سوتین مناسب بعد از جراحی سینه

1,598

سوتین مناسب بعد از جراحی سینه یا سوتین ماموپلاستی یا عمل کوچک کردن سینه یکی از مسائل مهم بعد از زیباسازی و فرم دهی سینه است که پزشکان آنها را با توجه به نوع جراحی و نوع سینه به بیماران خود توصیه می­کنند. همچنین، قیمت سوتین مخصوص پروتز بعد از انجام عمل پروتز سینه نیز با هم متفاوت هستند و با برندهای مختلفی تولید می­شوند که در اینجا به چند مدل از این سوتین ها که برای التیام و بهبود فرم دهی و درد بعد از عمل پروتز بکار می­روند، اشاره خواهیم کرد؛ همچنین، با خواندن این مقاله متوجه خواهید شد که کدام سوتین بعد از عمل پروتز سینه یا عمل ماموپلاستی مناسب شماست.

انواع سوتین مناسب بعد از جراحی سینه

سوتین فشرده سازی جراحی

سوتین فشرده سازی شده بعد از عمل پروتز یا ماموپلاستی توسط اکثر پزشکان توصیه می­شود. این سوتین مناسب بعد از جراحی سینه یا ماموپلاستی است و کمک می­کنند تا درد و تورم در سینه به حداقل برسد.

سوتین با تسمه های قابل تنظیم

از آنجا که در طول روند بهبود، تورم و التیام کاهش می­یابد، ممکن است لازم باشد بندهای سوتین خود را تنظیم کنید. این بندها باید به اندازه کافی محکم باشند و از سینه ها محافظت کنند؛ در نتیجه این مدل یکی از مدل های سوتین مناسب بعد از جراحی سینه یا ماموپلاستی می­باشد.

سوتین با قفل جلو

سوتین با قفل جلو همراه با زیپ برای بسته شدن دو طرف سوتین است و لازم نیست هنگام باز کردن آن بازوی خود را بلند کنید. این سوتین های کلاسیک علاوه بر اینکه سوتین مناسب بعد از جراحی سینه هستند، غالباً بعد از عمل جراحی تقویت سینه زیر بغل (زیر بغل) توصیه می­شوند و اگر پروتز کرده باشید، این مدل می­تواند بهترین سوتین بعد از عمل پروتز باشد.

جلیقه های فشرده سازی

 جلیقه جراحی شبیه به سوتین فشرده سازی پزشکی سنتی است و فرق آن این است که کمی طولانی تر است و  بیشتر به دور سینه پیچیده خواهد شد. مزیت این مدل این است که محافظت بیشتری از برش های عمل ماموپلاستی دارد و باعث می‌شود که بیمارانی که تحت عمل جراحی از طریق لایه های عضلانی قرار گرفته‌اند، سریعتر بهبود یابند.

باندهای سینه

باندهای سینه در بالای سینه ها قرار می­گیرند تا از حرکت ایمپلنت به سمت بالا جلوگیری شود.

سوتین مناسب بعد از جراحی سینه

انواع جراحی های سینه

·         تقویت سینه

تقویت سینه به منظور تقویت ظاهر، اندازه و کانتور سینه های یک زن انجام می­شود. زنان به دلایل مختلف، جراحی سینه با هدف تقویت سینه را روی بدن خود انجام می­دهند. برخی از خانم‌ها احساس می­کنند که سینه‌های آنها نسبت به بدنشان بسیار کوچک است و برخی از آنها بعد از کوچک کردن اندازه سینه در ارتباط با بارداری و شیردهی، این عمل را انجام می­دهند و برخی دیگر برای رفع عدم تقارن در اندازه پستان این عملها را انجام می­دهند.

تقویت پستان با ایمپلنت هایی که می­توانند روی عضله قفسه سینه قرار بگیرند، انجام می­شود. برش ماموپلاستی را می‌توان در زیر بغل یاس آرئولا (Areola) قرار داد و با آندوسکوپ می­توان به تقویت پستان کمک کرد. هنگامی که ایمپلنت ها در زیر عضله قفسه سینه قرار می­گیرند، کمتر مداخله ای با ماموگرافی و غربالگری در سینه انجام می­دهند. با این حال، زنان باید آگاه باشند که کاشت پستان ممکن است در تشخیص سرطان اختلال ایجاد کند و فشرده سازی پستان در طول ماموگرافی ممکن است باعث پارگی ایمپلنت شود.

کاشت سینه یک پوسته سیلیکونی است که با آب شور (یک محلول نمکی آب) یا ژل سیلیکون پر شده است. افراد می­توانند با قرار دادن ایمپلنت های آزمایشی، اندازه مورد نظر خود را تعیین کنند. در حال حاضر، ایمپلنت های پرنمک بسیار مورد استقبال قرار می‌گیرند.

·         کاهش پستان

سینه های بزرگ، سنگین و آویز می­توانند برای افراد ناراحت‌کننده باشند و وزن اضافی سینه می­تواند باعث گردن درد، کمردرد، سوزش پوست یا ضعف جسمی بدن شود. کاهش پستان با عنوان عمل ماموپلاستی شناخته شده و این عمل شامل از بین بردن پوست، چربی و بافت غده اضافی در سینه می­باشد.

این نوع جراحی جای زخم زیادی در بدن ایجاد می­کند و احساس طبیعی در نوک پستان-آرئولا و تولید شیر در بدن از بین نمی­رود و حفظ می­شود. عوارض جانبی احتمالی آن شامل درد و برآمدگی ناشی از بافت اسکار و عدم توانایی در شیردهی می­باشد. این مدل از جراحی باعث کاهش ظاهر، حجم و کانتور پستان می­شود و در عین حال حساسیت و عملکرد پستان را نیز حفظ می­کند. اکثر افرادی که این عمل را انجام دادند، از آن راضی بودند و نتیجه خوبی از این عمل گرفتند.

·         بازسازی سینه

بازسازی سینه به معنای بازآفرینی پستان با ظاهر، کانتور و حجم دلخواه است؛ همچنین، در این عمل قسمت نوک پستان-آرئولا نیز بازسازی می­شود. هنگامی که عصب حسی یا غدد و مجاری شیردهی سینه آسیب قابل توجهی دیده باشد، احساس طبیعی پستان و توانایی شیردهی از بین می­رود که در این صورت ظاهر، کانتور و حجم پستان را می­توان با کاشت ایمپلنت یا با بافت خود زن بازسازی کرد.

اگر در بازسازی سینه از کاشت ایمپلنت استفاده شود، ایمپلنت را با توجه به پستان تنظیم می­کنند. همچنین، با استفاده از بافت بدن خود زن نیز می­توان پستان را بازسازی کرد. در بعضی مواقع می­توان از قسمتی از دیواره تحتانی شکم استفاده کرد. همچنین، از قسمت های عضله و پوست پشت یا بخشی از باسن نیز می­توان برای بازسازی سینه استفاده نمود.

مراقبت های بعد از عمل زیبایی سینه

مراقبت های بعد از عمل زیبایی سینه چیست؟

بسیاری از خانم ها در فکر پیدا کردن سوتین مناسب بعد از جراحی سینه یا پس از جراحی بزرگ کردن سینه یا عمل ماموپلاستی هستند. خوشبختانه بعد از بزرگ شدن سینه هزاران مدل سوتین وجود دارد که انتخاب کردن نوع آنها مساله مهمی است و باید یکی از آنها را انتخاب کنید که با مرحله بهبودی بعد از عمل مطابقت داشته باشد.

زمان بهبودی در بیماران متفاوت است و جدول زمانی استانداردی برای آن وجود ندارد که بیماران چه زمانی می­توانند برای ورزش کردن یا سایر فعالیت‌ها، از سوتین های طبی استفاده کنند. جراحان پلاستیک، قبل از اینکه اجازه استفاده از این سوتین ها را بدهند، مطمئن خواهند شد که کاشت پستان یا ماموپلاستی در جایگاه نهایی خود قرار گرفته و برش های سینه کاملا بهبود یافته است. بلافاصله پس از عمل، سینه های شما متورم خواهد شد؛ بنابراین، شما نیاز به پوشیدن سوتین فشرده‌سازی‌شده پزشکی که به آن سوتین جراحی ماموپلاستی نیز گفته می­شود، دارید.

در زمینه مراقبت های بعد از عمل زیبایی سینه باید این را در نظر داشته باشید که سینه های جدید شما بیشتر از قبل وزن دارند، بنابراین، سوتینی را پیدا کنید که سینه شما، روی سطح آن قرار گیرد. پزشکان به شما کمک می­کنند تا بهترین سوتین را پیدا کنید که هم باعث زیبایی شده و هم از ریزش کاشت سینه جلوگیری به عمل آورد. مراقبت های بعد از عمل زیبایی سینه یا عمل ماموپلاستی می­تواند به دوام و زیبایی سینه شما کمک کند.

سوتین های طبی بهترین سوتین بعد از عمل پروتز است و قیمت سوتین مخصوص پروتز متفاوت می‌باشد. سوتین مناسب بعد از جراحی سینه می­تواند پانسمان زخم را در جای خود نگه دارند، حرکت کاشت را محدود کنند، از بافت سینه محافظت کرده، به کاهش تورم کمک می‌کنند و به طور کلی، بهبودی را ایجاد می‌نماید. بیشترین بیماران یک یا دو هفته شبانه‌روز لباس فشرده سازی پزشکی را استفاده می­کنند و پس از این مدت می­توانند از سوتین های ورزشی استفاده نمایند.

نظر پزشکان در مورد مراقبت های بعد از عمل زیبایی سینه چیست؟

میلیون ها زن دارای ایمپلنت، کیسه های سیلیکونی پر از آب نمک یا ژل سیلیکون هستند که به دلایل زیبایی یا بزرگ سازی سینه ها یا برای بازسازی آنها بعد از عمل استفاده می­شوند. تاکنون گزارشاتی در مورد مراقبت های بعد از عمل زیبایی سینه گفته شده که شامل درد شدید عضلات و مفاصل، ضعف، مشکلات شناختی و خستگی می‌باشد که برخی از متخصصان دلیل  آن را “بیماری کاشت پستان” می­نامند.

اکثر مطالعات مربوط به کاشت سینه توسط تولیدکنندگان یا انجمن های جراحی پلاستیک انجام شده است و نتایج طولانی مدت را ردیابی نمی­کند. ایمپلنت یک عمر دوام نمی­آورد و احتمال بروز عوارض طولانی‌تر از کاشت ایمپلنت ها افزایش می­یابد و ممکن است نیاز به یک عمل دیگر برای برطرف شدن داشته باشد.

همچنین، باید اشاره کرد که ایمپلنت ها به لنفوم سلول بزرگ آناپلاستیک (ALCL) مرتبط هستند و بیماران علائمی را گزارش کرده‌اند که هنگام برداشتن ایمپلنت ها از بین می‌روند. با این حال، انجام چنین عمل‌هایی روزانه روبه‌افزایش است و با پیشرفت علم نیز از عوارض منفی آنها کاسته خواهد شد.

نظر پزشکان در مورد مراقبت های بعد از عمل زیبایی سینه

قیمت سوتین مناسب بعد از جراحی سینه چقدر است؟

شاید بعد از خواندن این مقاله با این سوال روبرو شوید که قیمت سوتین های مخصوص پروتز و یا ماموپلاستی چقدر است؟ قیمت سوتین های مخصوص پروتز سینه با توجه به برند و نوع آنها متفاوت است. برای مثال سوتین بعد از عمل پروتز اکسترنال، جهت مراقبت های بعد از عمل زیبایی سینه طراحی شده و هر دو طرف چپ و راست این سوتین دارای جایگاه مخصوص سینه بوده و فاقد هر گونه پروتز جداگانه است.

قیمت سوتین بعد از عمل پروتز که از جنس ایزاولا است و تمامی الیاف آن آنتی باکتریال و ضد تعریق و دارای کیفیت بالایی است، بسته به پیشنهاد پزشک و نرخ روز می‌تواند متغیر باشد؛ کیفیت بالای الیاف آن سبب می‌گردد که در حین شستشو، ظاهر خود را از دست ندهد.

سوتین مناسب بعد از جراحی سینه

در نهایت بعد از جراحی سینه چه سوتینی استفاده کنیم؟

با توجه به نکاتی که در بالا ذکر شد و همچنین، با توجه به نوع عملی که برای جراحی سینه انجام داده‌اید، می­توانید سوتین مناسب بعد از جراحی سینه را با مشورت بهترین دکتر جراح سینه تهیه نمایید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
2 نظرات
 1. هستی می گوید

  سلام الان چهارماه هست عمل مامو پلاست کردم ولی یکی از سینه هام که دست میزنم بعضی جاهاش سفت شده ودر میکنه سونو انجام دادم نشان داد داخل سینم کیست هست ولی دکتر میگه طبیعی است چرا این اتفاق افتاده وچه کنم سفتیش که در بعضی نقاط است خوب شود ودرد نکند

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز برای تشخیص علت مشکل شما حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید. بهتر از با پزشک خود در این زمینه مشورت کنید.

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید