1. خانه
 2. /
 3. جراحی زیبایی سینه
 4. /
 5. پروتز سینه
 6. /
 7. بهترين جراح سينه در تهران + فیلم و عکس واقعی نمونه کار

بهترين جراح سينه در تهران + فیلم و عکس واقعی نمونه کار

دکتر آرش نجف بیگی

بهترین دکتر جراح سینه

چرا انتخاب بهترین دکتر جراح زيبايي سينه دغدغه‌ی این روزهای خانم ها شده است؟ راه شناخت بهترین جراح سینه در تهران چیست؟ بهترين جراح زيبايي سينه در تهران چه کسی است و چه ویژگی ها‌یی دارد؟ برای پیدا کردن دکتر جراحی سینه در تهران چه کارهایی باید انجام دهیم؟

در این مقاله به پاسخ این سوالات و نکاتی که برای انتخاب دکتر جراحی سینه بدانید پرداخته‌ایم. در پاسخ به برخی سوالات درون مقاله نیز ویدئویی از دکتر آرش نجف بیگی، فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی آورده شده است که می‎‌توانید با مشاهده آن به جواب سوال خود برسید.

در ویدئو زیر نمونه عمل پروتز سینه زنان توسط بهترين جراح سينه، دکتر آرش نجف بیگی، متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی را مشاهده کنید:

در صورتی که به پاسخ مدنظر خود نرسیدید در انتهای همین مقاله سوال خود را درج کنید تا در سریع ترین زمان به آن پاسخ داده شود. همین طور می‌توانید از پرسش و پاسخ دیگر افراد در قسمت نظرات کاربران اطلاعات خوبی کسب کنید.

برای انجام انواع عمل‌های جراحی زیبایی باید به فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی مراجعه کرد تا به بهترین نتیجه دست یافت. در ادامه دکتر آرش نجف بیگی درباره تخصص خود در همین زمینه صحبت می کنند:

چنانچه فرصت مطالعه کل محتوای مقاله را ندارید، با کلیک روی خلاصه مقاله و مطالعه آن، به اطلاعات مختصر و مفیدی دست پیدا کنید.

راه شناخت بهترين دکتر جراحی سینه

بسیاری از مردم نمی‌دانند که برای انجام هر نوع عملی باید به چه جراح یا متخصصی مراجعه کنند. در بسیاری از موارد، برای انجام عمل‌های زیبایی هر بخش از بدن، افراد به متخصصان همان اندام مراجعه می‌کنند در حالی که این کار اصولی نیست. برای مثال هر جراحی پس از گذراندن دوره ۷ ساله پزشکی عمومی، یک دوره تخصصی ۴ ساله را طی می‌کند تا جراح عمومی شود.

پس از آن ممکن است در زمینه جراحی و درمان‌های مربوط به هر بخش از بدن، یک دوره فوق تخصصی را نیز بگذراند. در زمینه عمل‌های جراحی زیبایی صورت و بدن نیز یک رشته خاص فوق تخصصی وجود دارد. پزشکی که ۵ سال دوره فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی را طی می‌کند، برای انجام انواع عمل‌های زیبایی صورت و بدن، از جمله جراحی سینه، آموزش می‌بیند.

از آنجایی که سینه‌ها یکی از مهم‌ترین اندام‌های بدن زنان برای ایجاد جذابیت‌های زنانه و حفظ اعتماد به نفس هستند، بهتر است برای انجام جراحی‌های تغییر فرم و اندازه سینه به پزشکی مراجعه کنید که در زمینه جراحی‌های سینه بیشترین تخصص و دانش را دارد.

عمل‌های سینه شامل سه دسته کلی هستند: کوچک کردن سینه، بزرگ کردن سینه و بالا کشیدن سینه بدون تغییر در بافت آن. هر کدام از این جراحی‌ها با تکنیک‌ها و روش‌های مخصوص به خود انجام می‌شوند و نتایج متفاوتی خواهند داشت. در ادامه این روش‌ها معرفی خواهند شد تا بدانید که بهترین دکتر جراح سینه چگونه می‌تواند به خوش‌فرم شدن سینه‌های شما کمک کند.

مطالعه مقاله کوچک کردن نوک سینه  و روش های آن را ازدست ندهید.

بهترین جراح سینه در تهران چه کسی است؟

اکنون که آشنایی اولیه با جراحی سینه دارید، شاید بیش از هر زمان به لزوم یافتن بهترین جراح زیبایی سینه پی برده باشید. همانطور که می‌دانید جراحی سینه در زمره جراحی‌های اختیاری قرار دارد. بدین معنا که افراد به میل خود و صرفا برای زیبایی بیشتر به پزشک جراح زیبایی سینه مراجعه می‌کنند.

به همین سبب، نیاز است تا با انتخاب بهترين جراح سينه در تهران، ریسک‌ها و عوارضی را که ممکن است جراحی زیبایی سینه برای بیمار به همراه داشته باشد مانند پارگی پروتز سینه و یا افتادگی سینه بعد از پروتز را کاهش داد. شاید تصور کنید برای یافتن بهترین دکتر جراح سینه نیاز است تا دانش پزشکی خاصی داشته و یا از توانایی ویژه‌ای برخوردار باشید، مسلما نه!

نیاز است تا با انتخاب بهترين جراح سينه در تهران، ریسک‌ها و عوارضی را که ممکن است جراحی زیبایی سینه برای بیمار به همراه داشته باشد مانند پارگی پروتز سینه و یا افتادگی سینه بعد از پروتز را کاهش داد.

دانش و تخصص جراح سینه

همان طور که شرح داده شد، برای انجام انواع عمل‌های جراحی زیبایی باید به فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی مراجعه کرد. فوق تخصص زیبایی پزشکی است که یک دوره ۵ ساله را به‌طور ویژه برای انجام انواع عمل‌های زیبایی صورت و بدن گذرانده است. مراجعه به جراح غیرمتخصص و یا مراکز درمانی غیر معتبر، هم ریسک عوارض جراحی را افزایش می‌دهد و هم ممکن است در نهایت به نتیجه دلخواه خود نرسید.

ممکن است پزشک غیر متخصص پیش از انجام جراحی، برخی ملاحظات، معاینه‌ها و آزمایش‌های تخصصی را برای شما انجام ندهد؛ این کار احتمال رخ دادن مشکلات و عوارض پیش‌بینی نشده را بالا می‌برد. همچنین به دلیل دانش پایین، ممکن است از تکنیک‌های جراحی غیر استاندارد استفاده شود. پس روی این فاکتور حتما حساس باشید.

بدون شک پزشکانی که در دانشگاه‌های مطرح ایران و دنیا تحصیل کرده و دانش به‌روزی دارند، گزینه‌های مناسب‌تری برای انتخاب به عنوان بهترين دكتر جراحي كوچك كردن سينه یا جراحی زیبایی سینه هستند. تحصیل در دانشگاه‌های مطرح و معتبر، این اطمینان را به شما می‌دهد که پزشک از دانش و تخصص کافی برخوردار است. همچنین، مقالات مرتبط با موضوع مورد بحث، نشان از کار تحقیقاتی پزشک دارد. شما می‌توانید از طریق وب‌سایت پزشک به راحتی به این اطلاعات دسترسی داشته باشید.

سوال بسیاری از افراد این است که ماندگاری جراحی های زیبایی سینه چقدر است؟ با مشاهده ویدئو زیر از دکتر نجف بیگی به پاسخ سوال خود برسید.

مهارت و تجربه بهترین جراح سینه

انجام عمل‌های زیبایی بسیار و ارائه عکس، فیلم و ویدیو لایو و زنده از جراحی، یکی دیگر از نشانه‌های بهترین دکتر جراحی سینه است. پزشکی که مرتب با بیماران خود در ارتباط است و از روند جراحی و درمان مراجعان خود تصاویر و ویدیو زنده منتشر می‌کند، در واقع مهارت و اعتماد به نفس خود را نشان می‌دهد.

البته ممکن است با دیدن نمونه‌ عمل‌های جراحی، برخی از نتایج برای شما خوشایند نباشد. باید توجه کنید که تا حدی درک ما از زیبایی نسبی و سلیقه‌ای است. در بررسی نتایج هر عمل جراحی زیبایی باید به رعایت اصول دانش زیبایی‌شناسی و تناسب اندام، شرایط بدنی و خصوصی هر بیمار، خواست ذهنی و انتظار هر فرد از عمل خود و دیگر شرایط نیز توجه داشته باشید تا برای شما مشخص شود که آیا یک عمل جراحی زیبایی به خوبی انجام شده است یا خیر.

انتخاب یک پزشک به عنوان بهترین جراح آن هم بدون داشتن نمونه جراحی‌های قابل قبول و رضایتمندانه، کار ساده‌ای نیست! بهترین دکتر جراح سینه مردان بدون شک تعداد زیادی از جراحی‌های مشابه را به صورت موفقیت‌آمیز پشت سر گذاشته است.

شما می‌توانید با مراجعه به حساب‌های کاربری پزشک در شبکه‌های اجتماعی و یا وب‌سایت او، نمونه جراحی‌ها و نیز نظرات دیگر کاربران را بررسی کنید. عضویت در انجمن‌های تخصصی مرتبط، گواهینامه‌ها، داشتن بیمارانی از خارج کشور و… همگی دال بر توانمندی پزشک است.

حضور یک کادر مشاوره و درمانی در کلینیک، بسیار ضروری است. فراموش نکنید که بخشی از مسیر بهبودی یا درمان شما، با کمک و همراهی همین تیم درمانی کلینیک انجام خواهد شد.

محل و شیوه طبابت جراح و تیم همراه

یکی دیگر از نشانه‌های بهترین پزشک جراح زيبايي سينه، داشتن یک کلینیک تخصصی جراحی زیبایی است. بهترین جراح سینه باید به طور تخصصی در زمینه عمل‌های زیبایی بدن مانند لیفت، پیکرتراشی و پروتز، فعالیت داشته باشد. همچنین حضور یک کادر مشاوره و درمانی در کلینیک، بسیار ضروری است. فراموش نکنید که بخشی از مسیر بهبودی یا درمان شما، با کمک و همراهی همین تیم درمانی کلینیک انجام خواهد شد.

در پایان باید توجه داشته باشید که بهترین دکتر جراح سینه، در واقع به دلیل دانش بالای خود در انتخاب گزینه‌های مناسب برای هر جراحی زیبایی، با وسواس و دقت کافی عمل خواهد کرد.

معمولا ارائه جلسه مشاوره رایگان و ویزیت مراجعه کننده، برای این انجام می‌شود که هر کسی بداند آیا برای انجام یک عمل جراحی گزینه مناسبی هست یا باید به فکر یک راه حل جایگزین باشد؛ و یا باید مراحلی را در راستای آماده شدن برای انجام چنین عملی طی کند.

برای مثال شخصی که هنوز تصمیم به بارداری دارد و یا اضافه وزن او بیش از ۳۰% است، گزینه مناسبی برای جراحی سینه نیست. بهترین جراح سینه در این شرایط حاضر به انجام عمل جراحی به هر قیمت نمی‌شود و از قبل فرد را آگاه می‌کند تا برای انجام چنین جراحی، شرایط خود را تغییر دهد و خود را آماده نماید.

جراحی‌های زیبایی سینه توسط متخصص جراحی سینه انجام می‌شوند. اما انتخاب بین این جراحان نیز کار راحتی نیست. بدون شک تمامی بیماران به دنبال بهترین دکتر جراح سینه هستند تا نتایج جراحی‌شان به بهترین شکل ممکن باشد.

متخصص عمل سینه را در شرایطی می‌توان به عنوان بهترین دکتر جراحی سینه پذیرفت. شرایطی همچون مشاوره‌های دقیق و در صورت نیاز چند جلسه‌ای، متانت در برابر سؤالات متعدد بیمار، نمونه کارهای متعدد و موفق و … .

فراموش نکنید، جراحی زیبایی سینه، جراحی پلاستیک و اختیاری است. با انتخاب بهترین دکتر جراح سینه، از بهترین نتیجه عمل خود، اطمینان حاصل کنید.

کلینیک مجهز از ویژگی های بهترین دکتر جراح سینه

اخلاق حرفه‌ای و برخورد مناسب با بیماران

بهترین دکتر جراح سینه قرار نیست صرفا یک قرارداد را امضا کرده و پس از جراحی غیبش بزند! به همان میزان که تخصص و مهارت جراح مهم است، به همان میزان، برخورداری از اخلاق حرفه‌ای و حسن شهرت نیز اهمیت دارد. پزشک متخصص باید در جلسه مشاوره پیش از جراحی، با دقت به تمامی صحبت‌های شما گوش داده و نقطه نظرات شما را بشنود.

همچنین، در صورت نیاز به جراحی، به شما برای آماده شده جهت جراحی زیبایی سینه کمک کند تا آمادگی لازم را داشته باشید. بهترین جراح، به دنبال تعیین وقت جراحی برای تمامی بیماران خود نیست، بلکه تنها آن دسته از بیماران که واقعا به این جراحی نیاز دارند را انتخاب می‌کند.

بیمارستان، کلینیک، مطب و تجهیزات مورد استفاده

مکانی که پزشک برای انجام جراحی زیبایی سینه انتخاب می‌کند، بسیار مهم است؛ چرا که هر چقدر که پزشک مهارت داشته باشد، نمی‌توان انتظار داشت در بیمارستان و یا کلینیکی با سطح امکانات پایین و یا تجهیزات قدیمی، نتیجه خوبی رقم بخورد. انتخاب محل انجام جراحی معمولا با پزشک است.

اصولا، بهترین پزشکان، صرفا در بیمارستان‌ها و کلینیک‌های پیشرفته و با بهترین امکانات جراحی‌های خود را انجام می‌دهند. صرف نظر از بعد مالی، این موضوع ارتباط مستقیم با سلامت بیمار دارد. همچنین، تجهیزات استفاده شده توسط پزشک باید از جدیدترین و به‌روزترین نوع خود باشد. این موضوع نشان می‌دهد که جراح دانش به‌روزی داشته و شما مطابق با آخرین استانداردهای دنیا تحت عمل جراحی قرار خواهید گرفت.

مطالعه مقاله پروتز سينه و بارداري را توصیه می کنیم.

دلیل اهمیت انتخاب بهترین دکتر جراحی سینه برای انجام جراحی های مختلف سینه چیست؟

کسانی که تمایل دارند که با جراحی تغییری در سینه های خود ایجاد کنند چه بزرگ کردن سینه و یا کوچک کردن سینه یا حتی قرار دادن پروتز در سینه باید به این موضوع بسیار توجه کنند که انتخاب یک متخصص جراحی سینه باید اولویت آنها باشد .

جراحی سینه از جراحی های زیبایی دشوار است و سینه ها جز اندام بسیار مهم و حساس در اندامها هستند. قبل از انجام جراحی باید مدت زمان کافی برای پیدا کردن بهترین دکتر جراحی سینه گذاشته شود تا ریسک و خطر این جراحی به حداقل برسد.

با انتخاب بهترین متخصص در انجام جراحی سینه استرس و نگرانی از نتیجه ی جراحی سینه کاملا از بین می رود و همین موضوع به بهتر شدن نتیجه ی عمل کمک به سزایی میکند.

شما می‌توانید با انتخاب یک جراح ماهر و دارای دانش کافی، خطرات و عوارض عمل خود را به حداقل برسانید و کنترل کنید.

پیدا کردن دکتر جراح سینه برای عمل ‌های زیبایی سینه

اگر به جراحی سینه‌های خود برای بزرگ کردن یا کوچک نمودن آنها فکر می‌کنید؛ برای یافتن یک جراح واجد شرایط، کاملا وقت بگذارید. انتخاب یک جراح با تجربه و فوق تخصص به شما کمک خواهد کرد تا با خیال راحت به ادامه روند عمل خود بپردازید. شما می‌توانید با انتخاب یک جراح ماهر و دارای دانش کافی، خطرات و عوارض عمل خود را به حداقل برسانید و کنترل کنید.

پس یک چک لیست آماده کنید و هر جراحی را که پیدا می‌کنید و اسمش را می‌شنوید، در آن قرار دهید و این موارد را در مورد او مشخص کنید:

مدارک تحصیلی و گواهینامه‌ها: نه تنها بهتر است جراح شما از بالاترین سطح آموزش پزشکی بهره برده باشد؛ بلکه گواهینامه‌ها، اعتبارنامه‌ها و سرتیفیکیت‌های بین المللی معتبر وی را نیز در نظر بگیرید. حتی مقالات علمی که جراح شما در نگارش آنها نقش داشته است را مرور کنید تا از مهارت و توانمندی او در مورد عمل زیبایی سینه خود مطمئن شوید. عضویت در انجمن‌های تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی را نیز فراموش نکنید.

تعداد عمل‌های جراح: یکی دیگر از مواردی که به شما در انتخاب جراح مناسب کمک می‌کند، تعداد عمل‌های جراحی سینه او خواهد بود. وقتی تعداد عمل‌های ماهانه یا سالانه یک جراح از متوسط دیگر جراحان بالاتر باشد، نشان از تجربه، مهارت و کیفیت بالای جراحی‌های او دارد. با کمک شبکه‌های اجتماعی یا تحقیقات میدانی، فعالیت جراح مورد نظر خود را بررسی کنید.

کجا عمل می‌کند؟ بپرسید و مشخص کنید که جراحی سینه شما در کدام بیمارستان یا مرکز درمانی انجام می‌شود؟ جراح مناسب شما باید عمل‌های خود را در مراکز درمانی معتبر و دارای مجوز انجام دهد. در این میان هزینه‌ای که شما برای جراحی پرداخت می‌کنید باید با مرکز جراحی در ارتباط باشد. گاهی خود بیماران ترجیح می‌دهند هزینه پایین‌تری برای بیمارستان یا مرکز جراحی پرداخت کنند. اما جراح معتبر همیشه سعی می‌کند تا در مراکز جراحی غیر معتبر یا غیر خوش‌نام، جراحی خود را انجام ندهد؛ حتی اگر هزینه کمتری داشته باشد.

نتایج جراحی‌ها را بررسی کنید: با روی کار آمدن شبکه‌های اجتماعی، بررسی نمونه عمل‌ها و نظر دیگر بیماران جراح شما کار خیلی سختی نیست. حتما توجه داشته باشید که جراح شما تا چه اندازه شناخته شده است و در بین دیگر زیباجویان، چقدر معتبر است.

جلسات مشاوره مناسب: یک جراح قابل اعتماد برای شما باید جلسات معاینه و مشاوره خوبی ارائه دهد. ممکن است با چند جراح برتر مورد نظر خود مشاوره داشته باشید تا در نهایت یکی از آنها را انتخاب کنید.

در طول مشاوره، جراح باید تمام جنبه‌های عمل را به طور کامل برای شما توضیح داده و بتواند به تمام سوالات شما پاسخ دهد. هنگام خروج از جلسه مشاوره باید:

 • دقیقاً بدانید که قبل، حین و بعد از عمل چه انتظاری دارید و چه نکاتی را باید رعایت کنید.
 • با جراح و روش عمل او احساس راحتی کنید.
 • این حس را داشته باشید که جراح می‌فهمد شما از عمل زیبایی سینه خود چه می‌خواهید.
 • احساس کنید که روش پیشنهادی جراح به اهداف ذهنی شما می‌رسد.
 • با کمک جراح به یک دید منطقی و قابل قبول از اهداف جراحی خود دست پیدا کرده باشید.

جراحی زیبایی سینه و انواع آن 

سینه نقش اساسی در زیبایی ظاهری بانوان دارد. بانوانی که از اندازه سینه خود رضایت ندارند، احساس کمبود اعتماد به نفس کرده و در شرایطی، با مقایسه خود با دیگران، احساس سرخوردگی می‌کنند. جراحی زیبایی سینه که به روش‌های مختلف انجام می‌شود می‌تواند کلید راه حل این مشکل برای بانوان باشد. که البته یکی از دغدغه های اصلی خانم ها انتخاب بهترین دکتر جراح سینه است.

کسی نمی‌تواند منکر نقش زیبایی در اعتماد به نفس و ارتباطات اجتماعی افراد شود. زیبایی چهره و بدن این روزها به عنوان یک ارزش و یک هدف برای انسان‌ها مطرح است. به همین سبب، بشر همواره به دنبال راه‌هایی برای زیباتر شدن بوده است.

اگرچه عمده مراجعه‌کنندگان به پزشکان و متخصصان زیبایی چهره و اندام عموما بانوان هستند، اما تب زیباتر شدن، دامن‌گیر آقایان هم شده است تا جاییکه در برخی از جراحی‌های زیبایی همچون جراحی زیبایی بینی، از نظر آماری بسیار به خانم‌ها نزدیک هستند.

جراحی سینه در مردان که عمدتا به عنوان عمل کوچک کردن سینه مردان شناخته می‌شود، جای خود را در بین جراحی‌های زیبایی باز کرده و بسیاری از آقایانی که از سایز سینه خود راضی نیستند، با مراجعه به مطب بهترین دکتر جراح سینه مردان، عمل کوچک کردن سینه مردان را انجام می‌دهند. بهتر است.

بهترین دکتر جراح سینه در حال علامت گذاری روی سینه برای انجام پروتز سینه

عمل زیبایی سینه جزو عمل‌هایی می‌باشد که امروزه در بین خانم‌ها طرفداران بسیاری پیدا کرده است. کوچک کردن سینه، لیفت سینه و یا افزایش سایز سینه از عمل‌های جراحی سینه می‌باشند و می‌توان از یکی از این روش‌های جراحی سینه برای تغییر اندازه سینه، شکل سینه و یا متقارن کردن  سینه‌ها استفاده کرد.

اکیداً توصیه می‌شود جراحی زیبایی سینه را توسط بهترین دکتر جراح سینه انجام دهید چراکه نتایج برخی از جراحی‌های زیبایی سینه غیرقابل بازگشت بوده و در صورت عدم رضایت شما، راهی برای بازگشت به شرایط اولیه وجود نخواهد داشت.

جراحی زیبایی سینه را می‌توان به چند دسته ترمیمی و زیبایی تقسیم کرد. اما بدون در نظر گرفتن این تقسیم‌بندی‌ها می‌توان انواع جراحی‌های زیبایی سینه که توسط متخصص زیبایی سینه انجام می‌شود را به شکل زیر فهرست کرد:

 • بزرگ کردن سینه‌ها با پروتز
 • کم کردن و کوچک کردن سایز سینه‌ها
 • ماستوپکسی و یا لیفت سینه‌ها
 • تزریق ژل در سینه‌ها
 • تزریق چربی در سینه‌ها
 • بازسازی سینه
 • بازسازی سینه بیماران مبتلا به سرطان
 • ترمیم پروتزهای قرار گرفته شده
 • برداشت پروتزهای کاشته شده

هر کدام از این جراحی‌ها با نظر متخصص زیبایی سینه ممکن است برای شما تجویز شود. در برخی از موارد، متخصص جراحی سینه ممکن است از دو روش هم‌زمان برای هرچه بهتر شدن نتیجه جراحی استفاده کند مانند لیفت و پروتز همزمان. بهتر است پیش از جراحی و در جلسه مشاوره با متخصص عمل سینه خود، انتظاراتی که از نتیجه جراحی دارید را بیان کنید تا متخصص زیبایی سینه بتواند بهترین تصمیم را بر اساس انتظارات شما اخذ کند. در ادامه هر کدام از جراحی‌های زیبایی سینه را به اختصار شرح داده‌ایم.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب بهترین دکتر جراح سینه با ما در کلینیک دکتر آرش نجف بیگی تماس بگیرید.

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵کلینیک سعادت‌آباد : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

بزرگ کردن سینه‌ها با پروتز

روش پروتز سینه اخیراً بین بانوان بسیار محبوبیت پیدا کرده است. در این جراحی، متخصص جراحی سینه، پروتزی از جنس سالین و یا سیلیکون در سینه‌ها قرار خواهد داد. برای جراحی بزرگ کردن سینه‌ها با پروتز، گزینه‌های مختلفی پیش روی متخصص عمل سینه قرار دارد تا فرم نهایی سینه را رقم بزند. پیش از این جراحی شما می‌توانید در جلسه مشاوره انتظارات خود را از شکل نهایی سینه خود بیان کنید.

این موضوع در انتخاب انواع سايز پروتز سينه ای که استفاده خواهد شد به پزشک شما کمک خواهد کرد. همچنین بر اساس انتظارات شما، بهترین دکتر جراح سینه می‌تواند در الگوی برش نیز تغییراتی انجام داده تا کمترین میزان زخم در بدن بیمار معلوم باشد. در این جراحی، پروتزها به وسیله شیارهای بسیار کوچک زیر سینه، در بدن بیمار قرار خواهند گرفت.

جراحی کوچک کردن سینه‌ها

سینه‌های بسیار بزرگ می‌تواند باعث گردن درد و کمردرد در بانوان شود. همچنین، عرق‌سوز شدن نیز یکی دیگر از مصائب این دسته از بیماران مراجعه کننده به متخصص زیبایی سینه است. در صورتیکه به بهترین دکتر جراح سینه مراجعه کرده باشید، پزشک می‌تواند به راحتی فرم ظاهری سینه شما را تغییر داده و شرایط رسیدن به نتیجه مطلوب و مطابق میل شما را فراهم کند.

متخصص جراحی سینه در این عمل، می‌تواند از لحاظ درمانی و زیبایی به بیمار کمک کند. چراکه علاوه بر اینکه بیمار را از مشکلات کمردرد و … رها می‌کند، می‌تواند فرم زیبا و دلخواهی را نیز برای سینه‌های بیمار مراجعه کننده ایجاد کند.

در این نوع جراحی، بافت اضافه سینه برداشته شده و نیز هاله سینه به قسمت‌های بالاتر انتقال داده می‌شود. برخی این جراحی را با لیفت سینه اشتباه می‌گیرند. این در حالی است که در جراحی لیفت سینه، از بافت سینه کم نشده و اندازه سینه‌ها تغییری نخواهد کرد.

در ویدئو زیر نمونه عمل كوچك كردن سينه توسط بهترين دكتر جراحي كوچك كردن سينه، دکتر آرش نجف بیگی را مشاهده کنید:

بزرگی سینه مردان چیست؟

بزرگ شدن غیرعادی سینه مردان موضوعی است که این روزها در بین مردان بسیار رایج است. از عمده دلایل این موضوع می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ممکن است به علت موارد دارویی و یا مشکلات و بیماری‌ها، سینه بزرگ شده و نیاز به عمل کوچک کردن سینه مردان باشد. مواردی همچون نارسایی کلیه، بیماری‌های مزمن کبد، تومورها، اختلالات ژنتیکی مانند سندرم کلاین‌فلتر و همچنین عوارض جانبی برخی داروهایی که پزشک برای درمان تجویز می‌کند و یا قرار گرفتن در معرض هورمون‌های آندروژن که توسط برخی بدنسازان استفاده می‌شود.
 • یکی دیگر از شایع‌ترین دلایل رجوع بیماران برای جراحی سینه در مردان، انباشته شدن چربی در ناحیه سینه می‌باشد. عمدتا این موضوع ناشی از پرخوری بوده و دلایل هورمونی و ژنتیکی ندارد.

ممکن است بسته به شرایط بیمار، بهترین دکتر جراح سینه مردان یکی از روش‌های درمانی را انتخاب کنید. برای مثال، برای بیماران که در دوران کودکی و یا نوجوانی قرار دارند روش‌های جراحی تجویز نخواهد شد. چرا که عمدتا بدون نیاز به جراح زیبایی سینه و تنها با گذشت زمان، این مشکل برطرف خواهد شد.

اما یکی از روش های بسیار رایج برای حل مشکل بزرگی سینه در مردان، عمل کوچک کردن سینه مردان و یا ژنیکوماستی است که در ادامه بیشتر به آن خواهیم پرداخت. خوب است بدانید برخی از کیس‌های مراجعه کننده به جراح زیبایی سینه، حتی اگر در سن مناسب برای جراحی قرار داشته باشند، ممکن است تحت جراحی ژنیکوماستی قرار نگیرند.

چرا که پس از انجام معاینه‌های لازم توسط جراح زیبایی سینه مردان، ممکن است مشخص ‌شود که بافت چربی به میزانی نیست که شرایط حاد تلقی شده و نیاز به عمل کوچک کردن سینه مردان باشد. از این رو، صرفا با انجام حرکات ورزشی مختص سینه و عضلات مرتبط همچنین رژیم غذایی مناسب، می‌توان سایز سینه را کاهش داد.

ژنکیوماستی چگونه انجام می‌شود؟

در عمل کوچک کردن سینه مردان، پزشک از یکی از دو شیوه بیهوشی عمومی و یا بی‌حسی موضعی استفاده خواهد کرد. انتخاب شیوه جراحی به شرایط جسمی بیمار، سابقه پزشکی او و… بستگی دارد. معمولا نوع جراحی در جلسات مشاوره‌ای که با بهترین دکتر جراح سینه مردان پیش از جراحی دارید، انتخاب خواهد شد. پس از انتخاب شیوه جراحی، پزشک براساس بافت سینه بیمار، نوع جراحی را تعیین خواهد کرد. جراحی ژنیکوماستی معمولا به دو شکل انجام می‌گیرد:

 • شیوه اول مختص افرادی است که بافت سینه آن‌ها عمدتا از جنس غدد هستند. در این روش، برشی در حدود 1 سانتی‌متر در قسمت انتهایی زیر بغل و یا دور هاله سینه ایجاد خواهد شد. سپس با استفاده از وسایل مخصوص جراحی، بافت‌های حاوی غدد از زیر پوست جدا شده و این بافت‌ها، از برش اولیه ایجاد شده، خارج می‌شوند.
 • شیوه دوم برای کسانی انتخاب می‌شود که عمدتا بافت سینه‌ آن‌ها از جنس چربی است. معمولا در این شیوه از روش لیپوماتیک استفاده می‌شود. به بیان دیگر، ابتدا پزشک بافت‌های چربی را به وسیله یک کانولا، خارج می‌کند. اگر در سینه فرد علاوه بر چربی، اندک غددی نیز مشهود باشد، به شیوه قبلی غدد چربی را نیز خارج می‌کنند.

این جراحی معمولا بیش از 1:30 ساعت طول نمی‌کشد. ممکن است در طول عمل ژنیکوماستی مردان، نیاز به تغییر سایز هاله و یا نوک سینه باشد. اکسزیون از تکنیک‌های تصحیح زیبایی قفسه سینه می‌باشد. می‌توان گفت تمام مردانی که از بزرگی سایز سینه خود رنج می‌برند کاندیداهای مناسبی برای جراحی سینه در مردان هستند. با این حال شرایط زیر، شرایط ایده‌آل برای یک بیمار کاندید عمل کوچک کردن سینه مردان است:

 • وزن به ثبات رسیده باشد
 • عدم استفاده از دخانیات و مواد مخدر
 • افرادی که ورزش در برنامه روتین زندگی آن‌ها قرار دارد
 • بزرگی سینه به علت مصرف دارو نباشد
 • از لحاظ سنی، بدنشان در شرایط پایداری قرار داشته باشد.

ماستوپکسی یا لیفت سینه‌ها

همان‌طور که گفته شد، در این جراحی سایز سینه‌ها تغییری نخواهد کرد و صرفاً سینه‌هایی که براثر مواردی همچون بارداری، افزایش سن، شیردادن به نوزاد و … تغییر شکل داده‌ و از حالت طبیعی خود خارج شده‌اند، می‌توانند با انجام این جراحی ظاهر اولیه سینه‌های خود را به دست آورند. این جراحی مبتنی بر سه نوع برش است:

 • برش حلقوی یا دوناتی که تنها دور هاله سینه برش خواهد خورد. این برش برای بانوانی است که کمترین تغییر را در شکل سینه خود داشته‌اند
 • برش سوراخ کلید که دور هاله سینه تا پایین سینه برش خورده و برای بانوانی است که سینه‌های آن‌ها تا حد متوسطی تغییر شکل داده است
 • برش لنگر شکل یا به شکل T معکوس( که برای بانوانی است که سینه آن‌ها تا حد بسیار زیادی تغییر شکل داده و از حالت اولیه خود خارج شده است.)

در این جراحی پس از انتخاب نوع برش، متخصص عمل سینه، هاله سینه را به قسمت‌های بالاتر منتقل می‌کند و حتی می‌تواند سایز هاله را نیز تغییر دهد. سایز و اندازه سینه‌ها در این جراحی تغییری نکرده و تنها شکل آن عوض خواهد شد.

تزریق ژل و چربی در سینه

این جراحی، به نوعی از جراحی‌هایی است که تأکید می‌کنیم حتماً توسط بهترین دکتر جراح سینه انجام شود. چراکه علاوه بر توانایی در انجام جراحی، پزشک باید توانمندی لازم در ایجاد شکل قرینه در سینه‌ها را نیز داشته باشد. برای تزریق ژل در سینه، از ژل‌هایی با جنس سیلیکون استفاده خواهد شد.

تزریق چربی فراگیرتر می‌باشد، چراکه این کار موجب براق و نرم شدن پوست می‌شود. در این روش نیز پزشک ابتدا با دستگاه لیپوساکشن، مقدار مورد نیاز چربی را از قسمت دیگر بدن بیمار خارج می‌کند. سپس این چربی‌ها به سینه تزریق خواهند شد. میزان چربی برداشت شده و تزریق شده در سینه، به نظر بیمار بستگی دارد.

پزشکی در حال تزریق به پروتز

بازسازي سينه بعد از سرطان

متأسفانه برخی از بانوان مبتلا به سرطان، به ناچار مجبور می‌شوند بخشی از سینه خود را به تیغ جراحان بسپارند تا برای جلوگیری از وخامت حالشان، برداشته شود. به این جراحی ماستکتومی گفته می‌شود. برخی از خانم‌ها می‌توانند عمل بازسازی سینه و روش ماستکتومی را در یک جلسه جراحی سینه انجام دهند.

اما معمولاً بانوان ترجیح می‌دهند این دو جراحی سینه را به صورت جداگانه انجام دهند. یعنی ابتدا جراحی ماستکتومی را انجام داده و بهبود یابند و پس از حاصل شدن نتیجه مطلوب و متعادل شدن سینه‌ها برای جراحی سینه ترمیمی اقدام کنند. علاوه بر این ممکن است برخی از پزشکان به بانوان توصیه کنند ابتدا دوره درمان سرطان را تکمیل کرده و سپس برای جراحی سینه ترمیمی اقدام کنند و هر دو را با هم انجام ندهند. با توجه به حساسیت این جراحی، لزوم مراجعه به بهترین دکتر جراح سینه کاملاً مشهود است.

برداشتن پروتز سینه توسط بهترین دکتر جراح سینه

مطالعه مقاله ايا پروتز سينه باعث سرطان ميشود را از دست ندهید.

ترمیم پروتزهای قرار گرفته شده

پروتزهای سینه به گونه‌ای طراحی شده‌اند که تا سال‌ها بدون مشکل در بدن بیمار قرار داشته باشند. اما ممکن است به دلایل مختلف نیاز باشد تا جراح برای ترمیم پروتزها، بیمار را مجدد به اتاق عمل ببرد. عملیات ترمیم پروتز سینه می‌تواند شامل موارد متعددی باشد. برای مثال ممکن است در بیماری تنها نیاز باشد تا صرفاً محل پروتز قدری اصلاح شود و یا در بیمار دیگر با پیچیدگی بیشتر، نیاز باشد تا تعویض پروتز سینه انجام شده و پروتز جدیدی را جایگزین کند.

البته ممکن است در مواردی نیز با نظر بیمار این جراحی انجام شود. ممکن است بیمار از شکل ظاهری سینه‌های خود راضی نباشد و  با مراجعه به پزشک خود و یا پزشک دیگر، درخواست تعویض پروتز سینه با پروتز بزرگ‌تر و یا کوچک‌تر را داشته باشد. در صورت انتخاب بهترین دکتر جراح سینه که در کار خود تبحر دارد، امکان ایجاد نارضایتی بیمار پس از جراحی بسیار غیر محتمل خواهد بود.

برای مطالعه بیشتر  درباره روش های انتخاب بهترین دکتر جراحی سینه این مقاله معتبر لاتین را پیشنهاد می دهیم.

برداشت پروتزهای کاشته شده

برداشت پروتزهای سینه می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. برای نمونه ممکن است بیماری که قبلاً جراحی کاشت پروتز داشته است، به دلایلی مانند انقباض کپسول پروتز سینه بخواهد تا پروتزها را از سینه خود بردارد. معمولاً جراحی برداشت پروتز سینه را در کلینیک نیز می‌توان انجام داد. این عمل با بی‌حسی موضعی و یا بیهوشی کامل قابل انجام است.

برای برداشت پروتز سینه، یک شکاف کوچک در قسمت زیرین سینه ایجاد می‌شود.  برخی از بیماران که جراحی برداشت پروتز را انجام می‌دهند به جراحی لیفت سینه نیز نیاز پیدا خواهند کرد. این موضوع به دلیل کشیدگی است که در پوست بیمار ایجاد شده است.

جمع بندی

افراد ممکن است به دلایل مختلفی برای انجام جراحی سینه به پزشک مراجعه کنند. جراحی‌های کوچک کردن سینه، بزرگ کردن سینه و بازسازی سینه از رایج‌ترین عمل‌هایی هستند که برای زیبایی سینه زنان مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین روش‌های ساده‌تری مانند لیفت سینه، تزریق ژل و چربی نیز می‌تواند برای زیباسازی سینه استفاده شود.

همه روش‌های زیبایی سینه کاملا تخصصی هستند که توصیه می‌شود حتما توسط یک فوق تخصصی پلاستیک و زیبایی انجام شود. برای انتخاب بهترین جراح سینه در تهران لازم است علاوه بر مدرک تخصصی به ویژگی‌های دیگری نیز توجه کنید. تعداد جراحی‌هایی که پزشک انجام می‌دهد، بیمارستان یا مرکز درمانی که در آن خدمات خود را ارائه می‌دهد، میزان رضایت بیماران، تعداد جلسات مشاوره پیش از عمل و پشتیبانی‌هایی که بعد از جراحی ارائه می‌دهد از مواردی است که باید به آن‌ها توجه کنید. لازم است که پزشک پیش از جراحی در مورد همه عوارض احتمالی و نتایج مورد انتظار با شما صحبت کند و پس از عمل برای جلسات مشاوره در دسترس شما باشد. چنانچه به اطلاعات بیشتری در زمینه جراحی زیبایی سینه نیاز دارید می‌توانید سایر مقالات ما را مطالعه کنید.

حال که درباره ویژگی های بهترین دکتر جراح سینه، اطلاعات درستی کسب کرده اید می توانید از مقالاتی که در پایین هستند اطلاعات تکمیل تری دریافت کنید یا برای خواندن تجربیات دیگران در این زمینه، نظرات کاربران را در انتهای مقاله بخوانید.

[bs-heading title=”اطلاعات تماس کلینیک دکتر نجف بیگی” show_title=”1″ icon=”fa-comments” title_link=”” heading_color=”” heading_style=”default” heading_tag=”h3″ bs-show-desktop=”1″ bs-show-tablet=”1″ bs-show-phone=”1″ bs-text-color-scheme=”” css=”” custom-css-class=”” custom-id=””]

کلینیک سعادت‌آباد

کلینیک جردن

کلینیک دکتر نجف بیگی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، یکی از فعال‌ترین جراحان پلاستیک حال حاضر شهر تهران هستند. دوره پزشکی عمومی و تخصص خود را در دانگاه تهران و بیمارستان شهدای تجریش گذرانده‌اند و مقطع فوق

پست های محبوب

تماس با ما

مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر

مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر