1. خانه
 2. /
 3. جراحی زیبایی اندام
 4. /
 5. همه آن چیزی که باید در رابطه با جراحی پهلو و هزینه آن بدانید

همه آن چیزی که باید در رابطه با جراحی پهلو و هزینه آن بدانید

دکتر آرش نجف بیگی

پهلو از جمله نواحی بدن است که تجمع چربی در آن ، قد فرد را کوتاه تر نشان می دهد و همچنین به طور قابل ملاحظه ای تناسب اندام فرد را برهم می زند ، لذا از بین بردن چربی های این ناحیه در زیبایی اندام بسیار موثر خواهد.

داشتن یک کمر باریک یکی از مهم ترین مسائل برای زیبایی اندام به شمارمی رود. لیپوماتیک و جراحی پهلو ها، چربی های اضافی پهلو را از بین می برد. به کمک جراحی پهلو در یک جلسه حجم عظیمی از چربی هایتان  رفع خواهد شد و طبق تحقیقات می تواند در افزایش اعتماد به نفس افراد موثر باشد.

یکی از مزایای عمل پهلو با استفاده از لیپوماتیک، دوره ی نقاهت کوتاه تری دارد. لیپوماتیک یکی از جدید ترین روش ها برای جراحی پهلوها است که می تواند  روی چربی ها تا حد زیادی تاثیرگذار باشد و باعث از بین بردن چربی ها و تخلیه آن ها از بدن شود.

جراحی پهلوها

جراحی لاغری با لیپوماتیک یک روش فراصوت است که با وارد کردن ارتعاشات بسیار سریع باعث تخریب سلول های چربی می شود و چربی های انباشته شده در ناحیه شکم و پهلو را خورد کرده و در نهایت باعث لاغری موضعی خواهد شد.

از روش لیپوماتیک برای جراحی شکم یا عمل ابدومینوپلاستی نیز کمک می گیرند تا بیمار از چربی های شکم خود خلاص شود. غالبا عواملی از جمله چندین حاملگی، افزایش یا کاهش وزن زیاد و صفات ارثی می توانند در تضعیف پوست، ذخایر چربی و علائم کششی ناحیه شکم تاثیر گذار باشد. این ممکن است حتی با داشتن رژیم غذایی مناسب و ورزش مداوم شکل شکم را نامناسب کنند.

جراحی پهلو همچون جراحی شکم و پهلو به روش های مختلفی نظیر ؛ آبدومینوپلاستی، لیپوساکشن، لیپوماتیک ، لیپولیز و … می توان چربی ناحیه ی پهلو را طی یک جلسه از بین برد، از بین بردن چربی پهلو و جراحی زیبایی پهلو همواره به همراه ، از بین بردن چربی شکم می باشد.

روش لاغری با آبدومینوپلاستی زمانی کاربرد دارد که ضمن لاغری موضعی ، لازم است طی جراحی پوست اضافه ی شکم نیز برداشته شود اما در موارد دیگری نظیر لیپوساکشن ، لیپوماتیک و لیپولیز و … ، تنها لازم است به میزان عبور یک لوله ی کانولا در محل مورد نظر جراحی صورت پذیرد و با عبور این لوله ، در اثر حرکت آن چربی ها از بدن تخلیه می گردند.

نکات لازم قبل از جراحی پهلو

۱- اجتناب از سیگار به مدت دو هفته قبل و بعد از عمل.

۲- اجتناب از مصرف آسپیرین و داروهای مشابه مانند ایبوپروفن ، دیکلوفناک ، اندومتاسین و غیره به مدت حداقل ده روز قبل از عمل.

۳- مصرف هرگونه ویتامین را به پزشک اطلاع دهید.

موارد لازم  قبل از جراحی پهلوها ( لیپوماتیک)

 • آزمایش خون برای تشخیص کم خونی
 • مشخص کردن روند کار کبد و کلیه ها
 • انجام تست بارداری در زنان
 • انجام تست های انعقادی برای جلوگیری از مشکلات خونریزی حین عمل
 • انجام تست تشخیص بیماری هایی مانند هپاتیت برای رعایت موارد ویژه حین عمل
 • پر کردن فرم رضایت نامه
 • گرفتن عکس برای پرونده بیمار از مناطق مورد درمان

لیپوماتیک یک روش نوین لاغری می باشد، در این روش هیچ گونه برش یا بخیه وجود ندارد و در یک جلسه از لیپوماتیک می توان حدود 8 کیلو از چربی های بدن را بیرون کشید.

نوع بیهوشی جراحی پهلوها

این عمل مانند جراحی شکم و پهلو با لیپوماتیک معمولا با بیهوشی عمومی انجام می شود ولی در موارد خاص و بر اساس نظر جراح با بی حسی نخاعی ودارو های آرام بخش نیز قابلیت اجرا دارد.

کاندیدای مناسب عمل پهلو

مناسب‌ ترین افراد برای انجام عمل لیپوماتیک افراد بالای 18 سال اعم از زن و مردی هستند که چاق نبوده و فقط دارای کمی اضافه وزن و بافت چربی اضافی ناخواسته مقاوم در قسمت‌های مختلف بدن از جمله نواحی شکم و پهلو خود باشند.

بهتر است دارای وزن ثابت بوده و قصد کاهش یا افزایش وزن در آینده را نداشته باشند. پوست افراد باید دارای خاصیت ارتجاعی مطلوب باشد.

بنابراین این روش به افراد مسنی که خاصیت ارتجاعی پوست خود را از دست داده‌اند مناسب نخواهد بود. در صورت بارداری یا زایمان باید حداقل سه ماه از موعد زایمان فرد گذشته باشد.

کاهش درد بعد از جراحی پهلوها

به منظور کاهش درد بعد از جراحی پهلو که معمولا طی ۲ هفته پس از جراحی برطرف می شود ، مصرف مسکن هایی نظیر ژلوفن موثر خواهد بود.

برای دریافت مشاوره و پرسیدن سوالات بیشتر، با کلینیک دکتر نجف بیگی تماس حاصل فرمایید.

.

مراقبت های بعد از جراحی پهلوها

با رعایت توصیه های مراقبتی ارائه شده از سوی پزشک معالج بعد از جراحی زیبایی پهلو می توان بهبودی سریع تر و کاهش عوارض احتمال را میسر ساخت .

 مراقبت های بعد از جراحی پهلوها عبارت اند از

 • به مدت یک الی دو ماه پس از جراحی پهلوها ، از خوردن غذاهای شور و چرب باید خودداری کرد .
 • محل برش جراحی پهلوها را به مدت دو الی سه روز مرتب ماساژ دهید این کار هر سه بار در روز انجام دهید تا هم درد این ناحیه کاهش یابد و هم اینکه اثر بی حسی آن از بین رود .
 • یک لیوان آب با فاصله ی هر دو ساعت بنوشید .
 • در محل جراحی از قرار دادن هر گونه کمپرس سرد و گرم خودداری کنید .
 • تا دو روز از رفتن به حمام خودداری کنید و پس از آن نیز مدت حمام باید کوتاه باشد .
 • تا دو هفته استخر و شنا رفتن ممنوع خواهد بود .
 • حتما ۳ الی ۴ روز پس از جراحی به پزشک معالج خود جهت بررسی وضعیت جراحی مراجعه کنید .

مصرف داروهایی مانند مسکن‌های ایبوپروفن، مفنامیک اسید، دیکلوفناک، ناپروکسین، ژلوفن، سلکوکسیب و اقلام مشابه، آسپرین و همچنین نوشیدنی‌های الکلی را ۱۰ روز قبل از جراحی پهلو متوقف کنید.

مدت زمان استفاده دائم از گن لیپوماتیک پس از جراحی پهلوها

برای موارد لاغری موضعی شکم و پهلو بهتر است ۴ تا ۵ روز پس از عمل از شکم‌ بند استفاده کنید و بیمار پس از بسته شدن سوراخ‌ها باید به مدت یک ماه و نیم گن مخصوص لاغری را ببندد.

هزینه جراحی پهلو

قیمت جراحی شکم پهلو با توجه به محل جغرافیایی کلینیک، هزینه ی اتاق عمل و بیهوشی ، هزینه بیمارستان یا کلینیک و دستمزد پزشک معالج تعیین می شود و در مراکز مختلف ، هزینه ی این جراحی متفاوت خواهد بود زیرا تعرفه ی پزشکی خاصی برای آن تعیین نشده است .

کلینیک دکتر نجف بیگی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، یکی از فعال‌ترین جراحان پلاستیک حال حاضر شهر تهران هستند. دوره پزشکی عمومی و تخصص خود را در دانگاه تهران و بیمارستان شهدای تجریش گذرانده‌اند و مقطع فوق

پست های محبوب

تماس با ما

مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر

مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر