1. خانه
  2. /
  3. جراحی بینی (رینوپلاستی)
  4. /
  5. خطرات جراحی بینی برای افراد دیابتی و روند جراحی بینی برای افراد دیابتی

خطرات جراحی بینی برای افراد دیابتی و روند جراحی بینی برای افراد دیابتی

دکتر آرش نجف بیگی

جراحی بینی برای فرد مبتلا به دیابت

دیابت و عمل بینی ممکن است؟ جراحی بینی برای دیابتی ها ممکن است با محدودیت‌ها و عوارضی همراه باشد. دیابت یک بیماری نسبتأ شایع است که می‌تواند افراد را در هر گروه سنی درگیر کند. انجام جراحی توسط بهترین متخصص جراحی بینی می تواند خیال شما را نسبت به عوارض راحت کند.

با توجه به اینکه جراحی بینی می‌تواند تأثیر به‌سزایی در زیبایی صورت بگذارد و اعتماد به نفس افراد را بالا ببرد، متقاضیان زیادی دارد که افراد دیابتی نیز بخشی از این متقاضیان هستند. اگر شما نیز خواستار ایجاد بهبود در ظاهر خود هستید و با بیماری دیابت نیز درگیرید، مخاطب این نوشتار هستید

پیش از مطالعه مقاله ویدئو زیر که نمونه جراحی بینی  دکتر ارش نجف بیگی بدون بی هوشی و با بی حسی موضعی را مشاهده کنید:

آیا افرادی که مبتلا به دیابت هستند می‌توانند عمل جراحی بینی انجام دهند؟ آیا عمل جراحی در افراد دیابتی با خطراتی همراه است؟ با ما همراه باشید تا به جوابتان برسید. موضوعاتی که در این مقاله مورد بحث قرار می گیرند به صورت زیر است:

دیابت و عمل جراحی بینی ممکن است

آیا جراحی بینی برای دیابتی ها با محدودیت‌هایی همراه است؟

در حالی که هر نوع عمل جراحی در افراد دیابتی خطر ابتلا به عوارض بیشتری را به همراه دارد، این به معنای نبود امکان جراحی بینی برای دیابتی ها نیست. فرد مبتلا به دیابت می‌تواند با همراهی و مشورت پزشک این عمل را انجام دهد.

برای دیدن نمونه فیلم جراحی های بینی دکتر آرش نجف بیگی مقاله جراحی بینی و جراحی بینی استخوانی را از دست ندهید.

آیا بیهوشی بر روی کنترل میزان قندخون در افراد دیابتی تاثیر می گذارد؟ 

به طور کلی، یکی از بزرگترین خطرات برای افراد مبتلا به دیابت که عمل جراحی در پیش رو دارند، این است که سطح قند خون بالای این افراد در توانایی بدن در بهبودی، اختلال ایجاد می‌کند. مطالعه‌ای که در اکتبر سال 2013 در مجله “جراحی پلاستیک و بازسازی” (Plastic and Reconstructive Surgery) با مطالعه بر بیش از 200 نفر منتشر شد، نشان داد که بیماران با قند خون بسیار زیاد، بعد از عمل جراحی، احتمالاً در روند بهبودی زخم‌های جراحی خود با عوارضی مواجه می‌شوند. امکان دارد که داروی بیهوشی با قند خون بالا تداخل پیدا کند و تأثیرات نامطلوب و خطرناکی را به دنبال داشته باشد.

تأثیر جراحی بر روی سطح قند خون

وارد کردن استرس به بدن می‌تواند بر میزان قند خون تأثیر بگذارد. در دوره‌هایی که بدن استرس زیادی را تجربه می‌کند، گلوکز بیشتری تولید می‌شود. جراحی بینی برای دیابتی ها یا هر جراحی دیگر، باعث ایجاد فشار روحی و جسمی در بدن می شود که بر قند خون تأثیر می‌گذارد. در حالت عادی زمانی که منبع استرس از بین می‌رود، هورمون‌ها به حالت عادی برمی‌گردند و سطح قند خون به سطح طبیعی قبل از استرس بازمی‌گردد. هنگامی که بیمار مبتلا به دیابت است و در معرض منبع استرس قرار دارد -مانند یک عمل جراحی- شرایط آنطور که باید به حالت قبل از عمل باز نمی‌گردد. قند اضافی تولید شده جذب بدن نشده و در نتیجه سطح قند خون بالا می‌رود.

مقاله انتخاب نوع بیهوشی برای جراحی بینی را برای مطالعه بیشتر پیشنهاد میکنیم.

کنترل قند خون حین عمل بینی

اقدامات لازم در روند جراحی بینی برای دیابتی ها

در حالی که کنترل میزان قند خون قبل از عمل جراحی در افراد دیابتی مهم است، لازم است که بیمار با رعایت دستورات پزشک معالج و جراح برای کنترل میزان قند خون در حین عمل تلاش کند. در حین عمل بینی، جراح، قند خون بیمار را چک می‌کند و پزشک متخصص بیهوشی از موادی استفاده می‌کند که در میزان قند خون اختلالی به وجود نیاورد.

فرآیندی که به عنوان کنترل سخت شناخته می‌شود، می‌تواند به کاهش احتمال افزایش قند خون در روند عمل کمک کند. کنترل دقیق یا سخت معمولاً روی بیماران مبتلا به دیابت نوع 1 انجام می شود و اغلب شامل استفاده از انسولین برای مدیریت میزان قند خون است.

اگر می‌خواهید از بهترین و مناسب‌ترین روش جراحی برای بینی خود آگاه شوید با مشاوران ما در کلینیک دکتر آرش نجف‌بیگی تماس بگیرید. ما مشتاقانه شما را راهنمایی خواهیم کرد.

.

هدف بکارگیری فرآیند کنترل دقیق دیابت در جراحی بینی برای دیابتی ها، تحت کنترل گرفتن شرایط قبل از جراحی است که باعث می‌شود پاسخ بدن به استرس کاهش یابد، در نتیجه احتمال نوسان سطح قند خون به طور زیاد از بین می‌رود.

برای کاهش عوارض احتمالی در صورت نظر پزشک معالج امکان دارد فرد مدتی قبل از عمل با رژیم خاص غذایی تحت درمان قرار گیرد.

نمونه قبل و بعد جراحی قوز بینی در فرد مبتلا به دیابت

هدف بکارگیری فرآیند کنترل دقیق دیابت در جراحی بینی برای دیابتی ها، تحت کنترل گرفتن شرایط قبل از جراحی است که باعث می‌شود پاسخ بدن به استرس کاهش یابد، در نتیجه احتمال نوسان سطح قند خون به طور زیاد از بین می‌رود.

برای کاهش عوارض احتمالی در صورت نظر پزشک معالج امکان دارد فرد مدتی قبل از عمل با رژیم خاص غذایی تحت درمان قرار گیرد.

برای مطالعه دقیق تر این مقاله معتبر لاتین که به تاثیر جراحی پلاستیک و زیبایی بر دیابت پرداخته را بخوانید.

کلینیک دکتر نجف بیگی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، یکی از فعال‌ترین جراحان پلاستیک حال حاضر شهر تهران هستند. دوره پزشکی عمومی و تخصص خود را در دانگاه تهران و بیمارستان شهدای تجریش گذرانده‌اند و مقطع فوق

پست های محبوب

تماس با ما

مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر

مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر