آن نقص سقف باز گفته می شود.

بنابراین برای اجتناب از این مشکل از روش شکستن و برش استخوان بینی بر روی بینی فرد استفاده می شود. هنگامی که معمولاً برای انجام عمل بینی قوزدار به کلینیک های تخصصی فعال در این حوزه مراجعه می کند، معمولاً جراح درباره این مسائل به بیمار مشاوره و اطلاعات لازم را ارائه می کند.

هنگامی که نیاز به شکستن و بریدن استخوان وجود داشته باشد، استخوان بینی موجود در زیر پل بینی شما به دقت شکسته شده و سپس موقعیت آن به سمت داخل اصلاح می شود تا به این ترتیب اندازه قوز بینی به مقدار مورد نیاز کاهش پیدا کند.

مطمئن شوید با جراح درباره مقدار مورد نظر خود برای کوچک شدن برآمدگی و رفع قوز بینی صحبت کنید.

برای شما بسیار مهم است که با جراح بینی درباره مقدار رفع قوز بینی مورد نظر خود صحبت کنید. در این حالت جراح باید توانایی نشان دادن نتایج حاصل از عمل یا شبیه سازی مقدار کاهش برآمدگی بینی قوزدار را داشته باشد و بر این اساس ایده ای در اختیار شما قرار دهد که با توجه به آن بتوان مقدار کاهش اندازه برآمدگی بینی را به طور دقیق ارزیابی کرد.

تکنیک عمل بینی قوزدار برای کاهش اندازه برآمدگی روی بینی قوزدار بر اساس مشکلات آناتومیک طراحی شده است. در اکثر موارد قوز بینی باید از طریق عمل جراحی برداشته شود.

برای برداشتن قوز بینی و از بین بردن آن غضروف پهلویی بالای بینی از برآمدگی آن جدا شده و سپس به داخل منتقل می شود.

به این ترتیب می توان به ارتفاع مطلوب بر روی برآمدگی بینی دست پیدا کرد. علاوه بر این استخوان بینی ممکن است تراشیده شود تا به این ترتیب به حجم مناسب برسد.

در این حالت معمولاً نیاز به برش استخوان بینی برای جلوگیری از ایجاد مشکل سقف باز وجود دارد و به این ترتیب می توان بخش های پشتی استخوان بینی را حذف کرد.

برای این کار استخوان دماغ شکسته و تکه می شود و انجام این کار امکان تغییر موقعیت قرارگیری این استخوان را ایجاد می کند. در بسیاری از موارد، جراح می تواند از پیوند بافت به منظور حفاظت از حفظ موقعیت مسیر هوا در بینی قوزدار استفاده کند.

اگر پایه بینی یک بیمار کوتاه باشد یا سر بینی در موقعیت مناسب قرار نگرفته باشد، این مشکلات نیز باید در عمل بینی قوزدار برطرف شوند. برای رفع و از بین بردن قوز بینی از تکنیک های بخیه یا پیوند بافت غضروفی استفاده می شود. در این حالت برآمدگی بینی قوزدار باید به میزانی کوچک شود که با موقعیت جدید سر بینی یا پایه آن مطابقت و هماهنگی داشته باشد.

عمل پولیپ بینی چگونه انجام می شود را در این مقاله از سایت دکتر آرش نجف بیگی مطالعه کنید.

جراحی بینی قوزدار  برای رفع استخوان و قوز بینی های عقابی

قبل از جراحی باید آمادگی‌هایی صورت گیرد. پزشکان معمولا از تزریق آرام‌ بخش برای کاهش استرس بیمار و قرار دادن او در یک حالت ریلکس و آرام، استفاده می‌کنند. (این آرام بخش باعث می‌شود که اغلب بیماران در حین جراحی در حال خوابیدن باشند.

یک متخصص بیهوشی، ماده‌ی بیهوشی را همراه با داروی مسکن و یک داروی آرام بخش خفیف به شما تزریق می‌کند. سپس پزشک یک بلوک عصبی (داروی مسکن قوی که در دوزهای بسیار دقیق و کم استفاده می‌شود) را نیز به صورت موضعی به شما تزریق می‌کند. بلوک عصبی در ناحیه شبکه عصب‌های سه‌قلو که در اطراف محل انجام جراحی قرار دارند، تزریق می‌شود.

مشاوره قبل از عمل بینی قوزدار عقابی و استخوانی

طی جلسه‌ ی مشاوره‌ی اولیه، پزشک تمامی ‌چیزی که باید در مورد برنامه‌ی جراحی و نحوه‌ی اجرای آن بداند را بررسی می‌ کند.

او فرم بینی شما، را‌ه‌های هوایی داخلی بینی، انعطاف پذیری غضروف بینی و بافت پوست شما را بررسی می ‌کند. (پوستی که ضخیم و دارای چربی زیرپوستی زیاد باشد، معمولا نتایج جراحی زیبایی بینی استخوانی را پنهان می ‌کند، بنابراین ممکن است گاهی به این بیماران توصیه شود که جراحی زیبایی بینی انجام ندهند چرا که ممکن است با وجود انجام جراحی و صرف هزینه جراحی بینی استخوانی ، نتیجه‌ی جراحی، توسط پوست ضخیم بیمار کاملا پوشش داده شود و پنهان باشد).

تصمیم‌ گیری برای حاملگی بعد از جراحی بینی یا قبل از آن می ‌تواند دشوار باشد. در این عمل به جای یک نفر، دو بیمار باید در نظر گرفته شوند و خطرات این روش بیشتر از زمانی است که بیمار باردار یا در حال شیردهی نباشد. بنابراین در این مورد نیز باید با پزشک خود در جلسه مشاوره، مشورت نمایید.

اصلاح قوز بینی به روش سوهان کشیدن

اقدامات لازم پس از عمل بینی قوزدار، بینی مشابه سایر انواع عمل جراحی زیبایی بینی است.

پس از جراحی بینی قوزدار چه اتفاقی رخ می ‌دهد؟

اقدامات لازم پس از عمل بینی قوزدار ، بینی مشابه سایر انواع عمل جراحی زیبایی بینی است. در این حالت از یک اسپلینت بینی استفاده می شود که پس از یک هفته می توان آن را از بینی خارج کرد.

 • شما یک روز پس از جراحی مرخص می ‌شوید اما معمولا حدود دو هفته طول می ‌‌کشد تا حال شما به طور کامل بهبود یابد. پس از جراحی شما دچار اختلالات خلقی می‌‌ شوید که کاملا طبیعی است.
 • در روزهای اول پس از جراحی خونریزی از بینی کاملا شایع است.
 • پس از جراحی بینی شما دچار درد و ناراحتی خواهید شد.
 • در اکثر بیماران معمولا درد پس از جراحی مسئله حادی نیست.
 • ممکن است بینی شما دردناک شود و شما دچار سردردهای مبهم شوید.
 • ممکن است تا چند هفته برای تنفس مشکل داشته باشید و دچار درد یا ناراحتی شوید و احساس کنید که بینی شما گرفته است.

Bruising and swelling of the nose after hump nose surgery

In the first 24 hours after rhinoplasty, your face will be swollen and bruised.

Swelling and temporary bruising around the eyes and nose reach a maximum on the second and third day. Usually, the swelling and bruising will heal within 2 weeks, but sometimes the swelling of the nose does not go away for several weeks.

If the doctor has manipulated your nasal bone, the area around your eyes and nose will be swollen for a week or two

کبودی و تورم بینی بعد از جراحی بینی قوزدار

در ۲۴ ساعت اول پس از جراحی بینی قوزدار، صورت شما متورم و کبود خواهد شد.

در این باره بخوانید  بررسی تیز شدن نوک بینی بعد ازعمل بینی

تورم و کبودی موقت اطراف چشم و بینی در روز دوم و سوم به حداکثر می‌رسد. معمولاً تورم و کبودی ایجاد شده طی مدت ۲ هفته بهبود می‌ابد اما گاهی اوقات ورم بینی تا چند هفته از بین نمی‌ رود.

در صورتی که پزشک استخوان بینی شما را دستکاری کرده باشد اطراف چشم و بینی شما به مدت یک یا دو هفته متورم و کبود خواهد بود.

قبل و بعد از قوز بینی و جراحی آن

برای مطالعه بیشتر ورم بعد از جراحی بینی های گوشتی و درمان آن را پیشنهاد میکنیم.

شبیه سازی شکل بینی، قبل و بعد از جراحی بینی قوزدار عقابی و استخوانی

بعد از ارزیابی کامل بینی، دکتر جراح بینی یک مجموعه عکس کامل از صورت شما تهیه می‌کند. او با استفاده از این عکس‌ها و به کمک نرم افزار شبیه‌سازی کامپیوتری، نتایج مورد انتظار از عمل جراحی رفع قوز بینی را به شما نشان می‌دهد. این تصاویر شبیه با نتایج واقعی عمل جراحی هستند و یک دید واقع‌گرایانه از نتایج احتمالی عمل بینی به شما می‌دهند و از این طریق شما می‌توانید بفهمید که چه انتظاراتی از جراحی زیبایی خود می‌توانید داشته باشید.

البته پزشک شما، همیشه این هشدار را می‌دهد که تقبل هزینه عمل بینی تصاویر به دست آمده، تنها شبیه‌سازی کامپیوتری هستند و نتایج واقعی عمل ممکن است بسته به نحوه‌ی بهبودی بافت‌های بینی، تا حدودی با این تصاویر تفاوت داشته باشد.

تصورات اشتباه در مورد روش برداشتن قوز بینی

تصورات اشتباهی در مورد عامل پدیدآورنده‌ی قوز بینی در میان مردم وجود دارد. آیا بینی قوز دار از استخوان تشکیل شده یا غضروف؟ آیا قوز بینی نیاز به جراحی بینی است؟ و این که آیا اصلاً قوزی وجود دارد یا خیر؟ پزشکان این مورد را قوز کاذب می‌نامند.

بینی از غضروف و پوست و استخوان تشکیل می‌شود؛ استخوان و غضروف یک پایه محکم را به وجود می‌آورند و پیرامون آن را پوست می‌پوشاند.

قوز معمولاً در محل تلاقی استخوان و غضروف روی پشت بینی قرار دارد و معمولا بیماران نیاز به جراحی بینی را در خود احساس می کنند.

اگر بینی واقعا دارای قوز باشد، باید برای رفع آن از استخوان بینی و غضروف بینی کم کرد. قوز میتواند به شکل استخوانی و یا به شکل غضروفی باشد و از یکدیگر متفاوتند ولی در هر صورت باید برداشته شوند تا مشکل بیمار رفع گردد.

قوز بینی و اصلاح آن

برای مطالعه بیشتر هزینه ی رینوپلاستی را پیشنهاد میکنیم.

روش های رفع قوز بینی بدون جراحی:

افرادی هم وجود دارند که با اینکه قوز بینی دارند ولی دوست ندارند عمل زیبایی بینی انجام دهند و ترجیح می دهند صورتشان زیبایی طبیعی داشته باشند و یا از مراحل انجام عمل بینی ترس دارند.

برای اینکه فرد بتواند هم جراحی نکند و هم از شر قوز بینی خلاص شود راه حل هایی وجود دارد که به آنها اشاره می کنیم:

۱. برداشتن قوز بینی بدون جراحی بینی با نخ و فیلر

در روش برداشتن قوز بینی بدون جراحی نیازی نیست فرد عمل زیبایی بینی انجام دهد و استرسهای آن را تحمل کند تا قوز از بین برود.

مزیت روش برداشتن قوز بینی بدون جراحی در اینست که فرد نیازی نیست تحت عمل سنگین جراحی بینی یا همان روش رینوپلاستی قرار بگیرید و با استفاده از نخ و فیلر می تواند عیبهای ظاهری بینی مثل قوز بینی و یا افتادگی بینی را اصلاح کند.

امروزه افرد دنبال روش هایی هستند که کمترین عارضه و خطر را برای آنان داشته باشد و با توجه به عوارض جراحی های بینی، جراحان دنبال روش های ساده تر برای برطرف کردن نواقص بینی هستند. برداشتن قوز بینی بدون نخ و فیلر جلوی خیلی از خطرات جراحی بینی را خواهد گرفت.

تحقیات انجام شده نشان می دهد که بیش از نیمی از جراحی های بینی انجام شده واقعا ضرورتی ندارند و میتوان با روش غیر جراحی بینی اقدام به ترمیم و یا اصلاح آنان کرد و جلوی بسیاری ازهزینه ها و عوارض های پس از جراحی بینی را گرفت.

روش تزریق در شیوه بدون جراحی

در این روش برداشتن قوز بینی بدون جراحی، پس از بی حس کردن بینی با کرم هاى بی حس کننده، به مقدار کافی از filler که می تواند کلسیم هیدروکسی اپتات و یا اسیدهیالورونیک (ژویدرم) باشد توسط سوزن خیلی ظریفی به زیر پوست تزریق می شود.

این تزریق جهت قوز بینی انجام میشود که باید درقسمت بالا و پایین قوز به میزان لازم تزریق شود تا برجستگی قوزبینی از بین ببرد و یا در نقاط خاصی از نوک بینی تزریق می شود و نوک آن راتا مقداری بالا ببرد.

در صورتی هم که بینی غیر قرینگی، تو رفتگی و یا ناصافی داشته باشد، می توان با پرکردن این نواحی سطح بینی را صاف کرده نمود.

 تست تزریق برای برداشتن قوز بینی بدون جراحی

و در صورتی که فردی اطمینان ندارد که برداشتن قوز بینی بدون جراحی برایش کارآمد است یا نه، می تواند در ابتدا یک تست و تزریق سرم به جای فیلر تغییر فرم بینی انجام دهد و بلا فاصله بعد از آن نتیجه تزریق آزمایشی را ببیند و سپس تصمیم برای برداشتن قوز بدون جراحی اقدام کند.

البته باید این نکته را در نظر بگیرید که با روش برداشتن قوز بینی بدون جراحی، بینى کوچک نمی شود اما در صورتیکه بینی خیلی بزرگ نباشد و فرد بخواهد بدون عمل جراحى بینى ظاهر بینى خود را کوچکتر نشان دهد می تواند با تزریق چربى در گونه ها به این نتیجه دست یابد. البته روش برداشتن قوز بینی بدون جراحی در خانم ها بیشتر از آقایان کاربرد دارد.

یکی از مزایایی که برداشتن قوز بینی بدون جراحی با این روش دارد این است که اسید هیالورونیکی که در این روش تزریق می شود قابل حل شدن و برطرف شدن است و در صورتی که فرد پس از تزریق ظاهر بینی خود را دوست نداشته باشد می تواند آن را به حالت اولیه بازگرداند.

اگر فردی پس از تزریق تصمیم به عمل جراحی بینی بگیرد، معمولا تداخلی در جراحی بینی برای او پیش نمی آید. همچنین می توان قسمت نوک بینی را با نخ های مخصوص و به صورت سرپایی و بدون بیهوشی بالا برد. در این روش ممکن است چند روز تورم و کبودی ایجاد شود که پس از گذشت چند روز قابل برطرف شدن هست.

روش برداشتن قوز بینی بدون جراحی با استفاده از نخ تقریبا به مدت دو سال ماندگاری دارد. چون کلاژن سازی و افزایش عروق خونی اطراف نخ سبب می شود حتی پس از دو سال نیز تا حدودی اثرات مفیدی از نخ باقی بماند.

۲. برداشتن قوز بینی بدون جراحی به وسیله ی سوهان کشیدن یا رسپینگ در عمل زیبایی بینی

برطرف کردن قوزهای استخوانی به وسیله سوهان روشی است که خیلی استفاده می شود و بیشترین کنترل را بوجود می آورد.

در گذشته یک سری از قوم ها برداشتن قوز بینی در مردان را نشانه از دست دادن قدرت مردانه میدانستند که برای مردان جنبه منفی به دنبال داشت. در برخی از افراد در جراحی پلاستیک بینی با احتیاط قوز بینی را برمی دارند.

سوهان رایج در جراحی بینی مانند سوهان ناخن دندانه دار است و فلزی میباشد. با آن سوهان روی پوست خراشی را ایجاد می کنند و شروع به سوهان کشی می نمایند و سپس با سرم آن قسمت را شستشو می دهند.

همچنین در صورت تمایل، می‌توانید یک جلسه ویزیت و مشاوره رایگان با دکتر آرش نجف بیگی داشته باشید.

.

تفاوت های رفع قوز بینی با جراحی و روش های غیر جراحی

۱-روش برداشتن قوز بینی بدون جراحی نیاز به استراحت پس از عمل ندارد و به ندرت امکان دارد تورم کم یا کبودی مختصر ایجاد شود که به مدت ۳ تا ۴ روز قابل برطرف شدن می باشد.

۲- در روش جراحی، فرد کاملا بیهوش می شود امادر روش برداشتن قوز بینی بدون جراحی، فرد علاوه بر هوشیار بودن میتواند مرحله به مرحله تزریق را در آینه مشاهده و با پزشک صحبت کند.

۳-  روش برداشتن قوز بینی بدون جراحی، عوارض بیهوشی که ممکن گاهی اوقات برای بیمار خطرناک باشد را ندارد.

۴- در مقایسه با عمل رینوپلاستی یا جراحی بینی، در روش برداشتن قوز بینی بدون جراحی، درد پس از عمل جراحی از بین می رود و خیلی کم است.

۵-در روش برداشتن قوز بینی بدون جراحی ، نیازی به زدن چسب یا پانسمان روی بینی نیست.

برای مطالعه بیشتر: healthline

حال که درباره عمل قوز بینی اطلاعات درستی کسب کرده اید می توانید از مقالاتی که در پایین هستند اطلاعات تکمیل تری دریافت کنید یا برای خواندن تجربیات دیگران در این زمینه، نظرات کاربران را در انتهای مقاله بخوانید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
61 نظرات
 1. قاسم کریمی می گوید

  هزینه تقریبی عمل بینی چقدره

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای اطلاع از هزینه ها با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 2. میلاد می گوید

  سلام بینی من یکم قوز داره و یکم میخواستم کوچیک تر بشه ایا حتما باید عمل کنم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام و احترام .در جهت راهنمایی بهتر در این گونه موارد میبایست به صورت حضوری مراجعه نمایید . برای مشاوره حضوری و کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره های کلینیک تماس بگیرید .
   سعادت اباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴- جردن۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 3. ناشناس می گوید

  سلام

 4. خانم طوسی می گوید

  سلام من بیماری قلبی دارم و بیهوشی برام خوب نیست عمل قوز بینی رو میشه با بی حسی موضعی انجام داد؟ میشه از دکتر نجف بیگی بپرسین لطفا

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله می توان با با بی حسی موضعی نیز انجام داد ولی حتما باید از متخصص قلب تایید بگیرید که جراحی حتی با بیحسی موضعی نیز برای سلامتی شما خطری ایجاد نمی کند.

 5. خطیری می گوید

  ببخشید من ۲۴سالگیم دماغمو عمل کردم قوزشو برداشتم بعد دو سه سال الان تنفسم سخت شده البته به مرور اینطوری شد الان باید چیکار کنم؟ عمل ترمیم میشه انجام بدم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود علت تنگی نفس شما چیست و بعد از آن اقدام به جراحی ترمیمی کرد.

 6. مجتبی می گوید

  سلام ببخشید من قوز بینی دارم و از بچگی دماغم به سمت چپ هستش الان بخام عمل کنم میتونم همزمان عمل قوز بینی رو با کج بودن بینی انجام داد؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد که آیا می توانید با جراحی مشکلاتی که اشاره کردید را برطرف کنید یا خیر.

 7. سارا می گوید

  سلام سوهان کشیدن با رینوپلاستی فرق داره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله سوهان کشیدن در مواقعی انجام می شود که فقط مشکل بینی قوز آن است و معمولا با بی حسی موضعی انجام می شود. ولی رینوپلاستی به جراحی کامل بینی گفته می شود و معمولا با بی هوشی عمومی انجام می شود.

 8. علیرضا می گوید

  وقت بخیر بینی من مقداری قوز داره و مقداری انحراف ظاهری. از نطر تنفسی مشکل ندارم. از اونجایی که منع بیهوشی دارم و البته خیلی هم نمیخواستم روی بینیم تغییر انجام بدم امکان رفع این مشکلات با بی حسی هستش؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود آیا می توان برای شما بی حسی موضعی جراحی بینی انجام داد یا خیر

 9. آیناز می گوید

  سلام من بینیم فرم خوبی داره تنها مشکلش اینه که وسط بینیم قوز و برامدگی داره
  میخوام عمل کنم ولی فقط قوز رو بردارم خیلیا گفتن برای برداشتن قوز دیگ از پایین برش نمیزنن و از روی قوز برش میزنن
  آیا درسته؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر. از داخل سوراخ بینی به قوز بینی دسترسی پیدا می کنند و در روی پوست صورت اثری از برش نمایان نیست.

 10. امیرحسین می گوید

  سلام آیا با سوهان کشیدن قوز بینی از بین میره

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   در صورتی که فرم بینی شما شرایط لازم برای سوهان کشیدن را داشته باشد بله از بین می رود.

 11. سمیرا می گوید

  هزینه ی تقریبی قوز بینی چقد میشه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 12. ثنا می گوید

  با سلام بینی من قوز داره و دچار انحراف بینی هستش ایا بدون عمل بیهوشی با سوهان کشیدن برطرف میشه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   انحراف بینی بدون جراحی قابل برطرف شدن نیست.

 13. امیرمهدی جعفری می گوید

  سلام من قوز بینی زیادی دارم و نوک دماغم کاملا پایین است آیا فقط یا عمل درست میشه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد که آیا روش های دیگر هم روی بینی شما قابل انجام است یا خیر.

 14. سمانه می گوید

  باسلام من دوبار عکس ازبین گرفتم تا عمل زیبایی انجام بدم نوک بینی وپره های بینی بزرگه وکاملا ازبیهوشی میترسم که بهوش نیام ودرکل بخاطر استرس شدید قید عمل رو دم بدون عمل وبیهوشی میشه کاری کرد

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله با بی حسی موضعی هم می توان جراحی انجام داد ولی حتما باید معاینه شوید و دکتر تایید کنند که می توان برای شما ار بی حسی موضعی استفاده کرد.

 15. سبحان می گوید

  سلام.بعد از عمل قوز بینی.نیاز به چسپ زدن روی بینی هم هست که بقیه متوجهش بشن.یا صرف عمل کافیه و چسپ روی بینی نیاز نیست

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله باید بعد از عمل تا یک ماه چسب بینی زده شود.

 16. سارا می گوید

  سلام بینیم یک ورم کوچیک داره اما شکستگی نداره و حالت قوز شده میتونم از راه سوهان استفاده کنم؟ ولی قبلا این قوز نبود

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا معاینه نشوید نمی توان تشخیص داد قوز بینی شما با سوهان از بین می رود یا خیر.

 17. سعید می گوید

  سلام من یکم پف جلوی بینیم هست و قوز هم دارم میشه چند تا راه کار بدین که کم تر بشه نمیخوام عمل کنم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق مشخص کرد چه روشی برای شما نتیجه بخش است.

 18. محمد می گوید

  سلام دکتر من قوز بینیم خعلی بود ولی فیلر زدم ک خوب شه بازم یکم قوز بینی دارم میشه بازم تزریق کنم ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص بشه چقدر فیلر تزریق شده و تزریق مجدد آن برای شما مشکلی پیش نمی آورد.

 19. فاسمی می گوید

  سلام آقای دکتر..من‌هشت‌ماه‌پیش‌جراحی‌بینی‌داشتم‌هفته‌ی‌پیش‌به‌خاطرپهنی‌پل‌ببنیم‌سوهان‌کشیدم….میخواستم‌بدونم‌بعدازسوهان‌بینی‌تاچه‌مدت‌باید‌چسب‌زد‌باتشکر

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   معمولا یک الی ۲ ماه

 20. مهناز می گوید

  سلام از نیشابور هستم برای برداشتن قوز بینی جراحی نیازه یا نه بدون جراحی هم رفع میشه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برداشتن قوز بینی بدون جراحی هم امکان پذیر است فقط باید قبل عمل حتما به صورت حضوری معاینه شوید که مشخص شود این روش برای شما نتیجه بخش است یا خیر.

 21. Zahra می گوید

  سلام خسته نباشید …من دماغم خیلی خوبه اصلا دوست ندارم عمل کن فقط یه قوز خیلی خیلی کوچیک دارم ولی لیفت و تزریق فیلر دائمی نیس من دائمی میخام از بین بره قوز بینیم ولی بدون عمل لطفا کمکم کنید یه روش دائمی معرفی کنید ممنون.

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اینکه مشخص شود آیا برداشتن قوز بینی بدون جراحی برای شما امکان پذیر است یا خیر حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.

 22. مهلا می گوید

  سلام
  من میخواهم کمی از پف بینی خودم کم کنم و همینطور استخوان بالایی ان که کمی حالت برامده داره رو رفع کنم
  آیا حتما به عمل جراحی است ؟ یا بدون جراحی نیز انحام میگیرد؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای تشخیص اینکه چه روشی برای شما قابل انجام است حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 23. گلی می گوید

  بینی استخوانی رو میتونیم بدون عمل کوچیک کنیم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اینکه مشخص شود آیا می توان بدون جراحی، بینی شما را کوچک کرد یا خیر حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.

 24. مصطفی می گوید

  باسلام. از بین بردن قوز بینی بدون جراحی چقدر هزینه دارد.مرسی خسته نباشید.

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 25. سیما می گوید

  قوز بینی رو بخوایم با سوهان برداریم بیهوشی میخواد ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   در اکثر مواقع با بی حسی موضعی انجام می شود.
   فقط در مواردی که مراجعه کننده خودش درخواست داشته باشد در بیمارستان و با بیهوشی عمومی انجام می شود.

 26. فراز می گوید

  با نخ میشه قوز بینی رو برطرف کرد ؟ بیهوشی میخواد

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اینکه مشخص شود چه روشی برای شما کارآمد است حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.

 27. محدثه می گوید

  سلام من بینیم بعد عمل عالی شد و خیلی راضی بودن بعد ی ضربه در کنار بینیم ی قوز خیلی کوچیک ایجاد شد میشه بدون عمل رفع شه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز برای اینکه مشخص شود چه روشی برای شما قابل انجام است حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.

   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

  2. مریم نصرتی می گوید

   باسلام واحترام
   من از حدود یکسال ونیم پیش
   ۲بار تحت عمل رینوپلاستی قرار گرفتم.
   ولی متاسفانه هنوزقوزروی بینی وجود دارد.
   البته بعد عمل از بین میرفت ولی بعد مدتی دوباره ظاهر میشود.
   علت چیست؟
   درمان این قوز مقاوم با سوهان کشیدن قابل انجام است؟؟

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    با سلام
    اگر اصلاح قوز بینی به صورت درست و اصولی انجام شود برگشت پذیر نیست.

 28. پرینا می گوید

  سلام بینی من حیلی خوب بود و حالت عملی شکل داشت اما بعد مدتی عینک زدن قوز کوچکی اورده ایا با ماساژ درست میشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اینکه مشخص شود با چه روشی میتوان قوز بینی شمارو اصلاح کرد حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.

   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 29. صفری می گوید

  برای برداشتن قوز بینی هم باید بیهوشی کامل داشته باشیم؟

 30. alaatv می گوید

  اقا خیلی وبسایتتون عالیه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   از حسن انتخاب شما سپاسگذاریم

   1. ناشناس می گوید

    عالی

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید