عمل جراحی لاغری

204

عمل جراحی لاغری

اضافه‌وزن بالا و چاقی سبب بروز بسیاری از مشکلات و بیماری‌هایی مثل دیابت، آینه‌ی خواب، کلسترول و فشارخون بالا می‌شود و یا اینگونه بیماری‌ها را در فرد تشدید می‌کند. فرد برای از بین بردن اینگونه مشکلات و برخوردار شدن از اندام ایده ال سعی می‌کند به روش‌های لاغری و از جمله جراحی لاغری روی بیاورد.

در برخی از موارد، این بیماری‌ها می‌توانند از ویژگی‌های یک کاندید خوب جراحی لاغری باشند؛ اما در موارد دیگر نیز این بیماری‌ها می‌توانند روی توانایی مقاومت بدن طی جراحی لاغری اثر منفی داشته باشند. پزشک هنگام مشاوره‌ی اولیه می‌تواند شما را در جریان تمام این نکات قرار دهد. جراحی لاغری مثل لیپوماتیک به کمک افرادی می‌آید که مبتلا به چاقی مفرط می‌باشند. جراحی لاغری به‌عنوان اولین گزینه برای لاغری توصیه نمی‌شود بلکه درصورتی‌که فردی با ورزش و رژیم غذایی نتوانست وزن کم کند و یا مبتلا به بیماری‌های ناشی از چاقی بود، در این صورت می‌تواند با کمک جراحی لاغری وزن خود را کم کند.

جراحی لاغری از انواع مختلفی برخوردار است که معمولاً با محدود کردن مقدار غذای روزانه فرد، باعث لاغری فرد می‌شود. برخی از این جراحی‌های لاغری نیز بر نحوه‌ی گوارش و جذب غذا تأثیر گذاشته و به لاغری فرد کمک می‌کند. خیلی‌ها پس از جراحی لاغری مثل لیپوماتیک، به‌سرعت وزن کم کرده و لاغر می‌شوند اما بعد از گذشت مدتی دوباره به وزن اولیه برمی‌گردند اما اگر پس از جراحی لاغری ورزش کنند و رژیم غذایی را رعایت کنند می‌توانند وزن پایین خود را حفظ کنند و لاغر بمانند. همچنین برای حفظ وزن خود باید به‌ طور مرتب تحت معاینه و پیگیری‌های پزشکی قرار گیرند.

عمل جراحی لاغری را نمی ‌توان براساس BMI انتخاب کرد. در واقع این موضوع به فاکتورهای متعددی از جمله نوع تغذیه و بیماری‌های همراه بستگی دارد. برای مثال کسانی که ریفلاکس معده دارند توصیه به جراحی اسلیو نمی‌شوند یا کسانی که سابقه سرطان فامیلیال معده دارند نباید جراحی بای‌پس انجام دهند زیرا در این عمل دو قسمت معده از هم جدا می ‌شود و دیگر با آندوسکوپ به آن دسترسی نخواهیم داشت تا معده را بررسی کنیم.

عمل اسلیو برای این افراد مناسب ‌تر است زیرا در این عمل ۷۵ تا ۸۰ درصد معده برداشته می‌شود و احتمال سرطان معده نیز ۷۵ تا ۸۰ درصد کم می‌شود. در عین حال بخش باقی‌ مانده معده نیز با آندوسکوپ قابل بررسی است. علاوه بر این جراحی اسلیو برای کسانی که عادت به ریزه ‌خواری دارند، غذا زیاد می‌خورند و نمی ‌توانند خودشان را کنترل کنند، مناسب نیست زیرا بعد از عمل جراحی لاغری با این حجم غذا خوردن دوباره معده می ‌شود و فرد اضافه وزن پیدا می‌کند. البته انتخاب خود بیمار هم در این رابطه اهمیت دارد.

برخی از خانم ها و آقایانی که چربی اضافی شکم و پهلو دارند و قادر به رژیم گرفتن و یا ورزش نیستند به عمل جراحی لاغری روی می آورند اگر می دانستند که چه عواقبی منتظر آنهاست هرگز به چنین عمل خطرناکی دست نمی زدند.

تحقیقات و مطالعات گسترده در جوامع پیشرفته نشان داده است که بیش از نود درصد افراد از مرد و زن از وضعیت ظاهری اندام خود راضی نیستند و معتقدند باشد تغییراتی در بدن آن ها چه از طریق رژیم غذایی و یا ورزش و عمل جراحی لاغری صورت گیرد.

 با وجود اینکه معیارهای زیبایی و زیبایی شناسی در جوامع گوناگون با فرهنگ های مختلف متفاوت بوده و در طی قرون بارها دچار تغییر وتحولات بسیار شده است در مورد شکم اصل زیبایی شناسی همیشه یکسان  و شکم کوچک و محکم وکمر گود رفته در تمامی زمان ها و مکان ها و جوامع مختلف مورد قبول همگان بوده است.

هنگامی که بدن انسان دچار چاقی و فرم بد می شود که عوامل داخلی (ژنتیکی ) و یا خارجی (محیطی ) وجود داشته باشد و عامل داخلی همان است که مردم عادی به آن استعداد چاقی می گویند و عوامل خارجی معمولاً زیاده خوری و یا بدخوری، حاملگی و عدم تحرک می باشد و شکم بیشتر از هر جای دیگر بدن تحت تاثیر این عوامل داخلی و خارجی قرار دارد.

اولین عمل جراحی لاغری مربوط به عمل جراحی لاغری شکم در اواخر قرن نوزدهم و اوائل قرن بیستم به انجام رسید و این عمل جراحی لاغری که معمولاً با جراحی فتق ناف صورت می گرفت قسمتی از پوست و چربی پایین شکم را به صورت قاچ هندوانه در می آوردند و پوست دو طرف را بهم می دوختند.

اما این عمل جراحی لاغری شکم هم مانند سایر جراحی های زیبایی در اوائل قرن بیستم یعنی فاصله پرتنش دو جنگ بزرگ پیشرفت چندانی نکرد ولی بعد از آرامشی که بر دنیا حاکم شد و در دهه ۵۰ میلادی جراحان توجه کردند که برداشتن پوست و چربی به ترتیبی که ذکر شد نتایج چندان قابل توجهی ندارد و مانند لیفت صورت باید پوست و چربی را از نسوج زیر آن یعنی عضلات شکم جدا کرد و بدین ترتیب توانستند مقدار خیلی بیشتری از پوست و چربی را بردارند و چون برای اینکار باید تمامی پوست شکم را به طرف پایین آن می کشیدند و ناف هم همراه با پوست به طرف پایین جا به جا می شد بنابراین تکنیکی ابداع کردند که ناف از پوست اطراف خود جدا  شده و به طرف پایین حرکت نکند و این ناف را از سوراخی که در پوست کشیده شده ایجاد می کردند بیرون می اوردند.

بهتر شدن نتایج  عمل جراحی لاغری و رویکرد زیاد بیماران باین عمل جراحان با بعضی از بیماران روبرو شدند که شکم آنها چندان بزرگ نبود و اسکار (جای عمل) بزرگ بعد از عمل جراحی لاغری برای آنها توجیه نمی شد بنابراین تکنیک جراحی مینی ابدومینوپلاستی یا تامی تاک در دهه هشتاد میلادی به وجود آمد که در این تکنیک شکاف کوچکتری زیر شکم داده شده و ناف هم جداسازی نمی شود ولی ترمیم عضلات به ترتیبی که ذکر شده انجام گرفته و مقدار کمتری پوست و چربی خارج می شود و اسکار کمتری به جا می گذارد و بدین ترتیب در بعضی از بیماران که معمولاً جوان بوده و شکم کوچک تری دارند عمل جراحی تامی تاک جای عمل جراحی کلاسیک را گرفت .

به طور کلی در عمل جراحی لاغری گرچه جدار شکم و پوست در قسمت جلوی شکم صاف شده و پوست و چربی اضافی خارج میشود اما قسمت های بالایی ناف و پهلوها که معمولاً کشیده نمی شوند برجسته باقی می مانند بنابراین با کشف لیپوساکشن در دهه هشتاد میلادی جراحان زیبایی ساکشن را برای اصلاح پهلوها و بالای ناف به تکنیک جراحی زیبایی شکم افزودند و به این ترتیب تاریخ صدساله عمل جراحی شکم با برداشتن ساده پوست و چربی آغاز شده و با جابه جایی ناف و ترمیم عضلات شکم و ساکشن وسیع به تکامل رسید و امروزه در جراحی مدرن شکم ساکشن، بخش جداناپذیری از این عمل می باشد.

با این توضیحات بیمارانی که شکم افتاده بسیار بزرگ دارند باید خود را برای یک جراحی بزرگ با بیهوشی طولانی و اسکار بلند زیر شکم ( که البته معمولاً جراحان طوری این شکاف را می دهند که جای آن زیر لباس زیر و لباس های شنای معمولی مخفی شود ) و همچنین نقاهت طولانی چند هفته ای آماده کنند البته پاداش این زحمات یک شکم صاف و پهلوهای تو رفته مانند زمانی که بیمار حاملگی نداشته است می باشد.

بهترین کاندید برای این عمل جراحی لاغری مردان و زنانی هستند که از لحاظ ظاهر و شکل بدن تقریبا طبیعی بوده ، اما از وجود مقدار زیادی رسوب چربی یا پوست شل در ناحیه شکم رنج می برند که به ورزش و رژیم پاسخ نمی دهد.

قیمت جراحی های لاغری یکی از مهم ترین دغدغه های افرادی است که قصد انجام این کار را دارند. برای اکثر افراد سوال است که هزینه ی جراحی های لاغری چقدر بوده و چگونه محاسبه می شود.عوامل بسیاری در هزینه ی جراحی لاغری تاثیر گذارند مانند پوشش بیمه، میزان سلامت فرد، محل انجام جراحی و عواملی از این قبیل و همچنین برای اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوره تلفنی رایگان مطب دکتر نجف بیگی تماس حاصل فرمایید.

قیمت جراحی های لاغری به عوامل زیر بستگی دارد:

 نوع جراحی لاغری: با توجه به انواع جراحی لاغری شامل بای پس معده، حلقه قابل تنظیم معده، اسلیو معده، اسلیو معده همراه با سوئیچ عثنی عشری، بالون معده یا سایر روش ها (جاگذاری دستگاه های الکتریکی) قیمت هر یک نیز متغیر می باشد.

دستمزد جراح لاغری: این عامل تا حد بسیاری به محل زندگی، تجربه های پزشک و پیچیدگی جراحی انتخابی بیمار بستگی دارد.

بیمارستان یا محل عمل جراحی لاغری: هزینه ها می تواند تا حدودی به محل انجام عمل جراحی لاغری و خدمات ارائه شده توسط بیمارستان بستگی داشته باشد.

هزینه های دیگر شامل:

 • هزینه ی متخصصان بیهوشی
 • هزینه دستیاران جراح
 • هزینه وسایل جراحی
 • هزینه مشاور (در صورت نیاز)
 • جلسات و ویزیت های پزشک پس از جراحی

افرادی که کاندیدای مناسبی برای جراحی لاغری نیستند

بیمارانی که قبل از جراحی لاغری به پزشک خود می‌گویند که می‌خواهند پس از جراحی لاغری به سایز ۲ برسند و یا اندامشان شبیه به مربی بدن‌سازی‌شان شود باید بدانند که این انتظار آنان واقع‌بینانه نیست و بیمار از آمادگی لازم جهت جراحی لاغری برخوردار نیست. همچنین بیمارانی که اعتیاد به خوردن نوشابه و کشیدن سیگار دارند نیز نمی‌توانند گزینه مناسبی برای جراحی لاغری باشند.

قبل از جراحی لاغری

قبل از جراحی لاغری باید وضعیت سلامتی بیمار ارزیابی و همه جوانب او بررسی شود و مشکلات اولیه او رفع و مشاوره‌های لازم انجام و سپس اقدام به جراحی لاغری شود. این مشاوره‌ها گاهی ممکن است تا یک ماه هم طول بکشد و سپس بیمار عمل شود. بنابراین اگر برای لاغری به پزشکی مراجعه کردید که تصمیم گرفت همین فردا شما را عمل کند، باید بدانید که یک جای کار می‌لنگد. همچنین باید در نظر داشته باشید که جراحی چاقی هم مثل تمام جراحی‌های دیگر ممکن است عوارضی برای فرد داشته باشد که البته خود چاقی هم عوارضش کم نیست.

لاغری

برای لاغری نباید گول تبلیغات دروغین را خورد و حتماً باید برای لاغری نزد یک جراح خوب بروید تا شما را از هر لحاظ قبل از عمل بررسی کند. برای بیمارانی که مبتلابه ریسک قلبی و ریوی هستند و اعتیاد به مواد مخدر و الکل دارند، این عمل مناسب نیست. همچنین کسانی که مبتلا به افسردگی شدید و غیرقابل‌ کنترل و روان‌پریشی یا سایوز هستند موارد مناسبی برای عمل جراحی لاغری نمی‌باشند.

باید گفت که در این دنیا هیچ روش جادویی برای از بین بردن چربی‌ها و لاغری وجود ندارد؛ بنابراین برای اینکه چربی کمتری انباشته کنید باید شکر کمتری مصرف نمایید و مواد غذایی ناسالم را از رژیم روزانه خود حذف کنید، خوب بخوابید، سطح استرس خود را کنترل کنید و تمرینات ورزشی صحیحی داشته باشید و سپس بعد از اینکه تمامی موارد را انجام دادید باید به دنبال روشی باشید که دیگر این چربی‌ها بازنگردند.

کدام جراحی لاغری برای شما مناسب‌تر است؟

نوع جراحی لاغری را نمی‌توان بر اساس BMI انتخاب کرد. نوع جراحی لاغری به عوامل مختلفی از جمله نوع تغذیه و بیماری‌های همراه بستگی دارد. مثلاً کسی که ری فلاکس معده دارد برای جراحی اسلیم مناسب نیست یا کسی که سابقه سرطان فامیل یال معده دارد نباید جراحی بای‌پس انجام دهد چون در حین این عمل دو قسمت معده از هم جدا می‌شود و دیگر با آندوسکوپ نمی شود به معده دسترسی داشت.

برای این افراد عمل اسلیو توصیه می شود چون در این عمل ۷۵ تا ۸۰ درصد معده را برمی دارند و احتمال سرطان معده نیز ۷۵ تا ۸۰ درصد کمتر می‌شود؛ و همچنین بخش باقیمانده معده نیز با آندوسکوپ قابل بررسی می باشد. جراحی اسلیو برای افرادی که عادت به ریزه‌ خواری دارند و نمی‌ توانند خوردن خود را کنترل کنند، مناسب نیست زیرا بعد از عمل فرد با این وضع غذا خوردن دوباره اضافه وزن پیدا می‌کند. البته برای انتخاب نوع عمل، خود بیمار هم در این تصمیم گیری اهمیت دارد.

آیا چاقی مزمن مورد حمایت بیمه  می باشد؟

در جواب این سؤال باید گفت فردی برای جراحی لاغری تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد که عدد شاخص BMI وی، ۴۰ یا بیشتر از آن باشد. در این صورت تمام اعمال جراحی فرد با در نظر داشتن سقف مسئولیت‌های مالی بیمه‌گذار تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد. البته در این مورد هزینه‌های اتاق و جراحی بیمارستان خصوصی مورد حمایت بیمه قرار نمی‌گیرد. افراد با شاخص توده بدنی ۳۰-۳۵ نیز می‌توانند با شرایط خاصی مثلاً شرایطی که در آن فرد براثر چاقی، مسائل و بیماری‌های ثانویه‌ای مانند کمردرد (دیسک کمر) مشکلات ارتوپدی حاد، کبد چرب، فشارخون و چربی خون پیدا کرده است که در این صورت بیمار می‌تواند با تجویز پزشک و تائید پزشک معتمد بیمه، تمام اعمال جراحی لاغری خود و هزینه لیپوماتیک را تحت پوشش بیمه انجام دهد.

روش تشخیص چاقی مفرط

افراد باید قبل از انجام جراحی لاغری از نظر شاخص توده بدنی ( BMI  ) بررسی شوند. BMI معادله ای می باشد که از تقسیم وزن بر  مجذور قد به دست می آید. در صورتی که جواب بین ۳۵-۴۰ یا بالاتر از ۴۰ باشد، نشان دهنده این است که فرد چاقی مفرط دارد و توصیه می شود برای لاغری، اقدام به جراحی بکند. اما اگر جواب محاسبه بین ۳۵-۳۰ باشد، با اینکه فرد چاق است اما چاق مفرط محسوب نمی شود و نیازی به جراحی ندارد.

فردی که قصد جراحی لاغری دارد باید این نکته را مد نظر داشته باشد که در تمام این روش های جراحی امکان اضافه وزن دوباره وجود دارد. یعنی هیچ نوع روش جراحی نمی تواند معجزه کند و فرد هم در این لاغر ماندن بسیار موثر می باشد. یعنی این حرف غلط است که فرد بعد از جراحی لاغری از پزشک خود سوال کند که حالا می‌توانم هرچه می‌خواهم بخورم ؟

اقدامات لازم بعد از جراحی لاغری

فرد باید بعد از جراحی لاغری، ورزش منظم انجام دهد و از برنامه غذایی مناسبی پیروی کند. اگر فرد پس از جراحی لاغری این دو مورد را رعایت کند می‌تواند به میزان  ۷۵ تا ۸۰ درصد کاهش وزن را تجربه نماید. حتی بیمارانی هم بوده‌اند که بعد از جراحی توانسته‌اند صد درصد کاهش وزن داشته‌ باشند. بنابر نتایج مطالعات انجام‌شده، روش‌های بای‌پس و اسلیم معده در جراحی لاغری در درازمدت نتایج تقریباً یکسانی دارند، هرچند که جراحی لاغری بای‌پس عمل پیچیده‌تری می باشد.

امروزه اسلیم و بای‌پس معده بیشتر از روش‌های دیگر مورد استفاده قرار می گیرند. مطابق با تحقیقاتی که انجام شده است، میزان کاهش وزن با این جراحی‌ها در افراد مختلف در طول یک هفته به طور متوسط ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ گرم می باشد؛ یعنی در طول یک ماه حدود ۸/۲ تا ۴ کیلوگرم و در طول یک سال تا حدود ۵۰ کیلوگرم کاهش وزن اتفاق می افتد. البته باید این نکته را مد نظر داشته باشید که کاهش وزن در ماه های اول سریعتر رخ می دهد.

میزان کاهش وزن در افراد مختلف

همچنین کاهش وزن در تمام افراد یکسان نیست و مثلاً همه افراد بعد جراحی لاغری، در ماه اول مثلاً ۲۰ کیلو وزن کم نمی‌کنند اما در درازمدت اگر افراد به تغذیه و ورزش اهمیت دهند، تقریباً کاهش وزن همه یکسان خواهد بود. همچنین اضافه‌وزن در این افراد بعد از جراحی لاغری مثل قبل نخواهد بود و افراد به وزن اولیه خود نمی‌رسند.

از بین جراحی‌های لاغری که در دنیا مورداستفاده قرار می‌گیرد، می‌توان به گاستریک بای‌پس، اسلیم گاسترکتومی و باندینگ یا حلقه معده اشاره کرد. روش پلیکیشن هم نوعی جراحی لاغری هست که توسط یکی از جراحان ایرانی ابداع‌شده و هنوز در مراحل تحقیقاتی هست. برخی جراحی‌های لاغری هم به دلیل عوارض جانبی زیادی که دارند دیگر مورداستفاده قرار نمی‌گیرند. از جمله این جراحی‌ها، گاستریک بای‌پس روده هست.

انواع جراحی زیبایی لاغری:

بای پس معده به روش Roux-en-Y

بای پس معده که با نام Roux-en-Y بای پس نیز شناخته می شود، شامل دو بخش است.

ابتدا جراح قسمت فوقانی معده را بخیه می زند و یک کیسه کوچک در آن قسمت تشکیل می شود که باعث می شود معده بسیار کوچک تر از قبل شود و بیمار نتواند غذای زیادی بخورد و خیلی زود احساس سیری کند.

سپس جراح روده ی کوچک را می برد و قسمت پایینی آن را به کیسه ی معده ی کوچک شده متصل می کند.

از آنجایی که غذا از قسمت اعظمی از معده و قسمت فوقانی روده عبور نمی کند، در نتیجه بدن کالری کمتری جذب می کند.

جراح قسمت بای پس شده یا کنار گذاشته شده ی روده (قسمت فوقانی) را به قسمت انتهایی روده ی کوچک متصل می کند. این قسمت بای پس شده هنوز هم ادامه معده محسوب می شود به همین دلیل شیره ی گوارشی ابتدا از معده و از قسمت اول روده ی کوچک و سپس از قسمت انتهایی آن عبور می کند.

حلقه ی معده(قابل تنظیم-غیر قابل تنظیم):

در این جراحی یک کمربند قابل تنظیم که در داخل آن یک بالون کوچک قرار دارد را به دور قسمت فوقانی معده می بندند.

این کار باعث می شود قسمت فوقانی معده، به یک کیسه ی کوچک تبدیل شود. که یک راه بسیار باریک به بقیه معده نیز دارد.

سپس جراح یک دستگاه تنظیم زیر پوست فرد قرار می دهد و این دستگاه از طریق یک لوله به حلقه وصل می شود.

با حذف یا تزریق مایعات از طریق لوله، ممکن است بالون برای تنظیم اندازه ی بند باد شده یا خالی شود.

جراحی لاغری حلقه معده میزان غذایی که معده می تواند نگه دارد را محدود می کند و بیمار به سرعت احساس سیری می کند اما نمی تواند جذب کالری و مواد غذایی را کاهش دهد.

اسلیو معده:

طی جراحی اسلیو معده که به نام اسلیو گاستروکتومی نیز شناخته می شود، جراح بیشتر معده را بر می دارد و تنها بخش موزی شکلی که با بخیه بسته می شود، باقی می ماند.

این جراحی نیز مانند جراحی حلقه ی معده، باعث کاهش حجم معده و سیری زودهنگام بیمار می شود.

خارج کردن قسمتی از معده نیز می تواند برای هورمون های روده و عوامل دیگری مانند باکتری های روده که ممکن است بر اشتها و متابوبلیسم بدن اثرگذار باشند، مفید باشد.

عمل اسلیو معده برگشت پذیر نیست زیرا قسمتی از معده برداشته شده است.

روش لیپوماتیک:

روش لیپوماتیک ، تکنیکی بی نظیر برای رسیدن به اندامی متناسب است. افرادی که با استفاده از روش های غیر تهاجمی نظیر ورزش و رژیم غذایی به اندام  مد نظر خود نرسیده اند می توانند در یک جلسه  میزان زیادی از چربی های خود را با استفاده از لیپوماتیک خارج کنند.

روش لیپوماتیک به افرادی که اندام متناسبی دارند اما دچار تجمع چربی در موضع خاصی مانند پهلوهستند نیز کمک می کند تا به اندامی خوش فرم دست یابند.

مزایا روش لیپوماتیک:

 • عارضه کمی دارد.
 • کم خطر است.
 • کبودی بعد از عمل لیپوماتیک نسبت به روش های دیگر کمتر است.
 • عمل لیپوماتیک سرپایی است و نیاز به بستری ندارد.
 • جراحی لیپوماتیک نیاز به بیهوشی ندارد.
 • در یک روز چربی زیادی را می توان تخلیه کرد.
 • با این روش سلولیت پوست از بین می رود.
 • سایز بیمار پس از جراحی لیپوماتیک به صورت چشم گیری کاهش میابد.
 • خطر آمبولی در این روش خیلی کمتر است.

درخواست کم کردن چربی های  پهلو ، ران ، غبغب و شکم به روش لیپوماتیک زیاد است زیرا در یک جلسه مقدار قابل توجهی از سایز بیمار با تخلیه چربی کاهش می یابد.

جراحی زیبایی لاغری صورت:

جراحی زیبایی لاغری صورت  ممکن است در مطب تجهیز شده پزشک، مرکز جراحی سرپایی یا در بیمارستان انجام شود. این جراحی معمولاً به صورت سرپایی انجام می‌شود و انجام آن حدود یک ساعت زمان می‌برد.

در هنگام انجام جراحی زیبایی لاغری صورت معمولاً بیماران تحت بیهوشی موضعی قرار می‌گیرند یعنی آنها هوشیار هستند ولی نسبت به درد حسی ندارند.

 جراح، یک شکاف دو تا سه سانتی متری بین گونه و لثه ایجاد می‌ کند و بالای دندان آسیاب دوم را به سمت عقب دهان می‌کشد. با ایجاد این شکاف فاسیا­ها و فیبرهای ماهیچه اصلی گونه نمایان می‌شود. با اعمال فشار خارجی به زیر استخوان گونه، جراح چربی‌های زائد را ه وسیله انبر یا پنس جراحی خارج می‌کند.

پس از خارج کردن چربی‌های وی شکاف را می ‌بندد. همچنین جراح ممکن است از روش لیپوساکشن صورت برای خارج کردن چربی‌های انباشته شده در گونه استفاده کند.

برخلاف روش استخراج برشی چربی، در روش لیپوساکشن اسکارها و شکاف عمل قابل مشاهده هستند. لطفاً از پزشک خود سؤال کنید که کدام روش برای شما مناسب ‌تر است.

مزایای جراحی زیبایی لاغری صورت:

 • پیدا کردن گونه‌های ظریف ‌تر
 • پیدا کردن گونه‌های مشخص
 • بهبود زیبایی ظاهری
 • افزایش عزت به نفس
 • احساس اعتماد به نفس بیشتر
ممکن است شما دوست داشته باشید

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید